Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Poklicna matura

njena sestra
13.03.2006, 11:33
Prosim, če mi poveste, katere knjige je potrebno prebrati za POKLICNO maturo (za esej)?

In zanima me še, če ima kdo koledarček, kjer so datumi za poklicno maturo?
Prosm odgovorte, ker nikjer ne dobim teh informacij!!

Hvala

Sacha
13.03.2006, 12:06
http://www2.arnes.si/~sspmresc/poklicna%20matura.htm
http://www.cpi.si/files/userfiles/Datoteke/Poklicna%20matura/navodila2.doc
http://www.cpi.si/ucitelji/kurikulum/poklicna_matura.aspx

njena sestra
13.03.2006, 12:31
Hvala za linke, ampak zdej sem dobila koledarček in neke splošne informaije, k jih že vem ...

Kaj pa knjige, ki jih je potrebno prebrati?:dontknow:

Sacha
13.03.2006, 12:39
Hvala za linke, ampak zdej sem dobila koledarček in neke splošne informaije, k jih že vem ...

Kaj pa knjige, ki jih je potrebno prebrati?:dontknow:

A ne bi blo bolj pametno se it na šolo mal pogovorit s profesorji, tko boš dobila informacije iz prve roke.

Jakec
13.03.2006, 15:50
meni se tudi zdi to bolj pametno...

pa itak so prej priprave in vse zveš iz prve roke...me zanima kako ti misliš to delat če se ti nič ne sanja o tem...

Mighty
13.03.2006, 15:55
A ne bi blo bolj pametno se it na šolo mal pogovorit s profesorji, tko boš dobila informacije iz prve roke.

ah dej no sacha a zdej more pa ona it v solo namest, da ji ti kak ork link poisces? :big:

njena sestra
13.03.2006, 21:14
pa itak so prej priprave in vse zveš iz prve roke...me zanima kako ti misliš to delat če se ti nič ne sanja o tem...
Hodim na poklicni tečaj, na maturi morm narest letos samo slovo pa gpo, ker tega lani nism.
In res je da bi v šoli kej povedal, sam js mam predavanja popoldne in v tajništvu takrat nč ne vejo!!
Slovo bomo mel pa čist na konc organizirano (predavanja) ko bomo končal s temi strokovnimi predmeti ... zato sm pač na forumu vprašala.

Se mi zdi, da so ble lani te novele: Matkova Tina, Boj na požiralniku, Samorastniki, Režonja na svojem in Tantadruj, zdej pa ne vem če so za letos to kaj zamenjal ali ostaja isto?

njena sestra
13.03.2006, 21:16
ah dej no sacha a zdej more pa ona it v solo namest, da ji ti kak ork link poisces? :big:
Hehehehe, Mighty, good1 :big: :big:

matt
13.03.2006, 21:24
Se mi zdi, da so ble lani te novele: Matkova Tina, Boj na požiralniku, Samorastniki, Režonja na svojem in Tantadruj, ..O ti groza ...:nonono:

Jest sem pa mislu, da so s tem samo tardeci iz inata maltretiral bodoce intelektualce .. tko po kitajsko .. kaplca .. kaplca ...

In WTF je Rezonja????

mrjerry
14.03.2006, 07:23
matt, trust mi, nocec vedt kdo je rezonja

DarkBloom
14.03.2006, 08:43
Kukr jst vem naj bi bil letos nov pravilnik glede poklicne mature in se piše vodena interpretacija neznanega besedila

ponga
15.03.2006, 17:28
Hodim na poklicni tečaj, na maturi morm narest letos samo slovo pa gpo, ker tega lani nism.
In res je da bi v šoli kej povedal, sam js mam predavanja popoldne in v tajništvu takrat nč ne vejo!!
Slovo bomo mel pa čist na konc organizirano (predavanja) ko bomo končal s temi strokovnimi predmeti ... zato sm pač na forumu vprašala.

Se mi zdi, da so ble lani te novele: Matkova Tina, Boj na požiralniku, Samorastniki, Režonja na svojem in Tantadruj, zdej pa ne vem če so za letos to kaj zamenjal ali ostaja isto?

a pa je tak problem enkrat dopoldan na šolo stopit, ko bo kdo tam, ki ti bo znal kaj povedat. Po moje je to še vedno hitrejša in bolj zanesljiva varianta kot forum... :dontknow:

Esis
01.04.2006, 15:45
Letos ni bistveno prebrati določene literature (čeprav verjetno tudi pomaga) ampak pišete interpretacijo neznanega dela besedila. Torej dobiš besedilo, ki ga ne poznaš oz. ga naj ne bi in pišeš o tem, kaj prebereš. In še to - dobiš le del besedila. Sicer pa je tako ne... jaz sem študentka, pa vem, kaj bodo pisali oz. boste pisali v srednji šoli. Mi je pa malo čudno da sama tega ne veš. :nonono:

Pika
15.04.2006, 16:04
Mene tut zanima, katere knjige so letos na poklicni maturi za esej? Sem gledala na RIC-u, pa ni nikjer napisan:dontknow:

Snif
15.04.2006, 17:08
Te stvari ponavadi zveš na pripravah. ;)

ponga
15.04.2006, 18:17
predvsem pa bolj sigurno to zveš na šoli kot na forumu :nonono:

Pika
16.04.2006, 10:49
Pa dobr, ne mi zdej moralizirat no:evil: :D če kdo ve, naj že končno pove:blush:

ponga
16.04.2006, 12:01
če bi kdo vedu, bi najbrž že povedu... :dontknow:

in prav nič ne moraliziram. hočem reči samo to, da na forumu nihče v enem mesecu ni dal odgovora na zastavljeno vprašanje - na šoli bi ga dobila v trenutku. :shy:

Snif
16.04.2006, 12:28
Saj pravim na pripravah v šoli zveš vse. :D Kolikor mi je znano imajo vse šole priprave na poklicno maturo takrat ti povedo kako in kaj. ;)

DarkBloom
16.04.2006, 13:17
groza slab mesec do mature je ti pa ne veš kaj se piše. Si pa veliki optimist, če misliš s takim načinom opravit poklicno maturo. Upam, da si se vsaj prijavla na maturo, če ne druzga.

Ti jst povem..čeprov sm že napisala enkrat na začetku teme. Pri slovenščini ( poklicna matura ) se piše vodena interpretacija neznanega besedila in btw to ni esej.

matt
16.04.2006, 13:24
Vodena interpretacija? A to pomen, da mors pisat cim bolj dolgocasno in brez veze?

DarkBloom
16.04.2006, 13:27
vprašaj profesorje slovenščine, če te tako zanima :approve:

ponga
16.04.2006, 15:08
groza slab mesec do mature je ti pa ne veš kaj se piše. Si pa veliki optimist, če misliš s takim načinom opravit poklicno maturo. Upam, da si se vsaj prijavla na maturo, če ne druzga.

Ti jst povem..čeprov sm že napisala enkrat na začetku teme. Pri slovenščini ( poklicna matura ) se piše vodena interpretacija neznanega besedila in btw to ni esej.

:rolling: :rolling: :rolling:

Pika
17.04.2006, 08:43

ojej moraliziraš:evil:

moji maturitetni dnevi so že kar nekaj let nazaj oddaljeni, vmes sem si pridobila že naslednjo stopnjo izobrazbe....sprašujem za seznam čtiva za nekoga drugega ok?

sicer s to osebo imava seznam, samo sem govorila z neko žensko, ki tudi letos opravlja maturo iz poklicne slovenščine, pa je rekla, da so spremenili ene par knjig za letos...na strani RIC-a pa tut niso tok pametni, da bi gor ruknl seznam:nonono:

DarkBloom
17.04.2006, 11:25
V vsakem primeru se mi zdi neumno spraševat take zadeve po forumih. Če te zanima oz. tvojga kolega naj gre na šolo in se pozanima pri profesorjih slovenščine. To pa res ne bi smel bit težko :dontknow:

Pika
17.04.2006, 12:39
V vsakem primeru se mi zdi neumno spraševat take zadeve po forumih. Če te zanima oz. tvojga kolega naj gre na šolo in se pozanima pri profesorjih slovenščine. To pa res ne bi smel bit težko :dontknow:

ampak ti maš pa res odgovor na vsa vprašanja:D

no reši mi tegale: kaj, če nisi videl šole od znotraj 15 let in nisi v nobenem programu? koga potem vprašaš?

ponga
17.04.2006, 12:44
ampak ti maš pa res odgovor na vsa vprašanja:D

no reši mi tegale: kaj, če nisi videl šole od znotraj 15 let in nisi v nobenem programu? koga potem vprašaš?

če nisi šole vidu že 15 let, potem itak ne moreš it kr tko na poklicno maturo, ne da bi se udeležil kakršnihkoli priprav... :nonono:

Pika
17.04.2006, 13:22
če nisi šole vidu že 15 let, potem itak ne moreš it kr tko na poklicno maturo, ne da bi se udeležil kakršnihkoli priprav... :nonono:

itak lahko, samo če veš, kaj boš pisal:2thumbs:

DarkBloom
17.04.2006, 15:00
@ Pika a ti misliš, če bi se šel/šla pozanimat na kako srednjo šolo, da ti ne bi bili pripravljeni povedat kako je s tem. Pa sej na večini srednjih šol imajo zdaj tut programe za izredne dijake. Tako, da verjetno tam zveš vse in še več ne pa, da sprašuješ po forumih.

ponga
17.04.2006, 15:06
Predvsem bi vsakemu, ki že 15 let ni bil v šoli, pa želi it delat poklicno maturo KORISTILO stopit do posameznih profesorjev na neki šoli pa se majčkeno pozanimat, kako poklicna matura sploh zgleda.
Če jo ima namen narest, seveda.

Kje se je pa prijavil na poklicno maturo? Na eni šoli jo bo itak moral delat, a ne?!

DarkBloom
17.04.2006, 15:23
Na poklicno maturo se je treba prijavit 60 dni prej. Prijavnica se je dobila v srednji šoli. Izredni dijaki morjo pa itak maturo plačat

Pika
17.04.2006, 16:08
ok, tenks vsem:2thumbs:

babika1
05.05.2006, 10:14
Za vse, ki vam ni jasno:
Pri eseju ne poznaš dela in pišeš o odlomku.Držiš se vprašanj, ki jih dobiš zraven in odgovarjaš v odstavkih, tako da ima smisel in obliko.
Pri jeziku pa je razčlemba neumetnostnega besedila.

Matej07
18.10.2007, 16:31
Ker sem bil neuspešen v prvem in drugem roku poklicne mature(v prvem roku sem naredil dva izpita, v drugem roku pa zaradi bolezni nisem naredil preostala dva izpita to sta Matematika in Slovenščina na teh dveh nisem bil ne v prvem ne v drugem roku).

Po novem letu se bom začel intezivno pripravljat na poklicno maturo, ker sedaj imam bolj malo časa, ker delam.

http://www.ric.si/poklicna_matura/predmeti/matematika/
RIC, državni izpitni center, splošna matura, poklicna matura

Da vam razložim situacijo kakšna je bila med tekočim letom 2006/07, ko se je bližalo konec leta in z tem tudi začetek poklicne mature smo si med sošolci full na veliko kopiral zapiske. Po tem, ko sem dobil vse zapiske sem imel toliko enih papirjev, da sem se zgubljal med njimi. Sedaj pa sem se odločil, da si bom nabavil knjigo na poklicni maturi in se z nje učil, kaj pravite na to. Kaj pa pravite na RIC spletno stran IZPITNI KATALOGI. Še morda kakšen nasvet kako se dobro pripraviti na preostala dva izpita. Druga dva sem naredil z 5 in 3 te dva bi pa rad naredil z vsaj 4.

lp

pinky
18.10.2007, 16:34
Glede na tvoj post - uči se slovnico. Zelo.

Matej07
18.10.2007, 17:08

...in kaj je narobe z mojim postom. Na hitro sem ga napisal in zato so tudi napake, kje jih ma ni.

n...
18.10.2007, 20:21

slovníce;)

Andreea
19.10.2007, 08:58
Kvečjemu slóvnice. :veryevil: Z "uči se slovnico" ni nič narobe. :p

johnorka
24.06.2011, 14:23
Hello :2thumbs:

Obiskujem izrednji študij pa sem imel na maturi slovenščino.

Zanima me, če slučajno ne bo pozitiven rezultat, ali grem lahko opravljat

samo slovenščino na drugo šolo.

Kakšen je to postopek ?

Bay

ebutaljib
24.06.2011, 14:45
Ponavadi se dela matura pred študijem ;)