Nazaj   Planet Siol.net forumi > Storitve SiOL > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.12.2008, 22:12
poba2001 Uporabnik poba2001 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 38
Privzeto Re: Brezžični SIOL TV Ruckus Wireless MediaFlex

No zdaj ste malo premešali prenos A/V signala in IP TV streama, razlika je velika. Sam prenos A/V signala sploh ni noben problem in se lahko prenaša kar na nekaj načinov pa tudi kvaliteta prenosa ni primerljiva z napravami, ki omogočajo prenos multicasta. Pred leti sem si nabavil A/V link , ki sem ga uporabljal za SAT, vsakokrat, ko ni bilo slike ali pa se je pojavila druga motnja sem preštel vse stopnice do satelitske. Lani pa sem na ebayu za zelo nizko ceno kupil ruckusa vzpostavil Wifi po stanovnju za PCje in NBke ter nobenega tekanja in preizkušanja zakaj ne delujeveč. Priporočam nakup.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2008, 06:16
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 681

Seveda ločimo razliko med napravami. A/V prenos je omenjen zgolj kot alternativa za tistega, ki tak prenos potrebuje in mogoče ne ve zanj. Kolikor sem ga uporabljal za prenos DVD signala v otroško sobo je povezava vedno delal brez problema. V dnevni vstaviš DVD greš v otroško sobo in z daljincem upravljaš vse funkcije. Slika tekoča, brez motenj ali prekinjanj. Pred časom pa sem tudu za otroško sobo kupil Yamado, tako da te povezave ne uporabljam več.

Iz tvojega posta pa ne vidim vzročne zveze med slabšim A/V in boljšim IPTV brezžičnim prenosom. Kako si npr. analogni SAT signal priključil na Rukfus? Če si pa iz analogni SAT prešel na digitalni SIOL IPTV pa to ni najbolj primerljivo.
Staro 05.12.2008, 09:35
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 533

Večina ljudi ki gre in mastno plača Ruckusa tega ne rabi za kaj drugega kot za 5-10m razdalje iz hodnika do dnevne sobe. In za to je znesek 170 evrov previsok. Obstajajo cenejše alternative. Če ne gre drugače pa ti itak ne preostane drugega kot da zadevo kupiš.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2008, 09:39
ssdlwech Uporabnik ssdlwech ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 29

Citat:
Objavil-a T-a-d-e-j Prikaži sporočila
Večina ljudi ki gre in mastno plača Ruckusa tega ne rabi za kaj drugega kot za 5-10m razdalje iz hodnika do dnevne sobe. In za to je znesek 170 evrov previsok. Obstajajo cenejše alternative. Če ne gre drugače pa ti itak ne preostane drugega kot da zadevo kupiš.
Točno tako. Kupil sem ga, ker se mi ne da štemat 15m stene, da bi kabel povlekel do TVja in mi ni bilo všeč, da sem ga imel na tleh:D
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2008, 10:14
yacksy Uporabnik yacksy ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 21

Za koga je znesek previsok al pa ne je zelo subjektivna zadeva.

Človek, ki je že po naravi malo štromarja in ima doma orodje, bo seveda potegnil kabel po bajti, ga lepo skril in bo imel mir za dolgo čase. Seveda so tudi stroški zelo majhni, ker je kabel poceni, domače delo se pa itak ne računa

Moraš pa vedeti, da večina ljudi ni takšnih (tehnično popolnoma nepismenih). Za take ljudi pa je plug and play rešitev veliko boljša opcija. Pa ne glede na to, da zadevo plačuješ na obroke, za ceno parih pirov mesečno dobiš novo opremo. Vse je odvidno kako pogledaš na zadevo.

Glede tehnologije Ruckusov, ki omogoča prenos IPTV, pa je zadeva precej bolj napredna kot premikanje anten. Kogar zanima, si lahko pregleda zadeve na uvoznikovi strani.

http://www.telos.si/ruckus/beamflex.htm

http://www.telos.si/ruckus/smartcast.htm
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2008, 16:29
borisu Uporabnik borisu ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 68

Naročil zadevo in jo dobil peti dan po naročilu. Danes sem jo zmontiral in se zafrkaval dobre pol ure, potem sem pa začel brati navodila in vtikati kable tam kjer piše v navodilih in zadeva je začela takoj delovati. Siol TV dela brez kockanja skozi dve stene, brezžična povezava prenosnika deluje veliko bolje kot prej, ko sem imel Belkin router. Trenutno sem zelo zadovoljen z Ruckusom.
Odgovorite s citatom
Staro 24.12.2008, 21:11
matejv Uporabnik matejv ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 1

Živjo,

tudi jaz uporabljam Ruckus 2825+2111 za IPTV in za internet prenos kot router (DHCP) - obe povezavi sem uredil brez težav. Imam pa en drug issue: hitrost prenosa je nižja od pričakovane. Imam povezavo 20/1, prej mi je na belkin routerju delalo 14/1 pri prižgani TV (6 mbps za TV), sedaj na Ruckusu pa le 9/1... kakšna ideja zakaj je toliko nižja?
Vem, da je ta Ruckus 20 mbps, a bi vseeno moralo vleči hitreje... pri nastavitvah ni nič posebnega mislim, vse imam nastavljeno na best in highest, razen če sem kaj spregledal...

Hvala, m.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2008, 15:57
yacksy Uporabnik yacksy ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 21

Živijo

A si poizkusil, če je situacija kaj boljša, če ugasneš IPTV oziroma, če izklopiš 2111 ?
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2008, 18:01
borisu Uporabnik borisu ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 68

Tri poste višje sem hvalil Ruckus, danes sem pa na istem kot je napisal Matejv. Siol TV dela preko WF OK. Internetna povezava pa ne gre čez 9 mega čeprav sem na optiki 20/20. Je enako za download kot upload. Sem poskusil tudi z dvema drugima prenosnikoma pa je bilo skoraj enako - nikoli čez 9 mega. Če se povežem s kablom je 20/20, WIFI pa cca 9/9. Sem klical na 080 pa so mi rekli naj kontaktiram uvoznika. Od tam sem dobil nasvet naj naštimam državo USA, ker je potem močnejši signal. Ker kljub temu ni bilo nič boljše sem še enkrat pisal, vendar po tednu dni še nisem dobil nobenega odgovora.
Sem prestavil notesnik zraven Ruckusa (izključitev motenje zaradi ene stene) pa je bilo enako.
V glavnem Ruckus je za SiolTV OK za internet pa bolj kot ne zanič.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2008, 18:30
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 533

No, na koncu se izkaže da je wlan router za 50 evrov boljša reč .
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezžični, mediaflex, ruckus, siol, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ruckus Wireless MediaFlex vid SiOL TV 14 07.07.2009 18:36
IP TV z Ruckus Wireless MediaFlex J_O SiOL TV 22 19.02.2009 12:43
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O SiOL storitvah 4 28.11.2007 00:05
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 07:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:30.