Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Poroka vs. življenje na koruzi

Mesečnica
22.01.2006, 08:32
Sem v dilemi :sad:

S fantom sva pred nekaj meseci prišla do faze v vezi, ko sva začela živeti skupaj. Poleg tega delava na "projektu otrok" :blush:
Že od kar sva skupaj (eno leto in dva meseca), se strinjava glede poroke: obema se s stališča partnerskega odnosa zdi nepotrebna - skupaj sva lahko tudi brez tega uradnega potrdila :2thumbs: (pa še oba sva ateista, zato nimava nekih moralnih zadržkov proti življenju na koruzi)

Vendar pa se meni kot bolj pragmatični v tej vezi zadnje čase postavlja vprašanje, ali je poroka res tako zelo "nepotrebna" - gledam s praktičnega vidika :dead: . Mi lahko pomagate odgovoriti na nekaj vprašanj glede prednosti in pomanjkljivosti poroke vs. življenju na koruzi :confused:

Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok?
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS?
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? :dontknow:
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo :disapp: )?

Razmišljava tudi o tem, kako bova poroko izpeljala, če se zanjo že odločiva :wink: :
1. Ohcet odpade, se nama zdi izguba denarja in časa :dead: - raje vzameva vsak eno pričo, skočiva pred matičarja, potem pa gremo skupaj na kosilo.
2. Za ožje družinske člane (starši, oba brata) "prirediva" eno slavnostno večerjo in je stvar podelana :veryevil:
3. Tega, da sva poročena, ne obešava na veliki zvon - poveva samo najboljšim prijateljem, ki bodo razumeli, da ne marava nobenega cirkusa.
4. Jaz k svojemu dodam še njegov priimek.

Aja, pa še to vprašanje: kakšni so stroški take preproste poroke: samo matičar + menjava osebnih dokumentov?

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas, da mi kaj odgovorite (lahko samo na tista vprašanja, ki vam bolj "ležijo" :shy:)!

P.S. Pa da ne bo pomote, nisva dva najstnika, stara sva 30 in 29 let :D

lady_lucifer
22.01.2006, 09:08
uf, jst ti na vprasanja ne morm odgovort :shy:
lahk pa povem to, da bom nekoc najbrz v podobnem polozaju kot ti (nisva verna, bova hotla otroke, dileme, ali je poroka sploh potreban...itd.)...se mi pa zdi vseeno boljse, da se porocis (komot brez pompa, kot ti predlagas), ze zarad tega, da froci niso zmedeni :D ti mas en priimk, fotr druzga, otroc fotrovga ali tvojga ali oba...u bistvu nimam nekega pametnega razloga, ampak zavoljo neke splosne organiziranosti in da ne bom dilem in da bo vse urejeno na papirju, bi se jst raj porocila :D :shy:
no, zgolj moje mnenje :)

ponga
22.01.2006, 09:10
A nista po naših zakonih zakonska in izvenzakonska skupnost izenačeni v vseh pogledih? :dontknow:
Ne vem pa točno, kako dolgo morata živeti skupaj, da se stvar izenači.

ponga
22.01.2006, 09:13
Kar se tiče otrok - moja tamala se piše po fotru - torej drugače kot jaz, pa razen pri prehodu čez mejo zarad tega še nikoli nisem imela nobenih težav. Za čez mejo imam pa zdej vedno rojstni list v avtu. :cool2:

fancy
22.01.2006, 09:19

S fantom sva pred nekaj meseci prišla do faze v vezi, ko sva začela živeti skupaj. Poleg tega delava na "projektu otrok" :blush:
Že od kar sva skupaj (eno leto in dva meseca), se strinjava glede poroke: obema se s stališča partnerskega odnosa zdi nepotrebna - skupaj sva lahko tudi brez tega uradnega potrdila :2thumbs: (pa še oba sva ateista, zato nimava nekih moralnih zadržkov proti življenju na koruzi)

Vendar pa se meni kot bolj pragmatični v tej vezi zadnje čase postavlja vprašanje, ali je poroka res tako zelo "nepotrebna" - gledam s praktičnega vidika :dead: . Mi lahko pomagate odgovoriti na nekaj vprašanj glede prednosti in pomanjkljivosti poroke vs. življenju na koruzi :confused:

Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok?......NIČ
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS?.......NIČ
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? :dontknow: ...Kot je Ponga napisala sta zakonska in izven zakonska skupnost izenačeni
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo :disapp: )?.......meni se nič ni spremenilo.....................naslednji dan je bilo treba v službo

Razmišljava tudi o tem, kako bova poroko izpeljala, če se zanjo že odločiva :wink: :
1. Ohcet odpade, se nama zdi izguba denarja in časa :dead: - raje vzameva vsak eno pričo, skočiva pred matičarja, potem pa gremo skupaj na kosilo...........pametna odločitev
2. Za ožje družinske člane (starši, oba brata) "prirediva" eno slavnostno večerjo in je stvar podelana :veryevil: ............zakaj:dontknow:
3. Tega, da sva poročena, ne obešava na veliki zvon - poveva samo najboljšim prijateljem, ki bodo razumeli, da ne marava nobenega cirkusa................Pač poveš............odločitev je tvoja...................kaj si drugi mislijo je njihova stvar
4. Jaz k svojemu dodam še njegov priimek.............če ti je tako všeč, zakaj ne

Aja, pa še to vprašanje: kakšni so stroški take preproste poroke: samo matičar + menjava osebnih dokumentov?.................ne bi vedel, po moje nekaj 10 000 SIT

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas, da mi kaj odgovorite (lahko samo na tista vprašanja, ki vam bolj "ležijo" :shy:)!

Naredita tako, kot vama najbolj odgovarja......................pa velik sreče v skupnem življenju:2thumbs:

nemehecat
22.01.2006, 09:29
V bistvu sploh ni fore, al se poročiš al ne, vsaj po zakonu. Tisto kar tebi bolj ustreza. Čeprav je tko, da ti bo lahko potem tud žal, da si se tko odločila. Jst sem zmerm govorila, da se sploh ne rabim poročit, ker je to itak papir, važno je kako se razumeva. Želela sem si pa enga otročka. Ko sva ga dobila, mi je že blo malo tko, ker se pišem drugače kot moj otrok, pa še tašča je po ene pol leta vprašala, kako se tamali piše in jo je skor razneslo od ponosa, da se piše po njej. Potem se je pa meni že en tak smotan filing naredil, pa je res pomembno kako se pišeš. In pa ko sem zanosila, me je sestra v ambulanti vprašala, kaj mislim z otrokom nardit. Pa v porodnišnici sem mela malo krize, ker sem hotla domov, pa me je sestra zalotila s solzami v očeh in vprašala, a je doma kaj narobe. Ko sem zanosila, so vsi ugibali a je ratalo al je načrtovan, pa tud če sva bla s tipom skupi že šest let. Pa računal so kdaj sem zanosila, če je blo mogoče na morju. To se ti verjetno ne dogaja, če si poročen.
V bistvu moj nasvet je, da če nisi občutljiv na take odzive glupih ljudi v majhnem kraju, posluši srce. Če te take neumnosti prizadenejo, pa boljš da prej poskrbiš, da do tega sploh ne pride. Drugače se pa tud jst strinjam s poroko samo za vaju dva, zakaj bi mogla vabit vsako žlahto, pol pa še zamere ratajo, če koga pozabiš.

nemehecat
22.01.2006, 09:31
Kar se tiče otrok - moja tamala se piše po fotru - torej drugače kot jaz, pa razen pri prehodu čez mejo zarad tega še nikoli nisem imela nobenih težav. Za čez mejo imam pa zdej vedno rojstni list v avtu. :cool2:
A maš kopijo/original rojstnega lista? Enkrat sem slišala, da morš dobit nek mednarodni rojstni list al nekaj takega. A zadostuje navaden, slovenski?

Smarty
22.01.2006, 10:18
O tem smo že govoril
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=5748&highlight=poroka

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=5238&highlight=poroka :D

Smarty
22.01.2006, 10:19
Kakšne pravice iz zunajzakonske zveze imam?

Zunajzakonska zveza je po predpisih o zakonski zvezi glede pravic in dolžnosti partnerjev izenačena z zakonsko zvezo. Za zunajzakonsko skupnost se šteje dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze. Pogoj za priznanje zunajzakonske zveze je, da v času trajanja zveze niso obstajali razlogi za neveljavnost zakonske zveze. Tako, na primer, se ne prizna zunajzakonska skupnost (oziroma pravice, ki iz tega izhajajo), če je eden izmed partnerjev (še vedno) poročen.

Smarty
22.01.2006, 10:19
Zanima me, kakšni so pogoji za priznanje zunajzakonske zveze?
Datum: 23.10.2003
Kategorija: Zakonska zveza -> Splošno

Odgovor:
Definicija zunajzakonske zveze je v 12.čl. Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZDR) in pravi, da je zunajzakonska skupnost dalj časa trajajoča skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze, če ne obstajajo razlogi, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med takima osebama neveljavna. Takšna skupnost ima glede razmerij, ki jih ureja ZZZDR (skupno premoženje, dolžnost preživljanja za to nesposobnega partnerja, skrb za otroke) enake posledice, kot če bi ta dva posameznika sklenila zakonsko zvezo. Pogoji za to skupnost so našteti v definicij: daljše trajanje, moški in ženska, ni razlogov za neveljavnost zakonske zveze(če bi bila ta sklenjena). Nekako bi to bila zveza, ki jo zunanja okolica šteje "kot za zakonsko zvezo". Zunajzakonska zveza se ugotavlja z dokazovanjem. Par mora z dokaznimi sredstvi (najbolj v poštev bi prišle listine in priče- sosedi, prijatelji, ki potrdijo skupno življenje in čas trajanja le tega) dokazati, da dalj časa dejansko živita skupaj in da je njuna volja, da živita skupaj kot mož in žena. Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih si lahko pogledate na tej spletni strani >> .
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO40.html

stLARA
22.01.2006, 10:45
jap, so malenkosti, zaradi katerih je življenje - z vidika formalnosti - v zakonski skupnosti malce olajšano, kot pa življenje v zunajzakonski skupnosti. :approve:

castor
22.01.2006, 11:09
huh, tole pa tud mene zanima.
jst bi se oženil tako, na popoldanski način. v sredo popoldne z dvema pričama k matičarju in na pivo, pa je. fora je le zaradi priimka otrok, da niso zmedeni. drugače mi pa ta papir ne pomeni nič.

Smarty
22.01.2006, 11:26
:nonono:

castor, jst sm mislna, da si full romantičen :nonono:

castor
22.01.2006, 11:35
ah dej no...

a je poroka kak višek romantike?

Smarty
22.01.2006, 11:36
ja :blush:

castor
22.01.2006, 11:40
ah kje. morda pred 100 leti, ko je mož prišel z kočijo po ženo.

Smarty
22.01.2006, 11:42
:shy:

men je :)

castor
22.01.2006, 11:43
no, men ni.

je pa fino, ko za poroko dobiš kup daril, ki jih potrebuješ. edino to me lahko spravi k poroki.

Smarty
22.01.2006, 11:46
si hotu napisat, ki jih ne potrebuješ :D:shy:

kaj pa medeni tedni:eek:

stLARA
22.01.2006, 12:05

:blush: meni tudi :shy: :shy:
jaz, on...nekje v naravi...in matičar :shy: :shy: :rolling:

ponga
22.01.2006, 12:07
A maš kopijo/original rojstnega lista? Enkrat sem slišala, da morš dobit nek mednarodni rojstni list al nekaj takega. A zadostuje navaden, slovenski?

Čist navadno kopijo rojstnega lista.
Sej do sedaj sem jo rabila samo enkrat, drugače se niso spravljali name.

ponga
22.01.2006, 12:08
si hotu napisat, ki jih ne potrebuješ :D:shy:

Si mi tisti NE vzela z jezika. :big:

ponga
22.01.2006, 12:11
fora je le zaradi priimka otrok, da niso zmedeni. drugače mi pa ta papir ne pomeni nič.

A da so otroci zmedeni, ker se drgač pišejo kot en od staršev??:shock:
Še nikol vidla tazga otroka. :nonono:
Sploh pa, če pogledam tkole otroke, k se službeno z njimi ukvarjam, kar en lep delež se jih piše drugače kot en od staršev. Nič nenavadnega v današnjem svetu. :cool2:

castor
22.01.2006, 12:26
zato je pa poroka nepotrebna.:shy:

no smarta:big: kakšna darila pa tud prav pridejo.

Smarty
22.01.2006, 12:30
hehehe...ja, sm pa tja pa res...:D

stLARA
22.01.2006, 12:33
Zame poroka predstavlja le nek simboličen "obred", ne pa formalnost in darila (...sicer se jih ne bi branila:big: )...

Smarty
22.01.2006, 12:40
jst bi pa rada mela lepo obleko :D

fancy
22.01.2006, 12:42
Prepričan sem, da bela obleka na poroki danes ne pride več v poštev:veryevil:

Smarty
22.01.2006, 12:45
zloba :D

bo pa zlata :D

fancy
22.01.2006, 12:46
To pa lahko:clapping: :clapping: :clapping: :)

Smarty
22.01.2006, 12:47
:blush:

hvala

stLARA
22.01.2006, 12:50
jst bi pa rada mela lepo obleko :D

jaz že vem kakšen kroj bo :shock: :shock: :rolling: :angel:

joj, jaz :nonono: :nonono:

Kaja
22.01.2006, 17:40
[
Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok? - NIČ
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS? - BI REKLA, DA SAMO NEKAJ MANJ FORMALNOSTI, oče otroka je avtomatično tvoj mož, drugače morata obvezno urediti priznanje očetovstva.
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? :dontknow: Kljub temu, da sta obe skupnosti izenačeni, imaš pri teh rečeh težave, ker moraš izvenzakonsko skupnost dokazovati, in pazi, če nista na istem naslovu prijavljena, piši propalo!
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo :disapp: )?

kekez
22.01.2006, 23:00
Ekonomsko se poroka ne splača. Izgubiš cel kup ugodnosti in subvencij (višji otroški dodatek, subvencije pri vrtcu ...)
Težava v primeru nesreče je le, če oče umre pred priznanjem očetovstva.
Niti v zakonu ni nujno, da morajo otroci imeti priimek po starših. Poznam tak primer (ki je sicer nastal drugače, pa vseeno).

drobižek
23.01.2006, 06:31

Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok?
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS?
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? :dontknow:

1. Ohcet odpade, se nama zdi izguba denarja in časa :dead: - raje vzameva vsak eno pričo, skočiva pred matičarja, potem pa gremo skupaj na kosilo.
2. Za ožje družinske člane (starši, oba brata) "prirediva" eno slavnostno večerjo in je stvar podelana :veryevil:
3. Tega, da sva poročena, ne obešava na veliki zvon - poveva samo najboljšim prijateljem, ki bodo razumeli, da ne marava nobenega cirkusa.
4. Jaz k svojemu dodam še njegov priimek.

Aja, pa še to vprašanje: kakšni so stroški take preproste poroke: samo matičar + menjava osebnih dokumentov?

Pa sta že spala skupi???:shock:
Današnja mladina.:nonono:

Dobro, hec na stran. Jst se najbrž ne bom nikoli niti jaz niti moj o tem ne razmišljava in se nama zdi vse skupaj res en brezvezen pomp, ki je čist brez pomena.
Se mi pa zdi, da če se še tako zazihr dva odločita, da se bosta poročila, ženski prej al slej to useka na plan, "zakaj si me ne želi za žeeeno?" ueee..:( Punce smo take bolj romantične, sploh tiste, ki so živele v "urejenih" družinah potem sanjajo o prstanu in partnerjevem vprašanju "bi bila za vedno moja..?":approve: In o tistem samo njenem pravljičnem dnevu.. To je ženska narava.

nemehecat
23.01.2006, 07:01
Ekonomsko se poroka ne splača. Izgubiš cel kup ugodnosti in subvencij (višji otroški dodatek, subvencije pri vrtcu ...)Težava v primeru nesreče je le, če oče umre pred priznanjem očetovstva.
Niti v zakonu ni nujno, da morajo otroci imeti priimek po starših. Poznam tak primer (ki je sicer nastal drugače, pa vseeno).
to že zdavnaj ne obstaja več...

mimika
23.01.2006, 07:45
Če hočeš imeti pošlihtano formalne stvari vse kot je treba, bivališče,priimek itd..se pač moraš poročiti.Drugače pa tako kot jaz:vsak na svojem naslovu, otroci so avtomatsko prijavljeni na maminem naslovu,vsak svoj priimek,moji otroci se pišejo po njemu jaz se po svoje.Na koruzi sem že 12 let, imava 2otroka. Pred kratkim sem si kar spremenila priimek, da se vsaj isto pišemo, saj s poroko pri nas nič ne kaže.
Saj se ti ne mudi s poroko ampak če odlašaš je to hitro 5 ali 10 let naokrog.
Lep dan

mimika
23.01.2006, 07:49
no, men ni.

je pa fino, ko za poroko dobiš kup daril, ki jih potrebuješ. edino to me lahko spravi k poroki.

Vidiš CASTOR tebi bi se splačalo se poročiti zaradi daril, kaj pa jaz ko že vse imava,ker sva že dolgo koruznika- (denar v kuverto tudi prav pride,hahahah)

nemehecat
23.01.2006, 07:59
Zakaj folk ne razume, da čeprav se ne misliš poročit, ti glih tko kašno darilo prav pride - vsekakor bolj na začetku kot pa pol čez nekaj let. Eni se hočejo poročit takrat, ko majo že vse pošlihtano. Včasih so se ljudje poročili in najprej živeli pri starših, šele takrat so si začeli štimat stanovanje. Zdaj je drugače, zdej je najprej stanovanje, potem poroka. Potem pa rečejo saj itak nič ne rabiš in dobiš same vaze za darilo.:nonono: :disapp:

grantica
23.01.2006, 08:04
moji starši že 30 let živijo na koruzi... in se mi zdi da jim ne gre niti najmanj slabo... sta pač prijavljena na istem naslovu, skupna sem jim le jaz, mam pa itak priimek od fotra... mama pa je zadržala svojega..... poročit se pa ne mislita.... zmeraj smo živeli dobro in na srečo nas žviljenje nikoli ni postavilo pred pogoj da se morata poročiti.

ARMEDhodzic
23.01.2006, 08:40

Tole bi pa rad doživel ...

:evil:

Smarty
23.01.2006, 09:29
Tole bi pa rad doživel ...

:evil:

jst tut :shy:

bush
23.01.2006, 10:00
Za priznanje izvenzakonske skupnosti moraš živeti v skupnem gospodinjstvu dve leti.

Ko sva začela skupaj živet, sem ženo hotel prijaviti pod sebe (bila je še študentka) kot vzdrževanega družinskega člana, pa ni šlo, hkrati sem pa izvedel, da bi moral otroka hodit priznavat... še isti dan sva šla na matični urad, dva meseca po tistem sva se poročila.

Poročila sva se torej iz praktičnih razlogov! Ohcet je bila, profit ohceti pa kuhinja, ki je še manjkala v našem družinskem gnezdu.

kekez
23.01.2006, 11:32
to že zdavnaj ne obstaja več...
Subvencije seveda obstajajo.
Ravno sem moral spet dati vlogo za znižano plačilo vrtca :wink: .

Je pa čedalje strožje. Zdaj že drugo leto gledajo tudi premoženjsko stanje in ne le dohodkov.
Če imaš nepremičnino, kjer ne živiš, podjetje ipd., potem je že problem. Če ima to izvenzakonec, se tega seveda ne prikaže in je vse v redu.

porota3
24.01.2006, 08:19
Koruza je finančno bolje, ker pred davkarijo lažje ignoriraš zakonca če se ti splača....

mrjerry
24.01.2006, 08:37
Poznam primer, ko sta se moz in zena locila iz financnih razlogov. Se danes zivita skupaj in sta krasen par, samo na papirju nista vec porocena.

Smarty
24.01.2006, 08:46
men gre pa na bruhanje, k gledam, kako se ženske prijavljajo kot samohranilke s tremi otroki, živijo pa z možem, po možnosti furajo še kakšn uspešn s.p., d.o.o. zraven in dobivajo vse možne dodatke, preživnine, ugodnosti s tega naslova...vrtca plačujejo pa 8k...namest 30k npr....to je zihr možn sam v naši pravni državi bljak:(

jst bi uvedla full strog nadzor na tem, ker bi tisti res ogroženi, dobili več...al pa vsaj otroc kakšne počitnice, učbenike itd.

castor
24.01.2006, 08:56
Poročila sva se torej iz praktičnih razlogov! Ohcet je bila, profit ohceti pa kuhinja, ki je še manjkala v našem družinskem gnezdu.

No, to bi jst izvedel.

Zverinica
24.01.2006, 08:57
men gre pa na bruhanje, k gledam, kako se ženske prijavljajo kot samohranilke s tremi otroki, živijo pa z možem, po možnosti furajo še kakšn uspešn s.p., d.o.o. zraven in dobivajo vse možne dodatke, preživnine, ugodnosti s tega naslova...vrtca plačujejo pa 8k...namest 30k npr....to je zihr možn sam v naši pravni državi bljak:(

jst bi uvedla full strog nadzor na tem, ker bi tisti res ogroženi, dobili več...al pa vsaj otroc kakšne počitnice, učbenike itd.

Njabrz misliš, da plačujejo 45 k namest 90k. ;)

Smarty
24.01.2006, 09:11
odvisn kok otrok maš, kok si socialno bogi, iz kje si, v kateri starosti skupi maš otroke :nonono:

solsikke
24.01.2006, 09:14

Gravž. :dead: In ravno ti, k se napihuješ kolk, da imaš keša. Podn, res.
Se popolnoma strinjam s Smarty. :2thumbs:

Smarty
24.01.2006, 09:36
ja...:cool2:

nemehecat
24.01.2006, 09:41

Je pa čedalje strožje. Zdaj že drugo leto gledajo tudi premoženjsko stanje in ne le dohodkov.
Če imaš nepremičnino, kjer ne živiš, podjetje ipd., potem je že problem. Če ima to izvenzakonec, se tega seveda ne prikaže in je vse v redu.

Ja, subvencije obstajajo, sem hotla rečt, da pa nima veze al si poročen al ne. Če moški prizna svojega otroka in podpiše, da bo skrbel zanj, s tem pridobi ostale pravice - porodniška..., ampak povsod nastopa kot izvenzakonski partner, pa tud če živi na drugem naslovu. Jst nism poročena, niti nimava isti stalni naslov, pa moram povsod dajat tud njegove podatke, ki se povsod upoštevajo.

kekez
24.01.2006, 10:51
Očitno je nekdo dobil napačen vtis.
Dobro imam hišo, ampak kot je nekoč na neki temi dejal Matt pri enem klošarju, ki ni imel nič, da ima kljub temu natančno 30.000 DEM več kot on (pač, zaradi kreditov :wink: ). Vozim 12 let star japonski avtomobil, ki ima skoraj 300.000 km. :nonono: VIKENDA NIMAM!
V tem sklopu sem res marsikaj napisal. In res živim na koruzi, ampak NE IZKORIŠČAM VSEH UGODNOSTI. Midva z mojo živiva povsem kot zakonca, na istem naslovu, brez preživnin, koruznih davčnih špekulacij. Tu se pač pogovarjamo o tej temi in moji nasveti so taki. :veryevil:

solsikke
24.01.2006, 11:07
No, pol pa kul... k pri vseh črnih fondih človk nikol ne ve, a ne :wink: :veryevil:

dvojčica
25.01.2006, 12:10

Drugače je pa tko solsi, da nima veze, kok maš keša. Vlkogo za znižanje vrtca da vsak, ker 20% da občina...in to vsem. In za to je treba vsako leto oddajat to vlogo. :wink:

Smarty
25.01.2006, 12:18
...če otrok obiskuje vrtec v občini...a ni tko :shy:

Davor
25.01.2006, 12:29
Jaz pa ne bom nič imel, da mi ne bo potrebno nič plačevat.

Hišo bom pa na starše napisal, da mi je ne bo žena ob ločitvi pol vzela.....

:cool2:

Smarty
25.01.2006, 12:30
:d:d:d:d

porota3
25.01.2006, 12:45
Državo krast, je pa najmanši greh. Kot, da nas država ne krade.

nemehecat
25.01.2006, 13:02
Men je pa zanimivo, da ko gledaš ameriške oddaje ala riki lejk, se tam ful zgražajo nad nekom, ki reče, da živi na račun sociale. Pa mu pol očitajo - ti živiš na moj račun, sram naj te bo, najdi si delo in podobno. Pri nas pa se folk šele hvali s tem, kolk dobi od države. Pa vsak, tud tisti ki ima službo in avto in hišo..., išče še možnost, da bo zraven še dobu kaj od sociale. Pa magari najnižji otroški dodatek. Včasih je tko, da tist ki nima, si niti ne upa vprašat za pomoč. Zadnjič se je v družbi en tip hvalu, da si je zrihtu socialno pomoč (okol 40 jurjev). Sicer dela nekaj na črno, pa doma še živi, avto itak ima, ampak je reku če rata pa rata. Zato se ne čudit, če je treba davk plačat, od nekje mora it.

Sacha
25.01.2006, 13:08
Dokler bo naša država pa zakonodaja tko gnila se bo folk tud okoriščal s temi stvarmi, na žalost vseh nas k jih podpiramo.

Smarty
25.01.2006, 13:09
hir wi gou agen:nonono:

Sacha
25.01.2006, 13:10
hir wi gou agen:nonono:

no pa da se ne bomo ponavljal.

Men je luštn žvet na koruzi in tko bo še kr neki časa, verjetno dokler bo še vsa bela tehnika funkcionirala, ko pa ne bo več, se bomo pa ženil :D:D:D

Smarty
25.01.2006, 13:14
šaša, ti rabiš en pogovor na šest oči z mano :shy:
boš hotla in civilno in cerkveno pa še eno na havajih :blush:

Davor
25.01.2006, 13:15
bla bla bla bla....

Sacha
25.01.2006, 13:16
šaša, ti rabiš en pogovor na šest oči z mano :shy:
boš hotla in civilno in cerkveno pa še eno na havajih :blush:

havaje sem še ujela v tekstu pa pogovor s tabo, kej več pa ne :D:D:D:D

Smarty
25.01.2006, 13:19
eh...teb res ni pomoči...:(

Sacha
25.01.2006, 13:20
eh...teb res ni pomoči...:(

to mi tud mami skoz govori, verjetn bo neki na tem:disapp:

Smarty
25.01.2006, 13:22
ja :(

poroka je full lepa stvar...kdo pa dons še žvi na koruzi...pa kaj bodo sosedje rekl :nonono:

Sacha
25.01.2006, 13:24

poroka je full lepa stvar...kdo pa dons še žvi na koruzi...pa kaj bodo sosedje rekl :nonono:

Ja tud seks je lep, pa se ne sprašujem kaj bodo sosedje rekl, če sem mal preglasna.:blush:

Sicer pa kaj koga briga če mene storži žuljo:rolling: , to je predvsem stvar dveh ljudi in nikogar drugega.:wink:

Smarty
25.01.2006, 13:27
uf...s tabo bom mogla mal drugač, vidm :nonono:

Sacha
25.01.2006, 13:29

sej jest tud sem drugačna:blush: :rolling: :wink:

Smarty
25.01.2006, 13:29
:d:d:d

Davor
25.01.2006, 13:35

http://creato.biz/party/2005/shoot/i/gun.jpg

Sacha
25.01.2006, 13:36
http://creato.biz/party/2005/shoot/i/gun.jpg

bo treba podmazat :D:D:D

Smarty
25.01.2006, 13:36
davor :nonono:

Mesečnica
25.01.2006, 13:47
Sem pa sprožila eno hudo debato :angel:

Hvala za vse informacije :2thumbs:
Bova z mojim dragim malo premislila. Sicer se še nikamor ne mudi, je pa dobro biti informiran ...

kekez
25.01.2006, 13:49

:rolling:
Kaj bodo moji sosedje rekli?
Pri enih so poročeni, eni so ločeni, ostali smo pa VSI na koruzi :clapping:

V bistvu se lahko poročen par sprašuje, kaj bomo pa sosedje rekli :veryevil:

Smarty
25.01.2006, 14:02
eh...:(

CaptainBlackAdder
29.01.2006, 08:17
A nista po naših zakonih zakonska in izvenzakonska skupnost izenačeni v vseh pogledih? :dontknow:
Ne vem pa točno, kako dolgo morata živeti skupaj, da se stvar izenači.

Sta in tudi določenega časa s ne zahteva, važno da ŽIVITA in imata NAMEN živeti kot mož in žena.

Problem nastane v primeru dokazovanja (npr. v bolnicim pri dedovanju,... ko se kaka zoprna žlahta prične umešavati).

Z vidika pravnega prometa oz. lepše - vsakodnevnega življenja je poroka definitivno boljša.

CaptainBlackAdder
29.01.2006, 08:25
Za priznanje izvenzakonske skupnosti moraš živeti v skupnem gospodinjstvu dve leti.

Ko sva začela skupaj živet, sem ženo hotel prijaviti pod sebe (bila je še študentka) kot vzdrževanega družinskega člana, pa ni šlo, hkrati sem pa izvedel, da bi moral otroka hodit priznavat... še isti dan sva šla na matični urad, dva meseca po tistem sva se poročila.

To ni res. Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih tega pogoja NE postavlja.

veska
29.01.2006, 18:17
mi 2 ziviva na koruzi 4 leta in nameravava ostat...mati samohranila pa te zadeve...menda se ful splaca...mam veze k zenska pozna zakone in bova zmutila...pa naj se se tako nemoralno slisi...je.. ga, ni dnarja in ce se da tako kaj prisparat pr vrtcu...zakaj pa ne..
pa srecno.

ponga
29.01.2006, 18:34
mi 2 ziviva na koruzi 4 leta in nameravava ostat...mati samohranila pa te zadeve...menda se ful splaca...mam veze k zenska pozna zakone in bova zmutila...pa naj se se tako nemoralno slisi...je.. ga, ni dnarja in ce se da tako kaj prisparat pr vrtcu...zakaj pa ne..
pa srecno.

A samo zato se ne poročita???
Se sliši nemoralno, ja... :nonono:
Sploh z gledišča dejanskih enostarševskih družinic... :dontknow:

unicorn
29.01.2006, 18:37
Veska, se ti ne zdi, da bi ta denar prišel bolj prav tistim, ki ga res potrebujejo? :nonono:

ponga
29.01.2006, 18:54
Veska, se ti ne zdi, da bi ta denar prišel bolj prav tistim, ki ga res potrebujejo? :nonono:

Me veseli, da še kdo tako razmišlja...
Veska, če že res to delaš, mogoče drugič take misli rajši zase zadrži. Že zaradi uvidevnosti do tistih, ki morda vrtca res nimajo s čim plačati... Pa ni nujno da so samohranilci.
Problem je v tem, da tako kot veska razmišljajo največkrat tisti, ki imajo vsega dovolj in preveč. Tistim, ki so res v finančni stiski, človek takega razmišljanja niti ne bi zameril... Samo oni tega praviloma ne bodo počeli...

Erggy
29.01.2006, 21:35
ja ne morem verjet da loh dans prebereš kej takega. jamrajo res tisti k majo dost. da bi pa tisti višek ko ostane prišel do tistih ki ga rabijo no ta je pa dobra. kdaj je pa kdo na položaju povedal nekomu, ki nekaj nima kaj vse mu pripada oz. kaj bi mu moral, tisti ki mu tega ne nudi, nuditi; kje lahko kaj dobi, ...
sej dans če se ne znajdeš nič nimaš
pa če si samohranilec ali ne

kekez
29.01.2006, 21:57
Pa smo spet tam :nonono:
Jaz ne verjamem, če plačam več za davke, vrtec, socialo ipd., da bodo zaradi tega drugi plačevali manj :nonono:
Ne morem verjeti, da so nekateri tako naivni. :shock: :blackeye:
Figo! Če bom jaz plačal več, bo le nekdo več potrošil in to najverjetneje za traparije. Pa mi dokažite, da ni tako.

Nimam nič proti, da denar dobijo tisti, ki ga res potrebujejo. Ampak jaz ga takim (za moje pojme) dam kar precej in to čimbolj neposredno. Tole polnenje skupne sklede pa tako pušča, da dejansko potrebnim moj prispevek (v obliki višjih kakršnihkoli dajatev) nikoli ne bo prišel.

Bolj enostavno povedano:
Če vplačam več v skupno malho države, občine, ..., revnejšim zato ne bo treba plačati manj, ampak bo le nek minister ali sekretar zato dobil dražji (NE boljši!) avto ali letalo :kmet:

unicorn
29.01.2006, 22:44
Marsikaj marsikdo spravi skozi moralne pojme in želodec. Itak.:sleepy:

ponga
30.01.2006, 06:22
Če vplačam več v skupno malho države, občine, ..., revnejšim zato ne bo treba plačati manj, ampak bo le nek minister ali sekretar zato dobil dražji (NE boljši!) avto ali letalo :kmet:

Se strinjam!
Ampak da se človek ne poroči zato, da bo imel cenejši vrtec, pa višji otroški dodatek... lepo te prosim!!!
Pa tko kot sem že napisala - če bi to naredil nekdo, ki res živi v bedi, bi razumela. A najpogosteje to delajo tisti, ki imajo polno rit vsega! in to je žalostno!

nemehecat
31.01.2006, 13:16
Se strinjam!
Ampak da se človek ne poroči zato, da bo imel cenejši vrtec, pa višji otroški dodatek... lepo te prosim!!!
Pa tko kot sem že napisala - če bi to naredil nekdo, ki res živi v bedi, bi razumela. A najpogosteje to delajo tisti, ki imajo polno rit vsega! in to je žalostno!
Pa je na to še ponosen...:nonono:

ponga
31.01.2006, 14:00
Pa je na to še ponosen...:nonono:

sej veska se rajši tukej ne oglaša več. :nonono:

Jelengar
01.02.2006, 01:21
Brez veze se je spravljat na Vesko. :nonono: Ta pojav je vse prevec poznan in razsirjen. :disapp: Jaz poznam cel kup podobnih primerov. Ljudje so pac iznajdljivi in poskusajo marsikaj. Treba se je spravit na "drzavo", ki to "omogoca". :dead:

Smarty
01.02.2006, 06:57
mogoče pa še neprofitno stanovanje dobi :nonono:

nemehecat
01.02.2006, 07:46
Sej jst se ne spravljam konkretno na Vesko, sej ona ne izstopa prav od slovenskega povprečja. Taki pač smo, znajdi se kjer se moreš. Sej sem že enkrat napisala, da se v Ameriki nad takimi ljudmi zgražajo, ker se ljudje zavedajo, da sami to plačujejo. Pri nas pa ljudje to javno zahtevajo in jih ni sram povedati, da živijo na račun sociale. Pri nas gre ena nekonkurenčna firma falit in delavci dobesedno na TV npr. v dnevniku zahtevajo, naj jim država zrihta nove službe. Američani so že kdaj delali tudi v treh službah hkrati, ker če je bla mati samohranilka, drugače ni mogla preživet familje. Dobro, to je drug ekstrem, sigurno trpi pri tem vzgoja, ker mame praktičbno ni. Ampak pri nas pa ljudje samo jamrajo, nikoli ni dost, vsi morjo met avto, pa kar ma sosed, pa ni važno tud če more žvet od sociale. Včasih me kar prime, ko kažejo kašno revno družino, kao niti za kruh nimajo, pa kje živet, potem je pa ženska z enim enoletnim v rokah, enim v trebuhu, dva sta še v šoli, pa še samohranilka povrhu.:nonono: (sej jst sm za velike družine, sam tisti, ki si jih lahko privoščjo al pa se zavedajo, da se bodo na ta način odpovedli čemu drugemu)

ponga
01.02.2006, 08:56
mogoče pa še neprofitno stanovanje dobi :nonono:

privoščimo ji ga! :dead:

Jelengar
01.02.2006, 15:23
Mah, se strinjam z vsem, kar si napisala, NeMeHecat. :cool2: To kar pravis je posledica komunizma/socializma pa kakrsenkoli je ze bil. Miselnosti se ne da sprememniti kar naenkrat. Ena generacija se bo morala zamenjat, da z njo odide stara miselnost in zahteve' da ljudi ujcka drzava. Drzava je tista, ki bi morala enemogocit zlorabo socialnih transferjev. Le-ti pa bi morali biti samo za najbolj ogrozene.

Se en primer: Partnerja nista porocena. Imata dva otroka. Oba se piseta po mami. (oce ju je priznal). Partnerka in otroci so prijavljeni pri njeni materi. Oce otrok je sam prijavljen v hisi, za katero sta oba partnerja vzela kredite, vsi pa zivijo v tej hisi. :dontknow: Tukaj bi dolocene drzavne sluzbe morale skupaj stopit pri odkrivanju eventualnih zlorab. :dontknow:

nemehecat
02.02.2006, 11:14
Veš kaj, midva sva prijavljena na različnih naslovih, nisva poročena, ampak ker se šteje kot moj izvenzakonski partner (je priznal otroka in na socialni podpisal, da skrbi zanj), se povsod upošteva kot da sva poročena - vrtec, otroški dodatek... Tako da tudi če nisem zaposlena, mi ne bojo dali pomoči, ker bodo upoštevali dohodek na druž. člana. Po drugi strani, pa lahko tako pomoč dobi vsak, ki dela lahko tudi na črno in živi kjerkoli s svojim partnerjem, le da nima otrok.:nonono: Kontrolira itak ne noben.

Vsemogočni
21.02.2006, 01:51
Me pa prov zanima kaka je razlika, če se nekdo poroči, al pa živi skoz na koruz? A se ma kdo kej rajš?
Če sta dva skupej iz ljubezni, spoštovanja drug do druzga..., ne na materialno korist.

matejakra
18.09.2006, 13:09
Zdravo!

moj fant se je prijavil na razpis za stanovanje in takrat sva registrirala izvenzakonsko skupnost (podpisala izjavo na uradu).

Oktobra mi poteče status študentke in grem na Zavod - ali se zdaj on šteje za to, da me mora preživljat in jaz ne bom dobila 0 denarne pomoči, ker je on zaposlen? Imava skupno začasno prebivališče.
Ali se lahko "ločim" (kako?) oz. to dejstvo o izvenzakonski skupnosti preprosto zamolčim, saj ne želim, da sem popolnoma odvisna od fanta.

Hvala za nasvete.

Mateja