Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : The Music Genome Project

Abronsius
21.02.2006, 19:11
Tole zna biti zelo zanimivo za vse ljubitelje različnih zvrsti glasbe. Vpišete svoj naj bend ali komad in nato vam program servira komade različnih skupin, ki naj bi melodično ustrezali temu, kar ste izbrali za primerjavo. Naprej pa malo raziskujte in se pustite presenetit. :2thumbs:

Čez čas vam ponudi registracijo, ki je brezplačna, za ZIP code vpišete recimo 11000 in zadeva deluje. Za vsak slučaj ne vpisujte svoj službeni mail, zaradi morebitnega spama. Zadevo koristim že mesec dni in nisem prejel enga spama.

Edina neumnost je, da ne smeš preskakovat komadov (kakšnih 5 komadov na uro lahko preskočiš). Zadeva se reši s tem, da osvežite stran, oziroma da si ustvarite več postaj in nato lepo preskakujete med njimi.:wink: :shy:

http://www.pandora.com/

FAQ (http://blog.pandora.com/faq/index.html)

The Music Genome Project

On January 6, 2000 a group of musicians and music-loving technologists came together with the idea of creating the most comprehensive analysis of music ever.

Together we set out to capture the essence of music at the most fundamental level. We ended up assembling literally hundreds of musical attributes or "genes" into a very large Music Genome. Taken together these genes capture the unique and magical musical identity of a song - everything from melody, harmony and rhythm, to instrumentation, orchestration, arrangement, lyrics, and of course the rich world of singing and vocal harmony. It's not about what a band looks like, or what genre they supposedly belong to, or about who buys their records - it's about what each individual song sounds like.

Over the past 5 years, we've carefully listened to the songs of over 10,000 different artists - ranging from popular to obscure - and analyzed the musical qualities of each song one attribute at a time. This work continues each and every day as we endeavor to include all the great new stuff coming out of studios, clubs and garages around the world.

It has been quite an adventure, you could say a little crazy - but now that we've created this extraordinary collection of music analysis, we think we can help be your guide as you explore your favorite parts of the music universe.

We hope you enjoy the journey.

Tim Westergren
Founder
The Music Genome Project

tolstoyed
22.02.2006, 11:44
se kr prblizajo. pr nekaterih stvareh šepa, ampak z vedn vec userji se bo tud to popravl verjetn :)

massive
22.02.2006, 17:47
kul.men so sicer iz joy division skočili na bush.

dkivi
22.02.2006, 17:55
kul.men so sicer iz joy division skočili na bush.
men pa z nightwish na aguilero:disapp: :rolling: :nonono: :sad:
lp dkivi

tolstoyed
22.02.2006, 19:04
"men pa z nightwish na aguilero"

jaz se sicer s tem povsem strinjam..

matt
22.02.2006, 19:36
ja obe p*cke si farbata lase na crno ...

Abronsius
22.02.2006, 19:44
men pa z nightwish na aguilero:disapp: :rolling: :nonono: :sad:
lp dkivi

:big: isto pri men. Včasih mal kiksne, takrat pač označiš da ti ne ustreza komad in ga ne bo ponovil. Po drugi strani pa najde tud kakšen zelo zanimiv bend, ki ga sicer ne bi nikol porajtal, tko da se splača vztrajat pa poslušat. :wink:

massive
22.02.2006, 21:54

:big:

Abronsius
22.02.2006, 22:18

Potem pa ziher še nisi slišal ne enih ne druge.http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n010.gif

tolstoyed
22.02.2006, 22:56
dolgocasnost je skupna obojim..

Abronsius
22.02.2006, 23:16
Pa nam zaupaj svoje nedolgočasne bende, da jih malo počekiram.

tolstoyed
22.02.2006, 23:20
ce so ti vsec nightwish ti jaz tezko priporocim nekaj takega da ti bo vsec zal..

Abronsius
23.02.2006, 12:56
ce so ti vsec nightwish ti jaz tezko priporocim nekaj takega da ti bo vsec zal..
Če imaš sam ozek okus to še ne pomeni, da ga imamo tudi ostali in ne niso mi všeč samo Nightwish. Čakam na tvoj seznam. :approve:

Evo mojga... Nightwish, Pink Floyd, Roger Waters, Depeche Mode, Iron Maiden, Therion, Gothica, Rammstein, Moloko, Annett Louisian, Opeth, System Of A Down, Derwish, Falco... pa vse do Mozarta, Griega (klasične glasbe tale programček žal ne podpira...)

tolstoyed
23.02.2006, 13:04
ne gre za problem zanrske uvrstitve..mainstream glasbe pac ne spremljam zato ti tezko dajem priporocila.

Abronsius
23.02.2006, 13:21
Marama, maram, evo sem dodal še ene par, ampak tole je blo čist na prvo žogo. Okusi so pač različni, kle ni debate, čeprav težko razumem da bi nekdo recimo komad Ghost Love Score od Nightwish proglasil za dolgočasnega... ne vem no, meni se zdi zelo zanimiv in bogat, pravi biser med mainstreamovsko glasbo, če lahko +10 minuten komad sploh uvrstimo v takšen "žanr".

Derwish pa igrajo irsko folk glasbo.

sJavorshek
23.02.2006, 13:52
Zadeva je kr zanimiva, mi je že takoj po prvem komadu, k sem vpisu skupino vrgl izvajalko, k mi je tut v redu, sam problem je v tem, k mi neki depresivne komade vn meče.:disapp: :disapp:

Ja, kr se tiče pa kristince, tut ona ma kak bolj rock komad - zdej če ne posplošuješ in enostvno njenmu imenu ne prpisuješ slabih in kičastih komadov (:blush: vem, bl težko), je morbit komad kul (edin komad, k mi od nje sede je edin rock komad, k mislm, da ga ma). :blush:

Drgač pa zadeva kul za tiste (tut mene), k se jim ne lub delat playlistov. :2thumbs:

tolstoyed
23.02.2006, 14:19
nebi temu tko reku. dandanes je zal tko da je mainstream (ne povsem v celoti) neinovativen in dolgocasen sej se vse prevec ponavlja. sej je tudi v alternativi dosti tega ponavljanja, ampak stvar je taka da je alternativa precej sirsi pojem in ce si ljubitelj glasbe ti nudi neskoncno moznosti. pri mainstreamu temu zal ni tako.

Abronsius
23.02.2006, 17:11
Floydi so bili popolni pionirji v šesdesetih in po Dark SIde Of The Moon pa nenadoma mainstream? Kaj pravzaprav je mainstream, da nenadoma posnameš spot, začneš prodajat plošče, polnit stadione ... Floydi so vse to storili pa zato niso delal nič manj kakovostne glasbe, ne prej, ne potem.

Hočem samo rečt, da meni je povsem nepomembno če je mainstream ali ne, karkoli že to pomeni, če me glasba pritegne, če v njej najdem en košček magije potem jo poslušam in v njej uživam. Ne bom pa zdaj iz principa ker je nekaj mainstream to spregledal, češ da je ziher neinovativno. Seveda pa obstajajo tudi bendi, ki ne delajo glasbe iz svoje duše, ampak delajo zgolj po matrici splošnega ugajanja množici in kakovost glasbe temu primerna neinovativna in ponavljajoča, kot je tolstoyed pravilno ugotovil... in tega je danes ogromno, na radiu, TVju... Ampak semle pa Nightwishe in kreativnega genija g. Holopainena zagotovo ne gre prištevat, prej gospodično Aguilero.

Pablo
23.02.2006, 17:56
Če imaš sam ozek okus to še ne pomeni, da ga imamo tudi ostali in ne niso mi všeč samo Nightwish. Čakam na tvoj seznam. :approve:

Evo mojga... Nightwish, Pink Floyd, Roger Waters, Depeche Mode, Iron Maiden, Therion, Gothica, Rammstein, Moloko, Annett Louisian, Opeth, System Of A Down, Derwish, Falco... pa vse do Mozarta, Griega (klasične glasbe tale programček žal ne podpira...)

Mešano na žaru.:rolling:

Pablo
23.02.2006, 18:00
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
verjetno je tip po defoltu antimainstream ker je to dons mainstream:big: :big:
angel dust, dio, dreamtheater, mission, all about eve, blondie, stiff little fingers, sinergy, whitesnake, joy division,metallica................................ ............................mah ne da se mi več tipkat:big: :big: :big:
lp dkivi

Kam pa hodijo v službo All abaut Eve? Še drgnejo?:rolling:

d_streets
23.02.2006, 18:15
Ej Tolstoyed, a lahko še nekrat daš tvojo '05 kompilacijo gor? Samo če je Jerry-ju všeč, je valda kar nekaj elektronike pa ambientlanih zdev, kolko sem njegov okus videl... Ti samo daj.

Drugače pa kul link.

tolstoyed
24.02.2006, 00:47
kr dost je tega ja :) http://www.megaupload.com/?d=VKJMXSFN