Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hipoteticno vprasanje

paradox
14.03.2006, 05:18
Katera od navedenih moznosti bi po vase lahko ustvarila svetovni mir, ce bi bila implementirana svetovno?

Filozofija
Znanost (Tehnologija)
Nov ekonomski sistem
Ena religija
Spiritualnost
Nicesar od nastetega

...ce ni nic od nastetega, kaj bi bila vasa moznost?

Thanks, for participation.
:kmet:

twarlock
14.03.2006, 05:24
slednje.
pa d'dodam k'tvojem vprašnju...
če nič od naštetega, potem... kaj pa bi po vaše lahko ustvarilo svetovni mir?

paradox
14.03.2006, 05:33
...si hotel kaj dodati, ali morda mislis motiv kot tak :shy:

paradox
14.03.2006, 05:35
slednje.
pa d'dodam k'tvojem vprašnju...
če nič od naštetega, potem... kaj pa bi po vaše lahko ustvarilo svetovni mir?...tole je blo pa hudo :shock::cool: ...iste misli
...and thanks:wink:

Salmantino
14.03.2006, 08:12
Verjetno je preveč utopično pričakovat, da bi podoben vzorec deloval tudi danes, vendar je pax romana uspel ravno zaradi rimskega izvoza trgovanja in civilne infrastrukture na osvojena območja, v ostalo se pa niso kaj preveč vtikali. Zadovoljnim ljudem se ne da bojevat, tam ni prostora za ekstremizme.

No, v Star Treku jim je uspelo :cool2:

caramia
14.03.2006, 13:56
Svetovni mir je utopija. Po zakonu evolucije se vsak bori za svojo eksistenco, ne glede na to, kaj dobimo v roke. Smo preveč človečnjaški. Ni recepta, vendar si lahko prizadevamo za ravnotežje, še najboljše orodje za to pa je razgledanost.

mrjerry
14.03.2006, 13:58
caramia :approve:

anarchy
14.03.2006, 22:15
Predvsem nov ekonomski sistem, cemrav marsikaj od nastetega igra tudi kljucno vlogo za svetovni mir, toda bitvenega pomena je to dejstvo, da denar je sveta vladar in, da reven clovek, za preziveti naredi kakrkoli, torej tudi krade, ubija, itd....

Lahko bi vsi ziveli lepo in v miru, samo nekateri nam tega ne privoscijo, zaradi tega je potrebno narediti nov ekonomski sistem, zatem pa se malo spremeniti zakone.

Pa pomislite se enkrat no, zakaj se dogaja vecina zla in vojn, samo zaradi denarja. Ce bi imeli vsi denar, b bili skoraj v popolnem miru, bilo bi samo se neki problemov, predvsem, sovrapopulacije in stvari vezane z spolnostjo, ker ljubezni se ne da kupiti.

mrjerry
15.03.2006, 09:11
Kakrsenkoli sistem bomo imeli, vedno bodo obstajali ljudje, ki se bodo v njem znasli boljse ali slabse. To bo pripeljalo do slojevanja druzbe in koncno do druzbenih napetosti. Torej je mir in vsesplosno zadovoljstvo totalna utopija.

P.S.: Kar ne pomeni, da se temu idealu nima smisla vsaj do neke mere priblizati.

nejc
15.03.2006, 09:22
pustimo ob strani, da je svetiovni mir utopija. odvisno sicer, kaj razumemo pod svetovni mir. js sem glasoval za eno religijo, čeprav ne pripadam nobeni. ampak ko pomislim, največ sranja se je v zgodovini dogajalo v imenu različnih religij, predvsem krščanstva. čeprav je tudi hitler deloval v imenu "religije". pač svoje. torej, če bi islam in krščanstvo bila eno in isto, ne bi govorili o "spopadu civilizacij". če bi protetstanti in katoliki bili eno in isto, ne bi bili severne irske itd. iz tega sem izhajal. čeprav je pa res, da to nikakor ne pokrije vseh spopadov. pa tudi, če bi bila ista religija, bi človeška narava pač našla motivacijo za spopad kje drugje. mogoče ekonomski itd.

mrjerry
15.03.2006, 09:46
Ja, ampak tudi, ce obstaja samo ena religija, se se vedno pojavi konflikt med tistimi, ki jo sprejmejo in tistimi, ki jo ne.

castor
15.03.2006, 10:01
Ničesar od naštetega. kaj, pa res ne vem.

anarchy
15.03.2006, 14:40
Ničesar od naštetega. kaj, pa res ne vem.

Ma kako lahko recete nicesar od nastetega in potem se ne veste, kaj naj bi lahko pripomoralo najvec k boljsemu svetu, saj vse od nastetega, v neki meri pomaga k boljsemu svetu.

anarchy
15.03.2006, 14:43
Kakrsenkoli sistem bomo imeli, vedno bodo obstajali ljudje, ki se bodo v njem znasli boljse ali slabse. To bo pripeljalo do slojevanja druzbe in koncno do druzbenih napetosti. Torej je mir in vsesplosno zadovoljstvo totalna utopija.

P.S.: Kar ne pomeni, da se temu idealu nima smisla vsaj do neke mere priblizati.

Ma po mojem, pa ni utopija, temvec zelo mozna resnicnost, se posebej v danasnjih cajtih, ko smo tehnolosko toliko napredni, kajti ja, tudi tehnologija nam lahko zeloooo pomaga k boljsemu svetu, ali k toliko slabsemu, odvisno, kako jo bomo uporabili.

No, kot sem ze reku, glede spremembe ekonomskega sistem, sem mislu to, ce bi dobro spremenili ekonomski sistem, ker, ce bi naredili tako, da bi bili bogati se bolj bogati in revni se revnejsi, to seveda ne bi nic pomagalo situacije, temvec se bolj poslabsalo, skratka vse nastete stvari se lahko uporabljajo za dobro ali zlo.

anarchy
15.03.2006, 14:47
pustimo ob strani, da je svetiovni mir utopija. odvisno sicer, kaj razumemo pod svetovni mir. js sem glasoval za eno religijo, čeprav ne pripadam nobeni. ampak ko pomislim, največ sranja se je v zgodovini dogajalo v imenu različnih religij, predvsem krščanstva. čeprav je tudi hitler deloval v imenu "religije". pač svoje. torej, če bi islam in krščanstvo bila eno in isto, ne bi govorili o "spopadu civilizacij". če bi protetstanti in katoliki bili eno in isto, ne bi bili severne irske itd. iz tega sem izhajal. čeprav je pa res, da to nikakor ne pokrije vseh spopadov. pa tudi, če bi bila ista religija, bi človeška narava pač našla motivacijo za spopad kje drugje. mogoče ekonomski itd.

Po eni strani se mogoce strinjam, po drugi strani, pa se ne moram toliko, ker je neki mi ni nikoli bilo jasno in se zmeraj mi ni jasno in sicer, zakaj taki spopadi med razlicnimi verami? Tega res ne moram razumeti, vojne nastajajo ponavadi zaradi denarja, mogoce tudi verske ja, saj veste, koliko denarja je v religiji, saj drugace res ne razumem, zakaj neko sovrastvo med razlicnimi verami? Zakaj bi mogu nekoga ubiti, ker ne verjame v istega boga ali vero, kot jaz?

Kot, da bi se mi pobijali zaradi sporta (saj se v bistvu) Meni ni vsec ta igralec, drugemu je una ekipa in potem pride do spopadov.

Mogoce bi bila resitev predcasna usmrtitev agresivnih ljudi.

mrjerry
16.03.2006, 14:00
Ma po mojem, pa ni utopija, temvec zelo mozna resnicnost, se posebej v danasnjih cajtih, ko smo tehnolosko toliko napredni, kajti ja, tudi tehnologija nam lahko zeloooo pomaga k boljsemu svetu, ali k toliko slabsemu, odvisno, kako jo bomo uporabili.

No, kot sem ze reku, glede spremembe ekonomskega sistem, sem mislu to, ce bi dobro spremenili ekonomski sistem, ker, ce bi naredili tako, da bi bili bogati se bolj bogati in revni se revnejsi, to seveda ne bi nic pomagalo situacije, temvec se bolj poslabsalo, skratka vse nastete stvari se lahko uporabljajo za dobro ali zlo.

Se enkrat pazljivo preberi, kaj sem napisal. Tudi, ce resetiras situacijo in das vsem enako denarja, enake moznosti, enako izobrazbo, se ti bo slika v NEKAJ DNEH podrla. Nekateri bodo namrec delali, drugi bodo lenarili. Nekateri bodo se vedno morali biti smetarji in drugi direktorji. In cetudi ti uspe resiti ta problem, bodo nekateri ziveli tam, kjer lahko rudarijo surovine, drugi bodo pa ziveli v nemogocih klimatskih razmerah. In seveda bili odvisni od drugih.

Luka2k
16.03.2006, 15:22
en res velik, ampak res ogromen, globalni grupni seks, ki bi trajal pet let. Svi goli, pa ko što voli :approve:

mrjerry
16.03.2006, 15:23
Dobro ves, da s tabo noben ne bi hotel. Pa bi bli spet tam...

Luka2k
16.03.2006, 15:26
as we speak, se pred mano dogaja mudfight štirih playbojevih zajčic. Nagrada sem jest zemfom.

mrjerry
16.03.2006, 15:29
Ja... Nagrada bo, ko bo fajt koncan. Ce sploh bo ;)

Luka2k
16.03.2006, 15:30
deb čimdlje trajal....

zdej pa nehi spemat, pa spisdi.

mrjerry
16.03.2006, 15:34
prov prov

Luka2k
16.03.2006, 15:34
aja, še ena resna... Če bi vsi verjeli v karmo, bi bil svet neprimerno lepši. Svetovni mir lahko reši samo ljubezen. Ker pa imamo ljudje za vsako čustvo tudi nasprotje in ker smo porazni pri balansiranju, je doseg svetovnega miru čista utopija.
Realno je svetovni mir možen samo ob eliminaciji človeške rase.

mrjerry
16.03.2006, 15:39
a pej no pej no

Kaj pa predatorji?

Luka2k
16.03.2006, 15:42
dej... :sleepy:

s****i...

Alias
16.03.2006, 20:38
..ko ga bod(m)o ljudje v sebi našli

anarchy
17.03.2006, 20:12
Se enkrat pazljivo preberi, kaj sem napisal. Tudi, ce resetiras situacijo in das vsem enako denarja, enake moznosti, enako izobrazbo, se ti bo slika v NEKAJ DNEH podrla. Nekateri bodo namrec delali, drugi bodo lenarili. Nekateri bodo se vedno morali biti smetarji in drugi direktorji. In cetudi ti uspe resiti ta problem, bodo nekateri ziveli tam, kjer lahko rudarijo surovine, drugi bodo pa ziveli v nemogocih klimatskih razmerah. In seveda bili odvisni od drugih.

To itak, samo vprasanje, kdo bo bil direktor in kdo smetar, saj ne bo bilo isto, kot sedaj, saj brezposelnosti morda skoraj ne bi bilo, vsi bi delali, samo dosti manj, ter boljse, ker bi bili vsi zadovoljni. Smetar ali direktor isto zasluzis, konkurence ne bi bilo vec, ker bi skupne moci vlozili v neko delo, ter ga naredili odlicno. Saj neke majhne socijalne razlike bodo itak lahko bile, mogoce bi morali celo spremeniti place, tako, da bi imel smetar visjo placo od direktorja, pa bi takoj resili vse probleme, ki jih imamo v danasnjem svetu, ki se bojimo, da bi zmanjkalo delovne sile.

Zapomnite se samo eno, delavec lahko zivi brez direktorja, direktor, pa ne mora brez delavca, ker je prevec len, samo bi se vseeno potrudu, ce bi hotu kaj zaluziti.

Zakaj se ljudje bojimo sprememb? Dokler ne probamo ne moramo vedeti.

anarchy
17.03.2006, 20:13
aja, še ena resna... Če bi vsi verjeli v karmo, bi bil svet neprimerno lepši. Svetovni mir lahko reši samo ljubezen. Ker pa imamo ljudje za vsako čustvo tudi nasprotje in ker smo porazni pri balansiranju, je doseg svetovnega miru čista utopija.

Ta zadnjo se v bistvu tudi lahko 100% strinjam, ker z tem bi res dosegli mir, saj vesolje bi zivelo naprej tudi brez nas.

paradox
19.03.2006, 08:30
aja, še ena resna... Če bi vsi verjeli v karmo, bi bil svet neprimerno lepši. ...why...morda zato, ker bi bil vsak clovek 'sposoben' sprejeti vse svoje izkusnje kot nekaj kar pac mora izkusiti? ...nekako tako kot vera v usodo...
...nadalje, kako lahko 'uskladis' logicno z 'just to believe''... doesn't your rationality objects?:shy:

Svetovni mir lahko reši samo ljubezen. Ker pa imamo ljudje za vsako čustvo tudi nasprotje in ker smo porazni pri balansiranju, je doseg svetovnega miru čista utopija.

...emocije in racionalna thought niso v diametralnem nasprotju...
Utopija - z danasnjimi vzorci in moznostjo procesiranja le teh, ja. Lahko bi rekla, da tisto, kar si ne mores prestavljati je za nekoga nedosegljivo, za nekoga drugega pa enostavno oznaceno kot miracle. Vedno nasa pamet navezuje nove abstrakcije na ze poznano znanje.

In nekega dne v prihodnosti, bomo naredili tudi pravo povezavo, ce se seveda preje ne unicimo. Kar pa spet ne verjamem, da bi se v celoti, razen, ce pade kaksen 200km asteroid na nas planet in se zacne evolucija cisto nove vrste...

Skratka svetovni mir v svetu katerega ustvarjamo dejansko izgleda kot utopija, a ne samo zato ker smo porazni, ce uporabim tvoj izraz, pri balanciranju nasih custev, temvec preje zato, ker se nismo 'prisli' dovolj dalec...(...dopuscam moznost, da se motim, ker ne razumem :shy:...in ce se, upam, da mi bo nekega dne jasno zakaj)

Seveda obstaja pa tudi moznost, da smo inherently bolj iracionalna, kot racionalna bitja...:big: (:clown:) ...

paradox
19.03.2006, 08:36
..ko ga bod(m)o ljudje v sebi našli...:smile:
... in kako mislis, da lahko pridemo do te tocke:wink:

mungo
19.03.2006, 08:45
Jedrsko orožje! :veryevil:

Katera od navedenih moznosti bi po vase lahko ustvarila svetovni mir, ce bi bila implementirana svetovno?

Filozofija
Znanost (Tehnologija)
Nov ekonomski sistem
Ena religija
Spiritualnost
Nicesar od nastetega

paradox
19.03.2006, 08:48
...
Zapomnite se samo eno, delavec lahko zivi brez direktorja, direktor, pa ne mora brez delavca, ker je prevec len, samo bi se vseeno potrudu, ce bi hotu kaj zaluziti.
... slabe izkusnje z direktorji :big: ...Anarchy, kaj pa ce mas celo tovarno robotov (unih pravih :clown: ) pa jih director samo upravlja...

Zakaj se ljudje bojimo sprememb? Dokler ne probamo ne moramo vedeti. ...s temle vprasanjem bi pa lahko odprl kar novo temo:wink:

... morda zato, ker precenijo to kar imajo :shy:

Balthazar
19.03.2006, 11:33
Na mikronivoju (družina, manjše združbe) mir in harmonija obstajata. Saj se ne kolje vsaka družina med sabo. Torej smo ljudje po naravi zmožni (in tudi večina želi) živeti v miru.

Ekonomski in finančni sistem (ne mislim kapitalizma kot takega) pa je gonilo razlikovanja in motor sporov, vojn in prerazporejanja bogastva. Na obstoječih temeljih mir nikakor ni možen, možni so edino ciklični zlomi in propadi, tako deluje obstoječi sistem. Žal.

paradox
19.03.2006, 11:44
Jedrsko orožje! :veryevil:...:big:...taksen mir bi bil predvsem za cockroaches dober...oni vse prezvijo:angel:

anarchy
19.03.2006, 13:10
... slabe izkusnje z direktorji :big: ...Anarchy, kaj pa ce mas celo tovarno robotov (unih pravih :clown: ) pa jih director samo upravlja...
:

Saj to je mozen scenarij v prihodnosti, takrat, pa ne bo bilo potrebe po delavcih in populacija ljudi se bo lahko zmanjsala za 90% in vec. Ziveli bodo samo se bogati, ker revezev ne bodo vec potrebovali.

anarchy
19.03.2006, 13:14
Na mikronivoju (družina, manjše združbe) mir in harmonija obstajata. Saj se ne kolje vsaka družina med sabo. Torej smo ljudje po naravi zmožni (in tudi večina želi) živeti v miru.

Jaz se pa z tem lih ne bi strinjal, ker tako, kot velja ta izjava, velja tudi ta,. da na temu nivoju tudi prihaja do velikih konfliktov in lih zaradi teh konfliktov na mikronivojih se odrazajo potem tudi na makronivoju, tako v dobrem, kot v slabem smislu.

Poglej samo, koliko ljudi se ubije znotraj v lastni druzini ali zakonu, ali primere pedofilije, ko starsi zlorabljajo lastne otroke. Saj v bistvu se strinjam z tabo, mir in harmonija obstajata, samo to ni vsa resnica, kajti obstajata tudi nemir in neharmonija. JING in JANG sta povsod prisotna.

mikimaus
19.03.2006, 13:53

Filozofija
Znanost (Tehnologija)
Nov ekonomski sistem
Ena religija
Spiritualnost
Nicesar od nastetega

Žižek pravi da ateizem:veryevil: :veryevil: :veryevil:

matt
19.03.2006, 14:23
Slednje. 200-kilometrski asteroid would do the trick.

Pikado
19.03.2006, 16:20
Svetovni mir se ne ustvari...preprosto je!
Ustvarja se samo nemir!!!

monster
19.03.2006, 18:22
glasoval sem sicer za spiritualnost in čeprav sem drgač kar optimist se ob razsežnostih takega vprašanja prelevim v pesimista :)

globalna katastrofa (asteroid ja matt), 3/4 mrtvih in štart na novo. Pa velik seksa bi pomagal ja :D :D

p.s. btw: dobra tema doxi as allways ;)

mrjerry
21.03.2006, 08:34
To itak, samo vprasanje, kdo bo bil direktor in kdo smetar, saj ne bo bilo isto, kot sedaj, saj brezposelnosti morda skoraj ne bi bilo, vsi bi delali, samo dosti manj, ter boljse, ker bi bili vsi zadovoljni. Smetar ali direktor isto zasluzis, konkurence ne bi bilo vec, ker bi skupne moci vlozili v neko delo, ter ga naredili odlicno. Saj neke majhne socijalne razlike bodo itak lahko bile, mogoce bi morali celo spremeniti place, tako, da bi imel smetar visjo placo od direktorja, pa bi takoj resili vse probleme, ki jih imamo v danasnjem svetu, ki se bojimo, da bi zmanjkalo delovne sile.
Ni problem v tem, kako je z brezposelnostjo, ampak je problem z delavnimi mesti samimi po sebi. Po eni strani: ce smo si vsi enaki, zakaj potem nekdo sedi v lepi pisarni v lepi obleki, nekdo drug pa v kombinezonu izvaja terenska dela. Po drugi strani: oba cloveka sta potrebna. Potrebujes ljudi, ki delajo (fizicno) in potrebujes ljudi, ki jih organizirajo. Potem potrebujes se ljudi, ki zagotavljajo normalno zivljenje prvih dveh (zdravniki, odvetniki, frizerji, storitve skratka) in tako naprej. Bistvo je torej v tem, da se mora delo razdeliti, ker nihce ne more biti vsak dan najprej 3 minute smetar, nato 8 minut direktor, nakar minuto in pol zdravnik... Kar bi bilo sicer najbol fer, ker bi vsi poceli vse in v enakih odmerkih. Najbrz je ze vec kot ocitno, da tak sistem ne bi funkcioniral niti sekundo.

Tole je brezpredmetno. Razmisljati moras z druge strani. Biti direktor, oziroma vodja nekega sistema, je bistveno tezje, kot v tem sistemu delati. Voditelji niso voditelji zato, ker so leni (tole si tko kresnu, da kr res ni), ampak zato, ker imajo voditeljske sposobnosti. Zato ni res, da delavec ne bi mogel preziveti brez vodje. Delavec v kompleksnem proizvodnem sistemu (tovarna, na primer) sam po sebi ni nic. In ce vodja zaserje, potem tudi delavec sam po sebi ne more storiti nicesar vec. Lahko zamenja sluzbo, postane spet delavec novemu vodju. Vodja pa se lahko po sili razmer se vedno prelevi v delavca.

anarchy
21.03.2006, 14:57
Ma ti s tudi malo zaril. Saj res, da niso vsi enako sposobni in zato valda, da en fizicni delavec ne bo sel operirati srca nekemu cloveku, saj nima dovolj znanja. Delo bi si razdelili, samo pametno, bilo bi vec zdravnikov, ki bi delali manj cajta in tako, bi bili bolj spociti, pa bolj z uzitkom bi delali. Direktorjev in marsikoga sploh ne bi vec rabili, ker ljudje niso tako zatelebljeni, da ne znajo pometati ceste, saj mui ne govori direktor, kako mora drzati metlo v roki. Banke ne bi bile potrebne, zavarovalnice niti, menagerji niti, pobiralci parkirnine in vstopnine za v kino, muzej,m itd.... ne bi rabili, toliko delovnih mest, i se sprostilo in ostalo lepo porazdelilo.

Saj ne bi bilo toliko razlicno od danasnjega sistema, bilo bi skoraj isto, samo boljse, ker bi bili lahko vsi zaposleni in delali manj, ter bolj sprosceno, ker ne bi bilo konkurence in ne bi mogli skoraj nic za***ati.

Drugace pa me kar razsveti, zakaj bi potrebovali v mojem sistemu direktorja.

Jaz sem reku, da delavec lahko prezivi brez vodje. Ce delavci zaserjejo ali strajkajo, pa lahko direktor da odpoved, saj samo se ne bo nic naredilo ali popravilo, pa ceprav ima ne vem kaksne sposobnosti ta direktor. tako, da tvoje izjave so brezpredmetne.

No v mojem sistemu bi bilo vse lepo in prav. V danasnjem, pa vidimo, kako je.

paradox
22.03.2006, 22:17
Svetovni mir se ne ustvari...preprosto je!
Ustvarja se samo nemir!!!...cista filozofija :cool::wink:
...tko mal iz druge perspektive... ce pomislis je nemir tisto kar je blizje 'to be alive'... absolutni mir je neobstoj ...

paradox
22.03.2006, 22:36
glasoval sem sicer za spiritualnost in čeprav sem drgač kar optimist se ob razsežnostih takega vprašanja prelevim v pesimista :)

globalna katastrofa (asteroid ja matt), 3/4 mrtvih in štart na novo. Pa velik seksa bi pomagal ja :D :D

p.s. btw: dobra tema doxi as allways ;)...zdrava mera pesimizma je potreben 'ingredient' za kriticno presojo :shy:

...matt's solution is nature's 'wild card', ce verjames, da nakljucje ne obstaja ...bad solution za vrsto, ki misli, da je 'master of this planet' :clown::big:

p.s. ...you're too kind:wink:
...

Pikado
23.03.2006, 18:06
...cista filozofija :cool::wink:
...tko mal iz druge perspektive... ce pomislis je nemir tisto kar je blizje 'to be alive'... absolutni mir je neobstoj ...
Točno...neobstoj ničesar nam da absolutni mir, ker mir preprosto je, tudi če ni ničesar drugega....in zato ga ni treba ustvarjati...če hočemo čimveč miru, ga nikakor ne smemo ustvarjati, ker je to jalovo delo, ampak preprečevati nemir....danes se večinom dela na ustvarjanju miru, brez preprečevanja starega nemira in celo z ustvarjanjem novega nemira...

Vojaki dveh nasprotnih strani se odločijo da bodo mir ustvarili z orožjem....
Vojaki dveh nasprotnih strani se odločijo da ne ubogajo svojih generalov....

anarchy
25.03.2006, 10:45
Točno...neobstoj ničesar nam da absolutni mir, ker mir preprosto je, tudi če ni ničesar drugega....in zato ga ni treba ustvarjati...če hočemo čimveč miru, ga nikakor ne smemo ustvarjati, ker je to jalovo delo, ampak preprečevati nemir....danes se večinom dela na ustvarjanju miru, brez preprečevanja starega nemira in celo z ustvarjanjem novega nemira...

Vojaki dveh nasprotnih strani se odločijo da bodo mir ustvarili z orožjem....

Se strinjam, saj zato, sem bil zmeraj proti vojski in uboganju ukazov. Jaz se lahko branim, napasti pa ne smem. Uni, ki napadjo, bodisi vojasko (fizicno) ali verbalno (pssihicno) so zame samo mali ljudje, ki niso vredni zivljenja na temu planetu, ker ne delajo nic dobrega.

In zadnjim mojim stavkom je neki zelo narobe in sicer to, ker ponavljam, kar nekateri govorijo.

Saj pri ljudeh ni pomembno to, ce ne naredijo nic dobrega, vazno je samo to, da ne naredijo nic slabega in z tem mislim, da sem dokoncno povedal svoje, ki se lepo ujema tudi z tvojo izjavo. Ni potrebno delati dobro ali mir, ker bolj pomembno je to, da se ne dela slabega in nemira, ostalo pa se bo samo postelalo.

paradox
26.03.2006, 07:48

...ah, ja ne sam generalov;)

Alias
26.03.2006, 19:46
...:smile:
... in kako mislis, da lahko pridemo do te tocke:wink:

Hm. Niti ne mislim, da bi bilo treba kam "iti"...Namreč ni točka, ampak stanje, ki ga verjetno vsi dobro poznamo...

Cvetlični deček
26.03.2006, 21:12
Jah is the answer

sicer sem pa glasoval za $$less ekonomski sistem :D

paradox
16.04.2006, 08:44
...da mal obudim tole temo...

---------------
Since the emergence of modern civilisation, human society has assumed a basic framework, from Ancient Egypt to Rome, to the British Empire and Pax Americana; it insists on the inequality of man, and builds its foundations on the exploitation of one class by another, be it on the grounds of ethnicity, religion, economic status or whatever else. Gradually, we have allowed this framework to contort our social collectives and innate moral conscience into compliant, subordinate carcases. One by one, interpersonal relationships between us is being reduced to mere financial transactions and bureaucracy.

This may be a natural consequence to the growth of human technology, but is nevertheless seriously determintal to our social needs and could quite easily be consciously rejected by society, if such were it's desires.

Now, in every part of our social lives, from the popular culture to the propaganda system, there is constant pressure to make people feel that they are helpless, that the only role they have in life is to ratify monetary decisions and to consume. And so the masses of demoralised, desensitised machine parts dutifully sacrifice their labour for the promise of whatever economic incentives those who exploit dangle before their eyes, like a carrot on a stick; ever present, never attainable.

However, far from being an efficient model for co-existence, this framework, what many would call the “state” in modern terms, is the perfect conflict-generating machine. When men and women are born and bred with only a fraction of the dignity, respect or material wealth of men and women just like them elsewhere, hatred is incited, alienation sets in and violence inevitably ensues.

Not only is this amoral according the basic presumptions suggested earlier, but this framework threatens the very survival of the species, as opposing sides swell in number and the weapons of war become ever more destructive. As Einstein said, “I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.”

The modern global model of society is not based upon the axiom of equality, but on inequality, in resignation to the global economic model, capitalism. It relies on the mystification of the social aspects of man and the construction of artificial divisions within society in order to maintain the endless pursuit of wealth amongst the rich. Why does it do this? What is the purpose of this ever exploiting, ever dividing, ever indoctrinating machine? Quite simply to privatise the material universe, restricting it to the hands of the few by withholding it from the hands of the many. It to this concept that much struggle and inequality in the world can be attributed.

Government, that being the sociological rules and guidelines of the collective as defined in law, and all who exercise power over the “oppressed”, are concerned simply with the generation of profit at the expense of the labouring classes, not the fulfilment on human life in equal proportion.

Thus, in a world in which human technology could quite easily provide plenty for all, we have the monstrous imbalanced distribution of wealth leading to the breakdown of democracy and the onslaught of poverty in the developing world, and as this economic system twists our social roles in order to maintain its self, we see the prevalence of racism, sexism and other forms of discrimination.
------------------------------------

Cvetlični deček
16.04.2006, 19:25
Doxi, jst se počutm precej brez moči karkol spremenit tle. Ni mi všeč, ampak kot miljoni drugih mi vsakodnevno pehanje za dobrinami nudi dokaj instantno zadovoljitev potreb in se mi zdi, da bi bilo za spremembo global governmenta čist preveč dela za eno osebo.
Ti recimo vsaj daš drugim vedet, ampak... Sej nimamo izbire, ali pač?

JstSama
17.04.2006, 05:38
Moje mnenje je, da če že nisi od nobene koristi, vsaj škode ne deli. :approve:

buba
17.04.2006, 15:01
verjetno trikotnik --- Stirnerjev egizem --- Sidartina " brezzeljnost --- in komunisticna ekonomija....

paradox
17.04.2006, 23:15
...se mi zdi, da bi bilo za spremembo global governmenta čist preveč dela za eno osebo.
... Sej nimamo izbire, ali pač?...za eno osebo pa res
...izbiras pa 'vsakodnevno'...ze to, da si prebral moj prejsnji post, ki ga kdo drug ni je bila izbira. In morda bos kdaj v situaciji, ko se bos zaradi prebranega odlocil drugace kot bi se sicer...;)

Cvetlični deček
17.04.2006, 23:36
Grem se vpisat v SDS, mogoče majo kak dober socialistični projekt, pri katermu bom sodeloval :S

anarchy
18.04.2006, 15:15
Kaj bi potem spremenilo svet v bolje, ce ni nicesar od nastetega? Mogoce so bili ljudje nepismeni in so mislili, da tam pise, ne znam odgovoriti na to vprasanje in so ga kliknili, saj to je edini mozni razlog, ker, ce bi bili pismeni in kaj pametni, potem bi znali odgovoriti, tako, pa do sedaj ni se nihce kaj pametnega napisal, razen mene. HA!