Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pikice pred očmi

Luka2k
30.03.2006, 19:12
Ne, nisem jedel nobenih bletk in nobenih prepovedanih substanc. Se mi pa je že v preteklosti dogajalo, da če sem se zazrl nekam daleč, sem lahko videl nekakšne pikice in nitke, ki se premikajo skladno s premiki mojih oči. Ker se je to dogajalo poredko, temu nikoli nisem namenil posebne pozornosti.
V zadnjih nekaj dnevih, pa je to postalo kar malo moteče. Namreč, ko gledam v kaj svetlega (ponavadi je to monitor), vidim pred sabo omenjene 'pikice' in 'nitke'. Ampak jih ni več samo nekaj, temveč jih je že toliko, da me že res moti.

Kaj temu botruje in kako si lahko pomagam?

castor
30.03.2006, 19:25
:think: opažam, da jih imam jst tudi.

spaceruner
30.03.2006, 19:31
To je verjetno povezano z napenjanjem oz. naporom oči.
te nitke in pikice so kapilare v zrklu. Zato tudi različno vidiš ta pojav, ali ga ne, ko si naspan (beri spočit):approve:

ponga
30.03.2006, 21:13
Sama imam s tem precejšnje težave že več kot 10 let. V svetlem prostoru, ali pa ko je recimo zunaj sneg, megla...vidim v vidnem polju precej pikic in nitk - menda gre to za takoimenovane "mušice" - spremembe v steklovini, ki se jih ne da odpraviti, ampak je pač treba z njimi živeti. Določene spremembe so lahko tudi posledica degenerativnih sprememb na mrežnici.
Z leti se mi zdi se stanje počasi slabša, me pa kak dan te mušice motijo bolj, drug dan manj, a mislim, da v principu jih je vedno enako in so tudi na istem mestu. Če razmišljam o njih jih pač bolj opazim in so bolj moteče. Na monitorju jih vidim stalno, posebej moteče so tiste, ki so blizu sredini vidnega polja.

Vsake 2 leti grem na pregled očesnega ozadja, narediti itak ne morejo nič, treba pa je bit pozoren na morebitno bliskanje pred očmi - to je lahko prvi znak odstopa mrežnice.

Luka2k - naredi preizkus - parkrat pomigaj z glavo levo-desno - če pikice "zaplavajo" v vidnem polju in se čez čas umirijo, potem gre za mušice.

Da boš bolj miren pa le pojdi do okulista!

Kate
30.03.2006, 22:16
enkrat sem nekje brala, da naj bi bile pikice, ki jih vidiš pred očmi, če pogledaš v svetlobo, ostanki arterije, ki pred rojstvom oskrbuje oko ... pol pa razpade, še pred rojstvom, včasih pa ostanejo mejhni koščki...ki jih pol vidiš kot pikce :shy:

sicer ne vem kok je to res, sam se pa ful fajn sliš :D

Kate
30.03.2006, 22:17
tlele (http://www.straightdope.com/classics/a2_311.html) piše neki o tem ;)

mmmm
31.03.2006, 08:42
Nikoli se mi ni še to zgodilo.

Ampak na prvo stvar, na katero bi/sem pomislila ob branju prvega sporočila (še preden so bile omenjene "mušice", o katerih nimam pojma), je bilo, da imaš najbrž kakšne težave z vidom...

Najbolš je, da greš na pregled k okulistu in ti bo on zihr znal kaj več povedat.

Cvetlični deček
02.04.2006, 14:10
jst mam to od otroštva ... tko k da bi mel en debel, scufan "las" v vidu.. sam ga ne opazim, razn če svetlo modro nebo al pa kej druzga svetlega gledam... Pomojem je skoz isto velk, pa če ga probam fokusirat zbeži stran :)

ponga
02.04.2006, 14:46
jst mam to od otroštva ... tko k da bi mel en debel, scufan "las" v vidu.. sam ga ne opazim, razn če svetlo modro nebo al pa kej druzga svetlega gledam... Pomojem je skoz isto velk, pa če ga probam fokusirat zbeži stran :)

najbrž ga nimaš čist v sredini vidnega polja.
jst mam na enem očesu eno pikico in lasek skor čist v centru gledišča in zna bit zlo zoprno pri kakem bolj natančenm delu ali branju.
ampak - ni kaj - živeti je treba s tem. :dontknow:

korenje
02.04.2006, 15:11
to se je tut men zgodilo, potem ko sm na plazi spal in mi je sonce lepo zgalo oci... v glavnem mreznica se ti je skurla. najbol vidni so kadar gledas v zelo svetlem prostoru na belo podlago. naprimer na smucanju... se bl verjetno je da je to to, ce so ti enake oblike in vedno na istem mestu...

matt
02.04.2006, 15:28
Nikoli se mi ni še to zgodilo.

Ampak na prvo stvar, na katero bi/sem pomislila ob branju prvega sporočila (še preden so bile omenjene "mušice", o katerih nimam pojma), je bilo, da imaš najbrž kakšne težave z vidom...

Najbolš je, da greš na pregled k okulistu in ti bo on zihr znal kaj več povedat.
hehe, a ni to mel en od pilotov v Catch22?

Teo
02.04.2006, 15:35
luka pa vidi bele miši:D

v zgodbah pilota prixa (predkratkim umrlega pisatelja Lema) so tudi eno pikco vidli na kamerah, pa je bla napaka na optiki, ne pa ufo.... tako, da luka ne se bat. ne bojo te alieni ugrabli in tudi nadnaravnih sposobnosti ne dobivaš.
priporočil bi ti edin nakup tafinga šmirgl papirja, pa mal zbrusi oko... nežno pa s krožnimi gibi

Cvetlični deček
02.04.2006, 15:40
ka pa une srebrne pikce, ke vstaneš, a to mate :D?

Teo
02.04.2006, 15:42
ne, to ti bleščice v oči zaidejo. drugič pazi kako si mejkap rihtaš:D

primozicki
06.04.2006, 19:31
mogoče imaš poškodovano vrhnjico očesa

tisa
11.04.2006, 09:46

Meni se tudi to dogaja. Pikica kar zdrsi, sploh je ne morem "ustaviti".:dontknow:

dvojčica
11.04.2006, 10:27
ŠE ENA S PIKICAM IN NITKAM. pRVIČ OPAZILA ŽE V OSNOVNI ŠOLI.

lump muc
11.04.2006, 21:33
ko sem zdravnico pri pregledu vida vprašal kaj pomenijo te nitke in pikce pred očmi mi je rekla da so to odmrle očesne celice, ki plavajo naokoli po očesni mrežnici.:think:

Luka2k
12.04.2006, 10:27
in kako ustaviti genocid?

ponga
12.04.2006, 10:29
in kako ustaviti genocid?

to pa ne gre, luka2k :nonono:

Luka2k
12.04.2006, 10:33
kaj pa če Drnovška pokličem? :blush:

ponga
12.04.2006, 10:36
kaj pa če Drnovška pokličem? :blush:

pol pa ja! :D :clown:

1mb-lol
20.04.2006, 13:17
Še en mojster s pikicam in laski prozornimi v očeh...

Če je svetlo zunaj in če gledam na blizu kakšne stvari ji opazim zelo kvalitetno :nonono: pikice nitke... :veryevil: mamicu jim... ;)

Se res ne da nič naredit? :( :( :( kaj pa če bi si zamenjal steklovino? :2thumbs: kupil novo? :rolling:

A je možno da vidim pikice... nitke...zaradi poškodbe roženice?

:dontknow: lp

april
20.04.2006, 13:22
Meni se to dogaja, ko pogledam kam v nebo, ko je bolj svetlo
. PA sem šla zdravniku okolistu in mi je reku da mam mreno, ki pa še ni zrela za odstranitev. Je pa tako kot je eden reku-pikica ki se premika. V stanovanju me sicer ne moti, če pa stopim na sonce se mi pa blešči zdej veliko bolj kakor prej.

ponga
20.04.2006, 13:42
Še en mojster s pikicam in laski prozornimi v očeh...

Če je svetlo zunaj in če gledam na blizu kakšne stvari ji opazim zelo kvalitetno :nonono: pikice nitke... :veryevil: mamicu jim... ;)

Se res ne da nič naredit? :( :( :( kaj pa če bi si zamenjal steklovino? :2thumbs: kupil novo? :rolling:

A je možno da vidim pikice... nitke...zaradi poškodbe roženice?

:dontknow: lp

menda ni kriva roženica ampak steklovina. degenerativne spremembe... nardit se pa menda res ne da nič. mam tolk težav s tem, da sem bila že pri večih okulistih - vsi pravijo isto.:dontknow:

1mb-lol
20.04.2006, 22:00
:nonono:

Problem je v tem, da sem bil na samoplačniškem pregledu in mi je oftamolog reku, da vidim na daleč Super, le na blizu imam 0.5 :blush: Pa še oči mi je pregledu pa je reku da mam vidne živce Tip madafaka Top :approve:
Samo fora je pa da mi ni zmeril ne očesnega pritiska in ne globine očesa ni pogledu. Je pa reku da imam pač steklovino poškodovano oz. v steklovini odmrle delce al neki podobnega in da če je pregosto vse skupaj (npr. da bi bila koncentracija črnih pik oz nitk prevelika bi bilo potrebno ukrepat) Dokler pa ni pa nič :dontknow:

No hvala za odgovore... :2thumbs:

Lepo se S/mejte.

ponga
21.04.2006, 06:21
:nonono:

Problem je v tem, da sem bil na samoplačniškem pregledu in mi je oftamolog reku, da vidim na daleč Super, le na blizu imam 0.5 :blush: Pa še oči mi je pregledu pa je reku da mam vidne živce Tip madafaka Top :approve:
Samo fora je pa da mi ni zmeril ne očesnega pritiska in ne globine očesa ni pogledu. Je pa reku da imam pač steklovino poškodovano oz. v steklovini odmrle delce al neki podobnega in da če je pregosto vse skupaj (npr. da bi bila koncentracija črnih pik oz nitk prevelika bi bilo potrebno ukrepat) Dokler pa ni pa nič :dontknow:

No hvala za odgovore... :2thumbs:

Lepo se S/mejte.

in kako bi ukrepali?
meni so do zdaj trije okulisti rekli, da se ne da nič naredit. :dontknow:

1mb-lol
21.04.2006, 10:15
Ponga hi :D

Men se zdi ne bom prisegu pri bogu :) da je dr.tipson reku da operativno... samo v primeru je reku če bi blo tako moteče da ne bi videl več... :kisses:

:kisses: :kisses: :kisses:

ponga
21.04.2006, 10:20
Ponga hi :D

Men se zdi ne bom prisegu pri bogu :) da je dr.tipson reku da operativno... samo v primeru je reku če bi blo tako moteče da ne bi videl več... :kisses:

:kisses: :kisses: :kisses:

hvala 1mb-lol :D
(maš zapleten ime!) :shy:

1mb-lol
21.04.2006, 16:15
Hehe 1mb download LOL... tok k mam :P Malo je res nerealen :D:D:D

Ponga donga :D lp vsem

LeQuack
21.04.2006, 22:40
Žal je tko da je za to potreben kr delikaten kikurški poseg (vitrectomy). Nekaj linkov:
http://bleahy.home.mindspring.com/eyes1.htm
http://www.avclinic.com/vitrectomy.htm

Je pa v ameriki možna že laserska odstranitev teh ti. eye floaterjev. Lasersko operacijo izvajata kolikor sem uspel razbrati samo dva zdravnika do zdaj, Dr. Geller in Dr. Karickhoff. Njune strani in več o laserki odstranitvi:
http://www.eyefloaters.com/
http://vitreousfloaters.com/pages/1/index.htm

Rezultati naj bi bili zel odobri, cene posega pa kot sem zasledil so tam $1500(300.000 SIT) na eno oko.
Zdej lahko samo še upamo da bo kdaj kej takega priromalo še v druge dežele :shy:

1mb-lol
22.04.2006, 13:00
Kere grozne slike :O

Bom kr mel rajš eye floatrerje tok hudo pa še ni ;)

hvala za linke btw super so :D

Verbal
23.04.2006, 11:18
Ne, nisem jedel nobenih bletk in nobenih prepovedanih substanc. Se mi pa je že v preteklosti dogajalo, da če sem se zazrl nekam daleč, sem lahko videl nekakšne pikice in nitke, ki se premikajo skladno s premiki mojih oči. Ker se je to dogajalo poredko, temu nikoli nisem namenil posebne pozornosti.
V zadnjih nekaj dnevih, pa je to postalo kar malo moteče. Namreč, ko gledam v kaj svetlega (ponavadi je to monitor), vidim pred sabo omenjene 'pikice' in 'nitke'. Ampak jih ni več samo nekaj, temveč jih je že toliko, da me že res moti.

Kaj temu botruje in kako si lahko pomagam?

Preveč strmiš v lasten avatar...

Kahla
23.04.2006, 12:16
:think: opažam, da jih imam jst tudi.
Jaz mam tud to in tud zlo redno hodim k okulistu, ampak mi nikol ne reče, da je karkol narobe.Tud ko sem to omenila. Je pa res, da so pri meni izrazitejše ob bleščanju sončne svetlobe. Pa tudi neonke.

gre001
30.06.2007, 11:03
Meni se podobne "muhice" tudi pojavljajo v očesih. Ker vidim, da ste vsi že bili pri okulistu, me zanima, ali mi lahko priporočite kakšnega (npr. v LJ), ki lahko profesionalno pregleda oči. Hvala.