Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Brokeback Mountain

Strani : [1] 2

WRC555
31.01.2006, 20:41
Zloglasni "geyevski" film si zasluzi svojo temo. Definitivno najbolj kontroverzen film med nominiranci za oskarje...prvo vprasanje, ki se mi poraja: je Holywood "zrel" pocastit oz. nagradit tak film...

Odgovarjajo naj tisti, ki so ga gledali...izjema je nasa iri, ker ji filma sploh ni treba gledat pa kljub temu gotovo vec ve o njemu, kot jaz, ki sem ga gledal...how cool is that:big: No, sm ze off topic...razpiste se.

iri
01.02.2006, 07:36
ne morem pomagat, če sem pa tko pametna :kisses:

Holywood je že dovolj zrel za to, vprašanje je, če so oskarji dovolj zreli za to. Trenutno lahko pač komentiram zadevo samo iz tega vidika, tebi na čast, seveda :kisses:
Enivej, pred tem filmom sta bila gejevsko orientirana filma, ki sta bila udeležena pri nagradah, le Philadelphia in Boy's Don't Cry, (pa morda je malo lezbičen The Hours, ampak res premalo, da bi bilo pomembno). Oba filma sta pobrala oskarje za glavne vloge, ne pa za režijo ali film, niti nominacije nista dobila tam. Tako da je Brokeback Mountain mogoče že napredek, gledano iz te smeri...

D' Andre
01.02.2006, 11:24
Je bil pa za najboljšega nominiran film Poljub ženske pajka l. 1985, prav tako za režijo (Hector Babenco), medtem ko je William Hurt dobil za vlogo geja oskarja za glavno vlogo, glavne nagrade pa je pobrala Pollackova Moja Afrika. V preteklosti (l.1992) pa je bila opažena tudi Igra solz, ki je dobila oskarja za najboljši scenarij (Neil Jordan), plus nominacije za obe moški vlogi (Stephen Rea in Jaye Davidson), za režijo (Jordan) in film, dve leti kasneje pa je Priscilla - kraljica puščave dobila oskarja za najboljšo kostumografijo. Obetavno kaže za Brokeback Mountain, vendar si Akademija lahko v enem mesecu še trikrat premisli. Pa tudi film so ponekod že umaknili s sporeda, celo v 'so-called' demokratični Ameriki (Utah). Res je grozno škandalozen...

iri
01.02.2006, 11:41
Res je že nekaj časa, odkar sem gledala ta film, ampak kaj pa je gejevskega v Out of Africa? :dontknow:
Nominacij za naj igralce mi ni treba omenjati, sej sem že rekla, da razen za vloge taki filmi niso dobivali (to, da so dobivali nominacije in da je ostalo pri njih, že vemo) nagrad za najboljši film. Pustimo pri miru razne sound editing in podobne kategorije...

D' Andre
01.02.2006, 12:53
Aja, važn da vsi poslušamo tebe al kako? Afriko sm omenu za bajdvej. Štejejo vsi oskarji, Priscilla brez tistih kičastih kostumov ne bi bila to, kar je bila, nagrada za originalni scenarij pa je po mojem mnenju ravno tako pomembna, kot ostale, sploh če vemo, da Hollywood ni ravno vrelec originalnih idej, sploh v zadnji dekadi.

iri
01.02.2006, 13:06
Aja, važn da vsi poslušamo tebe al kako?
ekskjuzmi? meni se je zdelo, da je tvoj post odgovor na mojega. In v mojem se je pač šlo za oskarje za film (in režijo) pri "gejevskih" filmih in ne za katerekoli filme ter ostale katergorije, kar je bilo tudi specifično omenjeno.
Smiri živce.

aan
01.02.2006, 13:52
a ne bi blo fajn, da bi se pogovarjal, če bi določen film dobil oskarja ker je pač najboljši
in ne zato ker je gay

od tistih ki so vidl več kandidatov za oskarja mi še nihče ni reku da je BM najboljši

in če bi se šli politiko, bi se lahko samo vprašali, kaj bo naredil HW,
oziroma, katero stran se bo postavil: na stevenovo ali universalovo

universal sicer distribuira oba naslova a se je večina universala postavila na BM stran
razlog je več kot očiten: Steven jim ni prodal DW kot so se dogovarjali in ga je dal konkurenci
kazen je sledila zelo hitro

skratka, če je BM najboljši film v 2005, potem si ga zasluži,
če ni, potem pa nima nobene veze na kakšen način si izkazujejo ljubezen

forsirat nek film zato ker je namenjen gayom, židom in palestincem, komunistom,
naftarjem ali piscem krimičev je pa itak smešno

kvaka
01.02.2006, 13:54
Zloglasni "geyevski" film si zasluzi svojo temo. Definitivno najbolj kontroverzen film med nominiranci za oskarje...prvo vprasanje, ki se mi poraja: je Holywood "zrel" pocastit oz. nagradit tak film...

A ni toti film naret točno za oskarja?

WRC555
01.02.2006, 14:06
Mislis reci nared ali narejen za oskarja?

iri
01.02.2006, 14:20
a ne bi blo fajn, da bi se pogovarjal, če bi določen film dobil oskarja ker je pač najboljši
in ne zato ker je gay
ja, v popolnem svetu, ampak vsi vemo, da oskarji niso popolni, majo prav specifično mašinico, ki jih žene. Sicer pa, sej si ti isto naredil, ko si razpredal o zakulisnih igricah s studii in kako bi lahko vplivale na oskarje.

Drugače se pa strinjam, bi bilo fajn, če bi se dalo pogovarjati samo o tem, kateri je najboljši film (izmed nominiranih). Sej za film, ki se nam zdi najboljši, tudi navijamo, ampak ker pač nismo naivni, lahko zraven tudi ugibamo o najverjetnejšem dobitniku.

WRC555
01.02.2006, 14:23
Nalasc sem napisal geyevski film, ker sm cakal, kdaj se bo kdo obesil na to...in prav je tako. Namrec ta film je vse prej oz. veliko vec kot le to. Je film o zavracanju samega sebe, osamljenosti...

MERLIN
01.02.2006, 15:54
a konje jahajo v filmu?

iri
01.02.2006, 16:25
kavboji ponavadi jih, ja :sleepy:

D' Andre
01.02.2006, 16:28
Jake in Heath jahata drug drugega, hehe. Michelle in Anne pa v jok!

iri
01.02.2006, 17:16
:sleepy:

summer
01.02.2006, 17:54
jz mislim da je nekaj na tem da so bili (večina) kavboji homoseksualci....
moška družba...meseci prerije....grdo obnašanje do žensk....
drgač sem velik oboževalec vesternov...sam mislim da je nekaj na tem:D

p.s. filma nisem gledla, ga pa definitivno bom..ker so že odlomki fantastični

MERLIN
01.02.2006, 19:55
john wayne je bil gayevska ikona a ne veš tega?
pa john wayne bobbit tut..

WRC555
01.02.2006, 20:49
Heath me v prvih 4 minutah filma spominja na James Deana...njegove poze, obleka...a je blo to nalasc, al pa samo jest to opazim:dontknow:

summer
01.02.2006, 21:42
john wayne je bil gayevska ikona a ne veš tega?
pa john wayne bobbit tut..

ne...nisem vedla....sem pa gledla skoraj vse filme...:big:

castor
01.02.2006, 21:48
Heath me v prvih 4 minutah filma spominja na James Deana...njegove poze, obleka...a je blo to nalasc, al pa samo jest to opazim:dontknow:

upam, da tole ni res.

iri
01.02.2006, 22:10
upam, da bom jutri preverila :approve:

castor
01.02.2006, 22:14
jst pa v nedeljo (?)

iri
01.02.2006, 22:16
a ugibaš zaradi mule, al ker ne veš, kdaj boš šel v kino? :shy:

jst grem celo enkrat za spremembo v kino, pa še to samo zato, ker bo v Viču :approve:
Z Lukijem sva pa že zmenjena za šlatanje med Muenchnom, tko da bom celo dva od petih nominiranih filmov gledala v kinu :D :blush:
potem pa ostane samo še eden :approve:

castor
01.02.2006, 22:20
ne, ne. tudi jst grem v kino.:kmet: pogledat, če je kej novega... se mi pa kot kaže izmika munchen. :nonono:

iri
01.02.2006, 22:23
Jst sem pa čisto ponosna, da bom letos imela vse oskarjevske filme pogledane :approve:

castor
01.02.2006, 22:24
aha, jst sem lani to prvič prakticiral, ko sem pred podelitvijo videl res vse. dobro kaže tudi letos.:wink:

mula, hvaljena bodi.:angel:

WRC555
01.02.2006, 22:24
Jec tud, prvic u lajfu:big: No, delam na tem...se vedno:shy:

castor
01.02.2006, 22:25
še walk the line, capote, pa imam glavne čez.

WRC555
01.02.2006, 22:25
upam, da tole ni res.

Bom uprasal Ang Lee-ja, naslednjic ko ga vidm:cool:

iri
01.02.2006, 22:26
aha, jst sem lani to prvič prakticiral, ko sem pred podelitvijo videl res vse. dobro kaže tudi letos.:wink:
Jst sem pa ne spomnim, meni se zdi, da mi je nekaj manjkalo lani.

Drugač pa - ja, skoz bolj mamo pokrite tele oskarje, posebna zahvala muli :cool:

castor
01.02.2006, 22:27
in tako lahko navijam kot na fuzbal tekmi. :big:

iri
01.02.2006, 22:27
še walk the line, capote, pa imam glavne čez. prvi me že čaka, drugi prihaja. :approve:

aja, mogoče je pa to prvič, ko bom mela pokrite vse filme iz kategorij za naj film, režijo in igralce :cool2:

castor
01.02.2006, 22:28
prvega ima tudi jst, hustle verzija. za capoteja pa čakam podnapise, ker je res težko razumljiv.

WRC555
01.02.2006, 22:29
še walk the line, capote, pa imam glavne čez.

Glavni letos je BBM, gladko.

iri
01.02.2006, 22:30
glavni so vsi, ki majo nominacijo v ta glavnih kategorijah ;)

castor
01.02.2006, 22:31
zanima me boj v ženski gl. vlogi.

WRC555
01.02.2006, 22:32
glavni so vsi, ki majo nominacijo v ta glavnih kategorijah ;)

It can be only one:wink:

castor
01.02.2006, 22:33
It can be only one:wink:

Highlander?

iri
01.02.2006, 22:33
It can be only one:wink: that's the point, you gotta see all to choose :approve:

iri
01.02.2006, 22:34
Highlander? Ta je pa itak only one, Connor, seveda :approve: :cool:

castor
01.02.2006, 22:35
normalno.:cool2:

WRC555
01.02.2006, 22:35
that's the point, you gotta see all to choose :approve:

True true...but I have already chosen:approve:

iri
01.02.2006, 22:36
your problem :D

castor
01.02.2006, 22:36
True true...but I have already chosen:approve:

you have so much to learn.

WRC555
01.02.2006, 22:37
Highlander?

Ne mors iz svoje koze..

iri
01.02.2006, 22:38
valda da ne, a si ti opazil pogled na avatarju? a ti nič ne pove? :) :D

WRC555
01.02.2006, 22:39

Ti ga pa nehej zagovarjat pa 1x z mano potegn.

castor
01.02.2006, 22:40
Ne mors iz svoje koze..

it could be only one :angel:

castor
01.02.2006, 22:40

:kisses: :kisses:

sam zate...

iri
01.02.2006, 22:43
Ti ga pa nehej zagovarjat pa 1x z mano potegn. ne morm :shy: fizično nemogoče, sem zaljubljena v castorjev avatar :blush:

castor
01.02.2006, 22:43
ne morm :shy:

:approve:

:kisses:

vidim, da bi se v mojem kabinetu dobr počutila.

iri
01.02.2006, 22:44

castor
01.02.2006, 22:45
topim se...

iri
01.02.2006, 22:46
softy :D

castor
01.02.2006, 22:48
hmja... nekak si tvoj avatar predstavljam... in... ah...

grantica
02.02.2006, 08:06
vidim, da če pustim post o gori tuki grem mal off topic... sicer pa se d'andreju zahvaljujem, ki me je spomnil na en film, ki ga nisem vidla že celo večnost.... the crying game...
neki ste govorili, da bi blo prav če zmaga najboljši film in ne tisti (kar se vedno zgodi) ki podpira idiologijo akademije tiste sezone....moram rečt da mi je bil BM lep film, vsekakor vreden ogleda, samo ne vem če je najboljši, meni seveda... manjkata mi še dva iz kategorije naj film.. enega vidim naslednji teden (žal je včeraj kino odpadel in se premaknil na torek :( ) drugega pa danes.... pol bom upam, da lažje rekla... ampak jst sem vedno bla zaprisežena ljubiteljica spielberga in njegove režije, tako, da če ne bo kakih neprijetnih presenečenj bo verjetno na koncu ta moj kandidat. sicer pa moram videt

castor
02.02.2006, 08:40
moj bo pa verjetno ostal Good night and good luck.

WRC555
02.02.2006, 09:23
vidim, da če pustim post o gori tuki grem mal off topic... sicer pa se d'andreju zahvaljujem, ki me je spomnil na en film, ki ga nisem vidla že celo večnost.... the crying game...
neki ste govorili, da bi blo prav če zmaga najboljši film in ne tisti (kar se vedno zgodi) ki podpira idiologijo akademije tiste sezone....moram rečt da mi je bil BM lep film, vsekakor vreden ogleda, samo ne vem če je najboljši, meni seveda... manjkata mi še dva iz kategorije naj film.. enega vidim naslednji teden (žal je včeraj kino odpadel in se premaknil na torek :( ) drugega pa danes.... pol bom upam, da lažje rekla... ampak jst sem vedno bla zaprisežena ljubiteljica spielberga in njegove režije, tako, da če ne bo kakih neprijetnih presenečenj bo verjetno na koncu ta moj kandidat. sicer pa moram videt

Mislim, da si druga na forumu ki je gledala ta film...takoj za mano:big:

iri
02.02.2006, 10:14
moj bo pa verjetno ostal Good night and good luck. moj tudi :approve:

danes grem gledat Brokeback :approve:

grantica
02.02.2006, 12:31
za zdej se vama pridružujem iri in castro

castor
02.02.2006, 13:25
za zdej se vama pridružujem iri in castro

da ne bo pomote:wink:

iri
02.02.2006, 13:36
lol, castor, a si ti Fidel undercover? :D

grantica
02.02.2006, 14:07
sem hotla bi pametna in sem neki spregala po svoje :D castor....komu: castro :D

Sacha
02.02.2006, 15:03
A je to un gejevski muvi?

WRC555
02.02.2006, 22:18
:shy:

iri
03.02.2006, 08:57
Gledala. :approve: Res je dober. :shy: Najlepša ljubezenska zgodba z istospolnima partnerjema, kar jo je na velikem platnu. :blush: Heath je super, ostali igralci tudi, ampak Heath je res super...
Z Jamesom Deanom ga lahko pa primerjaš ravno tako, kot lahko z njim primerjaš vsakega tihega tipa s kavbojskim klobukom.

In poslednja scena je tko efektivna... ah. Lepo je bilo. :) :blush:

WRC555
03.02.2006, 09:08
Katero poslednjo sceno mas v mislih?

iri
03.02.2006, 09:19
Sej je samo en prizor v filmu, ki je zadnji.

WRC555
03.02.2006, 09:35
Kaj je za videt, ko kaze skozi okno polje s travo:sleepy:

Sej vem, spet drezam :big:

iri
03.02.2006, 10:22
Dej razširi si obzorje na recimo zadnjih 30 sekund namesto na zadnjih 5. :sleepy:

WRC555
03.02.2006, 21:35
Obstajajo veliko lepse scene:wink:

iri
03.02.2006, 21:52
gre se za to, da so s tako luštno nepretenciozno sceno končali film, ne za to, a je to najlepša scena v filmu - to je itak subjektivno.

WRC555
03.02.2006, 21:58
Dej po slovensk pis:big:

iri
03.02.2006, 22:01

Castor, dej poglej že ta film in me reši od pointless debat :shy:

WRC555
03.02.2006, 22:04
Kok so eni zategnjeni:nonono:

iri
03.02.2006, 22:06
zategnjena bom takrat, ko te bom začela brisat, dragi :kisses:

galaxy
04.02.2006, 18:16
A je to un gejevski muvi?

Ne, ni gejevski muvi.Men je bil odličen, pa težko prenašam fagete. two-thumbs up:2thumbs:

iri
04.02.2006, 18:28
Well, good for you. Ker če bi bil gejevski muvi, bi bila pa cela kriza. :sleepy:

galaxy
04.02.2006, 18:49
Well, good for you. Ker če bi bil gejevski muvi, bi bila pa cela kriza. :sleepy:

Oh, ti obračalka besed:shy:

iri
04.02.2006, 19:10
i should be payed for my talent :approve:

bluesy
04.02.2006, 19:29
Odlična režija, kamera, fenomenalna scenografija, zelo dobro pokrita igralska zasedba kjer poleg glavnih dveh še stranske vloge (sploh Michelle Williams) odlično in prepričljivo opravijo svojo nalogo, med HW filmi tega tipa (romanc ipd) pravi biser letos.

In film je mnogo več kot samo zgodba o homoseksualni ljubezni med dvema kavbojema, mal bolj kompleksen, sicer pa bi blo fajn če bi 90% filmov s heteroseksualno vsebino blo tako dobro narejenih in posnetih kot je Brokeback Mountain. Ang Lee redko razočara s svojimi filmi in tale ni bil izjema. Vreden vseh svojih 134 minut.

iri
04.02.2006, 19:39
Jst se tako zelo popolnoma in čisto podpišem pod bluesyjev post, ki je zadel žebljico na glavico. :approve:

WRC555
04.02.2006, 21:42
Odlicen se mi zdi ze sam uvod...ko Heath caka s tisto papirnato vrecko tam pred vhodom...nato se pripelje Jack, s svojo podrtijo, kot odpadnik...stopi ven iz avta, poflirta z njim...njegove poze ne bom pozabu, kot da bi se mu nastavil za trenutek...ampak ni vzgalo, Heath ostane hladen...ljubezen na prvi pogled, iz Jackove strani.

iri
04.02.2006, 21:55
Meni se ta prizor ni zdel tako fatalen.

WRC555
04.02.2006, 22:17
Bjutiful...kako ga je Jack dobesedno poziral z ocmi. Heathu se tudi priblizno ni sanjalo, kaj ga caka...Jack je pa vedel kaj dela...

Kot zanimivost: opazil sem napako v filmu...ko Jack seka drva, pride njun gospodar (Randy Quaid) na konju do njega...v tistem trenutku polozi Jack poleno na tnalo...brez da bi ga razsekal...kamera se osredotoci na njun pogovor...ko odjaha nazaj v dolino, se kamera vrne v prvotno stanje, kjer se lepo vidi tnala...o polenu pa ne duha in sluha.

grega74
04.02.2006, 22:35
Po mojem me boste vsi skritizirali ampak bom vseeno napisal svoj komentar.
Ta film sem videl že veliko pred tem ko je prišel v Kolosej.
Film si mogoče zasluži edino pohvale za čudovite prizore okolice. Vse ostalo pa je en velik dolgčas.
Zgleda, da so v modi homoseksualni filmi in nadaljevanke. Moje mnenje je, da si ta film ne zasluži niti enega oskarja. Seveda je v ameriki ljubezen med istima spoloma čisto nekaj običajnega in seveda zelo moderno.
Tisti, ki so drugače usmerjeni so IN. To lahko povem iz lastnih izkušenj.
Mogoče ne zastopim ljudi, ki so drugače usmerjeni. In ne prenesem tega, da je po televiziji vse več filmov in nadaljevank na to temo. Seveda tudi kino. Zgleda, da delajo reklamo za homoseksualnost in nam hočejo povedat, da je to normalno. Če malo pogledamo, koliko ljudi je drugače usmerjenih. Precej. In večina se jih samo "preserava".
Če bo ta film dobil tok oskarjev za kolikor jih je nominiram, pol je pa vse skupaj res ena velika sramota.

To je moje mnenje in ni treba po men pljuvat.
Hvala

iri
04.02.2006, 22:45
Bjutiful...kako ga je Jack dobesedno poziral z ocmi. Heathu se tudi priblizno ni sanjalo, kaj ga caka...Jack je pa vedel kaj dela... drek je vedel, kaj dela...
a ti je to prišlo na misel pri prvem ogledu, ali pri drugem?
Pol lepote te prepovedane ljubezni je v nepričakovanosti. Zdej če je Jack malo manj "zavrt" (kot izvemo kasneje v zgodbi) kot Ennis, to še ne pomeni, da je doživljal nek love at first sight takoj. Dva tipa čakata na istem mestu na službo, eden je bolj komunikativen, drug je bolj zaprt. Če bi bila oba bolj komunikativne narave, bi se verjetno pogovarjala že pred tistimi vrati. Tako se pa nista.

Kot zanimivost: opazil sem napako v filmu...ko Jack seka drva, pride njun gospodar (Randy Quaid) na konju do njega...v tistem trenutku polozi Jack poleno na tnalo...brez da bi ga razsekal...kamera se osredotoci na njun pogovor...ko odjaha nazaj v dolino, se kamera vrne v prvotno stanje, kjer se lepo vidi tnala...o polenu pa ne duha in sluha. Tudi pri imdbju so to opazili: Jack is chopping wood when Aguirre approaches to give news of his sick uncle. Jack places the next log on the chopping block as he turns to speak to Aguirre. After the conversation is over and Jack turns back to chopping, the log is gone and he replaces the log that was never chopped.

iri
04.02.2006, 22:49
Film si mogoče zasluži edino pohvale za čudovite prizore okolice. Vse ostalo pa je en velik dolgčas.
Zgleda, da so v modi homoseksualni filmi in nadaljevanke. Moje mnenje je, da si ta film ne zasluži niti enega oskarja. Seveda je v ameriki ljubezen med istima spoloma čisto nekaj običajnega in seveda zelo moderno.
Tisti, ki so drugače usmerjeni so IN. To lahko povem iz lastnih izkušenj.
Mogoče ne zastopim ljudi, ki so drugače usmerjeni. In ne prenesem tega, da je po televiziji vse več filmov in nadaljevank na to temo. Seveda tudi kino. Zgleda, da delajo reklamo za homoseksualnost in nam hočejo povedat, da je to normalno. Če malo pogledamo, koliko ljudi je drugače usmerjenih. Precej. In večina se jih samo "preserava".
Če bo ta film dobil tok oskarjev za kolikor jih je nominiram, pol je pa vse skupaj res ena velika sramota.
Tvoje mnenje, okej, ampak samo zato, ker ima film elemente homoseksualne ljubezni še ne pomeni, da homoseksualnost tudi promovira. In film preprosto ni slab. Morda je precenjen, ampak ni pa slab. "Dolgčas" na žalost ni noben argument.

Zakaj bi bila sramota, če bi ta film dobil toliko oskarjev, za kolikor jih je nominiran? Sej ni nominiran zato, ker sta glavna junaka ljubezenske melodrame slučajno moška. Nominiran je kvečjemu kljub temu.

In v bistvu je žalostno, da ne moreš gledati filma neobremenjeno s tem, kaj (se tebi zdi) da so svetovni trendi.

galaxy
05.02.2006, 01:41
Sej ni nominiran zato, ker sta glavna junaka ljubezenske melodrame slučajno moška. Nominiran je kvečjemu kljub temu.

I knew that we get along just fine.:approve:

grega74
05.02.2006, 10:55
Tvoje mnenje, okej, ampak samo zato, ker ima film elemente homoseksualne ljubezni še ne pomeni, da homoseksualnost tudi promovira. In film preprosto ni slab. Morda je precenjen, ampak ni pa slab. "Dolgčas" na žalost ni noben argument.

Zakaj bi bila sramota, če bi ta film dobil toliko oskarjev, za kolikor jih je nominiran? Sej ni nominiran zato, ker sta glavna junaka ljubezenske melodrame slučajno moška. Nominiran je kvečjemu kljub temu.

In v bistvu je žalostno, da ne moreš gledati filma neobremenjeno s tem, kaj (se tebi zdi) da so svetovni trendi.

Ok, film ni slab.
Ampak kolikor jaz vem mora bit film zelo, zelo dober, vsaj na enem področju, da dobi enega oskarja.
To me mal spominja na našo "RTV mafijo". Upam, da se še spomnimo EMA-e. Morda ste opazili razliko med telefonskim glasovanjem in glasovanjem strokovne komisije.
Dajmo recimo primerjat Cinderella man (ki se mi zdi da je nominiran za enega oskarja) in tole Goro.Pa mi povejte kateri je boljši. Pa vzamimo Munich al pa kj druzga. Sam zgleda so se letos odločili, da mora film z homoseksualno vsebino dobit ne vem kok oskrajev. Da bodo svetu povedal, da je to čisto normalno in da nima nihče nič proti homoseksualnosti in takšnim filmom.
Sj film ni slab. Ampak film, ki dobi enega oskarja mora bit na tistem področju najboljši. Ta film pa na nobenem področju ni najboljši. Ker sem letos videl vsaj 100 boljših filmov.

P.S. Nimam nič proti drugače usmerjenim. Samo zame to nikoli ne bo normalno, ker preprosto ni. Ampak kdor pač to je ga nič ne obsojam in gledam postrani. Zdi pa se mi neumno, da je čedalje več filmov in nadaljevank na to temo.

iri
05.02.2006, 11:08
Ok, film ni slab.
Ampak kolikor jaz vem mora bit film zelo, zelo dober, vsaj na enem področju, da dobi enega oskarja.

Sj film ni slab. Ampak film, ki dobi enega oskarja mora bit na tistem področju najboljši. Ta film pa na nobenem področju ni najboljši. Ker sem letos videl vsaj 100 boljših filmov.
Film mora biti najboljši med petimi nominiranimi filmi v posamezni kategoriji, da dobi oskarja v tisti kategoriji. Če je najboljši med nominiranimi za najboljši film, še ne vem. Kljub temu, da mi je ta film zelo všeč, zaenkrat navijam za Good Night, and Good Luck. Pri režiji isto. Pri igralcih se je Heath zelo izkazal, ampak če bi morala izbirati med njim, Davidom Strathairnom in Hoffmanom, bi imela zelo težko nalogo, odločila bi se pa verjetno za slednjega (in verjamem, da se bo akademija tudi). Pri stranskih igralkah bo sicer oskarja verjetno odnesla Rachel Weisz, ampak jst bi ga z veseljem dala Michelle Williams za vlogo Ennisove žene. Tudi Jake Gylenhaal nima verjetno veliko možnosti pri nagradah za stranske igralce.
Ostanejo nam oskarji za scenarij, kinematografijo in glasbo.

Zdi se mi, da se tebi zdi sporen samo oskar za najboljši film.

S Cindarella Manom ne morem primerjati, ker ga nisem gledala in nimam pretirane želje po tem. Po igralski zasebi sodeč je igra skoraj zagotovo dobra. V Brokebacku je igra odlična. Ameriške zgodbe o uspehu mi na žalost avtomatično pošljejo oči naokoli in zgodba Brokebacka se me sigurno bolj dotakne kot tipični izdelki Rona Howarda.

grega74
05.02.2006, 11:23
Ne, ni mi sporen samo oskar za najboljši film.
Tamle sem videl, da ima galaxy zanimivo slikco. Kevin Spacey iz filma K-pax.
Dajva za hec primerjat ta dva filma, če si oba gledala. Pa dajva jih primerjat na vseh področjih.
S tem da K-pax ni dobil nobenega oskarja, nominiran pa je bil za dva.

ARMEDhodzic
05.02.2006, 11:37
Zakaj ne posnamejo filma o lezbijkah?!?

:evil:

WRC555
05.02.2006, 11:54
drek je vedel, kaj dela...
a ti je to prišlo na misel pri prvem ogledu, ali pri drugem?
Pol lepote te prepovedane ljubezni je v nepričakovanosti. Zdej če je Jack malo manj "zavrt" (kot izvemo kasneje v zgodbi) kot Ennis, to še ne pomeni, da je doživljal nek love at first sight takoj. Dva tipa čakata na istem mestu na službo, eden je bolj komunikativen, drug je bolj zaprt. Če bi bila oba bolj komunikativne narave, bi se verjetno pogovarjala že pred tistimi vrati. Tako se pa nista.

Tudi pri imdbju so to opazili: Jack is chopping wood when Aguirre approaches to give news of his sick uncle. Jack places the next log on the chopping block as he turns to speak to Aguirre. After the conversation is over and Jack turns back to chopping, the log is gone and he replaces the log that was never chopped.

V tem je point, da si vsak lahko razlaga na svoj nacin...niti ni vazno, kdo ima prav...ti, na videz nepomembni draguljcki delajo ta film tako velicasten...ogromno sem jih spregledal, to vsekakor. Se vedno stojim za tem, da se je tam zagledal v Heatha...ce pa je kdo to opazil kje drugje, naj pa kar napise.

WRC555
05.02.2006, 12:08
Ok, film ni slab.
To me mal spominja na našo "RTV mafijo". Upam, da se še spomnimo EMA-e. Morda ste opazili razliko med telefonskim glasovanjem in glasovanjem strokovne komisije.
Dajmo recimo primerjat Cinderella man (ki se mi zdi da je nominiran za enega oskarja) in tole Goro.Pa mi povejte kateri je boljši. Pa vzamimo Munich al pa kj druzga. Sam zgleda so se letos odločili, da mora film z homoseksualno vsebino dobit ne vem kok oskrajev. Da bodo svetu povedal, da je to čisto normalno in da nima nihče nič proti homoseksualnosti in takšnim filmom.

P.S. Nimam nič proti drugače usmerjenim. Samo zame to nikoli ne bo normalno, ker preprosto ni. Ampak kdor pač to je ga nič ne obsojam in gledam postrani. Zdi pa se mi neumno, da je čedalje več filmov in nadaljevank na to temo.

Ta film ni tak kot ostali..kaj takega se ni bilo posneto, povedano na tako osupljiv nacin...aktualen bo cez 10, 50 ali 100 let...to je film, ki gre v zgodovino...za katere izmed konkurentov lahko recemo isto?

Cindarella Man ni slab, men se je zdel dober...ce ne upostevam borb v ringu. Munich se nism gledal.

Crash in BBM sta mi do sedaj dva naj filma v 2005.

Pa nic se ni odloceno glede oskarjev, lahko da ostane brez...namrec veliko se govori o Clooneyu...ampak ni point v tem, koliko nagrad bo pobral...ampak kako je bil sprejet iz nase strani, mi smo glavni sodniki.

grantica
05.02.2006, 12:59
v tem trenutku je pri meni v vodstvu Crash... grem vedno bolj po poti emocij in doživljanj med filmov in ta mi je na koncu pustil največji vtis in hkrati željo po tem da ga vidim ponovno... BBM je dober film ampak mi ni pustil na koncu toliko kot Crash :D Jst bom vsekako navijala za Crash... čeprav tudi mene čaka odisejada v kinu :D

castor
05.02.2006, 14:28
čakam torek...

grega74
05.02.2006, 14:33
Ta film ni tak kot ostali..kaj takega se ni bilo posneto, povedano na tako osupljiv nacin...aktualen bo cez 10, 50 ali 100 let...to je film, ki gre v zgodovino...za katere izmed konkurentov lahko recemo isto?

Cindarella Man ni slab, men se je zdel dober...ce ne upostevam borb v ringu. Munich se nism gledal.

Crah in BBM sta mi do sedaj dva naj filma v 2005.

Pa nic se ni odloceno glede oskarjev, lahko da ostane brez...namrec veliko se govori o Clooneyu...ampak ni point v tem, koliko nagrad bo pobral...ampak kako je bil sprejet iz nase strani, mi smo glavni sodniki.

Men je drugače Crash tud ful všeč.
Čeprav nekam pozno prihaja v kolosej. Ta film je bilo mogoče gledati že pred ene pol leta.

iri
05.02.2006, 14:33
Crash je bil med drugim tudi na Liffu.

WRC555
05.02.2006, 15:26
v tem trenutku je pri meni v vodstvu Crash... grem vedno bolj po poti emocij in doživljanj med filmov in ta mi je na koncu pustil največji vtis in hkrati željo po tem da ga vidim ponovno... BBM je dober film ampak mi ni pustil na koncu toliko kot Crash :D Jst bom vsekako navijala za Crash... čeprav tudi mene čaka odisejada v kinu :D

Se podpisem pod tole...jaz sem jokal kot majhen otrok:blush:

Sam pa nimam zelje ga gledat ponovno, too much for me:shy:

iri
05.02.2006, 21:55
Ne, ni mi sporen samo oskar za najboljši film.
Tamle sem videl, da ima galaxy zanimivo slikco. Kevin Spacey iz filma K-pax.
Dajva za hec primerjat ta dva filma, če si oba gledala. Pa dajva jih primerjat na vseh področjih.
S tem da K-pax ni dobil nobenega oskarja, nominiran pa je bil za dva.
V čem je poanta vleči vzporednice na silo med neprimerljivima filmova?

K-Pax ni bil nominiran za nobenega oskarja, mimogrede.

Drugače je bila meni zgodba v K-Paxu preveč znucana, spet en outsider, ki pride "domačine" učiti, kaj je bistvo življenja. Sej je simpatičen izdelek, Kevin Spacey je odličen kot vedno, Jeffa Bridgesa imam itak rada, režiser se je zatekal v konstantne posnetke iz čudnih kotov in čez steklo, ki sploh ne delujejo tako, kot bi morali, ampak kot da hoče s posiljeno izvirnostjo pri snemanju prikriti zlajnanost zgodbe in nje pripovedovanja. Nima prave moči in zaleta.
Film je simpatičen in cenim njegov konec, ki pusti gledalcu prostor za lastno interpretacijo, ampak ga ne bi imela v domači filmski kolekciji.

ARMEDhodzic
06.02.2006, 07:47
Pisda, če je pa to dober film ... dve pederčini še ne naredita filma dobrega. V bistvu je dolgočasen. Še najboljša stvar so joške od une babe, pa medved.

WRC555
06.02.2006, 12:17
Tle ni srednje poti...al ti je film prva liga, al pa totalno sucks...tako je specificen.

grantica
06.02.2006, 12:33
wrc: jst sem tuki da kot izjema potrjujem pravilo..... srednja pot = my way.. kot že rečeno ni mi veliko pustil in ni mi bil slab

WRC555
06.02.2006, 12:39
How dare you!? Joke:big:

Se enkrat ga poglej...uzivala bos veliko bolj kot prvic...just like sex.

iri
06.02.2006, 12:39
jp, meni se tudi zdi, da ni en izmed tistih "love it or hate it" filmov

but i'm loving it anyway :shy: ne bi mu dala osmih oskarjev, but i'm loving it all the same :blush: ;)

WRC555
06.02.2006, 12:52
O tem bi znal hodzic kej vec povedat...

Glede oskarjev...ne bi bil rad v ziriji, ker jih caka prekleto tezko delo...bi bil pa rad navzoc pri njihovih odlocitvah.

iri
06.02.2006, 13:06
sej je v Akademiji ene 5k ljudi, ali nekaj takega... bodo pač glasovali and we'll see what will happen...

na hodža se pa jst na tvojem mestu ne bi sklicevala :D ;)

ARMEDhodzic
06.02.2006, 14:02
Iri, lažeš.

Aja, Iri, takoj mi pošlji svojo sliko na moj mejl.

iri
06.02.2006, 14:15

ARMEDhodzic
06.02.2006, 14:20
Ne to, sliko ... da vidim, če si kaj pitčka.

grega74
06.02.2006, 15:40
V čem je poanta vleči vzporednice na silo med neprimerljivima filmova?

K-Pax ni bil nominiran za nobenega oskarja, mimogrede.

Drugače je bila meni zgodba v K-Paxu preveč znucana, spet en outsider, ki pride "domačine" učiti, kaj je bistvo življenja. Sej je simpatičen izdelek, Kevin Spacey je odličen kot vedno, Jeffa Bridgesa imam itak rada, režiser se je zatekal v konstantne posnetke iz čudnih kotov in čez steklo, ki sploh ne delujejo tako, kot bi morali, ampak kot da hoče s posiljeno izvirnostjo pri snemanju prikriti zlajnanost zgodbe in nje pripovedovanja. Nima prave moči in zaleta.
Film je simpatičen in cenim njegov konec, ki pusti gledalcu prostor za lastno interpretacijo, ampak ga ne bi imela v domači filmski kolekciji.

U sorči, pomota. Ni bil za oskarje.

http://www.imdb.com/title/tt0272152/awards

mungo
07.02.2006, 15:33
http://www.youtube.com/watch?v=zfODSPIYwpQ

http://video.google.com/videoplay?docid=-2643835654848098127

:rolling::veryevil:

iri
07.02.2006, 15:53
Bedarija. :sleepy:

WRC555
07.02.2006, 16:19
Vprasanje casa, kdaj bo posneta parodija na BBM.

D' Andre
07.02.2006, 16:24
Baje se že pripravlja pornič Bareback Mountain, hehe... s par sexy mladci v vlogah samotnih kavbojev. No, ta bo lahko kandidiral le za porno oskarje.

WRC555
07.02.2006, 16:33
Kdo bo reziral :big:

D' Andre
07.02.2006, 16:35
Ang Lee po mojem ne... Verjetno kak Jack Horner... Pa tudi Heath in Jake bosta raje skrila, kaj sta se naučila med snemanjem Barebacka... pardon Brokebacka...

iri
07.02.2006, 17:16
Odkar vem, da obstajata porno igralca Arnold Schwarzenpecker in Britney Rears, me nič več ne preseneti...

WRC555
07.02.2006, 17:44
:big:

Mislm, vec ves k jec:blush:

D' Andre
07.02.2006, 17:57
V poplavi takšnih in drugačnih mnenj o filmu Brokeback Mountain sem si zapomnil predvsem dve kritiki, in sicer Braneta Kastelica v prispevku za Pop Tv in Gorazda Trušnovca v Poletu. Prvi je filmu očital dolgočasnost in razvlečenost, drugi je uspeh pripisal freakshowom a la RTV, gejevskim filmskim in kritiškim lobijem, zaradi česar se je avtor počutil diskriminiranega. Dobro, onemu ostarelemu senilnemu seksistu iz Londona verjetno ne moremo nič očitati, saj vemo da bi mu kot nekdanjemu piscu erotičnih zgodbic za Omamo bili v glavnih vlogah všeč le dve mladi, napeti, sexy, blond, joškati nimfeti z vsadki, medtem ko je Trušnovec dokazal svojo filmsko ozkoglednost in zaostalost, češ homoseksualnost v filmih nikoli ni bila tabu (mar res?). Kakorkoli, omenjena pisca sta očitno ob vsej galami, ki spremlja ta film, vedela kaj bosta napisala, še preden sta videla film, da ne bi ogrozila njune domnevne moškosti in sprožila dvomov v njuno usmerjenost. Logično je, da so pozitivne in negativne kritike, a ocenjevanje skozi prizmo lastnega seksualnega stališča je neobjektivno in ihtavo - a očitno tako je, ker pač ni pravih argumentov. Bolne so tudi kritike a la 'biti gej je zdaj v modi'. V modi? Kakšni modi? A to pomeni, da tega poleti več ne bo al kako? To pišejo ljudje, ki nimajo pojma o življenju nasploh ali pa hodijo z zaprtimi očmi po svetu, zavračajoč kakršnokoli drugačnost, brez argumentov. In takim ljudem je nevarno dati besedo.
LA Times je po objavi nominacij v uvodniku posmehljivo zapisal, da je vseh 5 letošnjih nominirancev za najboljši film zaslužilo vsega 186 milijonov dolarjev - še neka butasta komedija je zaslužila več. No, hvala ljubemu Bogu, da urednik LA Timesa ne deli oskarjev, kajti po mojem mnejnu se kakovost filma in dobičkonosnost ne ujameta najbolje. Celo izključujeta se. Z redkimi izjemami.
Moje osebno mnenje o filmu je, da je zelo preprost in nekontroverzen - kaj je na ljubezni škandaloznega? Okej, včasih so razmišljali drugače, sploh v rovtah, vendar nam Lee lepo predstavi življenski štoriji dveh kavbojev, katerih prva interakcija je odlično speljana. Brokeback Mountain je čudovita, zmerna romanca o neuslišani in le delno konzumirani ljubezni med dvema kavbojema. Oči so njun peting, fizični kontakt je v večjem delu filma zreduciran do minimuma. Duši kavbojev trpita zaradi ujetosti v okolju, hrepenita drug po drugem, ko se dolge mesece ne vidita. Režija je mirna, bistra kot kak gorski studenec. Igra je rajcajoče zadržana, na trenutke pa eksplozivna. Vsa glavna igralska trojka (Jake, Heath, Michelle) je izvrstna, sploh če vemo da so kariero začeli v najstniških hollywoodskih pocarijah. Eden redkih filmov, ki bi jim privoščil oskarja za najboljši film (okej, manjka mi še Capote). Drugače pa eden boljših filmov v zadnjem času.

WRC555
07.02.2006, 18:30
Do sedaj se nism nobenega komentarja prebral na ta film...ce bom naletel na kakega, ga bom z veseljem...nekako najbolj me zanima od Stefancica, najvecjega slovenskega filmfreaka. Kako si lahko privoscijo pisat komentarje o filmih, katerih niso gledali, cist mem.

Mogoce bi izpostavil razlike med njima...Jack je ocitno gay, katerega zelja je ziveti skupaj s Heathom...to mu je tudi jasno povedal...ampak Heath je v njem videl tisto truplo iz otrostva, ki mu ga je pokazal fotr...moje mnenje...eden izmed razlogov, zakaj ni hotel oz. upal ziveti z njim. Mislim tudi, da Heath ni vedel koliko je pomenil Jacku, dokler ni nasel njunih krvavih srajc-krvna brata...takrat je tudi njega zadelo...

grega74
07.02.2006, 20:08
V poplavi takšnih in drugačnih mnenj o filmu Brokeback Mountain sem si zapomnil predvsem dve kritiki, in sicer Braneta Kastelica v prispevku za Pop Tv in Gorazda Trušnovca v Poletu. Prvi je filmu očital dolgočasnost in razvlečenost, drugi je uspeh pripisal freakshowom a la RTV, gejevskim filmskim in kritiškim lobijem, zaradi česar se je avtor počutil diskriminiranega. Dobro, onemu ostarelemu senilnemu seksistu iz Londona verjetno ne moremo nič očitati, saj vemo da bi mu kot nekdanjemu piscu erotičnih zgodbic za Omamo bili v glavnih vlogah všeč le dve mladi, napeti, sexy, blond, joškati nimfeti z vsadki, medtem ko je Trušnovec dokazal svojo filmsko ozkoglednost in zaostalost, češ homoseksualnost v filmih nikoli ni bila tabu (mar res?). Kakorkoli, omenjena pisca sta očitno ob vsej galami, ki spremlja ta film, vedela kaj bosta napisala, še preden sta videla film, da ne bi ogrozila njune domnevne moškosti in sprožila dvomov v njuno usmerjenost. Logično je, da so pozitivne in negativne kritike, a ocenjevanje skozi prizmo lastnega seksualnega stališča je neobjektivno in ihtavo - a očitno tako je, ker pač ni pravih argumentov. Bolne so tudi kritike a la 'biti gej je zdaj v modi'. V modi? Kakšni modi? A to pomeni, da tega poleti več ne bo al kako? To pišejo ljudje, ki nimajo pojma o življenju nasploh ali pa hodijo z zaprtimi očmi po svetu, zavračajoč kakršnokoli drugačnost, brez argumentov. In takim ljudem je nevarno dati besedo.
LA Times je po objavi nominacij v uvodniku posmehljivo zapisal, da je vseh 5 letošnjih nominirancev za najboljši film zaslužilo vsega 186 milijonov dolarjev - še neka butasta komedija je zaslužila več. No, hvala ljubemu Bogu, da urednik LA Timesa ne deli oskarjev, kajti po mojem mnejnu se kakovost filma in dobičkonosnost ne ujameta najbolje. Celo izključujeta se. Z redkimi izjemami.
Moje osebno mnenje o filmu je, da je zelo preprost in nekontroverzen - kaj je na ljubezni škandaloznega? Okej, včasih so razmišljali drugače, sploh v rovtah, vendar nam Lee lepo predstavi življenski štoriji dveh kavbojev, katerih prva interakcija je odlično speljana. Brokeback Mountain je čudovita, zmerna romanca o neuslišani in le delno konzumirani ljubezni med dvema kavbojema. Oči so njun peting, fizični kontakt je v večjem delu filma zreduciran do minimuma. Duši kavbojev trpita zaradi ujetosti v okolju, hrepenita drug po drugem, ko se dolge mesece ne vidita. Režija je mirna, bistra kot kak gorski studenec. Igra je rajcajoče zadržana, na trenutke pa eksplozivna. Vsa glavna igralska trojka (Jake, Heath, Michelle) je izvrstna, sploh če vemo da so kariero začeli v najstniških hollywoodskih pocarijah. Eden redkih filmov, ki bi jim privoščil oskarja za najboljši film (okej, manjka mi še Capote). Drugače pa eden boljših filmov v zadnjem času.

Bom mal nesramen.
Malo več sem bil po svetu kot ti.
Pa tudi z malo več drugačno usmerjenih sem imel stike (da ne bo potote, ne intimnih) kot ti.
V to sem prepričan.
Zato prosim ni treba mojih komentarjev proglasiti kot bolnih. Hvala

Sam za informacijo, kar nekaj časa sem preživel v Ameriki. Lahko mi verjameš ta te stvari poznam zelo dobro.

MERLIN
07.02.2006, 20:34
Odkar vem, da obstajata porno igralca Arnold Schwarzenpecker in Britney Rears, me nič več ne preseneti...

pa swinger's list:rolling:

iri
08.02.2006, 09:31
Sam za informacijo, kar nekaj časa sem preživel v Ameriki. Lahko mi verjameš ta te stvari poznam zelo dobro. Vaaaaaaauuuuu! :sleepy:

the lamest argument ever.

iri
08.02.2006, 09:33
Kakorkoli, omenjena pisca sta očitno ob vsej galami, ki spremlja ta film, vedela kaj bosta napisala, še preden sta videla film, da ne bi ogrozila njune domnevne moškosti in sprožila dvomov v njuno usmerjenost.

Moje osebno mnenje o filmu je, da je zelo preprost in nekontroverzen - kaj je na ljubezni škandaloznega? Okej, včasih so razmišljali drugače, sploh v rovtah, vendar nam Lee lepo predstavi življenski štoriji dveh kavbojev, katerih prva interakcija je odlično speljana. Brokeback Mountain je čudovita, zmerna romanca o neuslišani in le delno konzumirani ljubezni med dvema kavbojema. Oči so njun peting, fizični kontakt je v večjem delu filma zreduciran do minimuma. Duši kavbojev trpita zaradi ujetosti v okolju, hrepenita drug po drugem, ko se dolge mesece ne vidita. Režija je mirna, bistra kot kak gorski studenec. Igra je rajcajoče zadržana, na trenutke pa eksplozivna. Vsa glavna igralska trojka (Jake, Heath, Michelle) je izvrstna, sploh če vemo da so kariero začeli v najstniških hollywoodskih pocarijah. Eden redkih filmov, ki bi jim privoščil oskarja za najboljši film (okej, manjka mi še Capote). Drugače pa eden boljših filmov v zadnjem času. Da ne bom čiiiisto vsega kopipejstala...

D' Andre - well said. :approve:

iri
08.02.2006, 09:35
Do sedaj se nism nobenega komentarja prebral na ta film...ce bom naletel na kakega, ga bom z veseljem...nekako najbolj me zanima od Stefancica, najvecjega slovenskega filmfreaka. Kako si lahko privoscijo pisat komentarje o filmih, katerih niso gledali, cist mem.
Kritike so bile malodane že povsod, zamudniki so jih in jih bodo stiskali sedaj, ko je film prišel na redni spored.

Marcel je bil zelo za, drugače pa nič kaj tako zelo pretresljivega pri njegovem komentarju.

3nity
08.02.2006, 11:01
gledala in moram rečt, da je film ODLIČEN

iri
08.02.2006, 11:02
good girl :approve: :kisses:

WRC555
08.02.2006, 11:21
gledala in moram rečt, da je film ODLIČEN

That's my girl:2thumbs:

grega74
08.02.2006, 19:10
Vaaaaaaauuuuu! :sleepy:

the lamest argument ever.

Hotu sem samo povedat, da sem imel opravka z precej ljudmi take sorte.

iri
08.02.2006, 19:34
:D :D

a je Amerika sinonim za narod gejev? :D

D' Andre
09.02.2006, 11:18
Imaš vso pravico do svojega mnenja, Grega - povedal si pošteno, to lahko spoštujem. Sem bil tudi jaz v ZDA, okej samo v New Yorku, ki je polega San Francisca 'Gay City Nr.1' kolikor lahko slišim od kolegov. Pa se mi ni zdel nič pretresljivega, pač veliko perja, disco glasbe in žurov. No, jaz že cel lajf živim z gejem - mojim mlajšim bratom - vendar moj komentar Brokeback Mountaina nima nič opraviti s tem. Edini ključ za ogled tega filma je (to velja tudi nasplošno za druge filme), da štartaš z nule in ga greš gledat neobremenjen - odmsliš vse, kar misliš, da veš v zvezi s temo, šele potem lahko resnično uživaš.

grega74
09.02.2006, 11:25
:D :D

a je Amerika sinonim za narod gejev? :D

Pa še res je. Pri njih je ti že skor normalno.
Skopraj vsi, kar sem jih spoznal oz. kar jih poznam so bili prvo "normalni".
Potem pa so spoznali, da to ni za njih.
Večina lezbijk in pedrov so ful hudi na pogled. Zakaj???
Odgovor je čisto enostaven. Vzamimo za primer eno hudo žensko. Imela je že ne vem koliko moških.
Potem pa je hotela nekaj drugega in je z žensko. Pač naveličala se je moških.

Tako ti bom povedu, vsaj polovica žensk iz velemest amerike je že spala z žensko.

castor
09.02.2006, 11:27
Pa še res je. Pri njih je ti že skor normalno.
Skopraj vsi, kar sem jih spoznal oz. kar jih poznam so bili prvo "normalni".
Potem pa so spoznali, da to ni za njih.
Večina lezbijk in pedrov so ful hudi na pogled. Zakaj???
Odgovor je čisto enostaven. Vzamimo za primer eno hudo žensko. Imela je že ne vem koliko moških.
Potem pa je hotela nekaj drugega in je z žensko. Pač naveličala se je moških.

Tako ti bom povedu, vsaj polovica žensk iz velemest amerike je že spala z žensko.

Ojoj! Ja naveličanost je najpogostejši vzrok za menjavo spolne orientiranosti.

Dej mir.

iri
09.02.2006, 11:31
Edini ključ za ogled tega filma je (to velja tudi nasplošno za druge filme), da štartaš z nule in ga greš gledat neobremenjen - odmsliš vse, kar misliš, da veš v zvezi s temo, šele potem lahko resnično uživaš. :approve:

grega74
09.02.2006, 11:34
Kaj pa je po tvojem.
Da kar enkrat, enega lepega dne spoznaš, da so ti všeč osebe istega spola.
In da si do sedaj sam sebi lagal, da ti niso, ker si se bal, kaj bodo drugi rekli.
Zgleda da preveč filme gledate.

Kot sem rekel nimam nič proti nobenem drugače ali tako usmerjenemu.
Imam pa veliko proti temu da je vse več filmov in nadaljevank na to temo.

iri
10.02.2006, 08:07
Sam za informacijo, kar nekaj časa sem preživel v Ameriki. Lahko mi verjameš ta te stvari poznam zelo dobro. Btw, to je lih tako dober argument, kot če jaz rečem, da sem veliko časa preživela v Parizu in zato vem vse o romantiki in siru. Enaka stereotipna glupost.

3nity
10.02.2006, 08:12
Btw, to je lih tako dober argument, kot če jaz rečem, da sem veliko časa preživela v Parizu in zato vem vse o romantiki in siru. Enaka stereotipna glupost.

:clapping: :clapping:
:2thumbs::2thumbs:

iri, odlično povedano

D' Andre
10.02.2006, 11:37
Sedaj bi rad še Brad Pitt rad igral geja, hehe. Bi rad oskarja, Brad?

iri
10.02.2006, 11:43
Brad ga bo slej ko prej fasal. Če ne zaradi drugega razloga, ga bo dobil lih tko, kot ga je dobila Julia - zaradi vsesplošne popularnosti.

D' Andre
10.02.2006, 12:14
Brad dobro igra psihopate ali lunije - men je bil kul v Kalifornii - Akademija pa nasilnežev ravno ne prenese. Raje ima pijance, potrte in frustrirane moške, ali pa biografije. Torej bi Brad moral odigrati kakega Dereka Jarmana - oskar zagotovljen!

iri
10.02.2006, 12:50
itak :D

castor
11.02.2006, 00:07
Pogledal zadevo!

Yp. Izjemno delo. Povsem drugače kot so mi mediji poizkušali predstaviti.
Navdušen sem nad Leejevim občutkom, kamera teče izjemno in prikaže tisto kar je treba na zelo dober, močan način. Vsekakor vreden nominacij. In vreden ogleda.

grega74
11.02.2006, 00:12
Btw, to je lih tako dober argument, kot če jaz rečem, da sem veliko časa preživela v Parizu in zato vem vse o romantiki in siru. Enaka stereotipna glupost.

Sorči ampak ta argument je "glupost"

iri
11.02.2006, 09:50
ma nemoj, a res?

iri
11.02.2006, 09:50
Yp. Izjemno delo. Povsem drugače kot so mi mediji poizkušali predstaviti.
Navdušen sem nad Leejevim občutkom, kamera teče izjemno in prikaže tisto kar je treba na zelo dober, močan način. Vsekakor vreden nominacij. In vreden ogleda. Končno! :2thumbs:

kvaka
11.02.2006, 17:43
Aja, tudi meni je zadnjič med cviljenjem odraslih in dece v kinu (podobno kot takrat, ko v osnovni šoli pri biologiji učiteljica prvič reče penis) uspelo videti film.

Je dober film, ja (da ne ponavljam za drugimi). Boljši kot sem pričakoval.

Ampak ima pa tudi pogosto bolezen modernih filmov: traja predolgo. Zgodba je namreč v osnovi zelo preprosta: "guy meets another guy" - vmes pa si pač za pol za krinko pol zares ustvarita še familijo (ok, da ne pišem preveč) - vsakih par minut pa vidimo še pokrajino z obilico (zlo)rabe polarizacijskega filtra.

Mi pa je bilo všeč, da ko sem že mislil, da bom rodil v kinu, so zadevo ekspresno odsekali. Pa zanimivo je bilo narejeno to, da se niso ekstremno spuščali v razlaganje ozadja (kako pač so bili geji takrat vse prej kot tolerirani... čeprav spet očitno kakor kje), pa se je vseeno dalo čutiti pritisk nanju... čeprav, po drugi strani, so si mogoče s tem marsikaj poenostavili.

iri
11.02.2006, 22:58
Ampak ima pa tudi pogosto bolezen modernih filmov: traja predolgo. Jst pa sploh nisem dobila filinga, da je predolg. Ničesar ne bi ven vrgla iz filma in tistih deset minut čez dve uri še preživim. Munchen je bil pa npr. še pol ure daljši in je bilo res že malo too much. :wink:

castor
12.02.2006, 10:19
Jst pa sploh nisem dobila filinga, da je predolg. Ničesar ne bi ven vrgla iz filma in tistih deset minut čez dve uri še preživim. Munchen je bil pa npr. še pol ure daljši in je bilo res že malo too much. :wink:

Brokebacku ne morm očitat, da je bil predolg. :dontknow:

lady_lucifer
12.02.2006, 10:21
aja, pa una iz simpatij je tud cist nemoteca....kdo bi si mislu :D :shy:

iri
12.02.2006, 11:13
a ne? :D

3nity
12.02.2006, 11:20
kako lahko rečete, da je ta film predolg.
jst grem raje v kino gledat filme, ki so dolgi, ne pa filme, ki se usedeš na stol in se takoj vstaneš, ker so prekratki.
3ure so prov fajn dolgi filmi :approve: :D

castor
12.02.2006, 11:23
aja, pa una iz simpatij je tud cist nemoteca....kdo bi si mislu :D :shy:

WRC555
12.02.2006, 11:52
kako lahko rečete, da je ta film predolg.
jst grem raje v kino gledat filme, ki so dolgi, ne pa filme, ki se usedeš na stol in se takoj vstaneš, ker so prekratki.
3ure so prov fajn dolgi filmi :approve: :D

galaxy
12.02.2006, 11:55
120 minut je prava mera:approve:

WRC555
12.02.2006, 11:58
Jst pa sploh nisem dobila filinga, da je predolg. Ničesar ne bi ven vrgla iz filma in tistih deset minut čez dve uri še preživim. Munchen je bil pa npr. še pol ure daljši in je bilo res že malo too much. :wink:

Kaj je boljse, dolg al kratek sex, a :angel:

iri
12.02.2006, 12:45
a film = seks? :D

grantica
12.02.2006, 13:35
???? BBM predolg??? takim svetujem ogleda kratkih filmov... ker krajše bi zares težko bilo... hkrati v tem filmu ni bla niti ena odvečna scena, kot se pri predolgih filmih rado dogaja ;)

iri
12.02.2006, 13:37

kvaka
12.02.2006, 15:08
???? BBM predolg??? takim svetujem ogleda kratkih filmov... ker krajše bi zares težko bilo... hkrati v tem filmu ni bla niti ena odvečna scena, kot se pri predolgih filmih rado dogaja ;)

Ej, vsak ima pač svoje želje. Tudi mene pri kakem filmu, ki ga pač gledaš ker gledaš lepe slike, ne moti dolžina... pri filmu, ki hoče nekaj povedati, pa jeclja, pa... Kakorkoli. Ne rečt, da za tako razčlenjeno zgodbo kot je BBM nujno potrebuješ 145 ali koliko že minut. Kako lahko recimo murray s štirimi bivšimi opravi v uri pa tričetrt, clooney pa z mccarthyjem v uri in pol.

Odvečne prizore? Lahko, ko si film pomulim.

WRC555
12.02.2006, 15:51
a film = seks? :D

Niti slucajno:angel:

Hocm povedat, da dolzina ni povezana s kvaliteto, tako v filmih kot pri sexu:approve:

iri
12.02.2006, 16:04
Ne rečt, da za tako razčlenjeno zgodbo kot je BBM nujno potrebuješ 145 ali koliko že minut. Kako lahko recimo murray s štirimi bivšimi opravi v uri pa tričetrt, clooney pa z mccarthyjem v uri in pol. 10 minut manj je bilo. Če nisi čakal na vse napise do konca, potem si iz kina prilezel po dveh urah. :wink:

Drugače pa ne moreš utemeljevati morebitne nepotrebne dolge minutaže filma s tem, da "nekateri pa to znajo povedati v krajšem času". Bull. Gremo hitro stiskat Vojni in mir na 50 strani, sej bo poanta ista. :sleepy:

iri
12.02.2006, 16:04
Hocm povedat, da dolzina ni povezana s kvaliteto, tako v filmih kot pri sexu:approve: kr tolaži se s tem. :D :D

WRC555
12.02.2006, 16:18
Zenske :big:

Torej daljsi ko je, boljs je :shy:

grantica
12.02.2006, 16:28
10 minut manj je bilo. Če nisi čakal na vse napise do konca, potem si iz kina prilezel po dveh urah. :wink:

Drugače pa ne moreš utemeljevati morebitne nepotrebne dolge minutaže filma s tem, da "nekateri pa to znajo povedati v krajšem času". Bull. Gremo hitro stiskat Vojni in mir na 50 strani, sej bo poanta ista. :sleepy:

točno tako :2thumbs:
pa še znašaš se nad napačnimi glede na to da sva z iri že pred časom kritizirali dolžine nekaterih filmov... ta film ima lahko vse slabe lastnosti tega sveta... sigurno pa ni to dolžina (za spremembo)... če pa opaziš dolžino fimov, se sprašujem če si film sploh videla ...ne dvomim pa da si ga gledala :angel:

mungo
12.02.2006, 17:19
http://www.shrani.si/pics/brokebacsjv07.jpg

grantica
12.02.2006, 17:31
mungo..... da ne bojo tud naših 4h svetih kraljev na njihovem romanu po iraku z***ali :D :d

kvaka
12.02.2006, 18:45
če pa opaziš dolžino fimov, se sprašujem če si film sploh videla ...ne dvomim pa da si ga gledala :angel:

Ne, BBM je tako globok film, da rabiš posebno izobrazbo in tri v samozaložbi izdane pesniške zbirke da ga dojameš. :big:

grantica
12.02.2006, 19:48
Ne, BBM je tako globok film, da rabiš posebno izobrazbo in tri v samozaložbi izdane pesniške zbirke da ga dojameš. :big:

no vidiš da tudi sama veš kaj rabiš :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Morena
12.02.2006, 21:59
No ja, saj je že vse blo o tem filmu povedano tu o dolgem in počez. Jaz sem ga gledala včeraj, kaj posebno me navdušil ni, razočaral pa tudi ne. Pač, tipična gejevska problematika, neodobravanje družbe, itd.
Sem pa mnenja, da je bla izbira ta glavnih dveh igralcev izredno posrečena.

WRC555
12.02.2006, 22:03
Marsikaj se ni bilo povedanega...

Morena
12.02.2006, 22:06
Pol pa kar na dan z besedo.

WRC555
12.02.2006, 22:13
Cakam, da se se kak junak najde...nasplosno je bilo dost povedanega, jest pa ciljam na podrobnosti.

Morena
12.02.2006, 22:15
Aha, okej. Da se bo le kje našel tak junak, ki je bil film sposoben tak zbrano gledat. :evil:

iri
13.02.2006, 07:39
oooo, na eBayu pa prodajajo srajci od Heatha in Jakea...:kisses: za dobrodelne namene. :approve:

WRC555
13.02.2006, 10:34
Kupim :angel: Kolk je najvisja ponudba do zdej?

D' Andre
13.02.2006, 11:15
Dolžina filma mene ni motila 2 uri 10 minut - nisem niti enkrat pogledal na uro, kar pomeni da se mi ni mudilo iz dvorane. Menim pa, da veliko režiserjev pretirava z dolžino in misliijo da 3 ure dolg film avtomatično prinaša nagrade in uspeh. Hitchcock je nekoč dejal, da je pri dolžini filma upošteval gledalčev mehur, ki naj bi po njegovem zdržal nekje do 2 uri. Ko je v kina prišel Titanic, sem pričakoval spektakularno potapljanje ladje skozi cel film, toda ne - prvi 2 uri je film v leru, kajti gledamo, kako Leo peca Kate. No ja, vse za gledalke... Najkrajši film nagrajen z oskarjem je bil mislim da Annie Hall l. 1977 (93 min). Se pa strinjam z tezo, da je mogoče v dveh urah povedati vse: če pogledam svojih Top 10 vseh časov, jih je 8 filmov dolgih tam okoli uro tričetrt.

iri
13.02.2006, 11:32
Ko je v kina prišel Titanic, sem pričakoval spektakularno potapljanje ladje skozi cel film, toda ne - prvi 2 uri je film v leru, kajti gledamo, kako Leo peca Kate. No ja, vse za gledalke... Jst sem ena izmed redkih, ki jih sploh ni vleklo v kino za Titanik. :D Sem ga pa gledala enkrat na tvju in hvala bogu, da je bilo na tvju, ker se je vleeeeeeklo kot marija. :sleepy:

Glede nesreče Titanika je bil meni osebno najbolj všeč čb film A Night to Remember iz leta 1958.

D' Andre
13.02.2006, 12:07
Zadnjič sem na ARD ujel Zadnje potovanje (The Last Voyage, 1960), film o katastrofi prekooceanke SS Claridon - film me za tiste čase fenomenalno posnet. Sploh tista scena z dimnikom. Ladja preprosto potone navzdol, ker eksplodira kotel - nobene krme v luft kot pri Titanicu.

grantica
13.02.2006, 13:23
Zadnjič sem na ARD ujel Zadnje potovanje (The Last Voyage, 1960), film o katastrofi prekooceanke SS Claridon - film me za tiste čase fenomenalno posnet. Sploh tista scena z dimnikom. Ladja preprosto potone navzdol, ker eksplodira kotel - nobene krme v luft kot pri Titanicu.

mam doma knjigo o titanicu, ki je nastala pred filmom in kasnejšo superkomercializacijo te tragedije.... v njej so napisani miti in resnice.... in med drugim razlaga, kako je lahko prišlo do tega da je bila krma zares navzgor, tako da je ta del filma resničen... čeprav je ful predolg, se spomnem, da se med potapljanjem začela gledat na uro... baje, da je camron celo imel pripravljeno najprej daljšo verzijo, pa so ga potem prisilili da jo skrajša... :rolling: :rolling:

castor
13.02.2006, 13:27
kaj je mislil uleteti s 5 urnim filmom. :dontknow:

baje je na dvdju, ki je letos prišeč ven alternativni konec. Mar Di Caprio tam ne umre :dontknow:

D' Andre
13.02.2006, 14:25
Bognedaj, upam da umre tudi v directors cut verziji! (pa nimam nč prot Leotu) Če ne si bojo še kako nadaljevanje zmislili. Si predstavljate: Titanic 2: Maščevanje, pri čemer Leo pride kot zombi iz oceana in začne strašiti Kate - film bi bil nekaj med Meglo in Dawn of the Dead, hehe.

grantica
13.02.2006, 16:28
Bognedaj, upam da umre tudi v directors cut verziji! (pa nimam nč prot Leotu) Če ne si bojo še kako nadaljevanje zmislili. Si predstavljate: Titanic 2: Maščevanje, pri čemer Leo pride kot zombi iz oceana in začne strašiti Kate - film bi bil nekaj med Meglo in Dawn of the Dead, hehe.

bwahhhahahahahahhahahahaha
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

iri
21.02.2006, 07:13
Kupim :angel: Kolk je najvisja ponudba do zdej? Evo, prodali so jo za 101 tisoč dolarjev :D

WRC555
21.02.2006, 11:41
Enmau prevec za moj zep.

tolstoyed
21.02.2006, 11:53
sm zacel gledat in prsu do prizora tm nekje v prvi polovici ko eden drugega povabi v sotor in zaceta izvajat tak precej cuden, nasilen secks. skor tko kot se parijo divje zivali. ne vem ce je tak secks med geji obicajen, vidt je blo precej trapast pa sm nehu gledat. bom pa nekoc nadaljeval z ogledom..

iri
21.02.2006, 12:02
sm zacel gledat in prsu do prizora tm nekje v prvi polovici ko eden drugega povabi v sotor in zaceta izvajat tak precej cuden, nasilen secks. skor tko kot se parijo divje zivali. ne vem ce je tak secks med geji obicajen, vidt je blo precej trapast pa sm nehu gledat. bom pa nekoc nadaljeval z ogledom.. žal ne gre za romantiziran prizor by Victoria Holt. :sleepy:

castor
21.02.2006, 12:07
Huh, tud na Bafti je film pobiral...

tolstoyed
21.02.2006, 12:08
v tem primeru bi se lahko tudi z ovcami potesila. bi verjetno prizor izpadu bolj verjetn..ceprav je morda to bil kaksen tak kaubojski obicaj, ki nam post komunistom ni tolk blizu..

castor
21.02.2006, 12:09
Jay Leno je imel dobro foro, kjer je bil trailer, ko sta igralki kao lezbi. :big:

tolstoyed
21.02.2006, 12:10
ja sej, hvalazen prizor za se norcevat..

iri
21.02.2006, 12:49
Huh, tud na Bafti je film pobiral... Jp, celo Jake Gyllenhaal je dobil za stransko vlogo, drugače sem bila pa pri baftah vesela, da je Thandie Newton dobila, pri oskarjih pa sploh nominirana ni. Sicer pa tudi Felicity ni bila nominirana pri baftah, tko da...se izravna. :wink:
Je pa zanimivo, da je bila pri baftah Rachel Weisz nominirana za glavno žensko vlogo, pri oskarjih je pa nominirana za stransko žensko.

Drugače pa tukaj več: http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=428&article_id=15542806022005162140&cid=0&pgn=1

castor
21.02.2006, 12:51
kakšni so sploh kriteriji za stranske vloge? :dontknow:

iri
21.02.2006, 12:51
Sej, to tudi mene zanima. Zakaj je vloga od Reese Witherspoon glavna, od Rachel Weisz pa stranska? Meni se zdita njeni vlogi precej enakovredni glede na prisotnost v filmu.

castor
21.02.2006, 12:54
Ja, mene recimo moti zakaj je za stransko vlogo nominiran William Hurt. Recimo, da je meni veliko bolj v spominu ostal Ed Harris:dontknow:

tolstoyed
21.02.2006, 13:01
zato ker igralec za glavno vlogo pokasira 1 miljon, igralec za stransko pa 100 jurjov.

iri
21.02.2006, 13:03

iri
21.02.2006, 13:03
Ja, mene recimo moti zakaj je za stransko vlogo nominiran William Hurt. Recimo, da je meni veliko bolj v spominu ostal Ed Harris:dontknow: Jst pa čisto podpiram nominacijo za Hurta :D

castor
21.02.2006, 13:09
Jst pa čisto podpiram nominacijo za Hurta :D

Mah kaj pa vem. Harris mi res paše v tej vlogi.

grantica
21.02.2006, 13:31
jst sem pa vse pomešala in bla prepričana, da je v bistvu ed harris tisti ki je dobil nominacijo... že nič več ne razumem...

iri
21.02.2006, 13:39
Tudi on bi si jo sicer zaslužil. :approve:

castor
21.02.2006, 13:46
on mi je res dober karakternik. v glengary glenn ross mi je res dobr odigral. malo, a veliko.

shema
21.02.2006, 16:09
v glavnem tale tema prvih deset strani ni premogla več kt dva posta na temo filma....
pol se mi pa ni dal več brat drkarij moderatorke pa še dveh dolgocajtnežev, sej lohk ste bli trije....tud da se mi ne več brat....

tolk o tem, da je celga fu'ka enih moderatorjev, pa da naj bi ble teme pregledne....k me prov boli qooratz s kom gre kdo gledat film pa kdaj....

pršla sem sam prebrat kako se je zdel komu k ga je gledal.....

WRC555
21.02.2006, 16:23
Ja, mene recimo moti zakaj je za stransko vlogo nominiran William Hurt. Recimo, da je meni veliko bolj v spominu ostal Ed Harris:dontknow:

Hurt je hudo dobro izkoristil svojih 10 minut...ampak konkurenca je ostra.

WRC555
21.02.2006, 16:24
jst sem pa vse pomešala in bla prepričana, da je v bistvu ed harris tisti ki je dobil nominacijo... že nič več ne razumem...

WRC555
21.02.2006, 16:28
v glavnem tale tema prvih deset strani ni premogla več kt dva posta na temo filma....
pol se mi pa ni dal več brat drkarij moderatorke pa še dveh dolgocajtnežev, sej lohk ste bli trije....tud da se mi ne več brat....

tolk o tem, da je celga fu'ka enih moderatorjev, pa da naj bi ble teme pregledne....k me prov boli qooratz s kom gre kdo gledat film pa kdaj....

Ah, ce bi bolj pogosto prebirala tole rubriko o filmih, bi se ze zdavnej navadla. Se pa strinjam, da je premal reda, pa tooooo much off topicev.

Aktivna moderatorka je po moje samo iri.

iri
21.02.2006, 17:05
Aktivna moderatorka je po moje samo iri. Ja, sej je tud mene mislila z drkarijami :D ampak kaj morem, pač rada drkam :cool: :blush:

Ampak dejstvo je, da če mi že dobre tri tedne bluzimo o tem filmu, ne mislim ven brisat vsega, kar se nekomu, ki pride enkrat na mesec k Filmu, zdi nepomembno. Tudi ne mislim brisati postov, ki imajo zgolj polovično povezavo s filmom, ker potem se nikjer ne bo končalo in bomo imeli super spucane temice s po petimi relevantnimi posti in to bo to, nobene debate, zato pa super poštlihane zadevce za občasne obiskovalce. Nein danke.

castor
21.02.2006, 17:11

phi.

WRC555
21.02.2006, 17:34
Ja, sej je tud mene mislila z drkarijami :D ampak kaj morem, pač rada drkam :cool: :blush:

Ampak dejstvo je, da če mi že dobre tri tedne bluzimo o tem filmu, ne mislim ven brisat vsega, kar se nekomu, ki pride enkrat na mesec k Filmu, zdi nepomembno. Tudi ne mislim brisati postov, ki imajo zgolj polovično povezavo s filmom, ker potem se nikjer ne bo končalo in bomo imeli super spucane temice s po petimi relevantnimi posti in to bo to, nobene debate, zato pa super poštlihane zadevce za občasne obiskovalce. Nein danke.

Drkacica :big:

iri
21.02.2006, 19:29
and proud of it :approve: :D

Zverinica
21.02.2006, 21:32
off topic ... hvala moji "dilerki", ki mi je omogočila ogled tega filma :wink: :big:

iri
22.02.2006, 07:24
:D :kisses:

PoisonIvy
27.02.2006, 13:20
mislm, men se ta takooooo zeloooo opevani film ni zdel ravno bogvekaj.... zgodba o zatirani homoseksualnosti, zaradi katere trpita dva moška, posledično pa tudi njuni družini.... ok, ampak....saj ne da je film slab, ampak na trenutke je dolgočasen k sto mater... posnetki so pa fenomenalni res, že zarad njih se film splača videt...

oba igralca sta definitivno luškana, Jakova igra mi je bla kar všeč, Heath je bil pa nekam zategnen - še bolj kot je vloga to hotla od njega....

ocena ...hja kaj pa vem, tam okrog 6/10

Super Intelligent Dolphin
27.02.2006, 15:34
še dobro da je film po 14 dnevnem romanju po mariborskem koloseju ukinjen s programa. :rolleyes: Ja bravo. Saj, Norčije z Jimom Carreyem so bile na sporedu skoraj dva meseca.

žalostno.

Bo treba film videt pac na drug nacin. žalostno.

WRC555
27.02.2006, 17:09
mislm, men se ta takooooo zeloooo opevani film ni zdel ravno bogvekaj.... zgodba o zatirani homoseksualnosti, zaradi katere trpita dva moška, posledično pa tudi njuni družini.... ok, ampak....saj ne da je film slab, ampak na trenutke je dolgočasen k sto mater... posnetki so pa fenomenalni res, že zarad njih se film splača videt...

oba igralca sta definitivno luškana, Jakova igra mi je bla kar všeč, Heath je bil pa nekam zategnen - še bolj kot je vloga to hotla od njega....

ocena ...hja kaj pa vem, tam okrog 6/10

Heath je to zahtevno vlogo odigral z odliko...si sama povedala.

Glede same zgodbe, se pa ne bom ponavljal :wink:

PoisonIvy
27.02.2006, 17:24
Heath je to zahtevno vlogo odigral z odliko...si sama povedala.

:ne bi rekla da sem to povedala, ampak če ti tko želiš, lahko to tut tko vzameš, sam de si srečen

WRC555
27.02.2006, 17:34
Ce ze vztrajas pri svojem...sam de bos srecna :2thumbs:

iri
27.02.2006, 17:36
Heath je bil pa nekam zategnen - še bolj kot je vloga to hotla od njega....
Kako lahko pa ti sodiš, kaj je vloga hotela od njega?

Meni (in vsem, ki so ga nominirali za razne nagrade in tudi "navadnim" gledalcem, ki so ga hvalili) je igral krasno in zadel žebljico na glavico v razmerju z zgodbo.

PoisonIvy
27.02.2006, 19:57
Kako lahko pa ti sodiš, kaj je vloga hotela od njega?

Meni (in vsem, ki so ga nominirali za razne nagrade in tudi "navadnim" gledalcem, ki so ga hvalili) je igral krasno in zadel žebljico na glavico v razmerju z zgodbo.
men pa ne... in?

iri
27.02.2006, 23:20
ti si pač edina, ki ve, kaj je vloga zahtevala od njega.

PoisonIvy
28.02.2006, 07:22
jeebat ga, usak si ustvari svoje mnenje...in moje mnenje je, da je pač moral igrat zategnenca, ampak men je bil že preveč zategnen...in to je to....

če so ga pa nagradil z nagradami in nominacijami, me pa prou boli.... men to ni merilo kok je kdo dober igralec, ampak mi je merilo kolk je MEN dober igralec.... kapiš?

iri
28.02.2006, 07:37
vau, tis tolk kul, tko samostojna pa samozadostna... a sem lahko tvoja prijateljica? :shy:

PoisonIvy
28.02.2006, 07:58
ok nej ti bo, postau se u vrsto... sam če boš tkole peezdakala skos name, pol bo to zlo kratkotrajno prijateljstvo:approve: :big:

iri
28.02.2006, 08:15
bom pridna, obljubim, sam ne mi jezika rezat :shy: :shy: :D

Kahla
15.03.2006, 09:49

Ne, nis sam ti opazil. Ko smo sedeli v kinu se je iz teme zališalo na več koncih: "KU JAMES DEAN...!" :clapping:

iri
15.03.2006, 10:38
Na več koncih? Jst sploh ne poznam ne vem koliko mojih vrstnikov (in nevrstnikov), ki bi kdajkoli dejansko pogledali kakšenega izmed treh Jamesovih filmov, še moja mama je to gledala toliko in toliko let nazaj. Aja, in ona se sploh ni spomnila na Deana, mal me je začudeno gledala, od kje mi to vprašanje, če jo Heath kej spominja nanj :D that's my momma :approve:

castor
15.03.2006, 12:09
A lahko nehate Heatha primerjati z Jamesom :evil:

Kahla
15.03.2006, 13:10
Na več koncih? Jst sploh ne poznam ne vem koliko mojih vrstnikov (in nevrstnikov), ki bi kdajkoli dejansko pogledali kakšenega izmed treh Jamesovih filmov, še moja mama je to gledala toliko in toliko let nazaj. Aja, in ona se sploh ni spomnila na Deana, mal me je začudeno gledala, od kje mi to vprašanje, če jo Heath kej spominja nanj :D that's my momma :approve:

Očitno si mlajša od mene. :big: Je pa res, da je tud moja kolegica to izjavla, pa ni spet tolk starejša od mene. Btw - jest nisem po mojem vidla nobenga od Deanovih filmov. :dontknow:

WRC555
15.03.2006, 13:25
Ne, nis sam ti opazil. Ko smo sedeli v kinu se je iz teme zališalo na več koncih: "KU JAMES DEAN...!" :clapping:

Zdej me pa zezas :big:

iri
15.03.2006, 13:54
Btw - jest nisem po mojem vidla nobenga od Deanovih filmov. :dontknow: No, sej, primerjave potem prihajajo iz neke stereotipne predstave, kakšen naj bi bil James Dean...

castor
15.03.2006, 14:04
Btw - jest nisem po mojem vidla nobenga od Deanovih filmov. :dontknow:

Če bi ga vidla, bi vedela.

Kahla
15.03.2006, 17:06
Zdej me pa zezas :big:

Smrtno resna sem.

WRC555
15.03.2006, 20:47
:blush: :approve:

Kahla
23.03.2006, 06:27
Prosim za pomoč, in sicer dve vprašanji:

1. Kolikokrat in kje točno Ennis reče Jacku "Jack ****ing Twist"? in
2. Kje v filmu se sliši pesem "A love that will never grow old"?

310

iri
23.03.2006, 07:02
Za katero nagradno igro gre spet? :D

galaxy
23.03.2006, 07:18
Prvič , ko ga obišče na domu in potem najbrž še enkrat. 3x bi bilo preveč.

Kahla
23.03.2006, 07:27
Za katero nagradno igro gre spet? :D
Nobeno. Peljem na pir. :big:

Kahla
23.03.2006, 07:29
Prvič , ko ga obišče na domu in potem najbrž še enkrat. 3x bi bilo preveč.
Ja, tud jaz menim, da samo dvakrat: 1. ko Jack pride po 4 letih k Ennisu
2. ko sta zadnjič na gori in Jack Ennisu prizna, da je bil v Mehiki. Film sem 2x gledala v kinu pa še 2x doma. Prjatlce trdijo da je bilo še tretjič.
OK, kaj pa song?

iri
23.03.2006, 08:15
OK, kaj pa song? Pri odjavni špici? :)

Kahla
23.03.2006, 09:06
Pri odjavni špici? :)
Dans pogledam, če res, dobiš pir. :wink:

iri
23.03.2006, 09:14
Jst sem skor zihr, da je tako. :approve: ;)

Kahla
23.03.2006, 16:57
Jst sem skor zihr, da je tako. :approve: ;)

Žal Iri, pir sicer lahk vseen, ampak v odjavni špici je "He was a friend of mine".:dontknow:

iri
23.03.2006, 17:50
Huh? kdaj je pa potem ta pesem, ki si jo ti omenjala?

Kahla
23.03.2006, 18:08
Huh? kdaj je pa potem ta pesem, ki si jo ti omenjala?

:dontknow: Sej pravim. Pojma nimam. Na soundtracku pa je! Sej to!

iri
23.03.2006, 22:13
na koncu sta ponavadi dve pesmi, a sta tuki tudi? :shy:

Kahla
24.03.2006, 06:16
na koncu sta ponavadi dve pesmi, a sta tuki tudi? :shy:

Jap. Najprej je tista "theme" pol pa ta He was a friend of mine.

iri
24.03.2006, 07:27
Svašta. Potem pa res ne vem :shy:

galaxy
24.03.2006, 10:45
Ok, Kahla ti dam en tip.

Komad pred tvojim, je komad King of the road.Torej najdi prizor na cesti, mogoče tist ko gre v Mehiko.In potem naslednji je tvoj.Po soundtracku mora bit nekje na polovici filma.;)

Kahla
24.03.2006, 13:24
Ok, Kahla ti dam en tip.

Komad pred tvojim, je komad King of the road.Torej najdi prizor na cesti, mogoče tist ko gre v Mehiko.In potem naslednji je tvoj.Po soundtracku mora bit nekje na polovici filma.;)

Ej pogledam, takoj ko pridem domov. Sporočim, pa da vidmo, če bo pir. ;)