Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nova pravila - Vpis v absolventa

Esis
03.04.2006, 15:23
Po novem je treba imeti narejene vse izpite, da se lahko vpišeš v absolventa. Kaj jih je pa zdaj pičlo???:nonono: :nonono:

Mislim, da nisem edina, ki ji to ni glih všeč. Pa vam?

TuNina
03.04.2006, 15:29
po kakem novem?

Esis
03.04.2006, 16:06
po kakem novem?

Ja ni po novem. Pardon.
Samo ne vem kak je s tem, da si pač nekateri puščajo izpite in to... pa mi malo povej prosim...

solsikke
03.04.2006, 16:07
Čisto odvisno na kater faks hodiš.

TuNina
03.04.2006, 16:08
mislim, da je to različno od faksa do faksa.
vsak faks postavi drugačne pogoje za napredovanje v višji letnik in s tem tudi za vpis v absolventa.

Esis
03.04.2006, 16:48
Pedagoška v MB

TuNina
03.04.2006, 16:51
nimam pojma, kako majo tam. se ti ne zdi, da bi ti to najbolj znali povedat tam?

Restraint
03.04.2006, 16:57
Odvisno od faxa do faxa..
Res zna bit malo neprijetno, po drugi strani pa se je na mojem faxu folk vpisoval v absolventa z 15 manjkajočimi izpiti, kar pa je druga skrajnost..

solsikke
03.04.2006, 17:27
Meni se z vidika faksa zdi to predvsem ful praktično, ker imaš potem pač čas samo za izdelavo diplomske in ponavadi so potem absolventi toliko krajši, naj je stroškov in je več diplomantov...
S stališča študenta pa ni lih fajn, k je treba "redno" študirat ;)

Esis
03.04.2006, 20:41
Res zna bit malo neprijetno, po drugi strani pa se je na mojem faxu folk vpisoval v absolventa z 15 manjkajočimi izpiti, kar pa je druga skrajnost..

Ja no, saj 15 izpitov mi glih več ne manjka ampak ... sem delala pač bolj na izi, ker sem mislila, da ni treba met vseh izpitov... No ja, pa saj bo. Je pa res, da je fajn, če čimprej narediš, pa se rešiš, kot pa da si puščaš v nedogled izpite... to je potem samo sranje...

Esis
03.04.2006, 20:43
nimam pojma, kako majo tam. se ti ne zdi, da bi ti to najbolj znali povedat tam?

Ja fajn bi blo tudi, če bi meli neke pametne za referatom. Vedno, ko kaj sprašujem al me naderejo al pa nimajo pojma. Na totem našem faksu res nimajo pojma. Tak BTW. Saj je lahko človek tudi prijazen, če hoče ne? In če nekoga lepo vprašaš, pričakuješ tudi normalen odgovor. Pa ga ponavadi na našem faksu ne dobimo.

TuNina
03.04.2006, 20:47
za delo v referatu je očitno zaželjeno, da si čimbolj tečen, ker se to zgleda pojavlja na vseh faksih.
če ne drugač, imate verjetno nekje (v pririočniku, na internetu) zbrana pravila, kako in kaj za absolventa. pa tud sošolci verjetno že vejo kaj, ne?

Esis
03.04.2006, 20:55
za delo v referatu je očitno zaželjeno, da si čimbolj tečen, ker se to zgleda pojavlja na vseh faksih.
če ne drugač, imate verjetno nekje (v pririočniku, na internetu) zbrana pravila, kako in kaj za absolventa. pa tud sošolci verjetno že vejo kaj, ne?

Ja točno tak. Je pa zanimivo, ko slišiš še od drugih... mislim glede referatov in tega. Aja, mam eno vprašanje.... Lahko to naredijo na faksu - da ti ne dovolijo iti na izpit, preden ne plačaš šolnine (izredni študij), čeprav imaš za vsako položnico (gre za plačevanje po obrokih) vnaprej določen rok plačila. Če ti je, mi odgovori, če pa ne, pa ni panike. Pa hvala

TuNina
03.04.2006, 20:57
nimam pojma.

Esis
03.04.2006, 21:01
nimam pojma.

Se mi zdi, da bi ti ljudje radi samo full služli na študentih, naučili pa bolj malo. Vsaj tak to zgleda. Plačaš, al pa ne moreš na izpit. Kreteni. Ups, pardon. Samo če pa so. Sicer pa rpi tem ne pridemo nikoli do konca. Itak študentje vedno povsod potegnemo takratko. Tak pač je.

kekez
03.04.2006, 21:39
... No ja, pa saj bo. Je pa res, da je fajn, če čimprej narediš, pa se rešiš, kot pa da si puščaš v nedogled izpite... to je potem samo sranje...
Meni se je izplačalo puščati izpite v nedogled :clown: . Povsem načrtno.
Puščal sem seveda najtežje (celo iz drugega letnika). Potem se je zgodilo, en profesor je umrl, nekaj jih je šlo v penzijo.
Njihovi nasledniki so bili precej lažji ;)

Težki izpiti težko postanejo še težji.

Restraint
03.04.2006, 21:54
Ja no, saj 15 izpitov mi glih več ne manjka ampak ... sem delala pač bolj na izi, ker sem mislila, da ni treba met vseh izpitov... No ja, pa saj bo. Je pa res, da je fajn, če čimprej narediš, pa se rešiš, kot pa da si puščaš v nedogled izpite... to je potem samo sranje...

Ja ker si mislila da ni treba met vseh izpitov..Če bi bila pravila jasno določena, recimo 2 do 3 izpite max v abs staž, bi prej mislila na to in naredila izpite?
V tem je ravno finta teh pravil..

Restraint
03.04.2006, 21:58

To pride z leti službe...Rad bi videl tebe tam za okncem, ko ti študentje gnjavijo 5 let vsak dan zaporedoma iste stvari, ki so nekje jasno zapisane..
Povečini le ti ne upoštevajo bontona, vsak hoče neke privilegije, zakaj se ne morm vpisat, itd..
Občasno je potrebno še malo z drugega zornega kota pogledat..

Restraint
03.04.2006, 22:06
Meni se je izplačalo puščati izpite v nedogled :clown: . Povsem načrtno.
Puščal sem seveda najtežje (celo iz drugega letnika). Potem se je zgodilo, en profesor je umrl, nekaj jih je šlo v penzijo.
Njihovi nasledniki so bili precej lažji ;)

Težki izpiti težko postanejo še težji.

Ni pa nujna ta tvoja teorija..Odvisna od okoliščin ter tega kako dolgo si voljan študirat..No če ti je le ratalo.:2thumbs:

namgyal
03.04.2006, 22:09
To pride z leti službe...Rad bi videl tebe tam za okncem, ko ti študentje gnjavijo 5 let vsak dan zaporedoma iste stvari, ki so nekje jasno zapisane..
Povečini le ti ne upoštevajo bontona, vsak hoče neke privilegije, zakaj se ne morm vpisat, itd..

Mah, mislim, da so zoprni zato, ker jim študentje premalo zatežijo. Ne bom pozabil, kako so si me podajali kot žogico med referatom in tajništvom faksa (ker se oni med seboj niso imeli radi) zaradi stvari, ki je sploh nisem prosil zase. In, khm na ministrstvu s to stvarjo ni bilo problema, na faksu pa.

Dokler nisem po****il. A ko sem po****il je bilo pa dobro?

Ja, žal sem kasneje ugotovil, da je to sistem funkcioniranja povsod v Sloveniji.

TuNina
03.04.2006, 22:15

mi je čist jasno, da marsikdo pride spraševat zadeve, ki bi jih moral vedet ali pa bi jih lahko kje prebral.. ampak vseeno zarad takih lenuhov ne rabim potem na***at jaz, ki sem prišla recimo po potrdilo o vpisu, ki ga pač ne morem dobit nikjer drugje kot tam.

če nekdo ni za delo z ljudmi, naj se zapre v en arhiv med papirje.

kekez
03.04.2006, 22:18
Ja, žal sem kasneje ugotovil, da je to sistem funkcioniranja povsod v Sloveniji.
Na našem faksu se je dalo vse zmeniti.
Kolegu so med študijem celo privolili v menjavo programa v enega sploh neobstoječega.
(menda je celo nekoč na papirju obstajal, pa ga niso nikoli izvajali.) :rolling:

Restraint
03.04.2006, 22:26
mi je čist jasno, da marsikdo pride spraševat zadeve, ki bi jih moral vedet ali pa bi jih lahko kje prebral.. ampak vseeno zarad takih lenuhov ne rabim potem na***at jaz, ki sem prišla recimo po potrdilo o vpisu, ki ga pač ne morem dobit nikjer drugje kot tam.

Pravim da niamjo vsi študenti nekega odnosa, marsikeri se pride kregat...
Ja žal je pač tak, sem marsikerega videl, bil za njim na vrsti in sem mel probleme..
zanimivo pa bi torje bilo, da je na vsakem referatu podobno, kar pa zmanjša možnost da je to krivda ene tečne osebe..

CaptainBlackAdder
04.04.2006, 07:37
Po novem je treba imeti narejene vse izpite, da se lahko vpišeš v absolventa. Kaj jih je pa zdaj pičlo???:nonono: :nonono:

Kaj pa je potem smisel absolventa???:dontknow: Da na hitro spackaš diplomo, se eno leto za***avaš in potem na koncu zagovarjaš?:hammer:

Smarty
04.04.2006, 08:25
mah...v tistem letu, k si abolvent, si tolk len, da je še en sam izpit lahko preveč...
faksi nej se pa ne vtikajo v delo in marljivost študenta tik pred diplomo ampak nej zaposleni pokažejo, da znajo bit tut ljudje...pa bo vsem veliko lažje :D

CaptainBlackAdder
04.04.2006, 08:33
mah...v tistem letu, k si abolvent, si tolk len, da je še en sam izpit lahko preveč...
faksi nej se pa ne vtikajo v delo in marljivost študenta tik pred diplomo ampak nej zaposleni pokažejo, da znajo bit tut ljudje...pa bo vsem veliko lažje :D

Hja, ne vem. Pri nas si imel v zadnjem letniku 14 izpitov - od tega kar nekaj res hudih in nisi jih mogel opraviti že med letom, temveč šele od maja naprej. Večina ljudije izkoristila abolventa za podelat te izpite (ostalo ti jih je vsaj ene 6). :censored:

mrjerry
04.04.2006, 09:07

Res, skandal. Se huje je to, da moras imeti pred zagovorm diplome imeti cisto vse izpite narejene. CISTO VSE, brez pardona...

Pa kam gre ta svet...

CaptainBlackAdder
04.04.2006, 09:11
Res, skandal. Se huje je to, da moras imeti pred zagovorm diplome imeti cisto vse izpite narejene. CISTO VSE, brez pardona...

Pa kam gre ta svet...

Ok, ti se zezaš. Ampak te resno vprašam - po tvoje je absolvent namenjen samo diplomi? Ker če ti pri nas rata narediti vseh 14 izpitov v enem letu - ala ti vera. Poznam samo dve bejbi, kijima je to ratalo. Obe sta štrblarci in ena je potem, ko je bilodejanskopotrebno razmišljati s svojo glavo, odletela na pravosodnem kotje bila dolga in široka.

mrjerry
04.04.2006, 09:38
Faks mora poskrbeti za to, da ima po eni strani visoko propustnost in po drugi strani ohranja kvaliteto. Celemu zahodnemu svetu to uspeva, ne vem, zakaj ne nam. Samo skenslati olajsevalne okoliscine ni dovolj - treba je tudi prenoviti/urediti predmetnike. Da ima student 14 predmetov v enem letniku - to je neclovesko. Ni cloveka, ki bi bil sposoben dovolj dobro poznati vseh 14 obravnavanih podrocij. In ce gres gledat predmetnik - vsaj pol predmetov je dejansko tam samo zato, da so (da kao faks pokriva cim sirse podrocje). Pa bi bilo bolje, da se morda specializirajo za nekaj (ali pa studentom omogocijo, da se specializirajo v nekaj) in tisto spredavajo u nulo.

V tujini se selekcija dogaja PRED vpisom na faks. Pri nas se dogaja pa po vpisu. In zato se mora vsak, ki je na faks sprejet, zavedati, da obstaja vsaj 50% moznost (zavisi od faksa, na PF je veliko veliko vecja), da faksa na bo naredil. Ne vem, kaksno je razmerje med stevilom vpisanih na PF in stevilom diplomantov na leto, ampak upal bi si trditi, da je okrog 10 proti 1. To pomeni, da, ce hoces narediti tak faks, moras delati toliko, kot dela zgornjih 10% studentov. Sicer izvisis.

CaptainBlackAdder
04.04.2006, 09:43
Faks mora poskrbeti za to, da ima po eni strani visoko propustnost in po drugi strani ohranja kvaliteto. Celemu zahodnemu svetu to uspeva, ne vem, zakaj ne nam. Samo skenslati olajsevalne okoliscine ni dovolj - treba je tudi prenoviti/urediti predmetnike. Da ima student 14 predmetov v enem letniku - to je neclovesko. Ni cloveka, ki bi bil sposoben dovolj dobro poznati vseh 14 obravnavanih podrocij. In ce gres gledat predmetnik - vsaj pol predmetov je dejansko tam samo zato, da so (da kao faks pokriva cim sirse podrocje). Pa bi bilo bolje, da se morda specializirajo za nekaj (ali pa studentom omogocijo, da se specializirajo v nekaj) in tisto spredavajo u nulo.

V tujini se selekcija dogaja PRED vpisom na faks. Pri nas se dogaja pa po vpisu. In zato se mora vsak, ki je na faks sprejet, zavedati, da obstaja vsaj 50% moznost (zavisi od faksa, na PF je veliko veliko vecja), da faksa na bo naredil. Ne vem, kaksno je razmerje med stevilom vpisanih na PF in stevilom diplomantov na leto, ampak upal bi si trditi, da je okrog 10 proti 1. To pomeni, da, ce hoces narediti tak faks, moras delati toliko, kot dela zgornjih 10% studentov. Sicer izvisis.

CCa. 30% vpisanih naredi PF. Še danes se spominjam "wlcome" govora našega vrlega dekana: "Poglejte na svojo levo, sedaj poglejte na svojo desno. Enega od teh dveh kolegov drugoleto ne bo več z vami, drugi bo odpadel do diplome..." :dead: :censored:

mrjerry
04.04.2006, 10:01
Sej. Model se sploh ne zaveda, da je s tem v resnici povedal, da njegova hisa NI SPOSOBNA izsolati vseh ljudi, ki jih je sprejela in da dejansko 2/3 vpisanih zavaja in jih vlece za nos, ces da bodo nekoc pravniki. Ce bi jih tisti dan vrgli ven, bi si ti ljudje poiskali studij ali delo drugje in do 25. leta studij tudi koncali oz. imeli za nekaj let delovne dobe in izkusenj. Tako pa ljudi nategujejo, ustvarjajo umetno konkurenco med studenti in cuzajo drzavo (ker so pac placani na stevilo studentov).

Cifra
04.04.2006, 10:11
FRI VSŠ? :blush:

Esis
04.04.2006, 11:50

TOČNO TAK JE!

Restraint
04.04.2006, 21:33
Sej. Model se sploh ne zaveda, da je s tem v resnici povedal, da njegova hisa NI SPOSOBNA izsolati vseh ljudi, ki jih je sprejela in da dejansko 2/3 vpisanih zavaja in jih vlece za nos, ces da bodo nekoc pravniki. Ce bi jih tisti dan vrgli ven, bi si ti ljudje poiskali studij ali delo drugje in do 25. leta studij tudi koncali oz. imeli za nekaj let delovne dobe in izkusenj. Tako pa ljudi nategujejo, ustvarjajo umetno konkurenco med studenti in cuzajo drzavo (ker so pac placani na stevilo studentov).

Je pa res tudi, da niso vsi sposobni narediti dotične fakultete..Iz takšnih ali drugačnih vzrokov.

Kolko vem pa je problem tud drugod, financiranje se izvaja po merilu količine vpisanih študentov..Več študentov, več denarja..Da pa s tem v prenapolnjeni predavalnici kvaliteta predavanj in vsega pade, pa ne briga nikogar.

mrjerry
05.04.2006, 07:07
Kje pa pise, da mora vsak vse narest? ;)

Esis
05.04.2006, 21:07
No v glavnem, na našem faksu je baje (tak so rekli v referatu) obvezno (velja za smer VPO) samo to, da opraviš obvezno strnjeno prakso. Za tiste, ki pa so v 3. letnik vpisani pogojno pa velja, da se lahko vpišejo v absolventa, ko opravijo izpite 2. letnika in tudi prakso tretjega. Tak da pozanimali smo se in to naj bi sedaj držalo.