Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Turčija:)

summer
28.06.2006, 07:31
Tak.....mal sem premišljevala...in sem se odločila da grem v Turčijo letos.............
In sicer Alanya................
če ma kdo kakšne izkušnje...al nasvete...so dobrodošli...:approve:

sadie_007
28.06.2006, 09:19
jst sem bla v Alanyi pred par leti za prvega maja ... jah ... turistično mesto a la Portorož (zdej odvisno, kaj hočeš videt - ni glih prvinska Turčija, ampak jst mam rada skomercializirane place :approve:)

pa men so se zdel čist preveč vsiljivi (pa sem imela pet fantov s sabo), pa hrana mi ni bla všeč

jst mam ful rajš Grčijo al pa Španijo al pa Francijo :)

VR3
28.06.2006, 09:38
Jst sm bla 2 leti nazaj, slučajno, ker smo dobili ful pocen (ene 80 jurju) last minute AI v hotelu 5*, Ni bla Alanya ampak kako uro južno od Alanye (Kemer, se mi zdi)). Hrana je bla fenomenalna!!!:P ! - edin ne razumem nemcev (ki jih je bilo 90%) kako se lahko še na dopustu bašejo z dunajcem in pomfrijem, ko pa je tolko druge ful dobre, nove hrane za sprobat!!! Da ne omenjam sladic...:P :P :P
Drugače je blo kar ok, tak dopust za izležavat pa jest. Ni pa ne vem kaj.

summer
29.06.2006, 06:42
jst sem bla v Alanyi pred par leti za prvega maja ... jah ... turistično mesto a la Portorož (zdej odvisno, kaj hočeš videt - ni glih prvinska Turčija, ampak jst mam rada skomercializirane place :approve:)

pa men so se zdel čist preveč vsiljivi (pa sem imela pet fantov s sabo), pa hrana mi ni bla všeč

jst mam ful rajš Grčijo al pa Španijo al pa Francijo :)
vsiljivi:D ...to zato verjetn k s tak hot ne:approve:
drgač pa mam dve ponudbi...eno za Krf...in eno za Alanyo...odločam se .....pa ne vem za ka me vleče v Turčijo:dontknow:

flip
23.06.2007, 15:44
Ali mi lahko kdo kaj več pove o omenjenem hotelu? Tuje forume sem že prečekiral in ni nič kaj pametnega.
Z družino gremo 17.7. in ali gre kdo od vas tudi takrat. LP

arturius
02.07.2007, 06:09
V Alanyi sem bil pred tremi leti in je bilo luštno... Splača se it na kakšen izlet v notranjost, pa treba je poskusit kakšne lokalne specialitete, sicer gre pa za klasično turistično mesto, kjer se plačuje v evrih in skoraj vsi govorijo nemško. Kebab na tisoč in en način je nuja za mesojede. Ne se zgledovat po Nemcih, ki so vseskozi v našem hotelu jedli pico ali špagete po bolonjsko.

zverina
02.07.2007, 10:03
Ali mi lahko kdo kaj več pove o omenjenem hotelu? Tuje forume sem že prečekiral in ni nič kaj pametnega.
Z družino gremo 17.7. in ali gre kdo od vas tudi takrat. LP

če ima 3 zvezdice si naj**::d , če ima 4 bu uredu, če ima pet si car.

freya
02.07.2007, 10:36
vsiljivi:D ...to zato verjetn k s tak hot ne:approve:
drgač pa mam dve ponudbi...eno za Krf...in eno za Alanyo...odločam se .....pa ne vem za ka me vleče v Turčijo:dontknow:

aja, verjetno tisti slavni animatorji
:d

ŠTRITOF - RETIRED
09.07.2007, 10:36
V Turčiji priporočam predvsem Kapadokijo in jezero Van v Kurdistanu. :2thumbs:

simmy
08.08.2007, 17:59
Mogoče je že prepozno in si že bla v Turčiji, ampak vseen morm povedat, da sm bla v Alanyi 2x na dopustu in mi je obakrat fuuuul všeč. :2thumbs: V hotelu (obakrat 4*) je blo vse ok, bazar je pa zakon! Pa niti se mi niso zdeli ne vem kak vsiljivi, če primerjam tunizijce!! Itak vsak proba po svoje zaslužit, ampak niso bli (vsaj večina) užaljeni ali nesramni, če česa nisi hotel kupit. Vedno sem spoznala kake domačine, ki so me povabili na čaj in šišo. Če imate to možnost jo zagrabite, nihče vam noče nič žalega! Drugače pa si idi ogledat pristanišče, rdeč stolp ob pristanišču in idi na obzidje-je prekrasen pogled na Kleopatrino plažo! Pa na izlet se odpravi s kakimi domačimi agencijami, ker so vsaj 50% cenejši.
Aja, moram pa te opozorit na "nadlogo", ki sem jo opazila lani-Rusi! Predrzni, nesramni, visoki. Potem so tudi naju imeli na bazarju za Rusa in so naju rusko ogovarjali! Ko sma povedala, da nisma Rusa in sma se z njimi pogovarjala nemško pa smo bli best frendi.:)
Se splača marsikaj pogledat! Jaz bi kar vsako leto šla tja! :rolling:
No, lepo se imej, če še nisi šla, če pa si pa upam, da ti je bilo tako všeč, kot meni!:d

zverina
09.08.2007, 08:35
si mogoče tam rentala avtomobil ?

simmy
09.08.2007, 08:56
Ne, to pa nisem. Tud obenga ne poznam, ki bi si to upo v turčiji.:) Sicer je naša vodička rekla, da je sam na glavnih cestah tako kaotično in če se mal v notranjost zapelješ, je čist ok. Ampak sma se raje držala dolmušov, so čist kul, poceni pa ko ga vidiš, te kr pobere. LP, s

solsikke
09.08.2007, 09:38
Moja starša sta namesto vodenega izleta rentala avtomobil in sta bila popolnoma navdušena. Mislim, da je prišlo cca. 25€ za en dan, spoznala sta pa popolnoma drugo stran regije (izhodišče je bil Kemer).
V glavnem priporočata :)

zverina
09.08.2007, 09:51
Moja starša sta namesto vodenega izleta rentala avtomobil in sta bila popolnoma navdušena. Mislim, da je prišlo cca. 25€ za en dan, spoznala sta pa popolnoma drugo stran regije (izhodišče je bil Kemer).
V glavnem priporočata :)

a res....na agenciji so strogo odpriporočali najem avta...mene pa lih vleče malo furanja po Turčiji. Čuj kaj pa vozniško a sta si dala nardit mednarodno ali velja naše?

zverina
09.08.2007, 09:53
Ne, to pa nisem. Tud obenga ne poznam, ki bi si to upo v turčiji.:) Sicer je naša vodička rekla, da je sam na glavnih cestah tako kaotično in če se mal v notranjost zapelješ, je čist ok. Ampak sma se raje držala dolmušov, so čist kul, poceni pa ko ga vidiš, te kr pobere. LP, s

zverina si bo upo.:approve:

solsikke
09.08.2007, 09:58
a res....na agenciji so strogo odpriporočali najem avta...mene pa lih vleče malo furanja po Turčiji. Čuj kaj pa vozniško a sta si dala nardit mednarodno ali velja naše?

Ehhh, agencija :nonono:
Sicer ne vem, kako daleč bi se rad ti vozil in za koliko časa bi najel avto. Onadva sta se vozila po okolici (tudi na tisto 2400 m visoko brdo nad obalo sta šla), ob obali, po vasicah. Vozniška velja naša, ni bilo nobene panike. Avto sta najela kar v hotelu, tipko je bil ultra prijazen in vse. V glavnem nobenih težav.
Edino mal je treba pazit glede bencina, da tankaš takrat, ko vidiš pumpo, da ti ga slučajno ne zmanjka. So pa tudi na pumpah vsi orto prijazni.
Ne vem, kar se tiče recimo antalijskega področja, ni bilo žive duše, ki ne bi bila prijazna.

zverina
09.08.2007, 10:05
Ehhh, agencija :nonono:
Sicer ne vem, kako daleč bi se rad ti vozil in za koliko časa bi najel avto. Onadva sta se vozila po okolici (tudi na tisto 2400 m visoko brdo nad obalo sta šla), ob obali, po vasicah. Vozniška velja naša, ni bilo nobene panike. Avto sta najela kar v hotelu, tipko je bil ultra prijazen in vse. V glavnem nobenih težav.
Edino mal je treba pazit glede bencina, da tankaš takrat, ko vidiš pumpo, da ti ga slučajno ne zmanjka. So pa tudi na pumpah vsi orto prijazni.
Ne vem, kar se tiče recimo antalijskega področja, ni bilo žive duše, ki ne bi bila prijazna.

od Kemerja do Črnega Morja:2thumbs: .......če bo čas pa še do Kurdistana in malo po Duty free shopih v Irak.:rolling:

solsikke
09.08.2007, 10:34
od Kemerja do Črnega Morja:2thumbs: .......če bo čas pa še do Kurdistana in malo po Duty free shopih v Irak.:rolling:

Heh, pošteno :2thumbs:
Seveda pričakujem obširen potopis ;)

zverina
09.08.2007, 10:59
Heh, pošteno :2thumbs:
Seveda pričakujem obširen potopis ;)

potopis bo objavljen v 5 minutnem videoposnetku na Al Jazeeri.:rolling:

f kerem hotelu, pa so bli starši?

Goody
09.08.2007, 12:01
Z avtomobilom po južni Turčiji (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102070508125645111&cid=419&pgn=1)

zverina
09.08.2007, 12:32
kuuuul:2thumbs:

solsikke
09.08.2007, 13:35
potopis bo objavljen v 5 minutnem videoposnetku na Al Jazeeri.:rolling:

f kerem hotelu, pa so bli starši?
Gelidonya.

Heh, rabiš fotoreporterja zraven? :approve:

saskia
09.08.2007, 13:50

tudi mi smo rentali avto, v glavnem so ponujali turške cliote. na cesti je treba pazit, ker običajno ni sredinske črte, ob strani je pa veliko peska od posipanja. turki vozijo veliko bolje kot tunizijci in egipčani, tam si jaz ne bi upala vozit. problem je, da na nekaterih križiščih ni označeno kam it. sploh cesta za pamukale se mi je zdela taka (mi smo šli z agencijo in kombijem). v antaliji smo se hitro znašli ampak skoraj ven nismo prišli, ker so enosmerne in je bilo kar nekaj obvozov, označeno pa nič.
če se komu da brat sem opisala naše počitnice tu: http://saskia02.googlepages.com/tur%C4%8Dija-antalija%2Ckemer

Leon
09.08.2007, 20:45
Tak.....mal sem premišljevala...in sem se odločila da grem v Turčijo letos.............
In sicer Alanya................
če ma kdo kakšne izkušnje...al nasvete...so dobrodošli...:approve:

Dve leti nazaj sva bila v oklici Antalye. Sicer vse all inclusive. Mogoče je tak dopust bolj primeren za krajše obdobje 7 dni. Če greš naokoli lahko prevoz rentaš ali najameš taxi. Vsekakor ceno barantaj in sicer vedno vnaprej.

_________
www.hikenow.net

zverina
10.08.2007, 08:14
Gelidonya.

Heh, rabiš fotoreporterja zraven? :approve:

jaz grem v neko Timro Limro al nekaj podobnega.:d

solsikke
10.08.2007, 09:31
jaz grem v neko Timro Limro al nekaj podobnega.:d

OMG!!! Kolos.
Sem bila tam (na obisku), ampak ta zadevšna je v bistvu precej oddaljena od unga Kemra, pa mal odrezana od ostalega turističnega sveta.
Je pa ogromen hotelsko-apartmajski kompleks, ki itak nudi vse. Meni osebno čist preveliko, se bolj navdušujem nad manjšimi zadevami.
Kolegica je bila navdušena, je pa res, da je bila marca, ko še ni bilo veliko turistov in je bilo vse lažje.
Aprila, ko sem bila dol, pa je en gost hotela jamral, da so recimo rekreativne zmogljivosti hotela ful premale za kapaciteto ljudi, ki jo zbašejo not. Ampak če greš zdaj enkrat, itak ne boš rabil notranjega bazena, savne in podobnih pogruntavščin.
Hrana je pa dobra, pijača tudi ;)

zverina
10.08.2007, 10:22
šit:( , tole pa se mi lih ne dopade:nonono: ....no ja saj jaz bom tko al tko avto rental, sam jest bova šla tja....sem vedu, da bo nekaj narobe..že to ime me na neko solato spominja.:( .

zverina
10.08.2007, 10:25
mislim, da se reče limra lumak, mogoč pa ne mislma istga hotela.

solsikke
10.08.2007, 10:49
mislim, da se reče limra lumak, mogoč pa ne mislma istga hotela.

Limak Limra je. Imava istega v mislih ;)
http://www.limrahotel.info/english/index.asp

Ja, vidva kar rentajta, ful je hudo, res. Moram pogledat (izbrskat) mal zemljevid, da ti malo povem, kam morata iti :)

zverina
10.08.2007, 11:56
Limak Limra je. Imava istega v mislih ;)
http://www.limrahotel.info/english/index.asp

Ja, vidva kar rentajta, ful je hudo, res. Moram pogledat (izbrskat) mal zemljevid, da ti malo povem, kam morata iti :)

imam tak občutek, kot da grem na Francosko Gvajano v oporišče Tujske legije.:(

saskia
10.08.2007, 19:05
OMG!!! Kolos.
Sem bila tam (na obisku), ampak ta zadevšna je v bistvu precej oddaljena od unga Kemra, pa mal odrezana od ostalega turističnega sveta.
Je pa ogromen hotelsko-apartmajski kompleks, ki itak nudi vse. Meni osebno čist preveliko, se bolj navdušujem nad manjšimi zadevami.
Kolegica je bila navdušena, je pa res, da je bila marca, ko še ni bilo veliko turistov in je bilo vse lažje.
Aprila, ko sem bila dol, pa je en gost hotela jamral, da so recimo rekreativne zmogljivosti hotela ful premale za kapaciteto ljudi, ki jo zbašejo not. Ampak če greš zdaj enkrat, itak ne boš rabil notranjega bazena, savne in podobnih pogruntavščin.
Hrana je pa dobra, pijača tudi ;)

Če je hotel LIMAK LIMRA je to v kraju KIRIŠ blizu KEMRA. Res odrezano od dogajanja, ker Kiriš je ena vas, do Kemra vozi dolmuš, ki vstavi ene 20x preden pride do Kemra in še vozi po enih čudnih poteh po naj-naj daljši poti. Ne dogaja se nič, vse je v hotelu, ki je Ultra all inclusive in se folk preserava s hrano. Men je blo drugi dan too much in bi pop... če bi morala biti še en dan tam. Smo morali mal na izlete, drugače bi se mi zmešalo. V planu sem imela kaj vse bomo videli, pa smo pol manj, ker so take razdalje. Pa še soparno je bilo zelo.
So pa rekli v hotelu, da sredi oktobra zaprejo zunanje bazene, notranji je pa res pre-majhen. Odprejo spet sredi maja.

Na moji strani od Turčije je na koncu tudi nekaj o hotelu.

zverina
11.08.2007, 09:51
sem pogledal..pa ni tko švoh..čeprav sem od turškega dopusta bolj pričakoval...fanatizem, ekstremizem, terorizem skratka orientalski flair.:( :rolling:

Sam nekaj bi še vprašal, a ženske se lahko v Turčiji zgoraj brez sončjo?

solsikke
11.08.2007, 09:56
sem pogledal..pa ni tko švoh..čeprav sem od turškega dopusta bolj pričakoval...fanatizem, ekstremizem, terorizem skratka orientalski flair.:( :rolling:

Sam nekaj bi še vprašal, a ženske se lahko v Turčiji zgoraj brez sončjo?

Hahaha, napačen konec Turčije si si izbral za ekstremistični dopust ;)

V bistvu se pa zgoraj brez jaz tam ne bi sončila, tudi če je dovoljeno. :nonono:
No, mogoče se v tem času zgubiš v množici debelih jodlark in to, ampak vseeno.
Imam rada miren dopust in v tem primeru ti najbrž tudi tip ob tebi ne zagotavlja, da te bodo Turki pustili pri miru. Ne Kako ej pa to legalno tam, pa pojma nimam. :dontknow:

zverina
11.08.2007, 10:08
Hahaha, napačen konec Turčije si si izbral za ekstremistični dopust ;)

V bistvu se pa zgoraj brez jaz tam ne bi sončila, tudi če je dovoljeno. :nonono:
No, mogoče se v tem času zgubiš v množici debelih jodlark in to, ampak vseeno.
Imam rada miren dopust in v tem primeru ti najbrž tudi tip ob tebi ne zagotavlja, da te bodo Turki pustili pri miru. Ne Kako ej pa to legalno tam, pa pojma nimam. :dontknow:

pa ne jaz sem fantek, solsikke.:d ...a pravš Turki so tečni.

solsikke
11.08.2007, 10:14
pa ne jaz sem fantek, solsikke.:d ...a pravš Turki so tečni.

Vem, da si fantek, ampak kot sem razumela, gre zraven tudi tvoja deklica, ne?
Mah, tečni. Sej sploh ne vem, kako bi definirala. Če bi bili slovenski tipi tok direktni, bi bilo prav zabavno in ne bi imela nič proti. ;)
V bistvu je bolj to, da se te zelo polastijo. Si mal prijazen do njih pa to, hopa - se vklopi mentaliteta she's mine. Pol pa pride do kakih neprijetnih trenutkov. :mad:

zverina
11.08.2007, 10:18
Vem, da si fantek, ampak kot sem razumela, gre zraven tudi tvoja deklica, ne?
Mah, tečni. Sej sploh ne vem, kako bi definirala. Če bi bili slovenski tipi tok direktni, bi bilo prav zabavno in ne bi imela nič proti. ;)
V bistvu je bolj to, da se te zelo polastijo. Si mal prijazen do njih pa to, hopa - se vklopi mentaliteta she's mine. Pol pa pride do kakih neprijetnih trenutkov. :mad:

wow......upam, da ne bom naletu na kakega turškega gaya.:clown: :rolling:

solsikke
11.08.2007, 10:20
wow......upam, da ne bom naletu na kakega turškega gaya.:clown: :rolling:

:rofl: :rofl: :rofl:

solsikke
11.08.2007, 10:26
Aja, kdaj pa sploh greš?

zverina
11.08.2007, 11:53
Aja, kdaj pa sploh greš?

14-ga z globtourom....kje pa si ti bila in s kero agencijo si šla?

simmy
11.08.2007, 12:04
Jaz sem se tam sončla sam 1 dan zgoraj brez; mal zato, ker se mi je zdelo, da me res mal čudno gledajo, mal pa zato, ker smo se z enimi spoznali pa je men blo glupo.
Sicer na hotelskih plažah ni prepovedano, na javnih je, ampak sem dobila občutek, da ni najbolj zaželjeno!
Lepo se imejta!

zverina
11.08.2007, 14:19
zdi se mi, da grem v nek turistični Auschwitz.:(

solsikke
11.08.2007, 16:34
zdi se mi, da grem v nek turistični Auschwitz.:(

A, dej no dej, prav super se boš imel :d :2thumbs:

zverina
12.08.2007, 09:15
A, dej no dej, prav super se boš imel :d :2thumbs:

iz tvojih ust v božja ušesa.:2thumbs: Pa bom ja zverina se ima povsod super.:2thumbs:

zverina
15.08.2007, 01:51
še dve uri:evil: .....ni mi za it.:(

Upam, da bom na Al Jazeeri.:2thumbs: :happy:

solsikke
27.08.2007, 10:57
še dve uri:evil: .....ni mi za it.:(

Upam, da bom na Al Jazeeri.:2thumbs: :happy:

Nismo te zaznali na Al Jazeeri, to pomeni, da je bilo kr OK.
Do tell :2thumbs: :d

zverina
27.08.2007, 11:01
Nismo te zaznali na Al Jazeeri, to pomeni, da je bilo kr OK.
Do tell :2thumbs: :d

eh brezveze...polno hrane, ležanje na plaži, kot prašič v gnoju, rigajoči švabi....drugo leto se pridružim Šerugi na kakem tripu.:2thumbs:

solsikke
27.08.2007, 11:03
hahahahaha :rolling:
Te popolnoma razumem :d

Šerugi al pa Šapcem. Po moje so slednji sploh kul. Bom mogoč preizkusla v prihajajočem letu :)

zverina
27.08.2007, 11:10
Šapec? Tega niti ne poznam.

solsikke
27.08.2007, 11:13
Šapci (ne ćapci) ;) www.shappa-drustvo.si

zverina
27.08.2007, 11:21
to pa ni švoh.:2thumbs:

donna8
21.09.2007, 14:10
Vsa Turčija je zame ena sama eksotika. Treba je poskusiti njihovo hrano - različne dolme, merdzimek juho in božanske baklave, imajo izvrstna vina, predvsem rdeča (so res malo dražja) in yeni raki. In Alanya je zelo lepa. Tu sem bila sicer samo na enodnevnem izletu iz Sideja, a mi je zelo ugajala. V notranjost te popeljejo na izlet v gostišče ob reki, kjer so sedeži na sodih in imajo izvrstne ribe. Zelo zanimovo in zelo drugačno!

misswho
29.09.2007, 11:56
Turčija je res fantastična :) Jaz sem bila 2 leti nazaj - Istanbul, potem pa Kapadokija in Centralna Anatolija. Istanbul je itak fenomenalen, mesto Goreme me je tut fasciniralo z relaksiranostjo ... Najbolš od vsega je bil pa treking po hribih blizu mesta Nigde. Samo mesto je mega, ker skoraj ni turistov in se kar malo izgubiš med domačini. Hribi so bili pa fantastični. Sem vege in so me vsi strašili, da brez mesa pa ne bom preživela ... phe, še na trekingu je kuhar Seljcuk delal jedi samo zame - nagrada, ker sem se naučila par turških besed in sem mu razložila, da pri meni pa "et no" - meso pa ne gre :2thumbs:

zverina
29.09.2007, 17:46
Vsa Turčija je zame ena sama eksotika. Treba je poskusiti njihovo hrano - različne dolme, merdzimek juho in božanske baklave, imajo izvrstna vina, predvsem rdeča (so res malo dražja) in yeni raki. In Alanya je zelo lepa. Tu sem bila sicer samo na enodnevnem izletu iz Sideja, a mi je zelo ugajala. V notranjost te popeljejo na izlet v gostišče ob reki, kjer so sedeži na sodih in imajo izvrstne ribe. Zelo zanimovo in zelo drugačno!

jst ne vidim razliko med Alanyo, Mallorco ali Porečem.:d

Gric
03.10.2007, 12:54
jst ne vidim razliko med Alanyo, Mallorco ali Porečem.:d

Poreč je najdražji

zverina
04.10.2007, 18:26
Poreč je najdražji

ma kaki.:d

Mučačačosi so najdražji.:2thumbs:

makola
05.02.2008, 20:18
Zanima me, ali je bil že kdo v Turčiji blizu kraja Alanye, v omenjenem hotelu ?! :dontknow:

ant
03.03.2008, 10:59
čao

midva s punco pa sva rezervirala hotel Kleopatra beach 4* All Incl pri Travel Pointu 25.6. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem hotelom? Hotel se nahaja na plaži Kleopatra beach. Prav tako me zanima ali je treba v Turčijo vzeti kakšne tablete za želodčne motnje in lai so le te pogoste? Večinoma bova seveda jedla v hotelu, kaj pa na kakšnih izletih? se je treba kaj paziti kaj poješ?

zanima me tudi kam se splača iti na izlete iz Alanye in ali so kakšni problemi z domačimi agencijami namesto, da greš preko slo agencije? domače so verjetno veliko cenejše.

Kako je pa z raznimi bazarji ipd?

hvala zaenkrat :)

liljana
02.04.2008, 10:31
Ojla !

Sem prvič na forumu za Turčijo. Pa me zanima kakšno je vreme in morje v Aprilu. A se splača poskusit.

lp Lili:

jagadu
12.04.2008, 12:00
Ali je kdo že bil v hotelu Alaiye resort ?
Mi gremo 23.julija in me zanima mnenje nekoga ki je tam že bil! Hvala

Deklica68
21.04.2008, 20:06
čao

midva s punco pa sva rezervirala hotel Kleopatra beach 4* All Incl pri Travel Pointu 25.6. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem hotelom? Hotel se nahaja na plaži Kleopatra beach. Prav tako me zanima ali je treba v Turčijo vzeti kakšne tablete za želodčne motnje in lai so le te pogoste? Večinoma bova seveda jedla v hotelu, kaj pa na kakšnih izletih? se je treba kaj paziti kaj poješ?

zanima me tudi kam se splača iti na izlete iz Alanye in ali so kakšni problemi z domačimi agencijami namesto, da greš preko slo agencije? domače so verjetno veliko cenejše.

Kako je pa z raznimi bazarji ipd?

hvala zaenkrat :)

Lani sem bila zadnji teden septembra v tem hotelu. Hotel je povprečno opremljen, vendar čist. Potreben je obnove (vsaj sobe). Upaj, da bosta dobila sobo s pogledom na morje (malo verjetno, ker so najljubši gostje tega hotela Nizozemci) ali pa na vzhodno stran. Hrana je božanska za tiste, ki imajo radi zelenjavo in omake ter pečeno meso. O sladicah raje ne bom pisala, ker se mi še danes sline cedijo. Če bosta v Duty free kupila alkohol se ni bati.

Osebje je zelo prijazno (posebej receptorji: dva fanta in eno dekle zelo luškano), tudi natakarji so prave face. Internet je zastonj.

Plaža je lepa (takoj čez cesto in šef Kadir s svojim osebjem je zelo prijazen). Ležalniki in senčniki so žal plačljivi 1,5 € po kosu na dan. Poseben čar ima ta Kleopatrina plaža zjutraj (jogging) in zvečer (romantični sprehod pred večerjo) s pogledom na grad. tega morata obiskati. ...

In bazar, z neskončno možnostjo nakupovanja.

Tudi jaz grem v ta hotel, ampak spet zadnji teden septembra, sicer pa bo to moj 4 dopust v Turčiji. :):):):d

Deklica

ant
20.05.2008, 08:36
joj šele sedaj sem opazil tvoj odgovor :blush:

nekaj časa sem še spremljal temo pa ni bilo odziva, zato sem kar pozabil :(

hvala za odgovor

frik
27.05.2008, 19:40
Kot sprasuje jagadu, tudi mene zanima ce ima kdo izkusnje s hotelom Alaiye resort? Potujeva s punco tja konec avgusta za 2 tedna in ze komaj cakava. Lani sva bila na Djerbi, tako da imava ze nekaj izkusenj z muslimanskimi drzavami in njihovo kulturo, barantanjem, higieno, itd. Vseeno bi prosil ce ima kdo kaj koristnih informacij o temu hotelu.

btrafela
16.06.2008, 13:32
Mi gremo konec meseca v Turčijo (Antalya). Zanima me, ali je bolje imeti zraven dolarje ali evre (saj veste, tečaj). Lani v Egiptu so Eure in dolarje računali 1:1. Pa za napitnine, ki so bojda tudi zaželjene v Turčiji, je boljše papirnat denar.
Ima kdo kaj izkušenj s tem?

Lp,

potovalka
24.06.2008, 19:05
Jaz sem eure zamenjala v turške lire, ker drugače je vse 1 euro.

V notranjosti imaš lahko problem - evre ti sicer vzamejo papirnate, kovancev pa ne in tudi vrnejo ti v turških lirah.

Ampak v Alanyi ne boš imela teh problemov.

Uživaj, saj je Turčija fantastična. Bolj ko se vračam, raje jo imam. No vzhodna Turčija me še čaka.

kozolc
09.07.2008, 11:16
Bil že premnogokrat, res se strinjam da je fantasitčna in vedno boljša večkrat, ko jo obiščeš.

Letos se vračam po dolgem času (tokrat z malčkom :) ) v antalyo. Če čte vidt v ker hotel, mi rečte, zgleda krasno in komi čakam na konc avgusta ko grem :)

*Miriam*
09.08.2008, 08:59
Tudi midva nekako planirava še en 7-dnevni dopust v Turčiji letos, ampak definitivno oktobra, ko so tudi temperature malo bolj znosne in cene nižje (predvidevam :))

V bistvu zaenkrat malo spremljam vse ponudbe preko agencij in sm dejansko malo zmedena med vso to ponudbo hotelov...
Niti ne vem še, za katero mesto bi se odločila? Rada bi, da je blizu hotela tudi spodobna plaža, da se lahko kopaš, pa možnosti za šoping seveda ne sme manjkat :blush:, po drugi strani bi bila rada nekje na sredini med vsemi temi mesti, da bi si jih tud vsa ogledala, mogoče bi avto rentala al p z busom...

Kaj priporočate, tisti, ki ste bili že večkrat? Mogoče tudi kakšen hotel?
nekak se bolj nagibam k Antalyi kot Alanyi, to pa je tudi vse.

Deklica68
22.08.2008, 17:30
Tudi midva nekako planirava še en 7-dnevni dopust v Turčiji letos, ampak definitivno oktobra, ko so tudi temperature malo bolj znosne in cene nižje (predvidevam :))

V bistvu zaenkrat malo spremljam vse ponudbe preko agencij in sm dejansko malo zmedena med vso to ponudbo hotelov...
Niti ne vem še, za katero mesto bi se odločila? Rada bi, da je blizu hotela tudi spodobna plaža, da se lahko kopaš, pa možnosti za šoping seveda ne sme manjkat :blush:, po drugi strani bi bila rada nekje na sredini med vsemi temi mesti, da bi si jih tud vsa ogledala, mogoče bi avto rentala al p z busom...

Kaj priporočate, tisti, ki ste bili že večkrat? Mogoče tudi kakšen hotel?
nekak se bolj nagibam k Antalyi kot Alanyi, to pa je tudi vse.

Definitivno je Alanya zakon. Antalya je polna Angležev, in zato nevarna. Alanya je nakupovalski raj. In, če še ne znaš cenkati, te turki to kaj hitro naučijo.
Poglej malo ponudbo hotelov ob Klepatrini plaži, teh je kar nekaj. Plaža je peščena, sicer v večini plačljiva. Njihovi mali avtobuski "dolmuši" so sila poceni. Velja videti Perge, Aspendos in Side. In seveda uživati v božanski turški kulinariki.

dualband
14.09.2008, 09:54
V opisih hotelov pri All Inclusive imaš povsot napisano brezplačno lokalne nealkoholne in alkoholne pijače. Lahko kdo ki je že bil v turčiji mal pove kaj so to pri njih lokalne pijače in če so za kej?

Lp

Aneta
03.04.2009, 16:45
A mi lahko kdo pomaga letos gremo z družino na dopust v turčijo kemer v hotel daima beach resort.Če kdo kaj ve o tem hotelskem naselju mi naj prosim kaj napiše???

Aneta
04.07.2009, 05:05
joj zdej pa res ne vem kaj je to z vami letos julij je že pa nobenih odgovorov ,na agencijah pa pravijo da je letos turčija hit poletja odgovorov pa nobenih .Rada bi zvedla kej o mestu Kemer in pa hotelu daima beach resort.Čao lep pozdrav

zigec.migec
04.07.2009, 06:54
oh, ja ...
malce iznajdljivosti bi pa bilo vendarle potrebno, kaj ... na internetu najdes popolnoma vse ... in stricek "google" pravsnji je za-to!!!
upam, da vam bom vsaj malce jaz sedaj koristil ...
preglejte naslednje povezave:
- http://www.relax.si/ponudba.aspx?id=30902
- http://www.travelpod.com/hotel/Daima_Resort-Kemer.html¸
- http://www.tourboxantalya.com/eng/hotels/details/Daima-Resort.htm
- http://www.hotelscombined.com/Hotel/Daima_Resort_Kemer.htm
- http://www.turontime.com/ru/Daima-Resort-Hotel-5*-TurOnTime-Kiris-ANTALYA/

hmh, pa se mnogo tega bi se naslo ...

zelim obilo vam uspeha, tako pri iskanju, kot seveda tudi na samem pocitnikovanju ...
s sonckom (k) vam slovo,
zigec.migec

akna43
16.07.2009, 14:28
Z ženo odpotujeva v Kemer hotel Joy hydros village.Kakšne so možnosti za izlet Mavgat in cena.
Hvala za informacije

Aneta
04.08.2009, 17:07
:2thumbs::2thumbs:Včeraj smo se z družino vrnili iz Antalyje kiris hotel daima beach resort superrrrrrrrrrr.Res smo zelo zadovoljni s hrano lego morjem tobogani za otroke skratka vse je bilo super .Tudi izlet v pamukale le malo daleč je 6 ur vožnje.Če kdo želi obiskati Turčijo mu priporočam ta hotel ker je res super sploh če imate otroke ker je veliko toboganov v hotelskem kompleksu.:2thumbs::2thumbs:

boss1
17.08.2009, 10:50
Mogoče kdo pozna hotel LIMAK LARA.

kdanica
18.01.2010, 21:27
Aneta, mi lahko prosim poveš, kako je s cesto pri hotelu daima beach, v katalogu za leto 2010 vidim, da je "glavna cesta" med hotelom in plažo.

kdanica
27.01.2010, 11:50
Letos se odločamo za Turčijo, hotel Pegasos Royal, ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem hotelom iz preteklih let? dobrih ali slabih, oboje je dobrodošlo

aydama
08.02.2010, 20:19
Pegasos Royal, Resort in Club so v enem sklopu in moram reči, da je tam :2thumbs: . Mi smo bili v Resortu in je bilo odlično! Hrana okusna, okolica izjemno urejena, morje s peščeno plažo, animacija fenomenalna, vzdušje fantastično....res priporočam! Tudi letos gremo avgusta za 14 dni! ;) Če želiš več informacij, pošlji zs.

gdolenc
20.02.2010, 16:13
Pozdravljeni.
Kateri hotel bi bolj priporočali za družino z dvema malima otrokoma, 5 in 6 let, Royal ali Resort? Ali je res v tem kompleksu problem zelo galsnega open-air diska? Hotel je sicer zelo ugoden, sploh če greš za dva tedna in tudi mi planiramo odhod v drugem delu avgusta...

aydama
09.03.2010, 08:54
Vseeno katerega izberete, kajti oba imata 5*...open air disca tam ni, edino amfiteater z mini discom-ki traja okoli 1 ure in nato še sledi kakšen skeč oz. plesni nastopi, igre....pa še do hotela se sploh ne sliši, ker je to res velik kompleks....ni problema. :2thumbs:

Aneta
16.05.2010, 18:17
Aneta, mi lahko prosim poveš, kako je s cesto pri hotelu daima beach, v katalogu za leto 2010 vidim, da je "glavna cesta" med hotelom in plažo.

sory ker nisem prej vidla ker še ni bila sezona dopustov sem se šele sedaj znašla tu go naj ti povem da smo že kar nekaj videli na svetu ampak takega super hotela še nismo doživeli kot samo v egiptu .hotel je s bazenom in plažo povezan s podhodom tako da ni strahu pred glavno cesto lahko greš po glavni cesti ali pa po podhoduhrana je fenomenalna animacije tudi če hočeš še kaj večse oglasi še tu gor ali pa ti pošljem kake slike ne bo vam žal

kdanica
23.05.2010, 14:34
Aneta, pozdravljena! Mi smo se že odločili za hotel Pegasos Royal, upam, da smo dobro izbrali. Mogoče gremo druglo leto daima beach. Lahko pa pošlješ fotke, da malo pogledam, kaj sem zamudila. Gremo preko relaxa, 21.7. 10 za 14 dni. Lahko mi pa napišeš, kaj od izletov predlagaš oz. priporočaš, smo pa tri odrasle osebe, če boš pošiljala slike, mi napiši, da ti dam mail, lp

kdanica
23.05.2010, 14:38
ima kdo "izkušnje" z letalsko družbo Onur Air, turčija, nam je bila prvo obljubljena Adira, potem pa kar naenkrat sprememba, iz četrtka prestavljen let na sredo in z družbo Onur Air, gremo pa preko Relaxa

Aneta
04.06.2010, 06:01
no daj pošlji mi emai za izlet ti pa priporočam pamukale so res super in pa hammam turško kopel masaže res super zadeva si pol čisto prenovljem mi gremo spet v turčijo damo na drug konec tak alll inclusive kot je v turčiji ga ne najdeš nikjer kar pošlji email za slikel

kdanica
05.06.2010, 21:41
Aneta, hvala. Moj mail kdanica@hotmail.com ali danica.komljen@gmail.com mi že komaj čakamo, da gremo res. zdele sta dva kolega prišla iz turčije in sta res bila zadovoljna, in tudi oba pohvalila hammam masažo. In kam greste vi letos?

uživači
23.06.2010, 11:09
Mi smo se pa prejšnji teten žal že vrnili iz nepozabne Turčije... bilo je noro.... bili pa smo v Pegasos resortu, kjer je bilo kar nekaj Slovencev. Še bomo šli...

Aneta
05.07.2010, 14:18
Aneta, hvala. Moj mail kdanica@hotmail.com ali danica.komljen@gmail.com mi že komaj čakamo, da gremo res. zdele sta dva kolega prišla iz turčije in sta res bila zadovoljna, in tudi oba pohvalila hammam masažo. In kam greste vi letos?

mi gremo letos v washington resort

kdanica
07.07.2010, 18:47
eni naši znanci so se vrnili iz Turčije, bili v hotelu v katerga greste vi Aneta, preko relaxa, relaxov klub, in mislim, da ni bilo pretiranega navdušenja, baje je bila slaba izbira salam in mesa, bil pa je kropmir in riž

kater izlete predlagaš? znanci so bili samo v pamukalah, pa so mi rekli, da bom razočarana, ker ni tako, kot je na slikah.
mi gremo 21.7, danes 14 dni bom že na dopustu, in gremo preko relaxa

Aneta
20.07.2010, 14:54
eni naši znanci so se vrnili iz Turčije, bili v hotelu v katerga greste vi Aneta, preko relaxa, relaxov klub, in mislim, da ni bilo pretiranega navdušenja, baje je bila slaba izbira salam in mesa, bil pa je kropmir in riž

kater izlete predlagaš? znanci so bili samo v pamukalah, pa so mi rekli, da bom razočarana, ker ni tako, kot je na slikah.
mi gremo 21.7, danes 14 dni bom že na dopustu, in gremo preko relaxa

nam je ta hotel predlagal delavec relaxa ki tudi potuje z nami in njemu so v agenciji svetovali ta hotel če pa je vaš znanec mislil da gre v hotel takšen kot so na ameriških filmih se je pa zmotil letos gremo že drugič v Turčijo videli že zelo veliko sveta pa še nismo bili razočarani moja kolegica je bila tud v tem hotelu kot gremo mi ga pa ni mogla prehvalit. Tak da vsak ima svoj okus , veš jst sem bila v Egiptu na piramidah pa se ne da primerjat s slikami

kdanica
06.08.2010, 07:49
Aneta, mi smo se vrnili iz Turčije, Pegasos Royal, bomba res, vse je bilo super, hrana, morje, tako da ne vem, kje so bili tile moji kolegi....
Eno vprašanje, kateri hotel ste bili v Egiptu, kako je bilo s hrano, ker eni zelo jamrajo, da se jih večina zastrupi, in da je kar hudo.Mi smo že letos razmišljali Egipt ali Hurgado, pa mislim, da bo to destinacija za drugo leto. hvala in lep dopust, če ste še doma, lp

Aneta
06.08.2010, 08:02
no pa daj mi povej kdaj ste prišli domov ker mi smo se vrnili v sredo 4.08.2010 lahko da smo se vidli na letalu če ste bili za 14 dni mi smo bili bombastično presenečeni tak da res ne vem kje so bili tvoji kolegi hrane dovolj pijače tud vo vročini pa da ne govorimo skratka nepozabno. E giptu smo bili v hotelu Domina coral bay pejt na net pa boš našla od naših agencij ne vem kdo ga prodaja mi smo takrat bli z globturjem. A ste šli na pamukale????

kdanica
06.08.2010, 09:24
mi smo imeli letalo 09.45, v sredo, doma na brniku smo bili 11 30, ne reci mi, da smo bili celo na istem letalu, iz kje ste vi? tudi jaz ne vem, kje so bili. mi smo prvi teden hodili po izletih, na treh smo bili, v pamukale nismo šli, predolga vožnja, mogoče drugič, pa so tudi iz tega hotela hodili z nami, pa niti eden ni jamral, edino če je res taka razlika pred sezona in sezona, res ne vem. hvala za hotel, bom pogledala, kdo ga letos ponuja, lp

COPILOT
22.08.2010, 10:02
Aneta, mi smo se vrnili iz Turčije, Pegasos Royal, bomba res, vse je bilo super, hrana, morje, tako da ne vem, kje so bili tile moji kolegi....
Eno vprašanje, kateri hotel ste bili v Egiptu, kako je bilo s hrano, ker eni zelo jamrajo, da se jih večina zastrupi, in da je kar hudo.Mi smo že letos razmišljali Egipt ali Hurgado, pa mislim, da bo to destinacija za drugo leto. hvala in lep dopust, če ste še doma, lp

Old Palace - super, brez zastrupitev.

Lp.

dayana
24.08.2010, 09:12
Egipt: Albatrose Palace! Super hotel, hrana dobra, maš več restavracij (ital., mehiška, kitajska, mediteranska, ena njihova...) Folk se porazgubi, plaža fajn, prazna, ni treba rezervirat ležalnika, nobene gužve.... Hotel fenomenalen! Sva bla že večkrat v Egiptu, ta hotel je bil najboljši! Nobenih problemov, jedla sva vse! Lp

p.s.: vem, da je tema turčija, sam sem ravnokar vidla tole vprašanje za Egipt! :)

Dannaja
31.08.2010, 11:33
Zdajle je fino biti v Turčiji. Lahko združiš dopust s košarko.
Ali pa se zjutri zbudiš in greš v službo :(

akna43
22.09.2010, 10:53
Spoštovani siolovci na forumu
Letos nameravam moj dopust preživeti v Turčiji in sicer v predelu Lykija .Če kdo pozna hotela Oludeniz ali Belcekiz prosim za mnenje in informacije.
Lep pozdrav

potovalka
26.09.2010, 11:06
sem si prav vzela čas in pogledala malo na netu. Mislim da ste dobro izbrali. Zelo dobro.

Moti me edino to - kdaj?

Zdaj je tam že - vsaj zame - mrzlo. In maja tudi. Če se hočeš izogniti gneči in visokim cenam je idealen september.

tomaz2a
07.01.2011, 13:17
Ojla :)

Mi se letos odločamo za Turčijo, smo bili že na Djerbi in v Egiptu, zdaj pa smo si rekli, da bi sli se v Turčijo. Ogreli smo se za Pegasos Resort ali pa Pegasos Planet, zanima me v čemu je razlika med tima dvema, ker v katalogu je napisano kot da je to en hotel??? Prav tako me zanima ali je tam animacija za otorke v SLO jeziku??? Hvala za odgovore.
Tomaž

majko
24.01.2011, 19:00
Mi smo danes rezervirali Turčijo v Pegasos Planet. Dobili smo samo še termin od 09.06. do 16.06., vsi ostali termini do julija pa so žal zasedeni. Gulet ima tam animacije v slovenskem jeziku od sredine junija do sredine septembra, lahko tudi prej, če je veliko slovenskih družin, vsaj tako so mi rekli na agenciji. Kdaj pa greste vi dol?

tomaz2a
26.01.2011, 19:27
Mi smo danes rezervirali Turčijo v Pegasos Planet. Dobili smo samo še termin od 09.06. do 16.06., vsi ostali termini do julija pa so žal zasedeni. Gulet ima tam animacije v slovenskem jeziku od sredine junija do sredine septembra, lahko tudi prej, če je veliko slovenskih družin, vsaj tako so mi rekli na agenciji. Kdaj pa greste vi dol?

Ojla,
Mi smo pa dobili termin od 11.7. do 18.7., ostalo je bilo pa že pred 6.1.2011 zasedeno. Meni je v agenciji rekla, da Nemci zasedejo večino kapacitet v Pegasos Planet v terminu od 15.6. do 10.7. in baje oni zadevo rezervirajo že decembra. Zadevo smo rezervirali predvsem zaradi Slovenske animacije, sicer bomo letos prvič izkusili Guletovo, drugače smo pa v Egiptu imeli Palmino animacijo, na Djerbi pa Intelektino in do zdaj se nam je to vedno obrestovalo, 200% :)

damana
07.03.2011, 13:50
Zdravo,

letos se s fantom odpravljava na 14-dnevne počitnice v Alanyo. Zanima me, če ima mogoče kdo kakšne informacije o Hotelu Bilkay 3* v središču Alanye? Hotel naj bi imel na holiday checku oceno 5,2 a me vseeno zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s tem hotelom?

Hvala in lep pozdrav. :d

akna43
21.03.2011, 14:36
Spoštovani siolovci!
Letos nameravam dopustovati v Turčiji na področju Lykije in sicer v hotalu Oludeniz ali Belcekiz.Če kdo pozna prosim za informacije in mnenje.LP

periferka
13.04.2011, 07:34
Oludeniz - super plaža, super folk, še boljša hrana. Priporočam:2thumbs:

fritz221067
25.07.2011, 17:08
Ali je že kdo bil na dopustu v hotelu Daima Beach Resort in kako je bilo

liverpool_9
23.06.2012, 07:45
Bil sem na Djerbi pred tremi leti, in moram reči da je bilo uredu, imam pa par pritožb in sicer bil sem v hotelu z tremi zvezdicami, voda ni bila pitna, posledično cel teden od dveh nismo spali ker nas je zvijalo v trebuhu se mi zdi da zaradi tega, ker nismo navajeni hrane od tam čeprav ni bila bistvena razlika v hrani nevem kaj je bilo...

nasljednič vam priporočam, da si takoj kupite lokalno!! zdravilo proti tem težavam. Zelo dober za Egipt je Antinal.
Take težave so čisto nekaj običajnega na teh destinacijah ;) Nekateri nimajo nikoli težav...Sam jo rešim tako, da takoj začnem pit samo kokakolo-pepsi še bolje, če je z dodatkom ruma:2thumbs: