Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Podjetje na planetu Luna

kalin
12.04.2006, 17:03
precej hipotetično in smešno vprašanje:
recimo da "odpreš" podjetje kjer naj bi imel sedež registriran na Luni, virtualno pisarno imaš v Veliki britaniji, za plačevanje pa si urediš preko enega izmed sistemov, ki ne zahtevajo da imaš registrirano podjetje. Izmisliš si lastnika podjetja (ki je oz. si pravzraprav ti) s katerim si v kontaktu le preko e-pošte. Lastnik te zaposli in ti preko pošte pošlje pogodbo. Strankam zaupaš, zato ti plačajo šele ko opraviš svetovanje na omenjeni račun, brez pogodbe in predplačila.

Kje in kdo bi tu kršil pravila? Ti kot zaposleni imaš sklenjeno pogodbo in preko interneta opravljaš delo za podjetje iz Lune. Torej imaš le obveznost do slovenske države, da prihodke od plače prijaviš in plačaš davke. Če bi imel podjetje v neki državi, bi bil način ureditve, zakonov, plačevanja davkov od prihodkov, pravila poslovanja, ... stvar te države. Stvar koga pa je, če si izmišljiš sedež podjetja na Luni:) ? Čigava pravila in zakone tu kršiš? Pa če dodaš še to, da je način registracije podjetja na Luni takšen, da izbereš prosto ime podjetja in začneš poslovati. Lastnik, ki si pravzaprav ti pa ostane brezimenski.
me zanima kaki bodo komentarji na tole

Teo
12.04.2006, 17:05
pejt nazaj spat

TuNina
12.04.2006, 17:07
luna ni planet.

metamorf
12.04.2006, 17:14
Ampak to ni point, da ni planet.

BMX
12.04.2006, 17:21
Za vse nadaljnje informacije se obrni na Denisa Hopea, začetnika kolonizacije Lune.

TuNina
12.04.2006, 17:30
Ampak to ni point, da ni planet.

itak da je. zatrla sem ga v kali. :cool:

metamorf
12.04.2006, 17:32
Sama hudobija te je...:veryevil:

TuNina
12.04.2006, 17:42
oh, zdaj si me pa spregledal :shy:

kalin
12.04.2006, 17:43
zakaj taksni odgovori v mislu pejt spat? Pa sej sem rekel da je precej hipotetično vprašanje. Kaj je narobe s tem vprašanjem?

sJavorshek
12.04.2006, 19:15
dobro hipotetično vprašanje, sam kaj ponujat ljudem, da bi vrgli denarce?:veryevil:

kalin
12.04.2006, 19:46
storitvene dejavnosti, kot sem rekel brez predplacila.

šefica
13.04.2006, 15:52
Ideja v bistvu ni tako slaba, ampak čemu bi se tako izognil:dontknow:
Če posluješ v neki državi, v tvojem primeru VB potem plačuješ davke, ki so tam predpisani.
Še največji plus te tvoje ideje je, da bi lahko oglaševal svoje podjetje kot 1. izvenzemeljsko ali nekaj takeja:P :veryevil:
Alien d.o.o.:rolling:

kalin
13.04.2006, 16:14
si prepričana, da bi moral davke plačevati?
Ker naprimer da imaš ti podjetja v offshore coni, recimo Delaware. Opravljaš storitev, kjer stranki zaračunaš ogled video seminarja, ki poteka preko interneta. Stranka je res iz Velike Britanije, sama storitev pa ne poteka v Veliki Britaniji. Ali pa če enostavno prodajaš preko interneta e-knjigo. Zato ker bo nekdo knjigo naročil preko interneta iz Velike Britanije ne boš plačal davke, ki so predpisani v Veliki Britaniji ampak ki so predpisani v kraju kjer je sedež podjetja. Razen če se motim?

Ja izognil pa se bi prvič stroškom ustanovitve, drugič odgovornosti, stroškom vzdrževanja itd. :)

Pa ne da bi res razmišljal, da se bi spustil v to, vprašanje je bilo le hipotetično :)

šefica
13.04.2006, 18:38
Recimo:nonono:
Malo sem skeptična, potemtakem, bi moral imeti server na luni:blush:
Če imaš ti tvoj server doma je to pač nekje v neki državi na Zemlji, se pravi poslovanje se izvaja na Zemlji.:dontknow:

kalin
13.04.2006, 19:13
ja sej je res čudno.

Ampak kako je pri podjetjih, ki majo sedež registriran v neki offshore coni (recimo Delaware), virtualno pisarno naprimer v Londonu, lastnik je spet iz tretje države, vse delo pa opravljajo trije Indijci. Stranka, ki je potem spet iz četrte države naroči storitev preko interneta. Po vrhu tega pa spletna stran, na kateri je celotni sistem, gostuje na serverju, ki je iz Nemčije :)
Kaj je potem tu pomembno, verjetno samo kje je registrirano podjetje in tam se bodo plačevali davki, razen davkov za tvoj osebni dohodek, ki ga prejemaš od tega podjetja.

šefica
13.04.2006, 20:48
ja sej je res čudno.

Ampak kako je pri podjetjih, ki majo sedež registriran v neki offshore coni (recimo Delaware), virtualno pisarno naprimer v Londonu, lastnik je spet iz tretje države, vse delo pa opravljajo trije Indijci. Stranka, ki je potem spet iz četrte države naroči storitev preko interneta. Po vrhu tega pa spletna stran, na kateri je celotni sistem, gostuje na serverju, ki je iz Nemčije :)
Kaj je potem tu pomembno, verjetno samo kje je registrirano podjetje in tam se bodo plačevali davki, razen davkov za tvoj osebni dohodek, ki ga prejemaš od tega podjetja.
To je pa globalizacija:clown: :D
Mi lahko razložiš kako si predstavljaš virtualno pisarno?

kalin
13.04.2006, 22:46
plačaš naprimer 150 dolarjev letno in imaš naslov v elitnem delu Londona ali naprimer LA. Zraven dobiš še tel. odzivnik, fax številko iz katere ti vsa sporočila posredujejo na tvojo e-pošto. Za doplačilo ti posredujejo na tvoj naslov vso pošto, ki jo prejemaš na tisti naslov. Dražje varjante vsebujejo tudi tajnico, ki se oglaša na tel. V kolikor pa želiš povabiti poslovne partnerje na razgovor na tem naslovu imaš v nekaterih primerih možnost enodnevnega najema referenčne sobe.

šefica
18.04.2006, 14:15
Se pravi predstavništvo:)

snežko
18.04.2006, 18:07
:) moral bi imeti izpisek iz knjige, da je podjetje res registrirano - in ker tega na luni ni - tega ne moreš narediti. - zaenkrat.

SloCop
19.04.2006, 16:13
precej hipotetično in smešno vprašanje:
recimo da "odpreš" podjetje kjer naj bi imel sedež registriran na Luni, virtualno pisarno imaš v Veliki britaniji, za plačevanje pa si urediš preko enega izmed sistemov, ki ne zahtevajo da imaš registrirano podjetje. Izmisliš si lastnika podjetja (ki je oz. si pravzraprav ti) s katerim si v kontaktu le preko e-pošte. Lastnik te zaposli in ti preko pošte pošlje pogodbo. Strankam zaupaš, zato ti plačajo šele ko opraviš svetovanje na omenjeni račun, brez pogodbe in predplačila.

Kje in kdo bi tu kršil pravila? Ti kot zaposleni imaš sklenjeno pogodbo in preko interneta opravljaš delo za podjetje iz Lune. Torej imaš le obveznost do slovenske države, da prihodke od plače prijaviš in plačaš davke. Če bi imel podjetje v neki državi, bi bil način ureditve, zakonov, plačevanja davkov od prihodkov, pravila poslovanja, ... stvar te države. Stvar koga pa je, če si izmišljiš sedež podjetja na Luni:) ? Čigava pravila in zakone tu kršiš? Pa če dodaš še to, da je način registracije podjetja na Luni takšen, da izbereš prosto ime podjetja in začneš poslovati. Lastnik, ki si pravzaprav ti pa ostane brezimenski.
me zanima kaki bodo komentarji na tole

Hipotetično se meni zdi da so letos iz LJ-POLJE začeli varovance prezgodaj spuščati na zrak!

kekez
22.05.2006, 23:48
luna ni planet.
Planet luna seveda obstaja. Google vrne ~5.000.000 zadetkov.
En je npr. tale http://planetluna.net/ :veryevil: