Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ste ljubitelj krizank in zakaj ne?!

Jerok
16.10.2005, 15:28
Včasih zelo rad rešim kakšne križanke in jih pošljem, mogoče pa se le kdaj nasmehne sreča:) Danes sem pa izrezoval kupone iz križanke kjer sem vpisoval rešitve. Pri eni rešitvi nisem bil ziher-šlo je za nek pregovor-vpišem pregovor in kaj mi vrže na Najdi.si ven? Tole stran:
http://www.petvodoravno.com/
Vsaka stvar je za nekaj dobra in nekaj slaba samo jaz bi tole stran takoj banal:(. Zakaj bi se trudil in s tem podpiral take lenobe, ki bi samo rešitve prepisali in pobrali nagrade brez truda.

Zanima me vaše mnenje:)

Bodi to, kar hočeš biti, sicer naj to, kar si, umre, ker nisi nič.

castor
16.10.2005, 15:52
:D

Sem s tabo, pol mi pa taki lenuhi vse nagrade iz Razvedrila pokradejo. :nonono:

Ice_Queen
16.10.2005, 16:19
Podpiram lenoboooooooooo....:rolling:
Sej ne...Res ni fer jst sm se pa iz usako nagradno križanko matrala...
če bi vedla d so na neti rešitve hihihihihihi....:2thumbs:
ah pa sej bo:veryevil:

Če Bi Umirali Tisti,Ki Ljubijo...
Bi Umrla Prva...
Če Bi Umirali Tisti,Ki So Ljubljeni...
Bi Umrla Zadnja...
yay se nrdy!!

Jakec
16.10.2005, 16:53
jaz bi tudi zaprl take strani. saj glih v tem je fora da sam razmišljaš in rešiš križanko. z tem je pa to navadno prepisovanje:dead::dead::(

I finally found ANY key....

Jerok
16.10.2005, 17:53
Me je zamikalo,da pogledam, če imam pravo rešitev pri križanki in sem opazil, da je pošiljatelj podal napačno rešitev.:D:D:D
To je edino, kar me tolaži.:veryevil::veryevil::angel:

iri
16.10.2005, 18:11
Mah kdo je pa rekel, da moraš pogledati na to stran? Si pač zadovoljen sam pri sebi, da si rešil križansko brez tuje pomoči in to je to.

----------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.

Jerok
16.10.2005, 19:06
quote:Originalna objava iri

Mah kdo je pa rekel, da moraš pogledati na to stran? Si pač zadovoljen sam pri sebi, da si rešil križansko brez tuje pomoči in to je to.

Se strinjam, ampak kaj mi potem pomaga, če se jaz ves čas trudim,drugi packi pa pobirajo lovorike:kmet::hammer:

Jakec
16.10.2005, 20:03
jaz sem tudi na veliko reševal križanke, nikoli pa nisem pošiljal zaradi nagrad. reševal sem jih izklučno zaradi veselja, pa še veliko stvari se naučiš iz križank:approve:

I finally found ANY key....

iri
16.10.2005, 22:16
quote:Originalna objava Jerok

Se strinjam, ampak kaj mi potem pomaga, če se jaz ves čas trudim,drugi packi pa pobirajo lovorike
Ker to se tko redko dogaja v življenju...:sleepy: Pa na veliko bolj pomembnih področjih kot so križanke.

Tko kot je rekal Jakec zgoraj, križanke se rešuje zaradi veselja, ne pa zaradi nagrad, vsaj primarno ne.

keyCaSh
16.10.2005, 22:19
mya križanke mene še bol zamorijo...:D

http://www.danasoft.com/sig-slo.jpg
http://staregate.com/images/sg.gif

I am the one...;>

iri
16.10.2005, 23:13
Če ne moreš rešiti več kot četrt, potem itak. :cool:

snežko
17.10.2005, 17:10
:) prveri svojo križanko. namerno imajo v rešitvah enega črva, kar pomeni, če samo prepišeš ne boš imel pravilne rešitve in s tem nagrade.

veselimo se skupaj!

vilivolcini
01.11.2005, 10:21
mam enga tečnga sočolca,k skos prepisuje,mi vzema kulije ker se mu ne da vzeti svoje puščice,včasih kak kuli unič...se skos neki
važi da zna igrt nogomet...joj prov glup je:hammer:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~
prosimo počakajte,v pričakovanu odgovora...loading...program je nared...visual basic
loading...se opravičujemo , ker je sredi dela program crknu...loading...nothing...

spaceruner
28.03.2006, 21:37
Kako pogosto rešujete recimo skandinavske t.j. slikovne križanke.
Je to ugankarska revija ali kr neki.
Bral sem o raziskavi, da ljudje pri vsakodnevnem lajfu, s povprečno službo uporabljamo le 3% kapacitete možganov, z reševanjem križank jih je moč poterat do 12%...:zoga:

TuNina
28.03.2006, 21:45
skandinavske so mi dolgočasne.. raje mam kake italijanske, skrite (al kak se jim že reče) ipd., pri katerih ne gre samo za vpisovanje gesel.

timal
28.03.2006, 21:47
sem jih včasih veliko, pa jih ne več:nonono:
že mogoče, če bi imeli več sestavljalcev križank, ne pa, da se vse ponavlja:dead:

BMX
28.03.2006, 21:54
Rešujem skandinavske križanke iz glave, brez kakršnihkoli leksikonov ipd.

spaceruner
28.03.2006, 22:40
skandinavske so mi dolgočasne.. raje mam kake italijanske, skrite (al kak se jim že reče) ipd., pri katerih ne gre samo za vpisovanje gesel.
Prav te italijanske ali skrite ali križanke iz sredine imajo v povprečju daljše besede. Tudi iskanje opisov tam spodaj jih precej oteži- zato so tudi bolj trd oreh

spaceruner
28.03.2006, 22:44
sem jih včasih veliko, pa jih ne več:nonono:
že mogoče, če bi imeli več sestavljalcev križank, ne pa, da se vse ponavlja:dead:
sevede, v skandinvkah se kar ponavljajo besede. Skandinavke so namenjenu širšemu krogu reševalcev (tudi mamam in babicam), ki s pravilno rešitvijo gesla( iz slike), že lahko sodelujejo v nagradnem žrebanju.Smola je samo ta, da je rešitev zmeraj veliko:(

spaceruner
28.03.2006, 22:45
Rešujem skandinavske križanke iz glave, brez kakršnihkoli leksikonov ipd.
Ergo si leksikon na dveh nogah...;)

BMX
28.03.2006, 23:04
Ergo si leksikon na dveh nogah...
Res je. :)

Kahla
02.04.2006, 16:43
Ne dolgo nazaj zelo intenzivno, sedaj pa sem se mal polenila. Na dopust bom spet v akciji.

patty
02.04.2006, 17:06
Meni so križanke full dobra stvar... rešujem jih kar čez vse leto, ko se mi pač zalušta...
še posebej poleti ne smejo manjkat:slizi: :morje:

patty
02.04.2006, 17:13
Veliko stvari se naučiš z reševanjem, vsaj jaz sem se... veliko je že takih "standardnih" besed, ki se pogosto pojavljajo v križankah in si jih enostavno zapomniš... :lala:

spaceruner
02.04.2006, 19:02
Veliko stvari se naučiš z reševanjem, vsaj jaz sem se... veliko je že takih "standardnih" besed, ki se pogosto pojavljajo v križankah in si jih enostavno zapomniš... :lala:
poučno, da, če so recimo tematske,ali pa so rešitve povezane z dogodki...
"standardne" besede so nujno zlo (beri mašilo), ker brez njih križanka nebi bila rešljiva in bi odstopala od normativov v slo. enigmatiki;)

patty
06.04.2006, 13:58
poučno, da, če so recimo tematske,ali pa so rešitve povezane z dogodki...
"standardne" besede so nujno zlo (beri mašilo), ker brez njih križanka nebi bila rešljiva in bi odstopala od normativov v slo. enigmatiki;)
:) jp

CaptainBlackAdder
06.04.2006, 14:13
Rešujem jih ponavadi na dopustu, pa ko sem se učil sem vedno pred začetkom učenja rešil eno ali dve križanki - da sem "not padel", v ta ritem, da so možgani zalaufali :D