Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mladi Evropejci vedno bolj pijani

BMX
05.03.2006, 12:10
Mladi Evropejci po zadnjih raziskavah svojo prvo alkoholno pijačo v povprečju popijejo že pri 11 letih in desetih mesecih. Trend popivanja se glede na celotno evropsko populacijo znižuje, pri mladih pa raste. Če starejši Evropejci alkohol pijejo tudi ob jedi, pa mladi glede na raziskavo Inštituta za študije alkohola alkoholne pijače pijejo le zato, da bi postali pijani.

V zadnjem mesecu je bila tako petina nemških najstnikov, starih od 12 do 17 let, opita skoraj do nezavesti, število mladih Estonk, starih 15 ali 16 let, ki popivajo najmanj trikrat na mesec, pa se je v zadnjem času potrojilo. Med najstniki naj bi več alkohola popila dekleta. (??????????)

Državljani držav članic Evropske unije po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije popijejo dvakrat več alkohola kot prebivalci ostalih celin. Zaradi alkohola, tobaka in visokega krvnega pritiska vsako leto umre več kot 600.000 Evropejcev. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=16&c_id=102649)

MERLIN
05.03.2006, 13:28
jawohl ich liebe alkohol

caramia
05.03.2006, 14:17
Mislim, da gre pri vseh takšnih in podobnih statistikah za za eno sfalirano reprezentacijo zlorabe alkohola. Že spet so mladi prikazani kot fenomen No. 1, odrasli pa seveda alkohol vrednotijo kot gastronomski užitek. Ja seveda:nonono: Normalno, alkohol je dostopen vsepovprek, tako kot druge dobrine (glej temo Raba in zloraba drog), ampak tukaj ni problema. Problem je v socializaciji in kulturi "stresanja in zlivanja vase". Ta se pa absolutno začenja pri naših "pomembnih drugih". Prepričana sem, da se isto dogaja v Sloveniji, poleg tega pa gre jasno še za take in drugačne življenjske stiske. Ne težim s tem, da naj bi bili spet starši vsega krivi, ampak pravim, da imamo tolko nezadovoljnih odraslih, da se enostavno ne prikaže prava vrednost alkoholne pijače. Jaz bi vse mulce skupaj s tastarimi poslala na trgatev z večmesečnim seminarjem, da se folk pouči o tem, zakaj obstaja alkohol. Pa socialno državo rabimo. Da bomo imeli upanje, ker akoholizem in samomor sta zame praktično ista stvar:dontknow:

Cavallo
05.03.2006, 14:58
Percek je zakon :D

almir16
05.03.2006, 16:46
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: Zadnjič mi je en frend k sm ga prvič pelu na en pir(revček pač) pravu kolk je pir barbarska pijača pa da je ful grenko. No uglavnem se mi je zdel da ga nau mogu več pa sm raj svojga na ex spiu pa u njegovmu res uživau. Pol se mi je še hvalu ko njegova mt daje po šnopčk al kva že u čaj, če ga trebuh boli.

almir16
05.03.2006, 16:50
Jah ****a glede na to kako te vsi prfoksi pa piflarji v šoli zamorijo valda, da se boš napiu.

PS to ne govorim zame ampak tko na splošno pošteno se ga na***am za rojstne dneve se prau petki od 8 naprej. Nwem men je pir taka "družabna" pijača k jo piješ z svojimi frendi al pa punco pa se maš lepo zdravn.

2SLO4U
05.03.2006, 17:18
ALKOHOL = najboljši razlog, da Evropejci ne bodo postali muslimani :rolling: :rolling: :rolling:

almir16
05.03.2006, 18:35
ALKOHOL = najboljši razlog, da Evropejci ne bodo postali muslimani :rolling: :rolling: :rolling:

A je tuki sploh še ksna tema k ni nestrpnih idiotov by the way:2thumbs: :2thumbs: :rolling: :rolling:

raksha
05.03.2006, 18:44
Bentiška kok se folk tle gor obremenjujete z vsemi statistikami in problemi,ki jih ne boste mogli nikoli rešit,pa s tem in onim trendom,nasploh vsem,kar lohk sam kritizirate,nrdit pa ne morete NIČ!:censored:
Živite in pustite živeti!!

p.s.In ker jaz živim in pustim živeti,vas bom pustila,da ***ate v glavo eden druzga,ter se bom posvetila glasbi.(beri:vas sam mal zezam...vi kar prosto po Prešernu):big: :big: :big: :big: :big: :big: :big: :kisses:

Cavallo
05.03.2006, 18:47
Jah ****a glede na to kako te vsi prfoksi pa piflarji v šoli zamorijo valda, da se boš napiu.

PS to ne govorim zame ampak tko na splošno pošteno se ga na***am za rojstne dneve se prau petki od 8 naprej. Nwem men je pir taka "družabna" pijača k jo piješ z svojimi frendi al pa punco pa se maš lepo zdravn.

Družabna pijača :D Indeed

Kaj bi brez pera ? :) Sam ne zdej še začet kdo kerga pije ker pol smo pa spet tam ko ni muh :D

slick
05.03.2006, 19:29
ja in? v srednji šoli sem bil vsak vikend pijan ko mamba pa sem jo vseeno brez problema naredil:veryevil:

mislim da se tukaj dela iz muhe slona...

Cavallo
05.03.2006, 19:30
Evropa stoji na mladih. A mladi stojijo za šankom :D. Staro a dokaj resnicno :)

almir16
06.03.2006, 18:37
Evropa stoji na mladih. A mladi stojijo za šankom :D. Staro a dokaj resnicno :)

Laško valda:cool2: :cool2: :cool2: :2thumbs:

nejc
07.03.2006, 14:20
men se zdi, dani problem samo alkohol, ampak vse droge. meje se spuščajo in to je problematično. ravno včeraj sem slišal za primer "fazana" v sr. šoli, ki je bil na svoj prvi dan v šoli na xsih. noro. budale ratujejo malinovci.

mislim, sam sem ga dost pil in moji kolegi so mogli na naboru it na posvet s psihologom, ker so pač povedali, da ga pijejo vsak petek in soboto:big:. nismo se šparali.

mogoče mislim tako le zato, ker sem to že dal skozi, ampak to je bedarija. sploh pa koma pijan ne moreš zapecat nobene itd. uživite v zmernih količinah(tok da si mal pod gasom in potem vzdržuješ ta nivo). je 100x bolš.

mato85
09.05.2006, 20:22
Nejc se popolnoma strinjam, v zmernih količinah. Sam večina mladostnikov tega ne dojame in se prepričan, da še dolgo ne bo. Vprašanje je kako bi to mišlenje spremenili. Dostikrat je tudi krivda gostincev ki točijo alkohol tudi močno vinjenim ljudem ter seveda mladoletnim.

kekez
09.05.2006, 22:17
Percek je zakon :D
Ja, weißbier vom faß mit feiner hefe :P :P :approve:

Teo
09.05.2006, 22:26
jutri se bo v tivoliju demonstriralo dekadenčnost današnje študentarije. vabljeni na nevemkateropovrsti škisovo tržnico:)
če bo sonček, ne pozabit sončne kreme:)

silence
10.05.2006, 11:28
jutri se bo v tivoliju demonstriralo dekadenčnost današnje študentarije. vabljeni na nevemkateropovrsti škisovo tržnico:)
če bo sonček, ne pozabit sončne kreme:):rolling: LOL...V katero temo pade vabilo...vse bo pijano ja! :D

Teo
10.05.2006, 11:32
a nisem dobro izbral:D

če me vidiš, me pocukaj za rokav.:)

silence
10.05.2006, 11:37

če me vidiš, me pocukaj za rokav.:)Najbolš ja! :rolling: Čudno, da te ni noben nič pripomnil! :O :D ..

Teo jaz tebe ne poznam! ;) :rolling:

Teo
10.05.2006, 11:38
saj me noben ne pozna:)

ti sam cukaj rokave... :D

silence
10.05.2006, 11:42
saj me noben ne pozna:)

ti sam cukaj rokave... :DAja...tko je pa kul ja! :approve: Cukam :angel:

kekez
10.05.2006, 11:44
Ampak weißbiera pa zagotovo ne bodo točili :( :(
(drugače bi se še jaz oglasil :clown:)

Teo
10.05.2006, 11:48
glede na to, da se predstavljajo vsi študentski klubi iz slo, se lahko, če prideš dovolj zgodaj nažreš kot prasec vseh slovenskih tradicionalnih jedi (in domačih zeliščnih zvarkov)

Cifra
10.05.2006, 13:05

če me vidiš, me pocukaj za rokav.:)
Se mi je kar zdelo, da te bo moč videt tam :D

Teo
10.05.2006, 23:06
pheetsda, zdej mam en tajm aut, sam drgač je pa roknrol že od ene popoudne.

cifrič a smo se kej vidli?

Cifra
11.05.2006, 06:16
pheetsda, zdej mam en tajm aut, sam drgač je pa roknrol že od ene popoudne.

cifrič a smo se kej vidli?
Nope, jest zadnje cajte bolj abstiniram. :)

roxa
11.05.2006, 08:05
V zadnjem mesecu je bila tako petina nemških najstnikov, starih od 12 do 17 let, opita skoraj do nezavesti, število mladih Estonk, starih 15 ali 16 let, ki popivajo najmanj trikrat na mesec, pa se je v zadnjem času potrojilo. Med najstniki naj bi več alkohola popila dekleta. (??????????)

je to kaj čudnega....preveč pritiska škodi:censored:

Jelengar
05.06.2006, 04:11
A je tuki sploh še ksna tema k ni nestrpnih idiotov by the way:2thumbs: :2thumbs: :rolling: :rolling:
A ti si pa strpen, homofob zarukan !?!?!?!? :nonono: :nonono:

človek
28.06.2006, 18:15
Mladi Evropejci po zadnjih raziskavah svojo prvo alkoholno pijačo v povprečju popijejo že pri 11 letih in desetih mesecih. Trend popivanja se glede na celotno evropsko populacijo znižuje, pri mladih pa raste. Če starejši Evropejci alkohol pijejo tudi ob jedi, pa mladi glede na raziskavo Inštituta za študije alkohola alkoholne pijače pijejo le zato, da bi postali pijani.

Državljani držav članic Evropske unije po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije popijejo dvakrat več alkohola kot prebivalci ostalih celin. Zaradi alkohola, tobaka in visokega krvnega pritiska vsako leto umre več kot 600.000 Evropejcev. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=16&c_id=102649)

Ja itak, da je tak trend!:O
Sej smo se Slovenci pridružili (Štajerci in Dolenci)

mertseger
29.06.2006, 09:34
Ej jst sem dolenc pa ne pijem alkohola:2thumbs:

tolstoyed
06.07.2006, 14:00
a nit to en tak paradoks? sej so si politiki s svojo debilnostjo sami krivi, da vedno vec ljudi uteh v alkoholu in drogah išče. kateri normalen človek pa lahko zdrži to moderni način življenja brez substanc? verjetno sistemu veliko bolj ustreza zdravljenje z raznimi prozaci ipd..da se tam kaksen euro noter dobijo. barabe.

ain
06.07.2006, 17:22
primorka pa ne pijem alkohola;)
tud js vidm da je tega zmir več in več:nonono:

buba
06.07.2006, 17:35
primorka pa ne pijem alkohola;)
tud js vidm da je tega zmir več in več:nonono:pridna,,,:2thumbs:

ain
06.07.2006, 17:41
pridna,,,:2thumbs:
ne ravn da nit ne povoham, ob posebnih priložnostih, nazdravljanja.. to ja. na sobotnih pijanicah pa ne.;)

mertseger
06.07.2006, 19:29
ne ravn da nit ne povoham, ob posebnih priložnostih, nazdravljanja.. to ja. na sobotnih pijanicah pa ne.;)

posebna priložnost vsak drugi dan, ostalo pa nazdravljanja ;) ( šala)

ain
06.07.2006, 19:59
posebna priložnost vsak drugi dan, ostalo pa nazdravljanja ;) ( šala)
po tem sistemu teb laufa?;) (šala)

mertseger
06.07.2006, 20:26
:rolling: ........:nonono: samo občasno, zelo kvarim povprečje dolencev:2thumbs:

ain
07.07.2006, 18:30
:rolling: ........:nonono: samo občasno, zelo kvarim povprečje dolencev:2thumbs:
pol tuki vsi več al manj nealkoholiki.. kje je pol tolko alkoholikov o kirih govorijo nonstop?:dontknow:

Snif
08.07.2006, 01:52
Sam mate čist prav :) Jst se kr strinjam :approve: