Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Venera

paradox
12.04.2006, 11:08
http://www.esa.int/SPECIALS/Venus_Express/SEMZ7QNFGLE_0.html

....Venera...spet pod naso 'lupo' :approve:
http://www.bobthealien.co.uk/venglobe.gif

šefica
12.04.2006, 16:15
Pomfri bi lahko McDonalds pekel gor, zelo hitro in brez maščob:veryevil:

ozayrus
12.04.2006, 19:37
Pomfri bi lahko McDonalds pekel gor, zelo hitro in brez maščob:veryevil:

Če ni mastno, pol nemore bit od Mcdonalsa.:clown:

Drugač. Pa se men verera ne zdi tolk zanimiva:dontknow:

sJavorshek
12.04.2006, 22:38
Ja, ene stvari so čudne tam - recimo en dan je daljši kot eno Venerino leto (cirka 260 naših dni). Vrti se glih kontra, kot ostali planeti. Pa nima magnetnega polja. Pa pobezljano atmosfero ima.

In pol se ženske čudjo, zakaj jih tipi ne razumemo. Če so pa s tolk čudnga planeta. :dontknow: :veryevil:

matt
13.04.2006, 00:57
Ja, ene stvari so čudne tam - recimo en dan je daljši kot eno Venerino leto (cirka 260 naših dni). Vrti se glih kontra, kot ostali planeti. Pa nima magnetnega polja. Pa pobezljano atmosfero ima. Potrebno bo ugotoviti zakaj. Zato se Venero tudi raziskuje. Kapo dol Američanom za vodenje raziskav sončnega sistema, pa tudi Evropejcem, ki so s tole sondo prisotni tudi tukaj! (poleg Marsa) :2thumbs:

Gotovo bo tudi Anarchy našponal obrvi - saj ni opazit, da bi imeli Alieni kakšne letalske baze gor, sicer bi imeli opravka s fenomenom KFA [Opomba 1].:cool:

Opomba 1: KFA = Kentucky Fried Alien.A rusov s sojuzom, ki je z 98% uspehom najzanesljivejsa zadeva v vesojlu in ki dostavljajo tole evropsko sondo na venero, pa ne bos omenjal?

šefica
13.04.2006, 15:19
Če ni mastno, pol nemore bit od Mcdonalsa.:clown:

Drugač. Pa se men verera ne zdi tolk zanimiva:dontknow:
Bi pa imel nov image:veryevil:

matt
13.04.2006, 16:28
Ne, zato imamo tebe tlele, strokovnjaka za raketne motorje in njihov vpliv na sociološki prostor v post-komunistični Rusiji.:approve: Mislm koja komunjara ... :nonono:

Meni se gre za science, na prvem mestu je seveda sonda Magellan. Rusi sicer so pristali na Veneri in celo posneli par slik. Ampak neke blazne science value s tem nismo dobili. Isto je pri Marsu. :dontknow: Včasih imam občutek, da tejle Rusi obstajajo samo zato, da dajejo vedet, da obstajajo.:evil:
Hjah. Oni so bli na veneri priblizno takrat kot amiji z vikingom na marsu. In tud viking ni razen parih fotk nekih gat trgal.

(hehe, trenutno so oni edini sposobni dajat celi vesoljski srenji vedet, da so zivi .. sej res, kdaj je zadnji shuttle oskrbel ISS?)

matt
13.04.2006, 17:36
Viking Landerja sta bila nuclear powered in sta gotovo bila vsaj po 6 mesecev živa. S tem se da dobiti ulala podatkov o raznoraznih parametrih. Orbiterja sta pa preživela nekaj let, če se ne motim je eden crknil šele leta 1981 (1976 je bilo utirjenje in pristanek landerjev).

Face it Matt - naši imajo boljšo tehnologijo. Če pa že ne tehnologijo kot tako, pa njeno aplikacijo v dejanski prostor. Na to smo lahko ponosni.:approve:No tle se cist strinjam. Rusi so mel v 50tih in 60tih dober zalet (stalinova doktrina, da je treba znanstvenike jeebat v glavo, je bla ocitno ucinkovita ;), vkup so sklamfal kar nekaj gatetrgajocih zadev (in to prekleto dobrih!), kasneje, od nikite naprej so pa samo se tonili v birokratski zdriz ...Da se razumemo: ruska tehnologija je meni fascinantna tocno toliko, kot recimo nemska v casu nacijev. Ne glede na ideologijo, je bil recimo horten genialen .. pa saharov tudi.

Men se zdi poucna ena zgobbica, ki mi jo je pravil en znanec, ki je delal za ESA (zdaj ze v penziji). Ko se je sovjetskij sajuz sesul, so zacela iz rusije curljati ponudbe za prodajo vesoljske tehnologije ... vseh tistih parsto firmic, ki je v tardecih casih lagodno zivelo od drzavnih narocil, se je lotila panika, da se je pipca zaprla in da bo treba najt drugega.
No, ta moj znanc je v glavnem delal na projektu astrinih satelitov, ki so uporabljali ameriske krmilne mehanizme (v bistvu plinski motorji s koordinatnimi sobami). Problem je bil v tem, da so za korekcijo gravitacije potrebovali vedno po tri impulze (xyz), kar je seveda vplivalo na zivljernjsko dobo sateleita. Vedelo se pa je, da imajo rusi razvito tehnologijo za vektorske motorje. In so se malo pozanimali, a se to da dobit. kot odgovor so dobil katalog petdesetih modelov teh mehanizmov ki so bili v serijski proizvodnji!
Seveda je bla ESA(no, v bistvu MBB) takoj za biznis .. in tle se je zacel balkan po rusko - najprej niso nasli dokumentacije, potem s oglavnega pogajalca aretiral zarad korupcije, fabrko zaprl zarad tega ker so vsi strokovnjaki spiizdil na zahod, al se je pa mafija vmesala.

No bottomline je bil, da so pri MBB obupal nad kseftom, pohopsal ene par "prebeznikov" iz razvoja teh firm, jih obmetaval z dnarjem in razvil kopije ruskih motorjev.

----------

BTW, kdo "nasi"? Kdo "mi"? Nehej se preseravat pa kitit s pavovim perjem. Nisi noben VelikiBeliAmerican .. si samo mali balkanski kakec. Naj ti ne bo nerodno, noooo ...

anarchy
13.04.2006, 19:29
Ja, ene stvari so čudne tam - recimo en dan je daljši kot eno Venerino leto (cirka 260 naših dni). Vrti se glih kontra, kot ostali planeti. Pa nima magnetnega polja. Pa pobezljano atmosfero ima. Potrebno bo ugotoviti zakaj. Zato se Venero tudi raziskuje. Kapo dol Američanom za vodenje raziskav sončnega sistema, pa tudi Evropejcem, ki so s tole sondo prisotni tudi tukaj! (poleg Marsa) :2thumbs:

Gotovo bo tudi Anarchy našponal obrvi - saj ni opazit, da bi imeli Alieni kakšne letalske baze gor, sicer bi imeli opravka s fenomenom KFA [Opomba 1].:cool:

Opomba 1: KFA = Kentucky Fried Alien.
Hm, moram res povedati se svoje. No jan, najprej me samo zanima ali so teji podatki glede vrtenja, magnetnega polja in dolzine dneva sele sedaj izvedeli, ali je bilo to znano zep prej?

Drugace pa lahko dodam se neki svojega, kar sem pac slisal okoli. Baje, da tudi na veneri so alieni in ena zenska je trdila, da je z venere, da alieni, hodijo na zemljo, tudi v preteklosti, zato, da bi dobili zlato, katerega bi zdrobili v prah in vrgli v njihovo atmosfero, da bi zaustavili ali odbijali soncne zarke, ker drugace bi bilo skoraj nemogoce tam ziveti. neki takega, sem jaz pal cu in bral okoli ali, ko sem gledal kako oddajo, to pac povem, samo, da ljudi malo seznanim. Saj ne pomeni, da jaz to verjamem, ker ne moram vedeti, ali je res ali ne, pac razsirim informacijo, ali dizinformacijo, cene drugega je kot lepa SCIFI pravljica.

Aja, drugace na taki sliki res ne bos vidu bazo alienov, pa kaj si mislu? Naj dajo v javnos vse slike v visoki resoluciji in potem se bomo lahko pogovarjali naprej, saj niti od marsa in lune niso dali slik v popolni resoluciji in se ponekod so kaj cenzurirali, tako, da se zmeraj so sumljivi.

anarchy
13.04.2006, 19:35
Viking Landerja sta bila nuclear powered in sta gotovo bila vsaj po 6 mesecev živa. S tem se da dobiti ulala podatkov o raznoraznih parametrih. Orbiterja sta pa preživela nekaj let, če se ne motim je eden crknil šele leta 1981 (1976 je bilo utirjenje in pristanek landerjev).

Face it Matt - naši imajo boljšo tehnologijo. Če pa že ne tehnologijo kot tako, pa njeno aplikacijo v dejanski prostor. Na to smo lahko ponosni.:approve:

Meni je cudno, kako da je kao voyager prezivel toliko casa in se zmeraj deluje menda, pa ceprav je tako dalec. Po mojem, so se zlagali, da so se stvari pokvarile in delali svoje eksperimente naprej.

Ce so porabili toliko denarja, da so prisli tako dalec, sigurno niso naredili to samo zato, da bodo naredili par slik, ki jih dajo v javnost in konec. Oni imajo tako tehnologijo, ki se nam se sanja ne, samo pretvarjajo se, da nimajo nic kaj pametnega.

anarchy
13.04.2006, 19:37
Take sorte sociološki prostor imam v mislih, ko rečem "naši".:approve:

Hoces reci mi zemljani z naso primitivno tehnologijo, ane ? Ne pa uni nezemljani. Ja ljudje so itak bolj povezani in umirjeni, kot nekoc, upamo, da bo tako naprej.