Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Odvajanje od kajenja?

planšar
03.03.2006, 18:20
rad bi nehal kaditi pa ne vem kako! pred kakim mesecem sem nehal za en vikend,sam ke sn prsu pa na siht pa vse postarem-do 2 škatlici na dan!!!!:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
kadim že 5let!!!ne najdem volje kako naj neham,!!!FOLK PROSIM POMAGAJTE MI KAKO NAJ NEHAM KADIT

TuNina
03.03.2006, 18:22
dokler boš hotel nehat, ker ti punca teži, ne bo nič s tem.

planšar
03.03.2006, 18:28
NOČEM NEHAT SAM ZARAD PUNCE AMPAK TUD ZARAD ZDRAVJA,DENARJA,boljšega počutja,vendar nimam vole,če je kašn tak tle gor ke je nehov naj napiše kako,lahko tudi s pripomočki

lady_lucifer
03.03.2006, 19:00
voljo mors najdet sam in ti noben ne more pr tem pomagat....
kako nehat kadit? pac ne przges, ane :D

TuNina
03.03.2006, 19:14
lohk je rečt,NARDIT PA TEŽI

hja, bolj težko bomo to tud nardili namesto tebe.

korenje
03.03.2006, 19:35
rad bi nehal kaditi pa ne vem kako! pred kakim mesecem sem nehal za en vikend,sam ke sn prsu pa na siht pa vse postarem-do 2 škatlici na dan!!!!:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
kadim že 5let!!!ne najdem volje kako naj neham,čeprov mi punca non-stop teži!!!FOLK PROSIM POMAGAJTE MI KAKO NAJ NEHAM KADIT

jz bi tut tortice vsak dan jedu, pa si pravm da mi to sam skoduje. Enako zate. Nehat moras od enkrat, ne pa po malem. Torej tisti dan ko se odlocis da ne bos vec kadil, ne smes prizgat niti enega cigareta vec.

pol pa premisli. A hoces kadit pa smrdet pa met rumene zobe pa bit zadet zarad cikov, al ne?
btw, ce ne ves kaj delat, namest da se gres v sobo zasmrdet, pejt rajs na internet mal browsat al pa igrce igrat.

dzuko
03.03.2006, 19:46
Planšar..ti nočeš nehat...jaz sem tudi pet let probaval nehat...pol sm se pa pred dobrega pol leta kr naenkrat slabo počutil, mi je dopi.zdilo, in sem pokadil zadnji cigaret, ga ugasnil in si rekel, da ne bom več kadil...in od takrat tudi nisem..je pa res, da bi ta moment požrl celo škatlico s folijo vred, potem si pa enga prižgal in ga počasi pokadil..sam ne bom, ker nočem...

sJavorshek
03.03.2006, 19:57
btw, ce ne ves kaj delat, namest da se gres v sobo zasmrdet, pejt rajs na internet mal browsat al pa igrce igrat.

ooo, ooo, One more addiction... :veryevil: :veryevil: :veryevil:

sJavorshek
04.03.2006, 08:44
Zraven kompa se še posebi da kadit, še več kot ponavad, posebi med igrcam. :disapp:
Drgač je pa volja tista, k ti lahko pomaga nehat, jest sem reku, k po enih petih čikih ne bom mel več vole kadit (da mi noujo pasal), bom nepreklicno nehu - prišel sem šele na dva cigareta. :angel:

kiara
04.03.2006, 11:47
ni tolk težko, kot nekteri pravjo, je pa res, da rabš precej volje. js sm kadila 5 let in nehala tko, da sm najprej zmanjšala dozo. ker kr odrezat, sploh če skadiš do 2 škatlci na dan, po moje ni dobr oz ti bo teži ratal. na določena obdobja razpolavli količino. mene je zares zagrabl ene 2, 3 mesce po tem, k sm nehala. takrt sem mela precejšnjo krizo, ampak ko tisto prebrodš, je ql.

upam, da ti bo uspel:2thumbs:

gia
04.03.2006, 18:57
dzukec je lepo povedu. če boš dejansk hotu nehat, tut boš. tle ne vela izgovor ne morem, kvečjemu nočem. aja, pa tole je iz izkušenj, tko da ne ugovarjat :)

MyWay_SI
04.03.2006, 20:35
Ponavadi ženska dedca odvadi pitja sam pa se zaradi nje odvadi kaditi in potem se mu po enem letu zdi, da je že 100 let srečen :veryevil:

planšar
04.03.2006, 22:13
kadim že 5let!!!ne najdem volje kako naj neham,!!!FOLK PROSIM POMAGAJTE MI KAKO NAJ NEHAM KADIT
gfhdf

Restraint
05.03.2006, 21:31
kajenje...za mene je to samo ena razvada..
in ko opazujem ljudi okrog sebe, saj ne kadijo zaradi neke fizične potrebe..pač navajeni so nekaj imet v roki in puhat dim okol..to jim pomaga uničit nelagodje..če pa ni cigaretov pa ga povzroča..
ko gledal kako dragi so cigareti, pa gledam kako se dnevno kupujejo..no way..
je res da jaz tud kakega pokadim, ampak to je mogoče eden na mesec..
folk pač enostavno nima volje, da bi nehal..

Michelinko
05.03.2006, 21:59
Marsikaj se govori, da je težko. In verjemi, ni dovolj, da imaš močno voljo, sam pri sebi moraš priti na čisto, a je življenje brez cigareta res tisto, kar si želiš. Če imaš samo močno voljo, boš klonil ob prvi priliki, ko se ga boš malce napil in bo kak "prijatelj" ponudil cigaret.

Jest sem nehal pred osmimi leti, prej pa devet let kadil. In to tudi po dve škatlici na dan. In eno nedeljo zvečer me je prijelo, da bi nehal. In pol sem pred spanjem razmislil o tem in sprejel odločitev. Ponavadi tiste odločitve tik pred spanjem najbolj pomagajo. :wink: In pol sem v naslednjih dveh dneh in pol skadil še tisto, kar je ostalo (3 škatle) in pol nehal.

lump muc
05.03.2006, 22:03
michelinko in uspelo ti je pustiti cigarete , bravo

matt
05.03.2006, 22:23
dej nehite srat. tle gre za cist kemicno odvisnost.

Nikotinski flajstri, zvecilci, inhalatorji .. to pa samodisciplina .. garantirano.

freya
06.03.2006, 07:58
nekaj o tem tudi v tej temi Bivši kadilci (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=8404)

border1
07.03.2006, 03:48
en teden dopusta ... ... vsak dan spit 3 litre vode... pa če se ti čika zalušta vsedit na bicikl pa gonit. Če je pa sneg zuni pa pač trebušne delaš :D pomaga ... sam vola more bit pa poskust morš misli drugam...naprimer na vrtenje pedal ;)

Cavallo
07.03.2006, 03:54
Enostavno si rečeš NE in pika. Sam psiha je to.

WOLF_AND_RAVEN
07.03.2006, 07:39
lol!
rečeš ne in to je to!
ti si amater!

matt
07.03.2006, 08:01
To mogoce deluje pri "zacetnikih", ki se afnajo ... po 20 letih kajenje pa tko to ne laufa vec. Been there, done that.

nejc
07.03.2006, 08:36
sam sem že cca 3 leta na taki točki. skadim sicer manj kot škatlo na dan. včeri sem skor celo(19), pa sem dans čist zagiftan. ampak ti še vedno nočeš nehat, kot je nekdo že napisal. sicer bi že.

drugače pa pojdi en teden nekam na dopust, v kakšne toplice, da zamenjaš okolje pa ti bo morda lažje nehat. ker mene noter vseskozi vleče navada. na faksu med odmorom morm vn in pol itak skadim enga, al pa ob kavi al pa piru. ZAMENJAJ OKOLJE in NAVADE!!!

mrjerry
07.03.2006, 08:43
Menjava okolja ne pomaga. Preprosto zato, ker svoje vedenje asociiras z okoljem.

Ce hoces nehat kadit, mors nehat kadit. Ne smes si pustit, da bi ti roka segla po cike. Zato mors pa v svojem obstojecem okolju spremenit vzorec obnasanja. In najtezje od vsega je prepreciti vpliv druzbe. Ce imas druzbe, s katero se nekaj let veselo zakajas, avtomatsko postanes delno izobcen, ce si edini, ki kar naenkrat nehas. Mors se pa vprasat, ali se ti gre bolj za to, da te prijatelji ne gledajo po strani, ali zato da izpolnis cilj, ki si si ga zadal.

briket1
07.03.2006, 08:46
hmmm kajenje ker ze sam kadim zdaj 7 let po skatlco na dan vem da je težko se ustavit in se jst tud nimam namena.je pa prjatu nehu in tko de enostavni ni več pržgal čika in konec! to je res odvisno od volje in samozavesti ne pa spreminjanja družbe in nevem kaj če v isti družbi zdržiš brez kajenja potem si zmagu!!!

matt
07.03.2006, 08:49
Aja en drobcen hint: pomaga vsaj zacasno preklopt s kave na caj .. da se presekajo tiste asociacije. In hodit izkljucno v nekadilske pube.

liskas
07.03.2006, 09:06
hm, je pa težka na pir it pa ne pržgat. v takem primeru bi moral res korenito spremenit vzorce obnašanja.

mrjerry
07.03.2006, 09:48
Ja sej, v tem je stos. Pa hudic je to, ker, cim enkrat prizges prvega, potem s tolk manj zadrzki prizges drugega...

CaptainBlackAdder
07.03.2006, 11:18

Zaposli se na benz-pumpi :veryevil:

Cifra
07.03.2006, 11:32
hm, je pa težka na pir it pa ne pržgat. v takem primeru bi moral res korenito spremenit vzorce obnašanja.
Jest sem nehala redno kadit... ko pa grem na pir, sploh če jih več spijem, obvezno moram zraven prižgat. Nalsednji dan je pa spet po starem, mi sploh na misel ne pride, da bi prižgala. Dokler ne grem spet na pir :rolling:
Zaenkrat mi to odgovarja, pač prižgem ob pivu... :dontknow:

freya
07.03.2006, 14:03

res ni tako enostavno nehat...
menda nekaterim res uspe, da si rečejo..ko bom preštel do tri, bom nehal kadit in to je to. občudujem jih ( in vseeno malo podvomim v resničnost izjave).

kadila sem precej dolgo, več kot 15 let, res pa sem le redko pokadila več kot škatlo na dan. najhujša je navada, ritual. ko zmoreš sedet cel večer ob pivu, v družbi in ne prižgat, si zmagal.

sJavorshek
07.03.2006, 14:09
Zaposli se na benz-pumpi :veryevil:

Sej se da zdržat tut tistih 8 ur brez, posebi če veš, da je lahko le-ta, ki jo boš med tem prižgal tvoja zadnja. :veryevil:

Snowblind
07.03.2006, 18:49
moj frend je preprosto nehal z vstopom novega leta
verjetno je to zahtevalo ogromno moči saj je bil strasten kadilec že vsaj 20 let
ampak mu je uspelo
sj bo tud teb ko najdeš prav način odvajanja

za nekatere je kul če postopoma manjšajo 'dozo'
za nekatere pa da preprosto nehajo

CaptainBlackAdder
08.03.2006, 06:31
moj frend je preprosto nehal z vstopom novega leta
verjetno je to zahtevalo ogromno moči saj je bil strasten kadilec že vsaj 20 let
ampak mu je uspelo
sj bo tud teb ko najdeš prav način odvajanja

za nekatere je kul če postopoma manjšajo 'dozo'
za nekatere pa da preprosto nehajo

Krasna stvar so tile novoletni sklepi - vsakoleto lahko sprejmeš iste in ti je tako prišparan trud zmišljevati si nove. :veryevil:

dzuko
08.03.2006, 10:44
Moja mi je včeraj objasnila, kako bi me poskusila odvaditi, če bi ponovno začel kadit..ukrep je sicer za nekoga verjetno malo neverjeten, meni pa se zdi glede na njen včerajšnji nastop nekaj čisto mogočega...

In sicer naj bi mi v cigaret stlačila notr "mego" oz. "topovski udar", tko da bi mi še tik pred prvim dimom totalno (z njenimi besedami) "razče***alo" faco..in vsaj ene pol leta tud pit drugače kukr po slamci nebi mogu, kaj šele kadil....

Tako da ja...je za premislit...

sadie_007
08.03.2006, 11:29
In sicer naj bi mi v cigaret stlačila notr "mego" oz. "topovski udar", tko da bi mi še tik pred prvim dimom totalno (z njenimi besedami) "razče***alo" faco..in vsaj ene pol leta tud pit drugače kukr po slamci nebi mogu, kaj šele kadil....

Tako da ja...je za premislit...

... pol pa men moj reče, da sem huda punca ... :big: ... nej si tole prebere

dzuko
08.03.2006, 11:52
Da..od 15ga do 21ga leta...zdej sem pa že pol leta čist... :approve:

RH-
08.03.2006, 16:29
namesto, da kadis, se vrzes v eno obliko rekreacije... hodis redno plavat, jogging, al pa igras kosarko parkrat tedensko... in ko te rekreacija enkrat tolko potegne noter, potem ti bo skoda zavrec ves svoj trud s tem, da bos przgal cigaret in si mazal pljuca s tem... ampak to ni tako lahko, ker moras res zavzeto tudi spremenit nacin zivljenja...

to sem ze probu in je deloval - pol leta nisem kadil, ker sem mogu bit res dobro prpravljen... ampak potem sem pa spet prizgal, najprej enega.... potem drugega... in tko se je zacel spet vse po starem...

vem pa, da ce bi se se enkrat lotu nehat kadit bi to storil na isti nacin... cigarete bi odrezu naenkrat in to popolnoma, pa vrgu bi se spet v en sport in si postavu nek cilj, kaj hocem tam dosezt...

bico
08.03.2006, 18:00
Pr men je pa blo tako. Enostavno sem pokadil zadnji čik iz škatle, vrgel škatlo stran, ko sem se vračal domov, sem šel MIMO trafike. In mimo hodim že leto in 3 mesce. Sploh nisem rekel, da bom nehal kadit. Zgodilo se je čisto spontano. Pa da povem še to, da kajenje ni zasvojenost, ampak je vse v glavi. Ne čutim nobene potrebe. Kadil sem pa 12 let STRASTNO. Sam v roke se je treba vzet. No, pa da priznam, da mi je par kil prišlo na obisk.:blush: :blush: :blush: :2thumbs: Raje par kil, kot pa 1 cigaret. Ne bom pa trdil, da sem za zmeraj nehal. NIKOL NE VEŠ.:cool2:

nejc
09.03.2006, 07:56
Pa da povem še to, da kajenje ni zasvojenost, ampak je vse v glavi. Ne čutim nobene potrebe.
lol, nikotin stari.

sicer se strinjam, odvisno od posameznika. sam kadim že 8 let, od svojga 15 leta. so bla obdobja, ko sem kadil nekaj cigaret na dan,do obdobji, ko sem skadil 2 škatli dnevno. zadnja leta sem na okoli polovice škatle dnevno. jaz bi rekel, da je VEČINA v glavi. že 100x omenjene navade. če se kdaj zgodi, da sem do večera brez cigareta, takrat čutim POTREBO. Postanem razdražen, živčen itd. TO JE POTREBA PO NIKOTINU. Ampak večji problem mi predstavlja odpravljanje navad. Tega zarenkrat še nisem zmogel. Sem že večkrat probal.

bico
09.03.2006, 16:26
Jaz krize nisem mel. A zanimivo je tudi to, da nisem izkašljeval nič nikotina iz pljuč, kar bi bilo normalno. No, vsaj tako mislim.

freya
10.03.2006, 12:28
Nikotina iz pljuč ne moreš izkašljevat, lahko bi pa katran, ki se je nabral na pljučih.
Zase vem, da sem precej kašljala, čeprav prej, ko sem še kadila, nisem.

Alfa-pi
12.03.2006, 20:46
Moja mati so bili stari 75 let ko so jim dohtar rekli, da morajo nehat vleč čike, al pa bo hitr konc z njo! Ja, če je pa tk, pa ne bom več vlekla tga hudiča! In je nehala, preprosto! Niti enega ni več v usta dala!

Torej, ne bodi zjamran, bodi dec, vrži stran in pozabi!

matt
12.03.2006, 21:39
Zdej ne najdem linka .. ampak dokazal so da pri dolocenem delu populacije nikotin zagrab huje kot heroin .. baje nekej odvisno od genov ..

Jest vem le to, da sem bil zal ocitno en od tistih .. in lansko leto sem rabil pol leta intenzivne "terapije" - od kemicnih pripomockov do avtosugestije. In bilo je cisto fizicna odvisnost (sploh nisem bil zivcen ali kaj podobnega - bile so tezave z ravnotezjem, srcna aritmija, kvazi astmsticni napadi, otrplost misic in podobno).

Tisti ki zmore vreci cike proc tako iz lufta, naj mi pa nekaj pove: zakaj hudica nisi tega ze prej naredil?

freya
13.03.2006, 21:15
seveda obstaja abstinenčna kriza (nekaj znakov Ak se najde na tem linku preberi tukaj (http://www.revija-vita.com/Vita_43/Kajenje_kot_bolezen_odvisnosti/kajenje_kot_bolezen_odvisnosti.html)

Znaki abstinenčne krize pri opustitvi kajenja iz linka:

močno izražena želja (potreba) po nikotinu
glavobol
tesnobnost, tiščanje v prsih
prebujanje med spanjem, nespečnost
depresivno ali disforično razpoloženje
težave pri koncentraciji
nepotrpežljivost
razdražljivost
nemir
znižana frekvenca pulza
povečanje teka
zaprtje (težave pri odvajanju blata)

Z glavobolom, povečanjem teka in zaprtjem se verjetno sreča vsak, ki preneha kaditi.
:shy:

matt
13.03.2006, 21:32
Z glavobolom, povečanjem teka in zaprtjem se verjetno sreča vsak, ki preneha kaditi.
:shy:No, jaz sem iz AK prisel za 10 kil popolnejsi ;)

Aja en hint za tiste, ki majo probleme s AK: ena pomembna komponenta je tist "sok" vdiha dima v pljuca .. k te, hm, "prijetno zascemi" .. Za kompenzirat ta filing priporocam cim mocnejse mentolove ali podobne bombone - jest sem zacel s fisherman's friend, potem pa dolgo na ta plavih airwaves-ih (zadnje case so se pokvarl).

In se ena stvar: kot sem ze omenil, prekinitev pavlovega refleksa - nehat pit kavo. Jest sem preklopu na caj, in to ginger (spet, fajn pece - kompenzacija).

Sicer vem, da je to odvisno od posameznika, ampak menim, da bo to marsikomu pomagalo. Rad bi pa poudaril, da ne smemo podcenjevati zasvojenosti. Dokler sem imel mindset, da "lahko kar z lufta neham", mi ni uspelo. Ko sem se pa lotil tega dosledno, ko sem, hjah, zacel "spostovati sovraznika", mi je koncno uspelo. Sicer 25 let prepozno .. pa vendar ..

m24u50
13.03.2006, 21:48
Hm... Jst sem tud ena izmed tistih, ki si vsak večer obljubijo, da bodo enega lepega dne nehal kadit... Žal- tist lep dan še ni prišel... Zanima me pa, ali je koga, ki je po nekaj letih nehal kadit cca. 8letih in bil že nekaj časa čist, kdaj zamikalo, da bi si ga z ZELOOO velikim veseljem prižgal brez obžalovanja.

dzuko
14.03.2006, 07:18
Hm... Jst sem tud ena izmed tistih, ki si vsak večer obljubijo, da bodo enega lepega dne nehal kadit... Žal- tist lep dan še ni prišel... Zanima me pa, ali je koga, ki je po nekaj letih nehal kadit cca. 8letih in bil že nekaj časa čist, kdaj zamikalo, da bi si ga z ZELOOO velikim veseljem prižgal brez obžalovanja.

Jaz poznam dva tipa ljudi...enim začnejo čiki ogabno smrdet in ratajo agresivni, samo če zavohajo cigaretni dim...drugi bi pa kljub temu, da so nehali kadit, požrli cigaret s kutijo vred, brez obžalovanja...no jst spadam med tadruge... :disapp:

Sparx
14.03.2006, 13:43
JST SEM NEHALA KADITI IN SICER TAKO DA SEM EN DAN REKLA OD DANS NAPREJ PA NE KADIM VEČ, IN SEM SPRAVILA ŠKATLICO V PREDAL, IN JE ŠE VEDNO V PREDALU...NE KADIM ŽE SKOR 5 MESECEV.KADILA SEM PA 8 LET...TEMU SE REČE VOLJA!:wink: :wink:

matt
14.03.2006, 15:12
JST SEM NEHALA KADITI IN SICER TAKO DA SEM EN DAN REKLA OD DANS NAPREJ PA NE KADIM VEČ, IN SEM SPRAVILA ŠKATLICO V PREDAL, IN JE ŠE VEDNO V PREDALU...NE KADIM ŽE SKOR 5 MESECEV.KADILA SEM PA 8 LET...TEMU SE REČE VOLJA!:wink: :wink:Temu se rece sreca. Da nisi fasala abstinencne ktrize. Tle ti nobena volja ne pomaga.

m24u50
14.03.2006, 15:45
No, če lahko malo skrenem iz teme- glede, da se večina bori, da bi nehali kadit... tudi jst se tu pa tam, nato se premislim ,pa spet.. Včasih se vprašam, če imam tolk volje, da bi se sploh podala v to, ker istočasno vemo kako je škodljivo kaditi, po drugi strani pa tisti, ki kadimo prav dobro vemo kakšen poseben užitek si je zjutraj skuhati pol litra kave in zraven skaditi nekaj cigaret.
Ne me narobe razumet, upam da tisti, ki ste si zadali cilj, da nehate kadit, da vam to tudi uspe. Sama pa, ko bolje pomislim kako uživam ob tobakanju, mi na trenutke niti ni do tega, da bi nehala, saj konec koncev je to ena izmed redkih mojih, zelo slabih navad, poleg tega, da se malo premalo športam.:dontknow:

Sicer pa dragi kadilci- v tolažbo- vsak mora imeti en pameten razlog , da enkrat umre (malo heca)

korenje
14.03.2006, 16:51
kadilci smrdilci bruh bruh bruh

bart2
14.03.2006, 17:20
Poglej si primer: Npr., da si kadilec reče, da ne bo prižgal cigarete do pojutrišnem do 16:00h bo to zelo zelo težko dočakal brez cigarete. Zakaj? Ker ima v glavi, da mora še malo počakati pa bo lahko spet kadil. In ta misel (poželenje) skače po glavi vse do trenutka, ko bo spet lahko prižgal. Pri tem moraš imeti zelo veliko voljo, da ga ne prižgeš do tistega obljubljenega trenutka. Čakanje je za nekatere zelo trpeče. Mislim, da je ta dva dni veliko težje biti vzdržan, kot prva dva dni v primeru, ko nehaš za vedno in čakanja v bistvu sploh ni, ampak si že nekadilec. In tle je v bistvu prednost. Torej, če testno zdržiš dva dni brez cigarete pomeni, da izpolnjuješ vse pogoje, da uspešno prenehaš kaditi. Pri tem pa je volja in karakter potreben še zelo dolgo. Vsekakor ni enostavno, so pa potem rezultati zmagoslavni!

Še nekaj: Samozavest pada s tem, ko počneš stvari katerim ne znaš kljubovati in hkrati veš, da ti škodujejo!

mrjerry
14.03.2006, 17:38
No, če lahko malo skrenem iz teme- glede, da se večina bori, da bi nehali kadit... tudi jst se tu pa tam, nato se premislim ,pa spet.. Včasih se vprašam, če imam tolk volje, da bi se sploh podala v to, ker istočasno vemo kako je škodljivo kaditi, po drugi strani pa tisti, ki kadimo prav dobro vemo kakšen poseben užitek si je zjutraj skuhati pol litra kave in zraven skaditi nekaj cigaret.
Ne me narobe razumet, upam da tisti, ki ste si zadali cilj, da nehate kadit, da vam to tudi uspe. Sama pa, ko bolje pomislim kako uživam ob tobakanju, mi na trenutke niti ni do tega, da bi nehala, saj konec koncev je to ena izmed redkih mojih, zelo slabih navad, poleg tega, da se malo premalo športam.:dontknow:

Sicer pa dragi kadilci- v tolažbo- vsak mora imeti en pameten razlog , da enkrat umre (malo heca)

Ni fora v volji, ampak v spremembi nacina zivljenja. Namesto, da zjutraj uzivas v pol litra kave in cikih, zacni poceti kaj drugega. Pa magari dalj spi ;). Najtezje je poceti iste stvari, kot jih pocnes zdaj, samo, da zraven nehas kadit.

m24u50
14.03.2006, 18:43
Ni fora v volji, ampak v spremembi nacina zivljenja. Namesto, da zjutraj uzivas v pol litra kave in cikih, zacni poceti kaj drugega. Pa magari dalj spi ;). Najtezje je poceti iste stvari, kot jih pocnes zdaj, samo, da zraven nehas kadit.
Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.
Strah pred mislijo- groza zdej pa ne bom nikoli več kadila, čeprav sem včasih to delala z velikim užitkom.
Zagrabi me panika, ko se odločim, da bom nehala kadit in imam v glavi skoz misu, da si ga ne smem prižgat za nobeno ceno, ko pa recimo ne razmišljam o tem, brez večjih težav zdržim skoraj cel dan brez cigareta. Mislim, da je vse na psihi- podobno, ko se odločiš, da bi rad shujšal nekaj kil- takrat se ti dogaja, da bi pojedel prav vse kar ti pride pod roke, čeprav pravzaprav nisi lačen.

bart2
14.03.2006, 18:45
Pa ne pozabi na šport!
Med in uro po športu sploh ne paše kaditi! Tko da je najboljš kar cel dan športat. Pa ne v gostilni! :)

bart2
14.03.2006, 18:53
[QUOTE=m24u50]Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.

V takih primerih se moraš pač mal bolj potrudit. Navade ne moreš kar tako izbrisat iz svoje glave. Svoj um moraš izuriti in prepričati, da si nekadilec. To ni možno narediti čez noč, ampak je to sad trdega in dolgega dela. V tem času pa si izpostavljen govorici uma, ki ti reče: Samo eno cigareto! In takrat mu odgovoriš: NE! Večkrat, ko to izrečeš lažje je pri naslednji prošnji.

freya
15.03.2006, 06:34

ker stvar obvladaš predvidevam, da si že nehal kaditi

btw...jaz še vedno grem na kavo, le v zakajenih lokalih se ne počutim dobro in ne maram, da mi kdo puha dim v obraz

mrjerry
15.03.2006, 08:31
Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.
Strah pred mislijo- groza zdej pa ne bom nikoli več kadila, čeprav sem včasih to delala z velikim užitkom.
Zagrabi me panika, ko se odločim, da bom nehala kadit in imam v glavi skoz misu, da si ga ne smem prižgat za nobeno ceno, ko pa recimo ne razmišljam o tem, brez večjih težav zdržim skoraj cel dan brez cigareta. Mislim, da je vse na psihi- podobno, ko se odločiš, da bi rad shujšal nekaj kil- takrat se ti dogaja, da bi pojedel prav vse kar ti pride pod roke, čeprav pravzaprav nisi lačen.

Pa reci temu psiha, ce zelis. Stos je v tem, da si neko aktivnost navajena opravljati na tocno dolocen nacin. Ce jo pocnes drugace, nekaj manjka. In jasno, v pubu pac tezko ne kadis, se posebej, ker je vecina pubov obupno zakajenih. Po mojem je treba tukaj iti stopnico visje in sploh ne zahajati v pube. Oziroma, zahajati redkeje, kot zdaj. Ze ce kadis SAMO, ko si na pivcu, mocno zmanjsas kolicino skajeni cigaret. Seveda, ce ne visis na pivcu vsak dan po par ur. Ampak potem imas ze problem z alkoholom, ne zgolj cigaretami.

mrjerry
15.03.2006, 08:32
ker stvar obvladaš predvidevam, da si že nehal kaditi

btw...jaz še vedno grem na kavo, le v zakajenih lokalih se ne počutim dobro in ne maram, da mi kdo puha dim v obraz
Kje je vzrok, da jaz ne predvidevam, da si uspesno prebolela ze vse bolezni in tegobe, o katerih se tukaj razpravlja in o katerih lahko das kak koristen nasvet?

CaptainBlackAdder
15.03.2006, 08:32
Mene pa zanima koliko čikov je bilo skurjenih ob ustavrajnju te teme... :veryevil:

mrjerry
15.03.2006, 08:39
Z moje strani, 0 ;)

freya
15.03.2006, 12:37
Kje je vzrok, da jaz ne predvidevam, da si uspesno prebolela ze vse bolezni in tegobe, o katerih se tukaj razpravlja in o katerih lahko das kak koristen nasvet?
hm škoda...sem že hotla čestitat

mrjerry
15.03.2006, 13:05
Se trudim, da bi dal nek drug vzrok za slavje, ampak bo treba se par mesecev pocakat :shy:

JstSama
15.03.2006, 19:09
Zdele bom kuj enga pržgala pa zraven fantazirala, da bom enkrat nehala. :kmet: :big:

planšar
31.03.2006, 20:04
men pa še ni uspel nehat kadit,čeprov sn mal zmanšou.zmer pride kej vmes,de začnem bolj kadit

Bogatin
02.04.2006, 19:59
Jaz se tudi ne morem odvadit kadit. In sicer je moj problem sledeč. Kadarkoli neham kadit za par dni, sem strašno depresiven, medtem ko če kadim, nimam nikoli težav z depresijo. Torej če kadim, nimam črnih misl, če pa za nekaj časa opustim kajenje pa. Ali ima kdo podobne izkušnje? S čim je to povezano? Ok, čiki najbrž človeka pomirjajo, to je najbrž jasno, samo recimo jaz ne čutim neke depresije, ko sem v fazi kajenja, niti nikoli ne prižgem čika, zato da bi se pomiril, le po par dneh ko ne kadim, čutim neko psihično krizo. Kako je to mogoče premagat? To je po moje osnovni problem, zakaj se ljudje ne odvadijo kajenja, in se najbrž odgovor skriva v tem. Predvidevam, da gre najbrž za začetno fazo odvajanja kajenja, ki je najbolj kritična, najbrž bi moral zdržat v depresiji kak teden ali dva, potem pa bi izginila. Samo ne vem, nisem prepričan.

dzuko
03.04.2006, 10:07
Mene pa zdej prvič po dobrega pol leta ful neki zvija in sem se že ene parkrat komaj zadržal, da si nisem šel čikov kupit...res..v soboto me je zagrabil in je danes sam še močnejša želja po cigaretih... :(

Zaenkrat se uspešno upiram, čeprav ne najdem in ne najdem razloga, zakaj sem sploh nehal kadit...

freya
03.04.2006, 10:24
:)

- precej si prihranil
- ne zasmrajuješ bivalnega okolja in ljudi, ki bivajo v tvoji bližini
- počutiš se bolje, ne kašljaš in po stopnicah ne puhaš kot parna lokomotiva
- si samozavesten, ker si premagal odvisnost
- ko se približaš punci, ne rabiš nafilat v usta kepo čigumijev
- si trendy - mlad, zdrav, postaven fant, v kar se kajenje ne vklaplja
- koža, lasje in obleka imajo možnost "dišati"
- ko se pelješ z javnimi orevoznimi sredstvi nisi nestrpen, kdaj bo postanek, da boš šel na čik
-v tujini, kjer že vejaj strog protikadilski zakon (kajenje je dovoljeno le zunaj) , greš lahko na kavo v prijeten kafič

še kaj?

1mb-lol
24.04.2006, 20:09
Vse je v glavi... ;)

Če si dost močen nehaš kadit takoj ko se odločiš za to :D no jaz uspešno že ne kadim 7 mesecev (kadil sem 4 leta). Predvsem si je pa potrebno najdit hoby za tisti čas ko smo kadil. Cross npr. :D:D:D adrenalin pomaga :D:D:D

Čiki sux :D

Lp

sJavorshek
02.05.2006, 08:58
Očitno kr neki forumašev in forumašic kadi, zato tut tale mala anketa o kadilskih navadah.

Pa še neki podvprašanj. Kdaj k ustanete, prvič pržgete, prec k vstanete, pr kavi, šele potem?
Kdaj (pr kolkih letih) ste začel in kakšne so ble okoliščine. Frendi in družba, samodejna iniciativa, sorodniki?

Kadite poleg cigaret še kej, kaj in kolk redno?

:blush: :blush: :blush:

pinky
02.05.2006, 09:11
prvič zjutri pr kavi

najprej sem kadila občasno kakega ... pol sem mela pa cimro kadilko - in ker mi je bilo nerodno, da mi skoz ona ponuja cigarete, sem kupila svoje
to je bil konec (oz. začetek :D)
par mesecev preden sem zanosila sem celo nehala - ampak je blo prehudo ob možu kadilcu in ko sem nehala dojit sem spet začela :blush:

sem pa ostala samo pri cigaretih

Niny
02.05.2006, 09:15
Zaprisežena nekadilka ostajam do smrti.;)

nattka
02.05.2006, 09:18
cigareti bljak ...

ostalo pa sploh ne bom komentirala ...

sJavorshek
02.05.2006, 09:22
Sam sem prvič pržgal v sedmem, al osmem razredu osnovne, na spodbudo best frenda. :D
Pol pa občasno, v družbi, dokler nisem v drugem letniku začel pa ornk (škatlca na teden). Stvar je bla u redu, dokler doma nisem začel, takrat je pa takoj šla ena škatlca na dan. :blush:

Pod ostalo je blo misšleno vse ostalo: kake cigare, tobak itd, da ne bo nesporazumov. :approve:

matt
02.05.2006, 09:23
1 leto 3 mesece 22 dni ze cist .. po 25 letih .... :P

(klinc morm se pohvalt)

nattka
02.05.2006, 09:29
1 leto 3 mesece 22 dni ze cist .. po 25 letih .... :P

(klinc morm se pohvalt)

:2thumbs: :2thumbs:

za tole zaslužiš ugled, ko jih bom lahko talala ...

sJavorshek
02.05.2006, 09:34

Bi se mogla nova tema odpret, kdo vse dobi ugled, k se jih bo dal talat, mam tut jest jih enih par na spisku. :blush:

matt, čestitke. Pohvale vredno. :clapping: :clapping:

nattka
02.05.2006, 09:36
Bi se mogla nova tema odpret, kdo vse dobi ugled, k se jih bo dal talat, mam tut jest jih enih par na spisku. :blush:

ugled za tole idejo ...:2thumbs: ;)

drugač pa ... si poskusil kdaj prenehat kadit ...

sJavorshek
02.05.2006, 09:41
Mi mogu razmišlat v tej smeri, z grlom sem mel kr velike probleme (jih mam v mejhni meri še zdej), ampak sem reku, k mi par čikov zapored (kak teden :blush: ) nou pasal, bom nehu. :dontknow:

Do zdej so mi še vsi pasal. :D

matt
02.05.2006, 10:25

Thx ... ceprav .. recmo 24 let prepozno ...

Niny
02.05.2006, 10:44
Nikoli ni prepozno. :2thumbs: Menda se tkivo obnovi.

matt
02.05.2006, 10:58
Mogoce .. men se (se) ni ...

sJavorshek
02.05.2006, 12:05
Kaj pa kajenje na javnih placih (bari, restavracije, ulca), če bi bil forum, kako bi glasval 8predvsem kadilci)? :D

Sam bi da se ohrani. :blush:

stella
02.05.2006, 12:11
Komur paše naj kadi, samo more bit pozoren do okolice. Ce so otroci zraven sem pa 100% proti. Sama ne kadim. Nekoč sem prižgala kakšnega na žurih ali ob kavi, ampak nič ne pogrešam. Danes pa me ful moti, predvsem ce so zraven otroci in pa smrdeče cune.

kekez
02.05.2006, 12:13
Ne kadim. Nikoli nisem.
Sem bil priča smrti mojega starega ata na Golniku, ko mi je bilo 10 let. Ves v cevkah... Srhljivo :(
Bil je verižni kadilec.

Sem za prepoved kajenja povsod, kjer kajenje vpliva na druge prisotne. :evil:

Niny
02.05.2006, 12:19
Sem za prepoved kajenja povsod, kjer kajenje vpliva na druge prisotne. :evil:

You got my vote.:2thumbs:

nattka
02.05.2006, 12:19
glede na zgornjo anketo, smo nekadilci v rahli prednosti ...
ampak mislim da ta hudi šele jutri pridejo ...;)

jaz sem za prepoved kajenja na vseh javnih mestih, ne glede če je prostor odprt ali zaprt ...
nikogar ne moremo prisiliti, naj neha kaditi, lahko pa omejimo prostor, kjer se lahko kadi ...

mislim, da se s tem avtomatično zmanjša tudi število pokajenih cigaret ...
pa ne mi zdej, da potem doma nadoknadijo ... nihče ne bo potem doma pa kar dva naenkrat vleku ...
dejstvo je, da tisti, ki v službi ne morejo kaditi, pokadijo manj ...

matt
02.05.2006, 12:40
Hehe .. mi mamo tle po ta novem absolutno prepoved kajenja skoraj posvsod .. tud na odprtem prostoru, ce je to javno zbiralisce (recimo prepovedano je kadit na avtobusni postaji). Zanimivo je, da so pred pubi zacveteli "kadilski vrtovi" - prej na skotskem za vraga nisi nasel mize zunaj :)
Sej ne recem, vec faktorjev je pomembnih - od cene (povprecn paklc je cez pet funtov, se pravi od oka jurja sedemsto), pa drazjega dodatnega zdravstvenega zavarovanja, pa hipoteke ne dajo kadilcem na zelo dolge dobe itd ... ampak ce mene vprasate, je to samo jeebanje v glavo. Simpl se je postavt v vlogo pravicnika in srat .. vsaj del kadilcev je na zalost RES zasvojenih .. huje kott droga. In moralke o "volji" so bikovsk kakec. Zase vem, da je slo za cist fizicno odvisnost.
Ni mi pa jasno, zakaj so flajstri in zvecilni gumiji tolk svinjsko dragi .. .marsikdo ravno zato ne poskusi nehat ...

spaceruner
02.05.2006, 12:42
Komur paše naj kadi, samo more bit pozoren do okolice. Ce so otroci zraven sem pa 100% proti. Sama ne kadim. Nekoč sem prižgala kakšnega na žurih ali ob kavi, ampak nič ne pogrešam. Danes pa me ful moti, predvsem ce so zraven otroci in pa smrdeče cune.

Maxus
02.05.2006, 12:56

Bogi otroci:nonono:s kom jih primerjaš...

Robert
02.05.2006, 13:11
Ne kadim :approve:

lady_lucifer
02.05.2006, 13:39
ne kadim :approve:

stella
02.05.2006, 14:12
Bogi otroci:nonono:s kom jih primerjaš...
ne, ne,http://forumi.siol.net/images/smilies/old/icon_NoNoNo.gif
:nonono: nisem to primerjala. moti me kajenje v prisotnosti otrok, ker jim to ful!!! škodi in je še slab vzor za njih. Kar se pa cunj tiče: smrdijo, če si v zakajenem prostoru in to prov nagravžno! pa še lasje, pa stanovanje, pa ...
Kajenje mi je OK samo v za to posebaj namenjenih prostorih, pa v bifeju, diskaču...

patty
02.05.2006, 14:39
Kadim od 2.l. srednje šole dalje... na začetku sem tako ob vikendih v diskačih kadila, v 3.letniku sem si prvo škatlo kupila, šele v 4. letniku sem začela redno kadit... pa čez cel fax... tak da se je že kr nekaj let kadilske kariere nabralo... skadim nekje pol škatle dnevno, doma ne kadim, ponavadi samo, ko sem kje zunaj, al pa v kafiču... pride tudi dan ko nič ne kadim...pa cigareta sploh ne pogrešam... v bistvu je vse skupaj grda razvada... vendar mi v gostilni, pri kavi nekaj manjka, če nimam cigareta...vem, da bom enkrat nehala, vendar trenutno še nimam motivacije za to, pa tud nobenih zdravstvenih težav (še)...

popka
02.05.2006, 15:08
jest sm prvi čik pržgala v 7. razredu OŠ, prou res kadit sm pa začela v 1. letniku sr. šole. vmes sm enkrat nehala za 8 mesecev in spet pristala med kadilci.:( pokadim ene pol škatlce na dan, če ne grem nikamor ven ga žurat al pa na per (takrat se pa količina neizmerno poveča:nonono: :shy: ). v stanovanju ne kadim, zato edin kak čikec na balkonu, drugače pa v službi. prvi čik je ponavadi takrat, ko pridem v službo.

šnela
02.05.2006, 16:37
popka kadi? :O

:D

imam občutek, da kajenje spada k odraščanju, potem pa če je komu všeč, (p)ostane kadilec, drugi pač ne.
v kakšni družbici se je prijetno zakajati :cool: zdravo pa res ni :nonono:

Njuška Trap
02.05.2006, 16:53
Kaditi sem začela v sedmem razredu, takrat bolj iz firbca kot ne (takrat sta kadila oba starša, moja sestra in ogromno ljudi, s katerimi sem se družila), saj se mi je zdelo, da mora biti nekaj hudo dobrega, če kadi tooliko ljudi. Ko sem skadila svojo prvo cigareto, sem bila prijetno omotična (seveda sem verjela, da bo vedno tako :hammer: ), pa sem seveda nadaljevala...
Sedaj skadim povprečno škatlo na dan, če grem ven, celo dve... Pridejo dnevi, ko skadim samo 5, 6 cigaret, ampak so redki, ***iga.
Zaenkrat kake hude motivacije, da bi nehala, nimam, ampak vem, da bom otroka nosila v čistem telesu. Tako. :approve:

patty
02.05.2006, 16:55
Se strinjam s tabo v zadnjem stavku, Njuška.....:approve:

šnela
02.05.2006, 17:04
Za otroka je dobro čisto telo in čisto okolje, ane.

Sicer se mi pa zdi, da je pri kadilcih več fizične odvisnosti kot pa psihične. Ko vprašam koga, zakaj kadi, rečejo, da ne vejo, kaj bi drugega počeli zraven kavice, pogovora ... Saj je to fizična odvisnot, ne? :blush:

lady_lucifer
02.05.2006, 17:05
to je glih psihicna odvisnost :D
fizicna bi bla, da telo ne more funkcionirat brez tega...ala heroin itd.

šnela
02.05.2006, 17:06
hvala, luci ... jst tega nisem vedela, zdej pa vem. no upam, da vsi vedo, kaj sem hotela povedati. :(

lady_lucifer
02.05.2006, 17:07
ni za kej;)

Njuška Trap
02.05.2006, 17:09
Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki so nehali kaditi - vedno imajo kaj v roki, papirček, whatever, samo da nekaj mečkajo, počnejo z rokami...
Pri kadilcih so pa znaki taki, da je težko potegniti črto - živčnost, ki izvira iz želje po cigareti, občutiš čisto fizično... :dontknow:
Po abstinenčni krizi pa lahko funkcionira tudi junkie - kako, je pa druga zgodba.

sJavorshek
02.05.2006, 18:57
Sej to je to, cigareta v roki. Ravno zarad tega ljudje ne prenehajo ponavad kadit, k jim pol neki manjka. :veryevil:

patty
04.05.2006, 14:07
Sej to je to, cigareta v roki. Ravno zarad tega ljudje ne prenehajo ponavad kadit, k jim pol neki manjka. :veryevil:

To je to, ja... no, vsaj pri meni...npr. ko se vsedem v gostilno, najprej potegnem čike iz torbice in si enga prižgem... če si nebi, bi mi nekaj manjkalo...

MyWay_SI
04.05.2006, 14:22
začel sem v bolnici --- čisti absurd kajne :veryevil:

trudim se, da ne kadim medtem, ko drugi jedo, če so v prostoru otroci, sploh pa ne v bivalnih prostorih 8niti svojih niti drugih ljudi) :2thumbs:

me pa zanima, če ni ravno kajenje na prometni ulici bolj zdrav način dihanja, glede na vso svinjarijo zlasti v mestih :dontknow:

mrjerry
04.05.2006, 14:55
Zal ne, ker se svinjariji s tem ne izognes ;)

kekez
04.05.2006, 14:57
me pa zanima, če ni ravno kajenje na prometni ulici bolj zdrav način dihanja, glede na vso svinjarijo zlasti v mestih :dontknow:
Kajne, potem vsaj vidiš, kaj dihaš :D

charles manson
04.05.2006, 15:34
Očitno kr neki forumašev in forumašic kadi, zato tut tale mala anketa o kadilskih navadah.

Pa še neki podvprašanj. Kdaj k ustanete, prvič pržgete, prec k vstanete, pr kavi, šele potem?
Kdaj (pr kolkih letih) ste začel in kakšne so ble okoliščine. Frendi in družba, samodejna iniciativa, sorodniki?

Kadite poleg cigaret še kej, kaj in kolk redno?

:blush: :blush: :blush:

ahh...kadim škatlco na dan, ne morem nehat...kadim že 12 let:nonono:
kaj čem najraje pri kavi zjutraj pa pri piru:approve:

kofetar
04.05.2006, 16:39
:D veeeeeeeeeč kot eno škatlico. pač sede ob kavi

buba
04.05.2006, 18:04
dve skatli ze 25 let -- :(

lepotec
04.05.2006, 20:22
Enih 12 cigaret na dan.Prižgem ga pa takoj zjutraj,ko odprem oči.Zjutraj mam prav eno pomanjkanje in jih pokadim več kot popoldan.Ko sem ga prižgala prvič ,sem vedela,da bom kadilka...in tako bo ostalo do smrti...

Black
04.05.2006, 22:19
skadim prbližn škatlo na dan...enkra več drugič mn...kadim prbližn 7 let...nimam neke rednosti d bi reku d takoj zjutri skadim..al pa ob kavi al pa ksnej..kokr kdaj..čist k mi zasede...

kekez
04.05.2006, 22:52
:O
V zgornji anketi smo zdaj fifti-fifti :nonono: :(

amaze646
04.05.2006, 23:36
manj ko skatlo na dan. redno kadim ze 6 let.:Osploh nism vedu da je ze tolk in renso razmisljam da bom nehal.sam kava brez cika ni nic....

freya
05.05.2006, 06:10
manj ko skatlo na dan. redno kadim ze 6 let.:Osploh nism vedu da je ze tolk in renso razmisljam da bom nehal.sam kava brez cika ni nic....

brez skrbi mejzi...brez čika je kava kmal še boljša (vsaj začutiš njeno aromo, ne spiješ jo takole mimogrede..)

sadie_007
05.05.2006, 06:28
prvega ponavad prižgem po kosilu, pol pa še ene tri do večera ... če grem ven, jih skadim ene deset ... tko kadim že več kot deset let, z manjšimi pavzami (dvakrat po eno leto) ... nikol pa nisem kadila po škatlco na dan al pa več

pa nisem vezana na kofe ... pri kavi ga skor nikol ne pržgem ... prej, če kej spijem, pol mam pa nonstop kakšnega v ustih :nonono:

ampak trenutno mam ful pridne dneve in že 4. dan nč ne kadim :approve:

mrjerry
05.05.2006, 08:21
prvega ponavad prižgem po kosilu, pol pa še ene tri do večera ... če grem ven, jih skadim ene deset ... tko kadim že več kot deset let, z manjšimi pavzami (dvakrat po eno leto) ... nikol pa nisem kadila po škatlco na dan al pa več

pa nisem vezana na kofe ... pri kavi ga skor nikol ne pržgem ... prej, če kej spijem, pol mam pa nonstop kakšnega v ustih :nonono:

ampak trenutno mam ful pridne dneve in že 4. dan nč ne kadim :approve:

Mors, ane? :mad:

eisenhower
05.05.2006, 08:24
neki probavu v sedmem in osmem klasu in se še v prvem letniku neki pederišu s čiki. Nisem dal čika v gobec do faksa, potem strmo navzgor, sedaj sem se umiril nekje na šest čikih dnevno, seveda če ne grem na pir ker pol ponavad pade cela škatla.

Prvega skadim ob kavi zjutraj. Vedno, včasih tut brez kave.

sadie_007
05.05.2006, 08:25
Mors, ane? :mad:

a sva potrebna :blush:

mrjerry
05.05.2006, 08:26
Neki sm dons ze, ampak necesa drugega pa se nisem :blush:

sadie_007
05.05.2006, 08:30
Neki sm dons ze, ampak necesa drugega pa se nisem :blush:

glede na to, da smo pr cigaretih, predvidevam, da si že kakšnega prižgal :shy:

mrjerry
05.05.2006, 08:36
enega pa res :shy:

v avtu sem jo, ves :blush:

Verbal
05.05.2006, 08:48
To ste vedeli, da je režiser in igralec Kevin Smith (znan kot Silent Bob) bil do svojega prvega filma zaprisežen nekadilec, potem pa je moral v filmu prevzeti vlogo Silent Boba, ki kadi? In se je znašel tako, da sploh ni vdihaval, ampak samo ven pihal. Samo te geste so mu prešle v navado in kasneje je postal strasten kadilec - 2 šteki dnevno minimum....če se je že odvadil, ne vem, morda se je. Sploh po rojstvu hčerke.

Sam pa ostajam nekadilec, kadim kvečejmu pasivno, saj kadijo skoraj vsi okrog mene - cimer, lastnik fleta, dosti sošolcev, kolegov, od familije hvala bogu noben (morda na skrivaj, ampak se ne grem inkvizicije).
Dosti od njih me je že tud nagovarjalo, da naj vsaj poskusim, ampak imam karakter.
Ostajam tako pasivni kadilec - povprečno šteka dnevno...

sJavorshek
05.05.2006, 10:28
Sadie, jerry, spemita kje drugje. :mad:

Bravo za vse, k ne kadite :clapping:

Sam ne vem, kako zdržite s čikom ali dvema na dan. :blush:

sadie_007
05.05.2006, 10:30
Sam ne vem, kako zdržite s čikom ali dvema na dan. :blush:

pri vsaki stvari je treba bit zmeren :approve:

*nežyka*
13.05.2006, 19:04
ne kadim cigaret samo učas poham..trawco..:)

jugmar
16.06.2006, 17:24
Zdravo!

Saj ne , da bi delal reklamo, ampak meni je res pomagalo. Star in zakrknjen kadilec, več kot 2 škatli na dan, 30 let... Sem probal že vse mogoče. Pa seveda ni pomagalo. To pa je...
www.prenehaj-kaditi.si

Jugmar

planšar
19.06.2006, 17:25
zanimivo se sliši,bom probou,sn že naroču,HVALA za nasvet,če mi bo ratal ti pa dam 5000 sit,se slišva.

mertseger
19.06.2006, 17:56
moj stic se je tudi trudil neki časa potem je šel pa enkrat k dohtarju pa ko je zvedu kakšna pluča ima zaradi tega dolgotrajnega in strastnega kajenja ni nikol več pokadil niti cigareta.To je blo skoraj 2 leti nazaj

sJavorshek
21.06.2006, 14:54
Ker se je anketa zaklučla, tut dvigujem temo.

Hvala vsem, k ste odgovoril. :)

U462
21.06.2006, 15:03
ko ima neka pripali cigaru
a ko nema neka puši karu drugaru
:approve:

korenje
21.06.2006, 16:55
cigareti mi smrdijo.

gold.t
21.06.2006, 17:30
poz
že 45 let po 3 škatle
(prekajen meso dalj časa zdrži,sploh pa v takile vročini

mturk10
09.07.2006, 18:47
jz bi tut tortice vsak dan jedu, pa si pravm da mi to sam skoduje. Enako zate. Nehat moras od enkrat, ne pa po malem. Torej tisti dan ko se odlocis da ne bos vec kadil, ne smes prizgat niti enega cigareta vec.

pol pa premisli. A hoces kadit pa smrdet pa met rumene zobe pa bit zadet zarad cikov, al ne?

Pa še raka na pljučih in v grlu nemaraš imet:2thumbs:

Trillian
10.07.2006, 08:19
jest sm se pa odločila da neham s tem. vsaj zmanjšam, oz. se resno vzamem v roke...k to res ni fajn.:approve:

partibrejker
10.07.2006, 13:20
jest pred 30-im neham:approve:

Trillian
10.07.2006, 19:03
dzuukeeeeeeeeecc:kisses: :kisses: pa kje ti hodš a?
no, pr men še ni tolk hudo, mi moj še ni naredu kaj tazga...pomoje sploh ne bi mela met cajta bit jezna k bi bla kr v šoku....:D
ja ejga a pol si jih pa šušil al kaj???:rolling: bi šou raj v štacuno po nove, pa zakaj jih nisi ze enga skadil na poti?..a ne sej vem, ne smem zavajat..pridn si.:approve:

prevajalka
27.07.2006, 16:45
Saj vidim, da že dva tedna ni novih objav, ampak jaz sem danes prvič na teh forumih in vam kratko malo moram povedat, kako sem jaz nehala kadit. Sem ponosna nase. Sem kadila 13 let škatlo na dan in sem skoz govorila, jaz pač kadim in me ne briga ne zdravje, ne kultura, meni je fino. Pika. Potem pa sem začela opažat težave pri dihanju (stara sem 33) pa še kar ne in ne , potem sem ugatavljala, da imam čist čudno kožo in potem sem imela neko nedeljo v lanskem juniju groznega mačka in samo en cigaret v škatlici. Pokadila sem ga okoli poldne in mi je bilo tako zanič, da sem si rekla: Evo jutri pa poskusim, kako je če cel dan ne kadim.!! Nobenih pompoznih obljub, niti načrtov. Zjutraj pred službo sem šla v lekarno po obliže, ker se dovolj poznam, da sem vedela, da brez pomoči ne bo šlo. Obliž je obupno močan in me je čist zastrupil, zato sem šla naslednji dan kupit raje Nicorette. Potem sem se spopadala z vsako situacijo posebej. Kavica zjutraj, aha namesto da dam zraven skodelice čike, sem dala škatlico čikgumijev. Namreč zelo rada imam kavo in mi na misel ni prišlo, da bi se odpovedovala še temu. Potem, cigaret po kosilu, z velikim pompom sem nesla v usta čikgumi, potem grozna situacija:gremo na pijačo in kaj naj hudiča delam z rokami? Pa sem opazovala nekadilce in ugotovila, da nič ne počnejo z rokami in da kljub temu niso nič čudni in sem jih začela posnemat. IItd, itd. In je pomagalo. Ravno tako žuranje. Sem si mislila, če zmorem zmorem, če ne ne in sem se ga napila kar ta prvi vikend in nisem prižgala, ampak žvečila sem pa kot nora. Prvi teden je bila itak vsaka situacija nov izziv. Potem je pa šlo z vsakim dnem lažje. Žvečila sem približno pet mesecev in potem prenehala sama od sebe. Pomagalo je tudi pri tem, da se nisem zredila, ker nisem čisto nič več jedla kot prej, niti se metabolizem ne spremeni toliko, da bi se poznalo.
Danes je torej že več kot leto in nimam ne potrebe in zanimivo, niti želje in za zaključek moja ugotovitev. Ves blabla o zdravju in osmrtnice na škatlicah itd, so en larifari. Edina stvar, ki pomaga je lastna odločitev, ki pa se mora zgoditi globoko v sebi, ne zaradi zunanjih vzrokov. Potem pa ni težko. Vseeno je, kaj je razlog. Jaz dam pač precej na zunanji videz in mi je ideja o tem, da se s cigareti staram hitreje kot brez njih, postala nevzdržna. Torej, pogum. Da se! Pa še nekaj. Ne razmišljat o tem, da je to nekaj dokončnega, potem rata kar malo strašljivo. Cigareta naj bo dosegljiva, izziv pa naj bo najprej en dan brez cigarete,pa še en pa še en, pa še en teden, pa še en mesec, dokler telo ne premaga odvisnosti, psiha je pa do takrat itak že dovolj močna, da prepreči ponoven začetek. Pa četudi zdrsne, pa kaj. To ni enostavno, ne imet slabe vesti, naslednji poskus bo bolj premišljen, odločitev bolj zrela. Nikar pa zapast mišljenju, da se ne da. Se da, Zagotovo!!
Veliko sreče vsem in eno lepo poletje.:)

šnela
27.07.2006, 21:31
uuu, prevajalka, čestitam!!! dobr si tole izvedla :approve:

tud jst, ko bom velika in pametna, bom prenehala

korenje
30.07.2006, 22:26
tale anketa zgleda ze prov grozno... vec kot 50% forumasev kadi? omg...

DarkBloom
31.07.2006, 11:33
sm kadila ampak sm se brez težav odvadla, ker je kajenje res ena ogabna razvada, ki se pozna na zdravju

borissavc
22.09.2006, 09:01
Kako sem jaz nehal kaditi s pomočjo iger http://blog.sloliga.com

Boris