Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mrčes

sJavorshek
23.03.2006, 16:58
Glede na to, da prihajajo topli dnevi in z njimi tut mrčes (dons sem že vidu neki letat po zraku na večih lokacijah., pa me zanima, kaj uporabljate proti temu, od komarjev, muh, do podobne nesnage, ki zaluta v stanovanje?

Sam uporablam Raidovo zadevo za vtičnco - 101 % pobije ves mrčes (niti enga samga pika, od kar uporablam), pa me zanima, kaj uporblate vi, obstaja kej bolj naravnga, pa kolk je tist učinkovit, ker baje so te kemične zadeve mal tko, tko, pri dolgotrajni uporabi.? :dontknow:

Njuška Trap
23.03.2006, 17:05
Nič. Razen sivkinega eteričnega olja, pa še to bolj zato, ker mi je všeč vonj kot pa zato, da bi odgnala mrčes. Čeprav ga je precej manj, ja. :approve:

sJavorshek
23.03.2006, 17:12
No, jest sem mel problem s komarjem, vsako noč brenčal okol ušes (kake dva mesca vsako noč) in sem počas že dobil paranojo na te zveri. Zaspal nisem tut po par ur, k sem ga slišu, vsak jutr sem se pa zbudu s 5 ali več novimi piki. Pol mi je pa dokurčil in sem nabavu tole zadevo. To je bla mirna noč, tko da grem sam na metode, k so res preizkušene, da pobijejo VSE 101 %. :veryshy:

Njuška Trap
24.03.2006, 14:01
Jaz sem bila včasih podobno nastrojena proti komarjem - vedno sem bila jaz najbolj popikana (moj bivši fant je celo po tistem, ko sva šla narazen, rekel, da bi me na morje v svoj šotor vzel, ker bi šli komarji 100% name, ne pa nanj)...
Zdaj se ne sekiram več - če me piči, hitro najdem koga, ki me tolaži, mi tisto pikico popiha... :angel:

iri
24.03.2006, 15:01
Jst imam tudi eno zadevo za vtičnico, ker resno ne prenašam komarjev. Če bi samo pičil in šel, prav, ampak vedno mora še piskati tik ob ušesu ob čisto nemogočih urah. :evil: Sploh pa meni ponavadi od pikov vse prav lepo zateče, da imam bulo, ne pa pik.

TuNina
24.03.2006, 15:06
men tud komarji čist morijo, ker ni šans, da zaspim, če mi en leta po sobi..
tele zadeve za v vtičnico so pa kr ok, ja.

popka
24.03.2006, 15:17
nikol nimam komarjev sobi, če grem pa na dopust in se tam to zgodi, pol pa pržgem luč in ga tok cajt lovim, dokler ga ne najdem :approve:

Njuška Trap
24.03.2006, 15:19
nikol nimam komarjev sobi, če grem pa na dopust in se tam to zgodi, pol pa pržgem luč in ga tok cajt lovim, dokler ga ne najdem :approve:
Ti pa si huda... :fight:

TuNina
24.03.2006, 15:20
men se vedno dogaja, da komar izgine, takoj ko prižgem luč. in seveda začne tulit takoj, ko jo ugasnem.

sJavorshek
24.03.2006, 16:29
To, damice, z silo nad golazen :approve:
:fight:

Morena
31.03.2006, 22:50
Mrzim komarje!!! Jaz ga tak dolgo lovim po sobi, da ga ujamem in flapnem s cajtngami. Zato pa mam že nekaj mičkenih flekov po steni. Ta beli. Še dobro, da so ostale črne. :D

kapara
01.04.2006, 20:10
Najboje je dat na okna mreže pa ni več problemov z muhami in komarji.
Če pa že kateri pride skozi vrata pa ga polovim z pipsom (zeleno-rumena pločevinka)

korenje
01.04.2006, 20:13
ja komarji so prava nadloga... zato pa moram prebelt sobo vsako jesen ker mam tolk spestanih komarjev na stenah. drgac pa raid za v vticnico deluje super, sam ker je tolk draaaaaag.

sJavorshek
01.04.2006, 21:08
Jest uporablam cenejšo varianto, tiste "tabletke", k pol vsak večer nafilaš enga not, škatla vsebuje, mislm, da 45 teh tablet, za ceno pa ne vem, sam ni čez 1000 sit. :D

korenje
01.04.2006, 21:54
tabletke niso tolk ucinkovite, ker se prehitr skurjo... pol te pa se zjutri komarji popikajo.
flaske majo najvecji efekt.

lady_lucifer
02.04.2006, 13:28
jst polet ful pazim, da nimam okna odprtga in hkrati przgane luci in morm rect, da lani nism mela skor nobenga komarja :) ce pa ze kater zaide u sobo, pol ga pa s copatom :D

Goody
03.04.2006, 09:06
proti muham je najbolj učinkovita limona. Posasdiš peško limone v tegelček daš na okensko polico ali v bližino balkonskih vrat in bo učinkovito odganjala mrčes :approve:

ali pa kupiš tisto posebno luč z vijolično svetlobo, na katero se pol mušice limajo in cvrejo, tut učinkovito pa nima vonja ;)

sJavorshek
06.04.2006, 18:58
Tole z limono bom pa probu, sam a bo kej uspeval pod alpam? :blush:

A to luč pa poznam, jo ma frend, sam a ni fora, kao, da pol slišiš vsazga, k se scvre? :rolling:

Goody
10.04.2006, 08:46
ma ne ne sliš se tko, pri luči, je kr fajn, sploh proti komarjem ;)

limonca, pa uspeva povsod, sej jo maš not v tegelčku posajeno, sam je odlična proti muham :approve:

Vsemogočni
16.04.2006, 09:32
Glede na to, da prihajajo topli dnevi in z njimi tut mrčes (dons sem že vidu neki letat po zraku na večih lokacijah., pa me zanima, kaj uporabljate proti temu, od komarjev, muh, do podobne nesnage, ki zaluta v stanovanje?

Sam uporablam Raidovo zadevo za vtičnco - 101 % pobije ves mrčes (niti enga samga pika, od kar uporablam), pa me zanima, kaj uporblate vi, obstaja kej bolj naravnga, pa kolk je tist učinkovit, ker baje so te kemične zadeve mal tko, tko, pri dolgotrajni uporabi.? :dontknow:

Tisto plastično mrežo k jo napneš v okvir okna, na vratih (balkonskih) pa visečo. Menda je tud biokil bolj naraven, kok je res pa nimam pojma.

iri
24.06.2006, 09:31
Zdej sem lih videla reklamo za neko lučko proti komarjem Brevi - ma sezor, da se samodejno vklopi v temi in izklopi podnevi, deluje pa "na osnovi ultrazvočne tehnologije, brez kemikalij in neprijetnega vonja".

A se je kdo že srečal s tem?

pinky
24.06.2006, 09:41
našla sem jo:

http://www.apollo.si/shop/prod_show.php?code_no=330

drugače še nisem slišala zanjo - sem pa slišala da res določene frekvence zvoka, ki jih ljudje ne slišimo, odganjajo komarje

Luka2k
24.06.2006, 11:21
Komarji me ne motijo. Zgleda da majo ekstremno razvito komunikacijo, ker ko me piči prvi komar v poletju, je ponavadi (v tem okolju) tudi zadnji.

Je pa zanimivo, da lahko ponoči zunaj treska, bobni, skratka dogaja cel armagedon, pa se ne zbudiš. In potem uleti ena mala žverca s svojih specifičnim zvokom, pa te kuj pokonci vrže :D

iri
24.06.2006, 14:11
našla sem jo:

http://www.apollo.si/shop/prod_show.php?code_no=330

drugače še nisem slišala zanjo - sem pa slišala da res določene frekvence zvoka, ki jih ljudje ne slišimo, odganjajo komarje Ja, to je to. Bi bilo fino imeti zadevo, ki bi odganjala komarje in ne bi imela zraven 100 vrstic opozoril o vseh stvareh, ki jih ne smeš delat s tem in ob tem in kaj vem, kaj še.

pinky
24.06.2006, 14:13
ne sam da ne smeš - men tist za v vtičnico povrh vsega še smrdi...

temp64
24.06.2006, 14:14
ne samo poleti, vedno so problemi, če stanuješ nad štacuno................

iri
20.07.2006, 07:38
Še ena o komarjih - KLIK (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101060719115336108&cid=416&pgn=1). :approve:

Sacha
20.07.2006, 07:46
Sej si kr ne upam rečt da pr nas doma sploh ne zaide kak mrčes, sam molji mi grejo na jetra k vsake kvatre iz nekje prifrči, pa špricam in špricam. :dontknow:

iri
20.07.2006, 08:33
ja, moja mama ima tudi ogromno opravka z molji. Jst jih kažem, ona jih pa lopne :D :D

bo pa treba sedaj spet izprazniti omarico z moko in podobnimi zadevami, ker se očitno spet nekje redijo. :nonono:

Sacha
20.07.2006, 08:35
ja, moja mama ima tudi ogromno opravka z molji. Jst jih kažem, ona jih pa lopne :D :D

bo pa treba sedaj spet izprazniti omarico z moko in podobnimi zadevami, ker se očitno spet nekje redijo. :nonono:Ma men ponavad iz omare prletijo, pa sem jo že večkrat premetala, prešpricala, pa še zmer jih najdem na zavesah? Kaj pa če bi mogla omara odmaknt, da si niso kakega gnezda naredl :evil:

dvojčica
20.07.2006, 09:43

Se spomnem, ko sva bla enkrat na morju...celo noč je brenčalo, pa jasno sem bla samo jest vsa bulasta. In ko mi je res že do****ilo, prižgem luč...se mi zdi, da sva jih ene 15 komadov pobila, že fajn najedenih, tk da so bli sami krvavi flekci po stenah:D

spartan
20.07.2006, 10:27
Se spomnem, ko sva bla enkrat na morju...celo noč je brenčalo, pa jasno sem bla samo jest vsa bulasta. In ko mi je res že do****ilo, prižgem luč...se mi zdi, da sva jih ene 15 komadov pobila, že fajn najedenih, tk da so bli sami krvavi flekci po stenah:D

:O

madonna ko si krvoločna:clown:

sadie_007
20.07.2006, 10:43
če sem jst kje v bližini, pol grejo itak vsi name ... tko da si me lohk mal sposojate :clown:

p.s.: prednost majo mladi, zdravi in postavni fantje, ane :approve:

Erikfrik
31.07.2006, 12:16
Jest tud uporablam tisto zadevo za v vtičnico. Sem jo samo iz embalaže dal ni bilo nobenega mrčesa nikjer več...

swizc
03.08.2006, 00:56
Jest pa opazam ko se shladi kuj vdre v mojo sobo mrces, zgleda se hladit, ko je pa uroce, pa tud muhice ne opazim v sobi :S

*carpe_diem*
16.08.2006, 14:07
kega ***e mrčes

zivahen
03.06.2010, 20:41
Jaz sem rešil problem tako da sem kupil obliže in zapestnice v Merkurju. Mislim da so Total care. Uporabljam jih na dopustu (morje, taborjenju...). Kjer spim namestim obliž nekam v kot, ko se pa gibam pa si namestim zapestnico na zapestje ali gleženj. Vsebujejo močna eterična olja ne preveč močnega vonja in učinkujejo in niso škodljivi.
Tko da priporočam bistveno bolj kot kak Autan in ostale spreje. Lučke so koristne a na dopustu večinoma neuporabne.