Nazaj   Planet Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.01.2009, 18:24
Marco Uporabnik Marco ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Marco
Član od: Sep 2005
Naslov: Bled
Sporočila: 6
Privzeto Kako povezati dva routerja?

Pozdravljeni

Madona že dva dni zapored se mučim s sledečim problemom.

Rad bi imel wireless v prvem in drugem nadstropju. Zato sem kupil še en isti brezićni router kot ga imam že v pritličju in sicer TP-Link.

torej kaj sem čaral:

Router A (pritličje)
WAN povezava je PPPoE
LAN IP: 192.168.1.1
DHCP je vklopljen
- Start IP Address: 192.168.1.100
- End IP Address: 192.168.1.150

Router A bi povezal s kablom v router B (prvo nadstropje)
v routerju B sem spremenil:
LAN IP: iz 192.168.1.1 v 192.168.1.2
DHCP sem izklopil

Moj namen je router B nastaviti kot dostopno točko..

No rezultat je bil, da je celo delovalo.. Vendar kasneje ko sem se hotel povezati z laptopom ni šlo.. Sem moral router B resetirati na tovarniške nastavitve in znova ponoviti postopek..

Sedaj se tudi v pritličju noče brezžično povezat.. napiše "omejena ali prekinjena povezava". Ko grem v zaženi->cmd->ipconfig mi privzetega prehoda sploh ne izpiše in ne morem dostopiti v router. Dokler zopet ne povežem laptopa direktno na kabel da lahko automatsko nastavi IP..

Kje ga biksam?

v prvem in drugem nadstropju potrebujem wireless za 12 računalnikov ki bi bili povezani brezžično. Torej kako nastaviti router B kot dostopno točko?

Do tistih postopkov sem prišel preko google vodičov.. in enostavno že dobivam sive lase.. Tko da bi bil zelo hvaležen da mi kdo po slovensko malo pomaga pri tej stvari

Nazadnje uredil Marco : 09.01.2009 ob 18:49.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 18:57
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 486
Privzeto Re: Kako povezati dva routerja?

Imam Linksys in pri meni deluje tako:

Najprej poskusi v Router B vpisati kot Gateway in DNS naslov Routerja A (192.168.1.1), ju postavi v isti Subnet (255.255.255.0) in onemogoči Wan Port
Poglej če imaš kje v nastavitvah način delovanja Gateway - Router, nastavi na Router

Edit: Sem preizkusil pri meni in Linksys se mi poveže na Sinope, tako da brezžično dostopam do Linksysa, ta preko kabla do Sinope, ki ima vzpostavljeno PPPoe sejo. Pri meni je sicer Dhcp vklopljen na Linksysu, vendar mislim da s tem nebi smelo biti težav. Sam sem moral za to, da je delovalo Linksysu določiti da deluje kot Router, kajti privzeto imam nastavljenega kot Gateway, saj mi vzpostavlja PPPoe sejo.

Upam da ti bo uspelo

Nazadnje uredil Deflektor : 09.01.2009 ob 20:00.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 20:40
Novinec

Pozdravljen, hvala za pomoč

Sem malo gledal po internetu in sem videl da ima linksys kar drugačen in bolj obširen način izbire nastavitve. Tudi izbire za način delovanja nisem zasledil v routerju..

Ko si rekel da naj v router B vpišem gateway in DNS naslov ruterja A - to misliš za omrežje LAN? Tam je namreč že bilo po defoultu nastavljen IP 192.168.1.1 in subnet 255.255.255.0 prav tako.
Jaz imam routerja med sabo tako oddaljena da je možna povezava samo preko kabla. Kabel je povezan iz routerja A v router B v LAN port in ne v WAN. Vsaj tako sem bral na nekih vodičih.
Ko grem v nastavitve routerja B pod WAN network nimam funkcije da ga izklopim, ampak je že avtomatsko izkloplen, ko sta routerja priklopljena.
Fora je če iz routerja priklopim kabel na en računalnik, internet potem dela brez problema.. Ko pa se hočem brezžično povezati pa ga nekaj zaštopa in napiše: "omejena ali prekinjena povezava".. in ko dam popravi ne more obnoviti IP naslova..
Kakor sem bral po vodičih je bila ponavadi kot rešitev predstavljena da drugi router nastaviš tako da ima funkcijo dostopne točke (access pointa) in tako ima glavno funkcijo samo A router..

Sej to da se routerja povežeta, to mislim da se.. A si se lahko brezžično povezal na linksysa z rač. oz .laptopom?

še enkrat hvala

lp

Nazadnje uredil Marco : 09.01.2009 ob 20:43.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 22:04
Pripravnik

Ja, Linksys ima kar precej tega, sicer uporabljam Tomato Firmware, ker je bolj prilagodljiv. Ne vem pa kakšen vmesnik ima TP-Link

Nastavitve za omrežje lan so to ja, nekje mora biti prostor da vpišeš še gateway in Dns, ter nastaviš način delovanja, razen če TP-Link tega nebi podpiral, čeprav v to dvomim, saj naj bi vsak prehod deloval tudi kot usmerjavalnik.

Povezava mora biti med Lan portoma, to je pravilno.

Kolikor sem testiral...
Pri meni se Sinope obnaša kot Router z izklopljenim DHCP in določenim Fixnim IP naslovom in Masko Podomrežja, Linksys pa se obnaša kot dostopna točka z DHCP strežnikom, ki ves promet usmerja na Sinope

Kateri model Tp-Linka pa imaš?
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 22:40
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Router B nastavi kot DHCP forwarder.
Ali pa vklopi DHCP tudi na drugem routerju, samo mu daj drug range, recimo med 151 in 200.
Pravtako na routerju B vpiši gateway 192.168.1.1

Media Archiver homepage
-----
Za vse tiste katere nosite krzno. Pogledaj video, če ne zmoreš pa vsaj preberi.
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2009, 14:49
Novinec

Pozdravljeni

imam ta dva routerja:
http://www.mimovrste.com/artikel/114...l-wr642g-108mb

Sedaj imam ta problem: Sem povezal router B z laptopom in nikakor ne morm v nastavitve routerja. Ne zazna mi gateway-a.. (nisem povezan na internet)
V cmdju mi izpiše samo:
DNS pripona.............................: nič
samokonfiguracijski IP naslov..: 169.254.2.86
Maska podmrežja:....................: 255.255.0.0
privzeti prehod..........................: nič

Če ročno nastavim IP, masko, gateway tudi nič ne pomaga... Če pa se povežem preko prvega routerja skozi drugi router in v laptop pa zadeva normalno dela oz, prav tako dostopam do prvega routerja, v drugega ne morem?

A je možno da mi noče v drugi router ker sem ga verjetno že nastavil kot dostopno točko?
Staro 11.01.2009, 20:18
Pripravnik

Ne, do nastavitev bi še vedno moral priti. Poskusi router do katerega ne moreš povezati na kabel in ga tako nastaviti. Kar se pa tiče povezovanja obeh routerjev, pa je to nekje v "Routing" nastavitvah usmerjavalnika, vendar se na to niti najmanj ne spoznam, upam da ti bo lahko kdo bolj pomagal kot jaz.

Ip si nastavi po sistemu 192.168.1.*
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 18:38
Pripravnik

Deluje?
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2009, 17:29
Novinec

pozdravljen, se orpavičujem za pozen odgovor, sem imel kar nekaj dela..

Ja router sem imel priklopljen direktno s kablom na laptop in nism mogel dostopati vanj.. Tko da nekje sem ga moral brcniti v kamen

sedaj v teh dneh dobim računalnike.. jih bom postavil na svoja mesta in se potem igral.. če ne druzga bom pa drug router kupil (belkin oz. synxa al kaj je že). Za katere so kar fajn vodiči spisani do potankosti.. Oz. bom še prej enga računalničarja vprašal da pride pogledat zadevo.

Zaenkrat sem obupal.. Ko se bom zopet lotil tega in če bom imal kakšno vprašanje, se defenitivno oglasim

hvala za pomoč!
Staro 20.01.2009, 20:03
Pripravnik

Priporočam kaj takega, nanj pa Tomato Firmware

http://www.mimovrste.com/artikel/114...inksys-wrt54gl

kdo drug bo morda priporočal kaj drugega
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dva, kako, povezati, routerja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
povezaba prek routerja dcotic Računalništvo in internet 2 28.11.2007 08:33
Kako se določi zvrsti glasbe? AlienW Glasba 11 17.10.2007 17:03
Kako osvojiti...? manpower Ljubezen in spolnost 59 27.08.2007 15:38
Remote desktop connection, priprava routerja Rokomah Tehnična pomoč 2 04.05.2007 18:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:05.