Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Renault vs Citroen

genetik
22.03.2006, 09:45
Živjo!

Odločam se za nakup nove makine; razmišljam med Meganom Grandtour in Berlingotom. Kaj bolj priporočate in zakaj. predvsem me zanima kakovost oz. servis => pri katerem so stroški rednega/obveznega vzdrževanja višji???

ARMEDhodzic
22.03.2006, 09:51
Hm, moraš vedet, da je megane ravnokar nekoliko prenovljen, berlingo je pa že kar precej stara stvar. To pomeni, da je slednji verjetno preverjeno delujoč, novejši megani pa so menda tudi precej kvalitetnejši kot prvi letniki.

Sicer pa verjetno kakšne opazne razlike v ceni servisa verjetno ni - poglej pa kolikšen je servisni interval pri obeh.

Berlingo je drugače precej visok in lahko s precejšno luknjo v prtljažniku, megane pa je klasični karavan. Priporočam ti predvsem testno vožnjo z obema.

:evil:

Sacha
22.03.2006, 09:54
med znamkami bi se raje za Renaulta, med modeli pa raje za Berlinga :D

spaceruner
22.03.2006, 10:25
Mislim da je kvaliteta na Citroënovi strani, garant preverjeno. Sta pa grandtour in berlingo precej različna avtomobila. Medtem ko je grandtour šele dobro zaživel, se berlingo poslavlja -študije novega se že pojavljajo v javnosti. Pri diesel motorjih je spet v prednosti Citroën.Servisni intervali pribl. isti...
Torej če imaš raje škatlast avto, z velikim prtljažnikom in končno brzino cca 165 km/h, vzemi berlinga.
Če si za karavana, z malo manjšim prtljažnikom (brez drsnih vrat), brzino cca 190 km/h- je tvoj avto Grandtour megane.:dontknow:

UrbyBiser
22.03.2006, 16:54
Mislim da je kvaliteta na Citroënovi strani, garant preverjeno. Sta pa grandtour in berlingo precej različna avtomobila. Medtem ko je grandtour šele dobro zaživel, se berlingo poslavlja -študije novega se že pojavljajo v javnosti. Pri diesel motorjih je spet v prednosti Citroën.Servisni intervali pribl. isti...
Torej če imaš raje škatlast avto, z velikim prtljažnikom in končno brzino cca 165 km/h, vzemi berlinga.
Če si za karavana, z malo manjšim prtljažnikom (brez drsnih vrat), brzino cca 190 km/h- je tvoj avto Grandtour megane.:dontknow:

Ti se z diesli verjetno hecaš, ne?
Če je psa-jev HDI na takem nivoju kot renault (nissanov) dCi sem jaz rahlo bicikl, ne pozabi da so naredili (litersko) najmočnejši diesel (tudi močnejši od alfinih, litersko gledano)! Tak da dvomim da bi bil HDI bolši in tudi ne vejamem da je varčnejši ali kaj druga!

spaceruner
22.03.2006, 18:46
To, da je manj problemov s hdi- ji kot s dci-ji si nisem jaz izmislil. To so dejstva.
Če ima Renault močnejše dizle od PSA-jevih je tudi podatek, a zgubi pomen, če je bolj pokvarljiv...

bobi
22.03.2006, 19:04
Tukaj gre v prvi vrsti za primerjavo med karavanom in "enoprostorcem". Prvo se odloči kakšna šasija ti najbolj odgovarja, potem pa si preberi kakšna je razlika med starim modelom berlinga in novim meganom.
Na tak način bi se jaz najlažje odločil o nakupu.
Važno je kaj potrebuješ.

m1h4
22.03.2006, 19:32
spaceruner moj očka ima megana dti sicer še prejšna verzija in nima niti enega problema, motor je 1.9 in nekaj čez 100 konjev če se ne motim 115 v povprečju požre od 5-7litrov, poskoči pa tudi od 190-200km/h samo tko za informacijo :d

jurka
22.03.2006, 19:59
Živjo!

Odločam se za nakup nove makine; razmišljam med Meganom Grandtour in Berlingotom. Kaj bolj priporočate in zakaj. predvsem me zanima kakovost oz. servis => pri katerem so stroški rednega/obveznega vzdrževanja višji???

a nista to mal preveč različna avta, da bi jih človek lahko primerjal med sabo?! :dontknow:

LeonVeliki
21.04.2006, 22:15
Js sem lastnik dveh citroenov, moji starši pa so imeli prej renaulta pa lahko zagotovo trdim, da je citroen daleč spredaj. Redni servis za HDi motor stane okol 20k. Imam pa tudi berlingota 1.9D. Toje je super mlinček kar se tiče vzdržljivosti. ima 253000km in čisto brez kakršnih koli popravil. Servis povprečno stane okoli 17k. Edino kar me moti pri berlingotu je to, da veliko moči porabiš za premagovanje zračnega upora in posledično tudi velika pozaba goriva. Prostoren, a ne najbolj varen.
Za primerjavo pa še C5, ki pa ni bistveno dražji od Berlingota, v udobju vožnje pa mirno rečem da prekosi vsakega pasata, laguno...
Citroeni so fajn, sam kaj ko so zadnje čase nekam astronomske cene nastale. Renault se mi zdi, da ni preveč zanesljiv. Če samo pogledamo na zadnjo afero z gorivom, je bilo daleč največ težav z renaulti. A se motim?:dontknow:

Če se odločaš med Berlingotom in Meganom, potem definitivno berlingota! Sigurno boš zadovoljen.

Bernie
22.04.2006, 06:12
Hm, moraš vedet, da je megane ravnokar nekoliko prenovljen, berlingo je pa že kar precej stara stvar. To pomeni, da je slednji verjetno preverjeno delujoč, novejši megani pa so menda tudi precej kvalitetnejši kot prvi letniki.

Sicer pa verjetno kakšne opazne razlike v ceni servisa verjetno ni - poglej pa kolikšen je servisni interval pri obeh.

Berlingo je drugače precej visok in lahko s precejšno luknjo v prtljažniku, megane pa je klasični karavan. Priporočam ti predvsem testno vožnjo z obema.

:evil:

To pa ni res da je berlingo star glih tak je nov vn pršu. no enih par mesecev

Bernie
22.04.2006, 06:16
Jst ti priporočam berlingota na vsak način. dobra kvaliteta, udoben, dosti hiter in tako naprej. pa tut ta dva avto se tako močno razlikujeta