Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol BOX s daljinec

Strani : [1] 2

frooteg
02.11.2011, 10:13
Torej situacija je sledeča,

v dobri veri, da je elektronika pridobljena pri operaterjih nekako namenjena vsestranski potrošnji in vsakodnevni rabi za večino prebivalstva sem svojim starim staršem naročil siol trio paket, kjer je bil zraven siol box-s .

Zadeva sicer dokaj dobro ( nikakor odlično ) deluje, vendar je nastal problem v daljincu, ki je enostavno premajhen in prav nič ergonomski za 80+ let stare ljudi. Kot prvo ne vidita ne eden ne drugi številk, po drugi strani so pa gumbi tako skupaj, da jih enostavno ne moreta upravljati, torej je daljinec totalno neuporaben. Brez njega pa niti negre upravljati siol TV ja . Imata velike probleme z dostopanjem do storitev ( nista računalniško nepismena !!! ), saj se prepogosto dogaja, da ne zadaneta pravilne tipke.

Rešitev je seveda večji daljinec. Zato sem se odločil in jima kupil Harmony 300i remote, ki sta ga razpakirala vsa srečna, nakar smo ugotovili, da stvar ne dela.

Torej prosim za spisek daljincev, ki jih je možno uporabljati z siol box s , saj je trenutno storitev, ki jo plačujeta zanju totalno neuporabna.

Najlepša hvala za odgovor.

LP M ..

MIKO
02.11.2011, 10:47
Se strinjam. Tudi jaz bi rad imel seznam univerzalnih daljincev, katere lahko uporabimo.
Poleg tega originalni daljinec ni ravno "odziven".

dott
02.11.2011, 11:32
Rešitev je seveda večji daljinec. Zato sem se odločil in jima kupil Harmony 300i remote, ki sta ga razpakirala vsa srečna, nakar smo ugotovili, da stvar ne dela.

BOX S ima samo RF sprejemnik, zato univerzalni daljinci žal odpadejo. Tudi če kupiš daljinec za katerega piše, da ima podporo za RF, ti verjetno ne bo delovalo, saj večinoma tisti RF pomeni samo interno komunikacijo (torej daljinec oddaja RF do RF spremenika, ki je v kompletu z daljincem, naprej pa IR do aparatov - primerno če imaš kakšnih 10 metrov do aparatov), poleg tega stanejo ti RF daljinci več kot stane nov BOX.
Torej - če hočeš uporabljati Harmony 300i bi moral kupiti BOX namesto BOX S.

Glede na Netgem prospekt, pa bi lahko Telekom tudi razmislil o zamenjavi Jazz33 daljincev z Madison2, ki ima normalno velike tipke. Ampak spet ... ta opcija je očitno le na BOX (8200) modelu, ne pa tudi na BOX S. Z BOX S si pač obsojen na to, kar si dobil v paketu.

MIKO
02.11.2011, 11:46
Hm, ne razumem se ravno v te zadeve kako deluje ta RF prenos. Kaj pa se da usposobit z kakim daljincem preko wifi? Mogoče kdo ve kaj več o tem?

frooteg
02.11.2011, 12:32
Poglejte,

mene ne zanima tehnična plat delovanja ( jo dosti dobro poznam :) ) Mene zanima spisek kompatibilnih daljincev.

Odgovor, da lahko siol box s upravljaš samo z tem ploščkom je nesprejemljiv. Skoraj ne verjamem v takšno neresnost (nesposobnost ) nabavnikov in tehničnega osebja na siolu, da tega nevejo, ali nemorejo povedati.

Torej kateri so kompatibilni daljinci ?

LP M .

mking
02.11.2011, 13:28
Meni Logitech Harmony 555 deluje brez problema(Siol BOX).

jonesy
02.11.2011, 16:15
Torej kateri so kompatibilni daljinci ?

LP M .
Vsi RF kompatibilni univerzalni daljinci. Kaj podpirajo pa pogledaš na strani proizvajalca, menda ja ne misliš da ti je siol dolžan to povedat..

Frenky
02.11.2011, 16:43
Meni Logitech Harmony 555 deluje brez problema(Siol BOX).

Govora je o Box S in ne Box.

dott
02.11.2011, 17:52
Vsi RF kompatibilni univerzalni daljinci. Kaj podpirajo pa pogledaš na strani proizvajalca, menda ja ne misliš da ti je siol dolžan to povedat..

Tisto kar Logitech prodaja kot RF definitivno NI nekaj kar bi lahko uporabljal skupaj s SIOL BOX S modelom! RF oznaka pri Logitechu pomeni samo RF extender, kar pomeni, da daljinec oddaja RF do Logitech RF sprejemnika, ta RF sprejemnik pa nato pošilja naprej IR.
Da bi pa dobil RF univerzalni daljinec, ki bo znal pošiljati vse mogoče frekvence in se jih tudi naučiti - še nisem slišal.

080 Tehnična pomoč
02.11.2011, 19:52
Zaenkrat je za SiOL BOX S na voljo le originalni dalinec. Možno je, da obstaja kakšen univezalni RF dalinec, ki bi lahko deloval s SiOL BOX S, vendar teh podatkov nimamo. Predvsem pa je odvisno od proizvajalca univezalnega dalinca katere naprave bodo podprte.

Lep pozdrav,
Uroš

frooteg
02.11.2011, 20:14

Dolžan sicer ni pisati spiska, je pa dolžnost vsakogar, ki neko stvar prodaja, da jo pozna in da pozna tudi kompatibilnost naprav, ki jih prodaja z ostalimi produkti.

"Vsi RF kompatibilni univerzalni daljinci" je pa puhlica, ki je zrasla na tvojem arogantnem zeljniku.

Sploh pa so mi danes na dolgo in široko v SIOL/Telekom/Mobitel centru razlagali o bluetooth daljincu. In da naj nabavim bluetooth kompatibilen daljinec. To se mi zdi skrajno neresno za prodajalca, da stranko zavaja z določenimi podatki, ki nimajo nobene osnove.

Drugače pa to še vedno ne reši mojega problema. Torej je možno dobiti ( pa četudi starega sagema - pač karkoli ) takšen komunikator, da bi lahko uporabil IR daljinec.

Oz na koga se obrniti v tem primeru .

LP Miha

jonesy
02.11.2011, 20:43
Kaj? da pozna kompatibilnost naprav ki jih prodaja z ostalimi produkti? wtf je to? siol ima napravo, zraven je daljinec, da pa je dolžnost da bi morali poznati vse univerzalne daljince, ki delujejo z boxom, je pa neumnost. praktično nemogoče je to vedet, je na stvari proizvajalca univerzalnega daljinca - njim gre na roko, da je daljinec kompatibilen s čimveč napravami, tu ni nobene dolžnosti siola. ne prodajaj bučk. na strani proizvajalca daljinca pogledaš ali podpira napravo in je to to.

dott
02.11.2011, 23:17
Drugače pa to še vedno ne reši mojega problema. Torej je možno dobiti ( pa četudi starega sagema - pač karkoli ) takšen komunikator, da bi lahko uporabil IR daljinec.

Ja, saj je bilo že napisano - če bi kupil SIOL BOX (in ne SIOL BOX S), bi lahko uporabljal univerzalni IR daljinec, ker ima SIOL BOX tudi IR sprejemnik.
Sam uporabljam Logitech Harmony 555 in deluje super s SIOL BOX-om.

mking
03.11.2011, 05:29
da jo pozna in da pozna tudi kompatibilnost naprav, ki jih prodaja z ostalimi produkti.
Mislim da tukaj pretiravaš.:)

Sawyer
03.11.2011, 15:18
Jaz imam univerzalnega philipsa iz bigbenga za 20 al 30€. Pa niti sagema nemorem presaltavat. Tak da mam zelo malo upanja za SiolBox.

SiolBox je tak samo neki fake ime. Kak je pravo ime naprave, da probam poiskati ce kaj od tega podpria sploh.

dott
03.11.2011, 16:36
SiolBox je tak samo neki fake ime. Kak je pravo ime naprave, da probam poiskati ce kaj od tega podpria sploh.

NetGem 8200

pal
03.11.2011, 16:39
Netgem N8200. Siol ga je pač poimenoval SiolBox, S je pa N5200.

http://www.netgem.com/netgem-products-platforms.php

luka24
03.11.2011, 17:16
Box daj čim dlje od LCD TV-ja in bo delal daljinec b.p.

gloris
06.11.2011, 10:12
Čim dlje, najbolje kar direktno v kontejner, ker tole je pa res poden!:mad:

MIKO
07.11.2011, 08:02
Moja "tastara" bo počasi živčnega dobla, kako je občasno box neodziven.
Box je super...toda daljinec....:nonono:

mare1411
08.11.2011, 07:03
jst imam pa univerzalca iz leclerca za 14 eur in deluje bp?!?
a se je tako težko pozanimat kaj daljinci podpirajo..
sigurno greš enkrat na teden v trgovino... si prepišeš katere modele prodajajo - pogledaš na netu manual-e... in tisti ki odgovarja pač kupiš

lp

alex1
08.11.2011, 07:30
Imam možnost spremljat delovanje in odzivnost kar nekaj SiOL BOX – ov in SiOL BOX S – ov. S prvimi uporabniki nimajo nobenih problemov, sploh pa se nihče ne pritožuje nad neodzivnostjo daljincev ( verjetno je le ta BOX prejel nagrado CSI Awards). Vsi uporabniki SiOL BOX S pa se pritožujejo nad neodzivnostjo naprave s tem, da jih polovica benti doma, nekateri na 080…., le nekaj pa nas o problemu opozarja tukaj. Ker sta daljinca obeh naprav enaka, prav tako pa ne pomaga zamenjava daljinca, je napaka nedvoumno na strani same naprave SiOL BOX S – a.

mglds
08.11.2011, 07:45
Imam možnost spremljat delovanje in odzivnost kar nekaj SiOL BOX – ov in SiOL BOX S – ov. S prvimi uporabniki nimajo nobenih problemov, sploh pa se nihče ne pritožuje nad neodzivnostjo daljincev ( verjetno je le ta BOX prejel nagrado CSI Awards). Vsi uporabniki SiOL BOX S pa se pritožujejo nad neodzivnostjo naprave s tem, da jih polovica benti doma, nekateri na 080…., le nekaj pa nas o problemu opozarja tukaj. Ker sta daljinca obeh naprav enaka, prav tako pa ne pomaga zamenjava daljinca, je napaka nedvoumno na strani same naprave SiOL BOX S – a.

Pol ti pa jaz povem da moj BOX zašteka daljinec 2x ali večkrat na dan ! Nato sleti obvezno resetiranje in na novo uparitev daljinca !

siko77
08.11.2011, 08:50
Pol ti pa jaz povem da moj BOX zašteka daljinec 2x ali večkrat na dan ! Nato sleti obvezno resetiranje in na novo uparitev daljinca !

Siol BOX ali BOX-s? Jest imam Siol BOX in uporabljam Harmony 895 in deluje bp...(je pa ti IR daljinec, da ne bo pomote).

Maverick
08.11.2011, 11:03
Siol box S napaka ni na daljincu ampak na napravi.
Fotru dela BP, ko pa daljinec uparim s svojim je pa veselica...

Naprava je problem, romala bo v reklamacijo oz. garancijo....

HEPANDIL
08.11.2011, 11:51
Definitivno je nekje problem. Pri meni je enako Box S, daljinec, vcasih dela, najpogosteje en dela kaksnih 5 minut po vklopu, vcasih zasteka kar vmes, zamenjal sem že baterije prestavil box...no tisti ki boste zadevo reklamirali (jaz za 1x ne bom ker ne verjamem v cudeze da bi siol priznal da nekaj ni vredu, polek tega je zadeva težko dokazljiva) vas prosim, da mi poveste rezultat reklamacije...ker pocasi bom jaz tudi mel tega dovolj...ravno se spogledujem z amisem za prvih 6 mesecev 11 € dalje pa isto kot siol 55€...

siko77
08.11.2011, 13:18
Definitivno je nekje problem. Pri meni je enako Box S, daljinec, vcasih dela, najpogosteje en dela kaksnih 5 minut po vklopu, vcasih zasteka kar vmes, zamenjal sem že baterije prestavil box...no tisti ki boste zadevo reklamirali (jaz za 1x ne bom ker ne verjamem v cudeze da bi siol priznal da nekaj ni vredu, polek tega je zadeva težko dokazljiva) vas prosim, da mi poveste rezultat reklamacije...ker pocasi bom jaz tudi mel tega dovolj...ravno se spogledujem z amisem za prvih 6 mesecev 11 € dalje pa isto kot siol 55€...

Fantje moji, vem da ni vse idealno, vendar si zapomnite Telekom je še vedno najboljša izbira v slo, žal.
Ko se odločate za prehode prej malo preberite težave uporabnikov na forumih od konkurence. Samo malo za glodanje...ima pa amis precej manjši tržni delež kot telekom, se pravi bistveno manj težav z uporabniki...

en primer kopiran iz amisovega forum.

10 razlogov zakaj ne it k AMISU:

1) napake se predolgo odpravljajo
2) podpora je katastrofalna
3) ko rabis pomoč in kličes te na drugi strani pričaka robot z zenskim glasom, ki se odloča na katero mesto v vrsti naj te postavi ( npr. ste osamnajsti deveti v vrsti....itd itd)
4) personal ki naj bi pomagal enostavno ni dorasel problemom, ni usposobljen
5) cene so prevec zasoljene,visoke glede na to koliko tezav ima vsak dan navaden naročnik
6) Amis kot podjetje enostavno ni resno,nimajo posluha za predloge,vprašanja,kritike
7) vsako stvar ki se amis domisli da je bo na novo uvedel, posodobil svoje storitve amis lepo da v cenik-torej so prevec skrti da bi kako stvar( kot je to sedaj youtube,facebook,media center itd itd) enostavno dodali v ponudbo brez da bi bilo treba odsteti kak €
na zivce mi gre recimo , najverjetneje pa tudi Vam ostalim uporabnikom da imajo samo eno stevilko 080 20 10 na katero se lahko stranke obrnejo, nic jih nebi stalo če bi imeli se kaksno stacionarno- tu se spet kaze njihova škrtost
9) ko smo ze pri denarju, lahko bi dali kaj vec v STB sprejemnike, ne pa da ponujajo ta jajca ki so vredna k vecjemu 15 €-oni pa zahtevajo v kolikor jim ne vrnes opreme 4-5 več), s tem bi bilo vec kvalitete,manj njihovih vsakodnevnih izpadov,kockanja itd itd.....
10) ni mozno gledati preko računalnika .....SRAMOTA TOTALNA

to je bilo 10 razlogov, mislim pa da bi jih ostali uporabniki lahko nasteli se vsaj 100.

alex1
08.11.2011, 13:26
SiOL BOX S sem že menjal ( ni bilo nič bolje), potem imel tudi na servisu ( odgovor, da daljinec deluje normalno). Verjetno tudi res, saj običajno res po zagonu naprave, daljinec nekaj časa delujejo normalno, po določenem času pa enostavno »mrkne«, ni več odzivnosti. Sam sem tudi opazil, če daljinec postavim v bočni – vertikalni položaj, mi iz določenega kota ponovno uspe menjat programe. Dobavitelj RAM2 oz. SiOL kot distributer bo moral nekaj urediti, očitno s programsko opremo te naprave.
Znana je tudi popolna neodzivnost nekaj minut po zagonu, ne posodabljanje elektronskega programskega vodiča, v primeru izklopa naprave v stanje pripravljenosti »stand-by«, trenutno preizkušam visoko-ločljive HD programe, kjer je zvok na zelo različnih jakostih, od najnižje do najvišje in se ga sploh ne da regulirati in še to na samo enem komunikatorju.
Drugače s kvaliteto slike, delovanjem interneta in telefonije zadovoljen. Je kar prav, da izmenjujemo svoja mnenja.

MIKO
08.11.2011, 14:19
Točno, najhuje je nekaj minut po zagonu.
Se bojim, da mi bo tastara pognala daljinec v glavo:(

SIOL, kaj pravite na naše pripombe glede daljinca?:cool:

bond008
08.11.2011, 16:01
dober bi blo če bi Siol pojasnil zakaj so sploh izbrali RF daljinec glede na to da je privzeta opcija pri obeh boxih IR daljinec

http://www.netgem.com/datas/media/1314979837_fiche-Product_sheet_N5000.pdf

http://www.netgem.com/datas/media/1314979741_fiche%20ProductSheet%20N8200-VUS.pdf

v zabavni elektroniki se vedno uporablja IR torej zakaj so pol oni rajši vzeli RF?:dontknow:

pal
08.11.2011, 21:47
Pomoje dalinec Jazz IR 28 je IR, Jazz 33 pa RF, tega ko imamo mi pri Box/S-u.

Sawyer
12.11.2011, 10:26
Mah jaz upam da bo moj universal philips IR primo. Vendar sem gledal v knjigo naprav in dobenega Netgema navedenega sploh. :(
http://www.mimovrste.com/artikel/1690017933/q=univerzalni%20daljinec/univerzalni-daljinski-upravljalnik-philips-srp-4004-srp4004-53

manual. http://www.p4c.philips.com/files/s/srp4004_27/srp4004_27_dfu_aen.pdf

Ovega Logitecha za 100€ pa ravno ne mislim kupovat. Reje gledam dalje iz PCja, kateri je pravtako povezan na TV.

Sawyer
12.11.2011, 10:31
jst imam pa univerzalca iz leclerca za 14 eur in deluje bp?!?
a se je tako težko pozanimat kaj daljinci podpirajo..
sigurno greš enkrat na teden v trgovino... si prepišeš katere modele prodajajo - pogledaš na netu manual-e... in tisti ki odgovarja pač kupiš

lp

Mi poveš točen model in firmo?

Dokler zgleda kolko tolko normalno mi je vseeno in zna TV vklopit in SiolBox.
Za PC ni problema, ker imam univerzalni sprejemnik, ki bere praktično vse kaj zna oddajat.

Drugače pa sem gledal Harmony 300i. Vendar nikjer podatkov, ce je podprt.

pal
12.11.2011, 10:50
Harmony 300i lahko priklopiš tudi z usbjem na napravo in pol verjetno zazna.
Upam, da veš, da Box S ne podpira IR, ampak samo RF. Box pa podpira oba IR/RF.

Sawyer
12.11.2011, 11:27
Ja sej box. USB rabi gonilnike, tak da to ziher ne zazna.
Prvo bom tak probal philipsa, vendar dvomim da bo odziv.

mglds
12.11.2011, 19:01
Za moj box nisem našel nobene kode od univerzalnega daljinca !! Ali je koda enaka za netgem ali ima vsak univerzalen daljinec svoje kode ??

Sawyer
12.11.2011, 20:12
vsak ma svoje oz vsej firma.

mare1411
14.11.2011, 11:25
Mi poveš točen model in firmo?

Dokler zgleda kolko tolko normalno mi je vseeno in zna TV vklopit in SiolBox.
Za PC ni problema, ker imam univerzalni sprejemnik, ki bere praktično vse kaj zna oddajat.

Drugače pa sem gledal Harmony 300i. Vendar nikjer podatkov, ce je podprt.

imam jolly universal 8
http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/9/8/984e649c22ca09036d6562b8c54f279b_category_large.jp g

Sawyer
15.11.2011, 01:40
cool thx. Bom dans verjetno probal philipsa in ce nebo primlo nic sel po tega,

Sawyer
15.11.2011, 10:32
Sem probo oba philipsa in doben nima netgem code, ceprav za 5005 model pise da bi jo nej imel, vendar daljinec javla error.

Kdaj si pa kupo ta pilot v leclerki? Pred kratkim al ze dolgo nazaj, ker je vprasanje ce se bo. Grem jutri gledat.

diolen
15.11.2011, 12:05
če rabiš za Box vzami http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd_2460_evurclor015_univerzalni_daljinec_logitech _harmony_300__4

Sawyer
15.11.2011, 16:19
delajo vse tipke?

mare1411
18.11.2011, 08:01
kupil kake 2 meseca nazaj..
lpm

audia8
03.12.2011, 13:00
Kot izgleda je stvar glede nedelovanje daljincev in Boxa širši problem. Meni je SIOL Box deloval 1 leto, potem pa so nenadoma začeli problemi z nedelovanjem daljinca. Daljinec ni več deloval in ni bilo možno upravljanje z BOXom. Edina možnost je bila, da sem resetrial BOX. Zanimivo, da se je to začelo pojavljati vedno pogosteje, tako da je postalo zelo moteče. Box in daljinec sem pred tremi dnevi poslal na servis, ker počasi človek izgublja živce, če plačuješ vsak mesec 50 EUR, zadeva pa ne deluje.
Potem sem na TELEKOMU dobil začasni BOX in glej po 3 dneh se je tudi pri tem BOXu pojavil isti problem. ??? Po mojem je problem v programski opremi.

Ne zdi pa se mi normalno, da bi morali lastniki BOXov kupovati svoje daljince. Če je SIOL ugotovil, da so problemi daljninci bi jih moral vsem brezplačno zamenjati ali pa posodobiti programsko opremo za BOXe.

Ali pa priznati, da niso kos odpraviti te napake.

alex1
05.12.2011, 07:49
Pred dnevi se nas je zbrala večja skupina ljudi. Pogovor je slučajno nanesel na SiOL TV, SiOL Box in delovanje. Vsi ki uporabljajo to napravo so nergali zaradi neodzivnosti daljinca, vendar nihče ni storil še ničesar. Samo peščica pa o problemu opozarjamo tukaj.

lokev
05.12.2011, 11:31
Zdej me je povsem strah si nabaviti siolbox. Prvič se človek sreča z napravo, kje daljinec ne deluje prav. Čudesa iz Telekoma.

siko77
05.12.2011, 11:40
Zdej me je povsem strah si nabaviti siolbox. Prvič se človek sreča z napravo, kje daljinec ne deluje prav. Čudesa iz Telekoma.

Jest mam box (ne box s) cca. 2 meseca in mi dela brez problemov.

MIKO
05.12.2011, 11:53
Jest mam box (ne box s) cca. 2 meseca in mi dela brez problemov.

siol box S je problematičen!

kakavnik
06.12.2011, 13:11
Kot izgleda je stvar glede nedelovanje daljincev in Boxa širši problem. Meni je SIOL Box deloval 1 leto, potem pa so nenadoma začeli problemi z nedelovanjem daljinca. Daljinec ni več deloval in ni bilo možno upravljanje z BOXom. Edina možnost je bila, da sem resetrial BOX. Zanimivo, da se je to začelo pojavljati vedno pogosteje, tako da je postalo zelo moteče. Box in daljinec sem pred tremi dnevi poslal na servis, ker počasi človek izgublja živce, če plačuješ vsak mesec 50 EUR, zadeva pa ne deluje.
Potem sem na TELEKOMU dobil začasni BOX in glej po 3 dneh se je tudi pri tem BOXu pojavil isti problem. ??? Po mojem je problem v programski opremi.

Ne zdi pa se mi normalno, da bi morali lastniki BOXov kupovati svoje daljince. Če je SIOL ugotovil, da so problemi daljninci bi jih moral vsem brezplačno zamenjati ali pa posodobiti programsko opremo za BOXe.

Se podpišem pod to izjavo. Imam popolnoma identičen problem.
Kaj pa lahko sploh naredimo? SIOL/ Telekom zgleda sam ne bo priznal napake.
Telefonska pomoč je sicer prijazna, problema ne znajo rešit.
Forumska pomoč je prav tako prijazna problema ne znajo rešit, (po neskončem resetiranju Box-a te pošljejo te na servis).
Servis pravi da je Box popravljen, napaka pa ostane.
Uradne izjave, kaj sploh je narobe in ali je problem rešljiv pa ne da nobeden, ne SIOL, ne NETGEM.

Preostane nam samo, da menjamo ponudnika. Imam možnost izbirati med UPC in Amis.

tomzzi
06.12.2011, 16:15
Da ne odpiram nove teme...

Imam BOX. Danes sem dobil po pošti univerzalni daljinec Philips SRP5004.
Na žalost se pred tem nisem nič pozanimal okrog podpore BOX-u. Tudi te teme nisem prebral.

Problem je, ker nikakor ne morem usposobit daljinca za BOX. TV najde a BOX-a pač ne.
Tudi na na listi ga jasno ni kot podprt model.
Je sploh kakšna možnost usposobit ta daljinec?

Pa še mimogrede...
Kupil sem na enaa. Zgornji del embalaže je rahlo poškodovan (odtrgan). Kako je z vračilom v takem primeru? Je kakšna možnost vračila?

telex
06.12.2011, 18:58
Ali deluje z BOX-om sicer ne vem. Če pa ga želiš vrniti pa imaš čas 30 dni, če si ga kupil preko spleta. Biti mora v originalni embalaži, če pa je artikel neoporečen in nepoškodova pa poškodovana embalaža ne predstavlja ovire.

PS- Če pa si stvar kupil v trgovini (in so ti ga kasneje poslali po pošti??), pa bo stvar malo težje izvedljiva.

tomzzi
06.12.2011, 19:56
Ok hvala. Kater daljinc pa preverjeno dela z box-om?

080 Tehnična pomoč
09.12.2011, 07:36
Ok hvala. Kater daljinc pa preverjeno dela z box-om?

O daljincih je bilo veliko napisano na forumih.
Logitech Harmony preverjeno deluje z box-om.

Lep pozdrav,

Jasmin

prenosnik
09.12.2011, 08:06
Sem pred nakupom Sio box s pa berem da imajo vsi probleme z daljincem, kdaj pa bo zadeva urejena s strani originalnega daljinca, res ne vidim smisla kupovati dodaten daljinec mora delati originalen, ali se bo to kdaj rešilo ?
lp

080 Tehnična pomoč
09.12.2011, 12:57
Sem pred nakupom Sio box s pa berem da imajo vsi probleme z daljincem, kdaj pa bo zadeva urejena s strani originalnega daljinca, res ne vidim smisla kupovati dodaten daljinec mora delati originalen, ali se bo to kdaj rešilo ?
lp

Večina uporabnikov teh težav nima. Napaka je lahko v programski verziji ali pa v strojni opremi (daljinec ali BOX(s) - te težave odpravi servis.

lep pozdrav,
Jasmin

abombek2
09.12.2011, 13:52
2X sn mel na servisi pa še vedno isto

080 Tehnična pomoč
12.12.2011, 13:15
2X sn mel na servisi pa še vedno isto

Pozdravljeni,

je bil na servisu samo daljinec ali celotna oprema?

Lep pozdrav
Sašo

abombek2
12.12.2011, 14:12
Celotna oprema zdaj tretjič pa je samo daljinec.

080 Tehnična pomoč
13.12.2011, 07:42
Celotna oprema zdaj tretjič pa je samo daljinec.

Pozdravljeni,

na ZS sem vam poslal sporočilo.

Lep pozdrav
Sašo

sebek72
13.12.2011, 10:18
Jaz imam težave že od vsega začetka. Malo dela, malo ne....pozicija ni važna...lahko je na enem mestu in dela 2 minuti ok, potem pa pol minute ne.

Velikokrat je neodziven prvi 2 min ko prižgeš BOX. Da ne omenjam, HDMI buga. Ko vklopim siol box se prižge brez zvoka. Nato moram čakati 2 min, da postane odziven in ugasniti in prižgati še enkrat.

Prosim tehnike, če se lahko kaj preveri.

080 Tehnična pomoč
13.12.2011, 10:49
Jaz imam težave že od vsega začetka. Malo dela, malo ne....pozicija ni važna...lahko je na enem mestu in dela 2 minuti ok, potem pa pol minute ne.

Velikokrat je neodziven prvi 2 min ko prižgeš BOX. Da ne omenjam, HDMI buga. Ko vklopim siol box se prižge brez zvoka. Nato moram čakati 2 min, da postane odziven in ugasniti in prižgati še enkrat.

Pozdravljeni,

na ZS nam posredujte sporočilo z uporabniškim imenom in kontaktno številko.

Lep pozdrav
Sašo

Stipe
19.12.2011, 21:04
Pozdravljeni,
tudi sam imam z daljincem enake težave že od vsega začetka. Ne pomaga nobeno ponovno uparjanje, nobena menjava baterij, ne resetiranje vse opreme, nič... včasih dela, največkrat pač ne ali pa vsaj ne dolgo.
Razmišljal sem že o nakupu novega daljinca v e-trgovini - menite, da bi s tem rešil problem ali enostavno ni garancije za boljše delovanje?

mtjcnt
20.12.2011, 10:10

Imam popolnoma enako težavo. Tudi jaz se priporočam za rešitev.

alex1
20.12.2011, 23:43
Imam popolnoma enako težavo. Tudi jaz se priporočam za rešitev.

Ni rešitev zamenjava daljinca, prav tako ne obstaja univerzalni daljinec za SiOL BOX S.

sebek72
27.12.2011, 16:32
Meni tudi po upgradeu siol boxa S, še vedno šteka daljinec.

jonesy
27.12.2011, 17:03
Da ne omenjam, HDMI buga. Ko vklopim siol box se prižge brez zvoka. Nato moram čakati 2 min, da postane odziven in ugasniti in prižgati še enkrat.
nastavitve > nastavitev zvoka in slike > zvočni izhod hdmi > vedno vključen zvok hdmi in daš OK

sebek72
27.12.2011, 18:45
Sem nastavil. Bom videl kako se bo obnašal.

deko7
03.01.2012, 19:58
NEVERJETNO!!!!Danes nesem Box S in daljinca na mobitelov servis,kjer sem želel preveriti ali je težava z daljincem ali boxom. Prijazna uslužbenca sta preverila z novim daljincem in ugotovila, da je daljinc v okvari. Nakar sem želel daljinca poslati na servis pri tem pa ugotovil, da mi nadomestni daljinc ne pripada! Dragi Siol povej mi prosim, kako naj ta čas gledam tv?

rock
03.01.2012, 20:01
Kupiš BOX ali BOX-s. Saj če ti crkne ekran tudi ne dobiš drugega za čas popravila.

Gledaš prek PC.

cveto
03.01.2012, 20:58
Kupiš BOX ali BOX-s. Saj če ti crkne ekran tudi ne dobiš drugega za čas popravila.

Gledaš prek PC.

Ampak tukaj gre za serijsko-tovarniško napako ,kar bi se moralo obravnavati drugače.
l.p.

deko7
03.01.2012, 22:34

Gledaš prek PC.

Ne vem kako drugim,sam men se še ni zgodilo da bi mi crknu ekran u 6 mesecih dvakrat(1Xbox,1Xdaljinc). Itak sm kupu novga,sam glede da je toliko pritožb glede tega ni prav slučajna napaka po moje. Sm pač ob 22 eur.

rock
04.01.2012, 09:48
sarkazem detektor sta imela izklopljen, ko sta brala prejšnji moj post?

Gre za serijske felerje pri teh STB kot kaže, ki jih dodobra začinijo še težave s programjem.
Da ni daljinca za menjavo pa kaže na odnos firme do strank.
V tem primeru je na opremo vezana storitev, ki se trži. In bi po vsaki logiki morala biti oprema za menjavo vsak hip dostopna, če so že lastništvo prenesli na končnega uporabnika.

........

Bil nedavno v poslovalnici konkurence. Pride tipo z daljincem v roki in se prestopa za mano. Urejanje pogodbe kar traja... Prodajalec reče lahko minutko počakam. Vpreša modela kaj bi rad. Ta pravi daljinec ne dela. Menja prodajalec baterije, proba. Odide v drug prostor in v roke stranki da drug daljinec.
Glede na ekspres menjavo verjetno kar pogost problem. Je pa seveda oprema od ponudnika in nimajo kaj čarat.

cveto
04.01.2012, 11:35
sarkazem detektor sta imela izklopljen, ko sta brala prejšnji moj post?

Gre za serijske felerje pri teh STB kot kaže, ki jih dodobra začinijo še težave s programjem.
Da ni daljinca za menjavo pa kaže na odnos firme do strank.
V tem primeru je na opremo vezana storitev, ki se trži. In bi po vsaki logiki morala biti oprema za menjavo vsak hip dostopna, če so že lastništvo prenesli na končnega uporabnika.

........

Bil nedavno v poslovalnici konkurence. Pride tipo z daljincem v roki in se prestopa za mano. Urejanje pogodbe kar traja... Prodajalec reče lahko minutko počakam. Vpreša modela kaj bi rad. Ta pravi daljinec ne dela. Menja prodajalec baterije, proba. Odide v drug prostor in v roke stranki da drug daljinec.
Glede na ekspres menjavo verjetno kar pogost problem. Je pa seveda oprema od ponudnika in nimajo kaj čarat.

To je to.
Nam so pa box-s prodali,sedaj pa ko te šljivi.!
Tudi jaz cel čas trdim da je obeznost telekoma da nam te težave z daljinci, pa naj bo težava z daljincem,boxom ali ne vem čem uredi.
In to takoj ,ustrežljivo in brezplačno.

leja333
07.01.2012, 11:55
vse skupaj je pravi klump . nič ne dela. toliko plačujemo pa imamo tako slabo opremo. piloti za***avlejo, nenehno piše neznana odaja , niti prešaltavati nemoraš programov -nonstop šteka.

mglds
07.01.2012, 12:35
Ampak tukaj gre za serijsko-tovarniško napako ,kar bi se moralo obravnavati drugače.
l.p.

Ampak to je SIOL !

cveto
07.01.2012, 15:40
vse skupaj je pravi klump . nič ne dela. toliko plačujemo pa imamo tako slabo opremo. piloti za***avlejo, nenehno piše neznana odaja , niti prešaltavati nemoraš programov -nonstop šteka.

To za neznano oddajo,mislim da nekaj nimaš pravilno nastavljeno.Moraš pa vsako toliko časa izklopiti box-s in ponovno vklopiti,ker takrat se sproži osvežitev epg.

siko77
07.01.2012, 17:29
To za neznano oddajo,mislim da nekaj nimaš pravilno nastavljeno.Moraš pa vsako toliko časa izklopiti box-s in ponovno vklopiti,ker takrat se sproži osvežitev epg.

Izklapljat ga ni treba za osvežitev sporeda. To lahko storiš v nastavitvah ročno. Predlagam, da v nastavitvah preveriš ali je box povezan z internetom, od koder box pobira spored.

cveto
07.01.2012, 19:09
Izklapljat ga ni treba za osvežitev sporeda. To lahko storiš v nastavitvah ročno. Predlagam, da v nastavitvah preveriš ali je box povezan z internetom, od koder box pobira spored.

Najeenostavneje ga je za par sekund izklopit,in se že osvežuje.
Hitreje kot sprehod po meniju.
Mislim pa da se s temi zadnjimi nadgradnjami tudi to spreminja in se bo osveževalo avtomatsko.

leonf
07.01.2012, 22:04
Meni RF daljinec na siol box S še dela brez večjih težav, med uporabo malo škripa plastika je pač bolj boga kvaliteta izdelave.
Zanima pa me, a je v siol box S škatli tudi IR sprejemnik, tako da bi si sprogramiral univerzalni daljinec Harmony? Sem že poskusil z "Digital Set Top Box Netgem NETBOX", ki je v Logitech-ovi bazi, pa mi ne rata.

080 Tehnična pomoč
08.01.2012, 05:48

Pozdravljeni,

prosim, da nam na ZS posredujete vaše uporabniško ime in kontaktno številko, da zadevo preverimo.

Lep pozdra
Sašo

audia8
11.01.2012, 18:45

Nadaljevanje moje zgodbe. Kot sem pričakoval je bil odgovoren, da so BOX testirali in niso ugotovili nobene napake. In glej meni se še isti dan zgodi, da moram daljinec dvakrat sihronizirati z BOXom. Ampak nekako sem se s tem tudi sprijaznil, če se bo to zgodilo samo enkrat na dan.
Danes pa sem prekleL SIOL do dna. Med 19.00 in 19.25 uri sem moral BOX sihronizirati vsake 2 minute. Samo enkrat sem preklopil pa je daljinec že zamrznil. Zdaj pa mi povejte SIOLOVI strokovnjaki kdo se dela iz koga norca. Škoda besed s katerimi bi opisal kaj si mislim o vas. V zadnjih dveh mesecih ste me kar trikrat razočarali (box ne dela tako kot je treba, potem sem ime pred tremi dnevi probleme s sliko, nakar ste mi po novem letu odvzeli še par programov).
Vam pa se po domače "***e" za nas naročnike in si zatiskate oči pred svojo nesposobnostjo.

cveto
11.01.2012, 19:05
Nadaljevanje moje zgodbe. Kot sem pričakoval je bil odgovoren, da so BOX testirali in niso ugotovili nobene napake. In glej meni se še isti dan zgodi, da moram daljinec dvakrat sihronizirati z BOXom. Ampak nekako sem se s tem tudi sprijaznil, če se bo to zgodilo samo enkrat na dan.
Danes pa sem prekleL SIOL do dna. Med 19.00 in 19.25 uri sem moral BOX sihronizirati vsake 2 minute. Samo enkrat sem preklopil pa je daljinec že zamrznil. Zdaj pa mi povejte SIOLOVI strokovnjaki kdo se dela iz koga norca. Škoda besed s katerimi bi opisal kaj si mislim o vas. V zadnjih dveh mesecih ste me kar trikrat razočarali (box ne dela tako kot je treba, potem sem ime pred tremi dnevi probleme s sliko, nakar ste mi po novem letu odvzeli še par programov).
Vam pa se po domače "***e" za nas naročnike in si zatiskate oči pred svojo nesposobnostjo.

Bodo morali gospodje vodilni tole dobro vzeti na znanje in zelo hitro ukrepati.Ker vsi uporabniki vemo da izgovori ki jih mora posredovati tehnična pomoč niso veliko vredni.(
(resetirajte,ponovno uparite,servis........)
Pa saj to smo mi kupili in morajo zagotoviti normalno delovanje.

audia8
11.01.2012, 21:08
Danes sem izpolnil njihovo anketo in jim na široko napisal kaj si mislim o SIOL Tv in njihovih storitvah. Predlagam, da jo tudi vi izpolnite.

http://surveys.valicon.net/CAWI/TKS_zadovoljstvo_s_storitvami

s.m.
11.01.2012, 22:08
Sem že izpolnil anketo, samo kaj če jih prov briga za vse, dal sem jim dobre predloge, katere programe bi lahko premaknili in dodali kake 3 programe v STANDARD stolpec. Vzeli bi Francoske in Nemške ali celo Ruske in jih vrgli v MEGA stolpec. Pa nočejo. :(

Stipe
14.01.2012, 18:01
Danes mi je crknil daljinec za Box-S in to popolnoma. Ne pomaga menjava baterij, upariti se ga sploh ne da, skratka, totalno je neodziven. To pomeni, da lahko stalno gledamo samo SLO1 in nič drugega :).

V Mobitelovi e-trgovini ga nimajo na zalogi, v edinem na sobotno popoldne odprtem Telekomovem centru v Cityparku v Ljubljani se mi na telefonske klice danes ni nihče oglasil (klical sem vsaj tridesetkrat med 14h in 18h uro), jutri je itak nedelja, med tednom pa zaradi službenih obveznosti ne bom mogel do nobenega Telekomovega centra.

Se komu valja kje doma kak odvečen daljinec, da rešimo krizo, dokler ne pridem do novega (kjerkoli in kakorkoli že)?

mglds
14.01.2012, 18:11
Pozdravljeni pri meni ki imam box je tudi non stop zmrzoval daljinec,nato reset !:sleepy: Potem sem odprl pri baterijah in tiste spodnje plehke pokrivil malo navzgor !! Zdej dela ko šus ! Poskusite ne vzame vam več kot 1min.;)

lokev
21.01.2012, 16:34
Pozdravljeni pri meni ki imam box je tudi non stop zmrzoval daljinec,nato reset !:sleepy: Potem sem odprl pri baterijah in tiste spodnje plehke pokrivil malo navzgor !! Zdej dela ko šus ! Poskusite ne vzame vam več kot 1min.;)

Hja, no končno smo dobili pravo rešitev. Zgleda, da so daljinci zanič tudi tam, kjer človek tega ne bi pričakoval. Daljinec, kjer ni stika z baterijami, v svoji "karieri" še nisem inel prilike srečati tak daljinec. Še en dokaz, da je vse skupaj šrot, cenena zadeva za rajo na južni strani Alp. Ubogi ljudje, ki se morajo ukvarjati s takimi banalnimi zadevami, na tehnični pomoči pa "rasturajo".

cveto
21.01.2012, 20:27
Hja, no končno smo dobili pravo rešitev. Zgleda, da so daljinci zanič tudi tam, kjer človek tega ne bi pričakoval. Daljinec, kjer ni stika z baterijami, v svoji "karieri" še nisem inel prilike srečati tak daljinec. Še en dokaz, da je vse skupaj šrot, cenena zadeva za rajo na južni strani Alp. Ubogi ljudje, ki se morajo ukvarjati s takimi banalnimi zadevami, na tehnični pomoči pa "rasturajo".

To sigurno ni rešitev.

siko77
22.01.2012, 10:15

Kako naj ti tehnik preko telefona pomaga, če to ni v njegovi moči. Ni njegova krivda, da prodajajo nekvalitetno robo. Tehnična pomoč je na udaru razjarjenih strank, tisti ki so odgovorni ta prodajo takšne opreme pa lepo sedijo v pisarnah.

lp,s

Maverick
22.01.2012, 17:18
To sigurno ni rešitev.

Se strinjam

MIKO
22.01.2012, 19:57

Naredil, kot si reko. Dela ko šus!

cveto
23.01.2012, 13:42
Naredil, kot si reko. Dela ko šus!

V osnovi je to tema "Siol box-S daljinec" in na daljinec od box-s to piganje plehcev nima nekih vzpodbudnih učinkov.
l.p.

Mirtma
24.01.2012, 13:44
Že nekajkrat sem klical in pisal po forumu na to temo. Zamenjal baterije (že prvi dan), ponovno uparjal, menjal frekvence. Rečeno je bilo, da bodo nadgradili software ... nič. Na servis se mi zadeve ne nosi. Kot prvo je Telekom center 40 km stran (v eno smer), kot drugo jim bo pa tam delalo. Ponavadi je tako. Če pa rečem da naj pošljejo mojstra k meni domov, pa to ni njihov problem, temveč od dobavitelja opreme zato se oni ne morejo v to vmešavati. (Za priklop pa je lahko prišel, čeprav sem razlagal, da bom to že sam naredil).
Se pa včasih resno bojim, da mi bo žena zabrisala daljinca v glavo, ker sem bil seveda jaz tisti, ki je rekel, kako je BoxS fajn, kako so praktični meniji in kako hitro letijo.

blackbird
26.01.2012, 13:59
Da še jaz dodam svoja opažanja. Včeraj sem bil tik pred tem da vse skupaj vržem čez okno!
Skratka, box s oz. daljinec mi po cca. 15 minutah gledanja TV-ja odpove poslušnost. Poskusim z ponovno uparitvijo box-a in daljinca. No go. Se odločim da factory reset. Isto .. kot da na daljincu nič ne pritisnem. Ugasnem vse skup iz elektrike in se odpeljem do trgovine po nove baterije (ziher je ziher). Pridem domov in čez cca. 1h spet probam. Prižgem box in glej ga zlomka. Dela k da ni blo nič narobe (brez da bi menjal baterije). Uparim brez problema, prestavljam kanale, ...
Po 15 minutah ista zgodba. Spet ne dela nič. Menjam baterije. Nič. Reset. Nič. Ponovna uparitev. Nič. Factory reset. Nič. Ugasnem in grem spat. Danes zjutraj spet probam. Spet vse dela brez problema!
A ima ta "škatla" kakšne težave s pregrevanjem? Naj povem da mi je cca. pol leta delal box s dokaj ok. Po novem letu pa je totalna katastrofa! Jaz sem po vsem kar sem doživel in sprobal skoraj 100% da je problem v box-u s in ne v daljincu!

080 Tehnična pomoč
27.01.2012, 06:41
Že nekajkrat sem klical in pisal po forumu na to temo. Zamenjal baterije (že prvi dan), ponovno uparjal, menjal frekvence. Rečeno je bilo, da bodo nadgradili software ... nič. Na servis se mi zadeve ne nosi. Kot prvo je Telekom center 40 km stran (v eno smer), kot drugo jim bo pa tam delalo. Ponavadi je tako. Če pa rečem da naj pošljejo mojstra k meni domov, pa to ni njihov problem, temveč od dobavitelja opreme zato se oni ne morejo v to vmešavati. (Za priklop pa je lahko prišel, čeprav sem razlagal, da bom to že sam naredil).
Se pa včasih resno bojim, da mi bo žena zabrisala daljinca v glavo, ker sem bil seveda jaz tisti, ki je rekel, kako je BoxS fajn, kako so praktični meniji in kako hitro letijo.

Pozdravljeni,

opremo lahko pošljete na servis po pošti direktno na RAM2, vendar v tem primeru ne dobite nadomestne opreme.

V kolikor nam posredujete še vaše uporabniško ime na ZS, pa lahko preverimo, če ima vaš BOX zadnjo verzijo.

Lep pozdrav
Sašo

alex1
27.01.2012, 14:42
Morda dejansko vpliva na komunikacijo tudi položaj, postavitev box-a. Ker na servisu potem dela, pa tudi testirajo ga verjetno ne več ur. Morda bi bilo potrebno v navodilih napisati, da ne sme biti poleg TV - ja ali da sami najdemo lokacijo, kjer je najboljši sprejem. Mogoče bi ga morali postavit kar zraven "ježuščka" v skrajem kotu sobe. Kdo bi vedel !

ni podatka
28.01.2012, 12:45
Nisem sicer prebral vseh postov, ampak mogoče bo komu v pomoč. Odkar sem imel ogromno težav z RF daljinci in samo škatlo (glej post: "Siol Box v trajni reklamaciji"), imam za rezervo IR daljinec, učljiv. IR daljinec je deloval na vseh Siol box-ih s snemalnikom, ki sem jih preizkusil oz. videl preizkusit na servisu, tako da najverjetneje deluje tudi na novejših napravah. Težava pri IR je le, da ga moraš bolje naciljat. No, še ena težava je: Siol trdi, da ne delajo. ;-)

PS: Zakaj postam? Crknil mi je RF :-| in iščem RF učljivega daljinca, če obstaja.

steve30
28.01.2012, 14:16

Po prehodu iz Amis-a sem 1 teden uporabnik Siol-a. Do zdaj vse super, razen Box-S in pa daljinec sta pa znastvena fantastika(me je kr malo stisnilo da sem prestopil:confused:).
In potem tale post in dela vse kot bomba;)

Bravo:2thumbs:

PS
Kar se tiče pomoči in pa foruma se pa Amis lahko skrije(osebne izkušnje).

alex1
28.01.2012, 14:38
Po prehodu iz Amis-a sem 1 teden uporabnik Siol-a. Do zdaj vse super, razen Box-S in pa daljinec sta pa znastvena fantastika(me je kr malo stisnilo da sem prestopil:confused:).
In potem tale post in dela vse kot bomba;)

Bravo:2thumbs:

PS
Kar se tiče pomoči in pa foruma se pa Amis lahko skrije(osebne izkušnje).

Po mojem ne bo tole rešitev za SiOL - BOX S, bo pa daljinec kakšen popoldan delal, potem ko si ga resetiral pri ponovnem vstavljanju baterij.

steve30
28.01.2012, 14:56
Po mojem ne bo tole rešitev za SiOL - BOX S, bo pa daljinec kakšen popoldan delal, potem ko si ga resetiral pri ponovnem vstavljanju baterij.

Moram omeniti, da po niti enem resetu ali po uparitvi ni delalo tako dolgo brez problemov. Tako da zdaj še zaenkrat kaže dobro in upam, da se motiš ;)

lp

bertl
30.01.2012, 18:09
Glede RF daljinca sem se obrnil direktno na Netgem in so mi zatrdili, da bo SIOL ponujal tudi te od konca meseca naprej. Vprašanje je ali bo alternativa Madison2 delala na RF Box-S, ker se izgleda ti proizvajajo-naročajo lahko v obeh izvedenkah. Se bojim, da bo treba za novi daljinec menjati tudi Box-S. Nikjer ni podatka ali je daljinec Madison2 RF ali IR. Vseeno pa me zanima ali je možno, da imajo vsi Box-S tudi IR sprejemnik? V velkih firmah ni v navadi, da bi zaradi take malenkosti izdelovali 2 tipa Boxov. Ali tehnična pomoč kaj ve o tem?

Jazz33 in Box-S imata velik problem medsebojnega sprejema saj niti v krogu sobe ne delujeta dobro. Imam 2 Box-S in dva daljinca - navzkrižen poskus kaže, da eden od Box-S ne sprejema dobro, ker na drugega oba daljinca delata znosno. Plehki na baterijah ne pomagajo. Skoraj največ pomaga izbira prostora za Box-S.

A res ni enga v SIOLu, da bi našel rešitev. Menjava Boxov očitno ni efikasna, ker vidimo na forumu, da se težave znova pojavljajo.

080 Tehnična pomoč
03.02.2012, 10:53
Glede RF daljinca sem se obrnil direktno na Netgem in so mi zatrdili, da bo SIOL ponujal tudi te od konca meseca naprej. Vprašanje je ali bo alternativa Madison2 delala na RF Box-S, ker se izgleda ti proizvajajo-naročajo lahko v obeh izvedenkah. Se bojim, da bo treba za novi daljinec menjati tudi Box-S. Nikjer ni podatka ali je daljinec Madison2 RF ali IR. Vseeno pa me zanima ali je možno, da imajo vsi Box-S tudi IR sprejemnik? V velkih firmah ni v navadi, da bi zaradi take malenkosti izdelovali 2 tipa Boxov. Ali tehnična pomoč kaj ve o tem?

Jazz33 in Box-S imata velik problem medsebojnega sprejema saj niti v krogu sobe ne delujeta dobro. Imam 2 Box-S in dva daljinca - navzkrižen poskus kaže, da eden od Box-S ne sprejema dobro, ker na drugega oba daljinca delata znosno. Plehki na baterijah ne pomagajo. Skoraj največ pomaga izbira prostora za Box-S.

A res ni enga v SIOLu, da bi našel rešitev. Menjava Boxov očitno ni efikasna, ker vidimo na forumu, da se težave znova pojavljajo.

Ko bodo daljinci na voljo bodo delovali na obeh Boxih, potrebna je le nadgradnja.

Lp, Črt

bertl
04.02.2012, 17:29
Hvala.

No to je svetla točka na obzorju... :)

steve30
05.02.2012, 07:34
Kolikor mi je znano bi to naj bilo v roku 1 meseca ;)....komaj čakam,da uveljavim garancijo :rolling:

cveto
05.02.2012, 09:32
Ko bodo daljinci na voljo bodo delovali na obeh Boxih, potrebna je le nadgradnja.

Lp, Črt

Pa kdo ve,daljinec dobimo ali ga bo potrebno plačati. ?
Je pa tu govor tudi o box-s.?
Ali se pač motim ?
l.p.

gloris
24.02.2012, 10:00
Po zadnji nadgradnji (23-Jan-2012) BOX S zelo lepo deluje z IR daljincem, v mojem primeru z Harmony 300.

gloris
24.02.2012, 10:18
Pa kdo ve,daljinec dobimo ali ga bo potrebno plačati. ?

Pošteno bi bilo, da bi vsak, ki to želi, lahko brezplačno zamenjal svoj RF daljinec za IR.
Verjetno o tem lahko samo sanjamo :).

planet
24.02.2012, 10:22
Mislim, da dalinec spada pod potrošni material, in ti ga ne zamenjajo brezplačno, kakor tudi ne zamenjajo baterije pri mobitelu, če ti po pol leta ne deluje več s 100% močjo.

Mirtma
24.02.2012, 10:22
Po zadnji nadgradnji (23-Jan-2012) BOX S zelo lepo deluje z IR daljincem, v mojem primeru z Harmony 300.
A je BOX S kar naenkrat z nadgradnjo postal tudi IR capable?

gloris
24.02.2012, 11:49
Ja, preverjeno. V sami škatli je bilo že prej vse potrebno, samo programsko ni bilo podprto. Zdaj se da škatlo upariti tudi z IR daljincem.

Mirtma
24.02.2012, 12:13
Ja, preverjeno. V sami škatli je bilo že prej vse potrebno, samo programsko ni bilo podprto. Zdaj se da škatlo upariti tudi z IR daljincem.

Ja super. Torej lahko reaktiviram svoj Harmony 555!

Mirtma
24.02.2012, 14:10
Kako ju lahko uparim?

gloris
24.02.2012, 15:53
Kako ju lahko uparim?

Dvakrat pritisni tipko na BOXu, potem po navodilih (počakaj na IR signal).
Pred tem moraš seveda pravilno skonfigurirati daljinec.

Mirtma
24.02.2012, 17:06
Dvakrat pritisni tipko na BOXu, potem po navodilih (počakaj na IR signal).
Pred tem moraš seveda pravilno skonfigurirati daljinec.
Hvala, deluje. Žal pri avtomatični konfiguraciji ne nastavi vseh tipk (tisti levo in desno od menija na originalnem daljincu). Učiti pa ga seveda ne morem.

Watson
24.02.2012, 18:09
Kir Harmony pa naj bi najbolje pasal k BOX S ?
Zdaj vidim, da dva poročata o modelih Harmony 555 in 300.

Vsak namig dobrodošel!

Mirtma
24.02.2012, 18:45
S Harmony 555 imam težave z nastavitvijo med celozaslonskim načinom in tipko za nazaj. Kar je pa še bolj zanimivo, ne morem preklopiti na originalni daljinec. Ob dvakratnem pritisku na tipko na BoxS-u, se ne zgodi nič (oz. lučka enkrat pomežikne). Ne postavi me v uparitev daljinca. Kakšen nasvet?

gloris
24.02.2012, 18:57
Hvala, deluje. Žal pri avtomatični konfiguraciji ne nastavi vseh tipk (tisti levo in desno od menija na originalnem daljincu). Učiti pa ga seveda ne morem.
Meni delujejo vse tipke. Tipkama, ki ne delata nastavi komando kot LIST in PIP, za teletekst je *, za brisanje je RETURN, za menu je INFO.

gloris
24.02.2012, 19:00
S Harmony 555 imam težave z nastavitvijo med celozaslonskim načinom in tipko za nazaj. Kar je pa še bolj zanimivo, ne morem preklopiti na originalni daljinec. Ob dvakratnem pritisku na tipko na BoxS-u, se ne zgodi nič (oz. lučka enkrat pomežikne). Ne postavi me v uparitev daljinca. Kakšen nasvet?

Petkrat pritisni tipko na BOXu, s tem se ponastavi kompletna škatla.

gloris
24.02.2012, 19:02
Kir Harmony pa naj bi najbolje pasal k BOX S ?
Zdaj vidim, da dva poročata o modelih Harmony 555 in 300.

Vsak namig dobrodošel!

Tisti, ki je cenejši ;)

Mirtma
24.02.2012, 19:04
Ukaz "List " najdem med nastavitvami, PIP, in info pa ne. Sicer mi sem Harmony software nastavil na Digital Set Top Box Netgem NETBOX 5200.

gloris
24.02.2012, 19:09
Ukaz "List " najdem med nastavitvami, PIP, in info pa ne. Sicer mi sem Harmony software nastavil na Digital Set Top Box Netgem NETBOX 5200.

Jaz sem ga nastavil kot Netgem N5200-1T-4C01. Tega sicer ni na seznamu, vendar ga vseeno nastavi kot ta model (brez učenja). S tem sem dobil tipke (ukaze), ki manjkajo :approve:

Mirtma
24.02.2012, 19:10
Mja, temu bi se rad izognil.

Mirtma
24.02.2012, 19:11
Mja, temu bi se rad izognil. Ko sem nazadnje to delal, mi je slika cukala, ton prekinjal, kot čisto na začetku. Sem moral dobiti pomoč iz Siolovega centra, da so na daljavo nekaj nastavili.

Mirtma
24.02.2012, 19:25
Jaz sem ga nastavil kot Netgem N5200-1T-4C01. Tega sicer ni na seznamu, vendar ga vseeno nastavi kot ta model (brez učenja). S tem sem dobil tipke (ukaze), ki manjkajo :approve:
kot kaj pa nastaviš activity? od možnosti:
Watch TV ( Digital cable, Basic cable, Antenna)
Watch TV ( DVR or PVR other than TiVo)
Watch TV ( TiVo)
Watch TV ( Replay TV)
Watch TV ( Media Center PC)

gloris
24.02.2012, 19:28
Mja, temu bi se rad izognil. Ko sem nazadnje to delal, mi je slika cukala, ton prekinjal, kot čisto na začetku. Sem moral dobiti pomoč iz Siolovega centra, da so na daljavo nekaj nastavili.

Hmm, preveri v navodilih za uporabo če je še kakšna druga možnost za uparitev daljinca :dontknow:

gloris
24.02.2012, 19:34
kot kaj pa nastaviš activity? od možnosti:
Watch TV ( Digital cable, Basic cable, Antenna)
Watch TV ( DVR or PVR other than TiVo)
Watch TV ( TiVo)
Watch TV ( Replay TV)
Watch TV ( Media Center PC)

V mojem primeru Cable/Sat, pri tebi bo verjetno prvo.

Mirtma
24.02.2012, 19:56
Gloris, hvala za vso pomoč. Izgleda da bom moral počakati na njihov IR daljinec. Tistih dveh tipk nisem mogel nastaviti. Na Boxu pa sem pritisnil 5x za povrnitev tovarniških nastavitev. So far so good.

gloris
24.02.2012, 20:11
Gloris, hvala za vso pomoč. Izgleda da bom moral počakati na njihov IR daljinec. Tistih dveh tipk nisem mogel nastaviti. Na Boxu pa sem pritisnil 5x za povrnitev tovarniških nastavitev. So far so good.

Ni za kaj. Modela 555 žal ne poznam, z modelom 300 je šlo kot sem napisal.

080 Tehnična pomoč
27.02.2012, 13:26

Tako je. V uparitvenem zaslonu se izmenjuje možnost uparitve med IR in RF daljincem.

lp Mitja

Watson
29.02.2012, 12:37

Tole "Petkrat pritisni tipko na BOXu, s tem se ponastavi kompletna škatla." je pri meni kot loterija...
- po par (= več kot 5) poskusih BOX S pride nazaj kot po običnem reboot-u
- potem mi je očitno uspelo.... in po siol zanku se poajvi tema... Nič nisem dobil, ne menijev, ne slike
- ponovim pritiske na tipko (1x, 2x ali 5X) vsaj 30 X in potem končno, kot po čudežu, dobim meni za uparitev
- kupil Harmony 300 in dragi moji, to je zdaj pesem, kako daljinc deluje. Vsaj prvi občutki so taki, kot bi morali biti že ob _originalnem_ daljincu, pa je žal sistem z njim _pravi poden_.

Ok, sem malo iskal le "return" tipko (iz menija ven), pa pol to deluje pod "List" tipko. Si moram vzet čas da vidim, če se da "List" premakniti na "return" tipko na Harmoniju.

Pa TV in BOX se mi zdaj oba prižgeta/ugasneta hkrati s pritiskom na eno tipko. Pa lahko si gor daš še dve napravi... Pa baterije so dve običajne AA. Aleluja!

gloris
29.02.2012, 19:40
Z malo vaje se da vse tipke na Harmonyu urediti po lastnem okusu. Jaz sem zelo zadovoljen, BOX S je postal popolnoma druga škatla. SiOL, na kaj ste mislili, ko ste nabavljali RF daljince, ste jih sploh testirali?!

cveto
01.03.2012, 20:05
Tega pa sploh ne razumem.
Pa zakaj za vraga se moramo sami ubadati z nekimi daljinci.
Kaj ni to naloga prodajalca (SIOL),da stvari pripelje do točke ko bo zadeva delovalo normalno.
SIOL bi moral vsem uporabnikom box-s daljincev ki bi to zahtevali,ponuditi zamenjavo obstoječih daljincev za IR daljince ki bi jih že oni sprogramirali.
To bi bil en pravi odnos,glede na dejstvo da so obstoječi daljinci pač poden od podna !!!
Tudi verjamem da bi bil vsak uporabnik pripravljen plačati recimo 20 evrov,če bi Siol ponudil ponudil že sprogramirane IR daljince.(pa čeprav bi moral Siol to sam urediti,ali pa urgirati pri uvozniku....)
Kako da se neda programirati daljinec od box za box-s ???
Če bi zahtevali v tovarni bi se sigurno dalo.
Zdaj pa se tukaj za***ava vsak po svoje,in še nikoli to ne dkuje 100%.
Dolžnost bi bila ponuditi delujoče že sprogramirane IR daljince glede na to da obstoječe RF niso v stanju pripraviti na normalno delovanje.
l.p.

mglds
05.03.2012, 05:37
Jest bi vas vse prosil,da porabite 2 minute časa in odstranite baterije,nato pokrivite na gor oba kraka od plehka,ki je na spodnji strani baterije!! Povdarjam, pokriviti je treba posebej vsak krak in ne samo komplet plehek! Potem boste presenečeni !:)

Mirtma
05.03.2012, 05:56
Jest bi vas vse prosil,da porabite 2 minute časa in odstranite baterije,nato pokrivite na gor oba kraka od plehka,ki je na spodnji strani baterije!! Povdarjam, pokriviti je treba posebej vsak krak in ne samo komplet plehek! Potem boste presenečeni !:)

Že zdavnaj naredil. Tema pa je BOX S.

Frenky
06.03.2012, 15:24
Meni je tudi šel po gobe Box S daljinec. Se pravi sedaj dela z vsakim Harmonyem?

siko77
06.03.2012, 16:14
Meni je tudi šel po gobe Box S daljinec. Se pravi sedaj dela z vsakim Harmonyem?

da....

bertl
06.03.2012, 18:26
A že majo Madisona al ne?

080 Tehnična pomoč
09.03.2012, 13:33
Nov daljinec za SiOL BOX je že v novih pošiljkah SiOL BOX S-a. Kmalu bo na voljo tudi v Telekomovih Centrih.
lp Mitja

MIKO
09.03.2012, 15:40
Kaj tisti kateri mamo boxe doma, lahko dobimo tudi nov daljinec ali ga treba kupit?
Jaz nisem kriv če tale ne dela dobro!

Rusy
10.03.2012, 08:35
itak boš mogu plačat za dalinec.... ne bojo naredili tako da samo menjaš..

močile
10.03.2012, 10:46
Ali uporablja kdo JOLLY4 daljinec?

080 Tehnična pomoč
10.03.2012, 12:49
V kolikor imate težave z daljincem lahko SiOL BOX odnesete na servis (priložite tako daljinec, kot napajalnik in garancijski list). Odnesete ga lahko direktno na servis RAM2, ali v Telekomov Center od koder ga pošljejo na servis, vam pa za čas servisiranja izdajo nadomestni TV komunikator, če ga imajo na zalogi. Zalogo nadomestnih komunikatorjev lahko preverite s klicem v Telekomov Center, kjer nameravate posredovati vaš SiOL BOX na servis. Seznam Telekomovih Centrov s kontaktnimi številkami najdete na naslovu http://www.telekom.si/prodajna-mesta

V kolikor je ugotovljeno, da je daljinec ki je v garanciji okvarjen vam ga seveda tudi zamenjajo.

lp Mitja

Frenky
11.03.2012, 07:56
Sem naredil tako kot ti, pa sedaj ne morem upravljati glasnosti boxa, ampak samo tv-ja.
V bistvu mi software od logitecha ne ponudi vprašanja/nastavitve, ali želim glasnost uravnavati s tv-jem, ali z boxom S.

močile
11.03.2012, 08:59
V kolikor imate težave z daljincem lahko SiOL BOX odnesete na servis (priložite tako daljinec, kot napajalnik in garancijski list). Odnesete ga lahko direktno na servis RAM2, ali v Telekomov Center od koder ga pošljejo na servis, vam pa za čas servisiranja izdajo nadomestni TV komunikator, če ga imajo na zalogi. Zalogo nadomestnih komunikatorjev lahko preverite s klicem v Telekomov Center, kjer nameravate posredovati vaš SiOL BOX na servis. Seznam Telekomovih Centrov s kontaktnimi številkami najdete na naslovu http://www.telekom.si/prodajna-mesta

V kolikor je ugotovljeno, da je daljinec ki je v garanciji okvarjen vam ga seveda tudi zamenjajo.

lp Mitja

Jolly za 6 evrov je veliko boljši kot orginalni. Ne svetujte servisa, temveč kanto za nevarne odpadke. Res je pa da še nisem izvabil iz njega teletexta.

lokev
11.03.2012, 10:28

lp Mitja

A ti ni jasno, da ste edini na svetu, ki jim daljinci ne delajo. Ljudje morajo vihati jezične, da je stik z baterijami. Ali vam je treba to vbiti v glavo z macolo. Zaj... jih s servisi, kjer ugotovite, da daljinci delajo. Pač zanič roba na zanič podjetju.

RobertR
12.03.2012, 11:52
@tech
Mene pa zanima, če so novi IR daljinci za Box S že na voljo in kašen je postopek menjave. Ali so samo naprodaj?

thx

ViolaMB
12.03.2012, 12:43
Jolly za 6 evrov je veliko boljši kot orginalni. Ne svetujte servisa, temveč kanto za nevarne odpadke. Res je pa da še nisem izvabil iz njega teletexta.

kakšen oz kje se pa dobi ta Jolly? men je tut crknu pilot(siol box s) in ne vem kaj je bolš...nest na siol al kirga druzga dobit...

močile
12.03.2012, 12:51
kakšen oz kje se pa dobi ta Jolly? men je tut crknu pilot(siol box s) in ne vem kaj je bolš...nest na siol al kirga druzga dobit...

Leclerc Ljubljana.

080 Tehnična pomoč
12.03.2012, 13:19
Pozdravljeni,

v primeru, da so težave z delovanjem Siol box daljinca, ga je potrebno odnesti v Telekomov center ali uradni servis Ram2 skupaj z garancijskim listom, kjer bodo poskrbeli za popravilo ali ustrezno menjavo.

Lep pozdrav,
Sebastjan

Watson
12.03.2012, 14:08
Zakaj pa garancijski list, če škatla ni več v garanciji?
A v tem primeru tudi menjate daljinca?

Prosim definirajte pojem, da daljinc "dela".

Nekja vprašanj za pomoč:
1. na največ koliko metrov še dela?
2. do največ katerega odklona navzgor/navzdol/levo/desno na tej razdalji daljinc še dela?
3. ali daljinc sfolga 100 različnih ukazov zapored (brez dolgih pavz!), ne da bi se mu zataknilo?

Če smo pošteni, se originalno priloženi daljinc po odzivnosti ne more primerjati z IR daljincem, pa če tudi ga servis deklarira kot "delujoč".

Watson
12.03.2012, 14:22

Na Harmonyu je teletext na zvezdici (*), ki si jo lahko potem premaknemo na gumb za teletext.

cveto
12.03.2012, 17:56
Pozdravljeni,

v primeru, da so težave z delovanjem Siol box daljinca, ga je potrebno odnesti v Telekomov center ali uradni servis Ram2 skupaj z garancijskim listom, kjer bodo poskrbeli za popravilo ali ustrezno menjavo.

Lep pozdrav,
Sebastjan

Še enkrat napišem svoje mnenje :

Tega pa sploh ne razumem.
Pa zakaj za vraga se moramo sami ubadati z nekimi daljinci.
Kaj ni to naloga prodajalca (SIOL),da stvari pripelje do točke ko bo zadeva delovalo normalno.
SIOL bi moral vsem uporabnikom box-s daljincev ki bi to zahtevali,ponuditi zamenjavo obstoječih daljincev za IR daljince ki bi jih že oni sprogramirali.
To bi bil en pravi odnos,glede na dejstvo da so obstoječi daljinci pač poden od podna !!!
Tudi verjamem da bi bil vsak uporabnik pripravljen plačati recimo 10 evrov,če bi Siol ponudil ponudil že sprogramirane IR daljince.(pa čeprav bi moral Siol to sam urediti,ali pa urgirati pri uvozniku....)
Kako da se neda programirati daljinec od box za box-s ???
Če bi zahtevali v tovarni bi se sigurno dalo.
Zdaj pa se tukaj za***ava vsak po svoje,in še nikoli to ne deluje 100%.
Dolžnost bi bila ponuditi delujoče že sprogramirane IR daljince glede na to da obstoječe RF niso v stanju pripraviti na normalno delovanje.
l.p.

Maverick
12.03.2012, 20:22
No to se pa strinjam s tabo...
Lepo zamenjat vsem daljince, seveda na stroške operaterja pa smo zmagali...
Samo živimo v Sloveniji in ISP je SiOL.
No zdej grem pa naprej akrobacije z daljincem izvajat...

mglds
13.03.2012, 07:33
No to se pa strinjam s tabo...
Lepo zamenjat vsem daljince, seveda na stroške operaterja pa smo zmagali...
Samo živimo v Sloveniji in ISP je SiOL.
No zdej grem pa naprej akrobacije z daljincem izvajat...Men ga ni treba,ker mi dela !:d

alex1
13.03.2012, 07:42
Men ga ni treba,ker mi dela !:d

Vsem mojim sosedom, ki imajo SiOL BOX delajo daljinci brez problema. Tukaj pa se pogovarjamo o problematiki daljincev za SiOL BOX - S . Tle je pa druga zgodba, nastavitev kontaktov baterije ne pomaga. Meni je delno pomagala postavitev in položaj SiOL BOX - S tako, da le ta leži pod določenim kotom. Pri tem pogoju daljinec dela, vendar iz le iz te smeri.

Maverick
13.03.2012, 08:53
Celi familiji sem namontiral boxe -S pa še kolegom zraven.
Naredil sem 12 inštalacij tega sranja in od 12 jih perfektno dela 7.
5 jih pa daljinc za*****a....

Gledam folk ki ima Amis, jim dela oprema BP, jim pa IPTV šteka, sam vsaj oprema ki jo talajo dela...
Da o T-2 sploh ne govorim. Tam pa vse dela pa še support je ODLIČEN.
Proklet OŠO k ne ponujajo svojih storitev tam... Ko pa bodo, migriram vso familijo in kolege na T-2 takoj ko bo to mogoče. Če bo treba še pogodbo prekinem...
To je 8 naročnikov 20/20 + standard paket IPTV + 1 telefon = 400€ mesec = 4800 €/leto...
Pač bodo to izgubili, z odnosom "neste na servis kjer vam bodo uredili (no niti ne sam se vas znebimo za par tednov)" bodo izgubili pa še marsikaterega naročnika...

@alex1:
Ja tud jst postavljam svoj box sem pa tja pa akrobiram z daljincem da dela...
Vzel sem ga od fotra ker je njega prej za***aval, zdej ma vsaj on urejeno, kje se bo folk 50+ hecal z daljincem če pa so mu vsi daljinci do sedaj delali lol...

Sry SiOL, slaba reklama, slab produkt, še slabša podpora, samo enostavnost vmesnika je nekako plus, ki pa ga izniči dejstvo, da rabim dodatek siol box da bi lahko uporabljal media center? Jao.....

siko77
13.03.2012, 10:07
Celi familiji sem namontiral boxe -S pa še kolegom zraven.
Naredil sem 12 inštalacij tega sranja in od 12 jih perfektno dela 7.
5 jih pa daljinc za*****a....

Gledam folk ki ima Amis, jim dela oprema BP, jim pa IPTV šteka, sam vsaj oprema ki jo talajo dela...
Da o T-2 sploh ne govorim. Tam pa vse dela pa še support je ODLIČEN.
Proklet OŠO k ne ponujajo svojih storitev tam... Ko pa bodo, migriram vso familijo in kolege na T-2 takoj ko bo to mogoče. Če bo treba še pogodbo prekinem...
To je 8 naročnikov 20/20 + standard paket IPTV + 1 telefon = 400€ mesec = 4800 €/leto...
Pač bodo to izgubili, z odnosom "neste na servis kjer vam bodo uredili (no niti ne sam se vas znebimo za par tednov)" bodo izgubili pa še marsikaterega naročnika...

@alex1:
Ja tud jst postavljam svoj box sem pa tja pa akrobiram z daljincem da dela...
Vzel sem ga od fotra ker je njega prej za***aval, zdej ma vsaj on urejeno, kje se bo folk 50+ hecal z daljincem če pa so mu vsi daljinci do sedaj delali lol...

Sry SiOL, slaba reklama, slab produkt, še slabša podpora, samo enostavnost vmesnika je nekako plus, ki pa ga izniči dejstvo, da rabim dodatek siol box da bi lahko uporabljal media center? Jao.....

Če ne bo T2 prej umru....

mnheia
13.03.2012, 10:18
@Maverick - T2 je boljše, da ne omenjaš ker več kot polovica njihovega oddelka za pomoč uporabnikom ne pozna razlike med modemom in usmerjevalnikom oz. ne vedo kaj sploh modem je. Vsaj po mojih izkušnjah - brez zamere =)

Maverick
13.03.2012, 10:27
Imam drugačne izkušnje tako pri domačih uporabnikih, kot na šihtu...
Kvečjemu s TS smo imeli probleme ko smo telefonijo št. prenašali na voip na T-2... ;)

lokev
13.03.2012, 12:11
Pozdravljeni,

Lep pozdrav,
Sebastjan

Še en dokaz, da ste zašli s poti. Garancija je 1 leto.

080 Tehnična pomoč
14.03.2012, 07:23
To ne bo držalo. Garancija na SiOL BOX je dve leti.

lp Mitja

codeguru
14.03.2012, 08:18
danes bi peljal boxa s in daljinec na servis, pa me zanima kje v btcju je pooblaščena trgovina da to izpeljem ( včasih je bil tak center v hali a7 se mi zdi ). nisem iz lj za to sprašujem

080 Tehnična pomoč
14.03.2012, 08:35
Telekomov Center je v Cityparku (http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=%C5%A0martinska+152+g+1000+Ljubl jana&tab=maps)

lp Mitja

lokev
14.03.2012, 12:40
To ne bo držalo. Garancija na SiOL BOX je dve leti.

lp Mitja

Garancija je sedaj zakonsko urejena - glej Pravilnik o blagu, za katerega se izda garancija za brezhibno delovanje (Ur. l. RS, št. 14/2012). Hvala, ker nam poklanjate eno dodatno leto. Ampak tudi 2 leti vam ne pomagata, kolikor berem v postih. Tudi 7 let vam ne pomaga.

mglazer
19.03.2012, 20:22
Pač še eden, ki ima težave z daljincem oz. boxom s... Daljinec včasih dela,včasih pač ne..., potem postane neodziven, na več kot 2m je že kriza...Ko iz 1. programa hočem iti na RTL (119) pa že cela družina moli, navija, itd...Glede na vse skupaj prebrano...Bog nam pomagaj!

080 Tehnična pomoč
20.03.2012, 06:40
Pač še eden, ki ima težave z daljincem oz. boxom s... Daljinec včasih dela,včasih pač ne..., potem postane neodziven, na več kot 2m je že kriza...Ko iz 1. programa hočem iti na RTL (119) pa že cela družina moli, navija, itd...Glede na vse skupaj prebrano...Bog nam pomagaj!

Pozdravljeni,

na ZS nam posredujte vaše uporabniško ime ter kontaktno številko, da skupaj preverimo nekaj zadev.

Lp
Sašo

Rusy
20.03.2012, 15:17
Pozdravljeni,

na ZS nam posredujte vaše uporabniško ime ter kontaktno številko, da skupaj preverimo nekaj zadev.

Lp
Sašo

Kdaj boste priznali da ti dalinci na RF frekvenci ne delujejo in je vse skupaj zanič... Ker nevem kdo se je pri vam izmislil da vzamete RF dalince ker IR dalinci preizkušeno so Naboljši dalinci...

Priznajete že enkrat da mate škart robo za nas ovce ki smo vam nasedli..:mad:

aci
24.03.2012, 18:07
Slišim da RF daljince menjajo z IR a je kaj novic kako se ta zadeva obnese.

Rusy
25.03.2012, 08:43
ja že menjajo samo če dokažeš da tvoj RF dalinec crknu ..drugače moreš ga plačat..

amadej
27.03.2012, 20:51
Torej kaj naj izberem namesto tega daljinca za siol box in da bo cena primerljiva z originalnim (15€)

Sicer pa se mi sploh ne dopade ta mali daljinec za siol box, aja sem pa ga danes pred ligo prvakov žal uničil ( sam rad ) :D

lp

080 Tehnična pomoč
28.03.2012, 05:38
Torej kaj naj izberem namesto tega daljinca za siol box in da bo cena primerljiva z originalnim (15€)

Sicer pa se mi sploh ne dopade ta mali daljinec za siol box, aja sem pa ga danes pred ligo prvakov žal uničil ( sam rad ) :D

lp

V primeru težav z daljincem ali kakšno drugo zadevo, prinesite box S v Telekomov Center, kjer gre po uradni poti pošljejo na servis.

Na servisu bodo po potrebi dodeli nov daljinec in zamenjali ohišje BOX S (večji senzor!) Naročnik bo o zamenjavi ohišja in daljinca obveščen pisno s strani servisa.

Klik (www.telekom.si/prodajna-mesta)

LP
Boštjan

bertl
30.03.2012, 11:26
Sem bil v soboto v City Parku pa novih še ni za kupit.

DiF0r
01.04.2012, 18:26
Kako je sedaj s to neodzivnostjo daljincev. So komu že uspešno rešili težavo? Je dejanski problem v daljincu ali v boxS-u, ki pač ne folga sprejemati ukazov?

Npr. 3-5 pritiskov na gumbe daljinca zazna box normalno, potem 5 sekund ne sprejema ukazov, nato spet OK za par klikov itd...

Ne ljubi se mi box za brezveze nosit na servis, na koncu pa bodo rekli "Ja pri nas deluje vse ok".

080 Tehnična pomoč
02.04.2012, 11:45
Zaenkrat novih IR daljincev ni možno kupiti v Telekomovih Centrih. Kdaj točno bodo na voljo žal ne vemo. V kolikor imate težave z daljincem še vedno svetujemo, da odnesete SiOL BOX skupaj z daljincem in garancijskim listom v najbližji Telekomov Center, kjer ga bodo posredovali na servis.

@DiF0r: Nismo opazili, da bi bila to splošna težava pri vseh uporabnikih. Občasno se to sicer zgodi, vendar je vedno razlog, da v tem času BOX S že procesira kakšno dejanje, ali ne sprejme takoj ukaza. Zatem se vsi ukazi izvršijo v zaporedju kot so bili posredovani.

lp Mitja

Rusy
02.04.2012, 11:54
Dejte že enkrat nehat zavajat..dalinec mora tako izvršit ukaz ki ga daš s pritiskom na določen gumb in ne par sekund kasneje ko zašteka..

Me pa zanima kdo se je spomnil dat zraven RF dalinec in ne IR dalinec..Ker IR dalinci so bolj zaneslivi kot ti RF ki ste nam jih podtaknili...

Vglavnem ti dalinci so živo sranje...Zato bi bilo lepo od vas da vse uporabnikom Siol Box in Box S zamenjate brezplačno RF dalince za IR in je stvar rešena...ker drugače je to škart roba..ki je očitno niste testirali preden ste dali v prodajo oz. ponudbo..

080 Tehnična pomoč
02.04.2012, 12:18
Nikjer nisem zapisal, da je to normalno delovanje, le da ne poročajo vsi uporabniki enake težave. Zato gre lahko tudi za okvaro SiOL BOX-a.

Znano je le, da recimo ob vklopu SiOL BOX S-a daljinec ni dobro odziven, saj v tistem času SiOL BOX prenaša večjo količino podatkov za pravilen prikaz EPGja.

lp Mitja

Rusy
02.04.2012, 12:31
Dalinec noče izvršit ukaza takoj tudi vmes zašteka ne samo ob vklopu naprave... Nevem zakaj pri STB Sagem nigdar ni zaštekal zaradi dalinca..dalinec je deloval tekoče ker je pač IR..

Tukaj pri Box-u pa so težave s tem RF dalinci...zakaj jih nočete rešit sistemsko tako da jih zamenjate vsem pa mi ni jasno..

alex1
03.04.2012, 07:47
Zaenkrat novih IR daljincev ni možno kupiti v Telekomovih Centrih. Kdaj točno bodo na voljo žal ne vemo. V kolikor imate težave z daljincem še vedno svetujemo, da odnesete SiOL BOX skupaj z daljincem in garancijskim listom v najbližji Telekomov Center, kjer ga bodo posredovali na servis.

@DiF0r: Nismo opazili, da bi bila to splošna težava pri vseh uporabnikih. Občasno se to sicer zgodi, vendar je vedno razlog, da v tem času BOX S že procesira kakšno dejanje, ali ne sprejme takoj ukaza. Zatem se vsi ukazi izvršijo v zaporedju kot so bili posredovani.

lp Mitja

Vsi, ki jih poznam ( samo okoli mene jih je pet) in imajo SiOL BOX - S imajo večje ali manjše težave z daljinci. Samo jaz o tem pišem tukaj po forumu, sem vas že klical in imel komunikator nesupešno na servisu. Vsi ostali "bentijo" nad odzivnostjo daljincev doma.

gloris
03.04.2012, 09:54
Box S je brez dvoma izdelek s stvarno napako. Kako se v takih primerih ukrepa si lahko preberete na straneh Trgovske zbornice Slovenije ali Zveze potrošnikov Slovenije.

080 Tehnična pomoč
05.04.2012, 12:17
Pozdravljeni,

kot je sodelavec napisal, ne prihaja pri vseh uporabnikih do identične težave zato se tudi ne more smatrati, da gre za splošno težavo ter vsem zamenjati upravljalnikov, saj nekaterim uporabnikom normalno delujejo.

V kolikor ima uporabnik BOX S in težave z daljinskim upravljalcem je najbolje celotno opremo odnesti v TC ali na RAM2, kjer bodo težavo preverili in po potrebi zamenjali upravljalec za IR, pri tem pa so nujne tudi spremembe na ohišju (drugačna leča).

Lep pozdrav
Sašo

cveto
05.04.2012, 18:12
Pozdravljeni,

kot je sodelavec napisal, ne prihaja pri vseh uporabnikih do identične težave zato se tudi ne more smatrati, da gre za splošno težavo ter vsem zamenjati upravljalnikov, saj nekaterim uporabnikom normalno delujejo.

V kolikor ima uporabnik BOX S in težave z daljinskim upravljalcem je najbolje celotno opremo odnesti v TC ali na RAM2, kjer bodo težavo preverili in po potrebi zamenjali upravljalec za IR, pri tem pa so nujne tudi spremembe na ohišju (drugačna leča).

Lep pozdrav
Sašo

Pozdrav,
bi pa res rad videl kdo od uporabnikov box-s nima težav z daljincem.?
Mogoče kdo ki zelo redko menja kanale ?
Tako da to je golo zavajanje.!
Računate pač na to,da se marsikomu ne da telovaditi do servisov in si ustvarjati dodatnih stroškov.
Če vam tu napišem da mi box-s ne deluje normalno,bi bilo pošteno da mi vaš tehnik prinese domov nov daljinec,ali komplet sprejemnik.
Tega mojega pa zaradi mene lahko pošljete tudi na luno.!

Vi predobro veste da je to splošna težava,vendar se zanašate na neznanje uporabnikov.
Tukaj nas ene par nonstop piše o težavah,nekateri pa mislijo da tako pač mora biti.
Ne razumem,zakaj bi si jaz ustvarjal stroške z prevozom na servis,plus tega da moram vzeti dopust,ker nekateri delamo pač cel dan.
Dejstvo,ki ga vidijo že otroci pa je,da je zadeva že od proizvajalca ven neizpravna.
Ker pa veste,da če priznate stvarno napako so vsi stroški vaši.!!!!

l.p.

mnheia
05.04.2012, 18:19
@cveto

Tudi jaz imam doma en preizkusni SiOL BOX S, ki ga potrebujem in uporabljam za delo. Razen težav ob vklopu ko je nekaj časa neodziven ni. Programov morda res nisem menjaval tako pogosto sem pa uporabljal druge zadeve, ki so prav tako zahtevale uporabo pilota.

Če se ne motim lahko SiOL BOX S v reklamacijo odneseš na najbližji center Telekoma Slovenije tudi v soboto - ko morda ne delaš. Če to ni možno pa ga lahko pošlješ po pošti na pooblaščeni servis najverjetneje na njihove stroške.

Na forumu je pred dnevi eden izmed 080 agentov zapisal, da se zdaj na servisih zamenja ohišje oziroma leča na sprejemniku v nekaterih primerih pa zamenja tudi pilot.

Telekomov tehnik ti na dom ne more prinesti drugega sprejemnika ali pilota ker je oprema v tvoji lasti in tako je tudi urejena dokumentacija. Ti opreme nimaš v najemu ampak je tvoja z tem, da jo najverjetneje obročno odplačuješ oziroma si se za nek določen čas zavezal, da ostaneš naročnik. Telekom Slovenije je zadolžen za nadgradnje in pravilno delovanje znotraj svojega omrežja.

Enaka praksa je tudi pri mobilnih telefonih kjer ga pri nekaterih paketih pridobiš za 1 € z tem, da se zavežeš k temu, da ostaneš naročnik nek določen čas. V primeru napake na telefonu je potreben servis. Na servis ga pošlješ ali sam ali ga odneseš k najbližjemu pooblaščenemu centru, ki ti tvoj telefon nadomesti med tem ko je tvoj na servisu.

Te pa razumem in tudi druge, ki imajo težave. Nekateri so javljali, da vpliva na delovanje postavitev, spet drugi, da pomaga če zavihaš jezičke pod baterijami in še kaj bi se našlo. Žal je tako, da ti ne jaz ne kdorkoli drug ne moremo priporočiti drugega kot servisa kjer bi morali vedeti zakaj se to dogaja in to odpraviti.

Sedaj se je končno tudi to začelo urejati z zamenjavo teh pilot-ov in leč oziroma senzorjev tako, da upam da se bo stvar vsaj delno končno uredila.

cveto
06.04.2012, 11:22
@cveto

Tudi jaz imam doma en preizkusni SiOL BOX S, ki ga potrebujem in uporabljam za delo. Razen težav ob vklopu ko je nekaj časa neodziven ni. Programov morda res nisem menjaval tako pogosto sem pa uporabljal druge zadeve, ki so prav tako zahtevale uporabo pilota.

Telekomov tehnik ti na dom ne more prinesti drugega sprejemnika ali pilota ker je oprema v tvoji lasti in tako je tudi urejena dokumentacija. Ti opreme nimaš v najemu ampak je tvoja z tem, da jo najverjetneje obročno odplačuješ oziroma si se za nek določen čas zavezal, da ostaneš naročnik. Telekom Slovenije je zadolžen za nadgradnje in pravilno delovanje znotraj svojega omrežja.

Te pa razumem in tudi druge, ki imajo težave. Nekateri so javljali, da vpliva na delovanje postavitev, spet drugi, da pomaga če zavihaš jezičke pod baterijami in še kaj bi se našlo. Žal je tako, da ti ne jaz ne kdorkoli drug ne moremo priporočiti drugega kot servisa kjer bi morali vedeti zakaj se to dogaja in to odpraviti.

Sedaj se je končno tudi to začelo urejati z zamenjavo teh pilot-ov in leč oziroma senzorjev tako, da upam da se bo stvar vsaj delno končno uredila.

Pozdrav,
oprosti ampak ti moram povedati da bluziš !!!!!
Jaz dobro vem da sem box-s kupil in je moja last.
Vse bi bilo lepo in prav,če bi zadeva normalno delovala ,in bi se pač po mesecu,dveh ali treh pokvaril.
Normalno bi ga nesel na servis in počakal da se popravi.

Problem in dejstvo pri box-s pa je,da zadevaže od prvega dne ne deluje kot bi morala.!!
In to pri večini uporabnikov.
Zato pravim,da bilo pošteno da mi box prinesejo domov.!!!!

Ti lahko Siol zagovarjaš po mili volji a mojega mnenja ne boš spremenil.
Še enkrat poudarjam,da če bi box zatajil po določenem času ni nobene panike.
Kot pri vseh drugih aparatih.
Box-s pa že od prvega dne pri večini uporabnikov ne deluje brezhibno.

Večinoma imam za Siol pohvale,ki sem jih večkrat zapisal javno.
Ampak tole je pa za moje pojme nategancija erste klase.!

l.p. Cveto

mnheia
06.04.2012, 11:29
Pozdrav,
oprosti ampak ti moram povedati da bluziš !!!!!
Jaz dobro vem da sem box-s kupil in je moja last.
Vse bi bilo lepo in prav,če bi zadeva normalno delovala ,in bi se pač po mesecu,dveh ali treh pokvaril.
Normalno bi ga nesel na servis in počakal da se popravi.

Problem in dejstvo pri box-s pa je,da zadevaže od prvega dne ne deluje kot bi morala.!!
In to pri večini uporabnikov.
Zato pravim,da bilo pošteno da mi box prinesejo domov.!!!!

Ti lahko Siol zagovarjaš po mili volji a mojega mnenja ne boš spremenil.
Še enkrat poudarjam,da če bi box zatajil po določenem času ni nobene panike.
Kot pri vseh drugih aparatih.
Box-s pa že od prvega dne pri večini uporabnikov ne deluje brezhibno.

Večinoma imam za Siol pohvale,ki sem jih večkrat zapisal javno.
Ampak tole je pa za moje pojme nategancija erste klase.!

l.p. Cveto

Jaz ne zagovarjam nikogar niti nisem poizkušal spremeniti tvojega mnenja pač pa sem ti povedal dejstva, do katerih sem prišel na forumu in izrazil svoje mnenje. Kot si sam povedal večini uporabnikov ne deluje brezhibno ampak se najdejo tudi takšni, ki jim.

Kot sem ti že napisal in kot tudi svetujejo tehniki tukaj ni druge rešitve kot servis. Glede na to, da se sedaj zamenjujejo piloti in tale senzor na ohišju oziroma leča se stvar premika v pozitivno smer če pogledaš kje ste bili na začetku.

Se ti iskreno opravičujem če si dobil občutek, da ti vsilujejem svoje mnenje ker ti ga ne - ampak ne moreš pričakovati, da bo Telekom Slovenije vsakemu izmed reciva 1000 uporabnikov, ki jim SiOL BOX S ne deluje brezhibno na dom prinesel drugega. To je tako kot, da kupim nov avto in ko crkne pričakujem, da mi bodo pripeljali novega. Enak postopek je kot sem ti napisal tudi pri drugih reklamacijah (naprimer mobilni telefoni, ...).

Moram pa ponoviti kar sem napisal zgoraj, da razumem tako tvojo jezo in frustracijo kot jezo in frustracijo tudi drugih naročnikov ampak žal ne jaz ne tehniki ne morejo pomagati. Edini, ki drži stvari v rokah je trenutno servis kjer bi morali rešitev zagotoviti v roku zakonsko predpisanih 45 dneh.

Brez zamere še enkrat.

Dodatek: Me pa resnično zanima če ima težave z SiOL BOX S oziroma Netgem N5200 samo Telekom Slovenije (so jim takšne stvari dobavili) ali tudi drugi ponudniki. Verjetno odgovora ne bomo nikoli dobili =).

sanjaana
06.04.2012, 11:32
ker ne znam odpret nove teme, pišem semle, ker se mi zdi najbolj primerna tema.

5 mesecev imam Siol Box S in so sami problemi. Itak daljinec ne prime, 3x sem nesla že na popravilo to škatlo od Boxa.

Vendar mi imam tudi z nadomestnim Boxom vedno enake težave. Daljinec sicer dela, vendar se mi vsake tolko programi sami od sebe prestavljajo, pa bolj na glas in bolj potihem .... s tem da "ne sedim na daljincu." :P

Vedno od operaterja dobim enak odgovor, da verjetno plazma moti signale in da naj dam box stran. Ja kako naj ga dam stran, če ma pa tok kratek povezovalni kabel??? Plazma je pa nova, vsega 4 mesece jo mava (LG diagonala 120).

A ma kdo kak konkreten predlog kako naj odpravim te čudne težave? En čas sem se že spraševala če imamo duhove v stanovanju in prestavljajo programe (kar na lepem začne recimo 444, 4, 5 itd... pa na glas potiho, kot bi se kdo zafrkaval in vse tipke na daljincu prtiskal). S tem da daljinec niti prbližn tko dobr ne dela :nonono:

A ma sploh še kdo take težave in kaj naj nardim? PLIIIIIIIIIIIIIIIZ HELP :dontknow:

ps: pri stari televiziji (tisti ki je imela še katodno cev) so bli enaki problemi glede prestavljanja programov samih od sebe =/

cveto
06.04.2012, 12:14
Jaz ne zagovarjam nikogar niti nisem poizkušal spremeniti tvojega mnenja pač pa sem ti povedal dejstva, do katerih sem prišel na forumu in izrazil svoje mnenje. Kot si sam povedal večini uporabnikov ne deluje brezhibno ampak se najdejo tudi takšni, ki jim.

Kot sem ti že napisal in kot tudi svetujejo tehniki tukaj ni druge rešitve kot servis. Glede na to, da se sedaj zamenjujejo piloti in tale senzor na ohišju oziroma leča se stvar premika v pozitivno smer če pogledaš kje ste bili na začetku.

Se ti iskreno opravičujem če si dobil občutek, da ti vsilujejem svoje mnenje ker ti ga ne - ampak ne moreš pričakovati, da bo Telekom Slovenije vsakemu izmed reciva 1000 uporabnikov, ki jim SiOL BOX S ne deluje brezhibno na dom prinesel drugega. To je tako kot, da kupim nov avto in ko crkne pričakujem, da mi bodo pripeljali novega. Enak postopek je kot sem ti napisal tudi pri drugih reklamacijah (naprimer mobilni telefoni, ...).

Moram pa ponoviti kar sem napisal zgoraj, da razumem tako tvojo jezo in frustracijo kot jezo in frustracijo tudi drugih naročnikov ampak žal ne jaz ne tehniki ne morejo pomagati. Edini, ki drži stvari v rokah je trenutno servis kjer bi morali rešitev zagotoviti v roku zakonsko predpisanih 45 dneh.

Brez zamere še enkrat.

Dodatek: Me pa resnično zanima če ima težave z SiOL BOX S oziroma Netgem N5200 samo Telekom Slo
venije (so jim takšne stvari dobavili) ali tudi drugi ponudniki. Verjetno odgovora ne bomo nikoli dobili =).

Saj je prav,da se pogovarjamo.
Ampak zopet si dal slabo primerjavo z avtomobilom.
Seveda ne moreš pričakovati zamnejavo avtomobila z novim ob morebitni okvari.
Če bi ti pa domov pripeljali nov avtomobil,recimo z avtovleko pa ga verjetno nebi sprejel in se potem ti gnjavil z garancijo ampak bi lepo rekel pripeljite drugega.
Verjetno se tudi v avtosalonu nebi strinjal z nakupom avtomobila ki bi imel pomanjklivosti,ćeprav bi ti prodajalec trdil da saj imaš garancijo.

Enostavno gre za odnos do kupca ali uporabnika.
Mi smo vam prodali te box-se,vi pa se sedaj za***avajte z garancijo.
Da pa je stvar še bolj groteskna,pa govorijo dejstva,da nekateri pišejo da tudi po obisku servisa stvar ne deluje !

Glede izkušenj pri možnih drugih naročnikih po tujini je verjetno kot pri ostalih rečeh.
Isti izdelek,a kvaliteta se od tržišča do tržišča močno razlikuje.

l.p.

planet
06.04.2012, 13:58
ker ne znam odpret nove teme, pišem semle, ker se mi zdi najbolj primerna tema.

5 mesecev imam Siol Box S in so sami problemi. Itak daljinec ne prime, 3x sem nesla že na popravilo to škatlo od Boxa.

Vendar mi imam tudi z nadomestnim Boxom vedno enake težave. Daljinec sicer dela, vendar se mi vsake tolko programi sami od sebe prestavljajo, pa bolj na glas in bolj potihem .... s tem da "ne sedim na daljincu." :P

Vedno od operaterja dobim enak odgovor, da verjetno plazma moti signale in da naj dam box stran. Ja kako naj ga dam stran, če ma pa tok kratek povezovalni kabel??? Plazma je pa nova, vsega 4 mesece jo mava (LG diagonala 120).

A ma kdo kak konkreten predlog kako naj odpravim te čudne težave? En čas sem se že spraševala če imamo duhove v stanovanju in prestavljajo programe (kar na lepem začne recimo 444, 4, 5 itd... pa na glas potiho, kot bi se kdo zafrkaval in vse tipke na daljincu prtiskal). S tem da daljinec niti prbližn tko dobr ne dela :nonono:

A ma sploh še kdo take težave in kaj naj nardim? PLIIIIIIIIIIIIIIIZ HELP :dontknow:

ps: pri stari televiziji (tisti ki je imela še katodno cev) so bli enaki problemi glede prestavljanja programov samih od sebe =/

Spodaj imaš skopirano iz strani pomoč in podpora (http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/televizija/siol_box_s.aspx)

Težave z daljincem.

Če ste na SiOL BOX-u S opazili spremembo programov ali pomikanje po vmesniku medtem ko sami niste pritisnili nobene tipke na daljinskem upravljalniku, je v vaši okolici verjetno daljinski upravljalnik, ki deluje na istem radio – frekvenčnem kanalu. Za odpravo motnje je potrebna sprememba frekvenčnega območja delovanja, ki je opisan spodaj. Privzeto je SiOL BOX S nastavljen na radio-frekvenčni kanal 1.

Če želite spremeniti frekvenčni kanal, določite novo frekvenco tako, da:

pritisnete eno izmed naslednjih tipk: 2, 3 ali 4,
sočasno pritisnite tipko OK, in ju držite 3 sekunde,
po zaključenem postopku je daljinski upravljalnik pripravljen za delovanje na izbranem frekvenčnem območju, zato je potrebno ponovno uparjanje,
uparjanje izvedete tako, da na sprednji strani SiOL BOX-a S zaporedno dvakrat pritisnite tipko za ponovni zagon in sledite navodilom na televizijskem zaslonu.

gloris
07.04.2012, 10:17
Pozdravljeni,

Lep pozdrav
Sašo

Vsi, ki jih jaz poznam, imajo z BOX S popolnoma enake težave, naprava se ne odziva na ukaze RF daljinca, daljinec je tudi sicer povsem na spodnji meji še uporabnega.
Na servisu v preteklosti niso nikomur rešili nič, če je danes kaj bolje ne vem. Jaz sem težavo pred kratkim odpravil z uporabo Logitech Harmony 300 daljinca, ni bilo potrebno menjati nikakršnih leč, ohišja ipd. Zdaj naprava deluje tako, kot bi morala že od samega začetka. Drugače pa je BOX S brez dvoma izdelek s stvarno napako. Če ne vsi, pa vsaj večja serija.

sanjaana
10.04.2012, 11:00
Spodaj imaš skopirano iz strani pomoč in podpora (http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/televizija/siol_box_s.aspx)

Težave z daljincem.

Če ste na SiOL BOX-u S opazili spremembo programov ali pomikanje po vmesniku medtem ko sami niste pritisnili nobene tipke na daljinskem upravljalniku, je v vaši okolici verjetno daljinski upravljalnik, ki deluje na istem radio – frekvenčnem kanalu. Za odpravo motnje je potrebna sprememba frekvenčnega območja delovanja, ki je opisan spodaj. Privzeto je SiOL BOX S nastavljen na radio-frekvenčni kanal 1.

po zaključenem postopku je daljinski upravljalnik pripravljen za delovanje na izbranem frekvenčnem območju, zato je potrebno ponovno uparjanje,
uparjanje izvedete tako, da na sprednji strani SiOL BOX-a S zaporedno dvakrat pritisnite tipko za ponovni zagon in sledite navodilom na televizijskem zaslonu.

Žal ne deluje, sem zamenjala že vse možne frekvence.
Nekje na spletu sem našla podatek, da plazma za izboljšanje slike uporablja RF. Morda je pa to vzrok? (mislim na to, da se mi programi sami od sebe menjajo).
Sicer pa me zanima, če ko se preklopi delovanje na IR, ali potem box s ignorira vse rf signale? To bi verjetno rešilo težavo.
Sicer pa s starim tv komunikatorjem NIKOLI nism imela problemov in tud daljinc je bil bl "roki prijazen" ne pa ta mala ploščica...., če nebi po domače povedalo crknil, bi ga še vedno uporabljala; sicer pa če bi prej vedela kak shit je tale siol box s, bi raj plačala za popravilo starega komunikatorja.

tnx vseeno :), bom mal povprašala na siolu o IR delovanju itd...

(naslednja možnost je daljinec harmony? no, če ne bo IR delal tko kt treba)

lokev
10.04.2012, 11:02

Težave z daljincem.

Super, motnje med daljinci v bližini. Telekom pa je res ena luštna stvar. Komaj čakam, da nabavim siol box, da bom zaj... sosede. Vprašanje za Telekom, koliko pa nesejo daleč radijski daljinci. Če bi signal ojačal, bi lahko zaj... cel kraj.

Kaj pa ko zmanjka frekvenčnih območij? Zamislite si veselico v gosti poseljenosti.

080 Tehnična pomoč
10.04.2012, 14:47
Super, motnje med daljinci v bližini. Telekom pa je res ena luštna stvar. Komaj čakam, da nabavim siol box, da bom zaj... sosede. Vprašanje za Telekom, koliko pa nesejo daleč radijski daljinci. Če bi signal ojačal, bi lahko zaj... cel kraj.

Kaj pa ko zmanjka frekvenčnih območij? Zamislite si veselico v gosti poseljenosti.

V pripravi so novi daljinci za Boxe S, ki delujejo preko IRja, prav tako lahko od prejšnje nadgradnje uporabljate poljubne univerzalne daljince kot so Logitech Harmony.

Lp, Črt

Rusy
11.04.2012, 18:08
A mi lahko kdo potrdi a ta dalinec: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd_2460_EVURCLOR013_Univerzalni_daljinec_Logitech _Harmony_300i__4 bo delal z Siol Box S ?

gloris
11.04.2012, 19:48
A mi lahko kdo potrdi a ta dalinec: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd_2460_EVURCLOR013_Univerzalni_daljinec_Logitech _Harmony_300i__4 bo delal z Siol Box S ?

Imam enakega brez oznake i in deluje brezhibno z BOX S. Mislim, da je razlika samo v barvi ohišja.
Oznaka i verjetno pomeni svetleče (lakirano) ohišje. Moj je mat barvan.

Stipe
11.04.2012, 20:35

Potrjeno deluje, ravno danes sem točno tega dobil iz Enaa in je že v funkciji.
O sreča, o radost :D.

P.S.: Nekaj gumbov je treba ročno nastaviti, sicer je pa pravljica...pa še vse štiri mašince (TV, BOX S, DVD in PVR) imam zdaj na istem daljincu.

lan07
14.04.2012, 13:53
Torej, če prav razumem delajo zdaj tudi IR daljinci z SIOL boxom??

Rusy
14.04.2012, 14:06
Ja prav razumeš ;)

bertl
22.04.2012, 17:21
Kupil dva nova daljinca original Madison2 in špila kot mora. Gumbov je malo več.

http://altel.info/Madison2.jpg Cena 15 EUR.

Mirtma
22.04.2012, 18:16
Kupil dva nova daljinca original Madison2 in špila kot mora. Gumbov je malo več.

http://altel.info/Madison2.jpg Cena 15 EUR.

Kje si ga kupil?

DiF0r
23.04.2012, 13:48
Tudi sam sem nabavil Harmony 300i pri OskarVeliki (21,83 €) in deluje kot mora. Res žalostno da si dela Telekom takšno sramoto s priloženimi daljinci...

ViolaMB
23.04.2012, 21:36
Kje si ga kupil?

men so tega poslal pol ko sm poslal unga pokvarjenga na servis, dela fajn, zaenkrat.

Mirtma
24.04.2012, 05:54
Me prav zanima, če ga bodo tudi meni zamenjali. V soboto sem BoxS in daljinc odnesel v mobicenter.

bertl
24.04.2012, 06:18
Na servisu RAM2.

bertl
24.04.2012, 06:19
Kje si ga kupil?

Servis RAM2 v Mostah zraven TUŠa.

Цирил
24.04.2012, 06:39
Ali tudi na RAM2 dobiš nadomestni SiolboxS, ko da odneseš na servis?

lp

alex1
24.04.2012, 08:40
Me prav zanima, če ga bodo tudi meni zamenjali. V soboto sem BoxS in daljinc odnesel v mobicenter.

Meni so menjali del ohišja in anteno na box-u. Daljinec je ostal. RF sedaj dela .

bertl
25.04.2012, 06:23
Jaz nisem kompliciral. Na servisu sem enostavno kupil daljinca. Nič nisem nesel tja.

Ali tudi na RAM2 dobiš nadomestni SiolboxS, ko da odneseš na servis?

lp

oldmen
25.04.2012, 08:16
Sprasujem glede neodzivnosti daljinca za BOX S, ker naj bi se baje dobila zamenjava za malo bolj odzivnega. Pa se to mogoce da dobit tud po posti, al samo servis to uredi?

080 Tehnična pomoč
25.04.2012, 11:57
Sprasujem glede neodzivnosti daljinca za BOX S, ker naj bi se baje dobila zamenjava za malo bolj odzivnega. Pa se to mogoce da dobit tud po posti, al samo servis to uredi?

Sem kontaktiral RAM2, če lahko uporabnik tudi prek pošte prevzame nov dalinec. Odgovor je bil pritrdilen.

Ker gre za nakup po povzetju, se bo paket izročil proti plačilu v gotovini.

LP
Boštjan

oldmen
25.04.2012, 12:57
Lahko spletna stran ali kak drug kontakt, za narocilo

hvala :blush::blush:

oldmen
25.04.2012, 13:06
Lahko tud na ZS

hvala :blush:

080 Tehnična pomoč
25.04.2012, 13:07
Lahko spletna stran ali kak drug kontakt, za narocilo

hvala :blush::blush:

Jaz sem se kar direktno na RAM2 obrnil, poklical sem na Maloprodajo. Nekajkrat so me preusmerili, da sem prišel do željenih podatkov.

http://www.ram2.si/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=6

LP
Boštjan

oldmen
03.05.2012, 17:55
Pozdravljeni, če sem vas pravilno razumel uporabljate Siol BOX N8200? Novih RF daljincev v tem primeru še nimamo in jih pričakujemo, ko jih bomo dobili pa ga bo možnost tudi dodatno kupiti, v kolikor pa vaš daljinec ne deluje vam ga bomo lahko tudi garancijsko zamenjali.

tak je bil odgovor ram 2
me pa zanima ce mogoce odgovarja tale upravljlnik

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/333/

hvala :shy::shy:

Rusy
03.05.2012, 19:17
Pozdravljeni, če sem vas pravilno razumel uporabljate Siol BOX N8200? Novih RF daljincev v tem primeru še nimamo in jih pričakujemo, ko jih bomo dobili pa ga bo možnost tudi dodatno kupiti, v kolikor pa vaš daljinec ne deluje vam ga bomo lahko tudi garancijsko zamenjali.

tak je bil odgovor ram 2
me pa zanima ce mogoce odgovarja tale upravljlnik

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/333/

hvala :shy::shy:

Ta daljinec ki je na linku je za STB Sagem in ni za Siol Box..;)

Sej ti lepo piše za ker STB je::rolling:

Kompatibilnost
TV komunikator (STB) Sagem IAD81 HD SIOL
TV komunikator (STB) Sagem DI85 HD SIOL (IAD85)

mmorgan
22.05.2012, 20:15
danes sem nesel daljinca in box s na servis v ram2 ,dobil sem ga se isti dan nazaj popravljenega z novim daljincem in daljinec DELA brez problemov!!!!!!

alex1
23.05.2012, 06:56
danes sem nesel daljinca in box s na servis v ram2 ,dobil sem ga se isti dan nazaj popravljenega z novim daljincem in daljinec DELA brez problemov!!!!!!

Pa si dobil enak daljinec ali tisti večji IR.

mmorgan
23.05.2012, 16:17
dobu sm tega

pal
23.05.2012, 16:52
sej nemara so tudi tile IR.

mmorgan
23.05.2012, 17:06
na papirjih pise da so menjali rf anteno

DiF0r
24.05.2012, 13:53
Tudi jaz sem dobil box s servisa in sedaj deluje tako kot mora.. Zamenjali so daljinec in RF anteno.

merchant
08.06.2012, 09:06
V pripravi so novi daljinci za Boxe S, ki delujejo preko IRja, prav tako lahko od prejšnje nadgradnje uporabljate poljubne univerzalne daljince kot so Logitech Harmony.

Lp, Črt

Zanima me ali so sedaj ob novem naročilu SIOL BOX S-a v kompletu že novi daljinci ki delujejo preko IR-ja ali so priloženi še vedno stari RF daljinci s katerimi imajo uporabniki večinoma težave?
Če so priloženi novi daljinci bi se pa že mogoče splačalo naročiti tega box-a, ali ne ?

krepki
08.06.2012, 09:44
Soseda je pred 14 dnevi dobila zraven boxa s,nov ir daljinec
http://www.tsmedia.si/sitecore/content/home/pomoc_in_podpora/televizija/siol_box_s/daljinec/daljinec.aspx

merchant
08.06.2012, 09:55
Soseda je pred 14 dnevi dobila zraven boxa s,nov ir daljinec
http://www.tsmedia.si/sitecore/content/home/pomoc_in_podpora/televizija/siol_box_s/daljinec/daljinec.aspx

Hvala za info. Pa ti je kaj znano kako se zadeva obnese?

krepki
08.06.2012, 10:02
Deluje brez težav

merchant
08.06.2012, 10:56
Deluje brez težav

Super, še enkrat hvala za informacijo.

Rusy
08.06.2012, 11:01
Sej se ga da tudi naročit prek Mobitelove E-trgovine: http://etrgovina.mobitel.si/katalog/zabavna-elektronika/siol-iptv-oprema/1532/

merchant
08.06.2012, 11:50
Sej se ga da tudi naročit prek Mobitelove E-trgovine: http://etrgovina.mobitel.si/katalog/zabavna-elektronika/siol-iptv-oprema/1532/

To že, vendar zakaj bi nekaj dodatno kupoval, če mora biti že v osnovnem paketu.

pal
08.06.2012, 18:29
Kaj pa za BOX (8200), se pa ne da dobiti takega dalinca. Bi nekako imel raje tanovga

oldmen
14.06.2012, 11:10
To je ena od mojih glavnih prioritet; zavedam se namreč, da je zaradi daljinca celotna uporabniška izkušnja ljudi slaba, kar je nesprejemljivo. Najprej jih bomo zamenjali tistim, ki imajo težave, potem pa vsem uporabnikom.
“Zamenjali bomo več deset tisoč daljincev,” siolovcem, ki imajo mali s-box, do jeseni obljublja Štuflek, ki je besen, da imajo ljudje samo zato slabo uporabniško izkušnjo.

citirano iz zurnala
a ta novica drzi ?????????????

neno3
17.06.2012, 20:37
Mene tudi zanima kaj je na tejle izjavi iz Žurnala? Ali res lahko pričakujemo zamenjavo najslabšega daljinca na svetu? A lahko upam da bom vsaj 1x zadovoljen uporabnik?

080 Tehnična pomoč
18.06.2012, 07:18
Mene tudi zanima kaj je na tejle izjavi iz Žurnala? Ali res lahko pričakujemo zamenjavo najslabšega daljinca na svetu? A lahko upam da bom vsaj 1x zadovoljen uporabnik?

Pozdravljeni,

zamenjavo RF daljinca za nov IR daljinec lahko v okviru garancije dobite, če BOX S odnesete skupaj z garacijskim listom na RAM 2 ali v Telekomov center in povprašajte o možnosti zamenjave.

Pred odhodom v Telekomov center predlagam, da se pozanimate o možnosti nadomestne opreme za čas, ko bo vaš box na servisu.

Seznam vseh centrov pa je na voljo na naslovu http://telekom.si/prodajna-mesta

Lep pozdrav
Sašo

alex1
18.06.2012, 07:46
Pozdravljeni,

zamenjavo RF daljinca za nov IR daljinec lahko v okviru garancije dobite, če BOX S odnesete skupaj z garacijskim listom na RAM 2 ali v Telekomov center in povprašajte o možnosti zamenjave.

Pred odhodom v Telekomov center predlagam, da se pozanimate o možnosti nadomestne opreme za čas, ko bo vaš box na servisu.

Lep pozdrav
Sašo

Nekateri smo pred kratkim to že storili in dobili nazaj isti daljinec, na boxu pa naj bi zamenjali RF anteno. Zadeva vsekakor dela bolje, nikakor pa niti približno ne tako, kot daljinec najcenejše katerikoli naprave na trgu.

neno3
18.06.2012, 17:06
Pozdravljeni,

Lep pozdrav
Sašo

Zelo dobro se zavedam da lahio odnesem Box s na servis, ampak kot sem razumel v Žurnalu, bo izvedena menjava samo daljincev in da bodo tejle mali šli počasi v pozabo. Ali to drži? Al bo spet prišlo do kakega kompliciranja s strani ponudnika?

080 Tehnična pomoč
18.06.2012, 17:21
S tem načinom menjave, kot ga opisujete nismo seznanjeni, tako da še vedno velja kot je napisal Sašo. Ko bo kakšna uradna sprememba glede tega vas bomo seznanili prek uradnih kanalov.

lp Mitja

lokev
18.06.2012, 21:04
Nekateri smo pred kratkim to že storili in dobili nazaj isti daljinec, na boxu pa naj bi zamenjali RF anteno. Zadeva vsekakor dela bolje, nikakor pa niti približno ne tako, kot daljinec najcenejše katerikoli naprave na trgu.

Zanimivo. Zanič roba tile boxi, kot sem trdil že od nekdaj. Čisti mazohizem uporabnikov ob sadizmu Telekoma. A ni dobro rečeno.

neno3
19.06.2012, 08:19
Spodaj je link z intervjujem z g.Tomo Štuflek-om (direktor prodaje)
http://www.zurnal24.si/ljudje-se-narocajo-fiksne-prikljucke-clanek-159415

Kako to ostali uporabniki s foruma razumete?

lokev
19.06.2012, 08:31

Edina pamentna odločitev Telekoma doslej. Le še korak do zamenjave siolboxa s čim drugim.

AlienRex
19.06.2012, 10:49

Jaz razumem da se bodo daljinci menjali (sprva tistim ki imajo težave, nato pa vsem) in če bo potrebna tudi celotan naprava.

Če je to res, potem lahko samo rečem: končno nekaj pametnega.

Recimo HD30 bi nam lahko ponudili: http://www.innbox.net/en/mediacenter/hd30.html

rock
19.06.2012, 13:33
BOX S občasno uporabljam kak teden izključno za ogled nazaj. Škatlica iz druge roke. Prva napaka, ki sem jo naredil je, da sem dal zadevo preregistrirat na svoj račun. Pač si rečeš zakaj bi PC zaganjal za ogled HD, ki pri pejčnjem uporabniku na BOX-u ni bil aktiven. SLO HD pa je bil polni. Kar pa mi seveda ne gre skozi. Prejšnji uporbnik je bil na optiki. Posledično je STB sprejemal mpeg2... Razlika v sliki na je precejšnja na za SD nekoliko prevelikem ekranu.

Glede same funkcionalnosti pa zaenkrat pripomb nimam. Le zagon je precej dolg. Res pa je bil komaj nekolko dalši test. Nekaj ogledov vsebin časovnega zamika brez kakršnegakoli zapleta.

Dajte no že končno omogočit, da uporabnik sam izbere kaj bo sprejemal. Neka huda znanost to ja menda ni za večino folka. Kak klic na podporo pa boste tudi še priževeli, ko bo kdo hotel gledat več polnih stremov.

MIKO
01.07.2012, 08:02
Včeraj sem dobil nazaj Siol box S, katerei mi ni delal več preko HDMI. Box je zrihtan, toda pričakoval sem istočasno nov daljinec, ki pa ga nisem dobil. Res pa je da daljinec sedaj dela brezhibno(prej je tudi, mogoče občasno kaj zatajil), sedaj pa dela ko urca. Kaj pol pol ne menjavajo vsem daljince, ampak posodobijo box, da dela pol brezhibno? Ker nekje je pisalo, da bi naj vsem zamennjali daljince. Se mam en box, pa da vem ali nesem box nazaj ali dobim samo daljinca?

080 Tehnična pomoč
01.07.2012, 08:39
Včeraj sem dobil nazaj Siol box S, katerei mi ni delal več preko HDMI. Box je zrihtan, toda pričakoval sem istočasno nov daljinec, ki pa ga nisem dobil. Res pa je da daljinec sedaj dela brezhibno(prej je tudi, mogoče občasno kaj zatajil), sedaj pa dela ko urca. Kaj pol pol ne menjavajo vsem daljince, ampak posodobijo box, da dela pol brezhibno? Ker nekje je pisalo, da bi naj vsem zamennjali daljince. Se mam en box, pa da vem ali nesem box nazaj ali dobim samo daljinca?

Pozdravljeni,

vsekakor v kolikor želite RF daljinec zamenjati za IR, je treba BOX S v celoti odnesti na servis, saj vam pri tem zamenjajo tudi ohišje, da dobite večjo lečo, ki omogoča boljši sprejem IR signala.

V kolikor se boste za to odločili, predlagam, da na servisu povdarite, da želite da se daljinec menja za IR.

Vsekakor s sabo ne pozabite vzeti vse opreme in garancijskega lista.

Lep pozdrav
Sašo

MIKO
01.07.2012, 08:51
meni je kar kul, ta daljinec, samo da dela ok. Zanima me samo ali na servisu popravijo kaj v boxu, da pol bolje dela ali zamenjajo samo daljinec(+ohišje na boxu), da pol zadeva deluje?
Ker meni sedaj dela stari daljinec brez napake(upam, da ne hvalim prehitro), pri drugem boxu pa tudi občasno zataji daljinec. Zato pa sprašujem ali lahko obdržim daljinec, pa popravijo box ali je potrebna zamenjava daljinca?

080 Tehnična pomoč
01.07.2012, 10:38
meni je kar kul, ta daljinec, samo da dela ok. Zanima me samo ali na servisu popravijo kaj v boxu, da pol bolje dela ali zamenjajo samo daljinec(+ohišje na boxu), da pol zadeva deluje?
Ker meni sedaj dela stari daljinec brez napake(upam, da ne hvalim prehitro), pri drugem boxu pa tudi občasno zataji daljinec. Zato pa sprašujem ali lahko obdržim daljinec, pa popravijo box ali je potrebna zamenjava daljinca?

Pozdravljeni,

kot je bilo navedeno v prejšnjem sporočilu, v kolikor BOX S odnesete na servis, zamenjajo ohišje, saj vstavijo večjo lečo.

Sam IR daljinec deluje tudi brez tega posega vendar ima z večjo lečo večji kot sprejema.

Vsekakor pa v kolikor imate težave velja, da odnesete na servis celotno opremo + garancijski lsit, tam pa čimbolj podrobno opišite do kakšnih težav prihaja, saj bodo le tako lahko najučinkoviteje rešili težavo.

Lep pozdrav
Sašo

alex1
19.07.2012, 11:02
KONČNO ! SiOL pričel pošiljati na dom IR daljince za SiOL BOX S. Daljinec deluje kot mora, kot vsi daljinci, ki smo jih uporabljali za elektronske naprave zadnjih desetletij. Škoda le slabe volje, menjave baterij, uparjanja...... v letu dni. :cool:

neno3
19.07.2012, 13:05
KONČNO ! SiOL pričel pošiljati na dom IR daljince za SiOL BOX S. Daljinec deluje kot mora, kot vsi daljinci, ki smo jih uporabljali za elektronske naprave zadnjih desetletij. Škoda le slabe volje, menjave baterij, uparjanja...... v letu dni. :cool:

POVEJTE KAJ VEČ, PROSIM, PROSIM, PROSIM...!!! Res me zanima, ker je ta daljinec samo za ga zabrisat v zid in uživat v trenutku ko se raztrešči.

A si daljinec moral sam iskat, al kako? Prosim za podrobnosti.

Rusy
19.07.2012, 14:32
POVEJTE KAJ VEČ, PROSIM, PROSIM, PROSIM...!!! Res me zanima, ker je ta daljinec samo za ga zabrisat v zid in uživat v trenutku ko se raztrešči.

A si daljinec moral sam iskat, al kako? Prosim za podrobnosti.

To tudi mene zanima..prosim tudi za podrobne informacije;)

080 Tehnična pomoč
19.07.2012, 16:17
Daljincev za SiOL BOX S ne pošiljamo po pošti, izjema so bili naročniki, ki so že imeli zamenjano ohišje na SiOL BOX S-u z večjo IR lečo.

Da pridobite drug daljinec odnesite SiOL BOX S v najbližji Telekomov Center skupaj z adapterjem, daljincem in garancijskim listom.

lp Mitja

Rusy
19.07.2012, 16:23
jst če bom nesel na center je nevarno da bo kdo dobil Siol Box S v glavo:rolling:..ker sranje ni večjega..:mad:

neno3
20.07.2012, 09:37
Torej če prav razumem, ko odnesem SIOL Box S v Telekomov center, dobimo nadomestnega (katerega moramo spet registrirati) in naš obstoječi Box s nam morajo "sfrizirati"? Drži?
Koliko časa pa vse to traja? Govorimo o nekaj dneh ali več (ali manj)?

prenosnik
20.07.2012, 11:26
Se pravi, če prav sledim forumu, bi sedaj, če bi naročil Siol Box S dobil novi delujoči daljinec na IR ?

lp

080 Tehnična pomoč
20.07.2012, 11:35
Torej če prav razumem, ko odnesem SIOL Box S v Telekomov center, dobimo nadomestnega (katerega moramo spet registrirati) in naš obstoječi Box s nam morajo "sfrizirati"? Drži?
Koliko časa pa vse to traja? Govorimo o nekaj dneh ali več (ali manj)?

Pozdravljeni,

če odnesete BOX S na servis zaradi težav z daljincem bodo le tega zamenjali za drugega, vam pa izdali nov garancijski list.

Opreme ni treba vračati in hoditi nazaj po svojo, ker gre za menjavo.

Lep pozdrav
Sašo