Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL TV na računalniku za telebane

Strani : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

rock
03.12.2011, 09:53
FAIL STB-ji so vsi, ki so ali so bili v uporabi.
Teme o težavah z box-i so praktično edine, ki na tem forumu živijo. Prej je bilo enako za Sageme.

Alternativo glede PC predvajanja držimo pri vrhu ter težavce z streami, ki pridejo in grejo. Nekatere so bile tudi kar precej dolgotrajne v zadnjem letu (SLO HD mini, NG HD).

Saj se menda lahko promet omeji na naročeno. ??? To je bilo nekako pričakovano in logično že, ko so se kanali grupirali po IP grupah.

Plačljivih vsebin je vse več in kot na kakem divjem pašniku sigurno ne bo ostalo. Ponudniki vsebin imajo tu sigurno tudi svoje zahteve. Ni le distributer tisti, ki bo sam zaradi sebe prej ali slej ukrepal.

Kot sem že nekajkrat rekel pa bi bilo kompletno kodiranje z zmožnostjo predvajanja le prek uradnih STB-jev ena velika neumnost za trenutni čas. Uporabniki pa tudi tega ne bomo mogli preprečit, če (ko) do tega pride. Nenazadnje tudi avtentičnost PC-ja se da preverjati.

Neumno KOrak desetletje nazaj bi bil će prek PC ali tablic nebi mogel gledat IPTV. Tu so še ekrani, ki dandanes že v pretežni meri hardverdsko omogočajo ogled. Praktično vsi ki imajo DLNA. Le aplikacija manjka.

Nenazadnje pa prihajajo multinacionalke (google TV recimo). Jih bodo spustili na trg? Na kakšen način bo šla zadeva naprej?

Trenutno stanje je za uporabnika sicer optimalno. Za ponudnika in distribucijo ni.

ntadej
03.12.2011, 10:02
Tudi, če bi omogočili predvajanje na računalniku, bi gotovo ponujali le svojo aplikacijo, ki bi omejila predvajanje npr. le na Windowse, tablice, multimedijski računalniki in telefoni pa bi izviseli.

Idealno bi bilo, da bi promet omejevali na viru (oz. modemu), potem pa bi se vsak uporabnik odločil, na kakšen način bi rad spremljal televizijo. Lahko bi kupil npr. BOX, uporabil siolovo aplikacijo za računalnik, svojo priljubljeno aplikacijo, ki jo že uporablja, ali pa bi si sestavil lasten STB oz. multimedijski računalnik.

To stanje bi bilo dokaj optimalno za obe strani.

rock
03.12.2011, 10:41
Pri T2 so verjetno ukrepali točno v to logično smer za win-win rešitev glede na objave na neuradnem forumu.
"Neuradniškega" komentarja (še) ni.
Glede na objave ni povsem jasno ali gre za to ali le za izpad HD kanalov.

Sawyer
03.12.2011, 11:18
za box
SECURITY
 CAS : Nagra Card-based/Cardless, Verimatrix
 DRM : Verimatrix, PlayReady, WMDRM10
 Content protection: HDCP, CGMS-A

Tak da ja. Ko se znebijo vseh sagemov bo pc blackout.

fogy
03.12.2011, 11:46
za box
SECURITY

Saj zato pa pravim, da spet jamrate za brez veze in prezgodaj. Sagemov se še lep čas ne bodo znebili.

rock
03.12.2011, 11:50
za box
SECURITY

Siol bo po vsej verjetnosti block out kar se mene tiče pri tej rešitvi, kakor jo predvidevaš!

Seveda pa nekaj uporabnikov nič ne pomeni in kot sem rekel bomo lahko le še malo ponergali in se znašli nekje pri drugi ponudbi...

Definitivno pa za gledanje prek STB in internet nimam namen plačevat te cene (naročen imam 15 var, mega +HD). V sivo cono se gre zelo redko. Res pa niti ne vem kaj točno razen HBO ni vključeno. Filmov pa sem še sit iz časa ITIVI. Prvo zaradi mpeg4 in le HD mini na bakru in drugo zaradi neuporabnosti vmesnika in zasedenopsti ekrana s TV prek STB. 1080 zajem v PC je pa trenutno obupno drag, če nisem kaj spregledal. Nenazadnje bi se STB moralo dat krmilit prek mreže in PC desktopa kot že nekaj časa počnem z AVreciverjem. Prvi zavihek brovserja imam rezerviran zanj. A to je verjetno le utopija.
Uporabljajmo dokler lahko in glede na to da nihče od ponudnika nič ne komentira upajmo na rešitev, ki bo tudi za verjetno majhen del uporabnikov, ki IPTV zajemamo prek PC ugodna.

Sagemov se lahko znebijo tako kot Aminov. Po določenem datumu bo možn le osnovni paket. Odvisno kaj pravi ekonomika in zahteve lastnikov kanalov. In nenazdnje, kolk je črnega zajema - zajema nenaročenega.

Sawyer
03.12.2011, 13:29
Konckoncu bi samo tisti pc player mogli vklučit v ponudbo z verimatrix pa bi tudi bilo ok.
Verjami ali ne. Jaz trenutno uporabljam 4 različne playere ker prav doben ni zadovoljiv sam po sebi.

1. MediaPortal (IPTV zanič, crasha in friza) uporabljam zaradi HDD videja
2. Windows Media Center (HDD Video zanič) uporablam zaradi netflixa
3. Boxee (Netflix zanič, IPTVja ni) Dober youtube in internet video, Pandora, facebook, twiter?, HDD video tudi delno.
4. MulticastDS (tudi friza slika, vendar brez kritičnih lockov) uporabljam za IPTV
5. Box (pilot grdi) v omari

Je pa čisto možno, da bom kmalu vse omenjeno lahko zamenjal z SiolBox/Harmony300i/PlayON.

Nwanko
03.12.2011, 14:52
Pol pa ti nimaš lih nastavitev poštimanih, jaz imam iptv prek mediaportala,streamedmp skin, logo oddaj, spored...čist lepo vse dela,res da rahlo počasi menjava kanal ampak dela normalno,tudi video zbirko se da lepo poštimat z postri in vsem.

Sawyer
03.12.2011, 17:30
Jah prav. To je ravno problem PC zadev. Zato tudi dvomim da se bo siolu dalo ukvarjat z uradnim PC playerom od verimatrixa, čeprav zadeva na papirju izgleda res solidna, v kolikor sami ne blokajo pol featursov.

ExB
04.12.2011, 12:05
Sawyer: a ViewRight player od VeriMatrixa se ti zdi ok? Ne vem no, men je EPG v MediaPortalu in MulticastTVju ratal nepogresljiva zadeva, in nikjer ne vidim da bi tista zadeva mela podporo za EPG.. Na HTPCju z daljincem pa tud ne mislim med gledanjem TVja skakat v browser zato da bom spored pogledal, ***emti kje pa smo, a ne bo lihkar 2012? Zadnjic sem si se MediaPortal koncno zrihtal na HTPCju in sem navdusen, lepsi in bolj kul od MulticastTVja, vse deluje super fino fajn (no za radio programe pravijo da ne delujejo, ampak ne poslusam radia prek TVja, tako da me ne moti), vse v enem, tocno to kar rabim na HTPCju.. Lep pregled vseh filmov in vse muzke in vsega kar mam na HTPCju, na serverju in na delovni masini, IPTV deluje ful lepo (ne vem kaj pri tebi ni kul da ti crasha in friza, meni ni niti enkrat do sedaj pa gledam res ogromno TVja..)..

Sawyer
04.12.2011, 13:04
Ja predvsem zato ker bo edina opcija enkrat v bližji prihodnosti, če se bodo odločli jo ponudit seveda.

lukadane
05.12.2011, 20:05
Jaz pa sem recimo strašno zadovoljen z ProgDVB in malo "potweakanim" skinom.
Tudi sam pa vsekakor mislim odjaviti SiOL, če mi ukinejo PC podporo...

Sawyer
06.12.2011, 15:45
Zanimivo je le to da je T-2 začel podpriati internet preko PCja. http://www.fora.si/hls/
medtem ko siol zavirati?

telex
06.12.2011, 18:53
Zanimivo je le to da je T-2 začel podpriati internet preko PCja. http://www.fora.si/hls/
medtem ko siol zavirati?

Saj, če nam bo to možnost za naročene in plačane programe SIOL preprečil, bomo pač tisti, kateri bomo lahko odšli tja, kjer nam bodo to dovoljevali.

PS- SLO1 ali HBO ali... se vidi enako, če plačam račun SIOL-u, T2, Amisu ali TUŠ-u.

Sawyer
06.12.2011, 19:27
res je. btw. Zgoraj sem TV preko Pcja mislil.
Mogoče bojo sli celo tak dalec da zaceli prodajati TV pakete preko itnerneta neglede ali imaš doma TV ali ne. Nekak tak kot je popadli SIOL IO mislil biti. To bi celo naročo za drugo lokacijo.

smejko1987
11.12.2011, 20:23
čeprav razumem bodo blokirali, da lahko preko VLC spremljaš Siol kanale?

pa še eno vprašanje,... preko WLANa bi rad imel multicast + internet, zanima me ali je iz modema do routerja potrebno vlečti internet +iptv kabel ali se da vse po enem in če ja po katerem?

_Stupid_
11.12.2011, 23:42
Kje bi lahko dobil najnovejšo playlisto z čim več delujočimi programi? Imam pa optiko.

Frenky
12.12.2011, 09:55
Konckoncu bi samo tisti pc player mogli vklučit v ponudbo z verimatrix pa bi tudi bilo ok.
Verjami ali ne. Jaz trenutno uporabljam 4 različne playere ker prav doben ni zadovoljiv sam po sebi.

1. MediaPortal (IPTV zanič, crasha in friza) uporabljam zaradi HDD videja
2. Windows Media Center (HDD Video zanič) uporablam zaradi netflixa
3. Boxee (Netflix zanič, IPTVja ni) Dober youtube in internet video, Pandora, facebook, twiter?, HDD video tudi delno.
4. MulticastDS (tudi friza slika, vendar brez kritičnih lockov) uporabljam za IPTV
5. Box (pilot grdi) v omari

Je pa čisto možno, da bom kmalu vse omenjeno lahko zamenjal z SiolBox/Harmony300i/PlayON.

Ti uporabljaš MulticastDS, čeprav programu še vedno toliko funkcij manjka? Predvsem da bi shranjeval nastavitve za posamezen kanal?
Pa meni je v Windows media centru iptv delal super, samo mi je potem potekla trial licenca za DVB-IPTV al kaj je že.

Škoda res, da se ne da bolj konkretno v XBMC urediti zadeve, ker xbmc že tako uporabljam za gledanje filmov, serij in poslušanje glasbe. Tudi manjko epg in še marsikaj bi požrl, samo problem je največji v tem, da HD kanali ne delujejo dobro...

Sawyer
12.12.2011, 10:50
že komu uspelo tv multicast skozi VPN spravit?

ExB
15.12.2011, 00:36
Kje bi lahko dobil najnovejšo playlisto z čim več delujočimi programi? Imam pa optiko.

Poglej stran ali dve nazaj, sem prilimal mojo MPEG4 z miniHD programi. Ni sicer optimalno za optiko, verjetno bi si zelel vsaj polne HD programe, te si pa lahko poisces sam po stari playlisti iz strani 130 v tej temi nekje in pa funkcijo iskalca kanalov v MulticastTVju.

Bom pa v kratkem spet novo nalimal, ker pride HBO HD in pa DoQ se je spremenil v 24 kitchen, bom popravil v naslednji verziji, pa mogoce bom se polne HD programe zraven dodal, da bo bolj univerzalna playlista.

_Stupid_
15.12.2011, 14:47
Hvala Exb. Bi bil hvaležen, če bi delil novo playlisto, ko bo nared. ;)

Sem nov v teh vodah, pa se še lovim malo.:)

Edit:A ve kdo zakaj mi na optiki(20/20 Mb/s) HD(tudi mini) programi štekajo? Zvok dela normalno, sam slika ne dela tekoče pa tudi slika se kocka, tko da res ni možno gledat. Imam pa računalnik, ki je sposobn predvajat HD filme. Testiramo tudi z 10GB+ veliko .mkv datoteko. Sem probal tudi izklopit komunikator, tako, da bi imel TV samo na računalniku, pa ni nobene razlike ni možno.

Kaka rešitev za to? Naj povem še to, da nimam naročenega HD paketa. Je to krivo? A lahko brez zapletanj gledam HD programe na računalniku, tudi če nimam naročenega HD paketa? aja, pa še to: Čeprav nimam naročenega dodatnega kanala lahko istočasno gledam TV na televiziji in na računalniku. Ampak HD ne dela, tudi če izklopim kabl od komunikatorja iz modema. Aha, pa še to: gledam prek MulticastTV 0.35.8.8

rock
15.12.2011, 16:06
Zaenkrat forumašem znanih omejitev ni. Razen nekaj testnih kodiranih. Po čemer se sklepa da se pripravlja.

Sem pa že celo popoldne s prsti v marmeladi (polni HBO HD). No skor do komolca. Tole bo definitivno vredno 8€. Ampak skupaj z mega in HD bo pa za moj telekomunikacijski proračun preveč.

Verjetno je kriv PC da ne predvaja. Multicast (VLC) ne podpira strojnega dekodiranja!
Kolk močen pocesor imaš?
Ni bilo slišati, da bi se na optiki delala omejitev za TV pasovno širino vkolikor HD ni naročen. Zmeri prenos prek mrežne.

_Stupid_
15.12.2011, 16:41
Imam dual core E6420 @ 2.13Ghz, 2 GB rama. Sem zdaj probal tudi z DS verzijo multicasta, pa tam tekoče predvaja HD programe, sam slika niti približno ni taka kot bi se spodoblo za HD.

Zdaj pa še probam zrihtat tano player, da mi bo delal, pa mi nekak ne rata. Zlo rad, bi si zrihtal, da mi predvaja HD programe in potem lepo povežem komp na LCD TV in gas z HD programi.

fogy
15.12.2011, 17:35
Procesor imas preslab, multicast uporablja razpletanje kar povzroca manjk moci, DS verzija pa ne.

Frenky
15.12.2011, 17:57
Jaz imam Dual Core E6300 @ 2,80 GHz, 2 giga rama, Win7 64bit, pa mi na optiki polni hd na VLC Multicast delajo normalno.

fogy
15.12.2011, 20:20
2.13<2.80

_Stupid_
15.12.2011, 20:42
Prešvoh procesor? :O

Če mi pa HD filme, z diska normalno predvaja, brez kakršnega koli zatikanja.

Imam še eno vprašanje: A se da nekako na računalniku narediti časovni zamik? Gre se za tekmo. Včasih zaradi obveznosti zamudim 10-20 minut pa bi res rad gledu tekmo takoj ko pridem domov. Sam mi ostaneta sam dve opcije: Pogledam tekmo v živo in pozabim tistih xy min na začetku al pa počakam eno uro in potem pogledam posneto tekmo na računalniku.

Torej, se da na računalniku naredit funkcijo časovni zamik in pogeldat posnetek med tem , ko se oddaja še snema s tem, da bi jst gledal oddajo od začetka?

To bi blo TOP, če bi se dalo:)

fogy
15.12.2011, 21:02
Za HD z razpletanjem je 2ghz dual core procesor žal preslab. Imam eno takšno računalo doma in se HD vsebine preko multicasttv zatikajo, na drugem z bolšim CPU-jem pa deluje tekoče. Tvoj 2.13 je pač v rangu kjer ne dela. To pa seveda ne pomeni, da v poljubnem predvajalniku ne delujejo HD filmi tipa mkv in podobno kar snameš z neta. Pač razpletanje HD filma vzame svoj davek in za to je takšen procesor pač prešvoh.

Kar se časovnega zamika tiče deluje v multicastu tako, da pritisneš preslednico za pavzo in še enkrat preslednico za nadaljevanje (in tipki + - na numeričnem delu za hitrejše predvajanje - do 10x). Se pa pavze ne da vklopit s kakšnim avtomatskim urnikom, ampak je potrebno posredovati fizično s pritiskom na prej omenjeno tipko.

_Stupid_
15.12.2011, 21:13
Aha, foby, hvala za razlago glede procesorja in glede časovnega zamika.

Glede časovnega zamika me še zanima, če se da v kakem drugem programu, ki se uporablja za gledanje tvja, avtomatsko ustavit sliko takoj ko začne snemat. Hm, mogoče pa bi en programček, ki "programsko stisne" preslednico že zadostoval. Bom probal. Če pa že obstaja kaka rešitev zato, bi blo top, kr me takrat ni doma, da bi stisnu presledek, hehe :D

fogy
15.12.2011, 22:24
Za druge programe ne vem, vendar dvomim da obstaja ta funkcija. Timeshift predvideva fizično prisotnost človeka (pavza, nadaljevanje). Če pa človeka ni, pa pride v poštev snemanje.

Glede programa, ki bi simuliral pritisk tipke čez določen čas, pa ziher obstaja. Ker če obstajajo programi za še bolj čudne stvari, potem mora biti tudi ta. Google it!

Frenky
16.12.2011, 06:30
2.13<2.80

Ja, samo ne tako zelo...

Poizkusi tukaj pod točko 7(a)
http://sites.google.com/site/multicasttv/troubleshooting/pogosto-zastavljena-vprasanja

Probaj na 2, 4... sigurno ti bo enkrat delalo tekoče.

fogy
16.12.2011, 07:40
Verjemi, da se pozna. No naj sprobam, samo sem skoraj prepričan, da to ne bo pomagalo. Če pa bo, bo pa trpela kvaliteta slike - kar pa izgubi pomen HD-ja.

_Stupid_
16.12.2011, 07:56
Sem probal, pa dela tekoče ampak kvaliteta slike ni taka, kot bi morala biti v HDju. Ja nič, bom očitno moral pokačat, da pride na vrsto upgread računalnika.

Frenky
16.12.2011, 07:58
No ja, vprašaj se kaj te pride ceneje... ali da greš v nabavo vseh novih komponent zgolj zaradi HD iptv (če praviš da ti vse ostalo dela v redu), ali da nabaviš Box S za 100€ ali koliko je že... (če nimaš vezave pa 1€)

fogy
16.12.2011, 08:57
Zakaj vse komponente? Samo procesor naj nadgradi pa bo. Not naj da maksimum kar dopušča matična pa je to to.

_Stupid_
16.12.2011, 18:27
Sm si naredu program, ki ob dolocenem casu simulira stisk presledka in stvar funkcionira.

fogy
16.12.2011, 20:14
Happy end. :)

Hastatess
17.12.2011, 16:54
Sem pa že celo popoldne s prsti v marmeladi (polni HBO HD). No skor do komolca. Tole bo definitivno vredno 8€. Ampak skupaj z mega in HD bo pa za moj telekomunikacijski proračun preveč.

Kdaj pride to?

_Stupid_
17.12.2011, 23:22
Hm, eno vprašanje:

Rad bi povezal LCD TV z računalnikom prek hdmi kabla in gledal tv prek multicasta. Torej bi imel na računalniku takorekoč 2 ekrana. Ampak stvar je v tem, da bi istočasno ob gledanju tvja rad delal tudi običajne stvari na primernem monitorju z muziko v ozadju ali pa odigral kako igro, pogledal kak film,... seveda z zvokom, tako,da me tv ne bi motil. Skratka, rad bi, da program, ki je na TVju(drugo namizje) da zvok na TV, ostalo pa kar je na primarnem monitorju pa da zvok na računalniške zvočnike. Se da to? Da vrjetno se, sam kako je to izvedljivo? Se je že kdo srečal s tako situacijo?

ExB
18.12.2011, 13:57
Hm, eno vprašanje:

Rad bi povezal LCD TV z računalnikom prek hdmi kabla in gledal tv prek multicasta. Torej bi imel na računalniku takorekoč 2 ekrana. Ampak stvar je v tem, da bi istočasno ob gledanju tvja rad delal tudi običajne stvari na primernem monitorju z muziko v ozadju ali pa odigral kako igro, pogledal kak film,... seveda z zvokom, tako,da me tv ne bi motil. Skratka, rad bi, da program, ki je na TVju(drugo namizje) da zvok na TV, ostalo pa kar je na primarnem monitorju pa da zvok na računalniške zvočnike. Se da to? Da vrjetno se, sam kako je to izvedljivo? Se je že kdo srečal s tako situacijo?

Teoreticno je zadeva izvedljiva, prakticno pa bo tezka. Najprej bi rabil graficno kartico z izhodom HDMI (integrirane Intel bi pomoje tudi delovale), ki ima tudi svoj driver za HDMI audio passthrough. Potem bi moral program za TV podpirat izbiro kam tocno hoces poslat zvok, to bi nastimal na HDMI passthrough. Potem bi moral nastimat v nastavitvah sistema, da gre default sound po zvocni kartici, tudi ce imas HDMI priklopljen. Potem bi pa se pa moglo se z ostalimi programi vse poklapat da nebi z***ali TV programa. Aja, pa konkretno masino bi rabil za to, predvsem ce bi hotel zraven se kak HD film pogledat, al pa kak spil odspilat. Ze predvajanje HD IPTV v MulticastTVju vzame veliko procesorske moci, kot so ze razlozili ostali, ker ne podpira strojnega dekodiranja, da bi pa zraven se kaj spilal..

Najboljsa resitev ce hoces gledat IPTV prek racunalnika na TVju je, da si nabavis eno malo masino za uporabo kot HTPC (Home Theatre PC), spodobno masino v malem ohisju lahko dobis za nekje 400 eur. To resitev uporabljam jaz, in to je to.

_Stupid_
21.12.2011, 11:13
Še eno vprašanje:

Se da sliko kako streamat prek interneta? Da v brskalnik vpišem ip oz kak url naslov in potem lepo gledam določen program, ki se mi predvaja v multicasttv(ali pa kak drug program)?

Aja, pa a se da kako dostopat do tistih videotek, recimo HBO on demand?

mking
21.12.2011, 14:56
Še eno vprašanje:

Se da sliko kako streamat prek interneta? Da v brskalnik vpišem ip oz kak url naslov in potem lepo gledam določen program, ki se mi predvaja v multicasttv(ali pa kak drug program)?

Potem nebi rabil noben TV-ja ali se ti ne zdi.

Uroš1
21.12.2011, 20:22
Še eno vprašanje:

Prejeto sliko od Siola se da pošiljati v internet s programom udpxy ali multicast2unicast (https://sites.google.com/site/multicasttv/guides/multicast2unicast). Najlažje je tak stream odpreti z vlcjem. Šlo bi seveda tudi znotraj brskalnika.

Sawyer
22.12.2011, 22:48
Gre tudi z http://www.splashtop.com/ lepo.

Lahko pa kupiš Asus RT N-16 ki ima že vgrajen updxy.

goran1111
25.12.2011, 17:40
A se je še komu zgodilo isto kot men? Pred parimi dnevi je deloval tv na računalniku normalno, zdaj pa ne dela več...

mking
25.12.2011, 19:18
A se je še komu zgodilo isto kot men? Pred parimi dnevi je deloval tv na računalniku normalno, zdaj pa ne dela več...

Lahko ti kaj blokira.:)

mare1411
27.12.2011, 06:58
Še eno vprašanje:

jaz imam doma prek serverja tako narejen... Vendar je uporabno praktično samo v lokalnem omrežju. Multicast v unicast.

lpm

ExB
29.12.2011, 23:12

Nobene spremembe, se vedno vse deluje. Preveri firewall na masini..

ExB
30.12.2011, 01:39
Nova playlista je pripeta. Vsi kanali v MPEG4 + polni HD kanali za tiste na optiki in boljsih povezavah. Radijev ne poslusam, tako da jih se nisem urejal nic, nekaj jih je, nekaj jih manjka..

Tokrat prilagam se seznam IDjev za EPG za tole playlisto, ker je kar nekaj novega in spremenjenega.

24 Kitchen=DOQ
3SAT=3SAT
ABMoteurs=ABMOTEURS
Animal Planet=ANIMAL
ARD=ARD
BBC Entertainment=BBCPRIME
BBC World=BBCWORLD
Boomerang=BOOMERANG
Cartoon/TCM=CARTOON
Channel One Russia=RUSSIA1
Cinemax=CINEMAX1
Cinemax 2=CINEMAX2
Cinestar TV=CINESTARTV
CNN International=CNN
Da Vinci Learning=DAVINCILEAR
Da Vinci U=DAVINCIU
Discovery Channel=DISCOVERY
Discovery HD Showcase=DISCOVERYHD
Discovery HD Showcase polni=DISCOVERYHD
Discovery Science=DISCSCI
Discovery World=DISCCI
Disney Channel=DISNEY
Disney Junior=DISNEYPLAYHOUSE
Disney XD=JETIX
Dorcel TV=DORCEL
Duna TV=DUNA
E!=EEUROPE
ESPN America=NASN
ESPN America HD=ESPNHD
ESPN America HD polni=ESPNHD
ESPN Classic=ESPN
Eurosport=EUROSPORT
Eurosport 2=EUROSPORT2
EuroSport HD=EUROSPORTHD
Eurosport HD polni=EUROSPORTHD
EWTN=EWTN
Extreme=EXTREME
FLN=FLN
Food Network HD=FOODHD
Food Network HD polni=FOODHD
FOX Crime=FOXCRIME
FOX Life=FOXLIFE
France24=FRANCE24
Free X TV=FREEX
Free X TV2=FREEX2
Hayat=HAYAT
HBO=HBO
HBO Comedy=HBOC
HBO HD=HBOHD
HBO HD polni=HBOHD
History Channel=HISTORYCH
History HD=HISTORYHD
History HD polni=HISTORYHD
HRT1=HRT1
HRT2=HRT2
Hustler HD polni=HUSTLERHD
i-Concerts HD=ICONCERTS
Info TV=INFO
Investigation Discovery=DISCINV
JimJam=JIMJAM
Kabel 1=KABEL1
Kanal A=AKANAL
KidsCo=KIDSCO
Mangas=MANGAS
MCM POP=MCMPOP
Mediaset Italia=MEDIAINTER
Mezzo=MEZZO
MGM=MGM
Minimax=MINIMAX
Motors TV=MOTORS
MTV=MTV
MTV Dance=MTVDANCE
MTV Hits=MTVH
MTV Rocks=MTV2
National Geographic=NATGEO
National Geographic HD=NATGEOHD
National Geographic HD polni=NATGEOHD
National Geographic Wild=NATGEOW
NET TV=NET
Nickelodeon=NICKLEODEON
ORF 1=ORF1
ORF 2=ORF2
Pink Extra=PINKEXTRA
Pink Film=PINKFILM
Pink Folk=PINKFOLK
Pink Music=PINKMUSIC
Pink Plus=PINK
Pink Sl=PINKSI
Planet TV=PLANETTV
Poker Channel=POKERCH
POP Brio=BRIO
POP Fani=POPFANI
POP Kino=POPKINO
POP Kino 2=POPKINO2
POP Oto=POPOTO
POP Spot=POPSPOT
POP TV=POPTV
Private Spice=SPICE
Pro 7=PRO7
RAI 1=RAI1
RAI 2=RAI2
RAI 3=RAI3
Romantica=ROMANTICA
RT Crna gora=RTCG
RT Srbija=RTS
RTL=RTL
RTL II=RTL2
RTS Maribor=RTSM
Russia Today=RUSSIATODAY
SAT 1=SAT1
SLO HD=SLOHD
SLO HD polni=SLOHD
SLO1=SLO1
SLO2=SLO2
SPORT1=DSF
SportKlub=SPORTKL
SportKlub +=SPORTKLUBP
Style Network=STYLENET
Super RTL=SUPERRTL
Šport TV 1=SPORTTV
Šport TV 2=SPORTTV2
TiJi=TIJI
TLC=DISCTLC
Trace TV=TRACE
Travel Channel=TRAVEL
Travel Channel HD=TRAVELHD
Travel Channel HD polni=TRAVELHD
TV 1000=TV1000
TV Veseljak=PAPRIKA
TV3=TV3
TV5MONDE=TV5
TVE=TVE
Universal Channel=HALLMARK
VH1=VH1
VH1 Classic=VH1CLA
Viasat Explorer=EXPLORER
Viasat History=HISTORY
VOX=VOX
X Dream TV=XDREAM
Yacht & Sail=YACHTSAIL
ZDF=ZDF
Zone Reality=REALITY

mking
31.12.2011, 09:54
Hvala.

Sawyer
31.12.2011, 10:09
Zadnič sem neko plajlisto vido ko je en butl SD kanale iz optike označo kot HD. Omg

mking
03.01.2012, 15:44
Zadnič sem neko plajlisto vido ko je en butl SD kanale iz optike označo kot HD. Omg

Ker pa vidim da ti nisi butel, bi jo pa popravil in jo dal gor. :rolling:

ExB
04.01.2012, 01:23
Saj sem jo jaz :) V tisti playlisti so bili in MPEG2 (oznaceni kot HD) in MPEG4 programi, jaz sem pac uporabil tisto kar mi je manjkalo od MPEG4 in pobrisal MPEG2 programe ven. MPEG2 namrec kar sem jaz testiral, ne prinasa kakega posebnega napredka pri sliki (porabi pa 2x vec pasovne sirine).

rock
04.01.2012, 12:14
Ne gre ravno v tole temo...

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=7240&view=unread#unread

codeguru
05.01.2012, 08:40
je možno kako gledat te kanale na mac računalniku?

fogy
05.01.2012, 09:59
Gre, z VLC-jem.

codeguru
05.01.2012, 10:04
so mogoče kaka navoodila, kako to poštimam, da ne berem vse te strani nazaj. hvala

Maverick
05.01.2012, 12:58
Ne gre ravno v tole temo...

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=7240&view=unread#unread

Muhehe sure thing že probal dela :)

pg_joyo
12.01.2012, 15:12
Pozdravljeni,

imam problem in nevem kako ga rešit. Doma imam wireless omrežje in bi rad spremljal tv na računalniku.
Zadevo imam povezano nekako tako
http://7923360882716543994-a-1802744773732722657-s-sites.googlegroups.com/site/multicasttv/guides/notrecommended.png?attachauth=ANoY7crn0u8QjDs_ICC4 Gbv2-rc2gockZ1MF98Jj635R5b3ZP6oij2jGXys3ofzvMK5HF8nGVww 4RaZ_d_XvrpFgOR8sg9SZWcC5Fvra-RMioIp8oYN35DH2N1ygDDTvhMBzx2_wgSKYMAsppO8ciUQ7HOb htRdX3waIWjfp0uooRVxPjPsn1cHAUFvjCixBSjFDZk1g8jKzz htaByxcW5hOK-fb0bOYKA%3D%3D&attredirects=0
edit: kot kaže ne dela slika .. linkhttp://7923360882716543994-a-1802744773732722657-s-sites.googlegroups.com/site/multicasttv/guides/notrecommended.png?attachauth=ANoY7crn0u8QjDs_ICC4 Gbv2-rc2gockZ1MF98Jj635R5b3ZP6oij2jGXys3ofzvMK5HF8nGVww 4RaZ_d_XvrpFgOR8sg9SZWcC5Fvra-RMioIp8oYN35DH2N1ygDDTvhMBzx2_wgSKYMAsppO8ciUQ7HOb htRdX3waIWjfp0uooRVxPjPsn1cHAUFvjCixBSjFDZk1g8jKzz htaByxcW5hOK-fb0bOYKA%3D%3D&attredirects=0

ampak mi slika močno kocka in šteka. Nato sem malo brskal po netu in naletel na sledeče
IPTV network directly connected to the router's switch (not WAN port).
If router is multicast-aware, then this connection works well; however you can't set firewall rules for IPTV network.
Security of your home network therefore depends solely on your internet service provider (ISP).
ISP normally blocks all trafic except IPTV, so this is not that big security risk.
If router doesn't support multicasting, multicast traffic is forwarded to all router's ports and as a result internet or wireless connection might not work while watching IPTV

Zdej pa prvo, kako naj ugotovim ali moj ruter podpira multicast? Drugo kaj moram naredit da bi mi delalo normalno? (dokupil sem še eno wireless mrežno pa mi nekako ne uspe speljat signala od tvja preko te tadruge mrežne, promet mi teče po taprvi mrežni :S)
Prosim če mi lahko kdo kako pomaga, če želite dodatna pojasnila povejte (mogoče sem vse skupaj malce nejasno povedal, skratka cilj je da bi mi delal tv preko wirlesa na compu)

hvala in lp

edit: ohh zadevo sem še malo bolj pogooglav pa vidim da ne bo ravno enostavno zadevo izpeljat (če bo sploh možno z mojim ruterjem), bega ma pa predvsem to, ker je obdobje ko mi zadeva dela gladko brez problema tudi po več ur, nato pa kar iz nenada azdeva ne dela več, kocka in laga na veliko in učasih tudi zmrzne :/

ExB
13.01.2012, 00:33
To kar si opisal je tocno simptom tega, da tvoj router ni multicast-aware. Torej posilja multicast pakete za TV po celem omrezju, ki ga zafila in vse skupaj crkne. Po mojih izkusnjah tudi z routerji, ki naj bi bili multicast aware (recimo Linksys WRT54GL z ddwrt ali tomato firmware-om) zadeva ne deluje tako kot bi morala. Verjetno bi moral vec zapravit za router, ce bi hotel da bi ti tako delovalo. Najlazje je pac spravit v masino kjer hoces gledat TV se eno mrezno karto in potegnit dodaten kabel do nje.

Sawyer
13.01.2012, 18:08
Mi se zabavamo z tem IPTV na PC medtem konkurenca lepo predstavlja svoje legalne spletne Televizije z kompletno programsko shemo. Woohoo. Siol pa ima svoj IO ze vec kot 2 leti in ni nič naredil na njem. Ševedno ima samo kupček brezveznih nisko kvalitetnih low resolution programov.
Ko bo še pa IPTV na Pc ukinil pa smo lahko srečni da bo konkurenca imela čisto legalne spletne rešitve.

Zdaj me se samo zanima će kdaj in kateri bo prvi ISP ki bo tudi prodajal svojo televizijo preko interneta neodvisno od priključka.

rock
14.01.2012, 07:10
VLC/multicast je na PC optimalnejši kot HLS z ponudnikovo aplikacijo kot zadeve trenutno zgledajo. Gledalec ne dela gužve na mreži s sprejemom UDP, polni streami, enostaven vmesnik,...

HLS aplikacija bi bila za ta namen lahko dobra rešitev, če bi na stacionarnem priključku pobiral UDP. Na izbiro uporabniku polni/mini streami.
Za "zaunaj" pa HTTP mini streami oz. dinamični. Zadeva je dejansko s stališča uporabnika povsem druga kot pred par leti. "Telefoni" imajo knap 1000 pikslov na daljši diagonali ekrana. Pred leti je bilo morda tretjino tega.

IP TV in video sem zelo redko gledal na E71 čeprav sem imel neomejeni prenos.
Na SGS2 pa se video zelo lepo gleda.

gjovan
14.01.2012, 20:57
Imam SIOL BOX in dodatno želim preko PC-ja gledati TV. Inštaliran Multicast, zadnja playlista. ZAdeva na PC deluje samo, če je na Siol Box-u izbran enak kanal kot na Multicastu?? Torej se na PC-ju ne da spreminjati programov, če izberem drug program se ne zgodi nič, dokler na Siol Boxu ne prešaltam na ta program.

Kakšna ideja?
LPG!

rock
14.01.2012, 21:09
Probaj dat port prek kterga sprejemaš v PC na modemu iz trunk na video.
Nekaj je bilo že na to temo debate pa se ne spomnim...

Sawyer
14.01.2012, 21:17
VLC/multicast je na PC optimalnejši kot HLS z ponudnikovo aplikacijo kot zadeve trenutno zgledajo. Gledalec ne dela gužve na mreži s sprejemom UDP, polni streami, enostaven vmesnik,...

HLS aplikacija bi bila za ta namen lahko dobra rešitev, če bi na stacionarnem priključku pobiral UDP. Na izbiro uporabniku polni/mini streami.
Za "zaunaj" pa HTTP mini streami oz. dinamični. Zadeva je dejansko s stališča uporabnika povsem druga kot pred par leti. "Telefoni" imajo knap 1000 pikslov na daljši diagonali ekrana. Pred leti je bilo morda tretjino tega.

IP TV in video sem zelo redko gledal na E71 čeprav sem imel neomejeni prenos.
Na SGS2 pa se video zelo lepo gleda.

Ja dokler ni vse kodirano. Kaj boš pa potem reko? Gledal SiolIO brez kanalov? Prihodnsot vsekakor svetla.

rock
14.01.2012, 21:32
Saj pravim da bi bila aplikacija, ki bi glede na lokacijo pobirala UDP ali HTTP optimum. Dekodiranje se pač vgradi.

Dokler je odprto je pač odprto. In Splashtop naprej na tablo rula da je le pod marelo ponudnika UMTS.

Glede na to da se kaže "fronta" s HLS (telemach je tu, T2 testira, IO se je spotaknil) tudi Telekom ne bo veliko zamujal s postavitvijo IO na noge. Spodbuda je tu.
Marsikaj je bilo ponujeno v par mescih razlike med operaterji. Izvedbe pa so kakršne so. Časovni zamik, EPG, ....

Ključno vprašanje, ki se mi poraja je, ali je v omrežju prostor za to.

Sawyer
14.01.2012, 22:18
veriplaydr vse to omogoca.

gjovan
15.01.2012, 07:25
Probaj dat port prek kterga sprejemaš v PC na modemu iz trunk na video.
Nekaj je bilo že na to temo debate pa se ne spomnim...

Dobr si se spomnil!:2thumbs: Hvala!

Sawyer
15.01.2012, 12:16
meni se zdi mediaportal zanic za TV gledanje zadne cajte. 30% kanalov je rdeče obarvanih in jamra da ni na razpolago prostih kart ali neka podobna bedarija.

matejdro
15.01.2012, 12:52
pri nas uporabljamo mediaportal namesto stb in ni težav, ki jih ti omenjaš.

Sawyer
15.01.2012, 13:18
v glavnem negledljivo. vcasih je delalo.

razloži mi kak to deluje.

http://shrani.si/f/t/4a/1cWSx8ho/1.jpg

tudi v programu samem mi pravi, da so 30% kanalov kodirani. Če pa MP skin gor dam pa jamra da ni proste karte ali nekaj takega. Katastrofa pac.

Nwanko
15.01.2012, 16:29
Sej tudi meni jih kr dosti kaže z rdečo barvo ampak kljub temu delajo normalno...

Sawyer
15.01.2012, 17:16
meni pa isto rece v mediaportalu da so kodirani.

Sawyer
16.01.2012, 12:40
če prav vidim stane en siol box S samo 39€. Poceni. Zgleda da bo kodiranje kanalov sledilu kar dosti prej kot sem pricakoval.

Sawyer
16.01.2012, 19:05
zaj mi je uspelo da delujejo. CAM limit na virtualnih kartah sem moral povečat iz 0.

obojan
17.01.2012, 06:00
A mi lahko kdo prosim razloži kako se raztegne slika na VLC-ju:blush::blush::blush:

codeguru
23.01.2012, 15:54
a je mogoče kdo tako dober, da bi spisal kaka kratka navodila, kako bi dobil siolovo playlisto na mac sistem, kaj morem točno povezat, ter kaj kam spisat. pač kak vodič če se komu da. hvala že v naprej

Frenky
23.01.2012, 16:52
Uredil sem si sioltv preko xbmc (kombinacija z mediaportalom).
Zadeva je enkratna. Vse dela tako kot mora, v eni aplikaciji sedaj lahko gledam sioltv, nadaljevanke in filme z diska, poslušam glasbo... Res super zadeva. Zapomni si nastavitve za vsak kanal posebej (razmerje slike, podnapise, zoom...).
Edino epg še nisem uredil, moram še kje poiskat navodila. Deluje s podporo dxva2 strojnim pospeševanjem. Super v glavnem.

ntadej
23.01.2012, 16:58
Sam uporabljam XBMC s tvheadend-om in tudi EPG lepo deluje. Če mediaportal podpira XMLTV ga pomoje lahko preprosto uvoziš in je to to.

janezpesec1
23.01.2012, 17:02
Uredil sem si sioltv preko xbmc (kombinacija z mediaportalom).
Zadeva je enkratna. Vse dela tako kot mora, v eni aplikaciji sedaj lahko gledam sioltv, nadaljevanke in filme z diska, poslušam glasbo... Res super zadeva. Zapomni si nastavitve za vsak kanal posebej (razmerje slike, podnapise, zoom...).
Edino epg še nisem uredil, moram še kje poiskat navodila. Deluje s podporo dxva2 strojnim pospeševanjem. Super v glavnem.

Lahko podas kaksno povezavo kjer bi si lahko kaj vec prebral o tem ? XBMC poznam, zanima me predvsem IPTV del.

Frenky
23.01.2012, 19:10
Po teh navodilih vse rata.
https://sites.google.com/site/siolmediacenter/xbmc

Sicer so malo stara, ampak vseeno deluje. Samo pri mediportalu pazi, da daš tam pri CAM vrednost vsaj na 1, ker je privzeto 0 in ti ne bodo drugače delali vsi kanali.

Jaz sem si potem še malo spedenal z logotipi programov in vse in kot pravim; res je super in predvsem ves software je zastonj. Za razliko od recimo VLC verzije Multicasta, lahko zoomiraš in spreminjaš format slike, pa so podnapisi vedno na istem mestu, tam kamor sodijo (predvsem pomembno pri kanalih ki oddajajo v letterbox (HBO Comedy recimo).

Navodila so stara in je notri omenjeno, da je zadeva z xbmc strani še v povojih, ampak sedaj ko je PVR narejen na EDEN (xbmc 11) osnovi dela super.
Imam tudi en cheap shit kitajski PC daljinec za 10€ z amazona, in se potem počutiš kot v dnevni sobi, vse z daljincem opraviš, ne rabiš ne miške ne tipkovnice...

matejdro
23.01.2012, 20:51
Na zadnje sem gledal tole par mesecev nazaj in zadeva ni bila nič kaj boljša kot takrat, ko sem spisal ta tutorial. Bom sedaj še enkrat probal, da posododim vse skupaj.

ntadej
23.01.2012, 21:25
Na žalost (za Windows uporabnike) trenutno najbolje deluje XBMC PVR na Linuxu oz. vsaj strežnik oz. odjemalec mora biti tvheadend. Deluje EPG, nastavljene imam logotipe, lahko se snema ...

Se pa splača imeti tvheadend na ločenem računalniku (npr. strežniku), da lepo ponoči osveži EPG in da TV deluje na vseh računalnikih v omrežju.

Frenky
24.01.2012, 08:09
Meni v Ubuntu (11.10) nikakor ni uspelo urediti strojnega pospeševanja, tako da so HD kanali negledljivi. Zato sem pa šel nazaj na Win7 64bit in mi sedaj dela vse tako kot mora. Je pa res, da se še nisem z epg niti probal poigrat. Verjetno je kako rešljivo preko mediaportala.
Nimam pa strežnika v hiši, oziroma ugašam računalnik, ko grem spat, tako da mi niti ne pride v poštev. Elektrika je draga :d

matejdro
24.01.2012, 09:51
V bistvu imaš lahko TV strežnik kar na HTPC-ju in ga daš v standby. Potem pa nastaviš, da se ponoči sam zbudi in osveži EPG. Pa da se tudi narediti, da če hočeš iz katerega drugega računalnika gledat TV, se HTPC zbudi in po končanem gledanju gre nazaj v standby.

Je pa to predvsem pri mediaportalu, za ostale ne vem.

siko77
24.01.2012, 10:15
A dela xbmc samo z mediaportalom? A je kdo probal z dvblink-om?

ntadej
24.01.2012, 10:52
Zaenkrat deluje z mediaportalom (Win) ter tvheadendom, mythtvjem in vdr vnsi jem (Linux). Seveda so to omejitve le za operacijski sistem, kjer ta TV strežnik teče.

Glede strojnega pospeševanja na Linuxu zna biti težava z ATIjevimi karticami, kjer podpore hitro zmanjka. NVIDIA preverjeno deluje tudi na Windowsih.

siko77
24.01.2012, 11:48
Zaenkrat deluje z mediaportalom (Win) ter tvheadendom, mythtvjem in vdr vnsi jem (Linux). Seveda so to omejitve le za operacijski sistem, kjer ta TV strežnik teče.

Glede strojnega pospeševanja na Linuxu zna biti težava z ATIjevimi karticami, kjer podpore hitro zmanjka. NVIDIA preverjeno deluje tudi na Windowsih.

Hvala.

lps

Frenky
24.01.2012, 11:49

Jap, Atijeva kartica.
Aja, še za starokopitne: dela tudi teletekst :-)

ntadej
24.01.2012, 13:13
Jaz samo še čakam, da dobim Raspberry Pi (http://www.raspberrypi.org/). Potem bo to resna konkurenca Siol Boxu in podobnim STBjem (do kodiranja seveda).

ntadej
24.01.2012, 13:38
Aja, za zadnje različice priporočam tole stran:
http://packages.pulse-eight.net/

To so ''uradni'' paketi za XBMC PVR, dokler ne bo vključen v uradno različico, saj za to podjetje dela glavni razvijalec.

Frenky
24.01.2012, 17:02
Evo, mi je uspelo urediti tudi EPG, tako da sedaj je pa res svetovno :)
(navodila so na neuradnem T2 rula forumu)

janezpesec1
24.01.2012, 17:14

To so ''uradni'' paketi za XBMC PVR, dokler ne bo vključen v uradno različico, saj za to podjetje dela glavni razvijalec.

So navodila za postavitev vsega skupaj na Linuxu enaka kot za Windowse ? Jaz imam sicer v mislih eno drugo skatlico kot, malo bom se pocakal sicer na reporte ce rec res dela kot obljubljajo.

ntadej
24.01.2012, 18:34
Načeloma je nastavitev samega XBMCja enaka povsod, je pa potrebno vsak strežnik nastaviti po svoje.
Če uporabljaš Ubuntu, si lahko namestiš tano-editor (https://launchpad.net/~ntadej/+archive/tano-daily) in izvoziš playlisto za tvheadend. Načeloma, če ti že deluje IPTV na Linuxu ni treba kakšnih dodatnih nastavitev. Nekaj navodil imam objavljenih tudi tukaj: http://projects.tano.si/sl/predvajalnik/nastavitve/linux

Maverick
25.01.2012, 09:35
Evo, mi je uspelo urediti tudi EPG, tako da sedaj je pa res svetovno :)
(navodila so na neuradnem T2 rula forumu)

Svetovno bo tudi takrat ko boš zaradi kodiranja lahko gledal samo kocke... :)

Na T-2 pa so medtem ta vikend lepo potiho skenslali NENAROČENE TV PROGRAME na PC-jih kar je odlično in ne rabijo nobenga kodiranja...
Na STB in PC lahko tako po novem gledaš samo kar imaš naročeno. Fer play za mene pa kodiranja ne bo.
Zakaj pri SIOL-u ne morejo tega narest?!

Frenky
25.01.2012, 09:51
Nimam nobenih problemov s tem, da mi zakodirajo kanale na katere nisem naročen.
Bi bilo tudi pravično za obe strani, da se zagotovi alternativno spremljanje IPTV tudi preko zadev, ki niso njihov Siol Box, hkrati pa, da je v obratno smer fer razmerje, da se omogoči gledanje samo naročenih kanalov.

Maverick
25.01.2012, 10:16
Nimam nobenih problemov s tem, da mi zakodirajo kanale na katere nisem naročen.

Saj to je problem.
Zakodirali bodo VSE, kar pomeni da lahko svoj STB vržeš vstran :)
Jst sem imel že vse zmenjeno in naročeno, 350€ za cel mini PC, vse stestiral vse delal pol pa slišim tole o kodiranju...
Seveda nisem nabavil, ker ne mislim dnarja stran metat...

Frenky
25.01.2012, 11:46
Ne razumem te najbolje. Kateri STB lahko mečem stran sedaj?
PC ali kaj? Če ne bo omogočenega več gledanja prek PC bom pač nabavil še en BoxS, ne vem zakaj bi svoj računalnik zaradi tega stran metal.

rock
25.01.2012, 11:59
Dejstvo je, da odprto kot je ne more ostat. S tem se nas vsaj del že nekaj časa strinja.

Da se zadeve ne omogoči vsaj prek WIN na PC pa je kot sem že nekajkrat rekel pomoje kar šlamparija. Eno solidno aplikacijo razvit mim tiste za STB pa res ne more bit tak problem? pol pa naprej še androide in IOS podpret...
Metod in postopkov za identifikacijo je kar nekaj.
1-2 mbps HLS (IO) pa ne more bit nadomestek za polne streame.

Sam verjetno ne bom nikjer nobenega STB kupoval. Prvo selitev, če bo kam sicar pa na kabel s 35 kanali in nekaj prišparamo. Ali pa morda kar na DVB-T za en čas.

Maverick
25.01.2012, 12:34
Ne razumem te najbolje. Kateri STB lahko mečem stran sedaj?
PC ali kaj? Če ne bo omogočenega več gledanja prek PC bom pač nabavil še en BoxS, ne vem zakaj bi svoj računalnik zaradi tega stran metal.

Sorry narobe sem se izrazil...
Ja BOXS oš moral kupit...

Jaz sem mislil na svoj STB (mini PC z daljincem)... Če bi ga imel samo za to bi ga lahko upokojil ker ne bi nč delal gor več pač...
Drugače pa siol bi lahko razvij aplikacijo kot pravi rock pa samo tam omogočil gledanje preko PC-ja, še bolje bi pa bilo če bi naredli nek plugin, ki bi ga lahko ponucal v WMC ali WMP ali VLC, XBMC itd itd... To bi bila pa taka zmaga da bi še kakega novega naročnika sam zarad tega dobil pomoje...
Samo do tega pri telekomu ne bo prišlo žal... Tudi do tablic in androidov ne...
Oni bodo vklopili kodiranje pač po liniji najmanjšega odpora in lepo na pol delujoče boxe prodajali veselo dalje. Žal to je Telekom in ne recimo T-2... Amis je pa itak za cajtom kar se tiče iptv in PC...

Frenky
25.01.2012, 13:04
A ni nekdo rekel, da na sagemih ne morejo dati kodiranja?
Jaz imam dva doma. Da ne bi slučajno rabil oba naenkrat menjati po polnci ceni, ker jih grem direkt tožit.

Maverick
25.01.2012, 18:44
Saj se še ne ve kako bo, nihče noče pa nič povedat...
Sam bi 100X raje uporabljal svojo rešitev samo kaj ko ne vem kaj bodo naredili...

Frenky
25.01.2012, 18:50

Sem si posnel s te strani najnovejši xbmc+pvr, pa sem ugotovil da s te strani http://www.scintilla.utwente.nl/~marcelg/xbmc/prebuild.html (EDEN) deluje dosti boljše. Hitrejše preklapljanje, medtem ko je s tvojega linka malo bolj bugasto in včasih med preklapljanjem ne pokaže slike, ampak samo zvok.

Če komu kaj pomaga...

ntadej
25.01.2012, 18:59
Sem si posnel s te strani najnovejši xbmc+pvr, pa sem ugotovil da s te strani http://www.scintilla.utwente.nl/~marcelg/xbmc/prebuild.html (EDEN) deluje dosti boljše. Hitrejše preklapljanje, medtem ko je s tvojega linka malo bolj bugasto in včasih med preklapljanjem ne pokaže slike, ampak samo zvok.

Če komu kaj pomaga...

Ja pozabil, teli so bolj optimizirani za Windowse.

Drugače pa je Iskratel že razvila oz. uporabila Verimatrixov plugin za XBMC v svojem HTPCju, tako da bi to samo javno morali dat na voljo za Siol.

rock
26.01.2012, 06:12
Naj Telekom odkupi, če hoče imet kodiranje in naročnikom da v uporabo brez da viša ceno IPTV.

Frenky
26.01.2012, 06:54
Ja pozabil, teli so bolj optimizirani za Windowse.

Drugače pa je Iskratel že razvila oz. uporabila Verimatrixov plugin za XBMC v svojem HTPCju, tako da bi to samo javno morali dat na voljo za Siol.

Kakšen link?

ntadej
26.01.2012, 07:43
http://www.innbox.net/en/mediacenter/hd30.html

Res, da nisem videl naprave v živo, samo v specifikacijah omenjajo Verimatrix.

sioltvkoper
28.01.2012, 07:18
lep pozdrav ocitno sem jaz uni 0.0001% telebanov ki nezna
vceri celi dan pa celo noc sem se matral pa mi ne rata nastavit siol tv na mojem pc
imam vlc imam multicast tv in se res ne znajdem
mam pa win 7 ultimate 64bit
ena mrezna je wi-fi
druga pa na plati ma kdo kak predlog kaj da naredim probal pa vse kar znam
po navodilih na prvi strani pa negre

prosil bi vas ce mi lahko pomagate zadevo rabim cim prej k sem zal ne pokreten v postelji tv mam pa v dnevni
mam pa siol 3o in paket na adsl do 10mb/s in mam box s naroceno tv in na modemu od siola beli z wifi zunanjo anteno odprta 2 kanala oba sta trunk
hvala za tud
lep dan se naprej

krepki
28.01.2012, 08:24
Koliko tv jev pa imaš priklopljeno,če enega potem pustiš port na katerem imaš siol box na trunk,drugi port,ki pa imaš priklopljen na drugo mrežno v pc daš na standard.

V multikastu moraš določit z katere mrežne ti pobira promet.

Če še vseeno ne bo delovalo,pojdi v požarni zid pod dodatne nastavitve in pod Inbound Rules omogoči vlc in multikast.

sioltvkoper
28.01.2012, 11:06
Ma ovitno neznam nastavit vlc pa multicast ker nikakor negre pozarni zid pa sem ze pogledal in je vse dovoljeno tko da pomoje neki ni z tem ruter bom sedaj nastavu pa bi moglo it

jurif
28.01.2012, 11:14
sioltvkoper-----lahko, da ti blokira protivirusn program.....

sioltvkoper
28.01.2012, 11:24
Koliko tv jev pa imaš priklopljeno,če enega potem pustiš port na katerem imaš siol box na trunk,drugi port,ki pa imaš priklopljen na drugo mrežno v pc daš na standard.

V multikastu moraš določit z katere mrežne ti pobira promet.

Če še vseeno ne bo delovalo,pojdi v požarni zid pod dodatne nastavitve in pod Inbound Rules omogoči vlc in multikast.

mam priklopljen en tv kak standard ?
opcije mam voice trunk data video
pozarni zid je vse odblokirano tko da bi moglo delat sam se ne znajdem v teh navoddilih liri server kam pa porti ne stekam
je kaka nova varjanta navodil ker unih zal res ne zastopim

antivirus pa nevem kastavit mam pa od avt internet sicurity

krepki
28.01.2012, 12:14
Standardni priklop je bil do prihoda boxov (video)

Sawyer
28.01.2012, 12:23
Fora je da Verimatrix sam ponuja PC player ki je sposobni prakticno vsega. Tudi VOD.
Samo svoj grdi skin morajo gor dati in ga ponuditi.
http://www.verimatrix.com/products/viewright_pc.php
https://sites.google.com/site/multicasttv/troubleshooting/pogosto-zastavljena-vprasanja

Kaj je tu zanimivo je to da je ta slika pod točko 30 predstavljena na multicast tv strani in nikjer drugje, niti na uradni in prikazuje priklop na Siolov IP.
Pomeni to da delajo sodelujejo in bodo le ponudlili ta desktop player, sej tega desktop playera nemoreš kar downloadat niti iz torrent strani?

Sawyer
28.01.2012, 12:30
Na T-2 pa so medtem ta vikend lepo potiho skenslali NENAROČENE TV PROGRAME na PC-jih kar je odlično in ne rabijo nobenga kodiranja...

Dvomim da so sposobni nareti to kaj trdis. Vsi IPji gredo po istem portu. Ce bi vsak bil na svojem ok, blokiras port in to je to. Povrhu tega frendu delajo se vsi omenjeni neplacani kanali na T2. Tako da je ta trditev larifari.

Edina rešitev je kodiranje. Tu pa spet, če kodiraš kodiraš vse kanale kateri so v plačniškem paketu, če maš plačane ali ne. Kodiral pa nej nebi osnovne kanale kateri pridejo v osnovnem paketu, ker po tem ni nikakršne potrebe sej je sprejem zagotovljen ali ne zagotovljen z placilom osnovne TV naročnine.

Vse ostalo so neumne poteze.

sioltvkoper
28.01.2012, 12:55
Standardni priklop je bil do prihoda boxov (video)

To sem ldal pa ni pomagalo se kr nedela

Maverick
28.01.2012, 14:39
Dvomim da so sposobni nareti to kaj trdis. Vsi IPji gredo po istem portu. Ce bi vsak bil na svojem ok, blokiras port in to je to. Povrhu tega frendu delajo se vsi omenjeni neplacani kanali na T2. Tako da je ta trditev larifari.

Edina rešitev je kodiranje. Tu pa spet, če kodiraš kodiraš vse kanale kateri so v plačniškem paketu, če maš plačane ali ne. Kodiral pa nej nebi osnovne kanale kateri pridejo v osnovnem paketu, ker po tem ni nikakršne potrebe sej je sprejem zagotovljen ali ne zagotovljen z placilom osnovne TV naročnine.

Vse ostalo so neumne poteze.

Ti si en lari fari: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=9&t=2166&start=4335

Madpanter je napisal:
Potrjujem da ne naročeni programi ne delujejo več (hbo, xxx, pop plus...) deluje mi samo kanali v L shemi katero imamo naročeno. Evo tok časa se je jamralo, pa jokalo pa ****ilo pa vse, da so zdej zrihtal da nedela več in tut prav je tako :plosk: . Predlagam da če komu uspe porihtat, da dostop do podatkov kateri omogoča gledanje TV se omogoči samo forumašem z več kot 1000 posti, ker ostali neznajo zgleda cenit neki kar dobiš za đabe .

Se da tudi IP-je omejit veš ne samo porte :rolling: Delam v IT-ju že kar nekaj časa tako da ne prodajaj bučk da ti dvomiš da so to sposobni narest. Niso eni kekci na core networku za PC-ji veš...

In mojim kolegom ki je prej delovala kompletna shema na PC-ju sedaj deluje samo še tisto, kar imajo naročeno. Sem tudi sam preveril ker me je prosil naj pogledam zakaj ne dela, nakar ugotovim, da nima naročeno gledal je pa prej BP...

Sawyer
28.01.2012, 15:44
Moj kolega je pred 1 uro potrdil da vse dela. Tak da lari fari.

Nekaj casa nazaj je tudi bila ista trditev za XXX kanale. A kaj se je zgodilo je le da so IPje zamenjali pa doben noob ni pogruntal nekaj cajta.

Maverick
28.01.2012, 16:01
No pri sosedu pa ne dela.
Mogoče pa to uvajajo postopoma... Ni lari fari, ker 2 ne dela.

Uroš1
28.01.2012, 16:55
Kaj je tu zanimivo je to da je ta slika pod točko 30 predstavljena na multicast tv strani in nikjer drugje, niti na uradni in prikazuje priklop na Siolov IP.
Pomeni to da delajo sodelujejo in bodo le ponudlili ta desktop player, sej tega desktop playera nemoreš kar downloadat niti iz torrent strani?

Ta player se lahko dobi na enem izmed ruskih forumov. Mislim, da ga uporablja SibirTelecom ISP.
Ni pa nujno, da ISP le spremeni izgled tega ViewRight predvajalnika, lahko naredijo povsem svojega in uporabijo le Verimatrixov API(Application programming interface) oz SDK (Software Development kit). Kolikor je meni znano, ima trenutno tak API/SDK za PC (Windows platformo) samo Verimatrix. Če se je Telekom odločil za to enkripcijo, tako obstaja vsaj tehnična možnost gledanja naročenih kanalov na PC-ju.
Sicer pa je glavna prednost enkripcije pred ostalimi načini preprečevanja gledanja nenaročenih kanalov ta, da je s tem preprečena tudi nadaljna nelegalna distribucija posnetkov. Po dekripciji se v sliko na vseh analognih ali digitalnih izhodih STB-ja zapiše tudi vodni žig, zato so kopije sledljive.

Sawyer
28.01.2012, 23:39
in ga imaš?

gorann3
30.01.2012, 11:50
zaenkrat delajo vsi kanali na pcju

a kaj omenjajo, da bo v bliznji prihodnosti kaj drugace?
ne vem zakaj ne dajo po izbiri programe pri narocanju, ker 70% ne rabim, placevat bi pa moral celoten znesek

naprimer hdji, sportni, dokumentarni, ti je vse kar rabim. Financno bi me prislo okol sto eur z 20/20 optiko

mking
30.01.2012, 13:02
zaenkrat delajo vsi kanali na pcju

a kaj omenjajo, da bo v bliznji prihodnosti kaj drugace?
ne vem zakaj ne dajo po izbiri programe pri narocanju, ker 70% ne rabim, placevat bi pa moral celoten znesek

naprimer hdji, sportni, dokumentarni, ti je vse kar rabim. Financno bi me prislo okol sto eur z 20/20 optiko

Si pa mal naložu, da še odpelat nebi mogu. Tuki imaš vse kar je možno pa ne pride 100€ zato ne nalagaj nekaj. Najprej preveri. Imam pa tudi sam optiko tako da vem da ni res.

http://shrani.si/t/2i/ne/3l1cnkKd/siol.jpg (http://shrani.si/?2i/ne/3l1cnkKd/siol.jpg)

gorann3
30.01.2012, 13:19
jest vidim ceno 97 eur

kaj so pa tiste moznosti, ki si pustil prazne?

gorann3
30.01.2012, 16:48
sem mal kombiniral in ocitno se najbolj "splaca" 50/20, standardni, plus paket hd in telefonija

62eur

ce bi dal manjso hitrost neta, naprimer 10/10 in posledicno ceno 20 eur nizjo pol bi se splacalo tudi men

bedarija, da ni nizjih hitrosti na optiki

sioltvkoper
30.01.2012, 19:11
lj kaj bi lahko nekdo objavu nove nastavitve siol tv za win7 ultimate men nedela sevedno pa probal vsega boga imam pa siol tv paket mega in 2 porta odprta na modemu in vse kar treba se vedno ne dela

mojigo
30.01.2012, 19:36
lp mene tudi zanima kaj sem naredil narobe za siol tv na računalniku mam win7 64bit mi tudi kaže v multicastu od 2.7 do 5 Mb prenosa in mam črn ekran mi noče pokazat slike vse je na optiki in so mi tudi posobili modem in ne vem kaj naj naredim več prosim pomagajte.

gorann3
30.01.2012, 20:14
verjetno treba v firewallu dodat novo pravilo, da spusti multicasttv skozi

inbound ter outbound rule pa pri obeh dodas multicasttv

mojigo
30.01.2012, 20:57
vse sem naredu pa mi ne pokaže slike

pal
30.01.2012, 21:13
Pri Firewallu moraš za multicast omogočit na public omrežju in nobenih IPjev vpisovat na mrežno.

http://file.si/thumbs/small/58379_esedi/firewall.jpg (http://file.si/view/full/58379_esedi)

mking
31.01.2012, 06:20
jest vidim ceno 97 eur

kaj so pa tiste moznosti, ki si pustil prazne?

Tiste kvadratke ki so prazni so pri mega paketu že všteti(jih ne moreš obkljukati). :)

Če pa dam samo mega+eksplozivni+hd pride pa tebe samo 66€.

mojigo
31.01.2012, 10:05
To sem že vse naredu pa še vseeno mi ne pokaže slike a je mogoče kaj krivo s temi windowsi 7 ne vem. Ugibam

gorann3
31.01.2012, 12:45
Tiste kvadratke ki so prazni so pri mega paketu že všteti(jih ne moreš obkljukati). :)

Če pa dam samo mega+eksplozivni+hd pride pa tebe samo 66€.

zaenkrat je to vse predrago, sploh pa ko mam lahk na pcju vse za 39eur

pal
31.01.2012, 13:40
To sem že vse naredu pa še vseeno mi ne pokaže slike a je mogoče kaj krivo s temi windowsi 7 ne vem. Ugibam

bo, jaz imam tudi win7 x64 Ultimate pa špila.(baker)

rock
31.01.2012, 13:48
zaenkrat je to vse predrago, sploh pa ko mam lahk na pcju vse za 39eur
in zato bomo verjetno dobili kompletno kodiranje in ACTO

sioltvkoper
01.02.2012, 11:06
jaz sem nastavu fire wall pa sevedno nic od nic
res pa da mam od avg fire wall
a to kej spremeni
sej sem mu dovolil za multicat pa za vlc
pa nic od nic

siko77
01.02.2012, 11:33
jaz sem nastavu fire wall pa sevedno nic od nic
res pa da mam od avg fire wall
a to kej spremeni
sej sem mu dovolil za multicat pa za vlc
pa nic od nic

probi onemogočit avg boš takoj vidu, če avg bremza.

sioltvkoper
01.02.2012, 15:52
sem ze in nastavu od win fire wall
pa je isto nic od nic

krepki
01.02.2012, 17:17
Format PC in poskusi ponovno včasih je pomagalo.

sioltvkoper
01.02.2012, 18:49
zal to ni opcija ker mam dolocene programe ki ni pogoja da se instalirajo
sem probal tudi odklopit firewall pa sevedno nic
a ma kdo nove nastavitve
ker ocitno jaz neznam vec

gorann3
01.02.2012, 20:28
in zato bomo verjetno dobili kompletno kodiranje in ACTO
gremo se zjokat

ko to nardijo odjavim vse skup in grem h konkurenci, kjer majo vsaj net cenejsi

jurif
02.02.2012, 15:08
sioltvkoper avg protivirusn program si dol vrž pa boš potem vidu če ti bo delal...

mking
02.02.2012, 17:43
gremo se zjokat

ko to nardijo odjavim vse skup in grem h konkurenci, kjer majo vsaj net cenejsi

Lahko že zdaj saj bo vseposod isto. :rolling: Net je pa edino najdražji kar je pri siolu(posebno ker ne moreš zmajšati na 10/10-optika seveda-to je pa tud vse) :d

mking
02.02.2012, 17:47
zal to ni opcija ker mam dolocene programe ki ni pogoja da se instalirajo
sem probal tudi odklopit firewall pa sevedno nic
a ma kdo nove nastavitve
ker ocitno jaz neznam vec
Na win7 64bit samo inštaliraš ugasneš vse požarne programe in stvar deluje. Če ste pa kaj še ostalo prčkali pa ni čudno da vam ne deluje. :rolling:

sioltvkoper
02.02.2012, 19:42
torej naj bolje vse de instalirat pa instalirat na novo in bi moglo delovat
se pa ne znajdem kaj in kako upisat ip od mrezne in kam

gorann3
02.02.2012, 19:45
v nastavitvah v multicasttv nastavis na mrezno ki jo uporabljas za tv na pcju pa das apply, zapres in odpres milticasttv pa porocaj ce je slika

sioltvkoper
02.02.2012, 20:34
ma nimam ne slike ne nic na multi castu mi niti prenos ne zacne
stem da nevem kako nastavit vlc sem dal vse programe dol
in sedaj mam multicasttv samo
pa nedela
kako nastavit in kje nastavit vlc ce je to treba sploh

sioltvkoper
02.02.2012, 20:42
ker nimam nastavljen vlc server zgleda da nedela kje in kako nastavim vlc hvala za odgovore

gorann3
02.02.2012, 21:02
ma nimam ne slike ne nic na multi castu mi niti prenos ne zacne
stem da nevem kako nastavit vlc sem dal vse programe dol
in sedaj mam multicasttv samo
pa nedela
kako nastavit in kje nastavit vlc ce je to treba sploh

dj si multicasttv za sioltv na pcju, men je boljsi, ceprav je kao na vlc bazi narejen

aha, vidim da imas multicasttv

ce mas dve mrezni pjt v nastavitve od mrezne pa pod lasnosti v tcp/ip 4 nastavi poljubnen ip pa masko 255.255.0.0
pol pa v nastavitvah od multicasta dolocis, da naj gre preko te mrezne

sioltvkoper
02.02.2012, 21:55
vse zahvale tine75 fan je res faca in iskreno se mu zahvaljujem mi je stvar uredim v sekundi dvajst stvar dela bp
koncno mam in sem res zadovoljen ob priliki tine gremo na drink
se enkrat svaka ti cast ( svaka ti dala )

hvala hvala

sioltvkoper
03.02.2012, 08:20
lep pozdrav kot sem reku vceraj vse dela edino kar mi pocne da vsake tolko skocka pa nevem zakaj siol bmx s pa isklopljen

mojigo
03.02.2012, 12:10
vse zahvale tine75 fan je res faca in iskreno se mu zahvaljujem mi je stvar uredim v sekundi dvajst stvar dela bp
koncno mam in sem res zadovoljen ob priliki tine gremo na drink
se enkrat svaka ti cast ( svaka ti dala )

hvala hvala

Mi lahko poveš kaj si naredil da ti dela ker meni še zmeraj ne dela in mi ne pokaže slike in delam vse kot so drugi opisali, tvoj potek me zanima hvala Igor

sioltvkoper
03.02.2012, 12:29
mas na privat sporocilu

rock
03.02.2012, 15:08
??? kaj pa je po novem tolk sktivnostno, da ne smemo vedet

sioltvkoper
04.02.2012, 17:08
ja res je sej tine pri meni je bil samo port ce se ne motim na modemu je bil na trunk a bi mogu bit na video

krepki
04.02.2012, 17:30
28.1 sem ti predlagal da daš port ki uporabljaš za pc na standard (video) tako da dvomim da je to rešilo težavo

lukadane
05.02.2012, 18:37
A mi kdo zna povedat, kako v XBMCju najlažje prestavljaš med skupinami kanalov, ki si jih ustvariš?

Je nujno iti v meni pod View Options pa klikati "TV Channels", da se ti menjajo grupe. Obstajajo kakšne bližnjice za XMBC...torej za menjavo gruop/kanalov, EPG lista ipd.

Hvala.

Dodatek...:

Zdaj se mi je pa zgodilo sledeče...do malo prej, je preko MP/XBMCja vse delalo lepo. Potem pa sem zagnal MP, šel v nastavitve (vprašal me je ali želim osnovne ali raširjene nastavitve-izbral sem razširjene), tam nastavil par zadev, ki so se mi zdele smiselne (to, da ti štarta direktno zadnji modul, da se MP ne ugasne ampak gre samo v "suspend"...nič takega.

Zdaj, pa, ko zaženem MP in kliknem na TV se ne zgodi nič... Če zaženem MP TV Server in grem na channel list ter dam preview, zadeve deluje.

Mi zna kdo svetovati, kaj sem zdaj "sesul"?

Hvala.

ntadej
06.02.2012, 08:01
Glede mediaportala ti ne znam svetovat, za menjavanje skupin pa: s puščicami levo-desno med predvajanjem menjaš skupino, gor-dol pa program.

lukadane
06.02.2012, 09:17
Hvala.

To gor, dol, leo , desno sem videl, ampak nič kaj miški prijazno:)

Sem mislil da mas kaksen tak nacin, da klikas na ime grupe, pa se ti menjajo...

Se mi zdi, da je glede teh hitrih dostopov MP še vedno bolj izdelan.

Sam kaj, ko ne deluje zdaj..:(

ntadej
06.02.2012, 09:31
Na žalost je XBMC narejen za tipkovnico oz. daljinca. Se pa dela na touch skinu, ki naj bi bil prijazen miški in touch zaslonom, vendar kakor vem, zaenkrat še nima podpore PVR.

lukadane
06.02.2012, 09:40
Jap, res je.

No saj, bomo še malo počakali.

ntadej, hvala!

Do takrat pa bo tudi MP ok, samo da ga nazaj usposobim.

Še vedno iščem rešitev, če mi kdo zna pomagat....

lukadane
06.02.2012, 10:11
Na novo namestil MP+Server..zdej deluje. Ne vem, kaj je blo narobe.

Me pa nekaj zanima:

1. A obstaja kakšna bližnjica med preklopom FullScreen in window, razen Alt+Enter...pa zelooo počasi preklaplja, je to normalno?

2. Ugotavljam, da še vedno ni možno nastaviti razmerja slike za posamezen kanal..razen prek XBMC...

ntadej
06.02.2012, 18:07
1. Fullscreen in window kot okno v windowsih, a da se vrneš nazaj v menije ob predvajanju. V menije te vrne Tab, za fullscreen pa tudi \ oz. AltGr+Q.

Preklapljanje programov je odvisno od mediaportala. Preveri, če imaš zadnjo različico tako mediaportala, kot XBMCja.

2. V XBMCju načeloma lahko za vsak program posebej nastaviš stvari, le ne smeš dat, da se ti nastavitve uveljavijo za vse videoposnetke. Tisti programi, ki se lepo oddajajo s strani siola se bi mogli lepo preklopiti.

Ima pa tudi XBMC možnost odstranitve črnih robov, kar dela kar dobro.

lukadane
07.02.2012, 07:22
1. Fullscreen in window kot okno v windowsih, a da se vrneš nazaj v menije ob predvajanju. V menije te vrne Tab, za fullscreen pa tudi \ oz. AltGr+Q.

Preklapljanje programov je odvisno od mediaportala. Preveri, če imaš zadnjo različico tako mediaportala, kot XBMCja.

2. V XBMCju načeloma lahko za vsak program posebej nastaviš stvari, le ne smeš dat, da se ti nastavitve uveljavijo za vse videoposnetke. Tisti programi, ki se lepo oddajajo s strani siola se bi mogli lepo preklopiti.

Ima pa tudi XBMC možnost odstranitve črnih robov, kar dela kar dobro.

Kar se tiče preklapljanja sem imel v mislih preklop v MP iz fullscreen v okno (torej ALT+Enter), ko preklopim traja tam nekje 5-8 sekund, pa še to te, če si recimo imel pred tem TV na fullscreen, vrže v meni, ne pa da bi pokazal TV v velikosti okna, na katerega ti zmanjša.

Skratka precej zoporna zadeve, če dosti preklapljaš, kar pa sam kar pogosto počnem, ko zraven na računalniku delam še ostale stvari in vmes malo spremljam tv...

EDIT:

A ok, našel "odgovor" na moje vprašanje. Prilagam link, če še koga zanima oz. še kdo ne ve:

http://forum.team-mediaportal.com/improvement-suggestions-46/fullscreen-window-mode-81612/

gorann3
07.02.2012, 10:36
ne vidim niti ene prednosti xbmc pred multicasttv

razen, ce je dodana podpora graficne, da ne stekajo hdji pri svohnej procesorjih

lukadane
07.02.2012, 10:44
No jaz sicer uporabljam ProgDVB, ki sicer ni zastonjski, kar je minus, poleg tega, pa precej "šteka" zadnje čase.

Očitno so uvedli nekaj bugov, ki se dotikajo TV vmesnika, ali pa SIOL res toliko spreminja zadeve.

Od tega, da določeni kanali noro kockajo, pa jih je potrebno stalno osveževat, do tega da EPGja ne bere prav dobro za vse kanale iz XMLja, čeprav je to delalo tip top.

Sem se pa tudi malo naveličal tega strega vmesnika, XBMC je zelo lep, ravno tako MP s skini. Ampak predvsem zaradi teh črnih robov in nezmožnosti nastavljanja slike za posamezen kanal, ter težave preklopa med FS in window mode, mi MP (še) ni všeč.

XBMC še testiram.

Sicer pa, Multicast...precej nedodelan se mi zdi, sploh DS različica, škoda, ker se je ustavil razvoj. EPG sploh deluje tam?

BTW a VLC podpira že EPG?

Frenky
07.02.2012, 15:00
Zame je uporaba XBMC (z mediaportal serverjem) velika prednost pred Multicastom v tem, da imaš na enem mestu vse. V enem front end programu tako RSS bralnik, vreme, TV, radio, TV serije, filme, glasbo... Vse upravljaš z udobnim 10€ vrednim daljincem, ki sem ga nabavil preko amazona in dela super. Za vsak kanal se da posebej nastaviti zvok, podnapise, razmerje iz zoom slike, razpletanje, da ne govorim o DXVA podpori. HD kanali na mojem E6300 z Radeonom HD 4600 delajo kot raketa. Dejansko se PC priklopljen na HD televizor preobrazi v popolno multimedijsko napravo, po kateri "surfaš" z daljincem iz naslanjača. Aja, pa še grafični vmesnik je super, lahko dodaš se logotipe in izgleda vse skupaj boljše in bolj tekoče kot na Siol Boxu. Dokler ne bodo kodirali ostajam pri tem.

lukadane
07.02.2012, 15:17
Zame je uporaba XBMC (z mediaportal serverjem) velika prednost pred Multicastom v tem, da imaš na enem mestu vse. V enem front end programu tako RSS bralnik, vreme, TV, radio, TV serije, filme, glasbo... Vse upravljaš z udobnim 10€ vrednim daljincem, ki sem ga nabavil preko amazona in dela super. Za vsak kanal se da posebej nastaviti zvok, podnapise, razmerje iz zoom slike, razpletanje, da ne govorim o DXVA podpori. HD kanali na mojem E6300 z Radeonom HD 4600 delajo kot raketa. Dejansko se PC priklopljen na HD televizor preobrazi v popolno multimedijsko napravo, po kateri "surfaš" z daljincem iz naslanjača. Aja, pa še grafični vmesnik je super, lahko dodaš se logotipe in izgleda vse skupaj boljše in bolj tekoče kot na Siol Boxu. Dokler ne bodo kodirali ostajam pri tem.

Z vsem tem se absolutno strinjam, če uporabljaš XBMC tudi za ostale zadeve.

Jaz potrebujem samo tisti del, ki se dotika IP TV-ja in tukaj bodo še potrebne izboljšave, če bi se zadevo uporabljalo v kombinaciji z računalnikom...torej preklapljanje TV-računalnik itd...

Iščem neko altnernativo ProgDVBju, ki ji je trenutno optimalen ampak grd, po domače povedano.

lukadane
07.02.2012, 15:27
BTW XBMCjevci.

Mi znate pomagat pri sledeči težavi. 2 dni nazaj sem nastavil MP+XBMC, vse delalo super, potem pa se mi je kar naenkrat, ko sem testiral MP sesul najprej ta.

Po ponovni instalaciji sedaj MP dela ok, nikakor pa ne znam nazaj usposobiti IPTV v XBMCju.

Danes sem ga na novo namestil, potegnil zadnji TVServerXBMC.exe...zalaufam, izpiše:

New TvControl Admin user
Fetch card list
Fetch TV and radio channel list: 174 channels found
Fetch TV groups list: 9 tvgroups found
Fetch TV group mappings: 340 tvmappings found
Fetch radio groups: 1 radiogroups found
Fetch radio group mappings: 174 radiomappings found
Running MediaPortal TV Server -> XBMC wrapper at port: 9596
Waiting for clients...

Kar je, ok kakor vem.

Nato zaženem XBMC, kar najprej opazim je napaka:

"No PVR clients started yet...."

To čez nekaj sekund izgine. V Add-onih imam na "enabled" PVR TSreader, IP je na localhost, ker je tudi TV server na isti mašini, torej to bi moralo biti OK.

Nikakor pa mi ne najde novih kanalov, ne osveži liste... Nekaj sem nekje zamočil.

Imam samo 5 kanalov, ki so ostali v XBMCju še izpred 5ih dni, ko je zadeva še delovala.

Če kliknem kateregakoli od njih izpoše "Mediaportal PVR client (TSreader)"-> Unknow error".

Če preverim TVServerXBMC.exe pa izpiše tole:
Socket read: GetChannelCount:
Handling command; GetChannelCount
GetChannelCount: 174
Socket write: 174

Socket read: GetScheduleCount:
Handling command; GetScheduleCount
GetScheduleCount: 0
Socket write: 0

Socket read: GetRecordingCount:
Handling command; GetRecordingCount
GetRecordingCount: 0

Socket read: GetBackendName:
Handling command; GetBackendName
Socket write: localhost

Socket read: GetVersion:
Handling command; GetVersion
Socket write: 1.2.2.0

Socket read: ListSchedules:
Handling command; ListSchedules
Socket write:

Socket read: TimeshiftChannel:64|False|False
Handling command; TimeshiftChannel
Start timeshift for channel 64 for user 'XBMCpvrclient3
Socket write: [ERROR]: TVServer answer: UnknownError|5

---------------

Mi zna kdo pomagati?

Frenky
07.02.2012, 15:28
Tam pišeš nekaj zgoraj, da se ne da nastavljati za vsak kanal posebej? Itak da se da. tako črne robove, kot razmerje slike, kot zoom, izbira zvočnega kanala, dvb podnapisov.
Če rabim kaj na net vmes pogledat, pa obstaja kombinacija ALT+TAb (takrat si nastavim, da je na levi strani seznam kanalov, na desnem slika, tako da na levi strani čez polovico lahko browsam po netu, ali kaj drugega počnem.

matejdro
07.02.2012, 15:38
A se že pri XBMC da naštimat tipko za pavziranje kanala?

lukadane
07.02.2012, 15:52
Tam pišeš nekaj zgoraj, da se ne da nastavljati za vsak kanal posebej? Itak da se da. tako črne robove, kot razmerje slike, kot zoom, izbira zvočnega kanala, dvb podnapisov.
Če rabim kaj na net vmes pogledat, pa obstaja kombinacija ALT+TAb (takrat si nastavim, da je na levi strani seznam kanalov, na desnem slika, tako da na levi strani čez polovico lahko browsam po netu, ali kaj drugega počnem.

To, da se ne da nastavljati za vsak kanal posebej, sem napisal za MP. In tam se dejansko ne da. Vem da XBMC to ima...

Ja, ja alt+tab že, ampak preklop window-FS mode pa deluje obupno...spet govorim za MP.

siko77
08.02.2012, 10:11
Ali obstaja za uporabnike DVBlink-a kej drugega kot windows media center?

lukadane
08.02.2012, 11:37
BTW XBMCjevci.

Mi znate pomagat pri sledeči težavi. 2 dni nazaj sem nastavil MP+XBMC, vse delalo super, potem pa se mi je kar naenkrat, ko sem testiral MP sesul najprej ta.

Po ponovni instalaciji sedaj MP dela ok, nikakor pa ne znam nazaj usposobiti IPTV v XBMCju.

Danes sem ga na novo namestil, potegnil zadnji TVServerXBMC.exe...zalaufam, izpiše:

New TvControl Admin user
Fetch card list
Fetch TV and radio channel list: 174 channels found
Fetch TV groups list: 9 tvgroups found
Fetch TV group mappings: 340 tvmappings found
Fetch radio groups: 1 radiogroups found
Fetch radio group mappings: 174 radiomappings found
Running MediaPortal TV Server -> XBMC wrapper at port: 9596
Waiting for clients...

Kar je, ok kakor vem.

Nato zaženem XBMC, kar najprej opazim je napaka:

"No PVR clients started yet...."

To čez nekaj sekund izgine. V Add-onih imam na "enabled" PVR TSreader, IP je na localhost, ker je tudi TV server na isti mašini, torej to bi moralo biti OK.

Nikakor pa mi ne najde novih kanalov, ne osveži liste... Nekaj sem nekje zamočil.

Imam samo 5 kanalov, ki so ostali v XBMCju še izpred 5ih dni, ko je zadeva še delovala.

Če kliknem kateregakoli od njih izpoše "Mediaportal PVR client (TSreader)"-> Unknow error".

Če preverim TVServerXBMC.exe pa izpiše tole:
Socket read: GetChannelCount:
Handling command; GetChannelCount
GetChannelCount: 174
Socket write: 174

Socket read: GetScheduleCount:
Handling command; GetScheduleCount
GetScheduleCount: 0

Socket read: GetRecordingCount:
Handling command; GetRecordingCount
GetRecordingCount: 0

Socket read: GetBackendName:
Handling command; GetBackendName
Socket write: localhost

Socket read: GetVersion:
Handling command; GetVersion
Socket write: 1.2.2.0

Socket read: ListSchedules:
Handling command; ListSchedules
Socket write:

Socket read: TimeshiftChannel:64|False|False
Handling command; TimeshiftChannel
Start timeshift for channel 64 for user 'XBMCpvrclient3
Socket write: [ERROR]: TVServer answer: UnknownError|5

---------------

Mi zna kdo pomagati?

Res nobenega junaka?

Mao28
10.02.2012, 16:12
Ima kdo IP od novega kanala Ginx mogoče?
Ni mi ravno jasno kako in katere IPje je treba poskenirat z MctvPlaylistEditor-jem.

Mao28
12.02.2012, 17:05
Anyone ? Magari na ZS prosim.

gorann3
15.02.2012, 00:01
hvala lepa za ginx

sem probal sioltv preko xbmc, zakaj tko pocasi dela vse skup v primerjavi z multicasttv

lukadane
15.02.2012, 07:09
Enkrat sem že spraševal, pa ni bilo odgovora...

Mi na kdo povedat, če VLC zna prikazovati EPG? Pa recimo ko imaš IPTVna fullscreen, če se da dostopati do liste kanalov, brez da bi zmanjšal sliko v okno...

ntadej
15.02.2012, 08:01
VLC ima neko osnovno podporo le za DVB EPG kako vem, iz kakšnega XMLTV pa mislim da še ne zna. Tudi s to fullscreen playlisto mislim, da še ne gre.

lukadane
15.02.2012, 14:30
Škoda...

Hvala za info ntadej.

OOTBOXZY
16.02.2012, 10:48
Listo kanalov dobiš, če daš miško čisto v levo. Je tudi ukaz s tipkovnico, ampak ga ne vem na pamet.

Tine1
16.02.2012, 12:47
Ali lahko preko PC spremljaš POP kanale tudi, če nisi nanje naročen?

siko77
16.02.2012, 16:55
Ali lahko preko PC spremljaš POP kanale tudi, če nisi nanje naročen?

NE, ker je to kaznjivo. ;)

ExB
16.02.2012, 20:38
Tine1: lahko jih, smes pa ne.. :)

gorann3
17.02.2012, 08:13
zakaj ne bi smel? ne komplicirat po nepotrebnem

Tine1
17.02.2012, 09:13
Glede nato, da je ta tema na urednem SIOL forumu ne vidim razloga, da bi bilo kaznivo. Ali nisem dovolj dobro prebral drobnega tiska?

rock
17.02.2012, 11:23
Drobnega tiska kot takega ni.
Ampak a ni normalno in logično, da tisto kar uporabiš tudi plačaš? Če imaš paket naročen te sigurno nikoli ne bo nihče lovil, če boš zajemal prek neuradne naprave.

Zgodovina gledanja IPTV prek PC ima le par mesecev krajšo brado kot sam IPTV prek Siola. In nekaterim uporabnikom nam je zadeva zelo uporabna zaradi samega načina dostopa in prikaza TV slike. Vmes smo profitirali marsikaj. Gledali testne zadeve, težave, ki jih je TS imel z STB-ji se nas niso dotaknile...
A legalnost/legitimnost početja se je spremenila, ko so bili uvedeni paketi.
In ja zaenkrat dopusščajo precej. No fizično še vse in še več. Še kakovost strema lahko izbiramo prek alternativnih predvajalnikov.
Tema je še tu. In upam da kljub spremembam, ki se napovedujejo ostane. Pravtako seveda dostopnost polnih UDP streamov na neuradnih predvajalnikih.

Maverick
17.02.2012, 13:46
Če ne bo enkripcije bo zmaga.
To je dejstvo.

Če bo enkripcija, pa grem drugam...
Že zdavnaj bi investiral v svoj media HTPC za 400€ pa raje ne bom, ker nikol ne veš kdaj bo štala...

Sawyer
17.02.2012, 15:47
enkripcija bo to je dejstvo.

gorann3
17.02.2012, 16:00
mislim, da placujem za programe ki jih ne gledam, verjetno je potem mozno tudi gledat programe, ki jih ne placujem pa se izenaci:d

ExB
19.02.2012, 10:27
zakaj ne bi smel? ne komplicirat po nepotrebnem
Sej se strinjam s tabo, tudi z zadnjim postom. Jaz tudi placujem za 100 programov, ki jih ne gledam, in bi blo fajn ce bi se kej izenaclo, ampak govorim enostavno iz pravnega stalisca. Ce nimas narocenega paketa, potem jih pac ne smes gledat, to je dejstvo, ce jih pac lahko, je to tehnicna napaka SiOLa, ampak se vedno, ce jih ne placujes kot jih placujejo lastniki uradnih STBjev da jih lahko gledajo, potem jih tudi ti ne smes gledat, kot jih lastniki uradnih STBjev ne morejo. ***iga.

Glede nato, da je ta tema na urednem SIOL forumu ne vidim razloga, da bi bilo kaznivo. Ali nisem dovolj dobro prebral drobnega tiska?
Glej zgornji odgovor glede tega, zakaj ne smes. Tema je pa verjetno se vedno na uradnem forumu zato, ker nas prek racunalnika gleda procentualno izredno malo uporabnikov, ki jim nismo nevarni..

Watson
19.02.2012, 15:24
Kje piše, da ne smeš gledat?

A to, da SiOL forsira nek polizdelek od BOX-a S je pa OK? Pa da forsirajo samo par IP telefonov?

Jaz razumem, da ne morejo podpirati vsega, da bi pa prepovedal kaj imaš doma je pa višek norosti. Če nekdo priključi škatlo in dela pač dela in to _ni_ njegov problem.

telex
19.02.2012, 16:10
... ampak govorim enostavno iz pravnega stalisca...

Čisto pravno pa je po zakonu o varstvu potrošnikov stvar taka:

45. člen

Če podjetje z namenom skleniti prodajno pogodbo pošlje potrošniku blago, ki ga ta ni naročil, se takšna pošiljka blaga šteje za reklamno darilo.

lukadane
24.02.2012, 11:55
Ve kdo mogoče, kje bi se dalo dobit logotipe za Mediaportal (za vse/večino SiOL kanalov).

Če kdo to ima, bi mi lepo prosim nekam uploadal?

Hvala!

ntadej
24.02.2012, 14:08
Zaradi avtorskih pravic se ne sme :D

Imaš pa večino logov tu: http://www.lyngsat-logo.com/

fricko83
25.02.2012, 18:51
Pozdravljeni!

Nikakor ne morem dobit najnovejše siol playliste za multicastTv. Ko dam iskanje seznama kanalov mi odpre samo seznam od T2, amis, in tuš siola ne najde.
Ima kdo novo playlisto za siol?
lp

OOTBOXZY
26.02.2012, 10:31
Mene pa zanima nekaj drugega. Imam malo bolj podhranjen PC in zanima me, kateri od programov bi mi prebavil HD kanale. Multicast delije, sam se pri HD kanalih malo zatika. Mu ne manjka veliko, zato predvidevam, da bi s kakim manj požrešnim programom šlo. Kakšen predlog?

AlienRex
26.02.2012, 12:37
Je kdo poskušal vkomponirati SIOL TV v DVBViewer? Bi bil zelo hvaležen za navodila (lahko tudi na zs).

ExB
26.02.2012, 14:07
Kje piše, da ne smeš gledat?

A to, da SiOL forsira nek polizdelek od BOX-a S je pa OK? Pa da forsirajo samo par IP telefonov?

Jaz razumem, da ne morejo podpirati vsega, da bi pa prepovedal kaj imaš doma je pa višek norosti. Če nekdo priključi škatlo in dela pač dela in to _ni_ njegov problem.
Tukaj govorimo o tem, da ne smes gledat programov, ki jih ni v shemi, ki jo imas naroceno. Tisto kar imas naroceno seveda lahko gledas na katerikoli napravi ti uspe zadevo usposobit.

Čisto pravno pa je po zakonu o varstvu potrošnikov stvar taka:

45. člen

Če podjetje z namenom skleniti prodajno pogodbo pošlje potrošniku blago, ki ga ta ni naročil, se takšna pošiljka blaga šteje za reklamno darilo.
Hm, a ti je SiOL te programe posiljal ze preden si imel naroceno TV in ti jih ponujal kot bonus zato da bi ti sklenil z njimi pogodbo? :) Ne vem ce je ravno tako enostavno in spada pod tale clen. S tem bi se morali poigrati kaki pravniki (se opravicujem ce si pravnik, ampak nisi obrazlozil zakaj bi zadeva spadala pod ta clen v zakonu, meni se pac ne zdi da spada).

Pozdravljeni!

Nikakor ne morem dobit najnovejše siol playliste za multicastTv. Ko dam iskanje seznama kanalov mi odpre samo seznam od T2, amis, in tuš siola ne najde.
Ima kdo novo playlisto za siol?
lp
V tej temi se redno objavlja nove playliste, ko se kaj posodobi/zamenja, samo eno malenkost je treba poiskat (ponavadi se splaca mal poiskat preden kaj vprasas anede..). Poisci vsaj zadnjih nekaj (deset) strani, bos ziher nasel zadnjo playlisto.

Sawyer
27.02.2012, 06:25
Najbolso sliko trenutno dobim z VLCjem in filtri yadif2x ter film grain 60%. To je tak dobro da lahko od pol metra gledam TV na 32 colskem brez da bi kake artefakte zaznal.
Nevem pa zakaj mi v mediaportalu ne rata da bi ffdshow uporabljav ceprav mam nastavlene kot codece.

rock
27.02.2012, 10:08
Z VLC se pa že dolgo nisem igral glede IPTV in sploh nimam več pojma kaj je novega in kako zna risat.
Vztrajam na multicastu zaradi enostavnosti vmesnika.
Dx in D3D mi dasta optimum za HD. Za SD pa moram obvezno uporabit openGL. Ker je za menjavo nujen restart sem na openGL.

Je pa odvisno od obdelave na ekranu. Meni je yadif2x uporaben na starem LCD. HD pa ne dela prek njega. Na plazmi pa ni gre. Bolje nekaj bolj robato sliko pripeljat da jo sama obdela. Raje uporabljam kar bob ali linear. Odvisno pa od programa do programa. A v glavnem se mi ne ljubi menjat filtrov... nastavitev za vsak kanal posebaj pa pripelje do raznih težav v multicastu in imam izklopljeno.
Ja škoda da multicast ni vzdrževan...

Sawyer
27.02.2012, 10:26
http://shrani.si/f/3o/NF/3YAIVAb5/vlcsnap-2012-02-27-11h25.png
http://shrani.si/f/1p/vo/4FfRaw2Y/vlcsnap-2012-02-27-11h27.png

jurif
01.03.2012, 11:03
Vsaj pri meni je slika preko media portala najlepša(microsoft DTV- DVD video decoder kodeki ali pa cyberlinkovi kodeki), potem vlc bi pa najraje uporabljal multicast, če bi bila slika takška kot pri media portalu...

Sawyer
01.03.2012, 11:14
Mediaportal tesko reces. Ker imas lahko poljubni kodek. Za HD najbolse CoreAVC in verjetno tudi za mpeg4 streme. Za VLC pa rabis 2.0.0 verzijo.
Multicast je pa tak outdated.

madmitch
01.03.2012, 15:52
A kdo ve IP od CINESTAR ACTION& THRILLER?

Mao28
02.03.2012, 17:04
A kdo ve IP od CINESTAR ACTION& THRILLER?

Anyone prosim?

Včasih se je to takoj zvedelo.. A se bojite kodiranja? :d

ExB
03.03.2012, 03:03
Ce ne bo kdo prej objavil ga bom jaz jutri dopoldne, bom dal zdaj skenirat cez ko grem spat :)

ExB
03.03.2012, 14:31
Nova playlista (MPEG4, MiniHD + polni HD) in IDji za EPG so pripeti. Radijev se se vedno nisem spravil zrihtat, zato se vedno niso vsi.

iZimon
04.03.2012, 22:34
Pozdravljeni. VLC se mi je avtomatsko posodobil na verzijo 2.0.0 in avtomatsko inštaliral na MACu, v tem času sem gledal TV in po ponovnem restartu ni noben program več dela. Poskusil sem z 32 in 64x verzijo, pa nikakor ne dela. Pobral sem to zadnjeo playlisto in izbrisal ter nastavil kar je potrebno v VLCju. Pa še vedno noben program ne dela. A mogoče ve za kakšno rešitev oz v čem je težava? lp

Izbrisal sem verzijo 2.0.0 in nazaj dal starejšo, vse dela.

lukadane
07.03.2012, 18:53
Je že kdo poskusil Mediaportal2 Alpha + SiOL TV?

matejdro
07.03.2012, 20:38
AFAIK še Mediaportal2 nima vgrajene podpore za TV.

jurif
08.03.2012, 11:35
Kdaj pa pride ven MP2?

lukadane
08.03.2012, 17:55
Alpha verzija je zunaj in ima podporo za TV prek SlimTVClienta...

Sawyer
16.03.2012, 16:43
ma kdo mpeg2 listo?

iZimon
19.03.2012, 09:12
Spet podobna težava kot prejšnjič, le da trenutno imam starejšo verzijo VLCja.
to napiše: main error: invalid multicast interface: 192.168.1.10
access_udp error: cannot open socket
main debug: no access module matching "udp" could be loaded
main debug: TIMER module_need() : 0.354 ms - Total 0.354 ms / 1 intvls (Avg 0.354 ms)
main error: open of `udp://@232.4.1.49:5002' failed: (null)
main debug: thread ended
main debug: dead input

Ve kdo v čem je težava?

goga23
21.03.2012, 16:59
sioltvkoper in tine75 mi lahko pošljeta navodila? ali kdor kolu drug :))
vse sem naredil kot na prvi strani, le da nimam tistega programa ampak imam multicast tv. imam dve mrežni, v eni net v eni iz modema tv 100% sem pregledal. ipje sem spremenil kot v navodilih....in zdej berem že celi dan tale forum, ki je zelo praktičen...ampak ga mam že vrh glave :) prosim za pomoč...hvala

LP

rock
21.03.2012, 17:10
DHCP nastavi nobenea porta vpisovat na mrežni
port na modemu moraš imeti na video ne na trunk
požarni zid mora prepuščat multicast promet in dostop MultivcastTV
in rabiš ustrezno predvajalno listo ne staro par let

in to je to
pa izklopi drugo mrežno, da morda ne določiš napačne v multicastu dokler slike ne dobiš

goga23
22.03.2012, 13:36
kaj je dhcp? drugo imam vse v redu:) hvala ti ;)

rock
22.03.2012, 17:52
http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Host_Configuration_Protocol

goga23
22.03.2012, 20:15
in kaj nej spremenim tuki? pa kako sploh not pridm :/

pal
23.03.2012, 08:03
Prvo mrežna za iptv mora bit tko:
1.
http://file.si/thumbs/small/60848_7fcod/1.jpg (http://file.si/view/full/60848_7fcod)
2.
http://file.si/thumbs/small/60849_x4quh/2.jpg (http://file.si/view/full/60849_x4quh)
3.
http://file.si/thumbs/small/60850_urhjs/3.jpg (http://file.si/view/full/60850_urhjs)

V modem pa prideš, če vpišeš 192.168.1.1 v FF, IE, chrome
username in password je pa : user (za oboje) in poiščš port settings in daš tisti port na "video".

In glej, da omogočiš v windows firewallu pod public/javnem omrežju za multicast

getriba
26.03.2012, 14:50
pozdrav vsem, again :)

nekaj me zanima. mam HTPC, laufam na njem XBMC, povezan je v lokalno mrežo samo preko wifi. na drugem računalniku pa gledam siol TV preko multicasta (vem, je že staro :D).

a je kakšna možnost, da bi iz tega stacionarca fural stream lokalno prek na kišto z XBMC-jem in tam gledal programe? če se ne motim, se to da edino z VLC metodo? ima kdo kake konkretne izkušnje? ne rabim TV krvavo na XBMC, včasih bi pa pasalo :)

hvala!

ntadej
26.03.2012, 16:20
Sam imam doma nekakšen strežnik, od koder gre signal to kateregakoli računalnika, ki je povezan na omrežje. Res, da bazira na Linuxu, vendar gotovo kaj obstaja tudi za Windowse.

Sem pa videl, da ima multicast podprogramček na novo, ki nekaj takega počne na Windowsih. Preveri na domači strani.

klemzy1988
01.04.2012, 07:51
Ima kdo ip od Eurosport 2 HD? :)

rock
01.04.2012, 09:37
*12*

klemzy1988
01.04.2012, 20:12
Kaj 12?

lopavli
02.04.2012, 13:03
Živijo,

ali mi lahko kdo pomaga, prosim. Dokler sem imel VLC 1.0.5, mi je lepo streamal iz PC-ja (npr. razne filme) na SAGEM (po navodilih, ki so na 105 strani). Ko sem VLC nadgradil na 2.0.1 pa mi za nobeno ceno noče več delati. Sprejemam lahko TV brez težav, ko pa skušam AVI film poslati nazaj (isto kot sem to delal s starejšo verzijo), pa ne gre. Ko sem dinstaliral novo verzijo in dal gor staro pa zopet dela.
Ali ima kdo idejo, kaj je potrebno urediti v verzijo 2.0.1, da bo streamal preko UDP-ja na SAGEM?

hvala in lp.

jriznar
02.04.2012, 18:51
Ima kdo ip od Eurosport 2 HD? :)

ip:232.4.6.12:5002

pinky
02.04.2012, 19:11
Živijo,

ali mi lahko kdo pomaga, prosim. Dokler sem imel VLC 1.0.5, mi je lepo streamal iz PC-ja (npr. razne filme) na SAGEM (po navodilih, ki so na 105 strani). Ko sem VLC nadgradil na 2.0.1 pa mi za nobeno ceno noče več delati. Sprejemam lahko TV brez težav, ko pa skušam AVI film poslati nazaj (isto kot sem to delal s starejšo verzijo), pa ne gre. Ko sem dinstaliral novo verzijo in dal gor staro pa zopet dela.
Ali ima kdo idejo, kaj je potrebno urediti v verzijo 2.0.1, da bo streamal preko UDP-ja na SAGEM?

hvala in lp.
preveri firewall
res da nisem poizkusila s streamanjem - ampak jaz po upgrade na 2.0 nisem niti videla nič, čeprav sem na začetku potrdila, da pustim vlc čez firewall. Takoj ko sem izklopila firewall, je začelo delat. Očitno ima neke drugačne/strožje zahteve

gorann3
02.04.2012, 20:51
ip:232.4.6.12:5002
hvala lepa

haha, hd s 5,7mbit prenosa, ne mors no

rock
02.04.2012, 21:11
hvala lepa

haha, hd s 5,7mbit prenosa, ne mors no
:think:
Jah no ni ravno HD je pa 1080i (mini HD v žargonu). V primerjavi s SD pa je občutna razlika teh streamov s podobno specifikacijo prenosa podatkov.

Drugi ISP-ji tega nimajo za naročnike na omejanih linijah. Nekateri smo ravno zaradi tega naročniki Telekoma. In nekaj pokombiniramo s polnimi, kolker gre.

Obstajajo pa tudi polni HD saj glede na izjavo očitno ne veš.
HD naročenih pa verjetno itak nimaš?

gorann3
02.04.2012, 21:17
:think:
Jah no ni ravno HD je pa 1080i (mini HD v žargonu). V primerjavi s SD pa je občutna razlika teh streamov s podobno specifikacijo prenosa podatkov.

Drugi ISP-ji tega nimajo za naročnike na omejanih linijah. Nekateri smo ravno zaradi tega naročniki Telekoma. In nekaj pokombiniramo s polnimi, kolker gre.

Obstajajo pa tudi polni HD saj glede na izjavo očitno ne veš.
HD naročenih pa verjetno itak nimaš?

ma nimam nic naroceno, zakaj bi imel, ce lahk zastonj gledam

kaksen se ti zdi ta odgovor:d

hd ocitno za njih pomeni samo visja resolucija in nicesar drugega, to lahk upscalas navaden sd in reces da je hd:2thumbs:

zdaj gledam in primerjam oba kanala, sd in hd, en ima 2,4mbit, drugi 5,7mbit, slika niti prblizno ni tolk lepsa na hd, da bi se hvalil s tem

rock
02.04.2012, 21:26
ma nimam nic naroceno, zakaj bi imel, ce lahk zastonj gledam

kaksen se ti zdi ta odgovor:d

hd ocitno za njih pomeni samo visja resolucija in nicesar drugega, to lahk upscalas navaden sd in reces da je hd:2thumbs:
aha nikjer ničesar ne plačaš
Si še en v vrsti brihtnih trollov zaradi katerih bomo enkrat ostali brez možnosti spremljanja IPTV prek PC.

Ja le upscala se in HD znak doda. To so nekateri programi delali in v manjši meri še vedno počnejo. ISP za tako početje nima nikakršne potrebe.

gorann3
02.04.2012, 21:32
aha nikjer ničesar ne plačaš
Si še en v vrsti brihtnih trollov zaradi katerih bomo enkrat ostali brez možnosti spremljanja IPTV prek PC.

oprosti, ker me ne gane HD napis pri eurosport2, komot bi lahk dodal bn music namest tega:p

rock
02.04.2012, 21:40
HD napis ne gane nikogar. Praktično vsakdo pa raje pogleda 1080i kot 576i sliko.

bn music? pa že ni širše zanimiv, da se ne uspe vdrenjat v sicer pester seznam
ES pač je

gorann3
02.04.2012, 21:50
pogleda ze, naroci pa ne, ker ce bi bili vsi hdji taki, pol je ze bolje ostat na sd

rock
02.04.2012, 22:17
Kaj pa fali ES HD stremom, kadar je snemano v HD in ni upscaling zaradi le Sd snemanja? Prenosi so po kakovosti slike vsi slabši kot posnete in dodatno obdelane zadeve.
BD kakovosti pa ne bo še zlepa prek TV. 12 M program NG HD je precej slabši kot iz ploščka.

Razlika v stremih, ki sta namenjena bakru je zelo občutna. Enako velja za optiko.

Če razlike ni se malo poigraj s programom, ki ga uporabljaš na PC. Na kakem 24" monitorju pa tudi neke vidne razlike ni. Na velikih ekranih ob primerni razdalji gledanja pa je razlika ogromna. Precejšnja tudi kadar gre le za upscale na strani TV hiše.

gorann3
02.04.2012, 22:47
sem tud na tvju pogledal in me ne preprica. Podobna kvaliteta kot dober sd

Je kaj razlike med iptv preko pcja na tv, ali pa preko siol boxa na tv, govorim za HD programe

iscem na sestavi si paket top trio na optiki pa ga ni vec, ko si dobil se hdje zravn pa 60/20 net in siol box v ceni, standard tv shema

to bi verjetno se narocil, ne vem pa kako bo s kabelskimi programi v prihodnje, sem tud narocen na kablsko pri telekomu

Sawyer
03.04.2012, 09:06
Toptrio na optiki tudi ne najdem vec. Samo nekaj malega omenjenu pri toptrio na bakru. Kaj so odstranli?

gorann3
03.04.2012, 10:16
nimam pojma, tam v drugi temi, ponudba siol, pravjo da je se vedno, sam da je 50/20 internet, ce se prav spomnim je bil 60/20, pa hd paket in standard tv shema

http://cdn1.siol.net/sn/doc/2012/4/prodajna_ponudba-siol_01_04_-2012.pdf

Sawyer
03.04.2012, 10:18
Ne. Je bil kr 50/20 na pppoe sejo. :=)
Niso tak radodarni kot T2.

Moja kmalu nova lokacija ima obe optiki tako, da bo veselje izbirati. Ceprav je izbira vec ali majn logicna.

gorann3
03.04.2012, 10:31
ma ej ne vem no, zdj mi nc vec jasno hehe

mene ful mika t4 king paket, ker je za 55eur prevec ugoden, siol se mu ne pribliza z nobenim paketom

okol 62,5eur bi me prislo s hd paketom, 100/200 internetom, L shema, tko kot pri nas mega, sim in stacionarni pa se ni treba placevat 6 eur za gostovanje na telekomovi optiki pri tem paketu
pa se bn music majo kanal in klasik tv hehe

Sawyer
03.04.2012, 11:01
To je res King paket ja. :)

gorann3
03.04.2012, 11:47
zdj ne vem kako je s prekinitvijo pogodbe pri telekomu, namrec od lani imam hp 625 laptop, ki je bil 100eur, ce sm podaljsal za dve leti
klical sem ze na 0808000 in mi je prijazna gospa rekla, da pride kazen 264eur, a to pomeni da placam toliko in nic vec, da mi ne bi pol uletel, da je to za predcasno prekinitev pa pol se kj za laptop zaracunal??

drugace sem ze 99% odlocen, da grem kr na ta king paket, pa fajn mi bo prisla se ena sim, ko mi potece narocnina pri zdajsnem ponudniku pa zacnem to uporabljat, se en dodaten strosek manj
bom pa pocakal do konca maja, da se mi znesek za laptop se malo zmanjsa

rock
03.04.2012, 13:24
Na servisne poglej koliko točno imaš obveznosti iz vezav.

TS bo pomoje moral kmalu reagirat na "kralja" kar se optike tiče. Za povprečnih 48€ mesečno so dali zelo mikavno ponudbo.
Na bakru ni tako zanimiv zaradi limitov na liniji in stremov, ki jih imajo. Seveda kakor za koga. Sam se HD zaenkrat nimam namena odreči pa čeprav je skupni račun trenutno kar nekaj višji.

Mislim da se še nekih 10€ plača prekinitev vezave dodatno?? Nisem prepričan.

gorann3
03.04.2012, 13:37
ma jest zdj kalkuliram, koli bi se mi splacalo it h konkurenci

za 62,4eur imam na t4 king 100/20, paket L +dodatno HD paket, sim kartico s 100 enotami in 500MB podatkov v t2 omrezju in stacionarno telefonijo

tukaj na toptrio na optiki za 57eur pa 50/20, standard shemo+HD, stacionarno telefonijo pa dodatek za siol box senkajo, ce vzamem mega paket, kar verjetno bi, pa spet pride 62eur

na t2 imam se bn music, ki mi je kar pomemben pa klasik tv, siol nima teh dveh

zaenkrt se nagibam v smeri t2, ker mi dajo precej vec, edino kazen me bremza

Sawyer
03.04.2012, 13:37
Ja da bodo TOPTOPTOP paket naredli? :)

Pri TOP Trio na optiki ne pozabi kaj sem zgoraj omeno. 50/20 na pppoe sejo. Sej pa imas lahko koliko pri dinamicnem IPju? do the math.

gorann3
03.04.2012, 13:52
:)ne razumem tega, v cem je razlika

Sawyer
03.04.2012, 14:16
Da je vsaka pppoe seja mocna celih 50/20Mbit :)
To sicer velja za siol optiko na splosno.

gorann3
03.04.2012, 14:45
glede obveznosti iz vezav, nikjer ne vidim koliko je kazen v evrih pa sem vse (ocitno ne) prebrskal na servisnih straneh