Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prevzem Mercatorja ???

Strani : [1] 2

Davor
31.03.2006, 06:25
http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=173078

Srbsko-ruski kapital pripravlja ponudbo za prevzem Mercatorja, namiguje vse več virov, tudi iz Beograda. Niti morebitnega poskusa prevzema naj bi vlekla srbska tajkuna Milan Beko (na sliki), predstavnik FPP Balkan Limited, in Miroslav Mišković, predsednik uprave največjega srbskega podjetja Delta Holding. Po eni od variant bi lahko prevzem objavil tudi londonski sklad Ashmore Investment Management, za katerim stoji prav tako srbsko-ruski kapital, povezan z Bekom in menda celo z denarjem sumljivega izvora družine Milošević. Srbi naj bi za delnico Mercatorja ponujali okoli 50.000, medtem ko sta Istrabenz in Pivovarna Laško zanjo državi plačala 38.000 tolarjev. Zastavlja se zlasti vprašanje, ali Srbi akcijo snujejo (najmanj) z vednostjo nekaterih ključnih ljudi, povezanih z Mercatorjem.

Hm.....najprej mali delničarji sprejmejo ponudbo po 50k na delnico, prevzemnik se polasti celotnega Mercatorja, potrošniki pa bojkotirajo nakupe v Mercatorju in večino svojih nakupov opravijo v Tušu:evil: . Tržni delež Mercatorja pade, tuš se razvije v bog i batino, delničarji zadovoljni, nacionalni interes obranjen:veryevil:

solsikke
31.03.2006, 06:42
Hm.....najprej mali delničarji sprejmejo ponudbo po 50k na delnico, prevzemnik se polasti celotnega Mercatorja, potrošniki pa bojkotirajo nakupe v Mercatorju in večino svojih nakupov opravijo v Tušu:evil: . Tržni delež Mercatorja pade, tuš se razvije v bog i batino, delničarji zadovoljni, nacionalni interes obranjen:veryevil:

Lepo si to povedal. Štajerska iber ales. :approve:

Davor
31.03.2006, 06:45
Lepo si to povedal. Štajerska iber ales. :approve:

Ja, dej mi plus!

:evil:

metamorf
31.03.2006, 08:08
To Janković prek svojih frendov kupuje Mercator,pol ga pa noben politik ne bo mogu odstavt :veryevil:

Empire strikes back:veryevil:

strelecx
31.03.2006, 09:23
Moje mnenje:

Janković preko svojih prijateljev umetno dviguje delnico da bo potem lepo prodal svoj portfelj naivnim ljudem, ki bodo čakali na prevzem.

Delta ni sposobna niti obnoviti svojih lastnih zanikrnih trgovin u Srbiji kupila pa bi Mercator?!? (ki ga za 50.000 ne bo dalo veliko ljudi)

Sicer pa če ga prevzamejo Srbi me v tej trgovini ne bo nikoli več;)

A se niso dogovarjali o neki povezavi?

spaceruner
31.03.2006, 09:56
To Janković prek svojih frendov kupuje Mercator,pol ga pa noben politik ne bo mogu odstavt :veryevil:
Potem bo pa spet lahko ponosen direktor Zoki:rolling: :rolling: :rolling:

Davor
31.03.2006, 12:54
Moje mnenje:

Janković preko svojih prijateljev umetno dviguje delnico da bo potem lepo prodal svoj portfelj naivnim ljudem, ki bodo čakali na prevzem.

Delta ni sposobna niti obnoviti svojih lastnih zanikrnih trgovin u Srbiji kupila pa bi Mercator?!? (ki ga za 50.000 ne bo dalo veliko ljudi)

A se niso dogovarjali o neki povezavi?

Sem slišal, da je šel včeraj Jankovićev bratranec v tretjem kolenu v časopisno hišo Dnevnik in je sprožil te novice pri hišni čistilki. Le-ta je na čik pavzi to novico povedala kolegicam, le-te so pa novice raznesle po hiši....

Čist tko za info, misliš da bi Bavčar najemal kredite in kupoval melr po 38k ne da bi imel kupca, ki je pripravljen ponuditi več? Pa še država se je izognila kritiki da je cel melr prodala tujco, saj na Bavčarja ne bo takih pritiskov z javnosti kot bi bili na državo....

Cvetlični deček
31.03.2006, 13:04

Oh ti zlobni grdi Srbi, ha?

zverina
31.03.2006, 13:07
Sem slišal, da je šel včeraj Jankovićev bratranec v tretjem kolenu v časopisno hišo Dnevnik in je sprožil te novice pri hišni čistilki. Le-ta je na čik pavzi to novico povedala kolegicam, le-te so pa novice raznesle po hiši....

Čist tko za info, misliš da bi Bavčar najemal kredite in kupoval melr po 38k ne da bi imel kupca, ki je pripravljen ponuditi več? Pa še država se je izognila kritiki da je cel melr prodala tujco, saj na Bavčarja ne bo takih pritiskov z javnosti kot bi bili na državo....

a misliš, da bo država dopustila prodajo mercatorja tujcu?

kekez
31.03.2006, 13:09

Ali je možno, da en človek pri zdravi pameti objavi kaj takega? :dontknow: :nonono:

Davor
31.03.2006, 13:12
Ali je možno, da en človek pri zdravi pameti objavi kaj takega? :dontknow: :nonono:

Kakorkoli obrneš, on je le samo hrček;) , tko da veš od kod njegov primitivizem.

zverina
31.03.2006, 13:13

popravte me prosim, če se motim, a niso srbi par let nazaj tudi slovenske izdelke bojkotirali...na njihovih forumih pa prebereš, da še zdaj to nekateri počnejo.

metamorf
31.03.2006, 13:20
popravte me prosim, če se motim, a niso srbi par let nazaj tudi slovenske izdelke bojkotirali...na njihovih forumih pa prebereš, da še zdaj to nekateri počnejo.

Kvaliteta ni zastonj;) :veryevil:

kekez
31.03.2006, 13:21
Nikjer nisem trdil, da so tisti (bili) pri zdravi pameti :clown: .

BMX
31.03.2006, 13:22
"Zoran Janković se je danes sestal s srbskim poslovnežem Milanom Bekom v Beogradu, kjer snujeta prevzem Mercatorja. Preverite malo." Takšno obvestilo smo včeraj iz krogov blizu Istrabenza prejeli v uredništvo. Ko smo okoli 15. ure po telefonu poklicali nekdanjega predsednika uprave Mercatorja, nam je ves zadihan povedal, da s svojim psom Baloujem teče po Golovcu. Uro pozneje je bil Janković v središču Ljubljane, kjer smo ga fotografirali pred Grand hotelom Union. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149303)

BMX
31.03.2006, 13:43
Posledice balkanske kuhinje: Novica, da naj bi srbsko-ruski kapital načrtoval prevzem Mercatorja, je delnice najboljšega soseda dvignila za 3,3 odstotka, na 36.542 SIT.

Davor
31.03.2006, 13:44
http://www.finance-on.net/forums.php?mode=zoom&id=333147

strelecx
31.03.2006, 21:57
No bomo videli, če sem imel prav;) Če bi si Davore prebral cel članek, bi videl nekaj napisanega o tem kuhanju ali pa si funkcionalno nepismen? O tvoji zabitosti pa se že dosti ve iz drugih tem:2thumbs:

strelecx
31.03.2006, 21:58

In to govori nekdo, ki še ni stopil v C-market?!?

strelecx
31.03.2006, 21:59

O ja jih še bojkotirajo, od tam tudi padci prodaje slovenskih živilskih družb;) Edino Gorenje jo je povečalo....

strelecx
31.03.2006, 22:03

Tako pa bo pod kritiko da je oškodovala slovenski proračun za milijarde (?!?) in izgubila voltive ane?!?:rolling: :rolling: :rolling:

Pogodba med KAD, SOD in Istrabenzom ter Laškim še ni bila javno pokazana.....
Zakaj ne? Verjetno zaradi aneksov po katerih omenjeni ..... Sklepajte sami;)

kekez
31.03.2006, 22:15
O ja jih še bojkotirajo, od tam tudi padci prodaje slovenskih živilskih družb;) Edino Gorenje jo je povečalo....
Pred mesecem sem bil službeno v Beogradu. Tam je ena res ogromna zadeva, na kateri piše Mercator.
Ampak res je velik. To je treba videti.
PA POLN JE TUDI! Kupcev seveda. Ena najbolje obiskanih trgovin :angel:

Pablo
01.04.2006, 08:40
Mercator bo prevzel Interspar.

spaceruner
01.04.2006, 10:12
:?: odkod ti to???

Pablo
01.04.2006, 11:12
:?: odkod ti to???

Od davno, davno. Ni važno. Seveda pa v tem poslu ni nič 100%! Lahko se obrne popolnoma drugače.

spaceruner
01.04.2006, 11:46
Od davno, davno. Ni važno. Seveda pa v tem poslu ni nič 100%! Lahko se obrne popolnoma drugače.
:rolling: :rolling: ja sevede , pozabu prvega smo danes:rolling: :rolling:

strelecx
01.04.2006, 14:24
Si že preveril če je v finančni perspektivi EU denar rezerviran tudi za širitev EU južno od Slovenije? Pravim ti, da je namenjen samo za Bolgarijo in Romunijo in samo vaša nerazvitost vas rešuje. Seveda pa je najlažje reči da so drugi neumni, tisti ki ne lajajo po tvoje, kajne?

Pa če ne razumeš, kar sem napisal je to tudi tvoj problem. Ustaš yebeni.

Naša nerazvitost? :rolling: :rolling: :rolling: Smo kar precej bolj razviti kot Bolgarija in Romunija:2thumbs: Sicer pa to ni tema o EU;) , kjer Hrvaška bo pa če so taki "anticro" kot ti za to ali ne:rolling: :rolling: :rolling:

matt
01.04.2006, 14:28
a misliš, da bo država dopustila prodajo mercatorja tujcu?ce bi tujc uletu iz VBZS*, bi mu ga se povlekl za dobro mero.

(*veliki beli zahodni svet)

matt
01.04.2006, 14:30
Wal-mart. My bet.

kekez
01.04.2006, 17:38
Hm, kaj pa to pomeni?
Katera beseda v tem stavku je osebek in katera predmet? Brez tega podatka ni jasno kdo bo prevzel koga ;)

zverina
01.04.2006, 17:57
ce bi tujc uletu iz VBZS*, bi mu ga se povlekl za dobro mero.

(*veliki beli zahodni svet)

ne verjamem:rolling: ....no ja za dober denar.:blush:

zverina
01.04.2006, 17:57
Wal-mart. My bet.

prej bi rekel, da kak Leclerc ali Horten.

matt
01.04.2006, 18:04
No ja . .res da je od takrat ze osem let .. ampak takrat je bil walmart najresnejsi kandidat .. jankovic se je na vse kriplje prizadeval dobit insajderske informacije o IT sistemu - da bi bil cim bolj kompatibilen in s tem bolj prikupen ...

strelecx
01.04.2006, 18:13
Pa še nekaj, hvala ****u da greste v EU in upam, da bo v dogledni prihodnosti šel cel balkan v EU. Nimam proti vam nič, sovražim pa fafače Gotovine in podobnih budal in ustašev. Bojda je Gotovina pušil ***** Miloševiču v Haagu .

Konjusare Davore: Ante ante svi smo mi za tebe:2thumbs: Ajde zapjevaj i ti:2thumbs:

fancy
01.04.2006, 18:14
Za tvojo zabito nacistično bučo: po vseh kazalcih smo razvitejši od Bolgarije in Romunije;) Samo takšni na roko delani debili kot ti tega ne skapirajo:2thumbs:

Becki konjusar ovce te kličejo:rolling: :rolling: :rolling::rolling: Niti ne sklepam da boš razumel tole zadnje....

:nonono: :nonono: Spet eden za Cityja :rolling: :rolling: :rolling:

Pablo
01.04.2006, 21:28
:rolling: :rolling: ja sevede , pozabu prvega smo danes:rolling: :rolling:

Ne, niti sam nisem pomislil na prvega. Jutri ti lahko napišem isto.

Pablo
01.04.2006, 21:31
Hm, kaj pa to pomeni?
Katera beseda v tem stavku je osebek in katera predmet? Brez tega podatka ni jasno kdo bo prevzel koga ;)

Prav imaš, slabo sem se izrazil. Mercator bo šel pod Interspar.

strelecx
01.04.2006, 22:47
Prav imaš, slabo sem se izrazil. Mercator bo šel pod Interspar.

Ne verjamem zaradi zakonov o koncentraciji gospodarskih družb. (V Sloveniji bi presegala 65% tržni delež)

BMX
02.04.2006, 07:52
No ja . .res da je od takrat ze osem let .. ampak takrat je bil walmart najresnejsi kandidat .. jankovic se je na vse kriplje prizadeval dobit insajderske informacije o IT sistemu - da bi bil cim bolj kompatibilen in s tem bolj prikupen ...
Janković je navdušen nad Wal Martom.

Davor
02.04.2006, 13:05
Konjusare Davore: Ante ante svi smo mi za tebe:2thumbs: Ajde zapjevaj i ti:2thumbs:

Primitivc.

matt
02.04.2006, 14:27
Janković je navdušen nad Wal Martom.Ej a ni to grozn .. bl k je zahojena trgovina, bogatejsi so lastniki (recimo familija k ma walmart, al pa brata z aldijem itd ...)

zverina
02.04.2006, 15:00
a je splošno wal-mart v Evropi?

BMX
02.04.2006, 18:54
Srbski investitorji (Delta Holding in FPP Balkan Limited) naj bi si zamislili, da bi prvi korak naredili pri Mercatorju. Najprej bi objavili ponudbo za prevzem, lahko celo skupaj z Istrabenzom in Laškim, nato pa bi si srbski investitorji, Istrabenz in Laško lastništvo razdelili po tretjinah. Kaže, da naj bi predstavniki Istrabenza na to formulo pristali, čeprav pri tem niso bili usklajeni z Laščani, ki prehitremu povezovanju že ves čas niso naklonjeni. Zato so, pravijo neuradni viri, iz Srbije začeli groziti z objavo namere za prevzem Mercatorja. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149391)

matt
02.04.2006, 19:45
a je splošno wal-mart v Evropi?
Za Nemcijo in Britanijo vem

Davor
03.04.2006, 07:24
ISTRABENZ V MERCATORJU DOLGOROČNO Koper, 3. april 2006 – Glede na pojavljajoče se prispevke v medijih, ki polemizirajo o morebitnem prevzemu družbe Poslovni sistem Mercator, d.d., s strani tujega kapitala, zainteresiranim javnostim sporočamo, da je holdinška družba Istrabenz, d.d., dolgoročen in strateški investitor v Mercatorju in glede na to delnic ne prodajamo. Pri odločitvah sledimo začrtani naložbeni strategiji in strategiji razvoja Mercatorja. Morebitne prevzemne aktivnosti drugih družb do Mercatorja v tem trenutku razumemo kot nasprotovanje našim razvojnim in naložbenim interesom, vendar o tem nimamo nobenih zanesljivih informacij. Pri aktivnostih organskega in anorganskega širjenja Mercatorja na jugovzhodne trge podpiramo njegovo upravo, ki te aktivnosti vodi. V primeru sprejetja kakršnekoli pomembne poslovne ali naložbene odločitve bomo s strani Istrabenza korektno obvestili javnost. Igor Bavčar predsednik uprave Istrabenz, d.d.

http://seonet.ljse.si/menu/default.asp?document_id=19262

mdg
03.04.2006, 10:40

Srbsko-ruski kapital pripravlja ponudbo za prevzem Mercatorja, namiguje vse več virov, tudi iz Beograda. Niti morebitnega poskusa prevzema naj bi vlekla srbska tajkuna Milan Beko (na sliki), predstavnik FPP Balkan Limited, in Miroslav Mišković, predsednik uprave največjega srbskega podjetja Delta Holding. Po eni od variant bi lahko prevzem objavil tudi londonski sklad Ashmore Investment Management, za katerim stoji prav tako srbsko-ruski kapital, povezan z Bekom in menda celo z denarjem sumljivega izvora družine Milošević. Srbi naj bi za delnico Mercatorja ponujali okoli 50.000, medtem ko sta Istrabenz in Pivovarna Laško zanjo državi plačala 38.000 tolarjev. Zastavlja se zlasti vprašanje, ali Srbi akcijo snujejo (najmanj) z vednostjo nekaterih ključnih ljudi, povezanih z Mercatorjem.

...Istrabenz vstopi v Tuš (tule je sicer malce problemov, ker Mirko ni glih vozek),
in črni tudi v trgovini pregazijo rdeče. :D:D
Verjetnejša je varianta: nova družba Droga-Kolinska-Tuš in
duel Mirko+Igor vs. Zoki s svojimi oldboysi.

Tak, malo divji scenarij, a možen v kaki blažji obliki.

Davor
03.04.2006, 10:47
...Istrabenz vstopi v Tuš (tule je sicer malce problemov, ker Mirko ni glih vozek),
in črni tudi v trgovini pregazijo rdeče. :D:D
Verjetnejša je varianta: nova družba Droga-Kolinska-Tuš in
duel Mirko+Igor vs. Zoki s svojimi oldboysi.

Tak, malo divji scenarij, a možen v kaki blažji obliki.

Mirko je 100% lstnik Tuša, če se ne motim. Torej?

Mighty
03.04.2006, 11:37
Osebno me prav malo briga,kdo je lastnik trgovine v katero stopim,zanimajo me cene in ponudba,pa strokovnost in prijaznost prodajalcev.......;)
ne bi se mogel bol strinjat :2thumbs:

čudežni
03.04.2006, 11:42
ISTRABENZ V MERCATORJU DOLGOROČNO Koper, 3. april 2006 – Glede na pojavljajoče se prispevke v medijih, ki polemizirajo o morebitnem prevzemu družbe Poslovni sistem Mercator, d.d., s strani tujega kapitala, zainteresiranim javnostim sporočamo, da je holdinška družba Istrabenz, d.d., dolgoročen in strateški investitor v Mercatorju in glede na to delnic ne prodajamo. Pri odločitvah sledimo začrtani naložbeni strategiji in strategiji razvoja Mercatorja. Morebitne prevzemne aktivnosti drugih družb do Mercatorja v tem trenutku razumemo kot nasprotovanje našim razvojnim in naložbenim interesom, vendar o tem nimamo nobenih zanesljivih informacij. Pri aktivnostih organskega in anorganskega širjenja Mercatorja na jugovzhodne trge podpiramo njegovo upravo, ki te aktivnosti vodi. V primeru sprejetja kakršnekoli pomembne poslovne ali naložbene odločitve bomo s strani Istrabenza korektno obvestili javnost. Igor Bavčar predsednik uprave Istrabenz, d.d.

http://seonet.ljse.si/menu/default.asp?document_id=19262

A tale folk ima sploh razvojne in naložbene interese :nonono: :nonono: ?!?!? Kakšni pa sploh so - individualni mogočei? Toliko sranja že dolgo nisem slišal s strani bradatega človeka, kjer povsod, kjer se pojavi naredi izgubo.
Nekateri so kritizirali tale Mercator pa Zokija. No, da vidimo novo vodstvo, kako je sposobno.Do sedaj nisem slišal še o eni pametni potezi....

Davor
03.04.2006, 11:47
A tale folk ima sploh razvojne in naložbene interese :nonono: :nonono: ?!?!? Kakšni pa sploh so - individualni mogočei? Toliko sranja že dolgo nisem slišal s strani bradatega človeka, kjer povsod, kjer se pojavi naredi izgubo.
Nekateri so kritizirali tale Mercator pa Zokija. No, da vidimo novo vodstvo, kako je sposobno.Do sedaj nisem slišal še o eni pametni potezi....

Najboljs da v prvem mesecu naredijo dobicek plus 200%?

btw: a ločiš med upravo in lastniki?

Davor
03.04.2006, 11:47
Mercator ta trenutek :

posli po 40.000,00 (+5,2%)

Mad Gandhi
03.04.2006, 16:25
Mercator ta trenutek :

posli po 40.000,00 (+5,2%)

Evo. Ustavna obtožba zoper Janšo. Mercator je prodal pod ceno in (para)državno blagajno oškodoval za milijarde tolarjev.:rolling:

zverina
03.04.2006, 19:06
natega?:dontknow: Vpleteni kdo?

čudežni
03.04.2006, 20:29
Najboljs da v prvem mesecu naredijo dobicek plus 200%?

btw: a ločiš med upravo in lastniki?

Če bi se nogometno izrazil bi rekel, da je lastnik Chelseaja Abramovič, njena uprava pa Mourinho. :dontknow:

Uauuu, MELR je šel na 40.0000. Koliko bo pa čez 10 dni, ko se bo zvedelo, da je nekdo "napačno interpretiral novico " :rolling: :rolling: :rolling:
Naj ugibam, mogoče bo pa togoban...:dontknow: :shy:

Davor
03.04.2006, 21:10
Če bi se nogometno izrazil bi rekel, da je lastnik Chelseaja Abramovič, njena uprava pa Mourinho. :dontknow:

Uauuu, MELR je šel na 40.0000. Koliko bo pa čez 10 dni, ko se bo zvedelo, da je nekdo "napačno interpretiral novico " :rolling: :rolling: :rolling:
Naj ugibam, mogoče bo pa togoban...:dontknow: :shy:

Daj namesto sarkazma raje povej, kaj trenutnoa uprava ni dobro naredila oz. kaj je zayebala. In točno se zjasni, kaj je pri vsem tem kriv Debeljak.

Kje bo melr čez 10 dni? Vpraši me čez 10 dni pa ti bom povedal.

BMX
03.04.2006, 21:56
Priporočam Plahutniku, da preveri promet z Mercatorjevimi delnicami v tem obdobju.

čudežni
03.04.2006, 22:30
Daj namesto sarkazma raje povej, kaj trenutnoa uprava ni dobro naredila oz. kaj je zayebala. In točno se zjasni, kaj je pri vsem tem kriv Debeljak.

Kje bo melr čez 10 dni? Vpraši me čez 10 dni pa ti bom povedal.

Jaz zgoraj nisem govoril o upravi mercatorja, ampak o Istrabenzu!!!
Pripombe pri Mercatorju imam le mogoče zaradi nekoliko slabšega obveščanja. debeljaka jaz 2 leti pustim pri miru.Mi pa gre pri "zadevi mercator" na živce to, da so vsi kritizirali, kako je Zoki imel monopol, kako je najemal kredite, kako je lahko on ustvaril in da pod takšnimi pogoji bi vsakdo uspel. Jaz čakam, da bo sedanja vlada, ki ima odlične pogoje za ustanovitev novega mercatorja - toje podjetja z izgubo naredila nekaj iz nekega podjetja pa čeprav na podoben način kot Zoki.To sem želel povedati. z vodstvom nisem ciljal na Debeljaka.

Davor
04.04.2006, 06:21
Jaz zgoraj nisem govoril o upravi mercatorja, ampak o Istrabenzu!!!
Pripombe pri Mercatorju imam le mogoče zaradi nekoliko slabšega obveščanja. debeljaka jaz 2 leti pustim pri miru.Mi pa gre pri "zadevi mercator" na živce to, da so vsi kritizirali, kako je Zoki imel monopol, kako je najemal kredite, kako je lahko on ustvaril in da pod takšnimi pogoji bi vsakdo uspel. Jaz čakam, da bo sedanja vlada, ki ima odlične pogoje za ustanovitev novega mercatorja - toje podjetja z izgubo naredila nekaj iz nekega podjetja pa čeprav na podoben način kot Zoki.To sem želel povedati. z vodstvom nisem ciljal na Debeljaka.

Napisal si:

In točno zato sem ti rekel da razjasni pojme lastništvo in vodstvo. Torej, kaj vodstvo ni naredilo? In kaj vodstvo ni obveščalo? Na seo-net so vse ažurno obveščali tko da.....

A pa Debeljaka boš 2 leti pustil na miru? Verjetno si je sedaj full oddahnil. Pa kaj si ti? Nimda 2?

Kritika na zokija je bila, da je v času, ko se je trgovina v Sloveniji šele razvijala, preko svojega prijatelja (Kučana), katerega projekt je NLB, dobival ugodne kredite, katerih tekmeci niso mogli dobiti. Takih pogojev sedaj ne moreš novemu vodstvu ponuditi, kajne? No, razen če nisi sposoben mercatorju ponuditi vseh priložnosti, ki so bile na trgu pred desetimi leti.....

Knez
04.04.2006, 08:46
Mah, najverjetne gre za trač, lansiran v Sloveniji, vse skupaj je rezultiralo v tem, da so delnice Mercatorja na hitro narastle.

ingvarl
04.04.2006, 09:24
Priporočam Plahutniku, da preveri promet z Mercatorjevimi delnicami v tem obdobju.

Verjetno mislis ATVP in Borak?

Citymamba
04.04.2006, 12:07

Gre še za eno novinarsko blebetanje, da se časopisi raje berejo, radijo posluša in TV raje gleda. Čista manipulacija. Ja pa tudi borzni mešetarji imajo prste vmes saj žele na umeten način dvigniti vrednost Mercatorjevim delnicam, ki nikakor ne zmorejo doseči, ali preseči 37.000 SIT. Sicer pa je včeraj predstavnik slovenske Gospodarske zborenice v Bg jasno povedal, da gre za čisto lapanje. V tem času, ko je on predstavnik so le štiri podjetja poizvedovala za odprtje svojih ekspozitur oz. firm v Slo. To pove vse. Janković očitno ne zmore požreti brce, ki jo je dobil. Ker je želel strateško povezati srbski Beko, hrvaški Agrokor ter Mercator je razumljivo, da v javnost s pomočjo svojih podrepniških pisunov spušča takšne patke. Se bo potrebno navaditi še na en pichkin dim. :evil:

strelecx
04.04.2006, 12:23
Mah, najverjetne gre za trač, lansiran v Sloveniji, vse skupaj je rezultiralo v tem, da so delnice Mercatorja na hitro narastle.

...ki ga je podpihnil Janković, da bo dobro prodal svoje delnice.... (btw ne vem kako si ko se to razve predstavlja da bo kandidiral za ljubljanskega župana) - to da je po Srbiji ponujal 2% delež v Mercatorju se že ve...

12:16 minut enotni tečaj 39.400 SIT (+1,96).....

Davor
04.04.2006, 12:24
...ki ga je podpihnil Janković, da bo dobro prodal svoje delnice.... (btw ne vem kako si ko se to razve predstavlja da bo kandidiral za ljubljanskega župana) - to da je po Srbiji ponujal 2% delež v Mercatorju se že ve...

12:16 minut enotni tečaj 39.400 SIT (+1,96).....

Družina Janković ima v lasti 1,47% delež Mercatorja. Od kje ti podatek da je ponujal 2% Mercatorja oz. čigav delež je še ponujal?

strelecx
04.04.2006, 12:27
Družina Janković ima v lasti 1,47% delež Mercatorja. Od kje ti podatek da je ponujal 2% Mercatorja oz. čigav delež je še ponujal?

Moja napaka:2thumbs:

Davor
04.04.2006, 12:29
Moja napaka:2thumbs:

Itaq.

Drugače pa upam, da se bodo srbi in itbg+pilr stepli za melr :P :P :P

Davor
04.04.2006, 12:46
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149659

mustafa444
04.04.2006, 12:57
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149651

strelecx
04.04.2006, 12:59
41.000 ali 51.000 ?

...Za delnico najboljšega soseda ponuja 41 tisoč tolarjev. To pomeni 13 tisoč tolarjev več kot sta za delnico iztržila paradržavna sklada Kad in Sod....

Očitno je res...:shy:

mustafa444
04.04.2006, 13:00
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149654

strelecx
04.04.2006, 13:02
So že popravili:)

41.000 torej....

mustafa444
04.04.2006, 13:02
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=4&article_id=1406040412114667&cid=103&pgn=1

Davor
04.04.2006, 13:03
So že popravili:)

41.000 torej....

Škrtuhi.

mustafa444
04.04.2006, 13:06
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=105178

mustafa444
04.04.2006, 13:06
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=105079

mustafa444
04.04.2006, 13:07
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=105088

mustafa444
04.04.2006, 13:07
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=105168

Davor
04.04.2006, 14:03
Ponudba za odkup melr:

http://213.253.72.106/files/2006-04-04/Altima.pdf

BMX
04.04.2006, 14:24
Lastniška struktura Mercatorja.
http://www2.shrani.si/files/lastniki386070.jpg

Tale graf Dela je zelo varljiv in površen, saj vsota predstavljenih lastnikov ne dosega niti 75%.

Lastniška struktura na dan 3.2.2006 (Vir: Mercator.si)
Fizične osebe 23,87%
Ostale pravne osebe 22,18%
Banka Koper, d.d. 14,74%
Pivovarna Union, d.d. 11,45%
Investicijske družbe in vzajemni skladi 10,13%
Infond Holding, d.d. 7,55%
Pivovarna Laško, d.d. 6,56%
Istrabenz, d.d. 3,52%
Skupaj 100,00%

Davor
04.04.2006, 14:30
PIVOVARNA LAŠKO, d.d., Laško

Pojasnilo na članek Finance-on.net v zvezi z Mercatorjem, d.d.

Na podlagi določil Pravil Ljubljanske borze d.d. in ZTVP-1 (Ur.l.RS, št.56/99) družba PIVOVARNA LAŠKO, d.d., Laško objavlja naslednje sporočilo:

Pivovarna Laško, d.d., Trubarjeva ulica 28, 3270 Laško v zvezi s člankom »Za delnico Mercator Srbi ponujajo 41 tisočakov« sporoča javnosti, da nobeden od predstavnikov Pivovarne Laško, d.d. ni sodeloval v nikakršnih dogovorih o prodaji delnic Mercatorja, d.d. ter ponovno izjavlja, da je nakup delnic Mercatorja, d.d. za Pivovarno Laško, d.d. dolgoročna finančna naložba, zato delnic ne namerava odprodati.

To sporočilo bo od 04.04.2006 dalje najmanj 7 dni na spletnih straneh Pivovarne Laško, d.d. (www.pivo-lasko.si).

Laško, dne 04.04.2006

Uprava-direktor:
Boško Šrot

Datum: 4. 4. 2006

Citymamba
04.04.2006, 14:47
Sicer pa s prodajo ne bi smelo biti problema. Naj jo izpeljejo. Zanjo so zelo zagreti Angleži, ki so pripravljeni posel speljati v korist srbskih interesentov. Potem naj vlada na naš trg spusti dva močna tuja trgovca. Pa ne balkanska. Kakšne Švabe npr. In posledice? Novi lastniki ga bodo prodajali za sitne pare. Samo, da ga netko oće. :evil: Preprosto in učinkovito. :dontknow: Janković se bo požrl od tuge in izgube denarja. Če pa sedanji večinski lastniki zaščitijo še ime in ga patentirajo, bodo sploh v kircu saj ga brez odobritve ne bodo mogli uporabljati. Ne na fasadi ne kot blagovno znamko. :veryevil:

Salmantino
04.04.2006, 15:03
City :D Ob prodaji Laškemu in Istrabenzu si pa na dolgo in široko razlagal, da sta sklada pametno naredila, da sta prodala deleže Mercatorja v domače roke, da ščitita slovenske proizvajalce.... :rolling: :rolling:

mungo
04.04.2006, 15:04
Če bi v Srbiji imeli zrihtano protimonopolno zakonodajo tako kot je treba, sploh ne bi mogli pomisliti na kaj tekega. :clown:

simonex
04.04.2006, 15:24
Janković in njegova srbska braća, ki so si denar nakradla v času Miloševičeve diktature hočejo kupiti najboljšega soseda....

Če se to zgodi jaz nikoli več ne prestopim praga te štacune....
Verjetno so zato tiste trgovke organizirale ''spontane'' demonstracije za Jankovića.

A se še spomnite ekonomskih blokad Jankovićeve brače srbske in protislovenske histerije?
Zdaj nas pa Janković spet pelje na Balkan in naše gospodartvo prisesava na Srbijo....

strelecx
04.04.2006, 15:47
Janković in njegova srbska braća, ki so si denar nakradla v času Miloševičeve diktature hočejo kupiti najboljšega soseda....

Če se to zgodi jaz nikoli več ne prestopim praga te štacune....
Verjetno so zato tiste trgovke organizirale ''spontane'' demonstracije za Jankovića.

A se še spomnite ekonomskih blokad Jankovićeve brače srbske in protislovenske histerije?
Zdaj nas pa Janković spet pelje na Balkan in naše gospodartvo prisesava na Srbijo....

Za slovensko predelovalno industrijo bi bil prevelik srpski vpliv v največjem slovenskem trgovcu lahko škodljiv. Res pa je da 24,99 % ni večina;)

Citymamba
04.04.2006, 16:12
City :D Ob prodaji Laškemu in Istrabenzu si pa na dolgo in široko razlagal, da sta sklada pametno naredila, da sta prodala deleže Mercatorja v domače roke, da ščitita slovenske proizvajalce.... :rolling: :rolling:Res je. Še vedno trdim tako. Sicer pa bi morala pivovrna Laško in Istrabenz državi plačati provizijo, al kako se že temu reč, če bi deleže prodala naprej. Torej država ne bi ostala brez dobička. Skratka ni vse tako črno kot izgleda. Sem pa še vedno prepričan, da je zadeva umetno napihnjena. Angleži s svojimi partnerji lahko za Mercator ponudijo tudi 80000 SIT. Če Šrot in Bavčar ne bosta hotela prodati svojega deleža se lahko na glavo postavijo. In to najbolje kar pri Jankoviću na Golovcu, da bodo imeli lepši razgled na Ljubljano in Mercatorjevo upravno zgradbo na Dunajski. :evil:

kekez
04.04.2006, 16:48
... Potem naj vlada na naš trg spusti dva močna tuja trgovca. Pa ne balkanska. Kakšne Švabe npr. In posledice? Novi lastniki ga bodo prodajali za sitne pare. Samo, da ga netko oće. :evil: Preprosto in učinkovito. :dontknow: ...
Kako pa se to naredi? :shy: (odpreš pregrado med akvariji in velike ribe priplavajo? :rolling: )
Sem mislil, da smo v EU in lahko "Švabi" itak pridejo, če jim paše.
Vabe v obliki subvencij pa jim država ne sme dati, ni v skladu z evropsko zakonodajo. Ravno tako ne sme postopati protekcionistično (vsaj ne direktno) :dontknow:

simonex
04.04.2006, 18:58
Očitno se vse odvija po pričakovanem scenariju in tudi v medije prihaja počasi prava zgodba kjer je glavni akter Janković....

Očitno si je prevarant vzel čas in šel v London, da je spotoma sklepal posle s srbskimi mafijaši...tukaj pa nam je naložil, da se gre učit angleščine v London...

Pravi prevarant...verjetno se sedaj z Murgelskim baronom pogovarjata samo še po angleško...

Knez
04.04.2006, 19:36
Gre še za eno novinarsko blebetanje, da se časopisi raje berejo, radijo posluša in TV raje gleda. Čista manipulacija. Ja pa tudi borzni mešetarji imajo prste vmes saj žele na umeten način dvigniti vrednost Mercatorjevim delnicam, ki nikakor ne zmorejo doseči, ali preseči 37.000 SIT. Sicer pa je včeraj predstavnik slovenske Gospodarske zborenice v Bg jasno povedal, da gre za čisto lapanje. V tem času, ko je on predstavnik so le štiri podjetja poizvedovala za odprtje svojih ekspozitur oz. firm v Slo. To pove vse. Janković očitno ne zmore požreti brce, ki jo je dobil. Ker je želel strateško povezati srbski Beko, hrvaški Agrokor ter Mercator je razumljivo, da v javnost s pomočjo svojih podrepniških pisunov spušča takšne patke. Se bo potrebno navaditi še na en pichkin dim. :evil:

Ja, Dmitar Polovina.

On mi deluje precej zanesljivo in za zanesljive informacije kdo iz Srbije koga kupuje, je po moje on pravi naslov.

Knez
04.04.2006, 19:50
Srbski tajkun Milan Beko je bil drugače minister za gospodarstvo enkrat pod Miloševićem.

Mišković, gazda Delte, je tudi Miloševićev človek.

Citymamba
04.04.2006, 20:05
Kako pa se to naredi? :shy: (odpreš pregrado med akvariji in velike ribe priplavajo? :rolling: )
Sem mislil, da smo v EU in lahko "Švabi" itak pridejo, če jim paše.
Vabe v obliki subvencij pa jim država ne sme dati, ni v skladu z evropsko zakonodajo. Ravno tako ne sme postopati protekcionistično (vsaj ne direktno) :dontknow:
Kako pa je prejšnja oblast onemogočila Hofer in Eurospin ter Lidl, da niso že popreje "vdrli" na naše tržišče, dokler se gospod Janković ni dodobra vgnezdil v kokoši? Kako pa je ljubljanska mestna oblast preprečila izgradnjo Sparovega središča v Šiški? No vidiš zelo preprosto. Moraš biti zelo naiven človek, da verjameš pravljicam o svobodnem pretoku blaga in storitev. Malo morgen. Šele, ko so se prasci pri državnem koritu zamenjali je prišlo do premikov. Še večji bodo, ko in če bo odletela sedanja mestna oblast. Vsaj kar se Ljubljane tiče. Liberalni komunajzarji so nesreča za vsako družbo. Sploh če se zližejo skupaj. :dontknow:

BMX
04.04.2006, 20:40
Srbski tajkun Milan Beko je bil drugače minister za gospodarstvo enkrat pod Miloševićem.

Mišković, gazda Delte, je tudi Miloševićev človek.
En članek/komentar na to temo. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149633)

BMX
04.04.2006, 21:45
Zdaj postaja vse bolj jasno, kakšne inštrukcije je imel Janković v Londonu.:veryevil: :veryevil:

mungo
05.04.2006, 07:46
Mercator - Najboljši komšija :rolling:

Citymamba
05.04.2006, 08:52
Mercator - Najboljši komšija :rolling:
Pravilno je MERCATOR - NAJBOLJI KOMŠIJA Piši da te ceo svet razume. :veryevil:

strelecx
05.04.2006, 09:59
Srbi so bojda grozili z blokado slovenskih izdelkov in povezanih izdelkov (v slovenski lasti) v Srbiji. Podobno so grozili že ob poskusu prevzema C-marketa (na katerem se je kasneje Mercator umaknil).

Kaj so Srbi da nam grozijo?!? Po vseh koristih, ki so jih imeli od slovenskih vlagateljev na ta trg se vedno vrnejo le grožnje;) ...:nonono:

(to je že relativno stara novička, objavil sem jo ker me zanima vaše mnenje...)

Davor
05.04.2006, 10:01
Srbi so bojda grozili z blokado slovenskih izdelkov in povezanih izdelkov (v slovenski lasti) v Srbiji. Podobno so grozili že ob poskusu prevzema C-marketa (na katerem se je kasneje Mercator umaknil).

Kaj so Srbi da nam grozijo?!? Po vseh koristih, ki so jih imeli od slovenskih vlagateljev na ta trg se vedno vrnejo le grožnje;) ...:nonono:

Po drugi strani pa so v Srbiji prisotna podjetja (nekatera tudi s pomočjo prevzemov), ki so v lasti itbg, pilr.....v Sloveniji pa je navzočih srbskih podjetij?

Mighty
05.04.2006, 10:06

(to je že relativno stara novička, objavil sem jo ker me zanima vaše mnenje...)

me zanima a si isto mislil ko so krvati to po krvaskem delali? so isto stvar furali.a ti je blo to ok? ;)

osebno se mi zdi vse to bedarija, sam kupujem tisto kar mi pase in mi je ok. ne gledam pa cigavo je :approve:

strelecx
05.04.2006, 10:14
Po drugi strani pa so v Srbiji prisotna podjetja (nekatera tudi s pomočjo prevzemov), ki so v lasti itbg, pilr.....v Sloveniji pa je navzočih srbskih podjetij?

Zelo malo. Vendar to ni način.

strelecx
05.04.2006, 10:15
me zanima a si isto mislil ko so krvati to po krvaskem delali? so isto stvar furali.a ti je blo to ok? ;)

Ni mi blo OK;)

strelecx
05.04.2006, 10:19
Mercator trenutno 4% v plusu. Zadnji posel baje že nad ponudbo Atime (za 1 tolar). Kdo kupuje Mercator? Povezane družbe Pivovarne Laško in Istrabenza?

Davor
05.04.2006, 10:23
Mercator trenutno 4% v plusu. Zadnji posel baje že nad ponudbo Atime (za 1 tolar). Kdo kupuje Mercator? Povezane družbe Pivovarne Laško in Istrabenza?

Nop, kupujejo ga večji institucionalci, ki se ne strinjajo s ponujeno ceno. Zato je tudi povpraševanje non stop na 41.000,10. Ker Ilirika za Beka kupuje le do 41.000,00.

Drugače pa imajo pilr, itbg, KAd, SOD, tg1 nekaj nad 51% melr.

strelecx
05.04.2006, 10:34
Nop, kupujejo ga večji institucionalci, ki se ne strinjajo s ponujeno ceno. Zato je tudi povpraševanje non stop na 41.000,10. Ker Ilirika za Beka kupuje le do 41.000,00.

Drugače pa imajo pilr, itbg, KAd, SOD, tg1 nekaj nad 51% melr.

Včeraj ga je kupoval tudi Infond holding, ki je večji lastnik Laškega:)

Davor
05.04.2006, 10:51
Včeraj ga je kupoval tudi Infond holding, ki je večji lastnik Laškega:)

Rabili so še par lotov, da so presegli 51%. Prodala je pa ZM1N.

kekez
05.04.2006, 11:04

:nonono: :hammer:
A, če mi vlagamo v Srbijo je to za Srbe korist?
Če Belgijci, Nizozemci vlagajo k nam, je pa škodljivo, oz. kakor se reče proti nacionalnemu interesu. :dontknow:

Davor
05.04.2006, 11:19
Kakorkol se fine deljo, slej ko prej iz njih začne butat prenapihnjen ego....taki pač so..

strelecx
05.04.2006, 11:36
:nonono: :hammer:
A, če mi vlagamo v Srbijo je to za Srbe korist?
Če Belgijci, Nizozemci vlagajo k nam, je pa škodljivo, oz. kakor se reče proti nacionalnemu interesu. :dontknow:

Zakaj bi bili pa Belgijci in Nizozemci škodljivi?:dontknow: ???

strelecx
05.04.2006, 12:01
Delnica Mercatorja tudi po 42 tisoč tolarjevRedakcija Financ
finance@finance-on.net

Današnji posli z delnicami Mercatorja se sklepajo tudi po tisoč tolarjev višji ceni za delnico, kot jo je včeraj zanjo ponudila angleška investicijska družba Altima Partners (41 tisoč tolarjev)

Posli z delnicami Mercatorja se danes na ljubljanski borzi so se na začetku trgovanja sklepali po ceni 41 tisoč tolarjev za delnico, kot znaša včerajšnja ponudba londonske investicijske družbe Altime Partners, nato pa po višji. Med trgovanjem je bil najprej prijavljen aplikacijski sveženj z 921 delnicami najboljšega soseda po ceni 41.400 tolarjev, nato pa sveženj s štiri tisoč delnicami (0,11 odstotka) po 42 tisoč tolarjev za delnic, kar je najvišja današnja cena.

Doslej je z delnicami Mercatorja sklenjenih za skoraj 374 milijonov tolarjev poslov, kar predstavlja 0,25 odstotka družbe. Podrobnosti trgovanja z Mercatorjevimi delnicami si lahko ogledate

Davor
05.04.2006, 12:04
MAtr....že pred kako uro je šel sveženj 4000 lotov po 42k. Klinc od borze pa ne izda podatkov kdo je bil kupec in kdo prodajalec. Mater jim...

zadnjih 5 poslov:
05.04.2006 12:58:47 42.000,00 13 546.000,00 2,01
05.04.2006 12:58:47 42.000,00 5 210.000,00 2,01
05.04.2006 12:58:47 42.000,00 10 420.000,00 2,01
05.04.2006 12:58:47 41.999,90 50 2.099.995,00 2,01
05.04.2006 12:58:47 41.998,00 49 2.057.902,00 2,01

lynxx
05.04.2006, 12:07
Zoran Janković - srbska mafija v ozadju tega posla, ki je kar 8 let vodila slovensko podjetje v večinski državni lasti. Danes je Zoki že nedosegljiv, saj se novinarjem ne oglaša na telefon. Mislim, da se je res potrebno vprašati, kdo je z Mercatorjem zares oškodoval državo. Rop, Janković, Kučan, ... banda proSrbska!!!!!

MyWay_SI
05.04.2006, 13:03
prvi april je že davno mimo :rolling:

Citymamba
05.04.2006, 13:36
Pa onda je Merkator.:evil:Može biti. :evil: Ampak šele, ko bo v srbskih rokah. Da se bo vedelo, da ni slovenska firma. :evil:

Mighty
05.04.2006, 14:07
sej Mercator ni slovensko :D

kekez
05.04.2006, 14:21
sej Mercator ni slovensko :D
Saj nima veze, ali je slovensko ali ne. Srbi pač pišejo (po Vuku Karadžiću) v stilu Đon Vejn (John Wayne) :D
Po eni strani praktično, saj v cirilici ne moreš napisati W in Y.

Sharkica
05.04.2006, 14:25
Zoran Janković - srbska mafija v ozadju tega posla, ki je kar 8 let vodila slovensko podjetje v večinski državni lasti. Danes je Zoki že nedosegljiv, saj se novinarjem ne oglaša na telefon. Mislim, da se je res potrebno vprašati, kdo je z Mercatorjem zares oškodoval državo. Rop, Janković, Kučan, ... banda proSrbska!!!!!

A si to prepisal z Delovega foruma al si se sam kloniral na siolovega? :D

MyWay_SI
05.04.2006, 15:23
evo nas kod najboljeg "Komšije" :2thumbs:

aja, pa 1. april je že mimo :veryevil:

maestro II.
05.04.2006, 16:54
Tale Jankovič je pa res legenda :)

Če noče Janša met Jankota, bo pa Janko mel Janšo. :)

simonex
05.04.2006, 18:24
Tole ja na Delovem forumu napisal Dejan iz Kragujevca:..

Ovaj BEKO!!!
To vam jedan od najvecih Milosevicevih tajkuna.
Posto sam iz Kragujevca, znam ga dobro. Bio je generalni direktor "Zastave". Napravio je ogromne gubitke. "Zastava" se jos nije oporavila od njega.
2000.godine je organizovao miting Milosevica u Kragujevcu, a radnicima je bilo naredjeno da dodju na miting da ne bi dobili otkaz. ceo Kragujevac je bio blokiran da ne bi neko ubio Milosevica. Zabranjeno je bilo izlaziti na balkone. Toliko o Beku. Cak i Miloseviceva stranka u Kragujevcu ga je na kraju 2000.godine proglasila najvecim lazovom u Srbiji.
Zao mi je sto ne znam slovenacki jezik! Nadam se da ste me ipak malo razumeli. Pozdrav.

In s takšnimi Miloševičevimi mafijaši hoče ta balkanski mešetar Janković delati posle...
Nekateri zblojeni levakarji pa še celo hvalijo Jankovića kot mega menadžerja....

Citymamba
05.04.2006, 19:30
Osebno še vedno trdim, da gre le za nagajanje. Janković in co. ne morejo požreti poraza. Z njegovim odhodom so se priprle tudi pipice mnogim političnim botrom. Gre za težke denarje, ki jih liberalnokomunajzarska mafija ne more več kontrolirati. Tudi Stanič, bivši direktor Gorenja je del te zgodbe. Očitno se Bavčar in Šrot zavedata v kaj se spuščata saj jima ob sicer lepem zaslužu kasneje grozi izsiljevanje novih lastnikov, ki bi jima tako kot je to počel Janković, ponovno diktirali cene. Istrabenz kontrolira poglavitni del živilskopredelovalne industrije, Laško pa praktično vso pivovarsko. Očitno so tajužni tajkuni le malce prenaivni v prevzemnih prizadevanjih. Očitno še ena medijska zgodba, ki služi talevim in njihovim pisunom za zganjanje kravala in dvigovanje prahu.

BMX
05.04.2006, 19:31
Janković in co. ne morejo požreti poraza.
Preberi si članek. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149731)

maestro II.
05.04.2006, 19:43
Pa če morajo zato Mercator kupiti Angleži in Srbi, anede Maestro Dve.:clown: :rolling:

Od kdaj pa zdej neoliberajzerje in postparadajzerje zanima poreklo kapitala? Mićo, sedi dol 1.

maestro II.
05.04.2006, 20:24
Ne ne, jaz sem tebe!

maestro II.
05.04.2006, 20:29
Tudi najboljšim se to zgodi(kdaj pa kdaj)

BMX
06.04.2006, 11:43
Dakičeva prodala delnice Mercatorja, neuradno tudi Sedej in Čerin. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149893)

Irisss
06.04.2006, 13:04
Zgleda, da bo Janković spet prišel nazaj na svoje mesto v Merkatorju. Če bo Merkator prišel v tuje roke, gre Janša na naslednjih volitvah po gobe (strupene seveda).

spaceruner
06.04.2006, 13:09
Dakičeva prodala delnice Mercatorja, neuradno tudi Sedej in Čerin. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=149893)
hhmhm zadeva se je začela resno premikat...:evil:

metamorf
06.04.2006, 13:10
Kaj mislite, kako bi vplivala, če bi se izkazala za resnično, morebitna Jankovićeva pomoč pri srbskem prevzemu Mercatorja, na morebitno njegovo kandidaturo za LJ župana...?:veryevil: :P ;)

Tale post je pa parkrat u rikverc hipotetičen.:clown: :rolling: :D

Davor
06.04.2006, 13:11
Zgleda, da bo Janković spet prišel nazaj na svoje mesto v Merkatorju. Če bo Merkator prišel v tuje roke, gre Janša na naslednjih volitvah po gobe (strupene seveda).

A zato ker se je umaknil iz Mercatorja? To je bila predvolilna obljuba, torej zakaj bi zaradi tega spušil?

Btw: kolikor sem zasledil naj bi bila v pogodbi, s katero sta itbg in pilr kupil melr od KADa in SODa, ene klavzule, ki pravijo, da če bosta Mercator prodala pred določenim datumom, da bosta razliko nad 38000 SIT plačala država. Torej, ob morebitnega prevzema lahko nayebeta le Bavčar in Šrot.

I:evil:

Davor
06.04.2006, 13:12
Kaj mislite, kako bi vplivala, če bi se izkazala za resnično, morebitna Jankovićeva pomoč pri srbskem prevzemu Mercatorja, na morebitno njegovo kandidaturo za LJ župana...?:veryevil: :P ;)

Tale post je pa parkrat u rikverc hipotetičen.:clown: :rolling: :D

Zoki bo popušil proti Dannyu:evil:

Davor
06.04.2006, 14:13
Infond Holdin je dokupil nekaj nad 18k lotov delnic. Torej, pilr in itbg gradita obrambni zid pred...??? mislim da se lahko pripravlja tudi MBO bivše uprave.

Glejte Trenja....

BMX
06.04.2006, 15:11
hhmhm zadeva se je začela resno premikat...:evil:
In kaže na to, da je v ozadju ponudbe nekdo, ki mu Dakičeva in ostali člani bivše uprave zaupajo. Le kdo.....

maestro II.
06.04.2006, 17:44
Upam, da Altima dobi večinski delež in da se Merkator losa paradržavnih in "privatnih in neodvisnih" lastnikov. Račun za tri milijarde dolarjev škode, za kolker je očitno Janša prodal ceneje Merkator Šrotu in Bavčarju pa naj pošljejo kr direkt Janši privatno na dom... :) Svojega deleža se že veselim :)

maestro II.
06.04.2006, 18:11
Don't **** with Jankovič Nimda. :)

lynxx
06.04.2006, 18:25
Janko se boji, da ne bi na dan prišli njegovi posli z Ljubljanskimi mlekarnami in SKB Banko, ko je bil še prvi mož Mercatorja. Zaradi tega hoče na vsak način priti do tega, da pride Mercator v njegove "srbske" roke in roke njegovih pajdašev. Heh, Janko se boji. Nič čudnega, da je pred kratkim lagal, da je šel v Anglijo na izpopolnjevanje angleškega jezika oz. na izobraževanje. Sedaj pa se je pokazalo, da ni bilo tako. Poleg tega pa se mu še zelo mudi. Še pol leta ni minilo, ko so ga vrgli z vrha, pa je že začel z operacijo REŠEVANJA SAMEGA SEBE! Janko, Janko ... najbolj poštenoi bi bilo iti za rešetke! :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :veryevil:

lynxx
06.04.2006, 18:45
Janko, kot modni kreator - Spomlad in Poletje 2006: moderno je belo s pokončnimi črnimi črtami. V desnem gornjem žepu pa je seveda partijska izkaznica.:cool:

Hehe, ... potem si še jaz tako obleko kupim za v službo :rolling: :rolling: :rolling:

Davor
06.04.2006, 19:29
Upam, da Altima dobi večinski delež in da se Merkator losa paradržavnih in "privatnih in neodvisnih" lastnikov. Račun za tri milijarde dolarjev škode, za kolker je očitno Janša prodal ceneje Merkator Šrotu in Bavčarju pa naj pošljejo kr direkt Janši privatno na dom... :) Svojega deleža se že veselim :)

Kako bo dobila večinski delež, če ni podala prevzemne ponudbe, vendar je le objavila da bo kupila 25% - en lot delnic? A ni to manj kot 50 + 1 lot delnic?

metamorf
06.04.2006, 19:45

A se zavedaš kako kontradiktoren je tale post samemu sebi...?:D :veryevil:

BMX
06.04.2006, 19:45
Na dan prihajajo najrazličnejše podrobnosti......

general lavine eccentric
06.04.2006, 19:47
Denar Altime je krvav, Srbi so ga vzeli poklanim Bosancem, pa tistim, ki so plačali preživetje z nekaj tisoč markami, ki pa tudi običajno niso preživeli. Altima ima banko na Kajmanskih otokih in posluje v skladu z dinozavri, ki tam živijo, verjetno je to ista banka, preko katere so naši komunistični dinozavri pred nekaj leti hoteli kupiti Slovenske železarne za drobižek, pa se jim ni izšlo, revčkom. Če bo Altima prevzela Merkator, bomo pa hodil k drugi sosedi.
Lep pozdrav, general

BMX
06.04.2006, 20:31
Kaj je Zdolšek sesul Lahovnika..........:O :O :O :O

Davor
06.04.2006, 20:45
Tolk nakladanja pa že dolg časa nisem vidu. Še najmanj sta nakladala Debeljak in pa Mrkaić, je pa res, da sta tudi najmanj govorila:evil: .

Ostali pa...no comment.

BMX
06.04.2006, 20:49
Najboljše Trenja doslej. Zdolšek totalno sesul Lahovnika, ki je izpadel še večji cepec kot je sicer. Janković ima nov vzdevek "Kajmanski".

Davor
06.04.2006, 20:51
Najboljše Trenja doslej. Zdolšek totalno sesul Lahovnika, ki je izpadel še večji cepec kot je sicer. Janković ima nov vzdevek "Kajmanski".

Hmmm....jst pa mislim, da so vsi same sebe sesuli.....

BMX
06.04.2006, 20:54
Sesut je bil v prvi vrsti Lahovnik. In pa Janković pri katerem je padla vsa maska kdo stoji za čem. V tem soočenju je padlo ogromno očitkov glede (škodljivosti) prodaje Mercatorja, okoliščine njegove odstavitve.... Končno!

kekez
06.04.2006, 20:57
Vprašanje glupo kot ponavadi "Ali naj Mercator ostane v slovenskih rokah?" - DA/NE
Who cares. <- tega odgovora niso ponudili!

Nisem pripravljen biti lastnik za vsako ceno in nisem pripravljen kupovati v Mercatorju za vsako ceno.
Za dobro ceno se vsaka stvar proda in kupi.

Sicer pa menda sploh ni v špilu popolni prevzem. Nekaj se govori o 25% deležu, ali pa o 50% strateški izmenjavi (v bistvu o enakopravnem partnerstvu). To načeloma pomeni še večji (Delta-)Mercator. To pozdravljam.

Mad Gandhi
06.04.2006, 20:59

smredeč ko kajmak:veryevil:

maestro II.
06.04.2006, 21:00
Ma ta Zdolšek naj gre burek pečt. Hvala bogu ga je zagrabu kompleks manjvrednosti in je zblbletal kdo vse mu plačuje. Je končn zgubu kredibilnost.

simonex
Lahovnik popušil po celi črti...

Janković pa naj se s Kučanom sonči na Kajmanskih otokih....

Mad Gandhi
Je rekel Lahovnik, da je doktoriral iz prevzemov in reče Zdolšek: "A res?":rolling: :rolling: :evil:

BMX
Kakšen prevzem........ Zdaj se je videl pravi cilj. Janković Kajmanski: "Prišli bomo do razmerja po četrtinah."

BMX
06.04.2006, 21:02
Je rekel Lahovnik, da je doktoriral iz prevzemov in reče Zdolšek: "A res?":rolling: :rolling: :evil:
Tolk kot ga je pa Zdolšek sesul........ Probal je z njegovo tipično opazko: "Koga pa vi predstavljate? Nastopate kot zagovornik Starina Kosmove?" Ne, Pivovarne Laško, Mercatorja, Starina Kosmove...........:2thumbs: :2thumbs:

lynxx
06.04.2006, 21:14
A mislte, da trgovke v Mercatorju danes še vedno jokajo za Zokijem, ki jih je z njegovim socialnim kapitalom dobesedno več čas "nategoval"?! :rolling: :rolling: :veryevil:

metamorf
06.04.2006, 21:15
Na koncu se je izkazalo, da je zgodba čista politika in v povezavi s preiskavo o Mercatorju. Pa nekateri bojo morda imeli priliko prodati večje količine svojih delnic za ceno, ki je potem verjetno vsaj nekaj časa ne bo mogoče doseči.

PS: Se je pa izkazalo, da je Žiga Debeljak boljši manager od Jankoviča, saj je cena delnice Mercatorja v zadnjem času zelo lepo zrasla:veryevil: :D (prosto po interpretaciji levičarskih medijev in pisunov)...

BMX
06.04.2006, 21:20
Na koncu se je izkazalo, da je zgodba čista politika in v povezavi s preiskavo o Mercatorju. Pa nekateri bojo morda imeli priliko prodati večje količine svojih delnic za ceno, ki je potem verjetno vsaj nekaj časa ne bo mogoče doseči.
Vse glede spornosti prodaje je sama kur***a politika! To je poskušal Zdolšek vbiti v glavo Lahovniku. Dvomim, da bo kaj odnesel od te lekcije.

PS: Se je pa izkazalo, da je Žiga Debeljak boljši manager od Jankoviča, saj je cena delnice Mercatorja v zadnjem času zelo lepo zrasla:veryevil: :D (prosto po interpretaciji levičarskih medijev in pisunov)...
:veryevil: :veryevil:

mikimaus
06.04.2006, 21:23
Tolk nakladanja pa že dolg časa nisem vidu. Še najmanj sta nakladala Debeljak in pa Mrkaić, je pa res, da sta tudi najmanj govorila:evil: .

Ostali pa...no comment.

Debeljak kot direktor MC mora vseeno malo zbirat besede kar je prav, medtem ko se Miču kr mal je*e

liberalizem je v redu, ampak kaos je pa čisto nekaj drugega, prva črna pika z moje strani Mičo:(

milijana
06.04.2006, 21:39
:nonono: Ja vidiš, tvoj favorit pravnik je bolj "doma" v ekonomiji kot v pravu. Čudna so pota Gospodova.
Šalo na stran, Zdolšek je prav tak kot drugi, gre se mu za cvenk ne glede na posledice. Seveda malo megle nikoli ne škodi, za publiko seveda. Kasirali bodo tako le veliki.
:rolling: Bo pa TUŠ zrasel, dont wory be hapy:approve:

Brootalen
06.04.2006, 21:58
Najboljši je bil Lahovnik, ko je reku jaz sem doktoriral na temo prevzemi... in so se začeli smejati...:rolling:

Tipičen primerek izdelka iz ekonomske "fakultete":clown: , nadutost in prazna glava.

Sicer tudi Mičo se je izkazal za malo kekca, ko je govoru, da izvor kapitala ni važen:nonono: ...

izjava tedna Mrkaiča: " je če nekdo ponudi 80 miljonov USD in ima kapital čistega porekla, drugi pa ponudi 100 miljonov USD z sumljivim poreklom, kdo bo potem plačal to razliko davkoplačecalcem..."

Kaj tip ne ve, da če v neko podjetje vstopi nekdo z sumljivim denarjem, lahko podjetje ne zgubi 20 miljonov temveč na stotine miljonov...

Tu se vidi "omejenost" Mrkaiča in mi je zdaj jasno zakaj se je Janša distanciral od "norih" idej mladoekonomistov z vprašljivim znanjem.

kekez
06.04.2006, 22:12
Najboljši je bil Lahovnik, ko je reku jaz sem doktoriral na temo prevzemi... in so so se začeli smejati...:rolling:

Tipičen primerek izdelka iz ekonomske "fakultete":clown: , nadutost in prazna glava.

Manjkalo je le še udarjanje po prsih. Mogoče je bil v prejšnjem življenju gorila v džungli. :dontknow:

Sicer tudi Mičo se je izkazal za malo kekca, ko je govoru, da izvor kapitala ni važen:nonono: ...

izjava tedna Mrkaiča: " je če nekdo ponudi 80 miljonov USD in ima kapital čistega porekla, drugi pa ponudi 100 miljonov USD z sumljivim poreklom, kdo bo potem plačal to razliko davkoplačecalcem..."

Kaj tip ne ve, da če v neko podjetje vstopi nekdo z sumljivim denarjem, lahko podjetje ne zgubi 20 miljonov temveč na stotine miljonov...

Tu se vidi "omejenost" Mrkaiča in mi je zdaj jasno zakaj se je Janša distanciral od "norih" idej mladoekonomistov z vprašljivim znanjem.
Kar se ekonomije tiče, izvor najbrž res ni pomemben. To je delo za pravnike ;)
Prav nikjer ni zagotovljeno, da bo pa čist denar prinašal samo dobiček, umazan pa samo izgubo. Mnoga mafijska podjetja po svetu poslujejo povsem solidno in nekatera celo popolnoma zakonito (samo izvor kapitala je sumljiv).
Če bi šli gledat dovolj v zgodovino, bi ugotovili, da je marsikatero podjetje nastalo iz sumljivih poslov (denarja iz vojnih dobičkov, pollegalnih poslov ali celo goljufij). Saj je pri nas podobno. Tale denacionalizacija in privatizacija, v kateri so nekateri prišli do bogastva, nikoli ne bo popolnoma čista in pravična. Recimo le, da ni nelegalna (oz. protizakonita). :angel:

Brootalen
06.04.2006, 22:21
Manjkalo je le še udarjanje po prsih. Mogoče je bil v prejšnjem življenju gorila v džungli. :dontknow:

Kar se ekonomije tiče, izvor najbrž res ni pomemben. To je delo za pravnike ;)
Prav nikjer ni zagotovljeno, da bo pa čist denar prinašal samo dobiček, umazan pa samo izgubo. Mnoga mafijska podjetja po svetu poslujejo povsem solidno in nekatera celo popolnoma zakonito (samo izvor kapitala je sumljiv).
Če bi šli gledat dovolj v zgodovino, bi ugotovili, da je marsikatero podjetje nastalo iz sumljivih poslov (denarja iz vojnih dobičkov, pollegalnih poslov ali celo goljufij). Saj je pri nas podobno. Tale denacionalizacija in privatizacija, v kateri so nekateri prišli do bogastva, nikoli ne bo popolnoma čista in pravična. Recimo le, da ni nelegalna (oz. protizakonita). :angel:

Nobena resna država z resnimi ekonomisti (ki imajo tudi nekaj znanja) ne bi dopustila, da neko velepodjetje (pomembno za državno gospodarstvo) kupi nekdo iz ene banana države z bananami pridobljen denar.

Nenazadnje ZDA, ki so v gospodarstvu neprimerno bolj liberalne kot EU ni dovolila enemu Dubajskemu podjetju, da kupi 5 ameriških pristanišč, ker pač so hoteli zaščititi nacionalni interes (tako varnostni kot ekonomski).

Davor
07.04.2006, 06:15
[QUOTE=Brootalen]

QUOTE]

Hehe.....kot da bi bral opravičilo vlade, da je prodala Melr Bačarju in Šrotu za 38k :rolling:

BMX
07.04.2006, 06:41
Najboljši je bil Lahovnik, ko je reku jaz sem doktoriral na temo prevzemi... in so se začeli smejati...:rolling:

Ne žali vseh, ki smo kdajkoli hodili na EF! Očitno je Lahovnik navajen, da potem ko reče "jaz sem doktoriral (s področja prevzemov in združitev" vsi utihnejo. Pri naših novinarjih se to res zgodi. A ne pri Zdolšku!

Zanimivo, da to neoliberalistično razlago kupuje tudi Lahovnik in ostali bedasti slovenski novinarji.

Ne metati vseh mladovalovcev v isti koš. Mićo je ekstrem.

BMX
07.04.2006, 06:45
Nobena resna država z resnimi ekonomisti (ki imajo tudi nekaj znanja) ne bi dopustila, da neko velepodjetje (pomembno za državno gospodarstvo) kupi nekdo iz ene banana države z bananami pridobljen denar.

Nenazadnje ZDA, ki so v gospodarstvu neprimerno bolj liberalne kot EU ni dovolila enemu Dubajskemu podjetju, da kupi 5 ameriških pristanišč, ker pač so hoteli zaščititi nacionalni interes (tako varnostni kot ekonomski).
WTF Altima in Kajmanski Janković in njegova braća bodo pridobili kvečjemu 24,99%. Če kdo proda ali ne, je stvar malih delničarjev. Tu država ne more kaj. Lahko le svetuje. Nekaj takšnih nasvetov je bilo včeraj. Večine pa ne moreta zbrati nikoli in ne brez dogovora z Istrabenzom in Laškim.

Knez
07.04.2006, 06:57
Mrkaić je pač..Mrkaić...On bi vse prodal najboljšemu ponudniku in od tega stališča nikoli ne odstopi niti za milimeter.

Davor
07.04.2006, 07:06
Včerajšnja Trenja so bila res contest za debila oz. butla leta.

Konkurenca je bila res huda, ampak moram za zmago čestitati kar vsem:evil:

simonex
07.04.2006, 07:38
Največji butl je izpadel doktor vseh doktorjev Lahovnik...

Knez
07.04.2006, 08:27
Jaz sem kolebal, ali naj gledam Trenja ali Alo alo in Black Adderja.Zgleda, da je bila odločitev za prvo možnost pravilna, trebuh me je bolel od smeha.

BMX
07.04.2006, 11:17
Na Lj. borzi je cena Mercatorjevih delnic dosegla rekordnih 45 tisoč SIT. Do 11. ure je bilo kar za 3,7 milijarde SIT prometa. Najbrž ni potrebno posebej poudarjati, da predstavlja večino prodaja Jankovićevega paketa.

metamorf
07.04.2006, 12:01
A ni Janković prodal za 41000 SIT? Wow, kje je pa tukaj ekonomska logika pri teh "med sabo povsem neodvisnih dogajanjih"?:veryevil:

čudežni
07.04.2006, 14:26
A ni Janković prodal za 41000 SIT? Wow, kje je pa tukaj ekonomska logika pri teh "med sabo povsem neodvisnih dogajanjih"?:veryevil:

Nekateri so prodajali po še nižji ceni ( in to ne za drobiž ).

Davor
07.04.2006, 14:28

A zdej hočeš povedati, da bi tisti nekateri takrat lahko na trgu prodali za 45k?

metamorf
07.04.2006, 14:32

Samo naj mi nihče ne naklada da "džek" ala Zoki zavestno dela izgubo 4000 SIT/delnico. Torej naj me tudi nihče ne prepričuje, da je to realna cena.
Zakaj nobena zahodna trgovska veriga še ni prišla s ponudbo za prevzem Mercatorja?
Lepo te prosim, ne me farbat!:nonono:

albundy
07.04.2006, 14:36
Samo naj mi nihče ne naklada da "džek" ala Zoki zavestno dela izgubo 4000 SIT/delnico. Torej naj me tudi nihče ne prepričuje, da je to realna cena.
Zakaj nobena zahodna trgovska veriga še ni prišla s ponudbo za prevzem Mercatorja?
Lepo te prosim, ne me farbat!:nonono:
Če ima 69.000 delnic in je razlika cca. 16,66 EUR potem Mr."NE" zgublja 1.150.000 EUR????
Pissda če bi imel toliko delnic......:nonono: :nonono:

čudežni
07.04.2006, 14:37
A zdej hočeš povedati, da bi tisti nekateri takrat lahko na trgu prodali za 45k?

Pravim, da jim tega sploh ni bilo treba prodajati ( še ).

Samo naj mi nihče ne naklada da "džek" ala Zoki zavestno dela izgubo 4000 SIT/delnico. Torej naj me tudi nihče ne prepričuje, da je to realna cena.Zakaj nobena zahodna trgovska veriga še ni prišla s ponudbo za prevzem Mercatorja?
Lepo te prosim, ne me farbat!

kakšna je pa ( po tvojem ) realna cena MELR- ja in kaj je sploh to realna cena?:dontknow:

metamorf
07.04.2006, 15:36
Realna cena je očitno nekje blizu tistega, po čemer sta kupila PL in IB. Verjamem, da bi se dalo iztržiti kakšen tolar več z mednarodnim natečajem ampak ne prodajaš enga Mercatorja kar vsakemu, ki ima 5 minut cajta. In dejansko bi morala cena obema lastnikoma takoj hudo zrast, če bi bil nakup tako poceni. Pa ni. Sicer bomo pa kmalu videli - IB in PL menda ne smeta prodati vsaj eno leto, sicer plačata razliko državi.
Če bojo potem v vrsti stali tujhi trgovci z ugodnimi ponudbami, ki jih bosta IB in PL dejansko sprejela...
Aja, pa zakaj po tvoje torej Zoki prodaja za 4000 SIT/delnico pod ceno?

čudežni
07.04.2006, 16:04
Realna cena je očitno nekje blizu tistega, po čemer sta kupila PL in IB. Verjamem, da bi se dalo iztržiti kakšen tolar več z mednarodnim natečajem ampak ne prodajaš enga Mercatorja kar vsakemu, ki ima 5 minut cajta. In dejansko bi morala cena obema lastnikoma takoj hudo zrast, če bi bil nakup tako poceni. Pa ni. Sicer bomo pa kmalu videli - IB in PL menda ne smeta prodati vsaj eno leto, sicer plačata razliko državi.
Če bojo potem v vrsti stali tujhi trgovci z ugodnimi ponudbami, ki jih bosta IB in PL dejansko sprejela...
Aja, pa zakaj po tvoje torej Zoki prodaja za 4000 SIT/delnico pod ceno?

A res? Koliko pa je potem realna cena Krke, istrabenza, Merkurja, Petrola, Googla, xy.???
Zoki je kupaval MELR okoli 5, 6 tidočakov, če se ne motim ( ne me uzeti za besedo ) in lahko bi jih prodal tudi po 34,35,36 it.....On je svoje naredil.Mimogrede, danes so bile MELR kar precej višje od 40.000, kaj praviš metamorf?

metamorf
07.04.2006, 16:12
A res? Koliko pa je potem realna cena Krke, istrabenza, Merkurja, Petrola, Googla, xy.???
Zoki je kupaval MELR okoli 5, 6 tidočakov, če se ne motim ( ne me uzeti za besedo ) in lahko bi jih prodal tudi po 34,35,36 it.....On je svoje naredil.Mimogrede, danes so bile MELR kar precej višje od 40.000, kaj praviš metamorf?

In jaz te sprašujem kako to, da Zoki ni prodal rajši po 45000 SIT. A mu smrdi denar?:veryevil:

Del
07.04.2006, 16:14
Aja, pa zakaj po tvoje torej Zoki prodaja za 4000 SIT/delnico pod ceno?[/QUOTE]

Ker bo razliko pokasiral kot provizijo na Kajmanskih otokih;) Kdor zna pač zna......

Citymamba
07.04.2006, 16:16
Jaz sem kolebal, ali naj gledam Trenja ali Alo alo in Black Adderja.Zgleda, da je bila odločitev za prvo možnost pravilna, trebuh me je bolel od smeha.Jaz sem bil pa na hokeju in sem si danes gledal ponovitev. Moram priznat, da bi bilo bolje, če bi ostal doma in gledal Trenja. So bila ful zanimivejša od one mineštre u Jesenicama.

Citymamba
07.04.2006, 16:17
Če ima 69.000 delnic in je razlika cca. 16,66 EUR potem Mr."NE" zgublja 1.150.000 EUR????
Pissda če bi imel toliko delnic......:nonono: :nonono:Bodi vesel da jih nimaš. Drugače bi se včeraj v Trenjih režali tebi. :evil:

metamorf
07.04.2006, 16:37
Ker bo razliko pokasiral kot provizijo na Kajmanskih otokih;) Kdor zna pač zna......

To pa ni isto, kot sem sam razumel iz njegovih izjav...:O Kaj pa "interes malih delničarjev"?:O :O :O

Del
07.04.2006, 16:59
To pa ni isto, kot sem sam razumel iz njegovih izjav...:O Kaj pa "interes malih delničarjev"?:O :O :O

Saj se bojo zdilal za pravo ceno;) Sicer pa, če imaš bogastvo, si tud odgovoren za njegovo rast,to vedo vsi,od črnuharjev do rdečkarjev:veryevil:

metamorf
07.04.2006, 17:20
Saj se bojo zdilal za pravo ceno;) Sicer pa, če imaš bogastvo, si tud odgovoren za njegovo rast,to vedo vsi,od črnuharjev do rdečkarjev:veryevil:

A pod mizo?:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Davor
07.04.2006, 17:46

Uprava z Dakičevo na čelu je kupovala tudi po 36k in mislim da tudi po 41k. Čudežni kaj pa na to praviš?

Del
07.04.2006, 17:56
A pod mizo?:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Ni važno.Glavno da bo transparentno:veryevil:

metamorf
07.04.2006, 18:35
:veryevil: :veryevil: :D

Davor
08.04.2006, 16:48
kakšna je pa ( po tvojem ) realna cena MELR- ja in kaj je sploh to realna cena?:dontknow:

O madona, a si črta na financah bral zdej pa hočeš bit pameten? Evo, ti jst odgovorim. Najbližja cena realni ceni je 45.100,00 SIT. Po toliko je bil sklenjen zadnji posel na borzi in po toliko si lahko v petek, pred zaključkom trgovanja prodal/kupil delnice Mercatorja. V ponedeljek ti pa lahko novo "realno" ceno povem.

albundy
08.04.2006, 16:58
Bodi vesel da jih nimaš. Drugače bi se včeraj v Trenjih režali tebi. :evil:
City, za tako vsoto ( samo za to razliko, katero je morda Jankovič zgubil) bi en teden sedel sredi Ljubljane, pa se mi lahko vsi smejite in mi v obraz mečete gnil paradajz...:D :D

mikimaus
08.04.2006, 17:03
O madona, a si črta na financah bral zdej pa hočeš bit pameten? Evo, ti jst odgovorim. Najbližja cena realni ceni je 45.100,00 SIT. Po toliko je bil sklenjen zadnji posel na borzi in po toliko si lahko v petek, pred zaključkom trgovanja prodal/kupil delnice Mercatorja. V ponedeljek ti pa lahko novo "realno" ceno povem.

Če se ne motim se to da zračunat, kakor jaz vem to fantje(in dekleta), ki vodijo sklade prav dobro obvladajo.:approve:

.....ocena delnice, če je precenjena ali podcenjena pa to....kaj od tega pa velja za MERL pa me ne vprašat.

Da pa je v vsakem primeru najbljižja realna cena delnice tista ki je bila ob zadnjem sklenjenem poslu na borzi

me pa ne bo noben prepričal.:nonono:

Davor
08.04.2006, 17:50
Če se ne motim se to da zračunat, kakor jaz vem to fantje(in dekleta), ki vodijo sklade prav dobro obvladajo.:approve:

.....ocena delnice, če je precenjena ali podcenjena pa to....kaj od tega pa velja za MERL pa me ne vprašat.

Da pa je v vsakem primeru najbljižja realna cena delnice tista ki je bila ob zadnjem sklenjenem poslu na borzi

me pa ne bo noben prepričal.:nonono:

Ne ne ne čisto narobe sklepaš. Neka stvar je vredna toliko kolikor dobiš keša z njeno prodajo. S tega vidika tudi termin podcenjenost oz. precenjenosti ne obstaja. Tvoji fantje in dekleta pa le na podlagi fundamentalne analize izračunajo, po njihovem mnenju, fair price in če je ta fair price višja od cene na trgu bodo ti fantje in deklata kupili to delnico in upali, da imajo prav in da bo tečaj prilezel do te fair price.

Vsaka fundamentalna analiza temelji na celi vrsti subjektivnih predpostavk, torej so rezultati fundamentalne analize različnih analitikov popolnoma različni. Kako naj bo to realna cena podjetja? Analitiki naredijo le lastno oceno vrednosti podjetja, koliko blizu so realni ceni bo pa trg povedal. Realno ceno podjetja pokaže trg!!!

Zanimiva je ta izjava:
Koliko je vredno to podjetje?
Povej mi koliko hočeš da je vredno in tako analizo ti naredim....

Get it?

Pa še nekaj. Glede na to, da nove informacije o poslovanju na trg pridejo le nekajkrat na leto, zakaj se potem tečaj delnice ne spremeni samo ob objavah teh informacij? Namreč delnice vrednotijo ljudje s praktično isto izobrazbo, torej zakaj se njihova vrednotenja razlikujejo? Razen če ne dopuščaš možnosti, da na trgu hkrati obstoja več realnih vrednosti podjetja. Sam to pa res ni smiselno.

kekez
08.04.2006, 18:45
Točno.
Meni gre najbolj na jetra, ko tulijo, borzna cena delnice je veliko nad knjigovodsko vrednostjo, torej je precenjena.
Kaj sploh je knjigovodska cena. Nič! Le številka na papirju.
Podjetje je vredno toliko, kolikor uspešno bo V PRIHODNOSTI na trgu.
Lahko ima veliko nepremičnin in celo zbirko umetniških slik, ampak če bo V PRIHODNJE pri poslovanju na trgu polom, bo konec, v skrajnem primeru stečaj. Delničarji pa dolg nos.

Zanimiva je pa obratna smer. Če je cena delnic globoko pod knjigovodsko vrednostjo. Potem je sicer za pogledati npr. nepremičnine, zbirka zbirko umetniških del :rolling: , koliko je to res (spet) TRŽNO vredno in na koncu se mogoče splača likvidacija podjetja in razdelitev izku****a med delničarje :angel: .

Na to temo je bil zanimiv film, žal pozabil naslov. V glavni vlogi je bil Danny DeVito in njegov stavek, ko je prevzemal in želel likvidirati podjetje: "To podjetje je trenutno največ vredno mrtvo!" ;)

Zelo velika podjetja brez perspektive se prodajajo po dolar :angel:
Moj bivši šef je kupoval eno od Isker za 1 SIT :clown: (pa mu ni uspelo in je šla v stečaj, saj bi mogoče drugače tudi šla :dontknow: )

kekez
08.04.2006, 18:47
Klinc pa tak forum, človek še izku****a (izkupichka) ne more omeniti.
Niti v sklopu gospodarstvo :(

SSKJ:
1. izkupíček tudi skupíček -čka m (ȋ) denar, sprejet kot nadomestilo za kaj prodanega: prešteti, razdeliti izkupiček od prodanega blaga / star. kupiti kaj iz izku****a, za izkupiček, z izku****om / izkupiček predstave so namenili za dobrodelne namene ∙ žarg., šport. naše moštvo je pospravilo ves izkupiček je zmagalo ♪

Davor
08.04.2006, 18:48
Avstrijci so tovarno aluminija Kidričevo hoteli kupiti za minus 30 mio SIT, če se prav spomnim.

:blush:

Davor
08.04.2006, 18:49
Klinc pa tak forum, človek še izku****a (izkupichka) ne more omeniti.
Niti v sklopu gospodarstvo

A si ti bil oz. si še v melr?

kekez
08.04.2006, 18:52
A si ti bil oz. si še v melr?
Žal ne (ali pa kakor se vzame :angel: ), razen nekaj malega.
Pred časom sem prodal zadevo, da sem plasiral na Hrvaško in tam v času našega mrtvila zaslužil skoraj 50%.
(Pred časom sem se z enim Hrvatom tule na forumu prepiral, čigava je Pliva. On je trdil, da je njihova, jaz pa da je naša :angel: )

Zdaj se tam umirja in bom poizkusil spet tukaj ujeti kak zadnji vlak (ne z melr, ta kaže, da je že odpeljal ;) ).

Davor
08.04.2006, 19:03
Pa še ena stvar je pri melr zanimiva. Ko vsi trdijo, da ne bo prevzema, da ne bodo prodajali, da Altima kupuje le 25% minus eno delnico. Zakaj hudiraja, če je Altima ponudila ceno 41000SIT, tisti ki so proti Altimi ne gredo na stran povpraševanja s ceno 41500SIT ali 42000 SIT in pokupijo vso ponudbo na teh ravneh? Če Altima res kupuje samo po 41.000,00 se bi vsem malim delničarjem bolj splačalo prodati na borzi kot pa Altimi, pa so kljub temu tečaj, ob visokem prometu, doterali do 45300 SIT???? Zakaj le?

Zanimivi pa so tudi skoki tečajev vpletenih družb - mahr, itbg recimo.
Lahko, da ima tudi ta teorija zarote nekaj teže:
http://www.podlupo.blogspot.com/

kekez
08.04.2006, 19:05

"Najlepše" pri tem pa je, da niti ta vrednost ni nujno, da sploh ima kaj skupnega s tržno ceno delnic. :veryevil:

mikimaus
09.04.2006, 01:13
Ne ne ne čisto narobe sklepaš. Neka stvar je vredna toliko kolikor dobiš keša z njeno prodajo. S tega vidika tudi termin podcenjenost oz. precenjenosti ne obstaja. Tvoji fantje in dekleta pa le na podlagi fundamentalne analize izračunajo, po njihovem mnenju, fair price in če je ta fair price višja od cene na trgu bodo ti fantje in deklata kupili to delnico in upali, da imajo prav in da bo tečaj prilezel do te fair price.

Vsaka fundamentalna analiza temelji na celi vrsti subjektivnih predpostavk, torej so rezultati fundamentalne analize različnih analitikov popolnoma različni. Kako naj bo to realna cena podjetja? Analitiki naredijo le lastno oceno vrednosti podjetja, koliko blizu so realni ceni bo pa trg povedal. Realno ceno podjetja pokaže trg!!!

Zanimiva je ta izjava:
Koliko je vredno to podjetje?
Povej mi koliko hočeš da je vredno in tako analizo ti naredim....

Get it?

Pa še nekaj. Glede na to, da nove informacije o poslovanju na trg pridejo le nekajkrat na leto, zakaj se potem tečaj delnice ne spremeni samo ob objavah teh informacij? Namreč delnice vrednotijo ljudje s praktično isto izobrazbo, torej zakaj se njihova vrednotenja razlikujejo? Razen če ne dopuščaš možnosti, da na trgu hkrati obstoja več realnih vrednosti podjetja. Sam to pa res ni smiselno.

Me prav zanima če je za .com-e to veljalo;)

Mislim pa da je nekdo na trenjih lepo povedal, da realno ceno podjetja poznajo le vodilni v le tem.

Da je več realnih vrednosti ne dopuščam da pa se spreminja pa gotovo, me pa ne bo nihče prepričal da je

cena na borzi realna je le ena izmed možnosti na katero pa vpliva predvsem ponudba in povpraševanje.

Če bi bila borzna cena res realna cena neke delnice mi ni jasno zakaj potem ustavijo trgovanje ob

prekoračitvi določenega procenta rasti ali pada delnice. Ali je to le zaradi lepšega.

Pa še malo slikovito:

Če kupim enga golfiča za 1Mio, čez mesec ga pa moram nujno prodat pa lej ga šmenta noben ga noče.

Pa nižam pa nižam pa mi uspe za 500k, pa golf tip top tak kot sem ga kupu, no recmo 1k kilometrov več

ampak to mu ne zmanjša vrednosti za 50% al ja? To že ni realna cena zame,:nonono: tržna mogoče realna pa ne.:approve:

mikimaus
09.04.2006, 01:27
Točno.
Meni gre najbolj na jetra, ko tulijo, borzna cena delnice je veliko nad knjigovodsko vrednostjo, torej je precenjena.
Kaj sploh je knjigovodska cena. Nič! Le številka na papirju.
Lahko ima veliko nepremičnin in celo zbirko umetniških slik, ampak če bo V PRIHODNJE pri poslovanju na trgu polom, bo konec, v skrajnem primeru stečaj. Delničarji pa dolg nos.

Zanimiva je pa obratna smer. Če je cena delnic globoko pod knjigovodsko vrednostjo. Potem je sicer za pogledati npr. nepremičnine, zbirka zbirko umetniških del :rolling: , koliko je to res (spet) TRŽNO vredno in na koncu se mogoče splača likvidacija podjetja in razdelitev izku****a med delničarje :angel: .

Na to temo je bil zanimiv film, žal pozabil naslov. V glavni vlogi je bil Danny DeVito in njegov stavek, ko je prevzemal in želel likvidirati podjetje: "To podjetje je trenutno največ vredno mrtvo!" ;)

Zelo velika podjetja brez perspektive se prodajajo po dolar :angel:
Moj bivši šef je kupoval eno od Isker za 1 SIT :clown: (pa mu ni uspelo in je šla v stečaj, saj bi mogoče drugače tudi šla :dontknow: )

Če prav razmišljam je knjigovodska vrednost delnice tista ob izdaji, realna tista koliko dejanskega kapitala

stoji za posameznim lotom tržna pa tista, ki se oblikuje na trgu, glede na prosperiteto podjetja.

In ko Kilerji ugotovijo da je podjetje v škripcih in je tržne vrednost precej manjša od realne vrednosti podjetja

(vsega kapitala) ga kupijo po tržni vrednosti, raskosajo prodajo po delih in zaslužijo.

In če nadaljujem zgodbo o golfiču (beri post zgoraj), čisto mogoče je da bi s prodajo po delih zaslužil več

kot pa s kompletnim švabom":D

Filmov na to temo je bilo pa kar nekaj Wall Street, Čedno dekle....to mi pade zdej na pamet:approve:

kekez
09.04.2006, 01:30
Klinc, kljub temu, da jaz ne dam nič na knjigovodsko vrednost, jo moram kljub temu upoštevati.
Scenarij je ponavadi tak. Nekdo začne tuliti, da je tržna cena delnice preveč nad knjigovodsko in je zadeva precenjena. Posledica tega je, da se "javnost" odzove in začne hitro (in pod ceno) prodajati in zadeva pade.
Tale knjigovodska cena ima dostikrat precejšen psihološki vpliv :( .

Davor
09.04.2006, 07:15
Me prav zanima če je za .com-e to veljalo;)

Mislim pa da je nekdo na trenjih lepo povedal, da realno ceno podjetja poznajo le vodilni v le tem.
Da je več realnih vrednosti ne dopuščam da pa se spreminja pa gotovo, me pa ne bo nihče prepričal da je
ena na borzi realna je le ena izmed možnosti na katero pa vpliva predvsem ponudba in povpraševanje.
Če bi bila borzna cena res realna cena neke delnice mi ni jasno zakaj potem ustavijo trgovanje ob
prekoračitvi določenega procenta rasti ali pada delnice. Ali je to le zaradi lepšega.
Pa še malo slikovito:
Če kupim enga golfiča za 1Mio, čez mesec ga pa moram nujno prodat pa lej ga šmenta noben ga noče.
Pa nižam pa nižam pa mi uspe za 500k, pa golf tip top tak kot sem ga kupu, no recmo 1k kilometrov več
ampak to mu ne zmanjša vrednosti za 50% al ja? To že ni realna cena zame,:nonono: tržna mogoče realna pa ne.:approve:

Tega nekoga očitno nisi dobro razumel oz. je tip nakladal. Namreč vodilni v podjetju le bolje poznajo razmere v panogi in imajo več informacij o poslovanju. To jim omogoča narediti boljšo oceno fair price, katera temelji tudi na informacijah ki javnosti niso dostopne. Pa tudi če bi 2 finančnika v istem podjetju vprašal kakšna je fair price bi ti povedala različne vrednosti. Pa sva spet pri večih "realni" cenah..... Realna cena pa je ena sama, pokaže jo pa trg. Kaj ti pomaga ocenjena realna cena 1 mio če na trgu lahko dobiš 200k SIT? PRav nič. Trg ti da vrednost in neka stvar ni vredna več kot lahko zanjo dobiš na trgu.

Trenutno imajo na borzi dinamične zaustavitve, kar pomeni, da se trgovanje ustavi za 10minut v primeru, da se sklene posel +/-3% stran od zadnjega enotnega tečaja. Ko bi spremljal to zadevo bi vedel da je to en največjih kretenizmov na naši borzi in da ravno ti mehanizmi omogočajo dosti manipulacij. Predvsem pri manj likvidnih delnicah. In te začasne zaustavitve nimajo popolnoma nič z realno ceno, te začasne ustavitve so bile vpeljane z namenom, da če se na trgu nekaj zgodi, kar omogoča tak padec oz. rast cene, da se trgovanje zaustavi za 10minut, da se vsi investitorji v teh desetih minutah seznanijo z novo informacijo. Ta zadeva ni zaradi lepšega ampak zaradi debilnih idej nekaterih ljudi zaposlenih na LJSE.

Realna cena tega golfa je 500k, toliko si zanj dobil. Tudi cene produktov raznih podjetij so odvisne od agresivnosti oglaševanja in mnogih drugih spremenljivk. Trg je edini ki pokaže realno ceno. To je tudi en izmed argumentovm zakaj je potrebno uvrstiti vsa podjetja (katera imajo večje število delničarjev) na borzo. Kaj ti pomaga golf ocenjen na 1mio če ga ne moreš prodat za toliko? Potem je ta ocena napačna. Konc debate. Pa itaq ti bodo v različnih avtohišah različno ocenili tega golfa, torej imaš različne realne vrednosti kar je spet ena velika neumnost.

Davor
09.04.2006, 07:23
Če prav razmišljam je knjigovodska vrednost delnice tista ob izdaji, realna tista koliko dejanskega kapitala
stoji za posameznim lotom tržna pa tista, ki se oblikuje na trgu, glede na prosperiteto podjetja.
In ko Kilerji ugotovijo da je podjetje v škripcih in je tržne vrednost precej manjša od realne vrednosti podjetja
(vsega kapitala) ga kupijo po tržni vrednosti, raskosajo prodajo po delih in zaslužijo.
In če nadaljujem zgodbo o golfiču (beri post zgoraj), čisto mogoče je da bi s prodajo po delih zaslužil več
kot pa s kompletnim švabom":D
Filmov na to temo je bilo pa kar nekaj Wall Street, Čedno dekle....to mi pade zdej na pamet:approve:

Žal spet narobe razumeš. Imaš dve vrsti izdaj:
1) ponudiš delnice na trgu in vidiš kje se oblikuje tečaj,
2) najameš investicijsko banko, ki oceni vrednost podjetja in možnost generiranja dobičklov v prihodnosti, oblikuje neko ceno in potem na primarnem trgu po tej ceni proda delnice zainteresiranim investitorjem.

Ocenjena vrednost delnice in tečaj, ki se oblikuje na trgu pa nikoli ni enak knjigovodski vrednosti razen v primeru naključja, ko je recimo tržna vrednost delnice, zaradi slabega poslovanja, nižje od knjigovodske in to podjetje začne bolje poslovat. Ko se tečaj viša se lahko po naključju kak posel sklene po knjigovodski vrednosti, vendar to je res le naključje. Podjetja nikoli ne izdajo delnic po knjigovodski vrednosti. GOOG je bil izdan po par kratniku knjigovodske vrednosti.

Skratka, vse pojme in razlaga imaš pomešane in napačne. Da si boš razjasnil pojme preberi knjigo Varčevanje v domačih in tujih delnicah katere avtor je Robert Kleindienst.

TEDYBEAR
09.04.2006, 12:48
Jankovič ima 3 miliarde samo od delnic, njegov sin cca 2 miliardi, ostalim pa 100k colnge?

Lepo je živeti v Slovenijji, kjer se prepad veča.

Davor
10.04.2006, 08:13
Jankovič ima 3 miliarde samo od delnic, njegov sin cca 2 miliardi, ostalim pa 100k colnge?

Lepo je živeti v Slovenijji, kjer se prepad veča.

Kaj pa je tebi preprečilo nakup delnic melr po 5000sit?

kekez
10.04.2006, 08:51
Kaj pa je tebi preprečilo nakup delnic melr po 5000sit?
Tudi cenejše so že bile. Mislim da po 3500 SIT (po spominu ;) )

Takrat še ni bilo Jankoviča, perspektiva je bila videti povsem nikakršna.
Za certifikate so dajali delnice po 7 (ali 8) jurjev, ker menda po 10 niso šle. Na borzi je hitro padlo na pol.
Direktor je bil pa bivši podpredsednik jugoslovanske vlade Kazimir Živko Pregl

kekez
10.04.2006, 09:26
Danes pa že malo izgleda, da bo Mercator na borzi pogrnil.
Nekako se ne more odločiti, kam bi šel tečaj. Enotni je trenutno nižji od petkovega, trenutni tečaji (ponudba/povpraševanje) pa so še malo nižji od enotnega.

Se tale juha počasi že hladi? :dontknow:

Davor
10.04.2006, 18:36
Nima da se ohlaja, jst še držim.

Sicer pa:
Podpredsednica Delta holdinga Milka Forcan je danes v pogovoru za srbsko tiskovno agencija Beta potrdila, da je največja srbska zasebna družba zainteresirana za prevzem slovenskega Mercatorja in da trenutno "išče načine, kako bi to uresničila".

http://www.finance-on.net/150197

Poleg tega pa je dfanes znanih še nekaj informacij. Recimo največ delnic je do sedaj pridobila (1,9% izdaje) tista nemška banka, ki je dala garancijo za Altimo, prostih pa je še okoli 26% delnic (so v rokah malih delničarjev). Tako da se lahko zgodi boj za vsako delnico na LJSE.

Je pa zanimivo, od uspeha delte je odvisen plasma slovenkih proizvodov v Srbiji. Hmmm...če Bavčar prepreči prevzem Mercatorja, bo njegova DrogaKolinska v Srbiji popušila.....

Kaj naj jim rečem - pogreli ste pojejte....

Citymamba
10.04.2006, 20:41

Lepo je živeti v Slovenijji, kjer se prepad veča.In imaš Kučana za prijatla.:evil:

Knez
11.04.2006, 10:17

Sicer pa:
Podpredsednica Delta holdinga Milka Forcan je danes v pogovoru za srbsko tiskovno agencija Beta potrdila, da je največja srbska zasebna družba zainteresirana za prevzem slovenskega Mercatorja in da trenutno "išče načine, kako bi to uresničila".

Poleg tega pa je dfanes znanih še nekaj informacij. Recimo največ delnic je do sedaj pridobila (1,9% izdaje) tista nemška banka, ki je dala garancijo za Altimo, prostih pa je še okoli 26% delnic (so v rokah malih delničarjev). Tako da se lahko zgodi boj za vsako delnico na LJSE.

Je pa zanimivo, od uspeha delte je odvisen plasma slovenkih proizvodov v Srbiji. Hmmm...če Bavčar prepreči prevzem Mercatorja, bo njegova DrogaKolinska v Srbiji popušila.....

Ne moreš se ***at, brez da ti uđe.

BMX
11.04.2006, 11:03
Nadzorniki Mercatorja bodo obravnavali podatke o uspešnosti poslovanja in načrte za letos. Ali bo govor tudi o Altimi, ni znano. Poslovanje skupine Mercator v preteklem letu je bilo sicer uspešno, po nerevidiranih podatkih so ustvarili 419 milijard tolarjev prihodkov od prodaje, kar je 11,2 odstotka več kot leto prej. Kljub temu se je čisti dobiček skupine v primerjavi z letom prej zmanjšal za 16,5 odstotka in za 8,7 odstotka zaostal za načrti. Čisti dobiček celotnega poslovnega sistema Mercator pa se je povečal za 8 odstotkov in za 25,7 odstotka presegel pričakovanja. Znaša 5,5 milijarde tolarjev. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=105765)

BMX
11.04.2006, 15:09
Predstavnik in solastnik investicijskega sklada Altima Radenko Milaković je zatrdil, da v skladu ni ruskega ali srbskega kapitala. Predstavniki Altime, ki so objavili javno ponudbo za odkup četrtine delnic najboljšega soseda, so sicer na britanskem veleposlaništvu predstavili svoj pogled na kupovanje delnic Mercatorja, obiskati pa bojda nameravajo tudi Iliriko, ki za sklad odkupuje Mercatorjeve delnice.

delfin1
11.04.2006, 19:01
To so čudne mučke. Vedno bolj se mi zdi da jankovič pripravlja svoj napad oz. njegovi kolegi.In bojo imeli kar velik delež. Ne vem Vse kar rečem je lahko napačno. Ne vem ampak to diši po korupciji....žal je tako:(

LP

Davor
12.04.2006, 07:21
Nadzorni svet je ob sprejemu revidiranega letnega poročila družbe Poslovni sistem Mercator, d.d., in Skupine Mercator ugotovil, da je skupina v letu 2005 sicer delno izboljšala določene kategorije poslovne uspešnosti, vendar pa je za to skupina uporabila bistveno več sredstev, kot je bilo načrtovano. Poleg tega je vključitev Erinih družb in sredstev na Hrvaškem v letu 2005 skupini povzročila za 5,6 mlrd SIT negativnih učinkov, kar kaže, da določene investicijske odločitve verjetno niso bile dovolj premišljene. Zaradi navedenih ugotovitev se poslovanje Skupine Mercator v skladu z določili Meril za ugotavljanje poslovne uspešnosti družbe Poslovni sistem Mercator, d.d., in Skupine Mercator ne oceni kot uspešno, kar pomeni, da je stopnja poslovne uspešnosti za leto 2005 »manj uspešno«.:D

BMX
12.04.2006, 15:38
Družba Infond Holding je včeraj pridobila 54.703 navadnih delnic družbe Mercator, kar predstavlja 1,7 odstotka družbe, so iz družbe sporočili preko strani ljubljanske borze. S tem ima Infond Holding v lasti že 8,94 odstotka največjega slovenskega trgovca. Banka Koper, Pivovarna Union, Infond holding, Pivovarna Laško, Istrabenz in Infond holding 1 imajo skupaj (brez drugih prijateljskih družb) 47,73 odstotka Mercatorja. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=150399)

BMX
12.04.2006, 15:41
In še:

Nadzorni svet Mercatorja na čelu z Robertom Šego je včeraj sklenil predlagati skupščini spremembo statuta, s katero bi uprava ob predhodnem soglasju nadzornega sveta dobila pooblastilo za povečanje osnovnega kapitala družbe za 50 odstotkov. Povečanje osnovnega kapitala namerava uprava družbe utemeljiti s financiranjem prevzemov, s katerimi naj bi Mercator rastel na jugovzhodnih trgih, bo pa odobreni kapital odprl vrata morebitnemu novemu velikemu lastniku Mercatorja. Kot najresnejši partner se ob tem že omenja Petrol. Z nekdanjim predsednikom uprave Petrola Janezom Lotričem je tesnejše poslovno sodelovanje začel že nekdanji predsednik Mercatorjeve uprave Zoran Janković, ki je novembra 2004 z Lotričem podpisal pogodbo o poslovnem sodelovanju, že takrat pa se je omenjala možnost navzkrižnega lastništva. Morebitni vstop Petrola v lastniško strukturo Mercatorja bi bil odvisen tudi od delničarjev Petrola.

Za zdaj kaže, da bi uprava in nadzorni svet Mercatorja na skupščini lahko zbrala potrebno 75-odstotno podporo za potrditev odobrenega kapitala, saj londonski Altimi vsaj za zdaj slabo kaže pri načrtih, da bi pridobila 24,99-odstotni delež Mercatorja, s čimer bi lahko na skupščini preprečila statutarne spremembe. Morebitno povečanje osnovnega kapitala bi lahko močno spremenilo sedanja lastniška razmerja v Mercatorju, saj bi se delež obstoječih delničarjev, torej tudi Altime, ustrezno zmanjšal. Takšno potezo vodstva in nadzornikov Mercatorja gre razumeti kot eno od obrambnih potez pred sovražnim napadom tujih investitorjev, za katerim naj bi stala srbska tajkuna Miroslav Mišković in Milan Beko. Link (http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=174981)

BMX
12.04.2006, 22:16
Včerajšnji Dnevnik je poročal, da bo Mercator dokapitaliziral Petrol. Naši viri pravijo, da predsednika uprave Marka Kryžanowskega to res mika, a se verjetno ne bo upal spustiti v to. Povečanje osnovnega kapitala najboljšega soseda, če se bo zgodilo, je namreč v prvi vrsti rezervirano za družbe okoli Istrabenza in Laškega. "O tem za zdaj ne bi bilo smiselno govoriti. Za kaj takega bi morali namreč prej dobiti soglasje nadzornikov, opraviti skrbni pregled in ugotoviti, za kakšne namene Mercator sploh potrebuje svež kapital," pravi Kryžanowski. "Kar zadeva Mercator, se za zdaj osredotočamo na poslovno sodelovanje," še dodaja predsednik uprave Petrola. Možnosti sodelovanja Petrola pri dokapitalizaciji pa ni želel povsem izključiti. Za mnenje smo želeli povprašati tudi predsednika NS Petrola Jožeta Zagožna, a nam klica ni vrnil. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=150488)

metamorf
13.04.2006, 06:24

Sicer pa:

Najboljše da gre folk na ulice protestirat - kot so šli vSrbiji ob poskusu prevzema Cmarketa:veryevil:

metamorf
13.04.2006, 06:25
Včerajšnji Dnevnik je poročal, da bo Mercator dokapitaliziral Petrol. Naši viri pravijo, da predsednika uprave Marka Kryžanowskega to res mika, a se verjetno ne bo upal spustiti v to. Povečanje osnovnega kapitala najboljšega soseda, če se bo zgodilo, je namreč v prvi vrsti rezervirano za družbe okoli Istrabenza in Laškega. "O tem za zdaj ne bi bilo smiselno govoriti. Za kaj takega bi morali namreč prej dobiti soglasje nadzornikov, opraviti skrbni pregled in ugotoviti, za kakšne namene Mercator sploh potrebuje svež kapital," pravi Kryžanowski. "Kar zadeva Mercator, se za zdaj osredotočamo na poslovno sodelovanje," še dodaja predsednik uprave Petrola. Možnosti sodelovanja Petrola pri dokapitalizaciji pa ni želel povsem izključiti. Za mnenje smo želeli povprašati tudi predsednika NS Petrola Jožeta Zagožna, a nam klica ni vrnil. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=150488)

In potem Rusi prevzamejo Petrol in potem...?

metamorf
13.04.2006, 06:48
Pa ako prihvate tenkovine, onda može.;)

BMX
13.04.2006, 09:02
Boško Šrot Zoranu Jankoviću napoveduje izredno revizijo

Nadzorni svet Mercatorja je poslovanje uprave v letu 2005 ocenil kot manj uspešno, zato bo skupščini predlagal, da nekdanji upravi pod vodstvom Zorana Jankovića ne podeli nagrade za poslovanje v preteklem letu. Nadzornike je najbolj zbodel nakup velenjske Ere, ki je imel v letu 2005 več kot 5,5 milijarde tolarjev negativnega učinka na poslovanje Mercatorja. Tako nadzorniki, ki jih vodi Robert Šega, nakup Ere ocenjujejo kot ne dovolj premišljen. Boško Šrot, generalni direktor Pivovarne Laško, ki je največja lastnica Mercatorja, je tako včeraj že napovedal, da na skupščini ne bodo glasovali za razrešnico nekdanji upravi.

"Presenečeni smo zlasti nad tako velikim odpisom pri enem samem poslu, torej nakupu Ere. Razmišljamo tudi o tem, da bi zahtevali izredno revizijo, predvsem nepremičninskih poslov in poslov oseb, povezanih s prejšnjo upravo," nam je povedal Šrot. Predvidevamo lahko, da bodo lastniki naročili zlasti preveritev poslov Mercatorja s podjetji Jankovićevih sinov in Pejo Tradingom, katerega lastnik velja za prijatelja Zorana Jankovića. Link (http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=175172)

metamorf
13.04.2006, 09:20
Boško Šrot Zoranu Jankoviću napoveduje izredno revizijo

Nadzorni svet Mercatorja je poslovanje uprave v letu 2005 ocenil kot manj uspešno, zato bo skupščini predlagal, da nekdanji upravi pod vodstvom Zorana Jankovića ne podeli nagrade za poslovanje v preteklem letu. Nadzornike je najbolj zbodel nakup velenjske Ere, ki je imel v letu 2005 več kot 5,5 milijarde tolarjev negativnega učinka na poslovanje Mercatorja. Tako nadzorniki, ki jih vodi Robert Šega, nakup Ere ocenjujejo kot ne dovolj premišljen. Boško Šrot, generalni direktor Pivovarne Laško, ki je največja lastnica Mercatorja, je tako včeraj že napovedal, da na skupščini ne bodo glasovali za razrešnico nekdanji upravi.

Le kako se ob tem počuti nagrajenec, če ga smem parafrazirat...?:veryevil:

BMX
13.04.2006, 09:25
Le kako se ob tem počuti nagrajenec, če ga smem parafrazirat...?:veryevil:
Nekdanji predsednik uprave je bil v odgovoru na mnenje nadzornega sveta kratek: "To je njihova pravica." Poudaril je, da se izrednih revizij poslovanja Mercatorja ne boji, da pa bo tako glede nagrade kot razrešnice uveljavil svojo pravico. Ima namreč sklep nadzornega sveta, da mu nagrada za vodenje po pravilniku pripada. Glede Erinega premoženja je prepričan, da je bilo kupljeno po zelo dobri ceni, v povprečju 851 evrov na kvadratni meter, morebitna razvrednotenja tega premoženja pa je po njegovem treba primerjati tudi s dovrednotenji drugje. "Nadzorniki zdaj očitno zaradi vsega dogajanja okoli Mercatorja potrebujejo razloge, da bi nagrade znižali," pojasnjuje Janković. Uprava Mercatorja dodatnih pojasnil do objave sklica skupščine ne želi dajati, po njenem predlogu pa naj bi razrešnico podelili nekdanjemu nadzornemu svetu Mercatorja pod vodstvom Janeza Bohoriča.

metamorf
13.04.2006, 09:30
Opa, še en udarec...:D

ARMEDhodzic
13.04.2006, 09:48
Dejstvo pa je, da dokler je bil na vrhu Mercatorja Janković, se je vsaj vedelo kam pluje. Z zdajšnjo zasedbo pa je vse ena sama velika špekulacija. Še največ možnosti je, da bo Mercator čez kakšno leto ali dve postal Holding Mercator.

Zokiju ni šlo vse po planu (Srbija), ampak Bavčarju gre prav tako slabo, Šrotu pa v tujini že apriori nič ne uspe. Res perspektiva.

BMX
13.04.2006, 09:52
Dejstvo pa je, da dokler je bil na vrhu Mercatorja Janković, se je vsaj vedelo kam pluje. Z zdajšnjo zasedbo pa je vse ena sama velika špekulacija. Še največ možnosti je, da bo Mercator čez kakšno leto ali dve postal Holding Mercator.

Zokiju ni šlo vse po planu (Srbija), ampak Bavčarju gre prav tako slabo, Šrotu pa v tujini že apriori nič ne uspe. Res perspektiva.
Tudi Janković je v tujini na veliko popušil. Na Hrvaškem so si z nakupom Ere povečali tržni delež, tisto prej ni bilo nič. V Srbiji jim ni uspel prevzem C Marketa. V Makedoniji jih sploh ni (do pozicije so prišli preko nakupa Ere). Tam jih je prehitel tudi Tuš.

ARMEDhodzic
13.04.2006, 09:59
Jup .. ampak z 2mlrd izplačilom dividend tudi trenutnim lastnikom ne bo uspelo nič drugega kot finančno izčrpati podjetje. No, Istrabenz in Laško imata tako ali tako že precej izkušenj na tem področju.

Davor
13.04.2006, 10:10

Sploh ko se je zaradi nepremišljene ponudbe za prevzem C-marketa, sprl s Srbi in si tako zaprl pot za širjenje. Seveda teh novic, takrat ni nihče obešal na veliki zvon. Dejstvop pa je, da se je širitev Mercatorja in njegova zgodba o uspehu končala pred več kot dvema letoma.

metamorf
13.04.2006, 10:12
In seveda zdaj Srbi z veseljem pomagajo sesuvat Mercator.

ARMEDhodzic
13.04.2006, 10:13
Ja, ampak problem je v tem, da se očitno zgodba o uspehu še nekaj časa ne bo nadaljevala.

Davor
13.04.2006, 10:13
Jup .. ampak z 2mlrd izplačilom dividend tudi trenutnim lastnikom ne bo uspelo nič drugega kot finančno izčrpati podjetje. No, Istrabenz in Laško imata tako ali tako že precej izkušenj na tem področju.

nop...useplo jim bo obvladovat več kot 75% Mercatorja.

Davor
13.04.2006, 10:14
Ja, ampak problem je v tem, da se očitno zgodba o uspehu še nekaj časa ne bo nadaljevala.

Bo, samo ne z Mercatorjem. Sploh pa, upam, da bo predstavnica Delte prišla namesto zokija. Lepa prasička:blush:

Davor
13.04.2006, 10:15
In seveda zdaj Srbi z veseljem pomagajo sesuvat Mercator.

Saj si vedno pljuval po Mercatorju in Zokiju, kaj ti sedaj ni prav?

BMX
13.04.2006, 10:21
Jup .. ampak z 2mlrd izplačilom dividend tudi trenutnim lastnikom ne bo uspelo nič drugega kot finančno izčrpati podjetje.
600 SIT po delnici ne bo nevemkako škodovalo podjetju, pametno pa ni.

BMX
13.04.2006, 10:22
Sploh pa, upam, da bo predstavnica Delte prišla namesto zokija. Lepa prasička:blush:
Podpredsednica. Za svoja leta izgleda odlično.:approve:

metamorf
13.04.2006, 10:22
Meni je stvar zgolj neumno-smešna, kar se tiče palamudenja LDS&Co (subvencije veliki tuji firmi brez javnega razpisa pod Lahovnikom...). In kakorkoli že obrneš, zaenkrat pomeni slovensko lastništvo Mercatorja več prostora na policah za slovensko blago. Če se bo ukinilio še tiste nabavne variante preko raznih firm okolo-naokolo, potem bo rezultat verjetno za vse ostale še boljši.
Da pa je Mercator postal to, kar je, smo pa itak Slovenci že plačali s tem, ko mu je država mižala na obe očesi pri prevzemih vsega živega.
Torej lahko rečemo, da nam ni vseeno, kaj se tam dogaja.:dontknow:

metamorf
13.04.2006, 10:41
Itak da. :2thumbs:

PS: Zadnjič sem bil v Leclercu po dolgem času - vse polno francoske robe, za katero še slišal prej nisem.

BMX
13.04.2006, 12:30
PS: Zadnjič sem bil v Leclercu po dolgem času - vse polno francoske robe, za katero še slišal prej nisem.
Vsak trgovec forsira blago iz svoje države.

Davor
13.04.2006, 12:33
Itak da. :2thumbs:

v Leclercu imajo zakon ribarnico:approve:

BMX
13.04.2006, 12:34
Vsi (bolje rečeno: nekateri) Jankovićevi okostnjaki:

Posli s sinovoma
O poslovanju Mercatorja z Volosom in Electo, ki sta v lasti Jankovićevih sinov, smo pisali avgusta lani. Teh poslov je bilo po Jankovićevih besedah za 200 milijonov tolarjev na leto. Janković je trdil, da so bili oddani po tržnih pogojih in da lastniki in nadzorniki to lahko preverijo.

Lokali rokometašem in šoferju
Septembra lani so na dan izbruhnile informacije, da je Mercator pod Jankovićevim vodstvom oddajal gostinske lokale v trgovskih centrih rokometašicam in rokometašem, celo svojemu šoferju. Tudi v tem primeru so v Mercatorju trdili, da so jih oddali po standardnih postopkih. Neuradno je bilo slišati tudi nasprotno.

Preplačano Erino premoženje
V začetku marca letos je bilo končno jasno, da je Mercator lani preplačal Erino premoženje. Novi predsednik uprave Žiga Debeljak je počistil bilance, kar je odpihnilo napovedi Zorana Jankovića o rekordnem dobičku. Na problematičnost naložbe v Erino premoženje so že lani opozarjali Laščani. Link (http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=150491)

metamorf
13.04.2006, 13:35
Vsak trgovec forsira blago iz svoje države.

Igzekli maj pojnt:2thumbs:

metamorf
13.04.2006, 13:36

Se spomnim, ja. Ampak že dolgo nisem tam kupoval.

kekez
13.04.2006, 20:02
In kar solidno izbiro vin. Ravno sem kupil za poizkus eno maroško in eno alžirsko zadevo :) .

doli
14.04.2006, 08:57
In kar solidno izbiro vin. Ravno sem kupil za poizkus eno maroško in eno alžirsko zadevo :) .
Ga ni čez domač cviček.

BMX
14.04.2006, 20:58
Mercator je v skladu z napovedmi o širitvi na trge na Balkanu podpisal pismo o sodelovanju z družbo TUP Rodić M & B iz Novega Sada. S pismom o nameri strateškega povezovanja na področju dejavnosti trgovine z živili in podobnim blagom v Srbiji in Črni gori in širši regiji bo največji slovenski trgovec postal pomemben lastnik podjetja, ki bo v skupini Rodić M & B izvajal dejavnost trgovine v SČG-ju, Rodić M & B pa bo s prevzemom delnic Mercatorja postal eden pomembnejših lastnikov te družbe. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=106072)

BMX
19.04.2006, 06:38
Investicijski sklad Altima, ki si je prizadeval za nakup četrtinskega deleža Mercatorja, je preklical svojo ponudbo. V skladu so se za potezo odločili, ker po njihovem ni imelo več smisla vztrajati pri ceni 41.000 tolarjev za delnico, kolikor so ponujali, so za Delo povedali v borzni hiši Iliriki, ki je za sklad odkupovala delnice. Nasprotniki lastniškemu vstopu Altime v Mercator so po mnenju borzne hiše poskrbeli, da so vse ponujene delnice na trgu odkupovali po veliko višjem tečaju. Altima naj bi se za nedoločen čas popolnoma umaknila iz posla z Mercatorjevimi, za zdaj pa se ne ve, kaj bo storila z dvema odstotkoma delnic, ki so jih pridobili med ponudbo. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=4&c_id=106397)

čudežni
19.04.2006, 14:11
Danes je pa Mercator padel za globokih - 5 % in se tečaj giblje okoli 39.000, zadnji posli in sama ponudba pa je precej nižja. :shy:

Davor
19.04.2006, 14:14
Danes je pa Mercator padel za globokih - 5 % in se tečaj giblje okoli 39.000, zadnji posli in sama ponudba pa je precej nižja. :shy:

Jup, posli so bili tudi nekaj nad 37k. Boš šel drugi krog?

Davor
19.04.2006, 14:15
Nauk te zgodbe? Mercator je vreden 38.000 - kar je bilo več, je hotel Jankovič neki na silo napalamuditi.:rolling:
Od Balkanjerosa, pa še komunayzarja povrh, druzga kot Balkanskih poslova ne kaže pričakovat.:evil:

Ja veš de.

čudežni
19.04.2006, 14:20

Nekaj časa nazaj sem nekaj napisal, pa so mi nekateri "zabrusili" nazaj....
Kdo ve, kaj se bo s tem Mercatorjem še zgodilo...Mogoče bo pa padel še za 5 %, pa se bo potem umiril in bo mogoče nakupna priložnost....:dontknow:

Davor
19.04.2006, 14:22
Nekaj časa nazaj sem nekaj napisal, pa so mi nekateri "zabrusili" nazaj....
Kdo ve, kaj se bo s tem Mercatorjem še zgodilo...Mogoče bo pa padel še za 5 %, pa se bo potem umiril in bo mogoče nakupna priložnost....:dontknow:

Ma kakšna nakupna priložnost. Bo Vzemi ali pusti ali pa slovenski loto...:)

metamorf
20.04.2006, 06:03

Kaj je lisjak tale Vizjak, država prodala nad tržno ceno:veryevil: :D

De_Tomaso
20.04.2006, 14:48
Metmorf, eno je cena delnic, drugo je cena kontrole nad podjetjem. Naslednji dan, ko bo Mercator enkrat resno prevzet ostale delnice ne bodo vredne niti 25000Sit kaj šele 38000Sit. Tiste, ki pa se bodo prodale v kontrolnem deležu pa bodo vredne mnogo več kot 38000Sit.

Ko bo pa Vijak kaj državnega prodal nad ceno pa bomo vsi penine odpirali.:shy: