Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Peugeot 307

Pablo
16.03.2006, 05:10
Je kdo lastnik takega avtomobila? Slišal sem, da so zelo slabi. To drži?

temp64
16.03.2006, 05:18
to bo pa komar vedu :D:D

pinky
16.03.2006, 05:36
komar še ni pršel do 307 :big::big::big:

moj bivši tast je po 306-ki zdaj kupil 307 in je zaenkrat zelo zadovoljen z njim (je pa res, da ga ima šele kake pol leta)

bohi
16.03.2006, 07:33
Imam ga od leta 2002 (307 Break HDI). Resnih težav do sedaj še ni bilo. Ne mara slabega diezla zaradi katerega pri -20 ni htel vžigati. Jaz sem zadovoljen. Razmerje "cena/storitev" pa tudi ni slaba.:2thumbs:

Kvaliteta izdelave je ceni primerna! Okvare o katerih toliko govorijo pa odpravijo večinoma v garancijskem roku.

Zanimiv nemški forum glede tega vozila je tukaj (http://forum.langzeittest.de/index.php?f=118).

Pablo
16.03.2006, 11:59
Imam ga od leta 2002 (307 Break HDI). Resnih težav do sedaj še ni bilo. Ne mara slabega diezla zaradi katerega pri -20 ni htel vžigati. Jaz sem zadovoljen. Razmerje "cena/storitev" pa tudi ni slaba.:2thumbs:

Kvaliteta izdelave je ceni primerna! Okvare o katerih toliko govorijo pa odpravijo večinoma v garancijskem roku.

Zanimiv nemški forum glede tega vozila je tukaj (http://forum.langzeittest.de/index.php?f=118).

Hvala. Škoda, ker ne razumem nemško.

Pablo
17.03.2006, 08:25

Katere pa so bile te male težavice?

spaceruner
17.03.2006, 11:05
Dobra izbira garant- saj z moje strani.
Imamo 307-ko 5 vrat, hdi 2.0, že dve leti povsem brez problemov.
Prevozili 56000.
Poraba nekje med 5,5 in 7litrov, tudi ugodno.
lp:kmet:

bohi
17.03.2006, 14:21
Katere pa so bile te male težavice?

1. "črički" oz. škripanje.(namazal sm zapirala vrat in izginili so do sedaj)
2. oksidirali so kontakti na stikalu za odpiranje prtljažnika. (sm direkno prispajkal na stikalo in mir je)
3. Pred kratkim jezačel sem ter tja javljati "ANTIPOLLUTION FAULT" motor pa je preklopil v varen način delovanja. Na servisu jim je diag. pokazal okvaro na nekih senzorjih za ca.90k.-sit. Z zamenjavo se nisem strinjal. Na tistem nemškem forumu sem nato našel rešitev. Zrahlana je bila samo neka objemka na eni cevi za zrak.

Kot vidiš nič pretresljivega. Avto je super.:2thumbs:

PS
še ena napaka, ki je pri vseh modelih in jo nemorejo odpraviti. Je tudi dokumentirana večkrat na forumih.
-Če naliješ manj od ca 7l goriva instrument ne zazna spremembe goriva ali pa preveliko. (tako sem na poti z Nemčije v nedeljo ponoči ostal brez goriva, ko lučka niti ni zagorela in v bližini 60km ni bilo odprte črpalke. Si lahko predstavljaš dogodivščine z ženo in otroci. -Nepozabno!!!:kmet:

Pablo
17.03.2006, 16:23
2. oksidirali so kontakti na stikalu za odpiranje prtljažnika. (sm direkno prispajkal na stikalo in mir je)
3. Pred kratkim jezačel sem ter tja javljati "ANTIPOLLUTION FAULT" motor pa je preklopil v varen način delovanja. Na servisu jim je diag. pokazal okvaro na nekih senzorjih za ca.90k.-sit. Z zamenjavo se nisem strinjal. Na tistem nemškem forumu sem nato našel rešitev. Zrahlana je bila samo neka objemka na eni cevi za zrak.

PS
še ena napaka, ki je pri vseh modelih in jo nemorejo odpraviti. Je tudi dokumentirana večkrat na forumih.
-Če naliješ manj od ca 7l goriva instrument ne zazna spremembe goriva ali pa preveliko. (tako sem na poti z Nemčije v nedeljo ponoči ostal brez goriva, ko lučka niti ni zagorela in v bližini 60km ni bilo odprte črpalke. Si lahko predstavljaš dogodivščine z ženo in otroci. -Nepozabno!!!:kmet:

To glede goriva je pa res sranje. Kako to, da to zadevo niso morali odpraviti v petih letih???
Tudi tisto glede cevke mislim, da ni bilo ravno prijetno, dokler se ni ugotovila napaka - takoj pomisliš na najhujše, še posebaj če se ne spoznaš. Pa drugače, je še kaj kar bi bilo dobro vedeti?

GiGi
17.03.2006, 19:32

PS

Če bi jaz v 2 letih mel tolko sranja z novim avtomobilom ki stane 4MIO plus bi jim ga peljal pred tovarno in zažgal. Ok malo pretiravam ampak tole so take neumne fore da dol padeš.

Mene osebno je avto odvrnil že v avtosalonu. Za voljo ne kreganja na fotumu ne bom pisal dalje.

temp64
17.03.2006, 19:46
Za voljo ne kreganja na fotumu ne bom pisal dalje.

:big: :big: ...je že prepozn

spaceruner
17.03.2006, 22:57
Bohi al maš starejši model, al pa so tvojega francozi naredili pet do treh:-))
Ti tvoji problemi so mi čista neznanka.
Si siguren da maš 307-ko???

Pablo
18.03.2006, 04:44
Se strinjam z GiGijem. Napake so res velike. Kaj pa te zadnji modeli? So odpravili začetne napake?

spaceruner
18.03.2006, 11:27
Vsaj na tej naši 307-ki očitno ni. Pravim, meni so ti opisani problemi precej tuji...
Letnik 2005 in dalje je očitno OK.
lp

GiGi
18.03.2006, 11:59
Se strinjam z GiGijem. Napake so res velike. Kaj pa te zadnji modeli? So odpravili začetne napake?

Koliko je meni znano so nekaj naredili recimo to da se avtomobili ne smovžigajo več(probili s privimi serijami 2.0HDI motorje, ko je po evropi zgorelo 280 avtomobilov)

Je pa izdelava katastrofalna če primerjamo s konkurenco. Ko vidiš da ima avtomobil v salonu isto šlamparijo kot avtomobil ki je na sliki v katalogu te vse mine.

Pablo
18.03.2006, 18:11
Koliko je meni znano so nekaj naredili recimo to da se avtomobili ne smovžigajo več(probili s privimi serijami 2.0HDI motorje, ko je po evropi zgorelo 280 avtomobilov)

Je pa izdelava katastrofalna če primerjamo s konkurenco. Ko vidiš da ima avtomobil v salonu isto šlamparijo kot avtomobil ki je na sliki v katalogu te vse mine.

Katere šlamparije? Vžigi? Avto narejen l. 2001?! Pol je pa res sranje. Po videzu in notranjosti pa je še danes zelo lep avtek.

Pablo
18.03.2006, 18:15
Katere šlamparije? Vžigi? Avto narejen l. 2001?! Pol je pa res sranje. Po videzu in notranjosti pa je še danes zelo lep avtek.

Zanjimivo pa je, da je to en od najbolj prodanih avtov v Evropi in še dlje.

TuNina
18.03.2006, 18:21
moji prijateljici so se vrata na sovoznikovi strani čist razrahljala. vsakič, ko si jih odprl, se je zdelo, da bodo kar padla s tečajev. parkrat so jih na servisu pritrdili nazaj, pa so se vedno znova razrahljala. crkovalo je tud polno drugih malih ****arij v avtu.

Pablo
18.03.2006, 18:49
Verjetno je roba za Slo še slabša!

klement_simon@siol
02.11.2007, 05:52
Lepo pozdravljeni!

Imam Peugeot 307 SW in me zanima, če bi mi lahko kdo zrihtal oz. skopiral slovenska navodila, ker imam jaz le v nemškem jeziku. Hvala

ribnik
02.11.2007, 06:17
Oglasi se v prodajnem salonu Peugeot in boš dobil, kar želiš.:)

kugi
13.11.2007, 14:06
Pred letom letom dni sem kupil novega 307, 1,6 bencin, do sedaj prevozil 16.000 km.
Moje izkušnje s tem avtomobilom pa so:
- do sedaj so na servisu na osnovi reklamacije zamenjali zaščitno letev na pragu pri zadnjih vratih - je po nekaj dneh po nakupu preprosto odpadla
- tesnilo okoli stekla na zadnjih vratih se je v robu (okvirju) po nekaj mesecih preprosto skrčilo, tako da je zevala luknja med tesnilom in karoserijo - odpeljal na servis pod reklamacijo. Naročili so novo original tesnilo, ga zamenjali, končni rezultat pa je ostal nespremenjen. Luknja še vedno zeva - izgleda kot da je tesnilo "prekratko" ali pa se je odprtina v karoseriji za okno povečala?! Kako dokončno odpraviti težavo, na servisu ne vedo.

Trenutne težave z avtomobilom pa so naslednje:
- počilo je tudi tesnilo v sprednjih vratih
- sovoznikov sedež v primeru, če na njem kdo sedi, prav nesramno škripa in se vozi sem in tja (prav čutiš, ko se prestavi za kakšen cm) - zadostuje že moja žena s svojimi 55 kg
- armaturka ob povsem normalni vožnji na desni strani škripa
- pri npr. občasnem obračanju avta na parkirišču (90 stopinjski ovinek) v podvozju spredaj ali armaturki občasno prav poka (težko definirati mesto, kjer se čudni zvoki pojavljajo)
- steklo sprednjih žarometov (plastika) po celotni površini izgublja prosojnost - prav vidi se, kako se znotraj v strukturi materiala pojavljajo bele lise/sence v obliki polite tekočine/kaplljic, ki, če se bodo širile oz. bodo postajale vedno bolj bele, bo celoten žaromet izgubil prozornost oz. prosojnost. Sem prav zato namenoma šel pogledat drug avtomobil istega tipa oz. enak model (zadnji tip pred 308) - napaka na steklu žarometa se pojavlja tudi pri njemu.

Do sedaj sem imel že kar nekaj novih avtomobilov, ampak kaj takega pa v današnjih časih ne bi pričakoval! Peugeot gotovo nikoli več ne, hvala!

prelude
13.11.2007, 17:54
Boš mogu še ti katerga okol prnest kot je trgovc tebe.Pol pa pejt pa si Japonca kup pa boš mel mir.

mrjerry
13.11.2007, 18:10
Francoska avtomobilska industrija je totalno na psu.

Oziroma... besedo avtomobilska lahko celo izpustim brez da bi vplival na resnicnost stavka.

prelude
27.11.2007, 12:41
Imam 307 sw 110ks 2000cm3 letnik april 2003. Kupil novega.

Ko je bil še v garanaciji (2 leti) so mi zamenjali:
- sklopko, potisno ploščo in potisni ležaj, ker je bil glasen potisni ležaj. (Na servisu sem jim moral jaz to povedati, serviserji tega niso slišali.)
- ležaj zadnjega kolesa, ker je bil glasen. ( Na servisu sem se moral kregati, ker so trdili, da je to nemogoče.)
Nekje pri 60000 km so se začele pojavljati težave z ANTIPOLLUTION FAULT.
Enkrat me je pustil na cesti, tako da sem potreboval vlečno službo. Kriva je bila neka cevka v motorju. Popravilo stalo €50.

Sedaj imam 105000 km. V zadnjem pol leta se pogostost napake z ANTIPOLLUTION FAULT stopnjuje. Takrat avto tudi občasno pocukava.
Na servisu pravijo, da je za vse to kriva umazana nafta(voda v nafti) in, da bo verjetno treba zamenjati visokotlačno črplko(800€ brez dela).
Potrebno bo menjati tudi nihajni ročici prednjih koles(300€ brez dela), ker mi, ko peljem čez grbine spredaj zaropota.
Kmalu bo potrebno zamenjati tudi prednje zavorne diske(150€ brez dela) in ploščice(60€).

Že kako leto in pol mi cca vsakih 300 km po trikrat nekaj pobipa. Na servisu ne moreju ugotovijo vzroka tega signala.

Avto redno servisiran. Sem skoraj že kot doma na servisu PEUGEOT.
Poraba od 7,3l do 8 l nafte na 100km. Ko vse dela se je pa lepo peljat!

Nikoli več PEUGEOT!!!Pametno,nekateri bi še kar isto znamko kupil,pa še hvalil bi jo.Hvaljo pa itak uni k majo stare avte ko pacajo z fušarji in ponaredki da se lahko vozjo.Ko bodo pa kupli novejši avto jih bo pa udarlo po denarnici bojo pa mal drgač gledal.

Mowgli
27.11.2007, 13:34
Kolega ima 307 SW, starega cca 3 leta, pa zaenkrat baje vse dela OK. Edino, kar sva ugotovila, ima precej precej manjšega od mojega. Prtljažnik namreč, pa dela probleme vozičku. :angel:

Wanted
27.11.2007, 13:49
Jaz tud poznam modela, ki ima 307 HDI, pa mu je šel do 130.000 brez problema... zdaj ne vem ko ga ne vidim več...okej zdaj je treba pač redni servis dat skoz, pa bo spet OK...čist odvisno kakšnega ftrofiš.

Tud med 100 Toyot je ena al pa dve, ki ima probleme...

Pablo
28.11.2007, 15:58
Imam Peugeota 307 1.6 110KM, bencin, nima še dve leti in ima 30000km. Problemi? Škripajoče zavore pri zaviranju vzvratno in škripajoče tesnilo izpuha, ki je bilo enkrat menjano. Večjih problemov nisem imel, priznati pa moram, da se zelo bojim kaj bo. Vsekakor ga bom poskusil čimprej prodat, ker je odlično ohranjen in kupiti japonca. Želja? Mazda 3 1.6, v skrajnem primeru mazda2 (nova), kakšna tojota...

mrjerry
28.11.2007, 19:03
Mazda 3 je po mojem mnenju ena boljsih izbir med hatchi. Sasijo ima pa zelo podobno focusu (ce ne celo enako), kar pomeni najboljse vozne sposobnosti v razredu. Toyota po mojem mnenju trenutno nima pametnega konkurenta, Aygo se mi zdi popolnoma pointless. Ostalo je pa drazje (Bravo, Alfa 147, Golf, Civic...). Ce se imas namen spogledovati s hyundaiem i30 in kio cee'd vedi, da gre za enaka avtomobila. S tem postane kia nekoliko boljsa izbira zaradi 7 let garancije, ampak jaz osebno ne bi izgubljal casa ne z eno ne z drugo.

Mazde so zanesljive, dobro zgledajo, imajo dovrseno notranjost, nimas obcutka da je cheap (vsaj v 6ki ne... v 3ki se nisem bil), servisi so zmerni... Nimas kaj falit :approve:

WRC555
29.11.2007, 10:43
Toyota ima Aurisa.

mrjerry
29.11.2007, 11:44
Hvala za korekcijo, seveda sem mislil na Aurisa.

prelude
05.12.2007, 08:39
Kaj se greš z drugimi avtomobili človk te je vprašal za določen tip avtomobila.Če ne veš nič o njem ne piši brez veze,ker ni tukaj nabijanje na splošno.

Smaug
05.12.2007, 09:58
Opisovanje avtomobilov iz enakega ranga je definitivno bolj tematsko kot pa genialen nasvet "kupi Japonca" ;)

Kar se tice Peugeot-a 307; prijatelj je pred slabimi dvemi meseci kupil novega in do sedaj mu kot po cudezu se vse deluje :p
Ce spustimo to, da so bolano predragi za to, kar ponujajo (verjetno te zanima zato, ker imajo sedaj akcije) in da jim je zanesljivost spanska vas je avtek tipicno francoski: voznja je udobna, se posebej za sovoznika. Kar se voznika tice, sam ne bi takega mehkega avtomobila kupil nikoli, ker jih enostavno ne prenesem (sovrazim ko avto vozi tebe, ne ti avto). Sama oprema je jako solidna (ce vzames najvisji rang) in tudi notranja razporeditev je uporabnejsa kot pri vecini avtomobilov tega ranga. Meni so se posebej vsec beli stevci; konzola je pregledna in delana s smislom.
Zanesljivost francozov je v falusu. Dobesedno. Spet, lahko dobis popolnoma soliden avto (ce imas RES dobre veze pri Bogu :d)

Od konkurence bi se res se najbolj odlepila Mazda 3 (5 vratni hatch je veliko lepsi), kateri zamerim le malo prevec svemirsko notranjost. O voznih sposobnostih ne morem govoriti, ampak ce predvidevam, da se Mazda drzi tradicije, je to jako fajn avto :approve:
Opreme dobis za enak denar priblizno isto; popusti pred novim letom so pa tako ali tako povsod. Vedno lahko najdes nekoga, ki mora izpolniti kvoto.

Predvsem pa ob eventualni zelji za nakup poizkusi cim vec modelov!

pepi3
09.11.2009, 19:13
Sam vozim 307 1.6 16v že 6 let. Z njim sem imel manjše težave z elektriko( menjanje žarnic) in zadnjimi vrati. Drugače se avto lepo vozi. Glede na mišljenje vrstnikov, ki vozijo WV kaj imajo, me najbolj zaskrbi, ko vsakič ko gremo na kavico pokliče naj pridem po njega saj ima avto pri mehaniku. Nevem ali je to res kvaliteta, če moraš turbino menjati pri 60.000km??? In njegovo mišljenje?? To je najboljš avto. Glej golf II . Ke vidiš francoza tok starga. hehehe Kje vidiš francoza da mu crkne trubina pri 80.000km :)

pepi3
09.11.2009, 19:22
Smaug....Kar se tice Peugeot-a 307; prijatelj je pred slabimi dvemi meseci kupil novega in do sedaj mu kot po cudezu se vse deluje
Ce spustimo to, da so bolano predragi za to, kar ponujajo (verjetno te zanima zato, ker imajo sedaj akcije) in da jim je zanesljivost spanska vas je avtek tipicno francoski: voznja je udobna, se posebej za sovoznika.

Glede na to da najcenejšega VW dobiš brez klime in el.stekl je cena najcenejšega peugeota pa dobiš z klimo in el. stekli (ker brez te opreme nevem kako lahko prodajaš avto) je razlika v ceni normalna. A še vedno so dražji.