Nazaj   Planet Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 31.12.2011, 18:17
NetSkay Uporabnik NetSkay ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 8
Privzeto Iskratel Modem - Trunk Port - Siol Box

Lp,

Zakaj ni nikjer v priloženih navodilih jasno navedeno, da mora biti privzeti TV port na Modemu nastavljen, kot "Trunk Port" in ne kot "Video" port, kot je bilo v navadi pri starem Sagem modemu? V primeru, da je port nastavljen kot "Video" se z Siol Boxom ne moremo povezati v omrežje (Media Stream), če pa je nastavljen, kot LAN "Data" port, je ogled TV programa nemogoč. Tako je edini mogoč način, za popolno delovanje Siol Boxa to, da imamo omrežni kabel povezan v "Video" port, sam Box pa istočasno povezan v lokalno wireless omrežje, kar omogoča delovanje streama.

Za delovanje obojega preko omrežnega kabla, je namreč potreben dostop do modema (192.168.1.1:user/user) in sprememba porta iz "Video" v "Trunk" port, kar pa se mi zdi, da večina (vključno z mano) Siol uporabnikov ni sposobna storiti.

Zato vas sprašujem, zakaj ni postopek nikjer jasno opisan ali pa sprememba pri prestopu iz Sagem v Siol Box paket, opravljena avtomatsko iz vaše strani?

Sam sem namreč omrežni laik, tako, da sem za odkritje problema porabil kar neki ur.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2011, 18:44
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 785
Privzeto Re: Iskratel Modem - Trunk Port - Siol Box

si se vsaj neki navadil.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2011, 19:30
NetSkay Uporabnik NetSkay ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 8

Tukaj ne gre za navado, gre za to, da velika večina ljudi s podobnim problemom ne zna dostopat niti do Siol portala, kaj šele do modema. Drugače pa hvala za brezpomenski komentar.

Rok
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2011, 22:50
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 776

Lep pozdrav,

Komentar je tokrat tudi po mojem mnenju napačen in neumesten.

Dejansko ima Rok prav ker nikjer v spletni pomoči, ki je na voljo na http://box.siol.net/ ni zabeleženo, da mora biti port nastavljen na TRUNK. Sicer bi se moral modem sam pravilno nastaviti ob aktivaciji Siol Box-a a se to dejansko vedno ne zgodi.

Če pogledamo videoposnetke vidimo, da je dejansko opisan samo sam priklop naprave na televizor, modem, električno omrežje ne pa tudi same nastavitve na modemu.

Tudi v navodilih na siol.net > storitve > pomoč in podpora > siol box > prva namestitev sta opisana dva načina priklopa ne pa tudi nastavitve, ki jih moramo nastaviti pri standardnem priklopu.

Nazadnje uredil mnheia : 31.12.2011 ob 22:53.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2011, 22:56
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 776

Spoštovani SiOL,

Glede na to, da se v videoposnetkih predvsem pohvalite z enostavnim priklopom, ki ga naredi vsak otrok je pametno dopolniti navodila za vse mamice, očete, dedeke, babice, strice in tete, ki se natančno držijo postopka, ki je opisan in same namestitve ne morejo opraviti ker so le ta nepopolna.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2012, 16:38
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč je trenutno prisoten
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 3.987

Priklop BOX-ov, ki lahko delujejo preko "video" ali "trunk" izhoda, lahko upravlja tudi uporabnik sam - preko portala Moj Telekom (način delovanja BOX-a) in vmesnika na modemu(namembnost izhoda).

Ker postopke in storitve neprestano nadgrajujemo in optimiziramo, vse situacije v pisnih navodilih niso zajete. Tudi v pričetku 2012 pričakujemo še več izboljšav sistemov - predvsem zato, da bosta priklop in uporaba storitev uporabnikom še bolj prijazna.

Boštjan
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2012, 13:59
khofej Uporabnik khofej ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2011
Sporočila: 39

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Priklop BOX-ov, ki lahko delujejo preko "video" ali "trunk" izhoda, lahko upravlja tudi uporabnik sam - preko portala Moj Telekom (način delovanja BOX-a) in vmesnika na modemu(namembnost izhoda).

Ker postopke in storitve neprestano nadgrajujemo in optimiziramo, vse situacije v pisnih navodilih niso zajete. Tudi v pričetku 2012 pričakujemo še več izboljšav sistemov - predvsem zato, da bosta priklop in uporaba storitev uporabnikom še bolj prijazna.

Boštjan
pozdravljeni

kje in kako to spremenim kako je postopek, nikjer ne najdem opcijo za to spremembo
( spremeniti iz "Video" v "Trunk". ) preko Moj Telekom
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2012, 18:23
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 2.413

Citat:
Objavil-a khofej Prikaži sporočila
pozdravljeni

kje in kako to spremenim kako je postopek, nikjer ne najdem opcijo za to spremembo
( spremeniti iz "Video" v "Trunk". ) preko Moj Telekom
Logiraj se v modem 192.168.1.1 (najpogosteje) tam lahko spremeniš,tisto preko moj telekom pa mislim da je bilo mišljeno na posredni ali standardni preklop,samo to ne vem če avtomatsko spremeni potem v modemu.Mislim da je najbolje preko modema.

Nazadnje uredil cveto : 08.01.2012 ob 19:31.
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2012, 23:33
mitjad123 Uporabnik mitjad123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2012
Sporočila: 3

Hvala, hvala, hvala....
Dva dni se že matram, sprašujem na forumih, niti 080 1000 ne ve odgovora, zdej pa tole..
Zakon

Za vse ostale na 192.168.1.1 (ponavadi), greste na Port configuration, izberete port na katerega imate povezan s kablom Siol Box, kliknete Change in nastavite na Trunk....
Odgovorite s citatom
Staro 24.07.2014, 15:17
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.209

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila

Boštjan
Sploh ne morem dostopat na 192.168.1.1. Včasih sem lahko, brez težav, sedaj pa nič več.

Nazadnje uredil doody : 24.07.2014 ob 15:26.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, iskratel, modem, port, siol, trunk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol modem nastavitev kot modem rambo013 Tehnična pomoč 4 30.06.2010 19:23
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 11:01
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:45.