Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj kupiti RIO ali CLIO?

Mogi
17.03.2006, 21:15
Kupujemo nov avto in smo pred dilemo, kaj kupiti Renault Clio 1,2 ali Kia Rio 1,4 (nov model). Oba imata skoraj enako osnovno in dodatno opremo, tudi po izgledu sta oba zelo všečna, cenovno pa Kia s trenutno akcijo malo odstopa, drugače pa sta po osnovni ceni skoraj enaka.

Prosim, da se oglasite tisti, ki ste imeli že izkušnje z enim ali drugim.
Hvala že v naprej!

GiGi
18.03.2006, 12:03
Osebno bi se odločil za RIA. ampak to je moje mnenje. Pejt oba pelat pa se noter vsedi pa se odloči. Težko pa boš našel takega z izkušnjami z RIOm ker je čisto friški. Clio pa je zaradi meni neznanega razloga slovenski ljudski avto(če to izgovor da Cliota ne kupiš potem ne vem kaj je:rolling: ) pa tudi nisi povedal ali bi kupil novi model Clia ali Clio Storia?

spaceruner
18.03.2006, 12:08
Mimogrede Rio je tud bolj prostorn,torej boš spravil več šare notr.

solsikke
18.03.2006, 12:10
Glasujem za RIO. Sem ga ravno včeraj gledla in če bi se morala ta trenutek odločit med obema, vsekakor Rio.

fancy
18.03.2006, 12:16
Glas razuma...........................Clio je na koncu tržne poti........................se pravi vse pomanjkljivosti so odpravljene:cool:

Rio................ne vem, s Korejci nimam izkušenj

Moja odločitev bi bila ........................Clio

solsikke
18.03.2006, 12:19
Glas razuma...........................Clio je na koncu tržne poti........................se pravi vse pomanjkljivosti so odpravljene:cool:

Sosed je čakal zdele ta tanov model kar nekaj časa, ga dobil, po treh tednih ga je že peljal na servis, proizvodna napaka.
Aja, sem že rekla, da Renaulta nikoli ne bi imela?
Cliota pa sploh ne, pregrd (tanov model) in precenjen.

fancy
18.03.2006, 12:23
Če izbiraš med Renaultom in Kio----------------Renault ...............moje skromno mnenje.
Drugač sem pa jaz pristaš Volvota:cool:
Solsikke........................kakšen avto imaš......................verjetno Polota:dontknow:

Štrudl
18.03.2006, 12:26
Cliota , itak....če te nisem prepričal, se samo poskusno used v ria :cool:

solsikke
18.03.2006, 12:35
Če izbiraš med Renaultom in Kio----------------Renault ...............moje skromno mnenje.
Drugač sem pa jaz pristaš Volvota:cool:
Solsikke........................kakšen avto imaš......................verjetno Polota:dontknow:

Hehehe, nimam polota.
Od evropske proizvodnje bi dejansko imela samo volvota in nič drugega.
Ampak trenutno imam nekaj azijskega in tudi naslednji avto bo zelo verjetno azijec. :wink:

fancy
18.03.2006, 12:42
Hehehe, nimam polota.
Od evropske proizvodnje bi dejansko imela samo volvota in nič drugega.
Ampak trenutno imam nekaj azijskega in tudi naslednji avto bo zelo verjetno azijec. :wink:

That`s my girl :cool:

Ni važno kaj voziš, pomebno je da si zadovljen s tem kar voziš.

bobi
18.03.2006, 12:45
Če kupuješ avto, potem kupi Clio!

kekez
18.03.2006, 12:48
Če kupuješ avto, potem kupi Clio!
A ni tole paradoks? :big: :veryevil:

solsikke
18.03.2006, 12:48
That`s my girl :cool:

Ni važno kaj voziš, pomebno je da si zadovljen s tem kar voziš.

Af kors. :approve:

A ni lep? :blush:

http://www.automobilemag.com/news/sneak_preview_2006/0505_volvo_xc50_1.jpg

fancy
18.03.2006, 12:50
A ni tole paradoks? :big: :veryevil:

:nonono: Ni, Rio ni avto:veryevil:

fancy
18.03.2006, 12:51

http://www.automobilemag.com/news/sneak_preview_2006/0505_volvo_xc50_1.jpg

:tongue: :tongue: :tongue:

kekez
18.03.2006, 12:53

Res je, ni lep! :angel:

Pablo
18.03.2006, 18:13
Kupujemo nov avto in smo pred dilemo, kaj kupiti Renault Clio 1,2 ali Kia Rio 1,4 (nov model). Oba imata skoraj enako osnovno in dodatno opremo, tudi po izgledu sta oba zelo všečna, cenovno pa Kia s trenutno akcijo malo odstopa, drugače pa sta po osnovni ceni skoraj enaka.

Hvala že v naprej!

Cliota boš takoj in lažje prodal.

spaceruner
18.03.2006, 21:58
Cliota boš takoj in lažje prodal.
Pa sej ga še kupil ni, kva vam je ljudem al kupiš avto za svoj užitek, al nekaj mešetarmo z njimi.
Vem pomembno je, da je avto dober-pa da drži ceno, ampak če bi blo merilo sam to, bi verjetn vsi mel Golfe

kekez
18.03.2006, 22:12
Tam, kjer jaz po dolgoletni uporabi prodajam svoje avtomobile, jim je čisto vseeno, kaj piše na znački.
Kupec mojih avtomobilov je pravna oseba registrirana z imenom: DINOS :veryevil:
(btw. ali kupi kdo 12 let starega japonca s 300.000 prevoženimi kilometri, prvi lastnik? :cool2: )

doli
18.03.2006, 22:16
Tam, kjer jaz po dolgoletni uporabi prodajam svoje avtomobile, jim je čisto vseeno, kaj piše na znački.
Kupec mojih avtomobilov je pravna oseba registrirana z imenom: DINOS :veryevil:
(btw. ali kupi kdo 12 let starega japonca s 300.000 prevoženimi kilometri, prvi lastnik? :cool2: )
Zakva ga pa prodajaš? Sj je še čist dobr.:dontknow:

nejc
19.03.2006, 07:23
nisem vsega bral. mati so si kupili cliota pred nekaj meseci. js navijam za njega, ker je res poštiman avto. edini moteč element zame je, da je reanault, torej bolj "ženski"(mehek). s kiami pa nimam izkušenj.

ponga
19.03.2006, 18:29

Hvala že v naprej!

jaz sem absolutna za cliota!
tudi zaradi dobrih izkušenj z njim.

gledaš clio II al clio III ?

Mogi
20.03.2006, 15:48
Danes smo šli na poskusno vožnjo z Riom 1,4 . Ni kaj, v redu smo se počutili, motor zelo tiho teče, vožnja je dokaj udobna, ima avtomatsko klimo in potovalni računalnik, 2 var. blazini, ABS ..., motila nas je samo manjša prostornina prtljažnika. Poiskali smo tudi Clio III 1 2, , se vsedli vanj, tu je bil občutek še boljši, malo višje se sedi, žal nismo mogli na poskusno vožnjo, ker ni bilo testnega avtomobila. Notranjost Clia je malo pusta, saj imajo alu okrasne obrobe samo avtomobili višjega cenov. razreda, ostali pa črno sivo armaturo s črnimi sedeži, dočim je pri Riu na razpolago kar 3 vrste barvnih kombinacij. Za 1,2 se nam zdi Clio III res precenjen, trenutno nimajo nobene akcije. Zanimivo pa je, da nobeden nima vgrajenega radia, kar je že skoraj pri vseh novih avtomobilih. Tudi doplačilo za metalno barvo je pri Cliju višja kot pri Riju. Spraševali smo se tudi, zakaj je treba pri vseh novih avtomobilih plačati prevoz (to imajo vse trgovine z avtomobili), logično se mi zdi, da vsak trgovec, ki nabavi robo plača prevoz, pa ga ne zaračunava posebej, samo pri avtomobilih.
Pogledali smo tudi na http://www.kia.at/rio/?&USERNAME=&TEMPID= , kjer so enaki Rioti z vgrajenim radijem in strešnim oknom, tako da dobi človek občutek, da pridejo v Slovenijo zopet avtomobili, ki so namenjeni na Balkan. Nismo nikjer zasledili cene, me prav zanima, koliko stane npr. v Avstriji ali Nemčiji Rio ali Clio.
Zaenkrat se še nismo za nobenega odločili, bomo še malo počakali. :dontknow:

kekez
20.03.2006, 16:02
Da računajo prevoz posebej, je kar v redu.
Najbolje bi bilo, da bi računali še druge stvari posebej. Namreč na prevoz najbrž ne plačaš DMV. Meni se je vedno hecno zdelo, da si npr. za 2 oblikovno popolnoma enaka avta plačal metalno barvo pri enem X, pri drugem pa X+nekaj. Zato, ker je imel drugi večjo mašino in je bilo več davka (DMV) na celotno ceno (tudi na dodatno metalik barvo :nonono: )

Kar se tiče radia, malo več jezičnosti ne škodi. Najprej poizkusiš barantati za ceno, če ti razložijo, da to ne gre, začneš barantati za dodatno opremo. Jaz sem si vedno pribarantal vsaj avtoradio in še kakšne talne prevleke :wink: .

brumer
20.03.2006, 19:54
Sploh mi negre v glavo,če sta res oba avta tako enaka,bi se apsolutno odločil za (naš) - Slovenski -evropejski avto,že zaradi cenejšega , hitrejšega in boljšega vzdrževanja, pa tudi izbira servisov pri renolu je mnogo večja.Zamislite si samo neko okvaro v tujini (Italija,Grčija ,Španija ,Portugal),da nenaštevam naprej. Pa še to ko boste imeli karambol (sploh če bo krivda vaša) obvezno si plačujte dobro kasko zavarovanje,ker boste rabili nadomestno vozilo in tudi na rezetrvne dele bo treba dolgo čakati in dragi bodo.Dobro razmislite predno kupite,ker ta avto boste morali dolgo voziti,zelo izgubi ceno v parih letih ,starejšega Korejca pa nihče noče,zaradi straha pred popravili.Sam vozin kliota 1,4 Rt z klimo že deveto leto-brez kakšnih popravil-samo normalno vzdrževanje:olje,svečke ,filtri pr. ploščice,zobati in kl. jermen,šponer,gube in benzin.

ponga
20.03.2006, 20:04
Sploh mi negre v glavo,če sta res oba avta tako enaka,bi se apsolutno odločil za (naš) - Slovenski -evropejski avto,že zaradi cenejšega , hitrejšega in boljšega vzdrževanja, pa tudi izbira servisov pri renolu je mnogo večja.Zamislite si samo neko okvaro v tujini (Italija,Grčija ,Španija ,Portugal),da nenaštevam naprej. Pa še to ko boste imeli karambol (sploh če bo krivda vaša) obvezno si plačujte dobro kasko zavarovanje,ker boste rabili nadomestno vozilo in tudi na rezetrvne dele bo treba dolgo čakati in dragi bodo.Dobro razmislite predno kupite,ker ta avto boste morali dolgo voziti,zelo izgubi ceno v parih letih ,starejšega Korejca pa nihče noče,zaradi straha pred popravili.Sam vozin kliota 1,4 Rt z klimo že deveto leto-brez kakšnih popravil-samo normalno vzdrževanje:olje,svečke ,filtri pr. ploščice,zobati in kl. jermen,šponer,gube in benzin.

:nonono:
tole slovenščino pa jz težko razumem... :nonono:

sharkyca
20.03.2006, 20:41
Priporočam clia. Odločitev pa je čisto tvoja. Upam, da ti bo avto, ki ga boš izbral dobro služil :wink:

spaceruner
20.03.2006, 21:31
:nonono:
tole slovenščino pa jz težko razumem... :nonono:
:rolling: :nonono: :hammer:

mumbley
24.03.2006, 07:08
Clio-ta in pika.

GiGi
24.03.2006, 08:39

Ok tole je bullsh*t

1. Rezervni deli za korejce pri prometki niso problem sploh.
2. Reanult in drage servise sploh pooblaščeni serviserji
3. Cenovna izguba, pa presneto ali kupuješ avto zato da ga prodaš ali zato da ga voziš? S tem da je Cliotov malo morje in če ne drugega ti cena strmoglavi zaradi velike ponudbe.
4. Strah pred popravili na korejcu? Nikoli slišal. Vedno ponavadi slabo slišim o kliotih

PA pustite naj se odloči sam. Osebno vzamem raje Riota kot Cliota.

Glede deželne opreme vozil. Treba je vedet da mi še vedno spadamo v 2. skupino držav po zahtevnosti trga zato so pri nas avti malo cenejši in malo manj opremljeni. Avstrija je znana po dragih avtomobilih. Tudi pri ostalih znamkah je tako. Dolgo je znana razlika med Golfi ki se prodajajo pri nas na Hrvaškem in Nemčiji. Potem so tu razne serijske opreme ki se razlikujejo od države do države. Če ne drugega lahko tu pripomnimo da Renault avtomobile v svoje skladišče v Revoz še vedno označuje z nalepko Novo Mesto Yugoslavija ...:nonono:

kekez
24.03.2006, 09:35
Kar se tiče rezervnih delov je razlika predvsem pri neoriginalnih in rabljenih.
Za evropejce je ogromna ponudba raznih proizvajalcev, za poševnooke (vseh vrst) je dostikrat na izbiro le original.
Za evropejce imaš ogromno (vsaj v Italiji) generičnih cenejših trgovin, za poševnooke je treba ponavadi po dele izključno na originalni servis (in dostikrat naročiti, da po ~2 dneh pride iz centralnega skladišča).
Za evropejce je ogromno ponudbe rabljenih rezervnih delov, za poševnooke je težje najti, čeprav moram priznati, da sem imel nekoč veliko srečo in sem hitro in za batagelo dobil rabljen menjalnik za Toyoto Corolo GTI.

Ampak s tem se večina smrtnikov ne srečuje, ker malokdo sam išče (neoriginalne) rezervne dele.

gostMR
23.10.2007, 15:11
Eno leto pozneje, je še vedno velika večina za cliota.
Ima kdo izkušnje z njim. Predvsem, koliko porabi v mestu.
Hvala za vsak napotek, ker v kratkem kupim cliota. Sedaj je samo vprašanje, če se premislim.

ponga
23.10.2007, 20:29
Jaz s cliotom (clio extreme, star leto in pol) izkljucno z mestno voznjo porabim prb. 7 litrov/100 km.

gostMR
24.10.2007, 08:02
ponga, ta clio extreme je ta novi model?

Štrudl
24.10.2007, 08:15
nea, to je stari clio

gostMR
24.10.2007, 10:39
OK, na tega jaz "pikiram", je precej cenejši kot novi.

dzuko
24.10.2007, 10:49
Hondo!

gostMR
24.10.2007, 11:54
Zakaj honda. Ima visoko cen, predvidevam da ni toliko boljša, kot ima višjo ceno. Ali se mogoče motim. Ima manjšo porabo. Kaj pa rezervni deli, njihova cena?

Leonardo
24.10.2007, 12:15
Zakaj honda. Ima visoko cen, predvidevam da ni toliko boljša, kot ima višjo ceno. Ali se mogoče motim. Ima manjšo porabo. Kaj pa rezervni deli, njihova cena?

Mislim, da RIO.Renault katastrofa pri okvarah.
Ciao

3nity
24.10.2007, 13:38
jst navijam za Clia. ga imam in sem zelo zadovoljna. nikoli nisem imela problemov z njim, pa čeprav je prva serija (l.2001).
drugače pa jst itak prisegam na renaulte :blush:

gostMR
24.10.2007, 14:44
3nity, daj še ti povej koliko je poraba predvsem primestna in mestna vožnja, saj zato ga bom nabavil.
Kaj pa stroški na servisu? Saj ga je potrebno redno voziti na servise, če želiš imeti 4 leta garancijo.

ponga
24.10.2007, 17:13
ponga, ta clio extreme je ta novi model?

Ne, stari model cliota je.
Tudi pred zdajšnjim cliotom (l.2006) sem imela cliota (l.1999), poraba je bila podobna - okrog 7 l / 100 km. Z okvarami nisem imela in zaenkrat tudi nimam nobenih težav - le redni servis 1x letno.
Tako da so moje 9 letne izkušnje s cliotom samo pozitivne.

3nity
25.10.2007, 06:28
@gostMR: poraba je čisto odvisna od tvoje vožnje. Če po avtocesti voziš po predpisih oz. 120 - 130 km/h je poraba majhna, okoli 6-7 / 100 km.
Imam pa redne servise, ki pa tudi niso dragi. Tako, da lahko rečem, da je moj Clio v odličnem stanju. Letos sem šla z njim v Francijo in sem še bolj zadovoljna z njim.

Štrudl
25.10.2007, 08:20
torej clio definitivno....pa ravno enega iammo za prodat :d

biba
25.10.2007, 12:16
..clio de la rio,..ta bo najbolši izdeluje pa ga wv:clown:

gostMR
25.10.2007, 18:24
Hvala vsem za pomoč in nasvete. Sedaj je že vse mimo.
Sem padel na akcijo mitsubischija. Sem ze "pečen"! Odločeno!