Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Padec in možnost vlaganja v vzajemne sklade

ARMEDhodzic
25.01.2006, 13:25
Torej, za vse, ki bi radi letos precej zaslužili priporočam sklad Rajfajzn Ostevropa.

Zakaj? Beri naprej:

Nekje med 14. in 18. marcem 2006 se bo začela večja korekcija kar pomeni, da se bo vrednost točke precej znižala. Naslednja obdobje rasti pa se bo začelo približno mesec kasneje.

Še detajli:

Trenutno ima sklad letošnji donos nekaj nad 10% in rast se bo nadaljevala do usodnega marca. Padec bo za približno 25%, vendar pa bo sklad na letni ravni vseeno dosegel +52%. Sami pa si izračunajte kakšen plus lahko iz tega potegnete.

Mislim, da take naložbe res ne gre izpustiti.

:evil:

Sacha
25.01.2006, 13:27
Ne res, je ni za spregledat, sam zanima me kako do keša za vlaganje.

DrOnyx
25.01.2006, 13:57
Vir podatkov je? Upam da ti to ni povedala kakšna vedeževalka?

Če te prav razumem je prava taktika počakaš do marčevskega padca in potem kupuješ. Ali predvidevaš porast 50% po padcu ali od danes? Ker če od danes, potem verjetno je skupni porast 75% - 5% vstopna provizija -2% upravljavska provizija kar je še vedno 70% pred obdavčitvijo.:dontknow:

maglasvuda
26.01.2006, 08:33
Torej, za vse, ki bi radi letos precej zaslužili priporočam sklad Rajfajzn Ostevropa.

Zakaj? Beri naprej:

Nekje med 14. in 18. marcem 2006 se bo začela večja korekcija kar pomeni, da se bo vrednost točke precej znižala. Naslednja obdobje rasti pa se bo začelo približno mesec kasneje.

Še detajli:

Trenutno ima sklad letošnji donos nekaj nad 10% in rast se bo nadaljevala do usodnega marca. Padec bo za približno 25%, vendar pa bo sklad na letni ravni vseeno dosegel +52%. Sami pa si izračunajte kakšen plus lahko iz tega potegnete.

Predvidevam, da se jako za***avaš, ali pa delaš neko sprevženo raziskavo, ni res?
Saj to drugo ni tako napačno...

čudežni
26.01.2006, 14:44
:rolling: :rolling: :clapping: ( vse je mogoče :angel: ).

ARMEDhodzic
01.03.2006, 08:26
Korekcija se je počasi že začela.

Glejte današnje in spremljajte prihodnje rezultate skladov, ki vlagajo v Vzhodno Evropo.

mikimaus
02.03.2006, 11:43
Sam tako za info od kje ti podatki - insajder a?:nonono: :nonono:

ARMEDhodzic
02.03.2006, 12:13
Žal ti tega ne morem zaupat.

Sacha
02.03.2006, 12:15
:big: :big: :big:

Smarty
02.03.2006, 12:26
o moj bog :D:D:D:D

ARMEDhodzic
07.03.2006, 13:13
Punce, to ni smešno.

Kar spremljajte rezultate v naslednjih dneh.

sJavorshek
07.03.2006, 13:23
Pa ti to resno? :veryevil:

ARMEDhodzic
07.03.2006, 13:30
Kar glej, pa boš videl.

Smarty
07.03.2006, 13:53
:shy:

no, zdej mi pa še razlož, kako lohk začnem vlagat v sklade :evil:
k maš glih čas :D

sJavorshek
07.03.2006, 13:56
Ja, to bi blo zanimiv izvedet. :confused:
Pa kolikšna je začetna vsota. :blush:

Smarty
07.03.2006, 13:58
kaj kaj lohk hođu nardim, č ne bo šlo vse po planih? :shy::evil:

ARMEDhodzic
07.03.2006, 13:59
Začetna vsota? Kolikor imaš, toliko daš.

Ampak se splača še nekaj tednov počakat. Tole je šele začetek.

sJavorshek
07.03.2006, 14:06
Bom spremlu, da vidm, kako bo kej stal tole vse skupi. :2thumbs:

ARMEDhodzic
07.03.2006, 14:09
Lahko ti povem, da bo jutri spet pošteno padlo dol.

Rush
08.03.2006, 09:20
Lahko ti povem, da bo jutri spet pošteno padlo dol.

si že navajen, da ti ckos pada dol

ARMEDhodzic
08.03.2006, 11:08
Rušić, spisdi nazaj v Bosno.

Rush
08.03.2006, 11:42
seljaćino, marš u albanijo

ARMEDhodzic
08.03.2006, 12:49
Seveda lahko pregledat današnje rezultate in se čudite neverjetnemu padcu vrednosti delnic na trgih vzhodne Evrope. Trenutno gre le za nekajdnevno korekcijo, več (ali bolj rečeno manj) pa pričakujte v prihajajočih tednih.

Rush
08.03.2006, 12:53
***** si ti pameten. res

Fonda
10.03.2006, 08:38
Hodž, ampak tole res lepo pada. In koliko časa praviš, naj bi to še trajalo?

ARMEDhodzic
10.03.2006, 11:33
Zdaj se bo malce umirilo, potem pa očitno še naprej.

mikimaus
19.03.2006, 13:28
Sem malo prečekiru porfelj, kr zanimivo, sploh pa Rusija.

Tvegano ma zanimivo, sicer pa kdor ne razkira ne profitira a ne?

Davor
19.03.2006, 14:09
Sem malo prečekiru porfelj, kr zanimivo, sploh pa Rusija.

Tvegano ma zanimivo, sicer pa kdor ne razkira ne profitira a ne?

Kaj pa je tako zanimivega?

Janezp
19.03.2006, 22:39
Ali lahko kdo potrdi da je avtor tegale res vpisal prvi post nekje januarja ?
Ker napoved je bila neverjetno zadet. mogoče bo še prav zanimivo.

mikimaus
20.03.2006, 17:56
Kaj pa je tako zanimivega?

Ruska nafta:big: :big: :big:

strelecx
20.03.2006, 23:39
Kako lepo raste Raiffeisen Osteuropa in Euroasia:):) Da bo le več takih dni. Sicer pa letos 15% tudi ni slabo:)

Fonda
21.03.2006, 08:44
A to je bilo vse od tega padca?

strelecx
21.03.2006, 15:57
A to je bilo vse od tega padca?

To je skupaj s korekcijo. Osteuropa je danes sicer malce padla, Euroasia pa zrasla.

Še vedno pa verjamem v potencial omenjenih regij prav tako pa v Balkan in latisnko Ameriko (SPI):2thumbs:

strelecx
21.03.2006, 17:09
Zdej pa vidim, da si navaden papak.

Če greš na kolena ti povem kam bo šla jutri ostevropa...

Hmm... Donosov pa lani velika večina ni imela istih oz. niti podobnih kot jaz:2thumbs: Sploh pa ne taki papki kot ti:wink:

Jutri bo okoli -1%.

mdg
22.03.2006, 10:15

Zakaj? Beri naprej:

Še detajli:

http://www.r-kb.si/investicije/investicijski_skladi/4/index.html

Hođ, ti si ziher tu v službi, hm ? :D
Drgač pa...če je bil post res januarja, si odlično zadel. :approve:

Davor
23.05.2006, 12:15
PRedragi vlagatelji, kako se pa kaj danes počutite?

mdg
23.05.2006, 13:09
Onaniraš, hm ? :D:D

Na letnem nivoju še ni v minusu...
ne manjka pa dosti

Davor
23.05.2006, 13:14
Danes je -8,3%. Zdej pa šeenkrat premisli kakšno traparijo si napisal.

btw: jutri bo plus:evil:

D Zone
24.05.2006, 10:37
Danes je -8,3%. Zdej pa šeenkrat premisli kakšno traparijo si napisal.

btw: jutri bo plus:evil:
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

ARMEDhodzic
24.05.2006, 10:49
Kva? To sploh ni smešno.

No, po današnjem plusu bo jutri očitno spet -, ampak nič zelo pretresljivega. Vsaj zaenkrat izgleda tako.

ARMEDhodzic
24.05.2006, 12:50
No, da ne bo jutri spet preveliko presenečenje .. situacija se je kljub vsemu znatno poslabšala ...

čudežni
24.05.2006, 15:26
PRedragi vlagatelji, kako se pa kaj danes počutite?

Super :approve: .

d_streets
24.05.2006, 20:55
In kaki so izgledi?

DrOnyx
02.06.2006, 13:41
In kaki so izgledi?
Dolar 165 SIT, padci na svetovnih borzah za kakih 30% minimalno. Umikajte se, dokler se še lahko.:approve: :veryevil:

ARMEDhodzic
02.06.2006, 15:23
Zakaj? Lahko je pa zdaj odlična priložnost za poceni nakupovanje.

Fonda
02.06.2006, 19:11
Jap, zdaj je pravi čas za šoping.

doli
03.06.2006, 07:30
Dolar 165 SIT, padci na svetovnih borzah za kakih 30% minimalno. Umikajte se, dokler se še lahko.:approve: :veryevil:
In na podlagi katerih kazalcev to priporočaš? :nonono: Po čem sklepaš da bo še padlo bolj kot imaš stroškov s ponovnim vstopom v trg? :dontknow:

DrOnyx
05.06.2006, 07:25
In na podlagi katerih kazalcev to priporočaš? :nonono: Po čem sklepaš da bo še padlo bolj kot imaš stroškov s ponovnim vstopom v trg? :dontknow:
To je mišljeno kot parodija. Svetovne delniške trge poganja kolektivna histerija. Ga ni človeka na borzi ki bi vedel, kako se bodo stvari obnašale v prihodnje. Enkrat Iran, drugič Nigerija, potem zopet Irak, WTC ... in tako naprej.

Je pa dejstvo, da hitro rastoči trgi so lahko samo na kratek rok. Azija kuri naravne vire kot je nafta in pač sistem ne prenaša take reasti.:dontknow: ;)

DrOnyx
07.06.2006, 16:38
Kakšni moroni.

Na reklamah govorijo o velikih donosih, +30% na leto, azijski tigri in podoben CRAP.

Potem jim nakažem denar, pa mi moroni zabiti v treh mesecih naredijo -15% pa še pada vsak dan za 2%. To bi znal tudi sam. recimo če bi teh 15% vrgel skozi okno v gotovini.

NAJBOLJŠA INVESTICIJA JE PAMETNO ZAPRAVLJEN DENAR. in pika.:2thumbs: :rolling:

d_streets
10.06.2006, 10:27
to postaja vse slabše

ARMEDhodzic
13.06.2006, 12:22
Z "veseljem" sporočam, da boste vlagatelji v sklade z naložbami v Rusiji presenečeni.

DrOnyx
13.06.2006, 12:46
Z "veseljem" sporočam, da boste vlagatelji v sklade z naložbami v Rusiji presenečeni.

Me zanima kako bo azdeva izgledala, ko se začne "evforija" tudi na naši borzi? Kakšnih -30% morda?:veryevil: :veryevil: :P :approve:

m1h4
31.07.2006, 14:54
rad bi začel vlagati v sklade pa me zanima kako naj začnem s kakšno vsoto, kdaj lahko prislužen denar vzamem?

InDark
07.08.2006, 09:32
Mene pa zanima kako tile skladi sploh funkcionirajo.Nebi rad, da mi en agent nekaj razlaga po svoje...Slišal sem, da je možno vlagat v sklade za doba 10 let in več...Kako pol berem, da nekateri zaslužijo ali izgubijo mesečni vložek.Je možno vložit nekaj denarja in ga po nekaj mesecih vzet (po možnosti z lepim zaslužkom).Prosim za kakšno razlago, ker vidim da je kar nekaj strokovnjakov na tem forumu.

oanda
14.08.2006, 04:00
rad bi začel vlagati v sklade pa me zanima kako naj začnem s kakšno vsoto, kdaj lahko prislužen denar vzamem?
vzajemni skladi niso glih dobra nalozba. Lahko cakas zelo dolgo na posten donos. Poskusaj z direktno nalozbo na borzo ali Forex. V kratkem si not in dobro lahko profitiras;)

laisla
16.08.2006, 23:26
Ola!

Berem tole, pa me zanima kaj menite pa o Grawe Appolo? Mi je ena zadnjič težila, da to je pa super - krovni skladi, brez provizij, lepi donosi, pa še zavarovanje zraven.

mdg
17.08.2006, 06:10
Davor ?

doli
17.08.2006, 08:09
Ola!
Berem tole, pa me zanima kaj menite pa o Grawe Appolo?
Pač zavarovanje kot zavarovanje, vsak ima nekaj dobrih in nekaj slabih strani. Vendar še vedno je to zavarovanje, odloči se zanj samo, če res rabiš zavarovanje in ti njihovi pogoji res ustrezajo.
Mi je ena zadnjič težila, da to je pa super - krovni skladi, brez provizij,
Čista laž. Plačaš celo trojne upravljalske provizije. Prvič krovnemu skladu, drugič skladom, v katere ta krovni sklad vlaga in tretjič ima še sama zavarovalnica neko upravljalsko provizijo (nekatere zavarovalnice temu rečejo tudi stroški vodenja računa, je pa to isto). Da ne govorim o tem, da prvi dve leti sploh še ne varčuješ ampak gre tvoj denar za pokritje stroškov trženja in tržnikov.
lepi donosi, pa še zavarovanje zraven.
Ne, zavarovanje ni nič zraven, zavarovanje kar lepo pošteno plačaš. Od tega zavarovalnice živijo, kaj pa ti misliš od kod jim denar.
Če želiš varčevati, varčuj direktno v skladih, ko pa boš spoznal in se naučil logiko obnašanja borze, pa lahko začneš vlagati tudi direktno na borzo. Forex pa je samo in izključno za gamblarje, ki se lahko na lastnih napakah naucijo zakonitosti forexa, brez da bi jih bolela glava zaradi izgube.

oanda
18.08.2006, 17:04
Pač zavarovanje kot zavarovanje, vsak ima nekaj dobrih in nekaj slabih strani. Vendar še vedno je to zavarovanje, odloči se zanj samo, če res rabiš zavarovanje in ti njihovi pogoji res ustrezajo.

Čista laž. Plačaš celo trojne upravljalske provizije. Prvič krovnemu skladu, drugič skladom, v katere ta krovni sklad vlaga in tretjič ima še sama zavarovalnica neko upravljalsko provizijo (nekatere zavarovalnice temu rečejo tudi stroški vodenja računa, je pa to isto). Da ne govorim o tem, da prvi dve leti sploh še ne varčuješ ampak gre tvoj denar za pokritje stroškov trženja in tržnikov.

Ne, zavarovanje ni nič zraven, zavarovanje kar lepo pošteno plačaš. Od tega zavarovalnice živijo, kaj pa ti misliš od kod jim denar.
Če želiš varčevati, varčuj direktno v skladih, ko pa boš spoznal in se naučil logiko obnašanja borze, pa lahko začneš vlagati tudi direktno na borzo. Forex pa je samo in izključno za gamblarje, ki se lahko na lastnih napakah naucijo zakonitosti forexa, brez da bi jih bolela glava zaradi izgube.

Forex je res tveganje, tako kot vsaka nalozba. Ni pa raketna znanost, lahko se hitro naucis z minimalnim rizikom. Trgovati lahko zacnes ze z manj kot $100, tvegas malo denarja in sola ti lahko ogrmno prinese. Mislim, da je to izjemno poceni sola. Ko se naucis zakonitosti je moznost neverjetnih zasluskov.

doli
21.08.2006, 08:08
... Ko se naucis zakonitosti je moznost neverjetnih zasluskov.
In izgub.

ereinion777
21.08.2006, 15:01
Forex je res tveganje, tako kot vsaka nalozba. Ni pa raketna znanost, lahko se hitro naucis z minimalnim rizikom. Trgovati lahko zacnes ze z manj kot $100, tvegas malo denarja in sola ti lahko ogrmno prinese. Mislim, da je to izjemno poceni sola. Ko se naucis zakonitosti je moznost neverjetnih zasluskov.

Daj povej koliko si že v minusu ?

doli
21.08.2006, 17:17
Daj povej koliko si že v minusu ?
Predvidevam (nič ne za***avam, torej ne mi zamerit če se motim), da je še vedno a demotu, kjer res vse tako lepo izgleda. V real-u je pa mal drgač.

oanda
22.08.2006, 11:47
Predvidevam (nič ne za***avam, torej ne mi zamerit če se motim), da je še vedno a demotu, kjer res vse tako lepo izgleda. V real-u je pa mal drgač.
Povsod so mozne izgube, ne samo na Forexu. Glavno, da ves kaj delas. Tam kjer jaz trgujem z zelo malo denarja, ker se pac ucim, je stvar preprosta. Sam si postavis limite, tako si omejis izgubo. Jaz na posel grem s stopom 10$ in to je max. kar lahko zguim. Poberem a lahko tudi 100$. Riziko je za mene sprejemljiv. Ne smes pa pretiravati in vse dati na en posel, ker se dejansko hitro zelo opeces. Kot sem ze rekel, moras delati pocasne in zanesljive korake. Sam sem trenutno 25% v plusu.

doli
22.08.2006, 11:54
Povsod so mozne izgube, ne samo na Forexu. Glavno, da ves kaj delas. Tam kjer jaz trgujem z zelo malo denarja, ker se pac ucim, je stvar preprosta. Sam si postavis limite, tako si omejis izgubo. Jaz na posel grem s stopom 10$ in to je max. kar lahko zguim. Poberem a lahko tudi 100$. Riziko je za mene sprejemljiv. Ne smes pa pretiravati in vse dati na en posel, ker se dejansko hitro zelo opeces. Kot sem ze rekel, moras delati pocasne in zanesljive korake. Sam sem trenutno 25% v plusu.
Čestitam.

betka
20.09.2006, 09:50
Joj, škoda, da sem zamudila tole z osteuropo:nonono: ....

Sem pol mal brskala po netu in našla (http://www.r-kb.si/investicije/investicijski_skladi/top_selection/index.html), da je zdej ta sklad vključen v nek paket skupaj z drugimi skladi. Če sem prav štekala celo jamčijo, da ne bo izgub. A je to ok:dontknow:

Ti skladi zgledajo čista znanost. A mi zna to kdo po kmečko razložit?:dontknow:

Davor
20.09.2006, 16:02

Za forex suckerje:
Po nekaterih podatkih v prvih treh mesecih 90 odstotkov trgovalcev z valutami izgubi začetni vložek, 5 odstotkov jih ostane na enaki ravni, le 5 odstotkov pa jih zasluži.

http://www.dnevnik.si/novice/poslovni_dnevnik/201667/

In za ljudi, ki veselo nasedajo akvitizerjem hedge skladov:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aEV7twLA5PXY&refer=home

In še malo o hedge skladih v slovenščini:

V zadnjih dveh letih se je zaprlo 500 hedge skladov po svetu. Večinoma je bil razlog slabo poslovanje, poroča Bloomberg. Upravljavec hedge skladov Amaranth Advisors je objavil v ponedeljek, da so izgubili okoli 4,6 milijarde dolarjev zaradi neuspešnih špekulacij glede cen naravnega plina. Že prej je MotherRock, 400 milijonov dolarjev velik sklad, strmoglavil zaradi neuspešnega trgovanja z energijo. Ospraie Management pa je junija začel likvidacijo 250-milijonskega sklada zaradi izgub na terminskih trgih.

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=163447

Hedganje sicer res pomeni zavarovanje, vendar pa dotični skladi, v katere vlagajo domači vonabimilionarji, ni tovrsten sklad vendar je navaden leveraged sklad katerega upravlja računalnik sam.....

Davor
20.09.2006, 16:04
Joj, škoda, da sem zamudila tole z osteuropo:nonono: ....

Sem pol mal brskala po netu in našla (http://www.r-kb.si/investicije/investicijski_skladi/top_selection/index.html), da je zdej ta sklad vključen v nek paket skupaj z drugimi skladi. Če sem prav štekala celo jamčijo, da ne bo izgub. A je to ok:dontknow:

Ti skladi zgledajo čista znanost. A mi zna to kdo po kmečko razložit?:dontknow:

Dejstvo je, da posamezen sklad težko več let zapored outperforma index oz. banchmark. Fora zgornje ponudbe je kao garantirana glavnica. Ta garancija pa seveda ni zastonj, torej zaradi dodatnih stroškov obstaja še manjša verjetnost doseganja solidnih donosov....

zverina
20.09.2006, 16:06
quadriga še obstaja?

Davor
20.09.2006, 16:15
quadriga še obstaja?

Lansko leto -3% letos -2%....tako se govori, spremljam pa ne.....

betka
22.09.2006, 14:44
A se pol ne splača? Slišala sem, da so notri kao blazno donosni skladi.

Kako to vse skupaj sploh gre? V čem je fora garantirane glavnice?

A se potem donosi skladov ne upoštevajo al kako? :dontknow:

rikec
13.12.2006, 19:41
A mi lahko nekdo, ki se res spozna na to tematiko malo razloži, kako je s skladi BRIC, BRIC2, KOMET in tole najnovejšo ponudbo ALFA.
V teh zadevah res ne vem komu bi še verjel. Vem, da ni NIČ sigurnega, pa vseeno me zanima, kako te zadeve delujejo in ali so res "dokaj varne" glede na to, da jih upravljajo Deutche Bank,...
Hvala za odgovor.

rikec
13.12.2006, 19:42
P.S.
Zanima me tudi kaj o teh skladih menijo drugi obiskovalci tega foruma...

Davor
14.12.2006, 17:55
A mi lahko nekdo, ki se res spozna na to tematiko malo razloži, kako je s skladi BRIC, BRIC2, KOMET in tole najnovejšo ponudbo ALFA.
V teh zadevah res ne vem komu bi še verjel. Vem, da ni NIČ sigurnega, pa vseeno me zanima, kako te zadeve delujejo in ali so res "dokaj varne" glede na to, da jih upravljajo Deutche Bank,...
Hvala za odgovor.

V Alfo se nisem poglabljal, ker so me že prvi trije produkti razočarali....

Najprej si razjasni pojme zakaj so ti ti produkti zanimivi? Potrebuješ zavarovanje ali bi rad varčeval?

BRIC in BRIC2 (podobno tudi KOMET) vlagata v štiri različne regijske (Brazilija, Indija, Rusija, Kitajska) vzajemne sklade. Posamezne vzajemne sklade upravlja Deutsche Bank, sredstva med skladi pa razporeja (upravlja) Zavarovalnica Trigglav, d.d. V primeru ekspanzije delniških trgov je posamezen vlagatelj udeležen s 150% vložkom v delniških skladih (za dodatnih 50% vlagatelje/varčevalce/zavarovance kreditira zavarovalnica in ta kredit seveda tudi zaračuna). V medvedjem trendu pa zavarovalnica prenese naložbe iz delniških vzajemnih skladov v obveznice (prenos zavarovalnica seveda zaračuna). V prospektu teh produktov je jasno navedeno, da mora vlagatelj plačati 6,5% zavarovalniškega davka in 20% oz 15% davka na morebiten kapitalski dobiček, če iz produkta izstopi prej kot v desetih letih. Po preteku desetega leta pa lastniku tega produkta ni potrebno plačati nobenega davka (to je pomojem edina svetla točka tega produkta). Nikjer pa niso navedeni stroški, ki jih zaračuna zavarovalnica za prenos sredstev med skladi (torej za upravljanje sredstev) in ki jih zaračunava za kreditiranje (ob 150% udeležbi v delniških skladih). Poleg teh stroškov ne gre pozabiti na vstopne in upravljalske stroške posameznih skladov, ki jih upravlja Deutsche Bank.

Uspešnost prenosa iz delniških vzajemnih skladov v obveznice pa je bila že testirana na začetku maja 2006. Takrat se je začela večja korekcija in na podlagi indeksa ruske borze lahko sklepamo o višini "prikritih" stroškov in o uspešnosti aktivnega upravljanja zavarovalnice. Zaradi visoke korelacije med gibanji delniških indeksov iz razvijajočih trgov, bom za primer dal le indeks ruske borze RTX.

Pred korekcijo je ruski index dosegel rekordno vrednost (1750 točk), BRIC pa je imel takrat odlično donosnost +40% (od ustanovitve). Danes je RTX dosegel 1840 točk, donosnost BRICa pe je občutno nižja, le 15,5% (od ustanovitve). Razlog za razliko gre iskati, poleg "skritih" stroškov tudi v prenosu sredstev v obveznice. Namreč, ko so prenesli ta sredstva v obveznice sta FED in ECB dvigovala obrestne mere. Dvig obrestnih mer pa avtomatsko pomeni znižanje tečajev obveznic. Torej, na zavarovalnici so po vsej verjetnosti zamudili ali prehiteli vrh (zadeli ga 100% niso), ko pa so končno prenesli sredstva v obveznice, so jih prinesli na padajoč trg obveznic. Tako, da je po mojem mnenju zgodba BRICa uprašljiva. No, meni sploh ni všeč.

Dodatno je 10 let relativno dolga doba in na dolgi rok delnice v povprečju prinsejo od 5 do 6% realnega donosa (na razvijajočih trgih pa še kakšno odstotno točko več). Zakaj je torej potrebno plačevati varstvo glavnice?

Naj omenim še, da empirične študije kažejo, da upravljalci premoženja redkokdaj presežejo donosnost indeksa (banchmarka) oz. upravljalci ne presegajo indeksa več let zapored. Zatorej je vsaka desetinka upravljalske provizije pomembna in s tega vidika produkti s skritimi stroški res niso zanimivi.

Moj nasvet je - zavarovanja in naložbe naj bodo ločena! Življensko zavarovanje potrebujejo le tisti, ki imajo odvisne družinske člane (moža, ženo, otroka), ki se ob morebitni njihovi smrti ne bi bili sposobni preživeti. Za samske oz. mlajše ljudi pa so primernejša vlaganja na kapitaslke trge v produkte s čim nižjimi stroški. Pa ne se preveč ozirat na pretekle donose in hipertvegane produkte...

Cvetlični deček
18.12.2006, 23:06
nam je prfoksa rekla da se splača v nfd1 vlagat, ampak jst $$ raj takoj zapravim, pa tut tko mi ta "free money" se ne zdi pošteno prislužen delar, ker mora od nekod priti in ne maram izkoriščat folka.

doli
19.12.2006, 22:30
nam je prfoksa rekla da se splača v nfd1 vlagat, ampak jst $$ raj takoj zapravim, pa tut tko mi ta "free money" se ne zdi pošteno prislužen delar, ker mora od nekod priti in ne maram izkoriščat folka.
Prfoksa te bo morala še veliko naučit. O kakšnem izkoriščanju folka govoriš?

Cvetlični deček
20.12.2006, 19:56
1. možno.
2. ja od nekod mora dnar prit. verjetno ne pade z neba.

kekez
20.12.2006, 20:42
1. možno.
2. ja od nekod mora dnar prit. verjetno ne pade z neba.
Ti to misliš, da ti nekdo šenka? Ali da je nekdo prikrajšan, ker "mora" dati denar tebi? :nonono:

Glej to z druge strani.
Imaš višek denarja, ki ga trenutno ne rabiš in brez veze, da ti leži doma v štumfu, zato ga vložiš v biznis od nekoga.
On za svoj biznis rabi denar, sicer ga ne bo mogel izpeljati in je tako zadovoljen, da je za to uslugo pripravljen deliti dobiček s tabo. Kdo tukaj koga zajeda? Temu se kvečjemu reče partnerstvo.

Tako približno funkcionira kapitalizem.
Denar je gorivo ekonomije. Najslabše je, da se tok denarja nekje ustavi (npr. pri tebi doma v štumfu). To je zajedanje :angel:

Cvetlični deček
20.12.2006, 20:54
Ti to misliš, da ti nekdo šenka? Ali da je nekdo prikrajšan, ker "mora" dati denar tebi? :nonono:

Zdi se mi, da z borzo probaš maksimizirat profit.
To pomojem ne gre drugače, kot da kupuješ stvari pod ceno, ali jih prodajaš predrago (ja, bistvo kapitalizma). To nategovanje se torej dogaja po vsem svetovnem gospodarstvu, borze pa mu dajejo zalet s tem, da ustvarjajo razmere za maksimizacijo profita (koncentracijo kapitala, ki omogoča še večje ****arije).
Sej se zna zgodit da se nekega dne sprijaznem s to meni-se-zdi nepravičnostjo, ko nekdo profitira zaradi potrebe drugega. Ne bi rekel, če bi oba profitirala, ampak mezdni delavci ipd. so IMO samo potrošna roba.

kekez
20.12.2006, 21:11
Zdi se mi, da z borzo probaš maksimizirat profit.
To pomojem ne gre drugače, kot da kupuješ stvari pod ceno, ali jih prodajaš predrago (ja, bistvo kapitalizma).
Ravno borza naredi trg transparenten. Tiste stvari, ki se prodajajo pod roko, tam se dejansko dogajajo stvari, ki jih opisuješ. Kako bi pa brez borze vedel, koliko so stvari vredne na trgu. Vsak maher bi te lahko nabrisal in ravno borza omogoča, da ne moreš kupovati pod ceno in prodajati predrago (oz. vsaj v dosti manjšem merilu kot brez borze).

Za mezdne delavce načeloma velja isto. Plačani so toliko kot so vredni na trgu. Za socialo naj skrbi država, vendar ne preveč, ker to ni stimulativno.Nenazadnje je vsak sam svoje sreče kovač.

Kaj lahko torej narediš z denarjem, če ga imaš?
1. Lahko ga daš doma v štumf. V skrajnosti bo lahko nekdo tudi propadel, če ne bi bilo denarja na trgu (ali bi bil predrag) in ne bi mogel izpeljati svojega biznisa.
2. Lahko ga daš v banko. Ne vem sicer, kakšne so obresti zdaj, ampak načeloma s tem pustiš, da banka zajeda tebe, saj ti da neko minimalo, da ona potem denar obrne dosti bolje.
3. Lahko ga vložiš v nek biznis, neposredno ali na borzi
4. Lahko ga "porabiš - zapraviš". Če je nenamensko (brez veze), sicer poganjaš ekonomijo dalje, vendar si takorekoč sam sebe zajedal.
5. Lahko za daruješ. Fino za lastni psihološko socialni občutek, vendar dejansko spet zajedaš sebe.

Izbire torej dovolj.

kekez
20.12.2006, 21:17
Vzajemni sklad. Že ime nakazuje na to, da ljudje namensko zberejo denar skupaj, da nekdo pride do sredstev za dosego svojega cilja in potem dobiček deli z vsemi. Vzajemnost je v složnosti pri doseganju cilja in potem pobiranju sadov, ki ga cilj obrodi.

g.Gospod
26.01.2007, 12:47
mislm, tkole je to:

na delnicah lahko fejts pušiš ali fejst pokasiraš- meni se je zgodilo že oboje....

če o delnicah nimate pojma,- mislm da večina tukaj nima pojma- raje naložite v nepremično( če imate seveda tolk dnarja)

če nimate tolk dnarja, pa bi se vseeno šli delničarje, potem so prava stvar vzajemni skladi z GARANCIJO glavnice. Rokovna dospelost je različna : od 3 do 7 let, lahko tudi 12 let.

En tak sklad ponuja BANK AUSTRIA v avstriji , ime mu je WAIGA. Plačas 3% vstopne provizije, rok 3 lata, glavnico garantirajo, dodnsi pa so nižji kot će bi vložil v čisti delniški fond.

Izbira je vaša-ampak jaz stavim na manjše nepremičnine... kle se še nisem upiču

kekez
28.01.2007, 20:37
mislm, tkole je to:

na delnicah lahko fejts pušiš ali fejst pokasiraš- meni se je zgodilo že oboje....

Eh. Kaj bi potem šele rekel na opcije ali na warrants (žal ne poznam slovenskega imena).
Jaz sem se malo igral z barrier warrants in to že skoraj meji na casino in igre na srečo.
Premoženje lahko podvojiš recimo v nekaj dnevih. Lahko pa tudi mimogrede izgubiš čisto vse do zadnje pare.
(Zaenkrat sem imel srečo - trkam po lesu :hammer: :hammer: :hammer: )

Aja, za informacijo. Na štutgartski borzi se je možno igrati tudi z warrants na slovenske delnice. Oni rečejo temu turbo certifikati, oz. knock-out produkti. Samo ne ga preveč srat!

g.Gospod
29.01.2007, 17:19
kaj je to WARRANTS? a lahko razložiš?

še vseen bi raje kupu eno garsonjero. pred petimi leti sem kupu en stanovanje... donos v petih letih ca 100% ... pa skoz sem lepo mirno spal... pa ne mi zdaj donosov krke omenjat , lepo prosm...

kekez
29.01.2007, 21:23
Najbolj simpl primerjava bi bila, kot bi ti nekdo subvencioniral delnice. In potem ti kasiraš samo dobiček ali izgubo.
Npr. če je delnica 100 in gre na 105 (začetna cena +5 = 5% rast) gre tebi warrant iz npr. 10 na 15 (začetna cena +5 = 50% rast).
Slaba stran: če pade cena delnice pod vnaprej od izdajatelja določeno bariero, se tvoji papirji RAZVELJAVIJO (za vedno postanejo vredni 0).

Saj opcije so podobne, samo da nimajo določene bariere. Te se razveljavijo (postanejo ničvredne) samo ob datumu zapadlosti, če ima delnica neugodno ceno.

Pa razlika med opcijo in warrant je v izdajatelju. Oboji pa lahko nosijo pravico nakupa pravih papirjev ob zapadlosti.
Poleg teh "call" papirjev obstajajo tudi obratni "put" papirji, ki rastejo takrat, ko delnice padajo. Ti nosijo prodajno pravico (pomeni, da se je nekdo zavezal, da bo od tebe odkupil delnice po 100€ čeprav so na trgu vredne 50).

Menda v Nemčiji s temi papirji opravijo kar 50% vseh poslov :O. Sami špekulanti. A sploh še kdo kaj proizvaja? :dontknow:

Davor
04.02.2007, 19:44
mislm, tkole je to:

če o delnicah nimate pojma,- mislm da večina tukaj nima pojma- raje naložite v nepremično( če imate seveda tolk dnarja)

če nimate tolk dnarja, pa bi se vseeno šli delničarje, potem so prava stvar vzajemni skladi z GARANCIJO glavnice. Rokovna dospelost je različna : od 3 do 7 let, lahko tudi 12 let.

En tak sklad ponuja BANK AUSTRIA v avstriji , ime mu je WAIGA. Plačas 3% vstopne provizije, rok 3 lata, glavnico garantirajo, dodnsi pa so nižji kot će bi vložil v čisti delniški fond.

Izbira je vaša-ampak jaz stavim na manjše nepremičnine... kle se še nisem upiču

mislm, tkole je to. Na delnicah lahko spušiš max. 100% zaslužiš pa lahko 500% in več:D Joke.

Garancija je navaden strošek, namesto garantiranih delniških skladov kupi obvezniški sklad pa boš na istem....

g.Gospod
06.02.2007, 16:14
hehe, davor , res dober joke. problem je sam v tem, da spušenje tistih 100 % tako boli....

glede skladov obveznic: ti lahko tudi padajo ( glavnica ni garantirana ), garantirani delniški pa ne.

Davor
18.02.2007, 13:03
Najbolj simpl primerjava bi bila, kot bi ti nekdo subvencioniral delnice. In potem ti kasiraš samo dobiček ali izgubo.
:

V domačih IDih praktično dobiš subvencionirane delnice.
http://www.nlbskladi.si/images/content/skladi/Mesecno_porocilo_o_gibanju_trzne_cene_investicijsk e_druzbe_ter_vrsti_in_sestavi_nalozb_investicijske _druzbe_ID_Maksima_januar_2007_.pdf

TER pa znaša 1,55%.

DrOnyx
06.03.2007, 15:00
Trenutno zadeve po svetu na borzah padajo. Tisti ki so se veselili prvih padcev in so vlagali, lahko vlagate ponovno. Ker zadeve zopet padajo.:veryevil:

soncnica
06.03.2007, 17:06
grozljivo pada vse...ksn insider, k se mu sanja kdaj se bo tole nehal?no- predvideva?:nonono:

DrOnyx
07.03.2007, 06:40
grozljivo pada vse...ksn insider, k se mu sanja kdaj se bo tole nehal?no- predvideva?:nonono:

Na svetu se milijone ljudi ukvarja samo z trgovanjem z meglo in če vsa ta masa ljudi ne ve, kaj se točno dogaja in je vedno znova presenečena, potem verjemi, da tega, kaj se bo zgodilo, ne ve nihče. Jasno je, da imajo vlaganja na borzi značilnost žagaste krivulje, ko raste, raste počasi, ko pada, pada na hitro in preden se zaveš za kaj gre, si že 20% nižje. Na dolgi rok je nemogoče, če gospodarstvo v povprečju raste 6%, da delnice zrastejo za 20%, 50% ali še več. To je balon, ki poči takrat, ko se začne stampedo navzdol.

Običajno trg išče samo iskrico, kot ej bil recimo napad 911 2001, prehod v novo tisočletje, tokrat verjetno tudi strah zaradi globalnega segrevanja in prevelike rasti Kitajske in ostalih azijskih novodobnih kapitalistov.;)

soncnica
07.03.2007, 13:37
...dogajajo se spremembe...:) ...zaenkrat.

kekez
08.03.2007, 23:53
Trenutno zadeve po svetu na borzah padajo. Tisti ki so se veselili prvih padcev in so vlagali, lahko vlagate ponovno. Ker zadeve zopet padajo.:veryevil:

Moji papirji, katere imam trenutno v lasti, nič kaj ne padajo. Zdi se, da celo rastejo počasi.
Trenutno sem večino drugih razprodal in imam dosti teh:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/65/Euro_banknotes.jpg

:D

DrOnyx
09.03.2007, 07:29
Moji papirji, katere imam trenutno v lasti, nič kaj ne padajo. Zdi se, da celo rastejo počasi.
Trenutno sem večino drugih razprodal in imam dosti teh:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/65/Euro_banknotes.jpg

:D

Tole sliko si bom tudi jaz sposodil za na Blog. Me spominja na BARVNEGA VALATA.:2thumbs:

Bluebabe
21.03.2007, 12:13
Da ne bom smetila z novo temo, sprašujem kar tukaj.
Mene je dans, sicer en tečen tip, skušal prepričat, da je čist najboljša opcija naložbeno življenjsko zavarovanje DWS FlexPension od Zavarovalnice Maribor. Ker nisem hotla kr takoj dat številke računa, da bi mi trgal dol denar deset let, je bil precej užaljen, ker naj bi zavračala edinstveno priložnost. Ampak jaz sem se vseeno odločila, da poprosim za nekaj mnenj - bom vesela, če ma kdo kaj za povedat okrog te teme...:)

gostMR
24.03.2007, 20:41

še vseen bi raje kupu eno garsonjero. pred petimi leti sem kupu en stanovanje... donos v petih letih ca 100% ... pa skoz sem lepo mirno spal... pa ne mi zdaj donosov krke omenjat , lepo prosm...
To drzi, ce si v LJ. Kaj pa ce si na Ptuju. Ptujcani ne zamerit, ste samo slucajno izbrani.
Kaj pa najemniki, kaj pa davek, Je to vracunano?

aleco
25.03.2007, 10:16
Zato je potrebno vlagati v sklade z garantiranim donosom,če prekineš vlaganje pred 10-imi leti imaš 6.5% davka po 10-ih letih pa tega davka ni.

kekez
25.03.2007, 13:30
Ne verjamem!
V naši državi noben davčni zakon ne zdrži 10 let. Vmes bodo že 3x spremenili obdavčitev.

aleco
25.03.2007, 18:42
To je res,ampak tisti, ki bodo v tem času sklenili tako pogodbo bo ta veljala,ne pa tista ki pride čez čas.
Tako kot je bilo pri davku za nepremičnine.

kekez
25.03.2007, 23:04
Spomnim se pred leti, ko se je menjala zakonodaja obdavčitev pri zavarovanju, smo morali vse pogodbe skleniti znova.
Tudi pri vrednostnih papirjih se je menjalo. Kupil si jih še misleč, da davka ob prodaji ne bo, prodal si jih pa že z davkom na kapitalski dobiček.