Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lektoriranje

Smarty
25.01.2006, 07:25
Ok, torej...opažam, da čutim posebno ljubezen do slovenskega jezika in sem grozno občutljiva na pravopisne napake, čudno izražanje, zapletene stavke....:big:
Zdej me pa zanima...:big: :big: kako bi lahko postala "lektorca" oz. kje bi se lahko še kej več naučila...

Faks oz. študij na FF odpade, ker se mi ne da in diplomo že mam:blush: ...gledala sm slovenistiko v Kopru, ampak je sam reden študij, torej odpade...mogoče kej druzga:shy:

Ja, pa to, da so me že začel izkoriščat v službi, še nism omenila,a ne ... ja, pr men je zlo očitn :nonono: :blush:

Kaj morm...men je slovenščina full lepa in je res grozn, ker se jih tolk mal to zaveda...

A mate kakšen pameten nasvet zame?:shy:

Hvala.:kisses:

Aja, pa sam resne odgovore.:big:

sadie_007
25.01.2006, 07:50
evo, en nasvet od lektorce :big:

na FF ima vaje iz lektoriranja (mi smo jih imeli enkrat na teden, ob petkih - ne vem pa, če je še tko) ena ful dobra prfoksa dr. Erika Kržišnik ... čist komot bi bla tm zraven, ker je zelo majhen razred in nas je bilo vedno samo ene 15, tko da tud od ure velik odneseš, k prideš velikrat na vrsto ... :cool: (sam če pa zajeebeš, te pa fajn nahruli :nonono:)

drugač pa ... kakšne vaje bi lohk tud jst mogoče še kje izbrskala :shy: ... sam po moje so rešene, k jst sem bla sevede blazno vzorna študentka :shy:

Smarty
25.01.2006, 07:58
:D hvala, lektorca...a tko kej uradnega pa ne obstaja...ker vaje med službo bi si mal težko prvoščla, ker mam tolk dela, da sm še na forumu komi :nonono:

Smarty
25.01.2006, 07:58
kakšno strokovno izpopolnjevanje :shy:

a ti kam hodiš, še tko dodatno na seminarje...zdej :blush:

sadie_007
25.01.2006, 08:01
kakšno strokovno izpopolnjevanje :shy:

a ti kam hodiš, še tko dodatno na seminarje...zdej :blush:

hmmm ... a veš, da za to pa ne vem ... sem pa parkrat dobila vabilo, ja, sam nikol nisem šla in so mi pol očitno nehali pošiljat

drugač pa ... jst sem itak skos v tem, tko da 'novosti' spremljam in se mi zdi zadost :dontknow:

kaj pa, če bi poklicala na slavistiko omenjeno prfokso ... ona bo zihr vedla :wink:

Smarty
25.01.2006, 08:03
hm...če zberem pogum, ker sm zlo strahopetno dete :)

hvala, vseeno:kisses:

bom še mal pogledala, kaj je kej na "trgu":shy:

sadie_007
25.01.2006, 08:05
hm...če zberem pogum, ker sm zlo strahopetno dete :)

nč bat, k je blazno fajn baba ... sicer zelo energična in glasna, sam ful carica, res :wink:

Smarty
25.01.2006, 08:06
aha, torej bova klepetali in tekmovali, kera bo glasnejša...:cool2:

namgyal
26.01.2006, 23:39
..gledala sm slovenistiko v Kopru, ampak je sam reden študij, torej odpade...mogoče kej druzga:shy:

Aja, pa sam resne odgovore.:big:

U, škoda, pol bi te pa čez dve leti lahk še učil:veryevil:

sadie, Kržišnikova se je naučila nahrulit? Hm, ja če prav pomislim, mogoče bi se temu res dalo rečt tako - ampak to je tako simpatično hruljenje. (Jest sem jo imel davno davno nazaj za neki predmet, ki se je imenoval Slov. jezik in stilistika - in še danes ne vem, kako mi je tisti izpit uspelo zdelat tko kot sem ga). Je pa simpatična oseba.

uh, sicer pa imam z lektorji več slabih kot dobrih izkušenj...

sadie_007
27.01.2006, 06:50
U, škoda, pol bi te pa čez dve leti lahk še učil:veryevil:

sadie, Kržišnikova se je naučila nahrulit? Hm, ja če prav pomislim, mogoče bi se temu res dalo rečt tako - ampak to je tako simpatično hruljenje. (Jest sem jo imel davno davno nazaj za neki predmet, ki se je imenoval Slov. jezik in stilistika - in še danes ne vem, kako mi je tisti izpit uspelo zdelat tko kot sem ga). Je pa simpatična oseba.

uh, sicer pa imam z lektorji več slabih kot dobrih izkušenj...

no ja ... je res, da obvlada in da je fejst baba, sam jst sem se je kr malo bala ... včasih se mi je zdelo, da je velik odvisno tud od njene dobre volje in tega, kolk ji je kdo všeč ... kva pa vem ... njene predmete sem imela zmeri rada in so bili eni redkih, na katerih nisem nikol manjkala

sicer sem imela slovenistiko (nepedagoško) pod B (takrat je blo še tko, pred leti :blush: ) ... Kržišnikovo sem imela pa 4 leta za lektoriranje in v 4. letniku za izpit iz frazeologije - drugi del izpita pri Muhi (SKJ 4) ... takrat smo se precej namatrali ... dva pisna izpita in dva ustna zagovora za en predmet ... in če si eno pogrnil (lohk tud sam ta zadnji zagovor), pol je blo treba vse od začetka spet ... ampak v tretje mi je ratalo :cool:

lektorji pa ... sej veš, koko je, so dobri in slabi ... isto kot je s prevajalci ... :wink:

Smarty
06.03.2006, 08:48
no, če kej zveš, veš kje morš objavt :kmet:

ARMEDhodzic
06.03.2006, 08:49
Smarty, hodž ti može da ti pomaga?

:evil:

Smarty
06.03.2006, 08:57
:shy:

hođ...ti maš preveč časa...skrajn cajt, da se zaposliš v državni upravi :D

solsikke
06.03.2006, 09:03
Ooooooooo, nisem vedela, da te to zanima.
Enivej, če hočeš postat lektor, po moje izobrazba nima strašno velikega pomena, čeprav je nujno, da imaš zelo zelo dobro predznanje, da spremljaš spremembe na tem področju in da imaš predvsem zelo dober posluh za jezik. Žal mnogim manjka sploh ta zadnji del in potem pride do tistega, ko začnejo ljudje bentiti kako grozen da je lektor.

sadie_007
07.03.2006, 07:44
Smarty,

včeri sem bla mal na faksu pr eni bivši prfoksi in mende se poleti na Centru za slovenščino (kot tuj jezik) obeta izobraževanje lektorjev

neki je že bilo: http://www.centerslo.net/l3.asp?L1_ID=30&L2_ID=20

bodo pa klele še obveščali, mal te bom pa tud jst :blush:

http://www.centerslo.net/l2.asp?L1_ID=30

ja :approve:

Smarty
07.03.2006, 07:53
uuuuuuuuuuuuuu...hudo :cool:

si bom dala med zaznamke :blush: in bom mal spremljala :p

ti me pa tut mal apdejti :p

Smarty
07.03.2006, 07:55
sam je sam za prfokse slovke in študente slovenistike :(

sadie_007
07.03.2006, 08:00
sam je sam za prfokse slovke in študente slovenistike :(

:disapp:

tega pa nisem opazila, pa tud nč mi ni rekla ... se bom še mal pozanimala, pa te bom obvestila

ker kolikor sem jst razumela, ja za vse diplomante ... :dontknow:

solsikke
07.03.2006, 08:08
Bom še jst kdaj kakšen link dodala, če bodo kakšni primerni seminarji.

Smarty
07.03.2006, 08:16
:shy: aj wiš :shy:

ponga
08.03.2006, 20:44
smarty, tis preveč pridna! :shy:

Smarty
09.03.2006, 07:24
ne, sam velik stvari me veseli :D

:blush:

veš ti kej o tem :shy:

ponga