Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Fakulteta Za Organizacijske Vede Maribor

Red Sunshine
02.02.2006, 21:33
Lep pozdrav vsem skupaj.

Sem dijakinja 4. letnika in moja želja, med drugim, je tudi ta, da bi se vpisala na FOV. Čeprav še kolebam med Visoko šolo za Turizem v Portorožu. Ampak to je nekako tam v daljavi. :dontknow:
Že od nekdaj se zanimam za razne organizacijske zadeve, ki so povezane s kadri, managmentom itd. Zanima me, če kdo obiskuje to fakulteto? Hvaležna bi bila, če bi mi malo podrobneje svetovali, zakaj se naj vpišem oz. zakaj se naj ne bi vpisala. Kakšne so prednosti oz. pomanjkljivosti? Kako je z izrednim študijem? Kakšne so cene izrednega?
Stran, ki je namenjena prav temu študiju, sem sicer že obiskala, ampak me ni ravno zadovoljila. Raje bi slišala vaša mnenja.
Najlepša hvala za vaše odgovore.

castor
03.02.2006, 06:54
davor:shy:

Lia
13.02.2006, 15:52
Mene tud full zanima ta študij sam nikjer nč pametnega o tem ne piše.pa full me zanima ka si po končanem študijo?

TuNina
13.02.2006, 16:29
Mene tud full zanima ta študij sam nikjer nč pametnega o tem ne piše.pa full me zanima ka si po končanem študijo?

torej te v bistvu študij FULL zanima samo zato, ker se fajn čuje?

bjondina
21.02.2006, 17:16
evo jaz sem študentka univerze v mariboru, FOV Kranj-sicer izredna ampak vam lahko povem, da se splača na faks, težak je tako kot vsak faks...trenutno sem 2.letnik...za ta faks sem se odločila ker je najmočnejši poklic-MANAGER...in ga ni na svetu močnejšega-razen lastnik firme, ki je ponavadi manager...žal ni cenjen, je pa najbl plačan...in je zelo zanimiv poklic...kaj vas zanima konkretno z šolo?

TuNina
21.02.2006, 17:22
kaj dela manager?

bjondina
21.02.2006, 20:32
manager je voditelj, upravljalec...manager je direktor...mi imamo 2smeri: organizacija in management kadrovskih procesov ali organizacija in management delovnih procesov...

aja cena izrednega študija je 4leta traja 1miljon brez diplome...letnik stane 250tisoč plačaš na 2obroka..4leta traja ker je 1letnik najobsežnejši in traja 2leti...ni pogojev, lahko delaš če si priden izpite na na tvoji lokaciji, ampak greš lahko za višje letnike delat izpite...nihče te ne sili..če padeš, pač padeš izpit..

TuNina
21.02.2006, 20:47
manager je voditelj, upravljalec...manager je direktor...mi imamo 2smeri: organizacija in management kadrovskih procesov ali organizacija in management delovnih procesov...

hvala za izčrpne informacije.

bjondina
21.02.2006, 20:50
ni panike..karkol vas zanima uprašajte

TuNina
21.02.2006, 20:52
kaj boš, ko boš velika?

bjondina
21.02.2006, 20:56
diplomirani manager

TuNina
21.02.2006, 20:57
pošteno.

bjondina
21.02.2006, 21:04
maš pa možnost ( ki se po novem imenuje Bolonska deklaracija ) da se prepišeš v 3.letniku na univerzo in narediš par izpitov za nazaj in si univerzitetni diplomirani manager, mislim da 8.stopnja..ja 8.

Smarty
22.02.2006, 06:53
Tunina :veryevil:
plizzzzzzzzzz :D

Smarty
22.02.2006, 06:55
maš pa možnost ( ki se po novem imenuje Bolonska deklaracija ) da se prepišeš v 3.letniku na univerzo in narediš par izpitov za nazaj in si univerzitetni diplomirani manager, mislim da 8.stopnja..ja 8.

Prosim, da tole utemeljiš...ker mislim, da zavajaš...8. stopnja? Hmmm....:shy:

Hm...pa mejčken več natančnosti...prepišeš na univerzo, kako? sej že študiraš oz. si vpisana na univerzo...mariborsko? Hm...:shy:

No, najprej utemeljitev, pol pa gremo k visokim plačam meneđerjev, ker me tole zelo zanima...mogoče se pa vpišem na FOV:blush:

dzuko
22.02.2006, 09:09
Punce..še par let, da se dzuko povzpne po družbeni lestvici in boste lahko vse v bikiniju moje poršeje prale....

:approve:

Drugače pa kar se FOV tiče..moj bivši sošolec je stalno zadet, v glavi je bil že od nekdaj zamaknjen...in mislim da dela šolo z levo roko..tko da kakšni managerji pridejo od tam jst nebi...

silence
22.02.2006, 09:24
džuko......diplomirani :rolling::veryevil: ..in to je to

bjondina
22.02.2006, 11:04
ne jaz sem na visokošolskem programu in imam možnost se prepisat na univerzitetni, kar pomeni da imam trenutno samo poklicno maturo in iz sredne šole nisem mogla na univerzitetni program...prepišeš se v 3. letniku na univerz.program...

bjondina
22.02.2006, 11:06
pa beri moj 1.post, jaz sem v Kranju-izredni študent..ne v Mariboru, ja spada pa pod Mariborsko univerzo

Smarty
22.02.2006, 11:44
Punce..še par let, da se dzuko povzpne po družbeni lestvici in boste lahko vse v bikiniju moje poršeje prale....

Drugače pa kar se FOV tiče..moj bivši sošolec je stalno zadet, v glavi je bil že od nekdaj zamaknjen...in mislim da dela šolo z levo roko..tko da kakšni managerji pridejo od tam jst nebi...

hvala za ta podatek...:cool:
za naslednji stavek se bom pa ugriznla v jezik:censored:

Smarty
22.02.2006, 11:46
Ok, bjondina (btw, si si kr fajn nick zbrala:veryevil:)
- napisala si...prepisat na univerzo...univerza je nekaj drugega kot univerzitetni program študija :D
- vem, kaj študiraš in kje, sm prebrala...kokr kol obrneš, spadaš pod Mariborsko univerzo...to si že ugotovila
- kje hudiča si našla 8. stopnjo, če ne vpišeš niti magisterija po starem programu niti doktorata? :shy:

ker tako 8. stopnjo bi tut jst mela :blush::nonono:

bjondina
22.02.2006, 11:57
ok...ne rabiš me žalit..moja dobra vola je da vam tle razlagam kako pa kaj...nisem ena smrkla da me boš ti tle žalila dober nick si si zbrala...vi sprašujete in ne jaz...povem vam kar vem...ok sory pa 7.stopna...vsak se zmoti..

Smarty
22.02.2006, 12:04
Oprosti. :) Res sem bila nesramna. :(

Veliko sreče pri študiju. :cool:
Pa še naprej lepo svetuj. ;) Upam, da boš komu olajšala izbiro pri študiju oziroma pomagala z nasveti.

ereinion777
22.02.2006, 12:56
ok...ne rabiš me žalit..moja dobra vola je da vam tle razlagam kako pa kaj...nisem ena smrkla da me boš ti tle žalila dober nick si si zbrala...vi sprašujete in ne jaz...povem vam kar vem...ok sory pa 7.stopna...vsak se zmoti..

Prav.

Zanima me izredni magistrski študij na FOV, UM.

Najdi mi linke za razpis 2005 / 2006, kolikšna je šolnina, ...

Hvala za odgovore.

dzuko
22.02.2006, 13:53
:big: :big: :big:

bjondina
22.02.2006, 19:34
najdi linke malo poglej na spletnio strani od univerze...utipkaj v brskalnik a ne? ne vem kak je magistrski študij, ker sem na visokošolskem.

Davor
23.02.2006, 07:21
Število registrirano brezposelnih v letih 1997-2005 (stanje 31. decembra)
Republika Slovenija
Šifra in naziv poklicne oz. strokovne izobrazbe:
77044 - diplomirani organizator - menedžer (VS)

1999 2
2000 13
2001 29
2002 47
2003 73
2004 91
2005 100

dzuko
23.02.2006, 07:58
Davor..a mi poveš kje si dobil te podatke? Me zelo zanima za ene par drugih "poklicev"... :approve:

Davor
23.02.2006, 08:04
http://www.mszs.si/eurydice/posvet/brezposelni.htm

Smarty
23.02.2006, 08:14
@ereinion777

Vpis v študijskem letu 2005/2006 Magistrski študij: 98
http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,46281,33_46293:33_46361&_dad=portal&_schema=PORTAL
en uč vrži še na http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,46281,33_46309&_dad=portal&_schema=PORTAL

Potem tole http://www.uni-mb.si/povezava.aspx?pid=3134
in še šolnina http://www.uni-mb.si/podrocje.aspx?id=617

Upam, da sm pomagala. :cool:

ereinion777
23.02.2006, 08:18
najdi linke malo poglej na spletnio strani od univerze...utipkaj v brskalnik a ne? ne vem kak je magistrski študij, ker sem na visokošolskem.

Jaz sem ze iskal linke ipd. Na tisti vaši pof_ukani int. strani pa ni nič. Razen predmetnika seveda !

Ker si pa ti nevem kakšna poznavalka FOV, mi pa prosim pomagaj.

In ne se tle kur_čit, kot bodoča menedžerka, bi pa lahko vedela kaj o bontonu.

Ja, saj res. Tam vas tega ne učijo, doma pa tudi ne.

Smarty
23.02.2006, 08:19
ne se kregat...prosim :veryevil:

ereinion777
23.02.2006, 08:20
@ereinion777

Vpis v študijskem letu 2005/2006 Magistrski študij: 98
http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,46281,33_46293:33_46361&_dad=portal&_schema=PORTAL
en uč vrži še na http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,46281,33_46309&_dad=portal&_schema=PORTAL

Potem tole http://www.uni-mb.si/povezava.aspx?pid=3134
in še šolnina http://www.uni-mb.si/podrocje.aspx?id=617

Upam, da sm pomagala. :cool:

Hvala Smarty. To sem potreboval.

Smarty
23.02.2006, 08:22
Prosim. :D

Res je kr mal bedno najdt take osnovne podatke :nonono:

bjondina
23.02.2006, 10:27
Jaz sem ze iskal linke ipd. Na tisti vaši pof_ukani int. strani pa ni nič. Razen predmetnika seveda !

Ker si pa ti nevem kakšna poznavalka FOV, mi pa prosim pomagaj.

In ne se tle kur_čit, kot bodoča menedžerka, bi pa lahko vedela kaj o bontonu.

Ja, saj res. Tam vas tega ne učijo, doma pa tudi ne.

Veš kaj ti mene ne boš učil bontona, če si pa ti len, treba je dvignit telefon pa poklicat na mariborsko univerzo, pa par ikon na spletni strani odpret...očitn tebe tut niso učil bontona, ker znaš krasne kletvice..

Smarty
23.02.2006, 11:16
prosim nehite :veryevil: se zmerjat...jst tut mogla takoj nehat :(

ereinion777
23.02.2006, 11:48
Veš kaj ti mene ne boš učil bontona, če si pa ti len, treba je dvignit telefon pa poklicat na mariborsko univerzo, pa par ikon na spletni strani odpret...očitn tebe tut niso učil bontona, ker znaš krasne kletvice..

Si se sama ponujala !

MyWay_SI
23.02.2006, 11:59
77045 - univerzitetni diplomirani organizator-menedžer
2003 2
2004 5
2005 1

:veryevil:

MyWay_SI
23.02.2006, 12:01
77041 - diplomirani ekonomist (VS)
2000 51
2001 108
2002 168
2003 325
2004 439
2005 528

MyWay_SI
23.02.2006, 12:03
77061 - diplomirani ekonomist za podjetništvo (VS)

1999 4 -
2000 2 -
2001 4 -
2002 3 -
2003 7 -
2004 5 -
2005 13

čudežni
23.02.2006, 22:35
2000 51
2001 108
2002 168
2003 325
2004 439
2005 528

:ninja: :rolleyes:

čudežni
23.02.2006, 22:36

Dzuko,saj ravo zaradi tega dela šolo z levo roko.:angel:

dvojčica
24.02.2006, 09:00
Kranjska Sorbona je čist cool:cool:

bjondina
24.02.2006, 09:43
2000 51
2001 108
2002 168
2003 325
2004 439
2005 528

Diplomirani ekonomist ni isto kot diplomirani manager...Vsaj na FOV ne

soncnica
26.02.2006, 09:44
vidm da se debata ze skor izteka, pa vseen...mi (ze neki cajta) manjkata dva izpita na FOV-u pa diploma -univerzitetni program, pa morm rect, da v prvem letniku me ni neki ful zanimal studij , pol pa zmer bolj, tezko niti ni, , razn-za moje pojme dva izpita, k me se kr cakata pa kr ne gresta "skos"....:dontknow: :wink:

Princes11a
08.03.2006, 20:45
Tudi jst mam veliiiiik vprašanja glede študija.

Predvsem me zanima kako potekajo predavanja. Vpisala sem se namreč na visokošolski izredni v Ljubljani.
Po predmetniku sem vidla da je tudi kar nekaj vaj (ponavadi so vaje obvezne)

Problem je v tem, ker delam in bi težko redno hodila na predavanja, sploh če so čez teden pa tudi kadar delam v soboto, delam cel dan. Če kdo hodi izredno visokošolski, bi ga prosila za malo več informacij, ker v bistvu nič ne vem, saj je bila to odločitev v zadnjem trenutku. Vem samo to, da prvi letnik traja dve leti pa vem kakšen je predmetnik.
Aja pa zanima me kok je kej matematika težka ker sem prej hodila na Mikrobiologijo univerzitetni in čeprav sem maturo nardila s 5, mi je bla tam mata ful težka.

A je mogoče tukaj tudi kdo, ki študira ob delu?(redno delo, ne prek študenskega servisa).

se bom še kej spomnla:p

Smarty
09.03.2006, 07:22
Moja sodelavka dela visokošolski izredno v Lj.
Ma full lepe ocene, vsak dan je v službi, več je na kavicah kt na predavanjih al pa za knjigam.

Predavanja ima večinoma med tednom. Mislim, da je imela letos eno soboto. Je pa včasih bolj skoncentrirano, včasih pa ene 2-3 na teden. Odvisno. :)

Predavanja so povsod malo, po Ljubljani. Je pa baje tko, da prvi letnik traja 2 leti, 2. in 3. pa eno leto.
Ona se tut boji matematike, sam trenutno jamra nad angleščino. :D

Lia
09.03.2006, 13:34
js sm se zaj že vpisala pa se malo pozanimala, pa mi je full všeč.Sam malo mi je na bad, ker sem se edina iz naše šole vpisala na to fakulteto in nobenga ne poznam:(
a se je še kera vpisala?

Davor
09.03.2006, 13:40
FOV je najtežji fax na svetu.........če verjameš, še kokršpanjel bi ga naredu s povprečjem 8,5.

Lia
09.03.2006, 13:44
oo zaj smo se pa že vpisali. mene pa zanima kaka je angleščina?ker me je ang full strah.pa kako zgledajo domovi?

Hvalaaa

Davor
09.03.2006, 13:54
oo zaj smo se pa že vpisali. mene pa zanima kaka je angleščina?ker me je ang full strah.pa kako zgledajo domovi?

Hvalaaa

Angleščina je full za***ana, present tens simple je treba znat v nulo:shock: :shock:. zaradi tako zayebane snovi je osip na tem predmetu skoraj 75%.

Princes11a
09.03.2006, 16:09
Ja upam da sm pol tok zmožna kot kokršpanjel. LOOL

Drgač pa tnx za odgovor. Sm še na en forum pogledala, pa vsi pravjo da je to ful lahek faks. Upam da bo men ratal to narest.:cool2:

TuNina
09.03.2006, 16:13
očitno se maš za zlo sposobno punco.

mrjerry
09.03.2006, 16:17
Tudi jst mam veliiiiik vprašanja glede študija.

Predvsem me zanima kako potekajo predavanja. Vpisala sem se namreč na visokošolski izredni v Ljubljani.
Po predmetniku sem vidla da je tudi kar nekaj vaj (ponavadi so vaje obvezne)

Problem je v tem, ker delam in bi težko redno hodila na predavanja, sploh če so čez teden pa tudi kadar delam v soboto, delam cel dan. Če kdo hodi izredno visokošolski, bi ga prosila za malo več informacij, ker v bistvu nič ne vem, saj je bila to odločitev v zadnjem trenutku. Vem samo to, da prvi letnik traja dve leti pa vem kakšen je predmetnik.
Aja pa zanima me kok je kej matematika težka ker sem prej hodila na Mikrobiologijo univerzitetni in čeprav sem maturo nardila s 5, mi je bla tam mata ful težka.

A je mogoče tukaj tudi kdo, ki študira ob delu?(redno delo, ne prek študenskega servisa).

se bom še kej spomnla:p

Nocem bit ful nesramen ali zloben, ampak cisto resno ti polagam na (ekhm, :blush:) srce, da studij predstavlja precej veliko obveznost v zivljenju. Zato se mi zdi malo zgresen pristop, da ze v naprej sprasujes, kako je glede prisotnosti na predavanjih, vajah itd. Faks pac ni nekaj, kar lahko `za usput' naredis ob delu. Hudic je seveda v tem, da tudi delo ni nekaj, kar lahko `za usput' pocnes ob studiju. To sta dva velika zalogaja in lahko se ti zgodi, da si par let pribita na delo in studij in da preostali segmenti zivljenja zaradi tega trpijo. To moras vzeti v racun, preden se lotis cesa taksnega, sicer ne zdrzis tempa.

Restraint
09.03.2006, 17:09
Nocem bit ful nesramen ali zloben, ampak cisto resno ti polagam na (ekhm, :blush:) srce, da studij predstavlja precej veliko obveznost v zivljenju. Zato se mi zdi malo zgresen pristop, da ze v naprej sprasujes, kako je glede prisotnosti na predavanjih, vajah itd. Faks pac ni nekaj, kar lahko `za usput' naredis ob delu. Hudic je seveda v tem, da tudi delo ni nekaj, kar lahko `za usput' pocnes ob studiju. To sta dva velika zalogaja in lahko se ti zgodi, da si par let pribita na delo in studij in da preostali segmenti zivljenja zaradi tega trpijo. To moras vzeti v racun, preden se lotis cesa taksnega, sicer ne zdrzis tempa.

Lepo napisano. Je pa seveda odvisno od vsakega posameznika, od njegovega mišljenja. Redko kateri je sposoben redno delati in študirati..Namreč po šihtu še it na predavanja, pa po možnosti še v petek zvečer pisat seminarsko nalogo, ko ga kolegi uživajo v lokalni kafani...Tega ni sposoben vsak..
Dosti stvarem se je potrebno odpovedati v takem hitrem tempu..Ampak s tem si lahko priboriš lepšo prihodnost..

Ko malo opazujem okrog, nekateri nimajo niti dovolj časa za študij, kaj šele da bi delali zraven...je druženje in čaganje bolj pomembno..Ko pa enkrat ostaneš brez podpore staršev, brez končanega faxa, pol pa ko delaš cel mesec za 100 jurjev nek bedn šiht, takrat pa se zamisliš, kako ti je bilo lepo in kako ti bi bilo lepo če bi zaključil fax-bi dobil neko dostojno službo. z možnostjo napredovanja.....Ampak takrat je že prepozno..žal..

itak pa je naš slavni kantavtor lepo povedal: Zavod za zaposlovanje, to je kraj kjer se končajo sanje...

Lilly the Bear
09.03.2006, 17:12
itak pa je naš slavni kantavtor lepo povedal: Zavod za zaposlovanje, to je kraj kjer se končajo sanje...

Če si sposoben samo in izključno sanjat, te mora slej ko prej nekdo streznit. Če tako, pa tako. Yebi ga zdej...

nejc
09.03.2006, 17:34
pošteno.
:rolling: :rolling: :rolling:

Princes11a
09.03.2006, 18:11

Ja sej nism misnla tko, da ne bi hodila na predavanja, saj dobr vem, kako je to, če preveč izkoriščaš to, da si na faksu in ti ni obvezno pridt na vsako uro kot v srednji šoli, ko pol takoj ta stare pokličejo. Sem hodilla prej na Mikrobiologijo, pa sem bila mal preveč lena, da bi bla zmer prisotna (razn na vajah, k so ble obvezne). In zdej mi je žal, da se nism bl potrudla, ker bi bla že proti koncu študija. Pol sm pa še delala prek študenta, ker sem nekak tud rabla denar. Sam zdej so mi ponudl tm zaposlitev in ker rabm pač mal več denarja, sem misnla da bi sprejela. Ker pa Mikrobiologije izrednega študija ni, pač ne morm tega še naprej študirat. Zato me je zanimal, kako je s študijem na tem faksu, ker sem se pač odločila v zadnjem trenutku, ker je vse tok na hitr pršlo. Ker pa mam službo enkrat dopoldne enkrat popoldne, pa tud sobote, me je zato zanimal, kako potekajo predavanja pa če so obvezna. Ker na vsa itak ne bi mogla it, ker ne dobiš vedno zamenjave, takrt k rabš. Drugač pa se bom potrudla pa šla na kukr se bo dal predavanj, ker se velik več tko naučim. Sem si pa tud neki gradiva potegnla dol (ene zapiske pa izpite), tko da vsaj vidm za kaj se gre.
Glede žuranja pa to....bom zdržla, ker že dve leti skor ne hodm več vn ob petkih, sobotah. Otrok pa tko in tko še nimam, tko da mislm da bo cajta tud za študij kar nekaj.
V bistvu me je pri vsem tem najbolj zanimal to, če ima kdo podobne izkušnje (delo + študij na tem faksu) in če je lahko delo uskladil s predavanji. Drugače pa jst mislm resno študirat, ne pa tko na izi narest, ker vem da noben faks ni tooook lahek, da bi ga lahk kokeršpanjel naredu:)

silence
09.03.2006, 18:18
, saj dobr vem, kako je to, če preveč izkoriščaš to, da si na faksu in ti ni obvezno pridt na vsako uro kot v srednji šoli,
faks je pesmica v primerjavi z trpinčenjem v srednji:cool:

Drugače ti pa priporočam, da se dela lotiš mal kasneje.... v višjih letnikih :shy:
Ko že poznaš razmere, sistem.....ko veš koliko lahko in koliko ne zmoreš :wink: :smile:

silence
09.03.2006, 18:22
Je pa skoraj nujno začeti delat še pred zaključkom študija (kot prvo izkušnje in kot drugo možnost nadaljne redne zaposlitve)

No ja, veze zmer delajo čudeže!

bjondina
12.03.2006, 18:41
vsak faks je težak tut FOV je težak...sm če maš namen ga nardit se moraš učit..pač padeš enkat dvakat al pa desetkat sm popravš in greš naprej...ni lahak to zihr ne...težek pa tut ne..

Davor
12.03.2006, 19:35
vsak faks je težak tut FOV je težak...sm če maš namen ga nardit se moraš učit..pač padeš enkat dvakat al pa desetkat sm popravš in greš naprej...ni lahak to zihr ne...težek pa tut ne..

Ma ne kvasi bedarij. FOV je lahko težak samo nekomu, ki je omejen ali kakemu fizikalcu, ki ne more 2 minuti zdržati za knjigami. FOV je v bistvu pribežališče za vse tiste, ki so obupali na "težjih" faksih....

Sicer smo pa ugotovili da težavnost faxa ni merilo, bolj pomembno je kako fax unovčiš. To pa ni nujno povezano z zahtevnostjo faxa.

PA sprijazni se, še višja PTT šola je bolj zayebana kot FOV.

bjondina
12.03.2006, 19:39
daj lepo te prosm, delam to šolo ob delu pa ni prav nč lahko in ni mi težko sm ne trosit ti bedarij če nisi na tem faksu in ne veš kako je...pa pejt pa nared če je tko simpl...

Davor
12.03.2006, 19:44
daj lepo te prosm, delam to šolo ob delu pa ni prav nč lahko in ni mi težko sm ne trosit ti bedarij če nisi na tem faksu in ne veš kako je...pa pejt pa nared če je tko simpl...

Ma daj no, pol mojih kolegov je na tem faxu, vsi delajo ob delu (en extrem celo dela FOV, gradbeno pa še v Savi dela na 3 šihte) pa niti en ne jamra tako kot ti. Jamrajo samo nad enim ali dvema prfoxoma (in ne nad predmetoma) in to je tudi to.

Če pa potrebuješ kake inštukcije za kakšen predmet mi pa lahko želje po mejlu sporočiš. Račnal ti bom pa le 1200 SIt/uro (če dobro izgledaš).

bjondina
12.03.2006, 19:49
????? ne jamram, ker mi faks gre...ker se velikoooooo učim in zelooo trudim..inštrukcij ne rabim hvala, pa zelo dobro zgledam...mogoče jih pa ti rabš sm ne za faks...

Davor
12.03.2006, 19:50
????? ne jamram, ker mi faks gre...ker se velikoooooo učim in zelooo trudim..inštrukcij ne rabim hvala, pa zelo dobro zgledam...mogoče jih pa ti rabš sm ne za faks...

Prava blondinka
:big: :kisses:

bjondina
12.03.2006, 19:54
a ti rabš inštrukcije? naprimer za tvoje obnašanje...ja sorry sm umetna blondinka, moj IQ je pa zelo visok...tko da poglej naslov teme in nadaljuj v tej smeri, če imaš kaj za povedat...bjonde pa kr na miru pust..

matt
12.03.2006, 19:55
Davor, in s kake nobl stale pa ti prihajas, ce smem vprasat?

bjondina
12.03.2006, 19:56
:rolling:

Davor
13.03.2006, 06:19
Davor, in s kake nobl stale pa ti prihajas, ce smem vprasat?

Ja jst res s fensi stale prihajam....

ma daj, na kraj pameti mi ne pride da bi jamral kako je fax težak in zayeban, sploh pa nikoli ne bi tega trdil za FOV. Noben fax ni težak, različni fax zahtevajo le različno časa, ki ga mora posameznik prebiti za knjigami, da spedena fax. Koliko časa pa posameznik preživi za knjigami pa ravno ni merilo o težavnosti faxa.

Da pa nekdo reče da ima full visok I.Q., da porabi veliko časa za študij na FOVu in da je študij res težak:big: :big: :big: :big: :big: :big: :big:

dej.....šale so drugje...

Davor
13.03.2006, 06:22
a ti rabš inštrukcije? naprimer za tvoje obnašanje...ja sorry sm umetna blondinka, moj IQ je pa zelo visok...tko da poglej naslov teme in nadaljuj v tej smeri, če imaš kaj za povedat...bjonde pa kr na miru pust..

Se opravičujem, če sem bi žaljiv, ampak dobro poznam sceno na FOVu in če nekdo reče, da je FOV zayeban in težak in da zahteva veliko učenja ga res začnem postrani gledati.....

nejc
13.03.2006, 07:30
Se opravičujem, če sem bi žaljiv, ampak dobro poznam sceno na FOVu in če nekdo reče, da je FOV zayeban in težak in da zahteva veliko učenja ga res začnem postrani gledati.....
pa je teb jasno, da smo si ljudje različni v osebnostnem, intelektualnem, socialnem itd. pogledu. nekomu fov res vzame več časa kot bi tebi. zna pa zato kej drugega opraviti bolje. poanta je, da smo si različni in ti si v tej temi sebe postavil precej nad ostale. pa dej zaupi, ker faks maš ti. ekonomist, ne? EF v LJ?:dontknow:al te je sram povedat, da si ti tud s fov?:big:

Davor
13.03.2006, 07:49
pa je teb jasno, da smo si ljudje različni v osebnostnem, intelektualnem, socialnem itd. pogledu. nekomu fov res vzame več časa kot bi tebi. zna pa zato kej drugega opraviti bolje. poanta je, da smo si različni in ti si v tej temi sebe postavil precej nad ostale. pa dej zaupi, ker faks maš ti. ekonomist, ne? EF v LJ?:dontknow:al te je sram povedat, da si ti tud s fov?:big:

V enem izmed predhodnih postov, če mi ga niso že zbrisali, sem napisal, da je FOV lahko težak samo kokršpanjelu al pa človeku, ki ne more zdržati 2 minuti za knjigami. Torej, sem to upošteval.

Pa še enkrat....menim da količina časa, ki ga posameznik prebije pred knjigami, ni merilo za težavnost faxa. Če se imaš nekje za napiflat 200 strani in nekje 500 strani je lahko težavnost povsem ista, le količina snovi je večja in čas, ki je potreben za osvojitev snovi.

Moj namen se ni bil postavljat nad ostale v tej temi, ker tudi nisem nad ostalimi. Pač, mi je zanimivo, kako ljudje branijo svoj fax, češ kako je težak, kako je zayeban, ampak kot po pravilu, v zadnjih letnikih vsi spremenijo svoja prepričanja oz. jih spremenijo ko nadaljujejo študij na drugih fakultetah. Pa tudi v tej temi je ena forumašica napisala, da je večina predmetov čisto simpl, razen treh predmetov. Kar nekako sovpada z izkušnjami ostalih študentov FOVa. No ja, če mi kdo trdi kako zayeban je FOV ga pač mal postrani gledam, ampak če tko misli....

naj mu bo no

nejc
13.03.2006, 08:12
se strinjam. morda se razlikujeva le po tem, da se jaz ne bi "zagnal" v takšne izjave. naj ljudje mislijo kar hočejo. sam pa si o njih ustvarim svoje mnenje.

včeraj sem doživel podoben primer na podrčočju glasbe. podoben zaradi nasprotnih mnenj. s "pol sestrama" smo se peljali z dolenjske in smo vrteli moje mp3je. nakar mi ena od njiju začne šimfat mojo muzko in zraven razlagat, kaj posluša ona. glasbeni okus je subjektivna zadeva. in čeprav se je ona zgražala nad mojim okusom(glede na to, da glasebeni okus do določene mere identificira posameznika, delno to razumem tudi kot "napad" name oz.če ji je moja muzika "kmečka", moram "kmet" biti tudi jaz), se jaz v njen glasbeni okus nisem spuščal, čeprav mi je totalno sfaljen. in tu vidim podobnost. če nekdo hvali svoj faks oz. razlaga, daje težak. NAJ. tako enosmerne izjave in pogledi se mi ne zdi konstruktivni in nanje ne reagiram.

sem pa vesel, da se vsaj nekje strinjam s tabo. glede pogleda na zahtevnost faksov ipd..:2thumbs:

matt
13.03.2006, 10:48
Ja jst res s fensi stale prihajam....

ma daj, na kraj pameti mi ne pride da bi jamral kako je fax težak in zayeban, sploh pa nikoli ne bi tega trdil za FOV. Noben fax ni težak, različni fax zahtevajo le različno časa, ki ga mora posameznik prebiti za knjigami, da spedena fax. Koliko časa pa posameznik preživi za knjigami pa ravno ni merilo o težavnosti faxa.

Da pa nekdo reče da ima full visok I.Q., da porabi veliko časa za študij na FOVu in da je študij res težak:big: :big: :big: :big: :big: :big: :big:

dej.....šale so drugje...Ne gre za to. Mislm, hecn se mi zdi, da nekdo s stemplnom iz ekonomije vzviseno razsoja o brezveznosti ostalih faksov. Dej zresn se no ...

Davor
13.03.2006, 10:54
Ne gre za to. Mislm, hecn se mi zdi, da nekdo s stemplnom iz ekonomije vzviseno razsoja o brezveznosti ostalih faksov. Dej zresn se no ...

A sem se kdaj skliceval na štempelj iz EF? A sem kje napisal da je FOV brezvezen? Napisal sem le da ni težak. A je to dvoje tako težko ločit?

Dej zresen se no.

Smarty
13.03.2006, 11:03
super tema....navdušena sm :clapping:

še mal pa bo zaklep :evil:

matt
13.03.2006, 12:47
A sem se kdaj skliceval na štempelj iz EF? A sem kje napisal da je FOV brezvezen? Napisal sem le da ni težak. A je to dvoje tako težko ločit?

Dej zresen se no.Za informatko si upam rect, da ni (vec) brezvezna.

No, itak je pa neumnost ocenjevat kvaliteto faxa po zahebanosti. Zaheban fax pomen da so prfoxi slabi. Kolkr sem slisal od kolegov, so recimo st. andrews naredl brez vecjih naporov. Pa ni ravno lev faks.

Davor
13.03.2006, 12:51
Za informatko si upam rect, da ni (vec) brezvezna.

No, itak je pa neumnost ocenjevat kvaliteto faxa po zahebanosti. Zaheban fax pomen da so prfoxi slabi. Kolkr sem slisal od kolegov, so recimo st. andrews naredl brez vecjih naporov. Pa ni ravno lev faks.

Tudi to sem že napisal. Pomembno je kako fax vnoučiš in ne kako zahteven je. Zdej grem pa prou gledat če sem kje izrecno poudaril da je FOV brezvezen fax.....hmmm tega nisem nikjer napisal. Zakaj mi podtikaš?

Sam še vedno pa trdim, da je FOV lahek fax:shy:

matt
13.03.2006, 12:53
Aja se to: verjamem, da jih velik nardi fov tko z levo roko. Ampak toso pac hebivetri, ki bojo sramota za svoj foh. Rahiticna sestka ne pomeni znanja.

In to je reimo problem fOV. Ce si HOTEL, si lahko dost odnesel. Predvsem zato, ker je bla ucna snov(oz. zahtevan nivo na izpitih) relativno enostavna, si imel dost casa zagrizt se v kako podrocje res v nulo. Men recimo je pasal da sem noc in dan lahko poviseval na RCu (mors razumet da v mojih casih nihce ni imel pcja doma .. predragi so bli).

Vse je odvisno od studenta samega. Kaksno omtivacijo ima. Dobit stempl, podaljsat puberteto, la - res probat nekej iz sebe nardit.

matt
13.03.2006, 12:55
Tudi to sem že napisal. Pomembno je kako fax vnoučiš in ne kako zahteven je. Zdej grem pa prou gledat če sem kje izrecno poudaril da je FOV brezvezen fax.....hmmm tega nisem nikjer napisal. Zakaj mi podtikaš?

Sam še vedno pa trdim, da je FOV lahek fax:shy:Okej se opravicujem .. prenaglil sem se. Beri moj prejsnij post.

soncnica
13.03.2006, 13:19

eh...vse se da, sam ...Davor-matematika pa stohastika univerziitetn program?!

bjondina
13.03.2006, 13:19
očitn sm zabita, ker men ni lahek faks...vsaj 1.letnik ne

Smarty
13.03.2006, 13:31
:D
svašta

bjondina
13.03.2006, 13:31
predmetnik 1.letnika: matematika, statistika in verjetnost, ekonomika 1 ( tu je samo računanje ), ekonomika 2 ( tu moraš znat celo tečajno listo iz borze prebrat in računat ), tehnološki sistemi z osnovami ekologije-to je kemija in fizika zopet računanje, organizacija in management-sama piflarija-težka, najlažji so trije izpiti; računalništvo, kadrovski management, maetode in tehnike managementa ( to je 2.letnik )---ker lahko plonkaš, tu sta še angleščina ali nemščina---12let sem se učila anglco pa sem jo komaj nardila...pa jo obvladam...

matt
13.03.2006, 13:42
eh...vse se da, sam ...Davor-matematika pa stohastika univerziitetn program?!Yup, Hudoklinka je bla huda teta ...

(no vsaj v mojih cajtih je bla pa matematka pod nivojem)

dvojčica
13.03.2006, 13:47
Noja, če smo iskreni, precej zanič predavateljev je blo, vsaj ko sem jest tja hodila

Edino Rajkoviča sem res rada poslušala

bjondina
13.03.2006, 13:49
še danes so zanč, verjemi...sm o seb govorijo, doma morš pa tri knjige preštudirat...pa zahtevajo včasih nemogoče...res pa da če si izredni študent maš cajt za učenje, no najde se

matt
13.03.2006, 13:54
Noja, če smo iskreni, precej zanič predavateljev je blo, vsaj ko sem jest tja hodila

Edino Rajkoviča sem res rada poslušalaTa je bil itak zvezda :)

jajcka dopetajcka press ...

mrjerry
13.03.2006, 15:18
Kolikor poznam prva dva letnika na FOV... Snov ni tezka, problem pa je, da predavatelji nimajo stika z realnostjo, da ne govorim o tem, da se marsikaksen kasnejsi predmet ne navezuje na elementarne predmete. In potem je logicno, zakaj studenti mislijo, da je matematika sama sebi namen. Da o stohastiki sploh ne bi... Ce bi FOVovci samo kvalitativno razumeli stohastiko, da bi vedeli, kaj so stohasticni procesi in ce bi jim bilo priblizno jasno, kaj se kljub masovni nakljucnosti DA predvideti, bi bilo cist zadost. Tko pa vsakemu, ki je hodil na FOV, dvignes pritisk na 200, ce mu samo omenis stohastiko. Podobno je z matematiko in tistim konglomeratom fizike, kemije in se necesa. De facto, snovi niso zahtevne, samo predavatelji in asistenti niso tolk prida, da bi folku pokazal, zakaj jih sploh to ucijo.

Dam cist za primer... Kar FOV jemlje stohastike, smo je na nasem faksu vzeli na dveh predavanjih (v sklopu nekega drugega predmeta). Pa se na ni prav nic tezko zdelo, se vedeli nismo, da poslusamo stohastiko. Ampak mi smo tocno vedeli, zakaj to jemljemo, kaksne probleme bomo s tem resevali in obravnavali smo step-by-step primere, da nam je stvar postala jasna. Nocem rect, da smo bili pri nas ultra pametnejsi od folka na FOV, sem pa siguren, da jim markovski (pravilneje: Markovovi) procesi niso bili tako kvalitetno spredavani.

soncnica
13.03.2006, 19:05
Yup, Hudoklinka je bla huda teta ...

(no vsaj v mojih cajtih je bla pa matematka pod nivojem)

nja...hudoklinova je se zmeri huda teta...sicer u pokoju, samo tisti k smo jo mel se za predavanja...mamo pr njej ustnga:dead:

lolagirl
31.01.2007, 14:16
oj! mene pa zanima če ve kdo točen naslov fakultete v mb????!!!! :dontknow: ker ko iščem najdem samo onega v kranju kjer je sedež šole! aja pa če moram na vpis v kranj kjer je sedež šole al pa to lahko opravim v mb? zanima me pa program ORGANIZACIJA IN MANEGMENT KADROVSKIH IN IZOBRAŽEVANIK SISTEMOV -VS-program; na kratko ka je sploh ta program oz. opis programa, al je težak, možnosti zaposlitve, vaša mnenja,itd.:)

Aldebaran
01.02.2007, 13:29
lej na temle naslovu boš našla vse o FOV. Link (http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,44305,33_46493&_dad=portal&_schema=PORTAL)

nofear2009
01.02.2007, 23:02
Jz imam tud eno veliko vprasanje. Kaj je mozno najti kej casa za delo ob REDNEM studiju? Jz bi sel studirat na FDV in mam tud v mislih, da ce bi se dal 2-3x na teden par urc delat? Mislite, da je to mozn?
hvala! :D

nofear2009
01.02.2007, 23:13
Aja, pa se nekej. V katerih pogledih je IZREDNI studij boljsi od REDNEGA? Pa odgovorte na obe vprasanji prosim! :D

mertseger
01.02.2007, 23:38

manager je tist k ma fajno plačo pa še fajn dnarja si nabere na račun delavcev ki nimajo za preživet, potem za***e podjetje da gre v stečaj, pobere še kar se pobrati da in s****i v drugo podjetje krast naprej ker nima nikoli dovolj.:2thumbs:

tina-lj
09.02.2007, 13:45
:rolling: caw folk.jst sm dans bla na informativccu na vaši šoli FOV. blo je kr kul, pač malme zanima tko kjo šoli z vaše strani. pa kok se kjplača če si izredno za visoko.

uživite

kolaček
07.03.2010, 13:03
Živjo!
Meni pa malo voda v grlo teče :S moram se odločit za en faks. Zaenkrat kolebam med pravom in organizacijskim vedam. Mogoče kakšen nasvet?
In kakšen je kaj študij organizacijskih ved? Zakaj bi bil dober, zakaj ne? Kakšne so nadaljnje možnosti zaposlitve? Vsaka informacija toplo dobrodošla!!

aja pa glede šolnine, to je samo če greš izredno, al kako?

PowRider
07.03.2010, 13:11
Živjo!
Meni pa malo voda v grlo teče :S moram se odločit za en faks. Zaenkrat kolebam med pravom in organizacijskim vedam. Mogoče kakšen nasvet?
In kakšen je kaj študij organizacijskih ved? Zakaj bi bil dober, zakaj ne? Kakšne so nadaljnje možnosti zaposlitve? Vsaka informacija toplo dobrodošla!!

aja pa glede šolnine, to je samo če greš izredno, al kako?

Kar zanimiva dilema, odločaš se med pravom in FOV :).

Med mojimi znanci je kar nekaj diplomantov fakultete FOV. Večina ima dost težav s službami z izjemo tistih, ki so doštudirali smer informatika. Slednjim v Kranju kar uspeva, ne vem pa kako je drugod po Sloveniji. Med pravniki pa kake velike brezposlenosti ni zaslediti, je pa res, da so pri začetnikih plače izredno boge.

Skratka, nobena izmed omenjenih fakultet ti po defoltu ne bo prinesla službe, še manj pa dobro plačane službe. Če ti je slednje glavni kriterij poišči kakšen članek o deficitarnih poklicih v Sloveniji in se na osnovi videnega odloči...

Mogoče ti bo v pomoč:
http://www.faxvpisnik.si/deficitarni-poklici-sluzbe/najbolj-iskani-poklici/
http://mojevro.finance.si/266603

kolaček
07.03.2010, 14:35
Takole je...

Sem 4. letnik gimnazije v Novem mestu. Vsa štiri leta je moj uspeh dober in iskreno povedano se ne učim kaj dosti. Če bi se še enkrat odločala, ne bi izbrala gimnazije, ker zdajle praktično nič ne znam. Vsak ki hodi na neko poklicno šolo, bo nekaj na koncu znal. Recimo, če hodiš na srednjo pedagoško, ti se tam naučiš ogromno o delu z otroci, imaš tudi obvezno prakso, še od tam ogromno odneseš, je pa res da delaš tam poklicno maturo in da tako dobiš avtomatsko manj točk na maturi, ker delaš le 4 predmete. Potem se pa nekdo z dobrim uspehom na gimnaziji in na maturi odloči za pedagoški študij, ravno tako nekdo, ki je hodil na srednjo pedagoško in ima dober uspeh in z dobrim naredi maturo in kdo je sprejet? Ja on iz gimnazije, pa čeprav nima pojma.

No in kaj bi jaz rada. Ne vem. Zdajle bi raje bila na neki strojni šoli, pa postala inženir strojništva, pa vsaj imela zagotovljeno službo po diplomi.

Res ne vem kaj naj. Rada bi imela službo, s katero bom nekdo in nekaj. Pa nočem bit kakšna zdravnica- glede na moj uspeh je tako nemogoče, da bi sploh blizu prišla. Pač rada bi bila nekaj, da bom na pomembnem položaju, nekaj urejala, vodila, da bom aktivna, predvsem mi je na glavnem mestu dobra plača. Ko bi bila enkrat na faksu, bi se tako učila, ker takrat bi se učila nekaj za življenje, za poklic in se mi ne bi bil problem učit, ker bi stremela k temu, da bi bila čimboljša.

Zdaj pa je vprašanje, na kater faks naj se vpišem?

PowRider
07.03.2010, 14:51
Takole je...

Sem 4. letnik gimnazije v Novem mestu. Vsa štiri leta je moj uspeh dober in iskreno povedano se ne učim kaj dosti. Če bi se še enkrat odločala, ne bi izbrala gimnazije, ker zdajle praktično nič ne znam. Vsak ki hodi na neko poklicno šolo, bo nekaj na koncu znal. Recimo, če hodiš na srednjo pedagoško, ti se tam naučiš ogromno o delu z otroci, imaš tudi obvezno prakso, še od tam ogromno odneseš, je pa res da delaš tam poklicno maturo in da tako dobiš avtomatsko manj točk na maturi, ker delaš le 4 predmete. Potem se pa nekdo z dobrim uspehom na gimnaziji in na maturi odloči za pedagoški študij, ravno tako nekdo, ki je hodil na srednjo pedagoško in ima dober uspeh in z dobrim naredi maturo in kdo je sprejet? Ja on iz gimnazije, pa čeprav nima pojma.

No in kaj bi jaz rada. Ne vem. Zdajle bi raje bila na neki strojni šoli, pa postala inženir strojništva, pa vsaj imela zagotovljeno službo po diplomi.

Res ne vem kaj naj. Rada bi imela službo, s katero bom nekdo in nekaj. Pa nočem bit kakšna zdravnica- glede na moj uspeh je tako nemogoče, da bi sploh blizu prišla. Pač rada bi bila nekaj, da bom na pomembnem položaju, nekaj urejala, vodila, da bom aktivna, predvsem mi je na glavnem mestu dobra plača. Ko bi bila enkrat na faksu, bi se tako učila, ker takrat bi se učila nekaj za življenje, za poklic in se mi ne bi bil problem učit, ker bi stremela k temu, da bi bila čimboljša.

Zdaj pa je vprašanje, na kater faks naj se vpišem?

Moje mnjenje je, da ste gminazijci dovolj splošno podkovani, da se lahko vpišete na katerikoli fax, pa naj bo to strojništvo ali kemija ali medicina...

Preglej deficitarne poklice, med njimi izberi poklic, ki te najbolj zanima, dobra plača pa bo prišla sama po sebi v primeru, da se držiš prvih dveh kriterijev....

Če boš gledala samo plačo, boš po letu ali dveh študija ugotovila, da to ni to in se boš izpisala...

kolaček
07.03.2010, 15:29
A FOV mi potem odsvetujete?

PowRider
07.03.2010, 15:38
A FOV mi potem odsvetujete?

JA. FOV pač obstaja, ker določeni profesorji potrebujejo službo. Večino smeri ima neuporabnih, smer informatika je zaenkrat še zanimiva, kako se bo pa FOV naprej razvijala bomo pa videli. Še več, veliko profesorjev in asistentov je med seboj v sorodu, kar pomeni da je FOV navadna družinska firma za cuzanje proračunskega keša.

S strokovnega vidika FOV preferira nemško šolo organizacije, ki uči kako najbolje kombinirati različne redke dobrine z namenom pridobitve maksimalni output. Skratka, to je navadna ekonomika, ki jo na EF študentje osvojijo v prvem letniku. Ostali predmeti so salo. Če želiš študirat pravo organizacijo preglej literaturo od Lipovca, ki dojema organizacijo kot razmerja med ljudmi. Slednja teorija trenutno tudi v svetu pridobiva na veljavi. Kolikor je meni znani je to teorijo zagovarjal tudi prof. Rudi Rozman na EF, ki pa mislilm, da je šel že v pokoj, tako da ne vem če kdo nadaljuje njegovo delo...

Tako, želela si moje odkrito mnenje in sedaj si ga dobila...

kolaček
07.03.2010, 17:16
:rolling: super, si me že prepričala, da ni to to.

Imaš pa zdaj kakšno idejo, kakšen faks izbrat, da se ne bom 5 let zafrkavala, na koncu bom pa z diplomo v roki in brez službe, ali pa z mizerno plačo..:/:

TuNina
07.03.2010, 18:16
Rada bi imela službo, s katero bom nekdo in nekaj.

To si lahko s katerim koli faksom ali pa celo brez njega. Nobena šola ti ne bo zagarantirala dobre plače, zato ti to ne bi smel biti glavni kriterij pri izbiri.

Predvsem se mi zdi strašno, da ne omenjaš ničesar, kar bi te zanimalo. Če te področje študija in pozneje tudi službe ne bo iskreno zanimalo, boš bolj težko uspešna (in dobro plačana).

PowRider
07.03.2010, 19:07
To si lahko s katerim koli faksom ali pa celo brez njega. Nobena šola ti ne bo zagarantirala dobre plače, zato ti to ne bi smel biti glavni kriterij pri izbiri.

Predvsem se mi zdi strašno, da ne omenjaš ničesar, kar bi te zanimalo. Če te področje študija in pozneje tudi službe ne bo iskreno zanimalo, boš bolj težko uspešna (in dobro plačana).

:2thumbs: