Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : morski prašiček

anna30
10.03.2006, 23:37
Imam morskega prašička ca. 2 tedna. Zanima me kakšna je pravilna prehrana in nega za to malo ljubko živalco. Kakšna je njena življenjska doba?

Goody
13.03.2006, 09:28
Morski prašiček je južnoameriški glodavec, ki kljub imenu ni ne morska žival in ne prašiček. Je zelo ljubek, pohleven in čist glodavec, ki ni agresiven ter zlepa ne ugrizne. Če se prvič odločate za hišnega ljubljenčka, je morda prav morski prašiček žival, s katero vam priporočamo začeti.

PREHRANA MORSKEGA PRAŠIČKA
Morski prašički so pri hrani precej nezahtevni. Hranijo se predvsem z rastlinsko hrano kot so semena, cvetovi, listi, stebla, korenine, v naravi pa lovijo tudi žuželke. Najraje imajo semena žitaric, zato je najbolje, da jim ponudimo že pripravljene mešanice( ki jih kupiš v trgovini) - ta hrana je posebna mešanica izbranih semen ter po posebnem postopku pripravljene zelenjave in vsebuje vse življenjsko potrebne sestavine, pomembne za pravilen razvoj morskih prašičkov.

Poleg mešanice lahko občasno živalici ponudimo tudi košček sira, posušen kruh, očiščeno svežo zelenjavo in sadje. Odsvetujemo pa vam hranjenje z zeljem, cvetačo, agrumi, stročnicami in krompirjem.

Če želite živalico občasno nagraditi, kupi kakšne priboljške ali mu daj zeljenjavo (najrajši imajo korenček, solatko, jabolka, hruške ...) . Izbirate lahko med dražeji, hrustljavimi biskviti, kerekerji,... Kot dodatek k prehrani pa lahko živalici ponudite tudi različne vrste sena.

več o prašičkih pa tukaj: http://www.geocities.com/karinerjavec/morskiprasicek.html

ponga
13.03.2006, 18:26
Morski prašiček je južnoameriški glodavec, ki kljub imenu ni ne morska žival in ne prašiček. Je zelo ljubek, pohleven in čist glodavec, ki ni agresiven ter zlepa ne ugrizne. Če se prvič odločate za hišnega ljubljenčka, je morda prav morski prašiček žival, s katero vam priporočamo začeti.

PREHRANA MORSKEGA PRAŠIČKA
Morski prašički so pri hrani precej nezahtevni. Hranijo se predvsem z rastlinsko hrano kot so semena, cvetovi, listi, stebla, korenine, v naravi pa lovijo tudi žuželke. Najraje imajo semena žitaric, zato je najbolje, da jim ponudimo že pripravljene mešanice( ki jih kupiš v trgovini) - ta hrana je posebna mešanica izbranih semen ter po posebnem postopku pripravljene zelenjave in vsebuje vse življenjsko potrebne sestavine, pomembne za pravilen razvoj morskih prašičkov.

Poleg mešanice lahko občasno živalici ponudimo tudi košček sira, posušen kruh, očiščeno svežo zelenjavo in sadje. Odsvetujemo pa vam hranjenje z zeljem, cvetačo, agrumi, stročnicami in krompirjem.

Če želite živalico občasno nagraditi, kupi kakšne priboljške ali mu daj zeljenjavo (najrajši imajo korenček, solatko, jabolka, hruške ...) . Izbirate lahko med dražeji, hrustljavimi biskviti, kerekerji,... Kot dodatek k prehrani pa lahko živalici ponudite tudi različne vrste sena.

več o prašičkih pa tukaj: http://www.geocities.com/karinerjavec/morskiprasicek.html

Že pred nakupom me je fancy podučil, da je pujsek zelo nezahtevna živalca - in res je! Priraste ti pa k srcu da je joj! :blush:

Kar se prehrane tiče bi vsemu temu dodala - vsak pujsek ima svojo najljubšo hrano in če se ravnaš po njegovem okusu, ga razvadiš in narediš zbirčneža, kot je moj. :shy: Moja pujsa ima zelo rada solato, jabolka, deteljico, travo in kumare. Potem pa se neha - drugega sadja in zelenjave tud povoha ne! Ja, pa seno tudi pridno zgineva iz kletke.
Vsi kupljeni priboljški - razni krekerji in dražeji - so pri nas končali v smeteh, saj jih gospodična tudi pogledati ni hotela, kaj šele poskusiti.

Kar se agrumov tiče - praviš da so odsvetovani. V trgovini z malimi živalcami sem že nekajkrat v kletki videla na kose narezano pomarančo - z lupino vred. :nonono:

anna30
13.03.2006, 22:13
thanks vsem za pomoč :)

Goody
15.03.2006, 08:16
naj se tema nadaljuje v skladu z naslovom ... čvekalnica je pa pod sklopom druženje ...
Krunchy prosim pazi na svoje izjave in bodi bolj prijazen ... Albanc ti pa tut ne rabiš vsega komentirat :evil:

JstSama
15.03.2006, 19:20
Morski prašiček je zelo nežna živalca in ima zelo tenke kosti ter je treba pazit, da kam ne pade, ker lahko potem umre.

Nincha II.
11.04.2006, 18:42
Jaz tut razmisljam o nakupu morskega prasicka ...

Pa me zanima, kolk dolg povprecno zivijo?

Kako je s cepljenjem, kdaj in kolikokrat ga moras cepit?

A je ok, ce imas samo enega prasicka, al mora imeti obvezno "druzbo", torej, se enga pujska? :)

Hvala za pomoc ;)

PS: ce mate kasne slikce vasih ljubljenckov, jih le pokazte ... :)

ponga
11.04.2006, 20:02
Jaz tut razmisljam o nakupu morskega prasicka ...

Pa me zanima, kolk dolg povprecno zivijo?

Kako je s cepljenjem, kdaj in kolikokrat ga moras cepit?

A je ok, ce imas samo enega prasicka, al mora imeti obvezno "druzbo", torej, se enga pujska? :)

Hvala za pomoc ;)

PS: ce mate kasne slikce vasih ljubljenckov, jih le pokazte ... :)

Menda imajo življenjsko dobo precej daljšo kot npr. hrčki - živijo tudi 6, 7 let.
Cepljenje ni potrebno.
Morski pujsek čisto lepo živi tudi v solo varianti, lahku mu seveda privoščiš tudi družbo, a se zavedaj, da če boš imela parček, vas bo kmalu mnogo mnogo več v hiši. :)
Če se odločiš za dva in nočeš mladičkov, ti priporočam dve samički. Dva samčka znata biti agresivna drug drugega - nujno ni, lahko se pa zgodi.

Iz mojih izkušenj - pujska zelo priporočam. Nezahtevna živalca, naredi ti pa veliko veselja! :)

Nincha II.
13.04.2006, 00:40
Menda imajo življenjsko dobo precej daljšo kot npr. hrčki - živijo tudi 6, 7 let.
Cepljenje ni potrebno.
Morski pujsek čisto lepo živi tudi v solo varianti, lahku mu seveda privoščiš tudi družbo, a se zavedaj, da če boš imela parček, vas bo kmalu mnogo mnogo več v hiši. :)
Če se odločiš za dva in nočeš mladičkov, ti priporočam dve samički. Dva samčka znata biti agresivna drug drugega - nujno ni, lahko se pa zgodi.

Iz mojih izkušenj - pujska zelo priporočam. Nezahtevna živalca, naredi ti pa veliko veselja! :)

Hvala, Ponga!
:)

Se nekaj bi te vprasala, pa sej ne vem, ce bos vedla ...

A lahko vzamem pujska s sabo - kako se kaj pusti "vozit", a dobro prenasa? Pa vrocino in te poletne zadeve? Al je boljse ga pustit pri kom?

Rada bi imela enga pujska, samo se bojim da mu bo dolgcas in bo treba se enga dodat ...
A se hitro navadita drug na drugega, tut ce eden recimo pride mal kasnej? :blush:

Si kupovala kaksne dodatke vitamina C mogoce?

Men so ful srckani, kletko imam ze, zdej moram pa samo se po pujska - komaj cakam :)

ponga
13.04.2006, 10:58
Hvala, Ponga!
Se nekaj bi te vprasala, pa sej ne vem, ce bos vedla ...

A lahko vzamem pujska s sabo - kako se kaj pusti "vozit", a dobro prenasa? Pa vrocino in te poletne zadeve? Al je boljse ga pustit pri kom?

Rada bi imela enga pujska, samo se bojim da mu bo dolgcas in bo treba se enga dodat ...
A se hitro navadita drug na drugega, tut ce eden recimo pride mal kasnej? :blush:

Si kupovala kaksne dodatke vitamina C mogoce?

Men so ful srckani, kletko imam ze, zdej moram pa samo se po pujska - komaj cakam :)

To glede vožnje sem tudi sama že razmišljala, če bi pujso vzela sabo recimo na dopust, na koncu pa prišla do zaključka, da bo zanjo najbrž bolje, če jo pustim kar doma. Lih v kaki hudi vročini po moje - tako kot večina domačih živali - pujsi ne uživajo.

Imaš pa komot enga samga pujska, mislim, da mu ne bo nič manjkalo. Saj ga boš ti vsak dan malo pozabavala. :)
Kar se moje pujse tiče je pa tako, da ima mir celo rada in mislim, da ne bi bila niti malo navdušena, da ji zdaj v kletko dam še kakega družabnika. ;)

Vitaminov posebej ne dodajam. Se dobijo neka zdravila, ki jih mešaš z vodo, ampak v principu če je pujsek zdrav za to ni prave potrebe. Itak ima hrana, ki jo kupiš, dodane tudi vitamine. Poleg tega pujsek večinoma poje tudi veliko sadja in zelenjave in s tem dobiva potrebne vitamine.

Zato kar hitro v trgovino kupit ga! :2thumbs:

Nincha II.
14.04.2006, 17:38
To glede vožnje sem tudi sama že razmišljala, če bi pujso vzela sabo recimo na dopust, na koncu pa prišla do zaključka, da bo zanjo najbrž bolje, če jo pustim kar doma. Lih v kaki hudi vročini po moje - tako kot večina domačih živali - pujsi ne uživajo.

Imaš pa komot enga samga pujska, mislim, da mu ne bo nič manjkalo. Saj ga boš ti vsak dan malo pozabavala. :)
Kar se moje pujse tiče je pa tako, da ima mir celo rada in mislim, da ne bi bila niti malo navdušena, da ji zdaj v kletko dam še kakega družabnika. ;)

Vitaminov posebej ne dodajam. Se dobijo neka zdravila, ki jih mešaš z vodo, ampak v principu če je pujsek zdrav za to ni prave potrebe. Itak ima hrana, ki jo kupiš, dodane tudi vitamine. Poleg tega pujsek večinoma poje tudi veliko sadja in zelenjave in s tem dobiva potrebne vitamine.

Zato kar hitro v trgovino kupit ga! :2thumbs:

Hvala ti se enkrat, za odgovor, Ponga :)

Hja, ocitno bo treba na prevazanje res kar pozabit. ;)

Kar se pa "solo pujska" tice, sem pa vceraj na internetu prebrala, da spada pod neke vrste mucnje zivali, ce imas morskega prasicka in hisnega zajcka samega, ker da so to zelo druzabne zivali. :(
Men se slis tole mal za lase prvleceno, sej bi se jst z njim velik ukvarjala, samo 24/7 pa res nimam casa...

Upam, da jih v trgovini kaj opazujejo, pa da bom lah rekla, da nej mi enga tazga samotarcka dajo :blush:

ponga
14.04.2006, 19:11
Hvala ti se enkrat, za odgovor, Ponga :)

Hja, ocitno bo treba na prevazanje res kar pozabit. ;)

Kar se pa "solo pujska" tice, sem pa vceraj na internetu prebrala, da spada pod neke vrste mucnje zivali, ce imas morskega prasicka in hisnega zajcka samega, ker da so to zelo druzabne zivali. :(
Men se slis tole mal za lase prvleceno, sej bi se jst z njim velik ukvarjala, samo 24/7 pa res nimam casa...

Upam, da jih v trgovini kaj opazujejo, pa da bom lah rekla, da nej mi enga tazga samotarcka dajo :blush:

mah, ne vem če jo res mučenje... :dontknow:
naš pujsek je že od vsega začetka precej samotarski - tudi pretirana človeška družba mu ne ustreza. Vem, da se nekateri pujski sprehajajo po stanovanju, radi se mečkajo po rokah... naša pujsa v trenutku, ko jo damo na tla, odšiba do svoje kletke in skoči vanjo. Zgleda se najbolje počuti doma. Rada se pride počohat k vratom kletke, vn pa še nikoli ni šla sama, tudi če so vrata kletke na stežaj odprta.

Nič preveč ne kompliciraj! :)

Kdaj greš v nakupe? ;)

bad_angel
25.02.2007, 18:09
oila
mene pa sam neki zanima... no jst am doma morskega prašička in sta ji zgornja zobka vn padla in je zdei ful boga in nč noče jest...drgač je ful debela sam zdei ful hujša in jst res nevem kai nei ji dam da bo začela jest...prosm pomagite mi k sm že čist obupana:sad:

ponga
26.02.2007, 13:29
Zakaj sta ji pa zobka vn padla???
Glodalčki brez zgornjih dveh zobkov najbrž res ne morejo jest normalno. Si poskusila s kako kašico - zmčkan korenček, nariban jabuček... Eni bolnim pujskom dajejo tudi HIppo kašice za dojenčke - tiste brez sladkorja.

Pa posvet pri veterinarju seveda ne bi bil odveč!!!

bad_angel
27.02.2007, 14:00
nwem zkva sta ji vn padla...sei pomoje da jim morjo...sei ji dajm solato k jo obožuje ampak bom usen probala s tem kar si ti rekla...itak je pa zdei že začela normalno jest ker ji že rasejo zgorni zobki in pomoje da obisk pr veterinarju nebo potreben

¤Bamba¤
01.04.2007, 13:31
Živijo!
:D
sem Neža in bi vas prosila za nasvet.Imam prijateljico ,ki ima morsko prašičko že 7 mesecev, jaz pa imam bambo (m prašičko) 2 meseca,med njima je starostna razlika.Vprašala pa bi vas če ima kdo izkušnje s tem da bi ju za nekaj časa dali skupaj (ne za večno, samo da se vidita mogoče "igrata"). Bi se samički lahko stepli, se zelo bali?:dontknow:
Že v naprej HVALA ZA ODGOVORE.
:shy:

Miccy
02.04.2007, 14:11
morski prašički so izredno družabni, in kmalu bi se navadla drug na drugega.. pazljivost seveda ni odveč, ker nikoli ne veš, kako se bosta obnašala, ali eden ali drug..

sarastr
03.04.2007, 19:50
Živijo!
:D
sem Neža in bi vas prosila za nasvet.Imam prijateljico ,ki ima morsko prašičko že 7 mesecev, jaz pa imam bambo (m prašičko) 2 meseca,med njima je starostna razlika.Vprašala pa bi vas če ima kdo izkušnje s tem da bi ju za nekaj časa dali skupaj (ne za večno, samo da se vidita mogoče "igrata"). Bi se samički lahko stepli, se zelo bali?:dontknow:
Že v naprej HVALA ZA ODGOVORE.
:shy:
nevem točno sam moja frendica pa jest mava morske prašičke in sva jih dale skupi vn in sta se skor steple...čist odvisn od pujskov

Miccy
04.04.2007, 08:34
ni najbolj pametno, da jih kar takoj daste skupi, potem lahko res pričakujete kakšne rause.. :veryevil:
če je možno, ju nekaj časa navajajta drug na drugega, ali da postavite kletke eno zraven druge, ali da ju imata na rokah.. ko se bosta navadla drug na drugega, bosta kmalu prijatelja.. ;)

devils daughter
17.04.2007, 16:33
Ravno danes sem si kupila kratkodlakega morskega prašička. O prehrani sem že zelo veliko izvedela. Tudi to da rabijo veliko vitamina C. Hrana ki sem jo kupila v trgovini vsebuje tudi ta vitamin.Je to dovol ali še kaj dodam?V trgovini so ga vzeli iz gnezda (je še majčkeni star 3 tedne), kupljena hrana pa vsebuje velike koščke.Mu bo uspelo to pojest ali je treba začet z čem mehkejšim (solata in podobno)?

ponga
17.04.2007, 17:20
Tudi moja pujsa je bila stara prb. 3 tedne, ko sem jo dobila.
Vitaminov posebej ji nikoli nisem dodajala, je pa res, da redno - vsakodnevno - dobiva sadje in zelenjavo, saj ima to dosti raje od kupljene hrane za pujske. Seveda pa ima tudi to vedno na razpolago in pridno iz nje izbrska le tista zrnca, ki so ji všeč, ostalo pa ostaja... :shy:

Katero sadje in zelenjava bodo všeč tvojemu pujsku, boš ugotovila sama. So kar zbirčni, a vsak v svojo smer. :d Moja pusja ima zelo rada solato, jabolka in kumare, poleti pa še češnje in lubenico. O kakem korenju, bučkah, zelju...pa tudi slišati noče. Še povoha nič od tega.

Veliko veselja s pujskom! ;)

devils daughter
18.04.2007, 14:24
Morem rečt da si imela prav glede izbirčnosti. Za probo sem mu nastavila deteljo solato in regrat, pa je solato zmazal, z regratom je počakal malo, detelje se pa dotaknil ni :) Pa še nekaj je.KUpila sem mu napajalnik ki see na kletko pripne.Misliš se bo navadil na to?čez noč sem mu nastavila še skodelico zraven (trgovka mi je namreč povadala, da njihovi trije pujski zelo dosti spijejo čez noč. Imaš mogoče kakšen nasvet glede tega, kako ga privadit? Pa hvala za odgovor.

ponga
18.04.2007, 17:08
Morem rečt da si imela prav glede izbirčnosti. Za probo sem mu nastavila deteljo solato in regrat, pa je solato zmazal, z regratom je počakal malo, detelje se pa dotaknil ni :) Pa še nekaj je.KUpila sem mu napajalnik ki see na kletko pripne.Misliš se bo navadil na to?čez noč sem mu nastavila še skodelico zraven (trgovka mi je namreč povadala, da njihovi trije pujski zelo dosti spijejo čez noč. Imaš mogoče kakšen nasvet glede tega, kako ga privadit? Pa hvala za odgovor.

Tudi moji pujsi sem na začetku dajala vodo v skledčko in v napajalnik - pila pa je zelo zelo malo. Skledčko sem kmalu opustila, saj je bila vesno takoj polna žaganja in bi vodo lahko menjala 10x dnevno. In se je kar navadila na napajalnik.
Pije pa zelo različno. Včasih zgine precej vode, včasih pa čisto nič. Odvisno tudi od tega, kakšno hrano je. Če je pretežno suho hrano, rabi več vode. Če pa je veliko sadja in zelenjave, pa vode skorajda ne rabi.

andrejat
19.04.2007, 18:08
mene pa zanima ena stvar!

imam 3 tedne starega prašička, a me zelo skrbi zaradi pitja vode, zelo malo pije meni se zdi da sploh ne. nevem kako mu naj pokazem da bi mu bila voda sploh zanimiva, v njej sedi ( v posodici) a pije je ne

hvala za pomoc

ponga
19.04.2007, 19:54
andrejat, verjemi, da če bi bil pujsek, ki sedi v skledici polni vode, žejen, bi jo tudi pil.
Če je sadje in zelenjavo, te nima kaj skrbet.
Tudi pri moji pujsi na začetku dolgo nisem opazila, da bi jo voda kaj zanimala. Zdaj pa jo že večkrat vidim pri napajlniku.

V trgovini so mi celo razložili, da ene vrste morskih pujskov vode sploh ne rabijo, ker jo dobijo dovolj s sadnjem in zelenjavo?! :dontknow:

devils daughter
21.04.2007, 10:51
In spet se mi je porodilo novo vprašanje. Kaj je kak omejitev kolko lahko pujsek poje, ker meni non stop nekaj gricka, pa še regrat dobi in ostalo zelenjavo in sadje.Pa kr nima dosti:)

ponga
21.04.2007, 13:21
Ja, morski prašiček SKOZ nekej gloda. :d

Moja pujsa ima stalno na razpolago semena in seno, svežo hrano (solato, jabolka...) pa ji dam zjutraj in zvečer. Če bi ji čez dan dala še kaj, bi seveda pojedla tudi to, ampak po moje ima kar dovolj. ;)

avril12
23.04.2007, 17:04
js mam duma Lumpita pa nism niker vidla če mu lhka dam tut mal normalne (ne suhe) trave gdai pa gdai

ponga
23.04.2007, 17:06
js mam duma Lumpita pa nism niker vidla če mu lhka dam tut mal normalne (ne suhe) trave gdai pa gdai

Lahko daš Lumpitu svežo travo.
Tut moja pujska jo ima zelo rada. :)

kariya
06.05.2007, 12:39
ANDREJAT!!

Tudi moj prasicek na zacetku ni skoraj nic pil.... Po dolgem ugotavljanju smo pogruntal, da noce piti frisne vode ampak mu jo moramo naliti v njegov napajalnik sele po enem dnevu. ( je zalooooooo razvajen)!!

AVRIL 12
Nasega prasicka dam vsak dan ven na travo kjer cepi kaksne pol ure in dobesedno zre travo. Kot da mu ne bi dajali nic za jest. ( papa pa na 20 minut) Ampak trava ne sme biti mokra!!!!

Mene pa zanima: ali ga kdo koplje?? Jaz bi ga zelo rada skopala. ( dlako ima dolgo 15cm in hodi po celi hisi). Pa ce kdo ve ali se jih lahko koplje??
Hvala za odgovor.

Srečka
07.05.2007, 08:05
Dan, mene tudi zanima ena stvar o pujskih. Razmišljam o nakupu in sem že cel teden na netu in brskam za podatki o tej luštni živalici. Bega me ena stvar. Obstaja nekaj vrst pujskov, ki se delijo na skodrano, dolgodlako in kratkodlako. A se delijo tudi glede na velikost? Na Discovery moments sem namreč opazila, da je neki moški imel pujske velike kot kunce. Zgledali so težki nekje pol kilograma, če ne več. In me zanima, če se da pri nas kupiti točno take velike.

ponga
07.05.2007, 17:43
Mene pa zanima - za tiste, ki pujske že imate - če jim sami strižete krempljčke.

Srečka
07.05.2007, 19:03
a res nihče ne ve, če se take velike pujske najde tudi pri nas? :(

andrejat
11.05.2007, 18:24
vprašanje?

je možno da dobi morski prašiček bolhice al pa kake živalce, ki bi plezale po njem
Zanima me od kod bi to prišlo kar na njega

Se mi zdi da po mojem prašičku nekaj plazi!
Take male bele nevem sploh opisat?

Pomoč?

Srečka
11.05.2007, 19:34
o tem sem brala...to so zajedalci, ki se jih odstrani s kopanjem...sam raje vprašaj veterinarja, kteri šampon je primeren

peki
13.05.2007, 12:27
mam prasicka par dni se mi zdi da ni prevec druzabn zanima pa me zakaj skacejo. predvidevam da mojga mot znacka v usesu pa mu naupam se v uzet k me se ni navajen.

ponga
13.05.2007, 15:12
mam prasicka par dni se mi zdi da ni prevec druzabn zanima pa me zakaj skacejo. predvidevam da mojga mot znacka v usesu pa mu naupam se v uzet k me se ni navajen.

Moja pujsa je pri meni že dve leti, pa ni preveč družabne sorte. Pač - eni so takšni, drugi drugačni.
Aja, skače pa tut ona. Pa nima značke v ušesku, tako da najbrž ni to krivo. :)

peki
13.05.2007, 16:46
hvala ponga -sm ogromn prebrala o prasickih predn sm ga kupla pa mrs kej ne pise. se mi zdi da mojmu ni dost sno za zobe pa briketki tud ne se je zacel hisko grist se mi zdi da mu bom mogla un kamn kupt. aja pa zanima me se kako se znacko sname za zdej je se prevec zivcn sam kasnej bi mu jo pa snela. pa se kako se spol ugotovi.pomoje mu bom druzbo prnesla pa nocem mladickov.

ponga
13.05.2007, 18:08
peki, dej kakšno vejco kdaj uporabi, da te bo laži brat. ;)

Tisti kamen kar kupi. Moje pujsa se vsak večr spravi nanj in smo kar veliki porabniki tega. Seveda kljub temu grize tudi hiško. ;)

Kolk je pa star tvoj pujsek? Moji pujsiki so se kar kmalu videli zametki seskov in nas prepričali, da je res pujsika.

Za značko pa ne vem. Moja je ni imela. :dontknow:

peki
14.05.2007, 15:13
rekl so da je stara 3 mesce ,seske sm opazla sam nism vedla a jih majo samci tud k pr nekaterih zivalih jih majo. zanima me se to, nism opazla keksnih zajedalcev pa se kr dost coha pa otresa. Skrbi me zato k je iz trgovine k se mi zdi da tm lah najlazi kej dobi. Kaj pa kremplcki a jih lah sami postrizemo ? Zaenkrat itak nam nc delala k se se mal boji , sam pol bo pa treba mal bl za higieno poskrbet. Zdej jo z brisaco "cesem " znacko bom pa k veterinarju nesla da jo sname k pr men prevec z glavo otresa.

ponga
14.05.2007, 18:22
Kremplčke jst načeloma strižem sama, sem pa že tri dni prej pod stresom zato, ker to je ful projekt.
Že tako ni blazno rada v rokah, če pa ji hočem še kremplčke lovit, je to RES naporno. Na koncu sm čist prešvicana, pujsa pa čist znervirana - pa itak ne uspeva vsek kremplov v eni rundi postrižt.

Če strižeš sama - kupi posebne klešče za to, ker morajo biti postriženi pod kotom.

peki
18.05.2007, 20:42
Zivjo
Namorem vrjet kok so si prasicki razlicni. Mene se je ze mal navadla drugih pa se ne ,kr otrpne k jo nesem pokazat al pa k pridejo k kletki. Pa zbircna je tud en tolk kt je napisan na forumu. Zdej ma kamn pa ga je sam mal posnofala hiso pa se zmerom demolira. Ce je gdo iz mesta naj mi prosim pove kje dobi zelenjavo, k mam velke probleme s svezo hrano. Morm vsak dan zadet kaj ji pase . Mam jo en tedn pa umes par dni korenja pa jabuka tud povohala ni, to je pa najlazi met na zalogi. Pa se to, sej ce se coha se ne pomen da ma zajedalce ?

peki
18.05.2007, 21:01
Se neki sm slisala da naj nebi dajal solate-kristalke sam moja jo fulll rada je?

ponga
18.05.2007, 21:04
peki, moja pujsa v dveh letih korencka tudi povohala ni. Za jabolka pa je sele po enem letu ugotovila, da so uzitna in jih ima sedaj zelo rada.
Prvo leto pa je zaradi svoje zbirčnosti od zelenjave jedla le kumare in solato.
Zdaj pa se proda za češnje, grozdje in lubenico. Pa kolerabne liste ima ful rada.

Enostavno boš sama ugotovila, kaj je tvojemu pujsku všeč in kaj ne. Vsak ima svoj okus, zato težko primerjaš enega z drugim.

Zelenjavo in sadje kupujem na trgu ali v trgovini, travo režem na vrtu, deteljico pri sosedih... Kupljeno solato otrebim in operem ter spravim v primerno posodo. Par dni zdrži tako - tudi cel teden, odvisno pač od solate.

ponga
18.05.2007, 21:07
Se neki sm slisala da naj nebi dajal solate-kristalke sam moja jo fulll rada je?

Še nikoli slišala! Tud moja jo ima zelo rada. Ta mehke solate pa sploh ne mara. Najraje ima radič in motovilec. Se pa vsake hrane po določenem času malo naveliča, ji jo potem par dni ne dajem, potem jo je pa spet vesela. :)

peki
18.05.2007, 21:18
hvala

Miccy
21.05.2007, 09:44
hja.. kar se tiče kopanja..
veselo v banjo.. ;)
vendar pazi na temperaturo vode, naj bo bolj topla kot mlačna, vendar ne prevroča. jst sem svojo Mic počasi počasi spuščala v vodo, mela sem jo na dlani, tak da je blo res čisto na nežno, ko sem jo prvič kopala. malo je zmedeno gledala, bla je čist okamenela.. :blush:
ampak zdej je pa že prava afna, teka in nori po vodi, ko en norc.. :d
jst sem za prvo kopanje dala nekje 3 cm vode, več ne bi, ker bo prevelki šok..
moreš pa pazit, ko jo sušiš.. jst Mic kr sfenam, pol se pa še kake 2 uri cartamo na sedežni, pod dekco..
in zdej že ve, da ko gremo proti kopalnici, sledi veeklii list radiča, za nagrado.. :2thumbs:

peki
24.05.2007, 07:07
tale moj prasicek je cel gestapo kar se hrane tice. Je kruh solato in vitamincke(obcasno). Suhe mesanice pa bolj malo. Zjutraj ko ustanem morem najprej dat solato njej potem pa meni kavo. Se je pa ze mal navadla, bi sla rada vn iz kletke sam si ne upa. Pa tud v kletko ne zbezi vec usakic k pride gdo mem. Hvala vam za vse nasvete. Upam da se se kej beremo.

ponga
24.05.2007, 13:29
tale moj prasicek je cel gestapo kar se hrane tice. Je kruh solato in vitamincke(obcasno). Suhe mesanice pa bolj malo. Zjutraj ko ustanem morem najprej dat solato njej potem pa meni kavo. Se je pa ze mal navadla, bi sla rada vn iz kletke sam si ne upa. Pa tud v kletko ne zbezi vec usakic k pride gdo mem. Hvala vam za vse nasvete. Upam da se se kej beremo.

:) jah, tako to je. ;)

domenkuki
27.05.2007, 11:37
oj...mene pa zanima,če bi blu dobr kupt novo morsko prašičko,ker sm mu dve,zdj pa je ena poginla in je druga ostala sama...

devils daughter
04.06.2007, 10:51
Lep pozdrav!
Moja kosmatinka je zdaj stara 2 meseca in imam eno vprašanje. Kako je z cepljenjem. Če je sploh potrebno za te male živalce in koliko stane če je.
Hvala za odgovor!

Miccy
06.06.2007, 21:53
oj...mene pa zanima,če bi blu dobr kupt novo morsko prašičko,ker sm mu dve,zdj pa je ena poginla in je druga ostala sama...

sožalje.. :sad:
prašička žaluje? ponavadi znajo zelo zelo žalovati.. včasih, če gre za parček, je lahko celo za onega, ki ostane, usodno.. :sad: sicer, pa poskusi, s tem, da moraš biti skrajno previden, in najprej imeti ločene kletke, da se navadijo ena na drugo..
veliko sreče in čim manj boleče žalovanje tebi in prašički.. :sad:

Miccy
06.06.2007, 21:54
Lep pozdrav!
Moja kosmatinka je zdaj stara 2 meseca in imam eno vprašanje. Kako je z cepljenjem. Če je sploh potrebno za te male živalce in koliko stane če je.
Hvala za odgovor!

navadno jih ne cepimo, je pa potrebna pazljivost, če so v stiku z drugimi živalmi.. uhanček ima?

peki
08.06.2007, 19:35
K je lih debata o cepljenju. Moja ma uhancek si. A to pomen da je bla ceplena? Za kaj jih pa cepjo ce jih? Pa se to a se praskajo tud kr tko, al ze pomen da so kej staknl? Pa se to, moja je bl sam svezo hrano in slamo, pa me zanima kok kej vi dajete jim za jest k se mi zdi da sploh nimam obcutka. Tle me vsi sekirajo da je bajsi pa sploh ni , sej se rase.

GiGi
09.06.2007, 07:49
Samo da dodam moj prispevek. Ko smo še mi imeli pujska je in malo kasneje ko sem bil varuška za eno pujso, sta oba naravnost oboževala blitvo, našega pa smo poleti ko je bilo toplo redno dali ven na travo pod kakšno nizko drevo, seveda s kletko poveznjeno čez njega. Je bila trava tako nizko postrižena kot na golf igrišču. :d

Miccy
13.06.2007, 14:02
K je lih debata o cepljenju. Moja ma uhancek si. A to pomen da je bla ceplena? Za kaj jih pa cepjo ce jih? Pa se to a se praskajo tud kr tko, al ze pomen da so kej staknl? Pa se to, moja je bl sam svezo hrano in slamo, pa me zanima kok kej vi dajete jim za jest k se mi zdi da sploh nimam obcutka. Tle me vsi sekirajo da je bajsi pa sploh ni , sej se rase.

uhanček čimprej dat ven.. ker se zna grdo zagnjiti.. je pa veterinarsko pregledana, zato ga ima.. res, čimprej daj ven to.
če se čoha v mejah normale in če ne opaziš kakih mest brez dlak ali pa celo kakšnih zajedalcev, je skrb odveč.. veliko veselja s pujso ;)

*Chichi&Chaky*
04.07.2007, 15:08
Živjo!
Imam 2 morska prašička.( Imeni imam v nick name-u)Živita v isti kletki in sta nsprotnih spolov. Sedaj sem že 95% da bomo imeli oziroma bosta imela mladičke. Seveda, če si jih kdo želi naj reče. Imam pa vprašanje kako zaradi nege. JIma moram dati v kletko še kaj dodatno? Jo moram peljati k veterinarju?
UGLAVNEM PROSiiiiiiiiiiiM ČE MI KDO POMAGA KAKO NAREDITI DA BODO MLADIČKI IN MAMICA ZDRAVI IN BO VSE POTEKALO KAKOR JE TREBA!!
:tenx: :tenx: :tenx: :tenx: :tenx: :tenx: :tenx: :tenx:

*Chichi&Chaky*
04.07.2007, 15:13
prosim če lahko odgovorite čim prej, kajti moja pujsa lahko rodi že jutrii :S

dkivi
04.07.2007, 15:32
brez panike:)
ti pusti bodočo ''mamico'' samo na miru,ona bo že vse porihtala;)
kotitve pri hrčkih,skakačih,morskih prašičkih ipd. potekajo brez problemov:)
tako da jim daj samo mir pa bo;)

*Chichi&Chaky*
04.07.2007, 16:07
Ali Mora SamČek Biti Zrawen Ne Sme Biti Ali Je Vseeno?
Do Katerega Meseca/tedna So NajveČ Oziroma Najmanj Lahko MladiČki Pri ''starŠih''?

dkivi
04.07.2007, 16:34
bog se usmili,še nekdo ki si je nabavil žival ne da bi se prej karkoli pozanimal....:nonono::mad::mad::mad:
če se mene osebno vpraša bi tvojim staršem priporočil da ti v bodoče kupujejo plišaste živali....
torej samčka daj za vsak slučaj stran,samička skoti 2-4 mladiče ki so takoj samostojni,sicer jih samička doji do 3 tedne vendar jil lahko od mame ločimo že po 10 dneh,saj že od začetka že jejo tuti ostalo hrano
aja pa še to mladiči so že po 1 mesecu spolno zreli,zato jih imej ločene po spolu!!!

*Chichi&Chaky*
04.07.2007, 16:46
sem se pozanimala, vendar nikjer ni pisalo ali je samček lahko zrawen in kako ravnati s brejo samičko...:dontknow:

valentina123
25.07.2007, 12:56
OK, nujno rabim nasvet glede morskih prašičkov. Rada bi imela mirnega prašička, v trgovini pa se podi po kletki kot zmešan. Pa tudi smili se mi, ker je navajen živeti s prijateljem, oba pa ne morem vzeti (starši). Mislite,da se bo umiril??? Je bolje vzeti samčka, ali samičko??' PLEASE HELP. SOS

peki
28.07.2007, 19:20
Zivjo / Moj ni na prepihu, ne na direktnem soncu se mi pa zdi da mamo klimo na prevec. Od zacetka ni nc kihala pol je zacela kadar ji kej ni blo prov al pa k je divjala takrat se itak obnasa kot da se ji je strgal. Sam dans sm jo pa slisala ze kaslat oz. neki podobnga kaslu. So rekl da se je prej umivala tko da je mozn da ji je kesna kocina nagajala. Zanima me kako prenasajo klimo?

*Chichi&Chaky*
02.08.2007, 15:06
Am ...No moja samička je dobila mladičke. Sicer so trije in stari komaj en dan, vendar jih že oddajam. Seveda pa jih lahko dobite šele čez 3 tedne. Če je kdo zainteresiran..KONTAKT--->ALJA.BRANC@S5.NET
Seveda vam pošljem še slike in, ko pridete, če pridete imate možnost izbire (trije prašički, spolov še ne vem)

nasty
11.08.2007, 14:33
oila mene pa neki zanima jst mam mojo pujsko tm okol 2 mesca je zelo druzabna pa se zeloo rada se crkla a lahko pujsko skopam za njo bi blo prvic pa nevem ce lahko??? pa za pranje moram uporabt kasn poseben sampon za morske prasicke da ne smrdijo??? pa kok priblizn stane??kletka je velka tm okol 50 cmX20 cm a ma pujska dost placa ?? pa se neki zdej ji je zacela dlaka izpadat a je s tem kj narobe ?? pa kok vode natocs za umivanje? ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore

pa prosm ce lahk cim prej dobim odgovore:)

ponga
11.08.2007, 18:25
Nasty, za moje pojme je kletka ravno enkrat premajhna. Pujsek hitro raste in v kletki, po velikosti primerni za hrčka, se najbrž ne počuti najbolje. Če imaš možnost, mu kupi novo, večjo kletko - za pujske merijo tam nekje od 70x45 cm naprej.

Glede kopanja - eni se radi kopajo, eni vode ne marajo. Za začetek jo postavi v posodo z malo vode, prb.2 cm, pa boš videla, kako bo odreagirala. Na vodo naj se prilagaja počasi, nikakor pa ji ne smeš močit ušesk. Tudi šampona jaz ne bi svetovala prav nobenega. pa dobro jo posuši po kopanju!

Didi
25.08.2007, 12:29
Oj vsem!
Jaz imam doma morskega prasicka (puncko). Ime ji je Didi in septembra bo mela rojstni dan :RD: . Stara bo 1 leto. je dolgodlaka in dlako ima v treh barvah: rjavi,crni in beli. Ce vas bolj natancno zanima kaksna je lahko greste na njeno spletno stran: www.prasicekdidi.piczo.com
p.s.:na 2h slikicah ima cudne ucke, svetle, ne vem zakaj :dontknow: drugace pa ima temno rjave, skoraj crne :)

Didi
25.08.2007, 16:37
slisalo se je kot da jo prodajam. NE prodajam je, (samo opisala sem jo) da ne bo pomote :p

ponga
25.08.2007, 17:27
O, morska pujsa s svojo spletno stranjo. :d

Zelo je luštna, tale Didi. ;)

Didi
26.08.2007, 07:37
hvala, imate se drugi kaksne slikice svojih prasickov?

aalen
04.09.2007, 20:05
živjo jaz bi vas vprašal kako dolgo živi morski prašiček?
zelo vas prosim za odgovor in se vam že v naprej zahvaljujem.:)

ponga
04.09.2007, 20:13
aalen, odvisno - lahko dočaka tudi 8 let.
Povprečje tam 5, 6 let.

Didi
05.09.2007, 20:17
med pocitnicami sem dala mojo pujso na travo, zacela je zelo hitro teci, vendar zdaj ne vem, ce ji je to "vsec", ali je tekla, ker jo je bilo strah.

Goody
18.09.2007, 13:44
Dan, mene tudi zanima ena stvar o pujskih. Razmišljam o nakupu in sem že cel teden na netu in brskam za podatki o tej luštni živalici. Bega me ena stvar. Obstaja nekaj vrst pujskov, ki se delijo na skodrano, dolgodlako in kratkodlako. A se delijo tudi glede na velikost? Na Discovery moments sem namreč opazila, da je neki moški imel pujske velike kot kunce. Zgledali so težki nekje pol kilograma, če ne več. In me zanima, če se da pri nas kupiti točno take velike.

je že na začetku teme link, kjer je veliko informacij o morskih prašičkih, tudi vrstah ...
http://forumi.siol.net/showpost.php?p=603503&postcount=2

veliko je napisanega tudi tuki: Morski prašiček (http://sl.wikipedia.org/wiki/Morski_pra%C5%A1i%C4%8Dek)

nasty
04.10.2007, 18:41
ojla

zanima me zakaj morski prasicki jejo svoje drekce ??? mislm tko da neki skoz ma tm okol njih ??

hvala za odgovor!!

daver
12.10.2007, 18:43
Če kdo želi, mu podarim morskega prašička starega 4 tedne.
Je že samostojen, pregledan pri veterinarju in zelo luškan....

http://www.moj-album.com/slike/5841790/RmV_Ax2zKIKFaSsG.jpg
Info. 041/656-929 David

Sem iz Velenja

daver
13.10.2007, 15:15
Podarim zgornjega samčka, ali pa dve samički. ena je stara 4 tedne, druga pa 4 mesece. Vsi so zdravi in veseli.
Ampak vseh ne morem obdržati. Ali samčka, ali samički.

LP

morison
17.10.2007, 18:25
Včeraj je naša morska prašička Mika postala mamica trem prisrčnim vrtinčastim prašičkom. Čez mesec dni bomo zelo veseli, če boste pripravljeni kakšnega posvojiti. V kolikor si malčka želite me kontaktirajte na mail: breznika@yahoo.com

sandrat
28.10.2007, 17:18
Zanima me ali vaši puski hodijo na stranišče in kako ste jih navadili in ali tečejo na kolesu?
Jaz sem si ga kupila pred 2 dnevi in ne vam ali kako bi ga naučila, da ne kaka povsod.

LP

ponga
28.10.2007, 19:04
Zanima me ali vaši puski hodijo na stranišče in kako ste jih navadili in ali tečejo na kolesu?
Jaz sem si ga kupila pred 2 dnevi in ne vam ali kako bi ga naučila, da ne kaka povsod.

LP

Težko. :)
Mojedva kakata povsod, za lulat pa res imata vsak svoj kotek.

abcabc
31.10.2007, 19:48
Ali morski prašiček z leti kaj zgublja svojo živahnost?
Moj je zdaj star 3 leta, pa je dosti manj živahen, kot recimo leto dni nazaj. Pa tri leta še niso neka ful velika starost.
Bom vesel vaših izkušenj - meni je to prvi pujsek, pa se včasih bojim, če je z njim kaj narobe, ker res veliko spi... :dontknow:

andrejat
15.11.2007, 11:38
Glede živahnosti morskega prašička bi jaz rekla takole. Moj je star šele 7 mesecev in se že zdaj razlikuje od tega kakšen je bil ko je prišel k nam. Od začetka je bilo tekanje v krogu in pod stolom in po celi moji sobi vsakodnevno tudi več urno opravilo, zadaj pa je najšel svoj kotiček, kjer ga seveda ne moti nihče, ker do njega težko prdem in od tam se ne gane RAZEN KO JE! in se to pride ven popapa in gre nazaj
o kakem tekanju po sobi niti slučajno več

tak da po moje ni skrbi, moj pujs je ena velika razcartana lenoba, ki samo papa se carta in spi!

ponga
15.11.2007, 17:36
Tudi moj pujs je en lenobko.
Edini motiv zares zbuditi se je hrana, ki pride v njegovo kletko. :shy:
Najraje ždi na svojem kupčku sena (namenjenemu za jest, seveda :shy: ) in ga je prav fletno videti, kako uživa v različnih pozah lenarjenja.

Pujsa, ki je mlajša, je pa bolj živahne sorte in (še) uprizarja dirke sem in tja.

Najbrž je vsak pujs drugačen od drugega, tudi po aktivnosti oz. potrebi do lenarjenja.

Mi je pa 1x nek veterinar pravil, da je normalno tudi če ima sicer živahna živalca obdobje, ko več spi.

andrejat
03.12.2007, 19:43
helo
mene pa zanima ce kdo od vas ve kdaj imajo pujski predolge kremplje!
jaz sem bila z mojim pred kratkim pri zivinozdravniku, pa mi je rekla da se niso predolgi, ampak meni se ze zdijo predolgi in zdaj nevem ali se naj sama lotim strizenja ali naj grem raje v ambulanto!

ponga
04.12.2007, 18:46
andrejat, krempljčki so predolgi, ko se začnejo vihati, kriviti. Takrat pujske začnejo motit, lahko povzročijo tudi kake poškodbe / deformacije stopala, če so res dolgi in že čisto nazaj zaviti.
Jaz moje dva pujsa vozim k veterinarju na striženje, ker v rokah nista niti sekunde pri miru in ima še izkušen veterinar precej dela z njima.
Striženje stane ponavadi okrog 10 eurov.
Če nisi še nikoli strigla, naj ti za prvič pokaže nekdo, ki to zna, saj nohtkov nikakor ne smeš preveč postrižt.

andrejat
04.12.2007, 21:39
halo
ej najlepša hvala, verjetno bom morala kar z veterinarju, ker je moj mali kar preveč podivjam in se tudi niti priblizno ne pustit niti pogledat kar se kaj drugega!
a ves kako dolgo to priblizno traja strizenje krempljev
:):)

ponga
04.12.2007, 22:02
halo
ej najlepša hvala, verjetno bom morala kar z veterinarju, ker je moj mali kar preveč podivjam in se tudi niti priblizno ne pustit niti pogledat kar se kaj drugega!
a ves kako dolgo to priblizno traja strizenje krempljev
:):)

A koliko časa veterinar striže? Jaz pujsa držim, veterinar striže, stvar traja max. 5 minut. So pa pujsi ponavadi v tujem okolju in ob tujih ljudeh bolj mirni kot doma. Pa seveda izkušnje imajo veterinarji s tem.
Jaz sem se najprej matrala sama, a sem na dan z veliko muko uspela postriči le nohtek ali dva. Zdaj se sploh ne matram več. Raje dam na vsake prb.3 mesece tistih 10 eurov, pa je stvar opravljena v parih minutah - pa je manj stresno zame in za pujsa. :shy:

KissMe
08.12.2007, 14:26
Hmmmm... prou zamikal me je, da bi mela spet pujska :) Sam mal je problem, ker mam zdej mačka, pa se bojim da mu ne bi bil za malico. Moj maček drugač ful lovi miši in voluharje, tko da... sam mogoče pa prašička ne bi, ker bi poštekou d je to domača žival :)

Kaj mislite o tem?

ponga
08.12.2007, 17:27
Kolegica ima doma pujsa in mucka. Je pa pujs dalj časa pri njih, tako da ga je mačkon sprejel že od vsega začetka in nanj gleda kar z nekim strahospoštovanjem. :d

fancy
08.12.2007, 17:33
Pri nas nimamo več pujska ampak naspidiranega hrčka :rolling:

andrejat
09.12.2007, 06:45
helo!
no pa smo bili pri veterinarju za krempljčke strižit! katastrofa kak smo se mantrali vsi po vrsti, niti slučjno ni pustil, da bi se kaj dogajalo, na koncu pa je celo veterinarko za prst vgrizno, tak čisto malo, pa smo se malo smejali! joj res pravo dozivetje in zanj/ zanjo, pravo malo mučenje! še dobro da se tega nisem lotila sama ker bi se še zdaj strigla!

ponga
09.12.2007, 16:43
Pri nas nimamo več pujska ampak naspidiranega hrčka :rolling:

fancy, a nisi tu pujske sam kot otrok imel? :o

ponga
09.12.2007, 16:44
helo!
no pa smo bili pri veterinarju za krempljčke strižit! katastrofa kak smo se mantrali vsi po vrsti, niti slučjno ni pustil, da bi se kaj dogajalo, na koncu pa je celo veterinarko za prst vgrizno, tak čisto malo, pa smo se malo smejali! joj res pravo dozivetje in zanj/ zanjo, pravo malo mučenje! še dobro da se tega nisem lotila sama ker bi se še zdaj strigla!

Ja, eni so težko ukrotljivi. Imam dva taka doma in vem, o čem govoriš. ;)

KissMe
09.12.2007, 17:18
Aha, je pujsek ta glavni v hiši :) ah... js kr ne upam tvegat, ker če mi muc ubije pujska, bom pol morala js njega, ker bom ful jezna, tega pa nočem, ker ga mam fuuuul rada :)

KissMe
09.12.2007, 17:20
Ups... sm eno stran spregledala :blush:

andrejat
10.12.2007, 09:49
ja ponga imaš prav jaz imam že z enim no po novem z eno dovolj dela in precej veselja!!
res so prave face ti mali navihanci!

HribarS
11.12.2007, 08:22
tako iz prve bi rekla, da gotovo ni najboljše, čeprav, ubilo pa ga nekaj mlačne vode tudi bo ...

*Chichi&Chaky*
22.12.2007, 14:05
PROSIIIIM POMAGAJTE!!!!!!!
Doma imam 3 morske prašičke. (Najprej sem imela 2 pa sta imela mladičke jih je bilo 5. Sem vse 3 oddala. Pa sem jih prepozno dala narazen in sta jih ponovno dobila. Tudi 3, 2 sem uspela oddati, imam še 3.)
Sta odrasla začela izgubljati dlako!!!!!! Moški pujs jo izgublja po trebuhu in je po celem spodnjem delu skoraj nima več.Tudi na zadnji tački mu dlake že primankuje. Ampak na 1. pogled se nič ne opaz. Pri samici pa je drugače. Dlaka se ji le reči in to sem takoj opazila.
PROSIM POMAGAJTE NEVEM KAJ JE NAROBE Z NJIMA.
Z mladičkom, ki pa je v isti kletki z mamico pa je vse v redu. ( Samec je v svoji kletki.)
Hranim jih normalno, pač ko izpraznijo posodico ali močno cvilijo. Dobivajo tudi jabolka... Je mogoče to, da kakšne hrane izrecno ne smejo jesti in je to zaradi tega?!
Vodo tudi menjam takoj ko jo zmanjka. Mislila sem, da je hrane pre već, vendar se ne zredijo in ne shujšajo.

PROSIIIM POMAGAJTEEEE!!!!!!!

ponga
23.12.2007, 20:22
Kaj se ne bi ti raje obrnila na veterinarja?

*Chichi&Chaky*
24.12.2007, 10:35
1. sem hotela tukaj preveriti, vendar bom kaj kmalu tudi to storiLaa¨¨

andrejat
28.12.2007, 20:21
halo

Sem prebrala o tvojem problemu, samo mojemu pujseku tudi dlaka odpada sicer ne tako zelo, kot si ti napisala, ampak že od vsega žačetka, mu dlaka odpada! Meni se sicer to normalno zdi, da menjuje dlako!
Al ne?
Sem že čist prestrašena

ponga
30.12.2007, 15:47
Pujsku lahko odpada dlaka, kot nam odpadajo lasje. To je čisto normalno. Ni pa normalno, če dlaka odpada tako, da na koži opaziš goli del, plešo. V tem primeru je treba do veterinarja.

neny5
02.01.2008, 17:46
jaz bi imel tudi morskega prašička, pa je oči reku da moram najprej skrbeti 1mesec za želve!no sej pol ga pa dobim:angel: kakšne so pa kaj dimenzije kletk ta morskega prašička:2thumbs:

ponga
03.01.2008, 15:31
vsaj 70 x 50 cm

andrejat
08.01.2008, 17:50
ja se strinjam popolnoma. S tem, da je mojega pujsa čisto prevzela svoboda sobe in prostosti in ko je potrebno večer v kletko nazaj in spat pa nikakor. z vsemi štirimi ostro proti, zvoki zraven da niti ne omenjam in tudi ko je v kletki začne tekat po njej gor in dol in sploh ni miru!! tako da čimvečja kletka pa bo i

andrejat
08.01.2008, 17:51
in da dodam čim več ljubezni in ukvarjanja z pujskom pa sveže solatke pa bo pujsek najbolj zadovoljen! Ti pa tudi!

LP vsem

andrejat
20.01.2008, 17:36
no in še eno vprašanje Kaj vaši pujseki tudi celi dan za hrano prosijo, ker moj ne neha in ne neha pa mu dam pa dam pa še kar za mano hodi! Saj vem da je to normalno samo včasih pa res pretirava!

ponga
21.01.2008, 17:46
Ja, se je že naučil izseljevat te. :d Če dobi vsakič, ko te prosi, bo prosil cel dan. Tudi moj pujs je vedno lačen (pujsika pa nič ne fehta), ampak hrano kljub piskanju in prošnjam dobi samo 2x dnevno - zjutraj in zvečer. :)

Sapramucka
21.01.2008, 19:24
Živjo, pri mojem Pikoootu sem najdla ogromno hrasto pod dlako in potem je enako dobil še na smrček, zdej se je to sicer zacelilo - je lepa kožica nastala, samo me vseeno skrbi da se to kej ne širi oz. da mu dlačice ne bojo več zrasle nazaj in bo pleško :)

Js upam da kdo ve o čem govorim, drugače bom pa še malo počakala da vidm kako pa kaj se bo z njim dogajal, se pa sicer obnaša odlično in veselo :)

Lahko pa še pogledate kako Pikooo (http://www.myspace.com/pujspikooo)zgleda :)

LP

Snif
22.01.2008, 11:55
Kaj pa, če se stara? :shy:

Sapramucka
22.01.2008, 14:38
Hehehe ne stara se, je komej en mesec pa pou star :) pa mam ze velik izkusenj s pujsi tko d vem d so te hraste totalno nenavadne...

Res noben ne ve kaj bi to blo in ce je resno!?

:blush:

ponga
22.01.2008, 18:29
Sapramucka, jaz bi malega pikca gotovo peljala, da ga pogledala veterinar.

kayischa
16.02.2008, 23:43
Mene pa zanima, če kdo pozna koga, ki bi oddal oz. podaril morskega prašička v okolici Hrastnika,Trbovelj.

:tenx:

ponga
17.02.2008, 10:21
Sprehodi se malo po temah na temle naslovu:
http://www.mojpes.com/forumbb/index.php?c=15
Vsaj dvojni mladički se trenutno oddajajo.

kayischa
17.02.2008, 16:35
tnx tnx ;)

a lahko pošljete slike svojih ljubljenčkov?

hvala:d

ponga
17.02.2008, 18:01
Tudi teh imaš na zgornjem linku vse polno. ;)

kayischa
20.02.2008, 12:37
možnost mam dobiti eno leto starega morskega prašička :rolling: a je to ok al je boljše dobiti mladega?

hvala

LP :kisses:

ponga
20.02.2008, 21:58
Od kje pa bi ga dobila eno leto starega?
Seveda ni nič narobe, če ne vzameš ravno mladička. Je pa fino vedeti, kakšne navade ima, kje in kako je do sedaj živel, je zdrav...

kayischa
21.02.2008, 11:56
ena punca mi ga bo podarila, ima samičko in samca in ima premajhno kletko. in jaz sem se odločila za samčka Izija :rolling:

kayischa
21.02.2008, 13:13
ime mu je Izi, a bi blo pametno spremunjati mu ime?

ponga
21.02.2008, 16:37
Ne, zakaj bi mu ga spremenila?

sandra
21.02.2008, 18:56
Živjo,

Kaj naredite če greste v tujino. Ali uzamete pujska sabo? Ali on rabi potni list? Ali to urediš pri veterinarju in koliko stane ali nič ne rabiš. Zanima me za Hrvaško.

Hvala in LP,

Sandra

ponga
21.02.2008, 20:01
Jaz pujska še nikoli nisem jemala s sabo na dopust.

neleq*
23.02.2008, 13:41
mene pa zanima zakaj ne smejo bit morski prašički na soncu??Ker ko sn ga kupla so mi to rekli.ap me pač zanima zakaj?

ponga
23.02.2008, 15:49
Mislim, da so ti hoteli povedati, da pujsek ne sme biti cel čas na soncu. Seveda ga daš lahko za kratek čas na travo tudi na sončnem predelu. In tudi če za kratek čas kak sončni žarek oplazi njegovo kletko, ne bo nič hudega.
Ni pa dobro, če ja kletka na takem mestu, da bi sonce več ur sijalo nanjo, saj bi pujsku hitro lahko postalo prevroče - je treba upoštevati, da je njihovo naravno okolje bolj hladno kot toplo.

fallen-marchy
24.02.2008, 20:26
pred kakim slabim letom, sem dobila morsko prašičkinjo:d.....ugotovili smo da je breja in kmalu je skotila morskega prašička.....čez slab mesec sem ju ločila, saj moja mama ni hotela, da bi imeli naraščaj;).....tako sem malega dala v drugo kletko zraven samičke....vs čas sta imela enako hrano: mešano kupljeno hrano..suho travo..mleto koruzo..solato...jabolka pa še kaj....sredi poletja oz. šolskih počitnci pa se je zgodilo nekaj žalostnega..morska prašičkinja je na tisti dan( ko je nažalost umrla) imela čudne simptome....zelo se je tresla in prevračala se je na levo ali desno stran...skoraj ni mogla stati na svojih tačkah...čez en mesec, ko je umrla je imel samček iste simtome in je nažalost tudi umrl...nevem zakaj je prišlo do take nenadnje smrti in takih simtomov še nisem videla...je morda vplivalo to da nista bila isti kletki????...imela pa sta oba dovolj prostora....sedaj sem dobila dve mladi morski prašičkinji in se bojim da bi umrla na isti način.....nevem pa tudi če je prostor pravilen kjer je kletka...čez toplejše čase imam kletko v sobi kjer je dovolj svetlo in dovolj svežega zraka...žez zimo pa mama tja preseli rože in kletko prestavim v kurilnico kjer pa je tudi dovlj toplo in vse....res nevem zakaj je prišlo do tega in lepo prosim če mi lahko kdo pomaga:sad::confused::?::drop:

hvala že vnaprej za odgovore:)

sandra
25.02.2008, 07:15
Živjo,

Kaj naredite če greste v tujino. Ali uzamete pujska sabo? Ali on rabi potni list? Ali to urediš pri veterinarju in koliko stane ali nič ne rabiš. Zanima me za Hrvaško.

Hvala in LP,

Sandra

A mi res ne zna noben svetovati? Mi imamo v HR vikend in bi ga rada uzela sabo, da je tud on mal na svežem zraku.

LP

CeausescuFan
25.02.2008, 11:27
http://www.vurs.gov.si/si/javne_objave/potovanja_s_hisnimi_zivalmi/

Sodeč po zapisu s te strani, velja to le za hov-hov, mijav in smrduhe.
Kot kaže so glodavci izvzeti. Pa saj je tvoj pujso ziher dovolj majhen, da ga v avtu skriješ, če ne gre. Tudi izrazitih glasov ne spušča.

fancy
03.03.2008, 13:55
A ta tema še obstaja :rolling:
No, zraven prašička imam hrčka :rolling:pravi glodalski par sta :)

ponga
03.03.2008, 19:12
fancy, saj tema še 2 leti ni stara. ;)

Miccy
03.03.2008, 21:11
.čez en mesec, ko je umrla je imel samček iste simtome in je nažalost tudi umrl...

hey.. a si se pozanimala kaj pri veterinarju?

Miccy
03.03.2008, 21:27
Živjo, pri mojem Pikoootu sem najdla ogromno hrasto pod dlako in potem je enako dobil še na smrček, zdej se je to sicer zacelilo - je lepa kožica nastala, samo me vseeno skrbi da se to kej ne širi oz. da mu dlačice ne bojo več zrasle nazaj in bo pleško :)

..hmm.. priporočam da greš z njim nemudoma k veterinarju, če še nisi bla.. tud če se je ranica že zacelila..
jst sem mela podoben primer s svojo Mic - čez noč se je pojavila 2-3 cm premera krastica, pa je veterinar reko, da obstajajo podkožni zajedalci, ki se al se pa ne razvijejo.. največkrat pa so posledica kakšne stresne situacije al pa korenite spremembe hrane.. dobile so inekcijo, tudi Ricka, ki je z njo skupaj, čeprav pr njej ni blo nič opaznega, pa še neke vitamine, in kontrola čez 10 dni..

Danes so obe zdrave in vesele ;)

fancy
15.03.2008, 08:45
fancy, saj tema še 2 leti ni stara. ;)

Šele :d meni se je zdela starejša :dontknow:verjetno sem pozabil, kadaj sem nehal SILOL čekirat :veryevil:

mnki
29.04.2008, 16:48
Zdravo.Mene pa zanima,ali ima kdo morskega prašička za oddat.Najraje bi dolgodlakega,ni pa nujno.Pa mladička bi radi imeli.Če je kdo iz gorenjske in bi mi ga odstopil naj se mi javi prosim.

Snif
29.04.2008, 17:12
Jst ga pa še zmeri pogrešam in se bojim, da ni bil malica za nekoga. :(

andrejat
01.07.2008, 10:43
mene pa zanima kako vaši pujski prenašajo vročino?

jaz mam pri mojem vedno občutek da mu je grozno vroče pa čeprav se trudim hladit sobo ... pa vse... samo ko ja primem je tako vroč, in sploh nevem kaj bi nardila... ventilatorji pa verjetno odpadejo :)

ponga
02.07.2008, 21:40
Pujski vročine nimajo zelo radi, prenašajo pa jo različno. Moj pujs je v teh dneh še večji lenušček kot sicer, pujsi pa ni opaziti, da bi ji bilo hudega, čeprav ima dlake mnogo več, saj je dolgodlaka.
Ventilator po moje res odpade, saj se tudi pujsek lahko prehladi, dobi vnete učke...

Vedno naj ima dovolj sveže vode - če jo pije. Moja pujsa je sploh ne pije, zato ji dam v teh vročih dneh malo več kumarice, ki vsebuje veliko vode, lubenice... Kaj drugega po moje težko narediš.
Pa zračiti stanovanje ponoči, ko ni tako vroče. A seveda brez prepriha.

lizzy
24.08.2008, 15:14
živjo!!

jst mam morskega prasička ze 2 leti!! jst bi ga nadvse rada crklala, sam se mi zdi da ji ni prijetno, zato se do zdej z njo nisem kej dosti ukvarjala( nisem jo imela veliko po rokah)!! pol sem pa zadnic vidla kaj vse morski prasicki znajo in kako se radi crklajo, in me zanima kako jo naj privadim k božanju?? al je ze prepozno??

hvala za odgovor

ginipig
24.08.2008, 18:28
no ja, jest dam svojemu košček regrata oz. solatke, pa ga medtem ko on malica božam, pri tem pa gruli, hehe :D

je pa drugače bolj sramežljiv in je nonstop v svoji hiški (sicer ga imamo šele en teden), ampak upam, da se bo navadil, ker tudi je samo takrat ko mu kaj v hiško dam (npr. seno), sam pride ven šele ponoči.

me je bilo pa tudi malo strah glede vode... najprej je imel samo napajalnik (na kroglico), pa ni nič pil, zdaj smo mu pa dali še posodico z vodo ampak mislim, da samo poliva in da bolj malo pije, tako da me zanima če je varno posodico dat stran..... ker bi bilo dosti bolje če bi se navadil na napajalnik, ne vem pa če mu bo samemu uspelo

Goody
26.08.2008, 10:33
semk poslala tudi na mail

Pozdravljena!

Glede morskih prašičkov, načeloma so to družabne živali in se rade crkljajo. Včasih pa se ne socializirajo – se ne navadijo na človeka in takega prašička je potem težko navadit na crkljanje, ampak mogoče se da. Probaj počasi, …verjetno se samo malo boji, zato ni sproščena v rokah … najprej naj te malo ovoha po rokah, daj mu kakšen priboljšek (korenček, solato, jabolko …), pa ga pusti in tako probaj počasi napredovati, … na začetku se samo povohajta, potem ga probaj vzet v roke in mu daj malo priboljškov in tako. Ali pa se nekaj dni z lizzy samo pogovarjaj in jo božaj samo v kletki, da se malo navadi. S te mse te bo bolj navadila in se načeloma ne bo več tako bala, ... Pazi, da jo dvigneš z obema rokama. Z eno roko jo objameš okrog prsi, z drugo pa podpreš zadek. Živali so si zalo različne, ene se tut ne marajo crkljati, pa tudi če je bila Lizzy že prestara ko si jo dobila iz trgovine, se bo težje navadila na naročje. Zato lepo počasi, pa bo šlo.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Morski_pra%C5%A1i%C4%8Dek - klikni podatki o morskem prašičku …

Morski prašiček kot domača žival

Splošnemu prepričanju navkljub, morski prašički potrebujejo veliko gibanja in skrbi za to, da ostanejo zdravi. Priporoča se redno spuščanje iz kletke. So tudi izrazito družabne živali, zato za optimalni razvoj in počutje potrebujejo družbo pripadnikov svoje vrste. Brez nje so pogosto zdolgočaseni, osamljeni, depresivni in se ne gibljejo dovolj. Družbo kuncev se odsvetuje zaradi možnosti prenosa nekaterih bolezni na katere morski prašički niso odporni, zaradi možnosti hudih telesnih poškodb in zaradi različnih prehrambenih in socialnih potreb.

Če imamo morskega prašička doma, za to potrebujemo kletko večjih mer (vsaj 75x90cm, za dva morska prašička še več), ki ne sme imeti mrežastega dna. Kletko napolnimo s steljo, ki je lahko žaganje (ne sme biti iz bora ali cedre) ali razni namenski briketi. V ljubiteljskih krogih je priljubljena tudi metoda z brisačami in flisom. Kletko je potrebno čistiti vsaj na štiri dni, ker amoniak iz razpadajočega urina draži dihala morskega prašička. Neprimerna stelja so časopis, koruzni kosmiči in slama, zato ker slabo absorbirajo tekočino in vonjave, ter radi splesnijo, slednje pa je lahko za morskega prašička usodno. V kletki potrebuje tudi eno do dve malo težji posodici za hrano in napajalnik ali posodo za vodo. Potrebuje tudi nekaj v kar se lahko zateče po občutek varnosti, saj so morski prašički zelo plašne živali.

Ker v naravi živijo na tleh in ne plezajo, zelo slabo prenašajo padce iz katerekoli višine, ter grobo prijemanje. Iz tega razloga niso primerni za majhne otroke.

Vedenje

Morski prašički so izjemno plašne živali, ki pogosto ob nenadnih zvokih ali premikih zbežijo v zavetje ali "zamrznejo" na mestu. Ko so veseli, poskakujejo na poseben način (skočijo v zrak, obrnejo glavo, skočijo v drugo smer, brcnejo z zadnjimi nogami...). V splošnem so, ko ne spijo, zelo aktivne in radovedne živali. Letargija in neješčnost sta lahko znak, da je morski prašiček bolan. Ravno tako so znaki bolezni ali bolečine čepenje v kotu in nasršena dlaka.

Kot veliko drugih živali, se tudi morski prašički čistijo in negujejo sami. Iz oči izločijo mlečno belo tekočino, ki jo nato s sprednjimi tačkami raznesejo po glavi in telesu. Negujejo se tudi med seboj, vendar se s tem bolj kot socialne vezi vzpostavlja dominanca. Ta se vzpostavlja tudi z grizenjem, naskakovanjem (tudi med samicami), sunki z glavo ter raznimi zvoki.

Zvoki so tudi glavni način komunikacije med pripadniki iste vrste. Nekateri zvoki so: piskanje (ali žvižganje), predenje, brbotanje, šklepetanje z zobmi, cviljenje in celo čivkanje (redko).

Lp

Goody

ponga
30.08.2008, 18:17
me je bilo pa tudi malo strah glede vode... najprej je imel samo napajalnik (na kroglico), pa ni nič pil, zdaj smo mu pa dali še posodico z vodo ampak mislim, da samo poliva in da bolj malo pije, tako da me zanima če je varno posodico dat stran..... ker bi bilo dosti bolje če bi se navadil na napajalnik, ne vem pa če mu bo samemu uspelo

Imam pujsiko, ki je stara eno leto in enostavno ne pije vode. V kletki ima ves čas napajalnik, v katerem pa še nikoli ni zmanjkalo čisto nič vode. Poskušala sem tudi z vodo v skledici, pa je ni pila.
Ker je stara dobro leto, zdrava, živahna... izgleda da drži to, kar sem že večkrat prebrala, da lahko morski pujski s svežim sadjem in zelenjavo dobijo dovolj tekočine.
Seveda pa res pazim, da vsako jutro in večer dobi zadostno porcijo solate in pa tudi druge zelenjave ali sadja, ki vsebuje veliko vode (kumarice).

andrejat
21.09.2008, 17:25
Tudi moja pujska ne pije vode oz. zelo redko 2-3 krat namoči gobček v posodico in to je to... tako da mislim da dovolj sveže zelenjave ali sadja očitno zadostuje..

khat
21.09.2008, 21:35
Ja, vode v tekočem stanju res ne rabijo.
V Andih jih imajo na kuhinjskih tleh in ker se kuha na peči na drva,
so v kuhinji saje in dim. Te baje zadržujejo vlago in potem pujski kar
iz tega zraka in dobijo vso vodo, ki jo rabijo. Hecno, ne?

euua*
28.02.2009, 15:39
živjo mene pa zanima včeraj sm dubila morskega pr... in nisem ugutovila ali spijo ponoči ali podnevi ....zanima me pa še če je to normalno da je prve 2 ,3 dni u hiški n sploh ne pogleda vn...hvala

ponga
08.03.2009, 16:45
živjo mene pa zanima včeraj sm dubila morskega pr... in nisem ugutovila ali spijo ponoči ali podnevi ....zanima me pa še če je to normalno da je prve 2 ,3 dni u hiški n sploh ne pogleda vn...hvala

Na začetku je pujsek lahko prestrašen in se zato skriva v hiški. Počasi se navajajta drug na drugega, vsakič, ko mu prineseš hrano, ga še malo počohaj. Nič na silo, izogibaj se hitrih gibov...
Ko se bo navadil na novo okolje, bo prišel iz hiške, če ne bo, mu jo pa za par ur vzemi ven, da se malo razgleda naokoli. Počasi bo že dobil občutek varnosti tudi brez hiške.

Jaz mojima dvema hiško čez dan vzamem, zvečer jo dobita nazaj. En spi v hiški, en pa na hiški.

Pujsi navadno spijo ponoči, podnevi so pa več ali manj budni. No, moj pujs prespi tudi kar nekaj dnevnih uric. :)

euua*
10.03.2009, 17:29
Na začetku je pujsek lahko prestrašen in se zato skriva v hiški. Počasi se navajajta drug na drugega, vsakič, ko mu prineseš hrano, ga še malo počohaj. Nič na silo, izogibaj se hitrih gibov...
Ko se bo navadil na novo okolje, bo prišel iz hiške, če ne bo, mu jo pa za par ur vzemi ven, da se malo razgleda naokoli. Počasi bo že dobil občutek varnosti tudi brez hiške.

Jaz mojima dvema hiško čez dan vzamem, zvečer jo dobita nazaj. En spi v hiški, en pa na hiški.

Pujsi navadno spijo ponoči, podnevi so pa več ali manj budni. No, moj pujs prespi tudi kar nekaj dnevnih uric. :)
najlepša hvala za odgovor :)zdej se mi že pusti božat pa tudi v hiši ni več cele dneve not edino ko se prestraši odlettii v hiško drugač se pa navaja:d ampak u roke pa še noče sej bo ane drugače pa ima solato najrajj....še enkrat hvalaaa!

poli
12.03.2009, 20:25
Živjo !

Sem nova in imam dve vprašanji.Imam morsko prašičko in me zanima kaj mi priporočate za družbo ,še eno ali morda zajčka.In pa še kaj mislite o povodcu ?

euua*
14.03.2009, 16:24
Živjo !

Sem nova in imam dve vprašanji.Imam morsko prašičko in me zanima kaj mi priporočate za družbo ,še eno ali morda zajčka.In pa še kaj mislite o povodcu ?

Če je bil še kakšen prašiček še v kletki z njim ti priporočam kakšenga tisega drugače se pa z zajčkom razume ureduu.:) Za povodec pa ga lahko imaš če ga rabišš drugače pa ni nič hudega če mašš.adijo lp eua*

poli
16.03.2009, 18:23
euua hvala za odgovor.
Zanima me še koliko sveže hrane lahko poje pujsek?
lp poli

Snif
17.03.2009, 18:41
Pogrešam mojega morskega pujseka. :(

ponga
24.03.2009, 18:38
euua hvala za odgovor.
Zanima me še koliko sveže hrane lahko poje pujsek?
lp poli

Sveže hrane se po moje ne more prenajesti.
Jaz pujsa hranim dvakrat dnevno. Zjutraj dobita prb. 4 - 5cm kumare, malo peteršilja, in prb. tri za dlan velike liste solate.
Zvečer pa enako solate, zraven pa še malo korenčka ali jabolčka.
Pa včasih za posladek grozdje, lubenico... drugega pa niti ne jesta.
Pa veliko sveže trave - jo imata oba zelo rada.

euua*
12.04.2009, 08:09
men pa še zanima če gga dam lahko polet vn
pa za kok čaša??

poli
12.04.2009, 16:09

ali mora biti kletka za zajca in morskega prašička večja kot samo za morskega prašička:dontknow:

ponga
15.04.2009, 20:29
men pa še zanima če gga dam lahko polet vn
pa za kok čaša??

Lahko ga daš na travo, samo povezni čez zgornji del kletke. Pa nikar na sonce. Ponavadi pujsi ne marajo preveč sonca in tudi pregreti se ne smejo. Trava ne sme biti sparjena in tudi mokra ne.
Torej v senčko z njim in bo užival, ko se bo pasel. :)

ponga
15.04.2009, 20:30

ali mora biti kletka za zajca in morskega prašička večja kot samo za morskega prašička:dontknow:

Kaj skupaj boš imela zajčka in pujsa?
Zajček rabi večjo kletko kot pujs. Če bosta pa oba skupaj, mora biti pa kletka že kar pošteno velika.

euua*
11.06.2009, 07:38
kdaj se lohk začnejo gont?
:2thumbs:

any
24.07.2009, 13:02
živjo!

mene zanima ali morski prašiček potrebuje potni list.
moj morski prašiček naj bi bil ze pri veterinarju, na to besedo pa se ne morem zanesti ker sem ga dubla za rd. sama pa ga še nikoli nisem peljala k veterinarju. zanima me če bi moral biti obisk pri veterinarju obvezen ali priporočljiv.

za odgovore bi prosila čim prej.

poli
06.08.2009, 16:43
Oprosti any, ampak tudi sama nevem ali pujsek potrebuje potni list zato me zanima isto. Jaz ga nimam. Vprašala pa bi še ali moram pujska česati vsak dan? L.p. Poli

Aja skoraj bi pozabila vprašati!Ali morata biti v kletki nujno 2 pujska?

any
16.08.2009, 20:53
Oprosti any, ampak tudi sama nevem ali pujsek potrebuje potni list zato me zanima isto. Jaz ga nimam. Vprašala pa bi še ali moram pujska česati vsak dan? L.p. Poli

Aja skoraj bi pozabila vprašati!Ali morata biti v kletki nujno 2 pujska?

no potem se bova pa morali skupaj pozanimat:d
pujstka ni treba česati vsak dan jaz osebno imam dolgodlakega pa ga skoraj da vsak drugi mesec česam pa ma dlako zelo lepo. v kletki ne rabita biti dva pujstka jaz imam samo eno pujcko pa ji je prav fajn!:d

lep pozdrav

any
27.09.2009, 16:56
živjo!
zopet imam vprašanje!

ali z mojo morsko prašičko kaj narobe ker časopis??

Aldebaran
27.09.2009, 18:09
živjo!
zopet imam vprašanje!

in mi naj vohamo, kaj dela s čsopisom?

ponga
04.10.2009, 08:01
živjo!
zopet imam vprašanje!

Verjetno grize časopis?
Večina pujsov to počne, seveda ni fino, če ga dosti poje. Če malo pogricka, ji ne bo hudega. Vsekakor pa je bolje, če ima časopis v kletki, da je ta dobro prekrit s plastjo žaganja in sena.

poli
15.11.2009, 10:44
Živjo:angel: Ali mora biti kletka za morskega pujska na tleh ali na manjši omari?

ponga
18.11.2009, 18:39
Živjo:angel: Ali mora biti kletka za morskega pujska na tleh ali na manjši omari?

Čisto vseeno, he he.
Jaz imam kletki na tleh.

any
20.11.2009, 14:43

na tleh bo čist v redu. tko da komot daš na tla.

poli
07.02.2010, 10:33
HOJLA! Meni je lansko leto poginila morska pujsika:rofl:.Potem pa so mi čez nekaj mesecev kupili novega pujska.Ker je bil še majhen,nismo vedeli ali je fantek ali punčka:dontknow:.Zdaj,ko je že malce večji smo ugotovili,da je fantek. Jaz zdaj nevem ali bi mu dala zraven še eno pujsiko ali bi bil v kletki sam ali pa bi mu dala zraven še enega fantka(a se bojim,da se bosta stepla). Prosim, da mi pomagate pri odločitvi!!!:hug:

Hej! Ali kdo pozna kakšno trgovino ali rejca ,ki prodaja kratkodlake morske pujske lepih barv?

ponga
11.04.2010, 07:27
Dva samčka se bosta res lahko tepla, nujno ni, lahko pa bodo borbe.
Če želiš, da samčku dela družbo samička, daj samčka kastrirat.