Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kolosej

Sharkica
06.03.2006, 13:25
sej ne vem, a tema paše sem al ne, v glavnem sem hotla odpret debato o tem, če gre še komu tok na jetra tale ameriški sistem gledanja filmov - kokice, šumenje, klepetanje po mobiju, šetanje na wc in nazaj sredi filma itd. - zadnjič sem v Koloseju skor zblaznela, 5 minut ni bilo miru. Prov pogrešam cajte, ko je bla v kinu zapovedana smrtna tišina, in podpiram uvedbo kakšnih vunbaciteljev!

tolstoyed
06.03.2006, 13:27
jest sm bil v koloseju 2x odkar deluje. se to prevec.

edit; mam rajsi tiste neudobne stole v cd al pa bolhe v kinoteki. me vsaj ljudje s kanckom bontona obdajajo.

Sharkica
06.03.2006, 13:29
jest sm bil v koloseju 2x odkar deluje. se to prevec.

Ma je res škoda ... zoprna mularija pokvari kakšen res dober film! :dead:

pinky
06.03.2006, 13:30
...če gre še komu tok na jetra tale amerišli sistem gledanja filmov ....ja, meni

castor
06.03.2006, 13:52
Tudi meni. Niti ne toliko sam kompleks kot nekulturni mladiči, ki zaidejo v dvorano le zato, ker ne vejo kam bi se dali. In potem delajo vse drugo, le filma nihče ne gleda. in ja, tudi jst podpiram vunbacitelje.

Kahla
06.03.2006, 14:17
Tud men gre to zlo na jetra. V kino grem z namenom, da si v miru ogledam film potem ti pa pride skupina mulcev, ki v bistvu v kino sploh ne gre zarad filma, ampak za vse kaj drugega prej in potem tko kot pravi Sharkica motijo folk z žretjem, klepetanjem, režanjem ipd. Sama grem v kino ravno zato, da tam pač dve uri sedim in se dejansko posvetim filmu, ker če bi ga gledala doma, ga ne bi nikol tako zbrano, ker me vedno kaj zmoti. In zato grem v kino tam pa spet štala. Sicer v Kolosej ne hodim, tko da ne vem kako je tam, hodim pa v Planet v NM. Tud jest za vunbacitelje!

iri
06.03.2006, 14:25
Jst sem že dovolj besed izgubila s piizdenjem čes Kolosej, tko da... Hodim v mestne kine v LJ, ki so prijetno prazni, nesmrdeči po kokicah, v pomanjkanju zdolgočasene mularije in ljudi, ki se hodijo v kino pogovarjat. Pa seveda tudi v mestna kina ne hodim kej preveč, ker je redko kateri film dejansko vreden cene 1100 sit, ki smo jo primorani plačati (očitno premožnejši? :evil:) prebivalci LJ (in Kopra, če se ne motim).

grantica
06.03.2006, 14:37
Jst sem že dovolj besed izgubila s piizdenjem čes Kolosej, tko da... Hodim v mestne kine v LJ, ki so prijetno prazni, nesmrdeči po kokicah, v pomanjkanju zdolgočasene mularije in ljudi, ki se hodijo v kino pogovarjat. Pa seveda tudi v mestna kina ne hodim kej preveč, ker je redko kateri film dejansko vreden cene 1100 sit, ki smo jo primorani plačati (očitno premožnejši? :evil:) prebivalci LJ (in Kopra, če se ne motim).

se ne motiš... tudi pri nas je tako.... groza :DD moraš petnajskrat razmislit preden se odpraviš v kino :kmet:

tolstoyed
06.03.2006, 14:41
jest se spominim kolk je blo vcasih lustno dol na primorskem ko smo filme gledali v dvorani zadruznega doma. se je zbrala vsa vas, skorej tko kot v cinema paradiso..kam smo prsli..jav

Morena
06.03.2006, 15:03
Jaz sem že doživela, da je en model poleg mene jedel hepi menu in Meka v Koloseju. :D

grantica
06.03.2006, 15:05
Jaz sem že doživela, da je en model poleg mene jedel hepi menu in Meka v Koloseju. :D

jst pa da se je oglasla na telefon in se dobesedno pogovarjala (da ne bi kdo zamešal s šepetanjem):DD groza

redfax
06.03.2006, 15:08
nisem se bil v koloseju in se tudi ne nameravam pojaviti ... ker ni nicesar za videti...

Morena
06.03.2006, 15:13
O, dober dan, g33k.

redfax
06.03.2006, 15:14
iiiiiiiiiiiiii ze spet se lahko igras z "ugledom" ...

prevara si (s poudarkom na e)

Morena
06.03.2006, 15:17
http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/r070.gif

redfax
06.03.2006, 15:17
me ne gane :approve:

D' Andre
06.03.2006, 15:21
Js nimam nč proti Koloseju... Amerika gor, Amerika dol. Debata, kako pogosto dandanes uporabljamo ameriške produkte, povsem izgubi smisel, ker gremo lahko ob odpravi le teh samo še živeti nazaj na barje in konec. Vsi jih tako ali drugače uporabljamo. Filme hodim gledat med tednom zvečer, takrat ni veliko folka. Pa še usedem se vedno v 4. ali 5. vrsto tako da je pred mano le platno in nič drugega. Med tednom res ni nobene galame, tko da pejte med tednom. Maš filing ko da je cela dvorana tvoja. In nobene razbijaške bande ni.

Morena
06.03.2006, 15:22
me ne gane :approve:
Lažnivec. :approve:

WRC555
06.03.2006, 16:06
Huh, v Koloseju sem bil samo 1x...tega sedaj 3.4 leta...gledal sm pa Blade 2, seveda ne po moji izbiri, sm bil bl za Panic room ampak neznejsi spol odloca.

Glede na to, kar berem me ne boste vidl tam...razen zastonj.

Matilda
07.03.2006, 12:13
Mene čist iz tira spravi tistih 15 min reklam, ki jih veselo komentiram (kar se ne počne v kinu) in že se mi je zgodilo, da po vseh tistih filmčkih za nekaj sekund nisem vedela kaj sem prišla gledat. Kar se tiče papanja, škrtanja kokic, mečkanja vrečk in podobno, svetujem način ki ga je izbral moj sosed na desni pred nekaj dnevi...en mladec mi je tako nežno rekel naj bom tiho (resnično je imel tak ton in pristop) da me je čisto poklopil. Kokice sem najprej 5 min goltala (brez žvečenja) nakar še tega ne in prijateljico sem od obzirnosti čisto odj...
Porkiš me je spravu iz tira, če bi samo malce drug ton uporabil bi ga nadrla, tako pa....:blush: :blush: :blush: Zelo dobra taktika.

Sharkica
07.03.2006, 12:19
Mene čist iz tira spravi tistih 15 min reklam, ki jih veselo komentiram (kar se ne počne v kinu) in že se mi je zgodilo, da po vseh tistih filmčkih za nekaj sekund nisem vedela kaj sem prišla gledat. Kar se tiče papanja, škrtanja kokic, mečkanja vrečk in podobno, svetujem način ki ga je izbral moj sosed na desni pred nekaj dnevi...en mladec mi je tako nežno rekel naj bom tiho (resnično je imel tak ton in pristop) da me je čisto poklopil. Kokice sem najprej 5 min goltala (brez žvečenja) nakar še tega ne in prijateljico sem od obzirnosti čisto odj...
Porkiš me je spravu iz tira, če bi samo malce drug ton uporabil bi ga nadrla, tako pa....:blush: :blush: :blush: Zelo dobra taktika.

Sploh ne štekam folka, ki hodi žret v kino ... oz. da ne more zdržat tisti dve uri brez hrane in pijače ... in pol gledaš cele familije, ki se kot smrklji vlečejo do svojih sedežev, vsak s kilskimi kokicami in litri kokakole, riti imajo pa vsi širše od sedežev ... :dead:

iri
07.03.2006, 12:28
Uf, jst še štekam, da se je folk navadil na kokice v kinu, ne štekam pa ljudi, ki po koncu predstave mirno vstanejo in za seboj pustijo pod stoli in na držalih raznorazne prazne (ali pa na pol prazne) embalaže kokic in kokakolic in kaj še vem česa...

Luka2k
07.03.2006, 12:36
v koloseju so kokice najboljša stvar :approve:

razen kadar grem tja z iri :blush:

iri
07.03.2006, 12:38
:shock:

nisem jst kriva, če nisem padla na tvojo foro z izrezanim dnom :nonono:

castor
07.03.2006, 12:47
:shock:

nisem jst kriva, če nisem padla na tvojo foro z izrezanim dnom :nonono:

:big: :big: :big:

Oh yeah! :cool2:

Matilda
08.03.2006, 07:52
Sploh ne štekam folka, ki hodi žret v kino ... oz. da ne more zdržat tisti dve uri brez hrane in pijače ... in pol gledaš cele familije, ki se kot smrklji vlečejo do svojih sedežev, vsak s kilskimi kokicami in litri kokakole, riti imajo pa vsi širše od sedežev ... :dead:

Daj, daj, saj kokice niso hrana...to je prigrizek in nebi imela čisto nič proti kozarcu vina (seveda s primerno mizico ob strani. Kar se tiče velikih riti, jezus, pa ja nimaš kaj proti ljudem ki imajo velike riti, kaj pa tisti z majhnimi, pa ploščatimi ali pa tisti , ki imajo velika ušesa...
Mene bolj moti, da ljudje hodijo v dovrano, ko je že tema, pa da kakšen velikan sedi pred mano.:big:

Sharkica
08.03.2006, 08:03
Daj, daj, saj kokice niso hrana...to je prigrizek in nebi imela čisto nič proti kozarcu vina (seveda s primerno mizico ob strani. Kar se tiče velikih riti, jezus, pa ja nimaš kaj proti ljudem ki imajo velike riti, kaj pa tisti z majhnimi, pa ploščatimi ali pa tisti , ki imajo velika ušesa...
Mene bolj moti, da ljudje hodijo v dovrano, ko je že tema, pa da kakšen velikan sedi pred mano.:big:

Zgrešila si point ... ni point v velikih ritih, ampak v tem, da ne morejo zdržati tisti dve uri brez žretja, cmokanja, šumenja itd. - že iz obzirnosti do drugih.
Je pa res, da je treba krivca iskat drugje ... pri tistem, ki to sploh omogoča....

Matilda
09.03.2006, 07:48
Zgrešila si point ... ni point v velikih ritih, ampak v tem, da ne morejo zdržati tisti dve uri brez žretja, cmokanja, šumenja itd. - že iz obzirnosti do drugih.
Je pa res, da je treba krivca iskat drugje ... pri tistem, ki to sploh omogoča....

Nisem zgrešila pointa, samo prenesla sem ga na drugo temo (velike riti ipd); nekako mi gre na jetra, ko ko se nekdo obregne ob človeka s kokicami in veliko ritjo, tiste s kokicami in malo ritjo pa ga kot zgleda ne motijo No, saj je vseeno, to je bilo le tako za vmes.
Kot si rekla je proiblem drugje - lahko kokic ne bi prodajali, lahko bi vrteli boljše filme, lahko bi.... ampak potem bi kar nekaj dvoran moralo zapreti. Sploh pa, po mojem, namenoma tako odišavijo kokice, da jih enostavno moraš kupiti (tako kot hrano za mačke).:rolling:

iri
10.03.2006, 07:41
Ugotovila sem, da pred aprilom Kolosej ne dobi niti enega filma, ki bi ga jst gledala. Za 6.4. pa napovedujejo Allenov Match Point.

3nity
10.03.2006, 07:46
Ugotovila sem, da pred aprilom Kolosej ne dobi niti enega filma, ki bi ga jst gledala. Za 6.4. pa napovedujejo Allenov Match Point.

good for you.

jst sm pa ugotovila, da je Capote v komuni :2thumbs:

iri
10.03.2006, 08:37
ja, zdej so se malo izprsili z oskarjevskimi filmi v mestu... sej ne bo dolgo trajalo, so preveč nesposodbni za kej takega :evil:

mrjerry
10.03.2006, 08:55
Sploh ne vem, kaj se bunite. Namen koloseja je sluzenje denarja s predvajanjem filmov in postranskimi zadevami veliki masi ljudi.

Zaradi `velike mase' je ze a priori potrebno izkljuciti kakrsnekoli upe po izvajanju bontona, kulture in spostovanja do preostalih obiskovalcev. Vsak hoce samo gledati film, dobiti najboljsi sedez, se nabutati s stiroporasto hrano, za seboj pa pustiti kar najvecjo stalo.

Za primerjavo: multikino na Mare Magnum v Barceloni je na pogled dokaj podoben Koloseju. S to razliko, da se pred njim ne zbirajo sestnajstletni pozerji v prevelikih hlacah in s kapuco na glavi, ki vlecejo west lahke in pljuvajo, pac pa je videti druzine, pare ali druzbe, ki lepo mirno prikolovratijo v kino in kasneje tudi mirno izkolovratijo iz njega.

3nity
10.03.2006, 08:55
ja, zdej so se malo izprsili z oskarjevskimi filmi v mestu... sej ne bo dolgo trajalo, so preveč nesposodbni za kej takega :evil:

ja, ampak jst sm ga hotla gledat v torek (ker je cenejša karta) in takrat igra ob čisto nemogoči uri 17.15. :nonono: :censored:

že tko igra ob 19.00, kar je tudi malo tečna ura

kvaka
12.03.2006, 09:04
:rolling: V Mariboru poleg Koloseja ni ravno neke izbire. Ostane še kvečjemu kinoklub, pa gledanje doma. Ampak se da tudi s Kolosejem čisto shajat, čeprav seveda to več ni isto, kot včasih, ko si šel npr. v Udarnik po karte, pol še nekam v mesto na pijačo ali nekaj (po možnosti nekam, kjer nimajo rdečih, zelenih in rumenih plastičnih stolov in miz), potem pa v kino.
Ampak če se omejimo na filme, se da tudi s kolosejem shajati. Pop-corn filmov pač ni dobro it tja gledat, če pa že greš, je dobro, da imaš s sabo pop-corn, ker te ob lastnem prežvekovanju drugi manj motijo (če imaš napihjnjeno koruzo za 600 ali kolko že tolarjev po paklu sploh rad). Gledat greš v terminih, ko je manj mularije... in to seveda ni v petek in soboto po sedmi... Pa seveda nikakor v torek, zdaj ko so karte bolj poceni. Pa seveda se nikakor ne vsedeš med mularijo, torej nekje v zadnjem delu dvorane, ker se v tem primeru mobitelom in čvekanju ne da izogniti... Pa včasih je treba koga med predstavo nahruliti, če ne gre drugače.

Najbolj transcendentalna izkušnja pa Kolosej v Kopru. Ona tamala dvorana ki ima ravno eno 10 vrst, če jih ima. Med vikendom zvečer. :) Gledanje ne-ravno-mainstream filma med mularijo, ki je prišla v kino, da pač ni bila doma. Pogovarjanje po telefonu, obvezno SMSjanje, brskanje po spletu, prihajanje sredi predstave, pogovarjanje ("Ej, Špela, jaz to nič ne štekam, a ti veš zakaj se gre?" - in to vsaki 2 minuti... "Ej, Tonči, kaj smo to sploh prišli gledat. Kaj je to en film? Ej..."... ). Kokice na vseh straneh. Pa ljudje, ki jih celo v rokah niso sposobni obdržati...

solsikke
12.03.2006, 09:14
Joj, samo imate pa res grozljive izkušnje. Ne vem, jst že itak toliko filmov vidim po "službeni dolžnosti", da res nimam nekega strašnega veselja se hodit drenjat v multikina, ampak včasih je pa le kak tak filmčk, ki ga je enostavno treba pogledat na velikem platnu. In zame je najboljši termin nedelja popoldan, ko so v dvorani parčki (starejši), pa še to ne preveč, o mulariji ni ne duha ne sluha, cmokajočih in ostalih piskajočih zvokov tudi ni. A sem že rekla, da imajo najboljšo sladkorno peno, ki se jo splača tu in tam privoščit, old times' sake. V Celju imamo pa itak Kolosej vs. Tuš, ampak osebno mi je Tuš boljši zaradi zgoraj omenjenih razlogov, pa še klavstrofobičen ni tako kot je Kolosej (je pač malo čudno zasnovan) in tudi po ogledu se lahko udobno namestiš v kakšnem ledrastem fotelju in spiješ supernjam čokolado in še ene par urc počvekaš, ne da bi se ti mudilo spat :)

Erikfrik
18.03.2006, 00:09
Kolosej v ljubljani je zame čist obupem sploh ob petkih in sobotah zvečer. To se sama sodrga zbera tm in zarad tega me tud ne mika tja hodit več.

Kar se tiče npr.: notranjosti dvorane: zelo neudobni sedeži in če si malo daljši v dolžino je že problem noge kam "zvit"
Oh ja kje so stari časi ...

stLARA
18.03.2006, 09:03
Mularija v Koloseju je še presenetljivo mirna in tiho med filmom v primerjevi s stanjem, ki vlada v kinodvoranah po manjših mestih (npr. v Krškem, kjer te včasih prime, da bi začel kar kričat, naj bodo že enkrat tiho in da prazne plastenke od Coca-cole niso za igranje nogometa...:censored: )

Robert
18.03.2006, 09:38
Mularija v Koloseju je še presenetljivo mirna in tiho med filmom v primerjevi s stanjem, ki vlada v kinodvoranah po manjših mestih (npr. v Krškem, kjer te včasih prime, da bi začel kar kričat, naj bodo že enkrat tiho in da prazne plastenke od Coca-cole niso za igranje nogometa...:censored: )
:rolling: :big:

Saj, v kratem pa bo v Mb-ju se odprt Planet Tus :shy:

3nity
18.03.2006, 14:45
Kolosej v ljubljani je zame čist obupem sploh ob petkih in sobotah zvečer. To se sama sodrga zbera tm in zarad tega me tud ne mika tja hodit več.

Kar se tiče npr.: notranjosti dvorane: zelo neudobni sedeži in če si malo daljši v dolžino je že problem noge kam "zvit"
Oh ja kje so stari časi ...

neudobni sedeži in malo prostora? se pravi v gledališča ne hodiš

3nity
18.03.2006, 15:28
kolosej sux sm sam enkrat šu po službeni liniji
ma to no kino to je en j****** diznilend

dizniland :rolling::rolling:
pa od kje jih to pobiraš? :rolling:

Snowblind
18.03.2006, 20:25
... Hodim v mestne kine v LJ, ki so prijetno prazni, nesmrdeči po kokicah, v pomanjkanju zdolgočasene mularije in ljudi, ki se hodijo v kino pogovarjat..
jst tud . mogoče sva se že kdaj srečala:sleepy:

Matilda
20.03.2006, 12:55
neudobni sedeži in malo prostora? se pravi v gledališča ne hodiš

Gledališče!?!?! Poskusi sedet v ljubljanski Operi...tam gor na balkonu (absolutni rekord).

3nity
20.03.2006, 12:56
Gledališče!?!?! Poskusi sedet v ljubljanski Operi...tam gor na balkonu (absolutni rekord).

sem že sedela

Knez
23.03.2006, 10:04
Če že grem v Kolosej, kar je redko, itak grem gledat kakšen film, ki za mularijo ni preveč zanimiv,tako d ani panike.

tolstoyed
23.03.2006, 13:54
Če že grem v Kolosej, kar je redko, itak grem gledat kakšen film, ki za mularijo ni preveč zanimiv,tako d ani panike.

ampak tisti en nakjučni adolescent ki je zgresil dvorano se bo gotovo ravno zraven mene usidral..

Sharkica
24.03.2006, 08:10
ampak tisti en nakjučni adolescent ki je zgresil dvorano se bo gotovo ravno zraven mene usidral..

Jaz sem zadnjič enemu moronu, ki se je med predstavo glasno pogovarjal, in to ne par minut, ampak kake pol ure, na glas, da je cela dvorana slišala, rekla, naj umolkne ali pa se vrne v votlino, iz katere je prišel. Je pomagalo. :approve:

snežko
30.03.2006, 18:02
:) kokice so uporabne - začneš futrat svojo sosedo in kmalu ugotoviš ali hoče samo kokice al tut tvoj prst....in tko naprej...
jest tut kolosej med tednom ko ni take gužve in dečurlije....

snežko
02.04.2006, 18:18
:) v sobotniem dnevniku - zelena pika je zelo dober komentar glede koloseja - spisal gantar - pametn dečko ni kej...

Smaug
02.04.2006, 19:53
Wuhu, kedo gre z menoj v Kolosmeja gledati Sharon get's naked II?

Uberemo neko zapoznelo predstavo, spijemo par pirov in privlecemo notri vsak svojega horsa, da jim posledicno dokazemo kaj je saraund saund :approve:

iri
02.04.2006, 20:06
Jst se prodam za kanister belih koruznih zadev (v resnici pa seveda za pivo, ampak to ne zveni tolk kul :blush:) :approve:

Drugač je pa zadeva tudi v Komuni, ki mi je veliko bolj pri srcu. :shy:

Smaug
02.04.2006, 20:10
Ce imajo tudi v Komuni tisti mastni stiropor, po katerem te se dva dni zivalsko boli zelodec it's a deal. Tako da si bom vsaj po necem zapomnila film, ce se ze ne bova slatala...

Aja, jazst pijem Union :)

iri
02.04.2006, 20:16
nenenenenene, ti pivo, jst stiropor. :approve:

Z manjšo modifikacijo. V Komuni ga nimajo. Majo pa zato velik placa. :approve: Lahko dobiš ovrečkanega :shy:

Smaug
02.04.2006, 20:28
Pih, ovreckan...Jazst pa privlecem dva six-packa, pa se ga od zalosti, ker ne moreva notri, ulijeva pred Globalom?

Osebno sem sicer hotel sponzorirati reveze, ki ga prodajajo na tistih legendarnih vozickih (ki jih zal ni nikjer vec), ampak cilj opravicuje sredstva, tako da naj ti bo. Kedaj?

iri
02.04.2006, 21:36
torek, 21:30. :approve: a povabiva tvojo puto, da nama masira noge?

Smaug
02.04.2006, 22:21
Doable...ce mi ne bodo creva spet pogledala iz s***anga kolena.... Eh, puta bo itak vse zajeebala spet.

iri
03.04.2006, 07:33
slabo kontroliraš tole svojo puto, slabo, slabo...

Luka2k
03.04.2006, 09:34
kire burke...

namest deb povabu v svojo votlino na SM večer s projekcijo morskih prašičkov...

iri
03.04.2006, 09:35
o, javil se je maser.

Luka2k
03.04.2006, 09:39
srtchee, you can call me what you want, sam da se mi pustiš mal zmasirat..... :kisses:

iri
03.04.2006, 09:40
you wish...

Luka2k
03.04.2006, 09:40
actually... you wish!

iri
03.04.2006, 09:43
sure, sure...

:lala:

iri
26.04.2006, 08:32
Samo še en naj mi kdaj teži glede piratiziranja, ej.... :evil: daš jurja za karto za kino, potem ti pa četrt filma šteka zvok in prevajalec ne zna uporabljati rodilnika. **** you all!

Kako poteka postopek za reklamacijo? :evil:

Smaug
26.04.2006, 08:41
In to si sla brez mene...*smrk*

iri
26.04.2006, 09:29
sej ti ne bi bil filmič všeč... :shy: praši lukata :evil:

Smaug
26.04.2006, 09:34
Eh, kedaj je bilo pa v Kolosmeju se kaj vsecnega. Jazst sem se hotel iti slatat...

iri
26.04.2006, 12:21
aja. :blush: sej sva se šla arty farty v viču. :shy: te drugič obvestim :kisses:

bluesy
24.05.2006, 21:39
Namest Koloseja nej že enkrat postavijo en pravi ARTkino k bodo vrtel vse od 1899 do danes pa od Tadžikistana do Aucklanda filme

Morena
24.05.2006, 22:02
Ob nakupu Kolosejkota dobite poleg kokic in kokakole sedaj tudi pec igračko. Nafilano s cukri.

iri
24.05.2006, 22:09
oh geeze... you're not kidding? :shy:

Morena
24.05.2006, 22:24
Saj veš, da se s čim tak resnim ne bi za***avala.

iri
24.05.2006, 23:24
ko bi vsaj talal kakšne ekšn figurce iz filmov :shy:

iri
25.05.2006, 08:02
ne morem verjeti, četrtek je, 9 zjutraj, oni pa nimajo sporeda objavljenega za mestna kina v LJ na svoji strani. Koji amaterji. :evil:

3nity
25.05.2006, 08:06
iri, ti si čist preveč zahtevna :D

mrjerry
25.05.2006, 08:11
Je kdo omenil s cukri napolnjeno PEZ igracko...

Tisto pravo PEZ igracko?:njami:

iri
25.05.2006, 09:21
iri, ti si čist preveč zahtevna :D jst sem še enkrat bolj zatežena, kot zahtevna - sem jim že zamorila po mejlu, i feel much better now. :approve:

oni so pa vmes uspeli napisati samo za Komuno, da bodo še naprej težili s Šifro. Dolgcajt.

Luka2k
25.05.2006, 09:54
da niti ne govorim koje amaterje majo za tehnike... Pustil so nas pol ure čakat v temi in tišini, ker niso apdejtal antivirusa. Pha!

iri
25.05.2006, 09:59
Ne me j, a so ti odgovoril? :D

Luka2k
25.05.2006, 10:12
nope... ne še.
Bom do jutri počaku, pol gremo pa v hajko :approve:

castor
25.05.2006, 16:18
Namest Koloseja nej že enkrat postavijo en pravi ARTkino k bodo vrtel vse od 1899 do danes pa od Tadžikistana do Aucklanda filme

heh. ko enkrat sloveniji uspe to postaviti, pol bo čudeš prve stopnje izpolnen. Še štadion pa bomo že skoraj evropski.

prerok
22.06.2006, 16:00
>> ker je redko kateri film dejansko vreden cene 1100 sit, ki smo jo primorani plačati (očitno premožnejši? :evil:) prebivalci LJ (in Kopra, če se ne motim)

v Celju je Kolosej občutno cenejši pa vseeno sameva v primerjavi s Tušom, ki je poln.
So torej karte res tako drage?

>>Namest Koloseja nej že enkrat postavijo en pravi ARTkino k bodo vrtel vse od 1899 do danes pa od Tadžikistana do Aucklanda filme

zakaj bi nekdo postavljal "pravi" artkino, za dva gledalca na teden?
saj igrajo večkrat dobri filmi v viču in komuni pa so dvorane prazne

>>Samo še en naj mi kdaj teži glede piratiziranja, ej.... :evil: daš jurja za karto za kino, potem ti pa četrt filma šteka zvok in prevajalec ne zna uporabljati rodilnika.

ne vem če bi mešal piratiziranje s problemom na enem filmu. torej piratiziraš, ker so vsi filmi na četrt brez zvoka in napačno prevedeni? Ker sem enkrat kupil hrenovke, ki jim je potekel rok jih ne bom prenehal tam kupovati, ampak jih bom začel krasti... inteligentno
poleg tega imajo prevajalci veliko problemov, ker velikokrat prevajajo ne da bi videli film in vsakomur, ki zna vsaj pozdravit v angleščini, je jasno, da lahko pride do problemov, če teksta nimaš v kontekstu

in btw, napačen prevod je bil v tem primeru tudi v Tušu, mestni dvorani, v najbolj čarobnem kinu v neki oddaljeni vasici kjer se parijo samo še volkovi

>>Kako poteka postopek za reklamacijo?

enostavno, se pač pritožiš Koloseju, na blagajni, email, whateva
če so tehnične težave pri filmu in na to niso prej opozorili, se valjda dobi gratis vstopnica

iri
22.06.2006, 18:33
Vau, še en ponosni član antipiratskega društva. Jupi.

ne vem če bi mešal piratiziranje s problemom na enem filmu. torej piratiziraš, ker so vsi filmi na četrt brez zvoka in napačno prevedeni? Ker sem enkrat kupil hrenovke, ki jim je potekel rok jih ne bom prenehal tam kupovati, ampak jih bom začel krasti... inteligentno
ja, šlo je za en sam, samcat film. :sleepy:

Če bi kupila hrenovke, ki jim je potekel rok, bi a) bila jezna nase, ker nisem prečekirala roka (če po tvoji logiki apliciram to na Kolosej, sem jim torej sama dala keš, da me lahko nategnejo, torej sem si sama kriva, ker bi lahko vedela bolje?), b) nesla hrenovke nazaj in zahtevala druge in odvisno od trenutnega razpoloženja (oz. prijaznosti delavcev v štacuni) še malo ****ila, da bi bila inšpekcija navdušena nad tem, da prodajajo za prodajo neustrezen produkt.

In btw, če še nisi ugotovil, je bila tvoja primerjava neprimerna. Lahko pa primerjaš to, da če bi kupila hrenovke ene firme in bi notri našla kej za hrenovke primerno ogabnega, jih pri tisti firmi definitivno ne bi več kupovala, pa tudi na splošno verjetno ne, v izogib bodočim nepričakovanim najdbam.

Ja, pokvarjene hrenovke in nekvalitetno servirani filmi so HUDO posrečena primerjava. :rolleyes:

ker vidim, da si očitno en velik ekspert za pirate - kaj priporočaš pa tistim, ki bi radi videli vsaj polovico tistih 80% filmov, ki si jih Slovenci ne zaslužimo videti (beri: jih nihče tukaj ne odkupi - ali pa še bolje - okupijo jih s približno enoletno zamudo), ker pač niso bigbadžet akcionerji za najstnike, družinske komedije za staro in mlado, al pa nimajo notri Monice Bellucci? Ajaaa, sej res, nihče jih ne hodi gledat, downloadat jih ne smeš.... hja, pač ne bo filmov. I don't think so.

saj igrajo večkrat dobri filmi v viču in komuni pa so dvorane prazne
Prazne dvorane so točno tisto, kar mi najbolj sede v mestu, ampak jst sem pač na potrošniškem koncu te izkušnje. Večkrat dobri filmi? No ja no... Tsotsi je vsaj štiri mesece prepozen, ampak to je itak običajno, Koliko me ljubiš? pa tudi ni nek izjemen dosežek Francozov. Pred tem je pa en cel debel mesec v Komuni visel Da Vinci s svojo šifro. Zeh. Valda, da ni dovolj gledalcev v mestnih kinih, če sploh ni nekega razgibanega sporeda. Kje je Man of War, kje so kakšne uspešnice (pa to zdej ne pomeni Šifra za cel mesec), ki naj bi jih v LJ gostila predvsem Komuna (Vič je pač kao rezerviran za kvazi alter in evropsko produkcijo)? Ja, sej vem, ta manj pomembnega občinstva se pač ne splača dodatno razvajat, ***eš tistih deset kart več. I get it.

in btw, napačen prevod je bil v tem primeru tudi v Tušu, mestni dvorani, v najbolj čarobnem kinu v neki oddaljeni vasici kjer se parijo samo še volkovi

a maš ti neke nerešene komplekse glede tegale Tuša?

>>Kako poteka postopek za reklamacijo?

enostavno, se pač pritožiš Koloseju, na blagajni, email, whateva
če so tehnične težave pri filmu in na to niso prej opozorili, se valjda dobi gratis vstopnica mal si pozen. kakšen mesec prepozen.

reklamacija je bila pa uspešno izvedena, mam veliko zalogo energije za spopadanje s podjetji, ki računajo mastne denarce za podpovprečne usluge.

castor
22.06.2006, 19:03
go iri, go iri....

cornholio
22.06.2006, 19:11
go iri, go iri....

:2thumbs: :kisses: :blush: :approve:

castor
22.06.2006, 19:38
a gremo ***at?

grantica
22.06.2006, 20:36
go iri, go iri....

:Cheer: :Cheer: :Cheer: :fight: :fight: :fight:

prerok
22.06.2006, 21:12
>>Vau, še en ponosni član antipiratskega društva. Jupi.

ne razumem. zdaj morajo legalni ogledi že imeti društvo... in bit še ponosni... svašta...
res nism vedu da so g33ki po novem mainstream

>> ja, šlo je za en sam, samcat film. :sleepy:

no, potem verjetno lahko miiiirno piratiziraš tisti film
ali kar vse?

>>Če bi kupila hrenovke, ki jim je potekel rok, bi a) bila jezna nase, ker nisem prečekirala roka (če po tvoji logiki apliciram to na Kolosej, sem jim torej sama dala keš, da me lahko nategnejo, torej sem si sama kriva, ker bi lahko vedela bolje?)

v bistvu ne. prodajalna mora označit produkte, ki so na izteku uporabnosti oziroma ko jim poteče lepo umaknit
očitno v tem primeru štacuna ne bi opazila. tebi ni potrebno preverjati ali je neka roba ok, ker MORA biti. Ravno tako mora biti film v kinu tehnično izpraven. Če ni, si upravičena do kompenzacije.

>> b) nesla hrenovke nazaj in zahtevala druge in odvisno od trenutnega razpoloženja (oz. prijaznosti delavcev v štacuni) še malo ****ila, da bi bila inšpekcija navdušena nad tem, da prodajajo za prodajo neustrezen produkt.

in isto bi lahko naredila v kinu. Razlika je le ta, da se lahko pojavijo težavi pri filmu naenkrat in ne šele na določenem datumu.

>>In btw, če še nisi ugotovil, je bila tvoja primerjava neprimerna.

upam da je razlaga pojasnila predhodno površno branje

>>Ja, pokvarjene hrenovke in nekvalitetno servirani filmi so HUDO posrečena primerjava. :rolleyes:

sej pravm, ne trudijo se vsi z razmišljanjem

>>ker vidim, da si očitno en velik ekspert za pirate - kaj priporočaš pa tistim, ki bi radi videli vsaj polovico tistih 80% filmov, ki si jih Slovenci ne zaslužimo videti (beri: jih nihče tukaj ne odkupi - ali pa še bolje - okupijo jih s približno enoletno zamudo), ker pač niso bigbadžet akcionerji za najstnike, družinske komedije za staro in mlado, al pa nimajo notri Monice Bellucci? Ajaaa, sej res, nihče jih ne hodi gledat, downloadat jih ne smeš.... hja, pač ne bo filmov. I don't think so.

1) Amazon
2) cel kup drugih online štacun
3) če ni k nam v kinu Jarmuscha je potem potrebno dol vlečt cam verzijo od Ice Age 2?
4) kaj si pa včasih počela ko se ni dal piratizirat online? a takrat pa ni blo drame?
5) a če nekdo samo pripomne da nekaj ni legalno je zdaj že ekspert? to pa je neverjetno visok nivo...

>>kje so kakšne uspešnice (pa to zdej ne pomeni Šifra za cel mesec), ki naj bi jih v LJ gostila predvsem Komuna

naštej te "uspešnice"
in predvsem katere niso bile v Komuni
in če ima filmska kopija v Komuni vse skupaj 100 gledalcev, je to uspešnica?

>>(Vič je pač kao rezerviran za kvazi alter in evropsko produkcijo)? Ja, sej vem, ta manj pomembnega občinstva se pač ne splača dodatno razvajat, ***eš tistih deset kart več. I get it.

vič pa alter? vrtel so vse nominirance za oskarje, imajo različne cikluse
pa ti res misliš da bo nekdo plačal še pa še stroškov za to da bo nek film videlo 10 gledalcev?
imel bi manjšo izgubo če bi 30im fenom kupil DVD

>>a maš ti neke nerešene komplekse glede tegale Tuša?

lol, le zakaj. podal sem dejanske informacije. folk se tle razburja čez kolosej, pa da je to narobe pa tist.
naj bojo v kritikah vsaj realni, ker se le tako lahko doseže nek napredek.
ne pa da folk stoka kako so stoli v koloseju preblizu in si nimaš kam nog zleknt in kako je blo včasih ful bolš.
Ta nekoč je očitno bil nekje izven slovenije, ker vsakdo ki je hodil v kina 15-20 let nazaj se spomni samo to da smo sedeli skorajda s koleni za ušesi in hodili domov z zategnjenimi vratovi (kino triglav)

>> mal si pozen. kakšen mesec prepozen.

pleksi še vedno stojijo

>>reklamacija je bila pa uspešno izvedena, mam veliko zalogo energije za spopadanje s podjetji, ki računajo mastne denarce za podpovprečne usluge

mah, v drugih vzhodnih državaj je kino vstopnica dražja, plače pa 2-5 nižje
pri nas damo jurja za vsako neumnost, kino je pa zdaj kar naenkrat drag. v primerjavi z internetnim
downloadom definitivno je. ampak če jih pa primerjaš s škatlo z zrakom napihnjene koruze?

iri
23.06.2006, 00:10
sej pravm, ne trudijo se vsi z razmišljanjem

Da se s tvojo neposrečeno primerjavo s hrenovkami ne splača več ukvarjati, dokazuje tvoj podcenjujoč odnos. Z nekim kvazi dokazovanjem, kdo je bolj razmišljujoč se žal ne ukvarjam, škoda energije za merjenje kdo ma daljšega.

če ni k nam v kinu Jarmuscha je potem potrebno dol vlečt cam verzijo od Ice Age 2?
s cam verzijami se prvo kot prvo ne ukvarjam, škoda cajta, Ice Age sem gledala pa pri sosedih v kinu. Če te pač glede na to prepričanost vase res tko očitno zelo zanima.

kaj si pa včasih počela ko se ni dal piratizirat online? a takrat pa ni blo drame?
a ta cajt je obstajal?

a če nekdo samo pripomne da nekaj ni legalno je zdaj že ekspert? to pa je neverjetno visok nivo...
no no, nikar se ne podcenjuj, samo pripomba izgleda precej drugače.
In če je opozorilo na nelegalno naravo downloadanja bojda vse, kar si hotel zgolj pripomniti (ker prej se tega seveda nihče ni zavedal), čemu ostalih 98% besed?

In btw, kdaj si šel nazadnje čes cesto tam, kjer ni bilo zebre?

>>kje so kakšne uspešnice (pa to zdej ne pomeni Šifra za cel mesec), ki naj bi jih v LJ gostila predvsem Komuna

naštej te "uspešnice"
in predvsem katere niso bile v Komuni
vič pa alter? vrtel so vse nominirance za oskarje, imajo različne cikluse
Jaz ne trdim, da so filmi v Komuni uspešnice, jst opozarjam na nek nenapisan okvirni program mestnih kinov v LJ, ki so ga razglašali takrat, ko so zaprli še zadnje dvorane po mestu (razen teh dveh, seveda), prenovili kafič v kinu Vič in razglasili, da je to zdej Kinoklub Vič (al whateverer) in da bo usmerjen bolj v kvalitetne in evropske filme ipd. Karkoli že to pomeni. Nisem si jst izmislila programa, jst samo sledim (ne)uresničevanju le-tega.

Glede "uspešnic", ki bi se lahko zarolale v Komuni medtem, ko smo bili obsojeni na štiri tedne Šifre - moj prijatelj je čakal na X-Mene, jst bi šla pa gledat Omen, če bi prišel v mestna kina. I like horror, preživim povprečnost filma če so nekatere druge postavke na mestu.
Danes bi v Komuni npr. bila na mestu premiera Poseidona, ne pa francoski filmčič v iztekanju. Prejšnji teden npr. The Wild. Večinoma ni preveč težko določiti, kateri film iz običajnih treh premier na teden je tisti, ki naj bi bil bolj širše privlačen in posledično uspešen, kot ostali.

Od kdaj pa obisk filma v eni kinodvorani (al pa v enem mestu, pravzaprav) odloča o uspešnosti le-tega (ali o statusu filma kot o "filmski uspešnici"), pa ne vem. To je tvoja pogruntavščina.

>>a maš ti neke nerešene komplekse glede tegale Tuša?

lol, le zakaj. podal sem dejanske informacije. folk se tle razburja čez kolosej, pa da je to narobe pa tist.
naj bojo v kritikah vsaj realni, ker se le tako lahko doseže nek napredek.
hm, that would be "yes"?
Ljudje iz LJ imajo samo Kolosej. Ljudje iz Kopra tudi, kolikor vem. Žal. In to je ves catch tukaj, ne pa preferiranje vseh ostalih kinooperaterjev pred Kolosejem.

ne pa da folk stoka kako so stoli v koloseju preblizu in si nimaš kam nog zleknt in kako je blo včasih ful bolš.
Ta nekoč je očitno bil nekje izven slovenije, ker vsakdo ki je hodil v kina 15-20 let nazaj se spomni samo to da smo sedeli skorajda s koleni za ušesi in hodili domov z zategnjenimi vratovi (kino triglav)
to glede nog je pa verjetno ena najredkeje slišanih kritik glede Koloseja. Al mam pa samo jst težave s selektivnim sluhom, seveda. To, da je bilo včasih "ful bolš", še nisem imela priložnosti slišati. In samo zato, ker smo bili 20 let nazaj še bolj v pm-ju glede kinodvoran, to še ne pomeni, da jih zdej skladno z napredkom ne smeš kritizirati. Hej, sej včasih pa nismo mel tekoče vode, tko da, hukers, če zdej le-ta mal smrdi? :rolleyes:

mah, v drugih vzhodnih državaj je kino vstopnica dražja, plače pa 2-5 nižje
oh madona, to je pa tko dober, ampak res TKO dober argument in izgovor za stanje v Sloveniji, da se bom kar polulala od samega razsvetljenja. :sleepy:

Sej obstajajo tud primeri za nasprotno stališče, ampak se mi tovrstno primerjanje resnično ne zdi niti mejčkeno umestno, tko da bom preskočila.

pri nas damo jurja za vsako neumnost, kino je pa zdaj kar naenkrat drag. v primerjavi z internetnim
downloadom definitivno je. ampak če jih pa primerjaš s škatlo z zrakom napihnjene koruze? A boš sestavil neko objektivno lestvico, ki bo držala za čisto vsakega človeka na svetu o tem, kaj je neumnost in kaj ni? Samo tako, da bomo končno vedeli, ker že ene 2000 let rabimo eno tako merilo in bi bilo hudo kul, če bi ga zdej končno dobili.
Z zrakom napihnjeno koruzo jem tako zelo redko, verjetno vsakič tretjič, ko grem v Kolosej, kar verjetno znese za enkrat na dve leti, morda celo tri - enivej, dovolj, da uspem vmes pozabiti, kakšen filing je, kot ti sol zategne žnable. ih.

prerok
23.06.2006, 07:09
>>Da se s tvojo neposrečeno primerjavo s hrenovkami ne splača več ukvarjati,

če boš kupila nek antspy sw in boš vseeno fasala nek spy programček, bo to dovolj tehten
razlog da od takrat naprej samo še downloadaš programe nelegalno?

>> s cam verzijami se prvo kot prvo ne ukvarjam, škoda cajta, Ice Age sem gledala pa pri sosedih v kinu. Če te pač glede na to prepričanost vase res tko očitno zelo zanima.

saj se mi je zdelo... ni poanta v tem konkretnem naslov. smešno je kako se vedno privleče ena in ista debata: ja kje bomo pa dobil filme, ki jih ni pri nas v kinu

saj pridejo na video. če pa ne pridejo, jih pa kupiš na amazonu. In tudi če bi downloadala celo retrospektivo filmov iz Tadžikistana, se ne bo nihče razburjal.
Ampak navadno tako razlagajo svoj download tisti, ki vlečejo dol filme, ki vendarle so pri nas v kinu.

>>In btw, kdaj si šel nazadnje čes cesto tam, kjer ni bilo zebre?

jah, če je pa to isto, potem je pa res vse kul.
btw, če ni zebre v bližini več kot 50m greš lahko čez cesto

>>kafič v kinu Vič in razglasili, da je to zdej Kinoklub Vič (al whateverer) in da bo usmerjen bolj v kvalitetne in evropske filme ipd. Karkoli že to pomeni. Nisem si jst izmislila programa, jst samo sledim (ne)uresničevanju le-tega.

lej, oni že morda želijo kaj takega prikazovat (in to tudi počnejo). ampak prikazovalci večinoma ne uvažajo filmov. to počnejo distributerji. In če se njim to ne splača, potem si tudi plex, vič in komuna ne morejo pomagat
ampak kot sm reku, za 30 ljudi ne bo nihče privlekel filma sm

Danes bi v Komuni npr. bila na mestu premiera Poseidona, ne pa francoski filmčič v iztekanju. Prejšnji teden npr. The Wild. Večinoma ni preveč težko določiti, kateri film iz običajnih treh premier na teden je tisti, ki naj bi bil bolj širše privlačen in posledično uspešen, kot ostali.

jah, tle je razlaga preprosta. veliko, ampak res veliko "uspešnic" se je zrolal v komuni, ampak je bil obisk porazen. Mislim da je samo Geisha napolnila komuno, vse ostalo pa ni vredno. še posebno ko se je pokazalo da je bolje dati tisto filmsko kopijo v kolosej kot komuno

>>Od kdaj pa obisk filma v eni kinodvorani (al pa v enem mestu, pravzaprav) odloča o uspešnosti le-tega (ali o statusu filma kot o "filmski uspešnici"), pa ne vem. To je tvoja pogruntavščina.

od vedno
in verjemi mi da to ni moja pogruntavščina. Če bi šla rada gledat Omen v Komuni pokliči Continental in jih vprašaj od kje jim taka čudna logika, da ga ne igrajo v Komuni.
me prav zanima odgovor :)

>>Ljudje iz LJ imajo samo Kolosej. Ljudje iz Kopra tudi, kolikor vem. Žal. In to je ves catch tukaj, ne pa preferiranje vseh ostalih kinooperaterjev pred Kolosejem.

a ne rola Dvor filmov?

>> to glede nog je pa verjetno ena najredkeje slišanih kritik glede Koloseja.

ko sem bral kritike za nazaj sem se pač zabaval nad neumnostmi, ki sem jih bral, zato sem moral omeni

>> to še ne pomeni, da jih zdej skladno z napredkom ne smeš kritizirati. Hej, sej včasih pa nismo mel tekoče vode, tko da, hukers, če zdej le-ta mal smrdi? :rolleyes:

jasno. brez kritike ni napredka. ampak pomisli kdaj dosežek napredek. Ko težiš da so sedeži v Koloseju zanič (čeprav so eni boljših na trgu), ali ko jim zatežiš naj kontrolirajo pobesnelo mladino

>> oh madona, to je pa tko dober, ampak res TKO dober argument in izgovor za stanje v Sloveniji, da se bom kar polulala od samega razsvetljenja. :sleepy:

če je pri nas karta predraga in je to razlog, mi potem povej sledeče:
tuš ima vstopnico po 900 sit
kolosej v Celju jo ima po 750 sit, ob torkih 500 in še cel kup drugih popustov
kolosej v Mariboru ima vstopnico po 900 ob torkih 750 ali še manj

celje ima 20k prebivalcev, maribor 110k

kljub temu tuš celje velikokrat naredi več obiskovalcev kot kolosej celje in maribor SKUPAJ
v nezaposlenem delu države bi se cena vstopnice morala poznat bolj kot kjerkoli druge, pa se ne
nasprotno, folk hodi v kino, ki ima dražje vstopnice. jah, ne vem, res katastrofalna primerjava

>> A boš sestavil neko objektivno lestvico, ki bo držala za čisto vsakega človeka na svetu o tem, kaj je neumnost in kaj ni?

vsak ma svoje neumnosti. ampak če gledam na splošno, se da pri vsakomur veliko stvari primerjat.
ampak je pač tako, da je vedno nekaj predrago, če lahko sicer dobiš zastonj.
če bi na neki plaži navadno dobil prostor pod borovcem, bi se mi vsakič ko bi to zamudil, zdelo predrago plačevat tiste marele na plačljivem delu
sicer pa primerjaj cene v tujini comparativno, koliko stane vstopnica proti minuti pogovora na mobilniku, kili melone, vožnji z gokardi...

zato pravim da ko se že kritizira, naj bo to argumentirano, sicer vse skupaj izpade zgolj stokanje zato da se stoka

iri
23.06.2006, 08:09
Okej, here we go for the last time....

saj se mi je zdelo... ni poanta v tem konkretnem naslov. smešno je kako se vedno privleče ena in ista debata: ja kje bomo pa dobil filme, ki jih ni pri nas v kinu

Res je, hudo smešno. Ampak sej je kul, si ti tukaj, da spraviš slepe na pravo pot.

In tudi če bi downloadala celo retrospektivo filmov iz Tadžikistana, se ne bo nihče razburjal.
Ljubim dvojna merila. Še posebno takrat, ko niso moja.

jah, če je pa to isto, potem je pa res vse kul.

Sej pravim, važno, da so hrenovke dobra primerjava.

lej, oni že morda želijo kaj takega prikazovat (in to tudi počnejo). ampak prikazovalci večinoma ne uvažajo filmov.
Kaj oni želijo, ni moj problem. Moj problem z vidika potrošnika je to, kaj oni obljubijo in kaj dostavijo.

jah, tle je razlaga preprosta. veliko, ampak res veliko "uspešnic" se je zrolal v komuni, ampak je bil obisk porazen. Mislim da je samo Geisha napolnila komuno, vse ostalo pa ni vredno. še posebno ko se je pokazalo da je bolje dati tisto filmsko kopijo v kolosej kot komuno
Enako - ni moj problem. Sami so zasnovali program. In mogoče, če bi glede na obisk in strukturo gledalcev v mestnih kinih mejčken spustil ceno vstopnice, bi imeli več gledalcev. Ampak to je valda pljuvanje v lastno skledo, ker potem bi si morda ukradli celo kakšnega gledalca iz Koloseja, to se pa ne izplača - Kolosej je pač paketek, skupaj s hrano in ostalimi bedarijami lahko iztržiš veliko več iz gledalca, kot pa ena Komuna.

Priznavam, hudo preveč sem naivna, ker dejansko še vedno mislim, da se cena vsaj v eni meri prilagaja povpraševanju.

>>Od kdaj pa obisk filma v eni kinodvorani (al pa v enem mestu, pravzaprav) odloča o uspešnosti le-tega (ali o statusu filma kot o "filmski uspešnici"), pa ne vem. To je tvoja pogruntavščina.

od vedno
in verjemi mi da to ni moja pogruntavščina.
Aja, okej no, bom vsaj vedela, zakaj bodo drugič napisali v časopisih "Omen bi bil uspešnica, saj je polnil dvorane v multikinih, ampak ga kljub x-tisočim gledalcem ne moremo imeti za uspešnico, ker je imel v Komuni v tednu predvajanja samo 600 gledalcev".

a ne rola Dvor filmov?
o sranje, a sem spet pozabila na tistih pet dvoran od Dvora in njegov status multikina? to se mi nenehno dogaja.

jasno. brez kritike ni napredka. ampak pomisli kdaj dosežek napredek. Ko težiš da so sedeži v Koloseju zanič (čeprav so eni boljših na trgu), ali ko jim zatežiš naj kontrolirajo pobesnelo mladino
Ni jim treba kontrolirati pobesnele mladine, lahko bi pa čisto mirno "kontrolirali" preglasne ljudi, ki motijo ostale v dvorani. Baje to v svetu celo obstaja in se obnese. Čist čudno.

>> oh madona, to je pa tko dober, ampak res TKO dober argument in izgovor za stanje v Sloveniji, da se bom kar polulala od samega razsvetljenja. :sleepy:

če je pri nas karta predraga in je to razlog, mi potem povej sledeče:
tuš ima vstopnico po 900 sit
kolosej v Celju jo ima po 750 sit, ob torkih 500 in še cel kup drugih popustov
kolosej v Mariboru ima vstopnico po 900 ob torkih 750 ali še manj
Aja, čaki, če se primerjava z državami vzhodne Evrope ne obnese, potem jo lahko po hitrem postopku spremenimo v primerjavo v sami državi? kul, samo da je voda na tvoj mlin.

zato pravim da ko se že kritizira, naj bo to argumentirano, sicer vse skupaj izpade zgolj stokanje zato da se stoka Kar je zate stokanje... ampak to, da bi morali tvoji pogledi služiti za neko objektivno merilo, smo že ugotovili. Sem še neumna, pa nisem uspela tega spoznat, ampak sej je kul, mam še cajt, vmes se pa opravičujem za "stokanje". :sleepy:

To je zadnje od mene, ker kot sem rekla - merjenje, kdo ma daljšega - not my cup of tea. Škoda cajta in energije.

grantica
23.06.2006, 08:51
se nisem tela priključit, ker je to irin boj... ampak lepo te prosim:
kolosej najboljši na trgu: težko bit najboljši kjer si sam... živim na obali ;)
distributerji uvažajo filme: ja jih uvažajo in jih imajo (za izdajo vseh artsy filmčkov pri mladini je bil predhodno potreben distributer drugače teh ne bi blo).. so lastniki kinodvoran tisti, ki jih ne kupijo (kljub izredno nizko ceni le-teh)..
na amazonu se ne da vsega dobit... jst namreč kupujem na internetu veliko stvari (ebay, amazon,...) želela sem prit do starih almodovarjevih filmov... imajo jih že, imajo... vendar ne v zoni 2.. in to velja za večino starih uspešnic... če pa imaš TI možnost predvajanja prve zone pomeni, da nisi nič bolj piratski od mene, iri ali koga drugega
kolosej koper: da ti povem eno tako malo zgodbico kaj se je zgodilo na obali: najprej naj povem, da kar se kvalitete samega kina tiče je kolosej veeeeliko boljši od svojega predhodnika.... namesto ene dvorane smo dobili 3, namesto neudobnih zicov mamo komot stole, karte se kupujejo preko neta.... kaj je v tej štoriji narobe? do tukaj nič... v starem kinu so imeli dolgoletno tradicijo da so se vrteli filmski večeri za katere so bili tudi abonmaji, ... filme so predvajali ob sredah zvečer in dvorana je bila na pol polna (to sem se tudi sama lahko večkrat prepričala).... po prihodu koloseja, so to tradicijo nadaljevali, ker kot je pisalo v njihovem obvestilu ne želijo posegat v dobro delujoč sistem.... kaj so naredili? po dveh mesecih delovanja so ga enostavno izbrisali in nas poslali stran.. povem ti da sem bila na čisto vseh predstavah teh artsy filmov... in? vedno je bilo še naprej pol ta velike dvorane polne... v kopru tudi sicer razen za 8 milj, da vinčijeve šifre in še par unih res pravih mega hitov, dvorane niso NIKOLI polne...tako, da teorija o tem, da se ne splača tu ne more držat....
jst hodim v kolosej gledat stvari, ki me zanimajo: tako sem vidla šifro na matineji (in za***ala sistem in plačala ful manj, pa še brez mularije sem ostala :)) v kot vendetta, itd... sicer pa tudi ne dobimo vseh filmov ki jih recimo kolosej predvaja v ljb ;) al pa jih dobimo z več mesečno zamudo.... kaj delam jst.... ja v kino grem bolj po redko, velikokrat pa grem kar raje v ts (tam lahko vidim vse filme ki me zares zanimajo) - majo redne retrospektive, nove filme ki so ravnokar prišli iz festivalov, v megacentrih pa je tudi možno dobit slušalke in film poslušat v originalnem jeziku....

želela sem ti podat mnenje o tem kakšne so moje izkušnje, ki potrjuejo tisto o čemur govori iri ;)

iri
23.06.2006, 09:43
se nisem tela priključit, ker je to irin boj...
ne pa ni :shy:

in hvala za priključitev in en ne-lj vpogled! :approve:

prerok
23.06.2006, 10:17
ne vem zakaj to razumeš kot merjenje kdo ima daljšega
no, vsak ima očitno svoje poglede na to kaj debate predstavljajo...

>> Ljubim dvojna merila. Še posebno takrat, ko niso moja.

ne gre za dvojna merila. poglej raje kaj si sama rekla:
četrtina filma je bila tehčno oporočena, torej naj ne težijo če downloadam
ko sem te vprašal če je z vsemi filmi tako, da se to potem upraviči download,
si rekla da samo en
ok, potem downloadaj ta film al ga pa pejt po reklamacijo
sam ti potem to ni ustrezal pa si prvlekla vn razlog da ni vseh filmov v kinu (ja čudn, saj jih še v ZDA ni)

kaj naj ti potem človek reče. pa downloadaj te filme ki jih ni v kinu. sam ne stokat da je treba
downloadat filme ki SO pri nas v kinu z izgovori da ni vseh

tako da gre za dvojna merila pri tebi.

>>Sej pravim, važno, da so hrenovke dobra primerjava.

ma šlo je za princip, metaforo, whateva. kot sem ti rekel, vzemi nek kampjuta program in primerjaj.

>> Kaj oni želijo, ni moj problem. Moj problem z vidika potrošnika je to, kaj oni obljubijo in kaj dostavijo.

se strinjam

>> Sami so zasnovali program. In mogoče, če bi glede na obisk in strukturo gledalcev v mestnih kinih mejčken spustil ceno vstopnice, bi imeli več gledalcev.

že, ampak koliko več? V celju je niso spustili majčkeno ampak konkretno in ob torkih skorajda prepolovili, pa ni nobenega haska. Zdaj je v bistvu še slabši obisk

>> Ampak to je valda pljuvanje v lastno skledo, ker potem bi si morda ukradli celo kakšnega gledalca iz Koloseja, to se pa ne izplača - Kolosej je pač paketek, skupaj s hrano in ostalimi bedarijami lahko iztržiš veliko več iz gledalca, kot pa ena Komuna.

mislim da bi bili strašno veseli tako v koloseju kot pri distribucijah, če bi bila Komuna polna. Potem bi nekako lažjega srca naredil tist novi plex na šumiju, tako pa raje razmišljajo o luksuznih stanovanjih

>>Priznavam, hudo preveč sem naivna, ker dejansko še vedno mislim, da se cena vsaj v eni meri prilagaja povpraševanju.

vem da se ponavljam, ampak, saj se. če odmislim štajersko. v Ljubljani je zdaj ob torkih karta 900 sit, študenti jo imajo toliko ves čas.

>> Aja, okej no, bom vsaj vedela, zakaj bodo drugič napisali v časopisih "Omen bi bil uspešnica, saj je polnil dvorane v multikinih, ampak ga kljub x-tisočim gledalcem ne moremo imeti za uspešnico, ker je imel v Komuni v tednu predvajanja samo 600 gledalcev".

problem je v tem, ker jih ne bi imel niti toliko
če bi se splačalo, bi vrtel več različnih filmov v Komuni, pa se ne. Tudi ti verjetno ne bi delala v službi zaradi katere bi imela večje osebne stroške kot bi dobila mesečno plačo

>> o sranje, a sem spet pozabila na tistih pet dvoran od Dvora in njegov status multikina? to se mi nenehno dogaja.

pol se pa odloč kaj bi sploh rada. konkurenčen plex? to boš dobila, saj bo Tuš vendarle prišel v ljubljano
uspešnice v Komuni? saj jih je kar nekaj tam igralo, pa ni folka. zato se tja porine filme, ki so za folk ki hodi v Komuno. Vsem se ne da vedno ustrežt, ampak prikazovalci se prilagajajo kolikor se da.

>> Ni jim treba kontrolirati pobesnele mladine, lahko bi pa čisto mirno "kontrolirali" preglasne ljudi, ki motijo ostale v dvorani. Baje to v svetu celo obstaja in se obnese. Čist čudno.

se popolnoma strinjam. kultura gledanja je katastrofalna. tudi sam sem kot mulc skrivaj vnašal pomfri v kina (takrat ni blo druge robe, pomes al sladkor), ampak ni nikol prišlo do tega da bi metal praznih vrečk na folk, kaj šele da bi se naglas pogovarjal.

>> Aja, čaki, če se primerjava z državami vzhodne Evrope ne obnese, potem jo lahko po hitrem postopku spremenimo v primerjavo v sami državi? kul, samo da je voda na tvoj mlin.

ma dam ti katerokoli primerjavo hočeš. ravno v tem je poanta, ne da se ne bi obneslo. Je pa res, da če ne sprejmeš nobene primerjave, potem se itak nima kej debatirat.
postavi ti merilo po katerem naj se ovrednoti kino vstopnica in bomo šli pogledat v druge države.
Kaj misliš kolikšne so povprečne plače na hrvaškem in srbiji ter kolikšne so cene vstopnice? S tem da v srbiji sploh ni plexov in mi je znanec iz tujine razlagal da si sploh ne predstavlja kako lahko nekdo sedi dve uri v taki dvorani

prerok
23.06.2006, 10:36
>>se nisem tela priključit, ker je to irin boj... ampak lepo te prosim:

pa to ni boj, ne tko resno vse jemat

>>kolosej najboljši na trgu: težko bit najboljši kjer si sam... živim na obali ;)

res je. ampak saj bojo konec leta ali takrat enkrat odprli še Tuš, pa boste mel dva pleksa.

>>distributerji uvažajo filme: ja jih uvažajo in jih imajo (za izdajo vseh artsy filmčkov pri mladini je bil predhodno potreben distributer drugače teh ne bi blo).. so lastniki kinodvoran tisti, ki jih ne kupijo (kljub izredno nizko ceni le-teh)..

nak. lastnikom kinodvoran (v tvojem primeru Kolosej) se ponudi prikazovanje filmov, potem pa se odločijo ali bodo nek film vrteli ali ne. Če ne, potem pač mislijo, da se jim ne splača. Ali pa imajo neke druge razloge.

>>... če pa imaš TI možnost predvajanja prve zone pomeni, da nisi nič bolj piratski od mene, iri ali koga drugega

tudi to ne bo držalo. Če bi to bilo nelegalno, potem ne bi mogla naročit iz tujine DVD reg1 v državo iz regije 2.
pri nas si celo v štacunah včasih lahko videl DVDje iz regije 1.
Tako da gre tu za legalni nakup.

>>.. povem ti da sem bila na čisto vseh predstavah teh artsy filmov... in? vedno je bilo še naprej pol ta velike dvorane polne... v kopru tudi sicer razen za 8 milj, da vinčijeve šifre in še par unih res pravih mega hitov, dvorane niso NIKOLI polne...tako, da teorija o tem, da se ne splača tu ne more držat....

zanimiv info. predvidevam da je tu problem nekje drugje. Kdorkoli že ponudi film Koloseju, bo verjetno hotel videti, da se njegov film predvaja vse večere v tednu. Že tako pride do nekega izpada zaradi premier.
Bom pa definitivno povprašal kako je bilo s temi abonmajskimi večeri.
Morda se pa vrnejo ;)

>>... sicer pa tudi ne dobimo vseh filmov ki jih recimo kolosej predvaja v ljb ;) al pa jih dobimo z več mesečno zamudo....

najbolj komercialne filme verjetno dobite, verjamem pa da neki manjši pridejo tja pozno. Na splošno je na obali dokaj slab obisk in to je verjetno razlog.

>>kaj delam jst.... ja v kino grem bolj po redko, velikokrat pa grem kar raje v ts (tam lahko vidim vse filme ki me zares zanimajo) - majo redne retrospektive, nove filme ki so ravnokar prišli iz festivalov, v megacentrih pa je tudi možno dobit slušalke in film poslušat v originalnem jeziku....

odlično. mislim da bo nekaj podobnega verjetno uvedel tudi Tuš (na slušalkah sinhro v italijanščini)
problem koloseja je ta, da je voden centralno iz prestolnice kjer nimajo ravno veliko posluha (beri kadrov) za manjše kraje

iri
23.06.2006, 11:21
ko sem te vprašal če je z vsemi filmi tako, da se to potem upraviči download,
si rekla da samo en
beseda, ki jo moraš pogledati v slovarju: IRONIJA.

uspešnice v Komuni? saj jih je kar nekaj tam igralo, pa ni folka. zato se tja porine filme, ki so za folk ki hodi v Komuno. Vsem se ne da vedno ustrežt, ampak prikazovalci se prilagajajo kolikor se da.
Filmi, ki so za folk, ki hodi v Komuno? Yeah, right... :rolleyes: Razlaga, ki sem jo jst dobila od Koloseja je bila taka, da tja dajejo uspešnice, ampak samo tiste, za katere imajo dovoljšno število kopij.
O gledalcih niti glaska.

Kaj misliš kolikšne so povprečne plače na hrvaškem in srbiji ter kolikšne so cene vstopnice? S tem da v srbiji sploh ni plexov in mi je znanec iz tujine razlagal da si sploh ne predstavlja kako lahko nekdo sedi dve uri v taki dvorani
V Zagrebu grem dostikrat v kino, njihov Cinestar ima dejansko še boljše sedeže kot naši kini, ampak mene sedeži niti niso motili nikoli. Ob ponedeljkih, torkih in sredah imajo nižjo vstopnino, prve predstave dneva so cenejše. To je tudi nekaj, kar pogrešam pri nas (v lj, seveda), nobene fleksibilnosti, samo en torek so "občutno znižali" (s tem, da "občutno" pri običajni populaciji pomeni vsaj 40%, ne pa 20 al koliko že tisto znese).

Glede ostalega se mi pa sploh ne da, tale vivisekcija zaheva veliko dela, učinka ni pa nikakršnega.

grantica
23.06.2006, 11:38
"res je. ampak saj bojo konec leta ali takrat enkrat odprli še Tuš, pa boste mel dva pleksa"

prvič slišim da bo v kopru še en multipleks...četudi, bo pa vse ostalo isto, ker oba ponuajta iste filme, ki jih na obali po defaultu malo ljudi gleda, tako da ne razumem sploh zakaj bi se tuš metal v vode, ki so še za kolosej neprofitabilne :dontknow: :dontknow: :dontknow:

">>distributerji uvažajo filme: ja jih uvažajo in jih imajo (za izdajo vseh artsy filmčkov pri mladini je bil predhodno potreben distributer drugače teh ne bi blo).. so lastniki kinodvoran tisti, ki jih ne kupijo (kljub izredno nizko ceni le-teh)..

nak. lastnikom kinodvoran (v tvojem primeru Kolosej) se ponudi prikazovanje filmov, potem pa se odločijo ali bodo nek film vrteli ali ne. Če ne, potem pač mislijo, da se jim ne splača. Ali pa imajo neke druge razloge"

zakaj najprej rečeš da nimam prav, in pol poveš isto kot jst?

"tudi to ne bo držalo. Če bi to bilo nelegalno, potem ne bi mogla naročit iz tujine DVD reg1 v državo iz regije 2.
pri nas si celo v štacunah včasih lahko videl DVDje iz regije 1.
Tako da gre tu za legalni nakup."

Ni res.... zone so se uvedle zato, da ne bi denimo evropejci kupovali dvdjev v zda, preden bi le-ti sploh prišli do nas v kinematografe.... v big bangu so jih prodajali na začetku, ko so še obstajli multiregional dvd... danes če si dobro pogledal jih ni več ;) kako vem da ni legalno: pred kratkim mi je bratranec preko neta kupil za rojstni dan divx player, ki podpira vse zone in vse vrste zapisov (firma je evropska in kraj izdelave tudi, da ne bo pomote)... ko je želel tudi moj oče imet divx player sva šla v big bang in kupila enega philipsovega v prepričanju, da divx playerji vsi podpirajo vse zone... ko sva prišla domov sva ugotovila, da njegov ne podpira prve zone in tako sem jst skočla na noge in šla do prodajalcev big banga... in vprašala ... zakaj vaš divx player ne podpira prve zone?... odgovor: sej noben ne sme... in jst: kako da ne? jst mam doma enega, ki ga prodajate tudi vi in jih podpira... kje ste ga pa kupili me najprej vpraša? jst ... darilo od bratranca ki ga je dubu preko neta... on... noben dvd ali divx player ne sme predvajat prve zone;) ker je to ilegalno... ista znamka pri njih ne podpira divx zone... uporabil je besedo: ILEGALNO!!!!

"najbolj komercialne filme verjetno dobite, verjamem pa da neki manjši pridejo tja pozno. Na splošno je na obali dokaj slab obisk in to je verjetno razlog"

no ugtovili smo da komericalni filmi pridejo in so dvorane razen v prvih dneh pri res velikih hitih prazne... to sta že z iri povedala in ugotovila, da kar se tiče velikih uspešnic ni problemov (razen tega da se vrtijo v nedogled in je dvorana ceu teden prazna al pa vrti za dva osla).... kaj pa manjši filmi, ki jih vidite v ljb in jih nam niti v 3jo dvorano s 30 sedeži ne dajo? pri nas sploh ne pridejo... a nisi tega razumel...pejdi pogledat na spletno stran od koloseja, kateri filmi se bojo vrteli v kopru;)

"problem koloseja je ta, da je voden centralno iz prestolnice kjer nimajo ravno veliko posluha (beri kadrov) za manjše kraje"

niti za regionalne potrebe, prej smo lahko gledalai eksluzivno ita filme brez podnapisov (glede na to da je tukaj manjšina je to dovoljeno),.... zdej pa nič.... stvari so se kar se programa tiče izredno izredno poslabšale.... stari gnil kino je bil kar se tega tiče pred časom.... štupidi so, ker smo se vsi pritoževali v kpju samo nad izgledom in komoditeto kina.... kolosej pa je spremenu še tisto kar nam je bilo všeč ;) ... tisti, ki je delal tržen raziskave za kolosej na koprskem bi moral plačat koloseju za delo in ne obratno....:censored:

prerok
23.06.2006, 14:44
... ampak samo tiste, za katere imajo dovoljšno število kopij.
O gledalcih niti glaska.

in kdaj se vzame ekstra kopija za komuno? ko pričakuješ tam dovolj gledalcev
...ma... kot da bi igral šah z nekom ki gleda eno potezo naprej in nič več

in kaj misliš da bo Kolosej skozi PR dal ven? naša kina so premalo obiskana?
lol

učinka ni pa nikakršnega.

se strinjam

iri
23.06.2006, 14:58
in kdaj se vzame ekstra kopija za komuno? ko pričakuješ tam dovolj gledalcev
...ma... kot da bi igral šah z nekom ki gleda eno potezo naprej in nič več
in zakaj bi mogla gledat za ne vem koliko potez naprej? vse zadeve s Kolosejem jemljem izključno iz potrošniškega vidika in nikomur, sploh pa ne njim, ne bom delala nobene usluge s kakšnih predvidevanjem. To ni moj džob in jim ne bom delala nobenih uslug.

Luka2k
23.06.2006, 15:08
:zoga:

prerok
23.06.2006, 15:11
>>prvič slišim da bo v kopru še en multipleks...četudi, bo pa vse ostalo isto, ker oba ponuajta iste filme, ki jih na obali po defaultu malo ljudi gleda, tako da ne razumem sploh zakaj bi se tuš metal v vode, ki so še za kolosej neprofitabilne

verjetno mislijo da bojo profitabilni. Imeli naj bi boljšo lokacijo, objekt naj bi izgledal privlačno
Sicer pa če bi gledali na obisk Koloseja v Celju, tudi ne bi imelo smisla. Ampak folk hodi v Tuš, v Kolosej pa jedva
Kar je pomembno tu je to, da bi pri Tušu morda lahko kdaj prišla kakšna kopija filma, ki sicer ne bi nikoli prišel, saj Tuš napoveduje beamerje za podnapise

">>distributerji uvažajo filme: ja jih uvažajo in jih imajo (za izdajo vseh artsy filmčkov pri mladini je bil predhodno potreben distributer drugače teh ne bi blo).. so lastniki kinodvoran tisti, ki jih ne kupijo (kljub izredno nizko ceni le-teh)..

nak. lastnikom kinodvoran (v tvojem primeru Kolosej) se ponudi prikazovanje filmov, potem pa se odločijo ali bodo nek film vrteli ali ne. Če ne, potem pač mislijo, da se jim ne splača. Ali pa imajo neke druge razloge"

Kina NE KUPUJEJO. Kinom se zaračunava najem kopij. In če govoriš o Koloseju, se vsa stvar dogovori za celo Slovenijo vnaprej in ne zgolj za Koper. In ne vem od kje ti da ne kupijo kljub izredno nizki ceni. Nizki kako, koliko...
Če lahko to argumentiraš, ti bom lahko podrobno odgovoril.

>>zakaj vaš divx player ne podpira prve zone?... odgovor: sej noben ne sme... in jst: kako da ne? jst mam doma enega, ki ga prodajate tudi vi in jih podpira... kje ste ga pa kupili me najprej vpraša? jst ... darilo od bratranca ki ga je dubu preko neta... on... noben dvd ali divx player ne sme predvajat prve zone;) ker je to ilegalno... ista znamka pri njih ne podpira divx zone... uporabil je besedo: ILEGALNO!!!!

tu gre zaradi licenčnin (podobno vidiš s fuzbalom in htv)
uradno dvd playerji pač ne predvajajo reg1. ampak močno dvomim da se pri nas ne dobi univerzalcev, legalno

no ugtovili smo da komericalni filmi pridejo in so dvorane razen v prvih dneh pri res velikih hitih prazne... to sta že z iri povedala in ugotovila, da kar se tiče velikih uspešnic ni problemov (razen tega da se vrtijo v nedogled in je dvorana ceu teden prazna al pa vrti za dva osla)....

pa, kolega mi je reku da so vrnil na spored Čez 30 in še pri tastarih potem ko je že odigral v Kopru in je bil
ponovno št1 tisti vikend. Torej se nekatere filme gleda tudi dlje kot par dni.

>>kaj pa manjši filmi, ki jih vidite v ljb in jih nam niti v 3jo dvorano s 30 sedeži ne dajo? pri nas sploh ne pridejo... a nisi tega razumel...pejdi pogledat na spletno stran od koloseja, kateri filmi se bojo vrteli v kopru;)

verjetno tu misliš na kakšne neodvisne filme. verjamem da ti ne zaidejo v KP. ampak sem že rekel, če bi bilo gledalcev več, bi igralo dol več filmov, tako se pa očitno dela selekcija.

"problem koloseja je ta, da je voden centralno iz prestolnice kjer nimajo ravno veliko posluha (beri kadrov) za manjše kraje"

niti za regionalne potrebe, prej smo lahko gledalai eksluzivno ita filme brez podnapisov (glede na to da je tukaj manjšina je to dovoljeno),.... zdej pa nič....

spet je vse povezano s pravicami. nekdo mora plačati pravice in nihče ne bo vzel za celo Slovenijo če bo film vrtel samo v Kopru. Se pa zna zgoditi da bo z več dvoranami (ko pride tuš) tudi več filmov.

grantica
23.06.2006, 18:37
verjetno mislijo da bojo profitabilni. Imeli naj bi boljšo lokacijo, objekt naj bi izgledal privlačno
Sicer pa če bi gledali na obisk Koloseja v Celju, tudi ne bi imelo smisla. Ampak folk hodi v Tuš, v Kolosej pa jedva

neprimerna primerjava..... kako veš da bo boljša lokacija?, kako veš da je objekt privlačnejši?, kdo ti reče da je to problem da ljudje na obali ne hodijo v kino?.... kako lahko primerjaš celjsko situacijo s koprsko?... 1. dve popolnoma različne realnosti (ljudje v celju imajo že od nekdaj navado hodit v kino - to kaže obisk kina na št. prev., v kopru ne... če nisi vedu med tednom primorci NE HODIMO ven... pa se lahko zgodi kar hoče, al je to kino al restavracija al priredtive) 2. kako lahko primerjaš neprofitabilno tržišče - koper - kolosej ne beleži uspehov in izgradnjo novega kinocentra in celjsko situacijo - kjer so naredili kolosej potem ko je bil celjski tuš uspešen - torej gradnja konkurence na potencialnem tržišču, kjer ljude že hodijo v kino ;)

Kina NE KUPUJEJO. Kinom se zaračunava najem kopij. In če govoriš o Koloseju, se vsa stvar dogovori za celo Slovenijo vnaprej in ne zgolj za Koper. In ne vem od kje ti da ne kupijo kljub izredno nizki ceni. Nizki kako, koliko...
Če lahko to argumentiraš, ti bom lahko podrobno odgovoril.

argument: bivša direktorica avditorija, družinska prijateljica... sej mam slab spomin pa je lahko uporabila besedo najem al nakup... ne razburjaj se nad mano ampak nad samim sabo... ker prej nisi govoru o kupovanjum najemu in bla bla bal... zdej si čisto nekaj drugega povedal... preberi si še enkrat kaj sem jst napisala in kaj si ti napisal....zelo lepo si samo ponovil tisto kar sem tudi sama pred tem napisala

ampak močno dvomim

seveda da dvomiš, ker ne gre voda na tvoj mlin :rolling: :rolling: :rolling: jst imam tak divx player, kupljen legalno preko nemške strani... ampak noben v sloveniji pa ti ga ne bo servisiral ;) ker za to ne dobijo dovoljenj ;) ti pa lahko dvomiš kolkor hočeš pa iščeš in delaš kar češ ;)

pa, kolega mi je reku da so vrnil na spored Čez 30 in še pri tastarih potem ko je že odigral v Kopru in je bil
ponovno št1 tisti vikend. Torej se nekatere filme gleda tudi dlje kot par dni.

malo matematike: imamo en kino, v tem kinu so tri dvorane: 219 sedežev, srednja 91 in najmanjša 46 sedežev, če je v mali recimo skupno 15 gledalcev, v srednjih 16 gledalcev in v veliko 17 gledalcev, ja pol kateri pa je najbolj gledan film... ful je težko bit številka ena, če noben ne hodi v kino... pol tudi 17 ljudi naredi statistiko :))))) valda se jih gleda... ampak samo za vikende... med tednom pa je prazno ;) tudi šifro nas je na 4 dan po premieri gledalo na matineji 15 ;)

verjetno tu misliš na kakšne neodvisne filme.

ne, ne mislim na te... mislim tudi na oskarejvce... tstsi, sploh ni prišel v koper, pot domov in en kup filmov, ki jih je kolosej predvajal samo v ljb, jst imam zelo zelo slab spomin tako, da ti jih ne bom znala naštet ker niti ne sledim kire pogledam na koncu v ts... s tem da tukaj predvaja v praznih dvoranah recimo po 1 mesec da vincjeve sifre in podobno...

spet je vse povezano s pravicami. nekdo mora plačati pravice in nihče ne bo vzel za celo Slovenijo če bo film vrtel samo v Kopru. Se pa zna zgoditi da bo z več dvoranami (ko pride tuš) tudi več filmov

ne pravice pri tem nimajo nič... ker je naša specifika manjšine drugačna od tistega kar se dogaja v ljb... v avditoriju so tako pred dvema letoma imeli tematske večere ita filma, brez podnapisov, dobljeni direktno od ita distributerjev ... tu je manjšina in zato lahko rai prikazuje tekme brez zatemnitve in zato imam propustnice ipd in zato pridejo filmi, ki se izključno tukaj lahko vrtijo - ponavljam: brez podnapisov ;)

ps: bistva obalne problematike pa še vedno nisi zadel ;) in če boš razmišljal po ljubljansko tudi nikoli ne boš.. ker napaka je primerjat obalo s katerimkoli drugim delom slovenije... pri nas stvari pač delujejo drugače... boljše ali slabše ne vem... verjetno prej slednje... moja družba veliko hodi v kino... noben pa ne mara hodit v kinocentre (niti v ts)... pa nas je več kot 30 komadov... vsi hodimo raje čez mejo ali v avditorij poleti ;) :angel: ko boš razumel primorce boš razumel tudi vse ostalo ;)

prerok
23.06.2006, 19:04
[QUOTE=grantica]verjetno mislijo da bojo profitabilni. Imeli naj bi boljšo lokacijo, objekt naj bi izgledal privlačno

neprimerna primerjava..... kako veš da bo boljša lokacija?

ma ne razburjaj se zdaj ti
to niso moje besede, to baje pravijo oni
sami so delali raziskave in tle ne morem nič dodati ker nimam informacij. Vse kar vem je to kar so
napovedal. Če hočeš njim to dopovedat, kar.

>>ful je težko bit številka ena, če noben ne hodi v kino... pol tudi 17 ljudi naredi statistiko :))))) valda se jih gleda... ampak samo za vikende... med tednom pa je prazno ;) tudi šifro nas je na 4 dan po premieri gledalo na matineji 15 ;)

naredu je čez 400 gledalcev ;)

verjetno tu misliš na kakšne neodvisne filme.

ne, ne mislim na te... mislim tudi na oskarejvce... tstsi, sploh ni prišel v koper, pot domov in en kup filmov, ki jih je kolosej predvajal samo v ljb, jst imam zelo zelo slab spomin tako, da ti jih ne bom znala naštet ker niti ne sledim kire pogledam na koncu v ts...

naštela si neodvisna filma. verjetno sta igrala na tako malo kopijah, da niso zajeli tudi KP

>>... tu je manjšina in zato lahko rai prikazuje tekme brez zatemnitve in zato imam propustnice ipd in zato pridejo filmi, ki se izključno tukaj lahko vrtijo - ponavljam: brez podnapisov ;)

lepo

>>ker napaka je primerjat obalo s katerimkoli drugim delom slovenije... pri nas stvari pač delujejo drugače...

jah, morda je zato pri vas Ring 2 polnil dvorane veliko več kot prvi vikend?

>> če nisi vedu med tednom primorci NE HODIMO ven...
>> kako lahko primerjaš neprofitabilno tržišče - koper
>>...moja družba veliko hodi v kino... noben pa ne mara hodit v kinocentre (niti v ts)... pa nas je več kot 30 komadov...

če hodite veliko v kino, potem obstaja potencial. če ne, potem pač ne. Bomo videli kako se bo obneslo.Še dobro da mi ni potrebno razumet primorce ;)

WRC555
23.06.2006, 22:07
Se mi niti brati ne da...

iri
23.06.2006, 23:02
važno, da se ti da kljub temu odgovarjati. :rolleyes:

castor
24.06.2006, 07:52
:zoga:

:gia:

iri
30.06.2006, 10:32
O, lej si ga no, poletni Kolosejev kinonapovednik nam da vedeti, da se bodo zopet izprsili in pol programa zafilali s starimi (gledano z vidika kino premier) filmi. :sleepy:

The Three Burials of Melaquides Estrada - film z letnico 2005 (pri nas 3.8.2006)
Tristan + Isolde - isto letnica 2005 (pri nas 3.8.2006)
An Unfinished Life - premiera je bila septembra 2005, mi ga bomo dobili avgusta 2006
Bela masajka ma tudi letnico 2005, prav tako The World's Fastest Indian

Ampak hej - važno, da dobimo Garfielda 2 le z dvomesečno zamudo :sleepy:

3nity
30.06.2006, 10:36
O, lej si ga no, poletni Kolosejev kinonapovednik nam da vedeti, da se bodo zopet izprsili in pol programa zafilali s starimi (gledano z vidika kino premier) filmi. :sleepy:

The Three Burials of Melaquides Estrada - film z letnico 2005 (pri nas 3.8.2006)
Tristan + Isolde - isto letnica 2005 (pri nas 3.8.2006)
An Unfinished Life - premiera je bila septembra 2005, mi ga bomo dobili avgusta 2006
Bela masajka ma tudi letnico 2005, prav tako The World's Fastest Indian

Ampak hej - važno, da dobimo Garfielda 2 le z dvomesečno zamudo :sleepy:

:rolling: :rolling: :rolling:
važn, da me ti zabavaš s takšnimi posti

iri
30.06.2006, 11:49
vedno na uslugo :kisses:

Luka2k
30.06.2006, 11:51
okej, kolk cajta je rabu Blair witch project da je prišo k nam?

iri
30.06.2006, 11:54
don't remember, don't care

Luka2k
30.06.2006, 12:46
FYI - dve leti....

mrjerry
30.06.2006, 13:23
hudo....

iri
30.06.2006, 14:02
FYI - dve leti....
are you sure?

no, ampak glede najnovejše oblike transportiranja filmčkov prek neta, je logično, da se premiere malo bolj uskladijo.

prerok
02.07.2006, 19:19
are you sure?

no, ampak glede najnovejše oblike transportiranja filmčkov prek neta, je logično, da se premiere malo bolj uskladijo.

pa ti skrajšani zamiki za starti v ZDA kej pomagajo al je vseen?

iri
03.07.2006, 06:53
itak, da skrajšani zamiki pomagajo.

šnela
06.07.2006, 10:57
danes je četrtek, ane, pa še nimajo sporeda za celje :O

iri
06.07.2006, 12:54
če jim pišeš na mejl, grem stavit, da bojo odgovorili, da so meli "tehnične težave" :evil:

prerok
06.07.2006, 17:19
če jim pišeš na mejl, grem stavit, da bojo odgovorili, da so meli "tehnične težave" :evil:

ne vem zakaj bi objavljali spored za Kolosej Celje
tistih pargledalcev tam itak pride zato ker je mir v prazni dvorani,
tako da dvomim, da jim je tako pomembno kater film igra.

šnela
06.07.2006, 18:05
HEJ! :mad:

In ja, it's good to be (almost) alone. :P

iri
06.07.2006, 19:24
tistih pargledalcev tam itak pride zato ker je mir v prazni dvorani,
tako da dvomim, da jim je tako pomembno kater film igra. Hm, ja JE pomembno. Sam si lahko še marsikje, ne rabiš zato it plačat sedenja v kinodvorani s katerimkoli filmom že je.

In dej preboli že to logiko "ne splača se zaradi premalega števila gledalcev", ker gledalcem hudo dol visi zanjo; in ugani kaj - večina tu nas je gledalcev. In ne bomo se razvrščali med prvorazredne in drugorazredne.

prerok
06.07.2006, 20:13
<Hm, ja JE pomembno. Sam si lahko še marsikje, ne rabiš zato it plačat sedenja v kinodvorani s katerimkoli filmom že je. >

bil sem ciničen

<In dej preboli že to logiko "ne splača se zaradi premalega števila gledalcev", ker gledalcem hudo dol visi zanjo; in ugani kaj - večina tu nas je gledalcev. In ne bomo se razvrščali med prvorazredne in drugorazredne.>

relax
zame so "prvo"razredni vsi gledalci, ki kupijo vstopnice

in vendar se jih še vedno ceu kup potala zastonj ob premierah...

iri
07.07.2006, 06:32
bil sem ciničen
od tistega "en samcat film" misunderstandinga ti ne zaupam več glede tega.

Sej bi dala smajlija zraven, pa se mi tolk zgodi zjutri še ne smeji.

prerok
07.07.2006, 07:51
en samcat?

no, nima veze

ampak na splošno je danes težko okarekterizirati kaj je kino gledalec ker se jih večina obnaša kot otroci.
pa ne v kinu ampak pri trditvah kaj bi radi gledali

enkrat bi radi mel tak in tak film v kinu in potem ko pride, nobenga ni
drugič bi radi mel spet bolj taaake filme in ko pride, vsi govorijo o tem
kje se ga zdownloada

zato se pač kina obnašajo tržno (pleksi valjda niso art kino).
pomembna stvar pri nas je samo to, da v največjem mestu ni konkurence
ko bo konkurenca povsod, bo tudi stanje povsem spremenjeno

iri
07.07.2006, 08:14
Ej sori, ampak dokler plačam za to, da vidim film, si lahko zmišljujem glede tega, kaj bi rada gledala, kolikor hočem. In lahko dejansko potem ne grem gledat, cel luksuz, a ne? Problemi ponudnikov storitve me pa sploh ne zanimajo, oni so na svojem koncu, jst pa na svojem. In to lapam že ceeel cajt kot en neumenn pes...

prerok
07.07.2006, 16:39
Ej sori, ampak dokler plačam za to, da vidim film, si lahko zmišljujem glede tega, kaj bi rada gledala, kolikor hočem. In lahko dejansko potem ne grem gledat, cel luksuz, a ne? Problemi ponudnikov storitve me pa sploh ne zanimajo, oni so na svojem koncu, jst pa na svojem. In to lapam že ceeel cajt kot en neumenn pes...

oči oči...
ja?
jaz bi pa kolo, ga ma prjatlca pa bi šle naokoli...

ok, tle maš
...
zakaj se pa ne voziš?
jaz bi zdaj igrala klavir, Tanja ga tudma, mi ga kupiš?

ah, ok, tle maš
...
zakaj ga pa zdaj ne igraš?

ugotovila sem da bi raje pela ker
tudi kolegica poje, me vpišeš na tečaj?

...
....

oči, kam pa je šel klavir, pa kolo,...?
prodal sem in kupil nov avto, zdaj se bomo
skupaj vozili naokoli, ker imamo denar samo za to
tu imaš pa žogo in se igraj s prijateljicami

Snif
07.07.2006, 18:46
Samo v zgornjem vicu hčerka očeta prosi za nekaj, Iri pa verjetno služi sama svoj denar tako, da se lahko odloča kje ga bo porabila, če bo počakala dvd in ga kupila oz. šla v videoteko je to njen problem. Ni nujno, da moraš šibat v kino in nekaj gledat. Jst tudi za svoj denar sitnarim in hočem najboljše, če mi ni všeč grem pa drugam, ker sem ta denar sam zaslužil in nikogar ne briga komu jaz ta denar dam / ne dam - je moj. :approve:

3nity
07.07.2006, 18:50
prerok, pretiravaš. sploh ne razumeš, kar ti želi iri povedat

prerok
07.07.2006, 19:16
Samo v zgornjem vicu hčerka očeta prosi za nekaj, Iri pa verjetno služi sama svoj denar tako, da se lahko odloča kje ga bo porabila, če bo počakala dvd in ga kupila oz. šla v videoteko je to njen problem. Ni nujno, da moraš šibat v kino in nekaj gledat. Jst tudi za svoj denar sitnarim in hočem najboljše, če mi ni všeč grem pa drugam, ker sem ta denar sam zaslužil in nikogar ne briga komu jaz ta denar dam / ne dam - je moj. :approve:

kaj trošiš za svoj keš nobenga ne briga
če se pritožuješ, da nečesa ni in potem ko je ne kupiš tud ni problem

je pa malce sporno potem folku razlagat da je treba downloadat

iri
08.07.2006, 00:26
je pa malce sporno potem folku razlagat da je treba downloadat kolk cajta si moral negovat ta neverjetni talent popolnega (in predvsem namernega) zgreševanja poante?

i give up.

grantica
08.07.2006, 02:49
kolk cajta si moral negovat ta neverjetni talent popolnega (in predvsem namernega) zgreševanja poante?

i give up.

stari italijanski pregovor pravi: ni ga večjega idiota od tistega ki noče razumeti ;)

prerok
09.07.2006, 22:54
kolk cajta si moral negovat ta neverjetni talent popolnega (in predvsem namernega) zgreševanja poante?
.

od male šole dalje...

sicer pa ne verjamem, da mora človek imeti kak poseben talent da si razlaga tale tvoj stavek:

Samo še en naj mi kdaj teži glede piratiziranja, ej.... daš jurja za karto za kino, potem ti pa četrt filma šteka zvok in prevajalec ne zna uporabljati rodilnika. **** you all!

seveda vseh ne krasi spomin daljši od zlate ribice in imajo občutek da so vsi okoli njih idioti
tudi sam bi za takega oklical marsikoga na cesti, čeprav sam včasih delam iste napake...

iri
10.07.2006, 06:15
ja, to je bilo razlaganje folku, da je treba downloadat :sleepy:

zdej pa resno - jst mam dost, če maš nadaljnje probleme maš na voljo OS.

zozek
30.08.2006, 17:40
Men je pa v Koloseju čist ok, ampak sam to me mot da med filmom ldje klepetajo in ne morš gledat filma v miru.
Pa dobr, a je kino zdj že klepetalnca!?

Čokolada
09.09.2006, 22:11
sej ne vem, a tema paše sem al ne, v glavnem sem hotla odpret debato o tem, če gre še komu tok na jetra tale ameriški sistem gledanja filmov - kokice, šumenje, klepetanje po mobiju, šetanje na wc in nazaj sredi filma itd. - zadnjič sem v Koloseju skor zblaznela, 5 minut ni bilo miru. Prov pogrešam cajte, ko je bla v kinu zapovedana smrtna tišina, in podpiram uvedbo kakšnih vunbaciteljev!

Ja... in pogrešam cajte, ko nas je bilo v dvorani ene 10 in je bil čisti mir :)