Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dopust v Grčiji

Mighty
06.09.2005, 19:10
zanima me vaše mnenje o Krfu in Rodosu ter Karpatosu.
če je bil kdo tam (se splača rentat avto al motor,), kakšne so plaže, cene, kaj se splača videt.

------------------------------
My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-
http://www.georgemichaelforums.com/images/smilies/avatar18601_1.gif

LeonVeliki
06.09.2005, 23:04
Jaz sem bil s punco na Karpatosu. Tja ti priporočam, da greš, če si želiš miru. Otok je res lep, turizem pa ni razvit kakor recimo na Rodosu. Splača se ti najeti avto in prevozit cel otok. Skuterja pa ne priporočam, ker preveč piha. Ljudje so zelo zelo prijazni in večina jih je iz Amerike, ker so vsi odšli tja živet, ker na Karpatosu nimaš od česa živeti, zatorej vsi tekoče govorijo angleško. Splača se ti iti na vse izlete, ki jih organizira agencija (mislim, da sta dva) obvezno pa moraš iti na Olympos (ena tradicionalna vasica, kjer še govorijo staro grščino).

No, ker sva bila na dospustu za tri tedne, sva se za en teden odpravila na rodos. Karta za letalo pride za dve osebe 120EUR v obe smeri (lanska cena). No, Rodos pa je čisto nasprotje Karpatosa. Polno hotelov, trgovinic, supermarketov, barčkov in žura. Tam najameš skuterja (jasno!!) in se pelješ, kamor hočeš. Zjutraj na cestah ni žive duše, ker vse spi, zvečer, pa se po ulicah zaradi gužve premikaš tako hitro kot avto. Obvezno je treba pogledat staro mesto za obzidjem, kjer se prodaja krama. To je tisti najboljši del Rodosa, ko se cenkaš za en praholovec. Ampak to ima svoj nepozaben čar. Fajn si je s sabo vzet tudi kakšen vodnik po otokusi malo ogledaš znamnitosti, ki jih na Rodosu ni malo in če si že tam, še malo izobrazbe (recimo Kolosos).

Po enem tednu sem imel Rodosa čez glavo in sem si prav želel, da pridem nazaj na Karpatos. Tam pa vse po starem. Najbolj se ti splača iti v hotel Sunrise, ker je blizu morja, šef Mike je ful v redu in je v Pigadiji (gl. mesto otoka). Sicer ni 5* ampak za spat je fajn, WCji so kar novi in klima je. Lahko pa ti dam tudi naslov in email od enih apartmajev, ki niso preveč dragi in so lastniki tudi full prijazni. No, toliko na kratko. Če pa še kaj zanima, pa kr vprašaj.

Mighty
06.09.2005, 23:53
ej hvala za podatke. finta je v tem, da glede na termin lahko izbiram med rodosom in krfom, tako da bo karpatos ostal za drugič(pošlji mi na os naslove in email od apartmajev). letos zarad stiske s časom grem z agencijo.

mi lahko torej še kaj bol podrobno poveš o rodosu? sm bral, da je mesto bol žurersko pa to in da je na otoku dosti znamenitosti. kaj pa plaže(a kasirajo za dežnike in ležalnike)? a je skuter dost za raziskovanje otoka? kako se pa cene gibljejo?
zakaj si ga pa mel dosti?
grem pa tut za en tedn.

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

LeonVeliki
07.09.2005, 11:18
Ja na rodosu je zelo fajn videt staro mesto, ostanke temlpjev in znameniti vhod v pristanišče, na katerem je stal Kolosos.
Več o tem na strani http://www.rodos.com
Ja za senčnike in ležalnike mastno računajo (mislm, da je ležalnik 5 EUR. Skuter pa je čisto zadosti za se vozit po Rodosu. Saj, če imaš izpit, lahko najameš tudi tiste močnejše, drugače pa ti bodo dali takega bolj počasnega. Vozniki pa so zelo uvidevni do motoristov. Mi2 sva se vozila tudi po 40km oddaljene plaže in so bile full fajn, ker ni bilo toliko ljudi. Samo malo je treba poiskati ma zemljevidu (ki ga priporočam, da si ga kupiš). Mesto Rodos ima sicer tudi plaže, samo so tik pod glavno cesto, preko ceste pa so takoj hoteli. Mi2 sva bivala v hotelu Lydia, v mestu Rodos, samo, da sva imal skonto, ker sva priša s KArpatosa in so tisti na Karpatosu poklicali tja in naju najavili, tako, da je bila cena bistveno nižja od siceršnje, tako, da ti ne vem povedat koliko stane mislim pa da je 30EUR na osebo/dan. Aja, pa klima je 15EUR. Ja, ja je treba plačat luksus.:)

Za 7 dni za skuter sva dala okol 100EUR+bencin. Restavracije sprejemajo študentske izkaznice, tako, da je fajn, če joimaš s sabo, če si še študent. Drugače, pa imajo take akcije recimo dve musaki za ceno ene in podobno. Samo malo je treba poiskati, kar ap ni težava. Imajo tudi McDonald's:)

Mighty
07.09.2005, 11:36
ja sej zdej grem na rodos. sm se odloco...pa tut vreme je bol toplo kot na krfu.
pol na cesti ni problemov? so ceste ok?a je celada pr njih obvezna? a se splaca vzet zavarovanje za krajo skuterja(kake si ti mel?)?
verjetn se bova tut vozila okol. a samo mesto je hrupno? ne vem se v katerem hotelu bom-sam to mi je itak vseen ker bom sam prespal tam.
vazn je, da se tut kak mirn koticek da najti. pa bral sm, da majo velik znamenitosti.
kak cas si pa bil dol?si mel kaj dezja?
kake so plaze?
mcdonalds me glih ne zanima. sej za restavracije pa se mal okol sprehodis. supermarketi pa tut so verjetn.

aja zakaj ti pa ni blo kul tam? je dost anglezev?
kk je z zurom?

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

LeonVeliki
10.09.2005, 15:24
Ja, čelada je obvezna, ceste so pa zelo lepe. Za zavarovanje je pa tko, če hočeš mirnospat, kot boš imel skuterja pred hotelom, potem vzemi, drzgače pa ne. Ne verjamem pa, da bi ti ga kdo ukradu, ker jih je toooolk velik. Mi2 sva imela Peugeota Eysee (meni se zde, da se tko napiše). Tak mal večji skuter, samo gre samo 60km/h, kar zna biti problem na klancih, katerih pa ni malo. Pa sej, če si na dopustu, se ti ponavadi nikamor ne mudi, tko da ni panike.:)

Na Rodosu sva bila en teden. Vreme je bilo super, nebo brez oblačka. Plaže pa so peščene ali pa iz mivke.
Za restavracije se ti ne bo treba ravno daleč sprehajat, ker so res povsod. No, odvisno. Če boš v hotelu v Rodosu, potem ni panike, je pa veliko hotelskih kompleksov tudi izven mesta. Tam pa zna biti drugače in se bo treba peljat v mesto. Edini problem je zvečer parkirati skuterja pred starim mesto, ker je res čisto polno. Pa dobro, parkiraš ga še nekako, sam potem ga ven iz parkirišča dobiti je pa umetnost.

Žura je na Rodosu koker hočeš. Res vsevrstna ponudba. Če je dost Angležov? Ma sej oni so povsod:disapp:, čeprav tam, kjer sva se mi2 kopala je bilo vse prazno in sva imela mir. Sej na Rodosu je super, še posebej večerni utrip v starem mestnem jedru. Sam ko 1x doživiš Karpatos, bi kar za vedno tam ostal.:)

linca_
11.09.2005, 18:55
krf me ni prepričal, res ni biu ravno višek sezone k sm bla jaz pa vseeno. aprila mesca ni blo še nič zrihtano, mesto skoraj mrtvo, plaže še precej nasmetene, pomoli porušeni baje zaradi valov. ne vem no.

rodos je biu pa lušen, je pa res zlo turistično mesto, kt je nekdo reku trgovince, lokalči, žuri. mesto je tud fanj. men je blo všeč. živahno mesto.

pepsi
02.01.2006, 15:07
Pozdravljeni, sem nov na forumu pa bi prosil, da mi oprostite, če bom kakšno mimo ustrelil. Zanima pa me ali je že kdo bil v hotelu Forum Beach v kraju ali blizu Lalyssos na otoku Rodos. Dobrodošle so vsakršne informacije, predvsem kakšna je obala, ali je vetrovno-posledično valovito. Hvala Lp

d_streets
02.01.2006, 15:56
Glede hotela poglej na kako specializirano stran. Moja najljubša je http://www.holidaycheck.de/

Otoki pa so vsi vetrovni, bolj ali manj.

zverina
02.01.2006, 18:42
Rodos je ful znan po vetru. Kreta je boljša.

pepsi
02.01.2006, 19:32
Ja, hvala. Našel-dober. Bomo verjetno vplačali dopust od 15-22.6. Smo štiričlanska družina, punčka bo takrat 5 let, mali divjak pa 2 leti in 4 mesece- ponudba AI s taksami nas pride približno 85.000 SIT

Api
03.01.2006, 14:14
Ja, hvala. Našel-dober. Bomo verjetno vplačali dopust od 15-22.6. Smo štiričlanska družina, punčka bo takrat 5 let, mali divjak pa 2 leti in 4 mesece- ponudba AI s taksami nas pride približno 85.000 SIT

A to je cena po glavi?

zverina
03.01.2006, 22:16
A to je cena po glavi?

Men se po glavi 85000 za AI v Grčiji ful malo zdi.:nonono: Mislm reč sumljivo malo.

Api
04.01.2006, 07:18
Men se po glavi 85000 za AI v Grčiji ful malo zdi.:nonono: Mislm reč sumljivo malo.

Sej tud men. Mogoče pa je x4? :dontknow:

pepsi
04.01.2006, 21:11
Ne cena je za vse štiri (4), ja za prijave do konca marca, pa še dodaten popust 25.000 SIT, pa še dodoaten popust 8%, ker smo lani letovali z njimi. Sej bi povedal za katero agencijo gre pa ne vem, če ni to nedovoljeno oglaševanje (no, ja začne se na R) :rolling: :2thumbs:

Api
05.01.2006, 08:02
Ne cena je za vse štiri (4), ja za prijave do konca marca, pa še dodaten popust 25.000 SIT, pa še dodoaten popust 8%, ker smo lani letovali z njimi. Sej bi povedal za katero agencijo gre pa ne vem, če ni to nedovoljeno oglaševanje (no, ja začne se na R) :rolling: :2thumbs:

dej pošl ime agencije na OS. Me zanima smo pri nas tud štirje in je mogoče čas de zamenjamo našo poletno destinacijo :2thumbs:

pepsi
06.01.2006, 22:41
:sad: sorči, sem videl katalog in pogledal ceno, saj ponavadi je tako, da je cena, ki je navedena ob destinaciji taprava- pa ni :dead: cena je samo za hotel ( je pa res nizka) potem pa v drobnem tisku piše + letalski prevoz, ki je cca. 64.000 SIT na osebo, ker sta otroka starejša od dveh let bi morali plačati letasko karto vsi štirje :censored:
Turistična agencija, ki ima tako urejen katalog je Relax. Saj vem sem tudi sma kriv, da nisem prebrav vsega, ampak ob taki ceni se ti kar sline pocedijo.
Bomo pa spet letovali v lastni režiji kot ponavadi. Mogoče na otočku Paxos-zame raj na zemlji.

Vsemogočni
21.02.2006, 20:33
Pozdravljeni, vem, da ste bili že na Krfu, pa me zanima kaj pomeni prebivanje v STUDIJU, oz. STUDII ??, kot navaja prospekt. 3x-na nočitev v studijih.:dontknow:

Sicer me ne skrbi kako prespati, ampak kaj to pomeni. Imajo pa 3 zvezdice.

Hvala za pojasnilo

TuNina
21.02.2006, 20:50
studio kot počitniška nastanitev je ponavadi soba z ležišči, mini kuhinjco in kopalnico. vsaj približno tako so meni razložili.

sadie_007
22.02.2006, 10:50
v bistvu je apartma v eni sobci

Goody
22.02.2006, 11:12
http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=15510205062215372516&cid=419&pgn=1 - Še nekaj info o Grčiji na splošno ;)

aja pa temi sem zružla, da bodo iste info na enem mestu, zato mal drugače zgleda ;)

Sliva
28.02.2006, 13:30
najboljša izbira za Grčijo je otok KOS :2thumbs:

anna30
10.03.2006, 23:50
jaz sem bila dve poletji zaporedoma na Rodosu. Prekrasen otok s prekrasno zgodovino. Primeren za ljudi, ki si želijo aktiven dopust in jih navdušuje medieval.

Matilda
07.04.2006, 13:53
Matilda gre na Samos...ima kdo kaken nasvet, priporočilo, prav posebno ošterijo, razgledno točko...da mi jo zaupa.
Hvala (seveda):kisses:

BMX
10.04.2006, 20:03
Bil sem na maturanskem izletu na Samosu. Čeprav je bil namen bolj kot ne zabava, smo si ogledali nekaj lokalnih znamenitosti (antični vodovod....).

CaptainBlackAdder
11.04.2006, 06:36
Jaz sem bil tudi tam namaturancu. Priporočam enodnevni izlet v Turčijo v antično mesto EFES! :2thumbs:

BMX, katerega leta pa si bil tam na maturancu?

muhacece
23.04.2006, 08:53
Pepsi, Če si plačal Forum Beach na Rodosu, boš prosim podal kakšne informacije in mnenja, ko pridete nazaj, ker sem tusi jaz tam vplačala dopust za Avgust in bi ti bila res hvaležna za kakršna koli mnenja! Ali pa še kdo, ki bo šel.
Hvala. Uživajte!
;)

zverina
23.04.2006, 10:45

premajhen.....Kreta je the best.:2thumbs:

snežko
02.05.2006, 18:30

:) no dej mal razlož zakaj, kako in čemu ...

Nikka06
03.05.2006, 12:41
Meni je bla cela Grcija zakon. Atene so sicer mal umazane, klima pa je "the best"... Priporocam Road trip al kaj v tem stilu. :rolling:

zverina
03.05.2006, 13:59
road trip je super posebej z renta carom, ki je zelo poceni.

rs1975
24.06.2006, 14:49
letos se z zeno odpravljava na to otok. prosil bi za informacije iz prve roke. kateri hotel, preko katere agencije, katero mesto na otoku...

hvala

Sacha
24.06.2006, 15:15
Najbolje se je prepustiti presenetiti:D

kefalonija (http://www.greeka.com/ionian/kefalonia/index.htm)

rs1975
24.06.2006, 15:40
ja, saj jaz se bi, samo zena ni za to....:)

iscem hotel ene srednje kvalitete in da je na dobri lokaciji za raziskovanje otoka. kako je kaj s skuterji na kefaloniji, katere plaze,...

Sacha
24.06.2006, 16:14
Malce več informacij tule (http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Greece/Prefecture_of_Cefalonia/TravelGuide-Prefecture_of_Cefalonia.html)

pobrskaj po spletu, tudi naše turistične agencije imajo veliko informacij, ker pa nočem delat reklame ti lahko povem le to, da se vse najde le čas si je treba vzeti.

Matilda
26.06.2006, 14:30
Kefalonija je precej gorat in zelen otok. Plaži sta lepi le dve in prideš do njiju le z avtom ali skuterjem (Myrthos beach pa še ena..) Glavno mesto je sicer prijetno vendar ni nekih posebnih znamenitosti, ker je bilo v potresu totalno porušeno v 50 letih in je sedaj ena taka brutta kopija. Priporočam sprehod ob obali, kjer pristajajo ribiči in je kar nekaj gostilnic (takih bolj lokal), zanimivo je na tržnici, ki je nekje na koncu rive...če greš na sprehod dopoldan, ko se majstori vračajo z morja boš lahko videl velike želve Kareta-Kareta ki se pridejo posladkat s kakšno ribico. V mestu je zanimiv arheološki muzej pa mestni muzej, vis a vis mestne rive je muzej keramike (se vkrcaš na barkico). Nekje v petih ulicah, ki jih mesto premore je spominska hiša/soba/ padlim italijanskim vojakom, ki so se pridružili domačinom ob nemški okupaciji in so jih naciji potamanili (film Mandolina kapitana Corelia..). Mesto premore kar nekaj fashion trgovinic in precej zlatarn s zanimivim nakitom (mojstrsko). Zvečer je žurka na glavnem trgu, kjer so "boljše" (beri turistične) restavracije in kafiči. To je pa v bistvu vse. Meni ni ravno dopadlo..na srečo sem samo dvakrat prespala (transfer).

Sedaj sem malce pobrskala po netu in ugotovila, da je za videt še kar nekaj lokaciji npr. samostan, pa beneška utrdba... vendar je link v italijanščini pa ti verjetno ne bi prišel prav. Torej, velja pobrskat po netu.ž
Lep se imejta.

zverina
26.06.2006, 18:26
letos se z zeno odpravljava na to otok. prosil bi za informacije iz prve roke. kateri hotel, preko katere agencije, katero mesto na otoku...

hvala

Od slovenskih agencij trži Kefalonijo Intelekta, ampak prej kot se boš čekiral pri njih ti priporočam, da preveriš hotel-e, ki ga imajo v ponudbi na nemški strani Hotelbewertung.de.

rs1975
27.06.2006, 07:38
super, hvala za odgovore!

kaj pa lefkas?

Goody
27.06.2006, 10:03
nehite bit taki, so tudi ljudje, ki se ne znajdejo na netu, pa če je še tako enostavno za ene ... bodite prijazni, povejte info, ali pa pššššt ... :evil:

lefkas (http://www.e-lefkas.gr/index.php?newlang=english)
Welcome to Lefkas (http://www.lefkas.net/)
A brief round the island tour of Lefkada's resorts (http://www.foi.org.uk/islands.php?island=lefkas&page=around)

zverina
27.06.2006, 14:04
super, hvala za odgovore!

kaj pa lefkas?

bolj zelen je kot Kefalonija, plaže so slabše, turistična infrastruktura je tud slabše razvita, pa če že sprašuješ za plaže na Kefaloniji moraš obvezno obiskati Myrtos, pravijo, da najlepša plaža v Evropi, mogoče malo preveč angležev.

zverina
11.07.2006, 21:39
a je mogoče bil kdo na Samosu?

Goody
12.07.2006, 09:38
nekaj malega je mal nazaj v tej temi ;) na 24, 25 in 26 post ...

pa mogoče tuki: Samos beaches (http://www.samos-beaches.com/)

zverina
12.07.2006, 19:29
sem pogledal krasen je, motijo me samo cene.

rs1975
13.07.2006, 07:17
saj vem, da si že malo izmišljujem ;) , ampak našel sem eno agencijo v SLO, ki ima v ponudbi otok Paros.
a je kdo že bil tam? po informacijah iz neta gre za manj turistični otok. ravno takega tudi iščem.

snežko
14.07.2006, 19:43
sem pogledal krasen je, motijo me samo cene.

:) nimaš izbire - hellas je drag

zverina
15.07.2006, 19:12
:) nimaš izbire - hellas je drag

in zelo lep, da o super prijaznih domačinih ne govorim.:approve:

zverina
15.07.2006, 19:15
saj vem, da si že malo izmišljujem ;) , ampak našel sem eno agencijo v SLO, ki ima v ponudbi otok Paros.
a je kdo že bil tam? po informacijah iz neta gre za manj turistični otok. ravno takega tudi iščem.

nisi tečen, pozanimaj se samo, če ta otok mogoče obiskujejo angleži, če ga res ti priporočam iskanje druge destinacije.( angleži so strokovnjaki za uničevanje grške in dopustniške idile).

rs1975
18.07.2006, 04:55
po pripovedovanju ženske iz agencije naj bi bil ta otok manj turistično oblegan. baje da na ta otok hodijo
v večini domači grški turisti. koliko pa je resnice v tem pa ne vem...

zverina
18.07.2006, 20:17
jah preveri na netu

ponga
19.07.2006, 15:25
nisi tečen, pozanimaj se samo, če ta otok mogoče obiskujejo angleži, če ga res ti priporočam iskanje druge destinacije.( angleži so strokovnjaki za uničevanje grške in dopustniške idile).

zakaj so angleži tko grozni? :dontknow:

Sacha
19.07.2006, 18:36
Ma ja tm k sem bla jest so mel en kraj kjer je bil namenjen samo njim, njim je kamorkoli gredo v južne kraje vse poceni, zato pa zganjajo take.

pa v 20 tavernah nikjer nis mogu dobit tradicionalne grške jedi, vse neki za angleže pa english breakfast, english lunch,......

http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_15_7.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYSI)

sadie_007
20.07.2006, 06:37
jst ne bom nikol pozabila vesele družbice osmih Angležev, k so šli pa Zakintosu v pink tangicah z ogromnimi slamniki na glavi (pa vseeno čist opečeni) in s krigli pira v roki :D

sam mene ne motjo tolk ... mene na dopustu skor nč ne more vržt iz tira :approve: ... no, edin invazija komarjev na Kreti, k sva jih na noč fentala po 40 - prisežem :nonono:

Goody
20.07.2006, 08:33
:drunk::drunk::drunk: ti je zdaj jasno;)
ali po domače :D zato, ker zelo, zelo razgrajajo in popivajo ;)

enfant
20.07.2006, 09:10
Men so šli pa na jetra Izraelci. Kamorkoli sem prišel je bilo hej, hej Izrael :dontknow:

ponga
20.07.2006, 18:20
Kolk pa so realne njihove oznake hotelov? A recimo 4 zvezdice res pomenijo to, al je treba kako stran dat, da je stvar bolj realna po naših merilih?

zverina
20.07.2006, 20:09
Kolk pa so realne njihove oznake hotelov? A recimo 4 zvezdice res pomenijo to, al je treba kako stran dat, da je stvar bolj realna po naših merilih?

so kar realne, čeprav ti svetujem, da potuješ z agencijo, ki nudi svoje storitve tudi v tujini(Avstriji npr.), ker v Grčiji še vedno velja nepisano pravilo hoteli za vzhodno-evropejce(kamor štejejo tudi nas) in hoteli za zahod in med njimi je neprimerljiva razlika, ker sem lansko leto preživel 3tedne na Kreti sem pogledal hotele, ki jih tržijo slovenske agencije...čista štala.

BIBA N.
22.07.2006, 06:14
Pozdravljeni,
ali bo mogoče kdo počitnikoval v hotelu Creta Maris od 29.07. do 05.08.Oziroma ali je že kdo bil v tem hotelu? Kakšno je vaše mnenje?
Hvala za morebitne odgovore

Matilda
26.07.2006, 13:37
Bila na Samosu. Zelo prijeten otok (ja, prijeten je prava beseda), obvladljiv, lepe plaže, zeloooo prijazen folk (brez ulizavanja), zelen, zanimivo zaledje - slikovite vasice, slapovi, treking.... Blizu Turčija za skok v Efez in "potop" v antiko. No, tudi na samem otoku je en kup "starih" kamnov vrednih odlega. Skratka, za vsakega nekaj oz. če ne maraš samo kurjenja na plaži, zelo priporočam. Hotel je bil nice - Hydrele Hotel v Phytagoriu.

Matilda
26.07.2006, 13:41

4 zvezdice so (po mojih izkušnjah 4 zvezdice), kar pomeni, da imajo vse kar je po standardu za to kategorijo (saj veš - fen, pa tv, pa frižider, pa dve restavraciji pa tako naprej... Kako hotel zgleda kot arhitektura pa je druga stvar). Vsekakor priporočam male "družinske" hotele.

Sacha
26.07.2006, 13:43
Jest sem se mela tko lepo, da gremo nasledn let spet :approve:

sam so pa mal dragi za naš buđet :(

zverina
26.07.2006, 20:04
kam pa greš Sacha?

nina_nana
27.07.2006, 20:43

js sm šla lansko leto na maturantsko ekskurzijo in smo šli skozi celotno Grčijo...iz severa proti jugu...zvezdice na severu ne držijo.:nonono: ..tam lahko vsakemu hotelu daš po dve stran...medtem ko na južni in v srednji Grčiji držijo...pomenijo to kar ponujajo...

snežko
30.07.2006, 19:27
poglej na www.tripadvisor.com al pa www.holidaycheck.de

zverina
30.07.2006, 21:34
poglej na www.tripadvisor.com al pa www.holidaycheck.de

ta dva linka priporočam vsem, ki imahjo namen odpirat brezvezne topice o hotelih.

muhacece
01.08.2006, 20:01
Je mogoče kdo letoval v tem hotelu, da bi mi dal kakšno mnenje, prosim?

summer
04.08.2006, 12:23
tk...jz si ne morem več premislit....:D:D:D:D............
sem že plačala.....
gremo pa na otok Kos....................

Matilda
07.08.2006, 16:16
tk...jz si ne morem več premislit....:D:D:D:D............
sem že plačala.....
gremo pa na otok Kos....................

Ko se vrneš kaj napiši!!!

Sem se določila : vsako leto en otok. Grčija je zakon.

biba
08.08.2006, 11:21
..Rodos je da best,..kdor ga ima namen obiskat mu ziher ne bo žal:2thumbs:

rs1975
14.08.2006, 21:44
padla je odločitev!
drugi torek potujeva na Lefkas! Upam, da bo v redu...

snežko
15.08.2006, 20:30
:) jest tut

zverina
21.08.2006, 18:19
poročajte o Lefkasu, ko pridete domov.:2thumbs:

grofica
25.08.2006, 13:01
s POJZNAJVI GREVA JUTER NA RODOS....KOMEEEEEEEEEEEEEEEEJ ČAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAM

LBEZN MUOJA, JES DUONS NAM MOGLA SPAT:rolling: :nonono:

maxwel
31.08.2006, 23:09
KONEC SEPTEMBRA gremo na dopust s frendi v Grčijo. Nam lahko kdo svetuje na katerem otoku je še vedno žur in ful folka takrat (razen krete) ?
Tnx.

zverina
01.09.2006, 11:03
Mykonos, Rodos, Kos ti trije prednjačijo posebaj Mykonos.

Goody
01.09.2006, 11:18
Zakintos: Želvji otok (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060807105717111&cid=419)

Magična Grčija (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=15510205062215372516&cid=419&pgn=2)

rs1975
02.09.2006, 15:21
pred štirim dnevi sva se vrnila iz lefkasa. bilo je čudovito!!! enkratne plaže in prijazni grki. otoku se pozna, da je turistično še dokaj nerazvit. presenetilo me je, da je na tem otoku veliki odstotek turistov domačinov grkov, kar pa po drugio strani niti ni tako čudno, ker je otok povezan preko mostu s celino.
nastanjena sva bila v vasici agios nikitas, ki je 12 km stran od glavnega mesta lefkade. to vasico priporočam tistim, ki jim je bolj kot nočno življenje pomembna bližina lepih plaž, saj je najdlje odaljena plaža stran 15 km. če pa je komu več do zabave potem je zanj mesto nydri. ogromno tavern in kafičev. sicer pa je za najine potrebe zadostovala tudi najina vasica, saj premore 3 trgovine, enih 8 tavern, 2 kafiča in 2 rent a carja (skuter). sploh najem avtomobila ali skuterja je po moje ena prvih stvari, za katero moraš poskrbeti, ko prideš na otok. je zelo hribovit otok, z zelo težkim dostopom do plaž, vsaj tistih najlepših. poleg tega na otoku ni ravno veliko avtobusnih povezav.
za pokušino še 3 slike, in sicer vasice v kateri sva bila in zame dve najlepši plaži na otoku.

http://www4.slikomat.com/06/0902/130916yo9r.jpg

http://www4.slikomat.com/06/0902/0709169tap.jpg

http://www4.slikomat.com/06/0902/290916368x.jpg

silence
02.09.2006, 19:29
zanima me vaše mnenje o Krfu in Rodosu ter Karpatosu.
če je bil kdo tam (se splača rentat avto al motor,), kakšne so plaže, cene, kaj se splača videt.

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-
http://www.georgemichaelforums.com/images/smilies/avatar18601_1.gifNujno rentat avto :2thumbs: Samo ne vespe al kej tazga!!!:nonono:
Če se vas več zbere, pride čist poceni. :) Kolk točno pa ne vem, ker nisem bla letos anede.:D

zverina
04.09.2006, 17:10
rs 1975, a Scorpio je že odprt za javnost?

rs1975
05.09.2006, 08:24
ne, ni še. nas je z ladjo zapeljal v en zaliv na scorpiosu, kjer si se lahko kopal. ne moreš pa iti v notranjost otoka.

summer
05.09.2006, 10:27
Ko se vrneš kaj napiši!!!

Sem se določila : vsako leto en otok. Grčija je zakon.
Prispela s Kosa....živa zdrava..spočita:D:D:D:D

Moram povedat , da je sam otok prečudovit...majhen a vendar živ...najlepš na Kosu je dejstvo da cel dan piha veter...cel dan, vsak dan...plaže so peščene....Center mesta je zelo zanimiv, imaš kaj videt...Turčija je 20 minut z ladjo oddaljena...Rodos je ful blizu...bila sem tudi na Vulkanskem otoku Nisyros....mislim....ni da ni...voda pa itak čista...aja pa ljudje....hahhhh.....kaj naj vam rečem...men so grki zakon...staro ali mlado..to je vse vedno dobre volje in komunikativno...v angleškem, nemškem ali italijanskem jeziku....:approve: sej se še spomnim kaj in napišem:D

sadie_007
05.09.2006, 11:44
pozdravljena nazaj, samerca :)

mi smo bli letos na Korziki in jst sem vsak dan bolj pogrešala Grčijo ... tko da drugo leto grem že petič na Zakintos, definitivno :approve:

jurka
05.09.2006, 16:12
Kefalonija je tud zlo lepa...
Sigurno se še vrnem tja!

zverina
05.09.2006, 19:47
Kefalonija je tud zlo lepa...
Sigurno se še vrnem tja!

zlo draga se mi zdi napram drugim grškim otokom.

summer
06.09.2006, 06:39
pozdravljena nazaj, samerca :)

mi smo bli letos na Korziki in jst sem vsak dan bolj pogrešala Grčijo ... tko da drugo leto grem že petič na Zakintos, definitivno :approve:

jz sem se tud, še preden sem se vkrcala na letalo odločla, da Grčija naslednje leto....mogoče poskusim Zakintos:approve:

snežko
06.09.2006, 17:05
KONEC SEPTEMBRA gremo na dopust s frendi v Grčijo. Nam lahko kdo svetuje na katerem otoku je še vedno žur in ful folka takrat (razen krete) ?
Tnx.

:) lesbos

lady_lucifer
06.09.2006, 17:57
kdaj in kam u grcijo j treba it, da ne naletis na trume maturantov in absolventov in podobnega?

summer
07.09.2006, 13:01
kdaj in kam u grcijo j treba it, da ne naletis na trume maturantov in absolventov in podobnega?

kos...kalymnos...pa velik je takoh manjčih otočkov....na Nisyrosu je nekaj čez 300 ljudi sam:D :approve: in ga ful priporočajo ....sem bla zdaj..ga šla pogledat....majhno mirno...lepo..:approve:

zverina
07.09.2006, 21:34
ampak res zanimivo, da še nobenga nisem srečal, ki z smajling fejsom ne bi prišel iz Grčije.

Čeprav moj favorit med grškimi otoki je Kriti.:approve:

snežko
08.10.2006, 14:41
:) temperature so služile - poletje čisto vsak dan 30° - ponoč v kratkih rokavih brez težav...ni da ni ...fajn...

zverina
08.10.2006, 17:30
snežko kako so bile kaj cene?

snežko
08.10.2006, 17:35
:) cene kot vedno
shot 1 €
sex on the beach, viskikola 3 €
no alco 1 al 2 €
pir 1 al 2 € - odvisn kje

zverina
08.10.2006, 17:38
pir 1-2 eura???? Ne verjamem, kje v trgovini? Pismo na Kreti ni bilo piva pod 2.5 eura.

snežko
10.10.2006, 16:31
:) off sezona, pa še posebni popusti za nore žejne slovenčke...

zverina
11.10.2006, 11:19
a tis to bil na Lefkasu v hotelu ali apartmaju?

snežko
11.10.2006, 15:48
:) eeee - od kod pa zdej tebi lefkas??? kriti smo rekli da gremo....

zverina
12.10.2006, 11:07
uuu sem zamenjal.

Kje pa si bil na Kritiju?

snežko
14.10.2006, 22:05
:) tm k gredo vsi slovenci konec septembra vsako leto - absolvent ( hedonisos) hersonissos

zverina
15.10.2006, 17:36
Hersonissos je super mesto...mogoč mal preveč angležev . Najlepše mesto na kritiju je Agios Nikolaos.

snežko
15.10.2006, 19:06
:) fajn ja - angležev pa ni bilo toliko....bi rekel da skoraj več ircev... največ pa nekih nizozemk (al sem pa njih najbolj opazil)...

zverina
16.10.2006, 20:09
:) fajn ja - angležev pa ni bilo toliko....bi rekel da skoraj več ircev... največ pa nekih nizozemk (al sem pa njih najbolj opazil)...

sem pozabil napisat, jst sem lani bil v Malii-cirka 5km vstran od Herssonisa. Krasno mesto-priporočam.:2thumbs:

snežko
16.10.2006, 20:43
:) malia pa ni nič posebnega....saj men ne..razen da ima hotel modro nebo...

*DeeDee*
17.10.2006, 17:17
grčija...js sm bla na kefaloniji...nepozabno res:Psploh turkizna voda...da bi se nag kopu človk

zverina
17.10.2006, 17:34
:) malia pa ni nič posebnega....saj men ne..razen da ima hotel modro nebo...

ful je dobra:2thumbs: , mogoče si videl samo center, ki je zasipan z angleži in njihovimi pubi, na obrobju mesta pa najdeš pravo Grčijo z pristnimi tavernami, pijačo, hrano, glasbo..:P

*DeeDee*
17.10.2006, 17:39
ful je dobra:2thumbs: , mogoče si videl samo center, ki je zasipan z angleži in njihovimi pubi, na obrobju mesta pa najdeš pravo Grčijo z pristnimi tavernami, pijačo, hrano, glasbo..:P
res je ful dobra :approve: nepozabno je blo k sm pred 2 letoma bla...sam center je res poun enih po***anih tujcev drugač je pa sanjska...tko da...:Dpejt še enkrat pogledat jo:kisses:

snežko
17.10.2006, 20:10
:) ok - naslednje leto ...

Teo
17.10.2006, 20:46
sneženko, a smo bla skupi na absolventi? še zdej po par tednih teče Bacardi z mene, ko se potim:D

zverina
17.10.2006, 21:15
:) ok - naslednje leto ...

ti prporočam hotel MALIA beach:2thumbs: Tan so zlo luškane Francozinje.:blush:

snežko
18.10.2006, 16:59
sneženko, a smo bla skupi na absolventi? še zdej po par tednih teče Bacardi z mene, ko se potim:D

:) zna bit....sam te nisem vidu...

Nincha II.
18.10.2006, 17:25
:) tm k gredo vsi slovenci konec septembra vsako leto - absolvent ( hedonisos) hersonissos

Ej, Hersonissos ... to mesto se stoji? :D
Tam smo bli pa mi na maturancu, toliko in toliko let nazaj :rolling: :approve:

Se spomnem ene hude dolge pescene plaze z lezalniki, pa da sm bla opecene po obrazu ko paprika, svinjske vrocine v hotelu konec avgusta in mesto, ki ubistvu ni mesto, ampak lokal pri lokalu in disko pri disku, samih tujcev in ene odpuljene voznje grskega taksista, ki me je hotu kr ostrizt, ker so mu bli tok vsec moji blond lasje :blush: :rolling:

snežko
19.10.2006, 16:57
:) stoji stoji - še vedno isti....

soncnica
13.02.2007, 10:42
Prispela s Kosa....živa zdrava..spočita:D:D:D:D

Moram povedat , da je sam otok prečudovit...majhen a vendar živ...najlepš na Kosu je dejstvo da cel dan piha veter...cel dan, vsak dan...plaže so peščene....Center mesta je zelo zanimiv, imaš kaj videt...Turčija je 20 minut z ladjo oddaljena...Rodos je ful blizu...bila sem tudi na Vulkanskem otoku Nisyros....mislim....ni da ni...voda pa itak čista...aja pa ljudje....hahhhh.....kaj naj vam rečem...men so grki zakon...staro ali mlado..to je vse vedno dobre volje in komunikativno...v angleškem, nemškem ali italijanskem jeziku....:approve: sej se še spomnim kaj in napišem:D

bla u Turčiji?(nism si misnla, da je tok bliz...20 minut)...kašna pa cena ?

summer
13.02.2007, 11:14
bla u Turčiji?(nism si misnla, da je tok bliz...20 minut)...kašna pa cena ?
česa?kaj te zanima...hotel je bil all inklusive 140 čukov na osebo...cene drugač so pa iste kot pr nas...hrana, pijača....itd itd

soncnica
13.02.2007, 11:44
sm misnla, če si šla na "izlet" v Turčijo, oz. cena tega...

summer
13.02.2007, 11:46
aja...sory....sem šla...10 jurjev z ladjo...:)cel dan za dva

soncnica
14.02.2007, 18:22
o super, hvala za info- pa se je "splačal" it?
.nism si misnla da je to tok bliz..:dontknow: , sam je pa Kos precej dalec...

summer
15.02.2007, 06:14
ni daleč...sam zdi se ti, res:)..........JA , na Kosu samem je bilo men ful všeč....vse....tud dejstvo, da si mel kr nekaj za videt, tud če si se sam pol ure z ladjo peljal.......ka se pa tiče turčije, pa ...kaj vem no...mi je ljubša Grčija:)

soncnica
16.02.2007, 12:29
hvala Summer, se mi zdi da se nagibam k destinaciji za letos...:2thumbs: plaže, pa vse ostalo na Kosu- kul?no, ce je se kej zanimivega za povedat, se priporocam:approve:

summer
16.02.2007, 12:49
hvala Summer, se mi zdi da se nagibam k destinaciji za letos...:2thumbs: plaže, pa vse ostalo na Kosu- kul?no, ce je se kej zanimivega za povedat, se priporocam:approve:

evo, da še mal napišem.....na Kosu je zadeva sledeča...na eni strani maš ful veliko turistično plažo ob luki(tam jz nism bla), potem imaš čist zapuščene peščene plaže (tam sm bla), pa še eno lokacijo paradise beach..k je ful lepo in veter nea tak piha...kr na Kosu je pa ena stvar...veter piha (+ v moji knjigi)nonstop.....drugač pa greš na ladjo, ki te cel dan vozi po malih otočkih in se usidra, ter se lahko kopaš, dol direkt z barke, ali pa odplavaš na kakšen majhen otok....ljudje so ful prijazni, in spada med manjše grške otoke....http://www.greekisland.co.uk/maps/map_kos.jpg

tam ko piše Kos town, je valjda:D mesto..jz sem bila pa v hotelu čist blizu Lambi....lih ven z gužve, peš 15 minut, 2 avtobusni postaji oziroma 5 minut s skuterjem....
center sam so, same trgovine in kafiči...en velik diskač....:D ful zanimive ruševine na koncu mesta....aja...pa Hipokrat je bil rojen...sem šla gledat , kje je poučeval "kao"....
Jaz sem v glavnem prevozla cel otok, tud v Kefalosu sem bila, ki ga vidiš na koncu, majno mestece, kjer sem se vkrcala na ladjo za Nisyros...vulkanski otok..tud ful zanimivo...:)...je kr za videt, če hočeš, ti lahk nekaj slik pošljem:)

soncnica
18.02.2007, 13:02
u...sm misnla, da je manjsi tale KOs:approve: skratka, se da mal naokol po plazah, je kej za vidt, pa se dogaja se neki zvecer..sam piha pravs - to mi ni najbl kul...
.ja, bi bla vesela ksnih slikc!

Bagzi
20.02.2007, 12:39
OJLA,

Lani sem bila na otoku Kos, letos pa želim na otok Santorini.
Zbiram informacije, kateri predel, kateri hotel, skratka vaše izkušnje prosim :)

:kisses:

nani
22.02.2007, 05:38
Je že kdo bil v tem hotelu in kake so izkušnje ?

http://www.relax.si/akcija.aspx?akcijaid=2&katalogid=416

d_streets
22.02.2007, 15:10
na netu maš kar nekaj strani z vtisi obiskovalcev posameznih hotelov...

Matilda
22.02.2007, 16:03
OJLA,

Lani sem bila na otoku Kos, letos pa želim na otok Santorini.
Zbiram informacije, kateri predel, kateri hotel, skratka vaše izkušnje prosim :)

:kisses:

Santorini je prekrasen (vse tiste fotke, ki vedno lepšajo naslovnce za Grčijo je v bistvu en pogled iz mesta na zaliv - bela kupola ene od manjših mestnih cerkvic).
Vsi hoteli so v glavnem na južnem delu otoka (če me ubiješ se ne spomenm imena), kjer je eno takšno umetno tustiično naselje z eno glavno ulico, hoteli, kafiči, trgovinami (v bistu je bila nekoč tam ribiška vasica). Takoj zraven je ameriško vojaško letališče, katerega hrup se v enem dnevu navadiš. Res. Drugače pa je otok zanimiv za oglede. En kup arheologije (ex. Atlantida), Oia z mlini na veter in "najlepšim" sončnim zahodom na svetu (mater znajo tržit), imajo ekskurzijo z ladjiico na še delujoči vulkan v zalivu pa kopanje v morju, kjer ravno tako spuščajo hlapi vulkana, imajo zanimiv mestni muzej (vsa zgodovina strašnega potresa, ki so ga doživeli - sledovi so še vidni na nekaterih zapuščenih hišah), lep arheološki muzej. Plaže so zanimive (niso peščene), hrana je božanska (predvsem v lokalnih gostilnah). Računaj da je malce dražje kot ostali otoki. Vsaj enkrat je treba na Santorini. Če pa seveda greš v lastnem aranžmaju in imaš kaj več pod palce, pa obstaja en kup prekrasnih vil z apartmaji in pogledi na zaliv. Baje, da se da tudi kaka poceni soba dobiti. Na te zadeve pa pozabi preko naših agencij.

Imajo tudi zelo dobro vino.
Suvenirji -izdelki iz lave. Ostalo je plastika.

Matilda
22.02.2007, 16:08
Ok, sem napisala moja priporočila za Santorini... letos grem na Lesbos. Vse sem že prebrala...želim osebne izkušnje in priporočila. Hvala, hvala, hvala.:kisses:
Karkoli ni prav posebej napisano v vodičih, pa kako zares dobro ošterijo;)

Lansko leto sem recimo za Samos imela s seboj Lonely Planet in noter niso niti omenili zelo lepega kanjončka z izvirom, slapovi. Smo se tja odpravile po plaži (skoraj) v japonkah;-))), ker niti slučajno nismo imele predstave kako daleč je to, pa kakšna pot je. Pa na poti naletimo na ljudi, ki so lepo uredno opremljeni (tudi s kopalkami, saj se je dalo v tolmunih plavati). Poti nikoli konec, pa smo se vseno znašle, prišle na vrh hriba, plavale ko nimfe (kar oblečene) in še neznansko uživale. Info smo slučajno našle na netu, pa tudi obcestne table so bile zelo skope. Škoda. Da bi naša agencija kaj povedala pa itak....Ampak saj od njih tudi nič ne pričakujem, razen da me poceni dol pripeljejo, vse ostalo pa so lari fari (njihovi poceni izleti, pa njihov poceni ren-a-car). Never.

SuPerGiR|
22.02.2007, 21:12
na netu maš kar nekaj strani z vtisi obiskovalcev posameznih hotelov...

Na primer? :approve: Daj jih nekaj napiši prosim :2thumbs:

soncnica
23.02.2007, 08:06
Matilda- za primerjavo cen- cene aranžmajev?

Matilda
23.02.2007, 10:51
Matilda- za primerjavo cen- cene aranžmajev?

Če misliš na Santorini sem pred par leti plačala cca 90.000 za teden, nočitev z zajtrkom (zajtrka nisem jedla, ker je bil nikakav) v hotelu, ki je bil ekstremno preprost, vendar smo šli na foro veriiiilastminute:) , kar pomeni, da je cena bila zelo, zelo ugodna. Danes je verjetno taka priložnost krepko dražja, vsaj če pomislim na aranžmaje, ki jih nudijo letos. Aja in šla sem septembra.

Lestos je napr. aranžma za Lesbos v avgustu cca 160.000 (in Lesbos ni med dražjimi).

Je pa na Santoriniju vse ostalo dražje (hrana, pijavač), čeprav je to bilo takoj po uvedbi eura in se je vse podražilo.
Je pa zato bil otoški medkrajevni avtobus izredno poceni in vozil je praktično na pol ure. Vsi so ga uporabljali (domačini in turisti).

Budboy
23.02.2007, 19:00
letos grem na Lesbos.

Bil sem lansko leto na lesbosu in sicer v olive press hotelu. V mestecu molivos....če si romantična duša...toplo priporočam.
Hotel ob morju z dokaj velkim lastnim bazenom.(ležalniki in marele zastonj). Idiličen hotel preurejen iz stiskalnice oliv....
Blizu mesteca v starem slogu. Z gradom oz obzidjem na vrhu hriba,veliko trgovinic,dobra hrana ob morju.
Najlepši sončni zahodi na svetu. Lastnik restavracije ob hotelu te vsako jutro pričaka z petjem....zajtrkuješ ob morju...
Bil sem julija ampak je bilo morje še kr mrzlo.....Sonce je pa žgalo k pr norcih.
Skratka moje druge najlepše počitnice na morju kadarkoli.......Bil sm 14 dni.....prijavil sem se pa že februarja,ker je zelo zaseden hotel.....
Priporočam ti ta hotel ker drugi ki so bili v drugih hotelih so bili razočarani.
Obstaja pa še en hotel zdravn olive pressa sam ne vem kako se imenuje mislim da je molivos1...sam nima ne bazena pa se ležalnike pa marelo plačaš 1eu po kom.(2ležalnika +marela=3eu)....
Priporočam pa ti vsaj jahanje z osli....na piknik......moraš it obvezno......pusti se presenetit ...hudo da dol padeš....
AJA oštarija predzanja ob pomolu. Lastnik avstralec morska hrana da dol padeš....cene so dokaj normalne na celem otoku. Pač računaj 2 - 3 eu več kot pri nas.

snežko
24.02.2007, 08:08
Na primer? :approve: Daj jih nekaj napiši prosim :2thumbs:

:) poglej na www.tripadvisor.com al pa www.holidaycheck.de

Bagzi
26.02.2007, 10:55
Hvala Matilda :)

Matilda
26.02.2007, 10:56
Bil sem lansko leto na lesbosu in sicer v olive press hotelu. V mestecu molivos....če si romantična duša...toplo priporočam.
Hotel ob morju z dokaj velkim lastnim bazenom.(ležalniki in marele zastonj). Idiličen hotel preurejen iz stiskalnice oliv....
Blizu mesteca v starem slogu. Z gradom oz obzidjem na vrhu hriba,veliko trgovinic,dobra hrana ob morju.
Najlepši sončni zahodi na svetu. Lastnik restavracije ob hotelu te vsako jutro pričaka z petjem....zajtrkuješ ob morju...
Bil sem julija ampak je bilo morje še kr mrzlo.....Sonce je pa žgalo k pr norcih.
Skratka moje druge najlepše počitnice na morju kadarkoli.......Bil sm 14 dni.....prijavil sem se pa že februarja,ker je zelo zaseden hotel.....
Priporočam ti ta hotel ker drugi ki so bili v drugih hotelih so bili razočarani.
Obstaja pa še en hotel zdravn olive pressa sam ne vem kako se imenuje mislim da je molivos1...sam nima ne bazena pa se ležalnike pa marelo plačaš 1eu po kom.(2ležalnika +marela=3eu)....
Priporočam pa ti vsaj jahanje z osli....na piknik......moraš it obvezno......pusti se presenetit ...hudo da dol padeš....
AJA oštarija predzanja ob pomolu. Lastnik avstralec morska hrana da dol padeš....cene so dokaj normalne na celem otoku. Pač računaj 2 - 3 eu več kot pri nas.

Hvala. Ja, tudi nam je "padu" v oči ta hotel. Ponavadi iščemo majhne hotele, po možnosti v lokalni arhitekturi in ta je izgledal idealen.

ponga
01.03.2007, 14:00
Ima kdo pri dopustu v Grčiji izkušnje z Globtourjem?
Dobre? Slabe?

Budboy
08.03.2007, 11:11
Jest sm bil z Relaxom v grčiji....Z Globturjem pa v turčiji(baje je specialist za te kraje).In sicer Antalya v hotelu Alp Pasha,nkol pozabu mit jaccuzi v sobi....

helena77
25.04.2007, 21:23
letos mislim počitnice preživeti v Grčiji, in sicer niham med Lefkasom in Santorinijem. Kdor je bil ta teh dveh otokih me zanima kateri otok je lepši, na kateremu je več za videt, na kateremu so lepše plaže in kakšno je nočno življenje? V katerih hotelih ste bili? iščem hotel, ki ni ravno odmaknjen (na samem) in ima okoli lepe plaže pa seveda solidno ceno:).
najlpša hvala za odgovore!:)

saskia
04.05.2007, 08:49
letos mislim počitnice preživeti v Grčiji, in sicer niham med Lefkasom in Santorinijem. Kdor je bil ta teh dveh otokih me zanima kateri otok je lepši, na kateremu je več za videt, na kateremu so lepše plaže in kakšno je nočno življenje? V katerih hotelih ste bili? iščem hotel, ki ni ravno odmaknjen (na samem) in ima okoli lepe plaže pa seveda solidno ceno:).
najlpša hvala za odgovore!:)

tadva otoka sta primerljiva toliko kot BOHINJ in PORTOROŽ; povsod je lepo, ne da se pa primerjat

jurka
21.05.2007, 18:19
A imajo v Grčiji 220 voltno napetost, al rabim pretvornik za recimo polnilec mobitela?
Hvala!

snežko
21.05.2007, 18:44
:) ne boš verjela - majo

meta22
29.05.2007, 11:22
rhodos-prasonissi: iščem podatke o hotelih, apartmajih, restavracijah, ...? (cene, primernost hotelov, ..) upam, da ima kdo izkušnje.

hvala
lp
meta

meta22
10.06.2007, 15:28
a res nobeden nič ne ve o tem kraju!!!???
pa mi dajte kaj o karpatosu povedat! se odločamo z družinico med rodosom, karpatosom in kosom ( mamo radi veter!!!)!!! na rodosu smo že bli, kos ste že tukaj kar obširno opisali, o karpatosu pa ne vem če je kaj opisanega tukaj.

hvala
lp
meta

Miettra
14.06.2007, 13:23
Pozdravljeni vsi skupaj. Sem novinka na tem forumu in me zanima par stvari v zvezi s počitnicami v Grčiji in sicer na Kreti.

Ker potujeva s prijateljico same preko agencije Globtour v sredini avgusta, me zanima marsikaj.. od tega koliko je kaj varno zvečer, kako je pravzaprav tam, saj potujeva prvič tako daleč in zadev ne poznava. :dontknow:

Nekateri znanci so naju prestrašili z raznimi govoricami o tem, da lahko pride do ugrabitev, zasledovanj in podobnih zadev, zato sva malce skeptični glede vsega skupaj.

Zato vas prosim, da tisti, ki ste tam že bili, napišite kako je dejansko tam in podobno.

Za odgovore se vam že naprej prisrčno zahvaljujem. ;)

zverina
17.06.2007, 21:58
as ti mogoče zamenjala Kreto z Tikritom?

Miettra
18.06.2007, 15:02
Ne, ne, zagotovo grem na Kreto. ;)

hunter80
22.06.2007, 08:39
Razmišljam, da bi šel na dopust na enega izmed teh otokov v začetku julija. Zanima me pa, če se da tam dobiti kakšen apartma od domačinov in kakšne so kaj cene. Ali ima kdo kaj izkušenj? Ali se bolj splača najeti hotel preko naše agencije (glede cene)?

Hvala za vse informacije.

zverina
22.06.2007, 11:09
Razmišljam, da bi šel na dopust na enega izmed teh otokov v začetku julija. Zanima me pa, če se da tam dobiti kakšen apartma od domačinov in kakšne so kaj cene. Ali ima kdo kaj izkušenj? Ali se bolj splača najeti hotel preko naše agencije (glede cene)?

Hvala za vse informacije.

se da in ti apartmaji so res zelo lepo urejeni(bazen, klima, TV) spadajo k standardu, cene so skoraj enako kot v kroaciji, le, da je kvaliteta neprimerljivo boljša. Preko Globtourovega linka poglej za rezervacijo apartmajev, ali pa direkt preko spleta.

Luccka
02.07.2007, 19:16
Priporočam otok Lezbos in hotel Olive Press v kraju Molyvos!! :2thumbs: Čudovit hotel z odlično hrano, pojočim natakarjem in še boljšo baklavo!!!! Hotel stoji tik ob morju ima svojo plažo in zraven še bazen. Molyvos ponuja prijetne večerne sprehode do vrha trdnjave, malega ribiškega pristanišča z restavracijami, bari, trgovinicami...:) Drugače pa je fino najet rent a car in se po dolgem in po čez it pustolovca.....
Skratka, če ste romantiki in pustolovci...pol na Lezbos!!!!:)

zverina
03.07.2007, 08:44
As šla to mogoče preko Intelekte?

Luccka
03.07.2007, 10:42
ja preko Intelekte:)

BabyLove
03.07.2007, 17:02
Zivjo!

Samo na hitro. Izbirava med Zakintos, Kreta, Rodos in Krf. :2thumbs: Ali bi vec odnesla od Kos in Lezbos?

Kam nama predlagata in s katero agencijo pa ???? :dontknow: :nonono: In z letalom v obe smeri. Jst bi da je velik stojnic za kupit pa lepo plazo brez skal, on bi dobro hrano in mir. Najela bi skuter, pa ne bi rada da naju odpihne dol z otoka (k berem da ful piha).

ŠTRITOF - RETIRED
09.07.2007, 07:48
Kreta In Kassos

cliena
24.07.2007, 14:36
Jaz sem v Grčiji bila že večkrat. bla sem na Lesbosu, v Kefaloniji, Na Lefkasu in na Samosu :) Vedno sem bila z Intelekto in sem tut bila vedno zadovolja ;) edino lani na Kefaloniji smo imeli težave z rentacar-jem ampak...:p smo to prezrli in naprej užival dopist ;)

fructis
03.08.2007, 17:04
Zivjo!

Samo na hitro. Izbirava med Zakintos, Kreta, Rodos in Krf. :2thumbs: Ali bi vec odnesla od Kos in Lezbos?

Kam nama predlagata in s katero agencijo pa ???? :dontknow: :nonono: In z letalom v obe smeri. Jst bi da je velik stojnic za kupit pa lepo plazo brez skal, on bi dobro hrano in mir. Najela bi skuter, pa ne bi rada da naju odpihne dol z otoka (k berem da ful piha).

Kaj pa če probata Lefkado? Maš idilične plaže, ne piha (razen na jugu, kjer je surferski kemp), maš mir, ker ni tako zelo turističen otok in imaš nešteto možnosti za kruzanje okol, tako s skuterjem kot s čolnom.

Leon
04.08.2007, 20:22
Midva sva se tokrat odločila za lastno režijo v Grčiji. Brez rezervacij z lastnim prevozom. Glede na to da je bil začetek julija ni bilo nikakršnih problemov s prenočišči ali prostorom v kampu.

Priporočam

http://hikenow.net/images/Greece/GreeceAlb.html

zverina
05.08.2007, 09:29
Midva sva se tokrat odločila za lastno režijo v Grčiji. Brez rezervacij z lastnim prevozom. Glede na to da je bil začetek julija ni bilo nikakršnih problemov s prenočišči ali prostorom v kampu.

Priporočam

http://hikenow.net/images/Greece/GreeceAlb.html

a z avtomobilom si šel dol?

simmy
11.08.2007, 12:16
Bila sem na Zakintosu-sanjsko! Idite na izlet z ladnjo okrog otoka! Priporočam!:2thumbs:

liljana
31.08.2007, 12:34
Ojla !

V dvoje se odpravljam prvič na dopust v Grčijo. Samo to bo september ali Oktober pa mi povejte kakšno je vreme in temp. morja se mi splača tako pozno it tja.Baje so cene prehrane zelo drage a je to res ?
Hvala za odgovor.

lp

MERSI
03.09.2007, 11:07
Naslednje leto avgusta mislimo it kampirat na polotok Chalkidiki v Grčiji. Veseli bi bili kakršne koli informacije, s strani nekoga ki je tam že bil, glede kampov, vožnje, cen...
Cena kampa na dan je cca 26 eur, to že vem, vendar kakšne so cene hrane....

snežko
05.09.2007, 21:38
:) september je čas za kreto...

potovalka
09.09.2007, 18:54
Oh bila letos na Kreti in bila kar razočarana.

Razen v notranjosti je vse zelo drago, tudi hrana je draga in neokusna - gyros 6,50 eura. Da te zlomi - pa še zanič.

vsak kamen tržijo kot zgodovinsko znamenitost. Se prenasičiš. Plaže lepe in zelo različne. Notranjost zelo, zelo zanimiva.

mikkeni
12.09.2007, 19:44
začetk oktobra se odpravljam v grčijo, mogoče kdo priporoča kak otok kjer se da ogledat polno stvari (izključujem Kreto)....
pa katero agencijo priporočate...

snežko
16.10.2007, 19:20
:) poj pejt pa na mikonos k maš glih tak podobn nick...

Matilda
28.01.2008, 17:14
Vaši vtisi, nasveti, zanimivosti?
Hvala.

morskadeklica
30.01.2008, 15:09
Hej hoj,

zanima me, če kdo izmed vas ve, na katerem grškem otoku so temperature morja junija tolikšne, da je kopanje prijetno tudi za malčke, to pomeni, da je vsaj kakih 23 stopinj?? Fino bi bilo, če navedete še katera plaža na takšnem otoku je primerna za otročke.

Hvala za odgovor in pozdravček.

saskia
31.01.2008, 12:51
Hej hoj,

zanima me, če kdo izmed vas ve, na katerem grškem otoku so temperature morja junija tolikšne, da je kopanje prijetno tudi za malčke, to pomeni, da je vsaj kakih 23 stopinj?? Fino bi bilo, če navedete še katera plaža na takšnem otoku je primerna za otročke.

Hvala za odgovor in pozdravček.

Iskati moraš mirne zalive, taki so na vsakem otoku. Rodos ima tak del na vzhodu - Kolumbija, Lindos; Na Kosu je Kefalos (naše agencije ne ponujajo), Kefalonija je cela taka, da zmerno piha (tam ti priporočam hotel Irina, če le niste zahtevni - je blizu letališča in ob mivkasti plaži, dovolj blizu gl. mesta);

ampak v Bohinju jaz vidim veliko otrok, ki se kopajo v vodi kamor grem jaz samo do kolen.....

če želite JUNIJA res toplo morje potem pa Rdeče morje....

ponga
31.01.2008, 18:18
Jonsko morje je toplejše od Egejskega, zato boš imela junija gotovo bolj toplo vodo na Zakintosu, Lefkasu, Kefaloniji... kot na otokih blizu Turčije.

Kefalonija je super, super plaže - večinom peščene in zelo primerne za otroke.

nobran2
13.03.2008, 11:33
kako je dopustovati na mikonosu?želim izvedeti čim več!hvala

cinca
02.06.2008, 11:46
ojla!
Mal me zanima,potuje mogoče kdo v bližnji prihodnosti na KRf ?

ali ima mogoče kdo kakšne izkušnje z dopustom na Krfu

fra
05.06.2008, 13:51
Oj,
odločam se za dopust na otoko Kosu. Kakšne so tam plaže, ali je kaj " zgodovine", skratka kakšne izkušnje imate s tem otokom??????caw!!

nobran2
07.06.2008, 20:31
na kosu smo bili predlani in povem ti,da ni bilo slabo.bili smo na dveh izletih(po otoku in z ladjo na tri sosednje otoke)same plaže so dobre,veliko mivke in nekaj proda.ima tudi dobre restavracije in še boljše bare.vsak večer DOGAJA.mi smo si kupili mapo mesta,ker smo sami kar veliko hodili naokoli.kos ima kar nekaj"zgodovine.obvezno kupi hipokratovo prisego!!!!!

buchka
09.06.2008, 09:52
hej, eno vprašanje imam glede najema avtomobila. in sicer grem julija na lefkas (agios nikitas), in sem v dilemi ali naj si avto zrihtam tam doli na licu mesta, ali naj si ga rezerviram že prej prek spleta? kakšne imate vi izkušnje s tem, kaj se splača, s čim imaš manj komplikacij...itd?
lp:)

ponga
09.06.2008, 13:24
hej, eno vprašanje imam glede najema avtomobila. in sicer grem julija na lefkas (agios nikitas), in sem v dilemi ali naj si avto zrihtam tam doli na licu mesta, ali naj si ga rezerviram že prej prek spleta? kakšne imate vi izkušnje s tem, kaj se splača, s čim imaš manj komplikacij...itd?
lp:)

Po mojih izkušnjah (kreta, kefalonija, rodos) lahko avto najameš na vsakem koraku (hoteli, v vseh mestih, manjših in večjih krajih...), tako da jaz ne bi delala rezervacij prej.
Ko smo šli na Kefalonijo, smo avto rezervirala že pri plačilu počitnic, tam smo pa videli, koliko smo ga preplačali! Nikoli več!

snežko
27.06.2008, 10:08
:) rodos prihajam....da se razvajam...

pepe
29.06.2008, 10:45
Živjo. Letos se bova z mojo po vsej verjetnosti odpravila v Grčijo na otok Zakintos. Mate kak predlog za dober hotel in plažo? Rada mava da je plaža peščena(mivka), da ni kamnita kot na Hrvaškem. Hvala in uživajte na morju.

nobran2
01.07.2008, 18:20
če si se odločil za otok zakintos,ti najbolj priporočam kraj LAGANAS.tam imaš peščeno plažo dolgo kar nekaj kilometrov,pa tudi v vodi je sama mivka(idealno).glede hotela pa ti ne morem svetovati,ker je že deset let odkar smo tam letovali tako,da je najbolje da se pozanimaš na agenciji.v laganasu je kar veliko hotelov,tako starejših,kot novejših. pa lep dopust!!!!!!

sadie_007
03.07.2008, 08:22
Živjo. Letos se bova z mojo po vsej verjetnosti odpravila v Grčijo na otok Zakintos. Mate kak predlog za dober hotel in plažo? Rada mava da je plaža peščena(mivka), da ni kamnita kot na Hrvaškem. Hvala in uživajte na morju.

midva jo letos sicer mahava na Rodos, sva bila pa na Zakintosu že petkrat, nazadnje lani ... vedno greva v Venus apartmaje v Laganas, ki so sicer preprosto opremljeni (**), so pa čisti, imajo klimo in nekaj osnovne opreme za kuhat in so na zelo dobri lokaciji ... takoj zraven imaš trgovino, plaža je švoh 5 minut peš (večkilometrska, mivka), do centra, ker je zelo živahno, ja pa ene 10 minut peš ... tko da - klele imaš ponoči mir, žur pa tudi ni daleč

če si pa želita bit v centru zabave, direkt na glavni ulici, je pa tam hotel Esperia

če imaš še kakšno vprašanje, vprašaj :)

snežko
10.07.2008, 12:56
:) fajn je blo....

pepe
13.07.2008, 10:19
midva jo letos sicer mahava na Rodos, sva bila pa na Zakintosu že petkrat, nazadnje lani ... vedno greva v Venus apartmaje v Laganas, ki so sicer preprosto opremljeni (**), so pa čisti, imajo klimo in nekaj osnovne opreme za kuhat in so na zelo dobri lokaciji ... takoj zraven imaš trgovino, plaža je švoh 5 minut peš (večkilometrska, mivka), do centra, ker je zelo živahno, ja pa ene 10 minut peš ... tko da - klele imaš ponoči mir, žur pa tudi ni daleč

če si pa želita bit v centru zabave, direkt na glavni ulici, je pa tam hotel Esperia

če imaš še kakšno vprašanje, vprašaj :)
Sadie 007 hvala za odgovor. Zanima me še če veš kaj o hotelu MEDITERRANEAN in če se splača vzeti polpenzion ali samo nočitev z zajtrkom pa na katere izlete se splača iti.

blustar
14.07.2008, 09:25
Mi smo bili letos v enem hotelu (Spa nekaj) vhod iz glavne ulice, ampak bivalni objekti pa odmaknjeni, tako da ni bilo galame. Ker smo se odločali zelo pozno, kaj dosti izbire ni bilo več. Mi je pa tam padel v oko en Bluebay ali BlueSea - ne vem točno, nekaj na Blue, za kar v katalogu piše, da so studii in apartmaji in je čisto na plaži. Nam bi z otrokom že bolj pasalo, da je na plaži, čeprav smo se zdaj pač malo sprehodili do morja.

Ostalo so ti že ostali povedal. Peščena plaža, zabava je. Kar smo bili z majhnim otrokom, kaj dosti na izlete nismo hodili, razen želve smo šli gledat. Če bi bila sama, bi verjetno šla na izlet okrog otoka, da vidiš še tisto plažo iz razglednic - tihotapski zaliv.

sadie_007
14.07.2008, 11:18
Sadie 007 hvala za odgovor. Zanima me še če veš kaj o hotelu MEDITERRANEAN in če se splača vzeti polpenzion ali samo nočitev z zajtrkom pa na katere izlete se splača iti.

pepe ... tega hotel žal ne poznam

kar se tiče hrane, mam jst povsod v Grčiji (in tudi drugje) raje samo zajtrk (če že ne kar apartma), da nisem nikoli vezana na uro večerje ... pa tudi, se mi zdi, da je hrana zunaj cenovno kar OK in zelo dobra - sigurno pa boljša kot po hotelih, kjer ti sčasoma (vsaj meni) vse postane istega okusa ...

pa tud tolk imaš raznih luštnih tavernic, da vsak večer ješ v drugi in svašta sprobaš :approve:

izleti ... hmmm ... midva sva šla z ladjico okrog otoka (in Zaliv tihotapcev, kamor je dostop edino z ladjico in ki je na vseh razglednicah - tam je sicer lepo, ni pa nič drugega kot plaža z belo mivko, razbitine ladje in to je to), pa skuter sva imela rentan in sva prekruzala skoraj cel otok ... drugače, da bi si pa ogledovala cerkvice in podobno, me pa ne zanima v tisti vročini - pa še vse so glih :clown:

eni grejo tudi radi na tisti grški večer ... ampak hrana je v vsaki taverni enako dobra, musko imajo pa tudi velikokrat

odvisno, koliko se znajdeš in znaš zabavat in zorganizirat sam ... eni imajo raje vse organizirano, jst mam pa rada en svoj red in mir in da grem po svoje :approve: mi smo sami rentali tudi čoln in šli na želvji otok ... samo tam v resnici ni nič - samo vročina in lepa plaža

kar se Grčije tiče in izletov in ogledov, sem mnenja, da nima kaj dosti smisla, ker je zelo vroče in ko si videl eno cerkvico, si videl vse ... v Grčijo se gre na morje, raziskovat plaže in hrano - za moj okus ... po grško kulturo in te zadeve pa - v Atene

pepe
18.07.2008, 18:32
Tako, midva sva kr plačala za Zakintos hotel MEDITERRANEAN. Greva 15.09.08. Baje pa sva dobila pri Palmi zadnjo sobo. Upam da bo vredu. Imejte se lepo na dopustu.

mar€
19.07.2008, 22:40
Z mojo drago se odpravljava na dopost v Grčijo na otok Kos...in sicer v hotel Aeolos Beachl. Zanima me če je že kdo dopustnikoval tam in kakšne ima izkušnje. Kakšna je plaža, kakšna je postrežba v hotelu, morje, nočno življenje, okolica...

Na kaj je dobro biti pozoren, če je sploh treba biti na kaj?

Hvala

Aneta
23.07.2008, 11:56
letos se z družino odpraljamo 29. 07 na otok Kos v hotel princes of kos pa me zanima kaj v zezi s tem hotelom krajem že naprej se vam zahvaljujem.Čao

nobran2
24.07.2008, 08:16
več o tem hotelu si lahko prebereš na www.odklop.com ali na www.princessofkos.com.o kraju pa sem pisala na strani 17.imejte se tako lepo kot smo se imeli mi,čao

snežko
25.07.2008, 12:38
:) www.holidaycheck.com in www.tripadvisor.com ter www.hotelbewertung.de za opise, kaj si o hotelih mislijo tisti, ki so v njih že letovali...

Aneta
27.07.2008, 08:46
:) www.holidaycheck.com in www.tripadvisor.com ter www.hotelbewertung.de za opise, kaj si o hotelih mislijo tisti, ki so v njih že letovali...
:rolling::rolling::rolling:
zanima me če lahko v grčiji na otoku kos dvigujemo na bankomatih z ba kartico:nonono::nonono::nonono:

nobran2
27.07.2008, 16:52
aneta! na bankomatih je možno dvigovanje z BA kartico brez problema.

Aneta
08.08.2008, 18:25
:rolling::rolling::rolling:zdravo vrnili smo se z otoka kos otok kos je res lep super dopust samo škoda nismo vedeli da je toliko komarjev dol za znoret kar noreli smo čisto smo bili popikani seveda smo potem kupili autan samo blo je res zoprno drugače pa je blo super najeli avto in si ogledali cel otok.le pojdite na ta otok:2thumbs::2thumbs:

tiči
09.08.2008, 12:49
Biu sm na Rodosu pret par leti p mi je blo hudo!!! drgač se pa splača it na kreto

Rodos ma zlo lepa plaže je p tut res d je u enih krajih na jugu otoka bl umazan drgač je p supr

nobran2
15.08.2008, 07:30
še malo pa pade dopust:happy:

nobran2
29.08.2008, 07:26
skoraj vsi ste se že vrnili z dopustov,midva pa se odpravljava tja v torek(končno).letos pade mikonos.:clapping:

soncnica
30.08.2008, 13:48
Imajo lokali na Kosu dostop do interneta?
Pa se zanima me kako je z najemom avta ali pa skuterja- se lahko najema za 1 dan, ali je opcija samo 3 dni?
Ksne izkusnje se mogoce s hotelom FROSINI?

tnx:)

nobran2
31.08.2008, 17:13
jaz sem bila v tem hotelu.je manjši ampak urejen.imajo tudi bazen.sobe so tudi čiste in urejene,samo klime ni bilo,tako da smo si na recepciji izposodili ventilator.zajtrk je bil bolj enoličen,ampak mi smo hodili jest na plažo v restavracijo,kjer so imeli izvrstno hrano.plaža je od hotela oddaljena pet minut hoje.nam je bilo vse skupaj všeč.kako pa je z rentanjem avta ali skuterja pa ne vem,ker smo jo mi kar peški in je bilo prav super.

nobran2
10.09.2008, 20:21
včeraj sva se vrnila z mikonosa,bilo je super kot se za dopust spodobi::2thumbs:

Cojs
19.01.2009, 13:17
Pozdravljeni,

V Grčiji sem bil že 2x (Ios, Kreta), letos poleti pa nameravava s punco iti na oddih na enega izmed otokov. Vem, da je izbire res ogromno, tako da ne veva, za kateri otok bi se odločila. Ona ni bila še nikoli v Grčiji, tako da bo šla prvič.
V ožjem izboru so Rodos, Kos, Lefkas in Zakintos. Katerega naj izbereva oz. katerega bi vi priporočili in zakaj?

Hvala&LP

Anja980
22.01.2009, 11:12
Mene pa zanima, če je bil že kdo ba Lezbosu z Intelekto? Izkušnje?

nobran2
24.01.2009, 06:27
predlani smo bili na Lesbosu preko intelekte in nismo imeli nobenih problemov,če si to mislila.bilo je super.tako,da smo dobili točno to,kar je pisalo tudi v katalogu.;)

Anja980
05.02.2009, 08:39
Najbrž se bom odločila za Lezbos, hotel Aeolis... Je kdo že letoval tam?

nobran2
09.02.2009, 19:31
mi smo letovali v tem hotelu!:)

Anja980
12.02.2009, 11:49
Res? Vam je bilo všeč? Je hotel čist?

nobran2
13.02.2009, 14:05
nam je bilo super.soba je bila super,velika in čista.v njej smo imeli tudi kuhinjsko nišo,tako da smo si skuhali tudi barcafe:d,za kaj več pa ni bilo potrebe,ker smo imeli all inclusive in smo non stop samo jedli.edino za plažo pa ti moram reči,da je bila ena sama trava,ker je nihče ne čisti.ampak mi,ki smo bolj "zategnjeni"smo se hodili vseeno tja kopat.na bazenu je bila takšna gužva,da še noge nisi mogel namočit,ampak vseeno nam to ni pokvarilo veselja,saj smo bili na DOPUSTU!! če te bo še kaj zanimalo,pa le napiši:)

Anja980
15.02.2009, 09:39
Super si, hvala ti za vse informacije! Jah, glede plaže bomo že preživeli..... :)

Newfi
18.02.2009, 09:15
Ojla. Rada bi šla poleti na dopust na Krf, v svoji režiji. S trajektom iz Benetk, hotel si bom rezervirala preko interneta. Glede na to, da vožnja s trajektom traja kar tam okrog 27 ur, me zanima kaj okrog tega.....kaj vzeti, kak avio sedež oz. čimveč o tem, kako preživeti ves ta čas na enem trajektu...Če je tu gor kdo, ki je tole dal skoz, bi prosila za čimveč informacij o prevozu in Krfu samem....Dosti info sem polovila že po raznih internetnih straneh, zanimajo me pa informacije iz "prve roke"...

tomaz2a
18.02.2009, 13:36
Ojla. Rada bi šla poleti na dopust na Krf, v svoji režiji. S trajektom iz Benetk, hotel si bom rezervirala preko interneta. Glede na to, da vožnja s trajektom traja kar tam okrog 27 ur, me zanima kaj okrog tega.....kaj vzeti, kak avio sedež oz. čimveč o tem, kako preživeti ves ta čas na enem trajektu...Če je tu gor kdo, ki je tole dal skoz, bi prosila za čimveč informacij o prevozu in Krfu samem....Dosti info sem polovila že po raznih internetnih straneh, zanimajo me pa informacije iz "prve roke"...

Ojla Newfi,

A letos boste pa na Krf mahnili? Imate Dovolj Djerbe in turističnih agencij? Kar se tiče vožnje s trajektom je tako, da je fino, če vzamete kakšen avio sedež, tako da boste vsaj malo lahko počivali. Drugače pa je vožnja s trajektom zelo odvisna od vremena, vsekakor pa se splača vzeti kakšno družabno igro oziroma karte ali pa kakšno dobro knjigo ali pa križanke, skratka nekaj za kratkočasiti.

:):):) Tomaž

Newfi
19.02.2009, 11:01
Ja, Tomaž, dokler mularija še zraven hodi, moramo še kaj drugega pogledat, Djerbe je bilo za 2x kar dovolj. V Grčiji še nismo bili tako da je vsak nasvet dobrodošel. In ja....tistih ur na trajektu - kolikor se jih veselim, ker je svojevrstna pustolovščina, se jih tudi malo bojim....;)

nobran2
07.03.2009, 06:52
ali je že kdo letoval na karpatosu?prosim za malo informacij!

bulgar61
12.03.2009, 22:55
Bila junija 2008 na Karpathosu 14 dni. Otok ima čudovite plaže. Bili smo v hotelu Helios v kraju Amopi, ki je od Pigadie oddaljen par km. Amopi je bolj miren letovipki kraj in če bi šla še enkrat na otok, bi raje izbrala hotel v Pigadii (Pigadia je krasno pristaniško mestece, en kup odličnih tavern in lokalov).

Karpatos je najbolj pristen grški otok, (Krf, kefalonija, Samos), je manj turistični kot ostali, ki sem jih obiskala. Junija je bila tem. okrog 30 stopinj, le en dan je bilo 35 še zvečer in kar soparno. Drugače skozi malo piha topel veter. Najeli smo avto in raziskali ves otok in vse vasice, vse plaže - meni je bila najbolj všeč Kyra Panaghia, kjer je na plaži odlična taverna. Olympos moraš obvezno obiskati

Na spodnji povezavi imaš reportažo iz Karpathosa, ki jo je napisal par, ki smo ga spoznali v Pigadi
http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=fotopotep&Number=376488&Searchpage=4&Main=376488&Words=&topic=&Search=true#Post376488

nobran2
13.03.2009, 22:14
hvala ti za informacije.če me bo še kaj zanimalo pa ti napišem.:ja:

krf2009
16.03.2009, 14:18
Oj.Tudi jaz grem meseca julija z ladjo na krf,pa me zanima če ima kdo izkušnje z ladjo ter otokom krfom?Bila sem na Rodosu in je bilo super!;)

Alimar
01.04.2009, 12:30
Moram ti povedat da so vsi otoki v Grčiji nekaj posebnega.

Newfi
08.04.2009, 10:44
No dajmo se mal razpisat......jaz bi še vedno rada kaj več info o potovanju s trajektom na Krf. Lahko začnete že pri prevzemu kart za trajekt v Benetkah, ker nimam pojma o nič. Pa npr. koliko časa prej moraš biti v Benetkah, da pravi čas prevzameš papirje in se vkrcaš? Glede na to, kolk ljudi gre gor na en ta trajekt, bi morala bit tam prava gneča???

Cojs
10.04.2009, 11:07
Je bil kdo mogoče že na otoku TASOS? Kakšne izkušnje bi bile dobrodošle...

LP

tais86
14.04.2009, 12:38
lep pozdrav...

zanima me oz. bi rada prebrala od koga kar ve o otoku tasos, samos ali karpatos. letos nameravam s fantom na enega od teh otokov... razmisljala sva najprej o kefaloniji sam hmm je kr mal draga... lani sva bla na lefkasu pa so naju očarale prečudovite plaže in naju tud to bolj zanima... če ve kdo kateri od teh treh otokov je najbolj zanimiv po plazah oz. kr koli....
hvala

Cojs
14.04.2009, 12:39
Kdaj pa je najprimernejši čas za it v Grčijo (na enega izmed tokovo) glede temperature zraka in morja? Sam razmišljam o koncu junija/začetku julija...je takrat mogoče še malce prezgodaj za it?

Hvala&LP

nobran2
14.04.2009, 13:35
mi najraje hodimo septembra.nobene pretirane gneče,morje še vedno toplo,temperature zraka čez dan dovolj visoke,da te še hrustljavo zapeče :ja::ja:,edino zvečer ti pa kakšna jopica ni odveč.:nonono: kako je pa junija oz.začetku julija ti pa lahko rečem,da je že kar vroče pa tudi kopanje možno.:rolling:

ponga
15.04.2009, 20:32
Kdaj pa je najprimernejši čas za it v Grčijo (na enega izmed tokovo) glede temperature zraka in morja? Sam razmišljam o koncu junija/začetku julija...je takrat mogoče še malce prezgodaj za it?

Hvala&LP

Vsako leto grem konec junija na kak grški otok. Sem bolj zmrznjene sorte kar se morja tiče, pa še nikoli ni bila kriza glede tega.

mila
31.05.2009, 21:54
zivjo,
rodos, faliraki - hotel Orion ali Blue sea....ima kdo kaksne izkusnje?
bi bila vesela vsakega mnenja.

hvala!!

nobran2
28.06.2009, 08:48
ali je bil kdo letos že na karpatosu? prosim za kakšno informacijo.;)

Isabella
15.07.2009, 22:27
Tudi mene, kot Milo, zanimajo mnenja o Falirakiju, saj o tem mestu na forumu nisem zasledila še ničesar. Za tiste z izkušnjami- je lepše mesto Rodos ali Faliraki (kako je s plažami, večernim utripom, hrano...).

Hvala za informacije

saskia
23.07.2009, 20:54
ne vem kaj pričakuješ od dopusta na rodosu. sem bila 2x, letos in pred 6 leti. letos blizu falirakija, peljali smo se mimi blue sea, od katerega je možno peš v faliraki. taksi stane 1€/km, ne vem pa minimalnega zneska, tudi z busom se nisem vozila. v falirakiju je veliko trgovin, kafičev, nočnih klubov, restavracij. res dobro turistično naselje. čisto nič grško, kar meni ni všeč, zato smo se ga ognili. rentacarji so od 30 eur (mogoče v gl.sezoni več) in če greš v mesto rodos te stane povratni vodni-shuttle 10 eur, taksi je 15 v eno smer, tako, da se načeloma splača avto in it v rodos tudi ponoči.
fajn je tudi vodni park (vstopnina 20 eur, ampak je dober, sploh napram lloretu), ki je iz gl. avtobusne na rodosu brezplačen (pač pa je treba do tja prit...), drugače s taksijem. mi smo bili v esperidesu in smo šli peš, men se je zdel dobrih 5 minut, je na hribu.
glede hotela - poglej si na google.maps (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=faliraki+hotel+blue+sea&sll=36.377068,28.207397&sspn=0.270891,0.44014&ie=UTF8&radius=12.24&filter=0&rq=1&ll=36.482312,28.241043&spn=0.256722,0.44014&t=h&z=11).
tako, da je bolje it v faliraki, kjer zabava je; sam rodos je meni preveč mesten, preveč je prometa, da bi bil vsak dan tam. v novem centru so tudi dobre trgovine, ampak za to imaš doma btc, primestje rodosa je ful preveliko. vsekako si oglej stari del rodosa, mi smo šli podnevi in zvečer; moraš tudi v lindos, ker je res dosti bolj grški.
cene na rodosu so malenkost višje kot v naših top turističnih krajih.

flir
10.08.2009, 09:31
Tasos!

Ali je kdo dopustoval v kratkem na Tasosu, kako je tam , na kaj moram bit pozorna, kakšne so kaj cene, ker bomo imeli le najem, koliko pride najem rent-a car?
Hvala!

nobran2
13.08.2009, 08:14
kaj je sedaj folk,ali letos še nihče ni bil na Karpatosu,ali pa je tako fino,da se niste vrnili? dajte malo napisat kako ste se imeli letos????:?:

nobran2
24.09.2009, 09:11
13.9.smo se vrnili s Karpatosa in sedaj vem zakaj nihče ni nič napisal kako se je imel.(ker nimaš kaj napisat):nonono::rolling::rolling:

ana 24/7
25.09.2009, 15:20
Prav iz srca sem se nasmejala :d tvoji skromni razlagi o Karpatosu ! Ali je res bilo tako nezanimivo ,da ni kaj opisati in podati oceno o izbrani destinaciji ??

jagadu
08.12.2009, 16:52
Je bil že kdo v hotelu GAYA ROYAL VILLAGE ? Me zanima kako je tam in če se splača it?

Hvala za odgovore.

nobran2
12.12.2009, 23:47
kje pa je ta hotel?:dontknow:

jagadu
13.12.2009, 09:20
kje pa je ta hotel?:dontknow:

na otoku KOS, 8 km od letališča ;)

Anja980
06.03.2010, 14:43
Lep pozdrav!

Zanima me, če je kdo letoval v hotelu Romantica na Karpatosu. Izkušnje? Graje? Pohvale? :)
KAKO močno piha na otoku julija?
Hvala za odgovore! :)

nobran2
28.06.2010, 10:56
samos,prosim za malo informacij!!!!