Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razočaranja v kliničnem centru

zcmr
26.03.2006, 14:47
ko hudo bolan clovek pade v nemilost neorganiziranega slovenskega zdravstva je res tezko in clovek ne vidi vec kam ne kako naj se obrne. v trenutku ko bi od drzave v katero verujes potreboval najvec saj se z smrtjo gledas v obraz ostanes globoko razocaran. saj so njim ki bi morali in so zato placani da vse napore ulozijo da te ozdravijo pomembnejse notranje spletke.
v klinicnem imam brata v 42 letu ki je zbolel za rakom . clovek ne more verjet svojim ocem ko vidi kako je zdravljenje neorganizirano.ker je bila terapija prehuda jo je njegov doktor zacasno prekinil.naslednji dan pa so prisli da mu bodo dali novo dozo kemoterapije. se dobro da se je zbudil iz spanca in uprasal kaj delajo...po prepricevanju so vseeno odsli pregledat program in se prepricali da je kemoterapija prekinjena zaradi hudega negativnega ucinka na jetra.samo misli si lahko kaj bi se zgodilo ce bi bi mu se ta terapija stekla v telo.....
a res danes clovek v sloveniji ni vec vreden svojega dostojanstva ampak ga obravnavajo le kot predmet...saj je imel neozdravljivo bolezen in je umrl in oni so svoje opravili...............ne bi niti omenjal brezbriznosti ali je bolnik kaj pojedel ali ne noben se ne cuti odgovornega da bi nemocnega nahranil.... tako se mora sorodstvo organizirat da eden dnevno naredi 100 kilometrov do ljubljane in nahrani nemocnega bolnika, o hrani ki jo nudijo bolnikom tudi nima smisla besediciti
resnicno smo razocarani nad vsem skupj.

twarlock
26.03.2006, 15:08
vrjemi, da razumem tvojo frustracijo in razumem tvoje razočaranje... tudi sam sem že bil priča podobni situaciji (v druži pač)...

vendar moraš vedeti eno stvar... (govorim o drugem delu tega kar si napisal)

zdravniki morajo biti taki kot so in morajo na vsakega bolnika gledati kot na predmet, kajti v nasprotnem primeru sploh nebi mogli biti kar so.
predstavlaj si primer, ko zdravnik globoko sočustvuje z vsakim svojim pacientom, ko mu ob vsakem pogledu na trpečega človeka pridejo solze v oči spričo sočustvovanja...
žal negre drugače, če zdravnik ne "otopi" se bo čustveno navezal na vsakega svojega pacienta in bo tudi sočustvoval z vsako njegovo bolečino, prizadet bo ob smrti vsakega svojega bolnika... to pa pomeni, da bo tudi trpel za vsakega posebej... si lahko predstavljaš koliko trplejenja je to ob vseh tistih njegovih bolnikih? poskusi se postaviti v njegovo kožo in razmisli o tem...
če bi ob bolečini ali izgubi pacienta trpel vsaj 5% toliko kot svojci pacienta, bi bil psihična razvalina že po mesecu dni opravljanja svojega dela.

soncnica
26.03.2006, 15:23
se strinjam z zgoraj napisanim....js vsekakor nebi mogla bit zdravnik...ker cist nic socustvovat s clovekom...nebi mogla.:dontknow:

mrjerry
28.03.2006, 07:31
Ja, ampak organizacija v nasem zdravstvu je pa se vedno globoko v peeesdi

Fago
28.03.2006, 11:53
Wse u zdravstvu je globok u piiiiiiip..:censored:

:nonono: yebba cela ratuje->Amerika,momci,..Amerika..:blackeye:

Mighty
28.03.2006, 12:15
in pol pogledas pod sklop slovenija in pod temo o slo vojski in vidis veleume, ki zagovarjajo nakup orozja na vse pretege. .(naknadni popravek zaradi nejasnosti) denar naj namesto za nakup orozja preusmerjo v zdravstvo.

bols zdej :approve:

Fago
28.03.2006, 12:19
A orožje..??:O :rolling: :rolling:

Mighty
28.03.2006, 13:17
itak :D

mrjerry
28.03.2006, 15:01
Ali pa vsaj v subvencioniranje pogrebnih storitev :veryevil: :clown:

kekez
28.03.2006, 16:05
Pajade. Spet denar namesto v orožje, v zdravstvo.
Namesto v orožje naj ga nam manj poberejo, da si bomo lahko sami plačali zdravstvo.
Subvencije v karkoli (tudi v zdravstvo) nikoli ne prinesejo kvalitete. Kdo se bo pa pomujal, če te zastonj futrajo.
Tele dohtarje, sodnike, ... je treba malo po betici in plačati po učinku. Če ne narediš nič, ne dobiš nič. :censored:

Mighty
28.03.2006, 16:26
ma nism mislo na to. recimo zalostno je ko gledas, da se morjo zbirat prispevki za nakup inkubatorja. na kaj takega sm mislo....opremo

KRUNCHY
28.03.2006, 17:53
kva je pa fora da zdravš neozdravljivo bolnega....
jest se ne bi zdravu.sral bi ga...dokler bi.ko bi, pa pač bi.

nj naprave in zdravila pršparajo za nekoga ki ga lahko pozdravjo.

ponga
28.03.2006, 18:07

krunchy, ti najbrž nisi imel še nobenga od svojih bližnjih resno bolnega, kaj?! :nonono:

KRUNCHY
28.03.2006, 18:11
sm.ene par jih je tut že šlo po gobe.

ponga
28.03.2006, 18:12
in najbrž so bli zlo veseli tvojga razmišljanja...

KRUNCHY
28.03.2006, 18:15
to pa ne vem.sicer je pa to zdej itak vseen za njih.

pa vseen:ZAKAJ bi izgublu cajt z nekom ki se ga itak ne da več pozdravt?zakaj?nekak je brezveze ane...

ponga
28.03.2006, 18:27
to pa ne vem.sicer je pa to zdej itak vseen za njih.

pa vseen:ZAKAJ bi izgublu cajt z nekom ki se ga itak ne da več pozdravt?zakaj?nekak je brezveze ane...

zato ker mu z zdravljenjem morda lahko podaljšaš življenje za kar nekaj let?!
Dovolj tehten razlog?

KRUNCHY
28.03.2006, 18:31
ne ni.ni fore.dve let gor al pa dol...

kekez
28.03.2006, 18:43
To ni čisto res.
Poznam človeka, bil je moj učitelj v osnovni šoli, in takrat je bilo z njim enkrat tako slabo, da so ga takorekoč že vsi odpisali. Šel je na operacijo, odprli so mu glavo, odstranili tumor in ne vem kaj še vse...
Videl sem ga pred nekaj meseci (sicer moram priznati, da še vedno zgleda tako slabo kot takrat :angel: ), ampak od takrat je že nekaj 10 let in človek je zdaj star že skoraj 90. :O :2thumbs:

kekez
28.03.2006, 18:47
Ampak v zdravstvu je pa res. Zaposleni tam (sploh ne le zdravniki) se sploh ne zavedajo, da jih mi plačujemo. Saj očitno jih res ne, ker so proračunski porabniki in je vmes, da denar pride do njih, preveč megle. Včasih mi je že prihajalo na misel, da bom k zdravniku ali v bolnišnico hodil kar s svojim odvetnikom, da bo zastopal moje interese :ninja: .

matt
28.03.2006, 18:47
in pol pogledas pod sklop slovenija in pod temo o slo vojski in vidis veleume, ki zagovarjajo nakup orozja na vse pretege. .(naknadni popravek zaradi nejasnosti) denar naj namesto za nakup orozja preusmerjo v zdravstvo.

bols zdej :approve:Sej je tle kr dost logike - dej folku orozje (precizne M16, ne ene sklumpane AK47) in naravna selekcija bo nardila svoje - potem pa ne bo problema s financiranjem zdravstva . .le bati se je , da bo sla cena nepremicnin na britofih v visave ...

Restraint
28.03.2006, 22:25
Ma, stanje v zdravstvu ni rožnato..
S tem pa se začnemo ukvarjat komaj ko smo prisiljeni..
Pred 1 tednom sem bil na eni majhni operaciji..Ki se je zakomplicirala..In zakaj? Ni bilo rentgenskih slik..Tam kjer so jih hranili, pa so bili vsi na kosilu..Sem malo v hecu vprašal, če grem jaz po slike, pa ni bilo nikomur smešno..Očitno samo meni...:shy:

partibrejker
29.03.2006, 12:22

ne nakladi me zanima če bi zdej zbolel če bi se tko govoril:approve:

zcmr
30.03.2006, 14:10
no KRUNCHY-ju ne bom odgovarjal ker otrok ni se zazivel zivljenja .....
stanje v zdravstvu je zelo kriticno in ce res ne bo prislo do enega velikega reza v obnasanju in kulturi tam zaposlenih ( NE VSEH !!! dobijo se posamezniki vsega spostovanja in hvale vredni ,ki delo opravljajo z duso,zalostno je le da jih je malo) se nam slabo pise.
krivdo pa pripisujem tistim ki so zdravstvo v zadnjih 15-20 letih pripeljali na dno.prejsnji minister je vse svoje napore in ure v sluzbi ko bi moral kaj delati namenil pisanju neke bele knjige in zato prejemal milionsko placo 4 leta.
iz zaupnih virov vem da je v klinicnem centru nekaj zdravnikov ki sploh nimajo zadolzitve ....in noben bog neve ce so v sluzbi ali ne.ve se le da so na placilni listi.......
srcno upam da bo vsaj sedanji oblasti uspelo malo porezat peruti tem belim in modrim samodrzcem-samodrznicam in jim povedat kaj je njihovo delo in koliko je treba v eni smeni narediti!

ponga
01.04.2006, 15:58
krunchy pomiri se, no.
in bodi prizanesljiv do tistih, ki imajo bolne svojce, prijatelje... in ki razmišljajo malo drugače kot ti, ki bi vse kar po hitrem postopku pod rušo poslal.

dal
01.04.2006, 16:53
Pred 1 tednom sem bil na eni majhni operaciji..Ki se je zakomplicirala..In zakaj? Ni bilo rentgenskih slik..Tam kjer so jih hranili, pa so bili vsi na kosilu..Sem malo v hecu vprašal, če grem jaz po slike, pa ni bilo nikomur smešno..Očitno samo meni...:shy:

Drugič slike poskeniraj in nosi okoli na USB ključu. ;)

Trillian
10.05.2006, 13:10
Tole sem dobila po mejlu, in končno je nekdo povedal svoje...in ob vsem tem, zapravljamo miljone za neke "proslave", ki jih vsi trpijo in se tam pojavljajo samo zato da se jih vidi, in gradimo vzpenjače na grad..res mi gre na bruhanje..

V primežu proračunske mafije
BRECELJ Erik, Sob 22.04.2006

Danes je sreda, dan, ko načrtujemo program operacij za naslednji teden. Obračam
seznam s 43 čakajočimi bolniki, ki so samo na mojem spisku.
Podobno kot drugi kirurgi z našega Oddelka za onkološko kirurgijo. Naslednji
teden je en dan praznik. Poleg tega se moramo 25. aprila zaradi servisa
izseliti iz dveh operacijskih dvoran, ki ju imamo po poplavi l. 2002 in zaprtju
operacijskega bloka v stavbi A v najemu v Kliničnem centru.
Tako bomo operirali samo na dveh mizah dnevno.
Koga naj dam na operativni program?
Do sredine aprila sem letos operiral 90 bolnikov. Teh 43 lahko torej operiram v
mesecu in pol. Za nekatere je to žal prepozno. Pri izbiri si skušam pomagati z
opombami, ki si jih napišem ob vsakem bolniku:
pri mladem fantu: ima 3 tedne starega otroka,
pri obupani ženski: mati samohranilka,
pri nebogljeni starki: tumor hitro raste,
pri naslednjem: se duši,
pri mladem dekletu: na koncu z živci zaradi čakanja,
pri zadnjem: krvavi.

Drugi teden bom operiral največ dva dni. Lahko bi operiral 4 dni, pa žal ni
dovolj operacijskih dvoran. Ostalo bo še skoraj 40 bolnikov plus novi, ki bodo
prišli v ambulanto. Zopet bo edina rešitev popoldansko in sobotno delo, brez
dodatnega programa in dodatnega plačila.
Če smo bili po poplavi l. 2002 še ponosni na to, da smo z delom izven rednega
delovnega časa spravili čakalno listo na 3 tedne, so danes občutki drugačni.
Osebje dela v nemogočih razmerah. Ob tem, da imamo končano novo stavbo s sedmimi
operacijskimi dvoranami, z oddelkom, ki bi mu težko našli par tudi izven naše
države.

V skladišču imamo do selitve zapečateno vrhunsko opremo, ki pa je žal ne moremo
uporabiti samo zato, ker še vedno živimo v balkanski državi.
Gradnja kirurškega oddelka se vleče že več kot 10 sramotnih let. Do poplave v
stavbi A l. 2002 je bilo jasno, da politika ni imela namena zgraditi novega
kirurškega oddelka. Po poplavi smo jo skupaj z bolniki (nekateri so žal že
pokojni) prisilili v gradnjo.
Nepričakovano smo se zaradi velike investicije soočili z ljudmi, ki so obogateli
na račun investicij v zdravstvu. Zaradi nesodelovanja smo bili deležni
nerazumnega poniževanja z njihove strani in s strani takratne politike. Kljub
temu, da smo v letih po poplavi povečali število operacij za skoraj 100%, smo
ves ta čas dobivali le polena pod noge. Edina uteha so nam bolniki in rezultati
našega zdravljenja, ki so primerljivi ali celo boljši kot v najbolj razvitih
zahodnih državah.

Ko je že pred enim letom kazalo, da se bomo preselili iz avstro-ogrske
konjušnice, se je vse končalo pri operacijskih mizah. Po dveh letih razpisov za
operacijske mize in pritožb smo se sedaj znašli v brezizhodnem položaju. Miz, ki
bi nam omogočile preselitev, očitno še dolgo ne bo.
Bolniki pa čakajo. V propadajoči konjušnici. Skozi okno lahko le nemo opazujejo
končan novi oddelek z večinoma že kupljeno opremo, ki propada v skladišču. Poleg
tega so stroški zaradi gostovanja v Kliničnem centru vsaj 150 milijonov tolarjev
letno. Blagor državi, ki si lahko privošči takšno zapravljanje denarja.

Zaposleni smo se že navadili na katastrofalne razmere v stavbi A. Ne moremo pa
se navaditi na smrad, ki se širi iz javnih razpisov. Za koga je napisana
zakonodaja o javnih razpisih, ki že dve leti onemogoča nakup operacijskih miz za
slovenske bolnišnice, na katerih bi reševali življenja bolnim ljudem.
Koga ščiti?
Bolnike in proračuna prav gotovo ne. Pisana je na kožo dobičkarjev, ki z javnimi
razpisi služijo vrtoglave vsote. Ob takih zaslužkih seveda lahko čakajo več let
na rešitev razpisov in jih po potrebi tudi sesuvajo in usmerjajo v pravo smer,
tudi s pomočjo državnih uradnikov in funkcionarjev. Zaradi astronomskih
zaslužkov popolnoma legalno blokirajo ustanove, ki naj bi služile državljanom.
Škoda prostora, da bi našteval seznam ljudi, ki so vpleteni v lobiranje zaradi
nakupa operacijskih miz. Obnašajo se, kot da bi kupovali igralniške mize in ne
operacijskih, na katerih naj bi reševali človeška življenja. Če na žalost ni
bilo nič nenavadnega, da so ti ljudje pod prejšno vlado zelo uspešno ribarili v
kalnem, mi tudi sedaj počasi postaja jasno, da ti isti ljudje počnejo to še
naprej tudi pod sedanjo oblastjo. Žal je sedanja vlada šibkejša od njih in
zakona o javnih naročilih, ki tem dobičkarjem omogoča legalno korupcijo.
Kdo sploh usmerja in nadzira investicije v zdravstvu? Prepričan sem, da minister
Bručan nima te moči. Mogoče je bil iskren v želji, da bi končno kupil te uboge
mize, še bolj pa bi mu verjel, če bi mize zaradi katastrofalnega stanja v stavbi
A kupil urgentno mimo razpisa. Pa tega ne more oz. si ne upa.

Pa tega pisma ne namenjam politikom. Nima smisla. Obračam se na bolnike, ki so
bili zdravljeni v stavbi A, in na njihove svojce.

Prosim vas, napišite, kako je doma čakati na operacijo zaradi raka.
Opišite svoje občutke, ko ste prvič prestopili prag stavbe A, kako je, če v
prenatrpani sobi ne moreš pojesti obroka hrane za mizo,
kako je zjutraj čakati v vrsti na stranišču, opišite smrad, ki se širi iz
počenekanalizacije,
ter kako izgleda nakladanje bolnikov v rešilni avto po snegu in dežju in prevoz
v Klinični center na operacijo,
opišite, kakšen je občutek, ko prideš na operacijsko mizo v premočeni obleki,
kako se je prijetno v poletni vročini po večurni operaciji peljati v rešilcu iz
Kliničnega centra nazaj v stavbo A - po razriti cesti, ki postoteri bolečino.
Opišite, kako težko je verjeti v ozdravitev v prenatrpani bolniški sobi ob
umirajočem bolniku.

Pošljite to svojim politikom, ministrom, predsednikom, prejšnim in sedanjim,
skorumpiranim funkcionarjem, lobistom brez vesti, nenasitnim direktorjem,
urednikom, ki nočejo objavljati prispevkov o sramoti v stavbi A, varuhu ne vem
kakšnih človekovih pravic.
Ne pozabite pripisati, da ste to doživeli v Ljubljani.
Ti gospodje so sebe in mnoge izmed nas prepričali, da se to lahko dogaja samo v
neki od nas zelo zelo oddaljeni in nerazviti državi.

dr. Erik Brecelj, dr. med., spec. kirurg, Ljubljana

ozayrus
10.05.2006, 13:12
a no to že ena tema odprta;)

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=14564

Trillian
10.05.2006, 13:46
a..nism vedla:shy:

ozayrus
10.05.2006, 13:47
itak je pa to taka stvar, da je dobr da se čim večkrat sliši;)

freya
11.05.2006, 06:24
ker je tema že odprta, sem že zaklenila temo, zdaj ko sem pa prebrala komentarje, da vidim, da ni vredno preumerjat debate tja.
prosim, da se tukaj vzdržite politiziranja

na žalost sem bila včeraj spet v tej avstro ogrski konjušnici. (stavba A onkološkega inštituta).
razmere so več kot karastrofalne, v kletnih prostorih smrdi, RTg v okvari, v prvem nadstropju prenatrpane sobe s težkimi bolniki (po operacijah), intenzivna nega nevredna tega imena.......
bruh na tako državo , ki poskrbi za svojo rit in svoje zdravje, na državljane pa pozabi.
kopirala sem post s prejšnje teme, ki je vreden branja

Spoštovani g. Brecelj!

Zadeve na onkologoji so akutne v vseh stavbah. To vem, ker sem imela zadnjih devet mesecev vpogled v dogajanje v stavbi C. Imela sem bolno mati, ki je žal preminula pred tvema tednoma. Zdravniško osebje dela v nemogočih pogojih, da o sobah za bolnike ne izgubljam besed. V sobi je bilo pet pacientk, pregledi se opravljajo kar v sobi, ker imajo samo eno sobo za preglede v celem nadstropju. Seveda si jo deli več zdravnikov. Sanitarije so pod kritiko. Ne samo, da jih je premalo, tudi mojstre za popravilo čakajo po več mesecev.
V sobi je prostora zgolj za postelje in nočne omarice, v katere lahko pacientke vložijo le torbico in nekaj malega, kar prinesejo obiski. Obleka se hrani drugje. Pri jedilni mizi je prostora le za tri pacientke, ostale jedo na postelji.
Spoštovani dr. Drnovšek nas vsak dan opozarja na hude razmere v Darfurju. Če samo še enkrat vidim njegov zaskrbljeni obraz na televiziji in slišim patetično opominjanje iz njegovih ust o težkih razmerah v tej deželi, mu bom zastavila javno vprašanje:

Ali se g. Drnovšek zavedate, da imamo svoj Darfur tu, doma, v Sloveniji.

Kje je imel spoštovani mož oči, ko je ravno tako obiskoval to bolico? Morda ( SIGURNO ) pa je bil deležen drugačne oskrbe in tega moralnega propadanja onkoloških bolnikov ni imel možnosti videti!! Stanja v onkološki bolnici naj se sramujejo vse oblasti BIVŠE in SEDANJE. Ali so onkološki bolniki res že ob sprejetju na oddelek obsojeni na smrt????? Pravijo, da je večji del zdravljenja v glavi - psihi. Kako naj torej uspešno napreduje zdravljenje pri ljudeh, ki zapadejo v depresijo že ob prvem pogledu na bolnico, v kateri naj bi se zdravili.
Devet mesecev sem spremljala mati na zdravljenje, pri tem pa sem mnogokrat objokana zapustila prostore stavbe C. To ni bolnica, to je hiralnica. Še dobro, da je bilo zdravniško osebje vedno pripravljeno na pomoč - tako strokovno kot tudi moralno. Verjemite, da se bojim noči. Vsako noč me v sanjah spremljajo prostori, kamor sem vodila ljubljeno osebo in v kateri je na koncu tudi preminula.

Stanka Magister

ain
11.05.2006, 14:51
hm ja te pretrese..in se še enkrat zahvališ ne vem kogu da še nisi imel takih izkušenj...

ja se strinjam, darfur je pri nas... vem da deluje malo sebično, toda kdo pa nam pomaga. a se kdaj mogoče kakšna bogata "amerika" odzove?:(

Princes11a
26.05.2006, 00:34
Samo to je res kruto. Važno je da bomo mi imeli vlečnico na Ljubljanski grad, da se bodo lahko bogati gospodje peljali gor. Sramota za Slovenijo. Kmalu nas ne bo več, ker bomo izumrli zaradi pohlepa tistih, ki sedijo na visokih stolčkih

freya
26.05.2006, 12:07
Mogoče je pa tudi tole pismo pripomoglo k hitrejšemu reševanju zapletov okrog naročil operacijskih miz
?

ozayrus
26.05.2006, 12:36
Mogoče je pa tudi tole pismo pripomoglo k hitrejšemu reševanju zapletov okrog naročil operacijskih miz
?

Na to sm tut jaz že pomislu.

mrjerry
26.05.2006, 12:36
Dons sem mimoidoc trafike zapazil naslovnico "Bracun dahnil DA operacijskim mizam"

Vec pa ne vem.

freya
26.05.2006, 12:40
Bručan je dahnil Da glej članek klik (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=12060525153245107&cid=100&pgn=1)

mrjerry
26.05.2006, 12:43
Eh, Brucan :blush:

Ne mi zamert, zraven je bil plakat plejboja :blush: :blush:

freya
29.05.2006, 10:06
zgodba o donaciji operacijskih miz je bila očitno prelepa, da bi se lahko razpletla brez zapletov klik (http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=182209)

ozayrus
29.05.2006, 10:12
zgodba o donaciji operacijskih miz je bila očitno orelepa, da bi se lahko razpletla brez zapletov klik (http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=182209)

Politiki se je ***ejo, folk umira. Na žalost nč novga.

Me zanima, če bi tko kompliciral, če bi kdo od njihoviz znancev potreboval tako mizo.:censored:

freya
31.05.2006, 11:56
novica STA 31.05.06

Ministrstvo: Medicoengineering odstopil od donacije
Ljubljana, 31. maja (STA) - Ministrstvo za zdravje je danes od družbe Medicoengineering prejelo uradni odgovor, da odstopa od donacije za odplačilo 18 operacijskih miz za pet slovenskih bolnišnic, ker ne more izpolniti pogojev, ki jih je ministrstvo postavilo, so sporočili z ministrstva.
:(
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206053110153767&cid=100

lady_lucifer
31.05.2006, 12:21
take zadeve grejo men mal na k....se delajo svetnike, ane :dead: ne recem, da razmere niso slabe...samo zadevo je treba pogledat tud z druge plati...cist nobeni svetniki niso tile zdrvaniki...k prides tja, pa te noben resno ne jemlje, dokler ni ze prepozn? ce bi res tko delal, kakor hocjo prkazat v textu, bi ble razmere dost boljse...

mrjerry
31.05.2006, 12:25
Mene vedno bolj zanima, kaj je tako hudicevo zakompliciranega okrog teh miz, da ena sama stane tolk kot garsonjera (v Ljubljani!!!). *****a, to je miza pa neki hidravlike pa elektronike... It's not rocket sicence.

dzuko
31.05.2006, 13:17
Bručanu je ena operacijska miza za porint v rit pa s tistim brezžičnim daljincem razbit čelavo glavo...ko jim jeebe mater, tud moja sorodnica je bila pred kratkim na onkološkem.žalost.vse skupi.res..ko gre en pofuukan politik na obisk enkrat letno v domačo vas mu pa asfaltirajo celo cesto, medtem ko pri moji krpamo luknje v asfaltu s peskom..***eeš našo vlado..jst bom šel na ene tropske otoke in lovil ribe pa jedel kokos in fuukal mlade žene (ostarelih) bogatašev, ki bodo uživali v davčnem raju....

Trillian
01.06.2006, 09:14
treba bi jih bilo postaviti pred zid pa metek med oči. pa še pocen bi jo odnesl....:censored: :censored: :censored: