Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : gejzirji na saturnovi lun'ci

paradox
10.03.2006, 04:18
http://saturn.jpl.nasa.gov/news/press-release-details.cfm?newsID=639

http://saturn.jpl.nasa.gov/multimedia/images/moons/images/PIA07798-br500.jpg

lump muc
10.03.2006, 18:04
če je voda , je možnost življenja toliko večja.

Whitezero
10.03.2006, 21:01
končni sklep: Ni vode, ampak žveplo.

anarchy
10.03.2006, 23:11
Zakaj toliko iscejo vodo, naj iscejo raje zivljenje in, ko bodo nasli zivljenje drugje, potem bodo nasli tudi vodo.

ozayrus
11.03.2006, 07:11
Zakaj toliko iscejo vodo, naj iscejo raje zivljenje in, ko bodo nasli zivljenje drugje, potem bodo nasli tudi vodo.

Opredeli življenje v vesolju.

Lahko da so oblike življenja, ki jih mi nemormo zaznat, tako da je bolj logično iskat življenski prostor, ki bi bil ustrezen za našae oblike, in bi če bi blo treba lah tja tut šli. Kot pa neki kar dejansko ne rabmo

twarlock
11.03.2006, 07:37
kašn GLUP vprašanje... kero najbolj uporabno zadevo (razen mekdonaldsa) lah člouk odkrije na oddaljenem planetu??? heeeeeeeeeeeloooooooooouuuuuuuuuuu!!!
a veš kok vode človek porabi in zakaj vse se jo (lah po)nuca? le kdo bo to tovoru s sabo...
maš nek vodo - lah sam semena s sabo neseš in nardiš rastlinjak pa je še futr... bo zdej jasno? :veryevil:

kekez
12.03.2006, 12:33
Naslovnica včerajšnjega Dela:

Na Marsu sonda, na Saturnovi luni pa voda!
...
Temperatura je na Saturnovi luni 297 stopinj Celzija pod ničlo. (<- zadnji stavek)

Na, pa je šla fizika spet po vodi :disapp:
Novinarji :nonono: :hammer: :hammer:

anarchy
12.03.2006, 12:46

...
Temperatura je na Saturnovi luni 297 stopinj Celzija pod ničlo. (<- zadnji stavek)

Torej, bi lahko delali zanimive eksperimente tam, od superracunalnikov, superprevodnikov, itd....., ker bi bilo vse fanj hlajeno, torej, kaj se delamo tle? Samo v tako nizkih temeperaturah, kaj se ne hitro vse zlomi, poci in pokravi?

lump muc
12.03.2006, 13:51
na marsu so odkrili celo oblike,ki močno spominjajo na struge naših rek, domnevajo da je všasih tam tekla voda.

ozayrus
13.03.2006, 14:30

...

:rolling: :rolling:

anarchy
19.03.2006, 18:13
Opredeli življenje v vesolju.

Lahko da so oblike življenja, ki jih mi nemormo zaznat, tako da je bolj logično iskat življenski prostor, ki bi bil ustrezen za našae oblike, in bi če bi blo treba lah tja tut šli. Kot pa neki kar dejansko ne rabmo

Jaz sem lih pred kratkim gledal dokumentarec, ki so govorili, da so bakterije v bistvu povsod. Najdejo jih tudi v blizini jedrskih reaktorjev, kjer je ogromno sevanja, v kislinah, prezivijo temperaturo 100 stopinj celzija menda, itd.... Nizjo temperaturo pa itak prezivijo, ponavadi zaspijo.

Bakterije bi mogli torej najti po vsem vesolju po mojem, samo treba iti tam in pogledati vzorce pod mikroskopom.

anarchy
19.03.2006, 18:17
kašn GLUP vprašanje... kero najbolj uporabno zadevo (razen mekdonaldsa) lah člouk odkrije na oddaljenem planetu??? heeeeeeeeeeeloooooooooouuuuuuuuuuu!!!
a veš kok vode človek porabi in zakaj vse se jo (lah po)nuca? le kdo bo to tovoru s sabo...
maš nek vodo - lah sam semena s sabo neseš in nardiš rastlinjak pa je še futr... bo zdej jasno? :veryevil:
moje vprasanje je bilo itak bolj retoricno, ceprav seveda glupo, tako, kot ostala vprasanja tle. Ki folk se zmeraj isce vodo okoli in potem misli, da bo kar najdu tam zivljenje. V bistvu je je vode ali leda po vessolju ogromno in sele v zadnjih nekaj so to odkrili, kar sem jaz v bistvu ze vedel, ceprav so tudi oni, samo sele sedaj so to uradno potrdili. Vprasanje samo casa, kdaj bodo uradno potrdili se zivljenje na drugih planetih, glede na to, da stvar prekrivajo ze prevec let.

matt
19.03.2006, 18:27
:rolling: Morebiti jim malo šepa strokovnost - ampak neodvisnosti pa tem novinarjem nihče ne oporeka, mar ne?:veryevil:Ta kiks je stvar lektorja.

morskaiskrca
29.03.2006, 19:34
a smo prisli do absolutnega vakuuma vglavah?