Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ozka Usmerjenost Ali Nepoznavanje

komar69
21.02.2006, 22:06
Ko spremljam na nacionalki oddajo TLP ali poslušam katere radijske oddaje, opazim, kako slabo poznajo nekateri novejši in mlajši ustvarjalci glasbe (pevci, pevke, glasbeniki, glasbenice, ...), ki nastopajo na naši sceni (pa če nam je to všeč ali ne!) glasbo pred njimi, zgodovino glasbe, pa še to niti ne tako zelo daljno. Tako, npr. niso vedeli odgovora na vprašanje Predelavo katere nekoč zelo znane in zelo uspešne skupine je naredil duo Erasure (šlo je za ABBA-o), pri zadnji oddaji niso prepoznali pevke Annie Lennox, Alice Cooper pa je bil odkrit šele pri tretjem-zadnjem namigu. Verjetno pa to niso bili niti edini ali osamljeni primeri. Sprašujem se, če nekatere (ne vseh - da ne bo pomote!) res prav nič ne zanima, jim ni mar ali pa so si tako samozadostni, da za nijh obstaja samo njihova lastna glasbena produkcija ali pa so tako ozko usmerjeni, da je kar groza?!!?

KAJ MENITE OSTALI O TEM? VABIM VAS K SODELOVANJU Z VAŠIMI MISLIMI, MNENJI, ... .

Imejte se lepo in uživajte!

Glasbeni pozdrav,

Mark-o, 36:2thumbs:

VrtniPolž
21.02.2006, 22:35
Nimajo časa in interesa da bi si ga vzeli. Sam sem ljubitelj glasbe, poznam sceno ki me interesira zelo dobro in jo spoznavam vsak dan kolikor se da in to ni omejeno samo na 1 zvrst.) Poznam kar nekaj zgodovine, še vedno pa bi na TLPju lahko naletel na ogromno vprašanj ki bi me verjetno osmešile.

komar69
21.02.2006, 23:51
Vidiš, meni pa je to področje iz ljubiteljstva preraslo v zelo dobro poznavanje in imam 98% same originalne CD-je (okvirno jih imam cca 250). Bil sem tudi priložnostni DJ (DJ Beat) z vso glasbeno opremo in 1000 Watnim ozvočenjem (končna stopnja). Ker ni bilo dovolj "kšefta", sem ozvočenje prodal (brez izgube enega samega tolarja/dinarja). Torej imam glasbo od 60. let dalje v malem prstu in zelo veliko torej tudi v digitalni obliki zapisa. Predvajal sem glasbo (pred leti) na LJ gradu na elitnem plesu pravnikov (program je povezovala Eva Longyka), na otvoritvi vzletno/pristajalne steze za UL letala v Grosupljem, na kakšni šolski zaključni prireditvi, poroki, Hotelu Krona pri Domžalah, ... .
Napisal sem kar nekaj pesmi -textov in predelav (Allways on my mind - Elvis P., Pet Shop Boys, You came - Kim Wild), dodal svoj rap vložek pri pesmi od Dadi D.A.Z.-a Če me ljubiš (v treh verzijah). Nekateri moji texsti so bili pred leti objavljeni v ND v rubriki Malo vi, malo mi, moja kaseta, posneta samo z mojimi vokali je bila (ne vsa) predvajana na Pop delavnici v predstavitvenem delu, nekateri texti pa v podjetju Helios v tedenskem biltenu v rubriki Pesniki na plan!
Si lahko misliš, da me pri vsem tem po avdiciji na radiu Hit niso niti povohali!!

Sem torej zelo dober poznavalec glasbe in dober (če dobim priliko) povezovalec in animator programa.

Teh prilik pa ni več!
PS: ***pobrisano*** (opomba: oglaševanje na tem forumu NI dovoljeno!!!!)

d_streets
22.02.2006, 00:53
A si malo skrenil s teme...

komar69
22.02.2006, 03:00
Glavno, da nisam potpuno skrenuo u ludilo! Se ti ne zdi?:sad:

mrjerry
22.02.2006, 09:46
Tud meni ni cisto jasno, kaj si zelel povedati... Omenjal si Annie Lennox... Ni po mojem okusu, zato mi blago dol visi, ali se rolajo njeni original komadi, njeni predelani komadi ali ce ona rola tuje predelane komade. I couldn't care less. Je pa res, da ne klicem na TLP in javno oznanjam svojega neznanja, ampak sramotenje samega sebe v javnosti je postal nacionalni sport, dogajanje na TLPju lahko uvsrtimo med manj kriticne primere.

tolstoyed
22.02.2006, 11:49
to samo kaze na njihov odnos do glasbe. potem se pa cudijo ko jim kdo da vedt, da kar delajo ni kej dost vredno..

pujsika
22.02.2006, 13:02
Vidiš, meni pa je to področje iz ljubiteljstva preraslo v zelo dobro poznavanje in imam 98% same originalne CD-je (okvirno jih imam cca 250). Bil sem tudi priložnostni DJ (DJ Beat) z vso glasbeno opremo in 1000 Watnim ozvočenjem (končna stopnja). Ker ni bilo dovolj "kšefta", sem ozvočenje prodal (brez izgube enega samega tolarja/dinarja). Torej imam glasbo od 60. let dalje v malem prstu in zelo veliko torej tudi v digitalni obliki zapisa. Predvajal sem glasbo (pred leti) na LJ gradu na elitnem plesu pravnikov (program je povezovala Eva Longyka), na otvoritvi vzletno/pristajalne steze za UL letala v Grosupljem, na kakšni šolski zaključni prireditvi, poroki, Hotelu Krona pri Domžalah, ... .
Napisal sem kar nekaj pesmi -textov in predelav (Allways on my mind - Elvis P., Pet Shop Boys, You came - Kim Wild), dodal svoj rap vložek pri pesmi od Dadi D.A.Z.-a Če me ljubiš (v treh verzijah). Nekateri moji texsti so bili pred leti objavljeni v ND v rubriki Malo vi, malo mi, moja kaseta, posneta samo z mojimi vokali je bila (ne vsa) predvajana na Pop delavnici v predstavitvenem delu, nekateri texti pa v podjetju Helios v tedenskem biltenu v rubriki Pesniki na plan!
Si lahko misliš, da me pri vsem tem po avdiciji na radiu Hit niso niti povohali!!

Sem torej zelo dober poznavalec glasbe in dober (če dobim priliko) povezovalec in animator programa.

Teh prilik pa ni več!

Službe kljub 10. leti delovnih izkušenj kot komercialni tehnik nikakor ne dobim, ne pomagajo mi računalniški tečaji in dobro poznavanje dela z računalnikom, aktivno znanje angleškega in dobro znanje nemškega jezika, naziv Diplomiranega ekonomista od lanskega junija (VŠUP Nm).
BREZ USTREZNIH ZVEZ IN POZNANSTEV NE PRIDEŠ NIKAMOR! Pa ne, da bi hotel komu vzeti voljo in optimizem! Samo lansko leto sem poslal 336 pisnih vlog, od tega cca 50 ponudb brez objave, prejel sem 146 negativnih odgovorov! Sam osebno sem še vedno optimist, čeprav sem brez službe od 15. 09. 2003, če pa odmislim 3 mesece-določen čas kot pomožni prodajalec na oddelku tehnike v Intersparu v Cityparku LJ in nekaj malega kot fizični delavec v proizvodnji v (bivšem) Rogu-nekaj sem pač moral delati, da se mi ne bi zmešalo, pa sem dejansko brez službe od 15. 06. 2000. Še dobro, da imam (in, da jih še imam) tako zelo dobre starše in mi pomagajo po svojih najboljših močeh!! Sem bil tudi že v depresiji, pa sem se izmazal!!
ZAPOSLITVENA FORMULA JE: 90% ZVEZE IN POZNANSTVA, 10% PA RES ZELOOOOO VELIKA SREČA!

MOJ MOTO PA JE (ŠE VEDNO): IO PENSO POSITIVO, ČEPRAV NAMESTO PIVA IN VINA GOSTI SOKOVI MOJ KOZAREC POLNIJO!!

SEM TAKŠEN, KER SEM ŽIV IN SEM ŽIV, KER SEM TAKŠEN!:cool2:

kaj jamraš...

TuNina
22.02.2006, 13:21
o fak, branje tele teme me je pa rahlo.. se popravljam, PRECEJ zmedlo.

komar, bi bil tako prijazen in se omejil na eno področje naenkrat?

komar69
22.02.2006, 13:47
Evo! Vsebino sem osvežil, lektoriral in omejil. Happy now?:cool2:

TuNina
22.02.2006, 13:55
ne.
najprej jamraš o tem, da slovenski glasbeniki niso razgledani, v drugem postu pa se že ponujaš kot animator za poroke in sedmine. hm.

Luka2k
22.02.2006, 14:03
shizofrenija... ;)

dkivi
22.02.2006, 16:42
pacient

massive
22.02.2006, 17:36
mlade prsate najstnice pri osemnajstih ne morejo imet glasbene izobrazbe, mature, pa še poznavanja zgodovine glasbe. važno da so lepe in da malo migajo. jaz jih sploh na oddajah ne bi nič spraševal. zapoj na plejbek, pokaž niple pa pejd dam. ker dobr glasbenik pa dons še uspe, koga briga, to je sam še šou.

na radio se je pa težko vrint komar. pa tud če se boš, te bodo plačevali preko študentskih napotnic, če te sploh bodo. ne želi si na radiu delat. izjema je kak radio študent, kjer te bodo če poznaš njihovo glasbeno 'sceno' z veseljem vzeli. samo boš moral vedeti kar precej preden boš dobil par sto tolarjev na uro prek napotnice.

pujsika
23.02.2006, 16:12
mlade prsate najstnice pri osemnajstih ne morejo imet glasbene izobrazbe, mature, pa še poznavanja zgodovine glasbe. važno da so lepe in da malo migajo. jaz jih sploh na oddajah ne bi nič spraševal. zapoj na plejbek, pokaž niple pa pejd dam. ker dobr glasbenik pa dons še uspe, koga briga, to je sam še šou.

na radio se je pa težko vrint komar. pa tud če se boš, te bodo plačevali preko študentskih napotnic, če te sploh bodo. ne želi si na radiu delat. izjema je kak radio študent, kjer te bodo če poznaš njihovo glasbeno 'sceno' z veseljem vzeli. samo boš moral vedeti kar precej preden boš dobil par sto tolarjev na uro prek napotnice.

js sem stara 18 let in imam glasbeno izobrazbo, tud poznavanje zgodovine glasbe. umetniška gimnazija pač
ne posplošuj zadev....

tolstoyed
23.02.2006, 16:30
samo boš moral vedeti kar precej preden boš dobil par sto tolarjev na uro prek napotnice.

mnja, ta postavka je bolj odvisna od tega kako hitro si sposoben tekst slupej spravit :) ce si zlo hitr je urna postavka kar fajn se mi zdi..

komar69
23.02.2006, 23:30
Jaz sem točno 1x starejši od pujsike. Ko sem bil še mlajši, v nekaterih primerih pa tudi še sedaj, sem že po 3. do 5. sekundah predvajanja pesmi, torej še pred pričetkom vokala že prepoznal naslov pesmi in izvajalca. Šlo je za nagradno uganko na Radiu Slovenija (takrat se, vsaj tako se mi dozdeva, še ni imenoval Val202) in ko sem jih tako hitro poklical, so se kar zmedli in dejali, da niso prepričani, da imam prav. Seveda sem imel in to so potem potrdili. Ko pa sem jim povedal 3 glasbene želje, kar je bila nagrada za pravilen odgovor, je bila pa sploh kriza, ker so od treh imeli na voljo samo eno.

Mimogrede, tudi nekateri radijski voditelji (sploh pa me zelo moti, da na radiu nekateri najraje zaposlijo kot voditelja oddaj popularnega glasbenika, glasbenico ali skupino, ravno tako to velja tudi za televizijo) sploh ne znajo pravilno napovedati-izgovoriti izvajalca in se lomijo pri izgovorjavi. ŽALOSTNO A RESNIČNO!!!:dontknow:

massive
24.02.2006, 17:27
js sem stara 18 let in imam glasbeno izobrazbo, tud poznavanje zgodovine glasbe. umetniška gimnazija pač
ne posplošuj zadev....

govorimo o mladini in njenem poznavanju glasbe, ne o pujsiki, čeprav je ona del mladine- torej moram posplošit, ker drugače bi moral omenit vsakega jožeta in francko. in iz prve roke ti lahko povem da povprečen osemnajstletnik nima blage niti o tem kaj se je vrtelo pred desetletjem kaj šele da bi mu neslo kaj dlje. seveda nisem naredil znanstvene študije...

ko sem bil sam star 18 sem tud mislil da poznam velik glasbe. zdaj pri enaintridesetih vidim da poznam le delček, pri osemnajstih pa nisem vedel praktično nič.

mislil sem bolj na poznavanje bolj ali manj popularne glasbe zadnjih nekaj desetletij, ne na mozarta.kakšen pa imate predmetnik na tvoji gimnaziji? firbec.

Morena
24.02.2006, 19:49
massive, dober večer :shy:

komar69
24.02.2006, 22:04
:2thumbs: Oskubljena verzija te moje teme je danes tudi objavljena v prilogi Dela (vikend) pod Ha-ha-ha!:censored:

trotl
25.02.2006, 12:19
Si le dočakal svojih pet minut slave:veryevil: Zdaj pa jih lahko tožiš, zaradi kršitev avtorskih pravic,ker dvomim da so meli tvoje dovoljenje za objavo teme:blush:

komar69
25.02.2006, 19:08
Objavili so moj prispevek, na mojo pobudo in torej niso posebej potrebovali mojega dovoljenja. Se ti ne zdi?:nonono:

komar69
25.02.2006, 19:12
Si le dočakal svojih pet minut slave:veryevil: Zdaj pa jih lahko tožiš, zaradi kršitev avtorskih pravic,ker dvomim da so meli tvoje dovoljenje za objavo teme:blush:

Prispevek v Vikendu je bil objavljen na mojo pobudo in torej niso izrecno potrebovali mojega dovoljenja. Se ti ne zdi?:nonono:

trotl
26.02.2006, 09:31
Tega pa nisem vedel komar:cool2:
Ka se pa tiče teme, pa raje ne bom komentiral, ker mislim, da je vsakemu malenkost pametnemu državljanu jasno kaj se dogaja na naši sceni in kakšen je kriterij da se lahko sodiš med to "smetano". Samo je pa žalostno, ker je glede na obnašanje ljudstva zlo malo pametnih:big:

Kahla
26.02.2006, 10:46
A si malo skrenil s teme...

Ja, ani blo prvotno "vabilo" za sodelovanje drugačno?

MERLIN
26.02.2006, 17:45
Ko spremljam na nacionalki oddajo TLP ali poslušam katere radijske oddaje, opazim, kako slabo poznajo nekateri novejši in mlajši ustvarjalci glasbe (pevci, pevke, glasbeniki, glasbenice, ...), ki nastopajo na naši sceni (pa če nam je to všeč ali ne!) glasbo pred njimi, zgodovino glasbe, pa še to niti ne tako zelo daljno. Tako, npr. niso vedeli odgovora na vprašanje Predelavo katere nekoč zelo znane in zelo uspešne skupine je naredil duo Erasure (šlo je za ABBA-o), pri zadnji oddaji niso prepoznali pevke Annie Lennox, Alice Cooper pa je bil odkrit šele pri tretjem-zadnjem namigu. Verjetno pa to niso bili niti edini ali osamljeni primeri. Sprašujem se, če nekatere (ne vseh - da ne bo pomote!) res prav nič ne zanima, jim ni mar ali pa so si tako samozadostni, da za nijh obstaja samo njihova lastna glasbena produkcija ali pa so tako ozko usmerjeni, da je kar groza?!!?

KAJ MENITE OSTALI O TEM? VABIM VAS K SODELOVANJU Z VAŠIMI MISLIMI, MNENJI, ... .

Imejte se lepo in uživajte!

Glasbeni pozdrav,

Mark-o, 36:2thumbs:

si ti pisal o isti temi in vprašanju na vikend magazin?

massive
26.02.2006, 17:46
Tega pa nisem vedel komar:cool2:
Ka se pa tiče teme, pa raje ne bom komentiral, ker mislim, da je vsakemu malenkost pametnemu državljanu jasno kaj se dogaja na naši sceni in kakšen je kriterij da se lahko sodiš med to "smetano". Samo je pa žalostno, ker je glede na obnašanje ljudstva zlo malo pametnih:big:

saj tudi v svetu ni nič drugače. hitro jemo, hitro poslušamo, gledamo filme na fastforward...ni časa za poglabljanje...

MERLIN
26.02.2006, 17:48

to je res
je pa smeđšno ko sem lani gleda tomaža domicelja, ki se ima za največjeg carja v znanju in glasbeni razgledanosti in v kvizu ni vedel vprašanja ki bi jih jaz stresel (in sem jih) iz rokava..
se mu vidi da je prenapihnjen

tolstoyed
26.02.2006, 18:42
domicelj pop glasbo zlo dobr pozna, verjetn je pa tam v studiu to mal tezje pokazat.

komar69
26.02.2006, 18:43
si ti pisal o isti temi in vprašanju na vikend magazin?

Res je, jaz sem pisal o tej temi in je bilo objavljeno v Vikendu. Žal v zmanjšanem obsegu in ravno brez najbolj udarnega in kritičnega vprašanja-komentarja. Je pa res, da je potrebno upoštevati prostorsko omejenost glede zunanjih-brezplačnih prispevkov in OMEJENOST NEKATERIH NAŠIH (TUDI NEKATERIH TUJIH) GLASBENIH IZVAJALCEV. Žalostno se mi pa res zdi, da nekatere od takšnih in drugačnih izvajalcev, ki so trenutno (po lastni zaslugi ali zaslugi odgovornih urednikov) zelo predvajani in medijsko zastopani, kar vabijo za voditelje glasbenih oddaj. Takrat se dostikrat, v takšni ali drugačni obliki, pokaže njihovo nepoznavanje starejše (pa tudi novejše) glasbene scene.:shock: :sad: :nonono:

MERLIN
26.02.2006, 19:15
sej kdo pa nastopa na rtslo
verboten,atomi harmonik,zgonc,werner,predin,plestenjak..
sama huda glasba

trotl
27.02.2006, 09:52
Res ne vem kako lahko nekdo vrže Predina v isti koš kot ostale naštete "muzikante":nonono:

tolstoyed
27.02.2006, 12:41
Res ne vem kako lahko nekdo vrže Predina v isti koš kot ostale naštete "muzikante":nonono:

mogoce zato ker dela glasbo iz istega razloga kot vsi ostali nasteti -> dinarja.

MERLIN
27.02.2006, 18:30
ok
mogoče predin izjema
sam odkar se redno pojavljal v vseh oddajah, forumu 21 in delal nina nana pesmi ni dost bojši
ko je bil praslovan in lidija pri vojakih je bil car

mrjerry
28.02.2006, 09:02
ja merlin a ne:big:
lp dkivi

rotfl :D :D :D

mrjerry
28.02.2006, 09:03
ok
mogoče predin izjema
sam odkar se redno pojavljal v vseh oddajah, forumu 21 in delal nina nana pesmi ni dost bojši
ko je bil praslovan in lidija pri vojakih je bil car

Predin je bil car z mentol bonbonom, ljubimcem iz omare in podobnimi. Ter v Lacni Franc (ceprav je njihov sound obupen).

MERLIN
28.02.2006, 16:18
rotfl :D :D :D
kaj je prjatu, ti ne gre v zvezi z mazetovo v račun a:cool:

mrjerry
01.03.2006, 14:45
Meni gre vse cist lepo v racun. Rezal bi se ne glede na to, na koga bi letelo.

MERLIN
01.03.2006, 20:54
ma naj počiva jezero v tihoti

Madbringer
02.03.2006, 00:47
Huh...tole pa je tema... :veryevil:

Pa si bom dovolil samo zlobno pripombo. Povsem jasno mi je zakaj si brezposeln. :approve:

komar69
02.03.2006, 05:28
Huh...tole pa je tema... :veryevil:

Pa si bom dovolil samo zlobno pripombo. Povsem jasno mi je zakaj si brezposeln. :approve:

:2thumbs: No, če si pa takšna brihta, mi pa pojasni, zakaj sem brez službe od 15. 09. 2003 in sem, npr. samo v letu 2005 poslal 336 pisnih vlog, od tega 53 ponudb brez objave in prejel sem 144 negativnih odgovorov. In, to čeprav imam kot komercialni tehnik 10 let delovnih izkušenj, aktivno obvladam angleški in solidno nemški jezik, imam zelo dobro računalniško znanje (teoretično in praktično), pa sem 17. 06. 2005 diplomiral iz ekonomije na Visoki šoli za upravljanje in poslovanje Novo mesto (v Ljubljani - Emona Efekta), prijavljam pa se na vse mogoče razpise, od dela v proizvodnji pa do VII. stopnje izobrazbe?!!?

No, izkaži se in mi razloži zadevo, če mi že misliš nekaj pametovati in soliti pamet!!!!!!!!!:veryevil:

massive
02.03.2006, 15:00
dosti izkušen si že da bi moral vedeti da se službo dobi ne samo zaradi izobrazbe in izkušenj ampak da se ljudje odločajo za ljudi tudi na podlagi simpatij, kemije. nenazadnje bodo šefi s tistim ki ga zaposlijo preživljali dobršen del prihodnjih let. ne pravim da je kaj narobe s teboj, pač nisi imel sreče, poskušaj dalje.

diplomiranih ekonomistov je malo morje....tud takih z diplomo na boljšem faksu kot je tvoj.

TuNina
03.03.2006, 14:05
a bomo zdaj naslov teme spremenili v Težave pri iskanju zaposlitve?

pujsika
03.03.2006, 15:09
lahko še js začnem jamrat za sprejemne izpite na akademijo? :D

TuNina
03.03.2006, 15:12
men gre recimo na živce, da v mercatorju pozno popoldan ne pečejo več sirovih štručk..

pujsika
03.03.2006, 15:27
kupiš makovko... :D

TuNina
03.03.2006, 15:27
makovka nima nobenega čara, če jo primerjaš s sveže pečeno sirovo štručko.. :drool:

pujsika
03.03.2006, 15:37
potem greš pa v špar. tam pa ziher majo :)
kupujem tam, kjer nekaj veljam!

TuNina
03.03.2006, 16:49
ne razumeš...

trotl
03.03.2006, 20:39
Siol vas naproša da se izogibate oglaševanju:shock:

TuNina
03.03.2006, 20:40
in ti si njihov piarovec?

trotl
09.03.2006, 19:39