Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Egipt

Strani : [1] 2 3 4 5

vragec
11.01.2006, 09:28
Februarja se odpravljam na en dopust. Odločam se med dvema destinacijama Egipt ali Kanarski otoki. Če je bil kdo februarja na teh krajih bi prosil če mi lahko posreduje informacije s katero agencijo je najbolše potovati, kateri kraj, hotel, kakšno je vreme itd.

HVALA VSEM

TuNina
11.01.2006, 09:29
jaz bi definitivno izbrala Kanarske.. čeprav bo v Egiptu verjetno topleje.. še posebej, če greš k Rdečemu morju.

Temid
11.01.2006, 09:39
Pa sori za thread hijack vragec, sam sem bil na Kanarskih v približno takem času.. morda malo kasneje, marca ali kaj takega.. in je bilo super. Slišim pa da je tudi v Egiptu zelo dobro, še posebej tam okoli Rdečega morja (kot je že TuNina rekla).
Je pa malo težko bolj podrobno odgovoriti, ker ne vem niti kaj točno te zanima.. je pomembna cena? Storitve?
Meni je bilo na Kanarskih npr všeč, ker smo najeli avto in se vozili naokoli 5 dni, na Rdečem morju je pa super za potapljanje.. vse odvisno kaj ti bolj paše..

vragec
11.01.2006, 10:26
Ne cena sploh ni pomembna, rad se potapljam in vem da je v Egiptu morje odlično (koralni grebeni- moj okus), zanima pa me tudi kako je na Kanarskih otokih (ideja punce). Namen imam potovati proti koncu februarja.

mrjerry
11.01.2006, 10:54
Na Kanarskih sem bil enkrat takoj po novem letu in je bilo skoraj cisto poletno. Februarja je mogoce malo hladneje, ker se vpliv zime prenese dol, so mi pa precej bolj simpaticni od severne Afrike, se posebej, ce nisi ne hotelski zapeckar, ne totalen avanturist, ampak nekaj vmes.

Bil sem pa na Tenerifu in bi se sel :approve:

TuNina
11.01.2006, 10:55
Bla sem na Gran Canariji in bi še šla. :approve:

Luka2k
11.01.2006, 11:00
Bil sem na obeh koncih in bi še šel :approve:

Je pa v Egiptu velik bolj toplo...

vragec
11.01.2006, 12:20
Ne nisem zapečkar, kamor koli bom šel želim nelaj videt in doživet. Glede temperature mi bolj paše Egipt. Katero agencijo pa priporočate?

TuNina
11.01.2006, 12:22
jaz sem šla prek neckemanna.. brez pripomb.

za druge ne vem, sicer pa je kr dost ponudbe. dost ceneje je, če letiš recimo iz münchna in drugih večjih letališč, dunaj je že malo dražji. je pa res, da je treba tud do münchna nekak prit.

Bibi
13.01.2006, 07:50
Ce bi jaz izbirala med tema dvema destinacijama, bi se brez razmisljanja odlocila za Egipt (pa ceprav na Kanarskih se nisem bila). V Egiptu sem bila trikrat in bi sla SEEEEEE!!! :2thumbs: Februar je krasen termin! Le v Kairu zna biti malce hladno. Smo pa za 1. maj imeli v Luxorju ze cez 30 stopinj.
Oglej si mojo internetno stran...http://users.volja.net/anitak23/
Egipt te definitivno potegne vase, ljudje so neverjetno prijazni, popolnoma drugacni od evropejcev... res pa je, da imajo navade drugacne in se moras temu prilagoditi, ce hoces uzivati. Sprejmi jih take kot so, zivi (za spremembo) po njihovo in bos navdusen... Poskusi navezati stik z domacini, takoj te bodo povabili domov - splaca se, bos videl. Pa brez strahu pred sleparji - tako varno kot v Egiptu, se nisem pocutila se nikjer, kljub temu kar govorijo po medijih (kot lahko preberes na mojih straneh, sem potovala v glavnem sama).

Bolj kot pocitnice ob Rdecem morju, ti priporocam krizarjenje, ker drugace ne mores reci, da si bil v Egiptu. Pa ne, da bi se odpovedal potapljanju, le da to ne bo tvoj edini cilj.

Priporocam ti agencijo A&B turizem na Dunajski v Lj. ali Tao turizem na Petkovskovem nabrezju v Lj. - ti dve agenciji imata razpisane svoje programe in oboji dobro poznajo Egipt. Poznam lastnike in tudi potovala sem ze z njimi. Delajo brez sleparij, posteno in veliko ti bodo ponudili... prilagajajo se tudi osebnim zeljam.

:rolling: A grem lahko z vama???

vragec
14.01.2006, 05:49
Bibi

Hvala za informacije, ogledal sem si tudi tvojo internetno stran in prebral vse kar je napisano.

Moja izbrana destinacija je EGIPT.

Pridruži se!:big:

Luka2k
14.01.2006, 10:57
Na Sinaju ti priporočam nočni vzpon na goro Sinaj in ogled sončnega vzhoda. Zame osebno je bila to boljkone spiritualna izkušnja in česa takega ne pozabiš nikoli v življenju.
Priporočam tudi nekajdnevni oddih v Dahabu, ki je majcena prijazna turistična vasica (vsaj bila je pre dvemi leti), kjer pa hudo piha.
Moraš biti tudi pripravljen na konstantne kontrole, preglede osebnih dokumentov, itd. saj se hudo bojijo terorističnih napadov in imajo zato močno poostren nadtor. Včasih sem se počutil, kot da bi prišel v kako afriško diktaturno državo...
Sicer pa le vse najboljše o ljudeh. Pa upam da ti je všeč paradižnik in kumare ;)

Bibi
14.01.2006, 17:58
Ej, vragec, pa se kako rada bi sla zraven, ampak bom morala se nekaj casa pocakati :sad: , ker sem med tem casom "ustvarila" enega malcka palcka... ko pa ta moj fantek malo zraste, ha ha, greva pa skupaj razturat in gradit gradove v saharski pesek!

Zgolj osnovni nasveti, ki se jih je pametno drzati:
- pijta zgolj flasirano vodo (ce jo kupita pri prodajalcu na cesti, obvezno preverita, ce je zamasek zapecaten)
- bodita pazljiva pri sadju in zelenjavi (najbolje, da vse jesta samo, ce je olupljeno)
- za vsak slucaj s seboj vzemita tablete proti dolgemu in veckratnemu sedenju na toaleti (ceprav se meni take nevsecnosti niso zgodile, ker sem se drzala zgornjih dveh pravil)
- ce sta sladkosnedna, obvezno probajta vse slascice, ker so bozanske (predvsem v hotelih, ki jih organizirajo agencije), enkraten pa je tudi guava juice

Vse ostalo je kul, je pa res, da malo bolj preverjajo dokumente, ce potujes izven organizirane skupine in izven standardnih organiziranih turisticnih poti.

Uzivajta in ce se me bos spomnil, ko prides nazaj, mi lahko javis kako je bilo. Moj mail najdes na internetni strani. Prav uzivala bom ob branju vajinih vtisov. :angel:

Cao,
Bibi

Goody
26.01.2006, 09:16
za lažjo odločitev mogoče ;)

http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513004112517485720&cid=419&pgn=2 - Kanarski otoki tudi za plitvejši žep

ali pa http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513005031508374720&cid=419&pgn=2 - Prepustite se čarom Egipta - 1. del

http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513005031509183920&cid=419&pgn=1 - Kaj morate videti v Egiptu - 2. del

vragec
26.01.2006, 10:53
Goody:

Hvala, bom vse prebral, ker če greš prvič je vsaka informacija dobrodošla.

vragec
29.01.2006, 15:45
Ali se je potrebno cepiti proti hepatitisu?

Bibi
31.01.2006, 12:11
Proti nicemur se ni potrebno cepiti. Edina bolezen, ki sem jo jaz tam fasala, je podivjana ljubezen v to dezelo in ljudi :rolling: in se bom vedno vracala tja.... sssssssseeeeeeeeeeeee

Goody
31.01.2006, 12:22
Drugače pa se take podatke najde na ministrstvu za zunanje zadeve:http://www.sigov.si/mzz/ kliknete koristne informacije (zgoraj je link) potem pa izberete iz menija desno zgoraj napotki za popotnike, kjer boste najdli tudi veliko koristnih stvari kot so zdravstveni, varnostni, vizni napotki ... ;)

za dokumente pa na na ministrstvu za notranje zadeve oz policiji: http://www.mnz.gov.si/index.php?id=5277

mrjerry
02.03.2006, 13:51
Em... Sigurno je bilo o tem kaj povedano, ampak mi ni uspelo najti teme :shy:

Kukrkol ze, zbiram informacije v zvezi z omenjenim letoviscem. Tja bi sel okrog prvomajskih. Ce ste bili tam, me zanimajo agencije predvsem agencije, s katerimi ste sli in informacije o hotelih.

Goody
02.03.2006, 13:54
sicer ni sam Egipt, sam mogoče boš tuki tut kej najdu: Egipt Ali Kanarski - Februarja (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=9738)

in pa še tole: Prepustite se čarom Egipta - 1. del
(http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513005031508374720&cid=419&pgn=2) in Kaj morate videti v Egiptu - 2. del (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513005031509183920&cid=419&pgn=2)

mrjerry
02.03.2006, 14:00
Ej Goody, sem rekel, da sem ze za nazaj pogledal ;)

Pa se to me zanima... A je maj sploh primeren za it tja? Da ni tam ze drop dead vrocina takrat?

Goody
02.03.2006, 14:16
moram mal, no :blush: :p

tole bo pa mogoče bolj koristno zate ;)
sharm el sheik TRAVEL GUIDE (http://www.travelguidesharmelsheik.net/) k so linki ...

When traveling to Sharm El Sheikh, you should know that the area features high temperatures during the summer months. During the summer season, the temperatures in the area can be observed between 77 to 95 degrees. If you are planning a winter trip, you will encounter temperatures ranging between 68 to 77 degrees.

mrjerry
02.03.2006, 14:23
Nja, so mi ze povedali, da je takrat tam okrog 30 stopinj.

Trenutno ciljam na movenpickov hotel v Coral Bayu.

Goody
02.03.2006, 14:27
glih prov ... :D ne vem, še tole maš
tu http://www.hotelsuperportal.com/SiteMap-305311.html pa tu: http://www.travelguidesharmelsheik.net/sharmelsheik-hotels.html

VR3
02.03.2006, 15:11
Začetek maja bo po moje še OK kar se temperatur tiče. Jst sm bla konc maja pa je blo že skor prevroče.
Drugač pa nisem glih za Coral Bay. - bolš je bit v centru mesta. Ker drugač rabiš taksi vsakič za v mesto zvečer. Sm bla v Noria hotelu preko Globturja lastminute - super smo se mel!

mrjerry
02.03.2006, 15:25
VR3, hvala :)

Mesto me pretirano ne zanima, bolj me zanima golf resort, ki je neposredno zraven moevenpick-a.

Teo, lukadvaka mi je ze dal par koristnih napotkov, pa se mi jih bo.

VR3
02.03.2006, 15:34
Pa ne bit cel teden sam v hotelu!!!!

Nujno met podvoden fotoaparat s sabo (un za enkratno uporabo je čist OK, lohk se jih tud tam kupi, splača se it na ras mohamed (nacionalni park), pa z motorji divjat po puščavi :-D
Treba je tud na hrano pazit - da ne bo kake veselice na WCju (čeprav ma hotel 5 zvezdic), mi smo jo srečno odnesli, vem pa za primere, ki so bli takrat v Coral bayu in so meli manj sreče....

mrjerry
02.03.2006, 15:41
Najvec, kar vem o Egiptu, so ravno prebavne motnje :D

As I said, nikakor ne mislim bit cel teden samo v hotelu, je pa bistvena okupacija golf. Ostalo pride na vrsto v odvisnosti od denarja in casa. Divjanje z motorji po puscavi me ne veseli kaj prevec, potapljanje bi bilo prej v igri.

A je (vsaj na zunaj) ful razlike med hoteli razlicnih classov? Moje izkusnje z Djerbe so, da so hoteli s 4 ali vec zvezdicami blazno v redu, medtem ko pri treh zvezdicah stvari zacnejo mal skripat. Problem je v tem, da je znizan celoten spekter ponudbe. Praviloma manj zvezdic pomeni manjsi hotel, manj izbire pri hrani, manj resursov... Razlike v ceni med 3* in 4* pa niso pretirano velike.

mipo116
02.03.2006, 17:14
Če misliš,da boš imel maja samo 30 stopinj,se motiš.Mi smo se prejšnji teden vrnili iz SSH-a in smo imeli vsak dan okoli 32 stopinj.Res pa je,da je temperatura hitro padla ob sončnem zahodu(nekje na 22 stopinj).

mrjerry
03.03.2006, 11:07
Jah ne vem, tko so mi povedali. Naceloma mam rajs, da je bolj vroce, kot pa manj vroce :approve:

VR3
03.03.2006, 13:57
Se mi zdi da boš mel bolj vroče ;-)
Dan bo takrat že ful daljši, po mojih izkušnjah je pametno it do konca maja, ker potem je res nevzdržno vroče. Konec maja je blo okroh 40, zvečer glih prou, nisi rabu dolgih rokavov sploh. - je pa res da sem vidla cca 3 njihove ženske (jih skor ne vidiš, vse delajo moški - tud sobarce so moški ;-) sredi dneva na plaži komplet oblečene v črno in s pokritimi lasmi - men je blo še v senci prevroče.... No - tud one niso zdržale in so šle kr oblečene mal se shladit v morje....
Glede hotelov in zvezdic - večinoma so vsi 4 in 5 zvezdic, vsaj takrat je blo tko. Zvezdice se poznajo na hrani najbolj - več zvezdic - več izbire. Sobe so pa povsod ful ogromne. Za golf pa ne vem....

mrjerry
03.03.2006, 14:23
Ej, hvala za infote.

Se tole me zanima... Tale Coral Bay je najbrz od egipcanske realnosti precej izoliran. A pa je blizini kaksno zanimivo mesto, morda s kaoticno trznico ali cim podobnim? Se splaca na lastno pest pomoliti nos iz turisticnega ideala?

Pa glede dodatnih ponudb... V mislih imam izlete in podobno. Je kaj taksnega, kar se nujno splaca videt (okej, omenila si potapljanje in motorje...)? In po drugi strani, cesa se je modro izogibati?

VR3
03.03.2006, 14:48
glede izletov... - ne vem....
men je blo ful vroče, tko da mi ni blo po nekih izletih za hodit :-)
Kot sem rekla - ras mohamed je za pogledat koralne otoke in vse tiste pisane ribe. Rib in koral je dosti tudi na plaži, kjer si vsak dan, ne rabiš bit neki hud potapljač, je vse čist zraven obale, kar ne moreš verjet. Če greš na glassboat te pač mal vn zapeljejo in vidš še mal drugih koral in pisanih rib. Teh je ogromno. Na tone ;-)
Glede drugih izletov ne vem, eni so šli na Sinajsko goro - men se zdi da ponoči gor hodiš in zjutraj maš tam na gori sončni vzhod. Za ostalo pa res ne vem.
Mi smo šli pogledat v stari del mesta SSH - ene 15-20 minut vožnje s taksijem iz Naama baya. Tam je kao neka tržnica sam ne verjamem da si mel to v mislih. Mi smo bli zvečer, čez dan ne vem kako je. Vidli smo kako žive kure prodajajo v kletkah (zdej ne vem če jih še zarad ptičje gripe ;-), pa mesnice in pekarne. Ni glih higienično :-)
Česa pa se je modro izogibat pa res ne vem - kaj si mel v mislih (razen prebavnih motenj)?

mrjerry
03.03.2006, 14:51
Ah v mislih sem imel kaksne izlete ali gostilniske ponudbe, za katere govorijo, da je oh in sploh fajn, potem pa u bistvu ugotovis, da je cisto brez veze. Glede prebave pac upam na najboljse, ce bo pa prebilo, bo pa pac prebilo, ne :angel:

VR3
03.03.2006, 15:08
sploh pa - ni se mi dalo kej preveč okrog hodit ker men je blo res vroče. SSH je čisto turistično mesto in s kako egipčansko realnostjo nima nobene veze - razen ljudi ki tam delajo - vsi so res prijazni in dobre volje, večina jih je s Kaira, kjer imajo družino za preživet. Stari SSH pa ni ne vem kaj - ampak itak ti vzame kako urco, dve, tko da se pač zapelješ do tja, če ti ni všeč pač greš pa takoj nazaj, zgubit nimaš kaj. Da so kaka druga zanima mesta zraven ne vem - če bi bla, bi ti sigurno to hoteli tudi prodat ;-)

Boš pač jedu, golf igral, pa ribe gledu :-)

mrjerry
07.03.2006, 10:32
Sound perfectly allright to me.

No, hvala ti za infote! :)

lalika
10.05.2006, 19:28
S fantom mava namen iti septembra v Egipt....Hotla sva nekak združeno počitnice in oglede...A je kdo že to šel?
Rada bi najdla neki bl pocen ker sva študenta pa nimava gih velik dnarja

Fonda
04.07.2006, 10:38
http://www.zadnjaminuta.com/default-20300.html?Dest=445&Hotel=11929&Pon=770&Prevoz=4&IdPonudbe=48978825

Je že kdo bil? Mnenja?

Luka2k
04.07.2006, 11:35
septembra 2003 sem šel na enomesečno backpack turo.
Če imaš kakšna konkretna vprašanja, mi jih pošlji na os.

zverina
04.07.2006, 16:29
http://www.zadnjaminuta.com/default-20300.html?Dest=445&Hotel=11929&Pon=770&Prevoz=4&IdPonudbe=48978825

Je že kdo bil? Mnenja?

ti odpriporočam to zadnjominuta. Zadnjaminuta prevedeno pomeni-turistične kapacitete, ki v času sezone zaradi pomanjklivosti oz slabega stanja ne napolnijo svojih zmogljivosti. Govorim ti iz lastnih izkušenj.

