Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : sesalnik

modelko
12.02.2006, 10:25
kater sesalnik mi priporočate kupit? ker se mi je sedanji pokvaril, in ga ni možno popraviti. Sedaj sem imel sesalnik s filtri brez vrečke! in bi tudi kupil enega takega, brez vrečk, ker je mnogo bolj lažje z njim upravljati!

Pa, čim ceneje!

:)

julya
15.02.2006, 09:47
Jaz prisegam na Vorwerk. Dela že 20 let. Ima pa vrečke.

lp

Vsemogočni
21.02.2006, 01:42
Če maš stanovanje v bloku, pol ti sam priporočam Elektrolux. Tišji je, kvaliteten, nezahteven za vzdrževanje, ne praši kej dost v okolico. Čeprav sem tud sam skoz bolj za tazga, k ma vodo, pa vse posesano odloži v to posodo z vodo.

Če pa maš bajto, pol pa verjeten res že predlagan.

bobi
21.02.2006, 07:13
Če hočeš sesalnik na dolgo dobo in da je hiter in praktičen, je samo Vorwerk.

nemehecat
21.02.2006, 09:10
Če hočeš sesalnik na dolgo dobo in da je hiter in praktičen, je samo Vorwerk.
Zanimivo, mi mamo Vorwerk, pa ful nismo zadovoljni z njim, isto tudi tisti, ki jih poznam. Bil je ful drag, ja, ko je pa treba sesat ne gre pa nič notr. Je prišel en tip demonstrirat pred leti en drug sesalc, je stresu mivko na moj tepih, pa je reku naj z našim 100 krat potegnem čez. Jst sem šla našmu Vorwerku vrečko zamenjat, sem si mislila, da ga bom zaj..., potem je pa on enkrat potegnu čez s tistim in je na filtru ostalo ful mivke. Jst mam zdej AEG al kako se mu reče, takega za štirdeset jurjev, pa sem čisto zadovoljna.

bobi
21.02.2006, 09:27
Imam več Vorwerkov in ti povem da delajo najmanj po 8 ur na dan brez problema. Živlenska doba mojih je cca. 7 let pri tem tempu, brez popravil, samo menjava filtrov in pa el. kablov.

Testi ki ti jih prodajalci pokažejo na domu so zavajajoči!!
Vedno boš lahko preko njega posesala še z drugim, ker ima vsak svoj način sesanja in pa krtače pri globincu drugače udarjajo.

Moj test je pa bil sledeč:
V novo zgrajeno hišo smo vzeli več različnih sesalcev in naloga je bila koliko finega betonskega prahu lahko posesa določen sesalec (navadni in ne industrijski) Največ je posesal ravno VW, potem Kirbi, ostali pa so se zapacali in so se izklučili da ne bi mašina pregorela.

Zakaj pravim da je dober? Ker z njih lahko hitro delaš, ne rabiš nič vleči za seboj in si dejansko zelo hiter. Na to lastnost gleda malo kupcev.

Če pa gledaš dejansko samo moč sesalca in ti je to najbolj vežno pa priporočam industijskega Karhnerja, ki stane samo 50 jurjev in ima dva motorja. Res je da zelo ropota, vendar je močen in ima zelo dober sistem filtrov. (čistijo se sami)

Za dober globinski sesalec pa priporočam SAABO, ki je na tržišču izreden in tudi poceni 100 jurjev, 5 let garancije, avtomatsko prilagodljivo glavo, cel kup nastavkov.

Sliva
03.03.2006, 07:11
Jaz mam ta novga od electroluxa TWINCLEAN Z8235,
pa sem zlo zadovoljna.

Vsemogočni
05.03.2006, 00:52
Imam več Vorwerkov in ti povem da delajo najmanj po 8 ur na dan brez problema. Živlenska doba mojih je cca. 7 let pri tem tempu, brez popravil, samo menjava filtrov in pa el. kablov.

Testi ki ti jih prodajalci pokažejo na domu so zavajajoči!!
Vedno boš lahko preko njega posesala še z drugim, ker ima vsak svoj način sesanja in pa krtače pri globincu drugače udarjajo.

Moj test je pa bil sledeč:
V novo zgrajeno hišo smo vzeli več različnih sesalcev in naloga je bila koliko finega betonskega prahu lahko posesa določen sesalec (navadni in ne industrijski) Največ je posesal ravno VW, potem Kirbi, ostali pa so se zapacali in so se izklučili da ne bi mašina pregorela.

Zakaj pravim da je dober? Ker z njih lahko hitro delaš, ne rabiš nič vleči za seboj in si dejansko zelo hiter. Na to lastnost gleda malo kupcev.

Če pa gledaš dejansko samo moč sesalca in ti je to najbolj vežno pa priporočam industijskega Karhnerja, ki stane samo 50 jurjev in ima dva motorja. Res je da zelo ropota, vendar je močen in ima zelo dober sistem filtrov. (čistijo se sami)

Za dober globinski sesalec pa priporočam SAABO, ki je na tržišču izreden in tudi poceni 100 jurjev, 5 let garancije, avtomatsko prilagodljivo glavo, cel kup nastavkov.

Če že misliš Kärcherja pol ta sploh ni za v stanovanje, posebej, če je namenjen za industrijsko uporabo. Pol je že boljš Lavorvash s tremi motorji k ti tud cune zloži v kanto (posesa), pa še za mokro sesanje je narejen. Ampak kdo pa sesa doma z industrijskimi sesalci oz. sesalniki?
Hiter?, porivaš ga tko al tko sem in tja kokr druzga. Samga sebe ne moreš prehitet z miganjem, razen če kupiš onega k sam leta po stanovanju pa se sam fila. Drgač pa ne vidim razlike, al s kablom al na baterije. Ne vem kje bi pridobil na hitrosti, razen če ga uporabljaš k je vrečka za smeti že polna smetni z več kot 2/3 prostornine. Drgač pa vidim, da eni sesalce kupujete kot avto:dontknow:

sadie_007
05.03.2006, 10:35
midva mava Vorwerka, temnozelenga, samostoječga :shy:

gea
13.10.2006, 10:47
Malo oživljam tole temo, ker sama tudi kupujem sesalnik , ne vorwerka ali vodnega, ali brez vrečk ampak navadnega na vrečke, ki potegne tudi pasjo in mačjo dlako s kakšne preproge.
Ima kdo kakšnega primernega, s katerim je zadovoljen ?

Soleil
13.10.2006, 11:20
Odsvetujem vam tiste "ciklonske" brez vrečke, ki imajo le posodico in filter. Ko je to treba sprazniti (in to je po vsakem sesanju, sicer ne vleče), se kadi kot pri norcih. Saj če nisi občutljiv na prah, še nekako gre ...

mrjerry
13.10.2006, 11:48
Tole tud mene zanima. Predvsem razred low cost sesalcev, nekje tja do 30 tisocakov. :shy:

freya
13.10.2006, 12:03
Bolj praktični so mi tist i"z vrečko", ker jih ni treba prazniti so vsakem sesanju in po vsakem drugem čistiti filter, sicer ne vleče.

Če lahko nekoliko mimo teme...kje kupujete vrečke za Vorwerk?

Z750
13.10.2006, 12:35
Bolj praktični so mi tist i"z vrečko", ker jih ni treba prazniti so vsakem sesanju in po vsakem drugem čistiti filter, sicer ne vleče.

v ETISu, v Ljubljani na Tržaški 333
imajo pa kar nekaj poslovalnic po SLO

bobi
13.10.2006, 17:17

Kar direktno pri Pirnatu, mislim da je malo ceneje, pa včasih dobiš še kaj za povrh ;)

mglds
23.10.2011, 08:37
Sesalec :nonono: nene hvala ,to se samo prah dviguje in smrdi !! Najbolše je centralni sesalni sistem !:2thumbs:

hotman
10.12.2011, 11:18
Jaz prisegam na Vorwerk. Dela že 20 let. Ima pa vrečke.

lp

Vorwerk so res najboljši, najbolj trpežen...upam da še ti bo dolgo deloval