Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mobitelova "logika"??

patty
11.04.2006, 13:34
Mam en problem.... vse skupaj mi je totalno nelogično.:dontknow:
29.3. sem preklopila iz Mobitelove naročnine na Simobilovo in ker sem hotela obdržati isto številko, sem dobila en teden nadomestno Simobil številko, v tem času sem imela še tudi mobitelovo naročnino.

6.4. so mi potem preklopili Mobitelovo številko na Simobil in avtomatsko prekinili Mobitel naročnino. Zdaj pa sem dobila še zadnjo položnico od Mobitela, pa so mi poleg pogovorov v marcu, zakasirali tudi celo naročnino za april, čeprav aprila sploh Mobitelovega omrežja nisem uporabljala... do 6.aprila sem pa še kao imela naročnino pri njih.

Kak so mi lahko za cel april skasirali naročnino, če sploh več nisem njihov naročnik????:censored:
Zakaj mi niso samo šest dni naročnine zaračunali??
Ni mi logično, res....
Kaj se naj pritožim v Ljubljano? Je sploh kak smisel se pritoževat?:veryangry:

grega74
11.04.2006, 17:04
Kolikor jaz vem, se naročnina povsod plačuje vnaprej

Gyzmo
11.04.2006, 17:53
Če si plačala aprilsko naročnino pri mobitelu, ti je pri simobilu ne bo treba. Se plačuje vnaprej.

spaceruner
11.04.2006, 17:56
Če si plačala aprilsko naročnino pri mobitelu, ti je pri simobilu ne bo treba. Se plačuje vnaprej.
ma ja pa še pršparala boš...;)

patty
12.04.2006, 08:47

Nebi rekla da je tako... v bistvu jaz aprila sploh nisem več uporabljala mobitelove številke, ampak nadomestno simobilovo, dokler mi niso to staro mobitelovo številko priklopili na simobil....... pri prvi položnici od simobila bom morala plačat tud aprilsko naročnino..........

Meni samo ni jasno, zakaj so mi mobitelovci zakasirali za cel mesec naročnino, če so me pa 6.4. izklopili iz omrežja?? Jaz sem predvidevala, da mi bodo zakasirali samo teh 6 dni v aprilu...ne pa cel mesec...

Mislim, da bom kr pisno pritožbo v Ljubljano poslala:censored:

zabaskace
18.04.2006, 05:46
Hm.. Za april si plačala položnico (naročnino) v marcu saj se plačuje v naprej.. oni pa nekako marca niso mogli vedeti da boš ti prekinla ter šla na simobil.. tako da le na najbližji mobitel center pa bodo vse uredili, i guess.

Matjaz26
18.04.2006, 10:45
Sej ce hocejo kaj pomagajo, ceprav so neposteni...

Cvetlični deček
18.04.2006, 10:59
sem preklopila iz Mobitelove naročnine na Simobilovo
If only there were more like you... bi imel bolj polno denarnico :D

freya
18.04.2006, 11:07
nasploh mi tale opcija prenosa številke ni všeč, ker vsakemu klicočemu odzivnik razlaga, da se je številka prenesla v drugo omrežje in marsikdo, ki ne posluša dovolj natančno, že ob vklopu odzivnika prekine.

TuNina
18.04.2006, 12:52
nasploh mi tale opcija prenosa številke ni všeč, ker vsakemu klicočemu odzivnik razlaga, da se je številka prenesla v drugo omrežje in marsikdo, ki ne posluša dovolj natančno, že ob vklopu odzivnika prekine.

a tako je torej to?
in to razlaga do nadaljnega?

popka
18.04.2006, 14:28
a tako je torej to?
in to razlaga do nadaljnega?

to bo vedno razlagal, ker so tko na APEK-u določl. sej, kako bi pa sicer klicatelj vedu, da ubistvu kliče na drugo omrežje (in s tem tut dražje klice plačuje?):dontknow:

patty
18.04.2006, 14:52
Hm.. Za april si plačala položnico (naročnino) v marcu saj se plačuje v naprej.. oni pa nekako marca niso mogli vedeti da boš ti prekinla ter šla na simobil.. tako da le na najbližji mobitel center pa bodo vse uredili, i guess.
:confused:
Ne ni res... za marčevske pogovore sem dobila položnico 10.4. in takrat so mi zraven zaračunali tudi aprilsko naročnino... sicer pa je zdaj tak vseeno... to zadnjo položnico sem še plačala... pa me zdaj nikoli več ne vidijo na Mobitelu...:nonono: :censored:

Cvetlični deček
18.04.2006, 16:17
to bo vedno razlagal, ker so tko na APEK-u določl. sej, kako bi pa sicer klicatelj vedu, da ubistvu kliče na drugo omrežje (in s tem tut dražje klice plačuje?):dontknow:
A ma simobil isto ? a nimajo oni samo en pisk?

freya
18.04.2006, 16:24
odzivnik se oglasi samo v primeru, če je bila številka prenešena - torej je številka 031,041,051 priklopljena v omrežje simobil.
po moji logiki bi bil dovolj samo opozorilni pisk, znak, ker se nikomur ne da poslušat nakladanja za vsak klic (p.s. na začetku je bil zrecitiran cel romanček) in to plačaš ob odklopu iz mobitela nekje 2500,00 sit.

popka
18.04.2006, 16:45
A ma simobil isto ? a nimajo oni samo en pisk?

je mel. zdej ga baje nima več al ga bo moru pa v kratkem spremenit. APEK (Agencija za pošto in elektronske komunikacije RS) je določla, da morjo vsi operaterji met posnet odzivnik (dolgžine 6 sekund se mi zdi) in tuki noben operater nima kej dost za mrdat.

freya, tistih 2500 sit pa ne plačaš za odzivnik ampak zarad odhoda.

freya
19.04.2006, 06:28
ja tako piše
ampak če se mal poglobiš kakšne stroške imajo s tvojim odhodom, vidiš, da plačaš odzivnik
:)

solsikke
19.04.2006, 06:45
Mene bolj, kot odzivnik, moti to, da potem, ko se enkrat na ta način prestaviš k SiMobilu nekako ne moreš več komunicirati z Vego.

patty
19.04.2006, 13:56
A še kdo sploh uporablja Vego?

Jaz nimam niti enga kolega z 070 omrežjem....:approve:

popka
19.04.2006, 15:33
Mene bolj, kot odzivnik, moti to, da potem, ko se enkrat na ta način prestaviš k SiMobilu nekako ne moreš več komunicirati z Vego.

aja?

drugač pa po neuradnih informacijah naj Vege v kratkem ne bi bilo več:shy:

TuNina
19.04.2006, 15:34
so že uradne.. v začetku junija vege ne bo več sploh.

popka
ja tako piše
ampak če se mal poglobiš kakšne stroške imajo s tvojim odhodom, vidiš, da plačaš odzivnik
:)

hm, ja loh si tut tko interpretiraš:) , sam bi blo po mojem bl logično, da bi pol mesečno rento zaračunaval za odzivnik, če bi res to hotl (oz. lahko) kasirat:dontknow:

popka
so že uradne.. v začetku junija vege ne bo več sploh.

par ur nazaj so ble še neuradne kukr jest vem:O

TuNina
19.04.2006, 15:42
klik (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15306041913374667&cid=112&pgn=1)

freya
20.04.2006, 06:36
hm, ja loh si tut tko interpretiraš:) , sam bi blo po mojem bl logično, da bi pol mesečno rento zaračunaval za odzivnik, če bi res to hotl (oz. lahko) kasirat:dontknow:

ne morejo, ker s prekinitvijo pogodbe prenehajo vse pravice in obveznosti
;)

popka
20.04.2006, 09:53
ne morejo, ker s prekinitvijo pogodbe prenehajo vse pravice in obveznosti
;)

no evo, kva sm blond.....blond, popka blond :cool:

sam se vseen se ne strinjam s tebo:nonono: :approve:

freya
20.04.2006, 20:04
ni bilo čist resno mišljeno, da plačaš odzivnik....ampak verjemi, da se ti malo dvigne pokrov, ker ti ob prekinitve naročniškega razmerja zaračunajo eno mesečno naročnino vnaprej + stroški slovesa = en mesečni račun za nič.

p.s. a zdej si že blond? to bo pa treba prevert
:P :2thumbs:

popka
20.04.2006, 22:44
ni bilo čist resno mišljeno, da plačaš odzivnik....ampak verjemi, da se ti malo dvigne pokrov, ker ti ob prekinitve naročniškega razmerja zaračunajo eno mesečno naročnino vnaprej + stroški slovesa = en mesečni račun za nič.

p.s. a zdej si že blond? to bo pa treba prevert
:P :2thumbs:

vnaprej ti zaracunajo edin ce na zecetku mesca al pa sred mesca prekines:dontknow:

sam v glavo...lasje so pa se mal bl temni k prej:approve: :angel: