Nazaj   Planet Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.08.2006, 20:33
beti Uporabnik beti ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1
Question Potrdilo okulista za zdravniško spričevalo

Ali kdo mogoče ve za kakšnega okulista, pri katerem se da dobiti potrilo (npr. za zdravniško spričevalo za vozniški izpit) za neomejeno dobo? Namreč v zadnjem času je zelo težko dobiti tako potrdilo, ker okulisti v veliko meri napišejo potrdilo le za 2-5 let. kar pa seveda pomeni, da je potrebno vozniško dovoljenje vsake toliko podaljševati, prej pa seveda dobiti potrilo od okulista (ca 5000 SIT) + vsakič znova opraviti še celoten zdravniški pregled ( ca 7000 SIT), da izgubljenega časa po uradih in ambulantah človek sploh ne upošteva.
Meni se zdi taka birokracija čisto odveč, ker sama zelo redno skrbim za svojo dioptrijo in jo kontroliram vsaj na dve leti.
Hvala za nasvet!
Beti
Odgovorite s citatom
Staro 16.08.2006, 20:39
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: okulist

zdravniski pregled za vozniski mas itak obvezen vsakih pet let....tam ti preverjo tud vid...kje je kle problem?
Odgovorite s citatom
Staro 16.08.2006, 22:09
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Eni pa pač ne skrbi(m)jo tolk redno za dioptrijo in je kr primerno, da nas neki tazga zbuta skp, d amormo k okulistu.
Staro 16.08.2006, 22:37
lady_lucifer
Guest

sam noben ti ne bo dal trajnega potrdila...sej ti ga ne sme dat, madona, sej vsi vemo, da se vid kvari...:D
Odgovorite s citatom
Staro 17.08.2006, 00:20
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a beti
Ali kdo mogoče ve za kakšnega okulista, pri katerem se da dobiti potrilo (npr. za zdravniško spričevalo za vozniški izpit) za neomejeno dobo? Namreč v zadnjem času je zelo težko dobiti tako potrdilo, ker okulisti v veliko meri napišejo potrdilo le za 2-5 let. kar pa seveda pomeni, da je potrebno vozniško dovoljenje vsake toliko podaljševati, prej pa seveda dobiti potrilo od okulista (ca 5000 SIT) + vsakič znova opraviti še celoten zdravniški pregled ( ca 7000 SIT), da izgubljenega časa po uradih in ambulantah človek sploh ne upošteva.
Meni se zdi taka birokracija čisto odveč, ker sama zelo redno skrbim za svojo dioptrijo in jo kontroliram vsaj na dve leti.
Hvala za nasvet!
Beti

saj je bistvo teh pregledov, da se spremlja spremembe v vidu in korekcija okvar ...
za lastno varnost pa ja ni težko date nekaj tisočakov ...

če pa že itak nosi(m)o očala, je pa prav da se opravi pregled vida periodično, ker nekateri ne grejo sami do okulista, dokler se jim očala ne razpadejo od starosti ...
Staro 17.08.2006, 08:28
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582
Privzeto Re: Potrdilo okulista za zdravniško spričevalo

Mislm, da ti to ne bo uspelo. Men do zdej ni še nikoli 10-15 let maksimum.
Staro 17.08.2006, 08:35
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Meni je pa zdravnik delovne medicine naredil potrdilo za vozniški izpit do 80 leta, kljub dioptriji. Žal je zdaj že upokojen.
Staro 17.08.2006, 22:15
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
zdravniski pregled za vozniski mas itak obvezen vsakih pet let....tam ti preverjo tud vid...kje je kle problem?

Kakšen zdravniški pregled na 5 let? :O
Če imaš očala in ti pregled na 5 let predpiše okulist, potem ja...
"Obvezen zdr.pregled za vozniški izpit vsakih 5 let, kjer ti preverijo tudi vid..." - tega pa navadni smrtniki nimamo... :D

Nazadnje uredil ponga : 17.08.2006 ob 22:28.
Odgovorite s citatom
Staro 17.08.2006, 22:19
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a Soleil
Meni je pa zdravnik delovne medicine naredil potrdilo za vozniški izpit do 80 leta, kljub dioptriji. Žal je zdaj že upokojen.
Tud meni moja okulistka ni komplicirala in sem dobila potrdilo za vozniški izpit ne da bi mi bilo treba še kdaj do nje, čeprav mi v vozniškem piše "vozi z očali". Dala mi ga je dr.Brecljeva - včasih je delala v železničarskem ZD v LJ, zdaj že nekaj let dela privat.
Staro 18.08.2006, 06:56
lady_lucifer
Guest

Citat:
Objavil-a ponga
Kakšen zdravniški pregled na 5 let? :O
Če imaš očala in ti pregled na 5 let predpiše okulist, potem ja...
"Obvezen zdr.pregled za vozniški izpit vsakih 5 let, kjer ti preverijo tudi vid..." - tega pa navadni smrtniki nimamo... :D
kolkr jst vem, je po novem tako, da mors vsakih 5 let met pregled jah, tud oni morjo sluzit, ane:D mende, no...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
okulista, potrdilo, spričevalo, zdravniško

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:18.