Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakaj se lasje cepijo

Erikfrik
03.04.2006, 21:29
in kako bi se to dalo na čim bolj naraven način odpraviti?

TuNina
03.04.2006, 21:34
s škarjami.
potem pa jih lahko preprečuješ z uporabo kvalitetnih šamponov, balzamov in mask za lase. obstaja cel kup raznih preparatov, ki pomagajo pri preprečevanju cepljenja las. samo ne verjet, da ti bojo "prozdravili" razcepljene konice. to se da samo s striženjem.

Niny
04.04.2006, 06:10
Velik ma veze pri cepljenju las tud s kakšnim glavnikom/krtačo se češeš (al pa če se prepogosto). Še najboljš je, da se lasje češejo s krtačami iz naravnih ščetin.

unicorn
04.04.2006, 08:48
Če imaš zelo suhe lase, ne bo nič pomagalo 100 %. Bo pa bolje, če boš uporabljala kvalitetno lasno kozmetiko, in si redno strigla razcepljene konice. :)

J.J.
04.04.2006, 08:48
redno striženje je najboljše "zdravilo" ker počeno se nikoli ne "zlepi" neglede na to kaj vse si daš na glavo.. ti preparati vizuelno poboljšajo stvar, da konice ne zgledajo tako suhe in uničene, sam pozdravi jih pa ne...
tko da po striženju si kupi dobre serume za špice in dobre šampone in balzame, da malo podaljšaš učinek striženja, oz. da ne popokajo tako hitro, ko pa vidiš da so že začele "frčat" pa kr h frizerju...
je pa zelo odvisno od las do las, eni majo suhe pa se jim hitro cepijo, eni bl kvaliteten las pa se jim ne tok.. vpliva burja, vreme, sonce, morje, barvanje, krtača......

hedvika
10.04.2006, 23:38
Serum za konice obvezen za suhe laske!!! Pa čim manj laka, fena, likanja, gela...

anjak
14.04.2006, 19:08
Jaz pa teh težav k sreči nimam... jih lahko češem s čimer koli, spenjam s čimerkoli... po enem letu se mi ne cepijo popolnoma nič... čeprav mi je frizerka predlagala naj jih ne spenjam z navadnimi elastikami, ne češem več kot 3x dnevno, pa naj ne imam ves čas spete in naj se redno strižem:) Meni vse ostanejo takšne kot so:)

TuNina
14.04.2006, 19:40
juhu zate.

nickyta
15.04.2006, 11:28
s škarjami.
potem pa jih lahko preprečuješ z uporabo kvalitetnih šamponov, balzamov in mask za lase. obstaja cel kup raznih preparatov, ki pomagajo pri preprečevanju cepljenja las. samo ne verjet, da ti bojo "prozdravili" razcepljene konice. to se da samo s striženjem.
Pa še to pravjo da so lahko scepljene konice celo posledica slabih škarij.. Baje!:dontknow:

:)

http://spilky.com/linda/images/march05/easter/heanimat.gif

mmmm
15.04.2006, 12:17
Nisem prebrala vseh odgovorov.

Ampak da ti odgovorim na prvo vprašanje. -> redno striženje prepeči ceplenje las. Ene vsake dva meseca pa se ti po moje lasje ne bi smeli preveč cepiti.

Sama sicer niti ne opažam, da bi se mi zadnja leta kaj lasje preveč cepili (malo se itak vedno pri vseh), tako da se niti ne poglabljam v to. Ampak ko sem bila pa majhna (še v osnovni šoli) sem se pa bolj ubadala s temi stvarmi (whatever:dontknow: ) in se spomnim, da sem imela tudi eno kremo (taka bolj lepljiva je bila), katero se je kupilo v lekarni (ne me spreševat za imena, ker se niti približno ne spomnim) in si si konice las s tistim namazal. To naj bi bilo za proti cepljenju las...če je pa pomagalo ali pa ne, se pa tudi več spomnim :dontknow: , res je že predolgo nazaj.:D

Lahko pri frizerki ali pa v lekarni malo povprašaš.

zlatolaska
19.04.2006, 09:11
Sem našla še nekaj zanimivih nasvetov o novih trendih in negi las, kat zanimivo branje ;) čeprav sama prisegam, da jih je treba čim manj "matrat", ...primeren šampon, balzam in maska vsake tolk časa pa je ... seveda pa brez frizerja vsake tolk časa tudi ne gre :D No pa jst si las ne barvam, ker sem ugotovila, da bareve precej uničujejo laske ;)

Če koga zanima:

4 vprašanja o negi las (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=415&article_id=155415060222095431111&cid=415&pgn=1)

Lepe z medom (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=415&article_id=155101050928102857111&cid=415&pgn=1) - en nasvet za tiste, ki jim nagaja prhljaj ... medek je zakon :approve:

pa poletje bo tut kmalu :cool: Poletje tudi v laseh (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=415&article_id=15510105063009080267&cid=415&pgn=1)

Nikka06
19.04.2006, 12:15
Sm mnenja da ce lase redno strizes in jih ne unicujes prevec te tezave ne nastanejo. Barvanje in pa predvsem likanje las jih popolnoma unici in ni poti nazaj. Ce se ze barvate naj to nardi frizer, ki to zna naredit pravilno.

mmmm
20.04.2006, 08:49
Barvanje in pa predvsem likanje las jih popolnoma unici in ni poti nazaj.
larifari.
za likanje ne bi sicer vedela. ampak za barvanje pa vsekakor to ne drži. vsaj jaz osebno nisem še nobenih negativnih učinkov kar se barvanja las pri sebi zasledila. barvam si jih pa zato, ker so barvani lasje bolj lesketajoči in pa malo starejšo me maybe naredi (sam še zmer ne dovolj in prav obožujem, ko ti vsak pove, da mlajši zgledaš kot v resnici si:rolleyes: ).