Mighty
28.11.2006, 22:16
torej s punco bova šla verjetno sred decembra v sharm el sheik. je kdo bil tak čas dol? kakšne so temp. (zraka, morja)? greva pa v 3* hotel, upam da bo ok. vidim, da lahk dol hitr srale postaneš al kako? lahko kdo pripopa kak orng zemljevid mesta, da vidim kje bom stacioniran? upam, da se ne bom vozo dolgo do plaže ;)
katere izlete priporočate? se splača plavutke in masko s sabo nosit al ne?

hvala za odgovore....

mipo116
30.11.2006, 17:51
mi smo bili letos februarja v sharmu,samo je odvisno,v katerem zalivu je hotel.Mi smo bili v noria resortu 4* v zalivu Naama bay,kjer je tudi največji turistični center in nam je bilo zelo všeč,tako,da sedaj februarja to ponovimo še s prijatelji.Tem.zraka so decembra okoli 25,vode pa 22 stopinj,lahko tudi več al pa manj, ko se sonce skrije,je malce bolj frišno.Skratka super za kopat,potapljat,hodit na izlete...Mi smo šli na izlet v Ras mohamet z ladjo in je bilo res kaj videt,pa tudi na safari z jeppi-noro.Ostale izleti smo si prišparali za drugo leto:) .
Srale pa pomoje ne boste postali,če se izogibate neolupljenemu sadju,vodi iz pipe,sladoledu,ledu v pijačah...dobro pa je imeti kakšno" zdravilno pijačo":) s sabo za razkuževanje pred obroki.
Torej,odvisno je kje leži hotel,ker pa imena nisi navedel,ne vem kje je to.Imam en zemljevid od sharma z vsemi hoteli,ki ga bom prilepo,ti pa se poišči gor.
Uživajte 100 na uro...:)

Ne morem prilepit,ker je prevelikzemljevid:dontknow:

mipo116
30.11.2006, 17:56
Aja,glede plavutk in mask je pa bolje,da imate svoje s sabo,ker njihove so bolj boge...

Luka2k
30.11.2006, 19:55
Še zmeri trmasto vztrajam na Dahabu.

VR3
01.12.2006, 08:02
obvezno plavutke in masko vzet s sabo

Mighty
01.12.2006, 13:07
ej mipo naj bi šla v hotel Sunset.
čeprav zdej razmišljava,ker so temperature trenutno okoli 20 stopinj in dvomim, da bo konec decembra kaj topleje. a noben pa ni bil decembra dol?

mipo116
02.12.2006, 09:28
Sunset hotel ti leži kak kilometer od plaže,je ob glavni cesti,v sklopu cele vrste (cca. 1km) drugih hotelov.V bistvu je to čisto blizu Old sharma-starega dela mesta.Blizu imate tudi delfinerio,ki je tudi zelo zanimiv show z delfini.
Glede vremena decembra-sem pogledal history za lansko leto in imaš temperature od 20-32 stopinj.:)

p.s. taxi-ji so dolih zelo pocen,zato ni panike,če nimaš hotela čisto ob plaži.:approve:
Če želiš,mi pošlji na zs tvoj mail in ti pošljem mapo sharma.

Mighty
02.12.2006, 10:03
ja kr pošlji mapo. hvala

vragec
04.12.2006, 14:58
Jaz sem bil tudi letos v Sharm-u mesca februara v Noria resort in je bilo full dobro. Seboj sem imel 1L jegra in 1L wiskija tako da je bilo razkužila dovolj. Do plaže sem imel peš cca 10 minut hoje vendar te od hotela do plaže in nazaj vozijo tudi hotelski avtobusi (zastonj). Hrana je bila v redu, šel sem na Ras mohamad zanimive ribe, pogledat sem še šel samostan svete Katerine. Če bo vse po sreči bom tudi februarja drugo leto odšel v Sharm v isti hotel, saj moram še sprobat malo safarija in predvsem uživat.

mipo116
07.12.2006, 11:50
ja kr pošlji mapo. hvala

pošlji mi mail...

iamout
29.12.2006, 16:59
Pozdravljeni!

Sem slovenka porocena v Egiptu. Zivim v Sharm El Sheikhu. Ce imate kaksna vprasanja ste vec kot dobrodosli :)

Mighty
02.01.2007, 13:39
eko bil dol in je blo kul. priporočam za obisk v decembru.

Natttasaaa
02.01.2007, 17:43
iamout,kdaj se mi splača it dol? kdaj so temperature okrog 30 in voda okrog 24??

lady_lucifer
02.01.2007, 17:52
eko bil dol in je blo kul. priporočam za obisk v decembru.

dej kej vec povej:shy: kje si bil, kolk casa, kaj si pocel, si sel z agencijo...:shy:

iamout
03.01.2007, 08:53
iamout,kdaj se mi splača it dol? kdaj so temperature okrog 30 in voda okrog 24??

Meni osebno je najbolj vsec ko je vroce ampak ne 50 stopinj! Pozimi ko imamo okoli 20 pa je ok, ker ni vroce ampak za kopat se pa glih ni, razen za potapljace ni ovir :)

Jaz ti priporocam obdobje med Marcem in Junijem....julij, avgust sta najbolj vroca....no enkrat v srednini septmebra pa se zpet zacne super vreme vse tja do konca novembra :)

Octapus
11.01.2007, 22:37
Moja sestra je bila, baje super samo prevroče:)

_lunca_
12.01.2007, 10:37
aha...pa kdaj je manj gužve v Egiptu...pozimi?
ker ni ravno užitek si ogledovati tamlkajšnje znamenitosti v trumah turistov... ;D

iamout
12.01.2007, 12:33
Turistov je vedno veliko...morda so samo kratka obdobja, da je malce zatisja, tako kot sedaj naprimer, po novem letu, vendar pa je vse odvisno od posameznih drzav. Sedaj je npr veliko Rusov, poleti je veliko Italjanov, .... Ce si zelis ogledati znamenitosti, ti vsekakor ne priporocam, da prides poleti, ker je nevdrzno! Sedaj pa vse do konca junija bo super vreme :)

morskadeklica
19.01.2007, 10:04
Jutri se odpravljamo v Sharm. Je kdo bil tam pred kratkim? Je kaj turistov? Se v Naama bayi kaj dogaja? Mi smo mlada družinica in bomo veseli vsake koristne informacije. Kakšne so cene vsakdanjih potrebščin v trgovinah? Naš malček ima namreč kup idej in me zanima realizacija.

Hvala in prijazen dan vsem skupaj,

T.

Matilda
19.01.2007, 14:51
Jutri se odpravljamo v Sharm. Je kdo bil tam pred kratkim? Je kaj turistov? Se v Naama bayi kaj dogaja? Mi smo mlada družinica in bomo veseli vsake koristne informacije. Kakšne so cene vsakdanjih potrebščin v trgovinah? Naš malček ima namreč kup idej in me zanima realizacija.

Hvala in prijazen dan vsem skupaj,

T.

Uh, kako bi šla zdajle v Egipt. Bila v Sharmu, pa ni ravno destinacija zame (preveč Italijanov in preveč Loret del Mar, ampak za mlado družinico bo zelo v redu. In predvsem je tam TOPLO!!!
Cene v restavracijah so kot v Ljubljani:)
Na izbiro imaš prav vse, od pizerij do boljših restavracij. Priporoča, Libanonsko kuhinjo in sveže stisnjene sokove. Vsekakor pa morate poskusiti kakšno ribjo restavracijo, ker imajo izredno okusno ribo in pripraljajo jo na čisto drugače način od našega (v smislu začimb) .
Glede nakupovanja imaš en kup trgovin z športnimi oblačili, ki so glede na znamko enako draga kot pri nas, na stojnicah najdeš vso plastiko ki si jo poželiš, na takozvanih bazarjih imajo en kup krame za turiste (izdelane v Indiji)...moram reči, da nekaj prav izvirnega ni za dobiti v Sharmu.Za nakit se moraš malce poglobiti v lokalnih zlatarnah, kjer je dizajn prillagojen predvse ruskim turistom. Glede na to, da se precej potovala po Bližnjem vzhodu in temu primerno tudi nakupovala, moram reči, da v Sharmu nisem kupila prav nič. No, pred ohodom sem obisla lokalni Mercator in kupila nekaj živiil. Pa še tu je bial izbira prilagojena turistom.
Uživaj. V soncu, morju in obvezno pejte šnorklat. Najboljši suvenir!!!!

iamout
20.01.2007, 10:01
Matilda kar dobro pozna Sharm :) V Sharmu je res tezko kupiti kaj izvirnega. Se najdejo full dobri bazarji ampak teh je malo! V vecini vsi prodajajo isto!

Glede restavracij....vse se dobi ampak glede cen se ne strinjam z Matildo. V Sharmu lahko imas vecerjo za 100 eurov ali pa za 0.3 eura! Najdrazje restavracije so po hotelih in v Naama Bayu! Ce pa gres v lokalne predele pa dobis zelo ugodno hrano. Prav tako supermarketi....sedaj imajo super velik Supermarket v Naama Bayu in cene so za malenkost nizje kot v Slo ampak imajo pa vsaj hladilnike in zmrzovalnike!!! :) :) :) Vse kar je uvozenga je zelo drago, egipcanski artikli pa so zelo zelo poceni!

Morska deklica....poslala sem na zs mojo stevilko, ce boste kaj rabili, me lahko kontaktirate :)

Natttasaaa
20.01.2007, 16:19
iamout,kakšno je kej vreme sedaj v sharm el sheiku? Koliko stopinj ima voda?

iamout
20.01.2007, 18:47
Temperature cez dan so okoli 25- 26 stopinj....voda 22 stopinj

Natttasaaa
21.01.2007, 11:25
Hvala ti za odgovor. Potem se mi res najbolj splača oditi nekje marca,aprila dol.

Matilda
23.01.2007, 10:56
Matilda kar dobro pozna Sharm :) V Sharmu je res tezko kupiti kaj izvirnega. Se najdejo full dobri bazarji ampak teh je malo! V vecini vsi prodajajo isto!

Glede restavracij....vse se dobi ampak glede cen se ne strinjam z Matildo. V Sharmu lahko imas vecerjo za 100 eurov ali pa za 0.3 eura! Najdrazje restavracije so po hotelih in v Naama Bayu! Ce pa gres v lokalne predele pa dobis zelo ugodno hrano. Prav tako supermarketi....sedaj imajo super velik Supermarket v Naama Bayu in cene so za malenkost nizje kot v Slo ampak imajo pa vsaj hladilnike in zmrzovalnike!!! :) :) :) Vse kar je uvozenga je zelo drago, egipcanski artikli pa so zelo zelo poceni!

Morska deklica....poslala sem na zs mojo stevilko, ce boste kaj rabili, me lahko kontaktirate :)

Glede cen sem pisala o moji izkušnji, ker smo pač jedli v restavracijah, kjer so bile cene podobne našim (zelo turistične) Verjetno pa je ponudba cenonovno bolj pestra, če greš v kakšno ulico izven glavne promenade oz. če ne ješ na plaži.
Glede poceni hrane imam izkušnje iz malce manj komercialnih oz. turističnih krajev, kjer res lahko ješ praktično zastonj (vedno in samo tam kjer jedo domačini in po mojih izkušnjah je tam najboljše);) .

iamout
25.01.2007, 15:27
Matilda sej vem, da so bile tvoje izkusnje....ampak vseeno veliko ves!

Morska deklica....z vami grem domov v Slo ampak na zalost se nismo imeli priloznost srecati tukaj :blush:

Turbo...
25.01.2007, 20:34
Vsekakor bi izbral Egipt. Bil sem v Sharm el Sheiku, pa tudi v Akabi. Topleje je v Šarmu. Še toplejša pa bi bila Hurgada. Seveda pa je temperatura odvisna od vremenske situacije. Lahko uživaš na soncu, lahko pa pride tudi hladni val do tam dol.
Pa veliiko užitkov!

Matilda
26.01.2007, 10:22
Matilda sej vem, da so bile tvoje izkusnje....ampak vseeno veliko ves!

Morska deklica....z vami grem domov v Slo ampak na zalost se nismo imeli priloznost srecati tukaj :blush:

Ne hodi v Slovenijo, včeraj smo imeli sneg tudi na morju!;)

iamout
07.02.2007, 15:17
Slovenija...depresivno vreme! Malce me je zeblo ampak je kar slo!

Sem ze nazaj na soncku :)

bandura
10.02.2007, 20:24
Pozdravljeni!

Sem slovenka porocena v Egiptu. Zivim v Sharm El Sheikhu. Ce imate kaksna vprasanja ste vec kot dobrodosli :)

11206691

Pozdravljeni

sem p'rebral, da živite v Sharmu . z ženo sva že bila tam in je bilo zelo lepo..................sedaj nameravamo it v mesecu marcu v "vaše"kraje.
če imaste kakšno zanimivo inf. oz kateri hotel bi nam priporočali, seveda blizu morja glede na to, da imama 3letno hčerkico........pravtako nas zanima ali se da normalno kopat v marcu............kako kaj vi, kaj delate..................če boste želeli bi z vami z veseljem spili kakšno kavico ............
vse dobro in lep pozdrav iz Slovenije-Maribor-

ales.bandura@email.si

Natttasaaa
11.02.2007, 08:55
Mene pa zanima,kakšno je vreme sedaj tam? Predvsem me morje zanima,če je že za se kopat?

iamout
13.02.2007, 13:27
Temperature so se zacele pocasi dvigati. Mislim da imamo okrog 35 stopinj. Prej sem sla ven na kavo in sem se morala odmaknit s sonca, ker je tako zgalo. V morju se, po resnici povedano, letos se nisem kopala. Vem pa da se ljudje ze kopajo :)

iamout
13.02.2007, 13:38
11206691

Pozdravljeni

sem p'rebral, da živite v Sharmu . z ženo sva že bila tam in je bilo zelo lepo..................sedaj nameravamo it v mesecu marcu v "vaše"kraje.
če imaste kakšno zanimivo inf. oz kateri hotel bi nam priporočali, seveda blizu morja glede na to, da imama 3letno hčerkico........pravtako nas zanima ali se da normalno kopat v marcu............kako kaj vi, kaj delate..................če boste želeli bi z vami z veseljem spili kakšno kavico ............
vse dobro in lep pozdrav iz Slovenije-Maribor-

ales.bandura@email.si

Pozdravljeni!

Z veseljem spijem kavico z vami, ce pa prinesete se kaksnega Bandidosa, pa se tok bolje :)

Kor sem ze napisala... 100 km na uro se blizamo poletju :) Meni se zdi, da je vsak dan bolj vroce. Ni se tiste prave hude vrocine...50 stopinj ampak je prijetno toplo. V marcu se sigurno lahko kopate. Ljudje se kopajo ze od konca januarja.
Glede hotelov vam lahko priporocam ampak je najbolje, da mi poveste ponudbo od agencije in vam povem kaksne so razmere v hotelu in kako dalec je morje.
Jaz sem zaposlena v reviji poleg tega imam svoje podjetje...vec o tem ko pridete :)

Lep in vroc pozdrav iz Sharm El Sheikha

costella
01.03.2007, 19:39
Lep pozdrav Jamout!

S fantom sva si rezervirala 14 dni Egipta,Sharm el sheik hotel Noria resort v času od 8.9.2007 do 22.9.2007.Slišala sva veliko lepih stvari o tem hotelu,kaj pa vi mislite?Zanima naju kakšne so takrat dejanske temperature ,kako je glede izletov.Slišala sva,da je veliko ceneje,če bi šla z lokalnimi agencijami na izlete,pa naju zanima koliko je to varno...Kaj je boljše,da vzamemo evre ali dolarje,glede menjave,pa tudi,če imate kakšen nasvet za naju...lep pozdrav

vragec
01.03.2007, 21:21
Jaz sem bil lani februarja v tem hotelu in bil sem zelo zadovoljen. Hotel je cca 10 minut od morja, lahko pa gresta tudi z avtobusom ki vozi zelo pogosto in še zastonj je. Jaz sem si ogledal samostan Sv. Katerine, šel sem se potapljat in safari. Vse to sem šel z lokalnimi agencijami saj so polovico cenejši. Jaz sem se počutil varno saj ko smo odšli iz hotela so popisali kdo in kam je odšel, potem je tudi veliko kontrolnih točk kjer preverjajo dokumente in osebe. S seboj sem imel dolarje, vendar bi sedaj ko so pri nas evri vzel evre. Pijta samo ustekleničeno pijačo, s seboj imejta nekaj za razkužit (jaz 1 wiski in 1 jegr) in ne bo problema. Hrana v hotelu je enaka kot naša vendar na njihov način (druge začimbe, drugi okusi). Jaz nisem imel problemov s hrano (čeprav sem zelo izbirčen). Noria resort je čisto zraven centra Naama Bay (5 minut hoje).

VR3
02.03.2007, 10:50
Noria je res v redu, blizu mesta, dobra hrana, prijazno osebje,... Na kaki izlet je skoraj nujno it, lokalne agencije so res ful bolj poceni. Mislim pa da bo vroče septembra..... - mi smo bili 2× - maja in oktobra in obakrat je bilo ful vroče.

iamout
02.03.2007, 10:57
Moram rect, da sta si zbrala zelo dober termin za obisk Sharma! Vreme in temperature bodo super! okrog 40 stopinj do 42 kar je za to podnebje super vreme. Noria hotel je cisto v centru dogajanja. Prav tako imate 5 min voznje s taxijem do t.i. Old Marketa, kjer so trgovinice, coffee shopi,...tam se da tudi dobiti pravo poceni egipcansko hrano in pa vse je bolj umazano...kot v egiptu mora biti :)
Za menjavo so euri boljsi kot dolarji! Hrana v hotelu je bolj zacinjena in kot je ze vragec priporocal, kaksen whisky, pa bo! Vodo pijeta samo iz steklenic in pa priporocajo, da prve dva dni ne jeste sveze zelenjave in sadja, ceprav jaz pravim tako: vse je odvisno od cloveka samega...lahko se se tako pazite, pa boste lahko cel teden na Wc-ju sedela, lahko pa jeste vse pa vam nic ne bo!
Glede izletov...seveda je ceneje ce ekskurzijo kupite zunaj ampak nihce vam ne more garantirati varnosti, ceprav ljudje na splosno nimajo slabih izkusenj. Pravilo ki si ga morata zapomnit je, da nikoli ne placajte vnaprej! Vedno po izletu! Itak pa se bomo videli, ce bosta zelela in vama bom jaz kaj zrihtala!

Ce se kaj rabite, kar vprasajte :)

Lp iz Sharma

VR3
02.03.2007, 11:25
včasih je dobro iti na izlet tudi preko predstavnika slovenske agencije - npr. mi smo šli tako lani oktobra na Ras mohamed in nas je bilo slovencev ravno za eno jahto. Imeli smo se super. Če bi šli z lokalno agencijo je velika verjetnost, da bi bili na ladji skupaj s samimi rusi...., teh je namreč ogromno, kakega tujega jezika pa ne obladajo najbolj - tudi mladi ne (vsaj po mojih izkušnjah)

iamout
02.03.2007, 13:49
Ja to je res! Meni osebno je veliko bolj vsec, da grem na izlet s slovenci kot pa kaksnimi rusi ali italjani :) Rusi so pa itak grozni, brez kulture, pijani,....

saskia
02.03.2007, 17:50
mene pa zanima kako je v šarm el šejku v ZAČETKU JULIJA. takrat imamo izbran termin za dopust in ker letos izbira mož bo to šarm el šejk. namen dopusta je lenarjenje (zato smo izbrali boljši hotel, to naj bi bil laguna-vista v zalivu nabq). meni odgovarja edinole topla voda (ker pod 25 je zame premrzlo).

me zanima če ni 1. julija že prevroče? tak termin smo bili na džerbi in smo zdržali, ker je bil zrak suh in je venomer pihljalo. kaj pa ob rdečem morju? sploh kaj piha? je vzdržno kljub visokim temperaturam?

drugo vprašanje je ta zaliv NABQ, kjer je ta hotel. je tam sploh kakšen kraj ali naselje?

vprašanje glede mask in plavutk: se da to v hotelih sposodit ali vsi to kupite že doma?

lp / saša

VR3
02.03.2007, 20:06
mi smo plavutke in masko kupili doma, ni mi blo žal, saj večina tistih, ki si je masko sposodila ni bila preveč zadovoljna - vse je nekaj puščalo. Se jih pa da tam kupiti skoraj v vsaki trgovini, cene pa so podobne kot pri nas. Glede vročine - julija bo definitivno zelo vroče. Jaz sem bila konec maja in začetek oktobra. Oktobra j e bilo še znosno - ker je že krajši dan, kar se precej pozna. Maja pa je bilo res vroče, pa še v Naama bayu smo bili in ni skoraj nič pihalo - sicer ne vem ali je odvisno koliko piha od tega kje si ali kdaj si. Verjetno bo vedela iamout kaj več povedat o tem.

Natttasaaa
03.03.2007, 15:09
A imajo kje kak lokal z internetom?

iamout
03.03.2007, 18:46
Junija, Julija in avgusta naj bi bile temperature od 45 do 50 stopinj ampak ne bo panike ce boste lenarili in se relaxirali. Podnebje je suho tako, da se da preziveti :) Bolj hudo bi bilo, ce bi morali v tem vremenu v sluzbo! :)
Nabq je priblizno 20 min voznje z avtomobilom od centra dogajanja, Naama Baya. Zelo prijeten zaliv. Veliko novo gradnje. Pocasi bo postalo mesto. Imate nekaj na novo odprtih trgovin in lokalov. Laguna Vista hotel je meni osebno zelo lep hotel. Do plaze imate cisto blizu saj je hotel na obalni strani. V temu zalivu pogosto piha tako, da mislim da ni nic drugace Junija in Julija. Ubistvu je ta zaliv znan po vetru :)

Glede mask in potapljaske opreme...moje mnenje je, da je najbolje vzeti svoje maske! Vsekakor bolj higienicno in v vseh primerih boljse.

Sem se kaj pozabila? No ce sem me se vprasajte!

lep pozdrav iz Sharma

iamout
03.03.2007, 18:48
natasaaaa skoraj v vsakem hotelu je internet in prav tako je povsod veliko cyber lokalov in pa wireless povezav

saskia
03.03.2007, 20:53
VR3 in iamout - HVALA. mislim, da se bom kar prijavila za počitnice, plavutke in maske bomo pa res kupili kar tu. kdo pa bo v tisti vročini hodil po trgovinah in kupoval masko, res škoda časa.

lep pozdrav iz gorenjske!

mkusljan
04.03.2007, 14:52
Pozdravljeni!
mene pa zanima če ima gdo že iskušnje s hotelom Laguna Vista 5, kako zgleda tm, kaj je najbliži za vidt,
poleg tega me pa zanima če se da tm tudi naredi začetniški PAD tečaj za potaplat in kolk to stane.

Zanima me tudi ali se da egipt primerjat z tunizijo v kateri sm biu oktobra.(kar se tiče ljudi prijaznosti domačinov...)

iamout
04.03.2007, 17:03
Za Laguno Visto sem ze napisala. Poglej prejsni post!

Glede Open Water Course za potapljanje Padi so mi rekli okoli 200 eurov kar se mi zdi too much ampak lahko se vprasam...
Ljudje tukaj so zelo prijazni! Veliko slovencev oz evropejcev bi se lahko marsikaj naucili od njih!

Nevem kaj ste mislili s tem kaj se da okoli hotela vidt??? Ali se mislili nasplosno v Sharm?

VR3 upam da se vidimo v Sharmu!

Natttasaaa
04.03.2007, 18:18
iamout,hvala ti za vse informacije. :)

VR3
04.03.2007, 18:23
no, jaz letos še nimam planov glede počitnic - ampak nikoli se ne ve - sploh če bo kaka ugodna last minute ponudba:D v bistvu še nikoli nismo planirali Sharma - pa ze dvakrat smo pristali tam na počitnicah :rolling: in upam da ne zadnjič:)

costella
04.03.2007, 18:27
Hvala Jamout In Ostalim Za Informacije O Sharmu In Norii Resort.Če Ima Kdo,ki Je Bil Norii Slike O Hotelu In Sobi Bi Bla Zelo Vesela,Če Bi Mi Jih Poslal...
Jamout,upam Da Se Vidimo V Sharmu,pa Da Nama Svetujete Glede Izletov...lep Pozdrav

VR3
05.03.2007, 09:48
Hvala Jamout In Ostalim Za Informacije O Sharmu In Norii Resort.Če Ima Kdo,ki Je Bil Norii Slike O Hotelu In Sobi Bi Bla Zelo Vesela,Če Bi Mi Jih Poslal...
Jamout,upam Da Se Vidimo V Sharmu,pa Da Nama Svetujete Glede Izletov...lep Pozdrav

tiste, ki so v Globturjevem katalogu so čisto realne.
2004 , ko sem bila v Norii še nisem imela digitalca:) mogoče pa poskeniram...

iamout
05.03.2007, 11:47
Costellla, jaz nimam nic slik ampak ce gres na net ne bos dost zgresila! Na zs tiposljem tel. st., da se loh kontaktiramo, ce pridete sem :)

jjj
05.03.2007, 13:41
Pozdravljeni!

Tudi mi se odpravljamo v Egipt, Sharm el Sheikh, verjetno v hotel Mexicana. Ali je že kdo bil v tem hotelu? Kako se vam zdi?
Katere izlete priporočate?

Jamout, lahko bi se dobili, pa rekli kakšno slovensko besedo.

Hvala

iamout
05.03.2007, 16:28
O Mexicana hotel je pa cisto blizu moje sluzbe...ubistvu 2 min pes :) Je kar uredu hotel ampak plaza pa ni tako blizu :( Mislim, da se morate z hotelskim busom vozit ampak saj ni panike. Pogosto vozijo do plaze in nazaj. Drugace pa ni panike....lahko se vidimo kadarkoli, ste tako blizu, da lahko vsak dan en kufe skup spijemo :)

Sporocite kdaj pridete pa se pogovorimo :)

Lp

LunaStar
05.03.2007, 17:27
Pozdravček še iz mojega konca!
S fantom sva se odločila za potovanje v Egip z agencijo Ilirika, 24.3. in sicer v hotel Sharm Cliff (Sharm). Ker tega hotela na forumu nisem opazila omenjenega, me zanima, če ima kdo z njim kakšne izkušnje. Vsaka informacija prav pride. Torej, vroče zagotovo bo, masko imam namen kupiti tukaj, plavutke pa si v sili sposoditi. Midva greva tja bolj izležavati, dati možgane na off in resnično uživati, kot pa odkrivati zgodovino. A vseeno pride prav kakšen nasvet kam se odpraviti peš (v okolico) ali s taksijem. S katerimi plačilnimi karticami se da plačevati?;) Torej...tole temo bom do odhoda redno spremljala in se že v naprej zahvaljujem za karkoli uporabnega. Pa pa:2thumbs:

mipo116
05.03.2007, 19:52
Pozdravljeni,

pred tednom dni smo se vrnili iz Sharma,hotel Noria resort.Če kdo želi slike,naj mi pošlje e-mail na zs in mu jih pošljem.Mi smo letos bili drugič v tem hotelu in smo zadovoljni tako s hrano kot s čistočo:2thumbs:
Teden dni pred odhodom smo v hotel poslali mail z željo,da bi nam ustregli pri izbiri sob(želeli smo iste kot lani) in ni bili nobenega problema,ustregli so nam.da ne omenjam,kako sta nas sprejela dva iz kuhinje,ki sta se nas spomnila od lani-brez besed.
Ker je nekdo omenjal razliko z Djerbo, moram rečt, da ni primerjave z Sharmom.Na Djerbi so bili trgovci že prav nesramni do nas,kar za Sharm ne morem rečt.Plaža je v Sharmu veliko lepša,koralni grebeni,ribice...noro,na Djerbi tega ni.In kar je najpomembneje,V Sharmu se lahko kopaš vse leto.

Vsem povem tudi to,da imamo od letos naprej v Sharmu prave prijatelje :IAMOUT(Urša) in njen PETER.Če bo kdo karkoli potreboval,vam iz lastnih izkušenj povem,da je iamout pravi naslov,kamor se lahko obrnete.Čeprav nas je bilo s prijatelji skupaj 14,nam je poslala taxi (2 kom.) pred hotel in sta nas peljala k njej domov.Lepa gesta,ni kaj...

V glavnem,za nas je Sharm zakon,in skupaj s prijatelji se drugo leto zopet vrnemo:rolling: .

Lep pozdrav vsem skupaj
Iamout tebi pa še posebej -slike pa ti pošljem jutri,kot sva zmenjena;)

jjj
06.03.2007, 06:15
O Mexicana hotel je pa cisto blizu moje sluzbe...ubistvu 2 min pes :) Je kar uredu hotel ampak plaza pa ni tako blizu :( Mislim, da se morate z hotelskim busom vozit ampak saj ni panike. Pogosto vozijo do plaze in nazaj. Drugace pa ni panike....lahko se vidimo kadarkoli, ste tako blizu, da lahko vsak dan en kufe skup spijemo :)

Sporocite kdaj pridete pa se pogovorimo :)

Lp

Gremo pa že to soboto!!!
Vem kakšna je lega hotela. Sam ni problema, itak se ne nemeravamo kopat vsak dan na isti plaži, tako da...

3nity
06.03.2007, 07:05
Meni pa Sharm El Sheikh ne diši preveč.

Mene bolj zanima križarjenje po Nilu. Če (ko) bom šla jaz enkrat v Egipt, moram nujno vidt Abu Simbel. :shy:

iamout
06.03.2007, 16:18
Luna Star... Cliff je v Hadabi...blizu Mexicane oziroma zelo blizu Old Marketa in 7 min voznje od glavnega centra Naama Baya. Je tudi zelo blizu moje pisarne! Hotel ima mislim da 4 zvezdice in prav tako se je potrebno voziti na plazo, kar je za nekatere motece za druge spet manj....
Ekskurzije ki so meni vsec so Ras Mohamed, celodnevni izlet z ladjo in pa Blu Hole, kjer je vkljucen jeep safari, jeza kamele in snorkljanje ali potapljanje ter kosilo pri beduinih, tako da v enem dnevu dozivite in vidte veliko. Prav tako se ustavite v mestecu Dahab, stara beduinska vas, kjer je zelo zelo prijetno in lepo ( po mojem okusu). Pa zelo fajn je tudi voznja s stirimi kolesniki po puscavi :)

Ce imate se kaksna vprasanja, ni problema!

Mipo116 hvala hvala! Sem zelo zelo vesela, ker smo se spoznali! Bili ste super druzba, le en teden je premalo casa :( Cakam na slikice...Upam, da se kmalu spet vidimo!

jjjj a ze to soboto??? A se mi boste kaj oglasili? A ste dobili mojo stevliko na zs?

Lp iz Sharma

jjj
07.03.2007, 06:02
Luna Star... Cliff je v Hadabi...blizu Mexicane oziroma zelo blizu Old Marketa in 7 min voznje od glavnega centra Naama Baya. Je tudi zelo blizu moje pisarne! Hotel ima mislim da 4 zvezdice in prav tako se je potrebno voziti na plazo, kar je za nekatere motece za druge spet manj....
Ekskurzije ki so meni vsec so Ras Mohamed, celodnevni izlet z ladjo in pa Blu Hole, kjer je vkljucen jeep safari, jeza kamele in snorkljanje ali potapljanje ter kosilo pri beduinih, tako da v enem dnevu dozivite in vidte veliko. Prav tako se ustavite v mestecu Dahab, stara beduinska vas, kjer je zelo zelo prijetno in lepo ( po mojem okusu). Pa zelo fajn je tudi voznja s stirimi kolesniki po puscavi :)

Ce imate se kaksna vprasanja, ni problema!

Mipo116 hvala hvala! Sem zelo zelo vesela, ker smo se spoznali! Bili ste super druzba, le en teden je premalo casa :( Cakam na slikice...Upam, da se kmalu spet vidimo!

jjjj a ze to soboto??? A se mi boste kaj oglasili? A ste dobili mojo stevliko na zs?

Lp iz Sharma

Ja, gremo to soboto!!!
Številke pa nisem dobil! Kje se nahaja vaša pisarna in kako se imenuje?

jjj
07.03.2007, 08:47
Še eno vprašanje...

kako je z internetnim dostopom v Mexicaci in njeni okolici???

mkusljan
07.03.2007, 17:12
iamout hvala za vse informacije...:)bomo pa PAD opravl doma pa v egiptu sm šnorkal.
Jst in moja familija gremo v laguno visto na 21.3.07 tko d se priporočam za kakšno kavico al pa
čajčk k ga tm tko radi pijete.
zanima me tudi s čim se ukvarjate v vaši pisarni...da vidmo kko s čim posel laufa v egiptu:)

Lep pozdrav iz oblačnega šentjerneja pri nm

iamout
07.03.2007, 18:03
jjj sem posalal stevilko na zasebno sporocilo. Bom se enkrat.

1 internet je cisto blizu vasega hotela in prav tako bi moral bit v hotelu. Drugae je pa povsod dovolj internet cafe-jev.
Moja pisarna je na nasprotni strani vasega hotela. V t.i. Go Kart Center Mall. Ko se boste peljali v vas hotel je to na vasi levi strani...tam je polno trgovinic in Blu (pizza delivery) in na koncu nasa pisarna...Mix Magazine, to je revija in vodic po Sharmu. Jaz sem vodja prodaje, drugace pa imava z mozem tudi motel za pse :)

mkusljan...vam posljem stevilko, da ko pridete se lahko vidimo!

Lp vsem...

BTW postaja zelo vroce v Sharmu :)

mkusljan
07.03.2007, 20:32
lepo si si postlala iamout!
Pri nas imamo tudi 3 trijerje k bi jim kr pomoje pasal it v motel...hihi
btw vikat me ni treba sm pa matic:)

Lepo se še naprej grejte v sharmu mi v slo bomo pa še naprej nosil volnene nogavice...
byby

iamout
08.03.2007, 09:37
Ja sorry Matic :)

Moram rect, da sem kar zadovoljna... vasi kuzki bi pa lahko z vami prisli :) Bi jih potem mi malce razvajali pa se kopali bi se lahko cel teden na privat plazi :) :)

Upam, da se kmalu srecamo!

Lp

Natttasaaa
09.03.2007, 10:48
Mene pa zanima,če kdo je bil v hotelu St. George v sharmu? je v redu?

iamout
09.03.2007, 14:50
Prav tako kot Mexicana in Cliff je tudi St. George hotel v Hadabi...po istem principu se morate na plazo voziti z hotelskim buskom. Je 5 min oddaljen od starega dela Sharma, t.i. Old Market, in pa 10 min oddaljen od centra Naama Baya. Hotel je lep. Je Kiroseiz branch, ce kaj poznate. Mislim,da boste zadovoljni razen zame je motece ker plaza ni ob hotelu.

Lp

Natttasaaa
09.03.2007, 15:16
Pol pa odpade. Jaz si želim imeti plažo takoj ob hotelu,tako da bomo še malo razmilsili kam it.

iamout
10.03.2007, 11:34
Natasaaaa poslji mi hotele, ki so v ozjem izboru pa ti povem kje imajo plazo

Natttasaaa
10.03.2007, 14:40
ok,torej:
-mexicana si napisala,da se je treba vozit z busom
-iberotel palace?
-mirabel beach resort?
-sharm cliff?
-st.george pa si tudi napisala,da se je treba voziti z busom ne?

Katere hotele pa ti priporočaš?pa recimo,da si bi mi izbrali hotel mirabel beach resort,katere plaže se nam še splača pogledati,poleg te naše-hotelske,ali so vse enake??

Najlepša ti hvala!!! :)

esmi
10.03.2007, 14:42
Pozdravljeni!

A prideš kdaj v Kairo?:)

iamout
10.03.2007, 15:53
ok,torej:
-mexicana si napisala,da se je treba vozit z busom
-iberotel palace?
-mirabel beach resort?
-sharm cliff?
-st.george pa si tudi napisala,da se je treba voziti z busom ne?

Katere hotele pa ti priporočaš?pa recimo,da si bi mi izbrali hotel mirabel beach resort,katere plaže se nam še splača pogledati,poleg te naše-hotelske,ali so vse enake??

Najlepša ti hvala!!! :)

Jaz bi med nastetimi izbrala Iberotel Palace! To je ena najboljsih verig in hotel je na plazi. Hotel je lep in na nivoju. Saj moral bi bit! Vsi ostali imajo plazo stran od morja, priblizno 5 min z busom. Razen Mirabel Beach, to je cisto nov hotel na plazi ampak baje se ljudje malce pritozujejo okoli plaze pa ne zaradi tega, ker bi bilo umazano ali kaj podobnega ampak ker je treba dolgo casa hodit v vodi, da lahko prides do globoke. Jaz tam se nisem bila, je pa bila moja kolegica vodicka in pravi da je hotel lep. Je pa res da je od centra dogajanja oddaljen kaksnih 25 min voznje. Morda imajo hotelski avtobus ki vas bi morda zastonj gor in dol vozil. Ta hotel je v zalivu Nabq. Tam sedaj veliko gradijo in cez kaksne 3 leta bo tudi tam "mesto" . Sedaj lahko najdete par trgovinic in coffee shope.
Iberotel Palace je od Naama Baya oddaljen 5 min in je prakticno v Old Marketu ampak seveda v lepi okolici.

Glede drugih plaz...v vecini Public plaze so za placati in plaze se razlikujejo samo po tem ali so v blizini koralnega grebena ali ne. Itak ce boste sli na katero koli ekskurzijo ( Ras Mohamed, Blu Hole) boste videli ribice in korale.

Sem se kaj pozabila?

iamout
10.03.2007, 15:55
A prideš kdaj v Kairo?:)

Vcasih greva z mozem ja. Zakaj? Zivis v Kairu? Midva imava stanovanje v Heliopolisu. Greva pa priblizno 5 krat na leto....za praznike

iamout
10.03.2007, 15:58
Aja Natasaaaaa sem pozabila :( Jaz ti tezko povem kateri hotel priporocam, ker je tukaj priblizno 100 hotelov in sej ves vsak ima svoj okus in potrebe. Ce mi ti napises hotel, potem ti jaz lahko recem...je tam pa tam, plaza je...hotel je oddaljen....realne podatke ne tako kot v agencijah, kjer je vse blizu in naj naj :)

esmi
10.03.2007, 16:05
Vcasih greva z mozem ja. Zakaj? Zivis v Kairu? Midva imava stanovanje v Heliopolisu. Greva pa priblizno 5 krat na leto....za praznike

Jup.Mi sedaj živimo v 6. October... ah.kakšen mir.:2thumbs:

Kdaj pa prideš naslednjič v Kairo? Ker jaz sem trenutno v Slo. na počitnicah.

Natttasaaa
11.03.2007, 09:06
Iamout,hvala ti za vse podatke. Saj vem,da je težko kar tako nekomu nekaj predlagati,ampak
že ko poveš malo tvoje izkušnje,pa od kakih poznanih,mi zelo pomagaš!! :)
Res ne vem,kam bova šla... Malo se morava še pomeniti.
Še enkrat hvala ti....

iamout
11.03.2007, 13:04
esmi...full fajn, da si na pocitnicah v Slo. Jaz sem bila Februarja. Fajn bi bilo srecati kaksno slovenko v Cairu, vsekakor. Poslji mi stevilko in te kontaktiram ko bos v Egiptu :)

Natasaaaaa... sej ni tako tezko zbrati. Sej bo...;) :) upam,da se kmalu srecamo!

esmi
11.03.2007, 13:17
esmi...full fajn, da si na pocitnicah v Slo. Jaz sem bila Februarja. Fajn bi bilo srecati kaksno slovenko v Cairu, vsekakor. Poslji mi stevilko in te kontaktiram ko bos v Egiptu :)

Natasaaaaa... sej ni tako tezko zbrati. Sej bo...;) :) upam,da se kmalu srecamo!

Zmenjeno!:2thumbs:

iamout
12.03.2007, 11:08
Esmi...se srecava v Kairu, a ne? Super. Se ena slovenka vec. Nas je tukaj 5 v Sharmu in okolici :)

jjjj kje ste?????

esmi
12.03.2007, 15:52
Esmi...se srecava v Kairu, a ne? Super. Se ena slovenka vec. Nas je tukaj 5 v Sharmu in okolici :)

jjjj kje ste?????

Ti bom pod privat kaj več napisala... tole tukaj vsi berejo...:) :)
Se vidiva v Cairu... prideš na čaj valda, obljubim da bo Slovenski!!:2thumbs:

volunteer-ka
16.03.2007, 13:59
Lep pozdrav!

Februarja sem bila v Hurgadi, tko da, ce koga zanima kaj, rade volje svetujem :)

iamout
18.03.2007, 14:08
Esmi...sem ti odgovorila v zasebnem sporocilu :)

Volunteer-ka kako vam je bila vsec Hurghada? Ste bili pred tem ze v Sharmu?

toniab
20.03.2007, 09:52
sem prvič na forumu
sedaj se glih odločam kam it na dopust v egiptu al na Hurghada al pa na Sharm. Pa me zanima, če je že kdo bil na obeh destinacijah, katera je bolj priporočljiva.
Greva s punco, to nama je prvi malo "večji dopust". Šla bi konc aprila za 8 dni (začela sva iskati ponudbe po slo agencijah) želiva pa si kombinacijo lenarjanja in ogled znamenitosti.

Lp Toni

iamout
20.03.2007, 14:54
Jaz bi ti predlagala Sharm El Sheikh. Za mlade je sigurno bolj zanimiv kot Hurghada, ceprav se tudi tam dogaja. Znamenitosti lahko vidita povsod. Iz Shrama in Hurghade imata skoraj podobne moznosti. Za Sharm vama lahko povem, da ponujajo Jeep safari, Jezo kamel, snorklanje, potapljanje, ogled Sv. Katarine (najstarejsi samostan na svetu), Mojzesova Gora (2.285m), kjer je pozimi tudi sneg :), beduinska vas Dahab, safari s stirikolesniki, Cairo (piramide, sfinga, moseja Mohameda Alija, vcasih velika egipcanska trznica, kosilo na Nilu,...), mavricni kanjon, Ras Mohamed (izlet z ladjo...korale, ribice), Blu Hole (jeep safari, jeza kamel, snorklanje, kosilo pri beduinih, Dahab).

Ce vas se kaj zanima....se pisite!

Luka2k
20.03.2007, 15:47
Beduinska vas Dahab my ass... Zadeva je v parih letih ratala alternativa za Sharm (beri: turizem za skromnejši badžet). Beduine sem tam iskal že pred štirimi leti, pa niti sledu o njih...

iamout
20.03.2007, 16:55
Luka2k ocitno si slabo iskal. Dahab je stara beduinska vas in ne bi rekla, da je alternativa za Sharm!
Ce bi bil Dahab alternativa Sharma potem bi bil polno turistov in cene bi bile dosti visje kot so sicer. Kjub temu, da je ceneje v Dahabu, je Dahab se vedno prazen turistov. Da pa nisi nasel beduina ti pa ne verjamem! Tam jih je polno! Le 2 min hoda od glavne promenade lahko najdete sotore in naselja beduinov!

iamout
20.03.2007, 16:57
Aja pa se nekaj...ravno danes sem govorila s slovenko, ki zivi v Dahabu. Niti slucajno ni podobno Sharmu! Po nobeni stvari. Beduinov pa polno! Kjer ces! Ce hoces lahko prides in ti pokazem kako blizu so in koliko jih je!

LunaStar
20.03.2007, 16:59
No, midva s fantom odhajava v Sharm v soboto. Kakšno je kaj vreme? Glede na zimske razmere v Sloveniji že komaj čakava....

esmi
20.03.2007, 21:26
sem prvič na forumu
sedaj se glih odločam kam it na dopust v egiptu al na Hurghada al pa na Sharm. Pa me zanima, če je že kdo bil na obeh destinacijah, katera je bolj priporočljiva.
Greva s punco, to nama je prvi malo "večji dopust". Šla bi konc aprila za 8 dni (začela sva iskati ponudbe po slo agencijah) želiva pa si kombinacijo lenarjanja in ogled znamenitosti.

Lp Toni

Jaz drugače živim v Kairu. In poznam Hurghado in Dahab in Luxor veliko bolje kot Sharem... Lahko ti povem da, če si želiš potapljati kot v akvariju si izberi Sharem. Za vse ostalo je bolj primerna Hurghada...
Do Luxorja,kjer je Karnak tempelj, Luxor tempelj, Dolina kraljev in kraljic (grobnice)...u glavnem to so bile Tebe. Vse to je najbližje Hurghadi... Če hočeš iti pogledat samo piramide v Kairo-Gizo in morda v muzej...potem ti je skoraj vseeno iz Sharma in iz Hughade približno enako daleč...
Ne vem povej kaj te zanima... kaj hočeš videti v Egiptu..potem ti lahko bolje svetujem...
Mislim pa, da na to kar si povedal do sedaj bi vama s punco definitivno svetovala Hurghado...:) :)

iamout
21.03.2007, 11:00
No, midva s fantom odhajava v Sharm v soboto. Kakšno je kaj vreme? Glede na zimske razmere v Sloveniji že komaj čakava....

Zadnje tri dni ni bilo tako vroce je pa za razliko danes spet full vroce...verjatno je pa sedaj pravi zacetek poletja, ce nas kaj ne preseneti...kot npr.sneg v Sloveniji :)

iamout
21.03.2007, 11:01
A se mi bosta kaj javila LunaStar?

volunteer-ka
21.03.2007, 12:04
Ko sem bivala v Hurgadi, sem se veliko pogovarjala z domačini, ki pa so mi zatrjevali, da Sharm je samo za bogataše... Že oni sami, ki nimajo daleč do tega mesta, jih sploh ne vleče tja...
Zaradi različnih izletov je bolje Hurgada kot pa Sharm.
Aja.. o beduinih v Dahabu: Beduini se selijo non stop, v Dahabu pa živijo v hiškah, tko da....
Iz Hurgade vas pa peljejo v pravo vas, cca. ene 2,5 uri vožnje v puščavo...

volunteer-ka
21.03.2007, 12:11
Volunteer-ka kako vam je bila vsec Hurghada? Ste bili pred tem ze v Sharmu?

Hurgada kot mesto ni nevem kaj, bi rekla da je eno veliko gradbišče... Meni je bilo super, spoznala sem ogromno folka (domačinov), pol se je pa sam še dogajal vsak dan... V Sharmu nisem bla, je bla pa moja kolegica, lepe plaže in vse, sam ni pa tako uživala kot jaz...
Smo pa bivali all inclusive - že pri pijači smo prišparali par 100 € :shy:

Luka2k
21.03.2007, 16:08
Luka2k ocitno si slabo iskal. Dahab je stara beduinska vas in ne bi rekla, da je alternativa za Sharm!
Ce bi bil Dahab alternativa Sharma potem bi bil polno turistov in cene bi bile dosti visje kot so sicer. Kjub temu, da je ceneje v Dahabu, je Dahab se vedno prazen turistov. Da pa nisi nasel beduina ti pa ne verjamem! Tam jih je polno! Le 2 min hoda od glavne promenade lahko najdete sotore in naselja beduinov!
Ne vem no... Septembra 03 sem preživel slaba dva tedna v Dahabu in ga dodobra prečesal (od onega umetnega zaliva, ki je v privat lasti - kitesurfing je bil tam takrat hot stuff - do modre luknje) in nisem videl nobenih šotorov. Mogoče so se ti beduini malce modernizirali in si namesto šotorov omislili bajtice in se na tak način zakamuflirali. Turistov je bilo polno, večalimanj backpackerjev in potapljačev z manjšim badžetom. Pa je bil to začetek sezone.
Takrat je bil Dahab fletno majhno turistično selo, ki pa se je širilo s hotelskimi novogradnjami. Danes po moje izgleda že precej bolj turistično kot takrat. Sicer pa upam, da govoriva o istem Dahabu (http://wikitravel.org/en/Dahab)...

iamout
21.03.2007, 16:48
Moje izkusnje pravijo, da imajo ljudje raje Sharm...ravno danes sem spet govorila z eno punco, ki je bila najprej v Hurgadi in potem v Sharmu in se je sedaj tudi sem preselila. Je rekla, da Sharm ponuja dosti vec kot Hurgada in da ji ni vsec, tko da...tezko je rect ampak po mojih pogovorih z ljudmi, jim bolj prija Sharm. Lokalci iz Hurgade nocejo v Sharm in lokalci iz Sharma ne marajo Hurgade...brez veze. Mislim, da je veliko odvisno v katerem hotelu si, s kom si, koga spoznas, kaj dozivis...

Luka2k moras vedt, da je 2003 pred bombami v Sharmu in Dahabu :( Od takrat se je zelo spremenilo! Hoteli v vecini skoraj nikoli niso polno zasedeni niti jih ni toliko kot v Sharmu, se pol tok ne. Glede beduinov...Dahab je stara bedunska vas. Skoraj neverjetno je, da jih nisi videl. Oni so lastnik his in zemlje v Dahabu. Ne vseh ampak v vecini. 5 min od glavne promenade lahko ze najdes njihovo naselje. Nekateri zivijo v hisah vendar v vecini se vedno v sotorih. Imajo veliko koz in kamel...ma mi je res cudno...ogromno jih je! Tudi v HSarmu ni tezko najdti beduina! Jaz jih poznam ogromno. Res pa je, da ce ni oblecen v galabejo, ga je tezko prepoznati.

Nevem zakaj so vas peljali 2.5 ure do prve beduinske vasi??? V Sharmu je potrebnih 10 min po puscavi :) pa ze najdete prave beduine.

esmi
21.03.2007, 20:46
Jaz sem bila že v Sharmu in v Hurghadi. In moje mnenje je tako.Če želite samo dopust in ležati na plaži je Sharem prav gotovo boljša varianta.Še posebaj tisti,ki se radi potapljajo.
Če pa ste prišli v Egipt ležati na plaži in si želite še ogledati Luxor naprimer (templje,grobnice) potem je Hurghada edina prava rešitev.:) :)

Kar se tiče Dahaba ima Jamout prav...to je bila beduinska vas, ki pa se je v zadnjih letih zelo modernizirala.

P.S.
Jamout...javi se kaj...:) :2thumbs:

volunteer-ka
22.03.2007, 06:57
10 minut do njihovih stanovanj ja, jest pa govorim o vasi, ki leži bogu iza hrbta, njihovih prebivališč, sestavljenih iz raznih materialov, katere potem razstavijo in naložijo na dromedarje in hopsa na drug plac.... o 20 meterskih vodnjakih, v katerih se nahaja rahlo slana voda, ki jo imajo za pit, o njihovem vrtu, ki vsebuje 2 palmi in 2 hibiskusa, o otrocih, ki so skoraj vsi al slepi al gluhi, zaradi križanja med seboj... itd itd..

saskia
22.03.2007, 07:44
Pred kratkim je bil v DELU na straneh o turizmu obljavljena reportaža iz Hurgade. Ker je to tudi tu vroča tema jo kopiram (članki na spletni strani dela do videni samo za naročnike, zato link ne bi bil zadosti). Malo daljše ampak upam, da bo komu koristilo. Komentarji dobrodošli.

LP / Saša

DELO, sreda, 14.3.2007
Rusov (še) ni strah bomb, zato množično osvajajo Rdeče morje
Domačini so jih veseli in jih pozdravljajo v ruščini, turisti iz zahodnih držav pa jih ne marajo in zapuščajo egiptovska letovišča – Prevarane Rusinje sestavile črno listo – Oboroženo spremstvo za Luksor in Kairo

»Vzhod nas je rešil in hvaležni smo mu. Po bombnih napadih so zahodni turisti odšli, vzhodnjaki pa ostali in še prihajajo. Najmanj, s čimer smo se jim lahko zahvalili, je, da smo se začeli učiti njihovih jezikov,« mi je razložil natakar George v egiptovski Hurgadi, pred katero sem se ustavil zaradi velikega transparenta v srbščini.
Na njem je pisalo, da je »madness stara srbska beseda za kavarno«. Kavarna stoji prav ob vhodu v Hurgado, enem najpomembnejših egiptovskih turističnih središč. Dvomim, da se mi je George res predstavil s pravim, za Arabce neznačilnim imenom. A tamkajšnji fantje počnejo še precej hujše stvari, zlasti turistkam, ki se pogosto na smrt zaljubijo v nove arabske prijatelje, nato pa sčasoma ugotovijo, da imajo doma svoje žene, po svetu še kup ljubic, od katerih pričakujejo predvsem vizum in papirje, s pomočjo katerih bi se lahko preselili v tujino.
V zadnjem času so njihove najhvaležnejše žrtve Rusinje. Med njimi se jih je že toliko opeklo, da so na internetu celo postavile stran v ruščini in angleščini, na kateri je objavljena črna lista fantov iz Hurgade in drugih egiptovskih turističnih središč. Pri vsakem so navedeni njegovi osnovni podatki s sliko, opisana pa še njegova prevara, zaradi katere si je zaslužil prostor na črnem seznamu.
Kljub temu se arabskim žigolom ni treba bati. V Hurgado namreč zadnja leta prihaja množica ruskih turistov in med njimi bodo gotovo še naprej lahko našli naivne mladenke in jim pripovedovali svoje pravljice iz tisoč in ene noči. Še zlasti lahko jih je uloviti v diskoteki Aqua Fun, kjer imajo vsako sredo »rusko noč«, ob torkih pa »Ladies Night Party«, na katero imajo ženske vstop prost. Propagandni lističi za te zabave so natisnjeni v angleščini in ruščini, obisk pa je nadvse dober.

Cirilica in rublji na vsakem koraku
Rusov je v Hurgadi toliko, da se to že pozna na podobi mesta, ki sicer šteje okoli 40 tisoč prebivalcev in se v dolžini 40 km raztega vzdolž čudovite obale Rdečega morja. V resnici je mesto Hurgada precej krajše, le kakšne tri kilometre, vse drugo so razkošni hoteli, v katerih turisti počitnice največkrat preživljajo po sistemu »all inclusive«. V centru Hurgade so kar štiri ruske restavracije, v menjalnicah je na veliko napisano, da menjajo tudi rublje, in tudi večina napisov na trgovinah je v ruščini, arabščini in angleščini.
Rusi pa očitno na Rdeče morje ne prihajajo samo na počitnice. Iraida, državna agencija, ki se ukvarja z opremljanjem nedokončanih apartmajev, recimo svoje storitve ponuja na dveh različicah letakov. Prva je natisnjena dvojezično – arabsko in angleško – druga pa je vsa v ruščini. Spletno stran pa imajo narejeno v angleščini, nemščini, arabščini in ruščini. V trgovskem središču Cleopatra pa v trafiki pri vhodu na najvidnejšem prostoru ponujajo tudi Komsomolskajo Pravdo.
Če so se Rusi za Egipčane izkazali za rešilno bitko, pa jih imajo vse redkejši turisti iz zahodnih držav za vedno večjo moro. Hurgada je bila še pred leti nemški turistični raj, zdaj pa Nemcev v hotelih skorajda ni več. Rusi zavzemajo že več kot 70 odstotkov vseh turistov, sledijo pa jim Italijani s 25 odstotki. Preostali so iz drugih držav, med katerimi prednjačijo tiste iz nekdanjega vzhodnega bloka. Med njimi je vse več tudi Slovencev.

Vsi so odhajali, Rusi pa ne
Rusi in drugi vzhodnjaki so se v obdobju zaprtih mej njihovih držav očitno navadili vsega hudega, zato jih niti teroristične eksplozije ne preženejo iz rdečemorskega raja. Ko je julija 2005 v bombnih napadih v Šarm el Šejku umrlo 88 turistov, so vse zahodne agencije začele vračati svoje goste in odpovedovati aranžmaje, samo Rusi so ostali in še naprej prihajali na tamkajšnje morje. Med napadom jih je bilo v letovišču okoli 4000.
V juniju in juliju v Hurgado in Šarm el Šejk, dva najbolj znana turistična kraja na Rdečem morju, na teden prileti kar 18 ruskih čarterjev. Ruske agencije si zaradi množičnosti lahko izbojujejo tudi izredno ugodne cene, tako da tedenski polpenzion v Hurgadi, s povratnim letom iz Moskve, ponujajo že za 200 dolarjev, 14-dnevnega pa je mogoče dobiti za manj kot 300 dolarjev.
Število ruskih turistov v Egiptu zato strmo raste. Leta 2004 jih je prišlo 500 tisoč, leto pozneje milijon, lani pa že več kot 1,3 milijona. Na drugi strani drastično upada število nemških in britanskih gostov, francoskih pa skorajda ni več. Tamkajšnje turistične agencije se zato preusmerjajo na nove trge, med njimi v Latinsko Ameriko in Južno Afriko.

Krzno v puščavi
»Mi smo Rusom hvaležni, drugi turisti pa jih ne marajo,« je na moje poizvedovanje, kako ruska invazija vpliva na vzdušje v mestu, odgovoril George. Pred leti so se Nemci v Hurgadi pritoževali nad nevzgojenimi Britanci, zdaj sovražijo Ruse. V mestu slišiš ruščino in druge slovanske jezike, tudi slovenščino, na vsakem koraku. »Nemci se nad Rusi stalno pritožujejo,« je nadaljeval George. »Pripovedovali so mi zgodbe o tem, kako iz hotelov kradejo pregrinjala s postelj, otroci si pri zajtrku tlačijo v žepe trdo kuhana jajca, moški pa so nenehno pijani, arogantni in glasni. Nekateri so svoje počitnice primerjali celo z življenjem v sibirskih gulagih.«
Mnogo zahodnih turistov pravi, da je treba zelo paziti pri izbiri časa za zajtrk, kosilo in večerjo, ker se je dobro izogniti ruski poplavi. Rusi se v Hurgadi res ne ozirajo preveč na druge goste. Po dolgih desetletjih zaprtosti si zdaj dajejo duška. Večina jih pripada srednjemu sloju, nekaj je tudi novih bogatašev, ki pa se skorajda ne premaknejo iz luksuznih hotelov.
Morje v Hurgadi februarja in marca ni ravno toplo, tudi večeri so precej hladni, ampak Rusov, navajenih nizkih temperatur, to ne moti. Arabski trgovci so se jim neverjetno hitro prilagodili. Ne le, da so se začeli učiti ruščine, tudi trgovine so napolnili z za arabski svet zelo neznačilnimi izdelki. Nekoč so v butikih prodajali predvsem kopalke in lahka oblačila, zdaj je v njih mogoče kupiti tudi drago krzno in zimske plašče ter jih plačati v rubljih. Hotelirji so osebje poslali na tečaje ruščine ter postavili satelitske antene, s katerimi je mogoče v sobah loviti ruske tv-programe.

Strah je nalezljiv
Počitnice v Hurgadi pa niso zanimive samo zaradi opazovanja čudovitih plaž, koralnih grebenov in navala vzhodnih turistov, ampak tudi zato, ker se ob njih človek znova zave pomena varnosti. Potovanja iz Hurgade proti mestoma Luksor in Kairo denimo potekajo samo v dolgih konvojih turističnih avtobusov, ki jih na začetku in koncu spremlja oboroženo spremstvo, prav vsak hotel v mestu pa je ob vhodu opremljen z napravami za odkrivanje kovin.
Strah pred novimi bombnimi napadi, ki je v Egiptu stalno čutiti, se je začel počasi širiti tudi med sicer brezskrbne in junaške Ruse. Pred kratkim so ruski mediji že poročali o protestu potnikov na čarterskem letu med Moskvo in Hurgado, ker je bila med njimi tudi popolnoma zakrita muslimanska potnica. Šele ko so jo odstranili iz letala, so odleteli na počitnice.

Marko Jenšterle

volunteer-ka
22.03.2007, 08:12
Ja res, rusov pa k perja, pa čehov, slovakov, polakov... to je sam laufala vodka, gin, viski in to ne 0,5 kokr smo mi navajeni ampak pouhn lonček, pa tko ceu dan... Kokr smo mi hodili naokoli po izletih, so se ostali nacejali in basali...

Drgač pa BRAVO RUSINJE! :2thumbs:
Še bolj me pa zanima spletna stran... ker so res vsi preveč preveč vsiljivi do žensk...

iamout
22.03.2007, 11:11
Volunteer-ka hotela sem ti povedat, da v Sharmu potrebujes 10 min da prides do ta pravih beduinov! Takih kot si jih ti opisala!

Glede Rusov...vse kar je napisano, je res! Grozni so in nihce jih ne mara!

O dekletih in zenskah...res je, da so Rusinje naredile to stran z crno listo ampak moje mnenje je, da so si same jamo skopale. Ce bi vi videli kako se Rusinje obnasajo, potem bi vam bilo jasno, da jih moski izkoristijo in pustijo, ker nimajo nobenega spostovanja do njih! Musliman se ne bo porocil s tisto s kateri gre v posteljo ze po 10 minutah! Same so si krive! Fanjte jim malce na duso zapihajo pa so ze vse vesele pa noge na razen pa gremo...pol pa jokajo. Po vrhu vsega jim pa se denar dajejo.
Nekateri so vsiljivi ampak ce jim das vedet, da nisi zainterisirana potem ti dajo mir!

George ni nenavadno ime za Egipcana. JIh je kar nekaj. Mojemu je ime Peter. Ko boste naleteli na takso ime, vam takoj pove, da je kristjan.

Esmi sem ti poslala mail...pa nisi se odgovorila!

volunteer-ka
22.03.2007, 11:18
ne se razburajt, pač živijo 10 min od civilizacije, in če kej rabjo pač skočjo v mercator... če zdaj razumeš moj point...

iamout
22.03.2007, 15:41
Ne razburjam se...sem ti samo hotela povedat, da se tudi v Hurgadi verjetno ni potrebno 2.5 ure vozit, da vidis prave beduine...ce zdaj razumes moj point

volunteer-ka
23.03.2007, 07:28
:nonono: pravi in dobro rejeni

esmi
23.03.2007, 09:51
Volunteer-ka hotela sem ti povedat, da v Sharmu potrebujes 10 min da prides do ta pravih beduinov! Takih kot si jih ti opisala!

Glede Rusov...vse kar je napisano, je res! Grozni so in nihce jih ne mara!

O dekletih in zenskah...res je, da so Rusinje naredile to stran z crno listo ampak moje mnenje je, da so si same jamo skopale. Ce bi vi videli kako se Rusinje obnasajo, potem bi vam bilo jasno, da jih moski izkoristijo in pustijo, ker nimajo nobenega spostovanja do njih! Musliman se ne bo porocil s tisto s kateri gre v posteljo ze po 10 minutah! Same so si krive! Fanjte jim malce na duso zapihajo pa so ze vse vesele pa noge na razen pa gremo...pol pa jokajo. Po vrhu vsega jim pa se denar dajejo.
Nekateri so vsiljivi ampak ce jim das vedet, da nisi zainterisirana potem ti dajo mir!

George ni nenavadno ime za Egipcana. JIh je kar nekaj. Mojemu je ime Peter. Ko boste naleteli na takso ime, vam takoj pove, da je kristjan.

Esmi sem ti poslala mail...pa nisi se odgovorila!

Hm, kar se tiče Rusov..se tudi jaz strinjam. In z vsem kar je napisala Jamout... čisto same so si krive...

dreugače pa jaz sem ti odgovorila še isti dan...:( grem sedaj še enkrat e-mail poslat...;)

loti
27.03.2007, 11:16
Pozdravljeni.
Z družino se odpravljamo v Sharm el sheikh konec aprila. Zanimajo nas cene enodnevnega letalskega izleta v Cairo. Ali ima kdo kakšne informacije glede tega. Hvala

volunteer-ka
27.03.2007, 11:20
Za letalo nevem, ampak ti pa svetujem, da greš v njihovo lokalno agencijo, kjer imajo cenejše izlete, ne preko agencije, ki te je pripeljala v Egipt... ;)

loti
27.03.2007, 11:26
Hvala za hiter odgovor. Nekje sem prebrala, da se najboljše dile dobi v hotelu. Samo ne vem kakšne so cene. Ali poznaš kakšno lokalno dobro agencijo. :)

volunteer-ka
27.03.2007, 11:35
Najboljše dile boš dobila kar na ulici, v agencijah, sprehodi se gor in dol pa boš videla kje je cenejše :approve:
V šarmu osebno nisem bila, ampak je povsod enako ;)
Pa ne boj se plačati vnaprej, so preveč pošteni, da bi te ogoljufali :approve: (no ja... nikoli ne reci nikoli ane, mene in ostale niso!)

volunteer-ka
27.03.2007, 11:43
En primer: agencija bentour je hotela za safari 30 €, lokalna pa 15€, za otroke 7€ :approve:

iamout
27.03.2007, 12:53
Loti vsekakor ti ne priporocam, da placujes vnaprej! Kar se tice izletov, ki jih prodajajo na ulici...lahko je vse ok in prav, lahko pa gre vse narobe. Problem nastane ko gre vse narobe! Nihce vam ne bo pomagal in nihce vam ne bo vrnil denarja nazaj. Agencija ne bo sprejela nikakrsnih reklamacij. Druga sitnost, ki vas lahko doleti je pa avtobus poln rusov. Verjemite, da si ne zelite it v Cairo (500km) z Rusi! Ali pa Italjani. V Cairo vam vsekakor ne bi priporocala z agencijo iz ulice. Morda samo kaksen krajsi izlet. Ker se ni samo enkrat zgodilo, da so sli turisti v Cairo in od dalec gledali piramide, sfingo samo s ceste, vodic ni znal anglesko,...

Odlocitev je pa vasa. Ceneje je ampak garancije ni!

Cena za Kairo z avtobusom je okoli 60 eurov, z letalom 200 eurov.

volunteer-ka
28.03.2007, 06:56
Potem še en razlog več, da ne greš glih v Šarm :nonono:
V Hurgadi nisem imela s tem problemov, tipu sem še dala denar da mi je šou po šteko cigaret, medtem ko sem se dogovarjala za izlet :rolleyes:

loti
28.03.2007, 11:00
Hvala za informacije. Je pa kar drago. Mislim 200 EUR za 1 dan z letalom do Caira. Mogoče bi bilo pa bolj pametno počakat in obiskat Cairo, Luxor idr. v jesen. Glede na to, da smo 4-je. Z avtobusom je pa kar predaleč. V začetku maja je tudi že kar vroče, a ne?
Še enkrat hvala.

volunteer-ka
28.03.2007, 11:38
vremenske razmere čez leto imaš tukaj http://www.egipt-slo.net/vreme_danes.php ;)

iamout
29.03.2007, 15:44
Loti jaz ti ne priporocam nikdar nic placat v naprej. Ni vazno kje si...ali v Hurgadi ali v sharmu. Voulenteer-ka je imela pac sreco ali pa je bila tistemu fantu vsec :) Ne zaupaj nikomur. Ceprav v vecini ni problemov ampak vseeno! Jaz puscam avto odprt, hiso ne zaklepamo ampak vseeno nikli ne ves koga srecas! Tako v sharmu kor v Hurgadi so se dogajale neprimerne stvari. Ne recem da vsakemu in vsak dan ampak vsake toliko casa je kaj slisat...pa to je povsod...previdnost ni nikoli odvec!
Kar se tice izleta v Kairo...letalo je drago! Ce vas zanima zgodovina potem je boljse vzet lene pocitnice ob Rdecem morju potem pa enkrat na krizarjenje po Nilu. Boste vse videli in se veliko naucili!

Kar se tice temperatur. Po internetu je ponavadi napisano manj kot je v resnici. Je pa res, da bi morala biti Maja ze zelo vroce ceprav je vreme zadnje case cudno tudi v Egiptu :) Napovedujejo pa zelo pasje vroce poletje.

Lep pozdrav iz Sharm el Sheikha

meritamon
29.04.2007, 09:15
Ojla, vsem skupaj!

Prebiram forum, ker me Egipt ful zanima. Bila sem na križarjenju po Nilu. Preberem vse, kar samo
malo diši po Egiptu. Zelo rada bi šla še kdaj.

Slovenke v Egiptu, ki zgleda, da vas ni malo, zelo lepo pomagate.
Sedaj pa še jaz primaknem eno vprašanje:

Ko sem se sprehajala po internetu, sem zasledila oglas slovenske agencije za nepremičnine, ki
prodaja stanovanje v Hurgadi.

Slovenke povejte mi, kaj je s tem. Je varno, ali se vpiše v zemljiško knjigo!
Ali lahko oddajaš stanovanje naprej. Mislim, če pooblastiš agencijo, da oddaja v tvojem imenu!

Skratka zanima me, kako te stvari potekajo v Egiptu, če mogoče vesta!!

hvala in lep pozdrav!:) :)

iamout
06.05.2007, 13:38
Ojal!

Malo pozno sem prebrala tole sporocilo. Gleded nakupa hise ali stanovanja v egiptu... nepremicnine so zelo poceni v egiptu. Zemlja se bolj. Za primerjavo ti lahko povem, da sedaj v Sharm El Sheikhu prodajajo 20.000 kvadratnih metrov zemlje ob obali za 1.120.000 eurov kar se meni glede na lokacijo ne zdi ogromno. Stanovanja so razlicne cene ampak dosti cenejsa kot v evropi. Najemnine so v Sharm El Sheikhu priblizno takole: za garsonjere okoli 240 eurov, eno sobna stanovanja okoli 350 eurov, dvo sobna stanovanja okoli 460 eurov, vile pa zalo razlicno...od 800 eurov do 2000 eurov.

Agencije prodajajo veliko stanovanj. Jaz osebno ne bi kupila stanovanja preko agencije, ker pobirajo veliko provizije. Najbolje je iskati stanovanje osebno pri lastnikih. Ce dobro poznas mesto, ni tezko najti dobrega prodajlca z dobro ceno!

Nepremicnino ki jo kupis v Egiptu se vpise v njihove knjige. Vse je legalno in vse ok. Placujes davke. Ce stanovanje oddajas legalno potem placujes davke se za to. Ampka glede na to, da je 70% stanovanj namenjeih rentanju, mislim, da se splaca!

Ce sem kaj pozabila...se vprasaj!

Lp iz vrocega Sharma

težavice
13.05.2007, 09:49
mogoče sem že malo pozna za to temo vendar sem bila jaz s svojo družino pred 3 leti v egiptu.......BILO JE BOŽANSKO!!!!.................HOTEL S 5 ZVEZDICAMI, OGLEDI, AVTOBUSI MEGA, POZNEJE SMO ŠLI TUDI NA LADJO Z BAZENOM ITD. BILA JE OGROMA IN RES MORAM PRIZNATI bilo je božansko!!!

slatka
20.05.2007, 09:27
Poleti 8.7. naj bi šli z družino na počitnice v Sharm el Sheikh, pa me malo zanima za hotel Dreams Vacation resort, če kdo kaj ve o njem. Iamout, hvala ti za vse informacije, ki si jih dala do sedaj, saj me sedaj še bolj zanimajo počitnice v Egiptu. Malo me je sicer strah zaradi vročine, a ker mislimo lenariti, upam da ne bo prevroče. Lansko leto smo bili ta termin na Djerbi, ki mi je bila všeč, ker je bilo toplo morje. Drugače se mi zdi zelo zanimiv podvodni svet, čeprav se nisem še nikoli potapljala. A se da kaj videt tudi s potaplanjem samo na dah? Hvala za informacije in lep dan vsem skupaj!

iamout
21.05.2007, 07:29
Slatka nocem te strasit ampak vceraj smo dosegli 46 stopinj!!! Ob 7 zvecer je temperatura padla na 40! Zelo zelo vroce. Julija so v povrpecju temperature od 45 do 50 stopinj. Zdej zame je tezje, ker moram delat v tej vrocini ampak ce boste samo polezavali potem se da prezivet. Vecinoma boste mogli bit v senci in pa tudi v morju se ne boste ohladili, ker je prava mlaka :)
Podvodni svet je fenomenalen. Veliko se da vidt samo z masko in poa tudi brez. Jaz rada lezim na blazini in gledam v vodo. Veliko ribic se da vidit. Vseh barv. In pa seveda korale.

Dreams Vacation Resort je v Hadabi. Do Naama Baya je 10-12 min voznje z avtom in pa 7 min do Old Sharma. Hotel je na plazi. Bom pa danes preverila, ce je plaza ok in pa kaksne so sobe in hrana.

Ce vas se kaj zanima...samo vprasajte!

Lp

Ursa

slatka
21.05.2007, 09:58
Iamout hvala ti za pošten odgovor! Moram povedat, da me je vročine strah zaradi hčerke, ki je stara 7 let in že premišljujem, če ne bi bil morda obisk Egipta bolj zanimiv oktobra, ko ima hči 1 teden počitnic, kako je pa kaj takrat. Ne vem kaj bo poleti, če imaste že sedaj takšno vročino, čeprav je tudi pri nas že kar poletno vreme. Prosila bi te še za mnenje o hotelu Turqise ali pa Oriental resort, ker so vsi hoteli ob plaži, razlika je le v ceni, me zanima tvoje mnenje. Lep pozdrav!

Natttasaaa
21.05.2007, 10:54
Po moje bi bilo boljše iti dol oktobra.

iamout
23.05.2007, 09:25
Ojla,

Sigurno bodo temperature boljse oktobra. Takrat so temperature med 35-40 kar je za Egipt super vreme. Seveda se da zdrzati tudi poleti ampak tezje.
Turqise je hotel v Old Sharmu. Ob plazi. O hotelu nevem veliko. Mislim, da je majhen hotel in poln rusov. Mislim, da ni salb hotel ni pa tudi eden izmed boljsih.
Oriental resort je v zalivu Nabq. Zelo dalec od centra. Hotel je zelo lep. Oktobra zna biti majhen problemcek tam...namrec vedno malce piha. Julija je super ce malce piha, oktobra pa je za nekatere veter motec. Hotel je na plazi, meni osebno fajn hotel.

Upam da sem kaj pomagala.

slatka
23.05.2007, 19:32
Iamout, hvala ti, zelo si pomagala, saj se bomo sigurno lažje odločili za hotel. Po pravici povedano, pa se še nismo odločili, ali gremo poleti, ali oktobra, ker mi je bila velika želja iti poleti na dopust v Egipt , sedaj pa ne vem kaj bomo storili, ker bi bilo tudi oktobra luštno it v tople kraje. Ko se bomo odločili bom imela sigurno še kakšno vprašanje in se bom spet javila po pomoč.

iamout
24.05.2007, 16:20
Slatka jaz mislim, da bi bilo bolje oktobra...tudi ce boste sli na kasno ekskurzijo je full boljs ce ni 50 stopinj. Oktobra je fajn vreme...moras pa tudi vedet, da 50 stopinj ni enakih kot ce bi jih bilo v slo... tukaj je prav fajn ko je 35 stopinj za razliko v sloveniji ko so vsi cist konc ko je 35 :). Pomojem bi bilo fajn kar sedaj pridt ali pa kasneje, ne pa julija! Takrat bo res full full vroce. To je samo moje mnenje :)

saskia
02.06.2007, 12:54
iamout, kako v šarm el šejku lahko pozdravim, ko pridem v trgovino ali v recepciji. v vodiču sem nekaj brala, pa me vseeno zanim, da ne bom preveč "učeno" in uradno izpadla in da ne bom prisegala na alaha, če to ni treba.

in glede kave: najbrž jo pijejo. kako pa rečejo naši "turški" kavi. pravo kavo si jaz vedno privoščim, ne glede na ceno. zaradi užitka.

in še nekaj, če kdo ve: ugotovila sem, da se bom težko potapljala, ker nosim očala z dioptrijo. brez očal je megla, očala pa ne gredo pod masko. leč ne nosim in bi mi bilo hudo pred vsakim snorkanjem šarit po očeh. kaj naj naredim???

kako se izgovori NABQ, je to nabak ali kako?

hvala in lp!

Ginny
05.06.2007, 19:59
iamout, glede na to da zelo dobro poznaš Sharm El Sheikh, bi te prosila če mi lahko poveš svoje mnenje o naštetih hotelih: 3* Sunset, 4* Marmara in 3* Country Club. Zanima me, kje so ti hoteli (oddaljenost od morja, trgovine, lokali), ter kako bi jih ti ocenila. Hvala

LP

iamout
07.06.2007, 17:11
Najbolj obicajen in popularen pozdrav je "el salamo alejkom". S tem pozdravom lahko pozdravite povsod in ga bodo veseli in bodo odzdravili :)

Glede kave...jaz se nisem pila dobre kave tukaj, ceprav zivim v egiptu ze 2 leti. Jaz si kupim bar caffee kavo. Jo prodajajo tukaj. Moja mati si jo prinese iz slo. Sicer imajo kavo ampak je notri ena cudna zacimba in je vecina ne mara. Egipcani pijejo veliko caja!

Jaz imam tudi ocala z visoko dioptrijo ampak ko grem pod vodo kr fajn vidm :) Drugac je pa tud fajn na blazino it pa z ocali dol gledat :) Vidla sem pa tudi ljudi z ocali pod masko :)

Nabq se izgovori "NABK"

Za hotele jutri napisem ampak noben hotel ne lezi na obalni strani. Najboljsi je Marmara. Zelo lep hotel za 4 ****. Ostalih ne bi priporocala. Vec napisem jutri.

iamout
07.06.2007, 18:33
Torej: Sunset hotel je v Hadabi; 5 min od Old Sharma in slabih 15 min od Naama Baya. Na plazo se je potrebno voziti. Hotel je slab in ga ne bi priporocala.

Country Club je v istem predelu. Je malce boljsi od Suset-a. Prav tako ne lezi na obali in se je potrebno voziti s shuttle busom.

Marmara je v istem predelu ampak definitivno boljsi hotel. Tudi ta hotel ne lezi na obalni strani.

Vsi hoteli so si zelo blizu. Marmara je zelo blizu velikega shoping centra. Veliko trgovin je se zaprtih ampak nekaj se pa ze da vidt.

Jaz bi zbrala Marmaro. Ampak to je moje mnenje.

LP iz vrocega Sharma

saskia
08.06.2007, 06:48
iamout - hvala, da se tako trudiš za nas

še eno vprašanje: kakšen je OTOK TIRAN. v glavnem gredo vsi v ras mohamed, kar pa je precej daleč od zaliva nabq. ali bomo veliko zamudili, če ne gremo v ras mohamed ampak samo na tiran?

kaj pa narodni park nabq? nihče nič kaj dosti ne piše o njem pa bi rada vedela, če je obisk sploh možen in koliko je zanimiv. tam bomo 1 teden julija.

v naših katalogih je omenjen tudi izlet v MODRO LUKNJO. ne poznam angleškega izraza in nisem nič našla na netu. kje je to? misli, da nekje okrog Dahaba. je vredno ogleda?

na sinaj gremo prvič in samo za en teden, zato moram že doma splanirat kam bomo šli

lp / saša

Ginny
08.06.2007, 09:57
iamout najlepša hvala za odgovor

Zanima me še, kako je s plažo, glede na to da hotel ne leži ob obali (ali imajo hoteli ponavadi svojo plažo, ali je potrebno hoditi na "javno plažo", ki jo je potrebno še dodatno plačati). Hvala

Lep pozdrav

slatka
08.06.2007, 18:23
Iamout hvala ti za tvoje informacije! Odločili smo se, da bomo šli poleti raje na Rodos, tako da bo Egipt ostal raje za v jeseni. Še enkrat hvala za nasvete, zdaj lahko vidiš, da se tvoje mnenje upošteva.:2thumbs:
Pa lepo se imej!:)

iamout
09.06.2007, 16:28
Naj grem od zacetka...

Otok Tiran je zelo podoben izlet kot Ras Mohamed. Nekateri gredo rajsi na Tiran drugi raje na Ras Mohamed. Program je isti povsod. Snorlkanje na dveh ali treh predelih in kosilo na ladji. Jaz grem zelo rada na ta izlet, ceprav nimam veliko casa za izlete ;(. BIstvene razlike ni! Ce greste na Tiran potem vam ni potrebno se na Ras Mohamed, ker boste videli isto. Nekateri pravijo, da je Tiran bolj za potapljace, ampak jaz nisem potapljac in sem mi je zdelo vse isto...korale, ribice,...Meni je Ras Mohamed zanimiv z jeep-om. Lahko vidite se magicno jezero in popotresne razpoke...

Nacionalni park Nabq je puscava in morje ;) Lahko vidite mangrove, pa morda kaksno ptico,...Park lahko obiscete. Je varovan predel za ohranitev naravne lepote in zivali.

http://touregypt.net/parks/nabq_managed_resource_protected_.htm

Modra Luknja ali Blue Hole je zame najbolj zanimiv izlet. Je celodnevni izlet. Najprej greste z Jeepi po puscavi. Tam vas bo malce pretreslo. Ustavili naj bi se pri pesceni oazi. Full lepa mivka. Vcasih tam bordajo. Potem boste nadaljevali pot do Dahaba - priblizno 100 km od Sharma. Tam boste nasli vsak svojo kamelo in jo jahali do Modre luknje. To je najbolj smesen del :) Jaz obozujem kamele:) Razmisljam da bi si eno kupila za na moj vrt ;) No potem boste sli verjetno snorkljati ob modri luknji. Ob robu te luknje boste nasli polno ribic in koral. Full lepo. Ampak pomembno je da veste, da je tam precudovit koralni greben in ga morate najti. Vcasih vodici recejo ljudem..."no tukaj greste v vodo in potem imate kosilo" pa ljudje ne vedo, da morajo mal na okrog plavati in najboljs je da greste v vodo tam, kjer je najvec ljudje, ker tam je sigurno greben!
Po snorlkanju boste imeli kosilo v bedunskem sotoru. V vecini zelo okusna hrana. Na jedilkniku ponavadi piscanec, govedina, riba, krompir, riz, zelenjava v posebnih omakah. Zelo preprosto in okusno.
Po kosilu naj bi sli se v Dahab. O dahabu sem ze pisala.No in potem nazaj v hotel.
Sama modra luknja je priblizno 120m globoka luknja. Za potaljace se vedno uganka. >Veliko se jih je ze spustilo dol. Je precej nevarna. Nikoli se ne smes potapljati sam, kajti baje obstaja samo ena pot. Ce jo ne poznas...ne prides vec ven.

Saskia upam, da se srecamo!

Ginny vsak hotel ima svojo plazo! Nic ne smete dodatno placevati. Tudi hotelski avtobus je zastonj! Ima svoj urnik, ki ga preverite v hotelski recepciji. Lahko greste tudi na Pubic Beach ampak tam je pa potrebno placati in v vecini so hotelske plaze mnogo bolj urejene.

Slatka upam, da vas nisem prevec prestrasila! Ampak julija bo res vroce! Upam, pa da se vidimo jeseni. Takrat bo pa super vreme!

Hvala vsem za zaupanje!

Ursa

evil the greatest
10.06.2007, 12:20
kaj pa Hotel Mirabel Beach Resort ?
poznaš?

iamout
10.06.2007, 13:44
Mirabel Beach Resort je cisto nov hotel v zalivu Nabq. Lezi na obalni strani. Eni moji prijatelji so bili zelo zadovljni s hotelom, hrano, postrezbo, cistoco,... V temu zalivu vedno malce pihlja, kar je enkratno poleti, ampak ko postaja pa bolj hladno potem pa ni vec prijetno. Do konca septembra je pa fajn!

saskia
12.06.2007, 15:38
IAMOUT hvala za odgovore. sem malo premislila in bomo šli v modro luknjo in na otok tiran. dva enodnevna izleta v enem tednu imamo dovolj. z džipi na ras mohamed ter sv.katarijo bomo pa prihranili za naslednjič, ko bomo šli v manj vročem terminu.

pri nas je tako mrzlo in vlažno, da komaj čakam, da se pregrejem....

saša

iamout
12.06.2007, 17:32
A imate mrzlo????? Pri nas se je zacela prava poletna vrocina. Danes sem sla ven po sestankih sem skor znorela. Res je tezko delat v taki vrocini. Vam bo lustno ker pridete na dopust. Mislim, da si zbrala dva dobra izleta! Uzivali boste in upam da se kej srecamo!

saskia
13.06.2007, 09:32
danes je sonce in ni več mrzlo, je pa neznosno soparno. dobrih 20 stopinj je na gorenjskem, pa ni nič prijetno, ker je toliko vlage. skoraj vsak dan nam od zgoraj zalivajo vrtove in potem jim to vodo vračamo.

en dan bomo zagotovo šli v šarm in stari šarm, pa bom probala najt vašo trgovino. mi lahko napišeš kje na tem zemljevidu ste:

http://www.recenzie-hotelov.sk/mapy/mapa_leva.jpg
http://www.recenzie-hotelov.sk/mapy/mapa_prava.jpg

upam, da bosta zemljevida še komu prišla prav

lp / saša

iamout
14.06.2007, 12:39
Tam kjer pise Rowaisat Residential Area imava hiso. Delam pa za revijo in nasa pisarna je v ulici kjer je Mexicana Hotel. Ko pridete mi posljite sms in vas pridem iskat in vam vse razlozim in pokazem :) Bo lazje in hitrejse ;) Kaj pravis?

Moja stevilka je 002 010 1717 954

LP

Ursa

iamout
14.06.2007, 12:41
Full si dober zemljevid nasla!

barakuda
15.06.2007, 09:24
Cao Jamaut

včeraj sem prebrala cel forum o egiptu in ugotovila,da je svet postal res majhen........s fantom že nekaj let dopostujeva v sharmu, pred 2 letoma nas je na letališču pričakal tvoj mož, seveda smo se takoj ujeli, blo je velik heca itd.......naslednje leto nas je pričakal nek Bojami ali nekaj takega (verjetno ga poznaš) in sva ga takoj povprašala po Petru, pa nama je povedal, da se je poročil s slovenko Uršo, kar sprva nisva verjela, ker egipčani včasih res pretiravajo v zvezi z zapeljevanjem turistk......potem je to potrdil še Mustafa Simida (verjetno tudi njega poznaš saj mislim da so vsi nekakšni sodelavci), sva verjela in potem začnem povezovati stvari in ugotovim,da je svet res postal nekakšna vas...

slišim, da je kar nekaj slovencev v sharmu, lani sva spoznala nekega potapljača iz Žalca, ki dela za Emperior Divers..ga poznaš??, pa za gospo Blanko iz Dahaba sva tudi že slišala....super ste si poštimali življenje, bi se vam najraje pridružila, ker sem totalno navdušena nad sharmom........kako to da si se odločila za tako velik korak, a je blo težko s stanovanjem in službo....prosim napiš malo...
drugače pa midva prihajava spet sredi septembra:) :) in bi se z veseljem dobila s tabo in s tvojim možem....upam da se kaj zmenimo...

za konec pa še eno vprašanje..slišala sem za dobro lokacijo za snorkljanje (el fanar), menda je tam ena super plaža, pa koralni greben - a lohk mal opišeš zadevo (če je tam kakšen bar, pa senčniki in ležalniki, kako pridem tja itd.), ker bi šla nekajkrat za cel dan, če je res tako super

hvala za info pa upam da se srečamo septembra

lp v sharm el sheikh

Mateja

ponga
16.06.2007, 09:09
Pozdravljeni

Še vedno sem v dilemi, ko berem tele vaše poste - Hurgada ali Šarm?
V Egipt bi s hčerko potovala konec februarja ali pa konec aprila (kaj bolj priporočate - grozne vročine ne marava, še manj pa marava ne zadosti toplo morje). :blush:
Najin dopust naj bi bil bolj lenoben - kar pomeni, nikakor vsak dan na izlet. Ker nobena od naju zelo dobro ne prenaša dolgih voženj, bi naj bili izleti krajši. Zato nama je pomembno, da imava blizu lepo plažo, pa da vidiva malo njihovega podvodnega sveta, pa da imava vse pri roki (poleg plaže tudi kake trgovinice...) - da nisi stalno vezan na kak prevoz.

Vesela bom vsakega vašega nasveta in izkušnje.

petra23
16.06.2007, 20:51
Mi pa konec meseca potujemo na Hurgado in sicer samo na počitnice, na izlete ne bomo hodili, ker imamo majhnega otroka. Skratka samo uživanje v senci. Izbrali smo novejši hotel CAROLS MAKADI BAY. Preverjala sem že različne strani o hotelih in dobila veliko različnih izkušenj. Zanima me, če je bil tam kdo izmed Vas in bi mi znal povedati realno kako je tam. Zanima me predvsem plaža, hrana...Prebrala sem, da je ravno v tem zalivu Makadi bay koralni greben. Kako je s tem, se je sploh možno kopati? Hvala za odgovor.

LP

ponga
16.06.2007, 21:18
petra23, s katero agencijo greš?

petra23
16.06.2007, 22:33
agencija VARD, Celje.

iamout
17.06.2007, 13:12
Mateja ja svet je res majhen... berem tale forum in ga prevajam mozu, Petru; in se samo smejiva. Peter pravi, da jaz ze skoraj vse slovence poznam ;) Bajumi in Mustafa in vsi ostali so prijatlji od Petra in itak da se vsi poznamo. Peter sicer ze dolgo vec ne dela v tisti agenciji, ker imava sedaj svoje podjetje... Zgradila sva motel za pse v Sharm El Sheikhu. Ravno sedaj koncujeva z indoor kennels, ki bodo opremljene z klimo, udobnimi "posteljmi" in se muziko bodo imeli ;) Zunaj pa jim gradimo bazen, da se bodo lahko osvezili v tej vrocini.
V Egiptu jaz poznam 5 slovenk zaenkrat. Baje se bosta se dve punci preselili. Blanka je v Dahabu in trenutno na dopustu v Slo, potem je ena punca pri Sv. Katarini, potem sta dve v Sharmu in ena v Kairu oz dve v Kairu. Morda jih je vec....za potapljaca nevem bom pa vprasala, ker poznam ene ljudi tam.
No ce se odlocita, da se sem preselita...bomo imeli vec slovenskih zurov. Pri nas imamo obicajno ex jugoslovanske piknike in se zberemo vsi iz srbije in bosne in hrvaske,...in se imamo prav fajn.
Jaz sem se kar hitro odlocila. Ljubezen je bila velika in pa tudi zelja po spremembi. Spoznala sva se 2004 in od takrat sva nezdruzvljiva. Kar hitro sem dobila sluzbo in se preselila. Kot predstavnica sem nekaj casa delala potem pa dobila super sluzbo v najbolj znani reviji oziroma vodniku po Sharmu. Sedaj sem vodja prodaje in mi je kar super. Moz pa skrbi za podjetje.
Ko prideta Spetmebra se nujno dobimo! Naredimo kaksen piknik!

El Fanar je zelo znana in velika plaza s koralnim grebenom. Super urejena plaza, senciki, brisace,…vse kot v hotelu. Na plazi je bar in zelo dobra ampak draga italjanska restavracija. Meni osebno zelo vsec! Sem velikokrat tam sluzbeno in potem pijemo kavico ob plazi  Ko prideta vas peljem tja! Mojo stevliko sedaj imata in posljita sms preden prideta.

Ponga vsekakor je boljse konec Aprila. Aprila se ni tako vroce in se ze da lepo plavati v morju. Sej se v februarja tudi da ampak voda ni prevec topla. Glede Sharma in Hurghade…jaz osebno imam rajsi Sharm, ker tukaj tudi zivim. Mislim, da je najboljse ce bi ti kdo povedal ki je bil v Sharmu in Hurghadi…kot turist.
Plaze so vse dovolj blizu. Razlika je samo v tem, da v hotelih ki lezijo na obali, ni potrebno uporabljati hotelskih busov za na plazo. Kjer je hotel na nasprotni strain, voznja ni daljsa od 10 min. Kaksen fajn izlet za vaju bi bil izlet z ladjo ali pa jahanje kamel 
Hotelov blizu trgovinic je kar nekaj. Ce mi poves kaksne ponudbe imate pri agencijah ti lahko povem kateri hotel bi bil po vajinih zeljah. V Sharmu. Za Hurghado nevem veliko.

Petra23 ponavadi se da plavati tudi na plazah s koralnim grebenom. Ce je dober hotel potem naj bi imel zgrajen pomol, tako da lahko gres mimo koralnega grebena po kopnem in potem normalno lahko plavas. Drugace si pa vsi zelijo koralnega grebena, ker je to nekaj neopisljivo lepega. Ce ste kdaj gledali po tv-ju podvodni svet…to tam lahko v zivo vidite!

Lp iz vrocega Sharma

ponga
17.06.2007, 14:46
iamout, najleša hvala za nasvete. Se pravi bi bili prvomajski prazniki kar pravi za obisk vašega konca. ;)

Veš kaj bi te še vprašala. Recimo če se odločiva za dopust v Sharmu. Hčerko zelo zanima podvodni svet in bi zelo rada videla malo eksotike vašega morja. Pa me zanima, ali se da te pisane ribice videti povsod, ali pač samo tam, kjer so koralni grebeni?

Gledam, kaj ponujajo naše agencije:
- Domina Coral Bay Resort s svojimi sedmimi hoteli
- hotel Mexicana, Lagunavista, Iberotel Lido, Iberotel Palace...

Za vsako tvoje mnenje ti bom zelo hvaležna!

Pa lep pozdrav k vam v Egipt :tenx:

Fallenangel
17.06.2007, 16:49
Lep Pozdrav!

Midva s punco greva nekje 28-29.6 za 7 dni v Egipt(Sharm el Sheikh, hurghada). Vzela bi All inclusive. Sedaj pa bi prosil če bi mi napisali par hotelov kateri se vam zdijo dobri/katere priporočate in imajo poleg hotela plažo. In katere nepriporočate iz kakršnih-koli razlogov.

Vsakega odgovora bo zelo vesel. :)

LP, Tomaz

Fallenangel
17.06.2007, 18:05
Za iamout

Spet se javljam in me zanima vaše mnenje kateri hoteli se vam zdijo dobri:

Laguna Vista 5*
Carlos Makadi Bay 5*
Desert Rose Resort 5*
Oriental Resort 5*
Dana Beach Resort 5*
St. George 4*
Le Pacha 4*

Dobil sem tudi neko last minute ponudbo in me zanima kakšnji so ti:

Steigenberger 5*+
Sea Star Beau Rivage 5*
Bella Vista 4*
Hostmark 4*sup.
Le Pacha 4*sup

Zanima naju da ima hotel plažo zraven in da imajo dobro hrano.
Kako je kaj z cenami hotelov če bi jaz kupil samo avijonsko karto in da bi prišel v egipt šarm da bi tam našel hotel za 1 teden.

LP Tomaz

iamout
18.06.2007, 10:20
Ponga za prvomajske je ze super vreme ampak se pa v tem casu cene dvignejo :veryevil: Ce vama to ni ovira potem ni panike, ce pa je pa je vedno boljse zbrati termine izven sezone oziroma praznikov. Verjetno ima vasa hcerka v tem casu pocitnice...nevem kaksne so dejanske razlike v cenah ampak mislim, da ni katastrofalnih razlik :)

Ribice se da vidit skoraj povsod saj je obala polna koralnih grebenov. Najvec jih je okrog grebenov. Ce bi se hcerka potapljala potem jo bodo peljali tam kjer se da veliko vidt, ce bosta samo snorkljale potem gresta lahko na kaksen izlet z ladjo, kjer vas bodo peljali na lepe tocke...Ras Mohamed, Tiran Otok in Blu Hole so izleti kjer lahko uzivata podvodni svet. Ce bosta zbrali hotel, kjer je veliko grebenov potem vama skoraj da ni potrebno iti na izlet. Morda samo enega....

Domina Coral Bay je hotel v katerem sem bila prvic ko se prisla v Egipt. Vse smo bile zelo zadovoljne s hotelom, hrano, plazo, ... malce so bili pocasni ampak sedaj razumem, da je egipt na easy. Nobenemu se ne mudi tako, da ni treba skrbet, ce vas nekdo postreze po 20 min cakanja... Jaz nisem bila tega navajena in sem norela in se kregala in se pritozevala ampak sedaj si tudi jaz vzamem na easy. Plaza super. Koral ogromno. Meni osebno zelo vsec. Edino kar je malce negativnega je, da je malce oddaljen od centra. Zdej ce bi sle vsak dan v shopping potem bi se morale vozi kakih 15 min do Naama Baya in 20 min do Old Sharma. Nekaj trgovinic je pri hotelu ampak tam je ponavadi drazje. Taxi vaju bi prisel kakih 5 eurov za v eno smer. Zdej ce bi sle samo ene 2 krat potem ni panike, ce bi sle pa vsak dan potem bi bilo pa ze malce prevec... Verjetno obstaja tudi hotelski avtobus, ki vaju bi peljal zastonj ampak se morata pozanimati na recepciji o urniku. Zakaj pisem vse to? Ker vem, da nekateri komlicirajo, nekaterim pa je pac vseeno vazno da uzivajo :) :) :) Obstajajo tudi mini busi, ki so zelo poceni. Najdete jih kar na glavnih ulicah. Modro-beli mini busi, ki te do naama Baya peljejo za najvec 0,5 eura. Ti busi so bolj umazani in vcasih polni egipcanov, vendar jih je veliko in lahko izberete bolj praznega.

Za Mexicano, Iberotel Lido, Iberotel Palace sem ze naisala v prejsnih postih. Ce vaju se kaj posebno zanima za te hotele me vprasajta....
Laguna Vista je krasen hotel v zalivu Nabq. Lezi na plazi. Edina stvar, ki je lahko moteca tam je ta, da je zelo oddaljen od centra...kakih 60km in pa v vecini piha. Poleti je veter super, pozimi pa ne tako :) :)

Ponga ce te se kaj zanima kar vprasaj!

Luka, jaz ne poznam hotelov v Hurghadi. Napisal si mi kar nekaj hotelov, ki niso v Sharmu tako, da ti tezko pomagam. Lahko vprasam prijatlja ki tam zivi.

Glede Sharma...
Za Laguno visto sem ze napisala. Oriental resort je full lep hotel. Prav tako v zalivu Nabq. Lezi na plazi. Zelo lep hotel. Nasproti hotel delajo shopping ceter. Zaenkrat je odprtih nekaj trgovinic. Dalec od centra.
St. George je v Hadabi. Za 4**** hotel zelo lepo urejen. Na plazo se je treba voziti. Od Naama Baya oddlaljen 10 min in od Old Sharma 5 min. Mislim, da kar lep hotel.

Hrana v 5***** in 4**** je ponavadi zelo raznolika in okusna. Malce drugacna od nase ampak to je za pricakovati , saj ste v drugi dezeli.... Ponavadi se ljudje ne pritozujejo nad hrano.

Za en teden se skoraj ne splaca vzeti samo karte saj bos za karto placal vsaj 400 euro. Toliko jo bom jaz sedaj placala, ko grem na obisk v slo. Sharm - Brnik - Sharm stane 408 eurov. Samo letalska karta. Mislim, da za ta denar dobite ze cel paket s hotelom in hrano vred. Splaca se ce bi prisel za 14 dni. Potem se da dobiti ceneje karto preko Munchena ali Gradca ali Trsta in potem lahko jaz tukaj najdem kaksno dobro ponudbo. Lahko tudi apartma ali pa ce imata prijatlje ki bi se vama pridruzili in najamete dvonadstropno vilo s tremi sobami, 3 kopalnicami, kuhinjo, dnevno,... in placate bistveno manj :)

Luka ce sem kaj pozabila vprasaj se enkrat :) :) :)

page
18.06.2007, 10:53
Pozdravljena Iamout

prebiram poste in vidim, da potrpežljivo odgovarjaš na vsa vprašanja. Mi se v petek odpravljamo v Sharm. Rezerviran imamo hotel Noria, pa me zanima kaj ti meniš o hotelu, lokaciji, hrani...Kako je s temperaturami, bo za prenašati? Potujemo z agencijo Globtour, ki ima na voljo kar nekaj ponudbe izletov. Kaj meniš ali je bolje vzeti izlet z njimi ali na svojo roko? Nekateri zagovarjajo, da je dražje preko agencije, da se bolj splača, če si organiziraš sam. Za nas bi bil zanimiv tudi izlet v Kairo, če bi šli z avtobusom- bo prenaporno? Hčeri sta že večji- 14 in 10 let. Kako je s snorkljanjem za tiste, ki nosimo leče? Kaj pa fotoaparati za podvodne fotografije?

Lp
Mateja iz Dolenjske

VR3
18.06.2007, 13:18
Noria je super hotel, sploh kar se tiče lokacije, saj je v centru. Ni čisto ob plaži, vendar je do hotelske plaže 5-10 minut peš, ali pa s hotelskim mini-busom. Osebje je ful prijazno in hrana je dobra. Fotoaparate za podvodno fotografiranje za enkratno uporabo lahko kupiš že v sloveniji ali pa tam. Imajo jih povsod. Jaz osebno ne dam več kot 10 EUR zanj. Pisanih rib je povsod ogromno, niti ne rabiš hodit na izlete za par slik s pisanimi ribami. Lahko greš na izlet z glassboat, ki traja kako uro, tam se zapelješ malo proč, do prvega koralnega grebena in lahko slikaš po mili volji. Pri fotografiranju je pa treba paziti, da je svetloba dobra, ne slikati na senčni strani korale, ker bodo slike sive in temne, če so pa malo s soncem osvetljene so pa fotke krasne. Vseeno se splača iti na Ras mohamed, to je res krasen izlet. Če greš na izlet z agencijo, je ponavadi kar precej slovencev skupaj (z vseh hotelov) - to zna biti fajn sploh če izlet traja cel dan. V nasprotnem primeru (če si organiziraš izlet na svojo roko) zna bit da si cel dan na ladji/avtobusu polnem rusov:nonono: , je pa malo bolj poceni.

Vroče pa bo ful....:d

Fallenangel
18.06.2007, 13:27
Kaj pa praviš na Sheraton Sharm Resort?

LP Tomaz

iamout
18.06.2007, 15:27
Sheraton Sharm je krasen hotel. Po mojem okusu zelo klasicen kot se spodobi za Sheraton. Lezi na plazi. Do plaze se lahko pripeljete tudi z dvigalom. Razgled je cudovit. Za hrano nevem ampak po standardu bi moralo biti vse ok! Od Naama baya je oddaljen priblizno 10-12min in do Old Sharma kakih 5-7 min vec.

VR3 je odgovoril skoraj na vsa vprasanja saj Norio dobro pozna. Hotel je v samem centru. Na plazo greste lahko pes, kakih 10 min hoje...sedaj je ze peklensko vroce tako, da vam bo vroce. Busi imajo svoj urnik ampak mislim, da gre kar pogosto na plazo.
Ce boste imeli drisko, ni nujno da je od hrane! Lahko je od vrocine, klimatske spremembe,... ce imaste kaksen whisky doma, ga kar vzamite s sabo, da si malce razkuzite zelodec :) :) Sicer pa lahko tudi kaksno oglje za prvo pomoc, ce bo driska. Priporocam, da jeste samo sadje z lupino, ker vam lahko skodi voda. Voda ni pitna, je pa za primerna za higiensko uporabo. Tudi solate niso priporocljive, se posebno v teh vrocih dneh. Jaz nocem nobenga strasit ampak tudi meni je bilo to poletje ze precej slabo od solate, pa sicer nisem obcutljiva. Jem vse, pa se prevec. Tudi iz ulice sem ze probala hrano, pa mi ni bilo slabo...previdnost ni odvec, ne se pa prevec sekirat in se obremenjevat s hrano :o :o Ce bo komu slabo, ga bom jaz peljala na kaksno dobro vecerjo s rakci in kalamari :) :)
Skratka, Noria je kr fajn hotel. Ce se fajn sobo dobita potem ni panike :)
Temperature so sedaj kar visoke. Priblizno 40. Vcasih mal vec, vcasih mal manj. Vceraj ob 10 zvecer je bilo 33 stopinj:o :o :o Ampak je za prenasat. Se sploh za tiste, ki pridete sem uzivat. Jaz bolj tezko prenasam, ker moram delat:veryevil:
Agencije imajo drazje izlete ampak vsekakor je bolj varno vzeti pri njih. Drugace je ce ste velika druzba in se zberete in vzamete en izlet iz ulice. Sama ne zagovarjam tega. Meni osebno je bolje placati vec in dobiti natancno to kar ti recejo. Pri drugih agencijah se lahko zgodi marsikaj. Slisala sem veliko slabih izkusenj, vendar pa tudi dobre. Ce greste s drugo agencijo vas posljeljo s pijanimi Rusi ali pa z Italjani in imate ves izlet pokvarjen. Ali pa vas 12 zbasejo v en jeep za najvec 8 oseb, ali pa greste v Kairo in ne vidite piramid in dodatno placate kosilo,...vse sorte se dogaja. Ce vzamete pri Globtourju pa boste sigurno sli samo s Slovenci. Nekateri pa rajse prisparajo in gredo z lokalnimi agencijami.
Izlet v Kairo je naporen vendar pa je vreden ogleda. Jaz obozujem Kairo in verjamem da vam ne bo zal. Pot je dolga, saj je 500km do Kaira. Ponavadi se gre ponoci, tako, da lahko spite med voznjo do tja in nazaj. V Kairu si mislim, da ogledate Mosejo Mohameda Alija, pa piramide, sfingo, vcasih glavno trznico Khan Al Khalili, papirus, parfumerije, vmes imate se kosilo...fajn izlet ampak naporen.
Glede snorkljanja s lecami...pojma nimam, ker jih ne nosim. Vem, pa da ljudje to delajo. Pa tudi z ocali pod masko se potapljajo....fotoaparate se da kupiti povsod kot je ze VR3 rekel.

Lp iz vrocega Sharma

Fallenangel
18.06.2007, 15:52
Katerega mi pa ti bolj priporočaš Sheraton Sharm Resort ali Oriental resort.

Najlepša hvala za pomoč pri izbiri ko prideva dol častim večerjo.

Lp Tomaz

iamout
18.06.2007, 16:03
Joj tezka odlocitev...oba sta fajn. Morda bi se odlocila za Sheraton, ker je blizje centra in ker je zelo znana in uspesna hotelska veriga. Kaksna pa je cenovna razlika? Jaz sem mal ekonomista in moram vse preracunat :) :)

page
18.06.2007, 16:37
VR3 in Iamout hvala za odgovore,

zanima me še ali je bolje, da imaš gotovino v USD ali EUR, kako je poslovanje s kreditnimi karticami?

Iamout, če imaš kaj časa se lahko slišimo- tel. je verjetno prava tista v enem od prejšnjih postov. Vseeno je bolje poklepetati v živo kot na spletu.

LP

iamout
18.06.2007, 16:58
Bolje se menjajo EUR, je tudi boljsi tecaj. Euro skoraj vsak dan raste, dolar je ze nekaj casa stabilen. Trenutno za 100 eurov dobite okrog 760 egipcanskih funtov, za 100 dolarjev dobite 569 egipcanskih funtov. Sicer nevem koliko je dolar sedaj v Slo (vcasih je bil 190 sit, euro pa 240 sit) ampak ce je se vedno tako potem je boljse menjati eure.
Ne racunajte prevec na kreditne kartice. Obstajajo bankomati ampak placevanje je pa skoraj da ne mogoce razen v hotelih in vecjih poslovnih centrih, pri znanik blagovnih znamkah.
Ce ne bom imela casa....si ga bom pa vzela. Posljite sms ali pa poklicite. Grem pa v slo za 14 dni konec junija, natancneje 30.06. :2thumbs: :2thumbs: :)

page
18.06.2007, 17:39
Iamout

mi se vračamo 29., gremo za en teden. Če se še kaj spomnim, te še vprašam.

lp,Mateja

ponga
18.06.2007, 18:28
iamout, ful ti hvala za odgovore. :)
Gotovo te še kaj vprašam, upam, da ne boš obupala nad našo radovednostjo. Ampak takele informacije iz prve roke so res tiste ta prave!

iamout
19.06.2007, 09:44
Ni panike kar vprasajte...mi je v veselje :) :)

natty
19.06.2007, 16:56
POzdravljeni!

Na prejšnji strani je bil omenjen Hotel Carlos Mahadi Bay, pa nisem zasledila, ali je ok ali ne, le da greš Page konec meseca dol. Midva z možem greva 21.07. Page, poš poročala?
In še to Iamout...malo sem zmedena okoli evrov in dolarjev...sem bila prepričana, da so dolarji boljši...Kaj pa napiotnina, če ne marajo kovancev? Potem mora biti najman 5 evrov? Ni to malo veliko za vsako uslugo? Komu vse in po koliko se dajejo napitnine?

Fallenangel
19.06.2007, 23:09
Sem rezerviral Oriental resort upam da bo v redu. Najlepša hvala za pomoč pri izbiri.

LP Tomaz:) :) :angel:

page
20.06.2007, 08:19
Natty,
verjetno si me zamenjala, mi gremo v hotel Noria Resort pojutrišnjem.
Iamout, tudi mene zanima kako je z napitninami?

LP, Mateja

VR3
20.06.2007, 08:34
Napitnino daš komot v njihovem denarju. Problem znam bit edino takoj na začetku ko še nimaš zmenjanega denarja.

natty
20.06.2007, 11:34
joj Page, sem res zabrkala...
midva greva na soboto, ko so menjalnice menda zaprte...planiram nesti nekaj dolarjev)tidi po 1USD=, zarad napitnin...a to potem ni ok...ker če se branijo kovancev...potem pade kar 5evrov, ne?

natty
20.06.2007, 11:35
aja...pa še vedno čakam, če je kdo bil v Carlos Makadi Bayu, pa tudi ostali vtisi so dobrodošli:)

barakuda
20.06.2007, 13:23
Natty,

menjalnice niso zaprte ob sobotah, povsod je vse odprto od bank do menjalnic, in sicer tudi pozno v noč, tako da se ti s tem ni treba obremenjevat, jaz namreč hodim tja že nekaj let in vem..., drugače so pa menjalnice tudi po hotelih, ampak delajo po nekem kratkem urniku, v vsakem hotelu po svoje, saj boš videla, kako v v vašem...

lp

barakuda
20.06.2007, 13:41
glede napitnin v egiptu-povsod pustite nekaj drobiža, ne pretiravat, razen če ste ful zadovoljni z opravljeno storitvijo, ponavadi tudi na koncu vsakega izleta zbirajo nekaj denarja za ljudi, ki so vodili izlet (tam jaz kar pustim nekaj, ker sem vedno ful zadovoljna), je pa priporočljivo vsako jutro pustiti nekaj denarja sobarju (so samo moški), ker potem res poskrbi, da je soba kot iz škatlice, jaz ponavadi pustim 10 eg. funtov, pa me vsak dan na postelji pričaka kakšna lepa stvaritev iz brisač, npr. srček, labod, krokodil, vse skupaj posuto s svežimi cvetovi...se kar znajo potrudit...nekateri pa si napitnino vračunajo v ceno kar sami, ampak ne veliko, tko da ni panike...

jani
20.06.2007, 14:22
Eno vprašanje. A kdo pozna hotel Sea Star Beau Rivage v Hurgadi?

Natttasaaa
20.06.2007, 18:55
Nama s fantom,ko sva bila v Egiptu,so rekli,da naj ne dajamo napitnine,saj smo bili v hotelu z 5*. Bo... Enkrat sva jo dala,saj jo je prišel sober napol prosit :)

petra23
20.06.2007, 19:39
Pri nas bomo potovali z otrokom starim eno leto. Sicer je še malo majhen ampak smo izbrali dober hotel5* in upam, da ne bo težav. Kaj priporočate za tako potovanje, da še vzamemo s sabo za našega malčka, poleg hrane (kašice, mleko)? Plenic verjetno ni kar tako lahko dobiti ali pač? Kake izkušnje??? Gremo na Hurgado!

LP

Natttasaaa
21.06.2007, 04:52
Po moje se da plenice kupiti v kaki navadni trgovini.

barakuda
21.06.2007, 09:40
Po moje ja najboljš, da vse kar rabite za dojenčka nesete s sabo...ker se mi zdi, da so tam družine s tako malimi otroci redke, verjetno zaradi vročine, razen redkih izjem iz ostalih arabskih držav, ki so pa itak navajeni vročine........tako da po moje ni nekega velikega povpraševanja po otroški hrani itd. in dvomim, da imajo trgovine sploh kakšno izbiro...nisem še nič opazla, pa hodim tja že več let, razen slovenskega čokolešnika predlani, lani ga pa ni blo več videt..
jaz bi na tvojem mestu nesla vse s sabo, za vsak slučaj...

lp

mbegus
21.06.2007, 10:35
Jutri odhajava z ženo v Sharm. Za uživancijo sva izbrala Domina Sultan Coral Bay hotel in upava, da bo kul. Še kake Slovence srečava, da ne bo dolgčas in to je to... veseliva se druženja!

mbegus
21.06.2007, 11:10
iamout, pozdravljena! Iz tvojih (saj te lahko tikam, ne?) nasvetov sva z ženo dobila toliko praktičnih informacij, da potujeva v Sharm skoraj tako, kot bi šla na slovensko obalo. Malo sva "cvikala", ker je žena na začetku nosečnosti ampak upava, da naju bodo v Domini (stanujeva v Sultanu) razvajali - sicer pa žena začne uživati pri 35 St. . Prijazno vabljena na kavico! Iskrena hvala za vso pomoč in nasvete. Lep dan še naprej in LP iz Ljubljane, kjer je toplo in soparno, prava uvertura v egipčansko vreme

saskia
21.06.2007, 11:53
Jutri odhajava z ženo v Sharm. Za uživancijo sva izbrala Domina Sultan Coral Bay hotel in upava, da bo kul. Še kake Slovence srečava, da ne bo dolgčas in to je to... veseliva se druženja!

kdaj imate let? jaz grem naslednji teden, pa v globturju še ne vedo kdaj. a leti adria?

in ... urša, res škoda, da boš ti v sloveniji takrat, kot bom jaz v šarmu. in hvala za vse informacije!
:) :)

page
21.06.2007, 12:47
Mi smo šele včeraj zvedeli, da imamo let ob 9h - jutri, tako da ne boš presenečena, če boš tudi ti zvedela tako pozno. Leti pa Dubrovnik airline.

mbegus
21.06.2007, 12:55
Jaz osebno sem moral poklicati, da so mi sploh povedali, kdaj morava biti na Jožetu Pučniku! Let je ob 9:05, se pa malenkost spreminjajo odhodi, kot opažam, tako da vprašanje kdaj bo odhod naslednji teden. Super je edino to, da je od letališča do hotela 15 minut, da gremo takoj v "akcijo". Lepo se mejte! -Matej

iamout
21.06.2007, 14:15
Napitnine se daje vse povsod...tako vas bodo imeli rajsi in bodo za vas bolje poskrbeli! V Egiptu je napitnina nacin zivljenja...tudi jaz vsak dan puscam napitnino na bencinski crpalki, v trgovini, v sluzbi,... Koliko dati je odvisno od tega kaj kdo za vas nardi...ponavadi se daje 2-5 funtov za malenkosti in 10-15 funtov na izletih kot je ze nekdo omenil. Ce se vodic in sofer res potrudita potem lahko daste tudi 20 funtov. Zakaj napitnina? Nekateri ljudje zasluzijo po 300 funtov na mesec, kar ni niti 50 eurov. Ti ljudje so veseli kaksrne napitnine saj jim to omogoca prezivetje. Vecina hotelskih usluzbencov ne zasluzi vec kot 200 eurov! Tako je tudi z vodici in soferji. Egipcan med sabo si tudi puscajo napitnine. Na zacetku ko se nimate zamenjanega denarja, lahko daste euro ali dva, tistemu, ki vam bo nosil kovcek, potem pa lahko takoj v hotelu zamenjate denar. Denar lahko menjate skoraj 24 ur na dan. Trgovine, restavracije, lokali, menjalnice, hoteli so v vecini odprti dolgo v noc. Edini cas ko se kaj zapre je molitveni cas v petek od 12-14h.
Kar se tice dolarjev in eurov...bolje menjajo eure.

V Sharmu imamo ze ar precej majhnih otrok, tako da se dobi vse. Za Hurghado nevem, v Sharmu pa je vse na voljo! Od plenic, do hrane, lekarne so povsod,...ni panike. Razen vrocine mislim, da ne bi smelo biti tezav. Ce boste pazili in se boste izogibali najvecje vrocine potem bi moralo biti vse ok!

Saskia mi je full zal, da me ne bo! Ampak imamo karto ze v roki, tako da se ze veselim.

Zanima ce veste, da letite nazaj ob enih zjutraj iz Sharma in da morate sobe spraznit ob 12 - opoldne. Ce zelite ostati v sobi dalj casa morate doplacati! Ne se ustrasit ampak tako je! In agencija nima nic s tem in se ne morte pritozit, ker imajo v vseh pravilih in katalogih napisano, da morate sobe zapustiti do 12h oziroma 14h.

Luka upam da bosta vesela in da se kaj javita! Matej tudi ti se javi! Moja stevilka je na forumu.

Sem se kaj pozabila?

Lp

page
21.06.2007, 16:30
Evo, nas so ravnokar obvestili, da je let letala ob 11.05- upam, da je zdaj to definitivno zadnja info.
Za nazaj pa je predviden let ob 13.50. Iamout ali navadno vedno leti ob enih ponoči?
Jaz se ti zagotovo javim.

lp, Mateja

iamout
21.06.2007, 16:53
Ja rekli so, da bo verjetno celo poletje let ob enih ponoci, se pravi na noc med soboto in nedeljo! Mogoce so pa spremenili ceprav dvomim!

petra23
21.06.2007, 20:41
Mi potujemo 31.6 zjutraj z Brnika, letalo Egypt Air. Kako to, da gre toliko letal, bo letos res tak naval slovencev...

iamout
22.06.2007, 08:33
Oja veliko Slovencev pride! Bi mogli kaksen velik piknik organizirat za vse Slo ki so v Sharmu :)

Pozabila omenit, da ko se peljete s taxijem, si vedno zapomnite stevilko taxija, ce kaj pozabite v avtu ali pa se kaj zgodi. Vsi taxiji imajo stevliko in znotraj taxija je ime voznika. Bodite pozorni :) Sej ne strasim ampak je dobro to vedet :)

petra23
22.06.2007, 22:50
Kake imate trenutno kaj temperature? Je že tista neznosna vročina...?

iamout
23.06.2007, 10:01
Sedaj imamo med 40 in 45...ta prava vrocina pride julija in avgusta...takrat vcasih tudi do 50 :)

petra23
23.06.2007, 19:31
Pa se to še da zdržat al se kar spečeš na soncu :D Kaj pa Hurgada, so tam podobne temperature-slišala sem da je tam boljše ker baje non stop piha...

iamout
24.06.2007, 08:51
Ja se da zdrzat! Sploh ce prides sem samo na oddih... ni pa fajn, da cel dan lezis na soncu:) :)

Hurghada je manj vroca ampak ni velike razlike. Piha tudi v Sharmu se posebno znan po vetru je zaliv Nabq.

Skratka fajn je in vroce :)

Denis46 sem ti odgovorila na zasebnem sporocilu...si dobil???

cliena
24.06.2007, 19:41
sama sem bila lani v sharm el sheiku :) neverjetno fajn blo...

marko86
25.06.2007, 23:51
Pozdravljeni!

S punco greva v Sharm el Sheikh 31.avgusta za 14 dni. Zanima me kako je kaj takrat s temperaturami zraka in vode?
Greva v hotel Noria resort. Zanima me še kakšne so kaj cene pijače in kakšnih prigrizkov v trgovinah? Ali so
zelo navite in kakšne so kaj cene taksijev? Je mogoče kdo bil na izletu na Mojzesovi gori?

iamout
26.06.2007, 11:13
Marko, temperature bodo takrat med okrog 45, morda kaksno stopinjo manj ali vec. Morje je okrog 28 - 29stopinj.
Noria je v cistem centru naama baya tako, da so cene malce drazje kot drugje. Razlike niso velike. Svezi sokovi so okrog 2,5 eura, kava je pribl. 2 eura, pivo je okrog 3,5 eura, cola, pepsi, fanta je okrog 1 eura, voda okrog 0,5 eura. Cene se razlikujejo. To je neko povrecje.... Prigrizki? Cips ali pizza ali hamburger??? V Hadabi je shopping ulica ki se imenuje Mercato...tam najdete Mcdonalds, Burger King, KFC, Hardees, Pizza Hut,...mislim, da so cene nizje od Slovenskih. Tudi v Naama bayu lahko najdete te "restavracije". Ce zelite normalen supermarket, lahko recete taxistu naj vas pelje v Metro supermarket. Tam boste nasli vse! In ni tako drago razen uvozene stvari. To je trenutno najnovejsi in skoraj da najcenejsi supermarket v Sharmu... prav tako pa najdete majhne supermarkete povsod na okrog. Egipcanske stvari so full cenejse, uvozene full drage. Alkoholne pijace dobite v posebnih trgovinah v Naama bayu, Old sharmu, Hadabi,...
Za ceno za taxi se treba pogajat...iz naama baya do Old Sharma ne smete placati vec kot 15 funtov oziroma 2 eura...najvec 20 funtov! Do zaliva Nabq je priblizno 6 eurov. Za daljse razdalje pa sem vam skoraj da ne splaca vzet taxija. Bolje lokalni avtobus.
Mojzesova gora je oddaljena od Sv. Katarine - najstarejsega smaostana na svetu, priblizno 6km. Iz Sharma do Sv. Katarine je priblizno 250 km. Visoka je 2285 m do vrha greste lahko po stopnicah (3000) ali pa po kamelji poti :) Razgled je velicasten. Pozimi lahko najdete sneg. Ponavadi se gre ponoci, tako da zjutraj obcudujete cudoviti soncni vzhod. Hoje je od 4 - 5 ur v eno smer. Odvisno kako hitro greste. Lahko greste tudi s kamelo.

Lp

Ursa

marko86
26.06.2007, 12:20
Najlepša hvala za podrobne informacije! :2thumbs:

btrafela
26.06.2007, 13:52
Torej, čas dopusta se tudi naši familiji bliža...... :d

Potujemo naslednji teden v petek 6.7. v Sharm iz Brnika. Kdaj točno imamo let, še nimam
informacij (verjetno nas pelje Dubrovnik Airline z legendarnim MD-82).
Gremo pa hotel Laguna Vista, tako, če bo kdo tam, se dobimo
na kavici oz. čaju.

Bo pa verjetno peklensko :veryevil: vroče.....

Lp,

iamout
26.06.2007, 16:34
Peklensko vroce je ze...pozno zvecer tempersture padejo na 35 stopinj...cez dan pa je bilo danes 46 :o

petra23
27.06.2007, 17:09
glede temperatur...gledam razne vremenske napovedi vsak dan, ki podajajo stanje kraja v živo pa za Sharm piše skoraj vsak dan da je tam okoli 38 stopinj celzija. Torej 46? Na soncu?

Lana Amara
27.06.2007, 22:38
iamout lep pozdrav,
zanima me če bi se dalo dobit vaš mail,...da bi vas povprašala po parih stvareh glede egypta in sicer: septembar grem v Egypt pa bi mi vaša pomoč prišla zelo prav:D,...če se mail da dobit mi lahko kar odpišete na yasmine_habibi@hotmail.com

že v naprej hvala lepa
yasmine

iamout
28.06.2007, 10:44
Petra23 to sem ze velikokrat slisala, da sporocajo nizje temperature kot so v resnici...tudi na internetu vedno sporocajo nizje...morda zato, da se ljudje ne bo vstrasli :) Drugace so pa tukaj sedaj temperature okrog 45 vsak dan in zvecer okoli 35 :)

iamout
30.06.2007, 12:31
Btrafela poglej kaksno stran nazaj sem napisala kaksne so cene pijac...za spominke pa odvisno kaj kupujete. Papirus je poceni, majhenga se dobi ze za 1 euro... Vedno treba dat ceno dol, vsaj za 40%. Potem pa se pogajate. Vse cene so nabite, tako, da se nic bat...jaz dam vcasih ceno dol tudi za 50%. Ce vam bo nekatera stvar vsec in se prodajalec ne bo pripravljen pogajati, samo odidite, ker je cez 2 metra nova trgovina z istimi artikli. Tudi za taxi se pogajajte. Vse kar je potrebno placat, zbijajte dol :)

Danes potujem na dopust v slo za 14 dni. Se bom probala cimveckrat javit, da odgovorim na vasa vprasanja :) :)

Lp iz vrocega Sharma

ponga
30.06.2007, 13:13
Petra23 to sem ze velikokrat slisala, da sporocajo nizje temperature kot so v resnici...tudi na internetu vedno sporocajo nizje...morda zato, da se ljudje ne bo vstrasli :) Drugace so pa tukaj sedaj temperature okrog 45 vsak dan in zvecer okoli 35 :)

To je kar klasika, da z vročih krajev sporočajo nižje temperature kot so v resnici.
Za primer - ravnokar sem prišla s Krete, na internetu je bila v tem tednu objavljena temperatura max. 36 stopinj. Mi pa smo imeli vsak dan čez 40 stopinj.
Ampak bi šla vseeno takoj nazaj. ;)
Zdaj že razmišljam o Egiptu... Upam, da čimprej! :2thumbs:

maja111
02.07.2007, 16:56
Mene pa zanima hotel Sunset***? je ok?:shy:

nataška
03.07.2007, 14:23
22. 7. potujemo v Hurgado. Čeprav imamo že vse plačano, me je vedno bolj strah teh naših dolgo pričakovanih počitnic. Hotel Carols Makadi Bay, 5*, all inclusive ...
Dve odrasli osebi in otrok (pet let). Včeraj me je še mami dodatno prestrašila, ker je rekla, da so imeli eni probleme, da so bili bolani, da ni nič urejeno, da hodijo povsod s puškami, da ženska ne more nikamor sama ... No, jaz sem tisti tip, ki lahko gre povsod sam, vse organizira ...
Celo noč nisem zatisnila očesa, ker sem že razmišljala, česa vse moj mali ne bo smel jesti in piti. Groza.
Vem, da voda ni pitna, da jo bomo kupovali, da bo zelo vroče (jaz sem pa ful svetle polti) ... kakšne nevarnosti še pretijo na nas?
Tisti, ki imate kakršne koli informacije o tem področju, prosim, pomagajte!

iamout
03.07.2007, 17:38
Ojoj! Panike pa res ni treba zganjat! Kaksne nevarnosti???? Ce ste se odlocili za Egipt morate vedeti, da je vroce se posebno ce greste poleti. Poleti so temperature okrog 45. Ce ste svetle poti potem si vzamete kreme z mocnim faktorjem in to je to. Od 12 do 4 se izogibajte lezanja na vrocem soncu.
Kar se zdravstva tice...uredite si zavarovanje v tujini preko Corisa ali katere koli druge zdravstvene organizacije. Ponavadi je edini problem, da je ljudem slabo, ker je sprememba vremena in hrane in vsega skupaj. Kaksnih drugih zdravstvenih problemov ponavadi ni. Dobro je da se izogibate svezih solat in sadja brez lupine, ker to umivajo z vodo, ki ni pitna. Vodo pac kupujete.
To da hodijo s puskami je samo zaradi varnosti. Noben vam ne hotel nic slabega. Ponavadi jim je itak prevec vroce, da bi kdor kali delal. Vsa ta varnost je lahko samo plus, ker tam stojijo zaradi turistov!
Nevem kdo vam je rekel, da zenska ne more nikamor sama!!!! Jaz tam zivim ze 2 leti in grem povsod sama. Ni vam pa treba it sama kam v kaksne cudne ulice ali pa v kaksne zahrbtne trgovine. Pa to je itak povsod isto!

Mislim, da je panika odvec!

nataška
03.07.2007, 18:11
:) No, saj sem vedela, da so skrbi odveč, ker še nisem zasledila nič slabega o Egiptu in so počitnice ob Rdečem morju že dolgo moja želja, ki jo bom končno lahko izpolnila. Je pa lepo slišati vzpodbudne besede iz vaših ust.:2thumbs: Kremo za sončenje z visokim faktorjem pa uporabljam zase in za sina tudi na Hravaškem. Zelo sem vesela za vaš odgovor. :clapping:
Verjamem, da nam bo lepo.
Lep pozdrav,:)
Nataša

:tenx:
:bouq:

nataška
03.07.2007, 18:15
Sploh več ne bom nikogar poslušala in nič brala. :sun: Vam pa napišem, kako je bilo. :sun:
Hvala, iamout :2thumbs:
Nataša

iamout
03.07.2007, 18:19
Saj tako je prav! Ce bi jaz ljudi poslusala, bi se v stanovanje zaprla in tam ostala :) Jaz mislim, da boste imeli krasne pocitnice :)

Pa se javite ko pridete nazaj. Ce imate pa se kaksno vprasanje pa kar na dan z njim :)

iamout
03.07.2007, 18:22
Mene pa zanima hotel Sunset***? je ok?:shy:

Ti ni eden izmed boljsih hotelov. Ne lezi na plazi in jaz osebno ne priporocam hotelov s tremi zvezdicami v Egiptu :nonono: Lokacija je v Hadabi...5 min do Old Sharma in 10 min od centra Naama Baya. Hrana ne bo tako pestra in okusna. Postrezba prav tako. Jaz bi si zbrala vsaj 4****. Odlocitev je pa seveda vasa.

Lp

Ursa

maja111
04.07.2007, 11:00
Joj zdaj pa sem malo zaskrbljena. imava že vse rezervirano in plačano za hotel Sunset in greva 21.7. no saj niti ne pričakujem nekaj ful dosti od hotela. nadejam se da bo ok :)

nataška
04.07.2007, 12:51
Tudi sama sem slišala, da eni ne bi imeli nič od dopusta v Egiptu, če ne bi šli gledat piramid. :dontknow: Mi jih ziher ne bomo šli, ker imamo petletnika in bi ga preveč namučili, čeprav mene to zanima.:rolling: Bomo vidli, mogoče bo še kaj zanimivega.
Da pa so taki kelnarji ... Moj mali bi imel nočne more, v vrtcu pa bi mislili, da smo šli v Irak. :hammer:

:bouq:

SAMA
05.07.2007, 14:56
esmi,ali so ti kaj poznani hoteli v hurghadi in kakšne so plaže?

morda kdo ve koliko ur vožnje je iz hurghade do kaira in koliko do luxurja?:morje: :morje:

annubis
06.07.2007, 09:09
Iz Luxorja do Hurgade-v konvoju cca.5 ur...z vmesnim postankom za osebne potrebe...:)

SAMA
07.07.2007, 07:35
Spet se oglašam. Ali slučajno kdo pozna hotel Seegull resort v Hurgadi? Kmalu odpotujemo tja, pa me zanima kako " funkcionira " all inclusive, koliko je do plaže, kaj se dogaja...
Hvala za odgovore!:tenx: