Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : slovenski oblikovalci

ain
07.02.2006, 13:50
zanima me kaj menite o kvaliteti, inovativnosti slovenskih modnih oblikovalcev? sem se malo odpravila naokrog ker iščem nekaj posebnega za neko special priložnost, morem rečt da sm kr veliko pričakovala. Malo sm se oglasila pri Mojci Celin, Tanji Devetak, Draževih... V glaven bla zelo razočarana, nekako sem pričakovala več. Za vse bi lahko rekli že videno, nič novega, posebnega, originalnega.Tako da edina rešitev je dat nekomu sešit obelko po svojih idejah.

kakšne so vaše izkušnje s to slovensko oblikovalsko "smetano"? kako gledate na njihove izdelke?

TuNina
07.02.2006, 13:55
v bistvu jih ne poznam kaj dost.. v glavnem sem vidla le kake predstavitve na tv in nekak sem pri vseh dobila občutek, kot da so njihove cunje nekak šlampasto in na pol zašite. kot da oblačilo mora izgledat čimbolj razcapano in skup nametano.
pri večini tujih kreatorjev je oblačilo pač neka celota, medtem ko mi oblačila slovenskih kreatorjev izgledajo, kot da so jih delali otroci, ki so skup šivali neke krpe.

al pa sem samo tiste napačne vidla.

iri
07.02.2006, 13:59
Jst najdem kakšne luštne stvari kvečjemu na tisti tržnici, ki je poleti ob sobotah na Cankarjevem nabrežju, tam se najde kakšne dobre drobnarije, ki jih "mali nepriznani" oblikovalci sami delajo.

Drugače bi pa z veseljem imela kakšen kos od Draža ali Almire Sadar, ampak niti pod razno ne mislim toliko denarja zapraviti za en kos. :shy:

petrisima
13.02.2006, 17:59
jst bi tut imela neki ud pletenin draž! mmmmmmmm čist so mi ušeč!
vsako oko ima svojga malarja :)

ain
13.02.2006, 19:59
sej meni je draž tud všeč, vendar iščem nekaj bolj elegantnega, ne ravno pletenin.

sadie_007
14.02.2006, 07:56
se mi zdi, da je vse skupaj malo precenjeno ... zadnjič sem v eni modni reviji najdla ful lepe pletenine (iste kot Draževe), jih delajo nekje v Velenju ... ne vem točno, kako se imenujejo Apulena al neki tazga ... pa je bla kiklca 15 jurjev, pa jopca tud ... pa tud Draževe pletenine mi niso glih ful prijazne, ker uporabljata kovinsko nit, k je ful groba ... pa tud onadva (Urša in Tomaž) sta za moj okus ful neprijazna

cunje Tanje Devetak so kao malo bolj posebne ... no, jst mam sicer eno njeno kiklco, k je ful lepa, ampak za vzdrževat je pa zelo nehvaležna ... skratka, ni praktično, s tem da ma ful malo različnih velikost, potem pa pomeriš in ti zoža, skrajša

pol maš v Stari Ljubljani še Akulturo - leder ... sam je tud drago, pa men se ne zdi nč ful pretresljivga ... sem najdla v Urkotu že kej lepšga

od vseh mi je še najboljš Marta Vodeb, k ma trgovinco zraven Kurilnice ob Ljubljanici ... je drago, sam je pa lepo in preprosto - za razne ful spešl priložnosti ... srajce, ful hudi korzeti, široki pasovi ... pa men so všeč njene minimalsitične barvne kombinacije: črno-belo, pol pa kakšen detalj pa recimo fuuksija roza al pa kej tazga :approve:

sicer pa nisem glih nevemkakšna frikica za modo, mam najrajš kavbojke :shy:

J.J.
14.02.2006, 08:31
Ja sej Urko ma tut lastno proizvodnjo, tko da se lahko šteje kot domač produkt... ima svojga stilista oz. modnega kreatorja, k modele nariše izdelavo pa nardijo v tujini...

Smarty
14.02.2006, 08:58
Men je tut precenjeno...pa mogoče ok, finančno bi še dal, sam kaj k so vsi tolk naduti, da se kr kadi...
Draževe pletenine, je že sejdi rekla, so na koži mal smotane...vsaj men...k se mi vsak flek na koži pozna...

Sestra je dala delat obleko pri Plavčevi in je bla odlična...pa tut posvetila se ji je full.
drugač pa...glede na to da sm bolj mejhna, jst v njihovih trgovinah nč dobrga zase ne najdem, ker tut če mi vse predelajo je nakonc prou smotan za vidt...mam pa eno, k mi sešije tko kt si želim...čakam začetek marca, da grem na spomladanske probe :blush:

ain
15.02.2006, 14:16
se mi zdi, da je vse skupaj malo precenjeno ... zadnjič sem v eni modni reviji najdla ful lepe pletenine (iste kot Draževe), jih delajo nekje v Velenju ... ne vem točno, kako se imenujejo Apulena al neki tazga ... pa je bla kiklca 15 jurjev, pa jopca tud ... pa tud Draževe pletenine mi niso glih ful prijazne, ker uporabljata kovinsko nit, k je ful groba ... pa tud onadva (Urša in Tomaž) sta za moj okus ful neprijazna

cunje Tanje Devetak so kao malo bolj posebne ... no, jst mam sicer eno njeno kiklco, k je ful lepa, ampak za vzdrževat je pa zelo nehvaležna ... skratka, ni praktično, s tem da ma ful malo različnih velikost, potem pa pomeriš in ti zoža, skrajša

pol maš v Stari Ljubljani še Akulturo - leder ... sam je tud drago, pa men se ne zdi nč ful pretresljivga ... sem najdla v Urkotu že kej lepšga

od vseh mi je še najboljš Marta Vodeb, k ma trgovinco zraven Kurilnice ob Ljubljanici ... je drago, sam je pa lepo in preprosto - za razne ful spešl priložnosti ... srajce, ful hudi korzeti, široki pasovi ... pa men so všeč njene minimalsitične barvne kombinacije: črno-belo, pol pa kakšen detalj pa recimo fuuksija roza al pa kej tazga :approve:

sicer pa nisem glih nevemkakšna frikica za modo, mam najrajš kavbojke :shy:

vse to sm tud jaz obdelala sam so povsod stvari "že videne". recimo vodebova skoraj ne more iz svoje kože, no ja lepše lahko rečemo da ima neko vodilno nit:wink: pač vidiš eno vidiš vse. in če nočeš korzeta, kot npr. jaz, nimaš dost več za zbrat. nasplošno se mi zdi da slovenski oblikovalci pr neki večerni kreaciji poznajo sam korzet pa pika. no pa klasično dolgo krilo. kaj pa če nekdo sanja o hlačah, vendar vseeno želi da vse skupaj izpade svečano, elegantno?
morda so premalo elastični oblikovalci, prilagodljivi.

Matilda
23.02.2006, 12:01
Edina omembe vredna (zame) je Almira Sadar. Draž me je bil všeč...ampak se v bistvu ponavlja- nima kolekcij. Seveda so mi njihovi kosi všeč še vedno vendar nimam občutka da nadgrajujejo, razvijajo...jezus kako sem pametna....:-D