Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Podtaknjen požar na gradu Smlednik

Knez
22.01.2007, 10:29
http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070122_3088224.php

Preklete barabe primitivne...

bajs01
22.01.2007, 12:56
http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070122_3088224.php

Preklete barabe primitivne...
drži, je pa res , da za tem sigurno nekaj je. skoraj ne morem verjeti , da je to samo vandalizem.

Bluebabe
22.01.2007, 13:16
Če bi šlo za vandalizem, potem bi molotovke vrgli v naključno izbrane sobe, po možnosti v pritličju. Tako pa so bile prav nenavadno postavljene točno tja, kjer se je pred kratkim končala prenova. In to še isti večer, ko so sobo z največjo fresko, ki so jo restavrirali šest let, pospravili "v nulo".

bajs01
22.01.2007, 13:31
Če bi šlo za vandalizem, potem bi molotovke vrgli v naključno izbrane sobe, po možnosti v pritličju. Tako pa so bile prav nenavadno postavljene točno tja, kjer se je pred kratkim končala prenova. In to še isti večer, ko so sobo z največjo fresko, ki so jo restavrirali šest let, pospravili "v nulo".
pa a ve kdo za kakšne lokalne govorice?

Medved Pu
22.01.2007, 13:53
Kitty Lazzarini in njenaga može Igorja bežno poznam še iz časov, ko sta poučevala, preden sta šla v pokoj...Ostala sta skromna človeka, vse sta vložila v obnovo ostankov dvorca prednikov, kot tudi žena pokojnega kittyinega brata....
Baronski naziv je njun prednik dobil kot navaden človek, ker je uspešno vodil boj proti Turkom.
Kittyinega deda in očeta so morilci, ki so se izdajali za partizane ubili kljub temu, da sta podpirala partizane, ko se je Kitty rodila...
V časopisu in nazadnje, ko smo se pogovarjali je Kitty povedala, da jima nekateri(domačini, če sem prav razumel) še vedno grozijo, da se jima bo zgodilo isto kot dedu in očetu...
Kapelo, kjer je potekal pogreb očeta Lazzariniji še posebej cenijo, je pa edina ostala kolikor toliko nedotaknjena do danes, poleg dvorane. Vanjo sta vložila kar sta imela, da bi bila taka kot pred plenitvijo gradu po 2 SV.
Nekdo je točno vedel kaj uničiti in je to naredil z vso svojo pokvarjeno zlobo...
Upam, da ta čoveški ognojek(i) nima kake zaslombe iz "pravih" krogov in bo postopek proti njemu izveden profesionalno in upam, da bo fasal še odškodninsko tožbo.
Predvsem pa upam, da je tistih par malenkosti, ki so jim ostale po plenitvi 1946 in so jih vsi Lazzariniji poskusili obnoviti, ni preveč poškodovanih.

d28
22.01.2007, 13:59
Četudi so morda imeli kakšne zamere do lastnikov, je to resnično brezvestno, ker so uničili del kulturne dediščine, ki pripada nam vsem.

Medved Pu
22.01.2007, 14:28
Četudi so morda imeli kakšne zamere do lastnikov, je to resnično brezvestno, ker so uničili del kulturne dediščine, ki pripada nam vsem.
V primeru Lazzarinijev gre za pravcato zločinsko obsedenost, blazno fiksacijo nanje, ki traja že generacije.
Tudi zame je uganka, kaj je na nevsiljivi, dobrohotni družini Lazzarini takega, da se zločinci takole izživljajo nad njimi in njihovo imovino...
Domnevam, da gre morda za par lokalnih blaznežev.

Stric Matic
22.01.2007, 15:28
na žalost je to kar je povedal Medved Pu, resnica.
Po drugi svetovni vojni so družino Lazarini napadli brez razloga (razen če kot razlog smatramo posestvo gradu)... sedaj pa očitno nameravajo nadaljevati z terorjem... potem ko je družina v obnovo gradu zmetala miljone evrov in praktično posvetila temu življenje...
pi*de komunistične :mad: :censored: :mad: ... kdo sanja o spravi? da vas koljem žlicom :mad:

Mad Gandhi
22.01.2007, 15:34
V primeru Lazzarinijev gre za pravcato zločinsko obsedenost, blazno fiksacijo nanje, ki traja že generacije.
Tudi zame je uganka, kaj je na nevsiljivi, dobrohotni družini Lazzarini takega, da se zločinci takole izživljajo nad njimi in njihovo imovino...
Domnevam, da gre morda za par lokalnih blaznežev.
A niso imeli Lazzariniji nekih problemov z lokalci, ko so tam v neki gmajni začeli zidati naselje luksuznih vil?

yamamoto
22.01.2007, 15:49
Po vsej verjetnosti gre za kake hudo boleče neporavnane račune. Kako daleč segajo zamere, pa bo, upajmo, razkrila preiskava. Kakorkoli že, nobenega opravičila ni za to, kar so barabe naredile. :nonono:
Upam, da jim policija ne bo predolgo "dihala za ovratnik".

mataj
22.01.2007, 17:22
A niso imeli Lazzariniji nekih problemov z lokalci, ko so tam v neki gmajni začeli zidati naselje luksuznih vil?Ja pa ne, no, ko pa so vendar tako skromni :veryevil:

Medved Pu
22.01.2007, 19:47
Ja pa ne, no, ko pa so vendar tako skromni :veryevil:Če bi ti dobil nazaj toliko dediščine, bi spremenil življenjski stil v karibskega...
Onadva živita enako kot sta živela vselej, ves denar gre v obnovo in... So Lazzariniji naredili iz gradu ruševino potrebno obnove?;)

Medved Pu
22.01.2007, 19:55
A niso imeli Lazzariniji nekih problemov z lokalci, ko so tam v neki gmajni začeli zidati naselje luksuznih vil?Dokaj pogost pojav je, da so nekateri dobili za zasluge tuje hoste v večen najem zastonj od občin in pogosto se dogaja, da lastnikom, ko jih končno dobe nazaj pridejo ti isti domov grozit kaj vse jim bojo naredili, če si drznejo samo stopiti vanje.
Zanimivo, kdaj je kdo grozil Gantarju od KD group ali Jankoviću? Prej bi se usral, ne pa grozil..
Ja, kulake se pa še kar goni, so nagrade za to še tako bogate kot nekoč?....Za novejše so pa nenavadno slepi...Le zakaj?:)

Mad Gandhi
22.01.2007, 19:58
Kolikor vem, je te vile začel graditi mož od Lazzarinijeve. Vse skupaj se je dogajalo nekje v času kot Zbiljski gaj. Če se pelješ od Tacna proti Smledniku, so zdaj naredili krožišče, zaviješ levo skoraj v hosto in potem čez 500m naselje vil posvsem na samem sredi gmajne. Nobenega nasleja v bližini. Nikoli mi ni bilo jasno, kako so dobili dovoljenje za gradnjo na tisti lokaciji.

mataj
22.01.2007, 20:16
Če bi ti dobil nazaj toliko dediščine, Je nimam od koga dobit.

Kolikor vem, je te vile začel graditi mož od Lazzarinijeve. Vse skupaj se je dogajalo nekje v času kot Zbiljski gaj. Če se pelješ od Tacna proti Smledniku, so zdaj naredili krožišče, zaviješ levo skoraj v hosto in potem čez 500m naselje vil posvsem na samem sredi gmajne. Nobenega nasleja v bližini. Nikoli mi ni bilo jasno, kako so dobili dovoljenje za gradnjo na tisti lokaciji.Quod licet Iovi, non licet bovi.

Medved Pu
22.01.2007, 20:19
Kolikor vem, je te vile začel graditi mož od Lazzarinijeve. Vse skupaj se je dogajalo nekje v času kot Zbiljski gaj. Če se pelješ od Tacna proti Smledniku, so zdaj naredili krožišče, zaviješ levo skoraj v hosto in potem čez 500m naselje vil posvsem na samem sredi gmajne. Nobenega nasleja v bližini. Nikoli mi ni bilo jasno, kako so dobili dovoljenje za gradnjo na tisti lokaciji.
Možu je ime Igor..
Verjetno, ker gre za varovano naselje, ni bilo zapletov...Posebej, če so že spreminjali PUPe zaradi Zbiljskega gaja, potem je šlo lokacijsko za to naslje po istem šimlu kot za Zbiljski Gaj...Domnevam.
Verjetno te ne morejo skenslat, če imaš zemljo in projekt, pa tudi nisem slišal, da bi koga ofrnažila, kot je bilo to v Zbiljskem Gaju, onadva takih stvari preprosto ne počneta..
Igor je bil zmeraj luciden...Pri koritih pa se ni nikdar drenjal, koritarji so zmeraj dobili ošpice, kadar se je pojavil, redko vidiš tipa, ki koritarje tako cinično skulitrano spraši, da ne mislijo več o seb, da so bogovi..
Včasih sem dobil vtis, da bojo zarad njega kar čez okna poskakali..:rolling:
Megleno se mi dozdeva, kaj je naredil občinarjem, da so želeli, da bi mu čimprej porinili papirje v roke...Igor ne rabi zvez.:D

Mad Gandhi
22.01.2007, 20:30
Mislim, da tam ni šlo za gradnjo varovanih stanovanj, temveč običajna gradnja za trg. Saj zdaj mora biti že kar blizu konca. Spomnem pa se, da je takrat največ problemov delal neki občinar s priimkom Duhovnik. Mislim, da je bil neki bivši šef Litostroja. Pa tudi igrišče za golf so vsaj zaenkrat zminirali Lazzarinijem.

mataj
22.01.2007, 20:34
Mislim, da tam ni šlo za gradnjo varovanih stanovanj, temveč običajna gradnja za trg. Saj zdaj mora biti že kar blizu konca. Spomnem pa se, da je takrat največ problemov delal neki občinar s priimkom Duhovnik. Mislim, da je bil neki bivši šef Litostroja. Pa tudi igrišče za golf so vsaj zaenkrat zminirali Lazzarinijem.Kaaaaj? A niti igrišča za golf jim ne privoščijo ti grdi koritarji? Ja grozno, no, kar srce se mi para. Bi organizirali kako dobrodelno zbiralno akcijo? :veryevil:

Kajtimar
22.01.2007, 20:38
Kaaaaj? A niti igrišča za golf jim ne privoščijo ti grdi koritarji? Ja grozno, no, kar srce se mi para. Bi organizirali kako dobrodelno zbiralno akcijo? :veryevil:
Res je ubogo to slovensko novoplemstvo. Tebi se srce para, meni pa gate od sočustvovanja! :veryevil:
Pa ne Medo, da sta bila z Gogijem že za partijo golfa zmenjena?

Lep večer vsem skupaj... :)

Medved Pu
22.01.2007, 20:45
Mislim, da tam ni šlo za gradnjo varovanih stanovanj, temveč običajna gradnja za trg. Saj zdaj mora biti že kar blizu konca. Spomnem pa se, da je takrat največ problemov delal neki občinar s priimkom Duhovnik. Mislim, da je bil neki bivši šef Litostroja. Pa tudi igrišče za golf so vsaj zaenkrat zminirali Lazzarinijem.
Vedno je bilo govora v cajtngih, da gre za varovano naselje...Igor je antipod tipov kot je Duhovnik..Duhovnika so stlačili v Litostroj Peterletovi in kot se spomnim, je zrihtal, da so Švedi svoj EU center za turbine raje selili na Poljsko, potem pa je hotel pobasati fabriko v žep in so ga celo delavci ven nesli...
Morda pa je tip kaj pričakoval od Igorja, dobil pa nekaj drugega..:angel:

Mad Gandhi
22.01.2007, 20:55
Vedno je bilo govora v cajtngih, da gre za varovano naselje...Igor je antipod tipov kot je Duhovnik..Duhovnika so stlačili v Litostroj Peterletovi in kot se spomnim, je zrihtal, da so Švedi svoj EU center za turbine raje selili na Poljsko, potem pa je hotel pobasati fabriko v žep in so ga celo delavci ven nesli...
Morda pa je tip kaj pričakoval od Igorja, dobil pa nekaj drugega..:angel:
Morda brco v zadnjo plat:D

Medved Pu
22.01.2007, 20:57
Res je ubogo to slovensko novoplemstvo. Tebi se srce para, meni pa gate od sočustvovanja! :veryevil:
Pa ne Medo, da sta bila z Gogijem že za partijo golfa zmenjena?

Lep večer vsem skupaj... :)
Jah, če bi bral z gornjo ne pa spodnjo glavo, bi ugotovil, da se Lazzarinija požvižgata na folk, ki bi jima lizal pete zaradi baronstva(kot nekateri aparatčiki, ki so jima nekoč zviška šefovali, ko sta še poučevala), jaz pa ravno tako, saj so moji živeli na istem naslovu še kakih 300 let dlje od Lazzarinijev pa zato nimam zlatga tiča, kot ga nimata onadva...
Če gradiš nepremičnine, je bolje, da so dražje, golfišče sodi k temu zraven, posebej ker je to prvo naselje, zrasla naj bi še nova, denar gre pa za obnovo gradu..
Ne, nista socialna podpiranca, imata pošteno zaslužena penziona v šolstvu, vsekakor pa nikoli ne bosta stremuha, kot so prihvatizatorski mene in tebežerji, ki so danes v modi.
Kar se pa tiče fovšije....:veryevil:

Medved Pu
22.01.2007, 21:03
Morda brco v zadnjo plat:DŠe huje, Igor je res ostal tak kot je bil...
Si imel kdaj ne preveč strogega prfoksa, ki je bil tako non plus ultra med prfoksi, da so drugi prfoksi bežali pred njim?:rolling:

Knez
22.01.2007, 21:10
Skratka, slovenska hudobija in privoščljivost ne pozna meja.:censored:

Moraš biti pa res beden, da greš uničevat lastnino drugega.In tudi, da s enad takšnim početjem naslajaš.

Preprosto ne razumem nekaterih komentarjev...

mataj
22.01.2007, 21:11
Morda pa je tip kaj pričakoval od Igorja, dobil pa nekaj drugega..:angel:Je čisto vseeno, kdo od teh tipov je s kom, kdo je proti komu in kdo je koga sunil tja nekam. Kadar imajo opravka s takimi kot sem jaz, so vedno vsi frendi med sabo.

mataj
22.01.2007, 22:45
Skratka, slovenska hudobija in privoščljivost ne pozna meja.:censored:

Moraš biti pa res beden, da greš uničevat lastnino drugega.In tudi, da s enad takšnim početjem naslajaš.

Preprosto ne razumem nekaterih komentarjev...Kakega pretiranega razloga za veselje tu res ni. Škodo bomo namreč v vsakem primeru plačali mi vsi, preko višjih zavarovalnin za nepremičnine.

general lavine eccentric
23.01.2007, 08:09
Naselje so gradili zato, da so lahko obnovili grad, kot je povedala Lazarinijeva. Država je financirala samo obnovo fresk. Da so zažgali ravno to dvorano s freskami, ki so baje kvalitetnejše, kot tiste v gradu Brežice, kaže na to, da je bil požig verjetno naročeno opozorilo ne samo Lazarinijevim, ampak tudi državi, izvajalci pa so bili verjetno psihiči polni šnopsa iz krompirja, ki je lokalna znamenitost in priljubljena pijača vseh okoliških primitivcev.
Lep pozdrav, general

Medved Pu
23.01.2007, 08:51
Naselje so gradili zato, da so lahko obnovili grad, kot je povedala Lazarinijeva. Država je financirala samo obnovo fresk. Da so zažgali ravno to dvorano s freskami, ki so baje kvalitetnejše, kot tiste v gradu Brežice, kaže na to, da je bil požig verjetno naročeno opozorilo ne samo Lazarinijevim, ampak tudi državi, izvajalci pa so bili verjetno psihiči polni šnopsa iz krompirja, ki je lokalna znamenitost in priljubljena pijača vseh okoliških primitivcev.
Lep pozdrav, general
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: Tudi tebi lep pozdrav. Obnova je nadzorovana s strani Zavoda za Kulturo, zato je počasna in draga. V Italiji razliko od zneska novogradnje, do restavriranja, poravna država...
Požiganje gradov 1945 je slovenska lokalna specijaliteta, drugod v Stalinovih kolonijah tega ni najti...
Ploskanje piromančkom je infantilno-odraz lastne notranje stiske in nezadovoljstva s svojim bivanjem.
Da se ga presečt z samoizobraževanjem, ki prinaša reevaluacijo življenjskih vrednot, notranji strahovi izginejo, tesnoba se posledično zmanjša...Opustitev alkohola in družinskega nasilja tudi zelo pomaga, tako se lahko znova oživi empatija, ki je kreativna osnova intelekta..:)

albundy
23.01.2007, 09:01
Naselje se imenuje Brezovec po hribu Brezovec nad tem naseljem. Je pa zelo lepa lokacija in že na začetku z urejenimi cestami ( asfaltiranimi in celo ne tako majhnim mostom čez grapo v tem naselju). Zaenkrat je še bolj malo hiš ( ker je menda zelo drago). Ko pa bo ( če bo) vse pozidano , bo pa kar dren.
Če se ne motim, so (baje partizani) med vojno malo od omenjenega novozgrajenega krožišča za naselje Brezovec , napravili zasedo in napadli prihajajoče vozilo. Menda naj bi čakali nekega oficirja a so v vozilu ubili gospo Lazzarini. Nemci so za povračilo na istem mestu ustrelili nekaj talcev. Tam danes stoji spomenik tem nesrečnim talcem.

aja pa še to. "Naselje" je bilo dobro obiskano v času delovanja Lipe, saj si ob cesti in raznih kotičkih na tleh lahko videl kup nesnage in odvrženih kondomov.

Medved Pu
23.01.2007, 09:56
Naselje se imenuje Brezovec po hribu Brezovec nad tem naseljem. Je pa zelo lepa lokacija in že na začetku z urejenimi cestami ( asfaltiranimi in celo ne tako majhnim mostom čez grapo v tem naselju). Zaenkrat je še bolj malo hiš ( ker je menda zelo drago). Ko pa bo ( če bo) vse pozidano , bo pa kar dren.
Če se ne motim, so (baje partizani) med vojno malo od omenjenega novozgrajenega krožišča za naselje Brezovec , napravili zasedo in napadli prihajajoče vozilo. Menda naj bi čakali nekega oficirja a so v vozilu ubili gospo Lazzarini. Nemci so za povračilo na istem mestu ustrelili nekaj talcev. Tam danes stoji spomenik tem nesrečnim talcem.

aja pa še to. "Naselje" je bilo dobro obiskano v času delovanja Lipe, saj si ob cesti in raznih kotičkih na tleh lahko videl kup nesnage in odvrženih kondomov.Podobno se je zgodilo pri Domžalah na hribu imenovanem Šumberk, namesto oficirja se je pripeljal poštar in ubili so ga.
Talce bi lahko rešili, pa je komandant odreda izjavil:"Kar naj jih, bojo ljudje videli kakšni so Nemci".
Čudno je, da zaradi krivde ubitega poštarja ne zažigajo pošt.:)
Očitno sta obnova gradu in gradnja naselja hkrati zelo velik zalogaj...
Nekateri v smledniških gmajnah nimajo pošlihtane podstrehe..Nekoč sem šel tja gobarit. Avto sem parkiral tik ob drevju, kjer se ne da kosit, proč od poti, da ne bi oviral kmetov...
Ko sem prišel nazaj sta bili dve gumi preluknjani, kar sem opazil šele na cesti, ker prej nista začeli spuščati, tako "strokovno" sta bili načeti.
Očitno je v tistih krajih kazen za gobarjenje in vse drugo smrt in uničenje, če se kakemu domačemu šnopčkarju tako zazdi..:mad:

mataj
23.01.2007, 10:11
Nekateri v smledniških gmajnah nimajo pošlihtane podstrehe..Nekoč sem šel tja gobarit. Avto sem parkiral tik ob drevju, kjer se ne da kosit, proč od poti, da ne bi oviral kmetov...
Ko sem prišel nazaj sta bili dve gumi preluknjani, kar sem opazil šele na cesti, ker prej nista začeli spuščati, tako "strokovno" sta bili načeti.
Očitno je v tistih krajih kazen za gobarjenje in vse drugo smrt in uničenje, če se kakemu domačemu šnopčkarju tako zazdi..:mad:Smrt in uničenje je kazen za vsak "škric", "ljubljansko srajco", ali kakorkoli se temu sedaj reče, ki si upa v tanajbolj klene slovenske kraje. Pristna slovenska tradicija, pač. Še dobro, da smo imeli po vojni par let stalinizma. Smo te šnopčkarske kmetavzarske kulake vsaj malo ukrotili. Drugače bi bili še hujši. :veryevil:

albundy
23.01.2007, 10:24
Kaj se ve zakaj je to nekdo zažgal.
Nad tem naseljem Brezovem . pod daljnovodom v hrib, so lokalci naredili kros stezo, kjer so se podili in ropotali motoristi iz okolice , kasneje pa so začeli prihajati s prikolicami naloženimi s kros motorji tudi od drugod iz Slovenije. Prej je bil tisti kraj in gozd miren, lep za sprehajanje. Tam je tudi kar nekaj srn in druge divjadi.
Motoristi so vse to uničili s svojim ropotanjem, katerega se je slišalo par km daleč.
Menda naj bi jim Lazzarinijeva to prepovedala in zagrozila s policijo, če se ne speljejo od tam.

Hvala bogu ji je uspelo in sedaj je spet mir. Hvala ga.Lazzarini.
No morda je ta ukrep koga zmotil. Samo ugibam.
Je pa res, da se ne vozijo že par mesecev in če bi se hoteli maščevati motoristi bi to storili že prej.

mataj
23.01.2007, 10:51
Pa dobro, mislim, tam neki baroni ali nekaj takega so imeli nekakšen požar, pa kaj. Ali je treba zaradi tega zganjat tak kraval?

Medved Pu
23.01.2007, 11:05
Smrt in uničenje je kazen za vsak "škric", "ljubljansko srajco", ali kakorkoli se temu sedaj reče, ki si upa v tanajbolj klene slovenske kraje. Pristna slovenska tradicija, pač. Še dobro, da smo imeli po vojni par let stalinizma. Smo te šnopčkarske kmetavzarske kulake vsaj malo ukrotili. Drugače bi bili še hujši. :veryevil:Veliko sem na podeželju in nikdar nisem opazil drugega kot prijaznost podeželanov, kakršne v mestih ne najdeš...Tole je bilo izjema...
Jasno, da so nekateri včasih malce previdni, pa ne dolgo, če dostojno pozdraviš in povprašaš kaj dogaja...
Čeprav sem rojen Lblančan, mi ni žal, da sem se po desetletjih spokal ven iz LJ, škoda, da se nisem že prej, kot je že toliko drugih..

Medved Pu
23.01.2007, 11:09
Kaj se ve zakaj je to nekdo zažgal.
Nad tem naseljem Brezovem . pod daljnovodom v hrib, so lokalci naredili kros stezo, kjer so se podili in ropotali motoristi iz okolice , kasneje pa so začeli prihajati s prikolicami naloženimi s kros motorji tudi od drugod iz Slovenije. Prej je bil tisti kraj in gozd miren, lep za sprehajanje. Tam je tudi kar nekaj srn in druge divjadi.
Motoristi so vse to uničili s svojim ropotanjem, katerega se je slišalo par km daleč.
Menda naj bi jim Lazzarinijeva to prepovedala in zagrozila s policijo, če se ne speljejo od tam.

Hvala bogu ji je uspelo in sedaj je spet mir. Hvala ga.Lazzarini.
No morda je ta ukrep koga zmotil. Samo ugibam.
Je pa res, da se ne vozijo že par mesecev in če bi se hoteli maščevati motoristi bi to storili že prej.Tole s kros stezami je štala, ki se je zažrla v veliko gozdov...
Pol kmetje in monokulturisti se dostikrat obnašajo kot ubrisani lumpenroletarci, sicer pa na podeželju od nekdaj najdeš tudi izjeme, ki ljubijo gnojno jamo pred vrati.

Medved Pu
23.01.2007, 11:20
Ko jih gledaš so prijazni, ko se obrneš stran, režejo gume.

Tisto ni naša kulturna dediščina, ampak lazarinijeva dnevna soba, prenovljena z davkoplačevalskim denarjem.Po reglcih in pod nadzorom Zavoda za kulturo je tako preurejanje koštalo dosti več kot je znesel drobiž za freske...
Kulturna dediščina pa je praktično vse ohranjeno preteklo.
ko se obrneš stran pa...ja bi rekel, če bi bil paranoik...:) ;) pa nisem.:)

mataj
23.01.2007, 11:28
Po reglcih . . . Reglci gor, reglci dol- dnevna soba je še vedno lazarinijeva, ne naša.
, če bi bil paranoik...:) ;) pa nisem.:)Ja, in zato si ostal brez gum.

Medved Pu
23.01.2007, 12:27
Reglci gor, reglci dol- dnevna soba je še vedno lazarinijeva, ne naša.
Ja, in zato si ostal brez gum.Že leta nazaj je Nokia očitno delala gume odporne na luknjanje...Spustile so šele doma na dvorišču..
Naj bi merkal gume kadar kam grem?
Glede na to kako vlamljajo in kradejo in kaj vem kaj še delajo z avtomobili v LJ, lahko doma pozabim ključe v avtu čez noč, pa se ne bo zgodilo nič, kaj šele, da bi kdo vlamljal.
Pa nimam ograje.:) Razen Dediščine v muzejih, je večina Dediščine last kakega društva, posameznikov, itd..

namgyal
23.01.2007, 13:18
@ mataj: k sreči v kakšni Sieni in Firenzah o lastni kulturni dediščini niso razmišljali na tak način, kot očitno razmišljaš ti - in le zakaj je potem danes Siena prva na lestvici mest v Italiji, v katerih se najbolje živi? In ob njej še pol Toskane?

Dobro, res je tudi, da so se k stvari spravili malo drugače; da so poleg neobhodne države postrgali eno malo morje denarja iz EU skladov, da imajo banko, ki je ponosna na to, da lahko financira restavriranje fresk, v karkšni koli (!) lasti, in še kaj. Ampak to je že druga zgodba.

Ultraviolet
23.01.2007, 13:32
To familijo zgleda nekaj preganja... Franc Lazarini, kemik, je pred nekaj leti preminil v skrivnostnem požaru na kemijski fakulteti, takrat so tudi krožile ene čudne govorice, pa nič dokončnega.

A se kdo bolj natančno spomni, kako je bilo s tem?

mataj
23.01.2007, 13:44
Že leta nazaj je Nokia očitno delala gume odporne na luknjanje...Spustile so šele doma na dvorišču....Kulak-pruf model? :veryevil:
@ mataj: k sreči v kakšni Sieni in Firenzah o lastni kulturni dediščini niso razmišljali na tak način, kot očitno razmišljaš ti - in le zakaj je potem danes Siena prva na lestvici mest v Italiji, v katerih se najbolje živi? In ob njej še pol Toskane?

Dobro, res je tudi, da so se k stvari spravili malo drugače; da so poleg neobhodne države postrgali eno malo morje denarja iz EU skladov,Ta denar je moral nekdo plačat. In tisti, ki ga je plačal, na ta račun živi malo slabše.

Knez
23.01.2007, 14:53
Smrt in uničenje je kazen za vsak "škric", "ljubljansko srajco", ali kakorkoli se temu sedaj reče, ki si upa v tanajbolj klene slovenske kraje. Pristna slovenska tradicija, pač. Še dobro, da smo imeli po vojni par let stalinizma. Smo te šnopčkarske kmetavzarske kulake vsaj malo ukrotili. Drugače bi bili še hujši. :veryevil:

A bougi Ljubljankovići, le zakaj vas nihče ne mara..:dontknow: :rolling:

Medved Pu
23.01.2007, 15:23
To familijo zgleda nekaj preganja... Franc Lazarini, kemik, je pred nekaj leti preminil v skrivnostnem požaru na kemijski fakulteti, takrat so tudi krožile ene čudne govorice, pa nič dokončnega.

A se kdo bolj natančno spomni, kako je bilo s tem?Jope..:mad: Če nek DR. kemije specializira, se posveti življenjsko delo delu z mravljinčno kislino, potem pa naj bi se "po naključju" z njo polil praktično po vsem telesu?
Obstaja še ena "skrivnostna" smrt desetletja nazaj na isti fakulteti, ko je nek drug doktor kemije "padel" skozi okno iz gornjih nadstropij in obležal mrtev...:mad:

Kajtimar
23.01.2007, 15:33
Jope..:mad: Če nek DR. kemije specializira, se posveti življenjsko delo delu z mravljinčno kislino, potem pa naj bi se "po naključju" z njo polil praktično po vsem telesu?
Obstaja še ena "skrivnostna" smrt desetletja nazaj na isti fakulteti, ko je nek drug doktor kemije "padel" skozi okno iz gornjih nadstropij in obležal mrtev...:mad:
Pa ne da je bil tudi on izhajal iz kakšne "baronske" familije? :clown:

Lep dan vsem skupaj... :)

Medved Pu
23.01.2007, 15:52
Pa ne da je bil tudi on izhajal iz kakšne "baronske" familije? :clown:

Lep dan vsem skupaj... :).. bil napoti kaki rdečebaronski familiji....

Knez
23.01.2007, 16:00
Znan je tudi primer lastnika gradu Strmol, ki je sodeloval s partizani, potem pa so nekega dne 1944 prišli partizani, njega in ženo zverinsko mučili in ubili..:censored:

Potem je bilo seveda rečeno, da je bil domoranec in podobne neumnosti.

Vse gradove in dvorce je treba vrniti dedičem, če še obstajajo.Tudi Strmol, Brdo...ne more si država lastiti nečesa, kar ni bilo nikoli njeno.

Medved Pu
23.01.2007, 16:50
Znan je tudi primer lastnika gradu Strmol, ki je sodeloval s partizani, potem pa so nekega dne 1944 prišli partizani, njega in ženo zverinsko mučili in ubili..:censored:

Potem je bilo seveda rečeno, da je bil domoranec in podobne neumnosti.

Vse gradove in dvorce je treba vrniti dedičem, če še obstajajo.Tudi Strmol, Brdo...ne more si država lastiti nečesa, kar ni bilo nikoli njeno.A se ni lastnik Strmola nekaj pogajal s protokolom, da jim proda grad?

mataj
23.01.2007, 16:56
Vse gradove in dvorce je treba vrniti dedičem, če še obstajajo.Tudi Strmol, Brdo...ne more si država lastiti nečesa, kar ni bilo nikoli njeno.Pa kaj še.

Predbivša elita je leta 1941 zasrala državo. Oblast in vse kar spada zraven je izgubila po pravici. Nikomur ne bi smeli nič vračat. Kolikor vem je Slovenija edina, ki ima tak glup zakon o denacionalizaciji.

namgyal
23.01.2007, 16:58
@ mataj: še enkrat si dobro preberi moj post, od stavka do stavka! In mogoče malo logične povezave ne bi škodilo?

mataj
23.01.2007, 17:10
@ mataj: še enkrat si dobro preberi moj post, od stavka do stavka! In mogoče malo logične povezave ne bi škodilo?Se mi ne ljubi. Kaj ko bi ti to malo razložil?

Medved Pu
23.01.2007, 19:33
Pa kaj še.

Predbivša elita je leta 1941 zasrala državo. Oblast in vse kar spada zraven je izgubila po pravici. Nikomur ne bi smeli nič vračat. Kolikor vem je Slovenija edina, ki ima tak glup zakon o denacionalizaciji.Logika Džingis kana, oplenimo vse. 1941 so vdrli nacisti in plenili, ti pa temu ploskaš?
Torej bi morali pobivši eliti po 1991 na podlagi rdeče knjžice vse pobrat, kaj še požgati, da o ostalih brutalnostih ne zgubljam besed..:angel:
Poskusi pisati vsaj malce vsebinsko in kaj utemeljiti.

Knez
23.01.2007, 19:49
Če prav premislim, mi je v interesu, da čimveč gradov kmalu pride spet v privatno last.

Popravljanje teh bajt kr nekaj stane.To financiramo mi, davkoplačevalci.In potem, ko kakšen grad obnovijo,si ga jaz seveda želim ogledat.Kar mi spet drago zaračunajo.

Brezveze.Naj ima te bajte dedič tistega, ki so mu jih vzeli, pa fertik.Moj davkoplačevalski denar pa naj dajo za kaj drugega, magari še več patrij.

mataj
23.01.2007, 21:29
Logika Džingis kana, oplenimo vse. 1941 so vdrli nacisti in plenili, ti pa temu ploskaš?
Torej bi morali pobivši eliti po 1991 na podlagi rdeče knjžice vse pobrat, kaj še požgati, da o ostalih brutalnostih ne zgubljam besed..:angel:
Poskusi pisati vsaj malce vsebinsko in kaj utemeljiti.Leta 1941 je nacijem ploskala predbivša elita. In potem jo je pač doletela poetična pravica.

Leta 1991 so režim razmontirali sami tardeči, natančneje njihova elita. So si pač izračunali, da bodo v kapitalizmu več pokasirali. Kaj se ti zdi, da bi morali opleniti in zbrutalizirati same sebe? Njihovi idejni sovražniki so se okorajžili, prilezli iz lukenj in začeli kokodakat šele kakih 10 let po tem, ko je bilo vsega konec.

Če prav premislim, mi je v interesu, da čimveč gradov kmalu pride spet v privatno last.Seveda. Ampak ne zastonj.

Medved Pu
23.01.2007, 23:33
Leta 1941 je nacijem ploskala predbivša elita. In potem jo je pač doletela poetična pravica.

Leta 1991 so režim razmontirali sami tardeči, natančneje njihova elita. So si pač izračunali, da bodo v kapitalizmu več pokasirali. Kaj se ti zdi, da bi morali opleniti in zbrutalizirati same sebe? Njihovi idejni sovražniki so se okorajžili, prilezli iz lukenj in začeli kokodakat šele kakih 10 let po tem, ko je bilo vsega konec.

Seveda. Ampak ne zastonj.Moji elitni predniki 1941niso ploskali, so imeli to srečo, da so bili med tistimi 2% oplenjenih in izseljenih v Srbijo, nekaj pa jih je uspelo ostati v LJ in iti v OF, kjer so kot večina nosili glave v torbi in niso klali kot Vosovci....
In po kakšnem principu naj bi jaz odkupil ta nacistični vojni plen, ki so ga po vojni še enkrat zaplenili?
In kaj boš odkupil ti, ko boš dedoval?:angel:

lupus is back
24.01.2007, 06:29
A ne bi že sam kej naredu in ne bo mislil samo na dedovanje.

To, da so vam rdeči vzeli dediščine in vse podržavili sedaj pa vam to vračamao v naravi z odškodninami s pomočjo pri obnovi, z vstopninami ,z najemninami in predvsem s poslušanjem kaj vse, da so vam rdeči naredili, v resnici pa ste lena zajedalska banda. Kaj, ko bi kej koristnega naredu, ne pa samo jamral, kolk niso mogu sfrčkat, porabit z acipe in zapit, ker da so vam vzeli ta rdeči-ne to pa ne, to ne bi bilo stanu jamrača primeerno , deu je samo za rajo... bla...bla...

Medved Pu
24.01.2007, 11:09
Hmmmmm... Ravnokar mi je padlo na pamet... Kaj pa če je bila to zavarovalniška goljufija? Tveganje je zelo majhno, saj policaji po novem dihajo za ovratnik samo rdeči bandi, črno pa pustjo pri miru.

Mislim, da si preveč resno jemal Alo Alo. Vojne se dobivajo s klanjem, ne z nošnjo glave v torbi.
Po enakem principu kot bi moral jaz dobiti nazaj Blejski otok, ki ga je krvava zločinska krščanska banda okoli leta 1200 uplenila mojim prednikom.A otoka niso zapili?:angel:

Medved Pu
24.01.2007, 11:26

To, da so vam rdeči vzeli dediščine in vse podržavili sedaj pa vam to vračamao v naravi z odškodninami s pomočjo pri obnovi, z vstopninami ,z najemninami in predvsem s poslušanjem kaj vse, da so vam rdeči naredili, v resnici pa ste lena zajedalska banda. Kaj, ko bi kej koristnega naredu, ne pa samo jamral, kolk niso mogu sfrčkat, porabit z acipe in zapit, ker da so vam vzeli ta rdeči-ne to pa ne, to ne bi bilo stanu jamrača primeerno , deu je samo za rajo... bla...bla...
Komu pa ti kaj vračaš koruzni storž? Ko boš ti delal 3 jobe se pa kaj oglas:)Takim kot smo mi, so predniki zapustili nekaj kar se ni dalo pokrast in nato zyebat v ruševine. Zapustili so nam delavnost in smisel za pametno gospodarjenje.
Moje superurejene deležniške(last starodavne skupnosti deležnikov) gmajne so od 1880 do 1941 hodili ahat turisti z vsega sveta in uživat v brunaricah postavljenih v njih. Če so se potem v njih ekskluzivno zaredili Tito, Maček, in Kradlov Edo že niso mogle bit slabe:veryevil: Ostale brunarice so se podrle, ker zalega ni marala nikogar na "svojem" novem fevdu.
Dons so te gmajne izropane in opustošene:mad:
Drž se ličkanja, če nimaš pojma o čemerkoli, al pa se nauč restavriranja, vzem si cajt kake 4 leta, obnovi kako fresko, pol jo pa malo zažgi, pa ti bo mogoče jasno kakšna je razlika med barbari in civiliziranci.:)

lupus is back
24.01.2007, 12:05
Saj samo malo čvekamo. nisem vedel, da ti prek interneta svet sreminjaš oz. zdraviš svoje traume.

Sicer pa imam koruzo za osle, da jih spravim na plano, odzad imam pa seveda nekaj drugega pripravljenega.:clown:

O jobih pa takole, ko boš ti dolgoleten direrektor se pr men oglas!:mad:

Zdej se pa lahko naprej zdravš, sam ne na men!:D

dolenjec
24.01.2007, 12:39
V celoti se strinjam z Medvedom Pujem in pridajam svoje mnenje o zgoroženosti nad vandalskim početjem uničevalcev tako pomembne kulturne dobrine.

Kajtimar
24.01.2007, 14:10
V celoti se strinjam z Medvedom Pujem in pridajam svoje mnenje o zgoroženosti nad vandalskim početjem uničevalcev tako pomembne kulturne dobrine.
Jeli Dolenjc... "Neču dugoveziti pa bih zbog toga samo htjeo na kratko naglasiti, kako se u potpunosti slažem sa svim stavovima, koje je iznjeo drug Medved Pu..." :veryevil:

Faust
24.01.2007, 14:29
OPOZORILO!

Naprošam vas vse skupaj, da ohranite debato na nivoju. V kolikor se bo namesto debate tukaj odvijalo žaljenje in šikaniranje drug drugega, bomo temo zaklenili.

Kajtimar
24.01.2007, 14:34
OPOZORILO!

Naprošam vas vse skupaj, da ohranite debato na nivoju. V kolikor se bo namesto debate tukaj odvijalo žaljenje in šikaniranje drug drugega, bomo temo zaklenili.

Čas bi bil za to, saj se je tema že zdavnaj sprevrgla v malomeščanski hohštapleraj! :approve:

Medved Pu
24.01.2007, 17:18
Saj samo malo čvekamo. nisem vedel, da ti prek interneta svet sreminjaš oz. zdraviš svoje traume.

Sicer pa imam koruzo za osle, da jih spravim na plano, odzad imam pa seveda nekaj drugega pripravljenega.:clown:

O jobih pa takole, ko boš ti dolgoleten direrektor se pr men oglas!:mad:

Zdej se pa lahko naprej zdravš, sam ne na men!:D

Ko sva ravno pri zdravljenju, kdaj bereš žaljivo debilne psihotične primitivizme, ki jih napišeš neznancem, khm, tovariš direktor česa že? :) :)

Medved Pu
24.01.2007, 17:21
OPOZORILO!

Naprošam vas vse skupaj, da ohranite debato na nivoju. V kolikor se bo namesto debate tukaj odvijalo žaljenje in šikaniranje drug drugega, bomo temo zaklenili.Zbanat je treba spamerja, ki brezvsebinsko žali v premem govoru...
Mislim, da je njegov namen(in še koga zraven), da postane tale tema non grata.:mad:
Naključij ni.