Nazaj   Planet Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.07.2007, 14:46
Mesečnica Uporabnik Mesečnica ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mesečnica
Član od: Dec 2005
Naslov: Somewhere over the rainbow ...
Sporočila: 107
Privzeto Pralni stroj

V bližnji prihodnosti se bova z možem selila, pa bova morala kupiti nov pralni stroj. Ker je kopalnica v stanovanju zelo majhna, sva razmišljala, da bi kupila pralni stroj, ki se ga polni z vrha, saj je manjši kot klasični pralni stroji. Pa še dobro izgleda

Imate kakšne izkušnje s takimi pralnimi stroji? Kakšni so v primerjavi s klasičnimi pralnimi stroji (zanimajo me njihovi + in -)? Se morda kaj bolj kvarijo oz. imajo kakšne drugačne hibe?
Staro 10.07.2007, 19:07
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Pralni stroj

Ne me zdaj za besedo prijet, ampak v glavi imam, da je poraba vode in pralnih sredstev nekoliko večja kot pri klasičnih. Vsaj na enih "praških" piše, da je pri strojih s polnjenjem z vrha potrebno dati več praška.

Sicer pa: sta mogoče razmišljala o stroju, ki je ožji? Mislim da je standardni 60, so pa tudi ožji (po globini). Kapaciteta je menda (skoraj) ista, le ožji je. --> http://www.bof.si/sl/product.cp2?gui...D872&linkid=15
Staro 11.07.2007, 09:52
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 174

Jaz sem morala kupit manjši pralni stroj (ravno tako prostorska stiska). Max kapaciteta je 3kg perila vs. 5 kg.

Edini minus je ta, da perem večkrat, ker sprejema pač manjšo količino perila. S praškom pa ni nobene razlike. Moj ima vrata spredaj - klasično.
Odgovorite s citatom
Staro 11.07.2007, 13:02
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Ne me zdaj za besedo prijet, ampak v glavi imam, da je poraba vode in pralnih sredstev nekoliko večja kot pri klasičnih. Vsaj na enih "praških" piše, da je pri strojih s polnjenjem z vrha potrebno dati več praška.

Sicer pa: sta mogoče razmišljala o stroju, ki je ožji? Mislim da je standardni 60, so pa tudi ožji (po globini). Kapaciteta je menda (skoraj) ista, le ožji je. --> http://www.bof.si/sl/product.cp2?gui...D872&linkid=15
Sva gledala tudi ožje klasične, pa so nama tisti z polnjenjem zgoraj bolj všeč. Le skrbi naju, da imajo morda kakšne hibe, ki jih klasični nimajo.
Staro 11.07.2007, 13:06
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Jaz sem morala kupit manjši pralni stroj (ravno tako prostorska stiska). Max kapaciteta je 3kg perila vs. 5 kg.

Edini minus je ta, da perem večkrat, ker sprejema pač manjšo količino perila. S praškom pa ni nobene razlike. Moj ima vrata spredaj - klasično.
Tudi midva imava trenutno (v tem stanovanju) majhen pralni stroj z majhno kapaciteto (3,5 kg). Sva razmišljala, da bi kupila enakega, ker nama je do zdaj povsem zadoščal, a se nama dolgoročno gledano ne izplača. Računava, da bi bolj izkoristila stroj s kapaciteto cca. 5 kg, saj sva pred kratkim dobila otroka in je posledično perila vedno več.
Staro 11.07.2007, 13:07
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111

Mi imamo elektroluxovega, ki se polni zgoraj. Je že 5 let v uporabi, pa ni bilo še nobenih težav. Pa manj praška je potrebno dat, kot v klasičnega.
Staro 11.07.2007, 13:19
Pripravnik

Citat:
Objavil-a dvojčica Prikaži sporočila
Mi imamo elektroluxovega, ki se polni zgoraj. Je že 5 let v uporabi, pa ni bilo še nobenih težav. Pa manj praška je potrebno dat, kot v klasičnega.
Hvala! To je pa dobra novica!
Staro 11.07.2007, 18:39
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a dvojčica Prikaži sporočila
Sem vedela, da je nekaj s prški in vodo ... anyway ... našla sem še to:

Citat:
Pralni stroj s sprednjim ali zgornjim polnjenjem
V Sloveniji se proda več kot 90% pralnih, sušilnih in pralno-sušilnih strojev, ki se polnijo s perilom od spredaj (v nadaljevanju običajni stroji), ostali se polnijo od zgoraj. V različnih državah Evrope je to razmerje bistveno drugačno, v Franciji se proda več strojev, ki se polnijo od zgoraj (v nadaljevanju top loader). Zakaj so razmerja tako drugačna, je več razlogov, predvsem pa gre za različne smeri razvoja, ki so jih narekovala vodilna podjetja na določenem trgu. V Sloveniji poznamo predvsem običajne stroje, kar je razumljivo, saj se je tudi domači proizvajalec GORENJE specializiral predvsem na te stroje. Poskušajmo pozabiti naše stereotipe in se vprašajmo, kaj je dejansko boljše.

PREDNOSTI TOP LOADERJEV

Za stroj z isto zmogljivostjo porabimo manj prostora.
Širine top loaderjev so v večini primerov sledeče:
* pralni stroj 40cm,
* sušilni stroj 45cm in pralno
* sušilni stroj 45cm,
v primerjavi s klasičnimi stroji, ki so širine 60cm. V primeru, da imamo malo prostora, nam 20cm pomeni ogromno, če pa želimo imeti oba stroja, torej pralnega in sušilnega, smo prihranili celo 35cm.

Boljši top loaderji so na kolesih.
Zaradi tega ga bolj enostavno postavimo na želeno mesto. Po potrebi ga lahko umaknemo in očistimo za in pod njim.

Top loaderji imajo boben vpet na obeh straneh
Klasični stroji imajo ležaje le na eni strani bobna, zaradi tega so toliko bolj podvrženi obrabi. Čvrsta lega je zelo pomembna pri ožemanju.

Brez strahu, guma ne bo nikoli spustila
Ena od pogostejših napak pri klasičnih strojih je predrtje tesnilne gume na vratih. To se lahko zgodi zaradi dotrajanosti le-te ali zaradi ostrih predmetov, ki smo jih pozabili v oblačilih. Če tega ne opazimo dovolj zgodaj, lahko poškodujemo tudi kakšen drug vitalen del.
Top loader ne potrebuje te tesnilne gume, ker se polnijo z vrha.

Med pranjem lahko v stroj še kaj dodamo
Pri klasičnem stroju to ni mogoče, ker v času pranja voda sega do vrat. Po Murphijevem zakonu najdemo dodatno oblačilo za pranje v trenutku, ko je stroj natočil vodo.

Lažje vstavljanje in jemanje perila iz stroja
Večina ljudi, ki so poskusili oba načina, potrdi, da je lažje vstavljati in jemati perilo iz top loaderja.

Ni moremo se dotakniti vročih elementov
Zaradi otroške varnosti je pomembno, da se ne moremo dotakniti delov, ki se pri pranju pri 90C nevarno segrejejo. Tudi novejši običajni stroji imajo to zaščito z dvojnim steklom na vratih.

POMANKLJIVOSTI TOP LOADERJEV

Na top loader ne moremo nič postaviti
Klasični stroji nam omogočajo postavitev eden na drugega ali postavitev stroja pod omarico. Pri top loaderju si tega ne moremo dovoliti, ker se vrata odpirajo navzgor.

Ne vidimo v boben
Zlasti, ko nismo prepričani v pravilno delovanje stroja pogledamo v boben in ocenimo, če je kaj narobe.

Boben v strju se ne ustavi na pravem mestu, da vzamemo perilo iz stroja
Večina strojem je še vedno opremljena brez funkcije "Pozicioniranje bobna", ki zagotavlja, da se po končanem pranju boben vedno ustavi tako, da zgoraj najprej odpremo vrata stroja in takoj še vrata bobna. Če te funkcije ni, moramo najprej še na roke zavrteti boben, dokler niso vrata bobna na zgornji strani, da jih lahko odpremo.

Končna odločitev je še vedno prepuščena vam.

Staro 08.08.2007, 14:14
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Js mam v stanovanju v kopalnici pralni stroj ki se polni od zgoraj in ni posebnih težav z njim. Mam ga že okol leto in pol sicer, ampak še vedno dela kot bi ga kupila danes.

Značke
pralni, stroj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 08:57
Pralno-sušilni stroj Mighty Dom in družina 15 07.04.2009 00:10
Sol za pomivalni stroj doli Dom in družina 34 03.06.2007 19:41
ženske zgolj stroj za rojevanje ? strašljivka Slovenija 62 02.12.2006 19:52
Pralni stroj kapara Dom in družina 5 26.11.2006 20:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:32.