Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kasko zavarovanje

jurka
26.02.2006, 17:57
Pozdravljeni!

Ker s kasko zavarovanjem nimam čisto nobenih izkušenj, bi rada en mali nasvet. Nekaj sem gledala že na i-netu, a po moje mi boste iz prve roke znali bolj konkretno svetovati.

Avto želim kasko zavarovati, pa me zanima, katere opcije kasko zavarovanja mi svetujete, glede na to, da imam večinoma mestne vožnje - torej parkirišča sigurno, divjadi najbrž ne rabim.
Ostalih opcij ne poznam v podrobnosti, zato bom hvaležna za vsak odgovor.

Nikjer na netu ne najdem cen za kasko zavarovanje?! Koliko okvirno me bo stalo to za novi avto nižjega razreda?

Bonifikacija pri obveznem zavarovanju mi najbrž pri kasku ne pomaga nič, kaj?

Vem, da sem nevedna... :shy:

Hvala za pomoč! :kisses:

gerchy
28.02.2006, 08:53
Jow.

Doplačilo za divjad je minimalno, včasih je bilo celo manj kot 5 jurjev - se ne spomnem pri kateri zavarovalnici. Ne gre zgolj za divjad, v mestu lahko povoziš tudi psa ali mačko, ki se po zavarovalniških kriterijih rangirata kot "divjad". Vsekakor lahko zavaruješ stekla, v primeru vloma ali poškodbe vsled cestnega kamenja je opcija kar koristna. Torej, divjad, stekla in parkirni prostor NISO opcije kasko zavarovanja, pač pa jih lahko doplačaš tudi pri obveznem zavarovanju (delni kasko). Opcija kasko zavarovanja je recimo zavarovanje proti kraji. Popust (premijski razred) v omenjenih opcijah žal ni upoštevan.

Bonifikacija pri obveznem načeloma pomaga. Vse je stvar dogovora ali pravil posamezne zavarovalnice. Na Triglavu ti pri 50% popustu priznajo 40% na kasko, vsaj včasih je bilo tako.

Cene obveznih zavarovanj so več ali manj enake pri vseh zavarovalnicah, medtem ko se kasko zavarovanja precej razlikujejo, tako cenovno kot opcijsko.

Mislim tudi, da je na www.zav-triglav.si tudi kasko izračun. Za manjši avto z nekaj popusta bi 150.000 SIT moralo zadostovati.

Edit, našel: http://www.triglav.creativ.si/portal/zavarovanje-online-1.asp?id=650

jurka
01.03.2006, 17:09
Jow.

Doplačilo za divjad je minimalno, včasih je bilo celo manj kot 5 jurjev - se ne spomnem pri kateri zavarovalnici. Ne gre zgolj za divjad, v mestu lahko povoziš tudi psa ali mačko, ki se po zavarovalniških kriterijih rangirata kot "divjad". Vsekakor lahko zavaruješ stekla, v primeru vloma ali poškodbe vsled cestnega kamenja je opcija kar koristna. Torej, divjad, stekla in parkirni prostor NISO opcije kasko zavarovanja, pač pa jih lahko doplačaš tudi pri obveznem zavarovanju (delni kasko). Opcija kasko zavarovanja je recimo zavarovanje proti kraji. Popust (premijski razred) v omenjenih opcijah žal ni upoštevan.

Bonifikacija pri obveznem načeloma pomaga. Vse je stvar dogovora ali pravil posamezne zavarovalnice. Na Triglavu ti pri 50% popustu priznajo 40% na kasko, vsaj včasih je bilo tako.

Cene obveznih zavarovanj so več ali manj enake pri vseh zavarovalnicah, medtem ko se kasko zavarovanja precej razlikujejo, tako cenovno kot opcijsko.

Mislim tudi, da je na www.zav-triglav.si tudi kasko izračun. Za manjši avto z nekaj popusta bi 150.000 SIT moralo zadostovati.

Edit, našel: http://www.triglav.creativ.si/portal/zavarovanje-online-1.asp?id=650

Hvala, gerchy.
Divjad, stekla, parkirišče, kraja in toča. Menda bo dovolj? :cool2:

gerchy
01.03.2006, 20:05
Hvala, gerchy.
Divjad, stekla, parkirišče, kraja in toča. Menda bo dovolj? :cool2:
Najbolje, da si napraviš izračun in se potem odločiš. Napisano se zdi smiselno, če nimaš garaže in živiš v krajih, kjer je toča pogosta, potem go for it. Nekako imam občutek, da utegne slednja opcija biti cenovno nezanimiva. Morda žrtvuješ še par tisočakov za svetila ... no, spet je odvisno od tega, za kakšno nabavno vrednost vozila gre ter za kakšen odstotek odbitne franšize se odločiš. Včasih je ugodneje koristiti kasko in plačati franšizo, kot doplačati vse omenjene opcije (nekatere zavarovalnice ponujajo zakup kuponov, nekatere pa več premijskih razredov - torej kljub padcu premijskega razreda še vedno obdržiš maksimalen možni popust).

jurka
01.03.2006, 20:55
Toča zato, ker mi je zadnji avto toča kar lepo oklestila. Tista znana ljubljanska toča iz leta 2001. :nonono:
Drgač pa, ja, tud lučke bom najbrž dodala, ker je to le 5 jurjev zraven.

Gerchy, ker vidim, da si strokovnjak za kasko :shy: - jaz pa nevednica :blush: - a mi lahko kaj o odbitnih franšizah napišeš - tako na preprost način.
Hvala! :blush:

gerchy
01.03.2006, 21:32
Hehe, k sreči nimam izkušenj (knocking wood here), ampak približno poznam postopek. Znesek kasko zavarovanja je odvisen tudi od odstotka odbitne franšize (natančne številke lahko preveriš na izračunu). Navadno gre za 1% odbitno franšizo, kar v praksi pomeni, da v kolikor koristiš kasko pri avtomobilu, vrednemu denimo 3 milijone tolarjev, moraš zavarovalnici izplačati 1% od tega zneska. Pri tem si navadno ob premijski razred (razen, če si v najvišjem ali imaš zakupljenega), kar pomeni padec 3 razredov (15%) pri naslednjem zavarovanju. Seštevek teh izračunov primerjaj s stroškom opcij delnega kaska in se odloči. :wink:

ponga
08.03.2006, 18:47

To je veljajo do 6.2.06. Od takrat naprej pri kasko zavarovanju nimaš nobenega popusta tudi če imaš max.bonifikacijo na obveznem zavarovanju.

gerchy
09.03.2006, 07:29
To je veljajo do 6.2.06. Od takrat naprej pri kasko zavarovanju nimaš nobenega popusta tudi če imaš max.bonifikacijo na obveznem zavarovanju.
No, saj se mi je zdelo, da so nekaj spreminjali. Najbrž potem, v kolikor za 3 leta prekineš s kaskom, si po 3 letih spet na 0%, ne glede na to, da imaš pri obveznem najvišji premijski razred, ter da si prej tudi pri kasku imel najvišjega?

Pfff ... :dead:

ponga
09.03.2006, 10:05
No, saj se mi je zdelo, da so nekaj spreminjali. Najbrž potem, v kolikor za 3 leta prekineš s kaskom, si po 3 letih spet na 0%, ne glede na to, da imaš pri obveznem najvišji premijski razred, ter da si prej tudi pri kasku imel najvišjega?

Pfff ... :dead:

tako nekako, ja... :dead:

tofssy
10.03.2006, 17:46
Pa tud odbitne franšize ni več v %ampak je določen znesek,mislim da minimalni 150 evrov.

ponga
10.03.2006, 17:48
Pa tud odbitne franšize ni več v %ampak je določen znesek,mislim da minimalni 150 evrov.

2 dni nazaj je bila odbitna franšiza še zmer v % :dontknow:

ain
10.03.2006, 18:32
hm tud mene neki zanima v zvezi s tem. npr. če uničiš feltno kasko velja? dobiš neki za to? kaj pa za pnevmatike. more bit še posebi zavarovano? kr baje pri vetrobranskem steklu mora bit.

ponga
10.03.2006, 18:41
hm tud mene neki zanima v zvezi s tem. npr. če uničiš feltno kasko velja? dobiš neki za to? kaj pa za pnevmatike. more bit še posebi zavarovano? kr baje pri vetrobranskem steklu mora bit.

steklo je opcija, ja, da dodatno zavaruješ.
za gume pa nisem nikjer videla... :dontknow:

ain
10.03.2006, 21:07
za steklo vem k smo nam ga enkrat že priznali.
no danes so pa malo feltne nasankale tko da... saj ni ne vem kaj sam...
ne vem po moj če ni navedeno kot posebna opcija bi moglo bit ušteto v ta osnovni kasko, tko bi blo meni logično. ne vem za gume pa predpostavljam da ni...

gerchy
11.03.2006, 09:18
Kolikor sem jaz enkrat spraševal za gume, ti v primeru, da poškoduješ vse 4, odvzamejo kar 2 premijska razreda pri kasku - verjetno zaradi možnosti načrtnega uničevanja. Prav tako menda pri obrabljenih delih odštejejo "obrabnino" - denimo izpušni lonec.

V primeru poškodbe platišč pa je opcija tudi cestno podjetje, v kolikor je seveda krivda na njihovi strani (luknja, kamen ...)

Verjetno pa bi dobil povrnjeno tudi za platišče, ampak bi ob sklenitvi moral definirati, za kakšna platišča gre. Vprašanje tudi, če bi se splačalo, upoštevajoč odbitno franšizo in izgubo bonitete. No, razen če imaš res drago platišče in bi bila franšiza res okrog 100 EUR ...:rolling:

ponga
11.03.2006, 17:39
Glede na to, da jih ob sklenitvi kaska zanima, kakšna platišča imaš, zna bit, da se kaj šteje... :dontknow: