Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

BINGA-BONGA
25.01.2006, 14:26
TRIESTE http://www.simonerossi.it/faccine/tricolore.gif

Goody
26.01.2006, 08:07
http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=420&article_id=155420060105085922111&cid=420&pgn=1 - evo še: Italija pozimi

http://galerije.siol.net/default.aspx?id_portal=11400&id_gallery=10018 - in pa fotogalerija: Kapučino v Serenissimi

Teo
26.01.2006, 17:48
binga.. jst sm doma lih en par km od meje. Prešvercali pa smo že pol opreme za hišo in več al manj vso tehniko notri. Tisti, ki pa ljudi in drogo čez peljejo so pa itak zgodba zase. metek v čelo je milost.

ain
02.02.2006, 18:42
binga.. jst sm doma lih en par km od meje. Prešvercali pa smo že pol opreme za hišo in več al manj vso tehniko notri. Tisti, ki pa ljudi in drogo čez peljejo so pa itak zgodba zase. metek v čelo je milost.

sm tud jaz doma par km od meje, in ja se je dalo kaj, sam mogu met veze. vem da so eni meli orng probleme k so dobili kakšne "posrečene" tipe na meji.

Pablo
13.02.2006, 21:47
Poznam kar dobro Emilio Romagno. Bologna je čudovita! Na žalost je zadnja leta malo preveč kriminala. Poznaš Modeno?

Če bi moral živeti v It, bi izbral Bologno. Vidiš, meni pa Trieste ni simpatičen. Ljudje so zelo zaprti.

1teja1
16.02.2006, 17:05
Zanima me, če je že kdo bil poleti z otroki na počitnicah v Kalabriji in kaj mi lahko poveste o tem?

BINGA-BONGA
17.02.2006, 10:59
Pablo

1. Tisto glede kazni je bil ukrep za tipa, ker so dobili 2 tipa v njegovem prtljazniku. Za drogo ne vem, toda ce te prvic dobijo je najbrz postopek isti, samo da te predajo slovenskim oblastem.

2. Trst je zelo dolgocasen. Vedeti moras, da ne mores niti na kavo h kaksnim znancem, no, 1 x ze, potem pa ne vec. So cudni, toda dobri. Pomagajo radi, ustrezljivi. 80 % zensk je tako zavistnih, da kar pobledijo pa to je tipicna italj. zenska navada. V Lj v vseh letih tega nisem opazila.

3. Bologna - dolgocasna se bolj, sploh pa ne morem pravilno oceniti, ker: bilo je oblacno, cevlji so me tako zulili, da je potem jasno vse grdo. Sploh pa se mi zdi ene vrste kletka, vse pokrito, cel center in pa tiste grde tovarnisko temno oranzne barve, vse v slogu neobdelanih ceglov. Meni je to grozno grdo!

Zivjo

Pablo
17.02.2006, 15:20
Poznam kar nekaj koščkov It. Lago di Garda, Verona, okolica Milana, Modena z okolico, Venezia z okolico, Treviso, Cinque terre, Pisa, San Miniato, Firenze, Siena... Udine, Lignano, San Dona, ... toda bolj čudna mesta, kot sta Trieste in Gorizia jih ni. O tem bi lahko še naprej diskutirala. Se ti da?:wink:

pepsi
19.02.2006, 16:07
Bli, seeptembra leta 2002v kraju Sibari. Potovali z avtomobilom po jadranski strani, se da, približno 13 ur vožnje s postanki. Če potujete z avtomobilom načrtujte pot tako, da se izognete prometni konici na avtocesti v okolici Benetk, Padove in Bologne, naprej pa ni problema.
Potovali s hčerko (leto in 3 mesece) in psom, apartma je bil tako- tako za ceno 18 EUR na dan (za vse tri in psa). Je pa to eno turistično naselje z apartmaji, stanovanjskimi počitniškimi hišami severnih Italijanov in lepe peščene plaže. Ljudje zelo prijazni, je pa v naselju vse tako, da ne vlačite preveč krame s seboj. Tudi na izlete po okolici smo se odpravili in je bilo zelo lepo. Aja znamke za razglednice kupite nekje ob avtocesti ali prvem kraju kjer jih imajo, ker mi jih takrat nismo mogli kupiti niti na pošti. Septembra je bilo še vedno vroče in morje toplo, drugače pa si nujno rezervirajte nastanitev s klimo.
Ja rezervirali na Terra, ki jo zdaj tržijo že vse agencije.

Pablo
19.02.2006, 20:49
Marca si bom najverjetneje ogledal Raveno, pa še za odlično restavracijo vem.:rolling:

Pablo
20.02.2006, 11:19
Pablos - FANTK!

A s skirco potuješ? Dej no dej,ne se jezit na Bingo, k n mara Nemcou! No, u glaunm: zame se Europa kunca tm k je meja z Austijo, pol pa tut od Italije gor ni 0 več - prazno, morje!

A maš kakšno babnco u Italij? A so ti ušeč? Ja zakwa pa n pridš pol namoj forum, a? .... notte...

Italjanke? Čudovite, lepe, samo malo stresate in gelose.:2thumbs:

Goody
20.02.2006, 13:43
Zanima me, če je že kdo bil poleti z otroki na počitnicah v Kalabriji in kaj mi lahko poveste o tem?

sem pridružila k temi Italija ... ;)

tole pa je bil odgovor ... Bli, seeptembra leta 2002v kraju Sibari. Potovali z avtomobilom po jadranski strani, se da, približno 13 ur vožnje s postanki. Če potujete z avtomobilom načrtujte pot tako, da se izognete prometni konici na avtocesti v okolici Benetk, Padove in Bologne, naprej pa ni problema.
Potovali s hčerko (leto in 3 mesece) in psom, apartma je bil tako- tako za ceno 18 EUR na dan (za vse tri in psa). Je pa to eno turistično naselje z apartmaji, stanovanjskimi počitniškimi hišami severnih Italijanov in lepe peščene plaže. Ljudje zelo prijazni, je pa v naselju vse tako, da ne vlačite preveč krame s seboj. Tudi na izlete po okolici smo se odpravili in je bilo zelo lepo. Aja znamke za razglednice kupite nekje ob avtocesti ali prvem kraju kjer jih imajo, ker mi jih takrat nismo mogli kupiti niti na pošti. Septembra je bilo še vedno vroče in morje toplo, drugače pa si nujno rezervirajte nastanitev s klimo.
Ja rezervirali na Terra, ki jo zdaj tržijo že vse agencije.

Pablo
20.02.2006, 14:58
Kot sem slišal se da na Calabri počitnikovati še za dobro ceno, pa tudi njihova kuhinja je verjetno odlična. V prihodnosti načertujem malo pohajkovati po Pugli in obiskati isole Tremiti. Poznam ljudi, ki so pugliesi in so mi zelo lepo govorili o ljudeh in njihovih navadah. V načrtu imam severni del, toda rad bi videl tudi Lece, mesto za katerega pravijo, da je eno najlepših v It. Pa tudi tipične stavbice imenovane Truli ne smem spregledati.
V Venezio smo se večkrat odpravili na enodnevni izlet, pa tudi po kakšen teden sem preživel tam. Itak je nekaj prečudovitega sploh pa skrite ulice in kotički manj znani turistom. Zadnja leta se mi je prav zaradi skomercializiranosti in navala vedno slabših gostov malo uprla - žal. Pred kakšnim mesecem pa sem si prvič ogledal Udine. Moram rečt, da me je staro mestno jedro kar prijetno presenetilo. :cool2:

Oja
26.02.2006, 19:44
Obožujem Italijo, najraje bi jo prehodila kar peš! Naravnih in kulturnih zakladov je več, kot jih lahko obdelaš v enem življenju. Najbolj od vsega pa sem se zaljubila v Sardinijo.

Pablo
26.02.2006, 20:29
Obožujem Italijo, najraje bi jo prehodila kar peš! Naravnih in kulturnih zakladov je več, kot jih lahko obdelaš v enem življenju. Najbolj od vsega pa sem se zaljubila v Sardinijo.

Tam pa še nisem bil. Ja, kulturnih zakladov je več kot marsikje drugje pa svetu.

tommm1234
27.02.2006, 18:17
ali je že kdo poskusil?

mi smo rezervirali za konec junija v toskani...., prvič

lp

:dontknow:

sadie_007
27.02.2006, 18:26
priporočam katalog INTERCHALET :approve:

mi smo šli pred dvemi leti tko s prjatli na Azurno obalo ... fantastično je bilo ... ogromna hiša, 140 kvadratov, 2 garaži, 4 spalnice, terasa na strehi, vrt, bazen, 3 kopalnice, ogromna dnevna soba, pralni in pomivalni stroj, mikrovalovna ... 60 jurjev na osebo / teden :cool:

letos gremo pa na Korziko in upam, da bo tud kej finga ... sam tam je malo manj izbire, sploh takih hišk, ki so blizu morja

a vi greste tud v hiško iz kataloga INTERCHALET?

pinky
27.02.2006, 19:21
jaz sem bla z interchalet lani prav v Toscani - in je blo fajn

čeprav mislim da to ni bla srednjeveška vila, ampak le nekaj 10 let stara hiša

najem je bil 40 jurjev na osebo (+stroški plina in elektrike na koncu) - pa tud kar velka hiša, 2 kopalnici (za 7 ljudi), terasa, mali bazen, teniško igrišče, pralni in pomivalni stroj (no, mikrovalovne ni blo), pa par 100 metrov naokol nobenega ne domačina ne turista - samo oljke

unicorn
28.02.2006, 15:47
jaz sem bla z interchalet lani prav v Toscani - in je blo fajn

čeprav mislim da to ni bla srednjeveška vila, ampak le nekaj 10 let stara hiša

najem je bil 40 jurjev na osebo (+stroški plina in elektrike na koncu) - pa tud kar velka hiša, 2 kopalnici (za 7 ljudi), terasa, mali bazen, teniško igrišče, pralni in pomivalni stroj (no, mikrovalovne ni blo), pa par 100 metrov naokol nobenega ne domačina ne turista - samo oljke

Pinky, v katerem delu Toskane ste bili, pa še mal več informacij, če ti je prav. :kisses:

solsikke
11.03.2006, 13:49
Prosim, da se v nadaljevanju držite teme.

Binga-Bonga, brez izpadov prosim.
Vsako vprašanje o tuji deželi je relevantno, ne glede na to, če misliš, da si nam s prihodom na forum, kot Kolumb, odkrila Italijo.
Lep pozdrav

Pablo
01.04.2006, 06:25
Ne, nisem še bil. Žal. :( To je ena od mojih neizpolnjenih želja, ki pa jo bom en dan uresničil. Mora biti čudovit!:2thumbs:

BINGA-BONGA
01.04.2006, 13:35
Pablo ciao!
Od TS do Rima = cca 7 ur z Eurostar, ki pa je nekomot. 4 sedezi po 2 in 2, vmes je pregradna plastica polovica pregrada, ki sluzi potem tudi za mizico. Toda: NE MORES NITI NOG PREKRIZATI, 7 ur moras SEDETI NARAVNOST kot en kip. DRAGO, FAJN DRAGO!!! Pozabila kolk!
Spalnik: jooooj, na vsaki postaji ponoci so prisle gor babe in zacele zjat: Ne, tuki je ta st.. gremo tja,... jooooj, da ponoris! NIKOLI VEC NE POTUJEM S SPALNIKOM!

45 € bad & breakfast v rimskem obmorskem letoviscu Ostia, Macarese.... SAMA MIVKA .... MI NI VSEC!!!! Kot pri nas v Ulcinju! Srajne!
Ce nima avta: TAXI od npr. Macarese do Rima (10 km) = 50 € !!!!! Zakaj? Ker mora taxi priti iz Rima (v teh letoviskih krajih nimajo svoje postojanke), te pobere in spet v Rim! Ojojooooooj.... Aja, se to, ce vzames v Rimu na postaji taxi za par km, oni ti itak recejo, da je to taaaaaakoooooo dalec, dobro 40 € - ne dam, va bene, 30 € - neanche per idea, va bene 20 € - NITI TO NE DAM, trakoj spodaj je metropolitana (ahahahaaaa, jaz sem pa sla tja, kjer je bila velika crka M, .... ahahahaa, to je od McDonald ostudne hrane, je pa potem se ena druga M, ta pa je metropolitana, ahahaaaaa.... ) ali pa mestni avtobus, ki je za POLOVICO CENEJSI kot v TRSTU!!!!

Piazza di Spagna (tiste stopnice), joooooj, vse po tleh polno raztegnjenih tipov, da se hodit ne mores! V Veneciji in Veroni je PREPOVEDANO SEDENJE PO TLEH, SPLOH PA PO SPOMENIKIH!!!! EDINO PRAVILNO! PLACAS KAZEN! Povedati moram, da so samo grupe Kitajcev in Japoncev lepo oblecene, drugi turisti so slabsi kot Cigani, se posebno Nemci. No, jaz sem lepo zastopala nase barve!

HRANA = hrana, vse iseto vsepovsod. Aja, v hotelu s 4 * v centru Rima, jooooj, ahahaaaa... scurki v kopalnici... ihihiihihi...

Pablo
01.04.2006, 21:42
Potem si pa res trpela. Jaz bi šel z letalom. Najraje bi šel z avtom, toda problem je kaos in draga parkirišča, če jih sploh dobiš. Da pa si nas lepo zastopala, v to sem siguren. Bravo!

BINGA-BONGA
04.04.2006, 16:05
Moja smešna dogodivščina v TS

Ko še nisem dobro govorila italijansko, grem v trgovino in rečem: Quanto costa quel pullover?
Prodajalka s prstom kaže prav na tistega in reče: A questo maglione (maljone)! (A ta, miljon - sem razumela)
Jaz: Come???!!! (Mislila sem, da je rekla miljon, ampak v kakšnem dialektu, kot npr. pri nas Dolenci rečejo maljon)
'Sto straccio! (Ta cuna, štraca)
Prodajalka se užali: Questa e' pura lana! (To je čista volna)
Jaz: A si, bene, 'sto straccio di lana costa un milione, a!
Ona me gleda debelo, ni razumela in vztraja s tem MAGLIONE! Potem reče: Costa 20.000 lire.
Nato sem bila tako paf, zakaj cene tako hitro znižuje, kar z miljona lir na 20.000, tako da sem mislila, da ona misli tisti pulover zraven ali pa, da me je, kot tujko, hotela prinesti okoli! In tako je ta komedija še nekaj časa trajala! Jaz se razjezim, se bolj užalim tisti pulover in grem domov! Doma povem maminemu možu kako je bilo! Ta pa se začne režat in potem mi pove, da MAGLIONE pomeni PULOVER!!! :rolling: :rolling: :rolling:

Pablo
17.04.2006, 16:24
Zato smo pa vsi ob morju tako zdravi.
Ciao Bonga!:rolling:

Pablo
22.04.2006, 18:47
Che bella canzone.;)

BINGA-BONGA
26.04.2006, 15:05
Ce boste lazili v TS (Italijo) po nakupih vedite, DA JE OB PONEDELJKIH VSE ZAPRTO (razen trgovin s hrano -dopoldne + popoldne)! Kitajske pa so odprte NON-STOP in tudi vecji centri!

Pablos
kwa j'zdej?:dontknow:

Goody
03.07.2006, 10:03
še nekaj potovalnih zanimivosti: Rilkejeva pot in Devinski grad (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=420&article_id=155420060629092246111&cid=420)

PoisonIvy
05.07.2006, 12:51
Je že kdo bil tukaj?

to je tut ena ideja za vikend, brskam po netu, informacij je ogromno, ne poznam pa nikogar ki bi bil že tam in povedal tko kot je...

solsikke
05.07.2006, 14:07
Sem bila za prvomajske in je kot vikend varianta prav luštno. Lahko spiš v La Spezii, od koder vozi ladjica ob obali, tako da si z morja pogledaš vse vasice, potem pa izstopiš na zadnji postaji in se z vlakom počasi vračaš nazaj s tem, da pač izstopiš v vsakem mestecu, si ga ogledaš in se odpelješ naprej.
Edino potem recimo greš peč slab kilometer po Via del Amore od predzadnjega do zadnjega mesteca, če drugega ne, zaradi razgleda.
Drugače ima vsako mestece kakšno plažico, ampak domnevam, da bodo v tem času nabito polne, ker se je pač turizem tam zadnja leta ful razcvetel.
V bistvu je zelo enostaven izlet, lep pa tudi :)
V Spezii je pa tudi kaj za videti, sploh pomorski muzej (tam je bila pomorska baza, oz. je mogoče še), pa eno mestece na hribčku, ampak trenutno ne vem imena. Bom potem.
:)

PoisonIvy
06.07.2006, 06:55
solsike, hvala... a se merbit spomneš v katerem hotelu si bla in če je bil kul?

solsikke
06.07.2006, 08:57
solsike, hvala... a se merbit spomneš v katerem hotelu si bla in če je bil kul?

Ja, mi smo bili nastanjeni v enem manjšem obalnem mestecu Forte dei Marmi v hotelu La Primula. Nastanitev je bila fenomenalna. So ravno takrat dokončali eno malo depandanso za 3 osebe in sem bila tam. Bom dala ene par fotk na net in ti jih prilepila (ampak zvečer), pa tudi hrana je bila v hotelu dobra, cena pa tudi ni bila prehuda.

Pablo
08.07.2006, 06:03
Sem bila za prvomajske in je kot vikend varianta prav luštno. Lahko spiš v La Spezii, od koder vozi ladjica ob obali, tako da si z morja pogledaš vse vasice, potem pa izstopiš na zadnji postaji in se z vlakom počasi vračaš nazaj s tem, da pač izstopiš v vsakem mestecu, si ga ogledaš in se odpelješ naprej.
Edino potem recimo greš peč slab kilometer po Via del Amore od predzadnjega do zadnjega mesteca, če drugega ne, zaradi razgleda.
Drugače ima vsako mestece kakšno plažico, ampak domnevam, da bodo v tem času nabito polne, ker se je pač turizem tam zadnja leta ful razcvetel.
V bistvu je zelo enostaven izlet, lep pa tudi :)
V Spezii je pa tudi kaj za videti, sploh pomorski muzej (tam je bila pomorska baza, oz. je mogoče še), pa eno mestece na hribčku, ampak trenutno ne vem imena. Bom potem.
:)

Čudovito! Bival sem v Levantu, prehodil pa samo sentiero del Amore, ostalo pa vlak. No, lahko bi bilo malo bolj čisto!

Pablo
08.07.2006, 06:05
Portovenere je čudovit.

j.markota@siol.net
08.07.2006, 06:55
jes grem letos septembra na siciliji, vsaj mislim no:), s šotori v kamp, organizirano, bus. ogledi... a ima kdo kakšne nasvete? Kakšne so cene za hrano?
:2thumbs:

sJavorshek
08.07.2006, 07:01
Že bil dol in bom vsekakor še šou. :approve:

Cene so primerljive z našimi. Morbit clo mal cenej. :dontknow:

Če mate vodene oglede, pol ti ni treba nč bat, boš vidu vse, kar moreš dol.

Žal pa za kampe ne vem, kako majo urejen, bil v hotelu. ;)

ain
08.07.2006, 07:11
sicilija je krasna.. tkoj bi šla še enkrat
za cene ne vem kr od kar nism bla je že neki vode preteklo:dontknow:
pa tud jaz za kampe ne vem kr isto bla v hotelu
sicilija je res vredna ogleda:2thumbs:

maksimum
08.07.2006, 08:03
jes grem letos septembra na siciliji, vsaj mislim no:), s šotori v kamp, organizirano, bus. ogledi... a ima kdo kakšne nasvete? Kakšne so cene za hrano?
:2thumbs:

Edino pazi na ulične prodajalce, da te ne zavedejo v kakšne nakupe njihovih "kopiranih" izdelkov, ker v Italiji je kaznivo prodajanje pa tudi KUPOVANJE takih izdelkov. ;)

kekez
08.07.2006, 11:42
Pa na Eolske otoke ne pozabiti. Vulcano, Stromboli, ... :2thumbs:

ain
08.07.2006, 13:13
Pa na Eolske otoke ne pozabiti. Vulcano, Stromboli, ... :2thumbs:
če ne gre z avtom bo to težko vse vidu
mi smo meli organizirane sam izlete po otoku

kekez
08.07.2006, 13:29
Avto na Eolskih otokih je prej v napoto kot ne. Edino Lipari je toliko velik, da ima nekaj cest (eno okoli otoka) in si npr. lahko najameš skuter, če želiš malo okoli.

Stromboli ima eno večjo vas in na nasprotni strani otoka eno manjšo, ki po kopnem nista povezani. Zadeva je precej strmo v hribu in domačini šibajo gor in dol s skuterji in njihovimi malimi trikolesnimi poltovornimi zadevami. Podobno Vulcano.
Zadeve so zelo majhne in v glavnem je peš-bus najbolj uporaben.

Na Siciliji se samo vkrcaš na trajekt. Gre iz Milazza (morda še od kod).

Sicilija je pa res velika in tam rabiš nekakšen prevoz. Je največji otok v Sredozemlju, mislim da večja kot Slovenija in ima več kot 5 milijonov prebivalcev. Če si nekje v notranjosti, sploh nimaš občutka, da si na otoku. Tudi če potuješ tja z vlakom, naložijo na trajekt kar cel vlak. Mi smo spali in sploh nismo občutili, kdaj smo se znašli na otoku. :angel:

Na Stromboliju je še vedno delujoč vulkan. Bruha paro in žerjavico vsakih nekaj minut. Turisti hodijo gor zvečer in bivakirajo na vrhu (ali se pozno ponoči vračajo). V temi je mogoče slikati zelo fenomenalne posnetke izbruhov. Plaže so zanimive, čisto črne, prodnate ali mivkaste.
Vulcano ima ugasel krater, ki izgleda čisto po predpisih. Lahko se sprehodiš tudi vanj. Iz neštetih razpok ves čas bruhajo samo smrdeče žveplove pare. V vasi je tudi žveplen blaten bajer, kjer se ljudje kopajo, ker naj bi bil domnevno zdravilen. Ampak izgleda zelo nagravžno. Pravijo, če se kopaš, smrdiš potem še celo leto. Na plaži para ogreva tudi morje, ki ima ~35 stopinj tudi v maju.
Lipari je največji otok, pol sestavljen iz plovca (kamnina podobna siporeksu) in pol iz črnega vulkanskega stekla.

j.markota@siol.net
08.07.2006, 17:05
no jes bi šel organizirano turo z avtobusom, traja 10 dni gre se iz Lj, potuješ do sicilije vmes mislim da je neapelj, pol pa se v siciliji zakampiraš nekje pri palermu?, in imaš vsak dan organizirane izlete na različne kraje (če seveda hočeš), no men tud dišijo skuterji...pa domačini...:approve: No hrane ni vštete za to skrbiš sam pa me zanima kolk bi prišlo če bi jedu zunaj, vsaj enkrat na dan (špagete, pice, druge domače jedi?) :dontknow:

sJavorshek
08.07.2006, 17:28
Palermo je krasn, kot sem že reku, cene so precej primerljive z našimi, dve let nazaj bil dol za cel teden in pivo je blo cenejše, kot pri nas, njihova domača hrana je pa itak tut pocen, sevede če kupuješ v trgovinah ali v raznih lokalnih picerijah (mislm, da je bil ornk kos pice k sem se ga najdeu za cel dan okol 500 sit. :D )

Kar se tiče ogleda na glavnem otoku, svetujem Etno, obvezno, pa potem še kako gledališče (se pravi amfiteater) in njihove lokalne znamenitosti.

Na domačine (domačinke) ne računaj preveč, mi smo jih zlo mal vidl, vsaj ženski del. :(

Ponavadi je običnas pot do dol iz Neaplja s trajektom do pristanišča v Palermu, vsaj mi smo šli tko, ko smo šli nazaj. :dontknow:

lady_lucifer
10.07.2006, 10:57
no jes bi šel organizirano turo z avtobusom, traja 10 dni gre se iz Lj, potuješ do sicilije vmes mislim da je neapelj, pol pa se v siciliji zakampiraš nekje pri palermu?, in imaš vsak dan organizirane izlete na različne kraje (če seveda hočeš), no men tud dišijo skuterji...pa domačini...:approve: No hrane ni vštete za to skrbiš sam pa me zanima kolk bi prišlo če bi jedu zunaj, vsaj enkrat na dan (špagete, pice, druge domače jedi?) :dontknow:

za hrano se ne sekirej....mas ogromno pekarn, kjer prodajajo recimo ornk kose pice, s katerimi se lahk do sitga najes...;) vedi pa to, da kamorkol bos sel v restavracjo recimo, je v ceno vsteta tudi postrezba (po ita. coperto), ki se racuna po osebi. dve leti nazaj je bil coperto od €1-2.

kekez
10.07.2006, 11:19
Tale "coperto" je itak italijanska pogruntavščina in se je nalezejo tudi vse soseščine naokoli :censored: .
Npr. pri nas na primorskem (imenovan pogrinjek), v Grčiji na tej strani proti Italiji (Jonski otoki) ...
V resnici gre za nategancijo in nima veze niti s postrežbo niti s pogrinjkom, saj sem nazadnje v Italiji jedel v eni samopostrežni restavraciji brez strežbe in pogrinjanja (v stilu fast food), pa so ravno tako računali 0,5 evra. :censored:

V Italiji so mojstri in gredo včasih še dlje (na srečo redko, videl v Benetkah, ko so hudo razkurili enega Nemca).
V neki restavraciji so imeli neto cene in so ti potem zraven posebej računali še pogrinjek, davek, strežbo in muziko :nonono: :hammer:
Tistega Nemca bi morali videti, kako je norel.

maksimum
14.07.2006, 22:21
Tale "coperto" je itak italijanska pogruntavščina in se je nalezejo tudi vse soseščine naokoli :censored: .
Npr. pri nas na primorskem (imenovan pogrinjek), v Grčiji na tej strani proti Italiji (Jonski otoki) ...
V resnici gre za nategancijo in nima veze niti s postrežbo niti s pogrinjkom, saj sem nazadnje v Italiji jedel v eni samopostrežni restavraciji brez strežbe in pogrinjanja (v stilu fast food), pa so ravno tako računali 0,5 evra. :censored:

V Italiji so mojstri in gredo včasih še dlje (na srečo redko, videl v Benetkah, ko so hudo razkurili enega Nemca).
V neki restavraciji so imeli neto cene in so ti potem zraven posebej računali še pogrinjek, davek, strežbo in muziko :nonono: :hammer:
Tistega Nemca bi morali videti, kako je norel.

Če bi meni samo 0.5 eura bi bilo še vredu, meni so še dodatno zaračunali 5 eurov. S kolegom sva spila pijačo in bi moral prit račun 20 eurov, bil pa je 25. Samo rekel sem : "Me ne vidite več tukaj ! " po slovensko - to mi je najboljše, ko vidim da je italjanski natakar poslušal in ni nič razumel in delal čudne mimike, kot da bo čez pol ure razumel :rolling:

BINGA-BONGA
19.07.2006, 09:41
Buongiorno!

Veliko Slovencev in Hrvatov hodi v italj. 'Grandi Magazzini - Mercatoni' kupovat pohistvo. Oni ti ga potem, proti placilu, tudi dostavijo.

Narocila sem iz bambusa: dvosed, 2 stola, 3 lesene omarice in se nekaj. Racun za prevoz: okoli 79 €. Kako? Tamle je cenik in si poglejte. Cenik visi na steni visje od dveh metrov, napisano z milimetrskimi crkami, jasno ne vidim nic, ga snamem in potem se moram jajcat, da kaksno obnasanje imam. Povem, da grdo in zato si to lahko spogam!

Dvosed = dvosed, kavc pa kavc in takoj pade cena. Fotelj je fotelj, moji stoli pa so stoli in spet pade cena, ker ima vsak del pohistva svojo ceno, ki zavisi od velikosti. Tudi omare mi je racunala za najmanj tiste s tremi vrati .... in prisli smo do cene 49 €.

Najhuje pa je to:
Slucajno grem v Sezano, v en trgovski center takoj cez mejo in kaj vidim: lepsi komplet iz bambusa (zanj sem placala okoli 300 €) kosta 120 € in se povstrcki so! Vse pa ti pripeljejo na dom zastonj, do 20 km!
Da PONORIS!!!!

Nikka06
19.07.2006, 11:56
Jaz sem se cist zaljubla v Rim. Se mi pa ni zdel tok predrago, severni del Italije je bil povprecno dost drazji!

lady_lucifer
22.07.2006, 07:27
ej biga-bonga, kje se pa ti kopas v trstu? :shy:

grantica
22.07.2006, 08:10

verjetno kot večina triještinov v barkovljah, sesljanu al se motim? eni grejo celo tam naprej od muggie

zverina
22.07.2006, 11:58
a je mogoče že kdo dopustoval tam doli okoli Messine?

lady_lucifer
22.07.2006, 15:35
a je mogoče že kdo dopustoval tam doli okoli Messine?

jst sm sla okol po siciliji in sm bla med drugim tud v messini...v enem kampu..mislm, da je bil celo edini kamp....kaj te pa zanima? mogoce ti pa kej lahk povem :)

melci
22.07.2006, 16:29
Jaz sem bila pred leti v Stresi- Lago Maggiore zeelo lepo, pa tudi drago.:D :rolling:

zverina
23.07.2006, 20:06
jst sm sla okol po siciliji in sm bla med drugim tud v messini...v enem kampu..mislm, da je bil celo edini kamp....kaj te pa zanima? mogoce ti pa kej lahk povem :)

daj luci povej mi kje je lepše južna Dalmacija ali južna Italija oz. sta si pokrajini podobni, povej še malo cene hrane, avtocest, prenočišč.

lady_lucifer
23.07.2006, 20:23
daj luci povej mi kje je lepše južna Dalmacija ali južna Italija oz. sta si pokrajini podobni, povej še malo cene hrane, avtocest, prenočišč.

kar se dalmacije tice, sm bla sam u dubrovniku...tko da primerjat glih ne morm:dontknow:
mi je pa sicilija blazno vsec in se bom definitivno vrnila tja!;) za avtoceste ti ne znam povedat, ker se nismo z avtom peljal. pobrskej mal po netu...prenocisc tud nism iskala, ker sm bla po kampih v sotoru. hrana je pa za moje pojme tok, kot pr nas...recimo pica al pa kroznik testenin tam okol 5,6€, lahko tud vec. mas pa dol res ogromno stevilo pekarn, kjer recimo lahk kupis kos pice, se tople, sam to take pice, debele, nalozene...recimo da ma en tip 3 take kose vec kot prevec...kos je recimo tm 1...1,50€. pa najdes lokalne ostarije recimo...joj, kako je sele tam dobr:P:P fino je znat tud italijansko...vsaj sem pa ke kako besedo:D

zverina
23.07.2006, 20:29
se pravi, če letos zamenjam Dalmacijo z j. Italijo ne bom naredil napake.

BINGA-BONGA
30.07.2006, 13:08

Puglej slikce iz Barkole! Tm se kopam! Ciao a tutti!

perdi
09.08.2006, 11:16
Z družino nameravamo obiskati Boromejske otoke. Verjetno bodo ti otoki in jezera bolj zanimivi za starše. Zanima me kaj tam okrog (od Gardskega jezera do Milana) je zanimivega za otroke (starost 6-10 let)? V Gardaland bi šli ob kakšni drugi priložnosti.

Hvala za nasvete in ideje.

LP
Perdi

Kaco
22.09.2006, 09:04
Ker se odpravljamo v Gardaland, povejte izkušnje, kaj je dobro in kaj slabo.

tsar
22.09.2006, 09:29
Blue Tornado

D' Andre
22.09.2006, 09:47
Velik je otročarij, razni vlakci za tamale in podobno. Cel kup raznih šovov, panoramskih voženj, kul so ladjice, še posebej poleti, ko se lahko špricaš - mi smo bli julija in je blo super. Od ladjic maš Atlantido, vožnjo skoz džunglo (Tunga), Colorado Boat je kul in v notranjosti gusarski ladje imaš eno panoramsko furo. Najbolj zakon so valda adrenalinske scene: men ga je najbolj našopal pri prostem padu (Vertigo) - kjer te dvigne 40 m v luft in padeš dol... Aaaaa! :) Sequoia Adventure je en sicer zlo počasen vlakec, je pa full visoko in dvakrat se pelješ upside down - spodaj pa melje ena gromozanska žaga. Must go. Oba vlakca smrti sta tud super: Blue Tornado in Magic Mountain (kjer je tračnica nad glavo in ti noge bingljajo v prazno). Od easy scen je kul še Leteči krožnik - talar k se na zobotrebcu povzpne 50 m visoko - panoramska fura, in pa Dolina faraonov - Egipt pa te scene. Najbolj slabo mi je blo pravzaprav na Ikarusu - to je en vrtiljak, na katerega se kabine za 2 osebi vrtijo okol svoje osi, s tem da se še cel sam vrtiljak vrti okol, pa dost visok gre. Aja, pa če greš na vožnjo s šalcami, naj te ne zavede 'neadrenalinski' vtis - vrtijo se zelo hitro in marsikdo kozla.
Viel Spass! ;)

suede
22.09.2006, 10:10
Blue Tornado definitivno...pa Sakvoja ti tud našopa adrenalin...pa un drevo k se soba okol obrača....hudo....sem bla glih:)

TuNina
22.09.2006, 10:43
Aja, pa če greš na vožnjo s šalcami, naj te ne zavede 'neadrenalinski' vtis - vrtijo se zelo hitro in marsikdo kozla.

haha ja.. sem se tisočkrat peljala na blue tornadu in mi je blo hudo fajn, pol sem pa šla enkrat na šalce in so me uničle :D

jullia
08.11.2006, 14:18
:dontknow: ma San-marino nihce ne obisce??;)

jullia
31.01.2007, 12:41
jullia

http://img58.imageshack.us/img58/1319/sanmarino6mm.jpg

San Marino je dooooosti lepsi od Rima! :2thumbs::2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: ko pa naslednjic prides me obvezno obisci..... bom full vesela.....:kisses:

popka
31.01.2007, 17:49
se pravi, če letos zamenjam Dalmacijo z j. Italijo ne bom naredil napake.

jest sm bla na Kalabriji pa je sicer simpatično bit tam, sam pokrajina je pa bl ciganska in je men osebno Dalmacija mnogo bolj všeč...Eolski otočki pa Sicilija so pa fajn za dušo:approve:

jullia
01.02.2007, 12:45
;) ce te kaj posebnega zanima za dopustovanje v italiji mogoce ti lahko kaj bolj konkretnega svetujem.. lp.:kisses:

Cavallo
01.02.2007, 19:49
BINGA-BONGA zanimivo brat tele tvoje prigode in reportaze ;) Pohvalno :) Ze od nekdaj mam zeljo se it ucit italjansko, zdej pa zgleda da bo res treba it :)

jullia
02.02.2007, 08:32
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: BINGA-BONGA zanimivo brat tele tvoje prigode in reportaze ;) Pohvalno :) Ze od nekdaj mam zeljo se it ucit italjansko, zdej pa zgleda da bo res treba it :)
no...fajn, za zacetek : ime ze imas italijansko....:2thumbs: :D :D :D lp.;)

kekez
02.02.2007, 11:00
jest sm bla na Kalabriji pa je sicer simpatično bit tam, sam pokrajina je pa bl ciganska in je men osebno Dalmacija mnogo bolj všeč...Eolski otočki pa Sicilija so pa fajn za dušo:approve:
Jaz imam za 1. maj spet po dolgem času namen obiskati Eolske otoke. Pa je to čisto mimo moje navade, da že zdaj zadeve načrtujem :( . Ampak namen imam leteti z nizkocenovnikom, pa moram že zdaj gledati za kartami.
Pred mnogo leti sem šel z vlakom in sem se odločil 3 dni pred odhodom. :P

Torej ugotovitve, kako poceni priti na Sicilijo in Eolske otoke:
EasyJet:
- Milano-Palermo (naprej železnica Palermo-Milazzo, od koder gre veliko plovil dnevno)
- Milano-Neapelj (naprej trajekt, ki preko noči vozi 1x tedensko - v petek zvečer)

RyanAir:
- Benetke-Rim (naprej še ~8 ur železnice do Milazza)
- Pisa-Trapani

Vsi drugi prevozniki so precej dražji.

Trapani je na skrajnem zahodu Sicilije. Potem se na vzhod do Milazza po Siciliji voziš z vlakom 7 ur :O! Sicilija je očitno res grozno velika! Pisa ima letališče praktično v centru mesta in čisto zraven železniške postaje (menda 40m po hodniku). V ostalih mestih (Milano, Palermo) se voziš 1 uro do letališča.

Po severni Italiji vlaki očitno ponoči ne vozijo :O , zato je jutranje lete praktično nemogoče ujeti, razen če prespiš v odhodnem kraju (Milano, Pisa). Če greš s popoldanskim poletom, moraš spati v Palermu, ker prideš tja zvečer in ponoči ne gre na otoke.

giacomo
17.02.2007, 14:46
halo...

že kr nekaj časa spremljam ta forum in vidim da nekateri dobro poznate italijo... Zato bi prosiu za nasvet, kaj naj naredim za referat (za šolo) o italiji? ali ima kdo kak dobr nasvet? opisat pa morem eno znamenitost italije, vendar jih je preveč da bi se odločiu za eno.. lepo se zahvaljujem za odgovor. :2thumbs:

lp!

aleks1
15.03.2007, 10:43
Prosil bi vas za nekaj podatkov oz. informacij glede Dolomitov. Ker smo ljubitelji Vršacev sem se odločil, da bi družino popeljal malo na dvodnevni izlet v Dolomite. Rad bi predvsem izvedel v kateri kraj se splača , da bi bilo za otroka ( 10 let) tudi kaj zanimivo, mogoče kakšen sprehodček okoli kakšnega jezera.Ker zanekrat ne bi plezali ali šli kaj višje.Pa če je kdo imel takšno izkušnjo, kje se da prenočiti poceni.

Aldebaran
16.03.2007, 07:42
Dolomiti (http://www.dolomiti.it/index.php?language=eng)
upam, da bo v pomoč...

Goody
16.03.2007, 11:40
nekaj informacij je tudi tukaj: Italija pozimi (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=420&article_id=155420060105085922111&cid=420&pgn=3)

izzycar
23.03.2007, 15:34
Dolomiti! Prekrasni so :P Res - jas sem sicer hodil po gorah - kar je res izjemno, vendar pa kot turist in z družino je izredno lepo za it- prekrasna pokrajina , jezera... pač meni je lepo ko vse poznam, drugače pa je lepo če znaš nemško ali pa italijansko :) Svojo družino bi sigurno popeljal tja - dober izlet!

tayaoo
25.03.2007, 17:17
Ima kdo kakšen nasvet, izkušnjo kje v bližini Cinque terre se nahajajo kakšne prenočišča z zajtrkom.
Kakšne so vaše izkušnje , vtisi, kaj bi svetovali za ogled

higgins
29.03.2007, 14:21
Kolega je bil s punco v Umbiji - Italija na enem od mnogih "famoznih " agriturizmov. Pravi na je noro! Poslal mi je tudi link www.agriturizem.si . Ali je kdo že bil tam? Slike in ponudba izgledajo res super. Ali je OK?

kekez
03.04.2007, 16:03
Jaz imam za 1. maj spet po dolgem času namen obiskati Eolske otoke. Pa je to čisto mimo moje navade, da že zdaj zadeve načrtujem :( . Ampak namen imam leteti z nizkocenovnikom, pa moram že zdaj gledati za kartami.
Pred mnogo leti sem šel z vlakom in sem se odločil 3 dni pred odhodom. :P

Nazadnje sem vplačal kar Lufthanso (Air One) iz Trsta.
Tja: Trst-Rim-Catania
Nazaj: Palermo-Rim-Trst
(V Rimu prestopanje, ker ni direktnih letov)

Za 4 člansko družino pride tole nekaj manj kot 600€.
Iz Benetk bi bila ista cena, iz Verone bi bilo 400€, iz Bologne 380€, iz Milana 260€ (EasyJet).
Vendar že vlak v eno smer v Milano pride 200€, za parkiranje (če greš z avtom do letališča) tudi poberejo okoli 70-80€. V Trstu je menda parkiranje lahko tudi brezplačno.

Zanimivost: Polet z Brnika v Rim je za 4 člansko družino 1200€, iz Benetk pa 80€ :censored:

n...
08.05.2007, 11:14
Zivjo,

ali mi lahko svetujete, kam bi sla v soping v milano. casovno sem precej omejena, zanimajo pa me trgovine z oblekami in sicer za navadne smrtnike:), ne razni gucci, d&g itd... (no lahko tudi, vendar v kaksnem outletu)

hvala

bladzo
25.05.2007, 21:16
zdravo!
Mene pa zanima, če je bil kdo izmed vas že v Toskani.Namreč načrtujem ekskurzijo za večjo skupino ljudi in me res zanimajo raznovrstni podatki.
Odhod načrtujemo konec oktobra ali v novembru. Je to mogoče?Sej verjetno takrat tam še ni tako zelo mraz, ane?
Pa če kdo pozna kkšne hostle, ugodne in za večjo skupino študentov, se priporočam.
Hvala za informacije.
lp
Blaž

pinky
25.05.2007, 21:40
Jaz sem bla 3 dni konec maja, ko je blo 25-30 stopinj in en teden konec junija, ko je blo 37 stopinj. Kako je jeseni, pa ne vem.

Hostlov ne poznam. Od priporočil pa
- ne ogledujte si samo mest, ampak tudi pokrajino. Obvezen izlet po pokrajini Chianti (tam je največ trt in oljk)
- priporočam tudi Elbo
- od manj znanih mest je krasna Lucca, pa San Gimignano (od tam blizu je Ostržek)
- za Firence zi vzemite več kot 2 uri (kot smo jih imeli mi na izletu)
- poizkusite vinsanto (sveto vino) - delajo ga iz grozdja, ko se jagode že čisto posušijo, nato pa po stiskanju hranijo 5 let pod pritiskom 2 atmosfer. Okus je pa skoraj bolj podoben kakemu likerju kot vinu. Precej sladko, skoraj gosto, s 15-20% alkohola
- pozor: vsaj tam okrog, kjer smo bili mi, je povsod kruh popolnoma nesoljen, z zelo trdo skorjo in sredico, ki je "sestavljena" v glavnem iz lukenj. Baje je dober samo tako, da je še topel in ga namakaš v olivnem olju in posipaš s soljo.

bladzo
25.05.2007, 23:19
Hvaa pinky.
nameravamo si vzeti približno 5 dni časa, da prečesamo etruščanska najdišča v toskani in laciju. tko, da nas ostale stvari praktično ne zanimajo...ampak samo najdišča, postelja, bus in občasno hrana :)
no, sej mal pretiravam...si bomo tud čas za renesančno umetnost vzel in tud za uživanje v pokrajini.
lp

oli5
01.07.2007, 18:30
Kaj si je vredno ogledat ob Gardskem jezeru :dontknow: :dontknow: z deset letnim otrokom. Gardaland smo že obiskali :approve: :approve: . Ali je vredno obiska tudi Aquapark in Muvieland slišal sem da obstaja tudi neki zoo skozi katerega se voziš z avtom (a kdo kaj ve o tem). K jezeru bi odšli kampirat za par dni :bouq: zato me zanima tudi kakšen nasvet o kampih (cene, lokacija), če je že kdo tam kampiral oziroma bil na izletu. :veryangry: :veryangry: :veryangry: :tenx:

lp

kabala
03.07.2007, 16:39
definitivno kraj Limone (http://www.limone.com/)

pa cesta, ki vodi do tja (do tega kraja) je res nekaj posebnega, saj je zvrtana v skalovje, drugače pa je okrog jezera kup zanimivih mest.

ne pozabite na prelep kraj Sirmione (http://www.sirmione.com/)

grantica
21.08.2007, 16:36
zdravo!
Mene pa zanima, če je bil kdo izmed vas že v Toskani.Namreč načrtujem ekskurzijo za večjo skupino ljudi in me res zanimajo raznovrstni podatki.
Odhod načrtujemo konec oktobra ali v novembru. Je to mogoče?Sej verjetno takrat tam še ni tako zelo mraz, ane?
Pa če kdo pozna kkšne hostle, ugodne in za večjo skupino študentov, se priporočam.
Hvala za informacije.
lp
Blaž

ej mogoče sem pozna ampak vseeno bom par besedic dodala... poleg čarobnih firenc (kjer si v kratkem sprehodu lahko vse pogledaš) je potem seveda fajn it do pize iz pize pa je čudovita vožnaj proti livornu od tam naprej pa se vozte do kraja volterra (ki mu toskančani pravijo center etruščanstva)... od tam dalje je potem kratka pot al do san gimignana al pa do magične siene... jst nisem bla v hostlih ker sem bla poleti, sam stopinj je pa tolko kot pri nas, edino mal več zna deževat) ... rahlo več stanejo B&B... sam doživetje je nepozabno.... jst sem jo celo prefurala z avtom in je naravnost fantastična... če bi šli poleti bi ti svetovala še viareggio, ki je bla dolgo let v 50-60ih neke vrste azurna obala... še danes recimo ima znani mogol formule 1 flavio briatore svoje superfešon lokalčke :D.... južno od livorna je pa en izmed najbolj neokrnjenih delov cele italije zaščiteni park maremma, pridružuejem pa se predhodniku glede elbe.... v toskani je fajn pojest kakšno znano mesno jed - fiorentina, meni chianti ni bil nikoli všeč tako da ti ne bom svetovala tega poskusit... dalje je fajn poskusit še njihov tipični ovčji sir, pa olivno olje, in seveda kakšno specialiteto s pašte...

youth hostel po italiji:
http://www.ostellionline.org/
http://www.turismo.toscana.it/new/sitoinglese/apet.htm

čau

PoisonIvy
06.06.2008, 07:17
maja sem bila 8 dni na sičile.... ko je bil povsod v evropi dež, je tam nažigalo sonce :d še vedno imam narisana očala na nosu heheheh

prekrižala sva jo celo po dolgem in počez, žal sva imela na koncu krepko premalo časa za eolske otoke, bila samo na stromboliju, ostale sem videla samo s trajekta, tko da grem zelo kmalu nazaj ... moram videti Salino, kjer so snemalifilm Il postino (eden mojih najljubših filmov) in hočem se kopati v tistem smrdljivem dreku na Volcanu :blush:

v najlepšem spomuinu mi je poleg izbruha lave na stromboliju (stromboli bruhne cca vsakih 20 minut, lahko se povzpneš na vrh vulkana - cca 2 uri hoje, in si to od precej blizu ogledaš, to je res noro) ostal naravni park Madonie in mesteci Petralia sottana in Petralia soprana, ki sta v tem parku na poti iz središča (okrog mesta Enna) proti Cefaluju na severni obali....

pa sploh mi je komplet pokrajina okrog Enne najlepša na siciliji, kombinacija zlatega žita, zelene trave (s krvavo rdečimi zaplatami maka) in cvetočih grmov bugenvilije

pa malo mestece Castelmolla na vrhu hriba nad Taormino, ki je 100x bolj simpatično od prenatrpane Taormine....

pa naravni rezervat Zingara na severozahodu kjer so tudi najlepše plaže....

ma enkratno res...pa nikjer nobene gužve, in cela sicilija en sam cvet..... idealen čas za obisk, ni kej.....

Šla sva na blef, imela dva karti in za prve dni rezervacijo za avto...spala sva tam kjer sva našla (B&Bji so cca 60 EURza dva v maju, kasneje je to krepko dražje), imela sva srečo in sva nabasala na ene par res krasnih ljudi ki so imeli res lepe sobe in so bli ful prijazni... na sploh so bili vsi ljudje zelo prijazni, moram rečt....

Vožnja je pa ubitačna res, kaj takega pa še ne...sem že veliko vozila v italiji ampak to je blo pa nehumano...čepravna koncu koncev dojameš da je v vsem tem kaousu pravzaprav neverjeten red, ki ga pri nas nikoli ne bo.... kljub temu da non stop trobijo, se v bistvu ne peezdijo ampak se pač "pogovarjajo" :d oziroma opozarjajo nase.... povsod se rinejo, ampak te tudi povsod spustijo če se ti rineš....

z mafijo nisem mela opravka (na srečo :d), sicer sem imela pa s sabo Al kaido (moj neobriti dragi z strašansko grdim pogledom), tko da so se mafijci najbrž itak poskrili ko so ga ugledali :d na žalost ne znam nalepit slikic na forum :(:(:(

v glavnem toplo priporočam, če gre kdo dol, mu lahko dam naslove kakih BBjev, samo nikar ne hodite julija in avgusta, že zdaj je blo vroče ko pes, si ne predstavljam kašen pekel mora bit poleti, pa še vse je požgano in niti pol tko lepo kot je bilo maja....

lady_lucifer
06.06.2008, 08:01
juhu, se en navdusenc nad sicilijo tu! :d
jst sm jo sicer obdelala ze par let nazaj, sam grem se tja, sigurno!
sm bla pa poleti - julija in morm rect, da ni blo tako hudo vroce - nam je nabijal po 40 stopinj vsak dan, ampak je suha vrocina in mal vetrc piha in ne cutis sploh!! tud svicas ne pretirano :)

Cifra
06.06.2008, 08:52
Tud jest sem že bla na Siciliji, sicer s srednjo šolo na ekskurziji in sem že veliko stvari pozabila, najbolj pa so mi v spominu ostali liparski otočki:
- Stromboli - nepozabni nočni izbruhi
- Lipari, kjer smo dvakrat prespali v hostlu
- Vulcano, kjer smo preživeli cel dan in mi ni jasno, kako ljudje tam živijo ob vohanju tistega žvepla nonstop.
Namakala sem se tudi v tistem "dreku" :d in šli smo do kraterja vulkana.
Vožnja preko celotne Italije z busom pa mi je takrat trajno poškodovala kolena, saj smo se teden dni vozili z busom.

misswho
08.06.2008, 23:47
jaz pa preprosto obožujem firence (sem sicer malo mahnjena na umetnost:)).
ponte vecchio, brunelleschijeva katedrala, michelangelovi kipi ... ahh ... beautiful:)!
če imate kdaj šanso za samo hiter ogled - garantiram - se splača!

PoisonIvy
09.06.2008, 07:37
Firence so zakon, res, sem bla tam kar nekaj časa nazaj ampak grem definitivno spet kmalu....

mercurius
14.06.2008, 16:39
Dragi popotniki in popotnice,

z družino želimo preživeti letni dopust na Sardiniji in sicer od sredine do konca julija. Že kar 10 zadnjih let preživljamo dopust brez vsakršne vnaprejšnje rezervacije in moram reči, vedno se se splačalo, tako nameravamo tudi sedaj. Morda malo drzno, vendar vedno smo našli super namestitve za nizke cene. Ponavadi želimo destinacijo na katero se odpravljamo tudi prekrižariti in si podrobno ogledati njene znamenitosti (potujemo z lastnim avtom). Na koncu pa si privoščimo kakšen teden počitka v kakšnem manjšem obmorskem mestecu ali vasi (najamemo apartma, ki je čimbližje plaži), ter uživamo v poletnem soncu, kopanju in potapljanju.
Želim izvedeti vaše izkušnje in nasvete. Kako je na Sardiniji glede cen prenočitev v malih privatnih hotelčkih (ni nujno, da so kakšne posebne visoke kategorije, važno je, da so čisti in da poleg prenočitve nudijo še zajtrk), zanimajo nas tudi tisti mali prijetni privatni penziončki, zasebne sobe, in pa seveda apartmaji. Kje menite, da je potem na Sardiniji najlepše preživeti tisti zadnji del počitnic s počitkom. Vesel bom vsakršnega vašega nasveta in informacije, zato že v naprej hvala.
Vsem želim lepo, dolgo, vroče in pustolovščin polno poletje.;)

viktorija
28.07.2008, 15:30
mene pa zanima če je kdo bil v Rimu-Pompeji?? kakšni so vaši vtisi?

micica
19.09.2008, 13:43
mi smo šli s firmo malo po Italiji za en teden in smo se imeli nepopisno lepo. sploh ker se mi italija prej ni zdela nič posebnega :) tudi agencijo moram pohvalit smo šli z Gras Toursom, prej sem prvič slišala za njih in sem bila res zadovoljna.

potovalka
16.11.2008, 20:07
Pompeji so odvisno od letnega časa in vročine...............

Smo bili okrog 1. maja in je bilo relativno temperaturno znosno in ne preveč turistično natrpano.
Mimogrede o Pompejih je knjiga (brošura -vvodič - saj ne vem kako naj rečem) v SLOVENŠČINI.
Zelo ,zelo pohvalno.

zozo
16.02.2009, 14:39
...prosim za majhno pomoč,pa ne se na glas smejat......:(...Šibam konec tedna iz Lj v Benetke,pa me zanima,na kateri mejni prehod bi me usmerili....Fernetiči ali Vrtojba?.....:dontknow::rolling:

Aldebaran
16.02.2009, 15:03
fernetiči.
Klikni na tole stran (http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/Itineraires?strStartAddress=Kongresni%20trg&strDestAddress=&strStartMerged=Ljubljana&strDestMerged=Venezia&strStartCityCountry=1746&strDestCityCountry=612&empriseW=600&empriseH=310&intItineraryType=0&caravaneHidden=false&vh=CAR&distance=km&strVehicle=0&devise=1.0|EUR&carbCost=1.3&isAvoidFrontiers=false&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6&dtmDeparture=16%2F2%2F2009&indemnite=0) popravi kraj odhoda in si zmagal:)
zraven ti izpiše stroške poti in tudi pot.
Srečno pot.

zozo
16.02.2009, 15:37
...uhhh...tole je blo pa na brzaka,,,hehe...če ne bom pozabu fotkiča s seboj vzet,pade kakšna maškara....:p:2thumbs:....tnx,Aldebaran...:)

Aldebaran
16.02.2009, 17:18
Malenkost:) pa srečno pot...