Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Rusija načrtuje rudnik na Luni

BMX
25.01.2006, 21:25
Rusija načrtuje postavitev stalne baze na Luni do leta 2015, leta 2020 pa začetek izkopavanja redkega goriva izotopa Helija 3, je danes na neki akademski konferenci povedal vodja vesoljske korporacije Energia Nikolaj Sevastjanov. :shock: :shock: Mednarodna vesoljska postaja bo pri tem projektu igrala ključno vlogo in redno povezavo z Luno bi vzpostavili s pomočjo načrtovane vesoljske ladje Clipper in vesoljske kapsule Parom, ki bi vlekla težke tovorne kontejnerje po vesolju, je še povedal Sevastjanov.

Helij 3 je neradioaktiven izotop helija, ki se lahko uporablja za jedrske spojine. Na Zemlji je to gorivo redko, medtem ko ga je na Luni v izobilju. Nekateri znanstveniki menijo, da je ta element idealno gorivo, saj je močno, ne onesnažuje in ne ustvari skoraj nič radioaktivnih stranskih proizvodov.
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=143212

Katrin
25.01.2006, 21:27
A to paše pod Šale?

BMX
25.01.2006, 21:28
A to paše pod Šale?
Se javiš za rudarko???:nonono: :nonono:

čudežni
25.01.2006, 21:31
Jep, začenja se. Smo na pragu neke nove dobe. Nadaljevalo se bo tisto občutje, ki ga je imel K. Kolumb, ko je 12. oktobra 1492 zagledal Ameriko, podobno je bilo 20. julija 1969, ko je Armstrong stopil na Polno Luno. Ne bo minilo 50 let, in bodo že prve kolonije na Marsu.
Per aspera ad astra!:cool2:

Nimda, se pravi, da je počasi potrebno začeti kupovati ozemlja tam dol ali tam gor :big:

Katrin
25.01.2006, 21:31
A bo sam na gumbe za pritiskat?

BMX
25.01.2006, 21:32
Nimda, se pravi, da je počasi potrebno začeti kupovati ozemlja tam dol ali tam gor
Kolikor je še je na voljo.... Elitne lokacije so že oddane.

BMX
25.01.2006, 21:32
A bo sam na gumbe za pritiskat?
Ja, s krampom...

čudežni
25.01.2006, 21:33
Kolikor je še je na voljo.... Elitne lokacije so že oddane.

Jaz hočem lokacijo s pogledom na Zemljo.:angel:

Katrin
25.01.2006, 21:33
Kakšen bullshit... na Luno te pripeljejo, tam pa še vedno s krampom...

čudežni
25.01.2006, 21:35
Kakšen bullshit... na Luno te pripeljejo, tam pa še vedno s krampom...

Kakšen dolgčas, kajne Katrin...:shy:

Gyzmo
26.01.2006, 11:35
Se pravi, to bodo uporabili kot gorivo za nadalnje polete v vesolje in napajanje baze na luni. A ga bodo tudi kaj na Zemljo izvozil?

ozayrus
26.01.2006, 14:20
Po mojem je 2015 mal nerealen datum, saj smo napredni s tehnologijo, sam... še ne tolk.

Po mojem je največji problem transport. Če bodo pogruntal ladje na to gorivo pol nebo problem, sam dokler pa bomo na klasičen način pošilal ladje/shuttle gor pa...

Žal je una parcela z pogledom na Zemljo že zakuplena:big: , sam je nabrž vredna svojga gnarja.
A mislte da bo bo še kašn Buš junior najdu , pa bo Luno napadu, k bo nafte zmankal.:veryevil:

Whitezero
26.01.2006, 14:34
Po mojem je 2015 mal nerealen datum, saj smo napredni s tehnologijo, sam... še ne tolk.

Po mojem je največji problem transport. Če bodo pogruntal ladje na to gorivo pol nebo problem, sam dokler pa bomo na klasičen način pošilal ladje/shuttle gor pa...

Žal je una parcela z pogledom na Zemljo že zakuplena:big: , sam je nabrž vredna svojga gnarja.
A mislte da bo bo še kašn Buš junior najdu , pa bo Luno napadu, k bo nafte zmankal.:veryevil:

hehe :rolling: helij 3 kot nova nafta. Saj mogoče bo zaradi tega helija 3 kakšna nova revolucija v pogonih.
Da bo leta 2015 že poštimano, realno gledano dvomim, dokler bodo zastreli in požrešni space shuttli na sceni bodo stroški višji od profita. in potem bodo podjetja(država mogoče) padli v finančno izgubo in bodo projekte opustili.

Včasih je veljalo prepričanje - večji in močnejši stroj - boljši je
danes pa cenejši in varčni je - boljši je.

MERLIN
26.01.2006, 16:29
red fraction

anarchy
26.01.2006, 22:04
Rusija načrtuje postavitev stalne baze na Luni do leta 2015, leta 2020 pa začetek izkopavanja redkega goriva izotopa Helija 3, je danes na neki akademski konferenci povedal vodja vesoljske korporacije Energia Nikolaj Sevastjanov. :shock: :shock: Mednarodna vesoljska postaja bo pri tem projektu igrala ključno vlogo in redno povezavo z Luno bi vzpostavili s pomočjo načrtovane vesoljske ladje Clipper in vesoljske kapsule Parom, ki bi vlekla težke tovorne kontejnerje po vesolju, je še povedal Sevastjanov.

Helij 3 je neradioaktiven izotop helija, ki se lahko uporablja za jedrske spojine. Na Zemlji je to gorivo redko, medtem ko ga je na Luni v izobilju. Nekateri znanstveniki menijo, da je ta element idealno gorivo, saj je močno, ne onesnažuje in ne ustvari skoraj nič radioaktivnih stranskih proizvodov.
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=143212

To sem ze zdavnaj slisal, samo ne vem, kako vejo, da je gor res helij 3. Itak neki prekrivajo, ker cene bi ze zdavnaj ga sli gor kopat.

anarchy
26.01.2006, 22:05
Jep, začenja se. Smo na pragu neke nove dobe. Nadaljevalo se bo tisto občutje, ki ga je imel K. Kolumb, ko je 12. oktobra 1492 zagledal Ameriko, podobno je bilo 20. julija 1969, ko je Armstrong stopil na Polno Luno. Ne bo minilo 50 let, in bodo že prve kolonije na Marsu.

Kaj smo res prepricani, da je bil Armstrong prvi clovek na luni, ce je sploh bil.

anarchy
26.01.2006, 22:09

Mi sploh ne poznamo, kaksna je trenutna tehnologija in lih v tem je stos, tako, da to bi lahko bilo ze zdavnaj mozno, ce celo nimajo ze gor rudnikov narejenih. Pa kaj mislis, da bogatasi bodo ostali na zemlji, ce pa imajo priloznost iti tudi na luno, pa seveda ne bodo tega javno povedali, ce bo prislo do krize, bodo enostavno sli na luno za neki mesecev ali let in se nato vrnili nazaj na zemljo. Ne mislite, da nas oni potrebujejo toliko, kot si mislimo, se posebej, ko bodo delali zares roboti za nas, takrat, je mozno, da se bo populacija ali zelooo namnozila ali zelo razredcila, tega, pa zal ne znam tocno napovedati, ker nisem prerok.

Gyzmo
26.01.2006, 22:40
V vsakem primeru je treba NASI čestitati. Če so bili gor, za izjemen podvig v več pogledih, drugače pa za odlično izpeljano(prazen apollo proti luni, pristanek posnet v studiu, saj veste), največjo prevaro v zgodovini. NASA si zasluži :2thumbs: :2thumbs:

ozayrus
27.01.2006, 13:52
V vsakem primeru je treba NASI čestitati. Če so bili gor, za izjemen podvig v več pogledih, drugače pa za odlično izpeljano(prazen apollo proti luni, pristanek posnet v studiu, saj veste), največjo prevaro v zgodovini. NASA si zasluži :2thumbs: :2thumbs:

:2thumbs:

narejeno za oskarje.

anarchy
27.01.2006, 23:27
Ja, prepričani smo.:wink:

Lepo, ker mi nismo nismo prepricani. Prvis pristanek na luni je za nas fake.

ozayrus
28.01.2006, 14:58
Smemo (z)vedet zakaj?

Ker po eni strani praviš, da nemoremo vedet, kašno tehnologija obstajaj(ki naj jo bogati imeli), po drugi pa trdiš, da nismo šli na Luno (mogoče, ker nismo imeli tehnologije?). Nekak naprotujoči si, izjavi se mi zdita.

Pa da neboš mislu, da te sedaj "napadam", samo če malo pojasniš?

anarchy
29.01.2006, 10:16
Smemo (z)vedet zakaj?

Ker po eni strani praviš, da nemoremo vedet, kašno tehnologija obstajaj(ki naj jo bogati imeli), po drugi pa trdiš, da nismo šli na Luno (mogoče, ker nismo imeli tehnologije?). Nekak naprotujoči si, izjavi se mi zdita.

Pa da neboš mislu, da te sedaj "napadam", samo če malo pojasniš?

Nasprotujoce si izjave so zato, ker jaz ne poznam resnice in moznih je vec razlag.

Lahko povem dejstvo, ki drzi 100% in sicer to, da mi vseh tehnologij ne poznamo, ker vecina tehnologij ki so sedaj prototipne ali mogoce celo kje ze v uporabi, bodo prisle na trziscee sele cez nekaj let, morda desetletij.

Kar se tice pristanka naluni pa je zelooo dosti teorij. Mogoce so bili ze prej na luni. Mogoce so bili res takrat na luni, samo so pokazali fejk posnetek, lahko so pa tudi original posnetek, samo zeloo cenzuriran, vsekakor so pa premalo pokazali, glede na to, da koliko denarja so porabili za to misijo in, da je to eden izmed najpomembnejsih dogodkov, ki se je ali bo zapisal v zgodovino.

Kadar so delali poskuse atomske bombe, so baje nabavili prav reziserje iz hollywooda in imeli vec 100 razlicnih kamer, ki so snemali istocasno iz vec razlicnih pozicij, tako, da so imeli vse cimbolje podrobno dokumentirano in posneto (sem gledal en dober dokumentarec o temu), ko so sli na luno, pa so kazali takooo slabo sliko, da bi lahko res enkrat se vsedli vsi skupaj za mizo, uni od NASA in skeptiki, ter zares vse podebatirali, kako in zakaj.

Sem preprican, da je nasa skoraj 100% neki prekrila glede pristanka na luni.

bobi
29.01.2006, 10:31

a bo internet tud gor? :dontknow:

ozayrus
29.01.2006, 12:25
Nasprotujoce si izjave so zato, ker jaz ne poznam resnice in moznih je vec razlag.

Lahko povem dejstvo, ki drzi 100% in sicer to, da mi vseh tehnologij ne poznamo, ker vecina tehnologij ki so sedaj prototipne ali mogoce celo kje ze v uporabi, bodo prisle na trziscee sele cez nekaj let, morda desetletij.

Kar se tice pristanka naluni pa je zelooo dosti teorij. Mogoce so bili ze prej na luni. Mogoce so bili res takrat na luni, samo so pokazali fejk posnetek, lahko so pa tudi original posnetek, samo zeloo cenzuriran, vsekakor so pa premalo pokazali, glede na to, da koliko denarja so porabili za to misijo in, da je to eden izmed najpomembnejsih dogodkov, ki se je ali bo zapisal v zgodovino.

Kadar so delali poskuse atomske bombe, so baje nabavili prav reziserje iz hollywooda in imeli vec 100 razlicnih kamer, ki so snemali istocasno iz vec razlicnih pozicij, tako, da so imeli vse cimbolje podrobno dokumentirano in posneto (sem gledal en dober dokumentarec o temu), ko so sli na luno, pa so kazali takooo slabo sliko, da bi lahko res enkrat se vsedli vsi skupaj za mizo, uni od NASA in skeptiki, ter zares vse podebatirali, kako in zakaj.

Ne da bi skušal, kritizirat tvoje mnenje, ampak moraš razumet, da je razlika če snemaš neki na zemlji, al pa na nekem drugem planetu oz. satelitu. Ti posnetki morajo pri od lune, čez ozonski plašč... tko, da je možno, zakaj je to tko slabo vidno.
Sem pa tut jast se pozanimal glede lažnga pristanka na Luni in nekateri dokazi, so precej zanimivi in ti dajo mislt.

Mislim, da internet bo. Satelitska bo pa tud dobr lovila najbrž.

anarchy
29.01.2006, 21:50
Ne da bi skušal, kritizirat tvoje mnenje, ampak moraš razumet, da je razlika če snemaš neki na zemlji, al pa na nekem drugem planetu oz. satelitu. Ti posnetki morajo pri od lune, čez ozonski plašč... tko, da je možno, zakaj je to tko slabo vidno.
Sem pa tut jast se pozanimal glede lažnga pristanka na Luni in nekateri dokazi, so precej zanimivi in ti dajo mislt.

Mislim, da internet bo. Satelitska bo pa tud dobr lovila najbrž.

Saj ni nic narobe, ce kritiziras, saj se je treba pogovoriti o temu, kako in kaj.
Na zalost ne poznam po kaksnem vrstnem redu, so prihajali ti posnetki. Moti me to, da so nekateri posnetki lepi, drugi slabsi in ne vem, katere so predvajali v zivo ni katere, sele kasneje, ko so prili z lune. Vsekakor pa so pokazali premalo, torej, samo uno minutko, ko je stopu naluno in povedal une slavne stavke.

In kaj potem, so kar prekinili povezavo z luno, ali kaj? Nobenega, ni zanimalo, kaj se je dogajalo gor, to je bilo to, vazno, da so prisli gor, da imajo dokaz in pika.

Kasneje so prisle tudi slike in video boljsih kvalitet, kar je zeloo sumljivo v primerjavi z prvotnimi posnetki, eni pravijo, da so te slike celo prevec perfektne in kar verjamem, saj se mi je zdelo ze od majhnega neka fotomontaza, te slike, kar pa res ni tezko ponarediti, zato pa studi tako dobre kvalitete.

V glavnem kot sem reku, glede na to, da je to zelo pomemben dogodek v zgodovini clovestva, bi moralo biti to zelo dobro dokumetntirano in posneto in bi se moglo to gradivo zlahka najti na NASINI strani, samo ocitno to je ze bilo pozabljeno, kot, da se nikoli ni zgodilo.

Drugace pa me zelo cudi, kako to, da una sonda voyager ali kaj je ze, ki je menda ze skoraj zapustila nase osoncje, se vedno komunicira z zemljo. Vsaj tako sem slisal.

Matevzk
02.02.2006, 21:23
PREPRIČAN si, da nekaj SKORAJ sigurno velja. Hm. Ti maš take zanimive paradokse ...

Ne, niso prekinl zveze z Luno, bognedaj. Zaenkrat vesoljski poleti še niso tako avtonomni, takrat pa sploh niso bili. Če poznaš samo medijsko najbolj odmevno minuto posnetka, še ne pomeni, da je samo to zunaj :dontknow:

CaptainBlackAdder
03.02.2006, 11:43
:2thumbs:

narejeno za oskarje.

Vendar bo žal ostal praznih rok, ker manjka en gej, en črnec in ena mati samohranilka.

ozayrus
03.02.2006, 18:00
Vendar bo žal ostal praznih rok, ker manjka en gej, en črnec in ena mati samohranilka.

pa eden od njih bi moral bit kronik/odvisnik:cool:

anarchy
03.02.2006, 23:42
Zakaj te pa čudi? Voyagerja sta bila izstreljena leta 1977, od takrat ni minilo niti 30 let. Za napajanje s termalno energijo imata jedrski reaktor, ki bo cepil jedra še lep cajt, kar pomeni, da nekatere elektronske naprave lahko delujejo še naprej.:big: Bolj nas tu na Forumu čudi, da ti teh reči ne veš, ali pa jih spretno prikrivaš.:cool2:

To me prav nic ne cudi, cudi me to, da ta sonda lahko oddaja te signale tako dalec i jih mi vseeno sprejemamo v redu, medtem, ko pa takrat niso mogli kao normalno sprejemati videa z lune v zivo?

anarchy
03.02.2006, 23:43
PREPRIČAN si, da nekaj SKORAJ sigurno velja. Hm. Ti maš take zanimive paradokse ...

Ne, niso prekinl zveze z Luno, bognedaj. Zaenkrat vesoljski poleti še niso tako avtonomni, takrat pa sploh niso bili. Če poznaš samo medijsko najbolj odmevno minuto posnetka, še ne pomeni, da je samo to zunaj :dontknow:

Saj nisem reku, da je samo to tam zuanj, ker vem, da je se mnogo vec stvari, samo jaz bi te stvari se rad vidu in mislim, da si tega zeli se marsikdo.

Gyzmo
04.02.2006, 16:00
Z voyagerjem trenutno preučujejo rob sončnega sistema in iščejo mejo do zunanjega vesolja.

twarlock
04.02.2006, 20:29
Videa takrat še ni bilo, je bila pa TV. In ja, neposredni prenos je bil. In so ga gledali in posneli. Na spletnem mestu Nase lahko tudi kupiš video, kjer so skompilirani posnetki iz unih cajtov.:cool2:

Voyager pa že kar nekaj let ne dela drugega, kot pošilja radijski signal: beep-beep, in nič več.:shock:
komu pa trob?:shy:

twarlock
04.02.2006, 22:06
eno sondo bi moral lepo katapultirat skoz orbito okol Jupitra navpično iz sončnga sistema s čim večjo hitrostjo... d'ga čimprej zapusti... zakaj čimprej... d'čimprej pride čimdlje :big:

hm... kaj bi dal gor na to sondo mi? :shy:

twarlock
05.02.2006, 15:11
ja nč... tko rečmo d'pošlemo mi hipotetično sondo... s čim bi jo opreml.. :big:

anarchy
05.02.2006, 16:18
Videa takrat še ni bilo, je bila pa TV. In ja, neposredni prenos je bil. In so ga gledali in posneli. Na spletnem mestu Nase lahko tudi kupiš video, kjer so skompilirani posnetki iz unih cajtov.:cool2:

Voyager pa že kar nekaj let ne dela drugega, kot pošilja radijski signal: beep-beep, in nič več.:shock:

Da jih ni sram, da prodajajo to lazno propagando, ker to bi moglo biti zastonj dostopno vsem in necenzirirano, ne glede na to ali je original ali fejk.

Drugace, kar se tice te sonde, ce ze posilja en bip, bi mogoce lahko poslala se kaj vec, samo ok, ze to, da naredi beep, je ze neki.

paradox
10.02.2006, 00:42
...
Drugace, kar se tice te sonde, ce ze posilja en bip, bi mogoce lahko poslala se kaj vec, samo ok, ze to, da naredi beep, je ze neki..
...:rolling:

:wink:

anarchy
12.02.2006, 18:20
hm... a nebi bil zanimiv experiment,če bi mela sonda gor atomsko urco... in bi pošiljala informacijo o tem kok je ura "zanjo"...? :shy:

V bistvu ja, ceprav cas je tako relativen, da res ne vem, koliko se zanesti na teke in drugacne urce, pa ceprav so se ne vem, kako natacne. Mogoce samo za nase razmere. Saj nekoc je bila tudi pescena ura natancna, pa bi jo rad vidu v brezteznostnem prostoru, ko bi nekdo v tistih casu izjavil, da v brezteznostnem prostoru se ustavi cas. Cas je samo relativen in dokler, ga prakticno osebno ne sprobamo, da vidimo vidne razlike v casu, ne bomo kaj dosti dokazali.

Teo
12.02.2006, 18:53
in kaj bi z uro na sondi?
Dab pol loh poklical in bi prijazna gospa rekla:"Ob zadnjem pisku je bila ura petnajst triintrideset minut in šestnajst sekund, petnajst triintrideset in dvajset sekund..." :D

uni irony oklepaji so nevidni

anarchy
15.02.2006, 16:46
in kaj bi z uro na sondi?
Dab pol loh poklical in bi prijazna gospa rekla:"Ob zadnjem pisku je bila ura petnajst triintrideset minut in šestnajst sekund, petnajst triintrideset in dvajset sekund..." :D

uni irony oklepaji so nevidni

Da vidijo, ce tece ura enako hitro, kot nas na zemlji.

anarchy
15.02.2006, 16:49
peščena ura v breztežnostnem prostoru, kere maš to... :rolling:
če ura ne deluje to še ne pomen d'čas stoji :big:

Prav tako jaz pravim, da ce tudi atomska ura prikaze neko razliko v casu, to se ne pomeni, da je dejansko prislo do razlike v casu.

Drugace pa primer pescene ure je zelo dober, ker, ce bi pred raznimi stoletiji sli z tako uro v brezteznostni prostor, bi mislili, da se tam cas ustavi, to pa zato, ker nekoc se niso poznali gravitacije, prav tako pa ne brezteznosti.

No sedaj poznamo gravitacijo, cas pa, hmm... ne se lih tako dobro, saj v bistvu tudi gravitacije se zmeraj ne poznate tako dobro, kot si mislite.

kekez
15.02.2006, 22:09
Seveda bi bila na sondi tudi nalepka "Made in USA", ampak verjetno nisi o tem spraševal.:big:
:nonono: gor bi seveda pisalo Made in China, ali Made in R.O.C, ali celo 中国制造 :veryevil:
Nikakor pa ne USA, pa čeprav bi bila "ameriška"

kekez
15.02.2006, 22:12
Prav tako jaz pravim, da ce tudi atomska ura prikaze neko razliko v casu, to se ne pomeni, da je dejansko prislo do razlike v casu.

Če se čisto vsi pojavi odvijajo z drugačno hitrostjo lahko (skoraj) objektivno trdimo, da čas teče drugače. :2thumbs:
Oz. kot je dejal NN, kaj je sploh čas? Nekakšen naš konstrukt oz. dojemanje okolja.:big:

mdg
16.02.2006, 11:40
peščena ura v breztežnostnem prostoru, kere maš to... :rolling:
če ura ne deluje to še ne pomen d'čas stoji :big:

:D Točno.
Za vsako obliko merjenja časa je lahko problem. Tudi za atomsko.
Saj ne moreš predvidet vplivov na sondini poti.

mdg
16.02.2006, 11:43
Nimda, se pravi, da je počasi potrebno začeti kupovati ozemlja tam dol ali tam gor :big:

Tak drago že ne bo, kot center LJ. :approve::veryevil:

mdg
16.02.2006, 11:47
komu pa trob?:shy:

Tak gosti promet je... ;)

anarchy
16.02.2006, 22:53
:D Točno.
Za vsako obliko merjenja časa je lahko problem. Tudi za atomsko.
Saj ne moreš predvidet vplivov na sondini poti.

Saj to je bil v bistvu moj point.

Aner
17.02.2006, 14:07
Kako se dobi oz. kupi zemljišče na Luni?

BMX
17.02.2006, 19:38
Pozen si že. Elitne lokacije so že zasedene..... :shy: :shy:

kekez
17.02.2006, 20:02
Macolo in količke, pa zakoličiš. Potem greš na tam pristojno upravno enoto in prijaviš :rolling:

Aner
17.02.2006, 20:38
Fajn,da se zabavate,sm kmal boste mojo luno gledal.
http://www.lunarregistry.com/

kekez
17.02.2006, 20:44
Moja parcela je pa celo označena tukaj: http://moon.google.com/
Ampak nisem imel veliko denarja, zato se jo vidi le pri največji povečavi (+ do konca) :wink:

CJamie
03.03.2006, 18:28
iščejo fosilno gorivo svojih prednikov ki so pred miljoni let kraljevali luni sedaj se vrača dinastika kučučkovič z lune uporabli jih bojo v koristne namene segrevali si bojo ozeble sibirske riti

anarchy
04.03.2006, 11:34
v bistvu od koga kupis? Ali je res luna od americanov? Uni, ki prvi pride, prvi melje? Joj, kako bodo bile to se vojne in ocitno se bodo res selile v vesolje, kjer bo verjetno potekala 3ww.

mikimaus
04.03.2006, 13:50
Pa koleke ne pozabi kupit.:veryevil:

Ni potrebe sam keš na TR račun.