Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prijateljstvo

anarchy
14.03.2006, 22:02
Kaj imate vec prijateljev istega spola ali nasprotnega spola? Pa naj vas ne bo sram odgovoriti, saj prijateljstvo nima veze z spolno usmerjenostjo ali seksualnostjo.

kapara
14.03.2006, 22:23
Kaj imate vec prijateljev istega spola ali nasprotnega spola? Pa naj vas ne bo sram odgovoriti, saj prijateljstvo nima veze z spolno usmerjenostjo ali seksualnostjo.

Če je pravi prijatelj, potem ni važno katerega spola sploh je

castor
15.03.2006, 06:57
Pravega prijatelja že dolgo nimam.

mrjerry
15.03.2006, 08:42
Mam zelo malo prijateljev, razmerje pa je priblizno fifty-fifty, morda kak moski vec od zenske.

Izbira prijateljev nima nikakrsne zveze s seksualnostjo. Kot prijatelje sprejemam ljudi, na katere se lahko zanesem in s katerimi se dobro razumem.

RH-
15.03.2006, 10:15
Pravega prijatelja že dolgo nimam.

ima to kaj veze s tem, da imas resno punco?

castor
15.03.2006, 12:13
ima to kaj veze s tem, da imas resno punco?

Takrat sem tisto klapo s katero sem prišel v puberteto izgubil, da. Pač oni so bili tipični žurerji, vedno dovolj pijače itd., jst sem se pa kmalu umiril. in smo šli svojo pot. Ampak sej take "prijatelje" verjetno itak izgubiš.

Lilly the Bear
15.03.2006, 12:58
Pravih prijateljev imam bolj malo. Prave so itak prijateljice, ampak to je v bistvu samo 1. Mogoče 2.

Imam pa veliko več moških kolegov. Z ženskami mi nekak ne gre. :nonono:

nickyta
15.03.2006, 13:32
Vedno sem imela več prijateljev, ker se pač bolj razumem z njimi. Prijateljice so ble pa šle..najboljše ni blo nikol..no je bla in še ta me je izdala.
Sicer se najde izjema na vsake kvatre..ampak..ah škoda besed.

In vedno sm se bolš počutila v moški družbi.

RH-
15.03.2006, 14:49
Takrat sem tisto klapo s katero sem prišel v puberteto izgubil, da. Pač oni so bili tipični žurerji, vedno dovolj pijače itd., jst sem se pa kmalu umiril. in smo šli svojo pot. Ampak sej take "prijatelje" verjetno itak izgubiš.

same here...:approve:

anarchy
15.03.2006, 14:54
No enkrat je bila tudi tema, ali je sploh mozno biti priatelj z nasprotnim spolom, brez, da je kaj seksualnega povezano, ali neki takega. No, saj vcasih je mozno, samo vecinoma, kadar je vpletena seksualnost, to ni vec prijateljstvo, temvec je neki drugega, ali partnerstvo, ali samo seksualni plen, brez potrebe po prijatljskem stiku, temvec samo po seksualnem.

No, pa gremo opredeliti se na partnerco in prijatelje. Partnerco ali partnerja, se ponavadi ima samo enega, prijateljev pa vec, zato dam vprasanje, ce bi mogli izbirati, kaj bi izbrali samo eno partnerco ali prijatelje?

RH-
15.03.2006, 15:00
partnerico, definitivno!

castor
15.03.2006, 15:48
partnerico, definitivno.

ponga
15.03.2006, 17:42

več imam prijateljev moškega spola.
prouzaprou imam zelo stroge kriterije, komu rečem prijatelj. pri ženskem spolu se številka PRAVIH prijateljev ustavi na 1, pri moškem pa na 2. To so tisti "ta pravi"...

raksha
15.03.2006, 18:31
Vedno sem imela več prijateljev, ker se pač bolj razumem z njimi.
In vedno sm se bolš počutila v moški družbi.

Same with me.:2thumbs: :big:
Ok,mam tud frendice.Sam pa ne vem,če je katera izmed njih tista res d best.Me ful poznajo,jst poznam njih,sam smo različnih karakterjev.Je ni take tle v bližini,k bi čist klapala z mano(pa tud js ne z njimi).Mam pa zato best frenda.:approve:

Niny
15.03.2006, 18:33
Partner je tudi moj najboljši prijatelj. Imam znanke in znance, s katerimi se pa niti ne trudim imeti kaj dosti stikov. I'm not much of a people person. Paše mi bit samotarka, pa če sem samska al pa ne. :shy:

raksha
15.03.2006, 18:35
Partner je tudi moj najboljši prijatelj. Imam znanke in znance, s katerimi se pa niti ne trudim imeti kaj dosti stikov. I'm not much of a people person. Paše mi bit samotarka, pa če sem samska al pa ne. :shy:

Vsak po svoje.Uživaj,kot ti paše.:2thumbs: :shy:

baby
15.03.2006, 22:01
jaz se najbol štekam z mojim fantkom....res si poveva prav use... lih tko pa mam frendice..k se tud fajn štekamo...:wink:

slončica
16.03.2006, 12:52
V veliki večini so prijateljice.

anarchy
21.03.2006, 15:03
Kaj ko vidite moskega z zensko ko grejo ven, kaj mislite, da grejo kot prijatelji ali kot partnerji(kao muti), ker eni res mislijo samo na sex in cim si z eno zensko takoj recejo opa, kot, da bi bilo to kaj tazga.

Cifra
21.03.2006, 15:25
Moja teorija, ki drži zame, pa vsaj za nekaj žensk, ki jih poznam:

Ženska, ki se bolje počuti v moški družbi (taka sem bila tud sama do nedavnega), je ponavadi manj samozavestna in je predvsem rada v središču moške pozornosti, ker jo enostavno moški na drugačen način obrajtajo. Po pravici povedano pa je veliko lepše imeti pravo prijateljico, s katero se lahko dejansko večkrat poistovetiš kot z moškim in ki ti ponavadi zna veliko bolje pomagat kot kak moški prijatelj, glede na to, da smo ženske precej drugačna in bolj zakomplicirana bitja. Moški te velikokrat ne razume in ti zato ne zna pomagat. Torej, prisegam na ženske prijateljice, čeprav imam samo dve. Moj najboljši prijatelj pa je seveda partner.

Njuška Trap
21.03.2006, 17:37
Večinoma sem v moški družbi, imam pa vsaj dve dobri prijateljici, s katerima sem najraje sama, saj mi gre tisto skupinsko žensko kokodakanje na živce. Poleg tega nisem bila nikoli pristaš ženskih spretnosti a la hinavščina, intrige, zamerljivost, kuhanje mule ... vse to mi je šlo prej na živce, zato sem se že precej kmalu začela izogibati ženskim grupicam.
Sicer nikogar ne pojmujem kot "najboljši prijatelj", če že, je to definitivno moj fant.

Zase bi težko rekla, da je druženje s fanti posledica nizke/nižje samozavesti, saj se je tovrstna oblika še najbolj razvila ravno sedaj, ko sem precej bolj samozavestna, kot sem bila pred leti. No, je pa res, da se družim z ljudmi, ki so dovolj pošteni in iskreni, da bi vsako moje napihovanje (iskanje pozornosti) namerno prezrli oz. naravnost povedali, da nima smisla, da je neokusno itd. Moja samozavest nikoli ni bazirala na pozornosti s strani moških in vesela sem, da je tako.

Kar se pa pomoči tiče, je pa tako, da za določene stvari dejansko "najbolj prav pride" prijateljica, čeprav je meni pogosto v pomoč tudi prijatelj, ki je po sedmih letih končal zvezo s punco in ker je bil njun odnos dokaj "poglobljen" (ne vem, kater izraz bi bil primernejši) in intenziven, razume precej "ženskih zadev".

Lilly the Bear
21.03.2006, 18:25
Večinoma sem v moški družbi, imam pa vsaj dve dobri prijateljici, s katerima sem najraje sama, saj mi gre tisto skupinsko žensko kokodakanje na živce. Poleg tega nisem bila nikoli pristaš ženskih spretnosti a la hinavščina, intrige, zamerljivost, kuhanje mule ... vse to mi je šlo prej na živce, zato sem se že precej kmalu začela izogibati ženskim grupicam.

Jaz pa ne da se izogibam ženskim grupicam. Včasih si želim met tud kaj ženske družbe. Ampak med ženskami se počutim precej zgubljeno in zdolgočaseno, ker me stalno lakiranje nohtov ne obremenjuje, s svojimi kilami sem zadovoljna, ne zanima me, zakaj je un tisto pustil in zakaj je tretja ljubosumna na četrto, večina for mi sploh ni smešnih, večina mojih for njim sploh ni smešnih (oz. jih ne razumejo) ali se jim zdijo krute / neprimerne / ... u name it in ne maram kompliciranja z brezveznimi malenkostmi.

V globalu izpade tko, da se mam z moškimi več za menit kot z ženskami.

Se mi pa ne zdi, da bi to mel kakršnokoli vezo s pomanjkanjem moje samozavesti.

Njuška Trap
21.03.2006, 18:58
Jaz žensko družbo imam, ampak večinoma tistih punc, ki so tudi same "pobegnile" iz teh kokošnjakov...

roll
14.04.2006, 12:28
Izrazito moško. Mogoče v službi kako žensko samo to ni prijateljstvo kot tako ampak bolj kolegialnost

caramia
14.04.2006, 18:47
Jaz pravim, odvisno, kaj človek pričakuje od prijateljstva. Govorimo sicer o istem pojmu, ampak imamo verjetno predstave, ki se razlikujejo. Ne mislim samo na kvaliteto prijateljstva, ampak tudi na "kvantiteto", recimo, na kakšen način človeka poznaš, kaj počneta skupaj, saj ni nujno, da imaš prijatelje "iste vrste", lahko se ujameš z njimi na različnih nivojih. Grobo povedano, nekdo te izpolnjuje na en način, drug na drugi način, medtem te kakšna stvar pri človeku tudi zmoti, ampak to ni razlog za razdor. To se mi zdi relevantna pripomba tudi pri prijateljstvu ženska - moški. Gre verjetno za drug tip prijateljstva. Iz moških ust sem slišala, da je ponavadi prijateljstvo med moškim in žensko bolj površinsko, saj samo tako lahko obstane. Če gre v globino (na način, kot se razvije med prijatelji istega spola, osebne stvari itd.), skoraj vedno "grozi" še seksualna napetost. Zanimiva opazka: govori namreč o tem, da med moškim in žensko dejansko NI prijateljstva v najbolj stereotipnem pomenu besede. Je pa prijateljstvo v mnogih alternativnih oblikah. Ne vem, za nekatere so prijateljstva vse, od bežnih srečanj do skupnega preživljanja prostega časa, od manjših uslug do prisotnosti ob pomembnih prelomnicah ipd. Konec koncev imamo prijateljev lahko veliko, samo se jih ne da primerjati (spet ne mislim samo na kvaliteto, pač pa na skupne interese). Prijateljstvo v bistvu zraste tudi iz tega, da pri nekom sprejmeš pomanjkljivosti. Mogoče kdo skozi čas celo pozitivno preseneti. Navadno pa pri tem niti ne izbiramo. Se mi zdi, da je veliko resnice v tem, da prijatelji hočešnočeš pridejo in (ne)ostanejo.

Osebno sem bolj samotarske sorte, tako da nimam ravno neskončnega GSM imenika. Težko razumem ljudi, ki govorijo o 50 prijateljih. Mogoče so v resnici kaj manj od "prijatelja". Me pa malo še mede glede prijateljstva moški - ženska. Nekako bežim od tega, verjetno ravno zaradi tega, ker se že v naprej bojim "nečesa več", čeprav pride samo z druge strani in ne z moje. Vendar dostikrat pogrešam tisto neobvezno prijateljstvo iz otroštva - se mi zdi, da so v otroštvu punce in fantje bolj spontani med seboj.