Nazaj   Planet Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.10.2009, 14:51
MasterOfPuppets Uporabnik MasterOfPuppets ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Če se ip dobi preko DHCP-ja, potem ni potrebno vpisovati ročnega. Me pa preseneča, da nekaterim DHCP deluje, ker pri meni ne dodeli nobenega ip-ja. Verjetno dodeluje ip le znanim MAC naslovom

Je pa na strani 91 napaka. Tudi v tem primeru je potrebno vpisati nek podoben ip (+-1) in ne enakega, ker je ta ip 100% že dodeljen nekemu drugemu tv komunikatorju.

Citat:
Objavil-a alexx_
aja, se za struckote... a tale shema bi sla skoz? kako? pogoj, htpc ima eno mrezno
http://www.shrani.si/f/33/iy/4LNsqOkc/shema.jpg
Z Sinope modemom (5.1.13-3.14-E.25.41.44) in običajnim Gb stikalom tole ne gre skoz. Ob gledanju tv internet ne deluje. Seveda predpostavljam da je s stikalom povezan tako internetni kot tudi tv port modema.

Nazadnje uredil MasterOfPuppets : 27.10.2009 ob 18:17.
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 17:13
alexx_ Uporabnik alexx_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 41

torej pride v postev samo router in multicast vmes?

kako je zdaj z epg na sioltv? se to ukinja za tiste ki bi radi gledali tv prek racunalnika?
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 17:38
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Citat:
Objavil-a alexx_ Prikaži sporočila

kako je zdaj z epg na sioltv? se to ukinja za tiste ki bi radi gledali tv prek racunalnika?

Glede EPG-ja poglej si malo poste na forumu multicast TV

http://www.multicastv.appspot.com/forum/
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 18:28
Pripravnik

Citat:
Objavil-a alexx_ Prikaži sporočila
Kakršna koli je že povezava, prepečiti je potrebno, da multicast promet ne pride do internetnega porta na modemu. Navadna stikala namreč multicast pakete, ki pridejo na enega izmed portov pomnožijo na vse ostale in ne samo na tistega za katerega so namenjeni.
Najbolj elegantna rešitev bi bila nakup stikala, ki posreduje m. pakete le tja od koder je prišla zahteva, ampak dvomim, da se taka stikala dobi za 20 EUR.

Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 19:12
alexx_ Uporabnik alexx_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 41

kaj pa namesto switcha pol gigabitni router pa je zadeva naceloma resena? tak ki je sposoben multicast. predvsem na htpc + na pc1

linksys wrt610N recimo?

Nazadnje uredil alexx_ : 28.10.2009 ob 19:51.
Odgovorite s citatom
Staro 29.10.2009, 14:46
Pripravnik

V priročniku za ta router je multicasting omenjen le dvakrat. Enkrat v zvezi z brezžičnim omrežjem, v drugem primeru pa piše tole:

Citat:
Filter Multicast: Multicasting allows for multiple
transmissions to specific recipients at the same time. If
multicasting is permitted, then the Router will allow IP
multicast packets to be forwarded to the appropriate
computers. It is selected by default. Deselect this feature
to disable it.
Iz tega opisa se ne da sklepati nič.

a) Lahko, da ta funkcija vklopi "IGMP Snooping". To pomeni, da usmerjevalnik - pravilneje rečeno: vgrajeno stikalo - prisluškuje iz katerega LAN porta je prišla IGMP zahteva za multicast stream in nato prihajajoči stream posreduje le na tisti port.
Če je to res, potem je potrebno povezati modem in router tako kot je to na shemi 2. Multicasting na routerju se vklopi.

b) Lahko pa da ta funkcija usmerja multicast promet med Wan in Lan.
Če je to res, potem bi se lahko tv in internetni port modema povezalo preko stikala na WAN port routerja. Problem pri taki povezavi pa bi bil enak kot pri prvi shemi oz. točki 1 v priloženih shemah - torej pri Siolu to ne pride v poštev. Če sta namreč tv in internetni port povezana preko stikala, internet ne deluje.
V tem primeru bi bilo zato potrebno povezati modem in router enako kot v točki a, s to razliko, da se multicasting na routerju izklopi. S tem bi se morda preprečilo posredovanje multicast paketov iz LAN omrežja na WAN.

c) Lahko, da gre za kombinacijo a in b.

V vsakem primeru pa je potrebno povezati tv omrežje direktno v LAN. Problem pri taki povezavi je le varnost omrežja. Siol sicer preprečuje, da bi bili računalniki preko tega omrežja vidni med sabo, vendar nikoli se ne ve...

Precej ljudi ima povezano tako kot v točki 2, vendar noben noče izdati skrivnosti kateri router in modem (firmware) uporablja. 657

Odgovorite s citatom
Staro 31.10.2009, 22:59
markoc Uporabnik markoc ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce markoc
Član od: Jan 2004
Naslov: Karantanija
Sporočila: 608

na PC sem naložil Multicast in ga nastavil kot je treba.
Sliko sem dobil toda kljub temu, da imam aktivna dva kanala se vse "skocka", tudi na STBju.

Ima kdo kako idejo?

Vse skupaj se grem na W7.
Staro 01.11.2009, 07:16
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.211

V katerem formatu pa maš aktivna dva kanala če v mpeg4 in si na multikastu nastavil na mpeg2 je normalno da ti kocka.
Odgovorite s citatom
Staro 03.11.2009, 11:26
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 503

Malo sem zdaj testiral to priklaplanje z WRT54G, Tomato Firmware Victek mod

Iz Sinope modema imam priklopljeno
- iz porta internet na Sinope v Wan port na Routerju
- iz porta internet na Sinope v Lan port na Routerju (da lahko dostopam do nastavitev Sinope)
- iz porta TV na Sinope v Lan port na Routerju
- iz porta TV na Sinope v Komunikator Sagem

Dhcp na Routerju imam trenutno onemogočen in na računalniku dodeljen Statičen naslov grupe 192.168.1.x 255.255.255.0

Na računalniku mi delujeta obenem TV in Internet preko žične povezave, poskusil pa sem tudi brezžično, deluje, le ob gledanju TV se občasno pojavljajo kocke. Multicast rate na 11, WMM Omogočen, Frame Burst Omogočen.

Multicast na routerju je onemogočen, če ga omogočim, ne dela Tv na računalniku.

Če omogočim DHCP na routerju se delovanje na računalniku ne spremeni, težava pa nastane pri Sagem komunikatorju, saj router komunikatorju dodeli naslov iz lokalne grupe 192.168.1.x, posledično pa se komunikator zažene v varnem načinu, saj se ne more povezati na server da bi dobil podatke za delovanje vmesnika. Slika je, delujejo vsi kanali (kar bi rad onemogočil, problematično iz stališča otrok).
Trenutno iščem rešitev, kako imeti omogočen DHCP na Routerju, ki ne bi dodelil IP naslova Sagemu (da bi ga sagem dobil od tv strežnika).

EDIT: Mislim da je težava rešena, če dodam vnos "dhcp-host=MAC naslov Sagema,ignore" v dnsmasq zadeva deluje, sagem dobi ip iz tv strežnika.

Nazadnje uredil Deflektor : 03.11.2009 ob 14:48.
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2009, 15:16
tod Uporabnik tod ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce tod
Član od: Jul 2009
Sporočila: 44

a mi kda kdo link da si potegnem AditeyaTV... nekaj sem že brskal sm sem najdel samo en programček ki pa se mi niti noče zagnati ...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:35.