Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

Strani : [1] 2

Girl16
20.09.2005, 19:52
a mi ve kdo povedat, kolko stane rezervacija za vlak: EuroNight (ki npr. pelje iz mestr) ---- EN358

Is that a banana in your pocket, or are you just so happy to see me?

Duh
20.09.2005, 20:10
Nimam pojma...govorim iz lastnih izkušenj iz pred par let...

Nikjer nisem dobil boljših in bolj natančnih informacij, kot pa na wasteels, ki so včasih imeli svoj sedež na Ljubljanskem kolodvoru...

iskal sem najbolj ugodne karte za pot LJ - Palermo...na uradnih šalterih so bili precej neprijazni in sem se premaknil par metrov k tej agenciji...včasih je not delal (al celo lastnik) en gospod, ki ni bil več ravno mlad...vzel si je čas, poizkal vse variante, ki so se razlikovale po cenah...povedal mi je kje lahko pričakujem gužvo, kje se lahko "švercam" ;), če si upam..svetoval kako z rezervacijami...skratka izkušen maček mi je dal ogromno dobrh napotkov za na pot...karta, ki sem jo vzel pri njemu, je bila občutno cenejša od karte (pa se nisem švercal), ki so mi jo ponudili na uradnem SŽ pultu ;)...pa še ura odhoda iz LJ je bila bolj primerna, kot pa tista, ki so mi jo ponudili na uradnem pultu...ti so celo trdili, da se da iz lj do pa prit samo ob enem terminu, kar pa sploh ni bilo res...

probaj tam pri wasteels, če je tisto gospod še vedno tam si zmagala, pa tu če ne kupiš karte...ker mu ni težko pomagat!

ARMEDhodzic
21.09.2005, 13:18
quote:Originalna objava Girl16

a mi ve kdo povedat, kolko stane rezervacija za vlak: EuroNight (ki npr. pelje iz mestr) ---- EN358

Jaz sem za vlak Lj - Benetke - Lj vedno plačeval od 15-20 jurjev. No, enosmerna ni kaj dosti cenejša, pa tudi s katerim vlakom greš verjetno ne spremeni kaj dosti.

[}:)]

When you go down, you go down with me!

Girl16
21.09.2005, 19:07
ok še en neumn vprašanje. Potujem z EuroNight in me zanima, če po zvočniku povejo kteri postaji se bliža(mo)

Duh
21.09.2005, 20:28
quote:Originalna objava ARMEDhodzic

quote:Originalna objava Girl16

Jaz sem za vlak Lj - Benetke - Lj vedno plačeval od 15-20 jurjev. No, enosmerna ni kaj dosti cenejša, pa tudi s katerim vlakom greš verjetno ne spremeni kaj dosti.

Hmmm...tako ceno in celo manj sem jaz plačal LJ - Palermo...in karta je veljala cel mesec, kar pomeni, da sem bil cel mesec na poti in se ustavljal po celi italiji ;)

Gled zvočnikov na vlaku...kaj pa jaz vem, vedno je varianta, da prosiš kondukterja al pa koga rugega, da te zbudi...najbolj pa se je zanest na sebe...vzameš kak zemljevid, da ti bo vsaj približno jasno, kako si sledijo mesta in postaje..pogledaš na karto, kdaj naj bi vlak prispel na ključno postajo in si naravnaš uro, vsaj za kake pol ure prej...tako, da tud če kondukter pozabi, pa tvoj sopotnik v kupeju, te ura še vedno zbudi...nekdo od teh "treh" sigurno ne bo zatajil...če pa misliš, da te ura ne bo zbudila, pa je pač bolje, da bediš in spremljaš postaje ;)

Girl16
21.09.2005, 20:44
a so teli vlaki notr kej drgačni od npr. EuroCity. ne sej ni panike da bi zaspala, k itak sam eno uro od mestr grem... sam da ne bi prepozn dol stopla

Duh
21.09.2005, 22:54
hmmm...kaj pa jaz vem...če ti po resnici povem, od kar imamo mi eurocity se še nism peljal z vlakom:)

če je samo ena ura pa sploh ne bo problem...malo si poglej kako se postaje vrstijo od mestr do tvoje končne postaje in spremljal...saj je na vsaki postaji napis kje se vlak zaustavi...

če praviš, da pot traja cca 1 uro, pomeni da si lahko kake pol ure sproščena...pol pa začneš spremljat postaje...tak al tak na vsaki stoji vsak minuto in boš imela dovolj cajta za preverit

pa kondukterja prosi al pa kako osebo, če te lahko pravi čas opomnijo...

če je samo ena ura v vprašanju ni panike, da bi falila, pač spremljaj postaje pa bo ;)

pa javi, ko prideš domov, kako je blo, eheh

ARMEDhodzic
22.09.2005, 11:41
Ja, kam pa greš, da se boš samo eno uro vozila? Drugače je pa po mojih izkušnjah tisti nov slo. vlak res udoben in fin (in drag), italijanski pa prekleto neudoben. Pa ne spomnim se, da bi kdaj po zvočnikih govorili na kateri postaji smo.

Girl16
22.09.2005, 14:30
ja ne eurocity iz LJ govori:), je ful fancy.drgač se pa peljem do verone, zato traja sam dobro uro

stan
14.10.2005, 14:49
Še opomba (goody) Sem vse podobne teme združila, da bo to na kupu ... ;)

Samo še namig: da ne bo kakšnega "turističnega agenta" slučajno zasrbelo, da bi kaj reklamiral, ker se to ne sme ... :veryevil:

objavljam še tukaj, ker mi je prvi post ob združevanju tem vrglo na zadnjo stran, ... ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tri dni pred odhodom sem uplačal last minute ponudbo ko sem prispel na letališče da dvignem papirje so mi dejali da moram doplačati dva tisoč za gorivo drugače mi karte ne morejo dati torej odpade dopust kam oni dajejo ta denar ker če bi bilo vse o.k. bi to takoj obračunali ne pa da nas nategujejo

Oja
15.10.2005, 09:41
Zaradi dveh jurjev si se na letališču obrnil? No ja, saj ne rečem, da je fer, ker ti niso prej povedali, ampak denarno je to še vedno sitnica.

Sicer pa hvala za podatek - jaz bom naslednjič že klicala na letališče in se pozanimala, da ne bi bilo na koncu res še neke ohoho cene! :approve:

jjez
17.10.2005, 10:56
ZAGRENJEN DOPUST!

Ker ne želim, da bi še komu zagrenili letovanje s tem, da ga olajšajo za NEKAJ STO EUROV, svetujem, da ste previdni pri izbiri hotela.
V severni Dalmaciji-Stari grad - PAKLENICA v hotelu RAJNA je nama z možem, letos na zasluženem oddihu, prvi popoldan IZGINILO iz ZAKLENJENE SOBE 300,00 EUROV.
Komentar si ustvarite sami, lep pozdrav:nonono:

stLARA
17.10.2005, 11:44
iz zaklenjene?:shock:
in kako si ukrepala?

............................................
http://i9.photobucket.com/albums/a53/fridala/35268101440.gif (st.lara@hotmail.com)

Kaja
17.10.2005, 12:07
zato pa pravijo, da je potrebno uporabiti hotelske sefe, ki so na recepciji......kot da so zaklenjena vrata kakšna ovira.......

jjez
17.10.2005, 12:17
quote:Originalna objava stLARA

iz zaklenjene?:shock:
in kako si ukrepala?

............................................
http://i9.photobucket.com/albums/a53/fridala/35268101440.gif (st.lara@hotmail.com)

spakirala in odšla v drug hotel!

kekez
17.10.2005, 13:58
Jaz sem najraje kar vsak dan na bankomatu in samo za sproti (~100 EUR).
400 SIT za dvig v takih primerih niti ni tako veliko.

Jelengar
18.10.2005, 01:35
Hmmmm, ampak saj 300 € ni tolk velik bankovcev, da jih ne bi mogla imeti v denarnici. Zakaj pa denar ne hranis pri sebi v denarnici? :dontknow: Kaj pa a si ziher, da jih nisi kje izgubila, al pa jih ni moz na skrivaj zapil? ;) :dontknow:

Katrin
18.10.2005, 10:49
Po toci zvoniti je prepozno, ampak a ni jasno da se denarja, pasportov in kartic nikoli ne pusca nikjer?

bobi
18.10.2005, 11:26
quote:Originalna objava Katrin

Po toci zvoniti je prepozno, ampak a ni jasno da se denarja, pasportov in kartic nikoli ne pusca nikjer?

Verjetno ni pomislila na sef!
Ker da bi pa človek to vse vlačil na plažo pa tud ne gre.

gripson
19.10.2005, 11:58
quote:Originalna objava jjez

ZAGRENJEN DOPUST!

Ker ne želim, da bi še komu zagrenili letovanje s tem, da ga olajšajo za NEKAJ STO EUROV, svetujem, da ste previdni pri izbiri hotela.
V severni Dalmaciji-Stari grad - PAKLENICA v hotelu RAJNA je nama z možem, letos na zasluženem oddihu, prvi popoldan IZGINILO iz ZAKLENJENE SOBE 300,00 EUROV.
Komentar si ustvarite sami, lep pozdrav:nonono:

To bi se ti lahko zgodilo kjerkoli! Navedba točne lokacije in hotela je v tem primeru le negativna reklama?? Poznam primer ko je gost hotela naredil dvojnik ključa in 2x v eni sezoni ˝pospravil˝ sobo v kateri je bil prej sam...

**** Mečem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...**** Janša je bil čebelar****

Matilda
22.10.2005, 14:29
Če pustiš denar v sobi vedno reskiraš, daj.... saj lepo povejo na recepciji in tudi napisano je, da ne garantirajo za predmete, ki niso v sefu. Če pa ti je škoda tistih nekaj fičnikov dati za sef... V hotelih imajo sezonske delavce, pa še balkoni so ponavadi razdeljeni le z ograjami ipd. Čisto brez veze je kritizirat hotel. Bi poklicali policijo in bi se zadeva morda tudi pozitivno končala.

Pa še ena zanimiva iz hotela v Istanbulu: kolegu so prvi dan ukradli čevlje iz sobe in glej ga zlomka, ko smo se vračali čez en teden in prespali zadnjo noč v istem hotelu...evo čevljev v vrečki.

IztokB
23.10.2005, 18:14
A je skregano s politiko (etiko) tega foruma, če objavim spletno stran, kjer se da dobiti informacije o seminarju za turistične vodnike, ki ga organiziramo novembra?

Iztok

solsikke
23.10.2005, 21:48
Načeloma se reklame ne dela, če pa je seminar brezplačen (kar močno dvomim, da je), potem pa ni nobenega problema.

Najboljše pa je, da ti zainteresirani za tečaj pošljejo osebno sporočilo. :)

100% woman and the maraschino cherry on top of everything else.
Good girls get fat, bad girls get eaten http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e020.gif

gudek
25.10.2005, 09:30
V osnovi tu ni problem sefa, ampak poštenosti ljudi in obstaja velika verjetnost, da je nepošten bil nekdo od zaposlenih v hotelu.
Če bi bilo vlomljeno, bi se verjetno kaj poznalo, če je pa nekdo odklenil pač ne.

matkov
28.10.2005, 11:23
Ker v Sloveniji zadnje čase krožijo nagradne igre, katerih dobitek je potovanje za eno osebo v Turčijo - Antalyo. Turistična agencija tega potovanja je v Švici, obljublja pa se nočitve v hotelih visoke kategorije in luksuzni avtobusni prevozi. Dodatno lahko gre poleg tudi oseba, ki doplača cca 90.000SIT (verjetno pol ta krije ceno obeh :)).

Je že kdo bil na temu potovanju in ali je kakovostno izvedeno, oziroma ve kdo kaj več o tem?

Nushy
05.11.2005, 13:18
Hja... nositi stvari vedno s sabo tudi ni najbolj idealna rešitev. Več let sem v različnih državah puščala stvari v hotelskih sobah, hostlih, šotorih(!) in podobno. Nikoli nisem ničesar izgubila in nikoli mi nihče ni ničesar ukradel. Letos pa me je fant prepričal, naj denarja in dokumenotv nikar ne puščam v hostlu. Že prvi dan sem izgubila potni list, 300 evrov, ki sem jih imela za nadaljevanje poti, kartice za fotoaparat... Odločila sem se, da mi to ne bo pokvarilo potovanja, in res mi ga ni. Čez dva dni sem sredi Londona prišla do svojih stvari...
Skratka, odslej bom dokumente puščala tam, kot se mi bo tisti trenutek zazdelo. Tako kot do tega potovanja. Konec koncev tudi sefi niso najbolj varni ;)

nbvcj
12.11.2005, 15:21
Kaj mi lahko kdo posreduje izkušnje o jezikovnih tečajih v Angliji?
Če je že kdo tam bil ali kaj ve o tem naj mi prosim to napiše.

hvala

Nushy
13.11.2005, 09:52
Na takšnem tečaju sem bila pred šestimi leti. Takrat je veljajo tole: dražji kot je tečaj, več je pouka. Nekako logično. Sama sem izbrala najcenejega, ker takrat nisem vedela, kako to gre in ker nisem imela denarja.

Najprej moraš razčistiti pri sebi, zakaj sploh želiš na tečaj. Ker bi rad pridobil na besedišču, ker bi rad govoril v angleščini, ... Moj razlog je bil iti v Anglijo, in tečaj je bil takrat edina možnost zame. Po ne vem kakšni sreči sem izbrala pravi tečaj. Kar se tiče samega znanja angleščine, pa nisem odnesla skoraj nič.

Nekaj let pozneje je na tečaj šla tudi sestra. Izbrala je dvakrta dražjega pri priznani slovenski turistični agenciji. Imeli so precej več ur na teden, vendar pa v 14 dneh spet ni odnesla ne vem česa.

Moje mnenje: če imaš v srednji šoli angleščino 4 ali 5, od tečeja ne odneseš prav veliko (kar se jezika tiče!). Poznam pa nekaj ljudi, ki so na teh tečajih izgubili strah pred govorjenjem v angleščini in podobno.

Po moje ne smeš pričakovati, da boš v dveh ali treh tednih obvladal angleščino.

Kar se pa ostalih stvari tiče... Zame je bil tečaj nepozaben. Predvsem zaradi vseh tistih stvari, ki so bile zunaj učilnice. Npr. življenje pri družini v enem malem obmorskem mestecu. Pogovorjanje z ljudmi z vseh koncev sveta... Kot sem že rekla, zame je bil tečaj le izgovor, da grem pri 16ih sama v Anglijo ;)

nbvcj
13.11.2005, 13:10
Hvala ti za odgovor,sem pa slišal,da so nekateri odnesli veliko,drugi pa ne..........Jaz mislim it v Anglijo izključno zato,da bi pridobil na znanju angleškega jezika.

Smarty
13.11.2005, 15:11
Jst sm tak tečaj dobila za darilo in grozn mi je blo sam k sm pomislna na Anglijo in še njihova hrana...no, pol sm se odločila, da vseen grem, ampak ne v Anglijo. In sm šla na Malto. Živela sm pr družini, ker sm tako hotela. Mela sm 4 ure na dan, pa neki kao individualno...največ sm odnesla od stikov z drugimi, sploh doma pr družini, od samga pouka pa bolj malo. Ampak je blo pa zelo zelo zanimivo. In vroče za umret.:cool:

Jst svetujem vsakemu da gre, ker poleg tega, da si prisiljen govort tuj jezik, zgubiš strah, znajdt se morš v vsaki situaciji in mogoče spoznaš še fajn prjatle...

Sestra je bla pa v Londonu, komi smo jo domov spravl in je bla tut čist navdušena. Ampak nad vsem drugim kot nad učenjem angleščine. Mislm, da je sploh bolj mal hodila k pouku.:blush:

http://freeweb.siol.net/kompar78/Smilies/essen.gif
Kaj bomo dobrega jedli?

lady_lucifer
13.11.2005, 15:16
jst sm bla dvakrat na takem tecaju, enkrat v londonu in enkrat v cambridgu. in obakrat mi je blo dabest!:2thumbs: naucila sm se velik, ker sm sama tako hotla...pa vedn so mene rinl naprej, ko je blo treba koga kej prasat:D nikol nism bla pr tako pr druzini, ker mi ni blo do tega, da bi se komu kr naselila v bajto. pa tko je, cist odvisno na kaksno druzino naletis:blackeye:. vedno sm bla v "studentskem domu"...mas velik slovencev okol, ampak je samo od tebe odvisno, ce se bos druzla z njimi in govorila slovensko...al pa z drugimi in govorila anglesko. :approve:

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

iri
13.11.2005, 15:53
Jst sem bila tudi dvakrat po 3 tedne v Angliji na tistem programu, ko te naseljo pri angleški familiji in v šolo lepo hodiš par ur na dan. Sem imela srečo z družinami in družbo, tako da je bilo obakrat super. :approve:

http://smiley.onegreatguy.net/bunny.gif

Gravity makes the heart grow fonder.

nbvcj
13.11.2005, 20:24
hvala vam za te odgovore,ti odgovori mi bodo prišli prav.

urosbe
20.11.2005, 18:10
Balonar ali kdo, ki je že bil na potovanju po Turčiji s Sunshine Touristik. Kako se vam je zdelo? Je vredno tega denarja? Kakšni so hoteli - so res na nivoju (4 in 5 zvezdic), vodič, avtobusni transport, organizacija, hrana:)?
Doma imava s punco že vse pripravljeno, tudi račun sva že prejela, ki ga je potrebno le še plačati v prihodnjem tednu. Z vsemi dodatki (letališke pristojbine, avtobusni prevoz, zavarovanje) je doplačila za 2. osebo točno 499 EUR, kar niti ni tako malo.

matkov
24.11.2005, 10:19
Verjetno je to največji trik, ker to doplačilo 499EUR pokrije ceno obeh. Na nekaterih agencijah v Sloveniji greš v Turčijo že za 50kSIT.
Saj, če je zadeva korektno izvedena, se vseeno še splača. Ne smeš pa preveč verjet, da je ti je bon padel iz neba.

Če se bosta odločila za pot, poročajta kako je bilo...

urosbe
26.11.2005, 18:40
V bistvu še kar čakava kakšno bistveno informacijo oz. izkušnjo od koga, ki je na tem potovanju bil. Balonar se nažalost ne odzove.

urosbe
30.11.2005, 17:29
Saj človek ne more verjet, kakšen odnos do strank imajo lahko nekateri. Prejmeva pred cca 14 dnevi račun, gor pa napačno napisan priimek od punce, ulica in kraj kjer stanuje, prav tako moj priimek. Sami od sebe so dodali 20 EUR po osebi za zavarovanje v primeru odpovedi. Pokličem na agencijo ter prosim, če bi lahko podatke popravili, da ne bo kakšnih problemov na letališču s karto. In dobim odgovor, da to sploh nima veze, da ne bo nihče nič kompliciral, da so enkrat celo ime in priimek po pomoti zamenjali, pa niso komplicirali. V glavnem, ni se jo dalo z lepimi besedami prepričati, da bi popravila podatke. Potem pa vprašam, zakaj so sami od sebe dodali storitev, ki je nisva obkljukala pri prijavnici. Tudi za to nisem dobil jasnega odgovora. Potem sem pa čisto informativno vprašal, kako to zavarovanje v praksi zgleda in dobim naslednji odgovor. V primeru, da je odpoved najkasneje do 21 dni pred potovanjem, dobiš povrnjeno 90% celotnega zneska, v primeru da odpoveš 10-21 dni pred potovanjem, krijejo le še 70%, če pa odpoveš v odbobju zadnjih 10 dni, pa ne dobiš NIČ! Kakšno zavarovanje je potem to? Če bom odpovedal, bom verjetno zato, ker si bom zadnji teden ali celo dan zlomil nogo, zbolel ali kaj podobnega.

Punca kliče naslednji dan in lepo pove, da so me zelo na hitro odslovili prejšnji dan in da bi res rada, da popravijo podatke. In nekako jo uspe prepričati, da si ženska zapiše, kar je bilo narobe napisano. In na dobi informacijo, da bodo poslali nov račun s pravimi podatki.

Včeraj ga prejmeva in zgroženo ugotoviva, da so popravili le od punce priimek, VSE ostalo je še vedno narobe. S tem da so oni vse podatke prejeli z velikimi tiskanimi črkami na prijavnici izpolnjeno. Ne vem, a je človek res nepismen, da namesto besede "Kranj" napiše "Krunj" in podobno...

Danes sva jih spet klicala, uradne ure naj bi imeli 8-12h, vendar jih nisva uspela dobiti (dobila sva le telefonski odzivnik, ki je bil pa poln). Tudi zadnjič sem jih uspel dobiti šele po ene petih poskusih.

Kdo mi naj garantira, da bo tistih 499 EUR doplačila (za drugo osebo) vrednih svojega denarja in da bodo hoteli res s 4-5 zvezdicami. Čudno, da niso še kakšne zvezdice spustili v prospektu (mogoče so pa kakšno preveč napisali:)

Pa še nekaj se mi sumljivo zdi. Večina terminov je zasedenih že 2 meseca pred potovanjem, to je kar nekaj ljudi, da bi pa našel koga, ki bi mi iz prve roke povedal, na kakšnem nivoju je potovanje izpeljano, ga pa kar ni.

Resno premišljujeva, da odpoveva vse skupaj.

solsikke
30.11.2005, 18:35
Glede na napisano sploh ne vem, kaj še čakaš z odpovedjo.
Z agencijo, ki ima tak odnos do vsega, ne bi šla niti na Bled na kremšnite. :nonono:

100% woman and the maraschino cherry on top of everything else.
Good girls get fat, bad girls get eaten http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e020.gif

Savo
23.12.2005, 16:52
Vem,daje še prezgodaj, vendar imam čas, zato bi postavil vprašanje ! Starša bi rada šla naslednje leto na dopust v Turčijo. Pogoj je All inclusive, lahko tudi s tujo agencijo ( Gulet, Neckermann itd... ). Dobrodošli vsi nasveti o primernih lokacijah in hotelih s tako ali podobno ponudbo !

izzycar
25.12.2005, 13:00
najboljse je v Antalyji, tam sem bil pa je bilo super--pa pammukale to so zakon
cez mesec in pol pa grem s solo v Bodrum-200km stran od Izmirja
--turcija je zakon pa tko pocen

LaKet
04.01.2006, 19:50
hej...

vidim, da se je vnela burna razprava o tejle turciji preko sunshine touristika.. kako ste se potem odlocili???... namrec moja starsa sta dobila isto tak bon in se nam dogaja tocno tako kot je opisal urosbe.. napake na racunu, isto obracunano (nezazeljeno) zavarovanje, da ne omenim, da na racunu ni niti ziga niti podpisa, niti natipkane odgovorne osebe.. kesh je treba pa nakazat nekam v svico.. hm...
po mojm je boljs, da na tole pozabita pa gresta v kako preverjeno slo agencijo.. za 499 evrotov, se da tud po redni poti pridet v turcijo... al kaj mislite??

lep dan

D' Andre
12.01.2006, 16:45
Ne gre za nategovanje, podrobno raje preberi splošna pravila, ko podpišeš pogodbo - tam piše, da ti agencije lahko naknadno nabijejo dodatne stroške, če se cena do odhoda potovanja spremeni. Z gorivom vemo, kako gredo cene gor - dol, torej to ne bi smelo biti nobeno presenečenje. Valjda ne bo Adria krila razlike.

herman82
15.01.2006, 10:11
V premislek vsem, ki boste potovali z agencijo CMT – Collegium.

Za novo leto 2005/2006 smo bili z omenjeno agencijo v slovaških Tatrah, kjer smo bili priča daleč najbolj porazni organizaciji, nesposobnosti in nezainteresiranosti vodičev…

Pa bi začel kar: že v samem kataloškem opisu aranžmaja so nam obljubljali vrsto animacij kot so npr. spoznavni večer ob prihodu v Tatralandijo, tekmovanja med apartmaji, igre na snegu… Nič od tega se ni zgodilo!

Že ob prvi prijavi preko interneta, rezervacija ni bila sprejeta. Po telefonskih klicih in osebnem obisku v agenciji, sem uspešno potrdil rezervacijo.

Odhod iz Ljubljane je bil predviden ob 23.30, zaradi nepopolne evidence potnikov smo odpeljali šele nekaj čez polnoč. Vodiči so na kraju odhoda »izvedeli« da pobiramo potnike tudi v Celju in Mariboru: »Oh! A v Celju tud pobiramo?« (vodička Zala).
V Celju smo pobrali najmanj 10 potnikov, ura je bila nekaj čez eno (predviden prihod v Celje je bil ob 00.30).

Sam sem se želel priključiti skupini v Celju, kar je bilo predhodno treba agenciji sporočiti po telefonu. V obvestilu ki so mi ga iz agencije poslali dan pred odhodom, sta bili zapisani dve številki GSM in stacionarna, na kateri bi naj sporočil, da me poberejo v Celju.
Dan pred odhodom sem klical na obe številki kar nekajkrat, vendar ni nihče dvignil telefona.
Na dan odhoda sem klical cel dan! Od jutra do večera skoraj vsako uro. Nekaj ur pred odhodom, sem s pomočjo funkcije »redail« na GSM 041 710 777 klical več kot dve uri. Zanimivo je, da je to Collegium ova dežurna številka in je bila v teh nekaj urah večkrat zasedena, kar pomeni, da je bil ob telefonu nekdo stalno prisoten, vendar se na klice ni oglašal.

V Mariboru smo pobrali še tri potnike, ki jih ob 3h zjutraj seveda ni bilo na postaji (predvidevam, da so tudi oni klicali na prej omenjeno GSM številko, ki je bila tako rekoč neuporabna). Nekako so jih priklicali, tako da smo bili na mejnem prehodu Šentilj natanko ob 3.30 uri zjutraj.

V Tatre smo prispeli ob 16.30, kjer so nam vodiči v mrazu in temi razdeljevali ključe apartmajev in kartice za vstop v apartmajsko naselje. O tem, da smo bili napačno razdeljeni po apartmajih niti nebi izgubljal besed, niti o tem da je razdeljevanje zaradi nesposobnosti vodičev (Zale, Barbare in Marka) trajalo debelo uro!

V dnevih ki smo jih preživeli, kot sem že na začetku omenil, se ni dogajalo nič obljubljenega zabavno animacijskega programa.

MASTNO smo plačali tri fakultative:

1. Slovaška večerja – 13 EUR, dejansko je bila vredna okoli 6 EUR.
2. Novo leto – Discoland 15 EUR, prostor + 1dl šampanjca. Dejanska cena 180 SIT !!! (razvidno iz vstopnic, ki smo jih dobili na vratih)
3. Striptease 10 EUR – za manj kot 5 min poplesavanja v praznem lokalu.

Na potovanju ni bilo podanih absolutno nobenih koristnih informacij o samem kraju, kulturi, znamenitostih in prav tako o samem turističnem centru (cene smučarskih kart, ugodnosti…).

Bili smo prepuščeni samim sebi in svoji iznajdljivosti, vodiči pa so se izolirani zadrževali v svojem apartmaju.

Na poti nazaj je bil obljubljen ogled Bratislave in nakupi v večjem nakupovalnem centru. Zopet smo krenili prepozno, a kljub gneči na cesti prišli do Bratislave v času, ko so bili večji trgovski centri še odprti, a nam kljub lakoti in prošnjam, da se ustavimo vodički Zala in Barbara nista privoščili postanka, o tem nista hoteli niti slišati.
Ustavili so nas šele na avstrijski strani, na avtocesti, kjer so bile cene v samopostrežni restavraciji EVROPSKE, seveda v evrih in zaradi lokacije ob avtocesti še dodatno zasoljene (zadnje slovaške krone so bile namenjene za nakupe in hrano na slovaški strani)!

Za zaključek naj še povem, da so bili za istemu potovanju priključeni potniki agencije ILIRIKA, kateri so za popolnoma enak aranžma odšteli 31000 SIT, mi pa 45000 SIT!!!

Edini sposoben človek od agencije, ki je bil pripravljen sodelovati z nami je bila vaditeljica smučanja Tamara.

Zala, Barbara in Marko pa so pokazali totalno nesposobnost organizacije, nepripravljenost, nesposobnost reševanja spontanih zapletov, odgovor na večino vprašanj je bil: »ne vem, se bom pozanimala«.

Vsi, ki se odločate za to agencijo, raje še enkrat premislite!

Tangaroa
15.01.2006, 13:04
Hojla.

No, jaz lahko vse skupaj le potrdim. Res katastrofa pod vsakim nivojem. Da jih ni sram, takole na*.... vsako leto večkrat študente.

To se mora nehati!!!!!!!!!!!

Lp
:veryevil:

TuNina
16.01.2006, 15:23
collegium ima tako porazne vodiče in organizacijo, da je kar smešno, cene pa so čist previsoke za ološ, ki ga nudijo.

Duh
16.01.2006, 20:38
Ma saj verjamem da so vas nategnili, pa vseeno bom malo nesramen :veryevil: ...

Ma ko čitam podobne pritožbe, kjer se relativno mlad folk pritožuje, da ni bilo neke "animacije" al pa da jih niso peljali v neke šoping centre na potovanjih, se kar privoščljivo režim :veryevil:

kaj pa rinete z nekimi agencijami. Malo gnara malo muzike. neki pa morajo zaslužit, eheh...očitno je še dovolj folka, ki naseda podobnim akcijam ;)

spoznavni večer si po navadi naredimo sami, pa tud v šoping gremo, če nam kdo dovoli al ne... da bi pa nekomu še plačal za to, pa mi ne pade na kraj pameti :angel:

Tanatie
21.01.2006, 00:32
js sem sel letos z njimi za novo leto v krakow. vodic je bil eden (ustavili smo se v ausvicu, v rudniku soli in na gradu wawel, kjer je bili lokalni vodici, pa je nas vodic vedno znal dadati se kaj kar so lokalni vodici izpustili) in je bil zelo dober. cene so bile normalne razen za samo novo leto kjer se mi zdi da so navili cene pijac. vstopnina v klub rezerviran za mislim da 5 avtobusov slovencev in en avtobus hrvatov (in par poljakov, ki so preko vez prisli not) je sicer bila 20 eurov (vstet welcome drink in garderoba), samo je bilo to v primerjavi z ostalimi klubi zelo poceni. npr eni so sli v nek drug klub kjer bi morali dati vsak po 300 zlotov (1 zlot je 60 tolarjev) ampak so potem nasli nekoga ki je poznal lastnika in jih je not spravil (z muko) za 20 eurov...pijaca v nasem klubu je bila taka: vodka s celim red bullom (red bull je najdrazja pijaca kar sem jih nasel v krakowu) je stala 1020 SIT. Naslednji dan smo sli sami v neko pivnico kjer smo dali za 5 velikih (in mocnih:)) pirov in ene lucky strike cigarete 35 zlotov (medtem ko je bilo na novo leto v nasem klubu 5 redbull vodk 85 zlotov). V hotelu je bila kava z mlekom drazja od cigaret. v glavnem jst sem bil zelo zadovoljen, edina pripomba, ki jo imam so bile cene v novoletnem klubu, ampak konec koncev ni bil obvezen, tako da bi lahko sli tudi kam drugam (ali pa bili na trgu, kjer je bilo 7 odrov in 20 minuten ognjemet). tko da z moje strani vse pohvale collegiumu. sploh pa recimo na tradicionalno poljsko vecerjo nisem sel (baje da majo zanic lokalno tradicionalno hrano) in sem rajsi tri ure porabil za to da sem se zgubil v mestu in si ga dodobro oledal. mi je bilo mislim da najboljse novo leto doslej. sem sicer ze bil na boljsih potovanjih, samo nobeno od njih ni bilo novoletno.

p.s.
se ena pripomba - vozili smo se 14 ur in smo prisli tja polomljeni. hocem rect da bi bil lahko kak postanek ali dva na poti vec.

Mitja1
26.01.2006, 13:06
Mislim da ljudje včasih mal preveč pričakujete.....
Nekateri dejansko plačajo 20.000 SIT za 4 dnevni izlet nekam in za to pričakujejo hotel 5 zvezdic v centru mesta, vodiča, ki mora itak vse vedt, ALL inclusive in da se jim bodo vsi v tujini skoz vsi klanjal, ker smo mi pa GOSTI IZ SLOVENIJE!!!!

Včasih je treba bit tud mal realen in mal vedt kaj se lahko pričakuje od cene.....

eleonora
02.02.2006, 18:21
Lepo pozdravljeni!
Sem nova tu, upam, da bom dobila kako koristno informacijo. Čeprav je še zima, se že odločamo za poletne oz. jesenske počitnice. Odločam se med dvema tur. agencijama. Eno poznam, to je Intelekta, ampak mi njihova ponudba lestos ni ravno najboljša. Druga agencija je pa Sunholidays.
Zdaj pa vas prosim, če kdo pozna to agencijo (Sunholidays), naj mi napiše, kako so bili zadovoljni z njimi, ali če pozna obe, primerjavo, če se da.
Hvala za vsa mnenja.:cool2:

Jerok
03.02.2006, 15:52
Poiskusite, kar zanimivo. :kmet:

http://www.slovenia-tourism.si/asp/another.asp

kapica
14.02.2006, 17:38
Sem se odločila in z velikim strahom odletela v Turčijo. Bila sem prijetno presenečena. HOteli SUPER,
hrana SUPER, vodič SUPER, skratka visoko nad pričakovanji. Tisti ki ste omahovali vam je lahko žal,
kajti sedaj so zaradi gripe vsa naslednja potovanja odpovedali. Lahko pa si ogledate fotke na moji
strani pilot-slo.com

tayaoo
14.02.2006, 19:39
Lansko leto konec junija smo preživeli dopust v Turčiji , hotel MERYAN , Alanya
Potovali smo z Globtourjem , organizacija odlična, vodič zelo prijazen ,v hotelu odlična hrana, da o izbiri sladic ne govorimo:2thumbs: . Hotel ima čudovit vrt, organizirano animacijo za otroke, odrasle , plaža izredno čista , vsako jutro počiščena, nobenih smeti. ocena : odlično. Ljudje so izredno prijazni!
Od izletov smo si ogledali Pamukkale, res je celodneven izlet kar naporen , veliko vožnje vendar le tako lahko vidiš notranjost , neturistični del .. in pa seveda Pamukkale. Vzemite s seboj pokrivala ... vročeee!
Šli smo tudi na izlet v mesto Alanya , spremljal nas je slovenski vodič , nato kosilo na reki Dimcay. zanimivo.
Skratka ob odhodu smo si želeli da bi lahko bil naš dopust še malo daljši. Z veseljem bi se vrnili v ta hotel - priporočamo. In še pomembno ( vsaj za nas je bilo) ne spreglejte za otroke zelo ugodna ponudba!

fortitudo
27.03.2006, 13:48
Slučajno sem naletela na tale forum in debato o nagradnih igrah in nagradnih izletih, ki naj bi jih organizirala agencija Sunshine Touristik. Tokrat gre za podobno zadevo: nek znanec je bil na neki predstavitvi in je dobil nagradni bon za osemdnevni izlet v Španijo, ki ga zdaj hoče podariti meni. Zadeva je podobna kot pri Turčiji, tudi tu sopotnik doplača nekih 100 tisoč. Dve taki potovanji dve različni osebi prodajata tudi na bolha.com, eden pa to prodaja preko svoje domače strani. Pa mi je vse skupaj malo zasmrdelo in sem šla malo preverit in za začetek ugotovila, da zgoraj omenjene agencije, oziroma njene podružnice ne najdem v nobenem poslovnem imeniku, niti na seznamu agencij in njihovih podružnic v Sloveniji je ni - pa naj bi imela nek biro v Kopru ali kaj????. Vse kar se da najti je njihova domača stran v Švici, kjer pa me je presenetilo, da Španije sploh ni v njihovi ponudbi.
Ker sem brala, da je nekdo tu na forumu s to agencijo kao že potoval in da sta se dva še odločala, me zanima predvsem še kakšna izkušnja. Oziroma v primeru tistih dveh, ki sta se odločala: sta potem šla ali nista?

laze123
31.03.2006, 18:35
Kakšo Je Kaj Vreme V Aprilu Nakubi?

avtodomar
02.04.2006, 12:21
Za daljše potepanje po Evropi z avtodomom vabim sopotnico 50+, ki rada potuje in je pripravljena na zabavno in intelektualno druženje. Moj naslov je odbor@myway.com. Oglasite se!

david79
17.04.2006, 19:19
Od 30.6. do 16.7. se odpravljamo z avtodomom
po Skandinaviji (Danska, Švedska, Finska, Norveška)

Avtodom je že rezerviran! Stroški cca 200.000 SIT/osebo.

Zainteresiran–i/e se javite čimprej!

Lahko pokličete na 041 905 100.
Ali pa pošljete e-mail na likar.david@volja.net

Lep pozdrav vsem popotnikom,

David

Speedy
07.05.2006, 17:53
Tud jes sm dobu tale potovanje v Španjo, s Sunshine Touristik
iz prebranega nisem razbral ali je že kdo bil na njihovih potovanjih, če je prosim za malo podatkov o potovanju.

primzo
09.05.2006, 13:10
5.5.2006 smo se v dveh avtobusih odpravili v Opatijo po nagrado vredno 589 Eurov. Nagrada smo si pridobili z žrebanjem za Hondo. "Svečano podeljena nagrada" je bila Costa Brava Španija - 8 dni, ki smo jo dobili vsi izžrebani. En avtobus - 15 izžrebanih. Ostali pa se lahko priključijo kot dodatne osebe za potovanje bonom vrednosti 200 Evrov. Te nagrade se podeljujejo že dva mesec. Zanima me ali se je do sedaj že kdo prijavil na to potovanje ali je vse skupaj ena velika goljufija?

Speedy
09.05.2006, 13:42
Sem se odločila in z velikim strahom odletela v Turčijo. Bila sem prijetno presenečena. HOteli SUPER,
hrana SUPER, vodič SUPER, skratka visoko nad pričakovanji. Tisti ki ste omahovali vam je lahko žal,
kajti sedaj so zaradi gripe vsa naslednja potovanja odpovedali. Lahko pa si ogledate fotke na moji
strani pilot-slo.com
Ne vem kaj naj si mislim, samo sem malo brskov po netu, pa so taka potovanja v Španijo med 60 in 100k. Mislim da bom šel, konec septembra, bom pa še malo brskal po netu za info.

big foot
12.05.2006, 08:03
imam jih za 100.000 sit, pa jih prodam za 90k sit.
gremo z drugo agencijo, ker kompas te destinacije nima :(
tel 031 351 427

noella
16.05.2006, 15:08
Zivjo!
Sem studentka in iscem druzbo za popotovanje po Indiji. Odpravljam se oktobra 2006 za dva do tri mesece. Ce bi mi delal7a druzbo, mi pisi na moj email dusk.musk@gmail.com

Cifra
31.05.2006, 12:35
NOVO vozovnice ICS Special

Petnajstega maja Slovenske železnice uvajajo novo ponudbo ICS-Special za potovanje z nekaterimi vlaki InterCity Slovenija (ICS).

Namen
Ponudba ICS-Special je namenjena za vse potnike in velja za enosmerno potovanje v 2 razredu na vseh relacijah vlakov InterCity Slovenija (ICS) številka 12, 17 in 26:

ICS 12: Ljubljana (5:45) – Maribor (7:33)
ICS 17: Maribor (12:50) – Ljubljana (14:38)
ICS 26: Ljubljana (19: 45) – Maribor (21:33)

Cene vozovnice za enosmerno potovanje je 990,00 SIT (4,13 EUR).
V ceni je vključena tudi obvezna rezervacija sedeža.

Pogoji uporabe in nakupa
Število vozovnic po vlaku je omejeno.
Nakup vozovnice je možen najpozneje en dan pred dnevom potovanja (v predprodaji od 15. maja). Na dan odhoda vlaka nakup vozovnice ni možen.
Vozovnice ICS-Special veljajo le za dan in za vlak, za katerega so izdane. Na drugih vlakih vozovnice ne veljajo).
Prestop v višji (prvi) razred po tej ponudbi ni dovoljen. Ob prestopu v 1. razred se potniku zaračuna razlika med cenama 2. in 1. razreda brez popusta.
Vračilo denarja za delno ali v celoti neizkoriščene vozovnice ni možno, prav tako ne zamenjava vozovnice.

Prodajna mesta
Vozovnice lahko kupite na potniških blagajnah na postaji Ljubljana, Zidani Most, Celje, Pragersko in Maribor.

Cifra
31.05.2006, 12:36
ICS v eno smer je sicer 2963 SIT

mertseger
31.05.2006, 12:39
Men je še bolj všeč tista za 15k do Munchna pa nazaj

Cifra
31.05.2006, 12:43
Men je še bolj všeč tista za 15k do Munchna pa nazaj
Ja, če se voziš tja. Sicer pa je tale ICS special odlična varjanta za študente, na relaciji LJ-MB in teh je kar veliko. Sicer malo pozno, glede na to, da je zdaj že konec faksa, bo pa vseeno komu prišlo prav

snežko
05.06.2006, 18:29
:) za vse , ki jih zanima mnenje tistih, ki so že bili v kraju kamor greste na dopust prečekirajte www.tripadvisor.com

*Limona*
07.06.2006, 20:18
5.5.2006 smo se v dveh avtobusih odpravili v Opatijo po nagrado vredno 589 Eurov. Nagrada smo si pridobili z žrebanjem za Hondo. "Svečano podeljena nagrada" je bila Costa Brava Španija - 8 dni, ki smo jo dobili vsi izžrebani. En avtobus - 15 izžrebanih. Ostali pa se lahko priključijo kot dodatne osebe za potovanje bonom vrednosti 200 Evrov. Te nagrade se podeljujejo že dva mesec. Zanima me ali se je do sedaj že kdo prijavil na to potovanje ali je vse skupaj ena velika goljufija?

ja, jz poznam to zadevo ... mislm, sem mela namen it, pa ne morem, ker je neki osebnga vmes pršlo :cry: :cry:
po moje ni glih neki nateg, sam za ta denar, ko ti tam ponujajo KAO eno osebo zastonj, druga pa za okol 80 al 90.000 ... za ta denar greš lahko v Španijo v eno stran z avionom (tut za še manjši denar), ne pa z busom, kakor v tem primeru :P. na tem potovanju očitno plačaš še skor celga tistga, k gre "zastonj" zravn .... ampk men je bil program še zmer dost všeč in sem bla 150 % da grem ... sam, kaj čmo :mad: :cry:

hawkeye
09.06.2006, 03:43
Odprl sem novo temo glede turistične agencije HELIA, pa mi nihče ne zna odgovoriti. Poiskušam še tukaj. A kdo kajve o tej kolesarski agenciji? Njihova ponudbe so tako ugodne, da so komaj še verjetne.

LP

hawk

*Limona*
09.06.2006, 12:07
poglej na http://www.slovenia.info/intro/
tam mislm da je neki pisalo o helii pa o teh kolesarskih izletih, sej če ne pa vtipkaš v iskalno polje pa bo kej najdlo ...drugač pa :dontknow:

j.markota@siol.net
19.06.2006, 23:18
Od 30.6. do 16.7. se odpravljamo z avtodomom
po Skandinaviji (Danska, Švedska, Finska, Norveška)

Avtodom je že rezerviran! Stroški cca 200.000 SIT/osebo.

Zainteresiran–i/e se javite čimprej!

Lahko pokličete na 041 905 100.
Ali pa pošljete e-mail na likar.david@volja.net

Lep pozdrav vsem popotnikom,

David

Kako starost udeležencev pa pričakujete?:2thumbs:

Teych
27.06.2006, 00:01
Ni ravno potovanje, ampak vseeno, ne vem kam naj dam drugam tole temo...

Kot najbrž že veste, se drug teden v Novem Sadu odvija EXIT fest, na katerem bodo nastopili mnogi znani izvajalci, od Billyja Idola, HIM, Franz Ferdinand, The Cardigans, Pet Shop Boys ... v glavnem, celoten program je objavljen na uradni strani EXITfesta http://www.exitfest.org/index.php?option=com_content&task=view&id=922&Itemid=335

Mene pa zanima nekaj drugega... sej vem, da so realne možnosti zelo majhne, ampak probat ni greh pravijo... fora je v tem, da sem na nekem radiu zadela vstopnico, žal samo eno, in ne poznam nikogar, ki bi se tja dejansko odpravil, tako da, v bistvu me zanima, če gre slučajno kdo dol, ima prevoz, pa če slučajno rabi kakšno osebo za deljenje stroškov prevoza (mene npr. :D )...

No, če se slučajno kdo najde, al pa ve za koga, ki gre, bla bla bla, mi lahko piše na mejl karkoli.ze@gmail.com, al pa nej se javi kr tuki...

Lepo se imejte, kjerkoli že, pa hvala za kakršnokoli informacijo!

vialodi95
27.06.2006, 11:10
2 avgusta gremo z avtom v Španijo in še imamo eno prosto mesto za delitev stroškov. Gremo pa v Pamplono, San Sebastian, Barcelona cca 14 dni
je že kdo skakal pred biki:evil: .....

sid
28.06.2006, 16:22
Pozdravljeni!

Že dolgo se veselim letošnjega dopusta, saj potujem v kraje, ki so mi zelo pri srcu. Danes tri dni pred odhodom sem doživel šok. Iz agencije prispe obvestilo (po mailu), kjer piše, da bomo gosti, ki letujemo tam preko agencije ločeni od ostalih (skupinski zajtrk in večerja, ob točno določeni uri, v ločenih prostorih). Prav tako naj bi bil za večerjo en meni za vse. Ker sem se pred plačilom letovanja o hotelu detajlno pozanimal, sem sedaj ogorčen, da nam ne ponujajo tistega, kar hotel drugače ponuja ostalim gostom.
Menim, da gre v tem primeru, za grobo zavajanje potrošnika, saj nikjer ob vplačilu rezervacije ni bilo rečeno, da bo zajtrk za skupino (Slovence) ob točno odločeni uri, prav tako večerja. Najlažje je počakati do dva dni pred odhodom in šele takrat razkriti vse karte. Hvala za take agencije, jaz bom zahteval denar nazaj, saj pod takimi pogoji ne bi vplačal dopusta (prav tako so mi svetovali na zavodu za zaščito potrošnikov).
Če bodo kaj komplicirali gredo pa še na tržno inšpekcijo.

Vaše mnenje?

zverina
28.06.2006, 17:25
mogoče smo slovenci znani svetu po nekulturnem obnašanju pri mizi.

*Limona*
28.06.2006, 20:48
Glede tega Sunshine touristik al kaj, k daje bone za Španijo :confused:

A je že kdo šel??????????

K mene je spet začelo mikat, da bi šla ... :nonono:

dejte, prooooooooosim, napisat kej o tem, pa če je kdo kje kej preverjal....:tenx: res, k bi mi to fuuul pomagalo pr odločitvi :dontknow:

zdej sem čist zmedena pa zmešana od tega :P :(

lady_lucifer
28.06.2006, 21:49
dej povej ime agencije in kam gres to na dopust...

iri
02.07.2006, 12:15
Tek z biki je 7. julija, tko da boste zamudili igranje kamikaz.

genetik
09.07.2006, 12:35
Hoj!

Mogoče kdo ve, če je možno pri nas kje dobiti privez za manjši gumon (<4m) za par dni, npr. za podaljšan vikend? Pa da je varno seveda ;) Bratranec mi je rekel, da bi blo najlažje kar v kampu Jadranka v Izoli (pač v morju pred obalo), ker baje ponoči hodijo varnostniki okol in da je zato "dokaj" varno... any idea???

spartan
09.07.2006, 15:25
Hoj!

Mogoče kdo ve, če je možno pri nas kje dobiti privez za manjši gumon (<4m) za par dni, npr. za podaljšan vikend? Pa da je varno seveda ;) Bratranec mi je rekel, da bi blo najlažje kar v kampu Jadranka v Izoli (pač v morju pred obalo), ker baje ponoči hodijo varnostniki okol in da je zato "dokaj" varno... any idea???

zakaj ga pa enostavno ne zvlečeš na suho....

genetik
09.07.2006, 17:31
hm, kje??? rabim namreč prostor za čez noč in da je varno, kar se kraje tiče...

lojko
10.07.2006, 00:26
Proti koncu tedna se orpravljam v Romunijo - Ckuj Napoca in okolica. Če ima kdo slučajno isto pot, prevoza pa ne, se mi lahko pridruži, malo za kratkočasje med vožnjo, malo pa za delitev stroškov poti. Za dodatna pojasnila pišite na potepuh123@gmail.com!
Vabljeni

Kaco
11.07.2006, 10:40
dej povej ime agencije in kam gres to na dopust...

Street Tour iz Portoroža z blagovno znamko Sunshine Touristik je to.

bejba020
18.07.2006, 13:46
a kdo ve kok pride ali kje na internetu lahko izvem kolk pride letalska karta ljubljana-sarajevo ali pa zagreb-sarajevo ....hvala!

enfant
18.07.2006, 14:17
Kadar iščem letalske karte (študentske) ponavadi najprej pogledam tukaj http://www.sta-lj.com

V Sarajevo pa se bolj splača letet iz Zagreba, mislim, da je povratna karta okrog 120 evrov (vsaj bila je).

Se pa splača še malček pogledat okrog.

stella7
25.07.2006, 10:35
lep pozdrav,

Iščem sostanovalce, da bi si delili 3 sobno hišo (3 sobe, dnevna, kuhinja, kopalnica, WC in vrt). Tedenska najemnina znaša 60 GBP. Dela je v UK veliko in se ga hitro najde. lahko pomagam pri iskanju. Min. urna postavka je c.c. 5 GBP

Za vse dodatne informacije mi pišite na lgmi.lori@yahoo.com

lp,
Lori

Comtesse
28.07.2006, 14:35
Živjo,

Tudi jaz se imam namen odpraviti na "otok" ter tam nadaljevati šolanje.

Sicer me bolj zanima Škotska, ( Edinburgh).

Kakšni so v povprečju pogoji za delo (delovno dovoljenje, bivalna viza). ter kako naj se lotim iskanja službe npr. preko interneta?

Kakor vem, so stvari postale enostavnejše, z vstopom Slovenije v EU.

Bom zelo hvaležna za kakšno konkretno informacijo. :rolling:

Lp

stella7
31.07.2006, 09:09
Živjo,

Delo si lahko iščeš preko neta, super stran www.gumtree.com vendar je bolje, če si v VB, ker delodajalci te znajo kar hitro povabit na intervju. Dela v VB je veliko in se ga hitro najde, seveda, če nimaš kakšnih posebnih želja (televizija, mediji, intd.) potem pa se malo dlje išče delo.

Kaj greš študirat? Si že sprejet na študij? Glede delavnega dovoljenja ti bo vse delodajalec uredil.

lp,
Lori

korenje
31.07.2006, 09:17
pa se splaca pustit vse za sabo v sloveniji, samo zato da gres delat v tujino?
lori, koliko casa pa mislis delat v londonu?

stella7
02.08.2006, 09:54
Ojla,

Jaz bom v Londonu 1 leto, lahko pa tudi dlje. Glede, ali se splača ali ne, je pa odvisno od posameznika do posameznika in njihovih želja :)

stella7
02.08.2006, 09:58
:) Ali si kdo želi iti v Anglijo? Najeto imam 3 sobno hišo v Wiblendonu (London). Tedenska najemnina znaša 60 GBP + stroški. Pomagam ti lahko pri iskanju dela. Delo se dobi zelo hitro.:)

lady_lucifer
12.08.2006, 07:41
tale studentska agencija STA je en sam skupek denarja zeljnih ljudi, ki ti seveda poiscejo najcenejso studentsko karto.....NOT! samo en primer: absolutno najcenejso karto za mexico city so nam nasl za 220 jurjev (iz lj). Poceni? po nekaj dnevnem spremljanju cen po spletu smo nasli varjanto a 140 jurjev iz benetk. torej 80 jurjev ceneje. za tak dnar se mi ne splaca iz lj letet.

lady_lucifer
12.08.2006, 07:42
no, mam pa eno vprasanje zase....ce hocem vege meni na letalu...kje morm to ovedat? pri check-inu al ze kje prej?

solsikke
12.08.2006, 14:19
no, mam pa eno vprasanje zase....ce hocem vege meni na letalu...kje morm to ovedat? pri check-inu al ze kje prej?

Jst sem to vedno naročila ob nakupu karte v agenciji, mislim, da je ob check-inu že malo prepozno.

lady_lucifer
12.08.2006, 15:57
tenks;)

babka
19.08.2006, 09:31
Iščem sopotnico za potovanje v Mehiko v oktobru.

anasturm6@hotmail.com

lady_lucifer
16.09.2006, 18:27
kolegu u mexico bi nesla eno buteljko nasga vina...vprasanje je ali mam to lahko v rocni prtljagi? v tadrugi prtljagi buteljke itak ne morm met. potujemo iz benetki v NY in potem mex city, ce to tud kej pomen....

v primeru, da buteljke ne bom mogla vzet (bl razmislam, bl se mi zdi, da ne smem, ker konc koncev flaso lahk razbijem in pol komu vrat prerezem), me zanima, ce mate vi kak predlog, kaj dat nekomu, h kermu gres....rada bi kej tipicno slovenskega:dontknow:

zverina
16.09.2006, 19:17
med oblačila zamotaj steklenice, jaz vedno tako delam in se ne zlomi.

madmitch
16.09.2006, 22:47
med oblačila zamotaj steklenice, jaz vedno tako delam in se ne zlomi.
Ne ne ne, se zna zgodit, da pritisk v tovornem prostoru pada, potem bo pa nesreča. Raje gasem povabi, bo poleg dobrega vina probal še pravo hrano in oči napasel na dobrih bejbah. Ti bo bolj hvaležen. :2thumbs:

lady_lucifer
17.09.2006, 09:46
ne, flaso u tavelk ruzak, prepuscen mislosti in nemilosti letaliskim delavcem, ne pride v postev. ayd, ce bi mela un tatrd kufr, bi se pomisla na to, zdele pa ne....

zverina
17.09.2006, 11:13
jaz sem iz Grčije vedno "uvažal" ouzo v mehki potovalki(samo obvezno zamotano v cunje), pa se ni nikol nič zlomilo. Zaupaj 100%.

cornholio
17.09.2006, 11:16
...edin pameten nasvet ki mi pade na pamet je da buteljko pretočiš v plastično steklenico...
poj pa poklič na letališče pa vpraš če jo lohk neseš v osebni, al pa jo daš v kufer za v depo. pri plastiki ti tud nima kej raznest, sploh če daš 0.7 litra v litrsko plastiko ;)

iri
17.09.2006, 11:19
jaz sem iz Grčije vedno "uvažal" ouzo v mehki potovalki(samo obvezno zamotano v cunje), pa se ni nikol nič zlomilo.
Evo, jst bi tudi tako naredila. Samo flašo bi dala prej v eno neprepustno plastično vrečko, za res vsak slučaj, da me ne bi skrbelo

lady_lucifer
17.09.2006, 11:21
Evo, jst bi tudi tako naredila. Samo flašo bi dala prej v eno neprepustno plastično vrečko, za res vsak slučaj, da me ne bi skrbelo

ce se recimo razbijo, pol tud steklo predre plasticno vrecko, tko da ni glih haska:D

iri
17.09.2006, 11:23
sej na tako tesnem prostoru se ne bi glih razletelo, ampak bi kvečjemu počilo, tko da pomoje ne bi kej lih predrlo, samo puščalo bi lahko. :shy:

lady_lucifer
17.09.2006, 11:30
no, mam se 10dni cajta za razmislt:D
ker konc koncev bi jst tud tekilo nazaj prnesla:D:D

zverina
17.09.2006, 14:56
Kam pa greš v Mehiko?

lady_lucifer
17.09.2006, 14:57
letim u Mexico City, pol pa na jug, na izi do Yucatana...plan je samo okviren, ker se najraj sproti odlocamo kako in kaj in kam :)

zverina
17.09.2006, 15:04
a to greš čisto v lastni režiji?

lady_lucifer
17.09.2006, 15:17
seveda :approve:

zverina
17.09.2006, 18:36
ja pa pismo od kod ti denar?

iri
17.09.2006, 18:38
kamen na kamen ... :)

lady_lucifer
17.09.2006, 19:04
delam, ane :cool:

zverina
17.09.2006, 19:08
pol pa imaš brezplačen dopust? Saj v Mehiko se ti ne splača it za en teden,

collateral7
17.09.2006, 19:11
Torej, iščem še nekaj interesentov za tradicionalno jesensko jadranje. Organizator je ljubljanski jadralski klub Optimist. Jadrali bomo na Elankah 45 (rezerviranih imamo 6 bark), na jadrnici je prostora za 9-10 jadralcev. Odhod predvidoma iz Zadra, prevoz do tja z lastnimi vozili. Cena najema ob polni zasedenosti 50.000 sit, ostali stroški (prevoz, hrana, privezi, gorivo) še cca 20-30.000 sit. Termin 21.-28. 10.
Za ljubitelje morja in jadranja nepozabno doživetje in priložnost za druženje. Link: http://www.jk-optimist.si Kontakt in dodatne informacije: teodor_glogovec@yahoo.com, tel.:041 356 868

lady_lucifer
17.09.2006, 19:13
mam take sihte, da mi ni treba nikjer 8ur u nek pisarni sedet;) delam kadar mi pase :approve: pa tud tam, k mam neke fixne roke, se da vse zmenit, ker konc koncev so z mano ful zadovoljni in se prilagajajo :approve:

ja, dopust ni placan:D

zverina
17.09.2006, 21:50
joj ti morm povedat, da se v Mehiki moraš pazit žeparjev, baje jih je zelo velik.

lady_lucifer
18.09.2006, 06:57
u zepih mam ponavad sam robec:D

borissavc
25.09.2006, 09:00
A mogoče kdo ve, kje v Londonu se da poceni spat? Pa da ne bi bil lih največji podn...

Hvala,
Boris
http://blog.sloliga.com

solsikke
25.09.2006, 09:06
Pri slovenskem duhovniku, g. Stanislavu Cikaneku, ki oddaja postelje.
Piši na: cikanek@msn.com

borissavc
25.09.2006, 09:27
Hvala za info!

LP
Boris

borissavc
25.09.2006, 09:42
A ve kdo mogoče cene za daljše parkiranje pri letališču Graz (od 5 do 10 dni)?

LP
Boris

P.S. Se odpravljam v London, a gre fliger iz Graza...

San-Sen
25.09.2006, 11:51
http://www.flughafen-graz.at/home/an_abreise_uebersicht/parken.php :2thumbs:

borissavc
25.09.2006, 12:30
Uau. Hvala. Pa sem bil na tej strani in nisem zasledil...

LP
Boris

Princ3
25.09.2006, 18:38
ČAw! za to temo nism vedu kam točno , da jo uvrstim...Zanima me sam če kdo ve za kšne pametne koče za praznovanje novega leta. za družbo cca 20 ljudi. pa če mi lahk da kšne podatke o tej temi...HVALA !!!

LP

pepsi
25.09.2006, 21:07
Ma jaz sem pred približno tednom dni v enem od časopisov zasledil, da je en frajer odprl nizkocenovni hotel v Londonu v slogu nizkocenovnih letalskih prevoznikov. Hotel ima baje štiri zvezdice in prve nočitve so bile po 1 funt. Pa sem časopis založil in se ne spomnim imena. Če kdo ve naj prosim pomaga.

borissavc
26.09.2006, 07:00
Sem videl zadevo. Samo je na žalost že vse razprodano, pa še cene je dvignil :nonono:

LP
Boris

pepsi
26.09.2006, 21:49
Pa veš mogoče naslov hotela ali pa spletne strani. Mi bi tja odšli (ponovno) enkrat drugo leto spomladi. Lani pa sva bila v Londonu v Park Side Hotel-u. Je nekakšen bivalni hotel za zmerno ceno, približno 10 min s podzemno od centra.

borissavc
28.09.2006, 07:20
Sem rezerviral Adamotel (kao No.1 budget hotel v Londonu). Bomo videli... Uporabniki na netu ga hvalijo. Žal ne vem imena tistega budget hotela...

Hvala vsem za vašo pomoč,
Boris

genetik
28.09.2006, 17:43
Oj!

Kako je s parkiranjem v Piranu oz. kje najbolj priporočate??? Rabim namreč dostop do Punte; sedaj se do tja že lahko pride z avtom, kaj pa pol? Fornače ali kakšen drug P???

*Limona*
01.10.2006, 11:32
Kakor jaz vem, do Punte ne moreš z avtom, razen, če imaš neko posebno dovolilnico, za katero pa nisem prepričana, ali je samo za občane, ali jo lahko kupijo tudi drugi ...

Največ prostora imaš res na Fornačah, od tam pa pelje zastonj avtobus na Tartinijev trg non-stop ...

solsikke
01.10.2006, 12:32
Kot je rekla že Limona, na Punto ne moreš.
Če si slučajno potapljač in bi rad pretovoril tja opremo, najboljše da parkiraš na Tartiniju za 30 min, preneseš opremo na roke (razen če ti kateri od fantov v diving centru ne bo dal dovolilnice za pol urce, da pripelješ not) in potem parkiraš zunaj na Fornačah.
Potem pa po Limoncino :)

Erikfrik
01.10.2006, 14:02
Tisti, ki ste bili v zadnjem času kaj v Hannovru, malo povejte kako je tam glede nastanitve ( npr.: hostel) in kakšne so cene nastanitve.

Poleg tega me zanima ali je Hannover kot mesto drago mesto, ali ima dobre povezave znotraj mesta, veliko/malo znamenitosti, nočno življenje, cene v lokalih (takšnih in drugačnih)...

Pa če bi kdo dal kakšno povezavo do spletne strani v Angleškem jeziku bo tudi kar v redu... :)

Nincha II.
01.10.2006, 22:40
Tisti, ki ste bili v zadnjem času kaj v Hannovru, malo povejte kako je tam glede nastanitve ( npr.: hostel) in kakšne so cene nastanitve.

Poleg tega me zanima ali je Hannover kot mesto drago mesto, ali ima dobre povezave znotraj mesta, veliko/malo znamenitosti, nočno življenje, cene v lokalih (takšnih in drugačnih)...

Pa če bi kdo dal kakšno povezavo do spletne strani v Angleškem jeziku bo tudi kar v redu... :)

OK, eno vprasanje - zakaj pa lih Hannover? :)

Jst recimo zivim v Kölnu in je ogromno turistov pri nas vsako leto, samo pri nas imamo najvecjo stolnico na svetu in velik karneval, za Hannover pa v Nemciji ni lih znano, da bi blo to turisticno mesto, bolj je znan po sejmih ... ;)

Lahko ti pomagam samo z parimi povezavami, ker sem bla sama samo na hitrco v Hannovru pa se to se mi mudilo na poti v Hamburg :blush:

Wikipedia je v tem primeru zelo uporabna in ima na dnu se veliko povezav do tvojih vprasanj (nocno zivljenje, znamenitosti, promet,...) ----> http://en.wikipedia.org/wiki/Hanover

In se ena zelo koristna povezava do vsega od A do Z v Hannovru v ANG jeziku ----> http://hanoverga.ags.myareaguide.com/

Ce pa so se kasna vprasanja, pa povej :)

Erikfrik
01.10.2006, 23:18
OK, eno vprasanje - zakaj pa lih Hannover? :)

Jst recimo zivim v Kölnu in je ogromno turistov pri nas vsako leto, samo pri nas imamo najvecjo stolnico na svetu in velik karneval, za Hannover pa v Nemciji ni lih znano, da bi blo to turisticno mesto, bolj je znan po sejmih ... ;)

Lahko ti pomagam samo z parimi povezavami, ker sem bla sama samo na hitrco v Hannovru pa se to se mi mudilo na poti v Hamburg :blush:

Wikipedia je v tem primeru zelo uporabna in ima na dnu se veliko povezav do tvojih vprasanj (nocno zivljenje, znamenitosti, promet,...) ----> http://en.wikipedia.org/wiki/Hanover

In se ena zelo koristna povezava do vsega od A do Z v Hannovru v ANG jeziku ----> http://hanoverga.ags.myareaguide.com/

Ce pa so se kasna vprasanja, pa povej :)

Zakaj ravno Hannover? Moja kolegica gre tja študirat in jo nameravamo malo obiskati in me zato pač zanima kako pa kaj v Hannovru. Bom jest to zdej mal pregledov in ti sporočil če me še kaj zanima

thx

Aldebaran
06.10.2006, 11:09
evo tukajle bo nekaj uporabnega:
http://www.raziskovalec.com/pages/Bohinj/
pa tole:
http://www.studentski-servis.com/velika_planina.html
poiščeš sklop: Popusti turizem: najem koče na Veliki planini...

upam, da ti bo v pomoč.
aja pa kar se Bohinja tiče, pohiti z rezervacijo, ker je zelo zaželjena lokacija za preživljanje novega leta...

Princ3
06.10.2006, 13:31
ful ti hvala.....
se bom pozanimu

lp

Tanatie
13.10.2006, 09:34
iscem donatorja za potovanje okoli sveta:)

BuzzFuzz
03.11.2006, 06:22
pozdrav! iščem eno prelepo gorsko hiško, bungalov s kaminom ali nekaj v tem stilu, kje je zraven zunanji jakuzzi ali whirpool. punci sem obljubil, pa me zanimajo vaši predlogi. če kdo pozna kakšen dober kotiček, za cartanje v dvoje v tem stilu, naj prosim javi ali pa poda kakšen link za ogled. cya

luckyz
03.11.2006, 13:18
Iščem osebe ki so blie od dne 5.8.2006 do 12.8.2006 v V Črni gori oz Budvi natančneje v vili Čeranovič-Zlatibor.
Prosil bi vas da se oglasite vsi ki ste ta čas gostovali tam in ste imeli neprijetne iskušnje z g.Černovič Slobodanom oz njegovimi uslugami.
Moj mail: luckyzster@gmail.com

Hvala !!!

snežko
04.11.2006, 10:45
:) vogel privat hiške

sadie_007
13.11.2006, 11:09
pozdrav! iščem eno prelepo gorsko hiško, bungalov s kaminom ali nekaj v tem stilu, kje je zraven zunanji jakuzzi ali whirpool. punci sem obljubil, pa me zanimajo vaši predlogi. če kdo pozna kakšen dober kotiček, za cartanje v dvoje v tem stilu, naj prosim javi ali pa poda kakšen link za ogled. cya

http://www.nebesa.si/

tole je sicer preceja draga varianta (no, odvisno, kakšna je priložnost :blush:), je pa res spešl ... brat je bil zadnjič in je ful pohvalil, midva sva pa dobila podaljšan vikend za poročno darilo (ampak še nisva utegnila it), pa še sporočim :)

http://www.hisafranko.com/

klele sva bla pa spomladi in je ceneje za spat (okol 12 jurejev na osebo z zajtrkom, sam res orng fuštek), ampak ful drago za jest, majo pa tud sobe z džakuzijem ... opozorilo: znajo imet slabe dneve in bit skrajno neprijazni

http://www.dobra-vila-bovec.com/

romantiš je pa tud klele, sam pa ne vem, če majo džakuzije

anna.zeleznik@gmai
27.12.2006, 21:05
lep pozdrav! Drugo leto imam namen it nekam v Italijo ( lokacije nisem še izbrala:)), se učit italijanščino in malo delat za 3,4 mesce...Zato si iščem spremljevalce/ke, tam do 30 let...da se gremo imet fajn!!!

Če bo kdo zainteresiran naj mi prosim čimprej sporoči na moj email!

p.s. sem pa študentka oz. pavzerka 2.letnika, stara 22let

vesele praznike pa srečno 2007!!!

laSanja_
28.12.2006, 18:33
Če gre kdo v nedeljo 31.12.2006 proti letališvu v Trst in ima v avtu še prostor za dva bi prosila če se mi javi na mail crs_sanja@yahoo.com! Stroške si delimo..

Lepo praznujte! :)

kopka
04.01.2007, 22:30
Ja,spet je zima tu,sicer klavrna :nonono: ampak zato pa je treba jt visoko.
Iščeva (2 m)enega sopotnika-co, z obveznim znanjem žuranja in smučanja za 1 teden v Les Menuiresu in to od 10 do 17.marca 2007. Zadeva zgleda takole: Rezerviran imam app STUIDO za tri osebe - cena za app s takso 465 EUR, stroški prevoza (osebni avto) so cca 250 EUR, karta za 3 doline pa 211 EUR, kar torej znese cca 450 EUR (107K Sit) na osebo. Ostali stroški neznani :D (samo še hrana in pijača oz. stroški :veryevil: osebnih nakupov).Če je kdo za ali ga zanima kaj več - odgovori ali kontaktiraj me po mailu.

robert12345
07.01.2007, 11:29
Iščem sopotnika za februarsko 2007 potepanje po floridi in texasu z avtomobilom ali motorjem
moj mail robert12345@gmail.com

Aldebaran
17.01.2007, 09:07
Glede na naslov te teme sem našel ultimativno stran, ki vam poda odgovore na skoraj vsa vprašanja:
VirtualniTurist (http://www.virtualtourist.com/)

Kliknete na zemljevid sveta (predel, ki vas zanima) in potem državo... Nato se vam odpre pod stran na kateri lahko uporabnike, ki živijo na dani lokaciji tudi direktno kaj vprašate.

Upam da bo tole v pomoč vsem vagabundom:)
Lp

dolenjec
18.01.2007, 19:10
Spoštovani!

Konec junija 07 nameravava z ženo (predvidoma iz Munchna) do Chicaga, pa potem notranji let do Phoenxsa (v Arizoni ZDA) in potem z avtom do San Francisca. Iz San Francisca pa potem čez slab mesec nazaj do Munchna.

A mi kdo lahko kakorkoli svetuje, kako do kolikor toliko ugodnih kart, ker se grem prvič te zadeve...

Za kakršenkoli nasvet, link... vam bom zelo hvaležen.

LP, Pascal

temp64
18.01.2007, 19:13
kakorkoli......glej, da se javiš z popolnim potopisom, ko prideta nazaj :2thumbs:

lady_lucifer
18.01.2007, 19:22
Spoštovani!

Konec junija 07 nameravava z ženo (predvidoma iz Munchna) do Chicaga, pa potem notranji let do Phoenxsa (v Arizoni ZDA) in potem z avtom do San Francisca. Iz San Francisca pa potem čez slab mesec nazaj do Munchna.

A mi kdo lahko kakorkoli svetuje, kako do kolikor toliko ugodnih kart, ker se grem prvič te zadeve...

Za kakršenkoli nasvet, link... vam bom zelo hvaležen.

LP, Pascal

dobis na OS:approve:

maestro II.
18.01.2007, 22:38
British Airways ima najcenejše karte do Amerike kar se tiče EU prevoznikov.

bobi
19.01.2007, 00:06
British Airways ima najcenejše karte do Amerike kar se tiče EU prevoznikov.

Med kvalitetnimi, je pa še cel kup prevoznikov ki so cenejši in spadajo pod razred pride-nepride!

maestro II.
19.01.2007, 00:21
naprimer?

dolenjec
19.01.2007, 06:20
kakorkoli......glej, da se javiš z popolnim potopisom, ko prideta nazaj :2thumbs: Dogovorjeno.
Tko al tko bo zadeva objavljena v eni od slovnenskih revij, v kateri pišem...

Pa vsem hvala za pomoč in namige!

LP, D.

Aldebaran
20.01.2007, 17:18
Nekaj linkov:
potovanje.si (http://www.potovanje.si/letalske-karte-vozovnice/)
nomad (http://www.nomad2000.si/mail/letala_slo.php)
lastminutecenter (http://www.lastminutecenter.si/default.asp?id=75)
odklop (http://www.lastminute.si/index.php?st=avio)
trud (http://trud.druzina.si/?id=71)

Letalske vozovnice v ''notranjem prometu'' se da najti preko telih dveh strani:
Expedia (http://www.expedia.com/) in Travelocity (http://www.travelocity.com/)

Cene se gibljejo v odvisnosti od časa potovanja in pa predvsem je odvisno tudi kdaj se potuje. Nekaj linkov oziroma člankov, ki jih je pametno prebrati:
nasveti (http://airtravel.about.com/od/travelplanning/a/findyourfare.htmhttp://)
pa še tole (http://www.cheapflights.com/travel-tips/time-your-trip.html)

Seveda je pametno rezervirati letalsko vozovnico vsaj mesec do mesec in pol pred planiranim odhodom oziroma potovanjem. S tem si zagotovite kar se da ugodno ceno.

Še nekaj uporabnih linkov:
Chicago (http://www.ci.chi.il.us/city/webportal/portalChannelAction.do?BV_SessionID=@@@@1328110531 .1169312394@@@@&BV_EngineID=cccdaddjmdkdkdicefecelldffhdffn.0&topChannelName=Exploring)
priporočam ogled mesta iz ene od stolpnic Sears Tower (http://www.thesearstower.com/home2.axis) ali pa John Hancock Center (http://www.emporis.com/en/wm/bu/?id=116876)
Nočni razgled nad mestom je š eposebej zanimiv, ... do koder vam seže pogled je namreč samo Chicago... ob zelo jasnem dnevu oziroma noči, pa se vidi vse do Gary-ja Indiana. Se pravi v sosednjo državo, hehe...
Priporočam še naslednjo stran: Virtualtourist (http://www.virtualtourist.com/) ...

Upam, da vam bo v pomoč
Lp
Aldebaran

AishA82
21.01.2007, 18:10
Hojla!

Glede da sem že zaposlena in sem omejena na kolektivni dopust, ki ga imam od 1.8.2007 - 15.8.2007:helokiss: , in iščem kako družbico ( skupino parih), ki bi v tem času šeli malo naokoli! Naprimer: s šotori na portugalsk ali kaj podobnega.....:sun:

A ja prej sem še pozabila omeniti da kako jadranje pride tudi v upoštev :)

misswho
21.01.2007, 21:01
A kdo ve, kako je z vlakom do Sarajeva? Gledala na strani slo železnice, pa ga v mednarod. prometu ni ... ? Beograd recimo je ... Help!

indija
21.01.2007, 22:02
Živjo.
Iščem sopotnika ali sopotnico za potep po Indiji aprila 2007 (štartat sem mislila konec marca in se vrnit nekje do 26.4.). Nimam še začrtane poti... morm še malo LP preštudirat. Skratka z nahrbtnikom novim avanturam naproti? SI za?

T
Iščem sopotnika ali sopotnico za potep po indiji v aprilu. Ce te zanima, mi pošlji mail na tkolar17@gmail.com.

a dionel
29.01.2007, 07:19
Pozdrav

zanima me če kdo od vas slučajno ve, če je za potovanje v Avstralijo potrebno imeti veljaven potni list še 6 mesecev po vrnitvi iz potovanja. V Aus. bom en mesec.

Hvala za kakršnokoli pomoč :2thumbs:
Lp

lady_lucifer
29.01.2007, 07:35
dej ti isci pomoc pri pristojnih ogranih. zacni z mzz-jem.

Lorienne
29.01.2007, 14:20
A bi šel kdo v New York?jst to načrtujem za letos.

poletje2000
05.02.2007, 16:58
ali kdo pozna to agencijo (firstminuteponudbe.com), ali je že kdo letoval z njimi, kako ste bili zadovoljni z njimi,
ali so resni (mislim te ne nategnejo, pa naj mi oprostijo to bo namreč prvič da bi kaj rezerviral preko interneta),
kje se dobijo karte, voučerji, in tako dalje .

za odgovore bi vam bil zelo hvaležen.

lp

Principessa
06.02.2007, 09:19
Glede tega Sunshine touristik al kaj, k daje bone za Španijo :confused:

A je že kdo šel??????????

K mene je spet začelo mikat, da bi šla ... :nonono:

dejte, prooooooooosim, napisat kej o tem, pa če je kdo kje kej preverjal....:tenx: res, k bi mi to fuuul pomagalo pr odločitvi :dontknow:

zdej sem čist zmedena pa zmešana od tega :P :(

Tudi mi smo dobili oktobra takšen bon za Costa Bravo.
Sem danes končno poklicala Street Tour v Portorož, ki je "kao" neki posrednik Sunshine Touristika. Zanimali so me termini za odhod na Costa Bravo, brez problemov so mi jih poslali na moj mail, seveda brez cen zraven :-(

Najbolj sumljivi so mi tile priimki (Baljković in podobno...) v švicarskem podjetju: :dontknow:
http://www.sunshine-touristik.ch/system/cmate.php?module=Team&order=order

Res je zanimivo, da se RES NIHČE ne more javiti in reči, ja jaz sem tudi dobil takšen bon in sem šel, in sem bil zelo zadovoljen...

Prosim, če ima kdorkoli kakršnekoli izkušnje s to agencijo (+ ali -), naj se čimprej javi....

Principessa
06.02.2007, 09:23
A kdo ve, kako je z vlakom do Sarajeva? Gledala na strani slo železnice, pa ga v mednarod. prometu ni ... ? Beograd recimo je ... Help!

Ko sem jaz nazadnje gledala za novo leto je bila najboljša varianta iz Zagreba, cena okoli 12.000 sit povratna karta.

http://www.hznet.hr/

Npr. za jutri: 6.2.2007

ODHOD: 08:57 PRIHOD: 18:05
09:08 18:05

Dreamer_
06.02.2007, 19:40
Lepo pozdravljeni

Mogoče malce nenavadna želja.

Letos gremo z dvema jadarnicama po hrvaškem morju. Destinacija še ni določena, ampak gremo v smeri Paga , Krk .... :2thumbs: :2thumbs:

Stvar je v tem, iščemo še dve dekleti za družbo. Od 18 do recimo 25 let. Naša leta se tudi gibljejo okoli teh let. ;)

Cena se giblje tam do 100.000,00 oz. 420 €

No tole je bilo zelo na hitro napisan. Če katerokoli zanima kaj več, me naj kontaktira.:dontknow:
Oblak David - d_oblak20@hotmail.com

Hvala za vaš čas ...

striglav
21.02.2007, 16:34
Lani sem letoval z guletom preko agencije sonček v Tuniziji v Port el Kantaoui hotel Selima. Ščurki v sobah in v jedilnici.Oddaljenost do plaže 700 m,umazanija na vsakem koraku.Takšen hotel bi v Sloveniji takoj zaprli. Ali je sploh mogoče, da ga tudi letos tržijo? Če je imel še kdo takšno avanturo naj sporoči.:mad: :mad: :mad:

nani
22.02.2007, 05:36
Sam sem prebiral njihov katalog; meni se zdijo nekam *****, kaj pa vem... Menda gre za avstrijsko agencijo ?

tamara.duh
22.02.2007, 17:48
Zanima me, če gre kdo v Turčijo, 24.3. 2007, All +2 izleta za 199 evrov. Agencija Ilirika. Let iz Graza.
Če kdo gre naj se prosim javi.

Kyrra
23.02.2007, 07:47
Lep pozdrav!

Našaša družbica treh išče še enega souživača za smučanje (imamo prosto mesto v apartmaju) v Puy St. Vincentu, Francija, v terminu 10-17.3.2007. Cena je zelo ugodna, apartma tudi, v hotelu je dostop do savne in bazena. Možen je dostop tudi do drugih smučarskih centrov kot so Les 2 Alps, Alpe d'Huez, Sestriere, Serre Chevalier.

Če si zainteresiran/a, mi čim prej pošlji pm ali piši na mail (shu@email.si) Gremo kmalu. :)

Be inspired
02.03.2007, 16:04
Hej,

lepo prosim, če kdo ve; kakšna je najboljša opcija priti iz železniške postaje v Mestrah (Venezia) do letališča Treviso. Baje vlaki vozijo na četrt ure??
Je potrebna predhodna rezervacija (zaradi prostega mesta ter nižje cene)??

Časa, da ujamem avion bom imel dovolj; ne bi se pa rad lovil in zgubljal živcev za brez zveze.

Hvala vsem za pomoč.. :2thumbs:

popotnica
03.03.2007, 14:14
Nagradno potovanje v Španijo - Costa Brava v vrednosti 589.-EUR / Sunshine touristik

Pozdravljeni,

ker je skoraj pol Slovenije dobilo nagradno potovanje od zg. navedene agencije, bi prosila VSE, ki ste na potovanju ŽE bili, da poveste svoje vtise.

Zanima me tudi NATANČEN PROGRAM OGLEDOV 4. dne, ko je po programu ogled BARCELONE.

Ste si z vodičem ogledali :
- park Guel ??,
- ste se sprehodili po živahni Rambli ??,
- ste se povzpelu na grič Motjuich ??,
- ste bili pri Sagradi Familii, pri Casi Mila' ????

Točen program me zanima, ker je možno naslednji dan baje izbrati fakultativni izlet v Barcelono (ob doplačilu baje 20.-EUR), pa bi si radi za ta dan vnaprej pripravili plan, saj je to izlet brez prisotnosti vodiča.

Ali vozijo na relaciji - Barcelona - Lloret de Mar avtobusi rednih linij (cena?)

Sporočite tudi, ali ste bili z izletom zadovoljni, je vse štimalo ???, itd....

Ker se čas za našo odločitev kar hitro izteka, vas VSE prosim za ČIMPREJŠNJE dobrodošle informacije !!!

PRIJETNA IN NAVDUŠUJOČA potovanja želim vsem, ki to berete.

Lp
popotnica

jurka
03.03.2007, 15:48
Ima morda kdo kake izkušnje s TA Gulet?
Vem, da gre za avstrijsko agencijo, ponudba v njihovem katalogu mi je na videz zelo zanimiva, pa tudi cenovno ugodna (Grčija, Turčija, Tunizija, Španija), ne bi pa rada kupila mačka v žaklju, zato me zanimajo vaše izkušnje.

Načeloma ne maram dopustovati preko posrednikov - raje se odločam za aranžma, ki ga pripravi konkretna agencija, ampak v Guletu najdem stvari, ki jih drugi ne ponujajo.

Hvala za vsako izkušnjo - dobro in slabo.

popotnica
03.03.2007, 20:34
Ali ste morda kaj izvedeli glede nagradnega potovanja v Španijo-Costa bravo:
- kaj pravijo tisti, ki so že bili?
- kaj natančno so si ogledali v Barceloni?

Prijazen pozdrav!

uroos83
05.03.2007, 12:09
Ker bo poletje kmalu tu se že dlje časa intezivno pogovarjamo za potovanje po vzhodni evropi (LATVIJA,LITVA,ESTONIJA,CESKA,SLOVASKA,MADZARSKA, mogoce tudi San Petersburg-RUSIJA).Ker se še trenutno zbiramo in ker bi rada zapolnili prostor v kombiju vas vabim da se pridruzite ce ste za zur.Smo pa vecinoma sami studentje!!!! Bilo bi pa dobro da bi prej navezali kakšne stik in se spoznali.Planirano je meseca julija za to se še dogovarjamo,čas potovanja pa okoli 14 dni!

KONTAKT NA 031591994 ALI uros.mantel@email.si

Lep pozdrav!

Kate
07.03.2007, 11:55
fajn je predvsem to vprašat na takem forumu, ki je dejansko namenjen temu

http://sta-lj.com/forum/q/zapisi/2700
http://sta-lj.com/forum/q/zapisi/2561

...ker odgovori ti tlele tud v lastni temi ne bi lih deževali :clown:

gostMR
08.03.2007, 15:23
Sem ze "kupil" karte za 7 junij, ko je prvi let iz MB za London.
Sicer je malo vec kot je reklamirano, pa vendarle zeeeloooo ugodno proti temu, da smo se prej vozili v Italijo.

Ce se kdo leti ta termin in je interesent za iskanje ugodnega spanja, javi se na ZS.
Vsi ki imate izkusnje iz Londona, dobrodosli.

Letimo: :angel:

damjan28
08.03.2007, 17:49
Ičem sopotnika, sopotnico za ogled Londona med prvomajskimi, ali pa mogoče Beograd :)
Gre kdo zraven? :)
damjan28@email.si

Bojan_505
12.03.2007, 07:09
V soboto sem se vrnil iz sedem dnevnega potovanja z agencijo Sunshine touristik. tudi jaz sem "zadel" to potovanje na podoben način kot opisujejo predhodniki ( prodaja v Opatiji, ...) Letovali smo (3 avtobusi, cca 120 ljudi) v mestu Keszthely ob Blatnem jezeru (Balaton), na Madžarskem.
Ker sem šel sam, sem doplačal 195 Eurov, da sem spal v svoji sobi. Paket vsebuje prevoz (komfortni avtobusi) z vodenjem, tam pa polpenzion. Samopostrežni zajtrk in samopostrežna večerja . Kdor je hotel, je lahko večerjo "spremenil" v kosilo (večerje so bile obilnejše !!!) Prvi dan so nam postregli (najbrž zanalašč) s "svojim načinom" pripravljeno hrano - VSE JE BILO SLADKO !!! Mislim, da ni bilo enega, ki bi mu bilo všeč. Naslednje dni, pa je bila hrana ODLIČNA !!! Lahko si izbiral med "hladno večerjo" ali pa med vrsto OKUSNO pripravljenih jedi. Velika izbira odlično (!!!) pripravljenih sladic (za to so res "majstri"), sadje, ..... Res pa, da redko kdo govori (razume) nemško, angleško še manj (razen receptorjev).
Edino, kar bi "pošinfal" je bila namestitev. Hotel namreč obnavljajo, nas pa so namestili v "starejši" del.
Imeli smo vodičko in avtobus (Street tour), da smo vsak dan hodili na "izlete" . En dan je bil izlet v Budimpešto, nato k največjem termalnem jezeru na svetu (Heviz), pa izlet v terme Kehida, se zabavali na "Ciganskem večeru" in obiskali vinsko klet, kjer smo (brez omejitev) poskušali njihova vina.
Res pa, da ti izleti NISO bili vključeni v ceno potovanja (bivanja).
Skratka, JAZ SEM BIL ZADOVOLJEN !!!

Lep pozdrav :) :D :2thumbs:
Bojan

lorena
12.03.2007, 14:46
Ima morda kdo kake izkušnje s TA Gulet?
Vem, da gre za avstrijsko agencijo, ponudba v njihovem katalogu mi je na videz zelo zanimiva, pa tudi cenovno ugodna (Grčija, Turčija, Tunizija, Španija), ne bi pa rada kupila mačka v žaklju, zato me zanimajo vaše izkušnje.

Načeloma ne maram dopustovati preko posrednikov - raje se odločam za aranžma, ki ga pripravi konkretna agencija, ampak v Guletu najdem stvari, ki jih drugi ne ponujajo.

Hvala za vsako izkušnjo - dobro in slabo.

Z njimi sem bla februarja na Djerbi v Tuniziji in nimam pripomb. Z moje strani je bla izkušnja dobra.

Bagzi
14.03.2007, 12:24
HY,

zanima me ali je kdo bil v omenjenem hotelu?

LP

MIHAZUPAN
18.03.2007, 16:08
Zanima me, če gre kdo v Turčijo, 24.3. 2007, All +2 izleta za 199 evrov. Agencija Ilirika. Let iz Graza.
Če kdo gre naj se prosim javi.
zdravo !

Jaz sem pravkar prisel s tega dopusta z Iliriko 4+ all iclusive Turcija.V zivljenju se nisem imel slabsega dopusta.Hotel sredi gradbisca, program prirejen, hrana vse dni enaka in slaba edino ce grete hujsat(dietni hotel), neprijazni vodici, dodatna potovanja v lastni reziji 100% cenejsa kot z agencijo itd.Ce imate moznost stornirajte.Od vsega je dobra le cena.LP

MIHAZUPAN
18.03.2007, 16:14
HY,

zanima me ali je kdo bil v omenjenem hotelu?

LP
Ta hotel bo ti sigurno všeč saj sem bil na ogledu v njemu pred par dnevi.Ni kaj ni edino za ta letni cas ne bi dal vec kot 300 eur.Sam sem stanoval v hotelu Geldonnya preko ceste kjer sem s Iliriko prezivel najslabsi dopust v zivljenju (199 eur all inclusive 4*,Turcija) LP

volunteer-ka
22.03.2007, 07:41
Mi kdo lahko pove o nakupovanju v Carigradu na tržnici, hau mač za oblačila?:shy:

marušaaa
22.03.2007, 14:33
Iščem sopotnika/co z enomesečno potovanje po TURČIJI!!!! Odpravla bi se predvidoma konec avgusta, začetek septembra. Če bi se mi rad/a pridružil/a, piši!:) (moj meil: marushakos@gmail.com)

LP

izzycar
23.03.2007, 15:29
hey! Letos spet potujem v Anglijo za kakšne 3 tedne (v Augustu) in upam da se mi bo kakšna mladenka pridružila :P Skratka Anglija je resnični paradiž in se jo splača vedno znova obiskat :D Če je kera zainteresirana naj piše na ::: izzy_car@hotmail.com (tudi MSN)

magnolia
10.04.2007, 07:37
21.4. se za 3 dni odpravljam v Bruselj. Pa me zanima, ce se takrat tja odpravlja se kdo.

Ce kdo gre, naj mi poslje PM. :)

jadralec
10.04.2007, 13:41
Iščemo 4 sopotnice, navdušene za jadranje (4 dnevno) zadnji vikend maja
(sobota- torek iz zadra )
več na mail: jadranje07@gmail.com

Aikaterina
15.04.2007, 17:46
V poletnih počitnicah (18 junij-30avgust) grem v London. Ker še nikoli nisem bila tam, bi rabila koga, ki je že bil in gre v istem terminu kot jaz.
Če iščeš sopotnika za čez lužo, me kontaktiraj. Moj email naslov: mdetecnik@gmail.com

sakic12
24.04.2007, 17:10
Imam problem::rad bi vzel s sabo kitaro pa ne vem če to imaš lahko na letalu.
Če imate takšne ali podobne izkušnje stem mi prisim kaj svetujte(je dovoleno ali ne).

babuls
25.04.2007, 08:15
imam vprašanje!!!

a mi lahko kdo pove kje točno se nahaja Disneyland v Parizu. Če ima kdo slučajno kakšno mapo ali kaj takega!!

hvala

dkivi
03.05.2007, 14:34
ali je že kdo potoval z to agencijo iz škofja loke in kakšne ima izkušnje?

Aikaterina
08.05.2007, 21:23
A bi šel kdo v New York?jst to načrtujem za letos.

Lorienne, kdaj točno pa greš pa za koliko časa? Se kaj spoznaš na NY?

Renegades
16.05.2007, 13:25
Hej!

Zanima me, če ima kdo izkušnje z preklicem rezervacije hostla preko Hostelworld. Jaz sem si rezerviral hostel od Globetrotters Inn preko Hostelworld-a in tudi plačal zavarovanje preklica. Sedaj me je pa hostel Globetrotters Inn obvestil, da jim poteče najemna pogodba z stavbo v kateri imajo svoj hostel.
A ve kdo kako je z vračilom avansa, katerega sem nakazal? Kdo ti ga vrne in kam? A direktno nazaj na kreditno kartico?
Ker na Hostelworld imajo tako dvoumne odgovore, da ne vem kako je s tem.

LP Gorazd

valkum2004
17.05.2007, 20:09
zivjo!
Avgusta nameravam v london z agencijo twin(sm ba ze lani in je super), da si malo oddahnem od mature in vsega pa me zanima ce bi sel kdo z mano?
Nameravam pa iti za kakšna 2 tedna...pisite na moj mail valkum2004@gmail.com ali pa na MSN valci89@hotmail.com

AlienW
20.05.2007, 12:53
V začetku julija se bomo odpravili na dopust pa me zanima katero stanovanje priporočate. Stanovanje naj bo solidno opremljeno (naj ima elektriko, toplo vodo...). Veliko naj bo za 6 oseb in naj bo blizu morja in kakšenga mesta, kjer se ponoči kaj dogaja. Cena nesme biti previsoka:) .
P.S. ni nujno, da je stanovanje na Hrvaškem=].

flip
02.06.2007, 08:01
Ali mi lahko kdo da kakršnikoli namig o omenjenem hotelu. Na dopust gremo z 2 leti staro hčerkico. Za razliko od prejšnjih dopustov, za ta hotel ne najdem skoraj nič uporabnega na spletu ( razen uradne strani ). Hvala

Matilda
08.06.2007, 13:42
Prav lep pozdrav!

Zanimajo me izkušnje z agencijo gremtour. Našla sem jih na netu www.gremtour.si, ker še nisem slišala zanje...

Hvala.

za life
15.06.2007, 21:59
živjo!

mene zanima, kakšne imate izkušnje s turistično agencijo ilirika. lani sem potovala s sončkom, pa so me razočarali. predvsem me zanima ilirika & tunizija (djerba).

hvala & lep pozdrav.

jans
17.06.2007, 08:41
Pozdrav!

Zanima me, če ima že kdo kake izkušnje s takoimenovanim samostoječim šotorom firme Quechua 2 seconds tent, ki se naj bi postavil v 2 sekundah, medtem ko naj bi ga zložil v 15 sekundah. Cena je 99 eurov, tako da ne gre ravno za cheap zadevo. Nameravam ga kupiti.

Glavna stran:

http://seconds.quechua.com/EN/main.html

Še filmčk, kako hitro se postavi in zloži! Za vsako mnenje bom hvaležen!

http://youtube.com/watch?v=RcStYP_4jgI

slatka
17.06.2007, 11:32
Tak šotor ima moja sestra že kar nekaj let, saj ga je dobila od prijatelja iz Amerike. Sestavi se res izredno hitro, saj ga samo vzameš iz vreče v kateri je spravljen odstraniš elasiko, ki ga drži skupaj in tako rekoč spustiš pa je postavljen, preostane ti le še zabijanje klinov. Kasneje ga še prekriješ s priloženo streho, zaradi kroženja zraka in to je to. Za zložitev pa je potreben poseben prijem, saj ga moraš malo zviti in ko to obvladaš ni nobenih težav več.
To je šotor za ljudi, ki ne marajo postavljanja in razstavljenja šotorov, drugače pa je bolj majhen za dva in tud sama kvaliteta šotora se mi ne zdi glih za ne vem kakšna neurja. Drugač pa zelo priročna zadeva, za popotnike, ki si postavijo šotor v zadnjem trenutku, oz. pozno v noč. Midva z možem sva ga vzela na najin prvi dopust in se je kar obnesel, a k sreči ni bilo dežja.

snežko
23.06.2007, 18:59
:) ker se nismo dovolj zgodaj odločili kam na morje, smo rekli - počakajmo na last minute in nekam gremo - ampak pazi zdaj - manjka samo še en teden do odhoda in skoraj vsi slovenaski ponudniki na interenetu pod last minute ponujajo iste cene kot iz rednega kataloga.

zgleda da za njih pomeni last minute - samo še nekaj minut do odhoda na določeno destinacijo - a pod isto ceno. smešno res - opcija first minute je veliko boljša - vsaj pri naših agencijah...

a je to zavajanje potrošniika?? a obstaja kako pravilo, kako se lahko ponudba znajde pod last minute??

saskia
23.06.2007, 19:54
mislim, da je bilo tako tudi lani. ponujajo vedno iste hotele, tj take, pri katerih največ zaslužijo.

Balonar
27.06.2007, 16:51
Kakšne izkušnje? .. kakšne izpovedi??

tenx

rdule65
01.07.2007, 17:30
mene zanima kje blizu pule so kakšni kampi...čist tko...prideš z vlakom greš u kamp (s svojim šotorom) ali pa najem prikolice...sprašujem zato ker smo se s kolegi menil da bi šli letos tko za kšn teden...kako je z rezervacijami pa usem kar je s tem povezano?

Hvala za use nasvete:)

damjan28
04.07.2007, 07:17
Iščem zainteresirane, ki bi šli v prvih dneh avgusta v Barcelono, da si malo razdelimo stroške prevoza do letališča v Benetkah in da seveda skupaj raziskujemo katalonsko prestolnico, plaže :) Če ima mogoče kdo kaj podobnega v planu, se ne branim sopotnikov :) kontakt: damjan28@email.si

Vesnica
06.07.2007, 09:57
Oj

mene zanima ali kdo potrebuje sopotnika za potovanje po Škotski to poletje. Sem odprta za več variant potovanj, najbolj pa za vlak po Škotski in potencialno tudi Angliji in Irski. vesnasb@gmail.com

lp

kornflakes
06.07.2007, 14:26
pozdravljeni
Jatz sem pred kratkim dobil od extra marketinga povabilo na izlet in podelitev nagrade počinic za 7 dni ter nominacijo za sodelovanje v žrebu za passata 1.9 tdi in me zanima če kdo kaj ve o tej nagradni igri saj te firme ne najdem nikjer na net-u. kaj lahko sploh pričakujem od izleta????
a je to kak velik nateg ali kaj???
:dontknow:
hvala za vaše odgovore

mozaik
07.07.2007, 06:36
Slučajno sem naletela na tale forum in debato o nagradnih igrah in nagradnih izletih, ki naj bi jih organizirala agencija Sunshine Touristik. Tokrat gre za podobno zadevo: nek znanec je bil na neki predstavitvi in je dobil nagradni bon za osemdnevni izlet v Španijo, ki ga zdaj hoče podariti meni. Zadeva je podobna kot pri Turčiji, tudi tu sopotnik doplača nekih 100 tisoč. Dve taki potovanji dve različni osebi prodajata tudi na bolha.com, eden pa to prodaja preko svoje domače strani. Pa mi je vse skupaj malo zasmrdelo in sem šla malo preverit in za začetek ugotovila, da zgoraj omenjene agencije, oziroma njene podružnice ne najdem v nobenem poslovnem imeniku, niti na seznamu agencij in njihovih podružnic v Sloveniji je ni - pa naj bi imela nek biro v Kopru ali kaj????. Vse kar se da najti je njihova domača stran v Švici, kjer pa me je presenetilo, da Španije sploh ni v njihovi ponudbi.
Ker sem brala, da je nekdo tu na forumu s to agencijo kao že potoval in da sta se dva še odločala, me zanima predvsem še kakšna izkušnja. Oziroma v primeru tistih dveh, ki sta se odločala: sta potem šla ali nista?

Tudi jaz sem prejela tole "nagrado" za dopust v Španiji - 11.7. gremo na PODELITEV,
Zanima me a je že kdo šel v Španijo in kakšne izkušnje ima?
Vesela bom vsakega odgovora
Hvala

p.s.
prilagam telefonske številke, ki sem jih našla za to zadevo:
MEDICI HAUSE d.o.o. Koper, Beblerjeva ulica 7,Koper,
SUNSHINE TOURISTIK tel. (05) 6626530
IGRAJ IN ZADENI tel. (05) 6626531
MEDICI HAUSE - DOSTAVA tel. (05) 6626532
fax. (05) 6626533

mojcasuhadolc
09.07.2007, 17:59
Pozdravljen! Tudi jaz sem dobila pošto od extra marketing za iste dobitke kot ti, pa nevem če je to možno ali je res natega? Na napisan telefon se noben ne oglasi, niti firma ne obstaja..... glede na to mislim da ne bom poslala prijavnce¨!!

Aldebaran
10.07.2007, 12:32
upam da boste našli kaj uporabnega na tehle linkih
prvi klik (http://forumi.siol.net/archive/index.php/t-11445.html)
Extramarketing (http://www.extramarketing.hr/)
pa še tole (http://www.lunin.net/forum/lofiversion/index.php/t6441.html) o mrežnem marketingu

ŠTRITOF - RETIRED
11.07.2007, 13:00
S kolegom sva šla last minute z Intelekto na Malto.

Rezervirala in plačala sva za 3, dali pa so nama

hotel s 4 zvezdicami!

Tomo79
11.07.2007, 22:47
s prijateljem greva od 20.7-5.8 V BUDVO ČE STE ZAINTERESIRANE SE JAVITE.Lp.

n...
16.07.2007, 15:01
mislim da ste ze na morju ampak vseeno.si pogledal kaj pa tuje agencije?tui, neckermann itd.?

nina_nana
19.07.2007, 08:59
mislim, da je bilo tako tudi lani. ponujajo vedno iste hotele, tj take, pri katerih največ zaslužijo.

ja to pa je res...le zavajanje je...spustijo ceno le če je dan pred odhodom...pa še to za kakih 10% samo...

stefimidva
21.07.2007, 07:43
jst sm šla prejšni teden v opatijo bilo je super,zato vsi ki ste zadeli izlet v opatijo pojdite ne bo vam žal ,zadela pa sm še potovanje v španijo,pa me zanima a je kdo ki je že šel in kako je bilo

Neuromancer
21.07.2007, 12:54
Še link na to temo z drugega foruma: http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/2662901/page/1

Kaj je s Passatom, ne vem. Kar se tiče potovanj, je pa fora v tem, da nihče ne bo šel sam na potovanje, ki ga je zadel. Kdorkoli gre z njim/njo, pa mora potovanje plačati po taki ceni, da se pokrijeta oba in ostane še nekaj zaslužka za organizatorja.

kledo
21.07.2007, 13:42
Prihodnje leto, v drugi polovici maja ali takoj na začetku julija nameravam obiskati Kalifornijo. Natančneje San Francisco in Los Angales... Zanima me, kakšne so kaj temperature morja na zahodni obali ZDA v tistem času... če se da kje kopati?
Kaj pa v istem času v New Yorku oz. okolici?

In še nasveti kaj se splača ogledati (tudi v Monteralu in Torontu, Kanada ter New Yorku in Denverju)

Aldebaran
22.07.2007, 09:07
New York State (http://www.iloveny.com/)
NYC (http://www.nycvisit.com/)
California State (http://www.visitcalifornia.com/)
San Francisco (http://www.onlyinsanfrancisco.com/)
Los Angeles (http://www.latourist.com/)
plaže san francisca (http://www.world66.com/northamerica/unitedstates/california/sanfranciscobayarea/sanfrancisco/beaches)
plaže los angelesa (http://www.usc.edu/org/seagrant/beach/beach.html)
temperature morja ob californijski obali (http://www.nodc.noaa.gov/dsdt/cwtg/spac.html)
atlantska obala (http://www.nodc.noaa.gov/dsdt/cwtg/catl.html)

Toronto : splača se ogledati Niagarske slapove, iz ameriške in kanadska strani, če imaš čas se pelji z ladjico po treki do slapov... Obvezno moraš it na CN Tower, mislim, da je še najvišji televizijski stolp na svetu, za točne informacije poguglej... No razgled nad mestom in okolico s tega stolpa je enostavno breathtaking...
Montreal? informacije najdeš na tejle strani (http://www.tourisme-montreal.org/B2C/00/default.asp)

Denver (http://www.denver.org/) je lep, in če boš že enkrat v Denverju, potem se zapelji naprej še do Colorado Springs...

Glede na vse to, kar si želiš pogledat, ... Menim, da bi bilo enkratno, če si vzameš čas in si na poti ogledaš še kakšne naravne parke, Yosemite (http://www.nps.gov/yose/), Yellow Stone (http://www.yellowstone.net/), in še mnogo drugih...

Koliko časa se misliš potepati po ZDA in Kanadi??? Ker v kolikor si planiraš pogledati vse tole v enem kosu, potem boš potreboval najmanj mesec in pol, če ne kar dva.
Lp
in srečno!

medyka
01.08.2007, 15:47
hei...

Nameravam obiskati Grintovec, saj mi je gora zelo všeč, pa me zanima, če je kdo že biu gor, pa katera pot je najbol primerna (netežavna). Nameravam iti iz Kamniške Bistrice čez Kokrško Sedlo.

tnx, lp:) :2thumbs:

Aldebaran
01.08.2007, 16:01
V kolikor nimaš dovolj kondicije in opravljenih vsaj nekaj malega nižjih tur... potem ti vzpon odsvetujem... Grintovec je ena bolj zahtevnih gora v soseski...
No nekaj več oziroma potek poti je opisan tule (http://www.rtvslo.si/tureavanture/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=96)
dodatne informacije pa še na temle linku (http://www.geocities.com/lenckacur/Osrednje_Kamniske_Alpe/Grintovec.htm)
tole je pa pomojem najboljši opis poti (http://www.hribi.net/gora.asp?gorovjeid=3&id=16)

pa srečno!

Irina
01.08.2007, 16:29
Najprej vprašanje: "Kako je s kondicijo?". Si hribovec ali samo nedeljski izletnik? Kaj zate v hribih pomeni "neteževna" pot?

Pot iz Kamniške Bistrice nima klinov, nima "zajl", kar srečaš na drugih pristopih. Svetujem, zgodnji odhod, ker lahko računaš na 5 ur hoda. Cca 3 ure do Cojzove koče in še slabi dve uri na vrh. Dodaj še kratek postanek pri koči. Od koče je nekaj strmine (krušljivo-glej pod noge) z lepimi razglednimi točkami in nato po "travniku" do vrha. Od vzpona boš imel veliko, če te ne bo sonce preveč grelo na zadnjem delu poti. Ob 6h bi bilo ravno prav, da začneš korakati, ob 12 h bi se že moral vračati z vrha.

Kaj več si lahko ogledaš na spletni strani ........hribi.net

libero
08.08.2007, 20:00
Ojla,

Za kake tri dni bi šel pohajkovat na Kras, republika Škofi, tudi z biciklom.....Iščem sopotnico za prijetno pohajkovanje. Dogovoriva se...

Oglasi se, lp Toma
duujeest@yahoo.com
04108290717

mikkeni
30.08.2007, 07:22
Zanima me, je oktober še primerni čas za dopustovanje v Grčiji, Malti? Al so temperature že tolk nižje da ni več prave "poletne idile" ?

danijeli
06.09.2007, 14:45
Pozdravljen!
Mojci sem že poslala sporočilo o tem, da sem na omenjeni telefonski številki dobila neko gospo, ki m je povedala, da se lahko prijavim tudi pri njej.Firma naj bi bila registrirana na hrvaškem (predvidevam!?)
Po podatkih, ki sem jih dobila od te gospe, bo odhod iz LJ. enkrat dopoldan, povratek pa okoli 17 ure iz Opatije, predvidoma v Lj. okoli 19:30, če ne bo zastojev...
Vprašala sem jo tudi za internetni naslov, pa ga ni vedela na pamet.
Ponovim vajo ju3

LP M

MihaD
08.09.2007, 20:15
Mene pa zanima, če kdo pozna kakšnega Francoza/injo, Angleža/injo, Estonca/ko (...), oziroma državljana EU, ki že nekaj časa živi v Sloveniji.
Zelo bi bil hvaležen, če bi kdo poznal in me povezal z njim.

Zakaj gre? Za projekt, katerega stroške financira evropska komisija.

Hvala, Lp Miha

lady_lucifer
08.09.2007, 20:20
poznam jst..

MihaD
08.09.2007, 21:18
Se lahko slišiva kako drugače kot preko foruma? Pošljem ti svoj elektronski naslov preko PM (zasebnega sporočila).

Hvala že v naprej.

Če pa še kdo pozna koga, bom tudi njemu hvaležen.

LP, Miha

donna8
18.09.2007, 15:06
[QUOTE=babka;961820]Iščem sopotnico za potovanje v Mehiko v oktobru.
.....................

Lep pozdrav!
Tudi jaz rada potujem, a nimam sopotnice - sopotnika. Želela bi potovati s starostno primerno družbo - med 45 in 55 letniki ali tu nekje. Zaradi obveznosti potovanje naj ne bi bilo daljše kot 14 dni. Hči si želi na Tajsko, v Kambodžo ali Laos. Šla bi z njo, a se bojim, da bi bilo prenaporno.Sicer pa bi šla tudi na kakšno drugo destinacijo, npr. Kenija, Južna Amerika,....

ninanana
20.09.2007, 06:03
Kaj menite ali je ta vikend še primerno iti na morje? Mislim na Umag ali Maredo? Letos prej ni bilo časa pa me sedaj skrbi, da ni več dovolj toplo za kopanje in sončenje? Kakšne so kaj temperature ob obali, se da še normalno kopati in malo posončiti?
LP

btrafela
24.09.2007, 21:18
Naslednji vikend (5.10 dalje) imamo namen z prijatli z avtodomom odpovoat v Muenchen in si ogledat
med drugim tudi Oktoberfest. Koliko sem gledal na netu, imajo zelo stroga pravila, kar se tiče avtodomov. Našel sem nekaj kampov in parkirišč, kjer je to dovoljeno.

Bolj me zanimajo vaše praktične izkušnje in nasveti kako je tam s tem. V mestu bi tako ali tako uporabljali javni prevoz (U-bahn,S-bahn, bus), ki deluje še pozno zvečer.

LP,

Aldebaran
24.09.2007, 21:49
preveri na internetu, kje se da brez težav kampirat z avtodomi... Lokacij je več kot preveč, vsaj glede na to, da je v prvih nekaj dneh obiskalo Oktoberfest miljon folka... Prijazni nasvet: ne se prepirat s policisti in organizatorji, ker ti oziroma vam to ne bo prineslo nič bonus točk... Aja pa da se ne bi slučajno spomnili izmikanja superc... vas bojo polcaji lovil po celi bavarski, če bo potrebno...
in še tole: v kolikor bojo vsi šotori polni in vas ne bojo spustili notri: v bljižnji Schweinstra§se je nek majhen lokalček, ki je več kot luštkan za pra folka ... imajo točeno pivo in če ga uničite en sod potem vam šef časti tequillo... hehe... Lepo zabavanje na Bavarskem, ane:)

mangrt
25.09.2007, 14:48
Pozdravljeni,
Potreboval bi nekaj vaših informacij. Možnost imam kupiti letalsko karto za Tajsko. Tja bi priletela v Bankok nazaj, pa bi odletela iz Kuala Lampurja. Časa bi imela 4 tedne. Poudarim naj da ne misliva, full neki hitet, ampak tud vmes tko vsaj en teden izležavat, na kakem otoku.
Zdej pa najprej me zanima, če je to sploh izvedljivo. Dobr sej sem gledal po zemljevidu, sam si čist ne pretiravam, kako je s temi razdaljami. A bi šlo tko, da bi si recimo počas pregledala Tasjko od Bankoka južno, pa potem še Malezijo do Kuala Lampurja.
Kaj vi mislite, dejte mi prosim povedat, vaše mnenje.

Že vnaprej hvala za vaše odgovore.

lp,

ROk

katrina_85
07.10.2007, 08:34
Hej,
odhaja kdo mogoče v terminu od 11.10 naprej na Kubo...da...družba dveh bi bila zaželjena:)

kontaktiraš naju lahko na
katarina.bukovnik@gmail.com

Lp,
Katarina in Klemen

Vsemogočni
11.10.2007, 04:27
Najprej vprašanje: "Kako je s kondicijo?". Si hribovec ali samo nedeljski izletnik? Kaj zate v hribih pomeni "neteževna" pot?

Pot iz Kamniške Bistrice nima klinov, nima "zajl", kar srečaš na drugih pristopih. Svetujem, zgodnji odhod, ker lahko računaš na 5 ur hoda. Cca 3 ure do Cojzove koče in še slabi dve uri na vrh. Dodaj še kratek postanek pri koči. Od koče je nekaj strmine (krušljivo-glej pod noge) z lepimi razglednimi točkami in nato po "travniku" do vrha. Od vzpona boš imel veliko, če te ne bo sonce preveč grelo na zadnjem delu poti. Ob 6h bi bilo ravno prav, da začneš korakati, ob 12 h bi se že moral vračati z vrha.

Kaj več si lahko ogledaš na spletni strani ........hribi.net

Se strinjam z zapisanim, pa še dodajam zelo koristen nasvet, katerega si že tako in tako nedeljski hribovci radi privoščijo:

Pa nikakor ne pozabiti obuti zmerno zlizanih superg, pa iti brez nahrbtnika! Saj vrečo pripelje s seboj tudi helikopter :2thumbs: :p

Matej62
02.11.2007, 07:41
Veselo Martinovanje na Goričkem:

Selo, 3.11.2007

Program najdete na:

http://www.matjaz62.eu/veselo_martinovanje_na_gorikem.html

in

5. Evropski pohod:

Cankova, 3 .11. 2007

Program najdete na:

http://www.matjaz62.eu/5_evropski_pohod.html

Vabljeni, da se najprej udeležite pohoda, nakar se poveselite na Martinovanju.

snežko
02.11.2007, 16:40
:) sem glih bil - sedaj grem pa v piran...

KAJTER
14.11.2007, 17:45
Iščem sopotnika/co ,če je kdo zainteresiran ?potujem za mesec dni v februarju ali marcu

Lp Kajter

amaze646
18.11.2007, 20:26
Prav mi pridejo vsi predlogi kje bi se dalo najeti koco za 3 dni. Se pravi 29-1. Prostora bi rabil za okoli 10 ljudi.

makik
20.11.2007, 19:20
Ojla!
Mene zanima, če mi lahko kdo posreduje informacije o parkiranju na Dunajsekm letališču. Koliko znaša cena za en mesec, če pustima tam avto in ali je res cena polovična, če plačava ža kar na začetku!

thx

solsikke
20.11.2007, 19:51
Ojla!
Mene zanima, če mi lahko kdo posreduje informacije o parkiranju na Dunajsekm letališču. Koliko znaša cena za en mesec, če pustima tam avto in ali je res cena polovična, če plačava ža kar na začetku!

thx

Najcenejša tarifa je 164,10€, če parkiraš na parkirišču C.
Glede polovičnega plačila pa ne bi vedela nič in tudi nisem zasledila, da bi pisalo kje.

makik
22.11.2007, 16:53
Hvala za odgovor...je pa tole kar drago, ja :(

lady_lucifer
23.11.2007, 19:27
a gre kdo u indijo zdej v kratkem?:d

zverina
24.11.2007, 11:31
a gre kdo u indijo zdej v kratkem?:d

Ti greš?:shy:

lady_lucifer
24.11.2007, 11:43
ne, jst ne grem...sprasujem, ce gre kdo durg :d

veska
25.11.2007, 16:26
oj, a je bil kdo na jahorini za silvestra? kako je bilo..kaj priporočate...a je kje gor za kupit trgovina pa to al moram do prve stacune z avtom?..ala naša velika planina?
HVALA, LP.

Valente
25.11.2007, 23:42
Pozdravljeni! :)

No, mene pa zanima, če je kdo od vas že silvestroval v Bratislavi in prosil bi če lahko malo opiše kako je zadeva potekala.. (preko katere agencije ste šli, kakšni so bili stroški, sporazumevanje na Slovaškem, ipd).. Gre tudi letos kdo?

Najlepša hvala v naprej za odgovore! :D

Vana
27.11.2007, 21:03
Zdravo :) Zovem se Vana (34god) i pitam se da li je neko zainteresovan da bude gost u mom stanu u Beogradu (u bilo koje vreme - letnji ili zimski period, Nova Godina..) a ja da budem u njegovom domu za to vreme u Sloveniji (na planini, jezeru, u gradu, sve jedno). Tako nešto kao u filmu sa Cameron Diaz The Holiday. Mnogo volim Sloveniju i rado letujem tamo, najviše volim Bled. Ove godine planiram da učim langlauf i opet ću u Sloveniju a na leto bih i na more.

Eto ako je neko zainteresovan neka mi se javi na Marija_ana@yahoo.com.

Pozdrav iz Beograda :)

Mihela
12.12.2007, 13:29
Konec februarja odpotujem v Afriko - Kenijo ali kaj drugega. Mogoče najprej preko agencije v Egipt in nato po svoje z ruzakom za kakšen mesec, dva...
Moj e-mail: Mihela_d@yahoo.com

damjan28
13.12.2007, 22:11
Živjo,

bi šel kdo z mano za novo leto na pot v smeri evropske prestolnice?

Damjan
damjan28@email.si

NIki
20.12.2007, 14:49
Zimi mi je dolg čas, rad bi v tople kraje iščem sopotnico.:d

kresnicka
04.02.2008, 14:38
Pozdravljeni :)

V začetku marca (nekje od 2 do 10 marca) 2008 se odpravljam na eno krajše potepanje, zaenkrat je v igri Irska - Dublin.
Zanima me, če je kdo zainteresiran, da bi se mi pridružil.. Da bi šla kar sama, nekako nimam 'jajc':dl
Če bi kdo bil za kako drugo opcijo, bi se dalo dogovorit - glavno mi je, da se spokam nekam;)

Pozdravčke vsem!

papa