Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Neaktivna sim

Mighty
25.02.2006, 17:37
Torej kar neankrat mi je začelo izpisovati neaktivna sim. kaj naj bi to pomenilo? da je poškodovana in jo je treba zamenjat? s tem, da morm jst zamenjavo plačat a ne? :nonono:
omenim naj, da se nisem zmotil v pin kodi in da je bil mobi izklopljen par dni. pred tem je normalno delal. ob priklopu poisče in najde omrežje(sem v tujini) a se trenutek za tem izpiše neaktivna sim. aja kokr sm mal bral, tut ni ukraden razen, če mobitel ukradene dila :big:

Mighty
25.02.2006, 20:12
zakaj pa?

popka
25.02.2006, 20:24
verjetn je res s sim kartico kej narobe, če res nisi z napačno pin kodo zablokiru al pa, če ti ni pretekel rok uporabe te kartice (maš Mobi, ane?).
kaj javi odzivnik, ko te nekdo pokliče na tvojo št.?

Mighty
25.02.2006, 20:40
ne mam naročnino. kaj javi pa ne vem ,da sm nedosegljiv po mojem:dontknow:

popka
25.02.2006, 20:47
pol more pa res bit poškodovana sim. loh pa stestiraš zadevo še tko, da sim vsaviš v drug aparat in preveriš kaj ti tam javi.

lump muc
26.02.2006, 14:19
ko smo ravno pri sim karticah me zanima, če bi lahko ponovno aktiviral kartico sim
mobi,ki je stala več kot štiri mesece in je trenutno blokirana .
ali jo vržem kar stran in po novo v mobitelov center s certifikatom

popka
26.02.2006, 18:25
če ni minilo več kot 270 dni (9 mesecev) od zadnje polnitve, potem samo napolniš račun pa se sim avtomatično nazaj aktivira. drugač je pa za stran in je treba novga mobi plavčka kupit.

bobi
26.02.2006, 18:45
Kartico vtakni v drug mobitel in testiraj par dni. Če ti naredi isto je kriva kartica, čene pa telefon.
Kartico lahko zamenjaš na Mobitelu za par jurjav.

lump muc
26.02.2006, 22:09
če ni minilo več kot 270 dni (9 mesecev) od zadnje polnitve, potem samo napolniš račun pa se sim avtomatično nazaj aktivira. drugač je pa za stran in je treba novga mobi plavčka kupit.

problem je,ker ga ne moreš napolnit,saj ne kliče nobene številke in ni minilo še pol leta od zadnje polnitve,pa tudi račun ni prazen .

freya
27.02.2006, 05:39

torej drugo številko.....ni variante, da se nazaj dobi stara (mobi, ne naročnina)?
:shy:

popka
27.02.2006, 11:22
problem je,ker ga ne moreš napolnit,saj ne kliče nobene številke in ni minilo še pol leta od zadnje polnitve,pa tudi račun ni prazen .

če je to res kar praviš, mora klicat na 121. pa tut sam si jo loh napolniš. za ostale cifre sm ti pa že napisala, da se začasno zablokira, dokler ponovno ne napolniš.

popka
27.02.2006, 11:24
torej drugo številko.....ni variante, da se nazaj dobi stara (mobi, ne naročnina)?
:shy:

v primeru, da preteče več kot 270 dni od zadnje polnitve, ni variante.

lump muc
27.02.2006, 16:06
znesek,ki je zdaj naložen na tisti kartici pa gre za bogove...

popka
27.02.2006, 21:23
točno tako

bobi
27.02.2006, 21:37
znesek,ki je zdaj naložen na tisti kartici pa gre za bogove...

Ne, ampak mobitelu.

Mighty
27.02.2006, 21:41
a če greš k drugem operaterju in si naročnik, a morš sim vrnit?

bobi
27.02.2006, 21:42
a če greš k drugem operaterju in si naročnik, a morš sim vrnit?

Seveda, kartica je od ponudnika in ne tvoja (naročnik)

Mighty
27.02.2006, 21:45
zakaj morm pol plačat za novo, če mi tale ne dela? mamu jim, sej je njihova....:censored: :censored:

bobi
27.02.2006, 21:48
zakaj morm pol plačat za novo, če mi tale ne dela? mamu jim, sej je njihova....:censored: :censored:

Ko so ti jo dal je delala :wink: in okvara je pač na tvoji strani.
Še en način za lahek zaslužek :veryevil:

Mighty
27.02.2006, 21:49
ma sej je kr naenkrat nehala delat?:dontknow:
mamiu jim sej bojo slišal ko se pojavim tam :censored: :censored:

bobi
27.02.2006, 21:50
ma sej je kr naenkrat nehala delat?:dontknow:
mamiu jim sej bojo slišal ko se pojavim tam :censored: :censored:

A si jo že sprobal v drugmu telefonu?

Mighty
27.02.2006, 21:56
bom jutr probo. sam telefon je miroval 5 dni v predalu. in najbol smešno mi je, da mi najde omrežje pol se pa izpiše neaktivna sim. sm gledo na tujih straneh in pol folk piše, da če je telefon ukraden pol lahko to nardijo. sam sm ga na mobitelu uzel tko da....bom jutr poročo kako pa kaj.

bobi
27.02.2006, 22:00
bom jutr probo. sam telefon je miroval 5 dni v predalu. in najbol smešno mi je, da mi najde omrežje pol se pa izpiše neaktivna sim. sm gledo na tujih straneh in pol folk piše, da če je telefon ukraden pol lahko to nardijo. sam sm ga na mobitelu uzel tko da....bom jutr poročo kako pa kaj.

Če je ukraden se ga zaklepa preko IMEI cifre, ki pa se seveda da odklent.
Probi jo še v drugem telefonu, ker okvare na sim karticah so bolj poredkoma.
Če si že dolgo naročnik pri mobitelu ti bodo mogoče zamenjali jo zastonj, vsaj meni so.

Mighty
27.02.2006, 22:22
ka si pa rekel, da so ti jo zastojn? a maš poznanstva?

bobi
27.02.2006, 22:24
ka si pa rekel, da so ti jo zastojn? a maš poznanstva?

Sami so mi ponudil da mi jo zamenjajo. Sem pa pri mobitelu že od samega začetka z 7 ciframi in nimam poznanstev :big:.
Probaj, mogoče ti jo dajo zastonj :dontknow:

Mighty
27.02.2006, 22:25
sej mam poznanstva sam grem verjetn v lj. bom pa jutr probo z drugim telefonom. upam ,da je sim, ker telefon je vseen dražji.

bobi
27.02.2006, 22:30
sej mam poznanstva sam grem verjetn v lj. bom pa jutr probo z drugim telefonom. upam ,da je sim, ker telefon je vseen dražji.

Upam da je kartica. A to maš naročnino, ko prideš v Slovenijo da jo zamenjaš?

Mighty
27.02.2006, 23:57
ja. mam naročnino.

freya
28.02.2006, 08:15
v primeru, da preteče več kot 270 dni od zadnje polnitve, ni variante.
problem je bil drugje...pa so na mobitelu zadevo zelo prijazno rešili
:)

popka
28.02.2006, 12:02
problem je bil drugje...pa so na mobitelu zadevo zelo prijazno rešili
:)

zaklenjen pin?:big:

freya
28.02.2006, 13:14
ja, tamal ma spomin za pin kode ko akvarijska ribca, puk kode pa po vseh teh letih nisem našla

lump muc
28.02.2006, 14:33
Ne, ampak mobitelu.

saj za bogove pri mobitelu,čeprav ga nisi porabil:veryevil:

Mighty
28.02.2006, 19:31
no sprobal na drugem telefonu in dela :nonono: :sad:
tko da bo strošek še večji. sam ni jasno kako kr naenkrat, brez da bi mi padel al pa kaj :dontknow:

bobi
28.02.2006, 22:32
no sprobal na drugem telefonu in dela :nonono: :sad:
tko da bo strošek še večji. sam ni jasno kako kr naenkrat, brez da bi mi padel al pa kaj :dontknow:
Se mi je kar zdelo da bo prej telefon, kakor pa sim. Nesi ga na popravilo!

lump muc
28.02.2006, 23:51
vrži v smeti tisti mobitel, pa dobi novega za par jurčkov.

Mighty
01.03.2006, 09:35
hehehe najvecja fora pa je, da mi dans vse dela???? z mobitela so mi isto napisali, sam zdej dela. verjetno telefonu seka sam mi je prevec kul, da bi ga kr stran dal.
al pa je mal uzaljen, ker je cel teden lezal v predalu :big:

bobi
01.03.2006, 09:40
hehehe najvecja fora pa je, da mi dans vse dela???? z mobitela so mi isto napisali, sam zdej dela. verjetno telefonu seka sam mi je prevec kul, da bi ga kr stran dal.
al pa je mal uzaljen, ker je cel teden lezal v predalu :big:

Ljubosumen je kakor oni v tisti stari reklami "prijatelj stari" :wink:

Mighty
01.03.2006, 11:06
ne sej vsak drug teden ko grem iz slovenije nardim isto in imam telefon prizgan med prehodom. tut ko sm bil ze tu je telfon delal. potem ga ponavadi izklopim, ko sem tu. in pol ga v petek prizgem in se mi tole pojavi. dans pa za foro probam(vceri mi je delala kartica na drugem telefonu) in mi dela??? nimam pojma kaj bi bilo.

bobi
01.03.2006, 11:14
ne sej vsak drug teden ko grem iz slovenije nardim isto in imam telefon prizgan med prehodom. tut ko sm bil ze tu je telfon delal. potem ga ponavadi izklopim, ko sem tu. in pol ga v petek prizgem in se mi tole pojavi. dans pa za foro probam(vceri mi je delala kartica na drugem telefonu) in mi dela??? nimam pojma kaj bi bilo.

Sfuzlal se ji je zaradi omrežij :wink:, glavno da sedaj dela.

Mighty
01.03.2006, 11:16
ja res je. sam to foro ze eno leto furam tko da :dontknow:
ma sej bols bi blo,da je kartica kot telefon:cool2:

bobi
01.03.2006, 11:21
ja res je. sam to foro ze eno leto furam tko da :dontknow:
ma sej bols bi blo,da je kartica kot telefon:cool2:

Najboljš je tko kot je in da zdaj dela!
Kako pa to d maš naročnino, ker si samo konc tedna v slo., a se ti nebi bolj splačal mobi sistem?

Mighty
01.03.2006, 12:40
ne sej cez neki casa pridem nazaj, pa se mi ne da bekslat. pa se studentski racun je.
sej ko menjam bom itak sel na simobil

freya
01.03.2006, 12:52
pred dvema letoma sem kupila dva aparata in po približno dveh letih sta oba začela nagajat....men je javljal po nekajkrat na dan, naj vstavim sim kartico - torej ga je bilo treba resetirat, odpirat, ponovno zaganjat..tako, da sem raje menjala aparat.

bobi
01.03.2006, 13:12
pred dvema letoma sem kupila dva aparata in po približno dveh letih sta oba začela nagajat....men je javljal po nekajkrat na dan, naj vstavim sim kartico - torej ga je bilo treba resetirat, odpirat, ponovno zaganjat..tako, da sem raje menjala aparat.

Jaz imam med ostalimi tudi en telefon star en teden in danes sem poslal 1 sms v tujino.
Pred eno uro mi je prejemnik javil naj neham pošiljati sms-e, ker brati 50 istih je toomach :big:.
Pa je čisto nov in sem moral ga ugasnit da je nehal pošiljati.

lump muc
01.03.2006, 13:16
to se je zgodilo tudi meni parkrat,le kje jih kopirajo

bobi
01.03.2006, 13:17
to se je zgodilo tudi meni parkrat,le kje jih kopirajo
Preveril sem na telefon in res jih je poslal čez 50 :dead:

Čeprav pa na planetu vidim da je znesek isti kot prej, kakor da jih niso računali

Mighty
01.03.2006, 14:15
zdej sm se spomnil, enkrat mi je ze izpisalo tole. sam sm dal baterijo ven in not in se ni pojavljalo vec. tale teden je pa cel teden uztrajalo. sej ne recem ce ti telefon pade al pa kaj jst vem kaj vse vpliva na delovanje.
tile novi mi niti niso lepi, sploh pa mi je edino pomembno da mi baterija dolg zdrzi. kar mi na mojmu uspeva. ceprav tele poti v tujino in vecdnevna izklopljenost kr vplivajo nanj. sej zato bi ga pa rad do konca ponucal za tale moj exodus v tujino :big:

popka
02.03.2006, 00:36
Preveril sem na telefon in res jih je poslal čez 50 :dead:

Čeprav pa na planetu vidim da je znesek isti kot prej, kakor da jih niso računali

na planetu maš porabo za en dan nazaj, sej to veš, ane?:shy:

se pa telefonom loh dejansko tut sfuzla. še posebi kakim nokiam serije 66, k majo symbian naložen pa zlo hit lah kak virus fašejo prek modrega zobčiča npr. pol pa telefon pošilja sms-e vsem po vrsti, k jih maš shranjene v imeniku. pa tut kliče baje kr sam od sebe....

če se kej zacga zgodi, za prvo silo zbrisat št. sms centra, pol pa hitr na servis.....če je težava dejansko na aparatu, kar seveda vsak avtomatično stestira, ane:cool: :shy:

bobi
02.03.2006, 06:49
Popka imaš prav, danes se je pa prikazal nov znesek :big: in sms-i so obračunani.
Prejšni teden sem vzel nokio v akciji za 4 jurje (model sem pozabu) samo zato da imam prostor za sim kartico. Simbiana pomoje ta telefon nima! Bom zbrisal št. sms centra, potem pa videl kaj je narobe :nonono:
Je pa to moja prva taka izkušnja.

freya
03.03.2006, 09:00
slowhand, tole bomo pa poskusili

IMPERIAL LORD
08.03.2006, 23:24
kot sem že bral,če je sim neaktivna se obrni na operaterja (mobitel,simobil,vega),kjer ti morajo sami zamenjati in sicer brezplačno (seveda če si naročnik).Kar se pa tiče polnenje mobi oz. halo številke po preteku 270 dni (9 mesecev) je možno reaktivirati številko preko klicnega centra ali pa kar na mobitelu oz. simobilu z certifikatom,ter ti oni polnejo.