Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Beneški trgovec

spartan
27.03.2006, 07:39
je že kdo gledal priredbo razen moje malenkosti:shy:

Igralska zasedba ni slaba; ampak ali se vam zdi, da igralska zasedba "ami" filmov parira Shakespearu:shy:

Iri, Castor in ostali:shy:

iri
27.03.2006, 08:00
Jst še nisem gledala The Merchant of Venice, ampak me čaka že nekaj časa. :shy:
Je pa 3nity (ali Lady?) hvalila film, pa Pacina seveda. :approve:

Knez
27.03.2006, 08:05
Gledal sem in mi je všeč; najbrž predvsem zaradi brilijantne igre Al Pacina.

lady_lucifer
27.03.2006, 11:04
Ja, jst sm gledala in mi je bil blazno vsec...ubistvu mi ze dolg casa noben film ni bil res tok fejst vsec :) al pacino je svoje odigral tako dobro, da omg, mojmu naslednjemu psu bo zihr ime Šajlok :D in mene nic ne moti, da je v filmu ami zasedba, ker je res kvalitetna...zarad mene bi lahk tud rusi spilal, sam da bi dobr odigral, ane :D

castor
27.03.2006, 12:57
Nisem se še prepričal naj ga gledam. :D

Nameravam ga le zaradi Pacina, ki se mi zdi(vsaj po insertih), da je spet ujel vlogo.

iri
27.03.2006, 13:16
Nič le zaradi Pacina, notri sta še vsaj Joseph Fiennes in Jeremy Irons že po defaultu vredna ogleda. :approve:

castor
27.03.2006, 13:18
Hmja... nekako mi je le Pacino tisti, ki me vabi.:tongue: Irons ni moj tip.

spartan
27.03.2006, 13:39
...malo me antisemitizem v filmu preseneča. Kakšni so pa bli odzivi judovske skupnosti v US:shy:

Spljoh pa, ne vem zakaj so postavli Shylocka kot osrednjo osebnost:dontknow:

iri
27.03.2006, 13:50
Hmja... nekako mi je le Pacino tisti, ki me vabi.:tongue: Irons ni moj tip.
Nimaš pojma :approve:

grantica
27.03.2006, 15:34
Nič le zaradi Pacina, notri sta še vsaj Joseph Fiennes in Jeremy Irons že po defaultu vredna ogleda. :approve:

joseph fiennes je zame dovolj da bi gledala katerikoli film... uf kr vroče mi postane ob pogledu nanj... :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:

3nity
27.03.2006, 20:41
gledala in kot je lady rekla je odličen. jst itak po defoltu gledam skoraj (do seadj mislim, da sem kar vse, upsam razen čist moderno verzijo hamleta) od šejkspira :D

ne morem rečt, kateri od igralcev je bolje odigral. al pacino in jeremy irons že sama po sebi vedno odigrata odlično. joseph pa mi je vedno bolj všeč v takšnih vlogah ( se vidi, koga ima za brata ;))

za moje pojme je najboljši prizor (praviloma dejanje) na "sodišču".

v glavnem 1A film in ga priporočam vsakemu, ki mu je le malo všeč shakespeare, za fanatike je pa itak obvezen ogled :D

spartan
28.03.2006, 06:36
...men je bil najboljši "osrednji" prizor na sredini filma s Pacinom v vlogi juda Shylocka, ko govori o svojem ljudstvu.

Pacino je energično in ognjevito prikazal svoj karakter v prizoru. Seveda je pa tudi Irons v filmu čisto razred zase:approve:

Joseph Fiennes...pri njem imam občutek dekoracije. Lahko bi bil kdorkoli drug, ker je vloga lahkotna.