Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zamenjava okolja

čudežni
07.04.2006, 15:27
Mogoče je tale tema že kdaj v preteklosti bila, tako ,da se opravičujem, v kolikor se je debata že kdaj v preteklosti odvijala.
Mene zanima, kako vi gledate na to, če človek zaradi grenkih izkušenj, ki jih doživlja v svojem okolju ( nezmožnost vključitve vanj, razočaranost nad sabo - življenjem , grenke izkušnje v ljubezni, smrt bližnjega...) zamenja svoj domač prostor in se odloči , da odpotuje oz. se preseli nekam (daleč ) stran.
Menite, da takšna selitev lahko pripomore k boljšemu, srečnejšemu počutju ali je to samo beg pred seboj, beg pred preteklostjo, sedanjostjo, prihodnostjo, beg pred problemi ? Verjamem, da se takšne stvari lahko zgodijo/ dogajajo vsakemu izmed nas, ampak zanimivo je to, da nekateri se odločijo za radikalne sprmemebne brez oklevanja in odpotujejo brez premislekov, drugi bi pa rad, pa se zavedajo, da je to mogoče samo kratka kriza,ki jo je potrebno prebroditi in bi mu takšna sprememba lahko pomagala le na kratek rok, kasneje bi se pa kesal.

V realnem življenju poznam par oseb, ki se nekako niso "našli" v svojem okolju, ki jim je delo in misli ,da bodo to nalogo opravljali celo življenje zasukalo pogled in so odpotovali daleč stran. v drugem kraju pa ni bilo tako, kot so si želeli in jim je grenak priokus še vedno ostal ( ne vsem ).Celo več, sedaj lahko delaj(o) še "slabše" delo,ki (so) ga je imel ( i )doma, ampak kljub temu se ne vrne(jo) domov.No, na drugi strani so pa tudi takšni, ki jim je sprememba okolja prišla prav in so se nanj navadili, čeprav se vaskodnevno vračajo z "mislimi" domov in se sprašujejo ali je to to.
Nekaj časa nazaj sem gledal po TV en francoski film in mogoče je ravno ta pripomogel ,da sem odprl temo.V tem filmu je bila ena punca, katera se ujame z fantom.No, zgodba gre naprej, dokler se ne ugotovi, da je ona HIV pozitivna in fant jo v paničnem strahu zapusti. Kasneje to obžaluje in se s puncpo dobi,no ona mu pove, da se je odločila, da odpotuje v J. Ameriko in se ne premisli ( mogoče je kod tale film celo gledal ).

Čeprav je tukaj vsak posameznik zgodba zase in se stvari lahko različno razvijajo, me nekaj zanima.
Menite, da je ob takšnih grenkih zgodbah sprememba okolja lahko tisto ,kar pripomore, da vam olajša življenje, da lahko prej pozabite na to, kar se vam je zgodilo in da bolje vpliva na posameznika ali menite, da je to zgolj beg pred seboj, beg pred odgovornostjo, beg pred bolečino, beg pred pozabo, beg pred samim sebo...?

Malo sem dolgovezil pa je nastala takšna klobasa.

G3nius
07.04.2006, 19:11
Js mislim šolo dokončat v Sloveniji (mogoče kakšna zamenjava študentov še pride v poštev), kar se tiče pa prihodnosti pa.. če ne bo ustrezne zaposlitve tukaj, gremo tja, kamor vlečejo silnice in kjer se mi boljše piše. Seveda pa je na prvem mestu Slovenija, domobranstvo je le treba spoštovat do neke mere.

anarchy
07.04.2006, 19:12
Vcasih je res dobro nekje zaceti na novo, saj, ce je odlocitev lastna, potem je dobro, zal nekateri, ponavadi otroci so prisiljeni menjavati okolje, ce se starsi odlocijo za selitev. Odvisno pac od osebe. Drugace pa je vcasih res lahko samo beg pred seboj, ker skoraj povsod so enake razmere, tako, da je odvisno od cesa bezis.

anarchy
07.04.2006, 19:15
Mah mene pa v bistvu se ***e Slovenija. Jaz hocem ostati v svojek rojstnem kraju (pac mesto in okolice, ne kot drzava), drugace, ce bi se odlocu za selitev, bi mi bilo verjetno vseeno, kam bi se preselu, prednost ne bi dal nobenemu domobranstvu, temvec, lastnemu pocutju. V tujini je problem pac zrihtat papirje, znati tuj jezik, itd...., drugace pa bi se lahko slo v italijo ali ameriko komot, ker poznam dokaj dobro ta dva jezika, problem je dobiti stanovanje in delo v tujini.

Lilly the Bear
07.04.2006, 20:46
Čudežni, mislim, da je to lahko tudi beg pred preteklostjo, če gre za nerazrešene dileme itd. in takrat najbrž potovanje nekam stran kratkoročno pomaga, dolgoročno je vprašanje...

Ampak kakorkoli pogledaš, če bi šlo tem ljudem v tujini res tako blazno slabo, potem bi se verjetno vrnili domov, ne?

Kar se mene tiče, še vedno ne vem, kje bo moj dom na koncu. Če misli it Slovenija še dolgo v to smer, v katero gre sedaj, potem moji otroci zelo verjetno ne bodo delali šole tukaj. Žal...ampak to samo zaradi politike in ljudi, ki taki politiki slepo sledijo in jo podpirajo.

BMX
08.04.2006, 06:46
Kar se mene tiče, še vedno ne vem, kje bo moj dom na koncu. Če misli it Slovenija še dolgo v to smer, v katero gre sedaj, potem moji otroci zelo verjetno ne bodo delali šole tukaj. Žal...ampak to samo zaradi politike in ljudi, ki taki politiki slepo sledijo in jo podpirajo.
Lilly se ti ne zdi, da malo pretiravaš?

BMX
08.04.2006, 06:51
Jaz osebno sem razmišljal o selitvi v tujino izključno zaradi zaposlitve. In prepričan sem, da bi to storil brez kakšnega večjega pretresa. Zdaj je ta možnost za nekaj let prestavljena. Če že bežiš pred svojo preteklostjo, nezadovoljstvom z okoljem ipd., se lahko preseliš v Ljubljano, ki je glede marsičesa dosti OK.

čudežni
08.04.2006, 13:24
Čudežni, mislim, da je to lahko tudi beg pred preteklostjo, če gre za nerazrešene dileme itd. in takrat najbrž potovanje nekam stran kratkoročno pomaga, dolgoročno je vprašanje...

Ampak kakorkoli pogledaš, če bi šlo tem ljudem v tujini res tako blazno slabo, potem bi se verjetno vrnili domov, ne?

Lilly, tile ljudje, ki jih jaz poznam niso neki strokovnjaki ali znanstveniki, ampak so čisto navadni ljudje.Mogoče tole nima neke veze z omenjenim, ampak želim povedati le to, da se mogoče domov ne želijo vrniti za to, ker želijo sebi in mogoče staršem ali okolici dokazati, da niso zgrešili s tem, ko so odšli proč ali pa so dovolj trdni, da bi se lahko vrnili nazaj pa se nočejo, ker vedo, da je življenje v glavnem odvisno od njih samih ali pa zato, ker se mogoče bojijo, da bi s prihodom domov spet se soočili s sranjem, ki so ga prej pustil ali pa kaj tretjega. Govorim zgolj o primerih, ki jih sam poznam.

gia
08.04.2006, 21:37
po mojem mnenju gre za beg in tut te težave te enkrat dohitijo. lahk se pol v noven okolju le odločiš soočit in jih premagaš (recimo, da ti da novo okolje nek nov navdih, nov elan), lahko bežiš naprej, lahko živiš v zanikanju... v vsakem primeru te pač enkrat doleti. mogoče eno mejhno vlogo igra tut vrsta razloga za to selitev.

Restraint
08.04.2006, 22:52
Preselitev v drug kdaj bi znal bit pobeg pred preteklostjo..Ni pa seveda vedno nujno..Seveda spet odvisno od posameznika, njegove sposobnosti razčiščevanja pojmov in še marsičesa drugega.

Sam trenutno razmišljam v smeri, da bi se preselil zaradi zaposlitve, če se bo pojavila dobra šansa, bom morda to željo uresničil...Kam bi se pa preselil, je pa odvisno od lokacije zaposlitve. V življenju imam neke ambicije, ki bi jih rad uresničil, če pa to zaradi nekih razlogov to ne bo mogoče v Sloveniji, grem drugam.

Lilly the Bear
08.04.2006, 23:46
Mogoče pretiravam, ampak jaz se tu ne ujamem preveč dobro. Že čez kakih 6 mesecev bom znala povedat, če je kraj v tujini, kjer bi se počutla bolje. Predvsem se pa moja skepsa nanaša na možnosti pri zaposlovanju in razvoju kariere. Taprave slovenske skromnosti in ponižnosti mi manjka, pa hočem bit nekaj vrhunskega, a veš ;)

BMX
09.04.2006, 07:38
Mogoče pretiravam, ampak jaz se tu ne ujamem preveč dobro. Že čez kakih 6 mesecev bom znala povedat, če je kraj v tujini, kjer bi se počutla bolje. Predvsem se pa moja skepsa nanaša na možnosti pri zaposlovanju in razvoju kariere. Taprave slovenske skromnosti in ponižnosti mi manjka, pa hočem bit nekaj vrhunskega, a veš ;)
Stvari v Sloveniji se tudi na področju ambicioznosti spreminjajo. In lahko prideš v sredino, ki je zelo ambiciozna, je pa res še ogromno stare miselnosti. Sicer je amcioznost bolj kot ne stvar posameznika. In če si ta začrta določene zelo ambiciozne cilje, je večina stvari odvisno od njega. Mimogrede: tudi sam načrtujem, da bom nekaj let delovnih izkušenj nabral v tujini. Dolgoročno pa se vidim v Sloveniji.

Lilly the Bear
09.04.2006, 15:58
Stvari v Sloveniji se tudi na področju ambicioznosti spreminjajo. In lahko prideš v sredino, ki je zelo ambiciozna, je pa res še ogromno stare miselnosti. Sicer je amcioznost bolj kot ne stvar posameznika. In če si ta začrta določene zelo ambiciozne cilje, je večina stvari odvisno od njega. Mimogrede: tudi sam načrtujem, da bom nekaj let delovnih izkušenj nabral v tujini. Dolgoročno pa se vidim v Sloveniji.

Ambicioznost je stvar posameznika, se strinjam. Trenutno sem tudi v takih krogih, kjer so ljudje bolj ambiciozni in drugače gledajo na to. To mi ustreza. Vprašanje naslednjih nekaj let pa je, kako se bodo zadeve razvijale.

Edina razlika med tabo in mano je v tem, da se jaz dolgoročno vidim tam, kjer mi bojo ponudili in omogočili najboljše pogoje za življenje in ne bom vztrajala na tem, da se vrnem v Slovenijo (če in ko mi rata it v tujino).

zverina
09.04.2006, 21:53
V tujino bi šla Lily?

CaptainBlackAdder
10.04.2006, 08:22
Jaz osebno sem razmišljal o selitvi v tujino izključno zaradi zaposlitve. In prepričan sem, da bi to storil brez kakšnega večjega pretresa. Zdaj je ta možnost za nekaj let prestavljena. Če že bežiš pred svojo preteklostjo, nezadovoljstvom z okoljem ipd., se lahko preseliš v Ljubljano, ki je glede marsičesa dosti OK.

Kaj pa če si iz Ljubljane? :dontknow:

Sacha
10.04.2006, 08:27
Jest si želim it nazaj v svoje rodno mesto, ker tle kjer sem nisem nikol čist not pršla, verjetno zato ker se tudi ne trudim. Tle itak nimam nobenga domačga pa znanga, tko daje še tolk težje.

Jest bi šla domoooooooooooov:crycry:

CaptainBlackAdder
10.04.2006, 08:44
Iz kje pa si in kje si sedaj?

mrjerry
10.04.2006, 08:58

Meni se zdi, da ne. Tudi sam ne vem za niti eno samo osnovno solo, ki bi ji brezskrbno zaupal sestletnika v vzgojo.

mrjerry
10.04.2006, 08:58
Jest si želim it nazaj v svoje rodno mesto, ker tle kjer sem nisem nikol čist not pršla, verjetno zato ker se tudi ne trudim. Tle itak nimam nobenga domačga pa znanga, tko daje še tolk težje.

Jest bi šla domoooooooooooov:crycry:

V dialektu si se pisat navadla, to je ze nekaj ;)

dvojčica
10.04.2006, 09:01
Meni se zdi, da ne. Tudi sam ne vem za niti eno samo osnovno solo, ki bi ji brezskrbno zaupal sestletnika v vzgojo.

No, jest pa vem za kar nekaj takih šol. V našem kraju zaenkrat ni nobenih problemov. Pa še marsikje drugje.

Najbrž sem jest tok nezahtevna:clown:

Sacha
10.04.2006, 09:17
V dialektu si se pisat navadla, to je ze nekaj ;)

Eh mala malca :rolling: