Nazaj   Planet Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.07.2009, 16:03
Dejan74 Uporabnik Dejan74 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 5
Privzeto Težava z Sinope 568+

a, Siol je res tema od teme. Trenutno nimam druge možnosti, vendar takoj ko bo mogoče jih tako kot že mnogo drugih od.ebem. Pazi tole:

Pred tednom dni po neurju neha delat internet. Čez nekaj dni pripeljejo nov, lep modem. Včeraj pričnem nastavljat zadevo in glej ga zlomka, težave. Internet preko kabla dela, wireles težave. Poleg desktopa imam še 2 laptopa. Desktop na kablu, laptopa na wirelesu.

Pa gremo: Nastavim zaščito WPA, nastavim dovoljenja za določene MAC-e - ne dela wireles. Laptopa ne najdeta omrežja, temveč moram ročno z desno tipko miške kliknit na View Available Wireles Networks kjer mi pokaže omrežje. Kliknem Connect in povezuje, in povezuje...in ne poveže. Vendar povezuje še kar naprej (spodaj desno teče krogec pri wireles oznaki). Ok. Pač si pravim da na Siolu nočejo, da imamo uporabniki zaščitena omrežja. Ok, ni logike, pa kupim.

Brišem zaščito, ostanejo definirani MAC-i - ista procedura, isti indikatorji - ne dela. Ok. Si pravim, pač, na Siolu hočejo, da so naša wireles omrežja povsem odprta, da vsak kekec pač pride na tvoje omrežje, ti po možnosti še vdre v sistem itd. Ok. Pač smo poštena država in to se ne dogaja.

Brišem še definirane MAC-e, tako da ostane vse nezaščiteno in situacija je naslednja: na 2 laptopih spodaj desno ni oznake, da bi bilo najdeno omrežje. Desna tipka View Available Wireles Networks in mi pokaže omrežje. Kliknem na Connect - ne poveže. Vendar, ko odprem brskalnik, mi odpre internet. Spodaj desno pa je še vedno označeno, da ni povezan. Po nekaj minutah mirovanja se povezava prekine, nato po 10 kliku na link zopet pokaže internetno stran. Katastrofa.

Kličem včeraj 3x 0801000 , 2 x resetirajo, pa posodobijo firmware, ne pomaga. Po 3 klicu ko jim spet vse razložim pravi tip da bodo prišli menjat tale lep, bel, krasen router. Ok.

Danes pride tip, preklopi kable, nekaj pametuje, itak nima pojma (vmes kliče šefa, mu pove da ne zna preveriti z njegovim laptopom ali dela wireless, tema, mislim ko to vidiš te srat pritisne!) pokliče servis in nastavijo vse is Siola. Ok. Grem spet nastavljat zaščito - nič. Enako. Probam brez zaščite, enako kot pri prejšnjem. Dela, pa ne dela, pa dela itd. Da ne omenjam, da tale lep, nov router Sinope 586 ne vleče en štuk nižje. Toliko o lepem, novem, super routerju. Ok. Kličem 0801000, spet razložim in ponovno kot že prejšnji dan prosim, da naj mi pripeljejo enak, delujoč router, kot sem ga imel prej. Ni važno, nov, star, samo da dela. Mislim, hecno je, da so 2 laptopa in in desktop, ki je 1 štuk nižje, delovalo brez težav na nastavljeno zaščito WPA in definirane MAC-e. Potem pa na novem ne dela, nastavljeno pa je vse kot mora biti. Ok. Iz omare potegnem US Robotics MaxG router, ki sem ga uporabljal pred tem po-ukanim, nesposobnim Siolom. Na Siolovem Sinope-u ugasnem povezavo PPPo, izključim wireles, na US-u nastavim kot DSL modem, vnesem uporabniško ime, geslo, postavim zaščito - NE DELA!!!! Izključim zaščito in enaka zgodba kot prej. Z to razliko, da US oddaja signal štuk nižje, tako da imam dol signal, ki pa se spet prekinja občasno.

Ima kdo kako idejo? Resno, ne o menjavi ponudnika govort. Vse vem.
Odgovorite s citatom
Staro 17.07.2009, 18:12
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171
Privzeto Re: Težava z Sinope 568+

Tudi sam sem zelo nezadovoljen s tem modemom/routerjem.

Domet je bistveno slabši od starega sivega Sinopeja, dobro mi deluje le v istem prostoru in še enem sosednjem. V zgornjem nadstropju pa dobro deluje samo na nekaj mestih, drugod se povezava "čudežno" izgubi.

Za povrhu ima težave z ločevanjem modemskega in router/wireless delovanja. Ravno prejšnji teden sem odkril da med polno obremenitvijo downloada prek brezžičnega omrežja preneha delovati SiOL TV. Ko sem isto preizkusil na starem Sinopeju, je vse delovalo brez težav.

Tvoje težave morda lahko izvirajo iz dejstva, da imaš hkrati priključen stacionarni računalnik preko kabla in dva prenosnika preko brezžičnega omrežja. Sam sem imel težave ravno s tem, da Sinope preko DHCPja ni znal pravilno dodeliti IP številk brezžičnim in žičnim napravam hkrati. Morda bi bilo smiselno vsakemu računalniku posebej določiti IP, vendar pa tega na Sinopeju nisem preizkušal.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 07:35
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 166

Citat:
Objavil-a Dejan74 Prikaži sporočila
Na Siolovem Sinope-u ugasnem povezavo PPPo, izključim wireles, na US-u nastavim kot DSL modem, vnesem uporabniško ime, geslo, postavim zaščito - NE DELA!!!! Izključim zaščito in enaka zgodba kot prej. Z to razliko, da US oddaja signal štuk nižje, tako da imam dol signal, ki pa se spet prekinja občasno.
Glede na tole imaš izbiro. Ali je nekaj narobe z 2 modemoma in tvojim routerjem. Ali pa je nekaj narobe s tvojima wifi računalnikoma....

Že to so ti šli menjat modem samo zato ker si težil. Jaz ti ga nebi.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 12:23
Novinec

Citat:
Objavil-a Andrei Prikaži sporočila
Glede na tole imaš izbiro. Ali je nekaj narobe z 2 modemoma in tvojim routerjem. Ali pa je nekaj narobe s tvojima wifi računalnikoma....

Že to so ti šli menjat modem samo zato ker si težil. Jaz ti ga nebi.
Normalno da ga ti ne bi, ker verjetno delaš na Siolu (al pa imaš kakšne interese tam).

Svoj router sem priklopil samo zato, da mi vleče signal eno nadstropje nižje, ker super Siolov router ne odda signala 5 metrov stran in 1 štuk nižje. Wireles pa deluje povsem enako kot če bi imel povezavo samo na Siolov router, ta fini lep, bel router. Se pravi prekinja povezavo ko se mu zaljubi, ko sploh ni nastavljene zaščite. Takoj ko postavim zaščito, se ne morem več povezati. Enega od laptopov imam vedno s sabo in je občasno povezan tudi na druga omrežja - ponavadi na enega nezaščitenega in enega zaščitenega z WPA. Glej ga zlomka, tam pa dela brez težav. Torej, v laptopih ni težava. Tudi pred menjavo tega super novega modema je vse delovalo - 3 povezani računalniki preko wirelesa. Vsi preko zaščite in vsi z definiranimi MAC-i. Zdaj čakam da pride vsaj en sposoben Siolov tehnik z svojim laptopom k meni, da mu dokažem da zadeva ne deluje. Najbolj me razkuri kekec od tehnika ki pride menjat modem in pravi, da njih ne zanima ali deluje wireles ali ne. Zdaj čakam tehnika da pride pogledat, da jim dokažem da je nekaj narobe ali z linijo ali z njihovim modemom. Ker ni logike, da teden nazaj vse deluje, laptopi delujejo na vseh drugih omrežjih, zdaj naenkrat pa veselica. Poleg tega sem opazil da prekinja tudi povezava preko kabla, čeprav je tam to težje opazit.

In definitivno grem vržt 1000€ stran za tožbo. Pa še računal jim bom, da se že 2 dni igram z tem njihovim internetom in probavam vse variante, ki so možne. Da tega ne bi naredil, ok, bi dopuščal kako od možnosti, da na moji opremi (router, 4 računalniki) nekaj ne štima. Tako pa vem, da je napaka na njihovi strani - samo da moram vse to sam ugotovit, je potreben čas. To bodo pa plačali. Brez debate. Treba jim j.m., ker tako res ne prideš nikamor. Po mojem je problem kje v povezavi, ker je teden nazaj baje udarila strela (kam ne vem) in takoj zatem so šli v menjavo modemov po celi vasi. Za zanimivost je treba povedat, da so doma še pred nevihto izključili iz elektrike vse tovrstne naprave (računalnike, router) tako da so praktično Siolovci menjali še delujoč router. Zakaj, vedo samo oni. Torej je nekje napaka v centrali ali v povezavi do nas. Morda nas je že preveč na liniji in ker smo 1,6 km oddaljeni do centrale je lahko kaj tu narobe. Morda je kaj kje skurilo, pa da kasirajo raje ne povedo kje je problem. Prepričan sem, da Siol ve za kaj gre, samo ne bodo priznali napake. 99% sem prepričan, da na moji opremi ni težav.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 12:58
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 166

Meni se ne da tako pisat kot tebi pa imam samo eno vprašanje.

Trdiš da se prekinja brezžična povezava med routerjem in računalnikom.
Kaj ima tukaj modem ali linija ali centrala zraven?
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 14:53
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Najbolši je sagemov črn modem in brezična kartica not vstavljena vleče kje češ.

Lahko pa da ni z brezično kartico v prenosniku in z sinope nič narobe samo pač zadeva ni kompatibilna

Meni en čas med sagem modemom in acer prenosnikom povezava ni delala signal je bil vendar se je povezava vedno prekinjala vsako minuto potem pa več ni hotel povezat.
Sem mislil da je kaj narobe z prenosnikom sem ga nesel na servis in so poskusili povezava je delovala BP torej prenosnik je v redu potem sem dal še kartico od sagem modema na servis in jo dobil nazaj češ povezava deluje BP sem še enkrat poskusil enako prekinja povezavo.

Potem čes čas sem kupil drug prenosnik lenovo modem in kartica sta ostala ista potem sem nastavil brezično povezavo, povezava je delovala BP brez prekinitev in vleklo je približno 50m
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 15:10
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.143

Probaj gonilnike od mrežne odstranit in naložit novejše.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 15:19
Novinec

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Probaj gonilnike od mrežne odstranit in naložit novejše.
1 laptop ima notranjo Intel PRO wireless, gonilnik je najnovejši. 2 laptop ima Asus LAN Card Bus Adapter wireless kartico, gonilnik je posodobljen. Desktop ima USR USB wireless ključek, gonilnik je najnovejši. Zmanjkuje mi idej. Edina varianta, ki jo moram še probat je, da bom nastavil DNS naslove točno določenim MAC-om. Ne vem več kaj bi bilo, ker vse skupaj ni logike. Vsaj meni.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2009, 15:54
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

A maš nastavljene IPje al DHCP?
Staro 18.07.2009, 16:23
Novinec

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
a maš nastavljene ipje al dhcp?
dhcp.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
568, sinope, težava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pozabil geslo za Sinope 568 avtofrik Tehnična pomoč 2 10.04.2009 16:35
Sinope 568+ DNS težava CypherBit Tehnična pomoč 2 12.02.2009 08:30
Povezava mobitela E51 na internet preko sinope 568 wifi tv2 Tehnična pomoč 7 14.12.2008 12:03
Težava s hitrostjo Rene Kotnik Tehnična pomoč 5 01.07.2007 09:58
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:13.